Internationale dievenbende New-Yorksche Beurs HUN LEIDER VOOR DE RECHTBANK Sport en spel VRIJDAG 22 MAART 1935 In het buitenland gestolen auto's in ons land verhandeld Uitstekend opsporings werk Rotterdam op het spoor Brussel had beet In België drie veroordeelden Verdachte weet niets Hoe het begon De geheimzinnige afzender Verdachte zwaar ziek Bond van melkvee houders Ter jaarvergadering te Utrecht gehouden, werd de contribu tie verlaagd en het nieuwe contract besproken Nieuwe consumptiemelk- regeling ZUIDERZEEWERKEN EN DE INKOMSTENBELASTING Beslissing van de Kroon Een smokkelschip Spiritus aan boord PASTOOR A. GRISPEN GERIDDERD JONGEN LOOPT ERNSTIGE BRANDWONDEN OP Bij het vernissen van schotten ONTSLAG OM REQUEST? Mr. Haex bedankt als lid der K. v. K. voor de mijnstreek BEDRIJFSRADENWET TRAGISCH ONGEVAL AUTODIEF AANGEHOUDEN Landbouwer verdronken BILJARTEN DRIEBANDEN KAMPIOEN SCHAP VAN EUROPA Vijfdaagsch tornooi te Amsterdam aangevangen BRIDGEN DE NIEUWE BRIDGE-REGELS Voorloopig niet aanvaard door den Ned. Bridgebond FAILLISSEMENTEN Bij kalmen handel en geringe omzetten onderging de markt aanvankelijk weinig verande ring; het slot echter was voor verschillende fondsen beter V* V* V* H WISSELKOERSEN AM ERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 21 Maart STOOMVAARTLIJNEN Deensche botemoteering Commissienoteering boter It Een der bekendste figuren uit de Nederland- sche smokkelwereld, de 28-Jarige H. J. de W.. te Wijk bij Heusden, stond Donderdag voor de Rechtbank te Den Bosch terecht. Het was echter niet voor een smokkelzaak, dat hij zich te verantwoorden had, maar voor zijn deelneming aan een uitgebreid internatio naal complot, dat ten doel had, in Zuid-Frank rijk en België gestolen auto's in Nederland te verkoopen. De politie van de betrokken lande;; is zelfs van meening, met De W, den man in handen te hebben, die leider is van de bende. In het begin van het vorig jaar kreeg de Rotterdamsche recherche bericht, dat er een valsch nationaliteitsbewijs voor een auto in omloop was en dat dit werd gebruikt voor een Cadillac, een twaalf-cylinderwagen van on geveer 16.000. De auto behoorde toe aan een Rotterdammer, die te goeder trouw was. Dank zij het voorbeel dige Rotterdamsche contróle-systeem op gesto len auto's stelde de politie vast, dat deze auto in Mei 1934 te Brussel gestolen was. De Bel gische politie werd op de hoogte gesteld en deze berichtte terug, dat zij juist een Belg en twee Nederlanders had gearresteerd, verdacht van diefstal van een Chevrolet. Ook bij dezen auto was een valsch nationaliteitsbewijs. Een der twee Nederlanders bekende den dief stal en vertelde daarbij, dat hij in relatie stond met De W. Hij had ook den Cadillac te Brus sel gestolen en dezen aan De W. overgegeven, die haar in Nederland van de hand zou doen. De Nederlandsche politie hield daarop De W aan, maar deze zeide, zich met autozaken niet op te houden. Het kwam echter vast te staan, dat De W. het echte bewijs in handen had ge had; de man in België het valsche en dat zou wel geen toeval zijn geweest. Het was de politie al bekend, dat een Ant- werpsche drukker als regel voor De W. werkte. Zij ging bij hem eens informeeren enue drukker zei terstond, dat hij van twee nationa- liteitsbewijzen afdrukken had gemaakt in op dracht van De W. De cliché's waren zoo had De W. hem gezegd bestemd voor een vakblad. Met dezen getuige was de bewijscirkel om De W. gesloten. Hij werd met bekwamen spoed gevat en in het Huis van Bewaring te Den Bosch ingesloten. tie drie mannen in België zijn intusschen al veroordeeld tot zeven, tien en twaalf maanden gevangenisstraf. De W. had zich Donderdag te Den Bosch al- zoo te verantwoorden terzake van heling vén een gestolen auto. het gebruik maken van een valsch stuk met de bedoeling dit als echt en onvervalscht te doen gebruiken. Verdachte erkende den wagen te hebben ge kocht. Hij kon echter onmogelijk weten, dat de auto gestolen was. Van vervalsching van nationaliteltsbewijzen wist hij niets. Eerste getuige was J. Grevelingen, inspecteur van de recherche te Rotterdam. Hij deelde mede, hoe de politie te Rotterdam door het belastingkantoor op de hoogte was gesteld, dat er een valsch nationaliteitsbewijs in omloop was. Na het kaartsysteem van de Rotterdam sche politie te hebben nagekeken, kon men den wagen, die bij het nummer van het nationali teitsbewijs hoorde, opsporen in een garage te Rotterdam. De eigenaar van de garage bleek een auto te hebben gekocht, die bij het natio naliteitsbewijs hoorde. De nasporingen leidden verder tot de ontdekking, dat De W. den wagen ook in zijn bezit had gehad. Intusschen was in samenwerking met de Belgische politie een drukker Janssens gevonden te Antwerpen, die op het zien van een foto terstond verklaarde, dat de gefotografeerde de man was, die hem opgedragen had, cliché's te maken van 'n twee tal nationaliteitsbewijzen. De foto was van De W. Verdachte zeide niets met den drukker te maken te hebben gehad. Fotoherkenningen achtte hy van weinig waarde. Getuige wees er op, dat verdachte in relatie is gebracht mét den drukker door zekeren Goos- sens. Er is dus niet alleen sprake van herken ning door een foto. Goossens had verklaard met De W. bij den drukker te zijn geweest. Voorts vertelde de inspecteur bijzonderheden over de verhooren van de in België gearres teerde verdachten door den rechter-commissaris te Brugge, die bezwarend waren voor De W. Verdachte bleef vasthouden aan de vergis sing, die z.i. is gemaakt met de identiteit van den besteller van de cliché's. Hij Bestreed niet, dat de clichés gemaakt waren, toen de wagen in zijn bezit was. Hij verhuurde nml. geregeld den wagen en wees op de mogelijkheid, dat een ander tijdens het in gebruik hebben van het nationaliteitsbewijs de gelegenheid heeft be nut, er cliché's van te laten maken. De inspecteur wees er echter op, dat de iden titeit van den besteller van de clichés volledig is komen vast te staan. Verklaringen van gelijke strekking werden af gelegd door den collega van den eersten getuige, inspecteur J. de Waal te Rottex'dam. Verdachte zeide in antwoord daarop, dat Janssens de schuld op een Hollander heeft ge gooid, omdat de valsche nationaliteitsbewijzen gebruikt werden in Belgische smokkelzaken en de belanghebbenden het veiliger vonden, het spoor naar Holland te leiden! En de verklaring van Goossens dan, vroeg de officier, mr. Dubois. Ik ken geen Goossens, antwoordde ver dachte. Getuigen Janssens en Goossens bleken niet te zijn verschenen. Getuige J. de Woerd, klerk bij de Directie Belastingen te Rotterdam, verklaarde, dat iemand bij hem gekomen was met een nationa liteitsbewijs en hem had gevraagd, of het met dat bewijs wel in orde was. Getuige had ter stond het bewijs als valsch herkend en van deze bevinding den ontvanger in kennis gesteld, die de politie waarschuwde. Getuige G. Koster, garagehouder te Rotter dam, had een Cadillac 12-cylinder voor 1200 gekocht van een anderen garagehouder. Hij kreeg argwaan met betrekking tot de echtheid van het nationaliteitsbewijs en ging er mee naar het belastingkantoor. Daar hoorde hij, dat het valsch was. De man, van wien hij den auto gekocht had, een garagehouder te 's-Gravelande, werd even eens als getuige gehoord. Deze had den auto weer gekocht van iemand uit Zeist voor 1000. De Zeistenaar bleek den wagen te hebben ver kocht in opdracht van De W. Aanvankelijk was er geen nationaliteitsbewijs by. Getuige had er verschillende malen naar gèvraagd, waarop De W. gezegd had, voor een bewys te zullen zorgen. Op een zekeren dag kreeg hij het per post toegestuurd. Het bleek echter niet van wi enhet kwam. Getuige had echter zonder meer aangenomen, dat het van De W. kwam. Kwam dat bewys van u? vroeg de presi dent, mr. Ummels, aan verdachte. Daar geef ik geen antwoord op, zei De W. Dat is geen houding, meende rechter mr. Poevink, u wilt niet zeggen, wie het gestuurd heeft. Ik heb er niet bygestaan, toen het gepost is, verweerde verdachte zich. Nadat nog eenige getuigen over de lotgeval len van den tweeden auto, den Chevrolet, had den verklaard, vroeg de officier veertien dagen uitstel, om Janssens en Goossens te kunnen hooren. De verdediger, mr. Van Zinnicq Bergmann, was het daarmee niet eens. De officier zou er volgens pl. toch niet komen, ook niet met de twee niet verschenen getuigen. Het laten druk ken van imitaties van Nederlandsche nationali- teitsbewyzen in België is daar niet strafbaar, omdat België daar niet de minste hinder van heeft. Als het in België niet strafbaar is, is het ook hier niet strafbaar. Juridisch zal er naar pleiters meening niets aan te doen zyn. Pl. wees er op, dat de hechtenis voor ver dachte, die een uiterst pijnlijke kwaal heeft, een nagenoeg onduldbaar ïyden beteekent. Dat duurt nu al vyf maanden. Het zou heel erg zyn als daar nog twee weken bijkwamen. Hü vroeg daarom dringend de- Rechtbank,, den verdachte voorloopig op vrije voeten te stellen, opdat hij zich zou kunnen laten verzor gen. De officier verzette zich tegen dit verzoek, omdat verdachte een der hoofddaders is in 'n internationaal complot. Hem loslaten vond de officier zeer gevaariyk, zoowel uit een oogpunt van ruggespraak als van ontvluchting. Zoo de Rechtbank hem los zou laten, zou spr. hem on middellijk weer aresteeren op grond van een ander feit. Of de vryheid hem verlichting van zün kwaal zou brengen, betwijfelde de officier sterk. De Rechtbank ging over het verzoek in raad kamer, waarop de president mededeelde, dat het college geen termen aanwezig achtte, om aan het verzoek te voldoen, maar dat het be sloten had, de zaak over acht dagen verder te behandelen en dat tevens dr. Casposie, de behandelende geneesheer, zou worden gehoord over den toestand van den verdachte. Onder presidium van zyn voorzitter, den heer E. H. Blauwendraad, kwam Donderdag morgen in hotel de l'Europe de Bond van Melk veehouders in jaarvergadering bijeen. In zyn openingswoord memoreerde de voor zitter de verschillende beloften gedaan aan de melkveehouders en landbouwers, waarvan ech ter nog niet veel kwam. Wel zyn den laatsten tyd enkele verbeteringen waar te nemen, maar voor de zuivel ziet de toekomst er nog zeer duister uit. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer L. J. de Rooy, bleek, dat het afgeloopen jaar voor de melkveehouders een jaar van ar moede is geweest. Onder dezen bond ressortee ren thans 34 afdeelingen. Het financieel verslag sloot met een batig saldo van f 5251.88. Daarna deelde de voorzitter mede, dat het Boindsbestuur besloten heeft f 1000.uit te trekken voor de oud-leveranciers van Concor dia. Na discussie werd dit voorstel aangenomen. Het Bondsbestuur stelde voor, de contributie voor 1935 als volgt vast te stellen: 1. voor de zoetboeren 40 ct. per koe; 2. voor de half-kaasboeren 30 ct. per koe; 3. voor de industrie-boeren 20 ct. per koe, tot een maximum van f 6.—; 4. voor de kaasboeren 10 ct. per koe, tot een maximum van f 3.- Wie in de industrie-afdeelingen een con sumptie-contract heeft van 5 liter of meer, of voor dorpsconsumptie levert, wordt geacht te zijn consumptie-melker en behoort dus tot de twee eerstgenoemde groepen. Aldus werd de verlaagde contributie aan genomen. By deze nieuwe regeling wordt de consump tiemelker niet of hoegenaamd niet meer be voordeeld dan voor dien tyd, aldus lichtte de secretaris ter vergadering de nieuwe consump- tie-melkregeling toe. Op 1 April a.s. zal deze nieuwe regeling in werking treden voor het contractjaar 1935— 1936. De officieele mededeelingen omtrent dit contract, gedaan door de Crisis-Zuivelcentrale, hebben wy reeds gepubliceerd. Ter vergadering werd de nieuwe regeling uit voerig besproken en door den secretaris nader toegelicht. Alle gevallen van ontduiking dezer regeling worden dit jaar gerangschikt onder de crisis- tuchtrechtspraak en zullen dus gerechteiyk vervolgd worden. Ook op de melkbussen zal 'n extra-contróle worden uitgeoefend. Terwyi bo vendien scherp gelet zal worden op de melk handelaren. Wanneer blykt, dat een melkhan delaar in veertien dagen den boer niet betaald heeft, wordt zonder verderen vorm van proces, zyn vergunning ingetrokken. Reeds meermalen is er een meeningsverschil gerezen over de vraag, of arbeiders, werkzaam aan de Zuiderzeewerken, in de inkomstenbe lasting moesten worden aangeslagen in de plaats hunner inwoning, dan wel in de ge meente, op welker grondgebied zij, in verband met vorenbedoelde werken, geruimen tijd werkzaam zyn. Het gemeentebestuur van Wie- ringen heeft de zaak aanhangig gemaakt by de Kroon, in verband piet den aanslag yan een drietal arbeiders, woonachtig te Sliedrecht, welke gemeente, voor het belastingjaar 1932- 1933 de betrokkenen had aangeslagen in de Ryksinkomstenbelasting en in de gemeente fondsbelasting. De Kroon heeft thans bepaald, dat de aan- geslagenen op 1 Mei 1932 werkzaam waren in het baggerbedryf, dat nu eenmaal medebrengt, dat de daarin werkzame personen telkens op een andere plaats arbeid verrichten, zonder met zoodanige plaats verdere banden aan te knoopen. dan hun tijdelijke arbeid aldaar noodzakelyk maakt. Ten aanzien van derge lijke personen, wier arbeid medebrengt, dat zij telkens weder op een andere plaats werkzaam zijn, wijst de werkzaamheid in een bepaalde gemeente er op, dat ook hun geiyktydige huis vesting aldaar, slechts van tijdeiyken aard is, zoodat die personen niet geacht kunnen wor den, in zoodanige gemeente te wonen. De drie, door het gemeentebestuur van Slie drecht in de bovengenoemde belastingen aan- geslagenen, moeten inderdaad geacht worden, op 1 Mei 1932 in die gemeente te hebben ge woond en mitsdien terecht in die belastingen te zyn aangeslagen. Engelsche douane-beambten hebben aan boord van den Neden^ndschen treiler „De Hoop" een hoeveelheid spiritus aangetroffen, op grond waarvan zij het scitip, dat de haven van Dover was binnengeloopen; hebben vastgehouden tot dat een niet onaanzienlijke boete zal zijn be taald. Vermoed wordt, dat de lading van het schip voor een ander land dan Engeland gedacht wordt aan Finland bestemd was. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, de Zeereerw. heer A. J. J. H. Grispen, pastoor te Tegelen. Woensdagavond is te Ederveen (by De Klomp) de 15-jarige B. van Egdom by het vernissen van schotten, doordat by het aan steken van zijn pyp de vernis vlam vatte, door brandwonden overdekt. Op zyn gegil schoot een in de nabyheid ver toevend persoon, A. v. Dijk, toe, die de vlammen trachtte te dooven, hetgeen hem na korten tijd gelukte. Evenwel liep hy ernstige brandwonden aan handen en armen op. Van den 15-jarigen jóngen echter waren het gelaat en de keel ge heel verbrand. Hij is naar het ziekenhuis ver voerd. Men vreest voor zijn leven. Mr. Haex, directeur van de Oranje-Nassau- mynen heeft bedankt als lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Myn- streek. „Het Volk" teekent hierby aan, dat het re quest dezer dagen door deze Kamer verzonden aan den minister van Waterstaat betreffende den noodtoestand in de mynindustrie hieraan wel niet vreemd zal zyn. Het was algemeen bekend, dat mr. Haex zich met bepaalde ge deelten uit dat request niet kon vereenigen. De Minister van Sociale Zaken heeft be noemd tot leden van de Commissie van advies, bedoeld in artikel 8 der Bedryfsradenwet (kerncommissie-industrie) de heeren W. Ch. Daalen en Mr. Dr. J. J. M. Noback, beiden te Haarlem. Donderdag was de 15-jarige G. Arts uit Druten bezig met het ophijschen van een giek, toen plotseling de kabel brak. De jon gen werd door de vallende giek getroffen en op slag gedood. Het stoffelyk overschot is naar zyn ouderiyke woning vervoerd. Op verzoek van de Amsterdamsche politie is Woensdagavond in Amersfoort een man aan gehouden, die verdacht wordt hier ter stede een auto te hebben gestolen. De auto zou hij verkocht hebben in Gouda. Vermoedelyk heeft deze man meer dan een auto weggenomen want toen hy werd gearresteerd, was hy juist aan het onderhandelen over den verkoop van een anderen wagen. Hy is overgebracht naar Amsterdam en in het bureau Overtoom opgesloten. Toen de landbouwer V. te Breda Woensdag middag niet tydig aan tafel verscheen om te eten, maakten de huisgenooten zich ongerust en gingen op onderzoek uit. Na geruimen tijd werd het lyk in een sloot in den Vughtpolder gevonden. Donderdagmiddag zyn in de concertzaal van de Nieuwe Karseboom te Amsterdam de Euro- peesche kampioenschappen driebanden aange vangen, welk tournooi, dat eerst Maandag a.s. is afgeloopen, wordt georganiseerd door de Soc. Biljartvereeniïing „K.R.AB.". In totaal nemen negen spelers deel, n.l. de kampioenen van Ne derland, Spanje, Frankryk, Zwitserland, België en Oostenrijk, resp. de heeren Koopman, Miro, Lagache, Aeberhard, Zaman en Engl, alsmede de heeren Da vin (Frankryk), Fauchamps (Bel gië) en Groenteman (Nederland). Begonnen werd met de partijen Engl (Oos tenrijk)—Miro (Spanje) en Zaman (België)— Fauchamps (België) De laatste jartij was het eerst beëindigd. Beide Belgen speelden een vlotte party, zonder dat echter de prestaties tot groote hoogte stegen. Na 25 beurten leidde Eauchamps met 17 om 11 punten. Met kleine series, waarbij een drie in de 30ste beurt het hoogst was, kwam Zaman in de 40ste beurt op 22, een aantal dat Fau champs ook bezat. Met twee series van 4 in de 42ste en 50ste beurt liep de Belgische kampioen uit en kwam na 69 beurten op 48. In deze beurt maakte Fauchemps er 5, zoodat de stand toen 48 om 43 was. Tenslotte wist Zaman de party in de 80ste beurt uit te maken. Het resultaat: Zaman Fauchamps 50 42 80 80 0.625 0.525 De party op het andere biljart duurde heel wat langer. Om half drie begonnen was de match eerst na bijna drie uur spelen beëindigd. Dit kwam voornamelijk door het secure spel van Miro en Engl, die elkaar in dat opzicht niets toegaven. Na 80 beurten was de stand toen 45 om 43 ten gunste van Miro. Het bleef spannen, doch Miro maakte in de 90e beurt de feo vol, terwyl in dezelfde baurt Engl er wordt natuurlijk sy steem Avé gespeeld slechts 1 punt soorde, en op 46 bleef staan. Het resultaat was: Miro (Spanje) 50 90 4 0.555 Engl (Oostenrijk) 46 90 5 0.511 De partij tusschen Koopman en Groenteman was op het eene biljart al lang aan den gang toen men aan de laatste middagpartij tusschen de Franschen Lagache en Davin nog beginnen moest. Groenteman verraste door zeer nuttige se ries. Reeds dadeiyk nam hij de leiding en hoe wel Koopman geleideiyk zijn achterstand weer inhaalde, bleef het initiatief toch grootendeels van Groenteman uitgaan. Op een gegeven mo ment was de stand 38 om 33 ten gunste van Groenteman en met enkele prachtige series van 3 en zelfs één van 5 liep Groenteman steeds meer uit tot hij de 50 wist vol te maken in 81 beurten. De Nederlandsche kampioen, die wel zeer teleurstelde, bleef op 38 staan. Het resultaat was: Koopman Groenteman 38 50 81 81 0.469 0.617 Lagache was in zyn partij tegen zyn land genoot Davin direct goed op dreef. Het resul taat was Lagache Davin 50 32 64 64 7 0.781 4 0.500 Des avonds werden de wedstryden voortgezet met de partijen Miro—Fauchamps en op het andere biljart Engl—Zaman. De resultaten luiden: Miro Fauchamps 50 78 4 0.641 38 78 3 0.487 27 68 4 0.397 50 68 3 0.735 Engl Zaman De laatste partijen van dezen eersten avond gingen tusschen Aeberhard en Koopman op de eene en Groenteman—Davin op de andere tafel. Koopman won, waarmede hij zyn ver- liesparty tegen Groenteman in den middag weer goed maakte. Resultaat: Aeberhard Koopman 40 50 71 71 0.563 0.704 De party Groenteman—Davin had het vol gende resultaat: Groenteman Davin 32 50 65 65 0.492 0.769 De Nederlandsche Bridge Bond deelt mede, dat de gewyzigde spelregels voor Contract- bridge voorloopig niet zullen worden aanvaard, doch dat eerst de beslissing zal worden afge wacht van de International Bridge League, waarbij de Nederlandsche Bond is aangesloten. Worden de gewyzigde regels door den 'nter- nationalen bond aanvaard, dan worden zij na tuurlijk ook door den N.B.B. aangenomen. In dat geval zal zoo spoedig mogelyk een vertaling het licht zien. Tot nader order zullen echter alle wedstrij den gespeeld worden volgens de regels van 1932. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Verleend aan: G. C. Llgthart, weduwe van W. J. M. van den Brink, koopvrouw te Delft, Voor straat 2, voor den tyd van' anderhalf jaar. Be windvoerder: mr. A. W. J. in 't Veld, Vegter, Delft. Verzocht door: H. de Groot, koopman te Win schoten. Bewindvoerder: mr. Eisso Post, Win schoten .Verhoor: Vrydag 29 Maart 1935 des v.m. te 10.30 uur in het Paleis van Justitie, Oude Boteringestraat 38 te Groningen. Falliet verklaard: 20 Mrt.: C. G. Gross. Amsterdam, Westland- gracht 119, 2e étage. Th. van Huystee, Amsterdam. Westlandgracht 141, 2e étage. F. L. Kiès, Amsterdam, Overtoom 116. A. Klos, Amsterdam, BaarsJesweg 291. W. J. S. A. Baron van Nagell, Amsterdam, Brachthuyserstraat 5 boven. J. Out, kruidenier, wonende en zaak dry- vende te Amsterdam, Roelof Hartstraat 18. C. H. G. Turkenburg. Amsterdam, Burge meester Tellegenstraat 14. S. Wijnschenk, koopman, Amsterdam, Zee dijk 34 boven. J. Nauta. kruidenier. Utrecht. Egelantiers- straat 2. G. F. Martius, Oranje Nassauplein 32, Zeist. P. van Dyk, koopman, Jullanalaan 24, Zeist. J. de Deugd, Boeroestraat 51, Dordrecht. Siebe Poelstra, houder van 'n incassobureau, Zwolle, Oosterstraat 9. E. Kist, Baars Gem. Steenwijkerwold. H. de Bruyn, in koffie en thee. Boxtel, Brig- straat 2. Vernettgd op grond van verzet de faillisse menten van: R. Verhaar, koopman in groenten, Utrecht, Runstraat 8. G. Breeschoten, meubel handelaar, Amerongen. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van: H. Wals Thzn., Landsmeer; Y. Wals Thz., Landsmeer. W. Wit, Jzn., Den lip. A Wals Thz., Watergang, Landsmeer: KI. Wals Th., Noord Landsmeer; K. Munnik, Amsterdam; N.V. Bouw- en Aannemingsbedryf „Den Dolder", Den Dolder. Dolderschenweg 146; C. H. Harsten, Heerenlaan 19a, Zeist; N. Dorland Jr., assistent apotheker, Bilthoven; J. de Smalen Jr., poelier, Leusden, Ruitenbekerlaan B. 84, NEW YORK, 21 Maart. (Part.) De stemming in Wallstreet was heden ongedecideerd. De han del droeg by den aanvang nog steeds een uiterst kalm karakter gedurende het eerste beurs- uur beliepen de omzetten slechts 110.000 sha res terwyl de koersverschillen van weinig be- teekenis waren. Na de koersdaling der vorige dagen is het aan bod evenwel sterk verminderd, zoodat de koer sen vandaag over het algemeen slechts weinig verandering ondergingen. Staalwaarden waren goed prijshoudend en konden meerendeels een fractie verbeteren. Spoorwegaandeelen waren eenigszins verdeeld, doch de grondstemming was niet ongunstig, in afwachting van de be slissing der I. C. C. Union Pacific konden 1 punt verbeteren. Koperwaarden konden zich hand haven, terwijl automobielwaarden verdeeld wa ren. General Motors waren gedrukt. Petroleum- aandeelen ondergingen slechts onbeteekenende wyzigingen, hetgeen eveneens met warenhuis- aandeelen het geval was. Public-utilities waren onganimeerd en eerder aan den luien kant. In dustrials boekten verliezen. American Can waren een kleinigheid lager, Chemische aandeelen gaven koersverliezen tot 1 dollar te zien. Du Pont daarentegen ontmoetten vraag en avan ceerden 1 punt. Tabakken waren flauw, in ver band met het te verwachten regeermgsonder- zoek en vrees voor verhooging der tabaksbe lasting. Aandeelen in fabrieken van landbouw ondernemingen konden zich handhaven. Gillette waren goed gedisponeerd en waren bijna 1 dol lar hooger. Levensmiddelenaandeelen verkeer den in reactie. Na de inzinking in de morgenuren, die ech ter van kleine afmetingen bleef, kwam er in de noteeringen gedurende vele uren niet veel wijziging. Van de tabakken zagen aandeelen Liggett Myers zich echter een drietal punten ontgaan, terwyi Coca Cola de gisteren behaalde winst niet alleen konden handhaven, doch hoo ger prijzen wisten te bedingen. De overige afdee lingen gaven niets bijzonders te aanschouwen, waarby de handel zeer gering was en in 4 uur slechts 420.000 shares werden omgezet. Het laatste beursuur vertoonde een geheel ander beeld. De affaire onderging een flinke uit breiding, zoodat er in dit uur meer shares van eigenaar verwisselden, dan in de overige vier uur tezamen. De vraag was zoo goed als over de ge- heele linie overwegend, waarby de noteeringen in snel tempo aantrokken, welke hausse uitging van public-utilities. Aandeelen Amer. Tel. Tel. o.a. verbeterden een drietal punten tot plm. 10314- Ook Steels, Du Pont, Chrysler, Atch. To- peka's, Anacondas, Case Treshing, Amer. Can enz. konden een winst van l'/2 a 2 dollar boe ken. Kort voor het einde, trad echter weer een reactie in door winstnemingen, Zoodat het slot veelal ongeveer een y2 punt beneden de hoogste noteeringen van den dag kwam te liggen, met voordeelige verschillen van 1 pCt. a 21/8 pCt. voor Amer. Tel. &Tel„ Amer. Waterworks, Con- sol Gas, Electric Bonds, Nort American, Public Serv., Westinghouse, American can, Nat. Dairy Allied Chemical, Du Pont, Case Treshing, Int. Harvester, Steeds, Beth. Steels, Nat. Steel, U.S. Smelting, Atch. Topeka, Delaw. Hudson, Nor folk Western, Reading Railroad en Union Pa cific. De omzetten bedroegen 890.000 shares. Slotkoersen Maart Allied Chemical American Can Co. American Car. O Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pre! Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleentng 5'/2 Youngleening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric Genera) Gas EL cL A Genera) Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin Pl. A. 96 94 93 Miss. Kansas Texas 3% 2 2 Missouri Pacific 1% 111/* Idem pret. 17/g Is/* 2 Montgomery Ward 24% 23% 23% National Cash Reg. Co. 14% 14 14 National City Bank 18s/* 18s/* 18% National Dairy Prod-G.A. 16% 14% 14% National Steel 42 41 41 New York Central 13% 12s/* 13 Nord American Co. 11 9s/* 10 Norfolk Western 159 158 158 Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash aew. A. Westinghouse Electric. Woolwortb Building exdiv. f ex claim. bieden 1 gedaan en laten. Dit zyn gedane slotkoersen, geen {sled (slot) koersen. 21 20 19 1.28 127 127% 115 113% 1131/2 11% llVs 11 33 321/2 331/3 102% 100s/* 1007/g 76 75% 78 10 8% 8% 9 8% 8% l/* 40 39 393/g 8% 8Vb 83/8 241/8 23% 23% 9% 9% 10 49% 48% 48 20% 20% 20% 391/s 38% 38Vs 2 2 21/g IV* IV* 11/8 337/s 33V* 331/8 7/8 1 19% 17% 17% 15% 15% 15% 39% 40V* 41% 281/2 28% 30 25% 24 25% 89% 877/8 881/* 116% 116% 117% 5% 41/8 41/a 22 21% 21% 28% 28 28 10% 97/g 10 8% 81/* 8 3/g 10 n 97/g 10 37% 36% 36 5 23% 227/8 23% 6% 6 6 14% 14% 147/g 29'/*: 30% 30 18% 17?^ 18 47 46 46% 24% 22% 22% 43/g 41/8 41/s 35Va 343/* 34% S3/g 5% 5% 12% 127/8 12 137/g 133/s 14 9 81/2 8% 14% 15 15 373/g 373/g 36% 8 73/* 77/g 877/8 86 86 11% 11% 11% 21/8 17/g l8/* 4 37/g 4 11 10% 10% 287/g 277/g 28% 1 11/8 1% 351/4 341/* 34% 53% 53% 521/2 ex coupon SPECIAAL VOOR U DAMES w. rMfcriek 21 Mrt. 20 Mrt. Brussel 23.34 23.37 8.30 13.68 32.37 18 86 Rome Madrid Bern Weenen 8.30Vs 13.68 32.37 18 84 NEW-YORK, 21 Maart 21 Mrt. 20 Mrt. Oslo 23.921/2 23.971/2 A'dam 67.68 67 65 Londen 4.76% 4.76% Parijs 6.59% 6.59% Beriyn 40.21 40.22 NEW-YORK, 21 Maart 21 Mrt. 20 Mrt. 21 Mrt. 20 Mrt. Suiker Mrt 2.19 nom. 2.12 Sept. 2 21-22 2.23-25 Mei 2.08-10 2.12-13 Dec. 2.27-28 2.30-31 Juli 2.16-17 2.19-20 Jan. 2.19-21 2.22-24 Mrt. 2.06: Mei 2.08-09 Juli 2.16-17 Rubber Standaard Mrt. 10.62 Mei 10.65 Juli 10.75 Sept. 10.92 Katoen Loco 11.05 Mrt. 10 64 April 10.68 Mei 10.72-75 Juni 10.73 Juli 10.75-77 CtCuba 3.05 3.05 contract) slot 2.09: Sept. 2.20-21 2.23-24 2 11-13 Dec. 2.26-27 2.28-29 2.18-19 Jan. 2.16-17 2.18-20 Mrt. 2.14-15 2.16-17 11.08 Oct. 11.00 11.42 11.11 Dec. 11.17 11.60 11.24 Jan. 11.30 11.64 11.37 11.00 Aug. 10.62 10.65 10.66 Sept. 10.49 10.52 10.69 Oct 10.35 10.40 10.72-73 Nov. 10.39 10.38 10.75 Dec. 10.44 10.48 10.78-79 Jan. 10.46 10.52 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco 104% 112% 103% 111% Tin' Loco 45.65 45.95 April 45.35 45.60 Koffie (Rio) (Santos) Mrt. 4.98 4.93 Mrt. 8.17 8.30 Mel s.oi 5.03 Mei 802 8.05 Jull 5.08 5.11 Jull 7.93 7.96 Sept. 5.17 5.18 Sept 7.85 7.88 Dec. 5.26 5.28 Dec. 7.87 7.90 Mrt. 5.31 5.33 Mrt. 7.91 7.92 21 Mrt. Tarwe Mei 94-941/g Juli 91%-% Sept 91%-% Mais Mei 78 Juli 73s/* Sept. 70 Reuzel Loco 12.87% Mei 12.55 juli 12.55 Sept. 12.57% Oct. 21 Mrt. Tarwe Mei 84% Juli 83% Rogge Mei 48% Juli 491/a Haver Mel 38V* Juli 38 20 Mrt. 93%-% 91-911/8 911/8-91 78% 747/8 71% 12.87% 12.40 12.42% 12.40 CHICAGO, 21 Maart 21 Mrt. 20 Mrt. Haver Mei 43% Juli 391/* Sept 371/a Rogge Mei 5SV8 Juli 56% Sept 577/8 Duluth Lynzaad 437/g 39% 38 55% 56% 57% Mei 1.72 Juli - 1.72 WINNIPEG, 21 Maart 21 Mrt. 20 Mrt. Gerst Mei Juli LIVERPOOL, 5.3, Oct. 5.4 Vi 20 Mrt. 84 83% 48% 501/g 387/s 38% GRAAN NOTEERING 21 Maart. Tarwe. Mei 5.114, Juli 45 45% Lijnzaad Mei 1.37 Juli 1.36% 45% 457/g 1.37 1.37% (Medegedeeld door Simoons en Co, A. van Vliet en Zonen en L. Siyper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips A'dam Rubber Anaconda Beth. Steel Adj. Milwaukee 135—134% 220 91 5% 14'/* 115/16—13/16 Van 4.30—5 uur Philips 220 KON. NED. STOOMB. MIJ. ARIADNE. 21 Mrt. v.m. 7 uur van Hamburg naar Amsterdam. ACHILLES, 21 Mrt. van Middl. Zee te Amst, HEBE, 20 Mrt. van porto naar Corcublon. ORION, 20 Mrt. van Olhao te Cadix. SATURNUS, Middl. Zee naar R'dam, pass. 80 Mrt. n.m. 10 uur Finlsterre. TITUS 20 Mrt. van Triest naar Flume. ULYSSES 20 Mrt. van Piraeus te Salonlca. VULCANÜS, 20 Mrt. van Llvorno naar Napels. GANYMEDES, 21 Mrt. van de Zwarte Zee te Amsterdam. VAN RENSSELAER, 21 Mrt. van W.-Indië te Amsterdam. BODEGRAVEN, thuisreis, 20 Mrt. te Liverpool. SIMON BOLIVAR. 21 Mrt. van Amst. naar Hamburg. VESTA, Amst. Vla R'dam naar Middl. Zee, 21 Maart te IJmuiden. ORION, 21 Maart van Cadlx naar Genua. MIJ. NEDERLAND SALAWATI. thuisreis, 20 Mrt. van Marseille. POELA UTELLO, 21 Mrt. van Hamburg te Bremen. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 21 Maart van Amsterdam te Batavia. POELAU LAUT, thuisreis. 19 Mrt. te Belawan. JAVA-NEW YORK LIJN TANIMBAR. 20 Mrt. van Java te New-York. DJAMBI, 20 Mrt. van Singapore n. Batavia. KOTA RADJA, New-York naar Java, was 2<J Mrt. 2 uur 15 v.m. 1250 mijlen Z.W. van Scilly. ROTT. LLOYD KOTA TJANDI, uitreis. 20 Mrt. 's nachts 12 uur van Suez. KOTA PINANG, thuisreis, pass. 20 Mrt. v.m. 10 uur Kaap del Armi. SIBAJAK, uitreis, 21 Mrt. te Southampton. KEDOE, uitreis, 21 Mrt. van Port Said. DEMPO thuisreis, 21 Mrt. te Suez. De officieele botemoteering te Kopenhagen bedroeg ƒ0.52. 4 De commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 34 cent.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2