STADSNIEUWS IUUUM1 Vraagt onze Voor jaarsstalen .11/1 EISCHT 100% ZUIVERHEID? Vraagt onze Voor jaarsstalen VOORDEELIG maar toch goed: V v WlT ALS 2C-P. K G. GEDEELTELIJK GENAflGELD Piano Sint Vincentiusbibliotheken Haarlem, 30 Maart Fa. GEBR. v. DUIVENBODEN FlJMWASSERIJ MAAK Het Limburgse^ Dagblad HEDEN LAATSTE DAG VOORJAARSBEURS WILLY DERBY KLSDB3MAK9RU E w Rook dan RADIO MOORSn v. VOOR UW TUIN VAN MILLIGEN - GIERSTRAAT 42 VERLANGT U 2*5 CT D KG ALLE5 OEflAPICiELD 00K 5TIJDELG0ED ^f)CI P K G ALLES GESTREKEM EH GEVOUWEH f 175.- ZATERDAG 30 MAART 1935 R.K. Oratoriumvereeni- ging te Haarlem AAR NE BAIMK AGENDA Karpetten, Gordijnen, Vloerzeil, Loopers,ChinamattenenTafelkleeden TELEFOON 14228 HAARLEM 101101 Mr.Corneh'ssfcraat 33~35 Haarlem '•'aal Amsterdam Eemstraat 351 Tel.92170 0VERHEMPEI1 VANAF 20c-I-BOORDEn 5TIJF 8 tl -BOORDEn JlAP6t-T- Een belangrijke première TEEKENSCHOOL DER ST. JO- ZEFSGEZELLEiN VEREENIGING STUDIO „ALBERDINGK THIJM" Plechtige inwijding en ingebruik neming wen Inwijding Diploma- en rapporten uitreiking HOOG BEZOEK AAN DE „FLORA" Slachtoffer van het verkeer PARTICULIERE LIEFDADIG, HEID!.... De staking te Santpoort geëindigd De tentoonstelling in de parochie van St. Jan 31 Maart 1 April Centraal Comité voor Werkloozen Personalia Apotheekdiensten Gewetensgeld DAM MAAR r. "w.vj. uitgezomderd de fijne was r. UITöEZOnoeRD DE CIJriE WAS Goldschmeding is voor publiciteit in de rijke Mijnstreek het aangewezen blad Vraagt gratis proefmmuneraj aan de administratie te Heerleni Mevrouw bel op 14637 AANTREKKELIJK Zooals reeds gemeld is, zal de R.K. Orato- riumvereeniging te Haarlem op Zondagmiddag 7 April in de Gemeentelijke Concertzaal aldaar, de première geven van de „Symfonia Passionis" van Kuno Stierlin. Deze Passie is volgens deskundigen een zeer mooi werk, dat met de beste op dit gebied kan worden vergeleken. Maar in vele opzichten wijkt zij daarvan af. Er zijn geen aria's, koralen etc. ingevoegd, maar daarentegen is de tekst van het lijdensverhaal vollediger en, waar in andere Pas sies het werk sluit met den dood van Christus, daar sluit dit met de opstanding. Dit laatste kenmerkt de opvatting, die door deze Passie loopt. Aan het orkest is een voorname rol toebe deeld, terwlij de Evangelist declamatorisch op treedt. De „Symfonia Passionis" is kort geleden voltooid en nog in manuscript. De componist is Kuno Stierlin, waaromtrent hieronder eenige levensbijzonderheden mogen volgen. Kuno Stierlin, die sinds eenige jaren in ons land woont, is in 1886 te Ulm aan den Donau als eenige zoon van den componist Adolf Stierlin (later Directeur van het Conservatorium te Münster) geboren. Zijn moeder was de Hof- schauspielerin Fides von Koffka, die hem de eerste declamatielessen gaf. Het eerste muziek - onderricht ontving hij van zijn vader. Later stu deerde hij aan het Conservatorium te Wtirz- burg en was geruimen tijd ook leerling van prof. Max Reger, die van zijn opera „Sein Lied" in een recensie schree:f „muziek van werkelijk ide ale schoonheid". Al jong trad Kuno Stierlin met veel succes op als pianist, organist en vio list. Zeer veel werken van zijn hand, waaron der symphonieën, opera's, koorwerken, kamer muziek, concerten voor orgel en piano, vullen zorgvuldig gerangschikt zijn werkkamer van den bodem tot de zoldering. Meermalen trad Kuno Stierlin op als gastdiri- gent met het Philharmonisch Orkest te Berlijn, waarmede hij eigen werken uivoerde. In 1918, parallel aan het verdwijnen van Duitschlands roem, begonnen oo kde gelukskan- sen van Stierlin's kunstenaarsloopbaan te dalen. In den oorlog verloor hij zijn vriend en protector den verdienstelijken dichter-componist Guido von Gillhausen, toentertijd militair opvoeder van Prins August Wilhelm van Pruisen. Dit verlies trof Kuno Stierlin wel heel erg en hij vertrok naar ons land, waar hij ergens in Twente, onbe kend in de muzikale wereld, de mooiste werken schept, w.o. deze „Symfonia Passionis", in Juli 1934 voltooid. de keurige inrichting van dit eigen home niet, dat het gereedkomen alleen in beperkten kring bekend zou zijn. Vooral aan de smaakvolle en artistieke aan kleeding van de ruime studio was het, dat de heer Gerard Nielen een groot deel van zijn presidentieele openingsspeech wijdde. En dit met recht, want hier is een warm en gezellig interieur geschapen door toewijding veel is immers van de leden zelf en met verstand. Alles verraadt, dat hier kunstzinnige lieden aan het werk geweest zijn, die geen werk van één dag doen, doch rijpelijk overwegen, wat en hoe iets gemaakt zal worden. Wat scheppen alleen reeds de tinten der verf niet een warm en behaaglijk gevoel van huiselijkheid, cn hoe verraden de aankleeding der wanden, de glas- in-lood-ramen en de meubileering niet een uit stekenden smaak! Het moet voor de tooneells- ten wel een genot zjjn, zich in zoo'n omgeving aan hun liefhebberij te geven en het kan niet anders, of zij zullen daardoor hun cultureel werk nog hooger opvatten. Niet voorbij ging de heer Nielen ook de clubliefde en opoffering, die een kerngroep van leden toonde en z'ch getroostte om het ideaal van „Alberdingk Thjjm" te verwezenlijken, en hy was bijzonder dankbaar voor de belanglooze medewerking van eenige personen, buiten de vereeniging staande, voor de behulpzaamheid van dames der leden en niet in het minst voor den financieelen steun, dien het bestuur van den R. K. Volksbond aan zijn onderafdeeling gaf en daarmede evenals de Kamer zelf de noodzakelijkheid van een eigen, rustige studio bewees in te zien. Over de prestaties der vereeniging spre kend, wees de vooritter er op, hoe de open hartige, opbouwende critiek van de pers deze veel heeft verbeterd en A. T. gaandeweg op een hooger plan gekomen is. In dit verband huldigde spr. den, heer Jos. A. de Lobel, die zoo duidelijk aantoonde, hoezeer A. T. in den loop der jaren is vooruitgegaan. Nog hooger den weg op tot veredeling van het Roomsche volkstooneel, was ten slotte diens wensch. De avond werd verder aangevuld met decla matie door de leden, terwijl de heer Moer kerk een causerie hield over kunstopvattingen in vorige eeuwen. Vermelden We ten slotte nog, dat een twee tal bloemstukken was gezonden en de hoogeerw. heer deken H. C. J. Sondaal, schriftelijk zijn felicitatie overbracht. Voor de donateurs en andere belangstellen den, die de A. T.-studio willen bezichtigen, diene, dat zij Zondagmiddag van twee tot vijf uur geopend zal zijn. Zij is gelegen in de Lange Wijngaardstraat (zijstraat van de Smedestraat). Wij kunnen een bezoek er aan, ook aan be sturen van vereenigingen, die zich aan het zelfde cultureele werk geven, aanbevelen. Het loont alleszins de moeite. Er werd Vrijdagavond gevlagd in de Lange Wijngaardstraat. Niets bijzonders, zult ge zeg gen; dat gebeurt meer. Zeker 'n gouden of diamanten huwelijksfeest, mogelijk ook ter ge legenheid van de „Flora", die zulks zeker rechtvaardigen zou. Neen, het gold hier 'n bijzondere gebeur tenis. De gevel van 'n eertijds schamel huisje in deze straat prijkt in 'n glans van versche verf waarop met forsche letters geschilderd staat Studio Alberdingk Thijm". Deze nu werd dien avond met eenige officieele plech tigheden in gebruik genomen. Voor de R. K. Rederijkerskamer bestond voor deze officialiteit alle reden; immers een lang gekoesterde wensch ging voor haar thans in vervulling, en behalve dat verdiende ook N.Vt indertijd als voorzitter een heel anderen geest in de vereeniging bracht en haar met een for- schen ruk op den goeden weg heeft gebraent. (Applaus) Hooge waardeemg uitte spr. voorts voor den regisseur, den heer Herman Moerkerk, dien A. T. beschouwt als het kostbaarste bezit, dat zij zich zou kunnen wenschen. Onder uw lei ding voelen wij ons veilig in artistiek en moreel opzicht, zoo zei spr., wiens woorden met applaus beklemtoond werden. Na ten slotte den geestelijken adviseur, kape laan P. Poppen verzekerd te hebben trouw aan de kerkelijke overheid, eindigde de heer Nielen met te verklaren, dat A. T. het tooneel zal blijven opvatten als gepaste ontspanning voor velen maar niet minder als kunst, die ver edelt en verheft. Kapelaan Poppen verrichte nu de wijdings ceremoniën en gaf daarna zijn vreugde te kennen, dat zijn eerste kennismaking met A. T. bij deze gelegenheid was. Ook beschouwde hij nader de taak van 'n R. K. Tooneelvereeniging. Dit mag niet zijn: de kunst voor de kunst, maar de kunst moest opgevat worden als zijnde voor God. Het R. K. moet zij als haar hoogsten eeretitel beschouwen, zij moet laten zien. dat men echt kunst genieten kan in vroolijke, opvoedende en leerzame stukken. Herman Moerkerk; beschreef vervolgens in geestige woorden den ouden toestand van repeteeren in rumoerige omgeving. Hij noemde haar bergen van wanhoop, die nu ge lukkig achter den rug zijn. Naast een geluk- wensch richtte hij een aansporing tot bestuur en leden, te toonen, dat men het ernstig meent met de studie, want alleen bij ernstig werk kan men succes bereiken. Hij wees er verder op, dat A. T. zonder eenige reserve een katholieke tendenz eischt en niet tooneel, dat neutraal heet, doch in werkelijkheid links is, mag geven. Hierna voerden nog het woord de heer P. Dekker namens het bestuur van den R. K. Volksbond en de heeren F. Duyn en Jos. A. de Lobel, die beiden als oud-voorzitters beel den uit het verleden opriepen, waarbij vooral laatstgenoemde een sluier oplichtte, waarach ter verkeerde toestanden verborgen lagen, en Ook de Teekenschool der St. Jozefsgezellen- vereeniging heeft haar lessen weer beëindigd en zoo had gisterenavond in het St. Jozefsgezel- lengebouw aan de Jansstraat de officieele uit reiking van de eind-diploma's en rapporten aan de geslaagden en bevorderen plaats. Praeses A. v. d. Hoeven opende met den Kolpingsgroet en bracht vervolgens den direc teur van de school, den heer J. K. C. v. Brus sel dank voor de uitstekende resultaten van zijn werk op de school. De heer v. Brussel heeft een echte beschavingssfeer in zijn school we ten te brengen en de school gemaakt tot een voorbeeld van orde, tucht en discipline, eigen schappen, welke zoo noodig zijn om in de hui dige maatschappij te kunnen slagen. Door zijn groot enthousiasme heeft de heer v. Brussel ook de leerlingen, wier idealen door de tijdsom standigheden als het ware in een nevel waren verborgen, weer tot enthousiasme, tot ijver en plichtsbetrachting gebracht. Ook dankte spr. de leeraren, die de idealen van den directeur zoo goed hebben begrepen en aan de vervulling daarvan hebben medege werkt, en de leden van het dagelijksch be stuur, die ondanks de vermindering van het subsidie toch een goed financieel resultaat in het beheer der school hebben verkregen en zooveel toewijding en zorg voor de belangen der school hebben getoond, en wenschte vervolgens de bevorderde en geslaagde leerlingen geluk met het behaalde succes. Het is thans een tijd van beproeving. Maar als wü den arbeid als een roeping van God beschouwen, als een middel tot vorming van enze deugd, zullen wij parate menschen zijn, in staat de moeilijkheden van onzen tijd te overwinnen. Spr. spoorde de nog niet afgestudeerde leer lingen aan het volgend jaar met frissche kracht weer aan het werk te gaan en trouw te blij ven aan hun idealen. Benut thans uw vrijen tijd, zoo wekte spr. allen op, om een goed vakman te worden, want als eens de tijden weer beter worden, zoo be sloot spr., zijn gloedvolle, herhaaldelijk door applaus onderbroken toespraak, dan zult ge tehooren tot de eersten, die hun talenten kun nen uitdragen om anderen van dienst te zijn. De secretaris van het bestuur, de heer H. J. L. Klein Schiphorst, lid van den gemeenteraad, voerde hierna het woord. Spr. zeide dat de geslaagden het diploma hebben behaald door eigen studie en ijver. Houdt dit ideaal hoog! Dan valt er wat te bereiken in dezen tijd. Er zal zeker een beteren tijd komen, spoediger wellicht dan we vermoeden. Mocht ge geen werk krijgen, gebruik dan toch den tijd om u verder te bekwamen in uw vak opdat ge pa raat zijt als betere tijden aanbreken. Spr. herinnerde aan het plan dat is inge diend om jeugdigen werkloozen werk te ver schaffen. Spr. heeft zich bereid verklaard om voor de uitvoering van dit plan gratis advies te geven. Mocht ge, zoo zeide spr., opgeroepen worden om volgens dit plan te arbeiden, dan hoop ik dat ge daaraan gehoor geeft. Hoofdzaak is niet, dat ge veel zult verdienen, maar dat ge bekwaam in uw zak zult worden wat zeker zijn rente in de toekomst zal afwerpen. Blijft uw heele leven trouw aan wat ge op deze school geleerd hebt. De heer v. Brussel dankte in zijn toespraak bet bestuur voor de wijze waarop het de teugels in handen gehouden heeft. Spr. wees erop dat oe stuwkracht om naar school te gaan niet van de leerlingen kan uitgaan, maar van de ouders moet komen. Zij moeten beseffen dat er eens voor de tegenwoordige jeugd ook wel in de maatschappij een plaats vrij zal komen. Misschien wel niet voor de geheele Jeugd, maar wie weet, wie wél een plaats en wie er geen krijgt? Degene, die dan niet paraat ls, krijgt zeker geen plaats. Ook zette spr. uit een dat een school nog wel wat meer geeft dan vakkennis alleen. Zij leert den leerlingen CHIEF WHIP ook he* zij zich beschaafd en behoorlijk te ge dragen hebben. De ouders zullen begrijpen dat dit ook van zeer groot belang is. De ouders zullen ook begrijpen dat zij hun Jongens naar de school moeten sturen omdat dezen dan in hun moeilijkste en meest gevaarlijke jaren on der bekwame hoede aan de school zijn toever trouwd. Het is beter dat de jongens op school zijn dan hun tijd in ledigheid doorbrengen. Le digheid is des duivels oorkussen! Wat het schoolgeld betreft, waarvan de prae ses zeide, dat het verhoogd zal worden en dat daarom de leerlingen nu reeds moeten gaan sparen, deelde de heer v. Brussel mede dat de verhooging niet angstaanjagend zal zijn. De verhooging geldt alleen voor de ouders, voor wie het geen bezwaar oplevert. De ouders die srhoolgeldvermindering noodig hebben, krijgen dit ook. Tenslotte hoopte spr. dat de leerlingen hun dankbaarheid voor hetgeen ze op deze school geleerd hebben, zullen toonen door hun be schaafd en bekwaam optreden in de maat schappij. Tenslotte spraken nog woorden van dank de heeren J. Winnubst, namens de leerlingen, en P J. v. Schooten namens de ouders, van wie er vele aanwezig waren. Hedenmorgen hebben de Duitsche ex-keizer en zijn echtgenoote met klein gevolg een be zoek gebracht aan de bloemententoonstelling. Het uitvoerend Comité heeft de hooge gasten rondgeleid. De 69-jarige G. G., wonende in de van Ostade- straat 14, die Donderdag j.l. in de van Ostade- straat aangereden werd door een wielrijder door dat hij niet oplette bij het oversteken, is in den afgeloopen nacht aan de bekomen verwondingen overleden. Bij de val had de heer G. een lichte hersen schudding bekomen. De toestand liet zich aan vankelijk niet ernstig aanzien maar is lang zamerhand verergerd. i Men schrijft ons: Herhaaldelijk komt het voor, dat aan inge zetenen hulp wordt gevraagd onder onjuiste en onvolledige mededeelingen omtrent den toe stand, in verband waarmede die hulp noodig is. Een enkelen keer worden vooraf aan instanties welke over de noodige gegevens beschikken, inlichtingen gevraagd en daarbij blijkt dat het meermalen dezelfde personen zijn, die telkens weer bij anderen aankloppen en met valsche voorstelling van zaken er als 't ware een ge woonte van maken om op deze wijze te be delen. Voor particulieren die in staat en bereid zijn om af en toe in dringende gevallen de helpende hand te bieden en zich willen bepalen tot indi- vidueele gevallen, bestaat daarvoor dagelijks gelegenheid, maar het verleenen van hulp zon der onderzoek leidt dikwijls tot teleurstelling en daarom wordt aanbevolen om, alvorens te hel pen, terzake inlichtingen in te winnen bij den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, in de gemeente waar aanvrager woont, welke te allen tijde bereid is om de gewenschte inlichtingen te verschaffen. De op zichzelf zeer gewaardeerde hulp van particuliere zijde kan op deze wijze meer dan tot dusverre strekken om te helpen, daar waar die hulp een dankbaar object vindt. De firma Pruijs te Santpoort is met de orga nisaties der bouwvakarbeiders tot een vergelijk gekomen, zoodat de staking, die eenige weken heeft geduurd en waarbij ongeveer zestig bouw vakarbeiders betrokken waren, thans geëindigd ls. Leesgeld 3 cent per boek in de week. De bibliotheken zijn gevestigd en geopend' N. GROENMARKT 22, Woensdagsmiddags van 34 uur voor de kinderen. Woensdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur voor ouderen. KLARENBEEKSTRAAT 60, Woensdagsmid dags van 1.30—2.30 uur voor de kinderen Woensdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur voor ouderen. HAGESTRAAT 49, Woensdagsmiddags van 23.30 uur voor de kinderen. Woensdags- en Vrijdagsavonds van 7.308.30 uur voor oudeten. GEN. DE LA REYSTRAAT 17, Woensdags middags van 3.305 uur voor de kinderen Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 8.30— 9.30 uur voor ouderen. JONGENSSCHOOL, EEMSTRAAT, Woens dagsmiddags van 2AZA uur voor de kinderen. Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 8—9 uur voor ouderen. Hedenmiddag om 4 uur zal de tentoonstelling van de Jozefgezellen Haarlem II en de K.J.C. in de parochie van St. Johannes den Dooper worden geopend door den centraal-praeses van de Jozefgezellen. Een bezoek aan de tentoonstelling is alles zins de moeite waard. Onmiddellijk bij het binnenkomen wordt de aandacht getrokken door een groot bouwwerk, inzending van 2 leden der Jozefgezellenvereen. Rechts is de inzending van de Verkenners, die bestaat uit een complete patrouillehoek en ver dere inzendingen op het gebied van huisvlijt enz. Zeer interessant zijn een paar statistieken, die den groei der beweging goed laten zien. Aan den overkant is de afdeeling van de Kruisvaart en de St. Jansgroep. Ook hier zijn verschillende zeer mooie inzendingen. De Kruis vaart heeft ln een hoekje een ban-vert.rek in gericht, dat een aardigen kijk geeft in den geest van deze nog betrekkelijk jonge beweging. De tentoonstelling is geopend Zaterdag van 410 uur en Zondag van 's middags 12 tot 11 uur 's avonds. Zondagavond om half tien vindt de trekking van de verloting plaats, welke ten bate van het jeugdwerk gehouden wordt. Gebouw „St. Bavo": Geel Wit, 6 uur. Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hlrsch Operette, 8 U. Jeugdgebouw Teylerplein: Tentoonstelling Jeugdwerk parochie St. Jan. „De Kerkuil" Nieuwe Gracht 28 Ten toonstelling van Ronco-aardewerk en Hand weefsels, 10 tot half 1 en 2 tot 6 uur. Gem. Concertgebouw Derde Haarlemsche Voorjaarsbeurs, half 2 tot half 6 en half 8 tot 11 uur. Schouwburg Jansweg, Operette- en gymnas- tiekuitvoering, speeltuinwerk R. K. Bond voor Groote Gezinnen, „De wijze kater", 8.15 uur. Stadsschouwburg „Die Pfeffermühle" kwart over 8. Jeugdgsbouw Teylerplein Tentoonstelling Jeugdwerk Parochie „St. Jan". „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23 Tentoon stelling van 2 tot 6 uur. Frans Hals Theater „De Bengaalsche Lan siers", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Thcater „Wilde Ballast", half 12 „Die Englische Heirat". Op het tooneel „Zibral", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Evergreen". Op het tooneel Lilian Heiten, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „One night of vole", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PHILIPS RAD/ O KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) Door de directie van het „Frans Hals"-Thea- ter daartoe in staat gesteld, die geheel belang loos al haar „balcon"-plaatsen daarvoor af stond, kon het Centraal Comité vijf middagen achtereen aan twee honderd menschen telkens, weer een aangenamen en prettlgen middag be zorgen. Vrijdagmiddag werd dit sympathieke mede leven in een kort woord door het bestuurslid van het comité, den heer de Bie, tijdens de korte pauze gememoreerd en als blijk van waar deering de directie een bloemenmand aange boden namens de werkloozen. Ook aan het personeel werd een woord van dank voor de hulpvaardigheid en welwillend heid niet onthouden. Bij het op gisteren te Amsterdam gehouden examen voor het politiediploma slaagden onze stadgenooten, de heeren N. Zomer en Anthony Maat. Café Brinkman, Houtplein Reddingsbri gade voor Drenkelingen, kwart over 8. Gebouw „St. Bavo" Retraitefonds 8 uur. R.K. Bevolkingsbureau 8 uur. Schouwburg Jansweg, „De kleine stem", 7.30 uur. „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23 Tentoon stelling van 10 tot half I en van 2 tot 6 uur. De avond- en Zondagsdienst der apotheken wordt van 30 Maart tot en met 5 April waar genomen door firma Duym en Keur, Keizer straat 6'; Nólf's Göèdkóógë Apdth'êek, Kruis straat .26; Frans HalSi Apotheek, Frans Hals plein 1 en W. V. Woutersen, apotheker, Ko ninginneweg 3. De Minister van Financiën maakt bekend, dat alhier ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen 73.50. Holtapkarpetten, 12 Els 12.95 - 9.75 - 6.75 - 4.95 Holtapkarpetten, 16 Els 16.90 - 14.75 - 12.95 - 9.95 Axminsterkarpett. 200/300 24.50 - 19.75 - 15.90 - 10.90 Axminsterkarpett. 235/325 39.50 - 34.50 - 29.50 - 24.90 Glasgordijnen 1.10 - 89 - 50 Vitrage 29 - 19 - 15 tot 6 Overgordijnen, handweet 5.90, 3.95 en 2.95 p. p. Vloerbedekking 45 - 33 - 26 Boucléloopers 69 - 59 - 45 Linoleum 1.25 - 1.10 - 89 Velvetloopers 1.29 - 98 - 70 Tafelkleeden, handweef 3.25 - 2.95 - 1.90 - 1.70 Pluche Tafelkleeden 10.75 - 7.90 - 6.75 en 5.90 Chinamatten Enorme collectie 16 Els: 2.95 - 2.25 - 1.75 230x180: 1.95 - 1.75 - 1.25 140x180: 95 - 79 - 59 - 37 GED. OUDE GRACHT 118—119 TELEF 17165 Wij leveren U alle maten TOKIN TUINSTOKKEN vanaf 20 voor 10 ct. Steeds voorradig KTJRKSCHORS 30 cent per Kilo. RAFFIA, GRASZAAD, BLOEMZAAD, enz. Sneeuw Duitsche piano ter overname Solide bouw, lichte speelaard Levering onder garantie Betaling in overleg Ced. O. Gr. 108 - Haarlem om Uw gebruikte meubelen en zolderopruimingen, te verkoopen. Aanbev. 3. VELLEMAN Zijlstraat 62 Haarlem en billijk ls reclame tusschen de Omroepers. Eiken avond hebben deze de belangstelling van duizenden ge zinnen die dit blad lezen. georganiseerd door de Ned. Ver. v. Huisvr., afd. Haarlem en Omstr. in de zalen van het Gemeentelijk Concertgebouw. HEDENAVOND OPTREDEN VAN: Sluiting 11 uur. Daarna bekendmaking van dé namen der dames, die op de Modeshows van de Fa. van der Laan een japon gewonnen hebben. Vandaag uitreiking van: a. een compleet 2-persoons slaapkamer-ameublement, door de N.V. Stoutenbeek's Woninginrichting, Beverwijk; b. een compleet Radiotoestel, beschikbaar gesteld door de N.V. Techn. Bur. J. J. v. d. Berg, Zijlstr. 87, alhier; c. een 2-persoons Epeda Matras, door de Firma KORT; d. een Tuinameublement, door de Fa. de Wed. Swaanswijk. "Drjpifcj oq dlTriPT* BEZOEKT 'VOORAL NOG DE BRABANTSCHE POPPEN TOEGANGSPRIJS 30 CENT, BELASTING INBEGREPEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2