IN EN OM HAARLEM DIEFSTAL?! DE ENGELSCHE KAPERS l: I Belangrijke wedstrijden te wachten BESLISSINGEN NADEREN IN NOORD ZATERDAG 23 MAART 1935 Bloemendaal-aan-Zee DOOR J. S. FLETCHER Tweede groote wandel sportdag Op Zondag 28 April a.s. DAMMEN HAARL. R.K. DAMCLUB De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap le klasse De clubcompetitie le klasse Haarl. R.K. Damgenootschap De nederlaagwedstrijden van T.E.P. D.H.V.B. S.E.W. en Sparta 2 staan waar schijnlijk definitief onderaan Spannende ontmoeting in Volendam D. H.V. B.-Programma m DE D.H.V.B.-UITSLAGEN BmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiitimiiiiiiiiiiiiiiiimiHiiiiiiiiiiiii: ËiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiï: In den laatsten tijd wordt weer veel gespro ken over de stichting van een badplaats aan 't Bloemendaalsche strand. Nieuw zijn deze plannen allerminst, want reeds dadelijk na de opening van den Bloemendaal- schen Zeeweg scheen het voor iedereen-de meest natuurlijke gang van zaken, dat spoedig daar na de ontwikkeling van een luxe-badplaats tus- schen Zandvoort en IJmuiden zou beginnen. Eigenlijk was dat ook noodzakelijk om aan de gemeente Bloemendaal de enorme kosten van aanleg van den Zeeweg te vergoeden en het dure onderhoud er van mogelijk te maken. De oorlog bracht vertraging in de uitwerking der plannen. Daarna werd een tijdlang meer gevoeld voor het bouwen van landhuizen langs den Zeeweg en toen tegen dit plan oppositie rees van de zijde van het Provinciaal Bestuur omdat terecht gevreesd werd, dat het natuur schoon langs den Zeeweg onherstelbaar zou wor den geschonden, kwamen de oude plannen van een luxe-badplaats weer op den voorgrond. Even deed een grootscheepsch schema van een Amsterdamsche combinatie alle zakenmen- schen uit den omtrek hier, watertanden, maar het benoodigde geld kon daarvoor niet bij elkaar worden gebracht en thans zijn de plannen dan in een rustiger sfeer gekomen: het gemeente bestuur van Bloemendaal heeft een uitbreidings plan ontworpn voor het begrip: Bloemendaal - aan-zee. Het ligt in de bedoeling aan het einde van den Zeeweg een splitsing van dezen weg te maken naar het Noorden, naar den boule vard, die dan een eind doorgetrokken zal wor den. In den daardoor ontstanen driehoek, zou de badplaats verrijzen, een villadorp met bad paviljoen en Kurhaus. De plannen zijn nog in een embryonaal sta dium van ontwikkeling. De Bloemendaalsche raad heeft nog niets anders gedaan dan een uitbreidingsplan vaststellen. Hierop moet nog de goedkeuring van Gedeputeerde Staten wor den verkregen en dan pas zal worden gedacht aan de mogelijkheid om het plan in werkelijk heid om te zetten. In den regel wordt deze soort uitbreidings plannen door de gemeenteraden goedgekeurd zonder dat er 'n haan naar kraait. Ook van de plannen van gemeentebesturen, die een stuk Noordzeestrand willen gaan exploiteeren, merkt het groote publiek pas iets als de exploitatie er van al een flink eind op streek is. Niet al dus in Bloemendaal. Daar beginnen de moei lijkheden bij alle voorstellen reeds als de plan nen, bij wijze van spreken, nog in den grond zitten. De oorzaak daarvan ligt hoofdzakelijk in de sloome manier van zaken doen der Bloe mendaalsche raadsleden. Plannen, voorstellen, die daar in den Raad komen, worden eerst eens leelijk door de heeren aangekeken, dan wordt besloten er nog eens rustig over na te denken en er den volgenden keer ens over te praten; als dat gebeurd is wordt het nemen van een beslissing nog weer eens verschoven; eindelijk komt er een besluit, dat in de vol gende raadszitting wordt ingetrokken en zoo traineert een zaak soms maanden, jaren lang, Waardoor het door iedereen tot in details be sproken is en iedereen wordt uitgenoodigd toch vooral niet te verzuimen te „bevoegder" plaat se zijn bezwaren in te dienen. En zoo is het ook niet te verwonderen, dat de plannen voor het stichten van een badplaats Bloemendaal- aan-zee reeds bijna doodgedrukt zijn. voordat „Publieke Werken" nog gelegenheid heeft ge had ze op papier te brengen. Zandvoort en IJmuiden zien den nieuwen concurrent natuurlijk liever niet komen dan wel en zoo wordt er gefluisterd, dat het geens zins toeval is, dat de Zandvoortsche raad eeni- ge weken geleden het besluit nam om het ten tenkamp te Zandvoort van het Zuiderstrand te verplaatsen naar de grens der gemeente Bloemendaal. „Horecaf" is blijkbaar ook van plan bij Gedeputeerde Staten te protesteeren tegen de Bloemendaalsche plannen om een luxe-Bloemendaal te stichten, omdat de hotels, die er op het oogenblik in badplaatsen zijn, het al moeilijk genoeg hebben, zoodat nieuwe concurrentie allerminst gewenscht is. De ver eenigingen van kampeerders en van strand- pachters ageeren op hun manier en dat alles Wekt den indruk alsof Bloemendaal iets gaat doen wat nauwelijks door den beugel kan. Met Wat meer zakeninstinct, had de Bloemendaal sche raad dat kunnen vermijden. Een der eer ste geboden van een zakenman is immers: ftiaak nooit concurrenten wakker. Het is door het talmend nemen van beslui ten, dat de raad van Bloemendaal zich al heel Veel moeilijkheden heeft bezorgd en zelfs eens genomen voorstellen ongedaan heeft moeten maken. Ook voor de stichting van een Bloe- mendaal-aan-zee heeft de raad het zich on- hoodig lastig gemaakt. Of er nu van de plan tien nog iets terecht zal komen, is onzeker, 21 U ziet zeker wel mijnheer, zei Schmidt dat dit de kamer is van een man waar schijnlijk van dien heer Charles. Wel, mijn heer, ik geloof dat wij onze conclusies zouden kunnen trekken. U zult moeten besluiten de actie voort te zetten. Maar toch zou ik u aanraden, in ieder geval de jonge dame een beetje op de hoogte te brengen. Dit lijkt me wel het beste. Jimmie knikte. Hij ging naar beneden, ge volgd door Schmidt waar Eva met groote angstige en verwonderde oogen op hen stond te wachten. Wat is er toch? vroeg zij. Wat is er ge beurd? Jimmie legde zijn hand op haar arm. Wees niet bang, zei hij. O bent veilig heel veilig. Gelooft u toch wel hé? In wer kelijkheid beteekent het dan, dat dit nuis een der hoofdkwartieren van een dievenbende is. HOOFDSTUK XIV VREEMD NIEUWS UIT LONDEN Onwillekeurig trok Eva Walsden haar arm maar reden van bestaan kan aan een luxe badplaats Bloemendaal moeilijk worden ont zegd. Wij gelooven, dat er voor een luxe-bad plaats in ons land nog wel plaats is, er het is zeker niet ondenkbaar, dat in meer normale tijden Bloemendaal-aan-zee een gezochte uit gaansgelegenheid zou worden van een groot deel der Duitschers, die er behoefte aan gevoe len voor eenigen tijd hun eigen land te verla ten. Veel zal afhangen van hen, die de leiding van de nieuwe badplaats zouden nemen, maar onmogelijk is het natuurlijk niet, dat hier een gewild kurort zou verrijzen voor Duitschers, Oostenrijkers, Polen en anderen. En dat- zou geen financieele schade voor Zandvoort of IJmuiden behoeven te be teekenen. De vraag is gesteld of Gedeputeerde Staten van Noord-Holland 'n taak hebben te vervul len. Met name vraagt men zich af of Gedepu teerde Staten als arbiter zouden kunnen op treden tusschen Zandvoort en Bloemendaal, indien Zandvoort mocht weigeren te voldoen aan de wenschen van Bloemendaal om het tenten kamp van de grens van laatstgenoemde ge meente weg te nemen. Wij gelooven, dat het bestuur der Provincie zich hier stellig een taak kan toekennen. Het gaat hier toch om de orde ning van de welvaart der Provincie en deze kan medebrengen, dat in de eene gemeente" 'n luxe-badplaats wordt geëxploiteerd en in de andere een meer populaire gelegenheid. Evengoed als de gewestelijke commissie voor de uitbreidingsplannen waakt tegen onordelijke bebouwing van deze streek en er zorg voor draagt, dat de uitbreidingsplannen der gemeen ten by elkaar aansluiten kunnen Gedeputeer de Staten o.i. er acht op slaan, dat verschillen de gemeentebesturen elkaar het bestaan niet moeiiyker maken dan het nu reeds is. (Reeds geplaatst in een deel van ons nummer van 21 Maart). Men sohryft ons: Nog is de groote wandelsportdag van de D.H.A.K. van Zondag 2 December niet verge ten. Ze is voor de R. K. Wandelsportorganisa tie een succesvolle propaganda geweest en aan ruim 800 deelnemers werd het kruisje uitge reikt. De datum was slecht gekozen en het weer werkte tegen. Daarom meende het bestuur niet langer met den tweeden dag te moeten wachten en deze zal georganiseerd worden op Zondag 28 April. In dezelfde plaatsen zal wederom een veree- niging worden aangezocht de organisatie op zich te nemen en waarschijnlijk komen er nieu we tochten bij. De volgende vereenigingen hebben definitief de organisatie op zich genomen: Amsterdam, Jong Leven, secr. B. Hoven, 1ste Swteelinckstraat 3; Alkmaar, commissie, secr. J. Punt, Luttikoudorp 35a; Haarlem, Holland, secr. R. Knape, Riouwstraat 30; Delft, D. H. L., secr. C. Mokveld, Hugo de Grootstraat 171; Rotterdam, commissie secr. J. v. d. Ree, Poot- straat 70; Gouda, J. Bruynel, Kleiweg 14; Be verwijk, D. E. M., secr. R. Schram, Peper straat 34. In Leiden en Den Haag wordt nog met een vereeniging onderhandeld, terwijl er misschien in het zuiden van ons bisdom ook nog een marsch komt. Mochten er nog andere plaatsen zijn die voor een organisatie in aanmerking komen dan kan dat medegedeeld worden aan het secretariaat: La Placestraat 22, Amster dam (O.). Het parcours zal weer ongeveer 30 K.M. be dragen. Iedere deelnemer die de tocht voor de eerste maal volbrengt, ontvangt het DHAK- kruisje en zij die voor de tweede maal deelne men het lintje met een twee. De wisselbeker voor de grootste groep, door Rector Mol beschikbaar gesteld, is toegewezen aan „De Tippelaars" te Amsterdam. Wie neemt ze haar af? De voetballers kunnen op tijdig aanvragen uitstel van competitie verkrijgen en de DHVB heeft een prijs beschikbaar gesteld voor de grootste groep. De K. R. O. zal op 28 April de laatste berich ten omroepen. Van de R. K. Pers hopen we weer dezelfde medewerking te ontvangen om het resultaat van den 2den December ver te overtreffen. Heeft u het DHAK-kruisje nog niet? Ver over het dan op 28 April. Heeft u het reeds? Voeg er dan het tweetje aan toe. In aansluiting met hetgeen wij dezer dagen omtrent bovengenoemde wedstrijden reeds me dedeelden, kunnen wij thans tot ons genoegen vermelden, dat als wedstrijdleider zal fungee- ren de heer J. Stevens uit Heemstede. Het mag genoegzaam bekend worden geacht, dat J. Ste vens een van de beste wedstrijdleiders van den bend is. Dit nu zal ongetwyfeld het verloop var deze wedstryden ten goede komen. Voorts maken wij nog melding van het feit, dat de heer P. Heilig van Gez. Sam. uit IJmui den in deze afdeeling zal uitkomen. Byzondere omstandigheden waren oorzaak waarom deze speler ter elfder ure nog werd toegevoegd. De le ronde heeft plaats op Dinsdag 26 Maart a.s. in het R. K. Vereenigingsgebouw te Heemstede. De deelnemers komen in deze ronde als volgt tegen elkaar uit: H. de ReusP- Heilig; J. Warmerdam-G. Zeeuwe en J. Draayer—P. v. Buuren.P. Hollenberg is vry. Met veel interes se zien wü de verrichtingen v. d. diverse deel nemers tegemoet. Dezer dagen had de laatste ontmoeting voor genoemde klas plaats. De strijd ging nameiyk tusschen T. E. P. 1 en Ons Genoegen 1 en bracht geen einduitslag, daar de party aan Lord 4 moest worden afgebroken. De voorloo- pige uitslag is 99. Vermoedelijk zal deze kamp een 11—9 overwinning brengen voor Ons Genoegen 1. De uitslag aan de verschillende Lorden laten wij hieronder volgen: T. E. P. Ons Genoegen 1 P. HollenbergJ. Schiller 20 H. de ReusC. Zuiderduin 1—1 A. BronsringN. Smit 11 B. v. d. Kroft—W. J. v. d. Oetelaar X—X J. v. d. KroftP. C. de Haas 02 C. Koek—J. Smit 02 A. Klein—C. Borst 2—0 Jac v. d. KroftTh. Janssen 20 J. ValkC. Bakker 11 P. v. Raadt—G. v. Gylswijk 0—2 9—9 Voor de verdere afwerking van deze clubcom- petitic is nu de taak aan de arbitragecommis sie bestaande uit de heeren B. H. Stevens, Jac. v. d. Poel en P. van Buuren. Toch meenen wij ons de vrijheid te kunnen veroorloven nu reeds de volgorde van de ranglsijt te publicee- ren, daar deze vry zeker is, namelijk: 1. Haarl. R K. Damgenootschap. 2. St. Bavo. 3. Ontwik keling. 4. Ons Genoegen en 5. Theorie en Prak tijk. Men verzoekt ons het volgende mede te dee- len. Het bestuur van genoemde vereeniging ver zoekt aan alle leden zonder uitzondering, om op Maandag 25 Maart a.s, op den clubavond tegenwoordig te zijn. Een en ander in verband met het behaalde clubkampioenschap le klas. Voor belangstellenden maken wij bekend, dat het clubsecretariaat dezer vereeniging is ge vestigd aan den Overtonweg 8 Haarlem-Noord. Daar de vereenigingen St. Bavo en Ons Ge noegen verhinderd zijn om aan bovengenoemde wedstrijden deel te nemen, is thans het wed strijdprogramma eenigszins gewijzigd en ziet er nu als volgt uit. Zondag 24 Maart a.s.: TEP 1— SEDED 1; Zondag 31 Maart: TEP 1—DOS uit Naaldwijk; Maandag 1 April TEP 1Gez. Sa menzijn uit IJmuiden; 8 April: TEP 1Haarl. R. K. Damgenootschap 1; Zondag 8 April de slotwedstrijd: TEP 1 tegen DID 1 uit Amster dam. Tevens kunnen wy momenteel mededee- len dat voor de le afdeeling drie fraaie prij zen beschikbaar zijn gesteld, namelijk: le prijs een beker, 2e prys een lauwertak en de 3e prijs een medaille. TEP 1—VITA NOVA 1 Gisteravond had deze ontmoeting voor reeds genoemde wedstrijden plaats in het gebouw van de St. Jos. Gezellen Haarlem 1, aan de Jans straat aldaar. Wy deelden onlangs reeds mede, dat het le tiental van Vita Nova uit Limmen uit zeer goede krachten is samengesteld. Met deze wetenschap bezield, namen de TEP-ers het ditmaal zeer ernstig op. en streden met een on gekend enthousiasme. Een groote verrassing kon dan ook niet uitblijven en de Haarlemmers wis ten het sterke Vita Nova 1 met sprekende cij fers te kloppen. Hieronder laten wij den ge- detailleerden uitslag volgen. TEP 1—VITA NOVA 1 P. HollenbergC. Dekker f H. de ReusC. Bruin A. Bronstring—P. Dekker M. Klein—K. Snel B. v. d. Kroft—H. Verwer J. v. d. KroftTh. Dekker C. KoekH. J. Bruschke Jac. v. d. KroftD. Hollander J. Valk—C. v. d. Velde J. OvertoomJ. Morsch 0—2 2—0 1—1 2—0 1—1 2—0 0—2 2—0 2—0 2—0 14—6 DE WEDSTRIJD SDO 1HRKD 2 Deze ontmoeting had eveneens gisteravond plaats en wel in het R. K Vereenigingsgebouw aan het Teylerplein en verliep als volgt: SDO 1—HRKD 2 M. Homburg—Th. Bandsma J. Luiten—A. v. Rossum W. Hubbers—A. Herben L. Luiten—M. Herben C. KosterF. Lucas P. MolJ. Ruigrok N. Pieck—E. Bourgonje J. BroersB. Goedemans J. v. d. KlugtW. Dams C. ter VoortG. Kraak 0—2 0—2 2—0 02 20 0—2 0—2 0—2 2—0 2—0 8—12 Op den laatsten Zondag is er in de D.H.V.B.- competitie weinig of niets gebeurd. Van de be langrijkste wedstrijden valt te vermelden dat de promotiecompetitie is ingezet met den wed- strijd St. GeorgeV.V.O. voor een plaatsje in de eerste klasse van afdeeling Noord. V.V.O. won hier met 20 en heeft dus den eersten stap in de goede richting gezet. Zeer belangrijk is eveneens het bericht dat ons dezer dagen uit Hillegom bereikte. Zooals wij verleden week schreven, bezette Concordia door haar nederlaag tegen Van Nispen de on derste plaats in de eerste klasse B van het Centrum en was daardoor genoodzaakt haar plaats tegen N.V.C. te verdedigen. De zaak is echter even anders geworden door het feit dat Van Nispen twee winstpunten in mindering kreeg wegens niet opkomen destijds tegen Concordia. In de O.M. van den DH.V.B. was Van Nispen reeds met f 1° beboet, maar van winstpunten in mindering was nog niets definitiefs bekend. Wij hebben het secretariaat van den D.H.V.B. verzocht het officieele be sluit inzake deze kwestie aan ons te berichten, maar tot heden mochten wij nog geen ant woord op ons verzoek ontvangen. Concordia heeft de bevestiging evenwel gekregen en wy moeten dus aannemen dat zulks inderdaad het geval is. Dan luiden de cijfers dus als volgt: Concordia Van Nispen 14 14 10 10 1(—57 29—73 1) Niet Concordia doch Van Nispen speelt dus degradatiewedstrijden. Ondertusschen vragen voor morgen diverse belangrijke wedstryden bijzondere aandacht. In de eerste klas van afdeeling Noord kan de be slissing vallen aangaande bezetting der onder ste plaats, want de belde candidaten hiervoor komen tegen elkaar in het strijdperk. Onder aan de lyst is de situatie als volgt: 2 beslecht. De Spartanen zullen hun huid ech ter zoo duur mogelyk verkoopen. In de Amsterdamsche afdeeling van het Centrum wordt 13. minuten voetbal gespeeld. Het betreft hier n.l. den destijds gestaakten wedstrijd Gezellen Vigr—Z.P.C. by een gelijken stand 2—2. Z.P.C. moet deze laatste minuten met 10 man spelen. Waarschynlyk zullen de 10 Z.P.C.ers den stand weten te handhaven en de punten dus deelen met de Gezellen. Van zeer groot belang is de ontmoeting Vo lendam 3Lisse 2 voor de reserve afdeeling. Hier komen twee serieuze candidaten voor den eeretitel tegen elkaar binnen de lynen en ook T.Y.B.B. 2 is bij het resultaat zeer geïnteres seerd. De Lissenaren moeten absoluut winnen willen zij hun kans behouden, want zy moeten ook nog op bezoek by T.Y.B.B. 2 Het zal er dan ook geducht spannen in Volendam. waar- by een uitslag voorspellen zeer moeilyk is. Mis schien doet het terreinvoordeel de balans ten gunste van Volendam overslaan. De ontmoeting tusschen R.K.A.V. 2 en De Meer 2 is eveneens zeer belangryk, maar hier staan andere belangen op het spel. Beide ploe gen verkeeren nog in degradatie gevaar dat echter voor de winnende ploeg zoo goed als ge weken is. Wij houden het hier op De Meer 2. De promotie-degradatie-competitie wordt morgen o.a. voortgezet met de ontmoeting Oranje Wit 2—H.S.V. 2. Deze ploegen strijden om een plaatsje in de reserve eerste klasse van afdeeling Noord. Vermoedelijk wordt Spar ta 2 de derde gegadigde. Waar ook hier twee van de drie candidaten promoveeren, zyn de eerste punten dus goud waard. Het zal er dan ook geducht spannen in Limmen met de thuis club waarschijnlyk als winnaar. 1) Twee winstpunten in mindering wegens niet opkomen. Voorwaarts K.G.B. S.E.W. 12 12 12 22—22 18—29 16-44 Slechts wanneer S.E.W. er in slaagt morgen van K.G.B. te winnen dan behoudt dit elftal nog een kansje om den dans te ontspringen. Waar de strijd op het K.G.B.-terrein plaats vindt, durven we S.E.W. niet veel kans te ge ven en het eene benoodigde puntje om zelf en ook Voorwaarts veilig te doen zyn, zal K.G.B. wel uit deze ontmoeting weten te halen. Voor waarts kan zich zelf echter ook in veiligheid brengen door thuis niet van Sparta te verliezen hetgeen o.i. zeer goed mogelijk is. S.E.W. zal haar plaats dus zeer waarschynlyk te verdedigen krijgen tegen St. George en V.V.O. Ook in de reserve-afdeeling kan de beslis sing vallen. Sparta 2 moet n.l. by Vitesse 2 op bezoek en zouden de Castricumsche reserves hier weten te winnen dan is het lot van Sparta IJS Natuurlyk waren de Spaansche officieren uiterst verbaasd over de plotselinge aanwezigheid van een bende Engelsche vrybuiters. Met woedende blikken overhandigde de Spaansche kapitein zyn degen aan kapitein Gay. Alle Spanjaarden werden naar het dek gecom mandeerd, waar ze overwonnen en ongewapend af wachtten, wat er met hen gebeuren zou. Nu alle gevaar geweken was, werd het ook aan Hal en Mary vergund aan boord van het schip te gaan. Afdeeling Noord le klasse A Voorw. 1—Sparta 1 KGB 1—SEW 1 Reserve le klasse A Vitesse 2Sparta 2 2e klasse A EVE 1—Reo 1 Reserve 2e klasse A West Friezen 2 SEW 2 KGB 3—VVO 2 Always Forward 2 Berdos 2 3e klasse A St. Bavo 1Victoria 1 EDO 1Union 1 Zouaven 1 West Friezen 1 B Voorwaats 2 Hollandia 1 Meervogels 1Zap 1 Reserve 3e klasse ADVO 2—WW 2 EVE 2Wit Rood 2 De Valken 3Union 2 SEW 3—EDO 2 B Berdos 3 Stormvogels 2 CVVZ 3—USV 3 Reo 2SVA 2 Purmerend 2WSV 3 4e klasse AZVV 1—Woudia 1 Reserve 4e klasse AWW 3Wit Rood 3 B Victoria 2St. Jan 2 Always Forward 3 Stormvogels 3 DDem 4SDE 2 PSCK 2—SVA 3 Promotie en Degradatie Oranje Wit 2—HSV 2 Afdeeling Centrum lc klasse A Gezellen Vier 1 ZPC 1, rest. tijd 13 minuten, stand 22, ZPC met 10 man. Reserve le klasse A Volendam 3Lisse 2 RKAV 2—De Meer 2 2e klasse A St. Louis 1 Alliance 1 Diemen 1RCM 1 PVCB 1Or.. Zw. 1 B SMC 1KRV 1 Leiden 2HBC 3 Teylingen 2DSS 2 Geel Wit 2—Dos 2 Reserve 2e klasse A St, Martlnus 2 The Victory 2 DOSS 2Zwaluwen 2 WA 3— The Unity 2 Wilskr. 3—TYBB 3 3e klasse A SVA 1—SVO 1 PVCA 1—Des 1 SDE 1PSCK 1 BASC 1Foreholte 1 RWD 1— Steeds Hooger 1 St. Bernardus 1 Meerburg 1 Adolf Kolping 1 WSB 1 SNA 1—Majella 1 Reserve 3e klasse A ZPC 2India 2 Zwaluwen 3 The Victory 3 St. Martlnus 3 Vict. 3 Nea 2De Meer 3 B Diemen 2Wilskr 5 RKAV 3—VDO 2 Constantius 2 Gezellen Vier 2 C Oranje Zw. 2Roda 2 WA 4SVF 2 D Onze Gezellen 3 TYBB 4 E NOV 2Lisse 3 SJC 3—BSM 3 Teylingen 3 Foreholte 2 4e klasse ADSV 1—Nic. Boys 1 Kolping Boys 1 Odl 1 B TYBB 5—DSS 3 Dek 2Sanpoort 6 Reserve 4e klasse A DOSS 5—Zwal. 4 B Nea 3NV A 2 Oda 2Constantius 3 C De Meer 5—DOSS 6 D RCM 2—RKAV 5 WZ 6—VCA 2 L PVCB 3— Purmerend 3 NVA 3—WZ 5 F Concordia 3— Teylingen 4 K Concordia 4— Santpoort 5 TYBB 8OIV 3 Dem TYBB 6 Alliance 2HBC 5 BSM 4—Lisse 5 ter rein Lisse G Steeds Hooger 3 Adolf Kolping 2 SMC 3Kolp. Boys 2 WL 3—KRV 3 HAVB 2—Nic. Boys 2 VCH 2—Dos 5 I Odi 2—SNA 2 Promotie en degradatie Steeds Hooger 2 RWD 2 Afdeeling Zuid le klasse A SDC 1—DHL 2 SDS 1Aeolus 1 Aio 1—RCD 1 WP 1St. Lodew. 1 Reserve le klasse A Donk 2—DHL 3 Lenig en Snel 2 Excelsior 2 Met de toezending der D.H.V.B.-uitslagen hebben we dit seizoen niet te klagen gehad. Nu echter de competitie op het einde loopt meenen diverse vereenigingen dat zy thans niets meer met de uitstekende regeling uitstaande heb ben. Dit is een verkeerde opvatting en het lijkt ons noodig nog eens de aandacht te vestigen op ons telefoonnummer op Zondagavond tus schen 7 en 8 uur. Dit is No. 15658 Haarlem en al zijn de uitslagen misschien voor de betrok ken vereenigingen niet van belang, voor ons zijn ze het wel. Daarom verzoeken wij den hee ren secretarissen ons des Zondagsavonds de resultaten mede te deelen totdat het seizoen geheel ten einde is. terug. Zij keek Jimmie onderzoekend aan en keerde zich naar Schmidt. Dieven! riep zy uit. Maar wie is die heer? Om je de waarheid te zeggen, antwoordde Jimmie, hy is een detective. En hy is hier. even als ik, om je te beschermen. Ik zeg het nog eens je bent volkomen veilig. Wees niet bang! Maar u? zei ze. U? Bent u ook een detec tive? Bedrieg me niet, alstublieft. Neen, ik ben wat ik u verteld heb James Trickett. Ik vertelde u alles over mijzelf. Er zal niets gebeuren, terwijl ik hier ben. Maar dit is de volle waarheid, juffrouw Walsden dit is het hoofdkwartier van een dievenbende. En de hoedenwinkel in de South Molton Street is er waarschynlyk ook een. Het meisje sloeg haar hand tegen haar voor hoofd. De hoedenwinkel South Molton Street Madame Charles? Ik begryp het niet! Schmidt deed een stap naar voren en wenkte Jimmie. Mynheer Trickett, ma'amselle is ver moeid. Ik zou u willen voorstellen, naar bereden te gaan; daar kunt u alles uitleggen. U ziet, het nieuws komt te onverwacht. Ik geloof, dat ik het op de verkeerde manier gezegd heb, antwoordde Jimmie be droefd. Maar het is een goed idee. We zullen naar beneden gaan, juffrouw Walsden, en dan zullen we daar praten. Ik zal u alles duideiyk maken. En nog eens zeg ik u: wees niet bang. Op mijn woord van eer u is veilig, vol komen 1 Eva ging met hem naar de spreekkamer, Schmidt vroeg haar nog: De telefoon, ma'amselle. Waar is die? In den winkel. De eerste deur bij de trap. Wilt u me dan voor een moment veront schuldigen, zei de detective. Hy keek naar Jimmie. Vertelt u alles, mijnheer. Het beste is, dat ma'amselle alles weet. Jimmie bracht Eva naar een fauteuil. Hij zelf ging op den hoek van de tafel zitten. Het is een eigenaardig geval, zei hy. Alles is zuiver geluk geweest of toeval of hoe u het zou (villen noemen. Ik zeg u, dat ik van dit alles absoluut geen idee had tot ja, tot gisterenavond. Ik zal u alles zoo kort mogelijk vertellen. Luister maar aandachtig en u zuit ook wel begrijpen, waarom ik de diensten van Schmidt gevraagd heb. Hij is een van de eerste detectives van Parys; luister! Hy vertelde haar al zyn avonturen, vanaf het ontbyt met Packe tot de ontdekking van de kostbare voorwerpen in de sluitmand. Hy ver telde haar wat hy dien dag, die zoo dramatisch eindigde, had gedaan. En Eva Walsden zag dat hij ernstig was en zy begon te begrypen, dat het eigenlijk alles zeer fortuinlyk voor haar verloopen was. Toen hij zijn verhaal geëinigd had, stond zy op en liep wat heen en weer. Zy keek hem aan. Ik ga morgen! zei ze. O, vandaag nog!" Jimmie keek haar vragend aan. U begrypt, dat ik vandaag nog terug zou willen. NU? Naar Madame Charles. U vergeet, dat ik daar woon ik heb geen ander thuis. Als alles waar is als ik eigenlyk de oorzaak ben van die strubbelingen voor haar hoe zal ik dan ontvangen worden? Jimmie fronste zyn wenkbrauwen. Zyn han den diep in zijn zakken gestoken liep hij de kamer op en neer en dacht na. Opeens klaarde zijn gezicht op. Ik geloof niet, dat u iets behoeft te vreezen, zei hy. Stel u gerust op dit punt ik zal met u mee gaan. Ik ben niet bang voor Madame Charles zooals de zaken nu staan. Eva keek hem aan. Maar later? later? Jimmie staakte zyn wandeling en staarde haar een moment aan. Later! zei hij. Ik denk, dat u en ik eens moeten praten ook later. Nu staan we nog voor een zeer belangrijk vraagstuk. Ik geloof, dat ik volkomen begrijp, wat er vandaag is voorgevallen. Ik twijfel er niet aan, of de kamers heel boven zyn die van Monsieur Charles. Sinds ik hem verlaten heb, heeft hij my geen moment uit het oog verloren; toen hy zag, dat ik naar de politie ging, werd hy bang, vreesde een onderzoek in zyn huis, kwam terug zorgde dat iedereen direct vertrok en ging zelf zoo spoedig mogelijk naar andere oorden. De politie zal dezen winkel blyven bewaken, onge merkt natuurlijk, tot zy van my uit Londen bericht krygen. En wat u en ik moeten doen is zoo spoedig mogelijk naar Londen terug gaan met den eersten morgentrein. Wii.... hallo, wat is dat? Hy hoorde stemmen; de straatdeur was ge sloten. De stemmen kwamen nader een cr van was die van een vrouw Sapristie! riep Jimmie uit. Zou het moge lijk zyn, dat een van hen is teruggekomen. Waar is Schmidt heengegaan? Juist op dit oogenblik ging de deur open en de detective, vergezeld van een stevig gebcuwd, moederlyke vrouw, kwam binnen. Ma'amselle. zei Schmidt. Ik veronderstelde, dat u er de voorkeur aan zou geven, tot heo uur van uw vertrek gezelschap te hebben van iemand van uw eigen sekse. Ik heb de vry- heid genomen, naar het hoofdbureau te bellen om deze dame, die een van myn collega's is Madame Perrine. Wat Madame voor u kan doen, ma'amselle Zal zy met het grootste pleizier doen, ma'amselle, onderbrak Madame Perrine met een heldere stem, die een gevoel van vertrouwen gaf. Daarom zou ik by voorbeeld willen voorstellen vooral ook omdat ma'amselle morgenvroeg weer op reis moet, dat zy iets gebruikte en daarna ging rusten. Als de heeren mij dan alleen zou den willen laten met ma'amselle. Wü zullen het huis echter niet verlaten ma'amselle, zei Schmidt, die zag dat Eva een angstigen blik op Jimmie wierp. Wij zullen bij de hand zyn. Wees daar echter van verzekerd, dat Madame Perrine over u zal waken. Alsof ma'amselle een van mijn oogappels ware! zei Madame Perrine. die reeds bezig was de orde in de kamer te herstellen. Jimmie keek Eva nog eens geruststellend aan en verliet dan met Schmidt de kamer. Dat was een schitterend idee van u, Schmidt, zei Jimmie, toen zy een der kamers boven binnen gingen. Ik ben er u zeer dank baar voor. 't Lykt me een flinke vrouw, die Madamme Perrine. Schmidt knikte even en vroeg daarna of Jimmie van plan was den morgentrein naar Londen te nemen. Natuurlijk. Hoe eerder wy terug zyn, hoe beter. U zult dan wel wat moeten rusten. We zullen hier trouwens geen avonturen meer be leven. Ik denk dat u die wel in Engeland zult ontmoeten. Zoo? Denkt u dat? vroeg Jimmie eenigszins verrast. Ik ben er van overtuigd. Het werkelijke avontuur in dit geval zult u pas beleven zoodra u Londen bereikt hebt mogelijk al eerder maar in ieder geval op Engelschen grond. U kunt er zeker van zyn mynheer da.t die men- schen weten, dat u nu in dit huis bent. zij zullen het weten als u het weer verlaat; u zult gevolgd worden. Ik ben er van overtuigd. Maar eh apropos, wat denkt u te doen, als u weer in Londen bent? Ook wat ma'amselle beneden betreft? Als ik goed begre pen heb, woont zy by Madame Charles in de eh South Molton Street? Juist, antwoordde Jimmie. Ik vind dat zy er weer gewoon heen moet gaan. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9