VOLENDAM EN H.B.C. WINNEN I NIEUWE NEDERLAAG VAN KOLPING MAANDAG 1 APRIL 1935 I. V. C. B. 1 E.M.M. verliest met 42 van Wils kracht Spartaan klopt S'J.C. met 70 Kerkrade verliest na spannenden strijd Volendam-Kolping 5-1 H.B.C.-Kerkrade 5-4 Spannende eerste helft Zeven doelpunten in de eerste helft De ommekeer WILSKRACHT 2—4 Verdiende Amsterdamsche zege SPARTAAN—S.J.C. 7—0 Alle doelpunten in de laatste twintig minuten ONZE GEZELLEN—LEONIDAS 1—1 In de tweede helft werd niet gescoord SLAZENGERS LAWNTENN1S Frankrijk wint de coupe Bonnardel Nederlandsche oefenmeesters met 32 geklopt Nederlandsche rugby- zege België te Antwerpen met 86 geklopt BRIDGEN Nederland wint van België DAMMEN Vos en Bom leiden Derde en vierde ronde van het tournooi om het kampioen schap van Nederland Hoogland kampioen le klasse klein biljart Ook Metz en Scholten promo veer en 1 Pijnenburg-v. d. Linden te Keulen Sluitingswedstrijden van het winterseizoen Pijnenburg wint om nium te Antwerpen HOCKEY Ned. damesteam verliest van Duitschland Verdiende S3 nederlaag Beslissingswedstrijd D.O.S. Hercules I.V.C.B.-uitslagen Korfbal-uitslagen Hockey-uitslagen De felle regenbuien van Zater dagavond en Zondagmorgen had den vele terreinen onbespeelbaar gemaakt, zoodat er heel wat afkeu ringen te noteeren vielen en slechts een betrekkelijk klein aantal wed strijden kon worden gespeeld. In de kampioenscompetitie boekte HBC haar tweede overwinning door na spannenden strijd Kerkrade met 54 te kloppen, waardoor HBC sterk favoriet voor den titel geworden is. Ook met Volendam zal men echter terdege Tekening moeten houde-j, want de wijdbroeken toonden gisteren hun kracht door met 51 van Kolping te winnen. De Helmondsche club, die nu reeds twee nederlagen boekte, is hier door reeds voor een belangrijk deel uitgescha keld. HBC 2 2 0 0 4 6—4 Volendam 1 1 0 0 2 5—1 Kerkrade 2 1 0 1 2 7—5 SDOUC 1 0 0 1 0 0—3 Kolping 2 0 0 2 0 1—6 In West I zette Wilskracht haar fraaie eind- spurt voort. Thans werd EMM in eigen huis met 42 door de Amsterdamsche blauw-witten ge- klopt. Volendam 16 13 3 0 29 63—30 VVY 16 8 3 5 19 37—37 SDO 16 7 3 6 17 47—50 De Meer 17 6 4 7 16 49—47 WZ 16 6 3 7 15 42—33 DEM 16 6 3 7 15 30—30 HMS 16 6 3 7 15 36—45 Wilskracht 17 6 3 8 15 35—40 EMM 17 6 2 9 14 40—54 VIC 17 2 5 10 9 28—40 In West II gingen alleen de ontmoetingen SpartaanSJC en Onze GezellenLeonidas door waarvan het resultaat geen invloed meer kon uitoefenen op de beslissing, die in deze afdeellng nog moet vallen. Spartaan was goed op dreef en scoorde liefst zeven maal, zoodat de Noordwijkers, die hier geen enkel doelpunt tegenover stelden, het seizoen slecht besloten. In Haarlem werd tusschen Onze Gezellen en Leonidas de punten gedeeld. HBC 17 15 2 1 32 74—32 Qraaf Willem 17 11 1 5 23 42—34 Santpoort 18 7 5 6 19 42—26 Spartaan 16 8 1 7 17 45—33 SJC 18 6 4 8 16 40—59 Leonidas 17 5 5 7 15 31—36 Onze Gezellen 17 6 3 8 15 3341 GDA 17 6 1 10 13 24—37 TYBB 17 5 2 10 12 39—58 DHL 17 3 4 10 10 40—54 Niet ontmoedigt valt Kolping weer aan, doch verder dan de halflinie brengen zij 't niet. Vo lendam heeft weer succes als Smit laag voor zet en Jonk vallend koppende den bal in het net doet verdwijnen (41). Atgier, die zich in deze periode teruggetrok ken heeft, gaat er dan plotseling met den bal vandoor, doch wordt in het strafschopgebied ongeoorloofd gehinderd. Een penalty is het ge volg, doch de bal wordt dusdanig geschoten dat Sier slechts een been hoeft uit te steken om een goal te voorkomen. Direct daarna verricht hy een prachtige safe als hy een hard schot van v. Eemeren keurig opvangt. De laatste minuten brengen een groot Vo- lendam-overwicht. Smits en van der Voort we ten echter in menige situatie redding te bren gen. Goed combinatiespel tusschen Jonk en Koning stelt den laatste in de gelegenheid er 51 van te maken en als de heer Vianen het einde aankondigt heeft Volendam haar eerste overwinning te pakken. De elftallen zagen er als volgt uit: Volendam, doel: Sier; achter: J. Koning en J. Bond; midden: F. Tuüp, Jb. Tuijp en W. Runderkamp; voor: Smit, Pooyer, Th. Bond, Jonk en KI. Koning. Kolping, doel: v. d. Voort; achter: van Bree en Smits; midden: Cranenbroek, v. d. Linden, v. d. Heuvel; voor: Kornuyt, Verhoeven, At gier, Grafrate en van Eemeren. Volendam heeft de kampioenscompetitie goed ingezet met een stevige overwinning op Kolping. Het zeer zwaar te bespelen terrein was oorzaak, dat de stryd, vooral in de eerste helft, toen Kolping het beste van het spel had, meer span nend dan mooi was en dat tenslotte de club die den meesten Ausdauer had en zich het best aan het modderveld wist aan te passen, met de overwinning ging stryken. Qua snelheid en techniek winnen het de Zuiderlingen, doch ten slotte konden zy het tempo niet volgen in deze omstandigheden en werd hun doelman in de tweede helft driemaal gepasseerd. De rust was met 11 ingegaan en vriend noch vyand had toen kunnen vermoeden, wie met de zege zou gaan strijken. Beide kampioenen werden met een harteiyk applaus door het zeer talrük publiek ontvan gen. Als de gebruikelijke speeches zyn gehouden en de Brabanders en Volendammers elkander een wandbord en bloemen hebben aangeboden, laat scheidsrechter Vianen beginnen. Kolping trapt af, doch Eend verplaatst direct den bal en Koning krijgt al een kans, doch schiet over. Goed voetballen biykt direct al on- mogeiyk. De spelers kunnen voorloopig nog geen been aan den vloer houden. Langzaam weten de Volendammers iets in den aanval te komen. Als Smits mistrapt, kry'gt Hein Pooyer een mooie kans om voor te zetten, die hy dan ook benut, doch Pooyer schiet in van Voort's handen. Dan gaat Kolping er van door, doch Verhoeven schiet tegen de lat. Een voorzet van Smit kopt Jonk juist naast. De stryd gaat mooi geiyk op. Atgier van Kolping staat steeds in vooruitgeschoven positie, doch Bend verlaat zyn zyde niet. Toch weet hij hem ten slotte met 'n schynbeweging te ontsnappen en onhoudbaar voor Sier verdwynt de bal in de zestiende mi nuut in de touwen (01). De vreugde in de groote Brabantsche kolonie is echter slechts van korten duur. Als H. Smit hard naast geschoten heeft, krijgt Pooyer den bal in moeiiyke positie van Jenk aangegeven, dribbelt nog even door en geeft van de Voort geen schün van kans (11). Th. Bend kopt in keepers handen. Kolping gaat zich nu hoofd- zakeiyk op den aanval toeleggen. Een hache- iyke situatie ontstaat voor het V-doel als Koning over den bal heentrapt. Sier kan de van richting veranderde bal echter nog juist corner werken. Een harde kogel van Grafrot suist naast. Atgier brengt herhaaldelyk verwar ring in de V-achterhoede, doch het juiste schot ontbreekt en als het er sporadisch was toonde Sier zich voor 100 pet. De laatste minuten voor de rust domineert Volendam. Een voorzet van Koning mist Bend zoowel als Pooyer en ten slotte schiet H. Smit naast. De tweede helft begint met een gelük op- gaanden stryd. Kolping brengt het niet ver der dan de V-middenllnie, die dezen middag wel heel goed op dreef was en de V-aanvallen stranden op buitenspel of worden door captain Smits onschadeiyk gemaakt. De vermoeienis doet zich by de Zuiderlingen echter al spoedig gelden. Volendam biykt zyn kruit echter nog lang niet verschoten te hebben. Kolping heeft pech als van Bree denkt dat voor een over treding gefloten wordt en den bal vastpakt. Een penalty is het gevolg, die Koning zuiver in schiet (21). Nu is het met Kolping gedaan H. Smit zet voor en weer is het Koning die o.i. houdbaar voor v. d. Voort de score verhoogt 131) H. B. C. heeft ook zijn tweeden wedstryd voor het kampioenschap van Nederland ge wonnen, al kwam de zege, die met de rust zeker scheen, nog ernstig in gevaar, omdat Kerkrade in de tweede helft een 52 achter stand kranig tot 54 wist in te loopen. Het zag er aanvankeiyk niet naar uit dat H.B.C. zich in de eerste helft zoo'n grooten voorsprong zou weten te verschaffen, want Kerkrade opende een geweldig offensief dat het ergste voor de Heemstedenaren deed vree zen. Maar de H.B.C.-voorhoede, waarin Martin de linksbuitenplaats weer bezette, deed al spoe dig van zich spreken en met groot gemak werd de Limburgsche veste onder vuur genomen. Nadat eerst een buitenspel-doelpunt was af gekeurd, opende Toledo reeds na vijf minuten de score 10. Zoo goed als echter de Heemsteedsche voor hoede speelde, zoo slecht ging het in de achter hoede en spoedig kwam de geiykmaker toen een hooge voorzet van Lambie over de handen van Driessen bij Scheelen belandde die geen moeite had het Jeder in de touwen te koppen 1—1. Nauwelijks waren de talryke toeschouwers van deze sensatie bekomen of de H.B.C.-aan- val trok er schitterend samenspelend tusschen uit en voor dat iemand wist wat er gebeurde had H.B.C. een 21 voorsprong door toedoen van Van Rooden. Het onweer was echter nog niet van de lucht, want nauwelijks vyf minu ten later was de stand weer geiyk, toen Bree- men handig profiteerde van een fout in de Heemsteedsche achterhoede en met een hard schot had Driessen ten tweeden male het na kijken 22. De Limburgers bleven nog even den toon aan geven, maar de prachtig spelende HB.C.- voorhoede deed met de Kerkrade achterhoede wat zij wilde en na eenige vergeefsche pogin gen wist tenslotte Vinken Sr. met een schitte rend schot van zeer grooten afstand H.B.C. voor de derde maal de leiding te bezorgen 32. De Kerkrade doelman ging hier echter niet vry uit. De Heemstedenaren bleven hierna den toon aangeven. Met het grootste gemak werd de Kerkrade achterhoede keer op keer gepas seerd en slechts met de grootste moeite konden de Limburgers stand houden. Maar doelpunten bleven goedkoop. Het was eerst Versteege, on- getwyfeld de minste man uit de Heemsteedsche voorhoede, die het vierde doelpunt ter wereld biacht, en nog voor de rust deed Van Rooden het net der Limburgers voor de vyfde maal trillen 52. Een groote zege voor H.B.C. lag in het ver schiet want er was maar een elftal dat voetbal speelde, maar toch, de onzekere wyze waarop de H.B.C.-achterhoede zich weerde, opende nog wel eenige perspectieven, maar voor de rust wisten de bezoekers hiervan nog niet te profi- teeren. De tweede helft zou echter bewijzen dat met de Limburgers niet te spotten viel. Reeds direct waren de bezoekers in den aanval en waar ook nu de Heemsteedsche defensie raar stond te schutteren, was het gevaar lang niet denkbeel dig. En naarmate de tyd vorderde, des te meer begon het tot de Limburgers door de dringen dat tegen een dergeiyke achterhoede goals ma ken geen moeiiyk werk was. En met het verstryken van den tyd wreden de bezoekers sterker, zy vonden hun zelfver trouwen terug en ondanks eenige vergeefsche pogingen om den achterstand te verkleinen, ble ven de bezoekers volhoudenen met suc ces. De tweede helft was ongeveer een kwartier oud toen Vondenhoff Vinken Jr. voorby wan delde en met een welgeplaatst schot was Dries sen, volgens veler meening in buitenspelposi tie, voor de derde maal gepasseerd en dit be- teekende de ommekeer in den stryd. H.B.C., dat tot nu toe in alle opzichten steeds het beste van het spel had ontwikkeld, werd thans door een heerlijk enthousiasme totaal uit positie gespeeld. De Limburgsche achter hoede vocht tegen het geraffineerde spel van Ruigrok c.s. thans met succes en het spel ver plaatste zich meer en meer op de Heemsteed sche helft. Geweldig was de stryd thans, want H.B.C. liet zich niet zonder meer terugdringen en het spel kreeg thans een verwoed maar sportief karakter. En toen een kwartier voor het einde Vinken Jr. een elfmeterschop ver oorzaakte, die door Vondehoff benut werd, toen was de stryd met een 54 stand nog ge heel open. Eerst toen in dat laatste kwartier kon men spreken van een stryd om de punten, waarby de doelen om beurten in gróót gevaar verkeer den. Zoo zagen we Bierman op de doellijn een zeker doelpunt voorkomen toen Driessen reeds geslagen was. Aan den anderen kant scoorde H.B.C. een doelpunt dat wegens hands werd afgekeurd. Van Rooden en Toledo wosten den prachtig spelenden Lataster te onderbreken, hoe wel het leder o.i. reeds, de doeliyn was gepas seerd. Vol emotie en spanning bleven de laat ste minuten en toen tenslotte de heer Vonk, die er dezen middag nog al eens naast was, voor het laatst floot had H.B.C. weliswaar ver diend, maar toch nog gelukkig gewonnen, het geen voor de Zuideiyke kampioenen een com pliment is omdat zij een schynbaar verloren wedstryd toch nog tot een sportief genot wis ten te maken. Niet alleen voor zich zelf maar ook voor de talryke 'toeschouwers. Het was merkbaar, dat er van dezen wed strijd niets meer afhing. Het was een zeer slappe vertooning, waarby de gasten iets domi neerden. Na 20 minuten stopte de Wilskracht-doelman een schot van v. Winsen verkeerd en Poort kon vrij inschieten (10). Spiekerman nam van den aftrap af den bal mee en scoorde handig den gelijkmaker (1D. Kenter kogelde daarna een voorzet van Hogenes in (1—2), terwyi Fokker uit een scrimmage voor de Hilversummers scoorde (22). De tweede helft was nog slechter dan de eerste. Spiekerman scoorde tweemaal voor de Amsterdammers, terwyi er verder niets belang rijks voorviel. Het einde kwam met een verdien den 24 stand. Al spoedig blijkt dat beide verdedigingen uit het goede hout gesneden zijn. Spartaan is tech nisch beter maar mist de noodige „finishing touch". Engele kansen blyven onbenut en met geiyken stand wordt gedraaid. Na de thee hetzelfde spelbeeld en voor doel is het mis. v. Gorp zit het evenwel niet mee. Twintig minuten voor het einde zet A. Men- tinck een voorzet van Wagenmakers onhoudbaar In (10). S. J. C. heeft dan verschillende „narrow escapes". De zwartjes krygen dan een bevlieging en binnen drie minuten hebben van Gorp, A. Mentinck en nogmaals van Gorp den stand op 40 gebracht na keurig aanvalsspel. S. J. C. krygt een penalty te nemen, maar N. Riet- meyer schiet in de handen van Venrooy, van Gorp bemachtigt den bal en het is 50. Uit een voorzet van Wagenmakers knalt A. Mentinck nummer 6 in het net en van den aftrap na een een mooie combinatie met A. Mentinck brengt van Gorp den eindstand op 7—0. Er wordt direct een straf tempo ingezet, waarby Leonidas met veel succes de buitenspel- val openzet. Het spel gaat van doel tot doel sn beide keepers moeten telkenmale handelend op treden, wat beiden goed afgaat. Wanneer de rechtervleugel van Onze Gezellen den bal goed doorspeelt krijgt Elferink den bal vlak by doel te pakken en met een kalm schot schiet hy voor Ham onhoudbaar in den be nedenhoek, 10. Leonidas komt kort hierna sterker in den aanval, doch de Reus retourneert alles. Toch kan hii niet voorkomen, dat Vloe mans tegen het einde van de eerste helft de partüen op gelijken voet brengt, wanneer de achterhoede even aarzelt, 11. DE BES T K EN STERKSTE INTIK NATIONALE TENNISBAL OFFICIÉÉL GOEDGEKEFlII) IN 96 LANDEN GÉKOZÈN VOOR WIMBLEDON 1935 In de Apollo-tennishal te Amsterdam werd Zaterdag de landenwedstrijd NederlandFrank rijk voor tennisoefenmeesters om de coupe Bon nardel voortgezet. In het dubbelspel wonnen des middags Plaa Estrabeau van Jan GoedraadHemmes met 6—0, 6—2, 7—5. In het enkelspel van Plaa tegen Waasdorp won Plaa des avonds na zeer langdurigen stryd met 79, 63, 62, 46, 63, zoodat Frank rijk toen met 31 leidde en dus den wedstrijd reeds gewonnen had. Het laatste enkelspel tusschen Hemmes en Estrabeau werd met 75, 64, 62 door den Nederlander gewonnen. Eindstand: 3—2 in het voordeel van Frank- ryk. Direct na de rust zet Leonidas verscheidene goede aanvallen op en van der Sande krygt achter elkander eenige goede kansen, welke hij evenwel niet benut. Leonidas kan dan het hooge tempo niet zoo goed meer volhouden en Onze Gezellen weet zich aan den greep van de Leonidasvoorhoede te ontworstelen. De half linie steunt nu de voorhoede en regelmatig zitten de Gezellen voor de Rotterdamsche veste, doch het beslissende schot ontbreekt, terwyl ook aan deze zyde eenige goede kansen ver loren gaan. Einde komt met ongewyzigden stand. Onder groote belangstelling van het publiek werd Zondag in het Stadion van de New Beer schot A. C. te Antwerpen de rugby-landenwed- stryd België—Nederland gespeeld. De ploegen waren als volgt samengesteld: BELGIË: Full-back: Radelet. Three quarters: Dhooge, Vanderveken, Ub- belhode, Jacobs. Half-backsBalencourt en Van Drogenbroek. Forwards: 3e rij: Holemans, Walsch en Truyens; 2e ry: Jacobs en Loewis; le ry: Schools, Catoor en Fontaine. NEDERLAND: Full-back: Goosen. Three-quarters: Berenschot, Mooy, De Laive en Ter Poorten I. Half-backs: Bieger en Van Vught. Forwards: 3e ry: Van Swol, v. d. Beek, Meer- tens; 2e ry: Aanholt en v. d. Wal; le rij: Huart, Hobbelman, Ter Poorten II. België viel onmiddellijk zeer sterk aan en Loewis maakte de eerste try, 30. Het schot- ging echter naast, 't Spel was vlug en toen Van derveken den bal bemachtigde, maakte deze we derom een try, 60. Tot de rust kwam er geen verandering meer in den stand. Na de pauze wist v. d. Beek voor Nederland de eerste try te maken, 63. Het schot dat daar op volgde leverde echter niets op. Even later maakte Meertens eveneens try, zoodat de stand toen gciyk was, 66. Bieger bracht den stand met een goed ge plaatst schot toen op 68 voor de onzen, die hiermede de overwinning behaalden. De beste spelers van het Nederlandsche team waren Berenschot, Meertens, Hobbelman en v. d. Beek. By de Belgen klonken uit Ubbelhode, Ra delet, Dhooge en van Drogenbroek. De landenwedstrUd NederlandBelgië te Den Haag is door Nederland gewonnen met 6880 punten. Den eersten prys behaalden de gebr. Goud smit, terwyl het duo EinhomZeldenrust den tweeden prijs verkreeg. De wedstryd voor het persoonhjk kampioen schap van Nederland werd Zaterdag in het Parkhotel te Amsterdam voortgezet met het verspelen der derde ronde. De resultaten luid den als volgt: J. M. BomC. Janneman A. Ligthart—B. Dukel P. J. van DartelenJ. H. Vos F. RamanC. J. Lochtenberg 2—0 0—2 0—2 1—1 Het gelukte den jeugdigen Hagenaar Bom, den debutant, die om zijn prestaties in het kampioenschap van Zuid-Holland tot den wed strijd om het nationale kampioenschap werd toegelaten, door een fraaie overwinning op den eveneens uitgenoodigden Rotterdammer Janneman de eerste plaats te bezetten. Tegen Janneman speelde Bom zeer agressief hij bezette een strategisch veld op ruit 24 en wachtte daarna kalm zyn kansen af om by een foutje van den Rotterdammer zyn voor deel te vergroot en. De beide IJmuidenaars Ligthart en Dukel speelden een zeer onregelmatige party, vol verwikkelingen, voetangels en klemmen. Dukel speelde daarby zeer agressief, bezette allen rui ten van beteekenis, totdat Ligthart een slag toeliet, die Dukel op dam bracht, met goede winstperspectieven. Ligthart moest daar na in een nadeelig dammeneindspel, dat hy eenigszlns nonchalant behandelde, in Dukel zyn meerdere erkennen. Van Dartelen en Vos speelden een ouderwet- sche party, beide spelers waardig. De Haarlem mers kwamen geducht opzetten via een ste- vigen voorpost en vergrootte geleideiyk zyn mi niem voordeel. Vos was echter zoo tactisch om kalm den stormloop af te wachten. Toen van Dartelen besloot op zyn centrum te gaan kon hy door een onzichtige manoeuvre de positie van zyn tegenstander ondermynen. Van Dar telen kreeg zooveel moeiiykheden, dat het ver klaarbaar werd dat hy op een critiek moment een minder gunstigen zet deed, die Vos wel geen schrijfvoordeel, doch een doorbraak bracht. En van Dartelen gaf toen den strijd gewonnen. Tenslotte speelden Raman en Lochtenberg remise in een party, waarin eerstgenoemde voortdurend in den aanval was, zoo, dat hy in het middenspel het middenbord geheel be- heerschte. Lochtenberg is echter juist wanneer 't erop aan komt een nadeelige stelling te red den, zeer handig in het formeeren van een de fensieve positie, en dit nu moest ook Raman ondervinden. Hoe hy ook aanviel Lochtenberg vond er wat tegen en het slot bracht remise. De vierde ronde leverde de navolgende re sultaten op: C. JannemanC. J. Lochtenberg 20 W. RustenburgF. Raman 11 B. DukelP. J. van Dartelen 20 J. H. Vos—A. K. W. Damme 2—0 J. M. BomA. Ligthart 1I Thans was Bom de eerste, die "n beslissing bracht, en een zoodanige, dat hy zyn positie aan den kop behield. Hy bereikte dit resultaat door een puntenverdeeling tegen Ligthart. In een regelmatig geopende party viel Bom direct aan, maar Ligthart, kwam zoo gevaariyk op zetten, dat het er voor den Hagenaar leeiyk be gon uit te zien. Het opspelen van de kroon- schijf in zeven om zeven was de oorzaak ervan, dat Bom gelegenheid kreeg tot het nemen van een dam die de kansen even deed keeren. Kort daarop werd remise gegeven. Dukel won zijn party tegen van Dartelen, en verdiend. De Haarlemmer had voortdurend na deel, Dukel had de gevechtsiyn zoo bezet, dat hy van de belangrykste strategische punten niet meer te verwyderen bleek. En hoewel van Dartelen op alle manieren trachtte aan den greep te ontkomen, het mocht hem niet geluk ken. Dukel's tempo-voordeel uitte zich, en in vier om vier gaf van Dartelen op. Vos boekte eveneens een overwinning op Damme. De G.S.'er speelde wederom zeer fraai. Het was in een klassieke partij dat Dam me, het tijdsbestek was aan beide kanten ny- pend, in het middenspel een korten vleugel- aanval moest weerstaan, die ten koste van zyn centrum ging. Door zeer omzichtig en fyn spel van Vos, moest Damme nadeel nemen. En het werd ten slotte een eindspel, dat precies op tempo voor Damme verloren ging, al heeft hy zich kranig verdedigd. Rustenburg en Raman speelden een tameiyk kalme flankspelparty, op geheel theoretische wyze behandeld. In het middenspel volgde Rustenburg een tactiek, zooals het wedstryd- beeld der laatste perioden dit aangeeft: een aanval over veld 20. Beiden bereikten er weinig mee. Raman kreeg tydnood, en nam veilig heidshalve een ruil, die hem onmiddellyk de re mise gaf. Ten slotte speelden Janneman en Lochten berg een onregelmatige party, waarin de G.S.'er een halve hekstelling formeerde met de zeker heid, die spoedig te moeten verbreken. Janne man stond zeer sterk op de centrumruiten en zorgde ervoor zyn flanken geheel aan den op bouw te laten deelnemen. En toen de G.S.'er veteraan de stelling verbrak, restte er een moeiiyke positie voor hem, die Janneman veel overwicht gaf. Het eindspel vergde nog veel tyd, maar de Rotterdammer was geduldig, be- renkende de tempi en ondanks Lochtenberg's fel verdedigen was zyn verlies niet meer te ont gaan. De stand luidt: De resultaten van de Zaterdag te Amsterdam gespeelde partijen voor het kampioenschap van Nederland, eerste klasse klein biljart, waren: Hendrikx 300 21 41 14.28 Van Leeuwarden 217 20 42 10.85 De Wied 300 28 68 10.71 De Bruin 179 27 25 6.62 Scholten 300 14 122 21.42 Niessen 47 13 25 3.61 Hop 300 45 31 6.66 Bornkamp 288 44 22 6.54 De Bruin 223 23 58 7.69 Hoogland 300 23 105 13.04 Metz 300 19 105 15.78 v. Leeuwarden 242 18 45 13.44 Bornkamp 204 24 68 8.50 Hendrikx 300 24 50 12.50 De Wied 300 24 81 12.50 Niessen 227 23 62 9.86 Hop 142 16 41 8.87 Metz 300 16 134 18.75 Scholten 240 14 99 17.14 Hoogland 300 14 75 21.42 De Zondag gespeelde partyen verliepen als volgt: De Bruin 266 25 70 10.64 Scholten 300 25 58 12.— Hop 280 24 35 11.66 van Leeuwarden 300 24 61 12.50 Scholten 300 13 131 23.07 Metz 72 12 33 6.— Hoogland 300 15 61 20.— Hendrikx 83 14 35 5.92 Hoogland 300 8 72 37.50 Niessen 152 7 105 23.28 Bornkamp 101 13 26 7.76 Metz 300 13 34 23.07 Metz 300 19 51 15.78 Hoogland 260 18 47 14.44 Scholten 267 18 69 14.83 Hendrikx 300 18 59 16.66 De totaaluitslag van de finales was gew. pnt. brt. h.s 1. Hoogland (kamp.) 2 860 47 97 2. Metz 2 672 63 64 3. Scholten 1 870 45 131 4. Hendrikx 1 863 63 59 moy. 18.29 10.66 17.93 10.47 De drie eerstgenoemde, spelers promoveeren allen naar de derde klasse groot biljart. De eindstand van de groepen waarin dit tournooi gespeeld werd, waarby de laatste par tyen van Zondagmiddag en die van Zondag- avond (demi-finale en finale dus) niet meege- rekend moeten worden, zyn: gew. pnt. brt. h.s. moy. Groep A Hoogland 4 1200 72 105 16.66 Scholten 3 1140 69 122 16.52 De Wied 2 1095 95 81 11.52 Niessen 1 726 74 105 9.81 De Bruin 1 800 105 70 7.61 Groep B Metz 4 1200 80 134 15.— Hendrikx 2 1042 99 58 10.52 Hop 2 1022 108 62 9.46 Van Leeuwarden 1 1047 93 61 11.25 Bornkamp 1 893 112 68 7.97 J. H. Vos 4 2 2 0 6 J. M. Bom 4 2 2 0 6 B. Dukel 4 2 1 1 5 C. Janneman 4 2 1 1 5 A. K. W. Damme 3 1 1 1 3 W. Rustenburg 3 0 3 0 3 F. Raman 4 0 3 1 3 A. Ligthart 4 0 3 3 P. J. v. Dartelen 4 0 3 9 2 C. J. Lochtenberg 4 0 2 2 2 Voortzetting Zaterdag as. wederom in het Parkhotel te Amsterdam. In de Rheinlandhalle te Keulen werden Zon dagavond de sluitingswedstrijden van het win terseizoen gehouden. By de sprintwedstrijden werd de Belgische wereldkampioen Scherens door den Duitscher Steffes met een lengte geslagen. Michard ein digde als laatste. Winnaar werd de Duitsche kampioen Richter, die zi1n landgenoot Steffes in de finale met een halve lengte sloeg. Om de derde en vierde plaats ging de strijd tusschen Gerardin (Frankrijk) en Scherens (België). Deze werd gewonnen door Gerardin. De vyfde en de daarop volgende plaatsen werden resp. bezet door Oszmella, Engel, Falck Hansen, v. d. Lin den, Zims en Michard. Een omnium wedstryd tusschen een Duitsch team en een gemengd buitenlandsch team werd gewonnen door de Duitschers Rausch, Huertgen en Kolvenbach met 36 punten. Het gemengde team bestond uit Aerts, Pynëniburg en Dinkel- kamp. Ook de koppelwedstrijd over 200 ronden bracht een Duitsche overwinning, zoodat de Duitschers van de Buitenlandsche gasten won nen met 5842 punten. Het resultaat van den koppelwedstrijd over 200 ronden was: 1. ZimsKolvenbach 11 pnt. Tijd over de 33 K.M. 42 min. 45.1 sec. 2. RauschHuertgen 9 pnt. Op 1 ronde: 3. Pynënburgv. d. Linden 6 pnt. 4. Falck HansenDinkelkamp 5 pnt. 5. ScherensAerts 0 pnt. Op 2 ronden: 6. Steffes Engel 7 pnt. 7. RichterOszmella 3 pnt. Op 4 ronden: 8. MichardGerardin 3 pnt. De uitslagen van de Zaterdag in het Sport paleis Antwerpen gehouden wedstrijden luiden als volgt: Tandem wedstryd: 1. Gebr. Degraeve; 2. Van SchyndelKemmenade; 3. Van de Rheydt Kamp. Sprint wedstryd: 1. Scherens 6 p.; 2. Richter 8 p.; 3. Gerardin 10 p. Omniumwedstrijd: Sprint: 1. Pynënburg; 2. Buysse; 3. Richard; 4. Hamerlinck. Australische achtervolging: 1. Hamerlinck; 2. Richard; 3. Ruysse; 4. Pynënburg. 20 K. M. achter tandem; 1. Pynënburg; 2. Hamerlinck; 3. Richard; 4. Buysse. Totaal omnium: 1. Pijnenburg 6 p. 2. Hamer linck 7 p.; 3. Richard 8 p.; 4. Buysse 9 p. Een poging van Kaers, om zyn eigen wereld record over 1 K. M. te verbeteren, mislukte. Hij legde den afstand af in 1 min. 6 sec., terwyl het record op 1 min. 5 sec. staat. Wedstryd achter motoren: 1. Ronsse 3 p.; 2 Metze 9 p.; 3. Blanc-Garin 11 p.; 4. Manera 15 p.; 5. Krewer 17 p. De belangstelling voor den dameslandenwed- stryd Nederland-Duitschland, die Zondagmor gen om half twaalf op het veld van de Amster damsche Hockey Club naast het Olympisch Sta dion te Amsterdam werd gespeeld, was zeer ma tig en. zeker de helft den aanwezigen waren bovendien nog Duitsche supporters! Na een enthousiast gespeelde party van bei de zyden heeft het Duitsche dameshockey-team met 53 gewonnen, waarby dient te worden aan- geteekend dat de overwinning verdiend was. Want op een enkele uitzondering na waren de Duitsche dames technisch iets beter en vooral sneller in start, stoppen van den bal en het afgeven. Ook vormde het Duitsche team meer één geheel dan, het Hollandsche elftal. Vooral de middenlinie had een betere opvatting van haar taak, zoowel in verdedigend als in aan vallend opzicht. Aan den anderen kant dient onmiddellyk opgemerkt te worden, dat de Nederlandsche dames lang niet onverdienstelijk hebben ge speeld. Ongetwyfeld was het een zeer zware taak om tegen Duitschland succes te hebben en het Nederlandsche team verdient reeds alle hulde voor het volhouden van het tempo, dat over het algemeen genomen zeer snel was. In enthousiasme gaven beide ploegen elkaar niet veel toe. Na een uitgesproken veldmeerder- heid van Duitschland was in het geheel geen sprake. Er waren perioden van Duitsch maar ook van Nederlandsch overwicht en beide doe len hebben vrywel evenveel malen in gevaar verkeerd. De Duitsche voorhoede was iets beter dan de Hollandsche en dat heeft toch wel den door slag gegeven. Met lange passes, waarbij elke speelster goed haar plaats wist trok de Duit sche aanval naar voren, waarbij het open spel op den voorgrond stond. In de Nederlandsche voorhoede moest alles van mej. Hofland komen. Deze Gooische speel ster was de ster van het veld. Haar rushes langs de lyn, haar prachtige voorzetten die hopeloos gemist werden haar keurige scho ten op doel, het dwong allerwege bewondering af. Van haar dreigde voortdurend gevaar en van de drie Nederlandsche doelpunten heeft zy er twee gescoord. Mej. van Grinsven gaf Nederland spoedig de leiding met een hard en onhoulbaar schot, waarna mej. Keiler gelijk maakte (1—1). Dit Duitsche doelpunt werd dadelyk gevolgd door een tweede, toen mej. Hargus op eenigs zlns gelukkige wijze met effect hoog inschoot (12) en dezelfde speelster wist met een by- zonder fraai schot mej. Molhuysen voor de derde maal te passeeren 13. Een minuut later bracht mej. Hofland met een keurig schot den stand op 23, waarmee de rust kwam. Direct na de hervatting scoorde mej. Keiler het vierde Duitsche doelpunt (24), waarna mej. Hofland den achterstand verkleinde (34). Enkele minuten voor tijd scoorde mej. Keiler het vyfde Duitsche doelpunt. Duitschland 2 2 4 113 Nederland 2 2 311 Het Nederlandsche elftal was als volgt sa mengesteld Doel: Molhuysen (H. O. C.); achter: Hout appel (Amsterdam) en Rollin Couquerque (H. O. C.); midden: De Vletter (B. D. H. C.), Eilers (Amsterdam) en Leendertz (B. D. H. C.); voor: Polano (H. O. C.), Th. Broese v. Groe- nou (Kieviten), v. Griensven (Amsterdam), Tei legen (H. H. IJ. C.) en Hofland (riet Gooi.) In de gehouden zitting van de protestcom missie is het protest van D. O. S. tegen het niet toekennen van een doelpunt in den wedstryd Alcmaria VictrixD. O. S. afgewezen. De uit slag biyft derhalve 11. Daardoor eindigen D. O. S. en Hercules met een gelijk aantal punten in de tweede klasse A en zullen dus een beslissingswedstryd moe ten spelen om uit te maken, wie aan de degra datiecompetitie moet deelnemen. Kampioenscompetitie Volendam-Kolping 5—1 HBCKerkrade 5—4 Promotie- en degrada- tiecompetitie ZUID II BW Hercul.Mevo 3—4 OOST I 's-Heerenb.BVC ZUID II Derde klasse DeskNw. Borgvl. Competitie WEST I le klasse EMM—Wilskracht WEST II le klasse SpartaanSJC Onze Gez.Leonid. ZUID Io 2e klasse HVVPanningen 3—0 2—4 7-0 1—1 5-2 OOST Ic 2e klasse LosserDenekamp 2—1 WEST Ia 2e klasse VVY 2LVV WEST Ib 2e klasse Wilskr. 2Zwal. WEST lib 2e klasse L. en 8Celer Gr. FlorlsOliveo ZUID Ha 3e klasse HalsterenVlrtus ZVVDongen 2 WVC—Waspik ZUID Ilc 3e klasse Kolping 2NWC 1-3 2—2 0-3 5—1 4-3 4-2 0-2 6-3 ZUID lid Beslissingswedstryd 3e klasse TSVODC 5—1 Westelijke le klasse Het Zuiden—HSV 8—3 Noordelijke le klasse DioVitesse 3—2 R.-Wlt—W. Kwiek 1—7 NOORD-HOLLAND 2e klasse Promotie en degradatie Oosterkw. Kattenb. 2 22 ZUID-HOLLAND 2e klasse Gymnas.Deetos 2 64 OSCR—Vreewijk 2—3 Oostelijke 2e klasse OdloGr.-Zwart 21 Zuidelijke 2e klasse OnaOranje-Wit 15 EmoBreda 19 Om den Zilveren Korf Het Zuiden—HSV 6—3 Volh.—W.kw.tler 0—9 Om den ZUv. N. v. d. Dag-bal HKV 2—Velox 3—0 Conc.W.kw.tler 3 Lan dska ni pioenschap BredaHDM 03 Promotie-degradatie Prom.le klasse Bl'daal—MHC 2—1 2e kl.prom. afd. KievitenAmersf. 3I BHV—Strawb. 2—2 Beslissing 2e klasse LeidenAlkmaar 12* Oostel. 2ele kl. UnionAlmelo 20 Prom.-degradatle Oost Zutphen 2 Arnhem 2 01 Zuid. 2e—Ie kl. Zw.-WltMiddelb. 2—1 Van Holkemabeker Halve eindstrijd H'sumGooi 21 Dames Nederl.Dultschl. 3 2e klasse Wetfl Oh KayHHYC 2 2—f 2e klasse Oost AlmeloDKS 2—1 Prom.-degrad. West HOC 2—Ryswijk 4—0 H'sum 4—AMVJ 2—O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10