KWIEK EN VIEF V Gymnastiek in het bisdom Haarlem JAARVERGADERING VAN DEN D.H.G.B. MAANDAG 18 MAART 1935 Nieuwe statuten en reglementen Uit voering van de Kweekschool R.K.G.V. Winfried VOETBAL Blauw-ZwartSantpoort II 52 D.H.V.B.-uitsIagen Alliance 2Alliance 1 45 R.K. HAARL. VOETBALBOND Programma 24 Maart H.V.B.-uitsIagen HULDIGING W. MULIER Bij H.F.C.—A.D.O. ZandvoortAlphia 23 BeverwijkUitgeest 20 HOCKEY AmsterdamBloemendaal 31 Hilversum IIM.H.C. 15 HONKBAL Honkbalclub Haarlem SCHIETEN WIELRENNEN H.S.V. de Kampioen R.K. Wielrenners ver. Achilles Sshietconcours Schietvereeniging Groot IJmuiden WORSTELEN L. L. Tonissek kampioen van Nederland DAMMEN CLUBKAMPIOENSCHAP 2e KLASSE Haarl. Damclub IIJozef Blanke naar II uitgesteld UIT DEN OMTREK STRANDSTOELEN GOED- KOOPER 25 pet. verlaging te Zandvoort ZANDVOORT EN HET TENTENKAMP B. en W. van Bloemendaal vragen op het raadsbesluit terug te komen BLOEMENDAAL Teekens voor snelheidsvermindering DRIEHUIS HEEMSTEDE ZAANDAM ZANDVOORT ZWANENBURG STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG Te Amsterdam werd Zondag de jaarverga dering gehouden van den Diocesanen Haar- lemschen Gymnastiekbond. Om twaalf uur begon het eerste gedeelte van de vergadering, het bespreken van de nieuwe statuten en reglementen. De voorzitter zette in een openingswoord de noodzakelijkheid van deze wijziging uiteen. Hij ging de richtlijnen na die gevolgd waren. De D.H.G.B. bleef een organisatie van vereenigin- gen, terwijl de kringen een plaats kregen door een raad van advies, gevormd door afgevaar digden van de kringen. De Technische Com missie zal gevormd worden uit de Technische Commissie der kringen om intensiever werk mogelijk te maken. In de statuten is geen stelsel van boeten opgenomen, omdat de H. H. G.B. verwacht dat de aangesloten vereenigin- gen zoo'n organisatorische verantwoordelijk heid hebben dat er geen overtredingen plaats zullen vinden. Alleen de afgevaardigde van Udi had een aanmerking. De verschillende artikelen passeerden hierna de revue. Als leden worden aangenomen ver- ec-nigingen die bisschoppelijk zijn goedgekeurd. Vroeger was ook de koninklijke goedkeuring verplicht, maar slechts vijf vereenigingen heb ben deze. De heer Warmerdam was het met deze wijziging niet eens. Het lidmaatschap van de junioren en een toekomstige juniorencom missie wierp veel stof op. De geestelijke adviseur gaf nadere inlichtin gen. De juniorencommissie wil gaan werken met machtiging van de K.J.C. en de sportbon den. De afgevaardigden van Winfried (Haar lem) wezen er op, dat de practische toepas sing voor hun vereeniging van groot nut is geweest. Ten slotte werden de statuten in het geheel zonder stemming aangenomen. Ook de besprekingen van het huishoudelijk reglement vroegen heel wat tijd. Alle bisschoppelijk goed gekeurde vereenigingen moeten lid zijn van den desbetreffenden sportbond en hier werd speciaal de nadruk op gelegd. De T. C. zal gaan bestaan uit 7 personen. Het nieuwe reglement legde den vereenigingen de plicht op aan de bondsfeesten deel te nemen, waartegen voor al de vereeniging Udi ernstige bezwaren had. Het bondsbelang moet boven het vereenigings- belangstaan en allen moeten aan de propa ganda deel nemen. Deze bepaling valt eenigs- zins buiten de ideëele lijn die in dit reglement wordt gevolgd. Enkele artikelen werden in stemming gebracht. Alle wijzigingen werden verworpen. Het huishoudelijk reglement werd tenslotte met algemeene stemmen aangeno men. Na een half uur pauze werd daarna begon nen met het tweede gedeelte der vergadering. Niet alle vereenigingen waren vertegenwoor digd. De secretaris van het jeugdwerk, rector Th. v. d. Lugt werd van harte welkom geheeten. Dank werd gebracht aan rector Mol voor het vele werk dat deze in het bestuur en algemeene vergadering heeft gedaan. Besloten werd een schrijven te sturen waarin hem deze dank werd overgebracht. In het kort memoreerde de voorzitter het werk in het afgeloopen jaar. De vooruitzichten zijn goed. De secretaris las de uitgebreide notulen voor van de vorige vergadering. Het jaarverslag was optimistisch gestemd. Dit jubileum was een succesjaar geweest en de D.H.G.B. staat mis schien nog steviger dan vroeger. De oude schuld is verdwenen en alles kan in het werk gesteld worden om de gymnastiekbeweging nog grooter te maken. Nieuwe vereenigingen zijn er niet veel bijgekomen, hoewel er talrijke pogingen zijn in het werk gesteld, o.a. bij de K.J.C. en bij de St. Jozephgezellen. Slechts zes vereeni gingen gaven zich op terwijl er vier bedankten. Het totaal-aantal aangesloten vereenigingen bedraagt 38 met ongeveer 540 senioren en 1000 junioren. Een hartelijk 'applaus was de dank van de vergadering voor z'n keurig samenge stelde verslag. Uit het financieel overzicht bleek dat de bond was rondgesprongen met een bedrag van ongeveer 500. Er is een klein nadeelig saldo van ƒ3. Bij het verslag van de Technische Commissie sprak de secretaris de wenschelijkheid uit om uitnoodigingen te ontvangen voor uitvoeringen en dergelijken. De trunkring waarin de nieuwe penningmeester zal wonen zal fungeeren als kascommissie. De begrooting liep weer over ongeveer ƒ500, waarvan 200 aan contributies en ongeveer 250 aan subsidies van juvenaat en de Graal. De begrooting-uitgaven was erg laag gehou den en toch bleef er slechts een onvoorzien van ƒ15 over. De heer v. d. Lubbe werd har telijk bedankt voor z'n vele werk. Bij de be stuursverkiezing werd de heer Geus als voor- De tijdsomstandigheden oefenen blijkbaar weinig invloed uit op het bezoek aan de jaar- Hjksche uitvoeringen van den heer Goeting. Ook Zaterdag was de Gemeentelijke Concertzaal goed bezet. De oorzaak van de belangstelling voor de gym- nastiek-demonstraties van de Nutskweekschool, de Rijkskweekschool en de Rijksleerschool is niet ver te zoeken. Elk jaar toch geven de leerlingen van deze scholen een uitvoering, die uitmunt door eenvoud en veelzijdigheid, door afwisseling en vaart, door beheersching en geestdrift. De geweldige hoeveelheid oefenstof in grootste .ver scheidenheid wordt dan in snel, soms in uiterst snel tempo afgewerkt. Zelfs voor 't eenvoudigste (zooals in 't ope ningsnummer) schrikt de leider blijkbaar niet terug. En terecht! Maar ook 't hoogere is ver vat in deze demonstraties, zelfs niet zelden, zoo dat men dikwijls een uitvoering van een gym- nastiekvereeniging waant te zien. De sportieve gymnastiek ontbrak dan ook niet, bovenal in het brugtumen van de Rijkskweek school, een nummer, dat ongetwijfeld niet bin nen 't bereik van de meeste uitvoerenden lag. De heer Goeting gaf hier 't goede voorbeeld, en aldus demonstreerde de leider (van wien 't toch zeker wel 20 a 25 jaar geleden is, dat hij 't turn- kampioenschap van Amsterdam behaalde), dat de gymnastiek tot op gevorderden leeftijd be oefening kan vinden. Leerlingen van dezelfde school gaven paard en kastspringen, waarbij hun durf en zekerheid te bewonderen waren. Wat de oudere meisjes betreft nad de Nutskweekschool een moeilijke opgave te verwerken: een groependans. Zij de den dit boven verwachting. Een uitstekende keus in spel was rolbal. Het publiek leefde hier mee alsof 't een voetbalwed strijd bijwoonde. Boeiend waren de massale num mers door de veelvuldige wisseling van opstel ling. Door de mogelijkheid van massaal werk heeft als werkruimte een zaal veel voor op een too- neel. Een uitvoering op een tooneel geniet ook haar voordeelen: 't rustige, intieme en verras sende. Dezen avond nu werd voor een bepaald nummer een proef genomen ter verkrijging van 't tooneeleffeet, en wel door middel van een schijnwerper, die terwijl de gewone lichten waren gedoofd recht naar beneden een ronde plek in de werkruimte belichtte. Namens Vacantie-kolonies en Weldadigheid naar Vermogen werd vóór de pauze aan leider en uitvoerenden dank gebracht. zitter herkozen en de heeren Lauffman en Groenenwegen als bestuursleden. Voor 1936 werd dezelfde contributie vastge steld als voor 1935. De bondsfeesten werden toegewezen aan Esto, Bodegraven, en zullen gehouden worden op tweeden Pinksterdag. Er zal een groote demonstratie plaats hebben en op feestelijke wijze zal de bondsvlag worden overhandigd. De kerndag is toegewezen aan Limburg bij gelegenheid van 't 25-jarig bestaan. Deze dag zal weer in 't najaar vallen. Het veldgedeelte van de vaardigheidsproeven zal overgedragen worden aan den D.H.A.K. Het turnpeil in den D.H.G.B. moet omhoog, dat is van belang voor onze geheele R. K. sportorganisme en voor de aparte vereeniging- gen. Nu heeft de D.H.G.B. geen geld genoeg om hiervoor te doen wat hij zou moeten doen. Daarom wordt een trainingsfonds gevormd wat zijn gelden zal zien te krijgen, o.a. uit speld jesverkoop door de keurploeg te laten optre den op uitvoeringen. Bij de rondvraag kwam de geestelijke adviseur aan het woord. Hij wilde graag eenige gevoe lige woorden antwoorden op de installatie. Hij was blij dat de D.H.G.B. hem na 1 dezer af als een der zijnen heeft aangezien en hoopte op een prettige en succesvolle samenwerking. De verdere rondvraag verliep vlot en om half zeven sloot de voorzitter de 15e jaarverga ring. Aan de leden wordt bekend gemaakt dat de Algemeene Ledenvergadering is uitgesteld tot Donderdag 28 Maart, in de St. Josephburgt, Bagijnhof 3. De thuisclub verschijnt met twee invallers, terwijl de gasten één invaller tellen. Het begin geeft een gelijk opgaanden strijd te zien, waar. bij geen van beide partijen het tot doelpunten kan brengen. Het eerste succes komt voor Blauw Zwart, als haar een strafschop wordt toegekend, waaruit de thuisclub de leiding neemt, 10. Het duurt evenwel niet lang of de gasten maken gelijk, 1—1 en zelfs weten zij de leiding te nemen, 1—2. De thuisclub spant zich dan wat meer in, doch voor het doel is het goede schot zoek en slechts als haar een tweede strafschop ten deel valt, waaruit opnieuw ge scoord wordt, maakt de thuisclub gelijk, 22, met welken stand de rust komt. In de tweede helft speelt de thuisclub veel beter. De kans op de tweede plaats der rang lijst zet haar tot grootere activiteit, het spel wordt veel meer open gehouden en de resul taten daarvan bleven niet uit, want door drie fraaie doelpunten, twee van den rechtsbinnen en een van den linksbinnen, brengt Blauw Zwart den stand op 52, zoodat tenslotte met flinke cijfers nog wordt gewonnen. j Reserve 3e klasse A: WW 2—EVE 2 42. 2e Klasse A: PVCB 1—St. Louis 1 1—1; Alli ance 1—OIV 1 3—2. B: Lelden 2—NVC - 11; Teylingen 2—Dos 2 5—3. Reserve 2e klasse A: WA 3St. Mart. 2 0—0; The Unity 2—Zwal. 2 1—1; Wilskr. 3—The Vict. 2 1—1. 3e klasse A: SVO 1Des 1 06; Oda 1—VDO 1 1—2; PSCK 1—PVC A 1 0—3. B: WSB 1—Foreh. 1 3—1. Reserve 3e klasse A: India 2Zwal. 3 11; Nea 2Volend. 4 2—3; ZPC 2—De Meer 3 3—5. B: VDO 2—PVCB 2 4—3; RKAV 3—Constant. 2 0—2; DOSS 3—Gez. Vier 2 2—5. C: Gez. Vier 3—SVF 2 2—2; Or. Zwart 2— WA 4 3—2; Wilskr. 4—DOSS 4 3—1. D*Dos 3Lisse 3 21. 4e klasse B: Santp. 6DSO 1 51. Reserve 4e klasse A: De Meer 1St. Mart 4 4—2. C: St. Mart. 4^-DOSS 6 51; ZPC 3—VDO 3 0—1; De Meer 5Des 12 (D.E.S. kampioen). E: Purmer 3NVA 3 14. F: Foreh. 3Tel. 4 22. K: Santp. 5—HBC 5 2—3. H: Dos 5St. Hooger 2 25. AFDEELINB ZUID le klasse A: St. Lode wijk 1—SDS 1 63; Westl. 1—DHL 2 0—1; VVP 1—Aio 1 1—2 ge staakt. De laatste competitie-wedstrijd bracht de beide Alliance-elftalien tegenover elkaar, in wel ken wedstrijd het eerste elftal op 't kantje aan een nederlaag ontsnapt Is. Het begin was voor Alliance I, dat na 5 mi nuten door P. Goossens reeds een 20 voor sprong boekte. Daarna was het tweede veel sterker en scoorden P. de Jong (uit een straf- bully) en C. Robbers, zoodat de stand toen 22 gelijk was. Ook na de rust domineerde het 2de geruimen tijd en wist door Borse en de Haas een 42 voorsprong te behalen, die zelfs tot 5 minuten voor het einde bewaard bleef. Toen moest het uitgespeelde 2de retireeren en zetten P. v. Buuren, P. Goossens en nog eens P. Goossens den achterstand in een 45 voor sprong om. Alzoo 3 goals in 3 minuten. Bij een laatsten uitval van het 2de wist Bonne nog maals te doelpunten, maar terwijl de bal den weg naar het doel aflegde, klonk het eindsig naal en bleef de stand dus 45. Om het kampioenschap van de 3e klas A is nu een beslissingswedstrijd noodig tusschen U. H. C. 3 en Alliance 1, die als volgt de compe titie beëindigen: Gesp. gew. gel. verl. pnt. v—t. Alliance 1 14 10 2 2 22 59—26 U.H.C. 3 14 9 4 1 .22 51—22 A: ConcordiaAlliance (terr. Vogelenzang), 12 uur. B. Nederstigt. B. ConcordiaDB.O. (terr. D.S.O.), 1 uur. O.G.O.I.V.a, 2 uur, J. N. Maazee. C. AllianceH.B.C., 12 uur, G. C. Paap. O.I.V.bB.S.M., 1 uur. D. V.V.F.O.I.V.c, 2 uur. VogelenzangO.G., 1.30 uur, G. A. Mooyen- kind. T.Y.B.B.f—:p.B.C„ 12 uur. T.Y.B.B. e—O.I.V.d, 1 uur. Adspr.: T.Y.BJB.aV.V.F. (terr. WF), 3 uur Programma 24 Maart (Kamp. Haarlem). HBCaDEKa, 1 uur, L. van Balkum. OGaHBCb, 3 uur, J. N. Mazee. Santpoort aTYBB a, 1 uur, A. J. Webbe. la 2a 2c Schoten 2Stormvogels 3 VI. Vogels 2Droste HFC 3Haarlem 3a 2—1 3—2 4—7 Bloemendaal-Vet.Spaarndam 43 2d Haarlem 5Zeemeeuwen 4 51 DC ODSK 2—3 3a VSV 5—EHS 5 3—2 Spaarnestad 3VI. Vogels 3 61 3b EHS 4Rlpperda 3 25 Voor den wedstrijd H. F. C.A. t>. O. werd de eere-voorzimer van H. F. C., de heer W. Muiier, gehuldigd, ter gelegenheid van zijn 70sten geboortedag. Nadat het echtpaar Muiier tusschen een haag van H. F. C.-juniores het veld betreden had, werd de heer Muiier door den H. F. C.-aanvoer- der R. Jongeneel in hartelijke bewoordingen toegesproken, onder aanbieding van een fraaien krans. Op de hem eigen joviale wijze dankte de heer Muiier. Ook A. D. O.'s aanvoerder richtte tot den heer Muiier eenige woorden van gelukwensch. Ook P. Jongeneel, die voor H. F. C. zijn laat sten wedstrijd speelde, werd door de H. F. C.-ers met een krans gehuldigd. De eerste aanval is voor Zandvoort, waaruit de invaller Jo Keur een goede kans krijgt, maar het schot komt tegen den staander en springt achter. Dan probeert A. Weber het met een fraai staaltje solospel en het schot gaat rakelings over. Wanneer v. d. Bos goed voorzet is het Lulting, die den Alphia-keeper met een vlie gend schot het nakijken geeft, 10. Alphia schiet in het zijnet. Jo Keur be machtigt een ver vooruitgespeelden bal en pas seert den uitgeloopen keeper, zoodat Zandvoort met 20 de leiding heeft. Alphia geeft zich nog niet gewonnen en als een schot hard tegen de lat geschoten wordt, weet de midvoor het leder op te vangen en alzoo den achterstand te verkleinen, 21. Nadat Weber een keihard schot heeft inge zonden, hetwelk de keeper fraai uit zijn doel hield, komt de rust. Nadat het spel een 10 minuten aan den gang is, benut Alphia een missen van een der Zand- voortsche backs en de stand is gelijk, 22. Kort daarna neemt Zandvoort weer de leiding, maar de scheidsrechter kent dit doelpunt niet toe. Het wordt thans een vlugge partij en de ze nuwen gaan een woordje meespreken. Na een stormachtigen aanval neemt Alphia de leiding, 2—3. De kampioenen van 4 B afdeeling I hebben ook hun laatsten wedstrijd in een overwinning omgezet. Uitgeest brengt den bal aan het rollen en probeert direct de sterkte van Beverwijks achter hoede, maar het harde schot vangt Adrichem goed. De Uitgeesters zijn iets meer in den aan val dan de Wijkers, maar toch zijn de aanval len der laatsten gevaarlijker. Uitgeests keeper is prima en onvermoeid keert hij elk schot. Het spel is ongeveer 10 min. oud als P. Markx goed voorzet, zijn broer kopt goed in de richting van het doel, maar toch moet Teeling er bij te pas komen om het vonnis te voltrekken, 10. De bezoekers laten het er niet bij zitten en for- ceeren een corner, welke wordt weggewerkt en een corner voor Beverwijk oplevert, welke even eens wordt weggewerkt. De Uitgeesters krijgen een vrijen trap te nemen welke hoog over gaat en even later krijgt de Uitgeester keeper een open doekje van het vrij talrijk aanwezige pu bliek voor zijn tot driemaal ingeschoten ballen redden. Na de rust forceeren de Wijkers eenige corners die, hoe goed ook genomen, in het oog van den Uitgeester keeper geen genade kunnen vinden en enkele aanvallen stranden op buitenspel. Dan gaan de Uitgeesters weer goed ten aanval en menig hachelijk moment ontstaat voor het Wij- ker doel en zeker hadden de bezoekers in deze periode een tegenpunt verdiend,maar het mocht niet zoo zijn. De strijd gaat daarna gelijk op en niemand is nog zeker van den uitslag, maar de achterhoe des van beide partijen zijn safe. Nog 5 min. zijn te spelen; Beverwijk breekt herhaalde malen door maar niets baat en het laatste tikje op het juiste moment ontbreekt. Tenslotte zet Manhout goed voor en A. Markx smaak het genoegen den prima Uitgeester kee per te verschalken, 20. Nog eenige vergeefsche pogingen en als de heer Oldenburg inrukken blaast heeft Bever wijk de competitie beëindigd met de volgende cijfers: gesp. 16; gew. 13; gelijk 2; verloren 1; punten 28; voor 53; tegen 16; gem. 1,75. met 10 punten aan den kop te staan. Hieronder volgen de uitslagen: A-klasse: 1. J. Rusman; 2. A. Wester; 3. Hein Bakker; 4. G. van Wees; 5. J. Klinkenberg. B-klasse: 1. J. de Vries; 2. W. van Leeuwen; 3. H. van Maris; 4. H. de Lange; 5. P. Raa. C-klasse: 1. J. Hobbelen; 2. J. Beerenhout; 3. van Stein; 4. v.d. Schrier; 5. Goedhart. Junioren: 1. S de Vries; 2. Schrama; 3. Jonge- jans; 4. Roefs; 5. van Dam. De stand der winter-comp. is nu als volgt: A-klasse: 1. B. v. d. Aart 10 pt.; 2. G. van Wees 10 pt; 3. J. Rusman 5 pt.; 4. J. van Ma- ris 5 pt.; 5. A. Wester 4 pt.; 6. Klinkenberg 4 pt.; 7. Hein Bakker 3 pt.; 8. J. Engel 2 pt.; 9. Th- van Staveren 1 pt. B-klasse: 1. J. de Vries 15 pt.; 2. H. van Ma- ris 7 pt.; 3. W. van Leeuwen 7 pt.; 4. H. de Lange 6 pt.; 5. B. de Vries 4 pt.; 6. Cor Rusman 3 pt.; 7. P. Raa 1 pt. C-klasse: 1. J. Beerenhout 14 pt.; 2. van Duyn 8 pt.; 3. van Stein 6 pt.; 4. J. Hobbelen 5 pt.; 5. Goedhart 4 pt.; 6. v. d. Schier 4 pt.; 7. M. Klinkenberg 2 pt; 8. Buts 1 pt. Junioren: 1. S. de Vries 13 pt.; 2. Schrama 12 pt.; 3. Jongejans 11 pt.; 4. van Dam 3 pt.; 5. Mircks 2 pt; 6. Post 2 pt.; 7. Roefs 2 pt. Hedenavond om 9 uur vergadering Jeugdge- bouw achter St. Joseph-kerk, Jansstraat. Zooals wel te verwachten was heeft Amster dam den Bloemendalers, die nog één wedstrijd tegen het Gooi in Bussum te spelen hebben en twee punten op H.O.C. achter zijn, geen kans gegeven. Heijbroek, de beste speler in de voor hoede der Amsterdammers, gaf zijn club na een goed opgezetten en snellen aanval van de geheele voorhoede de leiding. Uit een strafcomer ver grootte De Waal den voorsprong. Hirena had Bloemendaal geruimen tijd het beste van het spel. Van rechts dreigde voor Amsterdam het meeste gevaar en het was dan ook W. Kramer, die op keurige wijze den achterstand verkleint. Met Bloemendaal in den aanval werd rust ge floten. In de tweede speelhelft vlotte het spel van de gasten minder. De achterhoede van Amsterdam met de Waal aan het hoofd, gaf het Bloemen- daalsche aanvalsquintet geen kans. meer. Aan den overkant lieten Schonthaler—André de la Porte zich evenmin onbetuigd. Toch moesten zij voor de derde maal zwichten wanneer de Am- sterdamsche middenlinie goed achter de voor hoede aanzit en Ter Haar no. 3 in 't net schiet. De Musschen kwamen met een sprekende overwinning uit Hilversum terug. Uit den res- teerenden wedstrijd tegen Victoria te Rotterdam moet nog één punt behaald worden om promotie wedstrijden te kunnen spelen. Vóór rust scoorde Brand een tweetal doelpunten, waarvan de Hil- versumsche keeper er zeker één had kunnen voorkomen. Bij de Musschen combineerde de voorhoede zeer goed; de halflinie vormde een goed sluitend geheel met Scheffer als uitblinker. Stuker als back was safe en speelde een stuk sterker dan zijn partner, die een zwakken in druk maakte. Salomons maakte slechts één fout en keepte voortreffelijk. Bij de gastheeren blonk de spil Broekman bo ven alle Hilversummers uit. Vooral in de tweede helft waren de Musschen sterker, hetgeen Schmeink en Hooft door twee fraaie doelpunten uitdrukten. Daarna speelden de Musschen meer verdedigend. Maarten Fro- wein scoorde voor Hilversum tegen. Brand maak te van een nieuw overwicht der Musschen ge bruik om den stand op 15 te brengen. Zaterdagmiddag speelt M.H.C. in het Heem- steedsche Sportpark voor den Treslingbeker te gen Amsterdam V. De jaarvergadering van de Honkbal- en Hoc keyclub Haarlem wordt gehouden op Donder dag 21 Maart bij Brinkmann op het Plein. Het jaarverslag van den secretaris releveert de groote successen van verleden jaar en getuigt van bloei In beide afdeelingen. De penningmeester, de heer J. Veenhof, is aan de beurt van aftreding, doch stelt zich her kiesbaar. Verschillende commissies moeten wor den gekozen, terwijl ook de agenda van de A.V. van den N.H.B. in behandeling komt. Voor de eerste sprintritten in dit seizoen was niet zooveel animo als wij wel verwacht had den. Voor de verschillende klassen kwamen 68 deelnemers aan den start onder vrij groote belangstelling onzer donateurs. Na verschillende series enz. was het verloop der demi-finales en finales als volgt: A-klasse. le demifinale: le. Molendijk, 2e. Schaper, 3e. Huyboom; 4e. v. Rooyen. 2e demifinale: le. Koning; 2e. Fruitema; 3e. de Brey; 4e. Fabel. Finale: 1. Molendijk; 2. Koning; 3. Fruitema; 4. .Schaper. B-klasse. le demifinale: le. Staphorst; 2e. F. v. Eg- mond; 3e. Balkenende. 2e demifinale: le. v. Noorden; 2e. A. Barten; 3e. Drost; 4e. Valenten. Finale: le. F. v. Egmond; 2e. A. Barten; 3e. Staphorst; 4e. v. Noorden. C-klasse: le. demifinale: le. de Best; 2e. Opbroek; 3e. Wennink; 2e demifinale: le. N. N.; 2e. Peetoom; 3e. de Laat. 3de demifinale: le. A. Kersen; 2e. H. Veenhof; 3e. de Goede. 4e demifinale: le. K. Kersen; 2e. Peters; 3e. Kaestner. Finale: le. A. Kersen; 2e. de Best; 3e. N. N.; 4e. K. Kersen. Finale de 2de aankomenden: le Peetoom; 2e. H. Veenhof; 3e. Opbroek; 4e. Peters. Junioren. le. demifinale: 1. Drost, 2. Martens, 3. Vijze laar. 2e. demifinale: 1. de Vos; 2. de Laat; 3. Beeld man. 3e demifinale: 1. v. Heyden; 2. Peetoom; 3. Langerak. Finale: le. Drost; 2e. Vos; 3e. v. Meyden. Finale No. 2: le. Peetoom; 2e. de Laat; 3e. Martens. De vierde rit der winter-comp. over 20 K.M. op Zondag 17 Maart, waarin 45 deelnemers start ten, heeft een paar aardige verrassingen ge bracht. Doordat B. v. d. Aart door pech uit viel en G. v. Wees zich met de vierde plaats te vreden moest stellen, kwamen deze twee ieder Zaterdag werden in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost de slotwedstrijden gehouden van het schietconcours. De uitslagen waren als volgt. Voor de corpsafdeelingen le pr. B.V.L., IJmuiden I 243 pt., laagste serie 48; 2e pr. Burgerwacht Bloemendaal 243 pt., laagste serie 47; 3e pr. B.V.L., Bloemendaal 239, na loting met 4e pr. Burgerwacht Bloemendaal, Vendel Vogelenzang 239 p. Hoogste corpsschutter: C. Haas, Bloemendaal 50 pt. Personeel: 1. J. Ousteyn, Haarlem 5050; 2. S. J. Koelen, Haarlem 5049; 3. J. A. Arends, IJmuiden 5047, na loting; 4. C. J. Lindeman, Haarlem 5047; 5. G. van Andel, Bloemendaal 5046; 6. G. Mooiekind, Bloemendaal 4950; 7. S. van Asten, Haarlem 4949; 8. P. Jasperse, IJmuiden 4948 9- M. Kwaak, Velsen-N. 49 47; 10. W. Hoefakker, IJmuiden 4946, laagste schot 8; 11. C. Haas, Bloemendaal 4946, laag ste schot 7; 12. P. van Dijck, IJmuiden 4944; 13. C. F. Visse, Bloemendaal 48—50; 14. M. J. Keiser, Haarlem 4849, na loting; 15- J. Ja cobs, Haarlem 48—49; 16. M. J. van Tongeren, Bloemendaal 4848, laagste schot 9; 17. J. Hoenderdos, Bloemendaal 4848, laagste schot 8; 18. C. Flaton, IJmuiden 4848. Vrije baan: 1. C. F. Visse, Bloemendaal 34 x 30; 2. H. J. van Tongeren, Bloemendaal 13 x 30; 3. D. J. van Rijn, Haarlem 12 x 30; 4. D. de Rid der Jr. IJmuiden 9 x 30; 5. J. Keyzer, Haarlem 8 x 30, 5 x 29, 12 x 28; 6. P. J. Winkel, Haarlem 8 x 30, 5 x 29, 6 x 28; 7. C. J. Lindeman, Bloe mendaal 5 x 30; 8. C. Mooyekind, Haarlem 4 x 30, 4 x 29; 9. J. Jacobs, Haarlem 4 x 30, 2 x 29; 10. K. J. van Apeldoorn, Bloemendaal 3 x 30; 11. J. Austeyn, Haarlem 2 x 30, 3 x 29; 12. A. Schipper, Bloemendaal 2 'x 30, 2 x 29; 13. K. v. d. Belt, Haarlem 2 x 30, 1 x 29; 14. A. v. d. Steen, IJmuiden 1 x 30, 7 x 29; 15. D. J. van Deelen, Haarlem 1 x 30, 2x 29, 2 x 28. ls onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. Zondag 17 Maart organiseerde de 's-Graven- haagsche Athletenclub „Hercules", Den Haag, le Afd. worstelwedstrijden om het kampioen schap van Nederland. In de afd. extra veder- gewicht wist L. B. Tonnisse het kampioenschap te behalen door op touche te winnen van Vis ser-Brinkman, Amsterdam en Albach, Deventer. Dinsdagavond zal L. B. Tonnisse door zijn sportvrienden gehuldigd worden in het club gebouw van H.K V. Haarlem in gebouw „Olym- pia". Aangezien de Damvereeniging „De Spil" (Rot terdam) en de Delftsche Damclub „D.O.S." be zwaren hebben tegen het spelen op Zondagen, heeft het bestuur van den Nederl. Dambond het oorspronkelijk vastgestelde wedstrijdrooster voor den eindstrijd om het Nederlandsche 2de klasse clubkampioenschap moeten wijzigen. In verband hiermede zal de voor Maandag avond as. te Haarlem vastgestelde kampioens wedstrijd tusschen de Haarlemsche Damclub II en de Damclub „Jozef Blankenaar" II (Amster dam) niet doorgaan. Het gewijzigde wedstrijdrooster zullen wü bin nen enkele dagen publiceeren. De vereeniging van strandpachters te Zand voort heeft in haar algemeene vergadering be sloten, de prijzen van de huur der strandstoe len met ongeveer 25 pet. te verlagen. Deze zullen in het aanstaande seizoen zijn: 25 cent per uur en per morgen tot 1 uur n.m.; per middag 40 cent, per dag 50 cent, per week f 1.75, per maand f 5 en per seizoen f 12. Deze prijsregeling was als laatste verzoek door de vereeniging van strandpachters aan den raad van Zandvoort voorgesteld, indien men ook een verlaging van 25 pet. van de pachtsom men zou ontvangen. Alhoewel de raad besloten heeft tot een pachtvermindering van 10 pet. heeft men met het oog op de huidige tijdsomstandigheden ge meend, toch over te moeten gaan tot bovenge noemde verlaging. Daar de vereeniging van strandpachters ongeveer 4/5 deel van de stoe- lenverhuurders omvat, kunnen we gerust aan nemen, dat deze prijsverlaging in het a.s. sei zoen algemeen zal zijn. In verband met het besluit van den Zand- voortschen gemeenteraad om het tentenkamp van het Zuiderstrand te verplaatsen naar de Noordzijde, zonden B. en W. van Bloemendaal een schrijven aan den raad van Zandvoort, waarin o. m. wordt gezegd Wanneer de door ons verkregen gegevens juist zijn, zou een permanent kamp van meer dan 800 tenten gevestigd worden op een strook strand van ongeveer 680 M. lengte. Wij betreuren dit besluit in hooge mate. Voor eerst zal een vestiging van een permanent kamp op onze grens de vrijheid van onze ingezetenen om ongestoord te baden op het voor het Ronde Huis en bij Witkop gelegen terrein op zeer nadeelige wijze beïnvloeden. Maar niet alleen de exploitatie van de tegen uw grens gelegen inrientingen en café's zaï groote schade lijden, ook zal het onmogelijk zijn om terreinen in eigendom dezer gemeente, ge legen aan den verbindingsweg tusschen den Zeeweg en Zandvoort, op behoorlijke wijze te exploiteeren. Wij meenen, dat dit besluit genomen is, zon der dat U zich van de nadeelen, die voor onze gemeente daaruit voortvloeien, ten volle reken schap hebt gegeven. Was uw raad op de hoogte geweest van de groote nadeelen, die uw maatregel in onze ge meente berokkent, dan had hij zeer zeker niet de medewerking van den Bloemendaalschen raad verwacht. In de overtuiging, dat een verkeerde voorlich ting het nemen van een voor Bloemendaal zoo noodlottig besluit heeft veroorzaakt, ver zoeken wij U dan ook alsnog met den mees ten nadruk om op uw besluit van 26 Februari 1935 terug te komen en geen tentenkamp op het Noordelijk gedeelte van het strand te plaatsen* Looncommissie B. en W. stellen voor een commissie te benoemen, die de aanpassing der salarissen en loonen van het gemeente personeel aan de tijdsomstandigheden zal hebben te be- oordeelen. Het aantal leden dezer commissie ware te bepalen op vijf. St. Adelberts-campagne Op een verzoek van P. F. Witte om ten behoeve van de zaal der St. Adelberts-campagne aan den Dennen weg ontheffing te verleenen van de bepaling der z.g. Drankwetverordening welke voor schrijft, dat de hoogte van een lokaliteit om voor een verlof A In aanmerking te komen, 4 meter moet zijn, stellen B. en W. voor dit verzoek in te willigen; de hoogte bedraagt 3.70 meter. De Zandvoorterweg Naar aanleiding van een verzoek van een der raadsleden om ver breeding van den Zandvoorterweg vooral in de bochten, deelen B.' en W. van Bloemendaal mede, dat een algeheele verbreeding te veel geld zal kosten, daar In dat geval net ge heele wegdek vernieuwd zou moeten worden (in 'verband met de tonrondte)Wel hebben zij opdracht gegeven het uitzicht in de bochten te verruimen. Gemeenteraad De raad van Bloemendaal is opgeroepen voor een openbare vergadering te houden op Donderdag 21 Maart 1935 te 14 ure, in het raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: Definitieve vaststelling uitbreidingsplan eind punt Zeeweg; Benoeming leden commissie van toezicht L.O. en M.O.; Benoeming leden en plaatsvervangende leden van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad; Voorstel tot instelling commis sie voor de salarisherziening; Ontheffing van de drankwetverordening en de bebouwingsvoor schriften; Wijziging van het besluit tot aan koop en overname van grond langs den Boe- kenroodeweg; Verkoop grond langs den Hooge Duin en Daalscheweg aan D. Bangert; Vast- Verkeer, dat den Verkeer, dat den agent van voren j agent van achteren nadert, moet snel- j nadert, moet snel heid verminderen. I heid verminderen. stelling vergoeding ex art. 101 lid 5 wet L. O. 1920 aan de St. Theresiaschool; Advies van de Commissie voor georganiseerd overleg In zake vervulling vacature hoofd afdeeling plant soenen. Cursus Boekhouden. De serie cursussen van de R. K. Volksuniversiteit in het „Huis te Vel- sen" zal vanaf Vrijdag a.s. weer worden ver rijkt met een cursus boekhouden, waarvoor veel belangstelling blijkt te bestaan. Tot dien datum kan men zich nog aanmelden voor deelneming. Een frisch bad. Vrijdagmiddag 1 uur reed de ongeveer 10-jarige S. op de berm van de Crayenestersingel toen hij plotseling met de fiets in het water- tuimelde: kopje onder. Spoedig kwam zijn hoofd weer boven water en hij begon hevig te gillen, waarop hij door een bouwvakarbeider uit het water werd gehaald en naar zijn huis in de Oldebarneveltlaan werd overgebracht. Later is zijn fiets met de red- dingshaak naar boven gehaald. Brandweerjubilea Zaterdagmiddag hebben twee manschappen van de Vrijwillige Brand weer (V. W. I) een jubileum gevierd, n.l. de heeren K. Kwikkei, die 40 en S. Klokkemeijer, die 25 dienstjaren bij de brandweer heeft. Zij werden in tegenwogrdigheid van vele col lega-brandweermannen door den commandant Kakes hartelijk geluk gewenscht. De heer Kwikkei ontving de verguld zilveren medaille van de Kon. Ned. Brandweerverecni- ging. Comité Trein 8.08 In de bestuursvergade ring van de vereeniging tot bevordering van een beter etreinverbinding met Zandvoort is het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: J. H. L. Hendriks, voorz.; A. Groenewoudt, Sr., vice- voorz.; G. Swaab Hooreman, le secr.; D. van Praag, 2e secr.; J. A. Binnenbosz, penningm. en C. L. Bolwidt en S. Rafalowitch, commissaris sen. Secretariaat: Zeestraat 40, Zandvoort. Wandelpark Kostverloren geopend. Zater dagmiddag is het wandelpark Kostverloren of ficieel geopend. Aanwezig was het bestuur en enkele genoodigden. In zijn openingswoord wees de heer H. A. Klein op eenige verbeteringen, aangebracht in de beplanting, maar vooral ging hij er trots op, dat de apenfamilie vermeerderd was met een exemplaar, dat niet was aange kocht, noch geschonken, doch dat het wandel park als zijn wieg mag beschouwen. Door de goede zorgen van den oppasser laat de gezond heid van den apenbaby niets te wenschen over. Ook eenige aanwinsten in de aanwezige vogel soorten konden worden geboekt. Reorganisatie Ziekenhuisverpleging. De commissie voor Onderwijs en Sociale Zaken heeft ter reorganisatie der ziekenhuisverpleging een voor de gemeente aanvaardbare regeling tot stand kunnen brengen. Het ligt in de bedoeling de ontworpen regeling voorloopig voor één jaar te doen gelden. Een vierentwintigtal punten zijn door de com missie vastgelegd, waarvan de voornaamste zijn; De regeling geldt voor personen of gezinnen met een inkomen tot ƒ3000. Regeling der op namen en de betaling aan de ziekenhuizen loopt over de gemeente. De fondsen betalen per verpleegdag niet meer dan ƒ3.25 aan de ge meente, terwijl het maximum aantal verpleeg- dagen 50 bedraagt. Het vervoer is voor ge meenterekening. Ziekenhuiskeuze is vrij voor de te Haarlem bestaande ziekenhuizen. De fondsen zullen een uniforme contributie van 8 cent per lid van 16 jaar en ouder heffen'. Kinaeren beneden 16 jaar zijn vrij van betaling. Verzoeken om opname worden gericht tot de afd. Sociale Zaken op daartoe bestemde formu lieren. De met de contróle belaste geneesheer met zijn accoord aan de afd. S.Z. geven met vermelding van het vermoedelijk aantal ver- pleegdagen. Spoedgevallen worden direct afge daan. R. K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver- eeniging „Zwanenburg" zal een algemeene ver gadering houden Donderdag 21 Maart 's avonds acht uur in het St. Josephgebouw aan de Schoolstraat te Halfweg. Dan komt o.a. aan de orde de candidaatstelling voor den gemeente raad. Naar wij vernemen, stelt zich de heer Beljaars niet meer herkiesbaar.' van de Maandag an den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: RO 15 Antje 80 man den 1140.Bloemendaal 610 manden 3050. Poolzee 600 manden 2570.Geziena Cathe- rina 75 manden 840.Johanna 50 manden 860.Sperwer 60 manden 1120.Geziena 75 manden 1160.Condor 70 manden 950. Zeeleeuw 75 manden 1040.Walrus 70 manden 930.Alma 640 manden 3020.Ommering 539 manden 3150.—. Kotters: E 503 830.E 24 660.—. Loggers: Sch. 25 240.—, Sch. 107 420.—, Sch. 73 490.—, Sch. 285 360.—, KW 175 210.—, KW 101 560.—, KW 60 180.—, KW 69 550.—, KW 173 490.—, KW 130 250.—, KW 31 500.—, KW 62 240.—, KW 159 560.—, KW 28 360—, KW 178 220—, KW 24 550.—, KW 58 340.—, KW 23 460.—, KW 161 550.—, KW 47 500.—. KW 41 430.—. IJMUIDEN, 18 Maart 1935 Rijksvischaf slag Tarbot per kg. 1.tot 0.68, griet per 50 kg. 27.tot 13.tong per kg. 1.05 tot 0.58, groote schol per 50 kg. 11.tot 8.middel schol per 50 kg. 16.tot 11.zetschol per 50 kg. 20.tot 14.kleine schol per 50 kg. 16. tot 4.bot per 50 kg. 5.40 tot 4.10, schar per 50 kg. 9.50 tot 1.50, tongschar per 50 kg. 30. tot 24.rog per 20 stuks 9.vleet per stuk 3.—, pieterman en poon per 50 kg. 11.50 tot 9.50, groote schelvisch per 50 kg. 18.tot 12. middel schelvisch per 50 kg. 16.tot 10.—, kl. middel schelvisch per 50 kg. 16.tot 9.kl. schelvisch per 50 kg. 18.50 tot 9.kabeljauw per 125 kg. 32.— tot 9.50, gullen per 50 kg. 12. tot 5.50, leng per stuk 2.tot 0.40, heilbot per kg. 0.80 tot 0.75, wijting per 50 kg. 6.50 tot 1.50, koolvisch per stuk 0.55 tot 0.09, makreel per 50 kg. 0.55 tot 0.19, versche haring per kist 4.40.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 11