Fabrieksbrand te Vlaardingen Engeland houdt het hoofd koel Ned. Spoorwegen WAT ZAL FRANKRIJK NU DOEN? NIETS KON BEHOUDEN BLIJVEN Kerkelijk Leven DINSDAG 19 MAART 1935 Ruitengooiers te Breda Zwartfronters namen wraak op den officier van justitie NOG EEN AANSLAG Vrouw in de zijde gestoken DE FORDKARAVAAN NEDERLANDSCHE KUNST Door een molenwiek getroffen Simon's Berlijnsche reis gaat door Ontvangsten over 1934 zijn ruim 10 millioen minder dan over 1933 Conflict te Rotterdam verscherpt Einde van staken en posten geëischt Vernieuwing van de Gouw Kerkdienst verstoord Leider van ,£wart Front" staat te Breda terecht Het was de brandweer onmogelijk iets uit te richten tegen de enorme vuurzee Ook zoutkeet vernield Aanzienlijke schade BEZOEK UIT LUXEMBURG Om in de kerk in te breken BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM In Juni van het vorig jaar werden te Breda eenige weken achtereen des nachts verschillen de ruiten verbrijzeld, terwijl de daders, die ge zocht moesten worden in fascistische kringen, geruimen tijd onbekend bleven. De ruiten moesten het ontgelden van het agentschap van „De Nieuwe Dag", van de ma gazijnen van de firma Vroom en Dreesmann en van het Logegebouw aan den Ginnekenweg te Breda. Het hoogtepunt kwam in den nacht van 3 op 4 November jj. toen men een in een fas cistisch pamflet gewikkeld stuk cement door een ruit gooide van de woning van den officier van justitie, mr. Deelen, die kort te voren hoo- ger beroep had aangeteekend tegen een tegen den Zwartfront-aanhanger A. M. geveld vonnis. Na ijverig speuren gelukte het tenslotte de Bredasche politie de hand op de daders, die tot fascistische beweging „Zwart Pront", be hoorden, te leggen. Het waren de 21-jarige bloemist W. N. v. E. uit Ginneken, de 18-jarige J. van T. uit Prin- cenhage en de 28-jarige P. P. M. D. uit Ginneken. Eerst stond Maandag voor de Bredasche rechtbank terecht de 21-jarige bloemist W. N. v. E. uit Ginneken, aan wien ten laste was gelegd dat hij in den nacht van 16 op 17 Juni jj. een ruit had stuk geworpen van het agent schap „De Nieuwe Dag" en in den nacht van 23 op 24 Juni jJ. een ruit bij de firma Vroom en Dreesmann. Nadat verdachte beide vernielingen bekend had, werd de zaak tegen den 27-jarigen P. P. M. D. uit Ginneken behandeld, die een drie tal ruiten had „getikt" n.l. een in den nacht van 23 op 24 Juni j.l.by V. en D., in den nacht van 14 op 15 September j.l. bij de Vrij metselaarsloge en in den nacht van 3 op 4 November j.l. een ten huize van den officier van justitie, mr. Deelen. Ook deze verdachte bekende, nadat de getui gen gehoord waren, de hem ten laste gelegde feiten. Ten slotte stond nog terecht de 18-jarige stucadoor J. v. T. uit Ginneken. Deze had in den nacht van 3 op 4 November JJ. op den uitkijk gestaan, teneinde te kunnen waarschu wen, indien onraad dreigde, toen de ruit bij mr. Deelen werd ingeworpen. De officier van justitie, mr. O. Graaf van Limburg Stirum, requisitoir nemende, achtte het aan ieder der verdachten ten laste geleg de bewezen. Het O. M. bracht hulde aan de recherche te Breda, die geen moeite spaarde, deze wandaden tot klaarheid te brengen. Het inslaan van de ruit bij mr. Deelen droeg, aldus het O. M. zéér zeker een terroristisch karakter, waarom deze daad des te afkeurenswaardiger was. Vol gens den officier was verdachte D. de hoofd schuldige, waarom spr. tegen hem wegens ver nieling meermalen gepleegd, een gevangenis straf eischte van 4 maanden. Tegen W. N. v. E. luidde de eisch 2 maanden gevangenisstraf en tegen J. van T. wegens medeplichtigheid aan vernieling 1 week gevangenisstraf. Maandagavond te kwart vóór twaalf Werd by de politie te Tilburg aangifte gedaan, dat er in de Zwaanstraat een vrouw door een man met een mes was gestoken. Per ziekenauto van den Geneeskundigen Dienst is de vrouw naar het St. Elisabeths- ziekenhuis vervoerd. Daan bleek, dat de ver wonding niet van emstigen aard was. Zij liad een steek in de zij bekomen. Later in den nacht is, als verdacht van dezen aanslag, aapgehouden J. de R„ wonende Ko ningstraat. De man bekende en vertelde, dat hij zijn vrouw had willen bewegen weer met hem mee te gaan, daar zy reeds eenigen tyd gescheiden leefden. De vrouw is later weer naar huis ver voerd, terwijl de man in arrest is gesteld. Naar w« van de N. V. Auto. Mij. Rosier Meyer, Official Ford Dealer, alhier, vernamen, is de Ford Demonstratie Karavaan voornemens a.s. Zaterdag 23, Maandag 25 en Dinsdag 26 Maart aan Arnhem een bezoek te brengen. Op genoemde dagen, in het byzonder a.s. Za terdag, zal onze Gemeente in het teeken van Ford komen te staan. Dan zal men in de mor genuren langs de straten een Ford geluidswagen met daarachter een tiental 8 cyl. personenwa gens kunnen zien ryden. Met pittige fanfares en vrooiyke marschen zal de Ford Karavaan Arnhem veroveren en de aandacht en belangstelling van ieder vragen, om hen daarna uit te noodigen in de middag uren geheel gratis een proefrit te maken met den Ford V 8. Al deze tien Ford automobielen zullen dan ter beschikking van de burgerij staan, niet met het doel deze wagens te vefkoopen. Neen, de bedoeling is een ieder in de gele genheid te stellen in een Ford te ryden, terwyi hem goede voorlichting gegeven wordt, zoodat hem alle technische détails van den wagen duidelijk worden. Met deze demonstratieritten kan men werke- iyk het idee krijgen wat een Ford automobiel op den weg beteekent, terwijl men aan de hand van het benzine-contróle apparaat zelf kan con- stateeren, dat de Ford V 8 niet alleen snel, com fortable en betrouwbaar is, doch bovenal zui nig. Dit zal dus voor velen gelegenheid bieden een gratis proefrit te maken, waarvoor een ieder welkom is. Maar met deze successen van de Ford automobiel op den weg zyn wy nog niet aan het einde van de activiteit van de Karavaan. Des avonds worden door den Ford geluids wagen in de open lucht filmvoorstellingen ge geven. Een groot aantal belangstellenden zal dan gelegenheid hebben om per film het geheele Fordbedrijf te bezichtigen. Wij komen op dit bezoek binnenkort nader terug en verwijzen hiervoor naar de adverten tie in ons blad van a.s. Donderdagavond 21 dezer. De kunstwerkplaatsen Cuypers en Co. te Roermond kregen opdracht voor het vervaar- oigen van een nieuw hoofdaltaar in de R. K. kerk te Kolding (Denemarken). In Gameren bij Zaltbommel is Maandagmid dag de 16-jarige Strous door een molenwiek ge troffen en zeer ernstig aan het hoofd gewond. Het ongeluk geschiedde, toen de jongen zich uit den betreffenden korenmolen naar buiten begaf. De mogeiykheid, welke wü gisteren reeds veronderstelden, n.l. dat Hitier aan het Duitsche volk de gelijkgerechtigdheid op bewapeningsgebied terug heeft gegeven om verwyten te ontgaan, indien hy straks conces sies aan het pactologische buitenland zal gaan doen, wint aan waarschynlijkheid. Door de eigenmachtige opheffing van de militaire clau sules van het Verdrag van Versailles en het proclameeren van. de instelling van een volks leger heeft hy heel het op „das Militar" ver zotte Duitschland een geweldige verrassing be reid, welke hy reeds sinds lang in petto hield. Had hy gewacht, tot de vroegere geallieerden in ruil voor concessies hem de practische rechts- geiykheid zouden hebben verleend, dan zou dat op het van politieke „stunts" houdende volk niet zoo'n geweldigen indruk hebben gemaakt. Bovendien zou hij dan misschien nog lang heb ben kunnen wachten, want van een voor Duitschland gunstig verloop der voorgenomen besprekingen kon hy nog allerminst zeker zyn. Hitier heeft dus in het binnenland zyn repu tatie van „mirakelen wrochtenden Godsgezant" bevestigd door vroeger dan verwacht werd te nemen, wat hy eens toch nemen of verkrijgen zou, terwijl hy, gezien den kenneiyken onwil van het buitenland om krachtig en eensgezind den Duitschen stier by de horens te pakken, in internationaal politiek opzicht weinig ris keerde. Alleen Frankryk en zyn satellieten in Mid den- en Oost-Europa, die het Verdrag van Versailles als een rechtvaardige straf voor de oorlogsmisdadigers beschouwen en zoo volledig mogelijk gehandhaafd wenschen te zien, zyn hun opwinding over Hitler's eigengereidheid nog niet te boven. Zoowel uit Sovjet-Rusland, de Kleine Entente, de Balkancombinatie als Frankrijk roepen nog luide stemmen hartstoch telijk om een gemeenschappeiyk protest en ver zet tegen het eenzydig genomen Duitsche be sluit, dat van het „sacro-sancte" Verdrag van Versailles een al te deerniswekkende ruïne heeft gemaakt. Het „perfide" genoemde, maar in ieder geval koelberekenende Albion heeft zich echter niet tot zulk een gemeenschappeiyk po- treden tegen practiseh niet meer ongedaan te maken feiten laten opwinden en direct een eigen in diplomatiek hoffeiyke termen gestelde pro test-nota naar Beriyn gestuurd, waarin het de Duitsche regeering weliswaar een verwyt maakt van de wyze, waarop zy de geprojec teerde besprekingen heeft „bemoeilijkt," maar tevens vraagt, of Duitschland nog bereid is op de basis van het Londensche communiqué van 3 Februari te onderhandelen. Deze nota is een misschien weinig heroïsch, maar zeker een listig document. Men herinnert zich, dat Simon uitdrukkeiyk Verklaard had, dat zyn Beriynsche reis uit sluitend een informatief karakter zou dragen. Thans echter stelt de Britsche nota het voor alsof aan Duitschland stellig de rechtsgelijkheid zou zyn verleend, welke het thans in strijd met het Verdrag van Versailles en in strijd met den aanvaarden grondslag der besprekingen, zooals deze in het communiqué van Londen was vast gelegd, heeft genomen. Zy spreekt de diepe te leurstelling der Britsche regeering uit, dat Duitschland een leger van 500.000 man zal gaan Vormen, terwijl zy gemeend had, dat het met 300.000 man tevreden zou zijn. Toen Duitsch land 300.000 man vroeg, was het contact tus- Schen Frankryk en Rusland nog niet zoo stevig als thans. Vyfhonderd duizend man is méér dan Frankryk bezit, maar vierhonderdzeventig duizend man minder, dan waarover Sovjet-Rus land beschikt, zoodat dit cyfer op zuiver defen sieve gronden door Duitschland wel verdedigd «n gemotiveerd zou kunnen worden. Dat Duitsch land in ieder geval den indruk wil wegnemen, dat het met de wederinvoering van den alge- taeenen militairen dienstplicht agressieve be doelingen zou hebben, blykt duidelijk uit de hadruk, waarmee Ryksweerminister von Blom berg op den „Heldengedenktag", welke tot een apotheose van het gerehabiliteerde Duitsche le- ger werd, Dr. Goebbels en ook Hitier zelf den oorlog gekarakteriseerd hebben als „zelfvernieti ging" en him vredeswil opnieuw hebben uitge sproken. Duitschland stelt he tnu voor, alsof den weg thans meer dan ooit vry is voor vrucht dragende internationale besprekingen op voet Van de herstelde gelykgerechtigdheid. Vandaar dat het ook grif is ingegaan op Engelands vraag in de protestnota gesteld, of de Duitsche regee ring het bezoek der Engelsche ministers nog Vrenscht, en deze met een volmondig „ja" heeft beantwoord. Het wil dus over het heele complex der indertijd te Londen behandelde problemen Praten, al heeft het er één en waarlyk niet het hiinst belangryke eigenmachtig opgelost. In Engeland heeft dit voldoening gewekt. Duitschland is immers een niet te onder schatten macht geworden, waarmee het zyn nut kan hebben in vriendschap en over eenstemming te leven, wanneer men de kracht sn de moed en de mogelykheid mist om het klein te krygen en klein te houden. Het we derom aanvaarden van Duitschland van het hondensche communiqué als grondslag voor de besprekingen doet vermoeden, dat de Duitsche Zegeering zich misschien wel zal laten vinden Voor een terugkeer naar den Volkenbond en hiisschien ook wel voor een vermindering van de thans beraamde legersterkte, wanneer de andere mogendheden bereid zouden blijken hun eigen bewapeningen aan een evenredige ver hiindering te onderwerpen. Engelands gematigde en koelberekenende houding wordt in sommige Fransche kringen Bevoeld als verraad aan de solidariteit met frankryk, omdat het zyn zwakke protestnota, Vielke tevens het uitlokken van een verzoek Van Duitschland beoogde om Simon's reis naar Berlijn te laten doorgaan, zonder ruggespraak met Frankryk in zee zou hebben gezonden. Nu het vast staat, dat Simon's bezoek aan Berlijn doorgaat, voelt Frankryk zich gedu peerd. Een gemeenschappelyke protestactie der mo gendheden tegen Duitschland is door de Brit sche nota voorkomen en in Frankryk spreekt men van een „capitulatie" van Engeland. De vraag is nu, wat zal Frankrijk en wat zullen zyn bondgenooten doen? Zal Frankryk zich in het onvermijdelyke schikken en evenals En geland beproeven „to make the best of it", of zal het een tegenwicht tegen Duitschland vor men door een nog hechtere aaneensluiting van zyn geestverwanten, eventueel zonder Enge land? De Kleine Entente en de leden van het Balkanpact oefenen sterke pressie op Frank rijk uit om in samenwerking met Sovjet-Rus- land tot een sterk anti-Duitsch blok te komen. Zy vreezen, dat Oostenrijk, Hongarye en Bulga rije thans ook militaire gelykgerechtigd heid zullen eischen, en zyn niet van zins, die zonder meer te verleenen. De Duitsche stap kan nog moeilyk geheel te overziene wijzigin gen in de politieke verhoudingen der wereld teweegbrengen. Sovjet-Rusland is b. v. al weer veel tegemoetkomender geworden tegenover Mandsjoekwo en Japan, nu het zich in het Westen sterker bedreigd voelt. De definitieve ontvangsten over December 1934, welke thans bekend zijn, bedroegen met 8.427.490.64, rond 435.000 meer dan de ge schatte over die maand en rond twee en een kwart millioen minder dan die over December 1933. Dit groote nadeelige verschil moet, behalve aan de gewone oorzaken, (slechte tijden en auto-concurrentie) in hoofdzaak geweten wor den aan de winterdrukte door gesloten water in December 1933. Ook is op de hoogere ontvang sten van invloed geweest het invoeren der om zetbelasting op 1 Januari 1934. De totale ontvangsten over het jaar 1934 be droegen 112.381.895.60, tegen 122.437.753.99 in 1933. *De mindere ontvangsten zyn dus rond 10 millioen. Naar wy vernemen, is het conflict in het bouwbedrijf te Rotterdam thans in niet geringe mate verscherpt. De staking heeft zich uitgebreid over de be drijven van de firma's van Wannings Beton- maatschappij en de N. V. Aannemingmaat schappij v.h. Gebrs. H. P. Voormolen. Op het oogenblik zyn er 150 arbeiders in staking. Naar wij vernemen hebben zes patroons de besturen van de plaatsehjke werkne mersorganisaties in kort geding gedagvaard en geëischt, dat zoowel het staken als het posten onmiddellijk moet worden geëin digd, terwyl bovendien elke patroon een schadevergoeding van 1000 eischt voor el- ken dag, dat de staking heeft geduurd en nog zal duren. Gedagvaard zyn de R. K. Bouwvakarbei dersbond, de Algemeene en de Ned. Chr. Bouw vakarbeidersbond. Wy vernemen van arbeiderszyde, dat de dag vaarding' volgens hen niet juist is gesteld, daar naar hun meening de hoofdbesturen van den Algemeenen te Amsterdam en van den R. K. en den Christ, te Utrecht gedagvaard hadden moeten worden. De werknemers hebben vast besloten geen loonen te accepteeren lager dan die te Am- terdam en Den Haag. De loonen te Utrecht zijn 64 cent. Wanneer aan den eisch van de werkgevers zou worden voldaan, zouden de loo- non twee cent beneden de voor Utrecht vastgestelde uurloonen zyn, waarmede de werk nemers geen genoegen willen nemen. Het provinciaal bestuur van Zuidholland heeft aanbesteed het maken van de onderbou- Het fort Honswijk onder de gemeente Tuil en 't Waal (Utr.), dat zal worden ingericht als intemeeringskamp voor ongewenschte vreemdelingen wen van twee hefbruggen met een gedeelte van de opritten benevens het verruimen van de Gouwe met bykomende werken, een en ander de gemeenten Waddinxveen en Boskoop. Laagste inschrijfster volgens bestek letter C. was de N.V. De Kondor te Amsterdam voor ƒ272.000 en volgens bestek letter A IX de N.V. Bato te Den Haag voor ƒ259.200. Voor de Bredasche Rechtbank heeft terecht gestaan de 29-jarige A. M. uit Oisterwyk, leider van „Zwart Front", die zich te verantwoorden had wegens het verstoren van een godsdienstige by eenkomst. Toen Zondag 27 Januari j.l. in de R. K. Kerk te Lepelstraat (gemeente Halsteren) kapelaan A. W. Smits een predicatie hield, waarin hy fas cisme en communisme voor Katholieken onaan vaardbaar voorstelde en de geloovigen op het hart drukte zich met geen van beide in te la ten, stond plotseling verdachte M. op en riep: ,Dit is een huis des gebeds, doch gy maakt er een politiek roovershol van". Hierdoor ontstond eenige wanorde in de kerk, de kapelaan onderbrak even zijn predicatie en de rustverstoorder verwyderde zich uit de kerk om daarin weer terug te keeren toen de predi catie was geëindigd. Verdachte, die verschenen was en het hem ten laste gelegde erkende, zette uiteen, hoe hij daartoe gekomen was. Volgens hem was de preek van den kapelaan geheel een bestryding geweest van „Zwart Front", zulks naar aanlei ding van in die dagen belegde vergaderingen van „Zwart Front" in West-Brabant. Volgens verdachte was de preek een verheerlijking yan de R. K. Staatsparty, terwijl op fascisten flink werd afgegeven. Kapelaan Smits ontkende tijdens zijn predi catie gesproken te hebben, zooals verdachte be weerde. Over de R. K. Staatsparty had getuige niets gezegd, ook niet vanaf den kansel „Zwart Front" genoemd, maar wel het woord gevoerd over de fascistische stroomingen. Nadat nog een getuige over het aan verdachte ten laste gelegde zyn verklaring had afgelegd, nam de Officier van Justitie Mr. O. E. G. graaf van Limburg Stirum, requisitoir. Hy achtte de schuld van verdachte aan het hem ten laste gelegde bewezen. Sjfr. noemde het feit een zeer laakbare daad. Bij zijn eisch wilde het O. M. er echter reke ning mede houden, dat M. onlangs door het Hof te 's Bosch tot een voorwaardeiyke straf- werd veroordeeld en hy groote kans heeft deze te moeten ondergaan, wanneer hij voor dit feit veroordeeld wordt. De eisch luidde een boete van f 60.subs. 30 dagen hechtenis, benevens 1 week gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftyd. Uitspraak 1 April e. k. Te Vlaardingen heeft in den afgeloopen nacht een groote fabrieksbrand gewoed, waardoor de meubelfabriek van de N.V. J. Leewis, gelegen aan de Wilhelminahaven te Vlaardingen, totaal is verwoest. Het vier verdiepingen hooge gebouw, waarin geschil derde en laqué-meubelen werden vervaar digd, is totaal uitgebrand, terwyl een ter- zyde gelegen zoutkeet door het instorten van een muur, die daarop terecht kwam, grootendeels werd vernield. Ten Oosten van het fabrieksgebouw staat een huis, waarin in de benedenverdieping het kan toor van de N.V. J. Leewis is ondergebracht. Op de bovenverdieping van dit gebouw woont de directrice der Vennootschap, mevr. Leewis. Te ongeveer kwart voor twee vannacht werd mevrouw1 Leewis wakker, vermoedelijk door het breken van ruiten. Toen bemerkte zy, dat in de fabriek brand was uitgebroken. Zij waar schuwde onmiddellyk de brandweer en de poli tie en binnen zeer korten tyd was de brand- w'ser met volledig materiaal, bestaande uit twee motorspuiten en twee zgn. „vuurvreters" aan wezig. Onder leiding van den opperbrandmees- ter P. van den Berg werd het vuur zoowel aan de Oostzyde als aan de Westzyde met tweemaal vier stralen aangepakt. De brand is vermoedelijk ontstaan op de tweede verdieping van het hooge gebouw in de zgn. witwerkery. Aanvankelyk liet het zich niet aanzien, dat de brand een zoo geweldigen om vang zou aannemen als later het geval was. Het vuur breidde zich snel uit door de groote voorraden afgewerkte en onbewerkte meubelen, die in de fabriek aanwezig waren. Na korten tijd had het vuur zich over de geheele tvdeede verdieping verspreid. Toen was het niet meer te houden en tastte het ook de derde en later ook de vierde verdieping aan. Over de geheele diepte van het gebouw woedde de brand. De brandweer zag in, dat men met het aan wezige materiaal het vuur niet meester zou worden en om kwart voor drie werd besloten assistentie te vragen van de drijvende stoom spuit „De Oude Maas" van het Havenbedrijf Maandag heeft H.K.H. Prinses Juliana de plechtige openiing verricht van den nieuwen vleugel van het Juliana-oord te LarenTijdens de openingsrede,: vMt-r. Miniister Slotemaker de Bruine, Prinses Juliana, Jhr. Roëll en Henri Polak. Vlaardingen-Oost. Ook de in reserve zynde oude motorbrandspuit werd gerequireerd. De brand bleef zich voortdurend uitbreiden en om drie uur stonden ook de vierde verdie ping en de zolder in lichter laaie en brandde het gebouw als een fakkel. De geheele omtrek werd door de fantastisch omhoog schietende vlammen verlicht. Juist toen tegen half vier de oude motorspuit ter plaatse was en met elf stralen water gege ven werd, stortte het dak van het gebouw met een geweldig geraas in. Een oogenblik doofde het vuur, dat echter onmiddellijk daarop weer fel oplaaide. Het neerstortende dak trok aan de West zyde een gedeelte van den gevel mee naar beneden, dat terecht kwam op de aan die zyde staande zoutkeet van de firma C. van den Burg, een laag gebouw, dat tengevolge hiervan grootendeels vernield werd. Ook aan de Oostzyde werd een gedeelte van den zijgevel meegesleurd, die hier echter in het brandende gebouw terecht kwam. Het duurde tot ongeveer kwart voor vijf, voordat men kon zeggen, dat men den brand meester was en gevaar voor uitbreiding ach ter de zoutkeet van de firma Van den Burg was nog een groote houtopslagplaats geweken was. Maar toen bleek ook, dat het fabrieksgebouw totaal was uitgebrand. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Op de witwerkerij, wlaar men meent dat de brand kan zijn uitgebroken, wordt overdag een kachel gestookt, maar deze blijft des nachts nooit aan. Het personeel van de fabriek, waar op het oogenblik ongeveer 27 man werkten, was gisteravond om zes uur naar huis gegaan, en na dien tijd was er nie mand meer in de fabriek geweest. Het gebouw was op beurspolis verzekerd, maar de bedrijfsschade wordt niet door verzekering gedekt. In het gebouw waren vele kostbare houtbewerkings-machines, die in den brand verloren zijn gegaan. De schade is zeer aan zienlijk en beloopt tienduizenden guldens. Ook het gebouw zelf was eigendom van de Vennoot schap. Ondanks het nachtelyk uur trok de brand duizenden belangstellenden. Onder hen, die het blusschingswterk gadesloegen, waren ook de bur gemeester, de heer A. van Walsum, en de Com missaris van Politie J. M: van der Hout. Voor de strafkamer der Maastrichtsche rechtbank stonden Maandag terecht de Luxem burger J. Sch. en E. E. D. Beiden kwamen in den avond van 31 October j.l. van uit Luxem burg per spoor te Maastricht aan en braken dien zelfden nacht nog in by Pastoor Ingendael van de St. Lambertus-parochie en in de paro chiekerk. Verdachte D. had bovendien dien nacht nog ingebroken by den Z. Eerw. Heer Pastoor Kengen te Caberg. Toen verdachten in den vroegen morgen een biljet naar Luxemburg wilden nemen, werden zy aangehouden. Het O. M. eischte tegen verdachte J. Sch. een jaar en tegen verdachte E. E. D. twee en een half jaar gevangenisstraf. Uitspraak 1 April. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Enschede (H. Jo seph) den weleerw. heer Th. van Wee, tot ka pelaan te Huissen (O. L. Vr.) den weleerw. heer H. Th. A. Wouters; tot kapelaan te Ze venaar den weleerw. heer F. W. J. Kolkman, tot kapelaan te Steenwykerwold den weleerw. heer W. H. Ch. M. Gerritsen en tot kapelaan te Geesteren den weleerw. heer J. H. Th. Velthuis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9