Eden naar Praag vertrokken New-Yorksche Bears De devaluatie in België Sport en spel DONDERDAG 4 APRIL 1935 Geen besluiten genomen te Warschau Werkloozenrelletjes nabij Rijssel Hitier naar Danzig? De storm op de Adria- tische zee Fascisten bijeen Na de revolutie in Griekenland Kerkelijk leven Reglement van Orde Tweede Kamer Raadhuis van Houplines bezet Betoogingen tegen 2-jarigen diensttijd verboden Coering en Goebbels zullen er redevoeringen houden Dertig visschers om het leven gekomen Goudclausule niet van toepassing onder huidige omstandigheden? De internationale conferentie hier te lande LOONSVERLAGING BIJ WERKSPOOR Vooi achthonderd arbeider» ze» pCt. „IJSVOGEL" VOOR DE 25e MAAL NAAR INDIË In nog geen drie jaren vlogen 28 piloten met het toestel LOUIS DAVIDS Hij mag arbeidsbemiddeling verleenen AMSTERDAM—PRAAG H. H. WIJDINGEN Wijzigingsvoorstel-Aalberse c.s. ROEKELOOS OF ONBE KWAAM? Autobestuurder berecht INVOER VAN BEHANGSEL. PAPIER Soepel optreden van het Crisis* invoerbureau DIEFSTAL MET BRAAK IN PASTORIE R. K. Handelshoogesehool VOETBAL HET ENGELSCHE ELFTAL Voor den wedstrijd tegen Schotland GROOT-BRITTANNIË TEGEN HET CONTINENT? Geruchten in de Fransche pers SMOKKELAUTO BESCHOTEN Teraardebestelling K. van Urk BELGISCHE ELFTALLEN TEGEN FRANKRIJK Mondelé vervangen door Raymond Braine AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 3 April 10 K MARKTNIEUWS Na vrijwel onveranderd begin trad een reactie in, welke, be houdens enkele schommelin gen, vrijwel tot het eind stand hield AMERIK. GOEDERENMARKT V* ~V* V* IV* 2Vs 2 H WISSELKOERSEN Londen FAILLISSEMENTEN STOOMVAA RT LIJN EN WARSCHAU, 3 April. (Reuter) Lord- grootzegelbewaarder Eden heeft hedenmor gen de besprekingen met den Poolschen minister van Bnitenlandsche Zaken, Beek, voortgezet. Des middags werd een déjeuner aangeboden in de Britsche ambassade. Eenige minuten over 5 verlieten de Engel- sche gasten Warschau met den sneltrein naar Praag, in een door de Poolsche regee ring ter beschikking gesteld salonrijtuig. Minister Beek begeleidde Eden naar den trein. Bovendien was een groot aantal hoog geplaatste ambtenaren van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, benevens de onder minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Szembek en de leden van de Engelsche ambas sade aan het station aanwezig. De reeds gepubliceerde officieele meöedee- ling over de besprekingen te Warschau vormt geen verrassing. Beslissingen zijn niet geval len, besluiten niet genomen. Men heeft den in druk, dat het communiqué beschouwd kan wor den als bewijs er voor, dat de afwijzende hou ding van Polen tegenover het Oostpact niet gewijzigd is en dat tegenover Eden de motieven voor deze houding uitvoerig uiteengezet zijn. Naar verder verluidt heeft minister Beck in een uitvoerige aide mémoire het standpunt van de Poolsche regeering inzake de kwestie der vredesbeveiliging uiteengezet en dit memoran dum aan Eden overhandigd. Naar de te Warschau vertoevende bijzondere verslaggever van Havas aan het einde van de Engelsch-Pooische besprekingen meldt, zouden de laatste besprekingen vooral betrekking heb ben gehad op directe Engelsch-Pooische pro blemen, zooals de uitbreiding der economische betrekkingen op grond van het kortgeleden af gesloten handelsverdrag, het meer gebruik ma ken van de haven van Gdingen door de En gelsche scheepvaartlijnen en de betaling van de op Engelsche werven thans in aanbouw zijnde Poolsche schepen. In politiek opzicht is heden niets gewijzigd. De Poolsche kringen gaven heden blijk van een ongereserveerd optimisme. Maarschalk Pilsoedski en minister Beek heb ben vooral Eden er van willen overtuigen, dat de Poolsche tegenstand tegen de clausule van wederzüdschen bijstand in het Oostpact niet te wijten is aan eenigerlei afhankelijkheid van Berlijn, maar in tegendeel aan overwegingen, die uitsluitend in Poolsche belangen hun oor sprong vinden. PARIJS, 3 April. (V, D.) Verscheidene hon- ierden werkloozen hebben hedenmorgen het raadhuis van Houplines, nabij Rijssel, bezet. Zij hadden eerst een delegatie naar den bur gemeester gezonden om hem hun eischen voor te leggen. Aangezien zij echter nul op het re quest kregen, drongen zij onder het zingen van revolutionnaire liederen het raadhuis binnen. De burgemeester stelde onmiddellijk den pre fect van het gebeurde in kennis, die uit Rijs sel gendarmes per auto naar Houplines zond. PARIJS, 3 April (Reuter). De prefect van jolitie heeft ter vermijding van verstoringen /an de orde eenige demonstraties tegen den cwee-jarigen diensttijd, die voor Zondag a.s. waren uitgeschreven, verboden. Op desbetreffende vragen van vertegenwoor digers- van uiterst linksch verklaarde de Minis ter van Binnenlandsche Zaken, dat de prefect van politie gehandeld had op grond van een besluit der regeering en dat het verbod niet zou worden opgeheven. DANZIG, 3 April (Reuter). Het gerucht gaat, dat Hitler, die zich Zaterdag per vliegtuig naar Koningsbergen zal begeven, onderweg in Dan zig zou uitstappen. De ..Deutschlandsender" zal Donderdagavond van 7.20 tot 8.20 (N. T.' de rede uitzenden, welke minister Goering te Danzig zal uitspreken in verband met de ver kiezing van den Volksdag van Danzig. Minister Goebbels zal Zaterdagavond om 5.20 N. T. te Danzig het woord voeren; ook deze rede zal door den Deutschlandzender worden uitgezonden. ANCONA, 3 April. De storm, welke in den .lacht van 29 op 30 Maart op de Adriatische Zee gewoed heeft, heeft, naar thans blijkt, In totaal aan 30 visschers het leven gekost, ter wijl 150 loggers min of meer ernstig beschadigd zijn. De regeering, bezorgd over het lot van 600 anderen, welke tot werkloosheid gedoemd zijn, heeft verplicht gesteld, dat het Adriatisch Con sortium van motor-zeilschepen de reparaties zoo snel mogelijk zal verrichten, opdat de vloot binnen een maand weer zee kan kiezen. betrokken officieren, overgeplaatst naar Kreta, terwijl twee andere leden van den Krijgsraad naar Saloniki en een vierde lid naar Kavalla is overgeplaatst. Deze over plaatsingen zijn klaarblijkelijk bedoeld als straf, aangezien de Krijgsraad, naar veler mee ning, in zijn vonnissen veel te mild is geweest. Slechts één lid van den Krijgsraad, dat als min derheid op toepassing van de doodstraf voor de voornaamste leiders had aangedrongen, is te Athene gehandhaafd. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 3 April; J Wij seinden gisteren reeds, dat de regeering zich bezig hield met de reactie van de deva luatie op de contracten van goudbetalingen. Bij vele rechtbanken zijn eischen ingediend om een vergoeding van 25 pet. te verkrijgen. De minister van Justitie heeft de zaak voor gelegd aan den „Raad van Wetgeving", die er over beraadslaagde en naar,wij vernemen zou deze voorstellen, dat de goudclausule niet van toepassing kan zijn onder de huidige omstan digheden. De Procureur van den Koning te Brussel heeft de commissarissen van politie en district-be velhebbers der rijkswacht instructies gegeven, hoe tegen de illegale prijsverhooging moet op getreden worden. Het betreft vooral den ver koop in de winkels van levensmiddelen, klee deren, verwarmingsmiddelen, boter, vleesch, etc. Er zal goed nagegaan worden of de geëta leerde prijzen in overeenstemming zijn met de werkelijkheid. Hoewel men algemeen het bankwezen als ge red beschouwd na de maatregelen der regee ring. heeft, vandaag te Antwerpen de Centrale Credietbank toch haar betalingen stop gezet. Het blijkt, dat van de Centrale Credietbank in de laatste drie weken groote bedragen wer den opgevraagd. Voortaan zullen Pransche boeken voor het dubbele bedrag worden verkocht als In Pran sche francs staat aangegeven. Ook tijdschriften en periodieken van Frank rijk zullen aanmerkelijk duurder worden. Zoowel het Eerste Kamerlid, Mr. Mendels, als het lid der Tweede Kamer, de heer Schal- ker, hebben tot den Minister van Justitie vra gen gericht inzake de internationale confe rentie, welke op 29 en 30 Maart te Amsterdam is gehouden. De heer Mendels vraagt of deze buitenlan ders niet onderworpen waren aan het verbod van vreemdelingen, om hier te lande aan eenigerlei actie van politieken aard deel te ne men. Eén der vragen van den heer Schalker luidt: Kan de Minister mededeelen, waarom hier niet door de bevoegde autoriteiten Is op getreden tegen deze bijeenkomst met politieke doeleinden van fascistische vreemdelingen en waarom dezen niet, hetzij in verzekerde be waring zijn gesteld, of het land zijn uitgewezen. ATHENE, 3 April Naar verluidt is de President van den Krijgsraad, die Zaterdag vonnis heeft gewezen tegen de bjj den opstand De directie van Werkspoor te Zuilen is het vorig jaar met het personeel overeengekomen, dat allen tijdelijk drie pCt. van hun loon of salaris zouden afstaan, zulks met het doel, een belangrijke order te kunnen bemachtigen. Nu op 3 April de termijn, voor deze verlaging vast gesteld, afgeloopen is, zal, volgens „Het Volk", een loonsverlagingvan ongeveer 6 pCt. worden toegepast, waarop de vroeger reeds toegestane 3 pCt. in mindering zal worden gebracht. Een groep van ongeveer 400, bestaande uit arbeiders met de laagste loonen en jongeren, zullen geen loonsverlaging ondergaan. De ver laging zal gelden voor de ongeveer 800 overige arbeiders. Hedenmorgen half zeven vertrekt het K. L. M.-vliegtuig „de Ijsvogel" voor zijn 25c reis op de Indië-route. Bijna drie jaar is het geleden, dat „de Ijs vogel" onder commando van piloot Schoite voor de eerste maal naar Indië startte. In to taal vlogen 28 verschillende piloten met de „Ijsvogel" heen of 1 terug. Op deze jubileum- vlucht brengt Viruly, die evenals trouwens Smirnoff, Hondong, Tepas e. a., nog nimmer met „de Ijsvogel" vloog, het toestel naar Indië. Bij K.B. is vernietigd de beschikking van den minister van Sociale Zaken, waarbij aan S. Davids (Louis Davids) te Amsterdam vergun ning werd geweigerd om arbeidsbemiddeling met winstoogmerk te mogen uitoefenen en is deze vergunning alsnog verleend voor den tijd van vijf jaren met betrekking tot arbeidsbemid deling voor musici, orkesten en artisten. Woensdagochtend zijn de Nederlandsche gas ten per vliegtuig, ditmaal een toestel van de Tsjechische Luchtvaart Maatschappij, uit Praag naar Nederland vertrokken. Het weer was aan merkelijk beter dan op de heenreis en volop werd genoten van dc prachtige panorama's, waarover de vleugcis van „de Uil" het gezel schap droeg. Woensdag heeft Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lem- mens In de kerk van het Groot-Seminarie te Roermond de vier mindere orden toegediend aan de weleerw. heeren Henri Adams, Beegden; Jan Akkers, Ottersum; Matthieu Brand, Wylré; Corn. Coenen, Weert; Willem Cox, Hom; Piet Diederen, Puth; Jos. Geusens, Nederweert; Lambert Gubbels, Nederweert; Hub. Henne- kens, Bunde; Hubert Houben, Valkenburg; Piet Houben, Maastricht; Jos. Jansen, Weert; Mat thieu Leclerq, Puth; Matthieu van Lierop. Weert; Hubert Meens, Klimmen; Theodoor Moors, Tungelroy; Piet van Odijk, Eindhoven; Wiliy Olieslagers, Roermond; Jos. Philippens, Houthem; Jan Slots, Baexem; Henri Smeets, Heerlen; Victor Spauwen, Gronsveld; Gerard Spronck, Cadier en Keer; Albert Thomassen, Roermond; André Verheggen, Roermond; Henri Verheggen, Roermond. De Tweede Kamerleden Aalberse, Albarda, Bierema, De Geer, Joekes en Schouten hebben ingediend een voorstel tot wijziging van het Reglement van Orde. Ter toelichting wordt o. m. opgemerkt: De bepaling van art. 24 van het Rleglement van Orde, welke de benoeming van de rappor teurs overlaat aan de afdeelingen, leidt er toe, dat de commissies voor belangrijke wetsont werpen niet die samenstelling verkrijgen, welke op zichzelf door ieder wenschelijk zou worden geacht en welke dan ook zou zyn verkregen in dien niet de afdeelingen, zonder overleg met elkaar, tot de benoeming moesten overgaan. De voorstellers achter het in verband hier mede gewenscht, dat de mogelijkheid worde ge opend, dat in bepaalde gevallen de rapporteurs in stede van door de afdeelingen, worden be noemd door de Kamer, met dien verstande, dat deze de keuze aan den voorzitter kan over laten. In de laatste jaren is het meermalen als een bezwaar, verbonden aan de werkwijze van de Commissie van Voorbereiding, gevoeld, dat de resultaten van den arbeid van zulk een com missie eerst ter kennis van de Kamer en daar mede ook ter openbare kennis kunnen worden gebracht, wanneer die arbeid geheel is voltooid en de openbare behandeling van het voorstel binnen korten tijd kan volgen. De voorstellers meenen daarom een wijziging te moeten voorstellen, welke de bestaande pro cedure, voor den arbeid der Commissie van Voorbereiding als geheel onaangetast laat, doch de mogelijkheid opent, dat een zoodanige com missie aanvankelijk een voorloopig verslag pu bliceert en de memorie van antwoord daarop öf afzonderlijk öf in het eindrapport openbaar maakt. Op 20 October reed de chauffeur J. K. uit Den Helder met zijn wagen op den Rijksstraatweg te Kaarden, toen hij genoodzaakt was hevig te remmen, daar de voor hem rijdende vrachtauto plotseling stilstond. Door deze onverwachte ma noeuvre schoot de wagen naar links uit op het zelfde oogenblik, dat uit de tegenovergestelde richting een motorrijder naderde. Deze werd aangereden en werd aan het been gewond, zoo dat hij in een ziekenhuis moest worden opge nomen. Wel werd het slachtoffer als hersteld ontslagen, doch eenigen tijd daarna onderging de man een beenoperatie, noodzakelijk als ge volg van de opgeloopen kwetsuur; hij doorstond deze niet en overleed kort hierop. De chauffeur heeft zich wegens het veroor zaken van letsel door schuld voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank te ver antwoorden gehad. Het O. M., waargenomen door mr. Wassenberg, achtte roekeloosheid be wezen en eischte tegen verdachte een gevange nisstraf van één maand benevens ontneming van het rijbewijs voor den tijd van één jaar Verdachte, aldus overwoog de Officier, kon niet voldoende rijden en bevond zich veel te dicht achter den vrachtauto. De verdediger, mr. Schölvink, verzocht de rechtbank by de oplegging der straf rekening te houden met de omstandigheden, waarin ver dachte verkeerde en met diens vlekkeloos ver leden. Hij is 21 jaar by de Marine als korporaal machinist in dienst geweest, zonder dat ooit eenige aanmerking op hem te maken is geweest Nadat hy gepasporteerd was, werkte hij eenige jaren by de Zuiderzeewerken, vervolgens werd hy in staat gesteld den auto te koopen, waar mee hy fruit uit Druten haalde, dat hy in Den Helder, zyn woonplaats, uitventte. Zoo ver diende hij den kost als vader van zes kinderen. Sinds het ongeluk heeft hij den auto niet meer gebruikt: pl. hoopte, dat de rechtbank geen vryheidsstraf zou opleggen en verdachte in staat zou stellen alsnog in het zomerseizoen met zijn wagen iets te kunnen verdienen. Vonnis 17 April. In de Rotterdamsche Kamer van Koophandel heeft de waarnemend voorzitter, de heer W. A. G. van der Lugt, Woensdag medegedeeld, dat het crisisinvoerbureau, met het oog op het seizoenkarakter van dit artikel, is ge machtigd om tydens de loopende contingen- teeringsperiode in het bijzonder voor behang selpapier groote soepelheid te betrachten. weg naar de laatste rustplaats, voorafgegaan door de bemanning van de reddingboot „Bran- daris". zy droegen vier kransen met zich mee. Aan de groeve werd o.m. het woord gevoerd door den heer Tegelenberg, voorzitter van de Noord-Hollandsche Redding-Maatschappy te Amsterdam. Een broer van den overledene, Ds. Van Urk uit Sexbierum dankte de sprekers. Gedurende den nacht Is ingebroken in de pastorie te Oirsbeek. Door het uitsnijden van een ruit kwamen de dieven in de woning. Alle kasten en laden hebben ze opengebroken. Door het dichtslaan van een venster werd de pastoor wakker en werden de dieven verjaagd. Er wordt slechts eenlg wisselgeld vermist. Denzelfden nacht werd in Oirsbeek nog op drie plaatsen Ingebroken. TILBURG. Candidaatsexamen in de han delswetenschappen de heer P. J. M. van Schijn- del te Den Bosch. Het Engelsche elftal, dat a.s. Zaterdag te Glasgow tegen Schotland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Hibbs (Birmingham); achter: Male, Hapgood (beiden Arsenal); midden: Britton (Everton), Barker (Derby County); Bray (Man chester City); voor: Geldard (Everton), Bastin <Arsenal), Gurney (Sunderland), Westwood (Bolton Wanderers), Brook (Manchester City). Volgens berichten in de Fransche pers zou een lang gekoesterde wensch eindelijk in ver vulling gaan, ni. een wedstrijd tusschen het beste elftal van Groot-Brittannië tegen een ploeg, samengesteld uit de beste spelers van het Continent. Deze wedstrijd zou worden gespeeld ter ge legenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van King George. Een der bladen heeft voor gesteld het continentale elftal als volgt samen te stellen: Ceresoli (Italië); Quincoces (Spanje) Sesta (Oostenrijk); Pitto (Italië), Sarosi (Hon garije), Bertolini (Italië), Aston (Frankryk), Abegglen (Zwitserland), Bakhuijs (Nederland), Ferrari (Italië), Fath (Duitschland) Vooralsnog geven wy dit bericht alleen curio- siteitshalve. Berichten over een wedstrijd als hierboven bedoeld, komen geregeld opduiken, maar werden later vrijwel altyd weer tegen gesproken. Onder de gemeente Noorbeek werd door ryks- ambtenaren een smokkelauto beschoten, die ook nog over een eg met spijkers reed. Met lekke banden werd de auto in een sloot langs den weg gevonden. Auto en smokkelwaar, 500 K.G. suiker, werden In beslag genomen Dc smokkelaars hadden de plaat gepoetst. Woensdagmiddag te 2 uur heeft te Ter schelling de teraardebestelling plaats gehad van het stoffeiyk overschot van %en gewezen schipper van de reddingboot „Brandaris", K. van Urk. Er was groote belangstelling; onge veer 200 personen volgden den lykstoet pp Het Belgische elftal, dat op 14 April tegen Frankryk zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Bad jou (Daring). Achter: Paverick (Antwerp F.C.) en Smel- linkx (Union St. Gill.). Midden: Dalem (Standaard Luik), Stynen 'Berchem Sport) en Claessens (Union S.G.). Voor: Devries (Antwerp F.C.), Voorhoof (Liar- sche S.K.), Raymond Braine (Sparta F. C. Praag), Isenborgs (Beerschot) en Van Beeck (Antwerp F.C.). Mondelé, die in den laatsten wedstryd tegen Nederland op de middenvoorplaats stond, is rus vervangen door den welbekenden Raymond Braine. Reserves zyn: Christiaans (Liersche S.K.), Simons (Lierse S.K.), Meulderman (Beer schot), Mondelé (Daring) en Putmans (Hoei). (Medegedeeld door Simoons en Co, A. van Vliet en Zonen en L. Siyper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Unilever Philips H.V.A. A'dam Rubber Anaconda Cont. Oil 147J4—146 91^—90 230 180 99->i 61/16 Van 4.30—5 uur Kon. Olie Unilever H.V.A. A'dam Rubber Ned. Ind. Handelsmy. Anaconda 6 Beth. Steel 1514% 145%—146 K 89%—% 180—181 98—% 's HERTOGENBOSCH, 3 April. Veo. Op de markt van lieden waren aangevoerd: 2859 stuks, w.o. 2242 stuks hoornvee, 547 biggen, 37 zeugen, 79 schapen-lammeren, 54 kalveren. De prijzen wa ren als volgt: kalfkoeien 120200, kalf vaarzen 170190, magere ossen en koelen 70140 per stuk. vette ossen en koeien le kwaliteit 2527, 2e kwaliteit 2426 per pond. Pinken 75130, zeugen 5085, per stuk; biggen 1.351.45 per week; schapen en lammeren 6.0014.00 per stuk. Verdere mededeellngen: Aanvoer hoornvee zeer groot. Vet vee Iets lager ln prijs, handel goed. Kalfkoeien en vaarzen nauwelijks prijshou dend. Magere ossen en koelen voor welde en stal, vlugge handel, prijzen onveranedrd. Pinken prijs houdend. Biggen ongeveer als vorige week. Dra gende varkens vlugge handel, prijzen niet hoo- er. Schapen en lammeren ongeveer als vorige week. Kalveren onveranderd. Aanvoer slachtstle- ren zeer gTOot. handel vlug. 3e Kwaliteit slacht koeien ongeveer als vorige week. Rundvee Cen trale pl.m. 150 stuks, kwaliteit onveranderd. Afloop der markt vermoedelijk kalm, NEW-YORK, 3 April (Part.) De koersen ondergingen heden by de opening van Wall- street ove rhet algemeen slechts weinig veran dering; hier en daar trad een matig herstel in, dat zijn ontstaan te danken had aan iets betere berichten uit den kleinhandel. Na de eerste koersen volgde ook heden dan ook weer een reactie, die de noteeringen nage noeg algemeen opnieuw op lager peil bracht. U.S. Steels openden op 29 en verloren nog ge durende het eerste beursuur ongeveer 1 punt. Ook de meeste andere stqalwaarden waren flauw; Bethlehem Steels kwamen 1 punt bene den het vorig slotpeil. Spoorwegwaarden bleven flauw en zetten meerendeels reeds lager in. De verliezen bleven evenwel tot farcties beperkt. Norfolk Western waren echter plm. 1 punt loger. Myn_ en koperaandeelen waren gedrukt. U.S. Smelting lagen bepaald zwak ln de markt en daalden na de scherpe reactie van gisteren, heden plm. 2 punten. Het erorganisatieplan dei American Smelting werd goed ontvangen; de aandeelen konden zich aanvankeiyk handhaven, doch liepen nadien 1 dollar terug. Anaconda's daalden weer beneden 10. Automobielaandeelen waren gedrukt; ook Chrysler waren zwakker ondanks de gunstige verkoopcijfers. De verlie zen waren evenwel van geringe beteekenis. Wa- renhuisaandeelen openden pryshoudend, doch vertoonden later neiging tot reactie, evenals pe- troleumfonösen. Industrials waren ongeani meerd. American Can liepen ongeveer 1 punt terug. Aandeelen in fabrieken van landbouw werktuigen en equimentshares konden zich niet ten volle handhaven en moesten kleine koers verliezen incasseeren, hetgeen eveneens met verschillende public-utilities het geval was. Aandeelen Coca Cola hadden van overwegend aanbod te ïyden, nu van de vorige week loopen de geruchten inzake een te verwachten split sing der aandeelen niets meer wordt vernomen. De koers liep 3 a 4 punten terug. Vervolgens verkreeg de vraag weer eenigszins de overhand, hetgeen echter niet resulteerde in groote voordeelige verschillen. De nujnaan- deelen konden het in de ochtenduren geleden verlies gedeelteiyk inhalen. Ook op de overige afdeelingen viel op het verlaagde niveau groo- tere kooplust te bespeuren, hoewel de slotkoer- sen van den vorigen dag niet bereikt konden worden. Sporen en mijnwaarden ondergingen laatbeurs weer een kleine reactie. Public-utili ties boden weerstand in verband met de toene mende oppositie tegen de regeeringsmaatrege- lén, die voor de holdingmaatschappijen in voor bereiding zyn. Aandeelen in luchtvaartmaatschappyen no teerden hooger. Het slot, dat voor het grootste gedeelte der koersen slechts fractioneele ver schillen te zien gaf, kwam voor Mclntyre, U.S. Smelting en Coca Cola 1 pCt. a 3 pCt. lager te liggen. De omzetten bedroegen 530.00 shares. Slotkoersen April 3 2 1 Allied Chemical American Can*Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel, Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr, Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oi) 7 Dawesleenlng 5% Youngleening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak EL Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric General Gas El. cl. A General Motora Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PL A. Miss.-Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadei Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jers#y Tidèwater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. WestinShouse Electric. Woolwortb Building 8 =r exdiv. t ex claim. 1 gedaan en laten. Dit zjjn gedane slotkoersen, geen bied (slot) koersen. 3 Apr. 2 Apr. NEW-YORK 3 April 3 Apr. 2 Apr. Suiker Mei 2.28-30 2.25-26 Dec. 2.46-47 2.42-43 Juli 2.34-35 2.31-32 Jan. 2.36-38 2.32-34 Sept. 2.40-41 2.35-36 Mrt. CtCuba 3.20 Suiker (nieuw contract) slot Mei 2.26-27 2.2 .'-24 Dec. 2.43-44 2.39-40 Juli 2 32-33 2.29-30 Jan. 2.34-35 2.33-35 Sept. 2.38-39 2.33-34 Mrt. 2.32-33 2.27-29 Rubber Standaard Mei 11.30 11.34: Dec. 11.80: 11.85: Juli 11.42 11.46 Jan. 11.90 11.95 Sept. 11.55 11.60: Mrt. 12 10 12.13 Oct. 11.63 11.67 bieden Katoen Loco 11.20 11.25 Oct. 10.50-51 10.40-41 April 10.86 10.90 Nov. 10.51 10.41 Mei 10.91 10.95-96 Dec. 10.52 10.42 Juni 10.94 .10.96 Jan. 10.54 10.42 Juli 10.97 t— O w Febr. 10.56 10.43 Aug. 10.81 10.81 Mrt. 10.59 10.44 Sept. 10.65 10.61 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco 10 V* 1041/s 1141/* 1131/3 Tin Loco 48.40 47.95 Mei 48.05 47.50 Koffie (Rio) (Santos) Mei 5.13 5.14 Mei 8.05 8 09 Juli 5.18 5.20 Juli 7.92-93 7.98 Sept. 5.26 5.27 Sept. 7.86 7.89 Dec. 5.34 5.35 Dec. 7.86 7.89 Mrt. 5.40 5.41 Mrt. 7.86 7.89 3 Apr. 2 Apr. CHICAGO, 3 April 3 Apr. 2 Apr. Tarwe Gerst Mei 86% Juli 86 V* 85% 85 Mei 4b% Juli 47% 45% 46»/* Rogge Lünzaad Mei 49% Juli 511/8 49% 50% Mei 1.41% Juli 1.42 1.41% \A0h Haver Mei 40»/* Juli éO 40 39% 132% 132»/* 133 1141/2 115% 115V2 U% 11»/* 11% 32 32% 33% 10.'% 102% 102»/* 75% 76% 76»/* 10% 10'/* 10% 9% 10 10% 36% 367/8 381/* ~8% *81/2 "9 »/8 24 241/2 24% 9 97/8 97/s 471/2 48 50 21V* 21% 21% 38% 387/8 391/2 IV* 1% 1% 1% IV* 1% 33V2 33»/* 343/8 19% 20 20Vs 17Vs§ 17% 17 371/2 38 28% 28V2 28»/* 24% 241/2 25 89% 891/2 89»/* 120 1/0 120 6 5»/* 5% 22 22 22%' 28% 28V2 28% 10% 103/g 10»/* 6% 6% 6% 10% 10% 10% 36% 36»/* 37% 2(1/8 24V8 241/s 6% 6V2 63/a 16 16 16 3:% 32% 31% s 97~/2 96»/* 97 2% 2% 3 IV* 1% 1% 1% 1% 23 231/2 237/8 13% 141/s 14 18»/* 181/* I8V2 13% 13% 13»/* 41»/* 42 42 13% 13% 13'/* 121/s 12% 12 160% 1611/8 16)% 18% 1*81/2 187/8 45 45% 45% 25 24% 24% 4% 43/8 4% 33% 33% 34 61/8 6 57/a 121/2 121/2 12% 13'/e 13-/8 14% 8% 87/s 9% 14% 14% 15 371/2 371/2 37»/* 8% 81/2 8 851/2 85 853/g 10'/* 10% 11 2% 41/2 4% 10% 10% 107/8 28Va 287s 287/8 1 1 1 35% 35% 35% 53»/* 53% 53% ex coupon bieden 3 Brussel Rome Madrid Bern Apr. 2 16.98 8.30 13.68 32.42 Weenen 18.86 Apr. 16.97 8.28% 13.68 32.42 18 86 NEW-YORK 3 April 3 Apr. 2 Apr. 24.20 24.171/3 Oslo A'dam Parijs Beriyn Tarwe Haver Mei 95Vs-H Juli 91%-Vs Sept. 91-907/8 94%-% 90% 90%'% Mei 46% Juli 397/8 Sept. 37% 447/g 39 37 Mais Rogge Mei 833/8 Juli 76% Sept. 71% 81 74% 70 Mei 553/s Juli 56 Sept. S77/g 54% 55»/* 57% Renzel Duluth Lünzaad Loco 13.00 Mei 12.62% Juli 12.60 Sept. 12.60 12.90 12.52% 12.471/2 12.471/2 Mei 1.80 Juli 1.80 3 Apr. 2 Apr. WINNIPEG, 3 April. 3 Apr. 2 Apr. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd Handelsinformaties)- Surséance van betaling: Voorloopig verleend aan: A. M. A. Heljstee, wonende te Amsterdam. Bewindvoerder: mr. J, W. Foest, Amsterdam, Keizersgracht 476, Verhoor: Donderdag 23 Mei 1935 de6 v.m. 10.30 uur in het Paleis van Justitie, Amsterdam, prinsengracht. 1 April: H. Mackay, koopmon, Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 90. C. Reisiger, kopoman, Den Haag, Kazerne straat 34. J. v. d. Zeeuw, handelende onder den naam D. H. v. d. Zeeuw, loodgieter, Leiden, Kraaler- straat 13. D. Th. G. de Kuif, bouwkundige, Den Haag, Loosduinschekade 134. F. F. Blonk van Leeuwen, Den Haag, de Ruyterstraat 1414a. De nalatenschap van J. de Graaf, Den Haag, Theresiastraat 69a. A. J. van Vilsteren, koopman, Scheveningen, Bosschestraat 69. N.V. v.h Lulofs Rondhouthndel, Den Haag, Laakkade 390 en le v. d. Kunstraat 280. J. A. Vogel, Den Haag, Loosdulnscheweg 925a. 2 April: S. Schipper, arbeider bij paarden- transport, Haarlem, Kokstraat 14. J. W. Meijer, koopman ln manufacturen, Krommenie, Vlietsend 42. Joh. Boender Jr., winkelier, thans Haarlem, Altenastraat 2. L. Bos, loodgieter, Zandvoort, Noorderstr. 3. C. P. Kraakman, zonder beroep, Beverwijk, Aagtendijkstraat 10. J. A. Boot, meubelhandelaar, Haarlem, Gier straat 56. C. Slof, boterhandelaar. Heemstede, Zand- voortschelaan 52. B. van Looy, metselaar en tegelzetter, Haar lem', Bilitonstraat 14. W. Wildschut, lid der firma Gebr. Wildschut te Amsterdam, mastiekbewerker en asphalthan- delaar. Haarlem, Rijksstraatweg 252. H. Meyboom, kweeker en bollenhandelaar, Hillegom, Krochtstraat 10. G. J. Huurman, schoenhandelaar. Haarlem. Javastraat 7. M. Speyke», Nieuwdorp gem. 'sHeer Arends- kerke. Volgens het weekblad „Handelsbelangen" wer dén gedurende de maand Maart bij de gezamen lijke griffies in Nederland gedeponeerd 186 cre- dlteurenlijsten met een totaal passief van f3839.924.54, waarvan preferent f603.174.—. Sedert 1 Januari 1935 werden ln totaal gede poneerd 539 crediteureniysten met een totaal passief van f 11.536.875.28, waarvan preferenr f 1.505.447.031/2. Vernietigd op grond van hooger beroep het faillissement van C. Meyer, bedienaar van be grafenissen, Zaandam. Zuiddijk. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van: F. J. de Laat. Udenhout. Sta tionsstraat; P .7 Poolen. Rotterdam, Aalbrechts- kade 15 b: F. A. Eensman, Schiedam. Kam. On- neslaan 163b; A. van Dam. Maassuls, Marnix- kade 10: Y. Goedhart. Amsterdam; J. J. Burger en N. Bierllng .tezamen handelende onder den naam „Bubi". A'dam; J. Blind, Amsterdam: H. v. Deldeen, Amsterdam: S. J. Bakker Jr., Am sterdam. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 3 April: Kertosono, s., R'dam; Britsum, s., La Plata. Vertrokken 3 Apirl: Robur VI, s., Gdynia; Jo- han van Oldenbarnevelt, m.s., Batavia; Wallonla, s., Rouaan; Rheln, s., Hamburg: Berenice, s., ld.; Merope, s„ Kopenhaagen; Baarn. s.. Chili. AMSTERDAM. Aangekomen 3 April: Kertosono. R'dam. ledig, Ned. Dok. Buys Co.: Britsum, La Plata, graan, Engelsche boeien, Vinke Co. VER. NEDERL .SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN AAGTEKERK, uitreis, 3 April van Karachi. ROTT, LLOYD KOTA NOPAN, 3 April van Hamburg te Schie dam. KERTOSONO, 3 April van R'dam te Amst. MIJ. OCEAAN STENTOR, Liverpool naar Java. pass. 3 April Gibraltar. KON .NED. STOOMB- MIJ. IRENE, uitreis, was 3 April 12 uur 's middags 40 mijlen Z.W. van Terceira. NEREUS. 3 April van Musel te Oporto. BERENICE, 3 April van Amst. n. Hamburg. MEROPE, 3 April van Amst. n. Kopenhagen. BAARN, 3 April Van Amst. naar Chili. BOSKOOP, uitreis, 3 April te Valparaiso. KON. HOLL. LLOYD GAASTERLAND. 3 April n.m. 4 uur van Ham* burg naar Amst. DIVERSE SCHEPEN VII, 3 April van Mlddlesbro te 67.44 67.44 1 o13/ ,g, BATAVIER 4.81% 4.81 Aberdeen. 6.60% 6.607/s HOOGLAND. 2 April van Blyth naar Bremen 40 '1 40 24 JONGE JACOBUS, naar Londen en Rotterdam' i pass. 3 April Gibraltar, li TRITO. 3 April van Dublin

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2