KWIEK EN VIEF Mooi succes voor Willy Neto-Vorksche Beurs DE PRENTBRIEFKAART VAN DEN BISSCHOP 261 e Opvolger van St. Petrus, VRIJMETSELAAR TEGEN RESIDENTIEBODE Sport en spel Wettige middelen Frankrijks militaire luchtvaart Okada treedt niet af m faillissementen DONDERDAG 25 MAAKT 1935 De Mexicaansche regeering be strijdt godsdienstig fanatisme om het volk geestelijk te bevrijden Minister Denain brengt rapport uit Italië wil niet achterblijven Titels en prerogatieven van Z. H. Paus Pius XI Hij ontkent alle geruchten BARTHOU'S BIBLIOTHEEK Brengt 3.727.750 frs. op KABINETSCRISIS IN SPANJE OP KOMST? RAAD VAN STATE MANDSJOERIJSCHE SPOOR WEGEN Autobusdiensten Oijen 's Hertogenbosch Proeftocht van de „Rita" Onderzeeërs op reis Postvluchten Aanklacht tegen het blad komt 18 April in behandeling ZWEMMEN Rotterdamsche zwemster verbe tert het wereldrecord 500 M. vrije slag Zeven wereldrecords VOETBAL VOETBAL IN ENGELAND Wales slaat Ierland PAARDENSPORT Verbeterde stemming bij ktdmen handel H WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 27 Maart WIELRENNEN WEGRACE PARIJS—NICE De tweede étape HOCKEY DAMESHOCKEY NEDERLAND —DUITSCHLAND STOOMVAARTLIJNEN t De bisschop van Nepi, Mgr. Laurenti, zond onlangs een prentbriefkaart met een beeltenis van de Madonna ,.ad Rupes" naar een vriend van hem die op het oogenblik in Mexico verblijft. Het adres was goed. Mgr. Laurenti had reeds herhaaldelijk naar dit adres geschreven en steeds prompt antwoord gekregen. Het was zelfs nog maar heel kort geleden dat hij van zijn kennis een schrijven ontving waarin met geen woord gerept werd van een aanstaande adreswijziging. Niettemin scheen men op het postkantoor van Mexico- City geen raad te weten met Mgr. Lau- renti's zending, want de prentbriefkaart met de beeltenis der Madonna „ad Rupes" kwam per keerende post bij den afzender terug. Nu ligt Nepi slechts enkele tientallen kilo meters van Rome verwijderd en de Bisschop zond zijn prentbriefkaart welke van een stem peltje: terug aan afzender, voorzien was, naar het Vaticaan, met de vraag er bij of dit soms iest te beteekenen had. Er werd hem geant woord dat het inderdaad iets te beteekenen bad. De oplossing van dit zonderling geval is te vinden in het groote katholieke dagblad „El Debate" van Madrid dat dezer dagen uitvoerig berichtte over een in Mexico doorgevoerde „hervorming" van de wet op de „algémeene communicatie-middelen-" Volgens het Madri- leensch orgaan is het den posterijen verboden brieven en drukwerken met een godsdienstigen inhoud te verspreiden of te bezorgen. Deze re geling wordt „gemotiveerd" door overwegingen welke de moeite waard zijn ze hier letterlijk over te nemen. De spatieering is van ons: „Overwegende dat het op ideologisch terrein het streven der huidige regeering is om met alle wettige middelen te strijden tegen godsdienstig fanatisme em voor- oordeelen, zulks met de bedoeling het volk geestelijk te bevrijden; „Overwegende dat het, om tot dit doel te komen noodzakelijk is alle wettelijke maat regelen te nemen welke een onbelemmerde actie der regeering kunnen bevorderen; .Moeten alle wettelijke bepalingen welke niet in overeenstemming zijn met de nagestreefde ideologische doeleinden, gewijzigd worden. „Overwegende dat het om deze redenen een dringende eisch is de bepalingen van de wet op de algemeen e communicatie-middelen te wijzigen in dier voege dat de posterijen geen drukwerken en, in het algemeen, geen cor respondenties meer aannemen of bezorgen welke de propaganda en de versprei ding van onverschillig welk credo bevorderen; „Overwegende dat de post een der machtig ste hulpmiddelen is in het werk der verbrei ding van cultuur; „Kan niet worden toegestaan dat deze open bare dienst gebruikt wordt voor de vrije cir culatie van ideeën welke in strijd zjjn met de nagestreefde cultureele e v o 1 u t i e." Daarna volgen de nieuwe en de gewijzigde artikelen van de wet op de algemeene com municatie-middelen. Art. 543 zegt:„Wanneer de postzendingen reeds ter bezorging zijn aan genomen en men vindt er een der aangeduide objecten onder, dan moet dit aan den afzender worden terug gestuurd wanneer het uit het buitenland afkomstig is." En Mgr. Laurenti staat dus niet langer voor een raadsel. Hij bevorderde door zijn prent briefkaart met de beeltenis der Madonna „ad Rupes" niet meer en niet minder dan „de propaganda en de verspreiding van onverschil lig welk credo." De Mexicaansche regeering die den oorlog heeft verklaard aan „godsdienstig fanatisme en vooroordeelen," heeft natuurlijk het volste recht en zelfs den duren plicht om „met alle wettige middelen" te beletten dat „ideeën welke in strijd zijn met de nagestreef de cultureele evolutie," vrijelijk zouden circu- leeren. En daar Mgr. Laurenti zijn prentbrief kaart met de beeltenis der Madonna ad Rupes uit Nepi, &.W2. uit het buitenland naar Mexico zond, kreeg hij zijn zending volgens art. 543 der wet op de algemeene communicatie-midde len terug. De Bisschop van Nepi kan zich dus niet be klagen en heeft zelfs geen reden om zich ook maar te verwonderen! PARIJS, 27 Maart. (Reuter). De minister van luchtvaart, generaal Denain heeft heden voor de commissies van luchtvaart en arbeids- contróle van den senaat een rapport uitge bracht over het uitbreidingsprogram van de Fransche militaire luchtvaart. De tweede tranche van het program inzake materiaal vernieuwing zal zoo spoedig mogelijk ter hand worden genomen. De regeering zal binnenkort de noodzakelijke wetsvoorstellen indienen betreffende opening van credleten. Generaal Denain wees er voorts op, dat de verwerkelijking van de uitbreidings plannen met het oog op de Duitsche bewapenin gen onvoorwaardelijk moeten worden bespoe digd. De effectieven aan vliegerpersoneel en me- chaniciens zijn eveneens met het nieuwe plan in overeenstemming gebracht. ROME, 27 Maart. (Reuter). De termijn voor de vernieuwing van de luchtvloot, die in Mei 1934 door Mussolini op zes jaar was bepaald, is teruggebracht tot drie jaar. De geheele xta- liaansche luchtvloot zal derhalve voor de in 1936 en 1937 te houden oefeningen worden ver- nieuwd en aanzienlijk uitgebreid, hetgeen 1200 millioen lire zal kosten. Wat is de sterkste water kracht? Vrouwentranen, professor.. Hummel, Hamburg In de nieuwe uitgave van het Pauselijk Jaar boek, dat dezer dagen verscheen, Annu- ario Pontificio dell' Anno 1935 vinden wij de volgende opsomming der titels en preroga tieven van Z. H. Paus Pius XI. Bisschop van Rome. Vicaris van Jesus Christus. Twee-honderd-een-en-zestigste Opvolger van den Prins der Apostelen. Hoogepriester der Katholieke Kerk. Patriarch van het Westen. Primaat van Italië. Aartsbisschop en Metropoliet der Romeinsche Kerkprovincie. Soeverein van den Staat der Stad van het Vaticaan. De H. Vader is voorts: Abt der Abdij van de H. H. Vincentius en Anastasius aan de Tre Fontane; Prefect der H. Congregatie van het H. Officie, der H. Congregatie van het Con sistorie en der H. Congregatie voor de Ooster- sche Kerk; Protector der Kerk en van het ka pittel der H. H. Celsus en Julianus, der Griek- sche Abdij van Grottaferrata, der Orde van de Geconfedereerde Benedictijnen, der Orde van de Dominicanen, der Aartsbroederschap van den Kruisweg, gezegd der Minnaars van Jesus en Maria, der Aartsbroederschap van de H. H. Ambrosius en Carolus der Lombar dische Natie te Rome, en Protector van het Instituut der Zusters van het Coenakel. TOKIO, 27 Maart. (V. D.) In een interview heeft eerste minister Okada categorisch ont kend, dat de geruchten omtrent zijn voornemen tot aftreden juist zouden zijn, zeggende: „Ik alleen ben verantwoordelijk voor het voorloo- pig laten rusten van zoo veel belangrijke re- geerisgswetsontwerpen. Ik heb echter geen en kel voornemen om die reden af te treden." Op de vraag waarom alle wetsontwerpen, in gediend door den minister van landbouw Ya- masaki niet ter behandeling zijn gebracht, ant woordde de premier, dat dit niet de schuld van Yamasaki was, maar de zijne, aangezien hij de zitting van het parlement niet had ver lengd, hetgeen noodig was geweest voor het behandelen van die wetsontwerpen. Het gerucht, dat Yamasaki zal aftreden is eveneens volstrekt onjuist. PARIJS, 27 Maart. (Reuter.) De bibliotheek van Barthou, waarvan de veiling drie dagen heeft geduurd, heeft ruim 3.727.750 francs op gebracht. I MADRID, 27 Maart. (Reuter.) Gil Robles heeft de vergaderingen, die in zijn tegenwoor digheid Zaterdag en Zondag in de provincie zouden worden gehouden, afgezegd. Men neemt aan, dat hij Madrid niet kan verlaten, omdat er een ministerieele crisis ophanden zou zijn. Het beheer van de Mandsjoerijsche spoorwe gen raamt in duizenden yen de inkomsten van den Oost-Chineeschen spoorweg in 1935 op 27.000 en de uitgaven op 22.100. De inkomsten in 1936 worden geraamd op 30.000 en de uit gaven op 22.400. De Inkomsten in 1937 worden geraamd op 33.000 en de uitgaven op 23.500. De afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State behandelde Woensdag een beroep van de Nederl. Spoorwegen tegen een beschikking van Gedep. Staten van Noord- Brabant, waarbij aan v. d. O. te 's Hertogen bosch vergunning is verleend tot het exploitee- ren van een autobusdienst van Oijen over Oss naar 's Hertogenbosch. Mr. de Bruyn voerde het woord namens de Spoorwegen en bepleitte een vervoerverbod tus- schen Oss en 's Hertogenbosch, op welk traject per dag 28 treinen rijden. Wat heeft men dan nog aan een busdienst van eenige malen per c'.ag? Subsidiair vroeg pleiter te adviseeren, dat v. d. O. alle ritten tot Oijen zou moeten rijden, aangezien hij anders van den dienst misbruik zou maken door het traject OssDen Bosch af te roomen. De heer Kraak Steemann, secretaris van den Eond van Autobusdienstondememers beriep zich ten deze op principieele beschikkingen en be toogde o. m. dat wanneer alle diensten tot Oijen zouden worden uitgebreid, minder ge reden zou moeten worden tusschen Oss en 's Hertogenbosch, hetgeen de Spoorwegen ech ter niet zou helpen. De Kon. beslissing volgt later. Het bij de Ned. Scheepsbouw Mij. te Am sterdam voor de Curagaosche Scheepvaatt Mij. te 's-Gravenhage nieuw gebouwde tank stoomschip „Rita" zal. behoudens onvoorziene omstandigheden, 2 April proefvaren. Hr. Ms. XVI en XVII zijn Dinsdag te Padang aangekomen. De „Pelikaan" (uitreis) is uit Calcutta ver trokken en in Bangkok aangekomen. Eenige maanden geleden hebben we mede gedeeld, dat de heer H. van Tongeren, groot meester eener Orde van Vrijmetselaars te Am sterdam, een klacht had ingediend tegen „De Residentiebode", wijl deze o. a. een schrijven van een medewerker had opgenomen, handelend over de Vrijmetselarij in de Baltische landen. Het blad deelt thans mede, dat 18 April a.s. voor de rechtbank moet terecht staan de hoofd redacteur. Hem is ten laste gelegd, dat hij te 's-Graven hage op of omstreeks 13 October 1934, zich in het openbaar bij geschrift opzettelijk in be- leedigenden vorm heeft uitgelaten over een groep van de bevolking van Nederland, althans over een ten deele tot de bevolking van Ne derland behoorende groep van personen, de Vrijmetselaren, door opzettelijk in het dagblad een artikel over „De Vrijmetselarij in de Bal tische Staten" op te nemen, waarin volgende uitlating opzettelijk in beleedigenden vorm ls gedaan: „Uit de groote mysterieuze schanddaden van den laatsten tijd is duidelijk bewezen, welk een ontzaglijken invloed de Vrijmetselarij in de wereld uitoefent. Het is dan ook geen wonder, dat er een felle actie is ontstaan tegen de Vrijmetselarij, die haar leden onverdiend aan de meest invloedrijke betrekkingen helpt en hun misdaden tracht te bemantelen." Het blad teekent hierbij aan: „Blijkbaar is deze zeer eigenaardige aanklacht bedoeld als een proefballonnetje ten opzichte van het nieuwe artikel in het Strafwetboek, dat niet alleen personen, maar 'ook groepen van personen tegen opzettelijke beleediging be schermt. Of dit ballonnetje zal opgaan? Het zou er raar uitzien, als men de waarheid omtrent de Vrijmetselarij in een of ander land niet meer zou mogen meedeelen, omdat dan hier te lande iemand, die óók Vrijmetselaar is maar zelfs geen lid der besproken Vrijihetselaarsorde voorgeeft zich. beleedigd te achten. Opzettelijk nog wel! We vermoeden dan ook, dat het proefballon netje spoedig zal uiteenspatten. Het nieuwe wetsartikel is niet gemaakt, om de Pers te knevelen In het bespreken van misdadige we- reldstroomihgen." In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam heeft Willy den Ouden Woensdag het we reldrecord 500 meter vrije slag verbeterd. Zij zwom dezen afstand zonder tegen standsters in den tijd van 6 min. 48.4 sec., terwijl het oude wereldrecord op naam van Leonore Knight (Vereenigde Staten) stond met een tijd van 6 min. 59.8 sec., dit jaar te Miami gevestigd. Deze recordpoging was van tevoren niet aan gekondigd en eigenlijk was het de bedoeling ge weest om het Europeesch record van mevr. Philipsen—Braun op dezen afstand te verbete ren. Dit Europeesch record was destijds door „Zus" gevestigd te Brugge op 23 Maart 1930 met een tijd van 7 min. 18 sec. Niet alleen is dit Europeesche record dus op fraaie wijze ge broken, ook het wereldrecord van Miss Knight ging er aan en wel met niet minder dan ruim 11 sec. Naar wü nog vernemen is aan alle voor waarden om dit record erkend te krijgen vol daan, zoodat de F. I. N. A. dit nieuwe we reldrecord ongetwijfeld zal homologeeren. Alle wereldrecords op den vrijen slag van 100 tot en met 500 meter staan thans op naam van Willy den Ouden, terwijl de Rotterdam sche zwemster ook nog twee yardsrecords bezit. Het lijstje van haar wereldrecords ziet er thans als volgt uit: 100 meter vrije slag: 1 min. 4.8 sec. Gev. op 15 April 1934 Rotterdam. 200 meter vrije slag: 2 min. 28.6 sec. op 3 Mei 1933 Rotterdam. 300 meter vrije slag: 3 min. 58 sec. op 8 Oc tober 1933 Rotterdam. 400 meter vrije slag: 5 min. 16 sec. op 12 Juli 1934 Rotterdam. 500 meter vrije slag: 6 min. 48.4 sec. 27 Maart 1935 te Rotterdam. 100 yards vrije slag: 59.8 sec. op 4 Februari 1934 te Kopenhagen. 220 yards vrije slag: 2 min. 27.6 sec. op 5 Mei 1934 te Dundee. Op het terrein van West Bromwich is Woens dag een oefenwedstrijd gehouden tusschen het Engelsch elftal en de „Rest" om te komen tot de definitieve samenstelling voor den wedstrijd tegen Schotland. De ontmoeting, waarbij een proef werd genomen met twee scheidsrechters, eindigde in een gelijk spel: 22. Te Wrexham speelde voor 20.000 toeschou wers Wales tegen Ierland, welke ontmoeting geleid werd door scheidsrechter Bauwens (Duitschland)Wales won met 31, na met rust reeds met 21 de leiding te hebben gehad. Het is de eerste maal, dat een continentale scheidsrechter een ontmoeting tusschen twee Britsche teams heeft geleid. De Lincolnshire De Lincolnshire is, naar uit Londen gemeld wordt, gewonnen door „Flamenco" van Lord Roseberry, gereden door jockey Smith. De vier-jarige winnaar legde den mijl af in den nieuwen recordtijd van 1 min. 41.2 sec. Tweede aankomende was „Bow and Arrow", gereden door Nicoll, terwijl „Heavy Weight", gereden door jockey Wragg, derde wets. De no teering voor den winnaar was 8/1. NEW-YORK, 27 Maart Na een eenigs- zins aarzelende opening, zette heden in Wall- street een licht herstel door, zonder dat dit evenwel gepaard ging met een uitbreiding van de affaire. Gedurende het eerste beursu'ur werden 120.000 shares omgezet, hetgeen nog altijd bedroevend weinig is. Staalwaarden la gen prijshoudend; de verschillen waren uiterst gering. Koperwaarden konden over het alge meen iets verbeteren, maar van veel belang waren de veranderingen niet. Anaconda's ste gen boven 10. Spoorwegaandeelen waren ver deeld. Atchison Topeka's gaven nogal eenige schommelingen te zien, doch waren per saldo iets lager. Union Pacific stonden onder druk, doch overigens was de tendenz vrij goed prijs houdend. Automobielwaarden verkeerden jr. herstel, maar de winsten waren van beperk ten omvang. Petroleumaandeelen waren nauwe lijks prijshoudend, Industrials konden zich echter meerendeels gemakkelijk handhaven Allied Chemicals konden zich eenigszins her stellen van het gisteren geleden verlies en stegen 1 dollar. Ook aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen kwamen op hooger niveau te liggen. Goudwaarden lagen vast in de markt, evenals vliegtuigaandeelen. American Can waren prijshoudend, zoomede de tabakken Bij kalmen handel kon zich de verbeterde beursstemming ook in de middaguren op de meeste afdeelingen handhaven, waarbij de vaste houding op de productiemarkten en in 't bijzonder voor granen, een gunstigen invloed uitoefende. Wel had zoo nu en dan een lichte reactie plaats, waarbij sporen op den voorgrond traden, doch hierop volgde weer een herstel. Chemische waarden ontmoetten flinke vraag, waarbij Allied Chemical meer dan 3 punten verbeterden. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen trokken ook de be langstelling, niet alleen in verband met de vaste stemming voor granen, doch ook, omdat de ge plaatste orders voor landbouwwerktuigen de hoogst gespannen verwachtingen overtreffen. Van de industrials zorgden aandeelen Gillette Razor voor de verrassing, door een vijftal pun ten te monteeren op de reeds de vorige week gememoreerde geruchten van een te verwach ten splitsing der aandeelen. De overige afdee lingen werden door het een en ander in meer dere of mindere mate beïnvloed en gaven hoe der noteeringen te zien, met uitzondering van mijnwaarden, die van aanbod te lijden had den. De oorzaak hiervoor was te zoeken in de teleurstellende bedrijfsresultaten, die de U. S. Smelting in de eerste twee maanden van dit jaar heeft behaald. In genoemd tijdvak bedroeg de winst 0.45 per aandeel, tegen 1.18 in dezelfde periode van het vorig jaar. De maat schappij ging dan ook tot een drastische be snoeiing van het dividend over, dat van 3 tot $1.— werd verlaagd. Natte waarden werden niet beïnfluenceerd door de dividendreductie van 0.25 tot 0.10 door de Canada Dry Ginger Ale Co. Het slot. dat in vaste houding tot stand kwam, gaf voordeelige verschillen van 1 pet. k 4 pet. te zien voor Chrysler, Amer. Celanese. Amer. Tel. Tel., Allied Chemical, Du Pont Eastman Kodak, Coca Cola, American, United Fruit en Case Treshing, doch U. S. Smelting verloren TA pet. De omzetten bedroegen 460.000 shares. Slotkoersen Maart 27 26 25 132 116 IWs 11% 33% 33% 102% 101% 76 75% 103^ 10% IOV4 9% V4 37% 36% ~8% 8% 24% 24% 9% 9% 501/4 48% 20% 20% 381/3 38% 2 1% 1% 34 32% 19% 193/8 15% 1544 39 28% 28% 2414 23% 90% 89 119% 118 5% 5% 22% 22% 28 11% 6% 10% 37 24 128 130Va 114% 114: 9% 8% 24% 9% 49% 2\H 39% 2% 1% 19Vs 15% 39 28 25 89% 1171/s 51/2 217/8 ¥4 271/a 281/8 10 6% Allied Chemical American Can Co. American Car. O Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Conper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref Chicago Rock IaL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.YJ Continental Oil 7 Dawesleenlng 5% Youngleenlng Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak EL Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric General Gas EL cL A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester Internationa] Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Ami Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Wool worth Building 8 exdlv. t ex claim. 1 gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen laled (slot) koersen. 6% 6% 15% 15% 31% s 307/8 100 97 3% 3 1% iVs 1% 2 233/g 231/4 143/g 14 18% 18% 13% 138/4 41% 13 123/4 11% IU/4 158% 159 17% 1*7% 451/4 46 24% 237/g 43/g 43/g 34% 34 5% 53/4 12% 12% 13% 13% 8% 8% 14% 143/4 37% 371/3 8 7% 85s/4 853/s Ui/4 11 21/8 2% 41/4 4 X 111/8 111/4 291/g 283/g 11/8 li/s 358/4 35 531/4 53% ex coupon bieden IOV2 8% 10% 36% 37 239$ 23% 98 31/s IV2 17/8 24 14% 41% 158 19 45 24% 4% 34% 57/s 12% 14 9% 147/g 37% 8 88 11% 2 4% 11% 29% 1% 35% 53% ls onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij In 80.000 gezinnen, waag hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. 27 Mrt. 26 Mrt. Brussel 22.40 21.50 Rome 8.26^ 8.24 Madrid 13.66 13.67 Bern 32.34 32.34 Weenen 18.85 18 85 NEW-YORK, 27 Maart 27 Mrt. 26 Mrt. Oslo 24.121/2 24.05 A'dam 67.54 67.55 Londen 4.79% 4.78% Parijs 6.591/s 6.591/4 Berlijn 40.16 40.17 NEW-YORK, 27 Maart 27 Mrt. 26 Mrt. 27 Mrt. 26 Mrt. Suiker Mei 2.15-16 2.15-16 Dec. 2.31-32 Juli 2.20-22 2.20-21 Jan. 2.23-25 Sept. 2.24-26 2.24-25 Mrt OtCuba 3.08 Suiker (nieuw contract) slot Mei 2.13-15 Juli 2 20-21 Sefit. 2.24-25 2.13-15 Dec. 2.30-31 2.20-21 Jan. 2.21-22 2.24-25 Mrt. 2.21-22 2.31-32 2.23-25 3.08 2.30-31 2.20-21 2.20-21 Standaard Mei 11.72 11.75; Dec. 12.20 12.13 Juli 11.84 11.82 Jan. 12.28 12.29 Sept. 11.98 11.92 Mrt. 12.33 Oct. 12.05 12.06 bieden Katoen Loco 11.35 11.35 Oct 10.72 10.69- April 11.01 10.79 Nov. 10.77 10.74 Mei 11.07 11.03-06 Dec. 10.82 10.79 Juni 11.10 11.05 Jan. 10.85-86 1081 Juli 11.13-14 11.08-10 Febr. 10.89 10.85 Aug. 10.99 10.95 Mrt. 10.93 10.89 Sept. 10.86 10.82 Tarwe Roode Winter loco 1053/g 102% Harde Winter loco 1133/g 111% Tin Loco 47.50 47.45 April 47.37% 47.25 Koffie (Rio) (Santos) Mei 5.08 5.11 Mei 8.05-06 8.12 Juli 5.16 5.17 Juli 7.93 7.96 Sept. 5.24 5.26 Sept 7.85 7.89 Dec. 5.32 5.34 Dec. 7.85 7.89 Mrt. 5.38 5.40 Mrt. 7.87 7.91 27 Mrt. 26 Mrt. Tarwe Mei 9S,U-i/8 93%-% Juli 93%-% 91%-% Sept. 92%-93 91% Mals Mei 79% 777/g Juli 74 73 Sept. 69% 687/8 Reuzel Loco 13.12% 13.07% Mei 12.95 12.80 juli 12.90 12.80 Sept. 12.90 12.80 Oct. CHICAGO, 27 Maart 27 Mrt. 26 Mrt. Haver Mei 441/2 43% Juli 39% 38% Sept 37% 367/8 Rogge Mei 56 55V4 Juli 573/8 57Vs Sept 58% 58% Duluth Lijnzaad Mei I.743/4 Juli 1.74 27 Mrt. 26 Mrt. Tarwe Mei 85 84% Juli 84SA 83% Rogge Mei 50% 491/4 JUli 511/4 503/s Haver WINNIPEG, 27 Maart 27 Mrt. 26 Mrt. Gerst Mei Juli 4 6 Va 467/e Lijnzaad Mei 1.42% Juli 1.4U/2 451/8 4o% 139% 140 Mei 40% Juli 39% 39 383/4 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 27 Maart. Tarwe: Maart Mei 5/3 1/8, Juli 5/5, Oct. 5/7 1/8. (Medegedeeld door Simoons en Co, A. van Vliet en Zonen en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Unilever U. S. Steels 140K—139J4 87MI—87 3/8 17 3/8—17% Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Unilever H. V. A. Anaconda 139 5/813994 87%—87 170% 61/8 Woensdag is de tweede étape van de weg race Parijs-Nice verreden. Van Dijon ging het naar St. Etienne, een afstand van 253 K.M. De Belg Dignef won met niet minder dan 5 minu ten voorsprong op zijn landgenoot Romain Maes. De winnaar van de eerste étape, Le Calvez, heeft den strijd gestaakt, evenals Rebry, Ar- chambaud, Le Goff, Lapebie en anderen. In het algemeen klassement leidden thans Vietto en Benoit Faure met vijf minuten voor sprong voor Dignef. Het resultaat van deze étape was: 1. Dignef (België) tijd 6 uur 47 min. 7 sec. 2. Romain Maes (België) 6 uur 52 min. 26 sec. 3. Speicher (Frankrijk) zelfde tijd. 4. Gianello (Italië) 6 uur 52 min. 52 sec. Het Nederlandsch dameshockey-elftal, dat Zondag 31 Maart te Amsterdam tegen Duitsch land zal spelen, is naar wij vernemen als volgt samengesteld: Doel: Molhuysen (H.O.C.). Achter: Houtappel (Amsterdam) en Rollin Couquerque (H.O.C.). Midden: De Vletter (Bloemendaal)Eilers (Amsterdam) en Leenderts (Bloemendaal). Voor: Polano (H.O.C.), Th. Broese v. Groe- nou (Kieviten), Van Grindsven (Amsterdam), Tellegen (H.H.IJ.C.) en Hofland (Gooi). Reserve: Kok (Hilversum). De wedstrijd wordt gespeeld op het veld van „Amsterdam", hetwelk naast het Stadion is gelegen. In verband met den voetbalwedstrijd NederlandBelgië is de toegang tot het veld uitsluitend opengesteld via het Tennisstadion van D.D.V. De ontmoeting vangt reeds om half 12 aan, zoodat de bezoekers alle gelegenheid hebben om ookj den voetbalwedstrijd bij be wonen. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 26 Maart: Orestes. s„ Middl. Zee; Helder, s„ W. Afrika; Garm, s., Lon den. 27 Maart; Remi, Londen; Arabistan, S-, Middlesbro; Ramon, s„ Bilbao (voor Velsen). Vertrokken 26 Maart: Mary Slessor, s„ Lon den; Joma, m.s„ Exmouth; Thistlebrae, s„ Sun derland; Jagersfontein, m.s., R'dam; Leeuwarden, s., Londen; Bowling. s„ Leith. 27 Maart: Vllestroom, s„ Huil; Mapla, m.s„ Calcutta; Thornela, s., R'dam: Gaasterkerk. s„ Hamburg; Achilles, s.. idem; Irene, s„ W. Indië: Perseus, s.. Kopenhagen. Uitgaande vastgemaakt: Mary, m.s. AMSTERDAM. Aangekomen 27 Maart: Orestes, Middl. Zee, stukgoed. Surinamekade, Verg. Car- gadoorskantoor; Helder. W. Afrika, stukgoed, Handelskade, Hollar.d-Afrika Lijn; Garm, Lon den. stukgoed. Zeeburgerkade, Verg. Cargadoors kantoor; Remi, Rochester, cement, Buiksloot, Salomon's Kustvaartbedryf; Ambulant, Antwer pen. ledig, Borneokade, Kampman; Arabistan, Middlesbro, ledig, Houthaven, Ruys Co. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW ZEELAND, 26 Maart van Sydney naar Singapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJIBADAK, 26 Maart van Macassar n. Java. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN BINTANG, 26 Maart van Pacific Kuat te Singapore. ENGGANO, 25 Maart van Kaapstad naar Port Elisabeth. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALDABI. thuisreis, 26 Maart van Ter.eriffe. MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS. thuisreis, pass. 25 Mrt Perim. SALAWATT, thuisreis. 27 Maart te Havre. JOHAN DE WITT, uitreis, 27 Mrt te Port Said. POELAU ROEBIAH, thuisreis, 27 Maart te Genua. JAVA—NEW YORK LIJN TALISSE, New York naar Java, pass. 26 Maart Perim KOTA RADJA, New York, naar Java, pass. 26 Maart Pantellaria. HOLLAND—AMERIKA LIJN BURGERDIJK, 25 Maart van Rotterdam to Houston EDAM. New York naar Rotterdam, was 25 Mrt 4 u. 25 n.m. 320 mijlen W.Z.W. van Lands End. BILDEUDIJK, Rotterdam naar New York, was 25 Maart 5 u. 5 n.m. 162 mijlen W. van Lands End. DAMSTERDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam. 27 Maart te Liverpool verwacht. DRECHTDIJK, Rotterdam naar Pacific Kust, 26 Maart van Londen. BEEMSTERDIJK, 25 Maart van Philadelphia naar Rotterdam. STATENDAM, toeristenvaart, 28 Maart te Southampton verwacht. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—O. AZIE LIJN GAASTERKERK, 27 Maart van Amsterdam n. Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN HEEMSKERK, 26 Maart n.m. 2 u. van Las Pal- mas naar Duinkerken. JAGERSFONTEIN, 27 Maart van Amsterdam te Rotterdam. MIJ. OCEAAN MEDON, Java naar Amsterdam, was 26 Maart 8 u. 50 v.m. 60 mijlen Z.Z.O. van Lands End. EURYMEDON, 27 Maart van Belawan naar Amsterdam.' KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AURORA, 26 Maart van Flume naar Susak. CALYPSO. 26 Maart van Barcelona n. Genua. EUTERPE'. 27 Maart van Bordeaux te A'dam verwacht. ORESTÉS, 27 Maart van Middl. Zee te A'dam. STELLA, 26 Maart van Tunis naar Calamata. TITUS. 26 Maart van Messina naar Palermo. ULYSSES, 26 Maart van Istanboul n. Bourgas. AGAMEMNON. 27 Maart van Bilbao n. Melllla. BOSKOOP, uitreis, 26 Maart te Callao. CERES, 26 Maart van Istanboul n. Kimassi. IRENE, 27 Maart van A'dam naar W. Indië. PERSEUS, 27 Maart van Amsterdam n. Kopen hagen. ACHILLES, 27 Maart van A'dam E. Hamburg. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 27 Maart van Hamburg naar Amsterdam. HELDER, 27 Maart van W. Afrika te A'dam. ROl'T. LLOYD KEDOE, uitreis, pass. 26 Maart v.m. 5 u. Perim. KOTA NOPAN, 27 Maart v.m. 6 u. 20 van Java te Rotterdam. MODJOKERTO. uitreis. 27 Maart te Antwerpen. INDRAPOERA, thuisreis, 27 Mrt van Colombo. KOTA PINANG, thuisreis, pass. 27 Maart Ftnlsterre. KOTA GEDE, 27 Maart van Batavia n. R'dam. „DUIVENDRECHT" ROTTERDAM, 27 Maart. Het Nederlandsche tank-motorschip „Duivendrecht", is gisteren bij het binnenkomen ln de haven van Helslngfors tegen de kade gevaren en vervolgens aan den grond geloopen. Het schip -bekwam schade aan den boeg. Volgens later bericht is de „Duiven drecht" vlot gekomen. DIVERSE SCHEPEN MAAS, 25 Maart van R'dam te Hamburg. JEANNETTE, 26 Maart van Brussel te New- COjSIjIg HILVERSUM, Rotterdam naar B. Aires, pass. 26 Maart Ouessant. BATAVIER V, 27 Maart van Rotterdam te Gravesend. TOWA, Antwerpen naar Montevideo, pass. 27 Maart St. Vincent. TARA, 27 Maart van Havre teAntwerpen. WITTE ZEE, LAUWERZEE en EBRO, sleep- booten, naar Gravesend, waren 26 Maart 5 u. 25 v.m. 75 mijlen W. van Niton, met het s.s. „Oak- man" op sleeptouw. MAJA, 27 Maart van Havre te Curacao. MAMURA, 27 Maart var. Rouaan te Curacao. MURNA, Rotterdam naar St. Kitts v.o- 23 Maart bij Fayal. MALVINA, 22 Maart van Curagao n. R'dam. AGNITA. 24 Maart van Curacao n. Engeland. ANGELINA, 23 Maart van Singapore te Penang. PHOBÓS, 21 Maart van Soesoe te Singapore. PETRONELLA, 25 Maart van Miri te Singapore. AUGUSTINA, 25 Maart van Soesoe te Singa pore. AGATHA. 21 Maart van Singapore te Pladjoe. ALDEGONDA, 23 Maart van Soerabaya te BaliK Pappan. ALETTA, 23 Maart van Balik Pappan naar Singapore. IRIS, 25 Maart van Balik Pappan te Manilla. ARTEMIS, Constanza naar Port Said. pass. 23 Maart Istanboul. TROMPENBERG, 34 Maart van Port Gentil n. Grand Bassam. MERULA, 24 Maart van Perim naar Aroebaai. ZWARTE ZEE, sleepboot, 26 Maart van Rouaan naar Greenock, met het m.s. „Valverda" op sleeptouw. HERMES, 24 Maart van Vado naar Constanza. BATAVIER VIII, 26 Maart van Rotterdam te Bordeaux. KATENDRECHT, 26 Maart van Thameshaven te Londen. MERWEDE, 25 Maart van Gravesend n. Duin- kerken. MOORDRECHT, n. Philadelphia, pass. 26 Mrt Dungeness. REGINA, 24 Maart van St. Brieux te Fowey. TEXELSTROOM. 26 Maart var. Liverpool te Eastham. MIDSLAND. 26 Maart van Shields n. R'dam. GOUWE, 24 Maart van Libreville te Rouaan. JONGE ELISABETH, 27 Maart van Londen n. Rotterdam. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) FlGcinfiCEtiiP In de op 25 Maart 1935 gepubliceerde surséanct van betaling, betreffende de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Duir.stad", Den Haag. werd als nader adres abusievelijk opgegeven Helinstraat 2 E; d.m.z. Helmstraat 2 E. Failliet verklaard 27 Maart: M. Vernooljs, handelende onder den naam M. Vernooijs Postzegelhandel, Amsterdam. Eendrachtstraat 14. P. Kuiters. Amsterdam, Westerstraat 250 I' Th. van Pol, handelaar, Amsterdam, ten Katestraat 24. A. Sterk, Amsterdam, Lekstraat' 144 II. G. Sydt. meubelfabrikant, met R. van Wij* handelende onder den naam Electr. Meubelfa briek R. van Wijk Co., Marinewerf 80, wonende Kramatweg 50 hs„ Amsterdam. R. van Wijk, meubelfabrikant, met G. Sydv handelende onder den naam Electr. Meubelfa briek R. van Wijk Co., Marinewerf 80. wo nende Rozengracht 57 II. Amsterdam. H. F. Boer. Hilversum, Bussumerstraat 10 a- J. van Corler van Rooy. coiffeur, Hilver sum/Bakkerstraat 6. A. Visser, winkelier in radio-artikelen, Am' sterdam, Adm. de Ruyterweg 274 I. B. Cohen, marktkoopman, Rapenburg 60, Am sterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2