Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan'n „Omroeper" j voor 80. OOO gezinnen S TA DSNIEUWS Laatste Nieuws H t FUNKE'S GESNEDEN ROGGEBROOD SHinniiiiiiiiiiiiiiiiiiMinmmimiffliiiiiiiiiiniiiiniinniiiiiimiiniiMiiiiininiiiiiiiiMiHimmiiiiiiimniiiiiE WOENSDAG 24 APRIL 1935 giiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiimiiiiniiiiHiiiiiiiinnnnflmnmiiiiniiiiiiniHiiitiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitnMig LICHAMELIJKE OPVOEDING Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in Nederland Gymnastiek en psychische vorming WINKELSLUITINGSWET Na de nieuwe wijziging NIEUWE LAGERE SCHOOL TE SANTPOORT De 40 inschrijvers VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken van Dinsdag 23 April R.K. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Uitslagen 14 April Kampioenschap Haarlem Programma 28 April Haarlemsch Juniorenelftal Speeltuinwerk Haarlem-Noord DE „WIJDE BLIK" TE KORTENHOEF Het 'zandzuigen gevaarlijk? Graalturnclub „Leonidas" FAILLISSEMENTEN Gevonden dieren en voorwerpen VRAAG UW BAKKER Jubileum Ned. Reisvereeniging voor Katholieken Columba Burgerlijke Stand Op den verjaardag van Rijkskanselier Hitier, betrpk de Rijksweer de eerewacht in de Wilhelmstrasze. Adolf Hitler inspecteert de troepen BLOEMENDAAL Cocaïne-smokkelaars gearresteerd Kranig recherche-werk Het overlijden van Mgr. Schioppa Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent zal de Pontificale Requiemmis opdragen Rede van den Keizer van Abessinië Dringend beroep op de bevolking om het land te verdedigen Duitschlands nieuwe leger Militaire wetten zullen binnenkort worden gepubliceerd Toch FranschRussisch accoord? Onderhandelingen tijdens de Paaschdagen voortgezet ZWEMMETj MEJ. JENNY KASTEIN TE KOPENHAGEN Derde bij de 200 meter schoolslag in 3 min. 16.7 sec. sniiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiins NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT aUiiiinimiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiB Maandagmiddag is de 23ste jaarlijksche alge- meene vergadering van de Vereeniging van Leeraren in de Lichamelijke Opvoeding in Nederland gehouden in café-restaurant „Brink - jnann" aan de Groote Markt te Haarlem. In zijn openingsrede heeft de voorzitter, de heer J. M. J. Korpershoek zijn verheugenis uit gesproken over de groote opkomst, getuigend van de belangstelling voor het zeer belangrijke vraagstuk van de lichamelijke opvoeding der jeugd. Spr. schetste den teruggang der lichamelijke opvoeding door de crisismaatregelen, waarbij hij vaststelde dat omkeer op den thans inge slagen weg gebiedende gewetensplicht is. Ver der beschouwde hij aan de hand van de prac- tijk de divergentie van regeeringszijde tus- schen inzicht en activiteit; inzicht, ervaring, overtuiging aan de eene zijde en practische en wetgevende werkzaamheid aan de andere; kortom: divergentie tusschen inzicht en werke lijkheid. Dit moet veranderen. Inzicht en wer kelijkheid ondanks de uiteendrijvende crisis machten tot elkander te buigen te doen over gaan in de convergentie die ten tijde van Minister De Visser zich demonstreerde, is pae- dagogische plicht, een eisch van paedagogisch en maatschappelijk verantwoordelijkheidsgevoel. Zoo elk levens- en arbeidsgebied iets op het crisis- en bezuinigingsaltaar offeren moet, zoo kan men niet ontkennen, dat hier veel, te veel geofferd is en dat er nu dus van verder op offeren geen sprake mag zijn, wel van her bouw. Veel blijft dan nog te doen over daarna en daarnaast: de gymnastiek in de kweekschool opleiding, de regeling der bevoegdheden aldaar, het urental, de gymnastiek bij het U.L.O.-on- derwijs, de regeling der bevoegdheid aldaar en het urental bij dit onderwijs voor lichamelijke oefening uit te trekken; nijverheidsonderwijs en de lichamelijke opvoeding; universiteit en lichamelijke opvoeding; lichamelijke opvoeding der buitenschoolsche jeugd; gelijkstelling van den leeraar M.O. lichamelijke oefening met zijn collega's in de andere vakken; lichaamsoefe ningen aan scholen voor buitengewoon lager onderwijs; in herstellings- en vacantiekolonies; in staats- en particuliere bedrijven; alle on derwerpen waarvoor wij vaak gestreden hebben en strijden zullen. Daarnaast staat dan nog de arbeid aan ons zelf de verbetering van onze doelvoorstelling, onze werkmiddelen, onze methode; de arbeid aan ons zelf als mensch, als opvoeder, als technisch-onderwijs-deskun- dige. Mogen alle betrokken autoriteiten en in stanties zich geroepen voelen mede op te bou wen wat verloren ging en mede te werken aan verdere evolutie. Ziedaar iets van onze wenschen. Moge deze bijeenkomst tot realiseering van dit alles iets bijdragen en conclusies getrokken worden voor arbeid in de allernaaste toekomst. Dr. S. Elzinga, inspecteur van het gymna siaal en middelbaar onderwijs in de derde in spectie, hield een rede over: „De functie van den leeraar in de lichamelijke opvoeding in 't verband met het voorbereidend hooger en mid delbaar onderwijs." Spreker schetste de plaats der lichamelijke opvoeding in het geheel van het V.H.M.O., de taak. die de leeraar daarbij heeft te vervullen en de voorwaarden, waaraan hij moet voldoen, om hiertoe in staat te zijn. Spr. gaat nu na, hoe de denkbeelden over de lichamelijke opvoeding zich in den loop der tijden hebben gewijzigd van het begin der 19e eeuw af. Nog steeds duurt de strijd tusschen de nieu we en de oude denkbeelden voort. Nog steeds staat de lichamelijke opvoeding op een afzon derlijke plaats in de opleiding in stede er een essentieel deel van uit te maken. Ook dê leer aar van dit vak behoort een geheel andere plaats in de schoolgemeenschap in te nemen. Hij dient overal en voortdurend de lichame lijke belangen der leerlingen in het oog te houden en met andere leeraren samen te wer ken om bij de leerlingen een zoo harmonisch mogelijke ontwikkeling te bevorderen. Om dit te bereiken, moet de leeraar zijn leerlingen ech ter goed kennen. En hiervoor is een geregelde controle van de lichamelijke ontwikkeling noo- dig, zooals reeds aan een enkele school ge schiedt. Van de gegevens behoort aanteekening gehouden te worden. In dit verband houdt spreker een pleidooi voor het instituut school arts bij het V. H. M. O., waarvan de invoering zeker niet minder noodig is dan bij het lager onderwijs. Door een geregelde controle van de lichame lijke ontwikkeling leert de docent het algemee. ne van het bijzondere onderscheiden en krijgt op deze wijze gelegenheid de individueele be langen van zijn leerlingen te verzorgen. Om dit alles goed te doen, is een verbeterde theoretische en practische opleiding van den leeraar in de lichamelijke opvoeding noodig. Deze verbetering is ook te verwachten, eens deels door de stichting van de nieuwe eischen van algemeene ontwikkeling, die gesteld wor den aan hen, die een examen voor het verkrij gen van een akte M. O. wenschen af te leg gen. Ook de instituten voor practische vorming van jonge leeraren te Haarlem en te Utrecht doen in dit opzicht goed werk. Hierna hield de Leidsche hoogleeraar in de paedagogie, prof. R. Casimir, een voordracht over de beteekenis der gymnastiek voor de phychische vorming. De lichamelijke opvoeding heeft haar geheel eigen problemen. Zij is meer dan de verstande lijke opleiding middel in zich en is in vele omstandigheden niet eens het eenige middel. We moeten haar ook niet alleen als opleiding willen zien en toegeven, dat ze voor een deel tegemoet komt aan de zucht tot mimiek en de altijd blijvende liefde voor het spel. De lichamelijke opvoeding is niet alleen een vorming van het lichaam, maar ook een niet te onderschatten ontwikkeling van den geest. Een tijdlang heeft men atomistisch de gymnas tiek te veel als een' geheel afzonderlijke vor ming beschouwd; een gezond structuur-inzicht zegt ons, dat de gymnastiek ook het psychisch leven ten goede moet komen. Wijsgeerig zou men kunnen zeggen, dat de interesse voor gymnastiek parallel loopt met een verdiept levensinzicht. Onderzoekingen hebben uitgewezen, dat in tellectueel hooger begaafden bijna steeds ook !n spel en gymnastiek boven hun omgeving uitsteken. De zwakzinnige en de idioot zijn zeer dikwijls in hun lichamelijke hoedanighe den bepaald achterlijk te noemen. Er zijn na tuurlijk vele uitzonderingen. De practische con clusie ligt voor de hand, dat zwakke kinde ren zoo weinig mogelijk van de gymnastiek lessen mogen worden vrijgesteld. Lichamelijke ontwikkeling kan tot geestelijken moed leiden. De historische ontwikkeling van de gymnas tiek heeft met dit verdiepte inzicht rekening gehouden. Was het vroeger meestal een kwestie van kunnen of niet-kunnen, tegenwoordig legt men den nadruk op de ontwikkeling van allen zonder uitzondering. Ook in de opvoeding tot 't aesthetisch ideaal en tot de gemeenschapsidee heeft de gymnastiek haar groote beteekenis. Voor alle kinderen zijn niet alle oefeningen zonder meer geschikt. Het motorische type eischt een andere behandeling dan de andere psychologische typen. De oefening van het lichaam zou van weinig nut zijn als we er niet in zouden zien de oefe ning en het rijp-maken van den geest. Dit is een zuiver christelijke gedachte. Ook in dezen zin mogen we zeggen, dat het lichaam de tempel van den H. Geest is. B. en W. publiceeren thans de verordening ter uitvoering der artikelen 6 en 9 der Win kelsluitingswet 1930, zooals deze is gewijzigd b\j de wet van 27 Juli 1934. Het is verboden een open of besloten ruimte, waar pleegt gewerkt te worden in een kappers- of barbiersondememing, op Donderdag na 1 uur des namiddags, voorzoover betreft het verrich ten van kappers- of barbierswerkzaamheden, voor het publiek geopend te hebben. Deze bepaling vindt geen toepassing; a. op den Donderdag onmiddellijk vooraf gaande aan Goeden Vrijdag; b. op den Donderdag voorafgaande aan den Eersten Pinksterdag; c. op 14 Augustus en 31 October, voorzoover die dagen op een Donderdag vallen; q. op den Donderdag voorafgaande aan den Eersten Kerstdag, indien deze valt op een Vrij dag, Zaterdag, Zondag of Maandag; e op den Donderdag onmiddellijk vooraf gaande aan den Nieuwjaarsdag, indien deze valt op een Vrijdag. Eenige bepalingen zullen in verband met de z.g. „Luilakbloemenmarkt" niet gelden op den Vrijdag-namiddag en Zaterdag-voormiddag, on middellijk voorafgaande aan den Eersten Pink sterdag. Met al of niet voorwaardelijke vergunning van B. en W. is het geoorloofd op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen op Zondag bloemen te venten, te verkoopen en te koop aan te bieuen: a. tusschen des voormiddags 9 uur en des namiddags 6 uur binnen een afstand van 25 Meter van de voor het publiek bestemde toe gangen tot en uitgangen van stationsgebouwen; b. tusschen 2 en 5 uur des namiddags binnen een afstand van 25 Meter van de voor het pu bliek bestemde toegangen tot ziekeninrichtin- gtn en tusschen des voormiddags 10 uur en des namiddags 6 uur binnen een afstand van 25 Meter van de voor het publiek bestemde toe gangen tot begraafplaatsen. Heden is de verordening in werking getre den. Dinsdag werd in Hotel Zomerlust te Sant poort, vanwege het schoolbestuur van de Pa- rochio O. L. Vrouw van Altijddurenden Bij stand te Santpoort aanbesteed: het bouwen van een zevenklassige lagere school aldaar. Ingekomen waren 40 biljetten. Laagste in schrijvers waren Gebrs. Sanders te Santpoort voor 26.500. Andere inschrijvers waren: Ahrens te Dron- rijp voor ƒ26.878; Boerigter te Haarlem voor 26 800; Broertjes te Heemstede voor 27.630; Eotman te Wervershoof voor ƒ27.960; v. d. Eteggen te Nieuwveen voor ƒ27.799; Cobelens tc Haarlem voor ƒ28.150; Doedens Schilder te Alkmaar voor ƒ28.982; Duyn en Vink te Noordwijk aan Zee voor ƒ29.600; J. Philips te Haarlem voor ƒ28.000; F. Philips te Haarlem voor ƒ27.785; Geus te Haarlem voor ƒ29.077; de Goede te Wijk aan Zee voor 27.648; Hem mes te Santpoort voor ƒ30.450; Jompkbloedt te Haarlem voor ƒ29.300; Jorritsma te Bolsward voor ƒ31.125; Kleer te Spaarndam voor ƒ29.560; Kes te IJmuiden voor ƒ26.900; Kuypers Klop pers te Schiedam voor ƒ26.840; Kuypers te Hoogwoud voor 32.540; Kranenburg te Delft voor ƒ27.495; Kleinendorst en Florusse te Was senaar voor ƒ33.315; Langendijk te Bever wijk voor ƒ28.277; Meinneboos en Walboom te Helder voor ƒ28.100; Middelhoop te Vleuten voor ƒ27.733; Mastenbroek te Volendam voor ƒ31.987; N. V. Mii. Holland te Heemskerk voor ƒ26.562; N. V. Bouw en Expl. Mü- te Santpoort voor ƒ31.363; Oppenkamp te Haarlem voor ƒ35.900; Rings te Santpoort voor ƒ31.500; Reeuwijk te Lisse voor ƒ31.596; Scheepbouwer te Castricum voor ƒ28.850; Thunissen te Heem stede voor ƒ28.300; Tromp te Beverwijk voor ƒ28.000; Gebr. de Vries te Haarlem voor ƒ31.200; Voordauw te Zoeterwoude voor ƒ29.600; Zwart en Verheul te Heemstede voor 27.656; Zeepvat te Zandvoort voor ƒ29.675; Rings te Santpoort voor ƒ32.300; De Boer en Dekker te Wormerveer voor 31.400. doen; slechts zal de aanwezigheid van het drij vende materiaal in den plas de landelijke rust ter plaatse eenigszins storen. b. Gedeputeerde Staten meenen publicatie van de voorwaarden van de betreffende onthef fing achterwege te moeten laten, daar deze der gelijke publicatie h.i. de belangen van den aan nemer, aan wien deze ontheffing is verleend, zou kunnen schaden. J. P., chauffeur, wonende te Schagerbrug, gem. Zijpe. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet". 10 boete subs. 6 dagen hechtenis o.v. N. D., los arbeider, wonende te IJmuiden „Appèl overtr. Alg. Politieverordening Velsen" Vrijgesproken. A. B. K., broodbakker, wonende te Heemstede. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet". Vrijge sproken. L. Zchauffeur, wonende te Amsterdam. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet". Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. A ConcordiaO. G. 21. B ConcordiaO. I. V. 19. D. S. O.—D. E. K. 5—1. C AllianceG. W. 12. T. Y. B. B. c—T. Y. B. B. d 1—7 O. I. V. b—B. S. M. 3—2. D T Y. B. B. e—O. I. V. c 0—3. T. Y. B. B. f—O. I. V. d 2—2. H. B. C.—V. V. F. 3—3. O. G.Santp. 30. H. B. C b—T. Y. B. B. a 2—3. Alliance—H. B. C. a 2—3. B. OGAIV, 12.30 uur. ConcordiaDSO, 12.30 uur. C. TYBB d—G. W. 12 uur. D. TYBB f—OG, 3 uuur, (terrein O. G.) TYBB cWF 1 uur. Adspir. afd. Noord: TYBB a—VVF 4 uur. Op 26 Mei e. k. zal het Haarlemsch ju niorenelftal uitkomen in Amsterdam tegen het vertegenwoordigend A'damsch juniorenelftal. Om nu 't elftal samen te stellen worden de ver- eenigingen verzocht om elk een 4-tal harer beste spelers af te staan, zoodat men 2 proef- elftallen zal kunnen formeeren, die dan een oefenwedstrijd spelen. Hierna wordt dan het off. elftal gekozen. Een blijde schaar kinderen nam Zaterdag middag weer bezit van den Speeltuin van de R.K. Vereeniging voor Groote gezinnen aan den Vergierde weg. Het bestuur van de Vereeniging was bijna geheel bij de heropening tegenwoordig. De Voorzitter de Heer W. J. B. van Liemt sprak, zooals wij reeds meldden namens het bestuur zijn tevredenheid uit, over de verbeteringen, die weder zijn aangebracht. Deze speeltuin, aldus de heer v. Liemt behoeft, al is hij, uit de meest bescheiden middelen opgebouwd, nu niet meer onder te doen voor andere bestaande speeltuinen. Het begin is goed. Het is te hopen, dat het speeltuinwerk dezen zomer mag slagen. Daartoe zijn noodig voortdurend toezicht en veler medewerking. Onder de tactvolle leiding van den heer C. v. d. Linden, Vergierdeweg 176, zal het zeker niet aan medewerking ontbreken. De resultaten van het werk der laatste weken stemmen hoop vol. Ieder die iets voelt voor dit mooie en nood zakelijke werk, en over eenigen vrijen tijd beschikt, geve zich op aan den heer v. d. Linden, of aan den Voorzitter van het Speeltuinwerk te Haarlem-Noord, den heer P. A. v. Schaick, Van Nesstraat 53. Ook dames kunnen hier uitstekend werk ver richten. Op 8 Maart stelde de heer C. Thomassen aan Ged. Staten de volgende vragen: Willen Geleputeerde Staten aan Provinciale Staten mededeelen: a. of het zandzuigen uit de plas de Wijde Blik onder de gemeente Kortenhoef gevaar kan opleveren voor de omgeving ook wat den ge zondheidstoestand betreft en schade zal doen aan het natuurschoon b. onder welke voorwaarden financieele en andere het zandzuigen en het maken van een bevaarbare verbinding tusschen de Wijde Blik en het kanaal Hilversumde Vecht is toe gestaan? Het antwoord van Gedeputeerde Staten luidt als volgt: a. Naar het oordeel van Gedeputeerde Sta ten levert het zandzuigen in het Wijde Blik geen gevaar op voor de omgeving. Aan de door hen ter zake ontheffing van de verbodsbepaling, omschreven in artikel 3, subs, d, van de Dijkverordening zijn n.l. zoodanige voorwaarden verbonden, dat voor gevaar voor de het Wijde Blik omringende kaden niet behoeft te worden gevreesd. Als gevolg van het zandzuigen wordt het wa ter van het Wijde Blik eenigermate door slib vertroebeld, waardoor dit voor huishoudelijk ge bruik minder geschikt kan worden, maar dit be zwaar kan worden ondervangen door het water te filtreeren en (of) door in plaats van dit wa ter leidingwater te gebruiken. Op zich zelf zal het zuigen van zand in het Wüde Blik geen schade aan het natuurschoon Men schrijft ons: Alle leden van bovengenoemde vereeniging worden eraan herinnerd, dat er a.s. Maandag 29 April weer geturnd wordt. Woensdag 1 Mei wordt de uitslag bekend ge maakt en heeft de prijsuitreiking plaats. Hier voor houden we een feestelijke bijeenkomst in de bovenzaal van de Eerw. Zusters in de Ti- morstraat. Het programma bevat verschillende verrassingen. Het aanvangsuur wordt a.s. Maan dag nader bekend gemaakt. Tevens is het Maandag afrekenen van de loten. Alle loten zijn natuurlijk uitverkocht! HET BESTUUR De arrondissementsrechtbank te paarlem heeft op 23 April de volgende faillissementen uitgesproken: J. Michel, timmerman en aannemer, wo nende te Haarlem, Vergierdeweg 190. curator mr. Julius Hoog, alhier. P. W. Michel, aannemer, wonende te Haar lem. Vergierdeweg 190. Curator mr. Julius Hoog, alhier. De handelsvennootschap onder de firma „Janssen en Verwer", transportbedrijf, geves tigd en kantoorhoudende te Haarlem, Burg wal 58 en hare vennooten: J. A. Janssen, expediteur, Linschoterstraat 70 te Haarlem en W. G. Verwer, expediteur, Burgwal 58 te Haarlem. Curator mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. P. J. van Raamsdonk, meubelmaker, vroeger wonende te Wijk aan Duin, Rijksstraatweg 256, thans te Beverwijk, Vondellaan 1. Curator ,mr. W. de Rijke, alhier. S. Aptroot, meubelhandelaar, wonende te IJmuiden, Huygensstraat 41. Curator mr. S. Groen, alhier. De N.V. Eerste Bloembollenpreparatie en Cultuurmij., gevestigd te Heemstede, kantoor- houdende te Bennebroek, Leidschevaart 2 a. Curator mr. C. Blankevoort, alhier. J. N. Langendijk, koopman, wonende te Wijk aan Zee en Duin, Arendsweg 90. Curator mr. L. Ali Cohen, alhier. P. Seldenrijk, koopman, wonende te IJmui den. Fazantenlaan 37. Curator mr. F. J. D Theyse, alhier. L. van Dijk, veehouder, wonende te Velsen, Rijksweg 238. Curator mr. J. A. P. C. ten Bok- kel, alhier. Rechter-commissaris mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: H. Eling, schilder, ^onende te IJmuiden. Huygensstraat 32. Curator mr. E. van Tuinen, te Beverwijk. C. Slof, boterhandelaar, wonende te Heem stede, Zandvoortschelaan 52. Curator mr. J. H J. Simons, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der uitdeelingslijst de faillissementen van: de N.V. Glasfabriek „Albert", gevestigd te Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Curator mr. M. A. van Eek, alhier. De N.V. Algemeene Exploitatie Maat schappij van Onroerende goederen. Curator mr. S. Groen, alhier. P. van Elswijk, brandstoffenhandelaar te Haarlem. Curator mr. K. van Giffen, alhier. Handschoenen en ceintuurs, bur. van pol., Smedestraat; Autoped, Moer, Perseusstraat 35; 2 bussen olie, Havenkantoor, Catharijnebrug; Pyamabroek, v. Breugel, Reitzstraat 80; Leer boek, Kraayenhagen, Vrouwenhekstraat 68; Boord, Jansen, Indischestraat 56; Geldstuk, v. Reep, Boterstraat 5; Guitaarfoudraal, Bur. v. Pol., Smedestraat; Dameshoed, v. d. Meij, Nassaulaan 31; Hond, Kennel Jan Gijzen; Arm bandhorloge, v. Luijk, Damaststr. 33; Hondje, Dirks, Jan Nieuwenhuizenstraat 31 rood; Hond, Kennel Fauna; Handschoenen, Bakker, Z. Sta tionsweg, Bloemendaal; Hond, v. Wees, Bella- mystraat 24; Hond, Kennel Fauna; Hond, Blan- kenstein, Harmenjansstraat 19; Koppeling van aanhangwagen, Koreman, Jan van Zurenstr. 22; Mand met inh., Mensing, Diederikstraat 22; Oorknop, Bloemzaad, Schotersingel 2; Porte- monnaie met inh., Maste, Plataanstraat 91; Da- mesportemonnaie met inhoud, Bottelier, Gouw, Weteringkade 18; Riem, Koelemij, Zuidpolder straat 67; Rijwielbelastingplaatje, Dazaat, J. F. Helmersstraat 16; idem, Boerrigter, Zomer- vaart 126; Riempje, Bur. van Pol., Smedestraat; Rijwielbelastingplaatje, Aarts, Nassaulaan 87; id. Dijkmans, Schotersteenstraat 26; id. v. 't Hoff, Timorstraat 146; Schoentje, Antonisse, v. Be- rensteynstraat 2; Stoffer, v. Velden, Bakenes- sergracht 75 rood; Spaarbankboekje, Booch, Nassaulaan 19; Boodschappentasch, Rot, Ver- spronckweg 110; Big, Segerius, Goetzestraat 10; Pak vitrage, Hunsting, Middenweg 58; Zak aardappelen, v. d. Eem, Leidschevaart 386; 3 zakken grind, Bur. van Pol., Smedestraat. Tot ons leedwezen deelen wü U mede, dat heden, onver wacht, nog tijdig voorzien van het H. Oliesel, Is overleden onze geliefde Zuster, Behuwd, zuster en Tante, Mevrouw ANNA MARIA VAN DER MEER Wed. van den Heer H. J. A. van Rooiien in den leeftijd van 78 jaar. Wij bevelen de dierbare over ledene in Uwe gebeden aan. Namens de Familie: J. F. VAN DER MEER, Past. Em. Haarlem, 20 April 1935 Zomerluststraat 2 De H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden te Haar lem in de Kathedrale kerk op Woensdag 24 April te 8, 8% en te 10V2 uur, waarvan te 10'/2 uur de plechtig gezongen Requiem. Hierna begrafenis op het R. K. Kerkhof te Drie huis (Velsen). HYGIËNISCH verpak» BLIJFT VERSCH OMTRENT DE VOORWAARDEN voor deelname aan deze rubriek zal onze administratie U gaarne elke gewenschte inlichting verschaffen. De heer N. van Veldhuysen was Dinsdag 25 jaar in dienst van de N.V. Technische Maat schappij Heringa Wuthrich. De jubilaris werd des morgens met zijn vrouw en zoontje door den heer Heringa per auto van zijn woning gehaald. In het feestelijk versierde kantoor van de afdeeling electrici- teit, waar de Directie en het geheele personeel aanwezig waren, nam de heer Heringa het woord en wenschte namens de Directie den heer van Veldhuysen geluk met zijn jubileum. Spreker overhandigde daarbij het vereerend getuigschrift met zilveren draagpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Namens de directie overhandigde de heer Heringa een enveloppe met inhoud. Hierna nam de heer van Thiel het woord om den jubilaris te huldigen namens het gezamen lijk personeel, waarbij een leeslamp werd aan. geboden. Nadat ververschingen waren aangeboden, werd de heer van Veldhuysen met zijn familie weer huiswaarts gebracht, waar hij den dag verder in den familiekring doorbracht. Deze vereeniging houdt a.s. Donderdag avond een filmavond. De film heet „Met de Maatschappij Nederland naar Italië". Deze dient ter voorbereiding van de drie-daagsche reis naar 't eiland Wight, die deze zomer met de „Joh. van Oldenbarneveld" wordt onderno men. De film wordt vertoond, in een der zalen van de Leeuwerik, Kruisstraat, alhier. De postduivenviereeniging „Columbia" hield Zondag 1.1. hare eerste wedvlucht van dit sei zoen van af Roosendaal, 95 K.M. De duiven wer den om 8 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif arriveerde om 9.10.2, de laatste prijswinner te 9.16.2. De prijzen werden behaald door: L. Gimbrère: 1 2 3 5 6 9 10 11 14 18 26 27 30 33. F. Neuman: 4 19 21 29. Th, Donckerwolcke7 15 17 22 25. P. Boeree: 8 12 13 16 23 31 32. M. C. Fehres: 20 24. Th. v. Dam: 28 Overleden, 20 April: A. E. v. TilSwenneker, 79 jaar, L. Lakenstraat; A. M. v. Rooijen—v. d. Meer, 78 jaar, Zomerluststraat; 21 April: T. JonkerFeenstra, 59 jaar, Archipelstraat; W. H. WillemseKees, 64 jaar, Kamperlaan; E: G. H. KoelemeijerBraakhuis, 40 jaar, Kamperlaan; 22 April: C. F. Weber, 76 jaar, Reguliersstraat; J A. Hessels, 53 jaar, Leidschevaart; 23 April: F- L. Olijerhoek, 31 jaar, Kamperlaan. Ondertrouwd, 23 April: H. J. G. Klein Schip horst en A. C. C. Roozen; J. de Oude en C. Se- verijnse; H. Kok en J. C. J. de Ridder. Geboren, 19 April: E. B. v. RoodeClas, d.; 20 April: E. A. A. BerendregtPodzus, z.; M. J. SelhorstTarrach, z.; C. OudReichwein, d.; C C. StouteBosch, z.; J. P. KoolBosman, z.; C. C. KolRoede, d.; E. M. v. EekhoutTim- mers, z.; 21 April: A. CijnVis, z.; M. Lana- wehr JohannGrond, z.; F. L. Knolv. Vier- sen, z.; A. A. v. d. Moolenv. d. Voort, d.; M. A G. v. ElferenBeerenhout, z; 22 April: N. G. SpaansBlokker, d.; A, A. PostmaNoels, z.; 23 April: B. WarmerdamZimmerer, z. Overleden: 20 April: M. J. HeuleHoogeweg, 89 jaar, Verspronckweg; M. A. Bleijswijkv. Reijsen, 78 jaar, Hofdijkstraat; 21 April: M. Doesburgv. d. Berg, 73 jaar, Gr. Houtstraat; 21 April: M. H. Commelter, 13 jaar, Voorting- straat. Burgerlijke Stand OndertrouwdP. D. Tim mermans en A. G. Koetse; J. Brakenhoff en M. G. Th. van de Pavert; A. Nieuwland en W. M. van Elburg. Getrouwd: J. B. K. Klaarhamer en B. Greger; A. Veefkind en H. M. J. Lieneman. Overleden: A. van den Ende, 71 jaar; F. N. Bernoski, 61 jaar; A. J. Meijer, 59 jaar. In de afgeloopen week verkocht een verdacht persoon een K.G. cocaïne aan een tweeden te Heerlen, die de functie bekleedde van recher cheur bij de politie. Deze heeft den verkooper weten over te halen hem een nieuwe hoeveel heid cocaïne van twee K.G. te verkoopen. het geen zou geschieden in het café van C. te Geleen, die niets met de zaak uitstaande had. Zaterdagavond zijn in het café tezamen ge komen F. S., 31 jaar oud, wonende te Sittard en M. G„ bakkersknecht, 31 jaar, wonende te Geleen en nog twee andere personen, van wie een te Maastricht en de andere te Sittard. De rechercheur, die zich natuurlijk als zoo danig niet bekend had gemaakt, legde 700 voor de mannen neer, op welk oogenblik zijn collega, die zich in 'n ander vertrek had ver scholen, tezamen met hem de mannen arresteer den en voor de marechaussee te Sittard bracht, waar zij een volledige bekentenis aflegden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is nog een vijfde persoon gearesteerd. De politie zet het onderzoek voort, daar men vermoedt, dat er eenige personen zijn geweest, die dit zaakje gefinancierd hebben. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent zal de Pontificale Requiemmis in de St. Jacobuskerk aan de Parkstraat opdfagen. Ook Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, zal bij de plechtigheid tegenwoordig zijn. ROME, 23 April (Reuter). De Keizer van Abessinië heeft, aldus meldt de correspondent van de „Giomale d'Italia" te Addis Abeba, in het parlement van Ethiopië een rede gehou den, waarin hij een plechtig beroep deed op alle lagen der bevolking om de onafhankelijk heid van Abessinië te verdedigen. Tevens wekte de Negus het volk op gelden beschikbaar te stellen voor de verdere aanschaffing van oor logsmateriaal en kondigde tenslotte de geleide lijke invoering van den algemeenen dienstplicht aan. De rede bevatte bovendien een dringend appel tot gesloten eenheid bij de verdediging des lands en bedreigde alle verraders met de doodstraf. In verband hiermede schrijft het Italiaan- sche blad: de rede toont duidelijk den waren toestand in Abessinië en vormt een tegen spraak met de talrijke vredesbetuigingen van den Negus tegenover het buitenland. Thans heeft hij zich in zijn ware gedaante vertoond, n.l. zijn agressieve houding tegen Italië. BERLIJN, 23 April (Havas). Naar uit goede bron wordt vernomen zijn de militaire wetten, welke de recruteering en de organisatie van het nieuwe Duitsche leger regelen, reeds in principe goedgekeurd, maar moeten nog door verschillende competente ministeries nader worden onderzocht. Deze militaire wetten, welke binnenkort zullen worden gepubliceerd, zullen een wijziging brengen in de bepalingen, die thans nog van kracht zijn betreffende de recruteering door middel van vrijwillige ver bintenissen. Men constateert evenwel, dat de Reichswehr momenteel, ofschoon zij het prin cipe van den algemeenen dienstplicht heeft aanvaard, voortgaat zooveel mogelijk recruten te werven op basis van vrijwillige dienstne- mming, waardoor formatie van beroepsmili tairen in de hand gewerkt wordt. PARIJS, 23 April (D. N. B.) Het Frar.- sche persbureau Radio deelt hedenavond mede, dat de Fransch-Russische onderhande lingen tijdens de Paaschdagen zijn voort gezet en wezenlijke vorderingen hebben ge maakt. Men hoopt, dat het desbetreffend verdrag Woensdag of Donderdag te Parijs door den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken en den Sovjet-Russischen gezant Potemkin zal worden geparafeerd en bij gelegenheid van het binnenkort plaats hebbende bezoek van Laval aan Moskou zal worden onderteekend. Dinsdagavond is de Nederlandsche zwemster Jenny Kastein van de H.D.Z. te Amsterdam wederom uitgekomen op de internationale zwemwedstrijden te Kopenhagen, en wel m het nummer 200 M. schoolslag. Zij eindigde als derde in den tijd van 3 min. 16,7 sec. ach ter mej. Christensen, die een tijd maakte vab 3 min. 12 sec. en mej. Nielsen wier tijd 3 mih* 16,6 sec. bedroeg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4