H.B.C.'s voorsprong vergroot I: GEEN SPRAKE VAN! Zuid wint het districtentournooi KERKRADEEN VOLENDAM DEELEN DE PUNTEN 8S1I1I GOED BEGIN VAN V. VA. WEST IN DE FINALE MET 2-1 GEKLOPT SLECHTE DAG VOORDE EERSTE KLASSERS MAANDAG 15 APRIL 1935 VAN HET KATHOLIEKE KAMP T.Y.B.B. brengt zich in veiligheid door een 32 zege in den beslissingswedstrijd tegen D.H.L. S.D.O.U.C. met 3-1 geklopt hms emm S.D.O.U.C.-H.B.C, 1-3 De Ulftenaren gaven goed partij V.V.Z.—V.V.IJ. o—l De gasten wisten tot het einde stand te houden LEONIDAS—SPARTAAN 0—3 Uitgesproken meerderheid der gasten Kerkrade-Volendam 2-2 yiak voor het einde maakten de Limburgers gelyk T.Y.B.B.—D.H.L. 3—2 Haarlemmers scoren na verlenging het derde punt V.I.C.—V.V.A. 0—3 Alleszins verdiende zege der tweede klassers I.V.C.B. Vogido wint van 's Heerenberg Lobitsche Boys en B.V.C. spelen gelijk Nieuw succes voor Mevo Door hun nederlagen tegen H-V.V. en Hoogezand is de kans op behoud voor H.B.S. en Frisia aanzienlijk verminderd Archambaud wint ParijsCaen K. N. V. B. Van het Noordelijke elftal ging weinig kracht uit. Meer strijd lust en doortastendheid van de Zuidelijken gaven den doorslag Oostelijke ploeg viel tegen OostZuid I3 WestNoord S-I Finale: ZuidWest 31 K.N.V.B. Overmaas' degradatie vrijwel zeker 1 G.D.A.—ONZE GEZELLEN 2—2 SJÏÏ DE SPORTWERELD In de kampioenscompetitie van den IVCB V/as het gisteren voor HBC weer een zeer goede dag. De club uit Heemstede behield haar fraaie kans door een 31 zege in Ulft op SDOUC, terwijl haar twee ernstigste concur- tenten een punt verspeelden. Volendam moest ni. tegen Kerkrade met een gelijk spel (22) genoegen nemen, zoodat Kerkrade eit Volendam in deze competitie reeds resp. 3 en 2 punten hebben moeten af staan. HBC Kerkrade Volendam SDOUC Kolping 3 4 3 3 3 9— 5 14— 8 8— 4 2— 7 2—11 In het Oosten werd gisteren de competitie beëindigd met den wedstrijd in Enschede tus schen Vosta en VDL, die een 50 nederlaag der Arnhemmers opleverde. SDOUC 16 12 2 2 26 51—32 Vosta 16 11 1 4 23 47—31 Treffers 16 9 2 5 20 44—29 Emos 16 6 4 6 16 36—35 Altior 16 6 3 7 15 36—36 De Zweef 16 6 3 7 15 31—39 Quick 16 5 3 8 13 46—54 VDZ 16 5 2 9 12 40—44 's Heerenberg 16 0 4 12 4 17—48 In West I zag VVZ zich in Zaandam met het eenige doelpunt van den wedstrijd door VVY geklopt. Volendam 16 13 3 0 29 63—30 VVY 17 9 3 5 21 38—37 SDO 16 7 3 6 17 47—50 De Meer 17 6 4 7 16 49—47 DEM 16 6 3 7 15 30—30 16 6 3 7 15 36—45 VVZ 17 6 3 8 15 42—34 Wilskracht 17 6 3 8 15 35—40 17 6 2 9 14 40—54 VIC 17 2 5 10 9 28—40 In West II behaalde Spartaan in de Rotter- damsche derby tegen Leonidas aan het Toepad een 30 overwinning, terwijl GDA en Onze Gezellen het seizoen besloten met een 22 gelijk spel. De beslissingswedstrijd op het HBC-terrein te Heemstede tusschen DHL en TYBB eindig de in het voordeel der geel-zwarte Haarlem mers, die thans op hun beurt de Delftenaren met 32 klopten. DHL staat nu dus voor de zware taak om haar eerste-klasse-schap tegen Excelsior en Teylingen te verdedigen. 1 Nadat Wetzelaers een Volendam-aanval heeft onderbroken, plaatst hij den bal naar Rouckens. Deze schiet ineens door naar den rechter vleugel, waar Scheelen, die intusschen met Von- denhoff van plaats verwisseld is, den bal tactisch voor Vondenhoff laat loopen. Met een gewel dig hard schot geeft deze speler Sier onhoud baar het nakijken. 11. Door dit succes aange moedigd komt Kerkrade, dat zich voorloopig het beste aan het terrein aanpast, flink in de meerderheid en Sier krijgt druk werk te ver richten. De open aanvallen van Volendam zet ten de Kerkrade-achternoede voor moeilijke si tuaties, maar de backs weten steeds redding te brengen. Wanneer Koning Heyltjens gepasseerd is en Schins en Latster zijn hielen laat zien, lost hij een hard schot, dat Ries onvoldoende kan wegwerken. De bal komt voor de voeten van P. Smits, die nu geen fout maakt en Ries het nakijken geeft. 11. Het spel blijft op en neer golven, met Kerkrade en Volendam om beurten in den aanval, zonder dat er echter voor rust meer gedoelpunt wordt. Na de rust zijn de eerste aanvallen voor Vo lendam. Een zeer gevaarlijke situatie ontstaat voor het Kerkrade-doel, als Koning een scher pe pass naar Jonk geeft. Door zich op den bal te gooien kan Ries erger voorkomen. Kerkrade begint dan beter aan te pakken met het ge volg, dat het Volendam-doel onder vuur wordt genomen. Wanneer Sier zijn doel verlaten heeft en Lambie op doel schiet, wordt de bal tot twee maal toe door een Volendammer weggekopt. De aanvallen van Kerkrade worden dan weer tal rijker, maar Koning en Bond zijn een groot struikelblok voor den Kerkrader aanval, die het spel te kort houdt. De weinige aanvallen van Volendam zijn, doordat Bond het spel open houdt, zeer gevaarlijk en een daarvan werd Kerkrade noodlottig. Bond speelt den bal naar Smit, die den bal keurig voor het Kerkrade- doel plaatst. Jonk loopt toe en met een krach- tigen kopstoot geeft hij Ries onhoudbaar het nakijken. 12. Volendam verdedigt met man en macht om den voorsprong te behouden en de toeschouwers nemen reeds met een overwin ning der gasten genoegen, tot vlak voor het einde een der Volendammers even buiten het strafschopgebied hands maakt. Vondenhoff schiet tusschen een kluwen van spelers in. Er ontstaat 'n heftige scrimmage, waaruit Ever- hartz den bal oppikt en hoog in de touwen schiet (22). Er zijn dan nog twee a drie mi nuten te spelen, waarin Volendam zich verder tegen de stormloopen van Kerkrade staande houdt. Het einde komt dan ook met een pun- tenverdeeling. HBC 18 15 2 1 32 74—32 Graaf Willem 17 11 1 5 23 42—34 Spartaan 17 9 1 7 19 48—33 Santpoort 18 7 5 6 19 42—26 Onze Gezellen 18 6 4 8 16 3543 SJC 18 6 4 8 16 40—59 Leonidas 18 5 5 8 15 31—39 GDA 18 6 2 10 14 26—39 TYBB 19 6 2 11 14 44—63 DHL 19 4 4 11 12 45—59 Nadat S.D.O.U.C. bloemen heeft aangebo den, laat scheidsrechter Krans tossen. De eer ste aanval is voor H.B.C., maar Freriks re tourneert en de Ulftenaren gaan nu op het H.B.C.-doel af, juist voor het doel struikelt Weijkamp, waardoor een zekere kans verloren gaat, terwijl even later een schot van Nienhaus naast vliegt. Bij een aanval van H.B.C. moet Martin de meerderheid van Robben er kennen, die zijn voorhoede weer aan het werk zet. Opnieuw wordt het doel der gasten onder schot genomen, maar zonder resultaat. Niet tegenstaande het harde werken van Weijkamp, Nienhaus en Huls hebben de Ulftenaren geen succes en verscheidene malen ontkomt het Heemsteedsche doel op gelukkige wijze aan een doorboring. Twee minuten voor de rust ondernemen de gasten een snellen aanval en zij hebben suc ces. Een goed toegespeelden bal weet Toledo over den vallenden Kortbeek heen te schieten, zoodat H. B. C. de leiding heeft. Rust 0—1. Na de thee zet S.D.O.U.C. direct weer een gevaarlijken aanval op, maar Westerhof wordt als hij schieten zal, gehinderd en kan daardoor de juiste richting niet vinden. Het volgende oogenblik trekken de Ulftena ren opnieuw naar voren. Huls neemt het leder over, dribbelt even en geeft den M. B. C.- doelman vervolgens met een hard schot geen schijn van kans, zoodat de stand weer gelijk is (11). Dit doelpunt werkte aanmoedigend op de rood-gelen, die het. M. B. C.-doel opnieuw onder vuur nemen. Nadat een corner is gefor ceerd, schiet Sales naast. Tot twintig minuten voor het einde blijft het een spannende strijd met S. D. O. U. C. het meest in den aanval. Dan maakt een der Ulftsche backs hands en een strafschop is het gevolg. Van Rooden plaatst zich achter 't leder, en geeft Kortbeek het na kijken (1—2). S.D.O.U.C. laat thans den moed zakken en H.B.C. gaat nu overheerschen. De gasten maken het de Ulftsche verdediging ge ducht lastig. Kortbeek, Wilbrink en Robben too- nen, dat zij zich niet zonder meer laten pas- seeren. Vooral laatstgenoemde weet dan ook in de onmogelijkste situaties redding te bren gen, maar hij en in de laatste instantie Kort beek kunnen niet verhinderen dat van Rooden twee minuten voor het einde den voorsprong weet te vergrooten (13). Reeds direct ondernemen beide voorhoeden pittige aanvallen en binnen vijf minuten heeft V. V. IJ. succes, als de linksbinnen door weifelen in de V. V. Z.-achterhoede van dichtbij kan scoren, 01. De snelle rechtsbuiten van V. V. IJ- onder neemt enkele gevaarlijke uitvallen doch zijn uit stekende voorzetten worden door de V. V. Z.- achterhoede afgeslagen. Snelle aanvallen van V. V. Z. volgen elkaar daarna op en nadat de V. V. IJ.-doelman enkele malen gered heeft, scoort v. 't Ent onhoudbaar, doch dit punt wordt we gens buitenspel geannuleerd. De doelman van V. V. IJ. is goed op dreef en enkele kogels van Wybenga en de Lange houdt hij keurig. Rust 01. Na de rust pakt V. V. Z. enthousiast aan maar steeds is het de V. V. I.-doelman die redding brengt. Toch gelukt het Kaatee uit een voorzet onhoudbaar in te koppen,' uoch ook dit doel punt wordt wegens off-side geannuleerd. Wy benga zendt als V. V. Z. haar voorhoede ge wijzigd heeft, van grooten afstand een vliegend schot in, dat buiten bereik van de V. V. U-doel man tegen den paal ketst. Onder leiding van v. d. Hoogen onderneemt V. V. IJ. daarna vele aanvallen, doch door goed verdedigen hebben deze ook geen succes. Het laatste kwartier is geheel voor V. V. Z. Onder grooten druk op de V.V.IJ.-veste komt het einde met een 01 overwinning van V. V. IJ. Een gelijk spel hadden de Zaandammers zeker verdiend. Na een onbeteekenend begin worden de gasten sterker. Goede kansen gaan door tactisch off side zetten van Strieder verloren, terwijl Ham in laatste instantie zich geducht weert. De druk op de blauw-witte veste wordt echter steeds grooter en als v. Gorp een goede pass van Luy- pen krijgt, lokt hij Ham uit zijn doel en schiet over hem heen in het net (01). De verdedigingen blijven verder tot aan de pauze meester van het terrein. De tweede helft begint met een zwaren druk op het Leonidas-doel, maar Ham is in goeden vorm. Nadat A. Mentinck een vrije kans heeft overgeschoten, schiet Van Gorp een voorzet van Ofschoon Kerkrade na de rust sterk in de meerderheid was, heeft zij zich met een gelijk spel tevreden moeten stellen. Drie minuten voor het einde stond Volendam zelfs met 21 voor. In de laatste minuten kreeg Kerkrade een vrijen trap te nemen, waaruit 'n scrimmage voor het Volendamdoel ontstond, Everhartz pikte den bal op en joeg den bal hoog in de touwen, daarmede Kerkrade nog een gelijk spel be zorgende. Kerkrade bezondigde zich na de rust aan te kort spel, waardoor het duo Koning—Bond, goed bijgestaan door him middenlinie, steeds op tijd kon ingrijpen. Desondanks heeft Sier nog druk werk gekregen, maar dat heeft hij op keurige wijze verricht. In de voorhoede excel leerde Th. Bond en de buitenspelers Smit en K. Koning, aan wier werk Volendam de twee doelpunten te danken had. In het tweede doel punt droeg Smit het zijne bij door den bal keu rig voor het Kerkrade-doel te plaatsen, waar van de vrijstaande Jonk profiteerde door den bal langs Ries te koppen, hetgeen een buiten gewoon fraai doelpunt was. Kerkrade's voor hoede kon haar gewonen vorm niet vinden. Het was te kort en te peuterig en daarbij mis ten wij het feu sacre, dat anders bij den Kerk- rade-aanval te bewonderen valt. In de Kerk- rade-middenlinie speelde Wetzelaers een uit stekende partij en beheerschte het geheele mid denveld, terwijl de twee andere halfs een ma- digen indruk maakten. De achterhoede van Kerkrade was weer in goeden vorm. Kerkrade is volledig, terwijl Volendam een Invaller heeft voor Pooyer, voor wien P. Smits invalt. De eerste aanval is voor Kerkrade. waar bij Lambie achter plaatst. Kerkrade past zich het eerst aan den slechten terreinstoestand aan, maar desniettemin brengen de wijdbroe- ken het tot eenige gevaarlijke aanvallen, bü een Waarvan Jonk vrij voor doel komt te staan. Zijn schot wordt echter keurig door Ries gestopt. Aan den anderen kant moet Sier handelend op treden voor een schot van Rouckens. Intusschen is het hard gaan regenen, waardoor scheids rechter Kanppers zich genoodzaakt ziet den wedstrijd voor een 10 minuten te onderbreken. Na de hervatting ontwikkelt zich een aantrek kelijk spel, waarbij Kerkrade voorloopig het beste van het spel geeft, Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper 1 Rubri ceering en gelijkvormige zetwijze. Billijk han- delstarief. f: De <strijd om den bal in den gisteren te Heemstede gespeelden beslissingswedstrijd tusschen D-H-L. en T.Y.B.B., die na verlenging met 3—2 door de Haarlemmers gewonn en werd F. Mentinck voor Ham onhoudbaar in (02). De Spartanen blijven in het offens;ef. A. Mentinck komt zegevierend te voorschijn uit een duel met Strieder, leidt Ham vervolgens met een listige schijnbeweging om den tuin en scoort onhoudbaar (03). Tot het eindsignaal houden de zwartjes de overhand. Onder groote belangstelling werd op het H. B. C. terrein Zondag deze wedstrijd gespeeld, waarvan de verliezer voor degradatiewedstrijden in aanmerking zou komen. De groote belangen, welke op het spel stonden, zijn waarschijnlijk oorzaak geweest dat enkele spelers zoo nu en dan iets over hun zenuwen heenraakten. Een prettig karakter droeg de match in elk geval niet. Spanning was er van het begin tot het einde voldoende. Reeds vijf minuten na den aanvang slaagde Persoon er in den Haarlemmers de lei ding te geven. 1—0. Van langen duur was de vreugde in het Haarlemsche kamp echter niet, daar kort hierop de Delftenaren zich een straf schop zagen toegewezen, wegens ongeoorloofd afhouden van een der Haarlemsche achterspe lers, waaruit Alsemgeest de partijen weer op gelijken voet bracht. Hierna had Persoon met een kopbal nog eens succes voor T.Y.B.B. 21. Zoo bleef de stand tot halftime. Even voor de rust werd de links half van T.Y.BJB. wegens natrappen van het veld gezonden. Direct na de hervatting ontstond er een duel voor het T.Y.B.B.-doel, waaraan de scheids rechter een einde maakte door D.H.L. wederom een strafschop toe te kennen en den Haarlem- schen doelman van het veld te zenden. Kluis- kens, die zijn plaats innam, slaagde er echter in het schot te stoppen. T.Y.B.B. speelde nu met slechts negen menschen verder. Bij een der Delfsche aanvailen trapte Verkaart in eigen doei, zoodat de stand weer gelijk was. 2—2. Gedurende het resteerende deel van den ge wonen speeltijd verdedigden de Haarlemmers hardnekkig. Met een ongewijzigden stand kwam het einde, waarna verlengd moest worden. Driemaal TA minuut gebeurde er tijdens deze verlenging weinig bijzonders. Tenslotte scheen ook het laatste deel van het verlengstuk niet het gewenschte resultaat op te leveren, doch in de laatste minuut scoorde Persoon uit een goed door Put genomen hoekschop het beslis sende doelpunt. 32. Vóer den aanvang huldigde VTC WA met bloemen in verband met het door haar be haalde kampioenschap. Aanvankelijk lukte het niet goed bij de be zoekers, maar vrij spoedig kwamen de gasten er beter in en het werd een ieder duidelijk dat WA ging winnen. Door uistekend verde digen van het backstel Klauwers en De Bruyn werden de meeste kansen tot een minimum ge reduceerd, terwijl Hendrix het vele hem toe bedeelde werk in prachtigen stijl opknapte- Eenige mooie passes van W. Letschert wist Hendrix door uitloopen tot driemaal toe voor Tushuizen weg te pikken. Toen er ongeveer een halfuur gespeeld was, gaf Reuser een mooie througpass aan Tushuizen, die onbe rispelijk en op zeer fraaie wijze het eerste doel punt scoorde. De VIC-voorhoede vermocht in deze periode geen enkelen bijzondi%en aanval op touw te zetten, en de verdediging der gasten had het bijzonder kalm. Ongeveer zeven mi nuten vóór de rust scoorde Tushuizen op soort gelijke wijze als het eerste doelpunt een twee den goal voor V.V-A. (02). Met dezen stand breekt de rust aan. In de tweede helft deed WA het iets kal mer aan. De voorhoede van VIC kreeg ver schillende kansen maar zeer slap schieten en lang dralen openen nu eenmaal niet den weg tot succes. Het spel is meer verdeeld dan vóór de rust, maar omdat de thuisclub er voor het WA-doel niet veel van terecht bracht, was de wedstrijd thans minder aantrekkelijk en spannend. Na een goed halfuur kreeg. Reuser bij een aanval een prachtkans, die hij op ze kere wijze wist te benutten (03). Eenige om zettingen hadden bij VIC niet het gewenschte gevolg. De minder talrijke WA-aanvallen werden door de uitstekend spelende VTC-de- fensie geretourneerd en bij het eindsingnaal had WA een ruime en alleszins verdiende overwinning behaald. In de promotie-competitie in Zuid kreeg Mevo een nieuw succes te boeken, daar ook Gennep het tegen de club uit Bergen op Zoom niet kon bolwerken en met 32 verloor. De strijd tusschen Vogido en 's Heerenberg in het Oosten eindigde eveneens in het na deel der eerste klassers, die hier met dezelfde cijfers door de Enschedesche club werden ge klopt. BVC en Lobitsche Boys veroverden hun eerste punt door een 11 gelijk spel. In West I moest VIC aan de Kalfjeslaan met 30 het onderspit delven tegen WA, zoodat het ook in deze afdeeling voor de eerste klas sers een slechte dag was. De standen in de promotie-degradatie-com petities luiden thans: Mevo BW Hercules Gennep DEV Vogido 's Heerenberg Lobitsche Boys BVC WA VIC 111 Excelsior Teylingen DHL PARIJS, 14 April (V. D.) Voor de 21ste maal werd Zondag de wedstrijd ParijsCaen over 232 K.M. verreden. Bij 't platasje Evreux had zich 'n groep van tien renners losgemaakt en deze kop groep wsit de leiding te behouden. In de sprint werd Archambaud winnaar in 6 uur 48 min. 15 sec. voor zijn landgenooten Moret en Level. m Voor ongeveer 10.000 toeschouwers werden Zondag te Zwolle de districtswedstrijden van den K.N.V.B. gehouden, die o.m. bijgewoond werden door den Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel, mr. A. Baron van Voorst tot Voorst en den burgemeester van Zwolle; voorts waren alle bestuursleden van den K.N.V.B. en de leden der Technische Com missie aanwezig. Begonnen werd met de ontmoeting Oost-Zuid, die door de Zuidelijke ploeg met 3—1 gewon nen werd. De Oostelijken, die in groen shirt verschijnen, spelen zonder Halle, voor wien de PEC-er De Bont is ingevallen. De Zuidelijke ploeg ver schijnt in het blauw. Nadat de Oostelijken eeni- gen tijd in den aanval zijn geweest en Pötgens enkele harde schoten van Backhuys te verwer ken heeft gekregen, breken de Zuidelijken door en uit een door Jorissen aangegeven bal scoort Simons reeds na zeven minuten (01). Terstond hierna krijgt Schuyt tot tweemaal toe gelegenheid gelijk te maken, doch beide schoten gaan recht op den doelman af. Het spel der Oostelijken is tot nog toe technisch be ter, doch de Zuidelijken ontwikkelen een leven diger spel. Doordat Backhuys een verdedigende positie inneemt, wordt de aanval der groenen onnoodig verzwakt. Toch zit de gelijkmaker in de lucht. Hij komt in de 25ste minuut uit een voorzet van De Vries, door Nagels onhoudbaar ingezet. Rust 11. Het krachtsverschil is minimaal, zoodat als weer begonnen wordt, met geen mogelijkheid te voorspellen is, wie de finale zal bereiken. Een paar fanatieke Oostelijke aanvallen, waarin het Zuidelijke doel ternauwernood aan een door boring ontkomt, beantwoorden de Zuidelijken met een overrompelend spel. Een knal van Simons slaat De Bont op het nippertje uit het doel, doch terstond hierna heeft een weifeling van Roelofs tot gevolg 'n gevaarlijken voorzet, welke door Holthuyzen onhoudbaar wordt inge kopt (12). Meer en meer nemen de Zuidelijken het spel in handen. Toch duurt het tot twee minuten voor het eindsignaal, voordat de strijd beslist wordt door een onhoudbaren kogel van Simons. De Zuidelijken, die veel harder gewerkt heb ben, verdienden de overwinning ten volle. Als de rooden (West) en witten (Noord) nau welijks zijn begonnen, is terstond merkbaar 'n geweldig overwicht der Westelijken. De rooden spelen soepeler en geraffineerder, terwijl de witten een nogal primitief spel ontwikkelen. Na zeven minuten maakt Taatgen hands. Met een zuiver beheerscht geplaatst schot geeft Voor molen den Westelijken de leiding. Twee minu ten later rent Mijnders op zijn eentje langs de lijn. Hij passeert Taatgen en met een scherp schot verhoogt hij den voorsprong (2—0 voor Noord). De enkele aanvallen der Noordelijken zijn zoo klein en peuterig van opzet, dat de roode achterhoede er geen moeite mee heeft. Doelman van Delden heeft blijkbaar een pols verstuikt. Hij wordt vervangen door Steenber gen (Friesland). In de twintigste minuut loopt Voormolen door de witte achterhoede heen als of er geen tegenstander is en na zijn eenvoudig schot moet Steenbergen voor de derde maal visschen. Twee minuten later is het 40 voor Zuid, door Mijnders, die ook nu een buiten gewoon snellen ren besluit met een vliegend schot, waarnaar Steenbergen vergeefs zijn handen uitsteekt. Eenmaal hebben de Noorde lijken bepaald pech, wanneer Blijham kort voor de rust buiten bereik van doelman Hollenberg tegen den paal schiet. Als de tweede helft begonnen is, nemen de rooden in het vooruitzicht van de finale de za ken kalmpjes op, zoo zelfs, dat de witten, hun zelfvertrouwen herkrijgend, een fanatiek spel opzetten. Na zeven minuten besluit Meulema fraai samenspel met Bonsema met een harden schuiver, die Hollenberg te machtig bleek. Dan gaan geruimen tijd de partijen tegen elkaar op. Er wordt slap gespeeld. Dat de Westelijken niet nog meer succes heb ben, dankt het Noorden aan het sublieme spel van Pienter, die een fraaie back-partij laat zien. Een algemeene aanval van de rooden sticht ver warring in de verdediging der witten en Sterk, die weldra alleen voor Steenbergen staat, heeft geen moeite met den laatsten en vijfden goal. De eindstrijd ging dus tusschen het Zuidelijk en het Westelijk team. Na een weifelend begin ziet het Zuiden kans de Westelijken terug te dringen. Eenige aan vallen worden ternauwernood afgeslagen. Na vijf minuten heeft het Zuiden de leiding, als de midhalf Van Houten uit een hoekschop kei hard inschiet. De Zuidelijken blijven opdringen en 't wordt Hollenberg zoo lastig gemaakt, dat hij onzeker gaat doen en den eenen blunder op den an deren stapelt, doch gelukkig ongestraft. Na een kwartier werken de Westelijken zich los en de sterke achterhoede der ZTuidelijken heeft de handen vol aan de snelle voorhoede der Westelijken, die zich nu ten volle ontplooit. En met succes, want even voor rust is het Van der Steen die gelijk maakt. Het eerste kwartier van de tweede helft geeft een aantrekkelijken, gelijk-opgaanden strijd te zien Wederom zijn het de Zuidelijken, die de Westelijken op eigen helft terugdringen, doch lang duurt dit overwicht niet. Integendeel, de Westelijken maken een dankbaar gebruik van 'n kleine inzinking bij Zuid, echter zonder het tot doelpunten te kunnen brengen. Er zijn nog enkele minuten te spelen. Een vliegend schot van Hunting wordt door Hollenberg corner ge stompt. Dan wordt deze doelman tweemaal door de lat bijgestaan. Een geweldig schot van Hun ting treft tenslotte doel en nog geen minuut 2 1 1 2 2 1 3 1 1 1 1 2 1 0 0 1 0 0 0 1 1 0 0 0 1 1 0 1 0 2 0 1 7— 5 3— 4 2— 3 6— 3 5— 3 1— 1 2— 7 3— 0 0— 3 In de kampioenscompetitie behaalde Ajax een weinig overtuigende zege op DWS, die door een doelpunt, in de laatste minuut van den strijd gescoord, werd verkregen. Ajax kan tot nu toe in deze competitie niet op dreef ko men en met een score van twee doelpunten in drie wedstrijden slaan de rood-witten een poo- ver figuur. DWS, dat zich kranig weerde, kreeg thans haar derde nederlaag te boeken. Go Ahead Ajax PSV Velocitas DWS 2 2 1 0 0 0 1 0 1 3 4 4 2 0 0 2— 0 2— 1 5— 0 0— 1 0— 7 later is het Holthuyzen, die aan alle onzeker heid een einde maakt. Met 3—1 hebben de Zuidelijken verdiend ge wonnen. Wat de verrichtingen der spelers betreft, is de Oostelijke ploeg tegengevallen en zeker be neden haar vorm van den laatsten tij d^ ge bleven. Vooral het spel van de middenlinie viel tegen. De Zuidelijken waren in hun wedstrijd tegen Oost wel niet veel sterker, maar zij bezaten meer strijdlust en meer doortastendheid en deze factoren hebben tenslotte den doorslag ge geven. In het Noordelijk elftal was, behoudens het laatste kwartier, alle verband zoek en ook de individueele prestaties waren niet boven de middelmaat. De Westelijke ploeg ondervond van de Noordelijken weinig tegenstand en toen de stand voor de rust reeds tot 40 was opge voerd, namen de Westelijken het zichtbaar kalm op en spaarden zich voor de finale. De finale Zuid—West heeft, wat spel betreft, tenslotte het meest voldaan. Mijnders was in uitstekenden vorm en ook van Nellen was er goed in. Verder moeten nog Voormolen, Kam- meyer en Pettinga worden genoemd, terwijl in het Zuidelijk elftal Simons, Broeken, de Koek en Ploettgens het meest opvielen. Er werd in dezen wedstrijd snel en aantrek' kelijk gespeeld. De Zuidelijken gaven 't tempo aan en iedereen dacht, dat toen tien minuten voor het einde de stand 11 was, de einduit slag zoo wel zou worden. Maar toen laaide het Zuidelijk enthousiasme eerst goed op en de on verwachte snelle aanvallen van het Zuiden le verden tenslotte nog twee doelpunten op, zoodat het Zuiden dit tournooi heeft gewonnen. De ploegen waren als volgt samengesteld: Oostelijk elftal: De Bont (PEC), Derboven (ZAC) en Koldewijn (Heracles); Schipper (Heracles), Kuyer (PEC) en Roelofs (Go Ahead); Nagels (Sportclub Enschede), Entjes (Heracles), Schuyt (ZAC); Backhuys (ZAC) en De Vries (Go Ahead). Westelijk elftal: Hollenberg (Stormvogels); Deibei (Quick) en Pettinga (Hermes DVS)Van Gooi (Haarlem), Kammeyer (Haarlem) en Breitner (Hermes); Van Nellen (DHC)Van der Horst (RCH)Voormolen (Sparta); Sterk (VSV) en Mijnders (DFC) Noordelijk elftal: Steenbergen (Friesland); Taatgen (GVAV) en Pienter (Be Quick)Wolt- jes Jr. (Veendam), Jansen (GVAV) en Haze- weyer (Be Quick); Meulema (Velocitas), Bon sema, Blijham jr. (Be Quick), Flisijn (Leeu waren) en Jensema (Be Quick). Zuidelijk elftal; Poettgens (Bleijerheide) Blom (NAC) en Kools (NAC)De Koek (NO AD), van Houten (Longa) en Mallee (NAC); Hunting (PSV) Broeken (Longa), Simons (NA O, Jurissen (Juliana) en Holthuysen (VOS). De drie eerste klassers, die voor de promotie- degradatie-compertiUes in het void kwamen hebben het er slecht afgebracht en kregen alle drie een nederlaag te incasseeren. Het lot van Overmaas werd practisch beslist doordalt de Rotterdammers in Zaandam met 21 van ZW verloren, waardoor de Zaankanters nog een kans behouden. HBS ging in den plaatselijken strijd tegen HVV met 21 ten onder, waardoor de kans op behoud voor de kraaien ook zoo goed als ver keken is. Hetzelfde geldt voor Frisia, dat zich in eigen huis door Hoogezand met 2—0 liet kloppen. Blauw Wit 2 2 0 0 4 4— 0 ZVV 2 1 0 1 2 2— 4 Overmaas 2 0 0 2 0 1— 3 HW 1 1 0 0 2 3— 1 ODS 1 0 1 0 1 2— 2 HBS 2 0 1 1 1 3— 4 SCH 2 0 2 0 2 4— 4 Hengelo 1 0 1 0 1 2— 2 Vitesse 1 0 1 0 2— 2 Hoogezand 1 1 0 0 2 20 De Kooi 1 0 1 0 1 2— 2 Frisia 2 0 1 1 1 24 Reeds direct na den aanvang waren de be zoekers in den aanval, en slechts met groote moeite wist Meijs een hard ingezonden schot van den rechtsbuiten onschadelijk te maken. In de Haagsche voorhoede vlotte het niet erg. Het spel ging in matig tempo op en neer, met de gasten iets in de meerderheid, welke zij wis ten uit te drukken in een doelpunt, toen Meijs bij een schot den bal uit de handen liet vallen, en de toeloopende Elfrink het leder in de tou wen werkte, 01, waarna rust. In de tweede helft liep bij een vijandelijken aanval de Haagsche doelman uit en miste het leder, doch Elfrink schoot over het verlaten doel. Toen volgde een gevaarlijke GDA.-aanval. de linksbuiten zette voor, waarna P. Verderpelt den bal in de touwfen zond, 11. De beurt was weer aan Onze Gezellen, en Verhappen bezorg de met een fraai schot den gasten andermaal de leiding, 12. De doelman der bezoekers moest toen reddend optreden bij een hard schot van A. Lint. Naarmate de tijd verstreek, werd het spel der Hagenaars beter, en uit een scrimmage wist Peters den gelijkmaker te scoren, 2—2. Met dezen stand kwam het einde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9