j Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? Plaats dan'n „Omroeper" f I voor 80.000 gezinnen Van de „Flora" te Heemstede Gemeenteraad van Heemstede Wat de tonq streelt LAATSTE NIEUWS Simon's verklaring O.J.DEJONG PRODUCTEN VAN AALSMEER ONZEN OMROEPER VISCHHANDELH. TOL TOT DINSDAG AANSTAANDE PIELAGE EN CO. - ZIJLSTRAAT 18 - TELEF. 11078 liiiiiniiiiiiiiiiniiininniiniiiiniininnNiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiininiiiiiiiiiniiinniiiiiiintiuiuiiiuiiiuiiiiiiig VRIJDAG 29 MAART 1935 ^iHiiiinininiiiiiiimiiiiiniiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiianiiniiiininiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiig 99 Bloemenzendingen, per K.L.M. om één uur 's middags verzonden, kunnen om vijf uur te Milaan verkocht worden Tentoonstelling wordt druk bezocht Het bezoek n valid e-wagentjes TENTOONSTELLING R.K. LEESZAAL Interessante cijfers De leerlingen van het Engelsche Eton-college moesten bij hun veldloop-wed strijden een beek doorwaden Hevige botsing te Santpoort Drie auto's tegen elkaar R.K. VOLKSBOND Inspectie Haarlem der Posterijen Ook de ongehuwden komen aan de beurt bij de werk verschaffing Onderwijszaken Crediet voor de ten toonstelling „Mooi Nederland" Betegeling speelplaats St. Aloysiusschool Benoeming leden Commissie van T oezicht agentschap Arbeidsbemiddeling Benoeming leden raads commissies Omzetbelasting Beheer reservefonds Verhuur grond langs Winterlaan Verkoop grond Heemst. Dreef Overname grond nabij Raadhuisplein Tentoonstelling tiMooi Nederland" Overname strookje grond Laan van Insulinde Rondvraag Behoud Flora"-gebouwen C. Booy, Barrevoetestr. 17, Tel. 11489 Osselappen vanaf 40; Carbonade 35; Riblappen 55, 2 pond voor f 1. ZVz pond Gehaktf 1 Oost vest 34 RECLAME-AANBIEDING VISCHCONSERVEN ZALM - KREEFT - CRAB - SARDINES - PILCHARDS - STEUR, ENZ., ENZ. Druk besproken in de wandelgan gen van het Lagerhuis De monetaire crisis in België 25 tot 30 pet. devaluatie van den frank? Overheidspersoneel V Het comité van samenwerking confereert met minister De Wilde PROF. DR. B. SIJMONS OVERLEDEN VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken van Donderdag 28 Mrt. BURGERLIJKE STAND NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Zooals reeds is aangekondigd zal heden morgen de tweede tijdelijke tentoonstelling in het Bloemenpaleis, dat ter inrichting daarvan enkele dagen was gesloten, met eenige plech tigheid worden geopend. Deze plechtigheid zaï ditmaal worden verricht door Jhr. Röell, Com missaris der Koningin in de Provincie Noord- Holland, te half elf. Eerst zal het woord gevoerd worden door den heer Van der Meer, voorzitter van den Aals- meerschen Tuinbouwbond. Daarna vindt de officieele rondgang plaats door het Bloemen paleis, hetwelk geheel gevuld is met Aalsmeer- sche producten; reusachtige collecties inzendin gen rozen en seringen, daarnaast particuliere inzendingen van Aalsmeersche potplanten cul tures als Cyclamen, Hortensia's, Cacteeën, etc. Voor het publiek is het Bloemenpaleis ge opend vanaf 12 uur. Ter gelegenheid van deze tentoonstelling biedt het Uitvoerend Comité een lunch aan aan autoriteiten, inzenders en juryleden. On der de laatsten bevinden zich verscheidenen der grootste verbruikers in Europa van Aals meersche producten. De tweede tijdelijke tentoonstelling in het bloemenpaleis zal dus speciaal gewijd zijn aan de Aalsmeersche culturen. De Aalsmeersche Tuinbouw Bond heeft dan de leiding. Deze Bond is een federatie van Aalsmeersche Tuinbouwvereenigingen. welke zich ten doel stelt de belangen van de Aals meersche kweekers in den ruimsten zX\ van het woord te bevorderen door het verstrekken van adviezen, door het ontwerpen van plannen op tuinbouwgebied en het bevorderen van de uitvoering daarvan alsmede door de beharti ging van de sociale en economische belangen van den tuinbouw. Tot een van de vele werkzaamheden behoort ook het organiseeren van inzendingen op ten toonstellingen, waarvoor in het leven is geroe pen een permanente tentoonstellingscommissie. Deze bracht reeds belangrijke Aalsmeersche inzendingen bijeen, o. m. te Parijs, Turijn, Ma drid, Barcelona, Zagreb. Antwerpen en Gent, om er slechts enkele uit de laatste jaren te noemen. En zoo zal Aalsmeer thans ook op de Flora 1935 gebruik maken van de geboden gelegen heid om zijn producten opnieuw te laten zien. Het zal dit doen op een grootsche wijze. Dui zenden afgesneden rozen en duizenden afge sneden seringen zullen worden ingezonden in variëteiten en in een hoedanigheid, zooals al leen Aalsmeer dit vermag. De afgesneden rozen en de afgesneden se ringen, alsmede groote hoeveelheden in bloei getrokken seringenplanten zullen vereen'gd worden in 2 groote collectieve inzendingen, zoodat terecht gesproken zal kunnen worden van een afzonderlijke seringen- en een afzon derlijke rozenhal. De producten, welke zich voor collectiviteit minder leenen, zullen persoonlijk door de be kendste kweekers worden ingezonden. Behalve rozen en seringen zullen er dan ook groote en mooie inzendingen te bewonderen zijn van Cyclamen en Cineraria's, van Calceolaria's, Ge nista's, Kalanchoë's en Anthuriunis, van Hor tensia's. Begonia's en Clematis, terwijl de Cac teeën en andere Succulenten niet zullen ont breken. Alles, tot één schoon geheel vereemgd, zal zeker worden een manifestatie van 't kunnen van den Aalsmeerschen kweeker. Tot de inzenders op deze groepstentoonstel ling behooren onderstaande firma's: Fa. K. Keessen Jr., Uiterweg te Aalsmeer en Fa. W. Topsvoort, Uiterweg te Aalsmeer; Fa. D. Spaargaren Mzn. en Zn., Uiterweg te Aalsmeer; Erven W. C. Keessen, Uiterweg te Aalsmeer; Fa. Gebr. J. en A. Alderden, Sta tionsweg te Aalsmeer; N. V. Handelskweekerij v. h. J. C. Maarse, Uiterweg te Aalsmeer; D. van Zijverden, Uiterweg te Aalsmeer; K. Man tel, Groote Poellaan 31 te Aalsmeer; Wed. P. Eveleens en Zn., Dorpsstraat te Aalsmeer; D. Keessen Gzn. en Co., Uiterweg te Aalsmeer; K. Maarse Dzn. Jr., Uiterweg te Aalsmeer; Aals meersche Tuinbouwbond; G. Oud te Aalsmeer. geplant op den uitersten uitlooper der dui nen, waarvan de voet toen nog bespoeld werd door het water van de Haarlemmermeer. De film volgt de werkzaamheden gedurende an derhalf jaar op den voet, de zorgvuldige bewer king van den bodem, het optrekken van de verschillende gebouwen, alles in vlot tempo en op moderne wijze opgenomen. Men krijgt in korten onderhoudenden vorm een idee van den geweldigen voorbereidingsarbeid, die voor den opbouw van een tentoonstelling van den om vang van „Flora" is noodig geweest. Deze demonstratie, die een uiterst interes sante fotografische reportage vormt van den opbouw dezer tentoonstelling werd gevolgd door een noviteit op kleurenfilmgebied van de ten toongestelde gewassen, van een zeldzame vol maaktheid. Men ziet op deze film het pro cédé is helaas nog niet voor vermenigvuldiging geschikt de bloemen en gewassen, de ge bouwen en menschen in hun natuurlijke kleu- ien gefotografeerd. Een primeur die men zich bij een bezoek aan de Flora niet moge laten ontgaan. Als bewijs dat tal van bekende buitenland- sche persoonlijkheden deze bijzondere tentoon stelling met een bezoek vereeren, moge hier nog vermeld worden dat, juist terwijl de Ne- aerlandsche en buitenlandsche persvertegen woordigers aan de zoo gastvrij aangeboden tea aanzaten, Sonja Henie, de bekende schaats- kunstenares, met enkele familieleden een om megang maakte over de Tentoonstellingsterrei nen. Over het bezoek aan de Flora tijdens de eer ste tien dagen tijdens Flora Een kunnen wij vermelden, dat dit alleszins bevredigend is ge weest en zelfs de verwachtingen heeft over troffen. Wij verwachten 500.000 betalende be zoekers, dus 25 pet. meer dan in 1925 (400.000). Bij een vergelijking der cijfers van de eerste tien dagen in 1925 bij die in 1935 blijkt, dat tot nu toe 33 pet. meer betalende bezoekers kwamen, resp. 30.446 tegen 40.475. Over belangstelling van officieele zijde heeft het Uitvoerend Comité evenmin te klagen. Vele gezanten en ministers brachten reeds een be zoek aan de Flora. Zoo heeft een officieel be zoek aangekondigd op den voormiddag van Woensdag 3 April Monseigneur Aengenent, Bisschop van Haarlem, 3 April (Woensdagmid dag) om 3 uur komt de beroemde Spaansche danseres „La Argentina". Een nieuwe roode anjer, welke in het gebouw geëxposeerd wordt, zal haar bij deze gelegenheid aangeboden wor den en worden gedoopt met den naam „La Argentina". Voor hen die moeilijk ter been zijn of om andere reden een langdurige wandeling op het uitgestrekte terrein der bloemententoonstelling Flora bezwaarlijk vinden, zijn door de zor gen van de firma Mathot te Haarlembij den hoofdingang (Molen, Groenendaal), een aan tal wagentjes beschikbaar gekomen, die tegen billijk tarief in gebruik kunnen worden ver kregen. Deze mededeeling doet het Uitvoerend Co mité naar aanleiding van de vele verzoeken die tot hem zijn gericht. Op 10 April as. zal in de R. K. Leeszaal een tentoonstelling van boeken en platen worden ge houden, die betrekking hebben op Thomas Mo re en Kardinaal Fisher. Het bestuur der lees zaal is er in geslaagd een zeer mooie collectie bijeen te brengen, zoodat de expositie zeer in teressant zal zijn. Gedurende onzen rondgang door de nog niet geheel gereed gekomen Bloemenhallen deelde de heer J. C. M. Mensing, voorzitter van den Ne- derlandschen Tuinbouwraad ons nog enkele in teressante cijfers mede. Hij wees er op, dat in normale omstandigheden niet minder dan 125.000.000 stuks afgesneden rozen-variëteiten van uit Aalsmeer worden verzonden, per auto, per spoor, per schip en veel ook per vliegtuig. Typeerend is wel het feit dat, terwijl soms bloemenzendingen per spoor in ons kleine landje verzonden bijna 'n heelen dag onderweg zijn, het vervoer door de lucht over enorm veel grootere afstanden in enkele uren plaatsvindt, zoodat bijvoorbeeld een zending, die om één uur uit Amsterdam vertrekt, reeds om vijf uur in de winkels te Milaan kan zijn gedistribueerd en worden verkocht. Aalsmeer, zoo zei de heer Mensing niet zon der rechtmatigen trots, is dan ook de beste klant van de K. L. M., en in Aalsmeer noemt men Schiphol dan ook in de wandeling de luchthaven, niet van Amsterdam, maar van Aalsmeer. Ook afgesneden seringen worden er in mil lioenen geëxporteerd en gingen tot voor kort zelfs naar Amerika. We bezichtigden op onze rondwandeling nog de voorraadkamer van de pottenbakkerij Zaal berg uit Leiderdorp, welke groote bloempotten en vazen vervaardigt speciaal voor de Tentoon stelling, alle in teere kleuren en zeer fraai en tevens zeer exceptioneel van vorm, zoodat ze uitstekend geschikt zijn voor het tentoonstel len der afgesneden bloemen in het Bloemen paleis. In het gezellige filmzaaltje woonden wij ten slotte de vertooning bij van den door Multifilm te Haarlem vervaardigde rolprent: Flora's groei. De film legt den voorbereidingsarbeid vast van ruim anderhalf jaar. In November 1933 werd de eerste spade in den grond gestoken. Toen waren de ontwerpen reeds geheel gereed. Het voor Flora in gebruik genomen terrein is het noordelijk deel van het wandelbosch Groenendaal, dat voor meer dan 100 jaren werd hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling. U wenscht 'n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voor! Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen zijn. Gisterenmiddag is op het beruchte kruispunt RijksstraatwegSlaperdijk te Santpoort een zeer ernstig ongeval gebeurd. Omstreeks drie uur arriveerde op het kruispunt een luxe Ford auto van den Slaperdijk en komende van Spaarndam. De bestuurder van den auto wilde blijkbaar den Rijksstraatweg oversteken, hij aarzelde echter en de auto stond nagenoeg stil. Een andere luxe-auto, grijsgekleurd, naderde óf van den Slaperdijk uit de richting Santpoort, óf reed, volgens andere ooggetuigen, op den Rijks straatweg uit de richting Velsen. Ook deze auto reed zeer langzaam. De ruimte tusschen beide luxe-auto's was niet groot, maar de bestuurder van een zwaren zeswieligen expeditieauto uit Heemskerk, eveneens rijdende op den Rijks straatweg uit de richting Velsen, meende toch dat zijn auto wel kon passeeren wat echter niet het geval bleek te zijn. De vrachtauto, welke naar schatting een snelheid van 90 K. M. had, ramde beide luxe-auto's, reed een op den rech ter berm van den weg staanden boom omver, vloog over de geheele lengte van dien boom heen en kwam tenslotte in de langs den Rijks straatweg loopende sloot terecht. Een inzitten de viel uit den tractor op den weg en de lange aanhangwagen reed over hem heen zonder hem echter ernstig letsel toe te brengen Wel was de man tamelijk ernstig aan de handen gewond. Hij werd in een aan het kruispunt staande ga rage binnengedragen en daar door een inmid dels gearriveerden dokter verbonden. Hij kon vervolgens naar huis terug keeren. De andere inzittenden van den tractor konden, doordat de expeditiewagen met den tractor naar boven in de sloot lag, uit den tractor klimmen' en be kwamen geen letsel. De grijze luxe-auto had van den expeditie auto een duw gekregen en stond tenslotte zwaar beschadigd voor den door laatstgenoem den auto omvergereden boom. De Fordauto was er wel het ergst aan toe. Eerst kreeg de wagen een duw van den tractor, waardoor hij een halven draai maake, en ver volgens nog een van den aanhang van den trac tor, waardoor hij als een tol eenige malen in de rondte draaide en tenslotte omviel. De bestuur der werd ernstig aan het gezicht gewond. Ook hU werd, evenals een inzittende van een der luxe auto's, in de genoemde garage binnenge dragen. Na door een dokter voorloopig verbon den te zijn werd hij per taxi weggebracht. De derde persoon, die binnengedragen was, bleek niet gewond, alleen maar hevig geschrokken te zijn. Onmiddellijk kwam na het ongeval van alle kanten hulp opdagen. Voor de regeling van het verkeer was het gelukkig dat de aangereden auto's alle aan den kant van den weg legen, zoodat het verkeer goed kon passeeren. Niet temin ondervond dit toch veel stagnatie door de talrijke nieuwsgierigen, die zich natuurlijk niets van het „aangrijpend" schouwspel wensch- ten te laten ontgaan. Politie uit Velsen was spoedig in groo- ten getale aanwezig en regelde het ver keer en maakte proces-verbaal op. De schuld vraag is nog niet opgelost. Het wegsleepen van de zwaarbeschadigde auto's, vooral van den langen expeditieauto, wel ke in gebogen vorm in de sloot lag, nam eenige uren in beslag. In de gisteravond gehouden bestuursraads vergadering van den R.K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer J. Ph. H. Castri- cum werd na opening een schrijven behandeld van de R.K. openbare leeszaal. Er zal getracht worden een bibliotheek op te richten in over leg met den directeur van de leeszaal, ook wat lectuur betreft. Een financieele regeling zal getroffen worden, maar de boeken zullen gra tis uitgeleend worden. Op een schrijven van de V.V.S.U. om een vertegenwoordiger aan te zoeken plaats te ne men in een commissie om de toestanden van Rusland te onderzoeken, werd afwijzend be schikt. Ook was ingekomen een schrijven van het comit „Winterhulp"-actie met de mededee ling dat verzoeken om aanvragen over de pen ningmeesters van de rolafdeelingen zullen gaan en voorts dat Winterhulp alleen aanvullend optreedt. De secretaris van „Winterhulp", de heer Meijer, gaf een duidelijke ulteenzetitng hoe „Winterhulp" zal werken en de voorzitter vroeg allen vertrouwen in „Winterhulp" te stellen. De voorstellen voor de centrale raadsver gadering welke gehouden zal worden op 6 Mei in Huize de Liefde te Amsterdam, werden nu behandeld. Op de aftredende candidaten voor het be stuur zal gestemd worden. De voorstellen der afdeelingen werden zon der discussie goedgekeurd. De voorzitter wekte de afdeelingsbesturen op in de vergaderingen der afdeelingen aan te sporen in grooten getale deel te nemen aan het aanstaand Triduum. Na een langdurige rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. Met ingang van 1 April is benoemd tot in specteur der Posterijen in de inspectie Haar lem de heer L. J. Lijklema, thans inspecteur in de inspectie Utrecht. De heer Lijklema volgt den heer Haanschoten op, wien met ingang van 1 April eervol ontslag is verleend. Gisteravond kwam de raad der gemeente Heemstede in vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig wegens ongesteldheid de heer S. Rijkers. De heer KWAK (A. R.) legt in handen, van den voorzitter de door de wet voorgeschreven eeden af. Onder de ingekomen stukken was een brief inzake tewerkstelling jeugdige werkloozen van B. W. J. Schrader Sr. te Heemstede, houdende verzoek het daarheen te leiden, dat de leef tijdsgrens voor het tewerkstellen van jeugdige werkloozen bij den aanleg van een speelterrein wordt uitgebreid tot 25 jaar. Wethouder DR. DROOG (R. K.) zegt niet ongenegen te zijn de ongehuwden boven 21 jaar ook eens aan de beurt te laten komen. Deze brief wordt verder in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Ter vaststelling wordt aangeboden een twee tal ontwerp-besluiten met betrekking tot het verleenen van voorschotten met betrekking tot de kosten van instandhouding van bijzondere scholen voor 1935 en met betrekking tot ver goeding van vakonderwijzers, verbonden aan bijzondere scholen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. B. en W. stellen voor om de aanvrage van het R. K. kerkbestuur van O. L. Vrouwe He melvaart om de benoodigde gelden uit de ge meentekas te mogen ontvangen om een ge deelte der speelplaats, behoorende bij de St. Aloysiusschool aan de Molenwerfslaan te kun nen betegelen, in te willigen. De VOORZTTER licht toe, dat deze aan vrage volkomen gewettigd is. Deze school is bovendien de. eenigste in Heemstede, wier speel plaats niet is betegeld. Van een abnormalen eisch is geen sprake. De heer DISSELKOEN (S. D. A. P.) zegt, dat ook het openbaar onderwijs de uiterste zuinigheid moet betrachten, zoo niet, dan ware reeds lang een vierde openbare school gebouwd. Spreker bestrijdt deze credietverleenins heftig. Wethouder JHR. VAN DE POLL (O. HO was eerst tegen dit crediet, doch heeft gecon stateerd, dat het noodzakelijk is het toe te staan. Met 114 stemmen wordt de aanvrage toe gestaan. Tegen stemden mevr. Venhuizen en de heer Van Uunen, de Tello en Disselkoen. Met algemeene stemmen worden benoemd de heeren P. Vorst en P. J. Labeur. in de vacature Chr. van den Heuvel wordt benoemd tot lid van de Financieele Commissie en van de Commissie voor het Onderwijs dé heer C. L. Kwak. B. en W. stellen voor, om de door het gas bedrijf en het electriciteitsbedrijf der gemeente verschuldigde omzetbelasting niet op de ver bruikers van gas en electriciteit te verhalen. De heer MEEUWENOORD (R. K.) vraagt of aan dit besluit terugwerkende kracht wordt gegeven. De VOORZITTER antwoordt hierop be vestigend. B. en W. stellen voor, de verordening, rege lende de instelling, het beheer en de admi nistratie van het reservefonds voor bijzondere doeleinden opnieuw vast te stellen. Conform besloten. B. en W. stellen voor, te verhuren een per ceel grond, groot 451 M2 gelegen aan de Zuid zijde van de Winterlaan voor ten minste f 10 per jaar. Conform besloten. B. en W. stellen voor aan A. B. Dijkmans en P. C. Kreuger te verkoopen 1027 M2. gelegen aan de Westzijde van den Heemsteedschen Dreef voor f 10.000. Conform besloten. B. en W. stellen voor om niet te aanvaarden van de heeren L. A. M. Jonckbloedt en N. J. NÜ- man te Heemstede 76 M2 grond gelegen achter de door hen gestichte woonhuizen aan het Raadhuisplein onder beding van het recht van overpad over een terzijde van deze huizen ge legen voetpad. Conform besloten B. en W. vragen een crediet van f 500 voor het met een inzending deelnemen aan de in Mei 1935 te Amsterdam in het gebouw „Apollo" te houden tentoonstelling „Mooi Nederland." De heer DISSELKOEN (S. D. A. P.) betreurt het, dat deze tentoonstelling samenvalt met de „Flora." Is het niet mogelijk dat de ma quette van de gemeente, die op die tentoon stelling zal worden geplaatst, na afloop wordt neergezet in een van de wachthuisjes op de Zandvaartbrug? De VOORZITTER zal deze zaak bekijken Het crediet wordt toegestaan. B. en W. stellen voor, om niet te aanvaar den van T. de Vos, alhier, een strookje grond langs de Laan van Insulinde ter afronding van het trottoir. Conform besloten. De heer DE TELLLO (S. D. A. P.) zegt dat in de pers min of meer sensationeele geruchten gaan over het behoud van de „Flora"-gebouwen na. afloop van de tentoonstelling. Spr. vraagt wat daarvan waar is. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. te dien aanzien nog geen beslissing hebben geno men. Deze aangelegenheid is nog in onderzoek. Er is niets anders gebeurd, dan een aanschrij ving aan de omwonenden, met verzoek hun meening bekend te maken. Hierna sluiting. Steeds ons twaalf uurtje 1 ONS HAM, 1 ONS LEVERWORST, 1 ONS ROOKWORST 25 CENT Eigen gebraden Kalfsgehakt IETS FIJNS PER ONS 12 CENTS GEBRADEN ROSBIEF p. ons 16 et. URSULASTRAAT 1 TELEF. 14967 'T BESTE VAN 'T BESTE KRIMPKABELJ. - SCHELVISCH - TARBOT TONG - KOOK- EN BAKSCHOL ZEER VOORDEELIG VISCHHANDEL H. TOL - TELEFOON 15967 OMTRENT DE VOORWAARDEN voor deelname aan deze rubriek zal onze administratie U gaarne elke gewenschte inlichting verschaffen. DE ONMOGELIJK LAGE PRIJZEN BEHOEVEN U NIET AF TE SCHRIKKEN 'T IS 'ALLES PRIMA PRIMA LONDEN, 28 Maart (D.N.B.) De korte, echter niet onbelangrijke verklaring van den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon, werd Donderdagmiddag in de wandelgangen van het Lagerhuis druk bespro ken. De algemeene inhoud van Simon's verklaring wordt, bij alle terughoudendheid, welke de mi nister in verband met verdere ontwikkelings mogelijkheden bewaarde, tenminste niet nega tief beschouwd, een beoordeeling, die steun vindt in de woorden van Simon, dat het ken nisnemen van elkanders standpunt voor eiken verderen stap voorwaarts noodzakelijk is. Bijzonder opgevallen is de verklaring van Si mon dat niet-geautoriseerde persberichten niet au sérieux genomen moeten worden. In goed ingelichte kringen is men er van overtuigd, dat hiermee het Woensdagmorgen door de „Daily Telegraph" verspreide bericht over de Duitsche eischen bedoeld is. De diplomatieke correspondent van Reuter seint uit Londen, dat het steeds duidelijker wordt, dat het belangrijke meeningsverschil, waarover Sir John heden in het Lagerhuis sprak, niet betrekking heeft op eenige bespro ken punten, maar op fundamenteele beginselen. Het bezoek aan Berlijn heeft blijkbaar niets uitgericht om de klove te overbrukken, die Duitschland van Groot-Brittanië scheidt in zake de kwestie der collectieve veiligheid. De besprekingen te Berlijn hebben de minis ters niet gunstig gestemd voor een multilaterale conferentie. Vóór de bijeenkomst van Stresa wordt geen belangrijke ontwikkeling in den toe stand verwacht. Sir John Simon is heden door den koning in Buckingham Palace in audiëntie ontvangen. Hij bracht drie kwartier door in de particuliere ver trekken van den koning. Naar verluidt heeft hij zich met den koning onderhouden over zijn besprekingen te Berlijn. PARIJS, 28 Maart (Reuter) Volgens goed ingelichte kringen alhier, is de Belgische re geering voornemens den frank 25 tot 30 pCt. te devalueeren. Een dezer dagen werd een deputatie van het comité van samenwerking uit de Christelijke, Moderne en R. K. bonden van ambtenaren en werklieden in overheidsdienst door den Minister van Binnenlandsche Zaken in audiëntie ont vangen. De deputatie bestond uit de heeren Van der Have, Guit en Luberti. De minister stelde de deputatie in de gele genheid breedvoerig met hem van gedachten te wisselen over: de gevolgen van den door de regeering uitgeoefenden drang naar loonsverla ging: a. ten aanzien van de gemeentelijke en pro vinciale autonomie; b. terzake van de positie van het personeel der lagere organen; c. wat betreft de uitschakeling in belang rijke mate van het G. O. tusschen de lagere bestuurslichamen en de bonden van overheids personeel; d. ten aanzien van den blijkbaar door de regeering gekozen grondslag voor de berekening van de salarissen en loonen van het personeel in dienst van de lagere bestuursorganen. Deze punten werden aan de hand van offi cieele stukken en van de ervaring der organisa ties in het locaal G. O. nader toegelicht. De minister bleek volkomen op de hoogte van de bijzonderheden betreffende de salarisregeling der lagere organen. Ten aanzien van de waarde van het G. O., ook na overleg van het Departement van Bin nenlandsche Zaken en lagere organen, was de minister van oordeel, dat dit overleg zijn volle beteekenis moest behouden. Indien de organisaties kunnen aantoonen, dat door het Departement van onjuiste gegevens is uitgegaan of verkeerde vergelijkingen zijn ge troffen, zal de minister niet vasthouden aan een eenmaal ingenomen standpunt. De minister bleek geen bezwaar te hebben en acht het zelfs gewenscht, dat in het locaal G. O. de organisatie-vertegenwoordigers in ken nis worden gesteld met de briefwisseling tus schen het lager orgaan en Binnenlandsche Za ken en met het eventueel standpunt van den minister. Het aanvaarden van het plaatselijk loonpeil als richtsnoer van de regeling der loonen van de lagere organen, is ook naar de meening van den minister een ingewikkeld vraagstuk. Naar de meening van het comité, kan het plaatselijke loon slechts ais factor bij de na rekening van deze loonen worden aangewend. Op ruim 81-jarigen leeftijd is in het Diaco nessen-Ziekenhuis te Cjroningen overleden prof. dr. B. Sijmons, oud-hoogleeraar in de Duitsche taal- en letterkunde aan de Universiteit van Groningen. Hij werd op 18 November 1853 te Rotterdam geboren en studeerde te Leipzig. Na zijn terug keer in ons land werd hij leeraar aan de H. B. S, te Sneek. Sinds 1877 was hij privaat-docent in de Duit sche taal- en letterkunde aan de Groningsche Universiteit. Op 28 Maart 1881 werd hij benoemd tot hoog leeraar in de Duitsche taal en letterkunde. Als zoodanig trad hij in 1924 af en werd op gevolgd door prof. dr. N. Kapteyn. De thans overledene was vrijzinnig-democraat en had als zoodanig jarenlang zitting in den gemeenteraad. W. B„ te Haarlemmermeer. „Overtr. accijns- wet", ƒ60 boete subs. 12 dagen hecht, o.v. W. H„ te Zaandam. „Overtr. Accijnswe't' 75 boete subs. 15 dagen hecht., 0:V. G. de L„ wonende de Zaandam. „Overtr. Accijnswet", f 20 boete subs. 6 dagen hecht., o.v. M. R„ wonende te Oostzaan. „Ovetr. Ac cijnswet", 75 boete subs. 15 d. hecht. o.v. H. O., wonende te Zaandam. „Overt. Ac cijnswet", 15 boete subs. 6 dagen hecht., o.v. A. H. R„ wonende te IJmuiden-Oost. „Over tr. Accijnswet", tweemaal een maand gev.- straf o.v. G. B„ wonende te Haarlemmermeer. „Over tr. Accijnswet". Vrijgesproken. I. E. S„ wonende te Hillegom; 2. P. S„ wo nende te Hillegom. „Overtr. Accijnswet", subs 1: vrijgesproken; sub. 2: een maand gev.- straf o.v. G. B„ wonende te Beverwijk. „Ambtsbelem mering", 40 boete subs. 16 dagen hecht. o.v. A. B., wonende te 's Gravenhage. „Overtr. Accijnswet", twee maanden gev.straf voorw. met een proeftijd van twee jaar, 47.30 boete subs. 15 dagen hceht. o.v. Ondertrouwd 28 Maart. M. A. Kaub en E. J* Smits. J. J. Severijnse en M. H. Bluming. Kempen en S. M. Landstra. G. v. d. Pijpekamp en P. Vlot. Getrouwd 28 Maart. D. v. d. Velden en E. M. Piek. A. N. H. v. Nes en J. Schaafstra. C. Verwer en E. Boeree. W. T. v. Muijden en G. H. v. d. Mast. Geboren 26 Maart. M. P. ten HaveGlas meier, z. 27 Maart. G. MakkelieBrouwer, z. P. J. GroenlandStringer, z. E. Weijers—v. d- Wiel, d. H. R. TïmmermapElsnerus, z. K- de Goede—Kusch. z. 28 Maart. W. G. Jansen— v. d. Zwet, z. Overleden: 26 Maart. W. C. Kloos, 51 jaar. Leidschevaart C. CabelPronk, 90 jaar, v* Dortstraat. J. J. Spek, 63 jaar, Hazepaterslaan- 27 Mffart. J. J. Blankwater, 67 jaar. Talma- straat. K. H. C. A„ 2 mnd., z. van E. A. M. Ziegler, Vosmaerstraat. P. Kramer, 64 jaar, Ha zepaterslaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4