A Italië flirt met Joego-Slavië I B Hoe bloemen het onder boomen doen Nachtelijke brand Als „man van ervaring" zeg ik; BOSKOOP TOONT HET GECHARMEERD VAN DE KLEINE ENTENTE DINSDAG 9 APRIL 1935 Een nieuwe gedachte verwezen lijkt op de a.s. bloemen tentoonstelling Belofte maakt schuld Bloemen onder boomen Dennen in den polder! Toestand der kleine boeren De hypotheeklasten zijn te zwaar BUITENLANDERS BIJ DE FILMPRODUCTIE Hun medewerking slechts in zeer bijzondere gevallen noodig geacht WERELDTENTOONSTELLING TE BRUSSEL Prinses Juliana op bezoek? Drie huizen in het dichtbebouwde deel van oud Nijmegen door het vuur geteisterd Zeer groote schade Moeders! gebruik voor alle babies regelmatig tl alléén Palmolive zeep 2 voor 25 ct. de zeep der jeugd! OVER HYGIËNE GESPROKEN 65 L. regenwater bij 100 L. melk DE „WILDE" BUSSEN Aan de gevolgen overleden Voor Hongarije niet prettig NA DEN HOTELBRAND TE ALPHEN a. d. RIJN Gebouw van historische beteeke nis vernield R. K. RECLASSEERING Algemeene vergadering te Utrecht BILLIJKER VERDEELING DER LASTEN Wijziging Beroepswet ALS EERE-LID GEROYEERD EERSTE KAMER KOMT 24 APRIL BIJEEN MAN VERDRONKEN Een boschtafereel midden in de polders Een kijkje op de Boskoopsche bloemententoonstelling Woensdagmiddag te 2 uur zal de groote bloemententoonstelling te Boskoop door ir. Roebroek, den di recteur-generaal van den landbouw, geopend worden. Naast Heemstede Boskoop? Menigeen zal zich afvragen of het nu wel zin heeft, naast het groote evenement dat de „Flora" is, en waar ook de Boskoopsche en Aalsmeersche kweekers ruim gelegenheid hebben, hun producten te la ten zien, te Boskoop een aparte tentoonstelling te houden. De zaak zit zoo. In 1931 reeds had de voor zitter der Boskoopsche Kweekersvereeniging aan den voorzitter der Vereen, voor Bloembollencul tuur toegezegd in" 1935, het jaar van de „Flora", géén tentoonstelling te houden. Maar aan de di rectie der Spoorwegen had men toen reeds be loofd, in 't jaar dat de spoorlijn Alfen-Boskoop- Gouda geopend zou worden, juist een groote tentoonstelling te houden. De opening van die lijn was n.l. vastgesteld voor 1934. Toen het een jaar later werd, kwam de eerste belofte met de tweede in strijd, en de Boskoopsche kweekers, die wat propaganda wel kunnen gebruiken, heb ben toen toch maar besloten, in en bij het Uieuwe vereenigingsgebouw „Flora" een groote bloemententoonstelling te houden. Zij hebben daarin echter een geheel bijzon dere gedachte belichaamd, zoodat men zeker hiet kan zeggen, dat Boskoop een copie van Heemstede is. Reeds langen tijd, van 1932 af, maakt men in Boskoop propaganda voor een „nationaal park" op de Veluwe, dat een nieuw afzetgebied voor de Boskoopsche producten zou worden. Het is nooit de bedoeling geweest dit te doen op de wijze waarop men in de Vereenigde Staten na tionale parken inricht, met buffels en Indianen stammen, doch slechts door een uitgestrekt ter rein op de Veluwe door verdere beplanting om te zetten in een bloementuin waar binnen- en buitenlanders verpoozing zouden kunnen vin den. Dit zou dan moeten geschieden door onder de eiken, de dennen en sparren een lage be planting van bloemen en heesters aan te bren gen. Dit ide wordt nog steeds gepropageerd en bovendien zoekt men in het algemeen de aan dacht van landgoedbezitters, van gemeentebe sturen e.d. er op te vestigen, welke prachtige resultaten te bereiken zijn door onder hoog op gaand geboomte een onderbeplanting aan te wenden van rhododendrons, azalea's, coniferen enz. Dit zal men dank zij den steun der Sier teelt-centrale in den komenden zomer reeds op verschillende plaatsen in het land kunnen Zien, daar men dergelijke beplantingen reeds heeft aangebracht in Den Haag langs den ouden Scheveningschen weg en in de bosch- jes van Poot, te Amsterdam in het Vondelpark en ook in de omgeving van Nijmegen. Op zeer aantrekkelijke wijze wordt dit nu nog eens dóór deze tentoonstelling gedemonstreerd. Een geheel perceel weiland heeft men om heind en met zeildoek overdekt, en zoo omgezet in een tentoonstellingshal die er wezen mag. Maar niemand die er binnen treedt, zal vermoe den, dat op dezen grond nog enkele maanden ge leden de koeien en schapen rondliepen. Integen deel, thans is de grond droog en heuvelachtig, en rijzen er weelderige dennen op in het hartje van den Zuid-Hollandschen polder! De paden zijn bestrooid met dennennaalden- en daarlangs groeien in niet-te-beschrijven kleurenpracht de rhododendrons, de rozen, de azalea's, de gou den- en blauwe regen, brem, sierkers en -appel bloesem en honderd andere prachtige bloemen. Gisteren hebben wij van dat alles reeds volop genoten, ofschoon alles nog in aanbouw was, Wij zullen volstaan met hier weer te geven de gedachte die aan de architectuur der ten toonstelling ten grondslag ligt: Een slotheer heeft vanuit zijn woonkamer over een schitterend rosarium geheel in oranje- tint gehouden, door de klimroos „Prinses van Oranje", een onbegrensd vergezicht door een bosch van oude dennen, dat omgeven en be grensd wordt door jongeren boschaanleg. Een van z'n ondergeschikten woont aan den rand van het bosch in een schilderachtige, met rieten dak bedekte kleine woning, die geheel in stijl met het omringende op een terp gebouwd is. Een in rustige stemming gehouden bosch vijver met rustieke brug geeft een gepasten over gang in het aangebrachte panorama. Het heeft heel wat moeite gekost om de be- «oodigde dennen naar Boskoop te brengen. Men ^eeft uit de Veluwe enkele pracht-exemplaren weggehaald, maar die waren te groot om per ♦rein te vervoeren. Toen heeft men de groote takken er afgezaagd, genummerd en afzonderlijk vervoerd, om de bdbmen in Boskoop weer in elkaar te zetten. Thans prijken zij in al hun heerlijkheid in de tentoonstellingstent te mid den der weilanden. De tentoonstelling zal geopend zijn tot 24 April: op werkdagen van 10 uur v.m. tot II uur n.m., op Zondag van 12 tot 6 en van 8 tot 11 uur. De spoorwegen zullen naar behoeften extra- treinen inleggen als attractie zullen op het nieuwe lijntje GoudaBoskoop Dieseltreinen rijden en ook het bus verkeer naar Boskoop zal vermenigvuldigd worden. De tentoonstelling is een „laatste krachtsin spanning" van de Boskoopsche sierkweekers. Mogen goede resultaten hun dapper initiatief beloonen. In Nijmegen vergaderde Maandag de N. C. B. voor den kring Nijmegen, waar de belangen der boeren werden besproken, vooral wat betreft een te zwaren last der hypotheken. Mr. van Haastert betoogde, dat de boer de hypotheek rente over het algemeen uit het bedrijf moet opbrengen en de bedrijfsresultaten zijn vaak van dien aard, dat zulks moeilijk gaat. Spr. is geen voorstander van een hypotheekstelsel, dat van liberalen oorsprong is. De rente is vaak veel te hoog. Ruim 30 pCt. van alle hypothe ken hebben een rente van 55pCt. Men kan soms wel van folterrente spreken. De z.g. stille executies, waardoor het eigen dom van den boer naar den schuldeischer over gaat, hebben maar al te ^ak plaats. Hier moet ingegrepen worden vooral nu vele bedrijven noodlijdend zijn geworden. N.O.B. en A.B.T.B. hebben hier voor de arme boeren wat gedaan. Eerst willen zij bemiddelen tus- schen debiteur en crediteur. Lukt dat niet, dan willen zij een regeeringsinstantie in het leven roepen, een z.g. Kamer voor Crisishypotheek- zaken. Deze Kamer heeft verschillende bemid delingsbevoegdheden. Spr. zou het een ideaal vinden wanneer deze crisishypotheekbank een rijksinstelling werd. De bondssecretaris stelde nog eenige officieele steunmaatregelen voor de boerenbedrijven in uitzicht. Als teekenend voor den toestand werd aan gehaald dat boeren uit de omgeving van Utrecht al melk kosteloos distribueeren om al thans den melksteun te kunnen ontvangen. De Veehouderijcentrale moet haar werkzaamheden voor een goed deel staken. veehouder zelf, maar diens 18-jarige zoon de schuldige was. Deze vond het geval blijkbaar niet zoo heel erg. Hij verklaarde althans rond uit, 's morgens na het melken een paar emmer tjes regenwater, welke klaarstonden om der koeien dorst te lesschen, bij de melk in de bus sen te hebben gedaan. Ambtenaren van den Keuringsdienst van Waren hebben een monster genomen, waaruit kwam vast te staan, dat bij 100 L. melk niet minder dan 65 L. regenwater was gevoegd. De ambtenaar van het O. M. meende dan ook, dat hier geen water bij de melk, maar melk bij het water was gedaan en eischte een geldboete van 500.subs. 1 maand hechtenis. In verband met den leeftijd van den verd. en diens financieelen toestand verminderde de •Kantonrechter de staf tot 50.boete, subs. 20 dagen hechtenis. De Minister van Sociale Zaken is op grond mede van een persoonlijk onderzoek tot de over tuiging gekomen, dat het verrichten van arbeid door buitenlanders bij de film-productie slechts in zeer bijzondere gevallen noodig moet wor den geacht. Aanvragen om vergunning voor het werken van buitenlandsche krachten in dat bedrijf, zul len hier rekening mede dienen te houden. Indien filmproducenten niettemin een ar beidsovereenkomst met buitenlanders willen sluiten, zullen zij in de toekomst geen tegemoet koming kunnen verwachten, indien zij zich reeds met een buitenlander verbonden hebben, alvorens omtrent de vergunning overleg te heb ben gepleegd met den directeur van den Rijks dienst der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling. Op de wereldtentoonstelling te Brussel zal van 26 Mei tot 1 Juni een Nederlandsche week worden gehouden. In zekere Belgische tentoon stellingskringen beweert men, volgens de N. R. Crt. te weten, dat Prinses Juliana bij deze ge legenheid een bezoek zal brengen aan het Bel gische Hof en het Nederlandsche paviljoen op de tentoonstelling zal bezichtigen. Van offi cieele Belgische zijde wordt dit bericht nog niet bevestigd. In den afgeloopen nacht te ongeveer 1 uur is de brandweer gealarmeerd voor een zwaren brand, ontstaan in perceel Lange Hezelstraat 41, waarin gevestigd is een zaak in kruideniers waren en koloniale waren van den heer P. Burgers. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen reeds uit het dak. Het perceel is on bewoond: de heer Burgers heeft in de stad verscheidene filialen. Het onderzoek van de brandweer wees uit, dat het vuur reeds aan de achterzijde was doorgedrongen tot de belendende perceelen, in gebruik als slagerij van den heer Benning op no. 39 en als banketbakkerij van den heer Wijers op no. 43. Via de Magirus-ladder, die aan de straat zijde was opgedraaid, werd .de eerste aanval op de in het huis van den heer Burgers fel uit slaande vlammen geopend. Tevens werden door de brandweer, die met veel materiaal ter plaat se was, slangen gelegd door de belendende per ceelen, teneinde het vooral in de beneden-ach tervertrekken van perceel no. 43 woedende vuur te bereiken. De tactiek van de brandweer was er op ge richt, het vuur in te sluiten, hetgeen, daar de brandende perceelen in het dicht bebouwde ge deelte van de oude stad liggen, met groote moeilijkheden gepaard ging. Dichte rookwolken dreven over de stad en trokken een talrijk publiek naar de plaats, waar de brand woedde. De rosse gloed der vlammen was tot iri verren omtrek zichtbaar. Eerst na langdurigen arbeid slaagde de brandweer erin, het vuur te localiseeren. Het was ruim twee uur toen zij aan de voorzijde den brand mees ter was, doch er verstreek nog een half uur eer ook het vuur in het midden en aan de achterzijde van het huis van den heer Burgers was bedwongen. Ook in de andere perceelen was men het vuur op dit tijdstip meester, doch het duurde nog zeer geruimen tijd, voor men met het nablusschingswerk gereed was. V-'iï- i\iï' Ook de teerste huid heeft van Palmolive niets te lijden. Integendeel 1 De olijf- en palmoliën, in Palmolive zeep verwerkt, verzachten wonderbaarlijk. Laat een schoonheids-expert Uw huid on derzoeken.... tien tegen één dat hij U raadt dagelijks te masseeren met het over vloedige schuim van Palmolive! Wat Uw teint jeugdig houdt, is stellig ook voor Uw lichaamshuid aan te beve len. Gebruik Palmolive voor Uw bad, als U frisch en opgewekt wilt blijven. Dat de hygiëne ten plattelande nogwel eens iets te wenschen overlaat, bleek uit een zaak, welke voor het Kantongerecht te Alphen a. O. Rijn werd behandeld. Hiervoor had zich te verantwoorden een vee houder uit Ter Aar, wegens melkvervalschhig Bü de behandeling bleek, dat eigenlijk niet de VOS Hiernaast vindt men afge beeld het affiche voor de Post zegel-actie, dat werd uitgevoerd door den heer H. Molenaar. Het sterk sprekend billet, in forsche lijnen opgezet, zegt di rect waar het om gaat: de serie postzegels. Het woord „helpt" en het stroomende geld suggeree- ren onmiddellijk de gedachte aan postzegels koopen en daar door een goed werk verrichten. De donkere hand, welke de post zegels ophoudt en de blanke hand, waaruit het geld mild vloeit, symboliseeren de gedach te „van duisternis tot licht" De beide handen zijn de slanke ideëele handen van den mensch, die bereid is zijn mede- menschen te helpen. Het affiche is uitgevoerd in zwart en wit, terwijl het woord HELPT" gezet is op geel fond. De postzegels zijn uitgevoerd in de natuurlijke kleuren. De schade is zeer aanzienlijk. Het pand van den heer Burgers is vrijwel uitgebrand; van de bakkerij van den heer Wijers werd het be neden-achtergedeelte verwoest, terwijl het per ceel van den heer Benning vooral aanzienlijke waterschade kreeg. Een aantal woningen, aan de achterzijde der brandende perceelen gelegen, moest met het oog op uitbrêiding van den brand worden ontruimd. De aangerichte schade wordt door verzeke ring gedekt. Voor den Amsterdamschen kantonrechter mr. Höfelt heeft Maandag de autobusonder nemer van Z. uit Rotterdam terecht gestaan verdacht van overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen. Verdachte zou in December en Januari j.l. een autobusdienst hebben onderhouden tus- schen Amsterdam en Rotterdam v.v. De bus sen feijn op den Haarlemmerweg herhaaldelijk aangehouden door de verkeerspolitie. Ver dachte voerde aan, dat hij zijn wagens uit sluitend verhuurt aan gezelschappen. De ambtenaar van het O.M. requireerde een geldboete van ƒ300 subs. 50 dagen hechtenis. De kantonrechter achtte niet bewezen, dat verdachte een geregelden dienst onderhield, zoodat hij verd. vrijsprak. Een werkman, die in den loop van de vorige week werkzaamheden verrichtte op het politie bureau te Vlissingen, werd in den kelder door kolendamp bedwelmd. De man werd naar het St. Josephs-Ziekenhuis vervoerd, waar hij thans is overleden. n de politiek kunnen stemmingen even snel en radicaal omslaan als het weer in April. Het is niet moeilijk om daarvan frappante voorbeelden te vinden. Hebben de Duitsche na- tionaal-socialisten niet met al de stelligheid, waarover deze stellige beweerders bij voorbaat meenen te kunnen beschikken, verzekerd, dat de door hen geforceerde volksdagverkiezing den nazi's een tweederden-meerderheid in de Vrije Stad Danzig zou bezorgen, zoodat zij de grond wet zouden kunnen wijzigen en ook daar het totaliteitsprincipe zouden kunnen invoeren? Hebben Goering, Goebbels en Hess, die in Danzig vlak vóór het beslissend moment als het zwaarst denkbare partijgeschut in het veld werden ge bracht, niet met de van hen bekende stemver heffing uitgeroepen, dat Danzig thans zou bewij zen oer-Duitsch te zijn door zich met overwel digende overtuigingskracht uit te spreken voor het nationaal-socialisme? De nationaal-socialis- ten bereikten echter, ondanks hun fanatiek ijve ren en intimideeren, de tweederden-meerderheid niet. Het Centrum, waartegen vooral de strijd der nazi's ging, bleef evenals de S. P. D. zich zelf nagenoeg gelijk, alleen de communisten en het Nationale Front leden ernstige verliezen, terwijl de Polen, de eenigen, die ter wille van het vriendschapsverdrag door de nazi's werden ontzien, een paar duizend stemmen wonnen. De opzet der nazi's van deze met twee jaar ver vroegde verkiezingen faalde dus en de Weimar- sche grondwet van Danzig kan niet langs lega- len weg gewijzigd worden. Niettemin schette ren alle Duitsche bladen thans triomffanfares uit over de winst van 30.000 stemmen, welke de nazi's hebben weten te behalen, dank zij hun terroristische verkiezingspractijken. Zij zijn de woorden en voorspellingen van hun leiders, geuit aan den vooravond van de verkiezing wel spoe dig vergeten. Hun memorie reikt niet verder dan het reiken wil. Hoe luidruchtiger zij thans ju belen, hoe sterker zij den indruk maken van ie mand, die het nerveus uitschatert om niet van spijt en teleurstelling te huilen. Een ander staal tje van stemmingswisseling is de verzoening van het officieele Duitschland met generaal Luden- dorff, die aanvankelijk een actief medestrijder van Hitler is geweest, maar zich weldra als een mokkende Achilles terug trok in de tent van zijn quasi-mystische superioriteitswaan, zoowel met Hindenburg als met Hitier brak en het Cter- maansche „jenseits" kwam te liggen. Hindenburg is thans overleden en Duitsch land heeft weer een leger. Generaal Ludendorff vier zijn zeventigsten verjaardag en ziet, Hitier beveelt, dat er gevlagd moet worden. De kop stukken van het leger gaan den ouden Achil les complimenteeren die voor deze gelegenheid door den „Führer" zelf met weinig piëteit voor den dooden Hindenburg „de grootste veldheer uit den wereldoorlog" wordt genoemd. elangrijker, want van meer algemeen po litieke beteekenis, is de totale ommekeer Welke er in Italië heeft plaatsgehad ten gunste van Joego-Slavië en de Kleine Entente Italië en Joego-Slavië waren aartsvijanden ten gevolge van hun concurreerende ambities ten opzichte van de Adria. Zij hebben zeer scherp en hatelijk tegenover elkaar gestaan in verband met den Italiaanschen invloed op Albanië, de Italiaansche bescherming van Oostenrijk en na den moord op Koning Alexander en het daar uit voortgevloeide Hongaarsch-Joego-Slavische conflict. Over de Kleine Entente, Frankrijks politieken bijwagen, sprak Mussolini nooit an-i ders dan smalend als over iets, dat zich slechts verbeeldde een nieuwe groote mogendheid te zijn. Toen kwam echter mede onder druk van de bedreiging van Duitschland tegen Oostenrijk de Fransch-Italiaansche verzoening, vastgelegd in het accoord van Rome, tot stand. Mussolini zond een nieuwen Italiaanschen gezant naar Belgrado en deze maakte met opzienbarende vergevingsgezindheid en toenaderingsbereidheid zijn entree bij den prinsregent Paul. Dat het Italië ernst is met zijn nieuwe politieke liefde, bewijst het onderhoud, dat deze nieuwe gezant met de „Prawda" heeft gehad, en waarin deze zeide, dat Italië naar een duurzaam accoord met Joego-Slavië streeft. Italië beschouwt de eens bestreden Kleine Entente als een geluk kige internationale combinatie, welke haar vi taliteit en politieken zin heeft bewezen. Het hoopt op een nieuw Italiaansch-Joego-Slavisch handels- en vriendschapsverdrag en op voort durende politieke samenwerking. Het wil den Joego-Slavischen handel in zoo hoe® mogelijke mate bevorderen, niettegenstaande de Joego slavische handelsbalans ten opzichte van Italië reeds actief is. Kan het vriendelijker en wel willender? Een inteessante vraag is nu, welken in vloed deze nieuwe oriënteering der Italiaansche politiek zal hebben op de houding van Hongarije, dat zich zoo gaarne zonde in de warme vriendschap van Italië. Italië was Hongarije's sterkste steun in het HongaarschJoego-Slavisch conflict en de re visionistische Hongaren vonden steeds in Italië het meeste begrip voor hun eischen en verlan gens. De Hongaarsche minister-president Göm- bös, die zijn tegenstander Bethlen een politieke poets bakte, vóórdat deze het hem kon doen, en het parlement ontbond en nieuwe verkie zingen volgens de oude kieswet, welke hij her zien wil, uitschreef, heeft met die verkiezingen een volledig succes behaald. Hij is nu practisch een soort van dictator, en zijn positie is zoo sterk geworden, dat hij zijn plannen tot ver kaveling van de latifundia kan verwezenlijken, de kieswet kan wijzigen en de werkzaamheden van banken en trusts kan controleeren en zoo noodig bestrijden. Gömbös heeft zich steeds tusschen Italië en Duitschland op de vlakte gehouden, toen de DuitschItaliaansche sym- pahtie in een scherpe antithese veranderde. Maar zal hij, nu Italië met de anti-revisionis tische Kleine Entente zoo zwaar aanpapt, en zelfs met Joego-Slavië, dat aan Hongarije niet enkel een broertje, maar een beminden koning dood heeft, opzichtig flirt, niet méér in Duit sche richting gaan overhellen? Duitschland billijkt natuurlijk volkomen de herziening der Vredesverdragen, waarnaar Hongarijë snakt. Hongarije schijnt echter niet de Duitsche eigen machtige methode te willen vólgen, omdat het daartoe niet bü machte is. Evenals Oostenrijk en Bulgarije wil het langs legalen weg door onderling overleg tot volkomen gelijkgerechtigd heid geraken en zich aan den status van „over wonnene" ontworstelen. De ex-geallieerden zul len verstandig doen bürijds aan de gerecht vaardigde verlangens der vroegere Centralen tegemoet te komen, indien zij tenminste willen verhinderen, dat Hongarije geheel in het Duit sche vaarwater geraakt. In de binnenlandsche politiek van Hongarije begint Gömbös mutatis mutandis al aardig het voorbeeld van Adolf Hitler te volgen. Zooals wij reeds met 'n enkel woord meldden, is het hotel „Het oude Raedthuys" te Alphen a. d.- Rijn, dat Zaterdagmiddag gedeeltelijk door een feilen brand is vernield, nog van histo. rische beteekenis. Het gebouw dateert uit het jaar 1660. Tot 1880 werd in het gebouw zitting gehouden door het Kantongerecht en tot voor eenige jaren diende het als bergplaats voor het oude archief, dat van 1593 af is bü gehouden. Tot 1779 woon den de Ambachtsheeren in het gebouw en dit is wel de voornaamste oorzaak, dat het oude archief zoo zorgvuldig kon worden bewaard. Als bezienswaardigheid gold nog steeds de'-" oude rechtszaal, waar in vroeger eeuwen het Kantongerecht zitting hield. Deze zaal bleef gelukkig gespaard, evenals het archief van den polder Vierambacht, dat men hier bewaarde. Burgemeester Mumsen, die de vorige week ia geïnstalleerd, wilde juist heden zijn intrek ne men in het hotel. Een ander slachtoffer van den brand is een ooievaar, die reeds sinds jaren zijn nest pleegt te betrekken op den grooten schoorsteen van het hotel. Deze schoorsteen is omlaag ge stort, zoodat de dorps-klepperaar bü zijn komst als bode van de lente naar een andere woning zal moeten uitzien. De 18e jaarbjksche algemeene vergadering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging zal op Dins dag 30 April 1935 te Utrecht worden gehouden in Hotel „Noord-Brabant", Vreeburg, des mor gens te 11.15 uur. De agenda vermeldt o.m. verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren mr. dr. W. Fick, voor zitter en mr. H. Manders, secretaris. Pater Patricius uit Helmond zal een inleiding houden over: „Eerbiediging van de persoonlük- heid van den reclassabele". In een nota naar aanleiding van het verslag over het wetsontwerp tot wüziging der wet tot regeling van het Armbestuur, zegt de minister van Binnenlandsche Zaken o.m., dat de be doeling van het wetsontwerp is te geraken tot een billüker verdeeling van de lasten der ge meenten. Elke nieuwe regeling, die op dit ge bied het Rük voor nieuwe lasten zou plaatsen, verdraagt zich niet met den tegenwoordige moeilyken toestand van de schatkist. Op het wetsontwerp tot wüziging der Be roepswet heeft de heer Kortenhorst een amen dement ingediend met de strekking den eigen- risicodrager in te schakelen en daarbü te voor komen, dat op minder doordachte wijze, zonder het belang van een goede rechtspleging te die nen, de administratieve taak der rechtspreken de colleges zal worden bezwaard. De Raad van Beroep en de Centrale Raad van Beroep zullen bü aanneming van het amendement zelf moe ten beslissen of de risicodrager belang heeft bü den uitslag van het twistgeding. Naar de „Avondpost" meldt, heeft de „Ver- eeniging van officieren van dd Koninklüke landmacht" haar oud-voorzitter, den gepen- sionneerd generaal-majoor der infanterie E. H. van den Akker, als eere-lid geroyeerd, aange zien hü lid is der N. S. B. en als zoodanig een candidatuur voor de Statenverkiezingen heeft aanvaard. De Eerste Kamer is büeengeroepen tegen Woensdagmiddag 24 April te 2 uur. Op de agenda voor de openbare vergadering staat een aantal kleine wetsontwerpen. Het ligt in de bedoeling, dienzelfden middaag in de af- aeelingen te doen onderzoeken de begrooting van het Zuiderzeefonds en de wüziging der Kieswet. Hedenmorgen is te Liempt, op de spoorbrug over den Dommel, een man, die per rijwiel de brug wilde oversteken, komen te vallen en in de Dommel terecht gekomen. Het lük van den man, den spoorwegarbeider van Boxtel te Box tel, is nog niet gevonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 5