KWIEK EN VIEF FINANCIEN RADIO-PROGRAMMA Sport en spel De weerstoestand Dagfilm WAARDEBONEN EMANYLL TANDPASTA DINSDAG 16 APRIL 1935 RELLETJES TE ENSCHEDE N.S.B. -er verwondt een tegen stander UNILEVER Verhooging van kapitaal AMSTERDAMS VOGEL RIJKDOM Zelfs de dodaars heeft hier gebroed TENTOONSTELLING „MOOI NEDERLAND" Kleur in en om de Apollohal Nederlandsch Instituut van Accountants DOOR GASVERGIFTIGING GEDOOD Radio-H. Uur op Witten Donderdag Fusie van fascisten Ned. R.K. Molenaarsbond Conferenties voor niet-katholieken „De Hanze" te 'sGravenhage Woensdag 17 April 1935 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Indexcijfer van groothandels- prijzen Schipper bij de binnenvaart Apothekers-assistent UTRECHT. Geslaagd: mej. H. J. A. Y. Ver- brugge, Zeist en de heer M. J. Wulf sen, Apel doorn. Stuurlieden-examen I. V. C.B. DE MISSIE-FINALE IN TWENTE Wedstrijd te Oldenzaal gaat wel door HOCKEY NEDERLANDSCH HOCKEY- TEAM TEGEN DUITSCHLAND Geen ivijzigingen in de Oranje- ploeg K.N.V.B. FRANKRIJK—NEDERLAND OP 12 JAN. 1936 K.N.V.B.-vergadering op 1 Sept. D.W.S.—VELOCITAS EN NEDERLAND—DUITSCHLAND Voetbal en hockey-wedstrijd in het Stadion op 28 April a.s. Neem 'n AKKERTJE BUIIG EN VRIJ GUUR WEER Jubileum pastoor Daalmans te Boskoop Zilveren jubilea Barera-Hengeveld 468e STAATSLOTERIJ De Factory der Nederlandsche Handel Mij. vestigde een crediet-hypotheek op de suikerfabriek Sindang Laoet ten bedrage van f 400-000. y De Zeeuwsche Hypotheekbank keert een dividend uit van 9 pCt. tegen 14 pCt. het vorig jaar. De Vtrechtsche Asphaltfabriek boekte in 1934 een verlies van f 2.050-800 tegen f 624.495 het vorig jaar. Kapitaalreorgani satie is noodzakelijk geworden, waarom aan de preferente aandeelhouders zal moe ten worden voorgesteld, de nominale waar de hunner aandeelen terug te brenaen op f 600 en aan de gewone aandeelhouders ov f 100. Thomson's Havenbedrijf boekte in 1934 een winst van f 79.457 tegen een nadeelig saldo van f 74-991 het vorig jaar en keert een dividend uit van 4 pCt. (vorig jaar ni hil). De N.V. Hero Conserven te Breda leed in 1934 een totaal verlies van f 631.130, het geen op de nieuwe rekening wordt overge bracht. De N.V. Voornveld Co. boekte in 1934 een winstsaldo van f 33-416 tegen f 52-467 het vorig jaar en zal een dividend van f 50 (vorig jaar f 70) per aandeel uitkeer en. Op de beurs te Parijs loopen geruchten omtrent een ophanden zijnde uitgifte voor rekening van den Franschen Staat. De op brengst hiervan zou voornamelijk dienen tot financiering der nationale verdediging. De Belgische premier verklaarde in de Kamer, overtuigd te zijn, dat een werkelijk definitieve oplossing van de economische problemen slechts mogelijk zal zijn, indien men er in slaagt, een Internationale over eenkomst op monetair gebied te sluiten. De regeering zal alles doen, om een valuta overeenkomst te bewerkstelligen en niet aarzelen het initiatief hiertoe te nemen, in dien het oogenblik gunstig lijkt. Roosevelt zal in de twee jaren van zijn. bewind tot 30 Juni a.s. ongeveer 5 7.3 mil liard hebben uitgegeven bij zijn pogingen tot het terugkeeren der welvaart. In dien tijd is de Amerikaansche Staatsschuld van s 21 milliard tot 27 milliard gestegen Door herfundeering is de jaarlijksche ren telast met 800 millioen gedaald. De Amerikaansche schatkist heeft de af lossing aangekondigd van 1-25 milliard 4\2 pCt. vierde Vrijheidsleening, welke de laatste serie is der Vrijheidsleening en, die tijdens den oorlog werden uitgegeven Hierdoor zal een jaarlijksche besparing worden verkregen van 100 millioen. Het Amerikaansch Staatsdepartement verzekert, dat de regeéring niet zal toela- fen, dat buitenlandsche mogendheden de Amerikaansche markt met goedkoope goe deren zullen overstroomen als gevolg van eventueele valuta-manipulatie. De staking in de drie groote rubberon dernemingen te Akron is op het laatste moment Voorkomen, doordat de georgani seerde arbeiders een voorloopige overeen** komst hebben aanvaard. De vakvereeniging der arbeiders in de' Amerikaansche automobiel-industrie zal morgen nieuwe looneischen in de fabrie ken te Toledo van de Chevrolet indienen; hierbij zijn 2200 personen betrokken. Senator Glass verklaarde, dat de Vereen. Staten tot den gouden standaard moeten terugkeeren. Amerika heeft niet alleen het eigen geldstelsel ontwricht, maar ook de monetaire systemen van andere landen. De Hudson Motor Corp. heeft bij de Fe derale Reservebanken te New York en. Chicago een leening van 6 millioen opge nomen, zijnde de grootste leening, sedert de aanneming van de wet, welke de Re serve Banken machtigt om direct leenin gen aan de industrie te verstrekken. De American Tel. and Tel. boekte in het eerste kwartaal aan netto-ontvangsten S 30.90 mill, of 1.61 per aandeel, tegen 32.99 mill, of 1.77 p. a. in het overeen komstig kwartaal in 1934. Na uitkeering van het gewone kwartaaldividend van 225, waarvoor 41-99 mill, noodig is, resteert een verlies van 11-89 mill, tegen 8.99 het vorig jaar. De Amerikaansche staalnijverheid werk- te in het begin der week op 44 pCt. der ca paciteit tegen 43.8 pCt. de vorige week en 46.8 pCt. een maand geleden. In verband met het feit, dat in Maart 44-000 ton ruioe rubber in de Vereen. Sta ten werd ingevoerd, tegen 35-000 ton in de vorige maand, hetgeen wijst op een groo- ter verbruik, is de rubberprijs te Londen gestegen. De Londensche rubbervoorraden zijn in de afgeloopen week met 921 ton tot 94.130 ton gestegen en de voorraden te Liverpool met 94 ton tot 70.057 ton De Phillips Petroleum keert een onver anderd kwartaal-dividend uit van 0.25 Senator Wheeler heeft een wetsontwerp ingediend tot het overnemen en exploitee- ren van de Amerikaansche spoorwegmij en, ingaande Januari 1936. Hij verklaarde, dat indien dit ontwerp niet wordt aangenomen, verschillende ondernemingen binnen eenige maanden financieel zouden ineenstorten. De Dollar was gisteren te New York vaster en noteerde in guldens 1-4821 tegen 1.4804 Zaterdag j.l. De Fransche frank bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 9.789-79 vorig slot 9.78 5/8); het Pond Sterling op 7.20—7.22V3 (7.20); de Dollar 1.48V4—1.48i/, (1.48 5/16) en de Belga op 25.07 Vz—25-17% (25.131/,). Teekens voor snelheidsvermindering In de Langestraat te Enschede is het Maan dagavond omstreeks half negen tot handtaste lijkheden gekomen tusschen N.S.B.-ers en tegen standers. Een propaganda-auto der N.S.B. werd door een groot aantal tegenstanders gevolgd, op een gegeven oogenblik sprongen eenige N. S. B.-ers van den auto en gingen hun achter volgers te lijf. Zekeren P. F. werd met een mes een 4 c.M. diepe snede over zijn arm toegebracht, terwijl zijn kleeding door meerdere sneden werd be schadigd. Als de dader van deze snijpartij werd door omstanders de 21-jarige N. S. B.-er, zekere J. J. V., aangewezen en door de'politie in hech tenis genomen. Hij zal vermoedelijk ter beschikking van de Justitie Worden gesteld. Voorts werd tegen L. G. P. C. van B., even eens lid van de N.S.B., die een eikenhouten knuppel bij zich droeg, proces-verbaal opge maakt wegens overtreding wapenwet. Later op den avond kwam het voor het kring huis der N.S.B. aan de Molenstraat wederom tot ongeregeldheden, waarbij de politie zich genood zaakt zag van den gummistok gebruik te maken. De raad van bestuur der Unilever N. V. deelt het volgende mede: Op de tegen 10 Mei aa. bijeengeroepen algemeene vergadering van aandeelhouders van Unilever's Ltd. zal aan de aandeelhouders dier vennootschap worden voorgesteld het maat schappelijk kapitaal dier Mij. te verhoogen door creëering van 2.000.000 5 pCt. cumulatief pre ferente aandeelen, welke behoudens wat den rentevoet betreft, voor dividend en uitkeering der liquidatie gelijkberechtigd zullen zijn met 7 pCt. cumulatief preferente aandeelhouders. Het kapitaal van de continentale groep van het Unilever concern overtreft de behoeften, terwijl de Engelsche groep gelegenheid heeft verder kapitaal te employeeren. Het ügt daarom in het voornemen in de con tinentale groep, het prefenrente kapitaal te ver minderen, waarvoor de noodige preferente aan deelen reeds zijn verworven. Daartegenover zou in Engeland binnenkort een bedrag aan nieuw gecreëerde 5 pCt. cumu latief preferente aandeelen als boven bedoeld, worden uitgegeven. In verband met een en an der zal aan de algemeene vergadering van aan deelhouders van Unilever N.V. op 10 Mei a.s„ een wijziging der statuten worden voorgesteld, welke beoogt bij Unilever N.V. een overeenkom stige categorie van 5 pCt. cumulatief prefe rente aandeelen te creëeren, zulks teneinde de uniformiteit van de kapitalisatie van Unilever N.V. en Unilever Ltd. te handhaven. Het ligt echter voorshands niet in de bedoe ling tot de uitgifte van zoodanige aandeelen over te gaan. Aangezien de bovenbedoelde sta tutenwijziging ingevolge art. 44 lid 2 der sta tuten. de goedkeuring van preferente aandeel houders behoeft, zal een vergadering dier aan deelhouders in onmiddellijke aansluiting aan de algemeene vergadering worden gehouden. In de dezer dagen gehouden jaarvergadering van het Centraal Bureau voor Vogelwaarneming van de Afdeeling Amsterdam der Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging bleek uit het overzicht der geregeld ingekomen waamemings- lijsten, dat onze stad, vooral dank zij het uitge strekt landelijk gebied en de parken, een veel grooter soortenrijkdom kent, niet alleen als stand- en broedvogels, maar ook op den trek, dan men oorspronkelijk zou denken. Hoe weini gen b.v. hebben geweten dat de dodaars op meer dan een plaats heeft gebroed en dat een veertiental ransuilen den winter in het Vondelpark hebben doorgebracht. De enthou siaste causerie van den heer A. F. Binsbergen over „De Vogels van Amsterdam-Noord", toe gelicht met lichtbeelden naar zijn unieke foto's welke inmiddels gepubliceerd zijn in het van zijn hand verschenen boekje „Trekvogels", geven daarvan voor dit stadsgedeelte een overtuigend bewijs. We noemen hier slechts de talrijke een densoorten als toppereend, smient, slobeend enz. naast verschillende strandloopers, benevens ook de kleinere vogels als kneutjes, vinken, tapuiten, pimpelmeezen, ringmusschen. Vooral ook de mooie foto's van de bonte kraai trokken de aandacht. Teneinde een zoo volledig mogelijk overzicht van den vogelstand van Amsterdam te krijgen werd voor de nieuwe periode het waar nemingsgebied in secties verdeeld. Alles wijst er op, dat de tentoonstelling „Mooi Nederland", die van 719 Mei as. te Amsterdam onder leiding van de Alg. Ned, Ver. v. Vreemdelingenverkeer wordt georgani seerd. een nationale gebeurtenis zal worden. Van officieele zijde toont men groote belang stelling: de minister van Waterstaat, Jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, heeft het eere voorzitterschap aanvaard. Voorts hebben in het eere-eomité om. zitting de directeuren der Ned. Spoorwegen de heeren dr. H. v. Manen en ir. E. C. van Dijk, dr. W. de Vlugt, mr. S. J. R. de Monchy, mr. P. DroogleeveT Fortuyn, Gottfr. H. Crone en vele anderen. „Mooi Nederland" zal niet alleen in beeld behandeld worden, maar ook in woord; be kende Nederlanders als C. R. T. baron Krayen- hoff, de voorzitter der A.N.V.V., H. A. Meerum Terwogt, dr. Henri Polak, W. P. F. van Deven ter enz. hebben zich bereid verklaard voor de radio en op de tentoonstelling causeriën over het mooie van Nederland te houden. Ook buiten de Apollohal zal Amsterdam van 719 Mei genoeg van „Mooi Nederland" be merken; touringcars uit alle deelen van het land komen naar Amsterdam, gevuld met pas sagiers in de kleurige kleedij van hun omgeving. Een van de attracties op de tentoonstelling wordt een groot oud-HolIandsch marktplein met in het midden een getrouwe copie van het prachtige raadhuisje der gemeente De Rijp. In een buitengewone algemeene vergadering is mede tot Voorzitter van den Raad van Tucht benoemd de heer Mr. Dr. F. C. van Geer, Raads heer in het Gerechtshof te Amsterdam. De vergadering benoemde op grond van hun examendiploma tot lid de heeren A. G. Beyer Schiedam; M. Elgersma, Den Haag; N. C Kwint, Den Haag; P. H. H. Meyer, Amsterdam; Drs. J. Paardekooper, Rotterdam; H. A. E, Plas, Padang. «i Taxhondjes zijn niet verstandig, zegt U..7 Nu, als ik tegen mijn Bobbie zegt „Bobbie, kom je hier of niét.dan komt-le ook hier.of niet!. Hedenmorgen omstreeks acht uur werd door buren bemerkt dat uit het pand Stevenzand- schestraat te Tilburg een sterke gaslucht kwam. Terstond werd de politie gewaarschuwd. Deze verschafte zich toegang door het openschuiven van een raam en constateerde dat uit een gas kraan in de keuken het gas de woning binnen drong. Op zijn bed von dmen het lijk van den 35- jarigen bewoner C. V. Deze was dien nacht al leen thuis geweest, daar de vrouw en twee kin deren bij familie logeerden. De G.D. heeft het lijk naar het St. Elisabeths- ziekenhuis overgebracht. Op Witten Donderdagavond 17.35 uur (Holl. tijd) houdt de Eerw. Pater Lammertijn, de alom bekende schrijver der. H. Uurhoeken, een Radio- H. Uur voor den Kath. Vlaamschen Radio Om roep te Brussel. Als onderwerp is gekozen: Wit te Donderdagavond en Het Priesterschap. Dit onderwerp is genomen uit het nieuwe boek „Missie H.H. Uren." De groep „Bezem-fascisten" onder leiding van Dr. Alfred Haighton heeft zich aangesloten bij het Nederlandsch Volksfascisme Zwart Front onder leiding van Arnold Meyer. „De Bezem" zal niet meer als weekblad ver schijnen, doch slechts op ongeregelde tijden uitkomen als een orgaan, waarvan elk nummer één bepaald onderwerp zal behandelen. Het blad der beweging blijft „Zwart Front". Maandag vergaderde te Nijmegen de Ned. R. K. Molenaarsbond Kring NijmegenMaas en Waal. Na afhandeling van eenige interne aan gelegenheden en nadat de aftredende bestuurs leden de heeren De Klein en van Llth waren herkozen, sprak Mr. De Kroon over Orde ning. Sprekers meening was, dat de liberale economie door onze katholieke stands- en vak organisaties wordt bestreden met eigenlijk li berale economie. De leer der „Rerum Nova rum" en van „Quadragésimo Anno" wordt bij ons nog niet ten volle in toepassing gebracht. Wij zullen inderdaad een economische orde ning krijgen, maar niet een in den geest der sociale ordening van de pauselijke encyclieken. Onze wereld denkt en voelt nog niet christelijk genoeg voor christelijke sociale regeling van het maatschappelijke leven. Er zal in ieder geval ordening moeten komen, wil de middenstand niet ten onder gaan aan onderlinge concur rentie. Spr. prees het 0.8. B.-program van den Ned. R. K. Middenstandsbond, maar ageerde tegen de boerenorganisatie ook N. C.B. waar deze de bescherming der klein-nijveren veron achtzaamden. Hier werd voornamelijk er op gezinspeeld, hoe de coöp. org. van N. C. B., A. B. T. B. enz. de belangen van de kleine molenaars op de dor pen schaden door eigen instellingen. Hier wordt een politiek gevoerd van laat maar gaan. Uit de gedachtenwisseling sprak een ac- coord gaan mee den spreker. In Juli zal in Den Bosch weer een mulders dag worden gehouden. Binnenkort krijgt de bond een eigen orgaan. Te Wormerveer zijn wederom dit jaar in de R.K. kerk conferenties voor niet-katholieken gehouden. De zeereerw. heer pastoor Rombouts, overtuigd van de apologetische waarde, alsook van het religieus-cultureel belang, inviteerde den Franciscaner pater Wijnand Sluys om de waarheid en schoonheid van het katholieke ge loof te belichten. Wie meenen mocht, dat door jaariyksche her haling van deze moderne geloofsverkondiging onder niet-katholieken de belangstelling van den kant der toehoorders zou verzwakt worden, zou het tegendeel moeten erkennen, wanneer hij den enormen toeloop had aanschouwd. De hoogst interessante beschouwingen, dit maal ontleend aan het Lijdensverhaal, werden gedurende anderhalf 5, 2 uur met stijgende be langstelling gevolgd! Diepgaande beschouwingen waren het, rijk aan inhoud, schoon van vorm, voorgedragen met een pakkende welsprekendheid, in één woord avonden van godsdienstige cultuur en ontwik keling. Mede dank zij het R.K. Kerkkoor, onder lei ding van den heer F. Sicking, waren deze avon den ook artistiek verzorgd. Door de R.K. Middenstandsvereenlging „De Hanze" te 's Gravenhage werd j.l. Maandag in het gebouw „Amicitia", aldaar, een buitenge wone propaganda-avond gehouden onder lei ding van den heer Th. M. Dresmé. Na oen openingswoord van den voorzitter, gaf de heer A. J. Dingemans, lid van den gemeenteraad te Amsterdam, een beschouwing over de ontworpen „Verordening voor Middenstandsbedrijven." De heer Dingemans begon met de ontwikke ling te schetsen van den Amsterdamschen Levensmiddelenraad, die kortgeleden op initia tief van de R.K. Raadsfractie en speciaal van mr. Romme, is ingesteld. Deze Levensmiddelen- raad wist reeds te verkrijgen dat er maatrege len werden genomen tot bescherming van den winkelstand. Een 10-tal commissies in den L.M.-raad kwam unaniem tot een raport over de toestanden in het winkelbedrijf, elk over een branche loopende, waarin zeer scherpe staaltjes van de verwarring in het zakenleven tot uiting kwamen. Zoo bleek daaruit dat per jaar minstens 10 pet. der winkels van eigenaars verandert. Een en ander leidde tot ontwerp van de Bakkers- en Winkel-verordening, waarmee men het bedrijf wil trachten te saneeren. Wat betreft de Bakkers-verordening werd door spr. opgemerkt dat er in Amsterdam 60 pet. bak-capaciteit te veel was. Uiteraard zal dus HUIZEN, 1875 M. NCRV Schriftlezing en Meditatie 8.15 Gramofoon Pl.m. 8.25 Publicatie der uitslagen v. d. gehouden Verkiezingen voor de Prov. Staten in Drente en Overijssel 10.30 Morgendienst 11.00 Het Ensemble van der Horst 12.00 Politieberichten 12.15 Alfred Cor- tot piano 12.30 Vervolg concert 1.15 Zangrecital: Frans Dieleman, bas 2.15 Gramofoon 3.0o Lezen van Chr. Lec tuur 3.30 Gramofoon 4.00 Bespeling van het NCRV-orgel; L. Blaauw 5.00 Kinderuurtje 6.00 Landbouwhalfuurtje 7.0o Politieberichten en persberichten van het Ned. Chr. Persbureau pl.m. 7.15 Een kwartiertje Radioreportage, eventueel gramofoon 7.30 Technische Lezingen 8.00 Vaz Diaz Het avondprogramma zal worden onderbroken, telkens wanneer be kend zijn uitslagen voor de Prov. Staten in Friesland, Utrecht, Noord- en Zuid-Hol land, Groningen, Zeeland Brabant en Limburg 8.05 Het Kamer-orkest der H. O.V. 9.00 Z. Exc. Dr. H. D. v. Broek huizen over „Paul Kruger" 9.30 Charles Marie Widor, orgel, (gramofoon) 9.45 Vaz Dias 9.5o Uitvoering v. d. Celler- Passion 11.0(111.30 Gramofoon. HILVERSUM 301.5 M. VARA 8.00 Orvi- tropia 9.00 De Notenkrakers 9.30 Onze Keuken: P. J. Kers Jr. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven 12.00 De Zonnekloppers 12.45 Draaiorgelmuziek (Gramofoon). I.00 De Flierefluiters 2.15 Knipcursus (26ste les) 5.30 Joodsche zang (gramo foon) 6.00 Eddy Walls en zijn orkest 6.45 Sport 7.00 Flora Collins zingt 7.50 Harry Wlggelaar viool en Jan Vogel plano 8.00 Herhaling van S.O.S.-berich ten 8.03 Vaz Dias 8.10 Men vraagt: en wij draaien 9.30 Dwars door de ope rette van Joh. Strauss. „Eine Nacht in Venedig" 10.30 Vaz Dias 10.35 VARA- orkest 11.00 Orgelspel Cor Steyn II.30—12.00 Gramofoon. LUXEMBURG 1304 M. 8.05 Koersen 12.20 Middagconcert door het Radio-Orkest onder leiding van Henri Pensis. Le Cheval d'Airain, Auber. Fideles Wien, Komzak. Une Soirée Chez Liszt, Urbach. Rendez vous du scarabée, Armandola. Rhapsodie. Dohnanyi. Une Promenade au Prater, Fachemegg. 1.05 Het Radio-Orkest. Car, en fantasie, Bizet. La Dame en Décolleté, Yvain. Die Fledermaus, Strauss. 1.20 Koersen Daarna Gramofoonmuziek 6.20 Concert en Dansmuziek 7.50 Luzemburg- 6Che avond Gramofoonmuziek 8.30 Ge varieerd concert door het Radio-orkest onder leiding van Henri Pensis. Abu Hassan Weber. Suite de Ballet des Parfums, Popy. Rêverie du Soir, St. Saëns. Hochzeitstag auf Troldhaugen, Grieg 9.00 Luxemburgsch concert door het Radio-orkest onder lei ding van Henri Pensis Les Guides, marsch, Elffes. Andante en Menuet, Menager. Dicksiana, Kahnt. Keep smiling, marsch. Koster. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50 Zang door Charles Guyard. Aria uit ..Hendrik VIII" St. Saëns. Aria uit „Jongleur de Notre-Dame" Massenet. Amarillys Psyché. Sur une Poésie de Pierre Corneille, Le- torey. Aria uit „La Damnation de Faust" Hector Berlioz. Volei des Roses. Marine, Ed. Lalo. Le Fou de la Forêt, Pénau. In de pauze koersen en berichten. Daarna: Eenige gramofoonplaten 10.40 Dansmu ziek door het Radio-Jazz-orkest onder leiding van Henri Pensis. BRUSSEL I 483.9 M. 11.15 Het Omroep orkest 4.15 Dansmuziek 5.20 Zang voordracht 5.50 Gramofoon 7.20 Orgelmuziek 8.50 Gramofoon 9.20 10.20 Gramofoon. BRUSSEL II 321.9 M. 11.17 Gram. 12.2o Het omroeporkest 4.15 Werken van Aug. de Boeck 5.05 Gramofoon 5.35 Kamerorkest 6.35 Gram. 7.40 „Baas Ganzendonck", spel naar den roman van Conscience 8.40 Omroeporkest 9.2010.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER 539.6 M. 6.35 Zang 7.10 Jodelkwartet 8.35 Het Omroepork. 9.05 Het Omroeporkest. BERLIJN 356.7 M. 5.20 Concert 6.40 Zang 8.05 Het Omroeporkest 9.50 Het omroepkleinorkest 11,2012.20 Gra mofoon. BOEDAPEST 449.5 M. 6.45 Zigeuner kapel 8.1o 2e Bedrijf van „Parsifal", Wagner 9.35 3e Bedrijf van „Parsifal" Wagner 10.50 Zigeunerkapel. DEÜTSCHLANDSENDER 1571 M. 11.20 Het Landes-orkest uit Stuttgart 1.05 Gevar. Concert 5.05 Uit nieuwe klank films 6.05 Gramofoonplatenreis naar Schotland 8.05 Berlijns Philh. orkest. DROITWICH 1500 M. 10.20 Gram. 11.05 Orgelspel: Quentin Mac Lean 11.50 Charles Manning's orkest 12.50 Orgel concert 1.35 Gramofoon 2.10 Piano recital 2.35 Het sted. Orkest van Bour nemouth 4.05 Het Western Studio orkest 4.35 Het Charles Emesco-kwin- tet 6.50 Het B.B.C.-Dansorkest. 7.35 Symphonieorkest 10.2011.20 Sydney Kyte's Band. HAMBURG, 331.9 M. 11.30 Jaro Michalek's orkest 12.20 Populair concert 5.45 Gramofoon 6.20 Pianorecital 8.05 G. F. Handel-concert 10.2011,20 Ork. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Con cert 2.20 Concert 7.20 Het Omroep orkest 8.35 Lisa Rantzau Meyer: Engel sche Operetteliederen 9.3510.20 Mo derne Deensche muziek: Het Omroeporkest. LANGENBERG 455.9 M. 11.20 Omroep orkest 1.351.50 Spaansche volkslie deren 3.20 Concert 6.20 Gram. 8.05 Weismann-concert: Het Omroepork. 9.50 Gramofoon 10.20 Het Keulsche Strijkkwartet. MILAAN 368.8 M. 4.25 Kwintetconc. 6.35 Gramofoon 7.15 Gramofoon 8.20 „Fedora", opera in drie actes van U. Gior dano. PARIJS 1648 M. 11.35 Orkestconcert 7.2o „La Traviata", opera v. Verdi. PARIJS 312.8 M. 11.25 Gram. 11.25— I.20 Het Radio-Jazzorkest 8.25 Cabaret liedjes 8.55 Gramofoon. ROME 420.8 M. 5.15 Gramofoon 8.20 „Requiem", Mozart. TOULOUSE, 328-6 M. 6.05 Militair con cert 6.30 Strijkorkest 6.50 Klankfilm- muzlek 8.55 Operettemuziek 9.05 Jules Amen's orkest 10.35 Klankfilmfragm. 10.55 Salon-orkest 11.05 Zang 11.35 II.50 Militair concert. WEENEN 506.8 M. 6.25 Mattheus-Pas- sion, Bach 9.40 Het Omroeporkest. 11.1012.20 Gramofoon. recht gevende op GRATIS voorzien van den datum 16 April, met de letter O, kunnen vóór 23 April 1935 opgezonden worden aan de fabriek. De toezending geschiedt in volgorde van ontvangst. Vraagt onze luBuwe KOOS KOEN-PUZZLE HOOFDPRIJS 250. bij veel verbetering ook wel eenige beperking van vrijheid aanvaard moeten worden. Na de pauze werd het woord gevoerd door den heer Jan Bakker, directeur van het Centraal Hanze-Bureau ln het bisdom Haarlem. Zijn toespraak bevatte een krachtige opwekking tot organisatie en eenheid. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt het volgende mede betreffende de indexcüfers van groothandelsprijzen over Maart 1935: Het algemeen prijsniveau ln den groothan- der ls t. o. v. de vorige maand pl.m. 2 pet. gedaald. Voornamelijk de groep voedings middelen heeft tot deze daling bijgedragen. In deze groep kwamen dan ook enkele belansr- ryke prijsverlagingen voor. De voornaamste was wel de (seizoen) daling van den prijs van eieren 27 pet.), voorts hield de inzinking van den peperprijs aan 16 pet.), terwijl de melk-, kaas en boterprijzen resp. 17.6 en 5 pet. lager lagen dan in Februari. Ook thee en koffie waren niet onbelangrijk goedkooper (ruim 10 pet). Enkele percenten gedaald zijn voorts nog de prijzen van rundvleesch, maïs, gerst, zemelen en aardappelen. Daarentegen werden hoogere noteeringen geregistreerd voor lamsvleesch en varkensvleesch (resp. 18 en 8 pet.). Ook alcohol en haver zyn lets in prijs opgeloopen 3 pet.). Onder de indus- trieele goederen zyn de noteeringen in hoofd zaak óf gedaald óf onveranderd gebleven. Hit meest gedaald zyn de prijzen van hout (11 pet.), katoen (7 pet.), tin (6'A pet.), en ïyn- olie (5 pet.). Slechts enkele percenten gedaald zyn de prijzen van hars, hennep, vlas, terpeu- tyn, terwyi daarentegen de prijzen van zwa velzure ammoniak en petroleum een geringe verhooging te zien geven. De eenige prijsstij ging van beteekenis betrof het artikel zilver, dat 1*A pet. in prijs opliep. VLISSINGEN. Geslaagd voor diploma Neder land: A. Mollet, Hoofdplaat; E. Smid, Gronin gen; K. Timmer, Texel; J. Vermeulen, Mid delburg. Kanalen; J. Spuy, Vlissingen. Twee candida- ten werden afgewezen.' BRESKENS. Geslaagd voor diploma Neder land: J. v. d- Broecke, Breskens. Schipper aan boord van een visschersvaar- tulg in Nederland: P. J. de Baare, Breskens; G. D. Pleyte, Breskens; H. J. Vermeulen, Bres kens en C. de Vuyst, Breskens. 's-GRAVENHAGE. Qjslaagd voor 3den stuur man groote stoomvaart: J. J. Verbaan, F. H. Deman, F. H. M. Pauwels. ls onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hy in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regeL Naar wij, in tegenstelling met vorige berich ten vernemen, zal de missie-finale, die op 26 Mei a.s. te Oldenzaal zou worden gespeeld, wel door. De moeiiykheden, die betreffende de organi satie warn gerezen, zijn thans uit den weg ge ruimd. Het Nederlandsch elftal dat op 28 April a.s. in het Olymypisch Stadion te Amsterdam een wedstrijd zal spelen tegen het Duitsche hockey team, is als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: R. de Waal (Amsterdam) en A. Tres- ling (H.O.C.). Midden: H. de Looper (Hilversum); K. Hout zager ('t Gooi) en A. van Llerop (Hilversum). Voor: P. Gunning (Bloemendaal)H. Schnit- ger (P.W.); E. v. d. Berg (Amsterdam); M. Ca- viët ('t Gooi) en R. v. d. Haar (H.H.Y.C.). Dit elftal ls hetzelfde dat op 6 April tegen Engeland speelde. Naar de „Sportkroniek" mededeelt, is op den Zaterdagavond j.l. te Zwolle gehouden be stuursvergadering van den K. N. V. B. beslo ten om op 12 Januari 1936 te Parijs tegen Prank rijk te spelen. Voorts werd de datum van de a.s. Bonds vergadering vastgesteld op 1 September a Op 28 April a.s. worden in het Olympisch Stadion achtereenvolgens de voetbalwedstrijd D.W.S.—Velocitas om het kampioenschap van Nederland en daarna de hockeywedstrijd Ne derland—Duitschland gehouden. De voetbalwedstrijd begint, dank zij de wel willende medewerking van D.W.S., reeds om half twee. Na afloop wordt het stadion ontruimd en word„ het terrein ln gereedheid gebracht voor den hockeywedstryd, die om half vyf een aan vang neemt. bij Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De depressie in het Westen blijft den weers toestand ten onzent beheerschen. Voor het Ka ns al ontwikkelde zich gisteren een diepe secun daire, waarvan verwacht werd, dat zy zich naar Midden- en Zuid-Frankrijk zou bewegen, doch die haar koers naar de Noordzee koos. Hierdoor nam de luchtdruk gradiënt in onze omgeving flink toe, zoodat rond het Kanaal en de Noordzee krachtige Westeiyke tot Zui delijke en Zuid-Oosteiyke winden waaien. De depressie-invloed bracht over de Britsche Eilanden vry veel neerslag, Scilly had 14, Croy don 12 m.M. Over de Britsche Eilanden loopen de temperatuursveranderingen uiteen, over het overige gebied werd het iets zachter. De hooge drukking over Zuid-Frankryk verplaatste zich naar Oost-Duitschland en Polen waar het thans nog rustig helder weer is, evenals over het grootste gedeelte van Zweden en Finland. Over Groenland houdt de hooge druk stand. Er mag voor ons land op buiig en later vry guur weer gerekend worden. Pastoor G. Daalmans te Boskoop hoopt 29 April a.s. den dag te herdenken, waarop hy voor 25 jaar als pastoor in deze gemeente kwam. Hy was voordien pastoor te 's-Gravenzande, waar hij in 1907 moedig geestelyken bijstand verleende aan de schipbreukelingen van het gestrande stoomschip „Berlin", waarvoor hij werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het ligt in de bedoeling van de parochianen om dit Jubileum feesteiyk to herdenken. De eerw. broeders Marianus" Houkes, geb. te Zaltbommel en Valerius Hermans, geb. te Maas tricht, resp. in het Missie-college St. Francis- cus Solanus te Sittard en het klooster te Op- hoven, Sittard, vieren 26 April hu» zilveren klooster jubileum in de St. Franciscus Orde. Onder auspiciën van de Nedërl. Cone. dir. J. Beek zal de Italiaansche violist Orlando Barera op Donderdag 25 April as. een viool-recital geven in het Conc. geb. te Amsterdam. Gerard Hengeveld zal den violist aan den vleugel be geleiden. (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 16 April 1935 Hooge Prjjzen 25.000.— 1938 1.500— 5663 1.0004619 6404 8854 9976 400— 1113 5480 20017926 100— 9464 14606 15950 18266 19060 19579 Prijzen van 45. 1 39 53 57 98 115 135 136 148 184 254 391 404 405 414 451 458 474 479 488 537 541 547 563 585 610 666 695 744 751 782 865 872 904 937 941 980 1026 1063 1070 1101 1142 1302 1312 1335 1350 1414 1428 1520 1567 1583 1601 1643 1653 1659 1737 1769 1792 1813 1829 1879 1911 1914 1923 1955 .1961 1969 1977 1995 2009 2018 2019 2041 2059 2096 2114 2184 2236 2253 2274 2297 2300 2319 2333 2351 2412 2428 2431 2499 2584 2647 2654 2676 2705 2715 2750 2752 2845 2865 2914 2936 2937 2997 3034 3079 3112 3125 3199 3206 3240 3271 3273 3295 3325 3438 3443 3471 3503 3524 8526 3544 3589 3685 3690 3692 3773 3774 3783 3813 3905 3945 3954 3975 4001 4099 4107 4118 4119 4121 4251 4263 4290 4295 4381 4429 4450 4464 4479 4480 4491 4518 4526 4528 4536 4556 4568 4657 4713 4865 4866 4869 4878 4887 4901 4929 4948 5018 5025 5029 5036 5068 5131 5165 5168 5170 5187 5258 5447 5452 5474 5481 5498 5506 5550 5568 5621 5647 5648 5684 5714 5720 5760 5829 5873 5874 5889 5910 5918 5947 5962 6005 6010 6018 6064 6069 6089 6158 6182 6240 6260 6276 6281 6303 6330 6405 6430 6456 6471 6485 6506 6530 6545 6556 6641 6647 6664 6681 6694 6736 6753 6763 6799 6809 6848 6895 6903 6910 9612 6930 6942 7001 7087 7106 7268 7348 7349 7364 7402 7411 7492 7505 7511 7524 7580 7606 7641 7684 7726 7741 7751 7762 7777 7871 7872 7920 7942 7952 8023 8024 8043 8061 8101 8104 8119 8130 8134 8141 8174 8177 8235 8268 8303 8323 8339 8413 8446 8458 8463 8466 8481 8517 8577 8579 8596 8704 8707 8796 8806 8811 8849 8895 8913 8961 9004 9036 9070 9079 9100 9117 9140 9149 9199 9230 9255 9283 9289 9296 9400 9470 9486 9489 9490 9521 9563 9571 9602 9608 9645 9702 9707 9743 9771 9806 9829 9831 9895 9929 9973 9984 9989 10016 10048 10055 10080 10120 10126 10130 10142 10153 10159 10209 10255 10288 10313 10357 10452 10463 10464 10482 10488 10498 10551 10556 10578 10665 10715 10779 10791 10800 10987 11067 11078 11093 11104 11117 11197 11282 11335 11351 11353 11359 11388 11406 11407 11461 11468 11496 11497 11520 11536 11556 11567 11609 11610 11668 11672 11676 11687 11784 11802 11804 11826 11876 11921 11965 11982 12043 12051 12079 12094 12109 12125 12152 12158 12160 12189 12192 12195 12209 12211 12254 12255 12297 12321 12329 12336 12343 12344 12366 12398 12425 12457 12484 12487 12504 12539 12620 12624 12633 12635 12644 12650 12699 12738 12740 12806 12941 12953 12986 12989 13007 13044 13063 13093 13100 13113 13138 13182 13192 13298 13340 13353 13367 13433 13443 13482 13503 13537 13549 13554 13585 13592 13611 13674 13684 13712 13731 13753 13757 13706 13814 13821 13839 13878 13916 13957 13960 13973 13992 14038 14043 14109 14119 14122 14162 14199 14242 14318 14337 14339 14341 14377 14379 14414 14423 14435 14483 14507 14532 14545 14625 14631 14641 14655 14737 14795 14806 14845 14889 14898 14915 14987 15011 15165 15241 15330 15352 15358 15379 15396 15400 15530 15578 15596 15623 15635 15640 15644 15779 15791 15825 15869 15876 15879 15882 15893 15911 15915 15955 15985 16041 16081 16089 16116 16123 16163 16174 16237 16277 16308 16318 16334 16345 16352 16358 16362 16394 16395 16400 16436 16494 16519 16551 16554 16585 16609 16616 16622 16660 16065 16696 16725 16775 16788 16819 16827 16863 16868 16871 16886 16986 16998 17024 17054 17057 17077 17222 17225 17313 17316 17322 17326 17332 17374 17384 17389 17417 17532 17537 17650 17657 17664 17685 17686 17700 17750 17761 17776 17781 17787 17791 17809 17836 17871 17927 17979 18003 18016 18024 18109 18140 18169 18215 18262 18293 18320 18325 18335 18405 18426 18538 18586 18594 18597 18604 18612 18613 18627 18633 18634 18659 18686 18687 18691 18704 18734 18736 18741 18891 18900 18926 19004 19005 19023 19055 19077 19087 19102 19110 19150 19155 19177 19189 19268 19278 10280 19324 19426 19457 19485 19499 19537 19549 19596 19625 19629 19666 19688 19758 19767 19775 19787 19848 19881 19893 19911 19924 19929 19946 19996 20001 20006 20041 20123 20201 20235 20267 20272 20299 20311 20312 203;}3 20390 20476 20484 20502 20569 20576 20642 -0646 20670 20696 20716 20748 20757 20771 20787 20788 20847 20878 20901 20919 20941 2095J Verkeer, dat denVerkeer, dat den agent van voren j agent van achteren nadert, moet snel- i nadert, moet snel heid verminderen. I heid verminderen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6