I Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? 1 Plaats dan 'n „Omroepe voor 80.000 gezinnen STADSNIEUWS La Argentina E H Laatste Nieuws Eden vertrekt uit Warschau DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN Oostenrijk eischt rechtsgelijkheid Sport en spel „JA GROOTE MOCELIJKHEDEN ïniiiiUiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiHitiiiiiiiiiiiijl DONDERDAG 4 APRIL 1935 De Spaansche danseres bezocht de bloemententoonstelling „Flora" Een anjer haar petekind „Antonia Argentina" RONDOM FLORA Concerten „HET LEVEN GAAT VERDER'' Een vredesbijeenkomst in het Rembrandt-Theater COLPORTAGEVERBOD Wanneer en op welke wegen? CONCOURS JOHEZ HARMONIE Medaille van H. M. de Koningin Voor het Crisis-Comité 1 -,seJS - 4 J».:)M >1*4 Danzig, waar Zondag a.s. op last van de nationaal-socialistische regeering nieuwe verkiezingen voor den Volksdag worden gehouden Electrificatie spoorlijn Haarlem-Zandvoort B. en W. van Zandvoort stellen voor f 50.000 beschikbaar te stellen De Hitler-groet In oud Egypte Teekens om sneller te gaan rijden Het officieele communiqué. De invloed van maarschalk Pilsoedski De malaria-epidemie op Ceylon 54.000 slachtoffers Mgr. Hugo's uitvaart Geweldige belangstelling van de bevolking van Mainz De doodvonnissen te Kowno De motiveering bekend gemaakt Debatten in het Hoogerhuis Het conflict met Abessinië Bereidt Abessinië den oorlog voor? Heeft Dilitschland 1800 gevechtsvliegtuigen LEEN ME EVEN....! Het was niet voor het eerst UNILEVER TE HARD GEREDEN? Slotdividend 2 pCt. Regeering van plan het leger van 30.000 man op 60.000 te brengen Veilig reizen in de Sovjet-Unie 64 treinongelukken in zes dagen Vrijdag speciale zitting van „Britsche kabinet BILJARTEN INTERNATIONALE VIJFKAMP Sweering verliest van De Gasparin HOCKEY NEDERLAND B—BELGIË B Het Belgische B-elftal samen gesteld NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ff I De Spaansche danseres La Argen tina heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de bloemententoon stelling te Heemstede. Tegen half drie arriveerde zij met haar im presario's en haar dame van gezelschap uit Utrecht aan het Weesperpoortstation te Am sterdam. Een klein gezelschap was daar ter be groeting aanwezig, van dezen noemen wij prof. van Dam. voorzitter van het genootschap SpanjeSpaansch Amerika, en den heer Ben dien, directeur van den Stadsschouwburg, met echtgenoote. Deze verwelkomden haar in de hoofdstad, waar de 'beroemde danseres sedert 1926 bijna jaarlijksche gast is. In auto's, met de Hollandsche en Spaansche vlag getooid, reed het gezelschap vervolgens naar Heemstede. Aan den ingang der tentoon stelling werd La Argentina begroet door de heeren Krelage en van Waveren, voorzitter en secretaris der Vereen, voor Bloembollencultuur, en den heer van Voors, secretaris der tentoon stelling. Helaas was het weer niet zeer gunstig, maar de zon, die nu en dan tusschen twee regenbuien door de kans waarnam, heeft toch gezorgd dat de Spaansche den aanblik van „Holland op zijn mooist" niet gemist heeft. Het eerst werd het bloemenpaleis bezocht, waar momenteel de Aalsmeersche kweekers ex- poseeren. Bij het betreden van de hal, die ge heel gevuld is met witte en paarse seringen, was de danseres zichtbaar verrukt. Bijzonder trok ken bij den rondgang ook de aandacht de in zendingen cacteën en succulenten. Bij den stand der firma Erens, te Heemstede, bood de heer Erens aan La Argentina een bou quet cochenille-roode anjers aan van een nieuw-gekweekte variëteit, die bij die gelegen heid gedoopt is „Antonia Argentina". Prof. van Dam hield daarbij in het Spaansch een toe spraak, waarbij hij als lid der Spaansche aca demie toezegde, dat in de volgende, zestiende uitgave van het officieele lexicon van de Spaan sche taal onder „argentina" deze beteekenis zal worden opgenomen. „Moge nog jaren lang zoo besloot de hoogleeraar met een elegante zinswending „naast deze anjers die bloem bloeien, aan welke zij hun naam danken. La Argentina was zeer enthousiast over dit hulde blijk en dankte den heer Erens en prof. van Dam hartelijk. Vervolgens werd een rondgang door den turn vah de tentoonstelling gemaakt, waarbij het af wisselend regende en zonnig was. Argentina echter was opgetogen over wat zij zag; infor meerde belangstellend naar de namen en bij zonderheden van de bloemen die haar aandacht trokken, en verwijlde geruimen tijd bij en in het model-landhuis „De Luifei". Bij den stand van de firma Stassen. te Hillegom, werd haar nog een bouquet clematis aangeboden. „La Ar gentina was over alles blij als een kind,' ver telde later prof. van Dam, die met haar rond wandelde. Tenslotte werd in het restaurant van de „Flora" de thee gebruikt, welke was aangeboden door den heer Erens. eens een averechtsche uitwerking kon hebben, doch we zullen er thans niet verder op ingaan, ten eerste om een bepaalde illusie niet te ver storen en ten tweede om geen slapende honden wakker te maken. Aan het eind van de film ziet men parades van menschen, militairen, oorlogsschepen en vliegmachines, welke den indruk moeten geven, dar. men op het oo<ynblik klaarblijkelijk weer een oorlog voorbereidt. Hoewel dat waarschijn lijk niet de bedoeling was, zoo slaat naar o.i. de Duitsche parade juist het beste figuur, aan gezien daarbij geen wapens worden meegedra gen, en overal elders wel. Hoe het zij, de film, die door John Ford werd geregisseerd naar een idee van Reginald Ber keley, zal ongetwijfeld, evenals de voorgaande films, met een dergelijken tendenz, zeker niet nalaten bij de groote massa 'n bepaalden afkeer te wekken. V-t. Programma van het Concert van Zaterdag 6 April, te geven door de Johez Jeugd-Harmonie te Haarlem, directeur J. A. Meng, van 1517 uur, op het Flora-terrein te Heemstede: 1. Glorie an 100 de Ligne, Marsch, Justus Gerber. 2. Ouverture l'Amitié, J. A. Meng. 3. La plus Belle, Grande Valse A. Govaert. 4. Ur.e Soirée a Trianon, Fantasie, O. Coquelet. Pauze. 5. Le Fringant pas redouble, F. Rousseau. 6. Ouverture Vendange et Moisson, A. Tack. 7. l'Enchanteresse, Valse, V. Burij. 8. Fantasie sur l'Opera „Norma", Bellino. Finale. Het prgoramma van het Concert van Zondag 7 April 1935, van 1517 uur, luidt als volgt; 1. Flora-Marsch, Jos. de Klerk. Opgedragen aan de Johez Harmonie ter gelegenheid van het 35-jarig jubileum en haar Concours op de Flora- Tentoonstelling. 2. Ouverture Raymond, Ambr. Thomas. 3. Les Patineurs, Walzer, Emil Wald- teufel. 4. Ballet Egyptien, A. Luigini. Pauze. 5. Florentiner-Marsch. J. Fucik. 6. Ouverture Tancredi, G. Rossini. 7. Marche Gaillarde, G. Goublier. 8. Alpenrosen, Walzer, Ludjv. André. Gistermorgen kwam in het Rembrandt Thea ter een groot aantal „vredelievende" menschen uit Haarlem en Omstreken tezamen om de trade show bij te wonen van de film: „The world moves on", of, zooals de Hollandsche titel luidt: Het leven gaat verder. Vóór de vertooning der film sprak de heei H. G. Kannegieter, daartoe uitgenoodigd door den Vredesraad, eenige woorden over de be doelingen en de intenties der vredesbeweging, waarbij hij o.a. opmerkte, dat het absoluut ver keerd is, den oorlogsgeest tot een bepaald land te willen localiseeren, daar verschillende in vloeden in verschillende landen voor een even- tueelen oorlog samenwerken. Het eenige, dat de vredesbeweging dan ook kon doen, was, niet alleen toeschouwer te blijven, doch door alle mogelijke middelen, waarbij pers en film wel de voornaamste waren, aan de kwaadwiilenden te toonen en duidelijk te maken, dat men alles behalve van oorlogsgruwelen gediend was. De invloed hiervan kon dan ten goede, althans zeker remmend werken op deze lieden De hierna vertoonde film „Het leven gaat verder", is een soort Cavalcade, doch veel min der krachtig en suggestief, waarschijnlijk om dat hierin het oorlogselement sterker ln ver tegenwoordigd is. De film begint bij een ge slacht van katoenfabrikanten in de negentiende eeuw, waarbij de overleden fabrikant aan zijn kinderen een testament nalaat en hun precies voorschrijft wat zij moeten doen. Daarin komt als eerste clausule voor, dat zij in het buiten land filialen moeten oprichten en de zaak moe ten uitbreiden. Zoo komen achtereenvolgens in Ouitschland, Frankrijk en Engeland van de Girard Ka^oenfabrieken groote filialen, waar van telkens een der zoons directeur wordt. Later komt de oorlog van 1914 en dan ziet men de diverse neven tegen elkaar strijden «onder dat het echter al te veel in het oog springt. Ook den ondergang der fabrieken be leeft men niet tijdens dien oorlog; dat gebeurt eerst veel later als alles weer achter den rug is, omdat naar men zegt: „de oorlog de men schen tot begeerige wezens gemaakt heeft, die naar geld en macht streven". Dit laatste is niet heelemaal juist, omdat de füm practisch op die „macht en geldstreving" gebaseerd is. Waarom wilde de oer-grootvader anders dat zijn zoons in al die landen filialen oprichtten? Dat was toch met de kennelijke bedoeling zich een mo nopolie in de katoenindustrie te verwerven! We zullen daar echter niet bij stilstaan, voor al niet. wijl voor hen, die de vredesbeweging dienen, het allervoornaamste gedeelte de oor- logsvertooning was. De gruwelijkheden van den oorlog, die men te aanschouwen kreeg, waren voor hen de passages, welke het publiek tot nadenken moesten stemmen. We hebben vroe ger al eens betoogd, dat deze -propaganda wel B. en W. verklaren, dat het in het belang der openbare orde, ingaande heden, ongeoorloofd is om op de volgende openbare wegen in de gemeente Haarlem op de na te noemen dagen en uren gedrukte of geschreven stukken om niet, te koop of ter kennisneming aan te bie den: a. op alle dagen van des voormiddags 3 uur tot des namiddags 6 uur vóór en nabij de ge bouwen, waarin de stempellokalen voor werk- loozen gevestigd zijn, te weten op: le. het Proveniershof, het gedeelte van de Groote Houtstraat, gelegen tusschen de Groote. Houtbrug en Cornelissteeg, de Gierstraat en Doelstraat tot op een afstand van 50 Meter van den hoek GierstraatDoelstraat; 2e. de Gedempte Oude Gracht van Kleine Houtstraat tot Spaarne, het Spaarne van Ge dempte Oude Gracht tot Korte Veerstraat, als mede de Turfsteeg, Helmbrekersteeg en Gia- vinnesteeg en de Kleine Houtstraat tusschen Gedempte Oude Gracht (zuidelijk hoek Ged. Oude GrachtKleine Houtstraat) en de Korte Veerstraat; 3e. de Turfmarkt, Kampervest van Turfmarkt tot De Witstraat, De Witstraat, Essenstraat, De Haasstraat, Burretstraat en Rozemarijn- steeg; 4e. de Smedestraat, Schoutensteeg en Morin- nesteeg; 5e. de Bakenessergracht (beide zijden), de Korte Begijnestraat, alsmede de Vrouwesteeg; 6e. de Delistraat, Transvaaistraat, Dr. Leijds- straat en Spaansche Vaartstraat, de beide laatste straten van de Delistraat tot de Atjeh- straat, de Atjehstraat, Floresstraat van Atjeh- straat tot Delistraat en de tusschenliggende straten Bankastraat, Bilitonstraat, Riouw- straat en Madoerastraat; 7e. de Teding van Berkhoutstraat en Dr. Schaepmanstraat tot op een afstand van 200 Meter van het gebouw aan de Teding van Berkhoutstraat 72; 8e. den Zijlweg van viaduct tot Anslijnstraat, Anslijnstraat, Brouwerskade van Anslijnstraat tot Hoofmanstraat, Hoofmanstraat, Kopsstraat en Merkmanstraat; b. onverminderd het bepaalde sub a. des Za terdags van twaalf uur des middags tot elf uu.v des namiddags op de straten en wegen, gele gen in de binnenstad, namelijk tusschen Zui- der Buiten Spaarne, Heerensingel, Oostvest, Pa- pentorenvest, Harmenjansweg, Spaarne, Klop persingel, Schotersingel, Kinderhuissingel, Leid- schevaart, Raamsingel, Gasthuissingel en Kam persingel, benevens het Plein, Frans Halsplein, Schoterweg, Generaal Cronjéstraét, Soenda- plein en Rijksstraatweg. Voor dit concours, dat gehouden wordt op de Zondagen 5, 12 en i9 Mei 1935, op de Interna tionale Bloemententoonstelling Flora 1935, heeft H. M. de Koningin der Nederlanden een zilve ren medaille beschikbaar gesteld. Ook de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland heeft voor deze gelegenheid een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Hedenmiddag zal de Zandvoortsche raad in spoedvergadering bijeenkomen om een voorstel der Nederlandsche spoorwegen te bespreken, teneinde te komen tot electrificatie van de spoorlijn HaarlemZandvoort. Indien' de ge meente op de voorstellen van de Spoorwegen ingaat, zal de electrificatie met 1 October ais. een feit zijn. De Spoorwegen hebben groote bezwaren, om dat zij het materiaal moesten ombouwen van tweede klas materiaal tot derde klas. Deze be zwaren zouden echter worden weggenomen als de gemeente Zandvoort 50.000 voor haar reke ning zou kunnen nemen, welk bedrag ineens of in evenredige annuïteiten worden betaald, even wel zonder dat daarvoor door de gemeente een leening zou moeten worden aangegaan. Het eer ste jaar moest ƒ4000.worden betaald. Er zal een starre dienstregeling worden inge voerd. Des winters een uursdienst en des zomers een half uursdienst, met extra-diensten zoo noodig door middel van stoomtreinen. De treinen zullen in Haarlem stoppen en over stappen naar Amsterdam zal slechts bij uit zondering noodig zijn. Als Zandvoort mede werkt, zal er zelfs een zij-uitgang komen naar plan-Noord. B. en W. van Zandvoort stellen den gemeen teraad nu voor de regeling waarbij de gemeente Zandvoort 50.000 aan de Nederlandsche spoor wegen betaalt, te aanvaarden. et nationaal-socialisme is rijk aan sym boliek en aan symbolische handelingen; men denke aan het hakenkruis, dat vol gens de Nazi's van oud-Arischen oorsprong zou z;jn, aan de oogst- en lente-feesten, die een oude Germaansche traditie in eere heeten te herstellen en aan den Hitlergroet, die voorge steld wordt als een zinnebeeld van mannelijk heid, moed en zelfbeheersching, evenzoovele deu'gden als door een rein-Arische afstamming verzekerd worden, mogen wij de nieuwe rassen- kundigen hieromtrentTgelooven. Deze Hitler-groet, bestaande in het opheffen van den rechterarm met geopende handpalm, is echter geen uitvinding van den modernen tijd. Deze groet was reeds bekend bij de oude Egyptenaren, blijkens een Egyptisch bas-relief uit de vijftiende eeuw vóór onze jaartelling, waarop soldaten en officieren worden voorge steld, die den Pharao Akhenaton begroeten op precies dezelfde manier als vandaag de nazi's het hun Führer doen. Alleen de lichaamshou ding verschilt. Zooals men ziet op de hierbij af gedrukte reproductie, staan de officieren en sol daten lichtelijk gebogen. Een correspondent van de „Daily Telegraph" beweert in zijn blad, dat deze groet oorspronkelijk de uitdrukking was der algeheele, slaafsche onderwerping, waarmede de overwonnenen hun nederlaag be kenden aan den overwinnaar, op het oogenblik dat zij zich onvoorwaardelijk moesten overge ven. De geopende rechterhand toonde n.l. aan, dat zij hun wapenen niet meer droegen, de ge bogen houding drukte een smeekbede om lijfs behoud uit. Van Egypte ging deze groet over naar Griekenland en Rome, waar hij de uit drukking werd van onderworpen aanhankelijk heid. Tfcans geldt deze oorspronkelijke slaven- groet, alcTns de „Daily Telegraph" als een zin nebeeld van mannelijken moed en vastberaden heid. Het Heemsteedsch Crisis-Comité meldt ons: Zaterdag 23 Maart is te Heemstede de jaar lijksche bloempjescollecte gehouden, waarvoor zich weder tal van collectanten belangeloos be schikbaar hadden gesteld. Waar de verwachting, in verband met de „Flora"-tentoonstelling eenigszins hoog gespan nen was, mocht de opbrengst, die met 426,87 nog ruim 50 onder die van verleden jaar blijft, daaraan helaaS niet beantwoorden. Het Comité zegt al diengenen dank, die deze collecte met een gift bedachten. Zij hebben daarmede een steentje bijgedragen tot leniging van den nood, die nog onverminderd heerscht in vele huisgezinnen te Heemstede. Mochten er nog personen zijn, die geen gelegenheid hadden een voorgenomen gift aan de collecte te offeren, zoo worde hun in alle bescheidenheid het giro nummer 190240 van den penningmeester in her innering gebracht. Snelheids ver meer- j Snelheidsvermeer dering voor ver-;dering voor ver keer, dat den agentj keer, dat den agent links nadert.van rechts nadert. WARSCHAU, 3 April (Reuter). Lord Eden heeft zjjn besprekingen met den Foolschen minister Beek, welke in het geheel 11 uur in beslag hebben genomen, hedenmiddag beëindigd. In een officieel communiqué wordt o. a. ver klaard, dat minister Beek aan Eden de Poolscne opvattingen over de uit het Engelsch-Fransche communiqué van 3 Februari opgeworpen kwes ties heeft medegedeeld. Men was het er over eens, dat deze vriendschappelijke gedachten- wisselingen van informatief karakter aan haar doel hebben beantwoord en dat het wenschehjk is, nauw contact te blijven houden ten aanzien van de ontwikkeling der Europeesche situatie. Anderzijds meldt Reuter, dat Pilsoedski met militaire bondigheid elk compromis-voorstel in zake het Oostpact, waaraan minister Beck had kunnen denken, schijnt te hebben vernietigd. Eden vertrekt heden naar Praag, waar hij besprekingen zal voeren met Benesj. Deskundigen uit het gezelschap van Eden schijnen thans definitief gunstig te staan tegenover een deelneming van Engeland aan de verantwoordelijkheid voor de handhaving var. den vrede in Europa. LONDEN, 3 April. Naar uit Colombo gemeld wordt,heeft de malaria-epidemie op Ceylon tot dusverre 54.000 slachtoffers geëischt. In Febru ari alleen stierven 16.000 personen. van MAINZ, 3 April (D.N.B.). Woensdagochtend had onder geweldige belangstelling' de uitvaart plaats van den overleden bisschop van Mainz, Mgr. Hugo. De katholieke vereenigingen, stu dentenorganisaties en diocesane geestelijkheid gingen in lange rijen aan den rouwstoet vooraf. De pontificale Requiemmis werd opgedragen door den aartsbisschop van Freiburg, Mgr. Groeber. De openbare gebouwen vlagden tijdens den rouwdienst halfstok. KOWNO, 3 April Hedenochtend werd in een openbare zitting van den krijgsraad te Kowno het definitieve vonnis in het Memel- landproces voorgelezen. In het oordeel heet het o.a., dat de vijf ter dood veroordeelden lid '*aren geweest van geheime nat.-soc. organisaties in het Memei- gebied, welke vanuit Duitschland geleid werden. Het doel van deze organisaties was het Memei- gebied door een gewapenden opstand van Litauen los te scheuren en met Duitschland te vereenigen. De veroordeelden hadden tot dit doel geheime bijeenkomsten gehouden, waarin plannen werden beraamd. De doodvonnissen moeten nog bevestigd worden door het opperste gerechtshof. ruimen tijd zijn werkzaamheden niet kon ver richten. De aanrijding geschiedde op het oogen blik, dat de chauffeur een voor hem' rijdenden auto wilde passeeren, juist toen deze een derden wagen wilde voorbijrijden. Verdachte schrijft het ongeluk toe aan het feit, dat ter plaatse de straat was opgebroken. Het O. M., waargenomen door Mr. Wassen- berg, eischte tegen verdachte, die met een snelheid van 50 K.M. gereden moet hebben, een maand gevangenisstraf, benevens ontneming van het rijbewijs voor den tijd van vier maanden. LONDEN, 3 April. In het Hoogerhuis zijn heden debatten gehouden over den toestand in het Verre Oosten. De debatten werden inge leid door Peel, die de aandacht vestigde op de betrekkingen tusschen China en Japan. Zijn rede culmineerde in den eisch, dat Engelang moest trachten een verzoening tot stand te brengen tusschen de belangen van China en Japan. Na lord Peel voerde lord Newton het woord, welke eerst kort geleden teruggekeerd is van een reis naar het Verre Oosten. Zijn rede was zeer pro-Japansch. Na de geweldige prestaties van Japan voor Mandsjoekwo kan men niet verwachten, dat het 't voorstel, het gebied te ontruimen, aanneemt en het land laat vallen in de handen van Sovjet-Rusland. Japan kan ook doen gelden, dat het niet anders gehandeld heeft dan alle andere Wes- tersche mogendheden. Ook Newton eischte een Eritsch initiatief tot het tot stand brengen van een regeling der Engelsch-Japansche aange legenheden. Daarbij moet Engeland den Volkenbond zoo veel mogelijk uitschakelen. De hertog van Atholl bracht in zijn rede voering eveneens een warme verdediging van Japan. Hij merkte op, dat het het beste was Japan rustig Mandsjoerije te laten bezetten. Lord Lothian verklaarde, dat de wortel van cle tegenwoordige moeilijkheden is, dat terwijl Japan het hoofd moet bieden aan harde nood zakelijkheden, het eenzijdige acties heeft ge pleegd in plaats van zijn mede-onderteeke naars der beide Washingtonsche verdragen te raadplegen. Er moeten eenige wijzigingen wor den aangebracht in de bijzonderheden van de verdragen van Washington. LONDEN 3 April. Reuter meldt uit Rome: Volgens een officieele Italiaansche verklaring, die hedenavond werd afgelegd, gelooft dé Ita liaansche regeering, dat de regeering van Abes sinië zich op een oorlog voorbereidt. LONDEN, 3 April. Reuter meldt uit Berlijn: Het is onmogelijk officieele cijfers te verkrijgen, die de verklaring van Hitier aan Sir Simon be treffende de Duitsche luchtmacht bevestigen. In Duitsche luchtvaartkringen zei men verleden week, dat Duitschland momenteel 1800 gevechts. en bombardementsvliegtuigen bezit. Op 4 Februari vervoegde zich de metselaar G. v. S. ten huize van een inwoner van Hilver sum, met het verzoek hem f 500 te willen lee- nen, welke hij op dat oogenblik noodig had om handgeld aan een makelaar te geven. Van S- zou het geld terugbetalen, zoodra hij een huis zou hebben opgeleverd, dat hij bezig was te bouwen. Aan zijn verzoek werd voldaan, voor al toen v. S. den man beloofde dat deze bij oplevering van de villa in de winst zou deelen. Doch de metselaar had het geld volstrekt niet besteed voor het opgegeven doel, maar had er eenige dagen goede sier van gemaakt. Terzake van oplichting had de man zich voor de Am- sterdamsche Rechtbank te verantwoorden. Het O.M., waargenomen door Mr. Wassenberg, was van oordeel dat verdachte, die reeds vroeger wegens vermogensmisdrijven verschillende ma len was veroordeeld, een gevaarlijk individu moet worden geacht. Hij had in deze zaak den man, die hem de f500 had geleend, van zijn laatste spaarduitjes beroofd. In denzelfden tijd dat dit geschiedde, richtte verdachte een verzoek tot steun aan Maatschappelijk Steun. Het O.M. eischte tegen verdachte wegens oplichting een jaar gevangenisstraf. Een verzoek tot onmiddellijke invrijheidstel ling van verd. werd afgewezen. Vonnis 17 April. Voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank heeft zich wegens het veroorzaken van letsel door schuld te verantwoorden gehad de chauffeur M. G. R. Verdachte had op 1 Juli 1934 op de Stadhouderskade bij het Parkhotel met zijn auto twee wielrijders aangereden: de eene kreeg een hersenschudding, de tweede werd aan den arm gewond, tengevolge waarvan hij ge- Het bestuur van Unilever N.V. en van Uni lever Limited heeft besloten aan de jaarbalan sen een geconsolideerd overzicht toe te voegen van het werkkapitaal van ieder dier beide maatschappijen met haar onderhoorige en ge lieerde ondernemingen. Dit overzicht specifi ceert de verschillende groepen van vlottende activa, waaruit het werkkapitaal bestaat. Het bestuur kan thans reeds mededeelen aan de algemeene vergadering te zullen voorstellen op de gewone aandeelen een slotdividend uit te keeren van 2 pCt. (in guldens), waardoor het totale dividend over het jaar 4 pCt. (in guldens) zal bedragen. worden U geboden door advertentie-reclame in de rubriek „Omroepers". Laat die U niet ont glippen. De prijs kan geen bezwaar zijn, want voor slechts 50 cent per regel komt Uw zaken- Omroeper onder de aandacht yan 80.000 ge- ynr>r>pnf WEENEN, 3 April. (D.N.B.) Officieel wordt medegedeeld: Hedenmiddag werd onder voor zitterschap van Bondskanselier dr. Schuschnigg een korte ministerraad gehouden, waarin o.a. de kwestie der uitbreiding van de Oostenrijksche weermacht werd besproken. De ministerraad was eenstemmig van oordeel, dat de toekenning van volledige gelijkgerech tigdheid voor Oostenrijk een natuurlijke voor waarde blijft. De noodzakelijke voorbereidende stappen zou den reeds zijn ondernomen. Reuter meldt uit Weenen, dat men in goed ingelichte kringen van meening is, dat de regee ring van plan is het effectief voor het Oosten rijksche leger van 30.000 op 60.000 man te brengen. i MOSKOU, 3 April (Reuter.) Volgens een of ficieele mededeeling van het commissariaat voor het verkeerswezen hebben op de Noordelijke spoorwegen detr Sovjet-Unie de laatste zes da gen vier en zestig treinongelukken plaats ge had. Acht en vijftig van deze ongelukken werden door den commissaris verborgen gehouden. Commissaris Kaganowitsch heeft thans bevo len, dat de beambten, die verzuimd hebben hem telegrafisch van de ongevallen in kennis te stellen, onmiddellijk moeten ontslagen en ge arresteerd worden. LONDEN, 3 April. (Reuter) Het kabinet zal Vrijdag in een speciale zitting bijeenkomen, ten einde het rapport van Eden aan te hooren, be treffende zijn bezoek aan Moskou, Warschau en Praag. Begin volgende week gaan Sir John Simon en Eden als vertegenwoordigers van Groot- Brittannië naar Stresa. MacDonald zal waar schijnlijk geen deel nemen aan de besprekingen te Stresa. In politieke kringen verwacht men geen groote resultaten van deze besprekingen; die beschouwd worden als natuurlijke afsluiting van de reizen van Simon en Eden. Daarentegen heeft men de grootste belangstelling voor de zitting van den Volkenbondsraad op 15 April. Woensdag is te Weenen het biljarttoumooi voortgezet. Allereerst werd het driebandenspel gespeeld van de ontmoeting tusschen Reieher en Schwarzer. Het resultaat hiervan was: Reieher Schwarzer 17 20 29 29 0,586 0,689 Totaal: Reieher 1950 pnt. in 71 brt., moyen ne 27,53; Schwarzer 1775 pnt. in 71 brt., moy enne 25. Reieher wint met 64 van Schwarzer. Daarna werd begonnen met de nieuwe par tijen. Onze landgenoot Sweering was niet zoo gelukkig als Dinsdag en verloor met 28 van De Gasparin. Alleen bij de 100 punten 71/2 wist de Am sterdammer te winnen. De Gasparin maakte hier in de laatste beurt met een serie van 27 gelijk. Het» driebandenspel was weer voor De Gasparin en hier was het juist andersom dan bij het 71/2 spel, hier maakte onze landgenoot in de laatste beurt gelijk met een serie van 2. De resultaten van de partijen van heden wa ren: Van Belle 2325 pnt. in 65 brt., moyenne 35.77; Schneider 952 pnt. in 65 brt., moyenne 14,65. Van Belle wint van Schneider met 100. De Doncker 2325 pnt. in 115 brt., moyenne 20,21; Schwarzer 1759 pnt. in 115 beurten, moy enne 15,29. De Doncker wint met 100 van Schwarzer. De Gasparin 2325 pnt. in 83 beurten, moy enne 28,01; Sweering 1999 pnt. in 83 brt., moy enne 24,08. De Gasparin wint met 82 van Sweering. Reieher wint met 82 van Martinez. De wedstrijden worden heden voortgezet. Het Belgische B-elftal heeren, dat op Zon dag 14 April a.s. te 'sGravenhage tegen het Nederlandsche B-elftal uitkoiht, is als volgt samengesteld: Doel: Nuyens (Orée). Achter: Baudoux (Rasante) en Rens (Ra cing). Midden: J. Moreau (Leopold), Distave (Gan- toise) en Leplat (Orée). Voor: Delaval (Daring), E. Moreau (Leo pold), Degend (Schaerbeek), Deru (Rasante), en Beernaerts (Rasante).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4