FRAAIE ZEGE VAN KERKRADE OP KOLPING KLEINE OVERWINNINGEN VAN AJAX EN GO-AHEAD Coureur rijdt in het publiek S.D.O.U.C. EN VOLENDAM DEELEN DE PUNTEN ■■PI VEL0CITAS EN D.W.S. MET 1—0 GEKLOPT MAANDAG 8 APRIL 1935 V. C. B. Voor de promotiecompetitie klopt Vogido B.V.C. met 31 Teylingen verliest met 42 van Excelsior D.H.L. en T.Y.B.B. ein digen gelijk gda TEYLINGEN—EXCELSIOR 2—4 De thuisclub niet op dreef S.D.O.U.C.-V olendam 1-1 Beide doelpunten in de eerste helft Kolping-Kerkrade 1-5 Beter spel beslist D.H.L.—T.Y.B.B. 3—2 Niet fraai, maar uiterst spannend HOCKEY Mooie overwinning der Nederlandsche dames Belgische team met 50 geklopt K. N. V. B. Vier van de vijf promotiewed strijden voor de eerste klasse eindigden in een ge lijk spel Blauw-Wit's kansen belangrijk gestegen DAMMEN Vos neemt de leiding Vijfde en zesde ronde om het kampioenschap van Nederland RotterdamAdmira ZWEMMEN Medica heeft wederom succes Nieuw wereldrecord 500 yards vrije slag Ontzettend ongeluk bij auto-wed strijden te Chateau Thierry Zeven toeschouwers gedood BILJARTEN Sweering verliest van van Belle De wereldkampioenschappen vijf kamp te Weenen UIT DE SPORTWERELD OHM.' Verscheidene terreinen waren tegen het weer van de afgeloopen week niet bestand gebleken, wat tot gevolg had, dat er zeer veel afkeuringen te melden vielen. De kam pioenswedstrijden gingen echter door, even als een tweetal promotie-wedstrijden en de belangrijke ontmoeting DHLTYBB, zoo dat het in ieder geval geen verloren Zon dag werd. Het is thans wel zeker, dat Kolping in de kampioenscompetitie geen rol van beteekenis zal spelen, want gisteren kreeg de Helmondsche club haar derde nederlaag te incasseeren. Kerk- rade was in Helmond goed op dreef en bleef door een sprekende 51 zege een der ernstige candidaten voor den eere-titel. SDOUC heeft zich in haar eersten thuiswed strijd niet onverdienstelijk geweerd, want een 1—1 gelijk spel tegen Volendam, is o.i. een eer- Vol resultaat van de Ulftsche club. HBC is thans de eenige club, die nog geen punt heeft behoeven af te staan. HBC Kerkrade Volendam SDOUC Kolping 6-4 12—6 6—2 1—4 2—11 Voor de promotie-competitie in Zuid II werd de wedstrijd GennepDEV na 35 minuten, toen de eerste klassers met 10 de leiding hadden, degens den regen gestaakt. In het Oosten leed BVC haar tweede neder laag, thans op eigen terrein tegen Vogido, dat biet 31 zegevierde. In West II begon Excelsior goed door een 4—2 zege op Teylingen in Sassenheim. De standen zijn: Mevo 1 1 0 0 2 4—3 BW Hercules 1 0 0 1 o 34 DEV Gennep 's Heerenberg 1 1 0 0 2 30 Vogido 1 1 0 0 2 3—1 BVC 2 0 0 2 0 1—6 Lobitsche Boys Excelsior 1 1 0 0 2 4—2 Teylingen 1 0 0 1 0 2—4 DHL of TYBB De eenige competitie-wedstrijd, die in de eer ste klasse doorging, was de ontmoeting in Delft tusschen DHL en TYBB. De Haarlemmers had den aan een punt genoeg om geheel veilig te zijn, maar de Delftenaren dachten er anders over en sleepten door een 32 zege beide pun ten in de wacht, zoodat deze twee clubs thans gelijk eindigen. Een beslissingswedstrijd tusschen beide tegen standers zal dus nu moeten uitmaken, wie de- gradatie-wedstrijden spelen moet. HBC 18 15 2 1 32 74—32 Graaf Willem 17 11 1 5 .23 42—34 Santpoort 18 7 5 6 19 42—26 Spartaan 16 8 1 7 17 45—33 SJc 18 6 4 8 16 40—59 Leonidas 17 5 5 7 15 31—36 Onze Gezellen 17 6 3 8 15 33—41 17 6 1 10 13 24—37 DHL 18 4 4 10 12 43—56 TYBB 18 5 2 11 12 41—61 Teylingen moest den eersten promotie-wedstrijd aanvangen met een zwakke voorhoede, en dientengevolge was het geheele elftal niet op dreef. De belangstelling was groot toen Excel sior door van Lingen den bal aan het rollen bracht. Van terreinterkennen was in 't begin geen sprake, want na een paar seconden suisde de bal over het Excelsior-doel. Verrassend snel werd de bal van voet tot voet verplaatst, zoo dat aan een gelijk opgaanden strijd werd ge dacht. Aan weerszijden werden vlugge aanval len ondernomen, welke steeds gevaar opleve ren, dcch dit werd voorloopig bezworen Langzaam toonden de gasten over betere spel- routine te beschikken. De goed samenspelende voorhoede zweefde eenige oogenblikken voor het Teylingen-doel, en door een hard schot blijkt keeper Hoenders geheel verrast en de stand is 01. Luid aangemoedigd gooide Tey lingen er nog een schepje op, Nobel zette links en rechts aan 't werk en het gelukte v. d. Ploeg na aardig solospel Kleinekoord met een hard schot het nakijken te geven (11). Nauwelijks was de bal weer aan 't rollen of razend snel ging de linksbuiten van Teylingen langs de Hjn. Een mooie voorzet volgde, doch Hoogeveen Jr. trapte hard in het zijnet. De Excelsior-voorhoede bemachtigde dan den bal. Oosterbolt zette keurig voor en v. Lingen was er als de kippen bij om van eenige meters Voor doel met een onhoudbaar schot de leiding te heroveren (12). Rust 12. De tweede helft was bijna geheel voor Ex celsior en aanval op aanval werd ondernomen, waarbij het geheele Teylingen-team werd over speeld. In deze periode was het een hopelooze ver warring in de voorhoede, waarin alleen de linksbuiten nogal op den voorgrond trad. doch ook diens voorzetten belandden veela in 't zij net. De druk werd steeds grooter en als het back- Stel ter Horst—Warmenhoven niet van goede klasse geweest was, was de score veel grooter geworden. Het duurde niet lang of Hoenders moest voor de derde maal visschen (13). Tey lingen ging toen de opstelling wijzigen en No bel bracht als midvoor wel eenige opleving. Nadat enkele schoten van zijn voet weggewerkt waren, zag hij zijn zwoegen toch met een doel punt beloond, ingekopt uit een corner (2—3). Hoewel nu bleek, dat de moed er nog niet uit was, bleven de aanvallen onbenullig. Uit een corner kon Excelsior den voorsprong nog ver- grooten (24) en hiermede was de strijd be slist. Door de gladheid van het veld, dat aan de spelers hooge eischen stelde, wat balcontröle en techniek betrof, stond deze wedstrijd, waarvan de uitslag de spelverhouding goed weergaf, niet op hoog peil. Nienhaus trapte af voor de thuisclub en er ontwikkelde zich spoedig een gelijkopgaande strijd met beide partijen om beurten in den aanval. De verdedigingen bleven echter voor loopig de aanvallers de baas. Een hard schot van Koning belandde in het zijnet en toen aan de andere zijde Westerhof alleen voor Sier kwam, kon de Volendamsche doelman het niet moeilijke schot gemakkelijk keeren. Geleid door de vleugelspelers, die goed in het spel betrok ken werden, zette Volendam verschilende ge vaarlijke aanvallen op. Ook SDOUC liet zich echter niet onbetuigd en Nienhaus kreeg een fraaie kans om de score te openen, die hij evenwel niet benutte. Na een half uur had Volendam echter suc ces, toen Koning hard en onhoudbaar inschoot (01). Een flink offensief der gastheeren volg de en acht minuten voor de rust slaagde Wey- kamp er in den gelijkmaker te scoren (11). Ook in de tweede helft gaven beide partijen elkaar niets toe. Aan weerszijden volgden goede aanvallen, waarvan die van de Ulftenaren voor al zeer gevaarlijk waren. Zoo schoot Nienhaus buiten bereik van Sier hard tegen den paal, terwijl de Volendamsche verdediging even later slechts met de grootste moeite een doelpunt kon voorkomen. Voor beide doelen ontstonden nog verschil lende gevaarlijke momenten, maar zonder ver dere doelpunten brak het einde aan met een 11 gelijk spél. Kolping telt Maas weer in de gelederen, maar heeft een invaller voor v. d. Linden, voor wien Grifrath meespeelt. Onder een flinke regenbui wordt afgetrapt. De bezoekers nemen echter aanstonds het spel in handen en bestormen het Kolpingdoel, waar van de Voort al spoedig zijn talenten moet toonen. Als Kerkrade voor de derde maal een corner te nemen krijgt nemen de gasten na een schermutseling door den rechtsbinnen de leiding (01). Lang hebben ze hiervan echter geen pleizier. Bij een aanval der thuisclub zet v. d. Heuvel goed voor en Korf- nuyt verrast Ries met een hard schot (11). Kolping is dan een korte periode iets meer in den aanval, echter zonder succes te kunnen boeken. Een schot van Kornuyt wordt door den paal gekeerd. Uit een corner nemen de Lim burgers op gelukkige wijze de leiding, wanneer de bal via Smits langs van de Voort verdwijnt. (1—2). Na de rust domineert Kerkrade in hooge ma te en van de Voort krijgt druk werk. Hij kan echter niet verhinderen dat hij van dichtbij door Vondenhoff wordt gepasseerd (13). Het spel van Kolping maakt thans een poveren in druk en doorloopend verkeert het doel der thuisclub in gevaar. Uit een goed genomen corner schiet Roukens eenige oogenblikken la ter met een omhaal keurig in, onhoudbaar voor van de Voort (14). Op fortuinlijke wijze we ten de bezoekers dan den stand nogmaals te vergrooten. Een voorzet van Scheelen belandt via van den Heuvel in eigen doel (1—5). Direct hierna ontsnapt het Kolpingdoel op het nip pertje. Met onveranderden stand komt echter het einde. Kerkrade won verdiend door veel beter spel. Uitblinkers waren de beide backs, midhalf, rechtsbinnen en speciaal linksbuiten Lambie. Kolping was er absoluut uit en had van de Voort niet op zoo schitterende wijze zijn doel verdedigd, dan was de nederlaag ongetwij feld nog veel grooter geweest. Scheidsrechter Laarmans leidde uitstekend. X' De AmeriJcaawSche zwemmer Jack Medica vestigde Zondag een nieuw wereldrecord op de 500 yards vrije slag Op verdiende wijze is D. H. L. er in ge slaagd de Haarlemmers met een kleine neder laag huiswaarts te zenden, zoodat nu in een extra beslissingswedstrijd zal moeten worden uitgemaakt, welke van beide ploegen den strijd met Teij lingen en Excelsior zal moeten uit vechten. Mooi is de wedstrijd niet geweest, ten eerste door het zeer gladde veld, en vervolgens door het feit, dat de meeste spelers last van hun zenuwen hadden. Het begin van den strijd was zeer sensationeel. Direct na den aftrap gat de invaller spil der Delftenaren een ver en hoog schot op doel, hetwelk keeper Oppen, kamp niet klemvast kon vangen, zoodat Van Zinnen na een minuut reeds 10 wist te maken. Enkele minuten later kon de Delftsclie doelverdediger een voorzet van rechts niet vol doende onderscheppen, waarop Kamer, die linksbuiten speelde, het leer over de Delftsche doellijn werkte. Na 4 minuten was het dus 1—1. Een kwartier later wist Persoon na mooi samenspel van den Haarlemschen aanval, met een keurig schot den Boys de leiding te geven, 12. Dit was echter voor de Leeuwen het sein om een geweldig offensief op de geel-zwarte veste in te zetten. Eenmaal moest by een schot van Stokman, de paal Oppenkamp te hulp komen, maar het was uitstel van executie, daar, na handig veldwerk van Ninaber en Van Zinnen, C. Alsemgeest maar voor het inschieten had, 2—2. Na dit succes lieten de Leeuwen hun prooi niet meer los, en na diverse vergeefsche po gingen, wist Hermsen D. H. L. na een vrijen schop de leiding te hergeven. Rust 32. Na de hervatting bleef D. H. L. den toon aangeven. Dikwijls stond heel T. Y. B. B. te verdedigen, en er was geen doorkomen aan. Toen de thuisclub er niet in slaagde haar voorsprong te vergrooten, trok zij een kwartier voor het einde C. Alsemgeest in de halfiinie terug, hiermede het zekere voor het onzekere nemend. Op het terrein van het Clubhuis te Werve te Rijswijk werd Zondagmiddag onder flinke be langstelling de hockeylandenwedstrijd voor da mes gespeeld tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Nederland en België. De nationale ploeg speelde een hoogs taanden en snellen wedstrijd, waarbij het team der Bel gische dames constant in de minderheid was door gemis aan snelheid en stickvastheid. Direct na den aanvang wist mej. Teilegen voor Nederland te doelpunten (10). Steeds bleven de onzen in cien aanval en alleen door taai verdedigen van de Belgische dames werd nog maar eenmaal in deze helft gescoord, we derom door mej. Tellegen. Na de rust was het overwicht nog grooter. Met goed en snel spel waren de Hollandsche dames steeds in den aanval. Vrij spoedig had mej. Broese van Groenou den stand op 30 gebracht, waaraan mej. Fabesr na een minuut of vijf het vierde doelpunt toevoegde. Kort voor het einde bracht mej. van Grinsven de score op 5—0. Ook in deze helft wisten de Belgische dames geen enkele maal den bal in den slagcirkel vrij te spelen en onze nationale doelverdedigster behoefde ook nu maar eenmaal in te grijpen. Zondag werden te Hannover de jaarlijksche Eilenriede-wedstrijden gehouden, die ook nu weer groote belangstelling trokken In den strijd om het landskampioenschap heeft Go Ahead gisteren haar goede kansen gehandhaafd door een 1O-zege in Deven ter op het Amsterdamsche D. W. S., dat kranig partij gaf en een eervolle nederlaag leed. Ook Ajax ondervond in Groningen har den tegenstand van Velocitas, dat tot kort voor het einde stand kon houden Door een doelpunt in het laatst van den strijd ge scoord, wonnen de rood-witten tenslotte met het eenige doelpunt van den wedstrijd. Go Ahead P.S.V. Ajax Velocitas D.W.S. 2 1 1 0 0 0 0 1 1 2 4 2 2 0 0 2—0 5—0 1—1 0—1 0—6 De wedstrijden om het damkampioenschap van Nederland werden Zaterdag en Zondag in het Parkhotel te Amsterdam voortgezet met de volgende resultaten: Vijfde ronde: A LigthartC. Janneman P. J. van DartelenJ. M. Bom A. K. W. Damme-B. Dukel F. RamanJ. H. Vos Zesde ronde: C. JannemanW. Rustenburg J. H. VosC. J. Lochtenberg B. DukelF. Raman J. M. BomA. K. W. Damme A. LigthartP. J. van Dartelen 2—0 1—1 0—2 1—1 1—1 2—0 1—1 1—1 2—0 Dukel en Bom slaagden erin hun positie aan den kop op keurige wijze te handhaven. In de vijfde ronde speelde Dukel tegen Damme een zuivere va-banque partij, waarin Damme voort durend in het voordeel stond door een zeer krachtige centrumpositie. Inplaats van in een gewonnen stelling recht streeks en onmiddellijk de damlijn te bereiken, talmde Damme en gaf den IJmuidenaar daar door gelegenheid een listig valletje op te zetten, waarvan zijn tegenstander het slachtoffer werd. Bom, de Haagsche debutant, die pas drie jaren speelt en twee malen Zuid-Hollandsch kampioen werd, verrast een ieder. Zijn partij tegen den Zandvoortenaar Van Dartelen was zeer fraai. Bom ging met zwart al heel spoedig op veld 27, formeerde een flankstelling en wachtte rustig af, hoe zijn tegenstander zijn positie zou opbouwen. Van Dartelen wist op keurige wijze in het voordeel te komen door een te snel aanvallen van den Hagenaar en forceer de schijfwinst, maar Bom gaf zich toen geheel en na een lang eindspel (de partij duurde ruim zes uur) moest Van Dartelen met remise genoe gen nemen. Vos en Raman besloten na een kalme partij, waarin zij geen vat op elkaar kregen, eveneens tot een puntenverdeeling. Ligthart slaagde er in door een fraaie winstpartij tegen Janneman op zijn gemiddelde te komen. De jongste mees ter behandelde een onregelmatige centrumpar tij op de juiste wijze, drong zijn tegenstander geheel naar de flanken en het resultaat werd een doorbraak van Ligthart, die Janneman, of schoon hij eveneens op dam kwam, geen kansen meer bood. De grootste verrassing in deze ronde was on getwijfeld Damme's nederlaag tegen Dukel. In de zesde ronde heeft Ligthart het voor beeld van zijn stadgenoot Dukel der vorige week gevolgd en door een buitengewoon mooie zege op Van Dartelen zelfs nog een aardige kans op den titel gekregen. Van Dartelen's positie is met drie punten uit zes wedstrijden hierdoor zeer précair geworden. Tegen Ligthart had hij in het middenspel tempi-nadeel, waarbij nog kwam, dat de IJmui denaar met een zeer vooruitgeschoven schijf twee van zijn tegenstanders in bedwang hield. En al slaagde Van Dartelen er naderhand in, dit nadeel op te heffen, Ligthart viel nu aan over een ander strategisch veld en het bleek de juiste tactiek te zijn. In een schyveneindspel kwam Van Dartelen steeds te laat en Ligthart won op correcte wijze. Dukel en Raman hadden een interessante partij. Een 3126 opening van Dukel werd later in klassiek spel herleid en de berekening der tempi kostte toen veel voorstellingsvermogen. Ook het middenspel was zeer onregelmatig, maar er volgde toch weer een klassieke op bouw, die kansen bood op symmetrie. In tijd nood koos Dukel echter een voortzetting, die hem meer kansen gaf, doch Raman wist door een uitstekend gambiet erger te voorkomen, en het slot bracht een remise, die zeker voor bei den verdiend kwam. Bom had tegen Damme weer een mooie aan- valsparty, waarin hij steeds werkte aan de ver volmaking van zijn centrum. Damme hield zich eerst teruggetrokken, behield echter voortdu rend zijn kansen op een langen vleugel-aanval en toen de posities in zes om zes om een ver klaring vroegen, was de D.O.S.'er wel genoodzaakt om tot den aanval over te gaan. De stand bleek toen voor geen van beiden nog kansen te be vatten. Met deze remise bleef Bom zich onder de leiders scharen en raakte Damme zijn laatste kans kwijt. Janneman speelde tegen Rustenburg zóó va- banque, dat hier ales kon verwacht worden. En het was toch eerst flankspel, na een 3429 1923 inleiding. Een oogenschijnlijke verzwak king op Rustenburg's langen vleugel gaf den Rotterdammer aanleiding tot het innemen van een zeer riskante voortzetting rechts. Rusten burg, die een zet te voren een dreiging naar dam had bezworen, werd het slachtoffer van een venijnig damzetje, dat Janneman goede kansen gaf. Hij benutte deze niet, althans een nadere analyse zal moeten uitmaken of winst mogelijk was! En na taai doorzetten wist de G.S.'er nog net een remise d'accord te bewerk stelligen. Vos versloeg Lochtenberg in een ouderwetsche party en nam daarmede de leiding. Lochten berg probeerde het in een klassieke partij met een opsluiting aan den langen vleugel, met de bedoeling, het kerkhofveld z9 te bezetten. Maar zijn clubgenoot formeerde een klaverbladstel ling, zorgde er tegelijkertijd voor ruit 39 onbe zet te laten en viel toen krachtig aan op den anderen vleugel. Stukverlies voor Lochtenberg volgde, maar 't duurde toch nog eenigen tijd, voordat Lochtenberg gewonnen gaf. De stand is nu: J. H. Vos 6 3 3 0 9 J. M. Bom 6 2 4 0 8 B. Dukel 6 3 2 1 8 A. Ligthart 6 2 3 1 7 C. Janneman 6 2 2 2 6 W. Rustenburg 5 0 5 0 6 F. Raman 6 0 5 1 5 A. K. W. Damme 6 1 3 2 5 P. J. van Dartelen 6 0 3 3 3 C. J. Lochtenberg 5 0 2 3 2 Van de vyf promotie-wedstrijden, die gisteren gespeeld werden Willem IIFalemig ging wegens terreinafkeuring niet door eindigden er niet minder dan vier in een geiyk spel. Blauw-Wit was de eenige club, die beide pun ten in de wacht sleepte, daar Z.V.V. in het Amsterdamsche Stadion met 30 werd geklopt. Een zeer gunstig resultaat voor de zebra's, die reeds met één been in de eerste klasse staan. In de residentie bracht H.B.S. het tegen O.D.S. niet verder dan een gelijk spel. De kraaien namen tweematl de leiding, maar tel kens zorgde de Dordtsche club voor den gelijk maker. Deze puntenverdeeling is zeker niet ongunstig voor H.V.V., dat gisteren op het Sparta-terrein te Rotterdam met 20 van C.V.V. won en nu als kampioen van de tweede klasse A van af' deeling II tegen H.B.S. en O.D.S. haar geluk zal beproeven om de oude plaats in de eerste klasse weer te veroveren. In Nijmegen kreeg Vitesse het tegen 't ener gieke S.C.H. hard te verantwoorden. Ook hier scoorden beide partijen tweemaal, zoodat het einde een puntenverdeeling bracht, een resul taat, waarmede de Arnhemmers o.i. tevreden kunn n zijn. Daar Willem IIPalemig door afkeuring van het veld der tricolores niet doorging, werd in het Zuiden alleen de ontmoeting Roermond Middelburg verspeeld. Het einde kwam hier met blanken stand, daar geen van bside oud-eerste klassers het net wist te vinden. Ook in Joure werden in de ontmoeting de KooiFrisia de punten gedeeld door een 22 geljjk spel. De verschillende standen zijn nu: Blauw-Wit 2 2 0 0 4 40 Overmaas 1 0 0 1 0 0—1 Z.V.V. 1 0 0 1 0 0—3 H.B.S. C.D.S. H.V.V. S.C.H. Vitesse Hengelo Middelburg Roermond Palemir' Willem II De Kooi Frisia Hoogezand 1 2—2 1 2—2 2—2 2—2 0—0 0—0 2—2 2—2 Van de drie competitiewedstrijden, die in de eerste klasse nog gespeeld moesten worden, werd in Den Bosch nog de ontmoeting B.V.V.Longa gespeeld, die een 22 gelijk spel opleverde. Thans resten nog de wedstrijden Eindhoven Juliana en SneekH.S.C. P.S.V. 18 13 3 2 29 50—18 N.A.C. 18 11 5 2 27 55—29 Longa 18 7 5 6 19 40—39 B.V.V. 18 8 3 7 19 39—43 Juliana 17 6 6 5 18 32—34 Eindhoven 17 6 3 8 15 34—39 Bleyerheide 18 5 4 9 14 26—43 M.V.V. 18 4 5 9 13 26—29 N.O.A.D. 18 5 3 10 13 31—48 Willem II 18 4 3 11 11 26—37 Het Rotterdamsche elftal, dat Zondag a.s. op het terrein van Sparta tegen Admira zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Cohen, Sparta; achter Vollaard (Steeds Hooger, en Pettinga, HDVS; midden: Breitner, HDVS, B. Paauwe. Feijenoord, en Van Heel, Feijenoord; voor: De Jong, Xerxes, Vrauw- deunt, Feijenoord, Lagendaal, Xerxes, Spaan donk, Neptunus, en Seton, Sparta. De Amerikaansche zwemmer Jack Medica verbeterde Zondag te New York het wereld record 500 yards vrije slag met een tijd van 5 min. 16.3 sec. Het oude wereldrecord stond eveneens op zijn naam met een tijd van 5 min. 26.6 sec., hetwelk hij in 1933 vestigde. Zijn tyd over de 300 yards bedroeg 3 min. 5.8 sec. en deze tijd was nog beneden het Ameri kaansche record van Gilhula, die dat record met een tijd van 3 min. 6.8 sec. op zijn naam heeft staan. PARIJS, 8 April. Tijdens de auto races, die Zondag te Chateau Thierry werden gehouden is een ontzettend on geluk gebeurd, waarbij niet minder dan zeven menschenlevens te betreuren val len. De Italiaansche coureur Cattaneo vloog met zijn wagen bij de finish op de toeschouwers in, waarbij drie men- schen op slag gedood werden en vele anderen zwaar gewond. Van de gekwet sten zijn er inmiddels nog vier aan hun verwondingen bezweken, zoodat het on geluk tot nu toe aan zeven menschen het leven heeft gekost. De coureur zelf bleef ongedeerd. Even voor vier uur startte de Italiaan voor zijn tweede course. Na 950 meter zette hij, naar „De Courant" meldt, de remmen aan, daar bij dezen wedstrijd een stilstaande finish was voorgeschreven. Daarby moet een remveer zyn afgebroken. De wagen raakte in ieder geval uit den koers en vloog tegen de wegglooiing op, waardoor zich een paniek van het publiek mees ter maakte. Het volgend oogenblik steeg een ge jammer uit de massa op. Een vrouw, een meisje en een zeventienjarige knaap bleken op slag gedood te zyn. Onmiddellyk werden de verdere wedstrüden afgelast en een hulpdienst georga niseerd. Particuliere auto's werden in allerijl gerequireerd om de gewonden naar het zieken huis te Chateau Thierry over te brengen. Vol gens de laatste berichten was de toestand van minstens vyf der zwaargewonden als hopeloos te beschouwen. De over een K.M. loopende wedstrijd werd vol gens een nieuwe formule verreden. De beste tyd van den dag werd gemaakt door den Franschman Beauvist met zyn 5 Liter Hugatti, die een tyd noteerde van 30.4 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 118,421 den kilometer aflegde. Hy verbeterde hiermede alle klasserecords op dit traject. Zaterdag en Zondag werden de wereldkam pioenschappen biljarten vyfkamp te Weenen voortgezet. Onze landgenoot Sweering, die Zaterdag vrij had, speelde Zondag tegen den Belg van Belle, die met 64 won. Het 7%- en het driebandenspel was voor Sweering, doch in de overige onderdeelen had hy weinig tegen den Belg in te brengen. Het resultaat was: Van Belle Sweering Libre 45/2 bandspel 7 y, 3-banden Totaal: Van Belle 1993 punten in 56 beurten, moyenne 32.01. Sweering 1794 punten in 56 beurten, moyenne 32.03. De overige resultaten waren: De Gasparin wint van Schneider met 100. 200 1 200 200 0 1 0 0 150 5 30 117 76 5 15.20 56 50 5 10.— 24 28 5 5.60 19 92 10 9.20 34 100 10 10.— 44 10 35 0.285 3 20 35 0570 2 Totaal Schneider De Gasparin pnt. 1472 2325 brt. alg. gem 68 21.64 68 34.19 Van Belle wint van Schwarzer met 100. Totaal: Van Belle Schwarzer 2325 1281 73 73 31.84 1704 Reicher wint van de Doncker met 82. Totaal De Doncker Reicher 1140 1995 51 51 24.31 39.11 Albert wint van Martinez met 100. Totaal AJbert Martinez 2325 1316 69 33.17 10.07 Schwarzer wint met 82 van Martinez. Totaal Martinez Schwarzer 1446 1775 118 118 Albert wint met 64 van De Doncker. Totaal De Doncker Albert 1461 1967 50 50 16.49 14.53 29.22 39.34 Reicher wint met 100 van Schneider. Totaal Reicher Schneider 2325 1327 79 78 29.43 16.79

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9