New-Yorksche Beurs Sport en spel WOENSDAG 24 APRIL 1935 Muiterij in garnizoen te Rio? Mutaties in het commando BrusselAntwerpen 30 minuten m Pierre l'Ermite Vlaamsche prijs voor Stijn Streuvels? De roode opmarsch gestuit Meelproducten-tekort in Rusland DE A.S. VERKIEZINGEN IN JOEGOSLAVIË Aardbevingen in Indië Verschillende aardschokken geregistreerd Werkloosheid in Indië Een millioen voor de bestrijding W erkloosheidscongres BEGROOTINGSVERGADERING Zaterdag a.s. komt de Raad van Ned.-Indië bijeen GOUDCLAUSULE-PROCESSEN Behandeling van beroepen in cassatie ERNSTIGE AUTOBOTSING Dokter aan het hoofd gewond POGING TOT DOODSLAG Zes maanden straf I „AVICULTURA" GAAT JUBILEEREN NAAR DÉ MISSIE Inneming gezouten rugspek AUTOMOBILISME Prijs taxegedeelte consumptiemelk Prinses Juliana beschermvrouwe Henri Morriën overleden Tentoonstelling van Verschaeve's werken HOCKEY NEDERLANDSCHE CLUBS IN DUITSCHLAND Met afwisselend succes gespeeld BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP PEN DRIEBANDEN DERDE NAT. BEDEVAART NAAR PALESTINA Melkverkoop als nevenbedrijf Te Algiers begonnen Arie Bos te Parijs RALLYE NAAR MAROKKO Nederlandsche equipe te Brussel gestart PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE NICE Prijs der Zwitsersche en der Belgische Cavalerie Luit. Greter met Trixieop de achtste plaats HET CONCOURS-HIPPIQUE TE BUSSUM Jhr. mr. dr. A. Röell voorzitter van het eere-comité FAILLISSEMENTEN Na vaste opening vertoonden de koersen een opgaande rich ting; het slot was vrij vast. 1H - im AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 23 April SPECIAAL VOOR U DAMES is de rubriek WAt DÈ TONG STREELT (pag. 4) WISSELKOERSEN AM ERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN RIO DE JANEIRO, 23 April (Reuter)De Bra. ziliaansche minister van oorlog verklaarde, dat verscheidene geheimzinnige incidenten in de barakken van het tweede regiment infanterie geleid hebben tot veranderingen in 't commando van het garhizoen te Rio de Janeiro als discipli naire maatregel. Hij voegde eraan toe, dat de kwestie der her ziening van de soldü der soldaten aan de Kamer is voorgelegd. Nadere bizonderheden ontbreken. Een blad meldt, dat in de afgeloopen 48 uur voorzorgsmaatregelen zijn getroffen wegens een poging tot opstand. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 23 April: Dinsdagmorgen werd de geëlectrificeerde lijn BrusselAntwerpen in dienst gesteld. De electrische trein bereikte een snelheid van ongeveer 120 K.M. per uur, zoodat de afstand BrusselAntwerpen zal worden afgelegd in der tig minuten, wat een belangrijke verbetering beteekent voor het verkeer tusschen de twee voornaamste steden van België. De priester-auteur, Pierre l'Ermite, bekend vooral door zijn boek „Hoe ik mijn kind ge dood heb", is verheven tot huisprelaat van Z. H. den Paus. Pierre l'Ermite, pastoor van de Parijsche parochie van St. Franciscüs van Sa- les, is ook bekend om zijn joumalistieken ar beid. Wekelijks publiceert hij in de „Croix" ar tikeltjes, waarin hij verheven onderwerpen op een populaire en levendige wijze weet te be handelen. De jury, belast met het indienen van een voorstel tot toekenning van den vijf-jiarlijk- schen Vlaamschen prijs voor Letterkunde van de Belgische regeering, ten bedrage van 20.000 frs., heeft besloten voor te stellen voor dezen staatsprijs den schrijver Stijn Streuvels voor zijn volledige werken. De jury bestond uit de heeren Herman Teitflinck, Maurits Sabbe, August van Cauwelaert, Germain van Hecke en Marnix Gijsen. NANKING, 23 April (Reuter). De regeerings- troepen hebben den opmarsch der communisten gestuit. Het gros van het Roode leger, onder be vel van generaal Huseh.Siang-Tsjiang bevindt zich thans tusschen de rivieren Peikiang en Kialing. MOSKOU, 23 April. Het Volkscommissariaat voor den Binnenlandschen Handel publiceert een besluit, waarbij de verkoop van meel, graan, grutterswaren en maccaroni weer wordt gerant soeneerd. BELGRADO 23 April (Reuter). Bij de parle mentsverkiezingen van 5 Mei a.s. zullen de stemgerechtigden de keuze hebben uit vier lijs ten, te weten: twee regeerings-lijsten, de oppo- sitielijst Matsjek, die den steun heeft van Kroaten, Slovenen, Bosnische Mohammedanen en Servische democraten, en de oppositie-lijst Maximowitsj. Het Hof van Cassatie heeft de lijsten van de socialisten en van de Joego-Sla- vische Volkspartij ongeldig verklaard. BATAVIA, 23 April. (Aneta.) Het meteoro logisch Observatorium, te Batavia registreerde de volgende aardbevingen: Op 19 April te 23.07 uur Java-tijd een beving op een afstand van 10.500 K.M.; op 20 April te 12.54 uur Java-tijd een beving op een afstand van 10.800 K.M.; op 21 April te 5.39 Java-tijd een aardbeving op een afstand van 3500 K.M. uit het Noord-Oos ten. Deze laatste registratie betreft zonder twij fel de aardbeving, welke Formosa teisterde. Verder is op 21 April te 14.58 uur Java-tijd een zware aardbeving op een afstand van 800 K.M. geregistreerd. PAMEKASAN, 23 April. (Aneta.) Over geheel Madoera worden in de laatste dagen lichte aardschokken gevoeld, welke een richting Noord-Zuid hebben. BATAVIA, 23 April. (Aneta.) Het vraagstuk van de bestrijding der werkloosheid, dat mo menteel nog bij den Raad van Ned.-tncUë in behandeling is, zal een onderwerp uitmaken van uitvoerige mededeeling aan den nieuwen Volks- xaad. De plannen voor 1935 zullen een uitgave me debrengen van één millioen gulden. Deze plan nen omvatten subsidies aan de Indische Maat schappij voor Individueele Werkverschaffing, aan kolonisatie-jcomité's, aan de Amsterdam- sche Maatschappij voor Jongemannen, aan het Leger des Heils, aan het Centrale Werkloos- heidscomité en aan andere organisaties, welke zich met de bestrijding der werkloosheid be zighouden. BATAVIA, 23 April. (Aneta.) Alhier is op tweeden Paaschdag een werkloosheidscongres gehouden, onder leiding van het lid van den Volksraad Soeroso. Hierbij weerden vertegen woordigers van de politie leden van de P. I.. hetgeen tot gevolg had dat de leden dier orga nisatie, die aanwezig waren, de zaal ver lieten. Op het congres zijn de oorzaken der werkloosheid besproken, alsmede de middelen, welke hiertegen zijn aan te wenden. Men schatte het aantal werklooze Inheem- sche mannen op 27.331, waarbij echter de op merking werd gemaakt, dat het onderlinge hulpbetoon in de Inheemsche maatschappij zoo intensief is, dat een juiste schatting vrijwel on mogelijk is. BATAVIA, 23 April (Aneta). Zaterdag a.s. zal in het gebouw van den Raad van Ned.- Indië een begrootingsvergadering plaats heb ben onder presidium van den Gouverneur-Ge neraal. Hierbij zal de geheele Raad van Ned.-Indië tegenwoordig zijn, alsmede de begrootings- commissie. Ook het salarisvraagstuk zal hierbij wederom in beschouwing worden genomen. De beroepen in cassatie, ingesteld door de Vereeniging voor den Effectenhandel in de goudclausuleprocessen tegen de Koninklijke en Bataafsche Petroleummaatschapijen, zijn aan gebracht tegen de terechtzitting van den Hoo- gen Raad van Vrijdag 3 Mei. Als advocaat voor de vereeniging treedli op jhr. mr. W. H. de Brauw. Prof. mr. B. H. Tel- ders zal het standpunt van de Koninklijke en Bataafsche verdedigen. Beide pleiters zijn ad vocaat bij den Hoogen Raad. De pleidooien zullen vermoedelijk na de zo- mervacantie worden gehouden. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Vinkebrug is Dinsdagmiddag omstreeks vier uur een ernstig auto-ongeluk gebeurd. In de richting Haarlem reed een personen auto, welke werd bestuurd door dokter S. uit Amsterdam. In dezelfde richting reed vóór hem een vrachtauto, die van rechts naar links den weg wilde oversteken en daartoe tijdig het noodige teeken gaf. De heer S. trachtte aanvankelijk den vracht auto nog links te passeeren, doch toen dit niet meer kon, wilde hij rechts voorbijrijden, met het gevolg, dat hij vastliep tegen een betonnen paaltje van de trambaan. Dokter S. werd bi) deze botsing ernstig aan het hoofd gewond. Dokter J. P. Baumann uit Halfweg, die spoe dig aanwezig was, verleende de eerste hulp, waarna hij per ziekenauto van Mathot uit Haarlem naar zijn woning te Amsterdam werd overgebracht. Van de beide bij deze aanrijding betrokken auto's werd alleen die van den heer S. ernstig beschadigd; deze moest per kraan wagen worden weggesleept. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde den dertig-Jarigen koopman J. H. B. conform den eisch wegens poging tot doodslag tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van ne gen weken voorarrest. De man had op 8 Februari j.l. op den Am- steidijk ruzie gekregen met een groentehande laar. Bij deze gelegenheid was verd. met een geopend mes op den groentehandelaar toege komen met de woorden: „Ik zal je hardstikke dood steken". Verdachte zeide uit zelfverdediging te heb ben gehandeld. Het 50-jarig bestaan der Kon. Ned. Vereeni ging Avicultura zal worden herdacht ter ge legenheid van haar 50ste tentoonstelling, wel ke zal worden gehouden in den Dierentuin te 's-Hage op 17, 18 en 19 Januari 1936. Pater dr. G. Brouwer (Congregatie van den H. Geest) vertrekt Donderdag 25 April van Rotterdam voor de derde maal naar de Mis sie van Oost-Afrika. Hij gaat naar de nieuwe Nederlandsche Mis siestatie van Mgr. B. Hilhorst. Z. Eerw. ver trekt met het stoomschip „Usaramo" van de Duitsch-Oost-Afrika lijn. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 6 Mei tot en met 11 Mei a.s. de inneming van gezouten rugspek zal geschieden tegen dezelf de voorwaarden en prijzen als die welke zul len gelden in de week van 29 April tot en met 4 Mei. De prijs voor het taxegedeelte van consump. tie-meld, gekocht op regeeringscontract, is voor de volgende week bepaald op 4K cent per liter, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. Naar wij vernemen, heeft H. K. H. Prinses Juliana het Beschermvrouwschap aanvaard van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen. De acteur en regisseur, Henri Morriën is Zaterdag, 64 jaar oud, te Rotterdam over deden. Vrijwel heel zijn lange tooneelloopbaan lag in de Maasstad, waar hij tot de graag ge ziene spelers behoorde. Door het Algemeen Nederlandsch Verbond zal, in samenwerking met de Vereenigde Zeemeeuw, van Woensdag 24 April a.s. tot Dinsdag 30 April een tentoonstelling worden georganiseerd van werken van en over Cyriel Verschaeve. De tentoonstelling zal gehouden worden in de tentoonstellingsruimte van het A.N.V., Laan 34, Den Haag. De bijeengebrachte verzameling werken van en over Verschaeve werd iu Nederland nog nooit zoo uitgebreid tentoongesteld. Verschillende por tretten, herinneringen aan den iJzer-tijd, af beeldingen van Verschaeve's beeldhouwwerk ge ven een indruk van zijn leven en werkzaamheid. Voor de leden van het Alg. Nederl. Verbond en alle verdere belangstellenden is de tentoon stelling kosteloos toegankelijk. Tijdens de Paaschdagen hebben enkele Ne derlandsche hockeyclubs deelgenomen aan hockeytoornooien te Wiesbaden, DUsseldorf en Bad Kreuznach. De belangrijkste uitslagen daarvan luidden: Bad Kreuznach: AmsterdamSchwarz Weiss Worms 21 (1—1). Amsterdam—Reichsb. Kaiserslautem l—l (0—1). Amsterdam—Mainzer H. C. 1—1 (1—0). AmsterdamJahn München 05. Amsterdam—Heidelberg 78 0*7. Amsterdam—T. V. Kreuznach 68 2—0. Wiesbaden: Tulse Hill LondonWiesbaden 23. Ealing Ladies London—H. C. Hilversum (da mes) 92. Tulse Hill London—Neurenberg 0—2. Eeling Ladies—T. H. C. Wiesbaden (da mes) 1—5. Diisseldorf: Gooische Hockey Club—Gladbacher T H C 1—2 (1—1). H. C. Heidelberg—Gooische H. C. 1—5 (0—3). Gooische H. C.Club van der Akster 2—3. De pelgrims van de derde nationale Bedevaart naar Palestina, onder leiding der Paters As- sumptionisten, zijn na een schitterende zeereis, onderbroken door een bezoek aan Napels, Athe ne, Eleusis, Istanbul, Rhodos en Tripolis, den lOden April te Beyrouth ontscheept. Ze hebben, ondanks de plaatselijke taxistaking, hun weg met auto's uit Jeruzalem kunnen voortzetten over Baalbeck en Damascus. Den 12den April betraden ze den heiligen bo dem van Palestina, waarover de volle lente een weelde van groen en bloemen heeft getooverd- Ontroerend was de aankomst te Aïn-Tabya aan het meer van Genezareth, een eldorado, zooals er maar weinige bestaan op de wereld. Van daar werd 's anderendaags dé reis voortgezet naar Tiberias en Nazareth, waar de pelgrims Palm-Zondag vierden. Maandag 15 April maakten ze hun intocht in Jeruzalem, om daar de Goede Week en de Paaschdagen door te brengen. De Crisis-Zulvel-Centrale heeft bepaald, dat aan kruideniers en andere bedrijven, voor welke de verkoop van melk en melkproducten een nevenbedrijf vormt op aanvrage een ver gunning kan worden verleend, uitsluitend gel dig voor den verkoop vah gesteriliseerde, ver pakte, als consumptiemelk aangewezen melk producten, met uitzondering evenwel van melk, waaronder ook flesschenmelk. Tot dusverre werd een dergelijke vergun ning niet verleend, indien de melkverkoop niet het hoofdbedrijf vormde. Deze regeling wordt geacht te zijn ingegaan op 1 April JJ. Te Algiers zijn de wereldkampioenschappen driebanden begonn waaraan deelnemen La- gache (Frankrijk) europeesch kampioen, Puig- vert (Spanje) wereldkampioen 1934, Miro (Spanje), zaman (België), Davin (Frankrijk), Groenteman (Nederland), Aeberhard (Zwitser land) en Toledano (Afrika) De resultaten van de eerste partijen luidden Davin 50 82 4 0.609 Toledano 40 82 3 0.487 Miro 50 82 4 0.609 Zaman 41 82 4 0.500 Lagache 50 89 5 0.561 Toledano 40 89 5 0.499 Toledano 50 79 5 0.632 Zaman 43 79 3 0.544 Lagache 50 64 5 0.731 Davin 38 64 4 0.593 De Nederlandsche biljarter Arie Bos en diens echtgenoote hebben te Parijs enkele partijen op uitnoodiglng gespeeld. Mevr. Bos speelde tegen Mej. d'Ouezan een match libre en een party cadre 45/2. Mevr. Bos verloor de libre-party, doch wist de cadre-partij over 150 caramboles te winnen. Arie Bos zelf speelde twee drieband partyen n.l. tegen de Gasparin en Albert, beide om 30 punten. Zoowel tegen de Gasparin als tegen Albert verloor Bos, zy het met gering verschil. De resultaten waren: Libre: Mej. d.Ouezzan 200 pnt 47 brt. h.s. 56, gem. 4.15 Mevr. Bos 144 pnt., 47 brt., h.s. 19, gem. 3.06. Cadre 45/2: Mevr. Bos 150 37 21 4.05; Mej. d'Ouezzan 121 36 26 3.36. Driebanden: De Gasparin 30 48 4, 0.625: Bos 26 48, 0.541. Albert 30 44 3, 0.681; Bos 25 44 5, 0.568. Te Brussel is Dinsdag de Rallye naar Ma rokko bebonnen. Behalve te Brussel zijn de deelnemende wagens vertrokken van Parijs. Londen, Berlijn, Warschau, Rome en Sfax. In de Belgische hoofdstad is de eenige in deze Rallye startende Nederlandsche equipe ver trokken, n.l. Pieter Bon en De Wit met Ford. Via Straatsburg. Bazel gaat het naar Parys en van Parijs naar Genève. Van Genève wordt gereden naar Bordeaux en men hoopt Vrydag a.s. te Gibraltar aan te komen. De afstand van Brussel naar Gibraltar bedraagt 3741 K. M. Zaterdag vindt vervolgens een helllngsrlt te Tanger plaats, terwijl Zondag de etape Tanger—Meknes wordt gereden. Op Maandag 29 April vindt een acceleratieproef plaats en op 30 April, 2 en 3 Mei worden de laatste etapes gereden n.l. MeknesMarrakech, MarrakechAgadir en AgadirCasablanca. De afstand in Europa en Afrika te zamen be draagt ongeveer 6000 K.M. Zaterdag en Zondag werd het Internationaal Concours Hippique te Nice voortgezet met een tweetal wedstrijden jachtspringen om den Zwitserschen en den Belgische Cavalerieprys. In den stryd om den Prix de Cavalerie Suisse was een maximum tyd voorgeschreven, n.l. 89 eec., en van de 42 deelnemende paarden waren er slechts twee, die daarbinnen bleven. De Por- lugeesche luitenant Buceta Martin met het paard „Alerta" en de Duitsche luitenant K. Hasse met „Olaf" waren degenen, die voor het overspringen over zes verhoogde hinder- n.rsen in aanmerking kwamen. Beide paarden legden het verzwaarde parcours wederom zon- cei fouten af, maar „Olaf" deed er 4.4 sec. kor ter over en dus werd het hier een Duitsche overwinning. De Nederlandsche ruiters brachten het er minder goed af. De beste prestaties leverden nog luitenant Greter met „Trixie" en luite nant jhr. van Lennep met „Diana", die beiden 1 fout maakten en gezamenlijk de 12e plaats be zetten. In het jachtspringen om den prijs der Belgi sche Cavalerie, een teamwedstrijd overigens, wisten de Italianen den eersten prys te behalen rnet- totaal 16 fouten voor Frankrük met 19 fou ten en Duitschland. Alle Nederlandsche ruiters waren ook thans present, doch slechts twee paarden maakten 0 fouten, n.l. „Diana" onder luitenant van Len nep en „Blitzmadel" onder ritmeester I. Baron Eirtema van Grovestins. De tijd voor beide paarden was echter dusdanig, dat men niet onder de prijzen viel. Zondag werd het springconcours om den Prijs Laetitia gehouden. Het was een parcours met 16 hindernissen en totaal 21 sprongen, waarbü de afstanden tusschen de hindemissen zeer moeiiyk te nemen waren. Elke ruiter moest onmiddellyk, nadat hy het parcours had afge legd, weer met een tweede paard hetzelfde par cours afleggen. Winnaar werd de Duitsche lui tenant Brandt met de paarden „Dedo" en „Bac carat" en in totaal 8 fouten. Op de 12e plaats klasseerde zich luitenant van Schaick met de paarden „Santa Bell" en „De- nxse" met in totaal 16 fouten, terwijl luitenant Greter met de paarden „Trixie" en „Enrica" 16e werd met in totaal 20 fouten. „Danseuse Rose" en „Diana" onder luitenant van Lennep, alsmede „Biniou" en „Blitzmadel" maakten meer fouten. Dinsdag werd het internationale concours hip pique te Nice voortgezet met het verryden van den Prix de Monaco. Het was ontzettend nood weer, waarbü de regen by stroomen neerviel. Het terrein was dientengevolge uiterst glad en het stond vol plassen. Bovendien was het pu bliek weggebleven. Men had hier in geen jaren in dit seizoen zulk weer meegemaakt. Het nummer, een concours de puissance, ging over zes hindernissen van 1.50 Meter, waarbü aan het eind van het parcours rechtsomkeert gemaakt moest worden en de hindemissen in omgekeerde volgorde moesten worden gespron gen. Tachtig paarden namen aan den wedstrüd deel, waarvan elf het er zonder fouten afbrach ten, waartoe Trixie onder luitenant Greter be hoorde. Deze elf paarden moesten overspringen over dezelfde ze6 hindernissen, doch nu met 1 d.M. verhoogd, dus tot 1.60 Meter. By deze laatste ronde gaven de tüden den doorslag. Het nummer werd gewonnen door „Ramona" onder luit. Srtydonck (België) met 0 fouten. Tweede werd „Nasello" onder Kapitein Filipponi (Ita lië) met 0 fouten. Derde werd „Baron", onder luit. Nasse (Duitschland) met 0 fouten. Trixie, onder luit. Greter, werd achtste, even eens met 0 fouten. De Commissaris der Koningin in Noord-Hol land, jhr. mr. dr. R. Röell heeft zich bereid ver klaard als voorzitter van het eere-comité voor het 1618 Mei a.s. te Bussum te houden con- cours-hippique te fungeeren. In verband met de zeer groote deelname van de züde der Belgische ruiters aan de polomatches en andere nummers van het programma hebben eveneens zitting in het eere-comité de Belgische gezant de heer Ch. Maskens en de consul-generaal van België de heer J. van Haute. De burgemeester van Bussum, de heer H. de Bordes, heeft de ultnoodiging van het bestuur als eere-voorzitter van het uitvoerend comité te willen fungeeren, aanvaard. Mr. Ch. J. F. Kar- sten te Huizen treedt op als vice-voorzitter. Het secretariaat wordt waargenomen door den heer J. H. Maas, Sarphatipark 135, Amsterdam. Opgegeten door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Failliet verklaard: 20 April: H. de Boer, veehouder, Hoorngter- zwaag. In de week van 15 t.m. 20 April 1935 werden in Nederland 67 faillissementen uitgesproken. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van H. Wiersma, Gaarkeuken, gem. Gryps- ketk. Vernietigd op grond van hooger beroep het faillissement van R. Schuiling. steenhoufer. Gie terveen, gem. Gietem. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van H. R. Siibesma, Noed o.d. St. Nicolaasga; P. H. J. v. d. Hooff, Tilburg. NEW-YORK, 25 April. (Part.) De markt be hield heden haar vast aanzien, al konden de koerswinsten, die in den loop van den morgen werden geboekt, niet ten volle worden behou den, daar nu en dan winstnemingen Waren te registreeren. Daar de directie der General Mo tors te kénnen heeft gegeven liever haar winst op te offeren dan toe te geven aan de eischen der Amer. Federation of Labor, zou een sta king ernstige gevolgen kunnen hebben. Dit was dan ook oorzaak van de zwakkere tendenz voor General Motors, die beneden 31 daalden. Chrys ler waren vaster. Staalwaarden lagen nauwe- lüks prijshoudend en moesten iets van hun koers afstaan, mede in verband met mogelüke stakingen. Spoorwegwaarden lagen willig in de markt. Onder leiding van Atchison Topeka's, die 2 punten en Union Pacific, die 1 punt aan trokken, kwamen de noteeringen nagenoeg al gemeen iets hooger. Ook zilveraandeelen waren goed gedisponeerd. American Smelting en U.S. Smelting ontmoetten flinke vraag en gaven verbeteringen van 1 VA punt te zien, in ver band met de vaste stemming op de zilvermarkt. Koperaandeelen waren weinig veranderd. Pe- troleumfondsen lagen vast dank zy den reeds meermalen gememoreerden berichten omtrent de betere vooruitzichten voor dezen tak van nü- verheid. Warenhuisaandeelen lagen onregelma tig; Montgomery Ward waren een fractie luier. Public-utilities waren goed van toon. American Can noteerden vandaag exdividend en waren goed prijshoudend. Tabakken waren gedrukt. Chemische fondsen wisten zich te handhaven. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktui gen waren weinig veranderd. Ook equipment- shares bleven op peil. Nadat in het eerste beursuur 360.000 shares'verhandeld waren, werd de handel later iets rustiger, doch de markt vertoonde toch een veel levendiger beeld dan langen tüd achtereen het geval is geweest. In de middaguren wisselden over de geheele linie vraag en aanbod elkander af. Mün- en spoorwegwaarden bleven echter vast gestemd en werden meerdere procenten hooger afgedaan. Mijnen werden gestimuleerd door de verwach ting, dat de Schatkist binnenkort wederom zal overgaan tot prijsverhooging van zilver, terwyi men ten aanzien van de wagonverladlngen zeer hoopvol gestemd is. Public-utilities konden zien meerendeels op het verhoogde niveau hand haven, terwijl de overige afdeelingen bü meer dere fluctuaties een neiging tot terugloopen aan den dag legden, waaraan de sluiting der fa brieken der Chevrolet Motor Co. in Toledo niet geheel vreemd was. Het slot gaf voor Westing- house een verlies van 1 pet. te zien, terwül Pu blic Service, Amer. Sugar, Amer. Smelting, U. S. Smelting, Atch. Topeka, Delaw. Hud son, Pennsylvania en Union Pacific 1 pet. 2 3/8 pet. winst boekten. De omzetten bedroe gen 1.230.000 shares. De Norfolk Western declareerde een on veranderd kwartaaldividend van $2.—. Slotkoersen April Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ref. American TeL Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y, Continental Oil 7 Dawesleenlng 5'A Youngleenlng Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak EL Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric General Gas EL cl. A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. TeL Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin Pl. A, Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy ProcLG.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck SheU Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolwortb Building exdiv. j ex claim. bieden 1 m gedaan en laten. Dit zün gedane slotkoersen, geen bied (slot) 23 22 20 145V4 145% 146 120 121 121% 12% 133/4 13 40% 38 38~% 111% 111% 110 82 «4 82% 82% 12% 11% 11% 12 12 12 41% 39% 39% 11% 11 11 26% 267/8 27 10% 10% 103/g 55% 55% 543/4 22 21% 21% 42% 42 421/s 1% 13/8 1% IV4 37% 38 38% 13/8 1 h U/4 23% 23 22 19% 19% 193/g 36% 363/gf 371/4 27 27 27 30% 29 29% 96% 971/8 98% 1341/g 134% 134 7Vs 6% 7 24»A 24% 24% ~3/g 303-4 313/8 311/2 13Vs 12% 78/4 8 83/g 12% 12 12 393/4 39% 39% 263/4 267/g 26% 73/4 8Vg 7% 17% 17% 17% 33 V4 331/2: 33%: 102 103 33/g 3% 1% 1% 1% 21/8 2 2 25% 25% 25% 153/4 15% 213/4 21% 203/4 14% 15 147/a 48% 49 48 167/s 16% 16 15% 14% 14 166 1661/2 166% 21% 20% 201/2 48 48% 483/4 30 281/4 271/s 5 5 5 37% 377/B 37% 67/g 7 7 137/8 13% 14 157/8 151/4 15% 10% 10^ 153/g 15% 15vj 41SA 413/4 413/8 93/4 10 10 913/g 90 90%' 123/4 12% 13 31/8 27/8 27/b 6 61/4 12% 12% 12% 33 333/g 33% 1% 1% 411/a 42% 41% 591/4 59§ 59 ex coupon (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zonen en L. Slüper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Anaconda Beth. Steel 153)4—154 7/, 16 3/8 Van 4.30—5.00 uur U. S. Steel 20 7/16 Apr. 22 Apr. NEW-YORK, 22 April. 23 Apr. 22 Apr. Brussel 16.93 Rome 8.24 Madrid 13.66 Bern 32.35 Weenen 18.82 16.93 Oslo 8.27% A'dam 13.67 Londen 32.35 Parijs 18 81 Berlijn 24.37% 24.3714 67.56 67.49 4.84% 4.85 6.591/8 6.59 40.27 40.23 23 Apr. 22 Apr. Suiker Mel 2.35-36 Juli 2.43-44 Sept. 2.50-51 NEW-YORK, 22 April. 23 Apr. 22 Apr. 2.35-36 2.43-44 2.50-51 Dec. Jan. Mrt. CtCuba Suiker (nieuw contract) slot Mel 2.34-35 2.35-36 Dec Juli 2 42-43 2.42-43 Jan. Sept. 2.47-48 2.47-48 Mrt. Rubber Standaard 2.57-58 2.47-48 3.30 2.56-58 2.46-48 3.30 2.54-55 2.34-35 2.34-35 2.53-54 2.34-35 34-2.35 Mei 11.75 11.83 Dec. 12.21 12.27 Juli 11.87 11.95: Jan. 12.28 12.34 Sept. 12.03 12.07 Mrt. 12.421 12.49 Oct 12.12 12.13 Katoen Loco 11.80 11.85 Oct. 11.20-22 11.27 April 11.41 11.47 Nov. 11.24 11 30 Mei 11.44-45 11.49-50 Dec. 11.28-29 11.33 Juni 11.47 11.54 Jan- 11.31 11.35 Juli 11.51-53 11.593/4 pebr. 11.35 11.41 Aug. 11.40 11.48 Mrt. 11.39-40 11.47 Sept. 11.30 11.37 Tarwe Roode Winter loco 111% Harde Winter loco 117% 118% Tin Loco 50.75 50.75 Mei 50.65 50.62% Koffie (Rio) (Santos) Mei 5.08 5.08 Mel 7.89 7.94 Juli 5.20 5.22 Juli 7.79 e.84 Sept. 5.27 5.27 Sept. 7.79 7.85 Dec. 5.36 5.37 Dec. 7.79 7.85 Mrt. 5.43 5.42 Mrt. 7.81 7.86 23 Apr. 22 Apr. Tarwe Mei 99%-99 102-101% Juli 98%-98101%-% Sept. 98%-% 101%-% Mais CHICAGO, 22 April 23 Apr. 22 Apr. Haver Mei 88% Juli 82% Sept. 78% Reuzel Loco 12.85 Mei 12.77% Juli 12.85 Sept. 12.85 907/s 843/g 79% 12.87% 12.87% 12.92% 12.95 23 Apr. 22 Apr. Mei 49V8 so% Juli 42V8 435$ Sept. 39V« 40% Rogge Mei 593/g 61% Juli 60% 62% Sept. 62% 64 Duluth Lijnzaad Mel 1.78 1.78 Juli 1.75% 1.76 WINNIPEG, 22 April. 23 Apr. 22 Ajar- Tarwe Gerst Mel 88% Juli 89% 89% 90% Mei 46% Juli 46% 473/4 48% Rogge Ljjnzaad Mei 52% Juli 54/d 54% 5ó3/g Mei 1.41% Juli 1.42% 1.423/8 1.401/8 Haver Mei 41% Juli 42H 42% 43 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 23 April. Tarwe; Mei 5/63/8, Juli 5/9, Oct. 5/10 3/4, Dec. 6/0 1/8. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 21 April: Bodegraven, s., Antwerpen; Carrick Macross. s., Port Talbot; Waterland, s., B- Aires; Maaskerk, s., W. Afrika; Vega, s., Stockholm (voor Velsen); Ceres, s., Ham burg; Telamon, s., Middl. Zee; Bloemfontein, ma., Hamburg; Vliestroom, s., Hull; Amstel- land, s.. Hamburg Martin Goldschmidt, Bil bao (voor Velsen); Skoger, s., Brevik (voor de Visschershaven); Ray, s., Goole. 22 April: Ek, s., Oslo; Thorsholm, s., Curagao; varmdó, s., Oxelosund (voor Velsen); Rhein, s.. Hamburg; Perseus, s., Stettin; Agamemnon, s„ Middl. Zee laatst Rotterdam; Caribia, ma., W. Indië; Trito, s., Fowey; Freiburg, s., Java; Bow ling, s., Leith. 23 April: Luise Bergmann, e., Memel (voor Wormerveer); Pluto, s.. Gothenburg: Ousel, s- Liverpool; Cunene, s., La Plata laatst Lissabon; Euterpe, s., Bordeaux. IJMUIDEN. Vetrokken 20 April: Rijnstroom, s., Lelth; Voorwaarts, m.s., Boston (L.); The Vice roy, s„ Llanelly. 21 April: Bennekom, s., Hamburg. 22 April: Poelau Laut, m.s.. Hamburg; Phron- tis, s., Londen; Caribia, m.s., Hamburg. 23 April: Thorsholm, tank, Harburg: Carrick Macross, s., Rotterdam; Bloemfontein., m.s., Z Afrika via Rotterdam. AMSTERDAM. Aangekomen 21 April: Bode graven, Antwerpen, stukgoed, Surinamekade. Vrachtmail: Carrick Macross, Port Talbot, steen kolen, Hoofdkanaal Oost. Med. Bevr. kantoor: Waterland, B. Aires, stukgoed, Handelskade. Wm. H. Muller Co.; Maaskerk, W. Afrika, stukgoed. Handelskade, Holland Afrika Lijn; Telamor, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Car gadoorskantoor; Ceres, Hamburg, stukgoed, Su- matrakade, idem; Bloemfontein, Hamburg, stuk goed, Javakade, Holland-Afrika Lyn; Vliestroom. Huil, stukgoed, Handelskade, Holl. tSoomb. Mij.: Amstelland, Hamburg, stukgoed, Handelskade. Wm. H. Muller Co. 22 April: Ray, poole, steenkolen. Rietlanden. De Humber Handel My.; Caribia, W. Indië, stuk goed, Javakade, Wambersie Zn.,; Trito, Fowey. stukgoed en klei, Rietlanden, Holl. Stoomb. MU-'. Freiburg, Java. stukgoed, Javakade, Wm. H. Mul ler Co.: Bowling, Lelth, stukgoed en steen kolen, J. P. Coenhaven, Verg. Cargadoorskantoor; Ek, Oslo, stukgoed, Handelskade. Verg. Carga doorskantoor; Thorsholm. Curagao, stookolie e» stukgoed, Steiger Bataafsche Petroleum My., Ned. Bevr. kantoor; Rheln, Hamburg, stukgoed, Oe Ruyterkade. Van Es van Ommeren; Perseus, Stettin, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargg- docJrskar.toor. 23 April: Agamemnon, Midll. Zee laatst R'dam, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskan- toor; Pluto, Gothenburg, stukgoed, Levantkade. idem: Ousel. Liverpool, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. My.; Cunene, La Plata, graan. Silokade, Fumess; Euterpe, Bordeaux, stukgoed. Surinamekade. N. Rljnv. Mij.; Vega, Stockholm laatst Velsen. stukgoed, Zeeburgerkade, Verg- Cargadoorskantoor. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BODEGRAVEN, 21 April van Antwerpen W Amsterdam. TELAMON, 21 April van Middl. Zee te Amst- CERES, 21 April van Hamburg te Amst. AURORA, R'dam n. Middl. Zee, pass. 21 April Dunger.ess. VULCANUS, R'dam n. Middl. Zee, pass. 21 April Dungeness. ODYSSEUS, uitreis, pass. 22 April Ouessant. GANYMEDES, 23 April van Algiers te Tunis. CALYPSO. Middl. Zee n. Amsterdam, pass- 22 April Gibraltar. TRITON, 223 April v. Haifa te Beyrouth. HERMES, 23 April v. Istanboul te Bourgas. SATURNUS, 23 April v. Castellon te Valencia- HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN MAASKERK, 21 April v. W. Afrika te Amst. HELDER, uitreis, 20 April te Duala. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, 21 April v. B. Aires te Amst. AMSTELLAND, 21 April v. Hamburg te Ams»-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2