STADSNIEUWS I Men tcfitifff ont: ANNO 1800.... EN NU IN 1935. JAN VAN DER PIGGE Haarlem, 26 April WIELRIJDERS „ALBA" VRIJDAG 26 APRIL 1935 PLEBAAN WESTERWOUDT R. K. REDERIJKERSKAMER „ALBERDINGK THIJM" „Freuleken" HAARLEMSCHE ORKEST- VEREENIGING Steunavond Vergeet niet, om morgen- of Zondagmiddag naar het Philip spark te Santpoort station te gaan. Daar zult U voor f 7600.-, f 9000.- het land huis naar Uw zin vinden. Inl. Wüstelaan 37, Santpoort Telefoon 23666 OPROEP AAN ALLE KINDEREN Josef Schmidt m mlmmïc prawns Het uitdragen van het stoffelijk overschot van Z. Exc. Mgr. L. Schioppa uit de St. Jacobuskerk te S'Gravenhage Koninklijk bezoek aan de „Flora" OPENING FLORA VIER Wonderlijke schoonheid in het Bloemenpaleis Aanbesteding der Genie PRINSESSEDAG Carillon-bespeling Aanbesteding „Jantje in de Modderstad" Vredige lentetijd Personalia Oplichter aangehouden T entoonstelling HEEMSTEEDSCHE WIELER BAAN Openingswedstrijden op Zondag aanstaande Van kniebroek, pruik en snuifj'e naar de komst van de sigaar Sigarenmagazijn „De Ge kroonde Moor", eigenaar DAN VAN DER PIGGE, bestaat 135 jaar. De sigaar is een algemeen genotsartikel voor den man, de melanges zijn tot uiterste fijnheid opgevoerd. DE OUDSTE ZAAK HEEFT DE OUDSTE RECHTEN. maar ook de grootste ver plichtingen tegenover de klanten. Wij handhaven onzem naam en bieden U het fabri kaat „Anno 1800" aan in bus sen van 50 stuks 3.4.—- en ƒ5.gevoerd met geurigi cederhout. (Ook per stuk ver krijgbaar a 6, 8 en 10 cent.) ZIET ONZE ETALAGES. Gr. Houtstraat 81, Haarlem, Telef. 12177. 0 AGENDA 27 April RONDOM FLORA Concerten op Zaterdag en Zondag Het reed nog Jubileum Roodvonk UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE SPAARNWOUDE ZAANDAM Z.H. DE PAUS ONTVANGT MGR. DIEPEN INSTELLINGEN HALFWEG IJMUIDEN-OOST DIT IS UW ADRES Raleigh Rijwiel 69.50 Naar wij vernemen heeft de Hoogeerwaarde Heer Plebaan Westerwoudt een rustigen nacht gehad- Zijn toestand was vandaag iets gun stiger. Hedenmorgen werd in de Kathedraal om half acht door den Weleerw. Heer van Bug- genum, die Zondag j.L zijn eerste plechtige H. Mis heeft gedaan, een H. Mis gelezen ter in tentie van den hoogen lijder. Vele parochianen waren daarbij tegenwoordig, waarvan velen ter H. Tafel naderden. 'n Simpel gegeven: een jongeman, die „rob bedoest" met een dienstmeisje en de dochter des huizes bemint; deze laatste bemerkt het eerste en het conflict is ontstaan, 'n Roman tische entourage: kleeding, meubelen, taal uit den Pruikentijd, Geldersch-dialectische humor en Fransche woordoverdaad. Ziedaar „Freule- ken" en négligé. „Freuleken" is een meester stukje met degelijken ond-Hollandschen geest en Fransche krullen, het is prachtig geteekend en sierlijk inderdaad, dat is allemaal waar, maar „licht", zooals de regisseur het in zijn tintelen de, echt „Herman Moerkerksche" inleiding kwa lificeert, kunnen wij het niet noemen. Licht is het niet voor de toeschouwers, die lachten om de kleinste onnoozelheid, een blijspel verwacht ten en een drama kregen: licht is het vooral niet voor de acteurs en actrices, die van deze intrige-van-alle-tijden in 18e-eeuwsch kleed een grandiose opvoering gaven. Er zaten vele kne pen en kneepjes in, vele foefjes en struikelblok ken. 't Was alles du théatre, met nu en dan zelfs een welkomen coup de théatre! Ik geloof, dat de toeschouwers, wat de op tredenden betreft, wel de beste herinneringen zullen bewaren aan Miebetje, het kamerkatje, verpersoonlijkt door Jeanne Rubeling, die het dialect rapte met een nimmer-falende zeker heid en Schwung. Wat een fleur en kleur, wat eer. zeldzaam goede rol! Haar antipode in heftigheid was de zoon met de lamme beenen, met den plastischen naam van Job, raak en rijk geteekend door Jan Icas van Dijk. Job was de filosoof, die opgesloten is in zijn rolstoel, en den knoop der beuzelarijen van zijn huisgenooten ontwart. Ieder woord was ter rechter tijd, op den juisten toon en met het goede accent! Henriëtte, de douairière, kreeg van mevr. M. Geels-Toeset den Franschen pathos en aanstel lerij. Weloverwogen met een klein pietseltje te veel nu en dan. Joop Kruyver was als Iman, de man, die het onderste uit de kan wil hebben en het lid op den neus krijgt, lang niet vlekkelooseen woord vergeten hier en een woord te vlug daar. Hij kwam pas goed uit in het laatste bedrijf, waar de vlotheid der regie het stuk over de sentimen- teele scènes heenhelpt. Gerard Nielen was de langzamerhand bijna cliché geworden vader, die klappen uitdeelt en het zoo goed met zijn kinderen meent. Zijn echtgenoote gaf al haar charme en talent aan Florentine, maar het leeftijdsverschil leek ons te groot, waardoor deze rol niet de beteekenis kreeg, waarop ze recht had. Het leek ons toe, dat hier een beetje te veel op de goedgeloovig- heid van het publiek was vertrouwd. De geaffecteerde gedropen student vertolkte tenslotte Herman Elferink. 2fbo elk afzonderlijk uitgeknipt, zeggen de #ö!len aan den lezer niet veel. Maar te zamen €tt ieder alleen maakten de optredenden, gerug- gesteund door Herman Roelvinks meesterhand, er levende menschen van, menschen, die niets tocneelmatigs meer hadden. Een kunstenaar als de regisseur Herman Moerkerk zorgde ervoor, dat ze in de mlse-en- scène de pracht en praal van den Regententijd kregen. Summa summarum: een comoedie, die sedert de première vele malen is opgevoerd en ver dient nogmaals vele malen te worden opge voerd, en een slotavond van „Alberdingk Thijm", die last, maar zeker niet least was. Nog een opmerking moet ons van het hart: De voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat Alberding';. Thijm artistiek hooger op wil. Ze heeft Freuleken aangedurfd, zooals de Rede rijkerskamer „de Nar" heeft aangedurfd. Wij willen, wij moeten vooruit, zoo zeide hij. Wij willen werken aan de verheffing, vernieuwing en vei dieping van ons dilettantentooneel. Den weerslag peilend, welken een tooneeldaad als Freuleken gisteravond op den Donateurs- avond kreeg, nemen wij de vrijheid Alberdingk Thijm te advlseeren: klim artistiek zoo hoog als je kunt, maar houdt koers in het geestelijk vaarwater van je donateurs of zoek ander vaarwater op! Want voor een artistieken top is een goede draagbodem noodig. Nog zij vermeld, dat in de pauze uitstekende passende muziek werd ten gehoore gebracht. P. K. woon- of verblijfplaats, van beroep kok, die bij een familie in Bloemendaal en andere families opgaf emplooy te kunnen krijgen op een schip dat te Marseille lag. Bij enkele families gelukte het hem om een reischèque te krijgen, wel ke hij dan later op een reisbureau inwisselde. Bij een tweede aanbieding lukte dit niet en werd de chèque in beslag genomen, waarna verdachte werd aangehouden. Hij werd te Aerdenhout voorloopig in arrest gesteld om heden door den commissaris van politie te Bloemendaal te worden verhoord. Vrijdag 3 Mei zal door het Comité tot steun aan de H. O. V. een balletavond met belange- icoze medewerking van het ensemble Tilly Sy- lon worden georganiseerd. De baten dienen om het nadeelig saldo, dat de kas van de H. O. V. aantoont, te verkleinen. Van verschillende zij den werd medewerking ondervonden, zoo ver leenden B. en W. voor dezen avond vrijstelling van belasting. Een uitverkochte schouwburg zal niet tot de onmogelijkheden behooren, omdat vele dames den verkoop van toegangsbewijzen op zich heb ben genomen en de prijzen zeer billijk zijn ge houden. De kinderen die zullen deelnemen aan de zanghulde bij de plaatsing van de Julianaboom worden Maandag 29 April in de Dr. Huetschool aan het Frinssenbolwerk voor de generale re petitie verwacht. De oorkonde, vervaardigd door Herman Moer kerk, zal van avond geëxposeerd worden in de étalage van den heer Kurvers aan de Smede- straat, met de medailles die zullen worden uit geloofd voor den weierwedstrijd op den Zijl- weg. Josef Schmidt zal onder auspiciën van im presario Ernst Krauss Dinsdag 30 April een enkel concert geven in het Gemeente Concert gebouw te Haarlem en het volgende programma 'V x 4 ISkKKv'. Op haar reis van 't Loo naar Den Haag bracht H. M. de Koningin met klein gevolg he denmiddag een onofficieel en onaangekondigd bezoek aan de Internationale Bloemententoon stelling „Flora" te Heemstede. H. M. arriveerde om twee uur op het terrein en werd ontvangen door de heeren Van Wave- ren, Voors en Quarles van Ufford. Met groote belangstelling bezichtigde de Ko ninklijke Gast niet alleen de tijdelijke tentoon stelling, maar ook de in vollen bloei staande velden op het open terrein. Hedenmorgen werd Flora „vier" geopend. On- ter uitvoering brengen: Opera-aria's van Puc- der een stralende zon en in een kleurrijke omge- cini („Bohème"; „Madchen aus dem goldenen j nam om elf uur 0p het bordes van het Westen", „Tosca"); Boite (Mephistofele")blormenDaleis, de heer Bouwer het woerd. Als TViriWfltfi b'Hoir» ITftwn-ftlrl t TVn I - -iri Donizetti („Elisir d'amore")Komgold („Diè tote Stadt")enz. Voorts liederen van Tosti (Addio); Tagliaferri,)Buzzi-Pecca (Mal d'amore). Ook zal Josef Schmidt de bekende schlagers uit zijn verschillende films ten ge hoore brengen: Tiritomba, Lisetta, Wenn du jung bist, enz.). Ter gelegenheid van de viering van den ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 30 April, zal de Stads-Klokkenist van 12.30 tot 1.30 uur het carillon bespelen en daarbij Va- derlandsche liederen ten gehoore brengen. Vrijdagmorgen werd vanwege den Rijkswater staat in de directie Noord-Holland alhier aan besteed: Het verlengen van de oeververdediging langs het Zuiderstrand van Vlieland, met bijko mende werken. Laagste inschrijver: P. de Recht, te Schoor! voor 9990. De raming was 12.000. Zondag 28 April zal door de leerlingen van Anny Bonarius, In den Stadsschouwburg, een kinderoperette worden opgevoerd ten bate var. de armen. De operette is genaamd: „Jantje in de Mod derstad". voorzitter' van de afdeeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voer Tuinbouw en Plantkunde en namens de Com missie van voorbereiding dankte spr. allen voor de belangstelling. „Toen het uitvoerend comité van de inter nationale tuinbouwtentoonstelling „Flora al dus spr., aan het Hoofdbestuur van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde voorstelde, om de Voor jaarskeuring op het terrein van Flora te hou- Door den eerst aanwezend ingenieur werd in I den was de afdeeling Haarlem van voor de voormalige infanteriekazerne, aan de Kou- noemde Maatschappij een groote eer de op- denhorn te Haarlem, aanbesteed: Een verving rir„Pht tp verkrijgen deze keuring verder voor van militaire gebouwen en werken van Uitgeest te bereiden." tot Velsen en bij IJmuiden. De heer 'j -p. T. Noyon, vice-voorzltter der Ingekomen waren 4 biljetten. Laagste in- Maatschappij dèedè na een dankwoord aller- schrijver: L. P. Tromp te Berkhout voor f 944. eerst mede_ dat de heer Jhr. van Tets, voorzit Raming was f 1200,—. tgr van 'de Maatschappij, zich voor zijn ge zondheid elders bevond, zoodat hij verhinderd was het woord te voeren. Spr. las een telegiam I van den voorzitter voor, wat ongeveer het vol gende inhield: „Hulde aan alle medewerkers. Betreur het niet I aanwezig te kunnen zijn. Bewondering voor hetgeen tot stand is gebracht.' Spr. prees de stands en wees op de juiste zienswijze van de organisatoren, om vijf tien- daagschen te houden, waardoor de keuring eenigszins vergemakkelijkt werd. De heer Noyon Zaterdag 27 en Zondag 28 April a.s. wordt de bracht dank, op de eerste plaats aan de in- jaarlijksche tentoonstelling gehouden van het zenders, die noch moeite, noch kosten gespaard Speeltuinwerk Haarlem-Oost, van de Haarl. hadden om zoo goed mogelijk voor den dag te R. K. Vereeniging voor Groote Gezinnen. De komen. Spr. zeide getroffen te zijn door de tentoonstelling is ondergebracht ln de Gymnas- schoonheid van datgene wat ditmaal in het tiekzaal van de Broederscholen aan de Nagt- bloemenpaleis te zien is. zaamstraat (hoek Teylerplein) en is geopend De burgemeester van Heemstede, jhr. Van Zaterdag van 4—II uur en Zondag van 1211 Doori, voorzitter van het Eere-Comité der Flo- uur. ra betuigde zijn spijt over de afwezigheid van Deze tentoonstelling trekt telken jare meer den voorzitter der Maatschappij. Er zijn geen de aandacht en is dan ook de moeite var. een WOorden te vinden om deze vierde tentoonstel bezoek overwaard. Men staat verbaasd over de dng te openen, ware het niet, dat de Maat- fraaie handwerken en werkstukjes, door cie kin- SChappjj hier zooveel goeds en schoons had ten deren op de onschoolsche samenkomsten ver- toons gesteld. Ik waardeer ten zeerste het werk vaardigd. Toegang voor alle belangstellenden van de medewerkenden, hun energif en durf en vrij. In de afgeloopen week werden te Haarlem slechts twee rijwielen ontvreemd en nog niet teruggevonden. I Onze stadgenoot, de heer J. J. van Alphen slaagde te Hilversum voor het candidaatsexa- men „Werktuigkundig-Constructeur". In de algemeene vergadering van aandeel houders der N. V. Gooische Tramweg Maat schappij is gekozen tot commissaris Ir. W. Bur- gersdijk, directeur der N. Z. H. Tramweg Mij Als verdacht van oplichting is te Haarlem in een volkslogement door de politie van Bloemen daal met medewerking van de recherche te Haarlem aangehouden D. Hendrik, zonder vaste Zondag 28 April a.s. hebben op de Heem- steedsche Wielerbaan de openingswedstrijden plaats. Al dadelijk heeft de directie voor een interessant programma zorg gedragen. In het sprintnummer zullen Arie v. d. Lin den, Jac. van Egmond en de Duitscher Paul Osmella elkaar de eer der overwinning betwis ten, hetgeen ongetwijfeld een spannende strijd zal worden. Aan het hoofdnummer, den koppelwedstrijd, nemen liefst negen koppels deel. Hierbij zullen de beide zwagers Cor Wals en Jacq. v. Egmond samen een koppel vormen. Het mederijden van een Cor Wals is voor iedere wielerbaan reeds een speciale attractie. Verdere koppels zijn: Omer de Bruyker-Jean Verhaeghe, Paul Osmella-J. de Reus, W. Metz H. Adan, J. Engelmoer—F. v. d. Broeck, W. Bouquet—J. Reineveld, J. VerschoorP. Wagt- mans, W. KruidW. Moerkerk, P. v. AartJ. Biesheuvel. Het programma wordt verder aangevuld niet eenige belangrijke amateur-nummers. Wij kunnen nog mededeelen, dat de open staantribune in tweeën verdeeld is geworden, waarvan de eene helft tot zittribune is omge bouwd. Voor de wielersportliefhebbers (sters) valt er Zondag a.s. te Heemstede volop te genieten. Donderdagavond een spoedvergadering gehou den in het Patronaatsgebouw te IJmuiden- Oost, naar aanleiding van een verzoek van negentig leden, waaruit te concludeeren valt, dat de arbeiders zich niet kunnen vereer.igen, met de samenstelling van het z.g. politiek advies, omdat het arbeiderselement op den achtergrond is gedrongen. Alvorens de voorzitter, de heer Maas. tot behandeling dezer kwestie overgaat, deelde hij I van 3 tot 4 uur. Gebouw „St. Bavo" Oranje-garde Haarlem 8 uur Bestuur R.K. Volksbond 8 uur Haarlems Gemengd Koor, 8 uur R.K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg Amsterd. Tooneelver- eeniglng „Pygmalion", 8 uur. Café-restaurant Gebrs. Brinkmaan Jaar vergadering „Horecaf', 10 uur Alliance fran- Saise", half 9. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling mede, dat in overleg met de Kamer Centrale te Haarlem na rijp beraad tot het houden dezer vergadering is overgegaan. Vervolgens werden de onderteekenaars in de gelegenheid I gesteld hun motieven kenbaar te maken. De heeren Schelvis, De Wilde en De Haas, maak ten hiervan gebruik. Hun grieven kwamen neer op hetgeen boven reeds is vermeld. De voorzitter hield hierop een schitterend j pleidooi. Hoewel hij persoonlijk ook teleur gesteld is over de samenstelling van de gros-1 Gebouw H.J.V., Lange Margarethastraat 13 Jaarvergadering „Snelverband", kwart over 8. Gem. Concertgebouw Concert voor werk- loozen. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Broederschool, Teylerplein Tentoonstelling lijst, wil dat, volgens spr. niet zeggen, dat a7d' speeltutoën HaarlëmVoost der men met ongeoorloofde middelen vair leer moet VereSg voSr Groote Gerinnem half 4. „It Happened one night", trekken De R. K. Staatspartij geeft alle middelen aan, I om langs organisatorischen weg de kiezers uitspraak te laten doen. Spr. gaf middelen aan, welke geoorloofd zijn. De heer De Jong, voorzitter van de rege- I lingscommissie, gaf dan een uitlegging hoe het politiek advies is tot stand gekomen en gaf hierbij den arbeiders nuttige wenken. Alvorens de vergadering te sluiten, liet de I Voorzitter een krachtig protest hooren tegen versnippering, het uitkomen met eigen lijsten, I enz. In gloedvolle woorden spoorde hij allen I aan, schouder aan schouder den strijd der verkiezingen in te gaan en de groote kracht Flora Bloemententoonstelling lederen dag van der eenheid vast te houden en hechter te 9 uur 's morgens tot 12 uur 's nachts. Luxor-thealer 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-thcater „De Big van het Re giment". Op het tooneel „6 Flying Dolls", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „Da stimmt was nicht" Op het tooneel „Brook en Rossield", 2.30, 7 en 9.15 uur. I vooral ook den arbeid van de Maatschappij." Spr. besloot met den wensch uit te spreken dat Flora vier een waar succes mag worden en j dat zij mag leiden tot het doel, dat de Maat schappij zich stelt; het propageeren van het hebben en kweeken van bloemen en planten. Hierna maakten de talrijke aanwezigen een I rondgang door het bloemenpaleis. Om twaalf uur werd het voor het publiek opengesteld. I ts,pa avreugdotheevraag Zaterdag 27 April geeft de Tram-Harmonie I HaarlemLeiden, directeur Reynier van 't Hoff, proces-verbaal opgemaakt tegen den 33-jarigen concert op de Intematio- chauffeur L. alhier, die op den Rijksstraatweg 3 Natuurlijk zorgt het bestuur voor een aantal attracties en bijzonder aardige verrassingen, doch daar mogen wij niets van verraden. Men komt maar eens kijken! Wel willen wij verklappen, dat men enkel door de tentoonstelling te bezoeken, zonder dus een cent te betalen, kans heeft op een gratis rondvlucht met de K.L.M. Donderdagmiddag heeft de motorbrigade van de Haarlemsche politie, waakzaam als altijd, reed met een personenauto, waarvan de voet- rem uitermate bouwvallig was en de handrem reeds geruimen tijd eiken dienst weigerde. Het geval kon bij een snelheid van 30 K.M. eerst na 28 Meter tot stilstand gebracht worden. De stuurinrichting vertoonde een speling van on geveer 130 graden. De auto is voor herstel naar een garage gebracht. De politie heeft tegen den chauffeur proces-verbaal opgemaakt. De heer H. J. Biesbrouch, monteur der N.Z. H.T.M. was vijf en twintig jaar bij die Maat schappij in dienst. Vertegenwoordigers van het Jubileumfonds hebben hem gelukgewenscht en boden hem een cadeau aan. De heeren ir. B. Nugteren, chef van exploitatie en A. Kruyt, technisch amb tenaar, kwamen den heer Biesbrouch namens de directie complimenteeren en stelden hem de gebruikelijke enveloppe ter hand. Alhier zijn van 14 tot en met 20 April 3 ge vallen van roodvonk geconstateerd. nale Bloemententoonstelling te Heemstede Het programma vermeldt: Feestmarsch van J. R. v. d. Glas. Louise Bettignles Ouverture van A. L. Doyen. Gemma dl Vergi Fantasie van Donizetti- Carmen Sylva Wals van J. Ivanovlci Heinzelmannchens Wachtparade v. K. Noack. Colonel Bogey Marsch van Kenneth J. Aford Faust Fantasie van Gounod. Valse Interompue (Legende) van L. Montague Fantasie over Tannhauser van R. Wagner. Amsterdam Marsch van H- L. Blankenburg. Het programma van het Concert, op Zondag 28 April a.s. te geven door de Arbeiders-Mu- ziekvereeniging „Excelsior", onderdafd. van de Nederl. Ver. van Spoor- en Tramweg-personeel afdeeling Haarlem, op de „Flora" te Heemstede luidt: Steadfast and True, marsch van Teike. Óuverture Orpheus van Offenbach. Les Patineurs Valse van Waldteufel. Suite Orientale van F. Popy. Ouverture Dichter und Bauer van v. Suppé Heinzelmannchens Wachtparade van Noack. Czardas, Opera ;,der Geist der Woiwoden van Bouman, Suite Ballet van F. Popy. B.R.B.-nieuws. Hedenavond (Vrijdag) wordt de laatste E.H.B.O.-les van den wintercursus onder leiding van dr. van Oldenburgh gegeven in de O. L. School te Overveen. Maandag 29 April zal de heer A. J. Meyerink des avonds om acht uur een lezing houden in de O. L. school te Overveen over „Zee-, strand en andere werkzaamheden van de B.R.B.". Op Zondag 5 Mei houdt de B.R.B. een excursie naai de Flora te Heemstede. Evenals het vorige jaar zal de B.R.B. weer een E.H.B.O.-post bezetten tijdens drukke Zon dagen op den Hooge Duin- en Daalscheweg. Opgave van deelnemers wordt ingewacht bij het bestuur. Afscheid eerw. Zuster Anacleta. Dinsdag 30 April a.s.- zal in het vereenigingsgebouw, des avonds om half acht een afscheidsavond ge geven worden aan de eerw. zuster Anacleta, die alhier aan de R. K. school gedurende bijna 15 Jaar haar krachten voor het onderwijs heeft ge geven, en zich bij de schooljeugd dien tijd alom bemind heeft gemaakt. Om haar nu voor dit af scheid een blijvend aandenken aan te kunnen bieden, heeft men gelden verzameld voor een fraai cadeau. Op dezen avond worden allen verzocht per soonlijk afscheid te nemen. De mondaccordeonclub zal dezen avond met een nummertje muziek opluisteren terwijl ver der de schooljeugd passende liederen en verzen zal voordragen. Groslijststemming R.K. Staatspartij Zon dag 28 April wordt in deze gemeente de gros lijststemming gehouden voor den gemeenteraad, na de H.H. Missen. De stemming zal plaats vinden voor Halfweg in de R.K. School; voor Haarlemmerliede: Naaischool der Eerw. Zus ters; voor HoutrakpolderCafé v. Steijn; voor Zuid-Schalkwijk: Café Dorland. In afwijking van hetgeen voorheen gebruike lijk was heeft men thans slechts één candidaat aan te wijzen. Elke kiezer en elke kiezeres heeft toch zeker wel één candidaat, dien hij of zij het meest geschikt acht voor het lidmaatschap van den gemeenteraad? Kiezers en kiezeressen, dit is nu uw taak,, dien eenen persoon uit de lijst uit te kiezen door één wit hokje voor zijn naam zwart te maken. Dus nog eens: U krijgt geen enkele aanwijzing; U zoekt zelf uw éénen candidaat uit; U maakt dat ééne hokje zwart. Het is van het grootste gewicht, dat U de volg orde voor de komende periode mee helpt be palen. Leest aandachtig de bij de oproepingskaart gevoegde circulaire. Brengt a.s. Zondag deze oproepingskaart mede. Op vertoon van deze op roepingskaart ontvangt men een stembiljet. maken. Wat er ook gebeure, houdt vast aan uw beginselen en strijdt alléén met geoor loofde middelen. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk William, z. van C. J. Bakker en M. Beunder Johan Herman, z. van G. Michies en H. A. Hesselin- gen Johannes, z. van B. Weerstand en W. ten Hoope Plet, z. van H. A. van Raam en H. Scheerman Hendrik, z. van E. Kaal en H. C. Steijling Wimpje, d. van C. Kok en N. J. de Boer Gerarda Martha, d. van C. Grammer en M. Vermeer. Ondertrouwd: C. Fontijn en K. Gorter J- van Diepen en M. Nugter L. Bongers en T. Onrust G. Kleijn en E. D. J. de Gooijer E. W. Ruppert en H. F. Ehlert. Gehuwd: D. B. van der Most en W. H. Roe- lofsen J. Hollebeek en P. Wals K. Jonge- waard en L. M. Schaap. Overleden: Hendrlka Anna Hesselingen 29 j„ geh. met G. Michies Cornells Blaauw 82 j„ geh. met A. P. van Ameide Klaas den Hoorn 85 j„ wedn. van T. v. Oostveen Willem Her- manus Clasquin 37 j„ geh. met G. Walst Willemijntje Komen 80 j„ geh. met C. de Heer Teunis Petrus Hohensteijn 41 j., geh. met C. Pasker. Levenloos aangegeven: een kind van A. T. Smits en D. v. d. Leen Een kind van J. Kwakman en C. F. Vloon. Reuter seint ons uit Vaticaan-Stad d.d. 26 April, dat Z. H. de Paus Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch, in audiëntie heeft ontvangen. Teyler-Museum Bloemschilderijen van Haar lemsche schilders. lederen werkdag van 104 uur. De Zondagen 7 April van 1—3 uur en 5 Mei van 1—4 uur. Frans Hals Museum Tentoonstelling geschie denis Bloembollencultuur, lederen werkdag v. 104 uur. Zondags van 10—3 uur R. K. Leeszaal Tentoonstelling van werken over planten en bloemen, dagelijks van 105 en 7—9 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haai- lem. Tel. 11671. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (tel. 16391). Spreeuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. CandidaatstelUng gemeenteraad Door den burgemeester dezer gemeente is ter openbare kennis gebracht, dat op Dinsdag 14 Mei a.s., de candidaatstelllng voor den gemeenteraad zal plaats hebben. Op dien dag kunnen van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 4 uur bij den burge. meester ter secretarie der gemeente candidaten- lijsten worden ingeleverd. Spoedvergadering R. K. Volksbond De Ned. R. K. Volksbond afdeeling Velsen, heeft 'over opbreken van de tramrails Mijnheer de Redacteur, In uw ochtendblad van heden schrijft U in een artikeltje onder bovenstaand opschrift: „Het meest curieuze geval is wel het Kleverpark", en uit wat er dan volgt blijkt werkelijk het curieuze. Maar, mijnheer de redacteur, het geval ls nog veel curieuzer, dan dat zelfs de commissaris van politie wetsovertreding pleegde. De rails ln het gedeelte Kleverparkweg West zijde tusschen Brederodestraat en Kleverlaan ls opgenomen in December 1934 de weg ls met mooie nieuwe klinkers bestraat, maar de oude, vuile klinkers liggen er nu nog. Vier maanden lang kijken de bewoners nu al tegen die onoog lijke, door de Jeugd door elkaar gesmeten stcen- hoopen aan. U roemt zoo over den doorgang, die tegenover de Meester Cornelisstraat gemaakt ls door wat U met een groot woord noemt „midden-plant soentje" (woestenij zou beter zijn). Maar weet u wel dat dit de toestand, behalve dan misschien voor den commissaris, nog erger heeft gemaakt? Vóór dien doorgang er was, werd vrij algemeen het voorschrift van het één-richting verkeer op gevolgd nu niet meer. De afstand die men „tegen-den-draad-in" moet rijden ls nu zooveel kleiner geworden, dat vele autobestuurders mee- nen, dat stukje wel te kunnen smokkelen en tus schen Brederodestraat en Begastraat rijden velen lustig in de verboden richting, niettegenstaande de duidelijke aanwijzingen door middel pijltjes. Zoo'n negeeren van de voorschriften Is niet goed, zeker niet, maar begrijpelijk ls het wél, ge zien het groote eind, dat men moet omrijden, wil men niet tegen de regels zondigen. Een doorgang door het „middenplantsoentje" óók tegenover de Begastraat zou alle bezwaren hebben opgeheven waarom die, toen men toch aan het „verbeteren" was, niet meteen gemaakt is. begrijpt geen enkele Kleverparkwegger, die daar alle dagen tal van auto's, groentenkarren en fietsen lustig over de „midden-woestenij" ziet hobbelen. U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, A. T. Humber 62.50' Simplex 37.50 R. S. Stokvis33.50 Phoenix .-36.00 Probatum m. trommel- rem 57.50 Venesa 26.50 Reclame Rijwiel 22.50 Kinderrijwielen, alle m. 19.75 Autopeds en driewielers ruime keuze. Electr. Waschmachine 52.50 Wringer 5.75 Wringerbok 1.98 Buitenband prima, 0.64' Binnenband 0.29I Spatborden, met zw. stangen 0.401 Kettingkast 44 en 48-t. 0.52 3tofzuigers 25. Philips, Erres, Waldorp Radioi toestellen. Telefunken, Phi lips, Tungsram, Thermion Radiolampen. RIJWIEL- EN RADIO-MAG. GROOTE HOUTSTRAAT 158i A. DE VRIES - Telftf. 15426

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2