Stadsnieuws Wollen Cloqué ƒ1,95 ZATERDAG 27 APRIL 1935 Stille Omgang te Alkmaar ANTOON BAART DE ALKMAARSCHE STILLE OMGANG Op den eersten Mei-Zondag Extra-trein uit Haarlem BLOEMENTENTOONSTELLING „FLORA" Bekroningen AALSMEER BEVERWIJK HAARLEMMERMEER Officieele Mededeelinèen HILLEGOM NOORDWIJK N OORDWIJKERHOUT VIJFHUIZEN VOGELENZANG VOORHOUT ZANDVOORT ZAANDAM K.R.O. zendt uit Bijzondere actualiteit Graal-agenda voor de volgende week Gewetensgeld STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKS V1SCHAFSL.AG voor Japonnen en Complets in alle moderne kleuren, ook marine en zwart. 130 cm. breed per meter DEVOTIEBOEKJES van het Mirakel van het H. Bloed te Alkmaar, bevattende de geschiedenis van en de gebe den en gezangen tijdens de Stille Omgang. Frijs 45 ets. Verkrijgbaa by DYSERINCKSTRAAT 13 HAARLEM en by de U'tgeefster, de Firma v. PUTTEN OORTMEIJER, Payglop, Alkmaar. De Stille Omgang, ter eere van het wonder van 't H. Bloed van Alkmaar zal dit jaar wor den gehouden in den nacht van Zondag 5 Mei aanstaande. Biykens het programma vangt om 12 uur 's nachts in de drie parochiekelken van Alk maar de algemeene aanbidding aan met voor bereiding voor den Omgang. Daarna wordt in rijen van vier vanaf de Groote Kerk langs de oude processie-route de stille omgang gemaakt, waarna de deelnemers zich begeven naar de kerken, waar zij aan de aanbidding deelnamen. Op de Steenebrug zal tijdens den omgang in het huis van den heej- Keesom de relikwie ter vereering zyn uitgesteld. Om 2 uur wordt in de drie parochiekerken voor de deelnemers een plechtige H. Mis opge dragen, waaronder predicatie en algemeene H. Communie. Alleen op vertoon van verplicht programma, dat bij den penningmeester, G. de Munk, Ritsevoort, Alkmaar in voorverkoop, als ook by de afdeelingssecretarissen verkrygbaar is, wordt toegang tot de kerk verschaft; het programma kost by voorverkoop 5 ct., aan de kerk 10 ct. De Alkmaarsche deelnemers gelieven zoo veel mogeiyk in eigen parochiekerk de verschillende oefeningen bij te wonen. Ten behoeve van de deelnemers uit de rich ting Haarlem zal dit jaar voor het eerst een extra trein ryden, welke om 22.55 uur, Zaterdag avond 4 Mei uit Haarlem vertrekt; om 23.01 uit Santpoort, om 23.09 uit Beverwyk en om 23.28 te Alkmaar aankomt. Ten gerieve van de deelnemers uit Haarlem en de duinstreek zal deze trein na afloop van den Ommegang, om 4.10 uur uit Alkmaar ver trekken en om 4.26, 4.32 en 4.38 resp. te Bever wyk, Santpoort en Haarlem aankomen. De algemeene intentie voor dezen Omgang luidt; dat de ware christeiyke vrede voor de volkeren en de naties moge aanbreken, terwyi tydens den ommegang nog gebeden wordt voor de gehoorzaamheid aan het gezag, de eenheid onder de christenen en den bloei van het Eucharistisch leven. Wie dezen ommegang met ware devotie wil maken, raden wij aan zich aan te schaffen het wondermooie handboekje voor de devotie van het Mirakel van het H. Bloed te Alkmaar, ge schreven door een oud-kapelaan der St. Lau- rentiuskerk, de kerk, waar de relikwie van het H. Bloed berust en dat in 1927 opnieuw werd uitgegeven in handig formaat by de fa. Van Putten en Oortmeijer te Alkmaar, waar het evenals in den boekhandel verkrijgbaar is. Dit mooie boekje bevat een pakkende geschiedenis van den schryver, pastoor W. C. Broers over 't H. Mirakel en over bedevaartplaatsen in Noord- Holland: voorts alle gebeden en gezangen, wel ke op den stillen omgang betrekking hebben, alsook de H. H. Missen welke ten tyda van den Aikmaarschen Stillen Omgang gelezen worden. Temeer nu dit jaar voor het eerst een extra trein uit de richting Haarlem rydt, verwachten we, dat de deelname dit jaar aan den Aikmaar schen Stillen Omgang die van vorige jaren verre zal overtreffen. Vermelden we nog, dat des morgens om 4 uur een tweede omgang wordt gehouden voor ver schillende buitengemeenten. Door de jury zyn de volgende pryzen toe gekend: .Eereprijzen: zilveren medaille van H.M. de Koningin aan inzending van D. Baardse Dz. te Aalsmeer; zilveren medaille van H.K.H. Prinses Juliana: Inzending Freesia's N.V. van Tubergen-Haarlem; verg. zilveren medaille ge meente Haarlem Groep Orchideeën B. D. de Jong, Ryswyk; kunstvoorwerp afdeeling Haar lem, inzending J. C. Maarse, Aalsmeer; kunst voorwerp firma Heenk en Wefers Bettink. Haarlem, inzending M. J. H. Bunge te Aerden- hout. tuinbaas H. Boegschoten. Extra prUzen: verguld zilveren medaille aan groep mej. H. Bunge, tuinbaas H. Boegscho ten; zilveren bloemen vaas J. C. Maarse. Aals meer. Gouden medaille: met gelukwenschen van de Jury aan N.V. Handelskw. vh. J. C. Maarse, Aalsmeer; Erven W. C. Keessen, Aalsmeer; S. Pool Zonen, Haarlem; N.V. Anjelieren - kweekery 't Clooster vh. E. Erens, Heemstede; Dienst van Hout en Plantsoenen, Haarlem: J. Bier, Moordrecht; Kweekerü Waterdaal, Amersfoort; mej. H. Bunge „Kareol", Aerden- hout, tuinbaas H. Boegschoten; met geluk wenschen van de jury: D. Baardse Dzn., Aals meer; Firma K. Hartlieb, Rotterdam; Felix en Dijkhuis, Boskoop; N.V. v. Tubergen, Haar lem; Gebrs. Barendsen, Aalsmeer; J. J. v. Cruy- ningen, Haarlem; J. Mooren, Aerdenhout. Met lof der jury: B. D. de Jong te Rys wyk (Z.H.)J. E. Hacke v. Mynden, Loos- drecht; plus f25 Gebrs. Feenstra, Hilversum; C. W. Matthes, Breukelen. Gouden medaille: Handelskweekery „Succu- lenta" K. Mantel, Aalsmeer; D. Smit, Haar lem. Kleine gouden medaille: N.V. Handels kweekery vh. Fa. J. C. Maarse, Aalsmeer; N.V. Handelskweekery vh. Fa. J. C. Maarse, Aals meer; D. F. Ruys, Wassenaar, tuinbaas D. de Gans; G. Lubbe Zn„ Astilbe Oegstgeest; H. Hardeman, Aerdenhout; K. Wezelenburg &Zn,. Hazerswoude; mej. H. Bunge, tuinbaas Boeg schoten; Ned. Ver. van Liefhebbers van cac tussen en Vetplanten Kring Haarlem; J. Hop penbrouwer, Haarlem. Verguld zilveren medaille: N.V. F. Rijnveld Zn., Hillegom; Walter Blom Zn., Addle- stone (England)mevr. H. v. d. Weyer, Haar lem; D. v. zyverden, Aalsmeer. Zilveren medaille: Graaf van By landt. Noordwyk; Alb. Spaargaren Hzn., Aalsmeer: B. D. de Jong, Ryswyk; Jan. Boer Wzn. Zn., Boskoop; A. Buys Czn., Aalsmeer. Botanisch getuigschrift B: Felix Dykhuis Boskoop; id. id. Getuigschrift voor cultuur: mevrouw Groom C. von Panwitz, Bennebroek. Getuigschrift le klasse: N.V. v. Tubergen, Haarlem; D. Baardse Dzn., Aalsmeer; id.; N.V. v. Tubergen, Haarlem; Gebrs. Feenstra, Hilversum; N.V. v. Tubergen, Haarlem. Getuigschrift van verdienste: A. Buys Czn., Aalsmeer; H. Copijn Zn., Groenekan; N.V. v Tubergen, Haarlem; Felix Dykhuis, Bos koop; G. Lubbe Zn., Oegstgeest; Kon. KWeekery Terra Nova, Aalsmeer; id. id.; Jan. Boer Wz. Zn., Boskoop; Alb. Spaargaren Jbzn., Aalsmeer; id. id.; mej. H. Bunge, Aer denhout (tuinbaas H. Boegschoten); G. de Ruiter, Hazerswoude; N.V. v. Tubergen, Haar lem; id. id.; G. de Ruiter, Hazerswoude; J. J. v. Cruyningen, Haarlem; Felix Dykhuis, Boskoop, 8 pryzen; N.V. v. Tubergen, Haar lem; de Ruyter Zn., Noordwyk; G. de Rui ter, Hazerswoude. D. E. S. Het programma voor Zondag 28 April luidt als volgt. Thuis: D.E.S. 2Adolf Kolping 2, aanvang 2.30 uur. Uit: Wilskracht 6D.E.S. 3, terrein Watergraafsmeer, aanvang 12.30 uur. V.D.O. a jun.D.E.S. a jun. terrein Uithoorn, aanvang 12 uur. Vergadering D. E. S. De R.K. voetbalver- eeniging D.E.S. heeft Donderdagavond in het café van het Schip een eenigszins feestelyke vergadering gehouden. De voorzitter de heer J. Vink, feliciteerde de spelers van het eerste en derde elftal met het behaalde kampioen schap. In het reglement werden eenige wyzi- gingen aangebracht. De heer G. v. Leeuwen uit Alphen a. d. Rijn zal gedurende een maand op proef de training verzorgen. Indien de deel name voldoende is zal er mee worden doorge gaan. „Laus Deo" bracht een serenade, waarna men nog gezellig byeen bleef. KATHOLIEKE KINDERUITZENDING Het bestuur verzoekt ons opname van het volgende: Zondagmiddag 28 April a.s. wordt voor de N.V. „Beverwyk" een zeer belangryke middag, want dan zullen de roodbroeken voor de tweede maal gaan kampen in dit seizoen, om te pro- moveeren tot 3e klasser. Maar ook voor ons, de Katholieke Stichting ,,'t Zwakke Kind" wordt het dien Zondag een zeer belangrijke middag. Dan komen wy een beroep doen op uw aller mildheid en liefdadig heid, en vragen uw byzondere aandacht voor de collectanten, die u een offertje komen vragen voor ,,'t Zwakke Kind". Voor dit mooie doel komen wy uw aller me dewerking vragen, en waar niet allen daadwer kelijk kunnen helpen, wenden wy ons tot u met de bede: Helpt gy ons met uw geldelyken steun. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD Op Dinsdag 14 Mei as. kunnen van des voor middags negen uur tot des namiddags vier uur by den voorzitter van het hoofdstembureau in eiken kieskring ter secretarie van deze ge meente te Hoofddorp de ïysten van candidaten worden ingeleverd door één der onderteeke naars. Formulieren voor de ïysten en voor de schrif- teiyke verklaringen van bewilliging in de can- didaatstelling zyn ter secretarie kosteloos ver krijgbaar tot en met den dag der candidaat- stelling. BUITENLANDSCHE ARBEIDSKRACHTEN in verschillende beroepen en beüryven mogen zonder schriftelijke vergunning van den direc teur van den ryksdienst der werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling te 'sGraven- hage niet in dienst worden genomen of ge houden. Wie dergelijke arbeiders of knechten in dienst heeft of voornemens is in dienst te nemen, wordt ter voorkoming van moeilykheden aangeraden daarvan mondeling mededeeling te doen op de arbeidsbeurs in het kantoorgebouw naast het raadhuis te Hoofddorp, alwaar alle gewenschte inlichtingen kosteloos worden ver strekt. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: een autoslinger, een bril, een zak mes, een armband, een kinderportemonnaie, een bankbiljet, een gewicht, een jekker, een belastingplaatje, een vulpen. Verloren: een uitlaatpijp van motor, een da mesregenmantel, een boekje waarin handtee- keningen van vliegeniers, vier belastingplaatjes. De burgemeester, Mr. A. SLOB. Hoofddorp, 25 April 1935. Burgerlijke stand Geboren: Adriana Maria, dochter van P. de Berg en T. van der Wolf; Hendrina Josepha, dochter van J. J. Ludlage en A. J. van der Meer; Gerrit Nicolaas, zoon van A. K. Smit en H. Oudshoom; Johanna Jacoba, dochter van G. van Oostrum en C. W. Pecht; Pieter en Aart, tweeling, zoons van A. Visser en J. Treffers; Jan Leendert, zoon van L. Bart en G. G. C. Verhoeve; Tryntje, dochter van G. Roos en G. Donker. Ondertrouwd: Evert Terwey, 31 jaar, en Elisabeth de Graaf, 22 jaar; Peter van Leenen. 22 jaar en Grietje Clasina Colyn, 23 jaar; Karei Koopmans, 36 jar en Helene Kathchen Dörir.g, 22 jaar; Willem Grevenstuk, 23 jaar, en Teurtje Stolk, 23 jaar; Johannes van de Nes, 33 jaar en Gertrulda Louter,38 jaar; Laurentius Jacobus Luk,28 jaar en Cornelia Wilhelmina van der Veldt, 26 jaar; Adriaan Willem de Vos, 39 jaar en Gerritje van den Pol, 32 jaar. Overleden: Pieter Hoogland, 83 jaar, wedr. van A. Alewyn; Aaltje Landsman, 4 maanden, dochter van J. Landsman en Bulteel; Klaas Duyser, 52 jaar, geh. met M. M. Treur; Adriana Johanna van Dyk, 74 jaar, geh. met C. van Weele; Anthony Johannes van der Meen, 34 jaar, gehuwd met G. van Westbroek; Sophia Catharina van der Heyden, 62 jaar, gehuwd met H. Burger; Catharina Hendrika Maria Verbeme, 9 maanden, dochter van M. J. Verbeme en P. de Langh. E. H. B. O. Alhier werd door drie doctoren het eindexamen afgenomen van hen, die den cursus E.H.B.O. hadden gevolgd. Geslaagd zyn mevr. A. E. J. Brauckmann, mej. G. Heems kerk, mej. M. Lommerse en mej. A Bossen en de heeren J. A. van Haaster, C. L. v. d. Vossen, A. F. W. Husemeier, W. Schenk en Ch. Bikkers. Er werden 5 candidaten afgewezen. Veiling. Donderdag werd in Hotel Sister mans ten overstaan van notaris G. Wtolzak Hzn te Haarlem by inzet geveild: 1. Een landhuis aan de Wilhelminalaan no. 47. groot 2.83 A. In hoogste bod gebracht op 4250 door den heer W. J. Gerritsen alhier. 2. Idem Wilhelminalaan no. 49, groot 1.87 A. Hoogste 'bieder dezelfde 3750. 3. Idem Wilhelminalaan 51, groot 1.90 A. Hoog ste bieder A. Leliveld 3750. 4. Idem Wilhelminalaan 53, groot 3.04 A. Hoogste bieder idem 4250. 5 Idem Wilhelminalaan 55, groot 3.11 A. Hoogste bieder idem 4000. Afslag en combinatie over een week, Jubileum-collecte. Behoudens goedkeuring van de Gemeenteiyke Overheid zal Woensdag 1 Mei de jaariyksche Emma-bloemcollecte plaats hebben ten bate van de TBC-bestryding in deze gemeente. Deze collecte is een Jubi- leum-collecte, want zy geschiedt voor de 25ste maal. De eerste collecte werd gehouden op 30 April 1910, den eersten verjaardag van H. K. H, Prinses Juliana. De zuivere opbrengst was toen 383.99. Op 11 Mei 1910 werd opgericht de Hille- gomsche Vereeniging tot bestryding der tuber culose, die dus op 11 Mei 25 jaar zal hebben bestaan. Uit het jaarverslag over 1934 stippen we het volgende aan: Het aantal onder toezicht staan de gezinnen was 117, aantal patiënten 131; in de hghal werden verpleegd 20 patiënten met 2420 verpleegdagen. E,r werden 13 patiënten uitgezon den naar sanatoria, terwyl 2 kinderen werden geplaatst op de Buitenschool te Katwijk-Zee, De beide bezoeksters legden 2416 bezoeken af, 273 by zuigelingen. Al de bovenstaande patiën ten passeerden het Consultatiebureau voor TBC, daf staat onder leiding van dr. Brouwer te Leiden, die 2 maal per maand zitting houdt in Huize „St. Joseph". Van dit kosteloos onderzoek maken mede gebruik patiënten uit Lisse, Noord- wykerhout en Haarlemmermeer, in totaal 464 personen. Het consultatiebureau voor zui gelingen ressorteert mede onder de TBC-ver., leiding geeft de kinderarts dr. Janssen uit Lei den; 159 zuigelingen werden onderzocht, waar by 14 uit andere gemeenten. Nog altoos kan v,orden gezegd: in de 25 jaar is het nooit voor gekomen dat een patiënt wegens geldgebrek niet kon worden uitgezonden. Zoo moge het blyven en daarom vertrouwen we, dat iedereen bloempje en een lot koopt voor deze mooie ver eeniging. De Beurs De Hillegomsche Beurs werd door 98 personen bezocht. De handel was flauw. Concordia-nieuws. Zondag a.s. krijgt de R. K. Sportvereeniging „Concordia" de Room- sche Rotterdamsche sportvrienden van Celer op bezoek. In verband met de mooie bloemen velden zullen de Rotterdammers eerst een aar- digen rondrit met autocars door de bollenstreek maken onder leiding van het bestuur van Con cordia. Vervolgens zal des middags te drie uur, dit is dus een half uur later dan het gewone aanvangsuur, een voetbalwedstrijd gespeeld wor den tusschen Celer I en Concordia I. Celer is voor vele Hillegommers geen onbe kende club. Reeds meermalen is zy de gast van Concordia geweest, men weet dus wat deze club presteert en daarom twyfelen wy er ook niet aan of Zondagmiddag om drie uur zullen vele supporters aanwezig zijn op het Concordia-ter- rein, om deze beide elftallen in het Veld te zien. Katholieken van Hillegom, wilt u daadwerkeiyk de Roomsche sport steunen, toont dit dan a.s. Zondag door uwe belangstelling. Over wat de Roomsche sport u biedt, zult ge zeker tevreden zyn. Stemmen Wy herinneren onze lezers aan de tweede voorstemming voor de officieele lijst voor de gemeenteraadsverkiezing in de R. K. Kiesvereeniging op Zondag. De gelegenheid tot stemmen is op drie plaatsen, n.l. in hotel „Flo ra", van des morgens half acht tot half een en van des middags half drie tot zes uur; aan de Kalkovens in café Van der Wiel van 's morgens elf tot half een en aan het Oosteinde in oe bloembollenschuur van de firma F. Lommerse Zonen, van 's morgens elf tot 's middags een uur. Wederom moeten vier candidaten gestemd worden, n.l. twee uit groep A en twee uit groep B. De vier geadviseerde candidaten zyn op het stembiljet vet gedrukt en in alphabetische volg orde geplaatst. Geslaagd Onze plaatsgenoote, mej. To v. d. Puttelaar, slaagde voor 't examen machine- schryven voor typiste B. Concert Maandag 29 April, 's avonds kwart voor acht, geeft het R. K. Fanfarecorps „Excelsior" een concert in de muziektent op het Lindenplein. Gemeenteraad. Dinsdag 30 April a.s., des namiddags te 2 uur, is er een openbare verga dering van den Raad. Gemeenteraad. Er was een vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 25 April 1935. Onder de ingekomen stukken bevond zich o. a. een Provinciaal Blad, regelende de jaarwedden ven de wethouders. Daaruit biykt dat de jaarwedden zyn bepaald op ƒ400. De VOORZITTER leest een schryven van Gedep. Staten voor, waarin een aantal voor waarden zyn vervat, waaraan de gemeente moet voldoen om van het Ryk een renteloos voor schot over 1935 te krygen. Op het desbetreffend verzoek zal aan den Minister van Binnenlandsche Zaken worden medegedeeld, dat door den Raad met de ge stelde voorwaarden wordt accoord gegaan. Ingekomen zyn een tweetal circulaires van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, waarby den Gemeenteraad wordt verzocht in 1935 gebruik te maken van zyn bevoegdheid om het aantal vergunningen en het aantal ver loven A te beperken. Voorts is ingekomen een adres van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen, waarin wordt verzocht althans het maximum voor het aantal verloven A niet te beperken. B. en W. zyn van oordeel dat aan de verzoe ken van de Nationale Commissie tegen het Al coholisme niet moet worden voldaan. Er wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. beslist. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat de loonen der werklieden in dpze gemeente uitgaan boven het plaatselyk loonpeil, dat voor de werklieden in deze ge meente niet hooger ligt dan gemiddeld 53 cent oer uur. De minister noodigde verder B. en W. uit ter zake het noodige te verrichten. In verband hiermede hebben B. en W. over leg gepleegd met de organisatie in casu den R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus. Na dit overleg hebben B. en W. aan den Mi nister medegedeeld, dat het in hun voornemen lag voor de gemeentewerklieden één loonschaal 'in te voeren en wel met een minimum van ƒ22.20 en een maximum van ƒ28.20 met zes jaariyksche verhoogingen van 1 per week. De Minister heeft daarop medegedeeld, dat een en ander zyn instemming heeft. B. en W. stellen daarom voor de jaarwedden te bepalen, zooals boven is aangegeven. De heer J. PADDING stelt voor om den kindertoeslag voor de gemeentewerklieden, die thans ƒ0.75 van het derde kind af bedraagt, te bepalen op 1 per kind van het derde kind af. Daartegen zal by den Minister wel geen be zwaar bestaan, daar ook de Ryksambtenaren minstens 1 per kind krijgen. De VOORZITTER betwijfelt of het in dit sta dium der zaak wenschelijk is aan den kinder toeslag te tornen. Het voorstel-Padding wordt daarop met 4 tegen 5 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren J. Padding, Th. v. Gyiswyk, A. H. v. Noort en C. v. d. Klauw. Tegen stemden de heeren L. M. van Noort, E. Oostdam Jaczn., J. W. v. Parera en de beide wethouders. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens by acclamatie aanvaard. Een perceeltje grond, gelegen langs de Horen straat tusschen de woning van het hoofd der voormalige openbare school en het huis van Myr.dert Batot, wordt aan laatstgenoemde ver huurd tegen een bedrag van ƒ5 per jaar. De verordening, regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein, wordt gewyzigd in dien zin dat voortaan als grondslag van het ver- gunningsrecht niet meer zal worden genomen de jaarlyks te schatten huurwaarde in verband Als het bezit van een e gen huis een ONONTVREEMDBAAR EN DE GEZONDST DENKBARE VORM VAN BEZIT is, waarom verschaft ge U dan niet zoo'n geruststellende zekerheid? Wendt daarom met vertrouwen tot „Boer- rigter's Landhuisbouw", die in mooi Sant poort in het park rond de R. K. Kerk sch't- terend en op prima stand gelegen, solide landhuizen klaar en in aanbouw heeft. Populaire prijzen vanaf 5200. Inl. op het werk en Mr. Cornelisstraat 21, Haarlem Telefoon 14742 met den omvang van het bedryf, doch in ver band met den omzet van sterken drank in het bedrijf. By de rondvraag uit de heer J. VAN PARERA zijn ontstemming over de wyze waarop de rio leering in de Horenstraat is gelegd. De VOORZITTER merkt op, dat, zoodra hem van onvoldoende toezicht op het werk was ge bleken, hij den gemeente-opzichter heeft op gedragen steeds en regelmatig bij het werk aan wezig te zijn. Stemming candidaten. a.s. Zondag zal door de R.K. Kiesvereeniging Recht en Orde alhier de stemming gehouden worden voor de plaatsen 7, 8 en 9 op de lyst der R.K. Staats party voor den Gemeenterad. De volgende namen komen in alphabetische orde voor op de lijst. M. C. J. Braam; J. v. d. Burg Jzn.; H. Buschman; H. Hachmang; N. Hulsebosch; N. H. de Kierk, (aftr); T. G. Koelewijn; H. Langevveld; H. W- Looijenstein; E. Oostdam (aftr.); J. Peters Jr.; J. P. v. d. Ploeg; J. v. d. Slot Sr.; M. Smit; M. v. d. Togt. Van deze personen moeten er 3 gekozen wor den Voor de St. Jozefparochie zal gelegenheid gegeven worde, tot stemming van vm. 11 uur tot half één en van half 3 tot half 5, by de wed. Brama. Voor de St. Victorparochie na iedere H Mis tot half één en n.m. van half vier tot half vijf in 't Patronaat. Daarna opening der stem bus. ZaZak is, dat ook dezen keer alle leden van hun stemrecht gebruik maken. ZONDAG, sluiting van den Paaschtyd; 7 uur ontvangen van H. Communie; h:.lf 8 H. Mis voor de parochie; 10 uur Hoogmis tot zekere in tentie; 's avonds 7 uur Lof met oefeningen en ,Te Deum" tot sluiting van het H. Jaar. MAANDAG, acht uur voor Catharina Pieters Pieterse; 's avonds half 8 Maria-congregatie voor de jongelingen. DINSDAG, 8 uur voor Joannes Engele en Maria Anna Stokman. WOENSDAG, 8 uur voor overl. fam. Meiman; 's avonds 7 uur Marialof tot opening van de Meimaand. DONDERDAG, 8 uur voor Albertus Genet. VRIJDAG, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart voor Cornelia Stokman—Mil tenburg; 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG, 8 uur voor Maria van Bentem Stokman; biechtgelegenheid van 57 uur; om 7 uur Marialof met Rozenhoedje voor de zon daars. N.B. Deze week iederen ochtend na de H. Mis oefeningen voor de kinderen, die op 5 Mei de plechtige geloofsbelydenis mogen doen. ZONDAG, Beloken Paschen. Kwart vóór 7 Communie-uitreiken; half 8 Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; hedenavond half 7 vergadering der Derde Orde; 7 uur plechtig Lof by gelegenheid van de sluiting van het H. Jaar te Lourdes. DINSDAG-avond 7 uur Maria-Congregatie voor de meisjes. WOENSDAG begin van de Meimaand; half 8 Lof met Rozenhoedje; 8 uur Gezellen-Vereeni- ging. DONDERDAG-avond van 67 uur biecht- hooren; half 8 Congregatie voor de jongens. VRIJDAG, le Vrydag der maand; half 8 gez. H. Mis. Ook om half 7 en 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt; 's avonds om half 8 Lof met Litanie en Eereboete. ZATERDAG van half 5 tot 8 uur biechthoo- ren. ZONDAG: Beloken Paschen; schaaleollecte voor het Parochiehuis. Half 8 Vroegmis; 9 uur H. Communie; 10 uur Hoogmis; half 12 Con gregatie voor de meisjes, waarby verwacht wor den alle meisjes, die dit jaar de school verla ten hebben. Half 3 Lof met voorgeschreven gebeden en ,Te Deum" tot sluiting van het jubeljaar. WOENSDAG-avond te 8 uur Congregatie voor de jongens. DONDERDAG-avond te 8 uur Congregatie voor de jongedochters. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand; byzonder toegewyd aan de vereering van Jezus' H. Hart; te 8 uur gezongen H. Mis en aes avonds te 7 uur Lof. ZATERDAG-avond te 7 uur Meimaandlof. Gelegenheid om te biechten: Donderdag van 6 tot 7 en Zaterdag van 5 tot 8 uur. ZONDAG a.s-: Eerste Zondag van de maand, algemeene H. Communie voor Gezellen en Pa tronaat. Schaaleollecte voor de kerk. De Zelatricen worden verzocht de intentie briefjes te bezorgen en de geloovigen worden herinnerd aan den Sint Pieters-penning. Op Zondag 5 Mei, na vroeg- en hoogmis zul len de kerkmeesters de halfjaarlyksche plaat- sengelden in ontvangst nemen. Van 2528 Mei zal te Noordwijkerhout en te Bergen (N.-H.) een retraite worden gegeven voor de dienstplichtigen, die in de eerstvolgende maanden onder de wapenen moeten komen; de betrokken personen worden krachtig aange spoord aan deze heilzame oefening deel te ne men. De f 60.000 Rijkssubsidie Minister!eele Beschikking Een te Zandvoort verschynend weekblad on der redactie van het raadslid J. Druyf, bevat het volgende bericht: Wy vernemen zoo juist dat, de Ministei van Sociale Zaken bericht heeft, dat de 60.000 Rykssuhsidie, dat eerst ingehouden was wegens wanbeheer en daarna weer toege zegd, nu op grond van zeer slordig beheer niet toegekend zal worden. Tot zoover genoemd blad. Uit zeer betrouw bare bron gewerd ons de mededeeling, dat de betrokken dienst alhier te gelegener tyd een rapport zal uitbrengen, waarin alle beschul- dingen zullen worden weerlegd, welke in het schryven van het ministerie worden geuit als motief voor het inhouden van bovengenoemd bedrag. Internationale zeemijlwedstrijd De vyfde internationale zeemyiwedstryd zal dit jaar wor den gehouden op Zaterdag 22 Juni. Burgeriyke Stand Gehuwd: W. Steenbergen en E. L. J. Loos; J. F. W. N. van de Gevel en J. C. Muller. Ondertrouwd: A. N. Komen en J. C. v. Dam; J. Hoekstra en E. M. Bennema; P. Scheffer en J. E. Rollman; A. Koper en E. Koning. Overleden: M. Ruitering, echtgenoote van J. E. Blaauw, 61 jaar. Gift van den ex-Keizer De ex-Keizer van Duitschland heeft aan de vereeniging Onder- .ling Hulpbetoon's Mannenkoor een plaquette geschonken als prys voor het in de volgende maanden te houden groot nationaal zangcon cours. Politiek Advies Door het bestuur der R.K. Kiesvereeniging „Credo Pugno" is het politiek advies over de candidaten voor den gemeente raad als volgt vastgesteld: 1. C. Siegers, aftre dend; 2. D. Vader, aftredend; 3. C. J. Vork, 4. G. Bakkerhoven, 5. LL. J. Koomen en 6. F. H. J. van Deursen. Zandvoortsche Reddingbrigade Donder dagavond hield de Zandvoortsche Redding brigade in Ons Huis een zeer druk bezochte ledenvergadering. De voorzitter deelde mede, dat een trouw en yverig bestuurslid, wegens vertrek naar het buitenland, de vereeniging ging verlaten en sprak eenige waardeerende woorden ten af scheid tot den heer F. v. d. Schinkel. De bestuursleden E. Brokmeyer, P. v. d. Mye en dr. C.' van Fraassen werden by acclamatie herkozen. Besproken werden de werkzaamheden voor dezen zomer. In verband met de verplaatsing van het tentenkamp, zal, na toestemming van de gemeente Bloemendaal een post worden ge bouwd in de Noord. Toegezegd werd een demonstratie der ge- heele brigade op het strand, waarschynlyk eind Julibegin Augustus. Tot slot werd in de ontstane vacature in het bestuur gekozen de heer A. Loos. ROND DE R. K. RAADSZETELS In de Donderdagavond gehouden vergadering van het bestuur der R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" is besloten de tegen Dins dag aanstaande uitgeschreven ledenvergadering, waarvoor de convocaties reeds waren rondge zonden, niet te doen doorgaan. Deze vergadering was belegd in hoofdzaak voor het verkiezen van een nieuwen voorzitter, die met den secretaris en een derde lid ontslag had genomen in verband met de houding die het bestuur had aangenomen ten opzichte van de stemming over de groslijst. Doch tevens zou deze vergadering hebben kunnen dienen om de leden in de gelegenheid te stellen een juist inzicht te krygen in alles wat rondom de stemming over de groslyst heeft plaats gegrepen. Het deel van het bestuur dat de ledenver gadering wenscht op te schorten, acht het beter, deze niet eerder te houden dan 14 Mei, wanneer de officieele candidaatstelling achter den rug is en wil den nieuwen voorzitter pas dan verkiezen als het bestuur weer zou zijn aangevuld. Bovendien meende men, dat voor bedoelde ledenvergadering geen voldoende stof ter be handeling aanwezig is. Er bestond voor deze vergadering groote be langstelling, ook omdat men verwachtte, dat de tegenwoordige R. K. Raadsfractie de gele genheid zou aangrypen, zich te verweren tegen de onware en onwaardige aantijgingen, waar van een groep leden der Kiesvereeniging zich heeft bediend, om de leden te bewegen, in af wy king met het politiek advies, in een andere richting te stemmen. In eenige plaatsehjke bladen is medegedeeld, dat een deel van het bestuur is afgetreden, omdat de uitslag van de grosiyststemming hun niet welgevallig zou zyn. Dit is niet het geval. De afgetreden bestuursleden erkennen vol komen het recht van de leden om van het politieke advies af te wijken en een andere uitspraak te doen. Het gaat echter tegen de wyze waarop een groep ongenoemde leden der Kiesvereeniging de stemming over de groslyst heeft beïnvloed. Er is daarby gehandeld in stryd met het reglement, waarbij is bepaald, dat alleen kies- comité's propaganda mogen maken voor be paalde candidaten en onder bepaalde voorwaar den. Daarvan was hier geen sprake. Daaren boven is gebruik gemaakt van modelstembil jetten, die volledig ingevuld waren verspreid, een middel dat zelfs aan officieele kies- comité's niet is toegestaan. Het partijbestuur, wiens oordeel daarvoor was ingeroepen, heeft zeer positief te kennen gegeven, dat in stryd met het reglement was gehandeld. Ook de commissie uit het bestuur, welke de stemming heeft onderzocht, is tot die uit spraak gekomen. Het bestuur had op grond hiervan het recht niet de plicht de stemming ongeldig te verklaren. Dit is niet geschied. Een voorstel van een der bestuursleden om daartoe te besluiten werd van de hand gewezen. Dit is voor de afgetredenen aanleiding ge weest, voor hun functies te bedanken, omdat zy niet hebben willen medewerken tot be stendiging van iets wat strydig met het regle ment word geoordeeld. Gemeenteraadsverkiezing B. en W. hebben bepaald dat de verkiezing voor de leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Woensdag 19 Juni. Opbrengst Emmabloemoollecte De in deze gemeente gehouden Emmabloemcollecte heeft opgebracht de som van 956.61. Vorig jaar 1159.78. Eedenavond te 8.05 uur geeft de K. R. O. een k'eine reportage door Paul de Waart van de begrafenis van Mgr. Schioppa, welke Vrijdag middag op platen is opgenomen. Om 7.20 uur n.m. zal getracht worden een verbinding met de Vaticaansche Stad tot stand te brengen om de toespraak van Z. H. den Paus tot de K. J. V., welke op het oogenblik in Rome is, uit te zenden. Deze toespraak zal in het Nederlandsch worden vertaald. Bovendien maken wij de luisteraars nog at tent op een verslag van de Cup final, welke hedenmiddag gespeeld wordt te Londen en weJce wedstryd door den sportverslaggever van den K. R. O. is bygewoond. De juiste tijd zal afhangen van de aankomst van het vliegtuig op Schiphol. Vermoedelyk is de uitzending om 10.35 uur. Graalhuis „Veronica", Emmastraat. ZATERDAG 27 April: Contributie betalen van 4 tot 6 en van 7 ot 9 uur, ent ZONDAG 28 April van 1130 tot 12.30 uur. ZONDAG: Alg. H. Communie in de Bavo- parochie, onder de H. Mis van 7.45 uur. Alle Graalleden worden in volledig uniform ver wacht. MAANDAG 7.30 uur: Dadenclub „Klimop". WOENSDAG 9.15 uur: Dadenclub „De Ane monen". VRIJDAG, ZATERDAG en ZONDAG gaat er vanwege de tentoonstelling geen enkele club door. Graalhuis Ryksstraatweg 113.. ZATERDAGavond is het alleen Contributie betalen van 7 tot 9 uur. Boekenruilen van 8 tot 9 uur. ZONDAG is het clubhuis den geheelen dag gesloten. WOENSDAGavond 7 uur: Inwydingscursus. DONDERDAGavond, na het LofInkleedings. cursus. In de Meimaand beginnen alle clubs na het Lof. ALGEMEEN NIEUWS: ZONDAG: zon, stralende lucht, bly, mooi weer! Daar profiteeren we van en gaan we volgens afspraak naar de „Flora". Degenen die willen loopen, worden om 12 uur op het Graalhuis Emmastraat verwacht; zy, die willen fietsen, om half een. DINSDAG: Princessedag. wy, Graalleden, vieren ook Haar verjaardag en wel op deze manier: alle geuniformde leden worden uitge- noodigd op Graalhuis Spaarne, om 8 uur aan wezig te zijn en det de groote fakkeloptocht door Haarlem mee te doen. „We stellen ons dan op en gaan gezamenlijk naar 't Prinsen Bol werk, waar de heele stoet vertrekt. Er zyn geen onkosten aan verbonden. GRAALWACHTCENTRUM HAARLEM. Leidsters en leden worden vriendelijk ver zocht zich aan te sluiten bij de Haarlemsche groep naar Flora. Vertrek zie boven. Tot onze spyt kan de Centrumvergadering, die bepaald was op Maandag a.s. niet doorgaan. Alhier is ten behoeve van 's Ryks schatkist ontvangen 108.16. van de Zaterdag aan den Ryksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: Cornells 1100 manden 1484.—. Loggers: KW 60 358.—, KW 44 848.—» KW 135 272.—, KW 41 666.—, KW 154 429.—, KW 95 150.—, KW 167 220.—. IJMUIDEN, 27 April Ryksvischafslag Tarbot per kg. 1.50 tot 1.30, griet per 50 kg. 22.tot 8.tong per kg. 0.88 tot 0.64, kleine schol per 50 kg. 13.tot 3.50, schar per 50 kg. 2.50 tot 0.85, kleine middel schelvisch per 50 kg. 18.kleine schelvisch per 50 kg. 18.tot 14.50, kabeljauw per 125 kg. 52.tot 40. gullen per 50 kg. 11.50 tot 8.leng per stuk 1.25 tot 0.75, heilbot per kg. 1.10, wyting per 50 kg. 7.20 tot 7.koolvisch per stuk 0.60 tot 0.05, makreel per 50 kg. 1.75 tot 0.85. F.UÜsbfM Liffmcufl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 13