Zwaarbevochten zege van Ajax op Velocitas DE UITSLAGEN VAN ZONDAG H.V.V. kampioen GO-AHEAD WINT MET MOEITE VAND.W.S. MAANDAG 8 APRIL 1935 K.N. V. B. ff. B. S.O. D. S., S.C.H.Vitesse, RoermondMiddelburg en De KooiFrisia leveren een gelijk spel op Blauw-Wit klopt Z.V.V. Velocitas-Ajax O—1 Goed entousiast spel der Noorde lijke kampioenen BLAUW WIT—Z.V.V. 3—0 Verdiende overwinning der Zebra's Go Ahead-D.W.S. l-O Amsterdammer8 kwamen in de tweede helft geweldig opzetten TWEEDE KLAS I.V.C.B. L.V.V. klopt Amersfoort met 2-1 H. B. S.—O. D. S. 2—2 De Hagenaars kunnen dubbel en dwars tevreden zijn Derde Brabant-grensrit Bakker Schut op Ford. wint in de klasse der automobielen TWEEDE KLAS K. N. V. B. Alle beslissingen in de vier Weste lijke tweede klas-af deeling en run thans gevallen Hercules en T.O.G. definitief onderaan E.D.O.—W.F.C. 1—3 De SpartaanT. O. G. 21 C.V.V.—H.V.V. CM-2 I.V.C.B. west n K.N.V.B. HET OOSTELIJK ELFTAL Voor de districtswedstrijden te Zwolle SLAZENGERS Ned. Lawntennisbond De competitie-indeeling ROEIEN Nereus wint den Posei-: don-beker Om het kampioenschap van den Amstel PAARDENSPORT Draverijen op Woudestein Korfbal-uitslagen Hockey-uitslagen Met dezelfde cijfers als het vorige jaar zijn de Ajacieden Zondagmiddag In het Be Quick- Stadion te Groningen er in geslaagd van Velo citas te winnen Het was vooral in de eerste helft een buitengewoon mooie en spannende strijd tusschen een verrassend goed spelend Velo-team en een wellicht eenigszins teleur stellend Ajax. Die eerste helft hadden de Groningers onge twijfeld het beste van het spel. De handicap van het niet mee-spelen van hun goeden cen ter-half Luppes, die ziek was en die zeer be vredigend werd vervangen door Ruben, liet zich aanvankelijk niet voelen. Van den beginne af zaten de Groningers ge weldig enthousiast op den bal en zou een voor sprong in deze periode zeer zeker verdiend zijn geweest. Ajax, dat maar niet op dreef kon komen, werd door het pittige spel der tegen standers bepaald overspeeld. De middenlinie moest zich voornamelijk tot verdedigen beper ken. De voorhoede, die voor de rust weinig of geen verband met de middenlinie had, kon bij licoge uitzondering een behoorlijken aanval op zetten, waarbij alleen Mulders zich onder scheidde. Doch ook Velocitas' aanvalskwintet was ondanks zijn groot overwicht niet produc tief. Voor doel wilde het bij de groen-witten niet lukken en zij faalden op de beslissende mo menten. Zoo kon het ook gebeuren, dat Keizer bij Ajax en van Dost bij Velocitas voor de rust zeer weinig moeilijke situaties kregen op te lossen. Bij Ajax moest Anderiessen bij de rust we gens een knieblessure uitvallen. Als gevolg daar van ging Van Deyck spil spelen. Blomvliet nam toen de linkshalf-plaats in. Wederom waren Velocitas' aanvallen veel gevaarlijker, maar na ongeveer 25 minuten spe len keerden de kansen. De Ajax-halflinie, waar in Van Deyck Anderiessen totaal deed ver geten, zette van dat moment alles op den aan val. Toch duurde het nog tot negen minuten voor het einde, voor de Amsterdammers hun meerderheid ln het eenige doelpunt van dezen wedstrijd konden uitdrukken. Het was uit een zeer goeden voorzet van Mulders, dat Van Ree- nen in vallende houding met een buitengewoon mooien kopbal Ajax de leiding wist te geven. Weliswaar slaagden de Groningers er in het spel nadien te verplaatsen en vier minuten voor het einde, toen Keizer bij een snelle Velo- ooorbraak op zeer fortuinlijke wijze den bal uit een kluwen van spelers wist te grabbelen, had het heel weinig gescheeld, of de stand was gelijk geworden. Velocitas speelde een verrassend goeden wed strijd. Technische tekortkomingen deden zich ook dezen middag wederom gevoelen, doch over het algemeen viel een merkbare vooruitgang te bespeuren. Dit tekort werd overigens vooral m de eerste helft, maar ook na de rust geheel opgeheven door een groot enthousiasme. Het geheele elftal demonstreerde een pittig en goed sluitend spel met vijf man in de voor hoede en bijna in shortpassing uitgevoerd. De achterhoede, waarin Pots excelleerde, speelde 'n uitstekenden wedstrijd. In de midden-linie die door het niet meespelen van Luppes ern stig was verzwakt was de rechtshalf Frans- sen de zwakste. Hij liet Mulders veel te veel vrij en was ook aanvallend te langzaam. De links half Huizeling was de beste van de drie, terwijl Ruben zeer bevredigend heeft gespeeld. Goede rchutters ontbraken in de Groningsche voor hoede, waarbij echter opgemerkt dient te wor den, dat de rechtsbuiten Meulema dezen mid dag zeer weinig in het spel werd betrokken. Hij kreeg weinig gelegenheid zijn bekende vleugel- schoten te lossen. Bonsema was wederom een spil van den aanval. De door dezen speler ge boden kansen werden door den centervoor de Groot en den linksbinnen Nuininga, die noch goed noch slecht speelden, niet benut. Van Meel. een uitgesproken rechtsche speler, was als linksbuitenspeler uitstekend. Ajax, dat over het algemeen een middelma- Niettegenstaande het minder gunstige weer waren er ruim tienduizend toeschouwers naar het Stadion getrokken, waar zij getuigen wa ren van een, vooral in de eerste helft, span- nenden strijd. De zebra's waren technisch de meerderen der blauw-zwarte Zaandammers, die echter over een uitstekende verdediging be schikten. Van de middenlinie der thuisclub ging niet voldoende kracht uit en vooral het plaat sen liet aan deze zijde veel te wenschen over. Toch zetten de zebra's in de eerste helft tal van gevaarlijke aanvallen op, die echter steeds door de Zaansche achterhoede onschadelijk werden gemaakt. Ook de Zaansche doelman, Melief, kreeg heel wat werk te verrichten, wat hij op een uitstekende wijze deed. De minder talrijke Zaansche aanvallen 'waren over het al gemeen zeer gevaarlijk, temeer daar Peters te vergeefs naar zijn vorm liep te zoeken en nog al eens miste, waardoor eenige malen hachelijke situaties ontstonden. In de laatste minuut van de eerste helft had Blauw-Wit echter succes, toen Van Nol, na een pass van De Boer, fraai en onhoudbaar inschoot (10). De tweede helft begon met een flink offen sief der zebra's, bij wie het tljans heel wat beter vlotte. Z.V.V. bleef echter uitstekend partij geven, maa ma tien minuten vergrootte Wil- ders den voorsprong met een hard laag schot en toen dezelfde speler eenige minuten later den stand op 30 bracht, was de strijd beslist. Tot het einde toe bleef Z.V.V. hard wreken voor 'n tegenpunt, dat zeker verdiend zou zijn geweest. Beide verdedigingen lieten zich verder echter riet meer passeeren. tigen wedstrijd speelde, was voor de rust onge twijfeld de mindere. In deze periode ontbrak bet van Diepenbeek en Strijbosch niet aan werk. Op rustige en zeer betrouwbare wijze vol brachten zij hun taak. zonder dat Keizer er doorgaans aan te pas moest komen. De Am- sterdamsche middenlinie was voor 'de rust slecht, ook Anderiessen kon er maar niet in slagen het pittige spel der Groningers te bre ken. Ook hy kon niet verhinderen, dat Velo citas bijna steeds aanviel. Na de rust kwam er in deze linie meer leven, vooral toen zy na 20 minuten alles op den aan val gingen zetten. Van Deyck was toen de beste. In de Amsterdamsche voorhoede viel Mul ders het meest op. Ook ten Have en Volkers, die een 15 minuten voor het einde van plaats verwisselden, speelden niet slecht, wel ontbrak bet hun evenals van Reenen aan productiviteit. Fr was een totaal gemis aan een goedgericht schot. In de Groningsche achterhoede, die met ir.grypen nimmer aarzelde en die zich uitste kend opstelde, ondervond de Ajaxvoorhoede een niet te overwinnen tegenstand. Het eenige doelpunt was van een buitenge woon goede kwaliteit en wanneer men het spel van beide teams over den geheelen wedstrijd in aanmerking neemt, heeft Ajax verdiend ge wonnen. De ontmoeting tusschen Go Ahead en D.W.S.' is voor het talrijke publiek een teleurstelling geworden, aangezien het vertoonde spel op laag peil stond. In de eerste helft was de strüd zeer eentonig, daar de Deventenaren voortdurend in den aanval waren. D.W.S. moest zich toen on- ophoudeiyk tot de verdediging bepalen, hetgeen haar echter goed afging en het duurde 40 mi nuten, alvoren De Vries uit een voorzet van Wagenvoort Go Ahead de leiding kon geven. In de tweede helft was D.W.S. biykbaar wat van den schrik bekomen en maakte het de Go Aheadverdediging dikwyis heel lastig. Weliswaar bleef de Deventer aanval niet werkloos, maar toch waren de aanvallen van de Amsterdam mers lang niet ongevaariyk. Toen het einde werd aangekondigd konden de Deventenaren tevreden zijn met den uit slag, want indien de Amsterdamsche voorhoede over een flinken schutter had beschikt had de uitslag er wellicht anders uitgezien. Dit neemt echter niet weg, dat deze zege tenslotte kwam aan de party, welke er per slot van rekening het meeste aanspraak op mocht maken, gezien de groote meerderheid in de eerste helft. Go Ahead had een invaller voor den rechts- midden T. de Kreek, doch zyn plaatsvervanger ter Beek heeft uitstekend voldaan. Van den aftrap af leidde Go Ahead een offensief in waartegen D.W.S. niets anders kon stellen dan een concentratie van de geheele achter hoed®, terwyi zelfs de beide binnenspelers her haaldelijk te hulp moesten komen. De midden linie der Deventenaren beheerschte het ge heele middenterrein en in die eerste helft heeft Leo Halle misschien drie of vier maal behoeven weg te werken. De strijd bleef zich afspelen op de helft van de gasten, die het den Deventaren echter on- mogeiyk maakten zich 'n weg te banen door de versterkte defensie. Bovendien richtten de De ventenaren nog al eens verkeerd. Zoo zagen wy De Vries op onbegrijpeiyke wyze eenige fraaie kansen verknoeien, door naast te schieten. Eén maal had D.W.S. geluk, toen Caldenhoven op den rand van het strafschopgebied een vryen schop veroorzaakte, waaruit Jan de Kreek het leder rakelings ovej: de lat kogelde. Met de zeer sporadische uitvallen van de Amsterdam mers hadden de beide achterspelers van Go Ahead, van wie Goldenbelt opviel door zyn krachtig ingrijpen, weinig moeite. Een vrije schop genomen door de Vries, had byna succes opgeleverd, doch Heekelaar wist het leder net onder de lat te keeren. Een onverwachte aanval van D.W.S. had Go Ahead noodlottig kunnen worden, doch de mid denvoor trapte op het beslissende ocgenblik over den bal heen. vyr minuten voor de rust plaatste Jan de Kreek den bal naar Wagenvoort, die vanaf de iyn een voorzet gaf, waarby Heekelaar een ver- geefsche poging deed om het leder te onder scheppen. De Vries had daarna geen moeite om den Amsterdamschen doelman met een kop bal te passeeren (10). D.W.S. liet na de rust haar verdedigende po sitie varen en bestreed de Deventaren met open aanvalsspel, waarby al spoedig aan het licht trad, dat Eysink niet in de allerbeste conditie was. Zijn ingrypen en wegwerken gebeurde niet met die correctheid, welke men anders van hem gewend is en ook Jan Halle speelde niet meer met die kracht van voor de rust. Dit schonk D.W.S. den moed te biyven aanvallen en zy slaagde er zoowaar in, eenig overwicht te kry- gen. Behoefde Halle er voor de rust zoo goed als nooit aan te pas te komen, thans werd het hem eenige malen zeer lastig gemaakt door den besten vleugel van de Amsterdammers, Trock en van Es. De tegenaanvallen van Go Ahead leidden in den regel niet tot het gewenschte resultaat, ln de eerste plaats omdat het bin- nentrio te veel den steun moest ontberen van de middenlinie en verder als gevolg van het falen van haar rechtsbuiten. Wel witsen de stormloopers zich nog eenige goede kansen te scheppen, doch hiervan werd geen gebruik gemaakt, terwijl D.W.S. er nu wel voor zorgde, dat het evenwicht in den strijd niet werd verstoord. Haar middenlinie met Slot en Harman aan het hoofd, bouwde vele aanvallen op en bij één daarvan schoot Melchers hard op het doel, waarbij Halle het leder nog juist over de lat kon tippen. In den stand kwam geen verandering meer, zoodat Go Ahead tenslotte met 10 won. zy nog ver meld, dat kort voor het einde Beuker wegens een onwillige knie moest worden vervangen. Bij D.W.S. heeft het achtertrio en vooral Caldenhoven zich goed geweerd. De midden linie wist eerst in de tweede helft haar taak op behoorliike wyze te vervullen, terwijl in de voorhoede 'Trock, Van Es en Beuker het meest opvielen. By Go Ahead waren Goldenbelt, Roe- lofs, Ter Beek, en in de eerste helft Jan Halle de besten. O.D.S. speelde een enthousiast en dikwyis goed sluitend spel. Alleen werd het spel iets te kort gehouden, zoodat de Haagsche verdediging steeds op het juiste moment kon ingrypen. Bo vendien hield Mul er een serie harde schoten uit, zij het eenige malen ten koste van een hoekschop. H.B.S. trapte af en ondernam direct een aan val, waarbij doelman De Deugd door snel uit- loopen Van Vliet de kans om te scoren wist te ontnemen. Aan de andere zijde kopte Visser een goeden voorzet van De Man net over. O.D.S. kreeg langzamerhand het beste deel van het spel. Toen v. d. Boor een hard schot inzond sprong het leder van den paal terug, precies voor de voeten van Zwang, die het leder onhoudbaar voor Mul inschoot. Scheidsrechter Vermeer annuleerde dit doelpunt wegens bui tenspel. Steeds was het H.B.S.-doel in gevaar, maar toch wisten de Hagenaars te scoren toen na een scrimmage Hordyk onverwachts een schuiver inzond. (1—0). Binnen één minuut had Zwang op keurige wyze een hoekschop weten te benutten en was het 1—1. O.D.S. bleef steeds het beste deel van het spel behouden, doch tot scoren kwam het niet meer daar Mul telkenmale het leder klemvast wist te grypen. Na de hervatting werd Mul wederom enkele malen op de proef gesteld en wist harde scho ten van Zwang en De Man uit zijn doel te houden. Een vrye trap voor ongeoorloofd spel bracht den Hagenaars andermaal de leiding. Van Kesteren plaatste het leder hoog voor den goal en Ophorst kopte den bal in de touwen. (21). O.D.S. begon hierna zeer forsch te spelen. Wel gaf scheidsrechter Vermeer enkele vrije trappen, doch zyn beslissingen waren dikwyis zeer aanvechtbaar. O.D.S. verspeelde hierdoor de kans op een strafschop. Ook nu zagen de bezoekers kans, toen er 18 minuten van de tweede helft waren verstreken, geiyk te maken, wederom uit een hoekschop, welken Visser keurig inkopte. (2—2). De rest van den tijd had O.D.S. het beste deel van het spel, doch tot scoren brachten de gasten het niet meer. H.B.S. kreeg nog enkele malen de kans om de leiding te nemen, doch de voorhoede en vooral Van Kesteren verknoeide alle kansen. In de Westeiyke tweede klasse werden slechts twee wedstrijden gespeeld. In Ia klopte L.V.V. Amersfoort met 21, ter wijl graaf Floris in de residentie met 41 van Celer won. De stand in West Ia is thans aldus: Zw. Vooruit 17 12 1 4 25 4241 Olympia 17 11 3 3 25 54—31 Fortitudo 17 12 1 4 25 52—36 LVV 16 11 0 '5 22 52—19 Amersfoort 18 8 2 8 18 55—35 Semper Avanti 15 6 2 7 '14 41—29 MSV 15 5 1 9 11 29—44 EMM 2 17 2 5 10 9 20—58 VVY 2 16 2 3 11 7 19—52 HMS 2 14 2 2 10 6 14-45 Als doelman Mul niet zulk een keurigen wed- stryd had gespeeld en O.D.S. wat minder pech had gehad dan zou deze eerste wedstryd voor de Hagenaars een flinke en verdiende neder laag zyn geworden. De derde Brabant-grensrit die Vrydag en Zaterdag werd gehouden werd in de klasse der automobielen gewonnen door Bakker Schut uit Voorburg op Ford. Tweede werd Eras (Tilburg) en derde van Strien (Culemborg). Het Fordteam, bestaande uit Mutsaers, Kneg- tel en van Strien werd in de teamwedstrijden eerste met 230 punten. In de klasse der motoren met zyspan werd van der Heyden (Den Bosch) eerste en in de klasse der lichte motoren Hugelholtz uit Voor burg, terwyi de klasse der zware motoren ge wonnen werd door Sybrandi uit Den Haag. In totaal namen Zaterdagmorgen nog 72 rüders aan den wedstryd deel. De uitslag was: Automobilisten: 1. G. Bakker Schut (Voor burg) met Ford. 31 strafpunten; 2. E. Eras (Tilburg) eveneens met Ford, 63 strafpunten: 3. A. van Strien (Culemborg) met Ford, 68 straf punten: 4. E. Mutsaers (Tilburg) met Ford, 69 strafpunten: 5. R. Buddemeyer (Tilburg) met Chevrolet, 85 strafpunten: 6. Th. Knegtel (Til burg) met Ford, 93 strafpunten. Teamwedstrijd: 1. MutsaersKnegtelVan Strien (Ford) 230 strafpunten. De clubteams zyn niet geplaatst. Motorrijwielen: 1. G. van der Heyden (Den Bosch) op Triumph, 127 strafpunten (klasse 3); idem klasse 2: 1. K. J. Hugenholtz (Voorburg) op Sunbeam met 120 strafpunten; idem klasse L: 1. J. H. Sybrandi (Den Haag) met Velocette, 184 strafpunten. In de westeiyke tweede klasse vielen gisteren de vier laatste beslissingen. Zooals wü elders reeds meldden werd H.V.V. kampioen in de tweede klasse A. van afdeeling II door een 20 zege in den beslissingswed strijd tegen C.V.V. In de tweede klasse A. van afdeeling I zal Hercules haar plaats moeten verdedigen tegen de derde klas kampioenen. De blauw-witten verloren op het Velox-terrein in Utrecht den beslissingswedstryd tegen D.O.S. met 64, na dat zy bij de rust nog een 31 voorsprong hadden. In de tweede klasse B. werd de competitie beëindigd met de wedstrijden E.D.O.w.F.C. en de Spartaan—T.O.G. W.F.C. bracht zich in veiligheid door een 31 zege op de Haarlemmers en daar in de Am sterdamsche derby de Spartaan de gelukkige was en met 21 won, moet T.O.G. thans de gradatiewedstrijden spelen. De beslissingswedstryd om de laatste plaats van de tweede klasse B van afdeeling II tus schen Steeds Hooger en de Hollandiaan op het Hermes-terrein te Schiedam gespeeld, le verde een 32 zege op voor de Vlaardingers, zoodat Steeds Hooger hier in de degradatie wedstrijden haar geluk zal moeten beproeven. De eindstand van de tweede klasse B. van afdeeling I luidt als volgt: Z.V.V. 18 10 4 4 24 29—18 Zeeburgia 18 9 5 4 23 33—20 't Gooi 18 8 5 5 21 35—27 E.D.O. 18 8 4 6 20 37—28 Velox 18 9 2 7 20 44—41 Bloemendaal 18 7 3 8 17 40—49 West Frisia 18 6 4 8 16 31—32 W.F.C. 18 6 2 10 14 33—32 Spartaan 18 5 3 10 13 32—42 T.O.G. 18 5 2 11 12 21—46 EDO nam de zaken heel kalm op en de hard werkende verdediging van de Wormerveerders hield vrij gemakkeiyk stand. Toch konden de Haarlemmers het zwoegende W.F.C. voorloopig nog in toom houden. Een grove fout van Van Gemen, die geheel onnoodig een bal liet loopen, was de oorzaak, dat W.F.C. nog voor rust de leiding kon nemen (0—1). EDO begon de tweede helft met felle aanval len en door het in eigen doel trappen van een W.F.C.-back kwamen de partyen op geiy'ken voet (11). Hierna werd het een slappe ver tooning. Een wel hard werkend, maar totaal machteloos W.F.C. was niet in staat het tamme spel van EDO te overvleugelen. Kollerie werd vervangen door Koene en acht minuten voor tyd scheen de oude geest over EDO vaardig te worden. Heftig werd nu het W.F.C.-doel be laagd. Maar in plaats dat EDO succes had was 't W.F.C., ,dat in twee uitvallen evenveel doel punten maakte en daardoor op de punten be slag legde. De Spartaan, dat een geheel gewijzigd elftal in 't veld bracht, begon met een serie goed op gezette aanvallen, die van de T.O.G.-verdedi- ging het uiterste vergden. Na 10 minuten werd! keeper Blitz geblesseerd en moest vervangen worden. Het spel was 20 minuten oud toen Lammers met een fraaien kopbal voor de thuisclub scoorde, 10. Bij T.O.G. wilde het niet vlotten en vooral de voor hoede viel tegen. Met 10 voor Spartaan trad de rust in. Het eerste kwartier na de hervatting was De Spartaan weer doorloopend in dén aanval. Het was v. Heuven welke op fraaie wyze den stand op 20 bracht. Weinige minuten hierna viel T. O. G. een vryen schop ten deel, waaruit de achterstand verkleind werd, 21. De spanning steeg by de minuut, vooral nu ook T.O.G. meermalen gevaarlijk in den aanval kwam. De stand bleef echter ongewijzigd, zoo dat Spartaan met 21 won. Voor 20.000 toeschouwers werd op Spangen de beslissingswedstrijd tusschen C.V.V. en H.V.V. gespeeld. Het veld was bijzonder zwaar. H.V.V. speelde met versterkte defensie, zoo- Kampioenscompetitie SDOUC—Velend. 1-1 Kolp.Kerkrade 1—5 Promotie- en degrada tiecompetitie 2e klasse OOST I 2e klasse BVCVogido WEST n 2e klasse Tevl.Excelsior 1-3 2—4 ZUID H Promotie- en degrada- tiecompetttle 3e klasse W. V. O.—DESK 1-2 Competitie le klasse WEST n le klasse DHL—Tybb 8-2 ZUID IIo 2e klasse ServatlusVVLK 3—2 OOST Ic 2e klasse GrolQuick 2 6—6 WEST Ia 2e klasse Amersf.—LVV 1—2 WEST nb 2e klasse Gr. FlorisCeler ZUID Ila 3e klasse Waspik—DVC 4-1 2—2 ZUID ne 3e klasse Concord.Const. 1-7 Bekercompetitie OOST I SwlftDe Zweef "1—2 WEST I VitesseDEM SDONEA LlsseSantp. 3—0 2—8 1-3 Kampioenschap van Nederland VelocitasAjax 0—1 Go AheadDWS I—0 AFDEELING I Promotiecompetiti^ Blauw-Wit—ZVV 3—0 2e klasse HerculesDOS 4—6 EDO—WFC 1-3 De Spart.TOG 21 Promotiecompetitie DWV—De Volew. 2—0 Vr.schaarHVC 0—0 3e klasse DJKDe Zeem. 4—j APGSZRC 1—4 A. Weerb.—DEO 2—1 TIW-VVA 1—4 Amersf. B. Holland 8—1 Promotiecompetitie De Meteoor Succes 1—2 AmsvordeLaren 0—4 AmstelBeverwyk 0—4 4e klasse Or.-Zw.Ahrend's VC 1-2 OntwaaktADW 0—0 QuickVoorw. 3—3 AFDEELING II Promotiecompetitie HBSODS 2—2 2e klasse HVVCVV 2—0 QuickDCL 3—3 De Hollandiaan St. Hooger 3—2 3e klasse Laakkw.Zandv. 6—2 AFDEELING III Promotl ecompetitle SCH—Vitesse 2—2 2e klasse Rigtersbl.Robur et Vel. 11-1 Zw. BKHC 8-2 WVC—Theole 4-2 Arnh. B.Zutph. 8—2 AZC—Rheden 2~3 3e klasse GelriaHertog Hendrik 13-2 VVO—FALTO 2—1 4e klasse Theoth.—VIJDO 2—4 J. Kracht—Union 1-3 GVC—Cito 2—6 Dinxperlo Bergsche B. 8—4 AFDEELING IV le klasse. B.V.V.Longa 2—2 Promotiecompetitie Roerm.Middelb. 0—0 2e klasse TSC—DOSKO HelmondHero 3e klasse DEVO—RWB 2-4 6—2 5—6 AFDEELING V Promotiecompetitie De KooiFrisia 2—2 Tweede klasse AlcidesCAB 13 Bekerwedstrijden 5e ronde ZFC—Be Quick 3-1 6e ronde Alcm. Victrix Stormvogels C—1 Nacompetitie nos. 2 NAC—GVAV 34 HaarlemHeracles 21 dat C. V. V. direct in het offensief was. Het spel was zeer zenuwachtig. De Hagenaars waren technisch beter. Alleen was het plaatsen slecht verzorgd. De C.V.V.-aanvallen, hoe talrijk ook. hadden weinig te beteekenen. Tien minuten voor de pauze krijgt L. Adam op het middenveld den bal te pakken. Als een wervelwind snelde hy over het veld en doelpuntte onhoudbaar, 01. Na de thee trok H. V. V. nog meer terug, maar de sporadische aanvallen der Hagenaars bleven bijzonder gevaariyk. Tien minuten voor het einde werd Pasteur na keurig solospel van v. d. Luur in de gelegen heid gesteld, den voorsprong te vergrooten, 20. Het Oostelijk elftal, dat a.s. Zondag in de dtstrictswedstryden te Zwolle zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Leo Halle (Go Ahead); achter: Der- boven Jr. (Z.A.C.), Koldewijn (Heracles); mid den: Schipper (Heracles), Kuyer (P.E.C.), Roe- lofs (Go Ahead)voor: Nagels (Enschede), Entjes (Heracles), Schuyt (Z.A.C.), Bakhuis (Z.A.C.), De Vries (Go Ahead). Reserves: De Bont (P.E.C.), Weber (A. G. O. V. V.), Muizenbelt (Borne). DE BESTE EN STERKSTE INTERNATIONALE TEN NIS BAL A OFFICIEEL GOEPGEKEIRD IV W 96 LANDEN GEKOZEN VOOR WIMBLEDON 1935 De competitie-indeeling van den Ned. Lawn tennisbond voor het seizozen 1935 is als volgt schied Hoofdklasse: Leimonias I en Leimonias II (bel den Den Haag), DDV I (Amsterdam), THOR 1 (Den Haag), Anglo Dutch I (Rotterdam), Het Spleghel Bussum Eerste klasse: Afdeeling I: Hilversum I, Arn- hemsche TV I, Groen Wit I (Amsterdam)DVV II (Amsterdam). Afdeeling II: Ace I (Den Haag), Park Marlot I (Den Haag), Haarlem 1. Festina I (Amsterdam). Afdeeling III: Philh armonie I (Tilburg), Ven- 10 I. Eindhoven I, Woburnpark I (Den Bosch) Overgangsklasse. Afdeeling I: Leiden I, Thor 11 (Den Haag), Schiedam I, Dordt I. Afdeeling II: Kat I (Amsterdam), DVV III (Amsterdam). TCH I (Haarlem), Game I (Schie- dam) Afdeeling III: A.T.V. II (Arnhem), Eindhoven II, Rhwnauwen I (Utrecht), Shot I (Zeist). Afdeeling IV: Enschede I, Daisy I (Apeldoorn), Arnhemsche LTB I, Nijmegen 1 Tweede klasse A Noord-West: Afdeeling I: Shot II (Zeist, Bilthoven I, Het Spieghel II Bussum i. Hilverhelde I (Hilversum). Afdeeling II Rood-Zwart I (Amsterdam), Sharp I (Amsterdam), TCG (Haarlem), Haarlem II. Haarlem II. Afdeeling III: Alts I Gooiland I (Hilversum), Groen Wit II (Amster dam) Afdeeling IV: Topping I (Amsterdam), Groen Wit III (Amsterdam), TCH II (Haarlem), Ted I (Haarlem). Tweede Klasse B Noord-West: Afdeeling I: Alkmaar, Heiloo I, To I (Beverwyk), TCG II (Haarlem); Afd. II: Heemstede I. Koog Zaan dijk I, Stadivo I (Amsterdam), Deuce I (Am sterdam) Afd. III: Velserbeek (Beverwyk), Heemstede II, Kek I (Amsterdam), Nieuwe Meer I (Amster dam); Afd. IV: Swift I (Amsterdam), DDV IV (Amsterdam), Hilversum II, Swastika (Laren); Afd. V: Prinses Juliana I (Amsterdam), Score I (Amsterdam), Heemstede III, Het Spieghel III (Bussum): Afd. IV: UTV (Utrecht), Alta II (Amersfoort), Ready I (Amsterdam), Shaep II (Amsterdam); Afd. VII: Game and Set I (Haar lem), TCH II (Haarlem), WGA I (Amsterdam): Joy I (Amsterdam); Afd. VIII; Advendo I (Alk maar), Bakkum I, Westrust I (Haarlem); Ted II (Haarlem), Animo I (Amsterdam), Prinses Juli ana II (Amsterdam). Tweede klasse A Zuid-West: Afd. 1: Waalsdorp I (Den Haag), VW I (Den Haag), Nuova (Rot terdam); Kralingen I. Afd. 2: SOS I (Wassenaar), Ace TJ (Den Haog), Mattenklopper I (Den Haag); Game II (Schie dam). Afd 3: THOR III (Den Haag), Ace II (Den Haag), Top I (Den Haag), Siod I (Rotterdam). Tweede klasse B Zuid-West: Aldeeling I: Club huis te Werve (Ryswyk), HSTC I (Den Haag). Delft I, Fit I (Rotterdam); Afd. 2: HSTC II (Den Haag). Eemwyk (Voorburg), Tiod (Gouda). Schiedam II: Afd. 3: Park Marlot II (Den Haag), Leimonias III (Den Haag), Sobri I (Voorburg), N.R.V (Rotterdam); Afd. 4: Delft II, Kralingen II, Siod II (Rotterdam), CC I (Dordt); fd. 5: SOS II (Wassenaar), Mattenklopper II (Den Haag), Toeg I Rotterdam), Anglo Dutch II (Rotterdam) Tweede klasse Zuid: Afd. I: ATV III (Arn hem), Quick I (Nymegen), HTCC (Eindhoven), Woburnpark II (Den Bosch), Breda I, Bast. Ba zelaar I (Den Bosch). Afd. 2: Phllharmonle II (Tilburg), Breda III, Olympia (Bergen op Zoom), Advantage (Roosen daal). Tweede klasse Oost: Afdeeling I: Enschede II, Zwolle, Deventer. Daisy II (Apeldoorn). Afdeeling II: Enschede III, Arnhemsche LTB II, Quick II (Nijmegen), Wageningsehe Studen ten. Tweede klasse Noord: Afdeeling I: Groning sche L.T.B. I, Catch I (Leeuwarden), Ping Pong 1, (Leeuwarden), Ping Pong) JI (Heerenveen). Afdeeling II: OTG I (Groningen), SI. Raak Winschoten. Sch'ldwolde I. Afdeeling III: Westerkwartier I. Groningsche L. T.B. II, Groningsche Studenten I. Derde klasse A, N.W.: 1. Kat II (A'dam), Spi rit (A'dam), Westrust I (H'lem), Top II (B'wljk) 2. Segiod I (A'dam), Rood-Zwart II (A'dam), Gooiland II (H'sum), Soest. 3. Sehll I (A'dam), Ready II (A'dam3. Bilthoven II, Rhvnauwen II (Utrecht). 4. Kek II (A'dam), Deuce II (A'dam), Hilverhelde II (H'sum), Rhilnauwen III (Utr.), 5. Topping II (A'dam), Stadivo II (A'dam) Westrust II (H'lem). Heemstede IV. 6. Animo II (A'dam), Deuce III (A'dam), Bonzo I (Haar lem), Velserbeek II (B'wijk). 7. AMVJ I (A'dam), SMN II (Amsterdam), N. Meer III (Amsterdam). Smash (Kr.nie). 8. Enkhuizen. Schagen, Be Quick I (Alkm.). Kg.-Zaandtik II. Derde klasse B, N.-W.1. N. Meer II (Amster dam), Quick I (Amsterdam). Bilthoven III, Gooiland III (Hilversum). 2. Tw. Bank I (Am sterdam), Aemstelsp. I (Amsterdam), TCG III (Haarlem), Duinlust I (Bloemendaal). 3. WGA II (Amsterdam), Algemeene I (Amsterdam). Alkmaar-Hetloo II, Shot (Alkmaar). 4. SMN I (Amsterdam). Aemstelspelers II (Amsterdam). Juliana (Hoorn). Zaand. LTC 5. Kat III (Amsterdam). Gold Star I (Amsterdam). Wim bledon (Haarlem), Bonzo II (Haarlem). 6. Swlft II (Amsterdam), Ownaw (Amsterdam). Game and Set II (Haarlem), Ted III (Haarlem). 7. Kek III (Amsterdam), Seeiod II (Amsterdam). Figh ting Four (Hilversum), Shot III (Zeist). 8. De Bary I (Amsterdam), Score TT (Amsterdam), TT11 verheide III (Hilversum). Baarn II. 9. DGS (Amsterdam). Joy II (Amsterdam), Marlow (Hilversum). Meyenhacen (De Bilt). 10. Tw. Bank II (Amsterdam), N. Meer IV (Amsterdam), TCG IV (Haarlem), Heemstede V. 11. Lucky Strike (Amsterdam), N. Meer V (Amsterdam), Ver- bllfa (Kr nie). LTV Zaandam II. 12. WGA III (Amsterdam), De Bary II (Amsterdam). Duin- lust II (Bloemendaal). TCH IV (Haarlem), 13. AMVJ II (Amsterdam), Quick II (Amsterdam). Rhynauwen IV (Utrecht), Bilthoven TV. 14. THC '25 (Amsterdam). Ready III (Amsterdam), Ted IV (Haarlem), Heemstede VI. 15. Tw. Bank III (Amsterdam), N. Meer VI (Amsterdam). West rust IV (Haarlem), Heemstede VII, 16. Love Game (Amsterdam), Algemeene II (Amsterdam). Deuce IV (Amsterdam), Hilverhelde IV (Hilver sum). 17. WGA IV (Amsterdam), Shell (Amster dam), Gold Star II (Amsterdam), N. Meer VII (Amsterdam). 18. Advendo II (Alkm.), Be Quick II (Alkm.), Bakkum II, Egmonö. Derde klasse Zuid: 1. Dordt II, CC II (Dordt), Ready (R'daal), Breda II, 2. Mattenklopper (Den Bosch), Bast. Bazelaar II (Den Bosch), Gelder- malsem,.Odis (Dongen), 3. Bast. Bazelaar III (Den Bosch), Black and White (Den Bosch), HTCC II (Eindhoven), Alw. Ready (Nymegen) 4. Hartog (Oss», Swift (Nijm.), Thor (Nijm.), Gulbo I (Arnlvi. Derde klasse A, Oost: 1. Tubantla (Enschede), Juliana I (Enschede), Toa I (Ensched.), Tempo (Ensched.), Be Quick (Ensched.), Ready (Ol- denz.), Lochem. Derde klasse B, Oost: 1. Alw. Readv (Heng), Tiola (Heng.), Rapid (Heng.), HTC li (Heng.). 2. Ons Genoegen (Heng.), HTC I (Heng.), Klein Driene (Heng.), Borne. 3. Toa II (Enschede), J S.V. I (Ensched.), Rapid (Ensched.), Hurry Up (Ensched.). 4. Enschede IV. NAF (Ensched.). JS V II (Ensched.), Juliana II (Ensched.), 5. Avro (Deventer), Daisy III (A'doorn), ATV IV (Arnh.) Gulbo II (Arnh.). Voor de derde maal werd Zondag de jaar- lyksche roeiwedstrijd voor achten op het traject Ouderkerk—Amsterdam, een afstand van 8 K.M. gehouden. Deze lange af stands wedstrijd wordt georganiseerd naar het voorbeeld van den Engelschen Head of the Riverwedstrijd, waarbij de leiding in handen is van het bestuur van den Amsterdamschen Roeibond. Als eerste pry's is voor deze openingsrace van het seizoen destijds de Poseidon-Jubileumbeker beschikbaar gesteld. In twee groepen werd er geroeid. In de eerste divisie hadden vijf achten ingeschreven, voor de tweede divisie 7 ploegen. Nereus, de winnaar van verleden jaar, startte te Ouderkerk het eerst met tien seconden ver schil op nummer twee, de Hoop. Daarna ver trokken Njord, Laga en een gemengde ploeg van Nautilus en de Deutsche Turn und Ruder- verein, eveneens met 10 sec. onderling verschil. Vervolgens vertrokken de ploegen der tweede divisie. Willem III ging het eerst weg, vervolgens startten de Maas, een tweede Nereusploeg, de Amstel, de tweede Lagaploeg, Njord II en de Hoop n. De Hoop II was twee plaatsen te laat gestart en de Njordploeg hierd daarop in om voor de tweede maal te starten en dan in de juiste volgorde Nereus lag bij het Kalfje met flinken voor sprong nog steeds op kop. Njord was ingeloopen op de Hoop, terwyi het Delftsche Laga een eind was afgezakt, evenals de gemengde ploeg van Nautilus DTRV. De laatste acht kon het tempo niet volhouden en werd zelfs door Willem III, de eerst gestarte ploeg der tweede afdeeling, in gehaald. Nereus wist tenslotte nog iets meer weg te komen en won met een fraaien eindspurt vol komen onbedreigd. De tyd van Nereus over de 8 K.M., van Ouderkerk tot aan de finish bij het clubgebouw van De Hoop, bedroeg 27 min. 12 sec. De Hoop zelf kwam als tweede aan, doch het startverschil van 10 sec. met Njord was niet bewaard gebleven. Njord was enkele seconden ingeloopen en werd in deze tijdrace dus als tweede geklasseerd. Laga en Nautilus lagen ver achter. In de tweede groep was heel wat meer span ning. Willem III als eerste ploeg gestart, was voorgebleven, doch de andere ploegen waren aanzieniyk ingeloopen. Vooral de Amstel legde een goede koers af en met zeer gering verschil kwamen De Maas, Nereus II en de Amstel ach ter Willem III door de finish. Ook Nautilus DTRV was hierbij. De uitslagen luidden: Eerste divisie: 1. Nereus, tyd 27 min. 12 sec. De ploeg bestond uit M. Schoorl boeg, C. Giesberts, J. P. Regout, P. Hoorweg, H. S. D. Bartlema, S. de Wit, N. C. de Boer en J. B. M. van Ogtrop slag; G. Hallie stuurman. 2. Njord, Leiden, tyd 27 min. 36 see. 3. De Hoop, Amsterdam, tyd 27 min. 41 sec. 4. Laga, Delft, tijd 28 min. 12 sec. 5. Nautilus— DTRV, gemengde ploeg, tyd 29 min. 40 sec. Tweede divisie; 1. Amstel, tyd 27 min. 58 sec. De ploeg bestond uit W. Lobbes boeg, M. Scharff, J. Verbrugge, S. Klop, A. de Bruyn, C. Huying, J. de Ridder en K. Best slag. Stuur man C. Huying. 2. Nereus II, tyd 28 min. 35 sec. 3. Maas, tyd 28 min. 36 sec. 4. Willem III, tyd 28 min. 37 sec. 5. Laga IL tyd 28 min. 38 sec. 6. Njord II, tyd 28 min. 41 sec. 7. De Hoop H, tyd 29 min. 22 sec. Zondag zyn op „Woudestein" te Rotterdam wederom draverijen gehouden, onder de regle menten van de" Koninklyke Nederlandsche Harddraverü- en Renvereeniging. De uitslagen luidden: Draverij A, prysdravery 4e klasse over 1610 Meter: 1. Xenia G. (Eig. Stal Birkhoven). Draverij B, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Trotteur (Eig. K. Taams); 2. Calumet Bastle (Eig. G. J. v. d. Elshout). Draverij C, prijzendravery 2e en 3e klasse over 2000 Meter: 1. Xuthus (Eig. Stal Valken veen); 2. Up to Date (Eig. A. de Vlieger). Dravery D, heatpryzendraverij le klasse over 1610 Meter, le heat: 1 Calumet Donald (Eig. Stal Valkenveen)2. Libertus (Eig. Stal Rem brandt) 2e heat: Idem. Dravery E, kortebaandravery over 800 Meter: 1. X. Doorlooper (Eig. J. de Vlieger)2. Uilen spiegel (Eig. H. Numan)3. Xerxes (Eig. Mevr. K. van WieringenReselman). Kampioenschap Oost le klasse DOS—ZKC 6—0 West. le klasse K. Zaand.Olymp. 4—4 Promotie en degradatie ded—DTV 8—8 HerculesKattenb. 8—3 Oost. le klasse AKC—Wit-Blauw 1—8 Promotie en degradatie MercedesOnder Ons 33 Noord, le klasse Nlc.—Vitesse 8—3 NOORD-HOLLAND 2e klasse ZKV—Westerkw. 2 11-2 DTV 2—KVD 54 Promotie en degradatie Kattenb. 2 A'dam-Zuld 3—5 HaarlemBEP 31 BaerneRohda 2 0—2 ZUID-HOLLAND 2e klasse Die Haghe Sellldha 2-3 Oost 2e klasse Nafis 2Gr.-Zwart 0—3 Goorsche KC AKC 2 1—2 COMPETITIE: le klasse West Gooi—SCHC 4-1 4e klasse THC 3—Pinokklo 3 1-7 Promotie en degradatie 2e klasse prom. afd. Strawb.Kieviten 1—0 4e-3e klasse A'dam 4Bl'daal 3 3—2 MHC 4Kraaien 4—0 Be Fair 3Laren 3 3—1 Kiev 3—Vlet. 4 1—2 Oost 2e le klasse Union—Zwolle 4—c Zuid. 2e-le klasse Zw. Wit—Venlo 2—1 Tresllngbeker Halve eindstrijd A'dam 2—MHC 2-0 Holkema-beker Halve eindstrijd A'dam 2—MHC 2—0 Tornotlf en degradatie HDM S—HOC 2 2-2 2e-3e klasse HDM 2—A'foort B—1 Strawb.OK 2 6.1 3e-4e klasse RijswijkAlkmaar B—O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10