STADSNIEUWS PASCHEN! nTij SLECHTS VOLMAAKT MET Het Colosseum in Rome vraagt onze Voor jaarsstafen Haarlem, 20 April RME m Sint Vincentiusbibliotheken BEKENDMAKING ZATERDAG 20 APRIL 1935 Verrassend monument ,i %w AGENDA gf RADIO MOORSn.v; NAAR DE BLOEMBOLLEN- VELDEN Nog eenige aanbevelenswaardige tochtjes BloemendaalOverveen Te Vogelenzang Te Noord wijk Te Sas8enheim REMBRANDT-THEATER Première van de Ned. film: „De big van het Regiment" Zestigjarig zakenfeest Post- en Telegraafdienst op de Paaschdagen HET ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG Slachtoffer een voorbeeldig katholiek AANVULLING KERKBERICHT ANTONIUS-PAROCHIE Groote Noveen van St. Antonius COÖP. „DE EENDRACHT" Van vette en magere jaren Serenade J. Tuin-Bloemzaad Teekens om sneller te gaan rijden ZONNESTRAAL-COLLECTE Alliance Frangaise Haarlems Salon Orkest Melbourne-vliegers op de „Flora" De lastige weg UIT DEN OMTREK BEVERWIJK Gemeenteraadsverkiezing R.K. groslijst Verhuizing 21 April, 22 April In het Colosseum te Rom° 23 April Apotheekdiensten RONDOM FLORA In ons ochtendblad van heden hebben wij eer\ uitvoerig overzicht gegeven van den stand van de bloembollenvelden tusschen Leiden en Alk maar en daarbij eenige mooie tochtjes aan gegeven, om van de bloemen- en kleuren pracht ten volle te kunnen genieten. Wij laten hierbij nog eenige aanbevelenswaardige routes volgen. Als de lezers het ochtendblad even naslaan, kunnen zij deze laatste gegevens op de juiste plaats in hun te maken tocht jes of wandelingen invoegen, zoodat ons overzicht dan een gemakkelijke en complete gids wordt. Omtrent den stand der bloembollenvelden te Bloemendaal-Overveen meldt onze correspon dent:. Hoewel 't Ovepveen van heden op bloembol- lenveldengebied niet meer te vergelijken is met het Overveen van een 25 jaar geleden, toen het nog een der middelpunten was van het bollen- hoogtijseizoen, toen Zijlweg, Juliana kwartier, Ramplaan en Oosterduin en zooveel andere, thans bebouwde plekken zich nog mochten ver heugen in overdruk bollenbezoek, is er toch nog genoeg overgebleven, om nu hier, dan daar, oog en neus te gast te kunnen laten gaan bij de rijk getooide velden. Wie daar echter plan cp heeft, doet verstandig fiets of auto te stal len en zich te voet te begeven buiten de roe zige drukte van de hoofdverkeerswegen. Die wandele eens langs Brouwersvaart, Houtvaart, of Marcelisvaart. Die bezoeke de smalle paad jes tusschen de bollenvelden op Rolland, waar men rustig genieten kan van de heerlijke voor- jaarsweelde. Die profiteere dan tevens van andere geneugten, waar boomen en vogels en aardige kiekjes stof leveren tot intens genot. Komende van de richting Aerdenhout ont moet men te Vogelenzang de eerste hyacinthen- velden langs den Vogelenzangscheweg nabij de Bekslaan. Groote hoeken hyacinthen in vollen bloei en enkele hoeken vroege tulpen treft men langs den Vogelenzangscheweg nabij de kom van het dorp en langs de Leidschevaart. Een van de mooiste gezichten op de hyacln- thenvelden heeft men aan het begin van den Zilkerweg nabij het Graalhuis. waar achter de lange hyacinthenvelden onmiddellijk hooge dui nen liggen. Dit is wel een van de aantrekke lijkste punten, omdat hier door enkele bloe misten het publiek gelegenheid wordt gegeven om de bloemen van naderbij te bezichtigen en foto's te nemen. Vanaf de duinen en vooral vanaf den zeer hoog gelegen Koepelweg biedt ook Noordwijk telken jare een pracht vergezicht over de bol lenvelden, aldus onze correspondent. Buitendien is dit jaar voor het eerst de watertoren voor het publiek opengesteld. Vanaf deze geweldige hpogte geniet men van een pracht panorama over de geheele bollenstreek van Haarlem tot Den Haag, alsook de Kagerplassen en de Noordzee. Bezoekers doen goed een verrekijker mee te nemen. Zoo men er geen heeft dan kan de portier van den toren u er een leenen. Rondom den toren is er voldoende ruimte voor parkeeren van auto's en fietsen. Hier volgen eenige der mooiste routes in de gemeente Noordwijk: per auto of fiets uit de richting Haarlem: Gooweg, Wilhelminastraat. IJmuiderstraat, van Panhuijsstraat, Duinweg (bezoek watertoren), Hoofdstraat, Boulevard, Oude Zeeweg, Beeklaan, Heerenweg. Uit richting Leiden zelfde route in tegenover gestelde richting. Per tram uit Leiden kan men het beste uit stappen halte Beeklaan, dan wandelen over Beeklaan, Oude Zeeweg, daarna over de hoog gelegen Prins Hendrikstraat (bezoek water toren) en via Nieuwe Zeeweg weer naar Noord- wljk-binnen. De aandacht van automobilisten wordt er nog op gevestigd, dat de Voorstraat op drukke tijden alleen uit de richting Leiden bereden mag worden. Met het uitschrijven van bovenstaande routes is daar dan ook rekening mee gehouden. Van ouds en ook nu nog is het hier behalve van de hyacinth ook de streek van de narcis. Deze velden staan alle in vollen bloei en naar wij van vakmenschen vernamen, staat van deze soorten alleen nog maar het beste van het beste, dit als gevolg van de saneering. Is er langs den Rijksstraatweg veel te zien, het meest is toch wel te genieten op de z.g. land- of achterwegen. Daarvoor bevelen we aan: vanuit Lisse de Loosterweg, Teylingerlaan, (de laatste vooral met zijn landelijke verbin dingslaantjes, als Frank van Borselenlaan enz.). Op de Teylingerlaan is ook te bezichtigen de eeuwenoude Teylingerstomp, welke in den bloementijd zeer groote belangstelling geniet. Aan den anderen kant zijn er nog Wasbeeker- laan (Watertoren) Warmonderdam, welke voor al mooie vergezichten bieden. De bijkantoren Aerdenhout, Frans Hals straat en Tempeliersstraat, het Poststation Vogelenzang en de postagentschappen zijn op dien dag gesloten. Wanneer men een Hollandsche film ziet, moet men zich even met zijn gedachten instellen op den tijd, dat men al blij was, toen men al die figuurtjes op 't witte doek zich „zoo leuk!" zag bewegen. Hoe kan het ook anders. Men mist hier nog' hot vakmanschap en de routine en heel kordaat is men van vorenaf begonnen. Ook met den „geest" neemt men het niet zoo nauw, wijl hij practisch in Holland nooit be hoorlijk gesteund of gewaardeerd is en hij daardoor aan een permanente bloedarmoede lijdt. Dè humor en dè geestigheid bewegen zich dan ook op het niveau van een open keuken deur en passen dus volkomen in 't kader van dc Hollandsche film zelf, zoodat men tenminste in dit opzicht en dan nog onbewust, een eenheid heeft weten te bereiken. Is dit het beeld van de doorsnee Hollandsche film. het geval wordt eenigszins anders, wan neer men tot onderwerp een gegeven neemt, dat óók in normale omstandigheden en tot voor tien jaar terug precies gelijk is en was. Een dergelijk onderwerp is bijvoortjeeld een militaire film, niet een actief en grootsch militair ge geven, subliem geconstrueerd en uitgewerkt, maar een genoeglijke, huishoudelijke soldaten- film met gijntjes en wederwaardigheden van jongsns-onder-elkaar, die hun gedwongen diensttijd, zoo vtfooltik mogelijk wéllen door komen. Zoo is ook dit biggendrama, gemaakt naar het boek van Mr. A. Roothaert „Spionnage in Zondag 21 April as. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de firma P. Crama, alhier, werd op gericht door den oudsten firmant, P. Crama. Daar de herdenkingsdag op Zondag valt is de receptie bepaald op Maandag van 2 tot 5 uur. N.Vé De directeur van het post- en telegraaf kantoor te Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de dienst op den Isten Paaschdag geheel zal worden uitgevoerd als op Zondagen. Op den 2den Paaschdag is de openstelling van het hoofdkantoor geregeld als op Zon dagen. met dien verstande, dat van 8.30— 9.30 tevens gelegenheid bestaat tot het aan bieden van aangeteekende stukken. Op den 2den Paaschdag zal één brief- en één pakketpostbestelling in de morgenuren worden uitgevoerd. In eerstgenoemde bestel ling zal ook aangeteekende correspondentie worden opgenomen. In verband hiermede wordt op dien dag geen gelegenheid gegeven tot het afhalen van gewone correspondentie, busrechthouders uit gezonderd. De openstelling van de bijkantoren Bloe mendaal, Overveen en Heemstede, van de hulpkantoren Bennebroek, Santpoort-norp, Santpoort-Station en Spaarndam is op den 2den Paaschdag gelijk aan die op Zondagen. het veldleger". De grappen, die door de vier mannen, vertegenwoordigd door Matthieu van Eijsden, Joh. Kaart Jr., Adolphe Engers en Sylvain Poons worden uitgehaald en de eigen aardige verwikkelingen, waarin zij geraken, ma ken alleen reeds het aanschouwen van deze film de moeite waard. Bovendien zit er gang in en is zfj verder geheel gemaakt naar het recept, waarop een genietelijk filmwerk tot stand pleegt te komen. Zouden we haar dan ook in de rij der Hollandsche films moeten classifi. ceeren, dan stond zij zeker op de eerste plaats van de tot nog toe gemaakte komische films en op de tweede plaats, wanneer men deze film „als film" beschouwt. De big zelf is een klein ster retje dat luistert naar den naam van Hansje Anderiesen en dat ondanks zijn vier en een half jaar duidelijk blijk heeft gegeven een aan geleerd lesje goed te kunnen onthouden en op zeggen. Dat zijn moeder èr een geweldig werk mee gehad heeft, ziet men er werkelijk wel vanaf. Het kereltje kwam voor het voetlicht en werd even bejubeld, waarna het met een groot paasohei als geschenk van de directie van het Rembrandt Theater nar bed ging. Na het zien van „Op Stap" twijfelden we ern stig aan de filmcapaciteiten van Adolphe Engers, doch gelukkig heeft hij in deze film getoond werkelijk iets te kunnen presteeren, wanneer hij maar goede leiding heeft. F.'ientje de la Mar is tot nog toe steeds op de film goed geweest en zij handhaaft ook thans ten volle haar reputatie. Ook de overige altisten, die meer af minder belangrijke rollen bezetten, stoorden niet of heel weinig, zoodat zij, die deze film gaan zien, zeker niet teleurgesteld zullen worden, wanneer zij verwachten een vroolijken avond te beleven. Na afloop van de hoofdfilm werden de regis seur Max Nosreck en de man van de camera A. F. Schlasy dan ook verdiend gehuldigd na mens de directie van het Rembrandt Theater en heel terecht werd daarbij opgemerkt, dat men voorloopig nog wel verplicht was buiten- landsche regisseurs te nemen, wilde men een eenigszins behoorlijke Hollandsche film maken. Men wees daaihij op „Op hoop van zegen", die practisch de eenige Hollandsche film geweest is, welke door 'n Nederlandschen regisseur werd vervaardigd en die den toets der critiek heeft kunnen doorstaan. Behoudens de hierboven ge. noemde verfilmde geestigheden, is ook het ver haaltje, waarop de film gebaseerd is, alleszins interessant en bezienswaardig, zoodat we niet anders kunnen zeggen, dan dat deze film, waar van we ons aanvankelijk niet veel voorstelden, ons heel erg is meegevallen, en dat wij ons best er mee hebben vermaakt. Nog verschillende andere medewerkers w.o. Joh, Kaart, werden, na de vertooning, op het tooneel toegesproken en bebloemd, zoodat, on danks t feit, dat er dozen avond slechts een en. kele voorstelling was, deze toch tamelijk laat was afgeloopen. Het voorprogramma is ook extra verzorgd en bied't, o.a. een eerste klas tooneelnummer, vier acrobaten aan hun toestel, een teekenfilm van Walt Disney, geestig bewerkt en charmant ge kleurd en verder de gebruikelijke journaals van Fox en Polygoon. De jaarlij ksche Bio-vacantie- oordcollecte maakt thans eveneens een deel van het programma uit. Inmiddels weet men, dat men zioh eventueel met de Paaschdagen niet behoeft te vervelen en dat er één adres is, waar men zich eenige uren werkelijk onschuldig kan amuseeren. Nadat enkele uitstekend gespeelde nummers ten gehoore waren gebracht, bedankte de zoon van het bruidspaar, de heer J. Tuin, die al ja ren aan het corps verbonden is, voor de hulde aan zijn ouders gebracht. Tot slot speelde de Harmonie de Jubileummarsch van S. Vlessing. De Spaarne-parochie is een goed en voor beeldig Katholiek ontvallen. De heer P. A. Sweerts, wonende aan de Kleine Houtstraat 117 rd, die op den Haarlemmerweg door den outo van den burgemeester werd aangereden en aan de gevolgen nog ter plaatse overleed, was vader van tien kinderen, waarvan de jong ste 12 jaar is. Hij was penningmeester van het zangkoor der Spaarne-kerk en naar pastoor de Vlieger ons met nadruk verzekerde, een bij zonder actief parochiaan. Daar het lijk hedenmorgen nog niet was vrij gegeven, kon nog niet vastgesteld worden wan neer de Uitvaartdiensten zullen plaats hebben. Pater van Schalen zal met de 9 Dinsdagen onderstaande onderwerpen behandelen: 1. Antonius de man van levensstijl. Antonius de idealist. Antonius de optimist. Antonius de durver. Antonius de wereldveroveraar. Antonius de troubadour der reinheid. Antonius de page der Eucharistie. Antonius de hemelbestormer. Antonius de hemelburger. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Verschenen is het dertigste jaarverslag van de coöperatieve verbruiksvereeniging „De Een dracht". In 1934 zijn de uitkomsten nog vrij goed eeweest, maar er wordt opgemerkt, dat de vette jaren voorloopig voorbij zijn en dat de magere jaren, ook voor de coöperatie, voor de deur staan. De geldelijke omzet voor brood en kruidenierswaren steeg tot ƒ23.199,75. DDe ge middelde omzet per lid steeg vergeleken bij 1933. De verminderde "geldelijke omzet van brandstoffen en dekens deed een en ander echter weer teniet eaan. De omzet van de „Handelskamer" steeg met ruim een millioen gulden tot 22.764.6964,—. Voor een goed deel is deze stijging te danken aan de goede werking van het Haka-productiebedrijf. Herinnerd wordt aan het Kerstmis crisis- pakket aan de werklooze leden; 530 in Haarlem verzonden. De „Eendracht" nam 90 pet. van haar totaal-omzet van de Haka af. Natuurlijk wordt de groote verbóuwing, waar over wij reeds vroeger schreven, nogmaals onder de loupe genomen. Thans is het achtergedeelte der panden gereed. Het bedrijf is op voordeellgé wijze gemechaniseerd. Vbor de broodlevering werd. samengewerkt met de coöperatie „Aller belang" te Zandvoort. DeD coöperatie kreeg van de Haka toezeg ging dat zij voor de verbouwing eventueel een crediet van ƒ30.000 kon opnemen, terwijl bij de A.S.V. een hypotheek van ƒ60.000 werd gege ven. Het verslag slui^ met een peroratie over coöperaties" en ordening als bedoeld door ds mi ddenstandsbonden Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1935, 3505 (1934, 3403). Er was 80 man personeel in dienst. Van het hulpfonds werd het uiterste gevergd. De jaarvergadering wordt gehouden op Maandag 29 April, des avonds om 8 uur in het gebouw van den Protestantenbond. Aan het gouden echtpaar J. Tuin-Bloemzaad werd een serenade gebracht door de Harmonie Johez, onder leiding van den voorzitter, den heer J. C. Antonisse. S nel h elds v«r meer- j Sn el h el di ver meer dering voor ver-!dering voor ver keer, dat den agentkeer, dat den agent van links nadert.van rechts nadert Zaterdag 4 Mgi wordt een „Zonnestraal"- collecte gehouden. Het plaatselijke comité voor de „Zonnestraal"-coUecte ontvangt gaarne op gave van personen boven de veertien jaar, die zich als collectant beschikbaar willen stellen. Aanmelding kan geschieden op het kantoor der „Zonnestraal"-collecte, Jansstraat 40, tel. 16189, lederen dag van tien tot vijf uur. Op Vrijdag 26 April, des avonds om half ne gen, zal M. Paul Hazard, professeur au Collége de France, voor de „Alliance Frangaise" in de boven-Kroonzaal een lezing houden, met als onderwerp: „Les voyages de Chateaubriand". 1 CHIEF WHIP u Woensdag 24 April as. houdt Haarlems Salon'orkest, kapelmeester Jack Stoffer, zijn tienden amusements-avond in de groote zaal van den Haarlemschen Kegelbond. Hedenmiddag hebben de Melboumevliegens lt. Hansen en Jensen, die met een Koolhovenvlieg- tulg aan die race hebb en deelgenomen, een bezoek gebracht aan de Flora-tentoonstelling te Heemstede. Waarschijnlijk zal de Zijlweg langzamerhand geheel begaanbaar worden. Ter hoogte van het R. K. Lyceum heeft men de straat opgebroken o mde rioleering te repareeren en men ver wacht algemeen, dat, als deze werkzaamheden zijn afgeloopen. een tamelijk effen wegdek in de plaats van het vroegere meer heuvelachtige zal komen. In het gezicht van de reddende haven is gisteren echter nog een ongeval ge beurd, dat voor een der beide partijen minder prettig is afgeloopen. Uit de richting Haarlem naderde een auto, bestuurd door den heer O. uit Aerdenhout. Van den anderen kant kwam per rijwiel een J5-jarige dienstbode, eveneens uit Aerdenhout. Of de dienstbode nu geslipt is, het regende hevig en de tramrails op den Zijlweg zijn nog altijd zeer ongemakkelijk weet men niet; maar zeker is, dat het meisje kwam te vallen en een emstgie kaakfractuur bekwam. Door een automobilist is het meisje naar het Sint Elisabeths-gasthuis vervoerd. Een der grootste evenementen op een reis naar Rome is zonder twijfel het bezoek aan het Colosseum. Misschien hebben zij, die vóór-fascistisch Rome gekend hebben, wel geliik en was vóór 20 jaren de verrassing, als men, na een einde loos warnet van straatjes en slopjes doorge- dwaald te hebben, plotseling voor dit waarlijk kolossale bouwwerk stond, overweldigender dan tegenwoordig. Toen stond het Colosseum een zaam in een modderpoel en misschien nam de wirwar van huizen eromheen ook juist wel iets weg van het grootsche, zooals nu in het hartje der stad bij het concertgebouw, het Augusteo, nog het geval is. Zeker is dat, als men b.v. op een ochtend, wanneer er nog blauwe nevels in de verten hangen, over de heel mooie en voorname piazza Venezia wandelt, als een visioen, een vreemd maar fraai tooneel, plots langs het leelijke helwitte monument heen, de zeer breede en lange Via dell' Impero open schiet; met aan het einde, als een droom of een onwerkelijke blauwe schim: het Colosseum. Dit moet toch verrassend zijn voor den vreem deling en het blijft iederen keer, dat men er wandelt, heel mooi. Anders is het weer, zooals wij deden, die in een tram gestapt waren, waarvan we zeker wis. ten dat deze langs het Colosseum kwam. Lang was de weg langs de San Lorenzo en het kerk hof, door de lange straat, waar steeds maar grafkransen en marmeren grafbeelden verkocht worden; dan door een heel arme volksbuurt, plots een brok oude stadspoort en daarop de domme gedachte in ons hoofd: „Zou het dé&r zijn?" Neen, het is de stadsmuur en de tram rijdt dóór. Maar dan, toch nog plotseling ondanks het lange wachten, zijn we er. We staan op een vluchtheuvel temidden van stadsgewoel in de nu geasfalteerde straten; maar voor ons rijst ip als een reusachtig dreigement de ruim 48 M. hooge muur van het vreeselijke bouwwerk. We durven haast niet te spreken, als we den weg afdalen en de eerste galerij ingaan, achter den hoogen muur en daar loopen tusschen de ontzaglijke zuilen. De ochtend is toch stralend van zon; welke vreeselijke droefenis is er dan toch. die ons be klemt en stil doet zijn in dit theater? Hier gingen de menschen toch heen, de keizers met hun keizerinnen, de priesters, de vestaalsche mao geien eh afliet volk. Hiér was het gepeupel toch tevreden, omdat het bij zijn bróód ook spelen kreeg? Hoe kan er vreugde geweest zijn in deze somberheid, hoe feest en opgetogenheid achter zoo'n hoogen, zwaren muur? De gangen cirkelen nog om de arena heen; hier en daar kan men naar beneden zien, waar weer onder- aardsche gangen in elkaar loopen, duisterder en dreigender. Dan loopt men onder een boogje door en staat plots in het helle licht van de arena, waar recht de zon in valt. Ik zie de trapsgewijs oploopende rijen, waar de patriciërs zaten en hoog en aan den zonnekant de plaat sen van het volk; ik zie de plaats boven den in gang van den keizer en zijn gevolg, dan kijk ik over het ijzeren hekje neer in het strijdperk, men ziet kleine gangen en kooien, waarvan met vernuftige toestellen de tralies omhoog getrpk- ken konden worden, zoodat de wilde dieren in den ring traden voor hun strijd met de gladia toren. •Wat is er nog meer? zie, daar is iets, wat Ik natuurlijk het eerste zag bij het binnentreden en wat zeker iedere bezoeker het eerste ziet. Het is het eenvoudige, stille monument, dat deze heele arena beheerscht. Een eenvoudig zwart houten kruis is het en er op staat: „In dit teeken zult gij overwinnen." Ik heb stil gestaan naast, dit heel gewone kruis in dit heel buiten gewone bouwwerk. En bij het groote verdriet en den angst en de bevreemding die ik gevoeld had bij het binnentraden van dit feestgebouw, kwam er plots een overgroote vreugde om dit teeken, waarin zij overwonnen hebben. Zij die als bange lammeren eens voortgedreven werden door de donkere gangen naar een zekeren en vreeselijken dood. Zie, zij werden geleid naar een doel zóó licht, dat dit sombere doorgangs huis er geen schaduw op werpen kon. Hun bange mond bad om hulp voor de jonge Bruid van Gods Zoon, die nog zoo jong en teer was en zoo zeer belaagd werd. Zij waren de ridders van deze edelvrouwe, zij wonnen elk tournooi. Nu staat het kruis daar hoog en stil, het teeken, waarin altijd overwonnen is en waarin altijd overwonnen zal worden. Het is een huis der hoogste vreugden geweest, dit barre theater, niet voor de toeschouwers, aan wie ook het brood verspild was, maar voor de overwonne nen, wier overwinnaarszielen regelrecht naar God vlogen. Het Colosseum is misschien wel een der vreeselükste en heerlijkste plaatsen ter wereld. Achter het Colosseum, op den Monte Cello, vindt men tusschen vele mooie en belangrijke kerken ook de kleine St. Stefano Rotondo. de ronde, aan St. Stephanus, den eersten martelaar gewijde kerk. Deze is gebouwd op de plaats, waar vroeger een Romeinsche markthal stond. Men ziet in het midden nog eenige zuilen, daar van overgebleven. Deze kerk is geheel beschil derd met voorstellingen van de martelingen en den dood, die zoovele heiligen in Rome en daar buiten ondergingen. Het is heel mooi om deze kerk te bezoeken als men juist in het Colos seum geweest is, want dan kan men even rustig vragen aan al deze groote strijders, om een klein beetje van hun grooten moed, opdat wij mogen overwinnen als zij en niet bezwijken in onzen kleinen strijd. HANS VAN ZIJL Lecsgeld 3 cent per boek in de week. De bibliotheken zijn gevestigd en geopend: N. GROENMARKT 22, Woensdagsmiddags van 34 uur voor de kinderen. Woensdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur voor ouderen. KLARENBEEKSTRAAT 60, Woensdagsmid dags van 1.302.30 uur voor de kinderen. Woensdags'- en Vrijdagsavonds van 89 uur voor ouderen. HAGESTRAAT 49, Woensdagsmiddags van 23.30 uur voor de kinderen. Woensdags- en Vrijdagsavonds van 7.30—8.30 uur voor ouderen. GEN. DE LA REYSTRAAT 17, Woensdags middags van 3.305 uur voor de kinderen. Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 8.30 9.30 uur voor ouderen. JONGENSSCHOOL, EEMSTRAAT, Woens dagsmiddags van 2 y33J4 uur voor de kinderen. Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 89 uur voor ouderen. Gisteravond gaf het bestuur van' de R.K*. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" gelegenheid om candidatenlijsten ia-te dienen vpor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. De volgende lijsten werden ingediend: a. N. J. Out (aftr.), J. L. F. Post, W. P. Lan- gendijk, N. Th. Braun, J. A. Moddennan (Mid denstanders) b. G. Welage (aftr.), M. Tromp, F. J. Scholts, P. Bakker, J. Blokker (Arbeiders); c. J. G. Poel, Jac. Slotemaker, L. CommandeuT (Land en Tuinbouwers) d. J. J. Bisschop (aftr.); e. W. de Groot (aftr.). f. P. J. J.' Haazevoet. Woensdag 24 April, des avonds 7 uur, zal het bestuur in het K. S. A.-gebouw zitting houden voor de geldigverklaring der lijsten. Tuinbouwsteun. Deze week heeft de slot- uitkeering plaats gehad van den tuinbouw steun 1934. Uitgekeerd werd een bedrag van ƒ9000, dat echter onder 1200 tuinders verdeeld moest wor den. De uitkeeringen varleerden van ƒ40 tot 25 cent, zoodat sommige tuinders, die met de autobus waren gekomen, hun reiskosten niet of nauwelijks konden dekken. Extra hulp aan ondersteunde werkloozen. Het Comité van bovengenoemde Instelling deelt mede, dat weder een uitkeering zal plaats vinden. Voor hen die in aanmerking wenschen te ko men, zijn bij den bode van het Gemeentehuis aanvraagformulieren aanwezig. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord- Kolland verzoekt ons het volgende te willen mededeelen: De georganiseerden bij de Landbouw-Crisis- Organisatie voor Noord-Holland worden er in hun eigen belang op gewezen, dat van verhui zing kennis dient te worden gegeven aan het kantoor te Alkmaar afdeeling Algemeene Za ken. Indien verzuimd wordt van verhuizing kennis te geven, kunnen hieruit voor den be trokken georganiseerde ernstige moeilijkheden ontstaan. GEDEPUTEERDE STATEN van NOORD-HOLLAND brengen ter kenn's van belanghebbenden, dat vanaf 18 April 1935 t/m 17 Mei 1935 ter Provinciale Griffie van Noord- Holland op alle werkdagen des voormiddags van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur, doch des Zaterdags alleen des voor middags van 10 tot 12 uur voor een ieder ter inzage zal liggen een brief van de Firma Van Kalmthout en Van Niel te Hoofddorp, houdende verzoek van wijziging van de aan haar verleende vergunning tot het in werking houden van een autobus dienst van Haarlem naar Hoofd dorp en terug en dat ieder belang hebbende gedurende genoemden termijn schriftelijk en op 13 Mei 1935, des voormiddags te elf uur ter Provinciale Griffie bij eene Commissie en hun College, welke daartoe in het openbaar zitting zal houden, mondeling bezwaren tegen dit verzoek kan inbrengen. Gedeputeerde Staten voornoemd, H. RÖELL, Voorzitter MEINESZ, Griffier Haarlem, 17 April 1935 Gebouw „St. Bavo" Gewone zitting, 47 uur Geel-Wit 6 uur. Stadsschouwburg „De Fakir", kwart over 8. Gemeentelijke Handelsschool, Zijlvest Ten toonstelling van Fotowedstrijd inzendingen H. A. F. V., 410 uur. Frans Hals-Theater „Koningin en Dic tator", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Goudeiland", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „Tokayer Czardas". Op het tooneel „The 4 Day Wills", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „De Big van het Regiment". Op het tooneel ,,The Kadex Four", 2.30. 7 en 9.15 uur. Api0| KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) I Frans Hals theater „Koningin en Dicta tor", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Goudeiland", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „Tokayer Czardas". Op het tooneel „The 4 Day Wills", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „De Big van het Re* giment" Op het tooneel „The Kadex Four", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg Nieuw Schouwtooneel, „De Fakir", 8.15 uur. Gemeentelijke Handelsschool, Zijlvest Ten toonstelling van Fotowedstrijd inzendingen H. A. F. V., 10—10 uur. Gem. Concertgebouw Revue „Dat zou je wel willen", 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Muziekver. „St. Cae- cilia" 8 uur. Frans Hals theater —.„Koningin en Dicta tor", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Goudeiland", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „Tokayer Czardas". OP het tooneel „The 4 Day Wills", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „De Big van het Re giment" Op het tooneel „The Kadex Four", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg Nieuw Schouwtooneel, „De Fakir", 8.15 uur. Gemeentelijke Handelsschool, Zijlvest Ten toonstelling van Fotowedstrijd inzendingen H. A» F. V., 10—10 uur. Gem. Concertgebouw Revue „Dat zou j8 wel willen", 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Spaarkas „St. Nico- colaas" 8 uur; St. Caecilia 8 uur; RechtskundiS Bureau 8 uur; Federatie Groenten- en Fruit handelaren 8 uur; Vacantiebonnen Bouwvak- bond 7—9 uur. Frans Hals theater „Koningin en Dicta tor", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor-thater „Goudeiland", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „Tokayer Czardas". OP het tooneel „The 4 Day Wills", 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt-theater „De Big van het Re giment" Op het tooneel „The Kadex Four", 2.30, 7 en 9.15 uur. Café.Restaurant Gebr. Birnkmann Jaar vergadering vereeniging van leeraren en onder wijzers in de Lich. Oefening in Nederland", 2 u. De avond- en Zondagsdienst der apothekers wordt van Zaterdag 20 April, des avonds om 8 uur, tot en met 21 April des avonds om 8 uur waargenomen door; P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15; Apo theek Loomeijer, Zijlweg 34; Schoterbosch- apotheek, Rijksstraatweg 19; W. P. Wouter- sen, Koninginneweg 3. En van 21 April des avonds om 8 uur tot en met 26 April waargenomen door Apotheek Bosch en Vaart, Bosch en Vaartstraat 26, Cen traal Apotheek Groote Houtstraat 78, Firm H. Remmers en Zn. Kruisstraat 6, W. P. Wouter- sen, Koninginneweg 3. Flora Bloemententoonstelling iederen dag van 9 uur 's morgens tot 12 uur 's nachts. Teyler-Museum Bloemschilderijen van Haar- lemsche schilders. Iederen werkdag van 104 uur. De Zondagen 7 April van 13 uur en 5 Mei van 14 uur. Frans Hals Museum Tentoonstelling geschie denis Bloembollencultuur, lederen werkdag v. 104 uur. Zondags van 10—3 uur. R.K. Leeszaal Tentoonstelling van werken over planten en bloemen, dagelijks van 105 en 7—9 uur. fie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2