New-Yorksche Beurs K.J. V.-ERS IN ROME Kerkelijk leven Sport en spel ii% ZATERDAG 27 APRIL 1935 Weygand klaagt over de Fransche jeugd Steviger opvoeding reeds in de schooljaren noodig De kerkvervolging in Mexico Verklaring van Amerikaansch parlementslid Slaapwandelen Britsch schip in nood Op ISO mijl van Netv-Foundland Wrijving aan Litausch- Duitsche grens Duitschers schieten op iedereen, die de grens wil overschrijden Korte berichten Komende maatregelen in Indië Nieuwe kortingen aangehouden OFFICIEELE BENOEMINGEN Met groote geestdrift nemen de meisjes aan de verschillende plechtigheden deel Grootsche plechtigheid Z. H. EXC. MGR. PAULISSEN Missiebisschop vertrekt 3 Mei a.s VROEGE TULPEN IN BLOEI Eerste inlandsche seculiere priester in Indië DIOC. KATHOLIEKENDAG TE TILBURG Welke spreker8 zullen optreden INDISCHE BEGROOTING IN EERSTE KAMER Woensdag 8 Mei behandeling BADEN EN KAMPEEREN Nieuwe bepalingen te Reeuwijk HOCKEY INTERN. HOCKEY-TOURNOOI TE BRUSSEL Nederland met Duitschland in één groep ZWEMMEN WILLY DEN OUDEN TE OSLO Haar tegenstandsters PAARDENSPORT ONZE RUITERS TE NICE VOOR DIEFSTAL ZWARE STRAF GEËISCHT Luchtpost voor Zuid-Afrika AARDBEVING BILJARTEN Nederland—België Eerste dag. Moons in vorm tegen Van Vliet Luitenant Greter geplaatst AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 26 April Stijging van den zilver prijs veroorzaakte aanvankelijk een koersverbetering, later werd de stemming verdeeld. 3V* 1% WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT FAILLISSEMENTEN PARIJS, 26 April (Reuter) In de „Excel sior" schrijft generaal Weygand: Het is treurig wanneer jongelieden van 20 jaar zonder discipline met de handen in de zak ken rondslenteren. Opvoeding in den wijdsten zin des woords is noodzakelijk. Aldus voorbe reid zou den jongelieden de latere militaire op leiding snel bijgebracht kunnen worden. Dit is vooral noodig met het oog op den eenjarigen diensttijd, want in dit korte tijdsbestek kan men onmogelijk recruten opleiden- Wil men later weer terugkeeren tot een korten dienst tijd, dan zal men de jeugdige Franschen reeds in hun kinder- en schooljaren moeten opkwee- ken. WASHINGTON, 26 April (Reuter). Het lid van het Amerikaansche parlement Fish heeft medegedeeld, dat de commissie voor buiten- landsche aangelegenheden van het Huis van Afgevaardigden aan den Amerikaanschen am bassadeur te Mexico-stad, Daniels, zou verzoe ken, naar Washington over te komen. De Commissie wenscht van den Ambassadeur in lichtingen te ontvangen over de economische, sociale en religieuze toestanden in Mexico. Fish heeft een resolutie samengesteld, waarin aan Roosevelt gevraagd wordt, om aan de Mexicaansche regeering en andere naties zijn goede diensten aan te bieden, teneinde overal de godsdienstvrijheid te versterken. PARUS, 26 April (Reuter) Het slaapwan delen is noodlottig geworden voor een 29-jarig verpleegster te Toulouse. Des nachts is zij op het dak van een barak geklommen, dat echter onder haar gewicht In eeneakte. De verpleegster viel op den grond en kreeg daarbij een zware hoofdwonde, waaraan zü kort daarop stierf. NEW YORK, 26 April Het kuststation St. Johns op New Foundland heeft noodseinen op gevangen van het 4.900 ton metende Britsche motorschip „Titanian". Volgens deze seinen be vindt het schip zich op 150 mijl ten Oosten van New-Foundland met beschadigde boeg en ande re averij in een veld van drijvende ijsbergen. Aan boord bvind zich een bemanning van 30 koppen. De robbenjager „Imogena" is uitgezon den om hulp te verleenen. KOWNO, 26 April (Reuter) De Duitsche grenspolitie heeft wederom geschoten op perso nen, welke de LitauschDuitsche grens wilden passeeren. Een werd gedood en twee ernstig ge wond. De Duitsche autoriteiten verklaren, dat de menschen wilden smokkelen. Officieus wordt vernomen, dat de Duitsche politie schiet op een ieder, die de grens wil overschrijden. —ym In het Oostenrijksche Bondsminlsterie voor Financiën zijn onderhandelingen gevoerd met de vertegenwoordigers van banken en spaarban. ken over de voorwaarden voor een de volgen de maand uit te geven binnenlandsche leening voor werkverschaffingsdoeleinden. De leening zal waarschijnlijk worden uitgege ven tegen een rentevoet van 5 A pCt. op een termijn van 25 jaar. Vijf leiders der Chineesche communisten, le den der communistische regeering van Kiangsi, zijn geëxecuteerd. De Executieve Raad van het Chineesche le ger heeft 90 militaire bevelvoerders tot den rang van luitenant-generaal bevorderd. In het dorp Ortona nabij Narsi in de Abruz- zen zijn vijf jongens van 7 tot 11 jaar oud bij het spelen in een put gevallen en verdronken. De verleden jaar helfst te Scapa Flow ge lichte Duitsche kruiser „Bayean" is Vrijdag met, de kiel naar boven door vijf sleepbooten paar Rosyth vervoerd om gesloopt te worden. De' Belgische arbeiders, die in de textiel-fa- brieken van Roubaix-Tourcoing en omstreken werken, en in staking waren gegaan, omdat hun toeslag was ingetrokken in verband met de devaluatie van de Belga, zijn thans weer aan het werk gegaan, zonder hun doel te hebben bereikt. De Spaansche regeering zal 600 millioen pese ta's uittrekken voor de uitvoering van groote openbare werken ter bestrijding van de werk loosheid. Het Japansche slagschip Hiel, aan boord waarvan zich de keizer van Mandsjoekwo, Kang Teh, bevindt, is Vrijdagavond geëscorteerd door een flotilje van 3 destroyers te Dairen ge arriveerd. bouwcrisiszaken A. Luytjes, thans belast met de waarneming van die functie. Met ingang van 15 Mei 1935 is tijdelijk belast met de waarneming van de functie van hoofd van de afd. Nijverheid van het Departement van Economische Zaken, P. H. W. Sitzen, thans tijdelijk ter beschikking gesteld van den Direc teur van het Departement van Economische Zaken. Benoemd is tot hoofd van de Wetenschappe lijke en T.chnische Diensten van de afd. Nij verheid prof. dr. W. F. Donath, thans hoofd van de afd. Nijverheid tot hoofd van het La- boratorium voor Materiaal-onderzoek van het Departement van Economische Zaken, ir. W J. Th. Amons, thans tijdelijk wnd. hoofd van dat laboratorium. Benoemd tot hoofd van het Bureau voor Handelsvoorlichting en contröle bij de afd. Handel van het Departement van Economische Zaken, D. F. Blokhuis, thans hoofd van de afd. Handel. BATAVIA, 26 April (Aneta) Aan den voor avond van de begrootingsvergadering, kon digt de „Java-Bode" aan, dat de Regeering de vrijstelling van korting van de eerste f 200 voor pensioenen mogelijk op zal heffen. Het blad betoogt bovendien, dat de Minister van Koloniën van meening is, dat de salarissen van import- Europeanen nog wel kunnen worden gekort. BUITENZORG, 26 April (Aneta) Benoemd ls tot gouvemements-commissarls bij de Alge- meene Volkscredietbank mr. dr. G. G. van Buttingha Wichers. Belast is met de waarneming van de functie van hoofd van de afdeeling Handel van het Departement van Economische Zaken mr. J. E. van Hoogstraten en wel nevens zijn eigen werkzaamheden. Benoemd is tot hoofdambtenaar voor land- Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 26 April: De tweede dag van het Romeinsche verblijf van de IC J. V.-ers is rijk geweest aan schoone beleving. Des morgens liet het weer zich dreigend aan zien. doch het bleef gelukkig bij enkele drup pels en al spoedig deed de Romeinsche zon zich weer schel gelden. De dag begon met een H, Mis in de St. Jan van Lateranen, welke werd opgedragen door Mgr. J. Olav Smit en door de K. J. V..ers met liturgische gezangen werd begeleid. Na de H. Mis verdeelde men zich in ver- schillende groepen om de St. Jan en de om liggende heiligdommen, de Santa Cruce en de Heilige Trap te bezoeken. Ook nu werden de groepen weer geleid door Nederlandsche geestelijken uit de verschillen de kloosters en colleges, die zich met ijver aan dit achtste werk van barmhartigheid, pelgrims te leiden, hebben gewijd. De vereering van de kostbare reliquie in de Santa.Cruce, maar vooral ook de beklimming van de H. Trap, de ontroerende herdenking van Christus lijden, werd door de K. J. V..ers met innige en stemmige devotie verricht. De namiddag begon met een kleurig défilé op den Aventijn, waar in den tuin van het Nederlandsch College Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen tusschen Mgr. J. Olav Smit en Mgr. B. Eras en rector Frencken. rector Van de Waard en rector Jenneskens den huldegroet van de K. J. V. ontving, die hem zingend en met wuivende vaandels en uitgestrektén arm voorbij trok. Vandaar ging het langs de triumphpoort van Constantijn naar het Colosseum voor een stem mingsvolle en innige plechtigheid, die, wat de verdere dagen ook nog mogen brengen, zeker een hoogtepunt van de bedevaart blijven zal. De K. J. V.-ers, die zich met haar vaandels rondom het eenvoudige houten kruis geschaard hadden, dat het middelpunt van de geweldige ruïne vormt, werden toegesproken door pater Dunkers O. P. over de beteekenis van dit mo nument, dat een symbool van Rome's wereld- sche macht, maar ook een zinnebeeld van de offers en den heldenmoed der martelaren is. Hij riep hen op, om aan zich zelf op deze plek, waar de martelaren, onder wie vele meis jes als zij zelf, hun volkomen offer hebben ge bracht, de vraag voor te leggen of ook zij be reid zouden zijn, zoo het van haar gevorderd werd, het voorbeeld der martelaren te volgen. Een vraag, die in werkelijkheid nog wel niet ge steld wordt, maar die toch ook niet zoo ver buiten het bereik der mogelijkheid is, als men ziet wat elders plaats grijpt. Doch wat wel van haar gevraagd wordt. Is de offervaardigheid V&n het dagelijksche leven. Spr. besloot met een diepe beschouwing over de beteekenis van dit offerleven en zijn een heid met het model offer van Christus. Daarna begon de Kruiswegoefening, welke voorgebeden werd door rector Jenneskens, die in de statiegebeden de behoeften en de gevoe lens van het leven der pelgrims invlocht. Met volmaakte ingetogenheid volgden alle meisjes en ook de honderden omstanders deze indrukwekkende oefening. Er heerschte volkomen stilte in het Colos seum, gewaarborgd door de aanwezigheid der Carabinieri, die bij de ingangen waakten. De namiddagzon verwarmde en verguldde de oude steenen en boven de toppen der verweerde muren cirkelden zwarte vogels in de blauwe lucht. In deze gouden middagstilte steeg het „Sta- bat Mater" als een teeder gebed omhoog. Na den Kruisweg sprak rector Frencken de pelgrims nog enkele korte maar hartstochte lijke woorden toe, alvorens hen met het kruis te zegenen. Hy getuigde ervan, dat ook haar leven dik wijls een martelaarschap is om trouw te blij ven aan haar geloof en haar idealen en vroeg van allen, dat geloof altijd en onder alle offers te zullen belijden. Het „Credo" uit de 1200 jonge harten klonk tusschen de oude muren en de zegen met het kruis zeeg op hen neer. De plechtigheid in het Colosseum werd o.a. bijgewoond door Z. H. Exc. Mgr. J. Olav Smit en Mgr. B. Eras en vele Nederlandsche gees telijken. De rest van den dag werd gewijd aan de be zichtiging van het Forum en den Palatyn. Naar wij vernemen, zal Z. H. Exc. Mgr. H. Paulissen, Bisschop van Kumasi (Afrika), 3 Mei scheep gaan en tegen 16 Mei in het missiehuis te Cadier en Keer aankomen. Tegen September zal Mgr. naar zijn missie gebied terugkeeren. maar 300 behoeft te maken. Overigens wordt er gespeeld volgens systeem Avé, d.w.z. elke speler krijgt een gelijk aantal beurten. De belangstelling op dezen eersten middag was niet bijster groot, toen de voorzitter van de organiseerende vereeniging, de heer J. de Vrieze met een vlot toespraakje de spelers ver welkomde en de hoop uitsprak, dat de sterkste inderdaad moge winnen. Hierna werd met de eerste partijen be gonnen. De resultaten waren: De K. N. A. C. bericht, dat de bloeitijd van de hyacinten thans ongeveer voorbij ls. De vroege tulpen staan echter nog in vollen bloei cn maken een tocht naar de bollenvelden ruimschoots de moeite waard. Donderdag is in de kerk van den H. Joseph te Pangka Pinang op Banka de eerste inland sche seculiere priester, J. Boen Thiam Kiat. gewijd. In de slotvergadering van den Pinkster-Ka tholiekendag te Tilburg zal als spreker optre den prof. P. van Grinsven van het Groot Semi narie te Haaren. Inleiders in de zeven afdeelingsvergaderin- gen zullen zijn: Afd. Vrouwen: Mevrouw W. Bijvoet van Haaren, Tilburg. Vrouwelijke rijpere jeugd: Pater v. d. Maag denberg, Bergen. Mannelijke rijpere jeugd: Drs. v. Miert, Til burg. Werknemers: Wethouder M. Krijgsman, Den Bosch. Middenstand: H. Stumpel, lid der Tweede Kamer, Hoorn. Landbouwers: Rector Roijackers, Boxtel. De inleider van de afdeeling Werkgevers zal nader worden gepubliceerd. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdagavond 7 Mei te half 9. Aan de orde zijn dan eenige kleine wetsontwerpen. Voorts zal werden medegedeeld een besluit der Centrale afdeeling. De voorzitter is voornemens, aan de Centrale afdeeling voor te stellen in de afdee- iingen te doen onderzoeken onmiddellijk na deze openbare vergadering met mogelijke voort zetting op Woensdag 8 Mei een aantal wets ontwerpen, waaronder dat tot vaststelling van een nieuw tarief van invoerrechten. Woensdag 8 Mei, 's middags half 2, zal de Kamer de Indische begrooting in openbare be handeling nemen, benevens de Surinaamsche grooting. In de zitting van Vrijdagmiddag van den Reeuwijkschen gemeenteraad werden twee ver ordeningen op het baden en zwemmen en op het kampeeren behandeld. Deze verordeningen waren op initiatief van de rechterzijde in den raad (R.K., A.-R. en Chr.-Hist.) door B. en W. voorgesteld. Na eenige discussie werden beide verorde ningen aangenomen met 6—4 stemmen (rechts tegen links). Zü verbieden het baden, het zwemmen en zonnebaden op plaatsen, zicht baar vanaopenbare plaatsen of wegen. Even eens is dit verboden binnen een rayon van 100 meier gedacht rond de woningen. Voor het publiek toegankelijke zwemgelegen- heden behoeven een vergunning van B. en W. Particulieren zijn voor zich zelf en voor hun bloed- en aanverwanten in den tweeden graad op hun eigen terrein van deze vergunning vrij gesteld. Het gemengde baden is verboden, uitgezon derd voor hen, die toestemming van B. en W. bezitten. Wat het kampeeren betreft, moet men daar toe toestemming hebben van B. en W. Parti culieren zijn voor zichzelf en voor hun bloed en aanverwanten in den tweeden graad op hun eigen terrein van deze vergunning vrijgesteld. Pnt. Brt. H.S. Gem. Gehrels (N.) 300 28 45 10.70 Baltus (B.) 400 28 61 14.28 Claeys (B.) 270 31 61 8.70 De Leeuw (N.) 400 31 87 12.90 Moons (B.) 400 15 107 26-66 Van Vliet (N.) 291 15 64 19.40 De Doncker (B.) 400 21 136 19.04 Sweeering (N.) 216 21 38 10.28 Naar bekend is, wordt van 4 tot en met II Mei a.s. ter gelegenheid van de wereldtentoon stelling te Brussel aldaar een belangrijk inter nationaal hockeytoumooi gehouden, waaraan ock Nederland zal deelnemen. Naar wü verne men heeft men de ingeschreven landen als volgt in groepen verdeeld: Groep I: Britsche Internationaals, België, Spanje en Oostenrijk. Groep li: Duitschland, Nederland, Frankrijk en Zwitserland. Het programma is, aan de hand van deze indeeling, als volgt samengesteld: Zaterdag 4 Mei: 3 uur NederlandZwitser land; 4.30 uur België—Spanje; 6.30 uur Duitsch landFrankrijk. ZONDAG 5 Mei: 3 uur SpanjeOostenrijk; 4.30 uur Britsche InternationaalsBelgië; 6 uur NederlandDuitschland. Maandag 6 Mei: 4.30 uur Frankrijk—Zwit serland; 6 uur Oostenrijk—Britsche Internatio naals. Dinsdag 7 Mei: 4.30 uur Zwitserland—Duitsch land; 6 uur FrankrijkNederland. Woensdag 8 Mei: 4.30 uur Britsche Interna tionaalsSpanje; 6 uur BelgiëOostenrük. Donderdag 9 Mei is een rustdag. Vrüdag 10 Mei: Om 4.30 uur wordt de eerste halve eindstrijd gehouden, nX nummer 1 van groep I tegen nummer 2 van groep II. Deze ont moeting wordt gevolgd door de tweede halve finale tusschen nummer 2 van groep I en num mer 1 van groep II. Op Zaterdag 11 Mei wordt om 3.30 uur de ontmoeting gehouden voor den 3en en 4en prijs, terwijl om 5 uur de eindstrijd wordt gespeeld. De internationale zwemwedstrijden te Oslo, georganiseerd door de Spórtsklubben „Speed" in het Torvgatensbad, beloven zeer interessant te worden, niet het minst door de deelneming van onze landgenoote Willy den Ouden. Er wordt zoowel Zondagmiddag als Zondagavond 28 April gezwommen, terwijl er voor Dinsdag 30 April nog avondwedstrüden op het programma staan. Willy den Ouden zal Zondag uitkomen op de 100 en 200 meter vrije slag dames met handicap en Dinsdag op de 50 meter vrije slag dames met handicap en 100 meter rugslag dames met han dicap. Behalve Inger Kragh in het rugslagnummer op Dinsdagavond krijgen alle Noorsche zwem sters tegen Willy den Ouden bü den start een nog nader vast te stellen tüdvoorsprong. Voor de Rechtbank te Amsterdam stonden een chauffeur, een timmerman en los-werkman te recht, verdacht van diefstal met insluiping, op 19 Februari jl. gepleegd in een perceel aan den Amstel. Een timmerman, die werkzaam was in het huts, had toen de bewoners afwezig wa ren twee kameraden binnengelaten. Met een kleine som gelds en eenige sieraden waren ze verdwenen. Doch hun bedrijf was niet onopgemerkt ge bleven. Een rechercheur had gezien; dat het tweetal op verdachte wijze om de woning zwierf. Toen zü weer naar buiten kwamen, volgde hü er een, en wist hem te arresteeren. De verdachten legden een gedeeltelüke be kentenis af. De Officier van Justitie Mr. De Blecourt, re- quireerde tegen ieder een gevangenisstraf van twee en een half jaar, wegens diefstal met in sluiping. Vonnis 10 Mei. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt het lucht recht voor de verzending van correspondentie naar de Unie van Zuid-Afrika en naar Zuid- west-Afrika verlaagd en nader vastgesteld op 20 cent per 5 gram. Zooals bekend, geschiede de verzending uit Nederland met de lucht- diensten Londen—Kaapstad of Amsterdam- Bandoeng. BATAVIA, 26 April (Aneta) Het Obser vatorium te Batavia, registreerde op 25 April te 22.51 een krachtige beving, uit Westelijke richting op korten afstand. Vrü'dag is in de Ondergrondsche Biljartzaal van café-restaurant Dubois te Amsterdam een internationaal biljarttoumooi aangevangen tus schen vyf spelers van Nederland en België. De organisatie hiervan berust in handen van de biljartclub „Victoria," die deze wed strijden heeft uitgeschreven ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan. Voor Nederland nemen deel Sweering, De Leeuw, Van Vliet, Wiemers en Gehrels, terwijl voor België uitkomen van Belle, Moons, Baltus, De Doncker en Claeys. De lengte der partijen bedraagt 400 caram boles met uitzondering van Gehrels, die er Luit. Greter vierde bü den Prijs van Hanno ver. Ook de andere Nederlandsche deelnemers goed geplaatst. Het. internationale concours hippique te Nice is Vrijdag voortgezet met een geluksjachtsprin- gen, waaraan 97 paarden deelnamen. De af stand bedroeg 700 M.; er waren 20 hindernis sen opgesteld tot 1.40 M. hoog en 4.50 M. breed. Er waren in totaal 5 paarden, die alle 20 sprongen goed volbrachten. Daarbü was ook „Trixie", gereden door luitenant Gretêr. Deze vyf paarden moesten overspringen over 9 hin dernissen, die verhoogd waren tot 1.50 meter. Ook thans namen deze vüf paarden alle hin dernissen goed, zoodat de gemaakte tij den moesten beslissen. De beste tüd werd gemaakt door „Blarney Castle" onder kapitein Ahearn (Ierland) met 45 sec. Tweede was „Dedo" on der luitenant Schlickum (Duitschland) met den tijd van 46 2/5 sec. Derde was „Ramona" onder den Belgischen luitenant van Strydonck met 471/5 sec. Onze landgenoot luitenant Greter werd met „Trixie" vierde in den tüd van 513/5 sec. De vijfde prijs werd behaald door „Dor- mans" onder luitenant Cavanillas (Spanje) in den tijd van 59 sec. „Ernica" onder luitenant Greter maakte 16 sprongen zonder fouten en eindigde als tien de. „Danseuse Rose" onder luitenant van Lcn- nep bracht het tot 14 sprongen en werd der tiende. „Diana" tenslotte onder luitenant van Lennep maakte een fout bü den 13en sprong en werd op de 20ste plaats geklasseerd. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en -Zn. en L. Slüper) Van 3.304.30 uur Anaconda 81/8 —5/16 Beth. Steel 16 5/8 U. S. Steel 20 Am. Smelting 26 Van 4.30—5.00 uur Anaconda 83/16—5/16 Am. Smelting 26 A Shell 4K—7/16 Kennecott 115/8 NEW-YORK, 23 April (Part.) De zilver- prijs steeg heden tot een nieuw hoogterecord sinds 1925 en als gevolg hiervan bleek bü de opening de vraag naar zilverwaarden nog niet verdwenen. De koersen van de voornaamste dezer papieren stegen opnieuw VA a 2 dollar. Overigens had de markt een eenigszins ver deeld voorkomen, waarbü de koersverschillen van geringe beteekenis waren. Steels zetten prijshoudend in, doch konden zich niet ten- volle handhaven en daalden beneden 33. Ook verschilende andere staalfondsen vertoonden na de opening een duidelijke neiging tot re actie. Sjfoorwegwaarden handhaafden zich ter- volle bü den inzet, doch werden later op der. dag wat zwaker, na het bekend worden van de toeneming van het aantal verladen wagons in de afgeloopen week met 23.220, hetgeen minder is dan verwacht werd. Petroleumfondsen hadden van winstnemingen te lijden en waren hier en daar een kleinigheid lager. Automobielaan- deelen openden over de geheele linie iets hoo- ger, doch ook hier kreeg later het aanbod de overhand, zoodat het koerspeil beneden hot slotniveau van gisteren daalde. Warenhuis- aandeelen boden weerstand en waren slechts aan geringe veranderingen onderhevig. Public- utilities lagen gedrukt. Amer. Tel. Tel. stel den zich een kleinigheid beneden de prijzen van gisteren en ook verschillende andere public-utilities kregen koersverliezen te incas- seeren. Chemische fondsen openden meerer.- deels vast, doch konden zich niet handhaven. Allied Chemical zetten 1 punt hooger in, doch liepen vervolgens twee punten terug. Tabakken waren nauwelüks prijshoudend, evenals equipmentshares. Industrials waren verdeeld, American Can verloren ruim 1 dollar. Eastman Kodak waren gevraagd en liepen ruim 1 dollar verder op. 1 In de tweede beurshelft trad aanvankelijk een "Herstel in, waardoor een gedeelte van het geleden verlies werd ingehaald, of de koersen nog verder aantrokken. Nadien ondergingen de noteeringen diverse schommelingen, doch liet meerendeel der afdeelingen vertoonde een neiging tot reactie. Vast gestemd waren Allied Chemical. Ook aandeelen in telegraafmaat- schappüen ontmoetten goede vraag. Mijnen ga ven de grootste koersfluctuaties te zien en wa ren onregelmatig gestemd. Niettegenstaande de zilverprijs weer de maximummarge van 300 punten heeft overschreden, moesten diverse soorten zich een verlies van verscheidene pro centen getroosten, met uitzondering van Homestake Mining, die ruim 10 pet. winst boek ten. Public-utilities, natte, kunstzijde- er. staalwarden, hadden in meerdere of mindere mate van aanbod te lijden. Van de industrials verkeerden Coca Cola een drietal punten in reactie, terwijl Eastman Kodak en United Fruit een flink avans boekten. Het slot gaf weer een lichte reactie te zien en per saldo waren Du Pont, Air Reduction, Consol Gas, Public Service, General Foods, National Distil lers, Amer. Celanese, Coca Cola. National Steel en U. S. Smelting I pet. a 3 pet. lager; Allied Chemical, Westinghouse, Eastman Ko dak, United Fruit en Delaw. Hudson noteer den 1 pet. a 2K pet. hooger. De omzetten be droegen 1.520.000 shares. GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 26 April. Tarwe: Mei 5/45/8, Juli 5/71/4, Oct. 5/9, Dec. 5/101/2. Slotkoersen April 26 Allied Chemical 145 American Can Co. 122s/* AmericanCar. Foundry 13% American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshlng Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pre! Chicago Rock Ish Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.YJ Continental Oil 7 Dawesleenlng 6Va Youngleening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak EL Bond Sb. Co. Genera) Electric General Gas Electric General Gas EL cL A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. TeL Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas 3% Missouri Pacific 1% Idem pref. 2% Montgomery Ward 24-'4 National Cash Reg. Co. 15s/* National City Bank -0 National Dairy Prod.G.A. 14% National Steel 47% New York Central 17 - Nord American Co. Ijj Norfolk Western 168 Novadel Pennsylvania 21 /2 Proctor Gamble ovi Publ. Serv. N. L. 2'% Radio Corp. of Am. 0 '8 Sears Roebuck 36% Shell Union Oil 7% Socony Vacuum 13/4 Southern Pacific 16% Southern Railway 11% Standard Brands 14 Standard Oil ot N.-Jersey 42% Tidewater Ass. Oil 9% Union Pacific 92% United Aircraft 12% United Corp. A. 2% United States Leather 6 United States Rubber 12V* United States Steel Corp. 32^4 Wabash gew. A. 1% Westinghouse Electric. 43 Woolworth Building 58% 25 143 123% 13 24 144 120 12% 43% 43% 41 113 112% 111 84 84V* 82 il34 12Vg 12 13% 13% 11% 42% 42 41% 11% 1~1% 26% 271/* 261/8 107/g 10% 10% 563/8 56% 547/8 22 21% 23% 43 42% 42% 1% 1% IV2 1% 1% 1% 377/g 377/8 367/p 1% 1% 1% 23 24% 24% 20 19% 19% 37 37% 37 27% 27% 27% 401'2 30% 30 97% 99 96% 143% 141 135% 7 7% 7% 24% 24% 20% 30% 31% 30% 131/a 13% 12 7% 7% 7% 12% 12% 111/2 40 40 39% 27% 27 26V* 7% 8 7% 18% 18% 17 337/8 33%: 33% 102 103% 103 2% 24% 15Vs 21% 14% 49 171/4 14% 1671/2 21% 487/s 28% 5 37 7% 13% 16% 11V* 14% 42 97/g 91% 12% 3 6 12% 331/a 1% 42 58% 3% 1% 2 24% 15% 21% 14% 48% 16% 15% 167 20% 48 29% 5 367/8 6% 13% 15% 9% 14% 41% 91/2 90% 13 3% 6 12 32% 1% 41V* 58% Rechterhelft i v.h. bord: wit linkerhelft: I rood9 rand, m. rood door- i gestreepte zwarto P) Aan de linker- zijde d. straat de rechter- is parkeeren straathelft It verboden. j dus vrij. 26 Apr. 25 Apr. Brussel 16.96 16.94 Rome 8.28 8.25% Madrid 13.69 13.68 Bern 32.48% 32.39 Weenen 18 85 18.84 NEW-YORK, 26 April 26 Apr. 25 Apr. Oslo A'dam Londen Parü's Berlijn 24.20 24.30 67.70% 67.56 4.81% 4.83% 6.611/2 6.5934 40.39 40.29 26 Apr. 25 Apr. Suiker Mel 2.31-35 2.37-38 Dec. Juli 2.40-41 2.41-44 Jan. NEW-YORK, 26 April 26 Apr. 25 Apr. 2.55-56 2.431 2.58-59 2.40-46 Sept. 2.46-47 2.50-51 Mrt. CtCuba 3.30 3.30 Suiker (nieuw contract) slot Mei 232-34 2.34-36 Dec 2.51-52 2.53-54 Juli 2.39-40 2 41-42 Jan. 2.34-35 2.35-36 Sept 2.44-45 2.47-48 Mrt. 2.33-34 2.34-35 Rubber Standaard Mei 11.74 11.76 Dec. 12.20 12.70 Juli 11.85: 11.87: Jan. 12.27 12.27 Sept. 11.95 12.00: Mrt. 12.41 12.41 Oct. 12.04 12.07 Katoen Loco 12.25 12.00 Oct. 11.49-50 11.34-35 Mei 11.85 11.70 Nov. 11 52 11.38 Juni n.87 11.71 Dec. 11.56-57 11.43-44 Juli 11.89-90 11.72 Jan. 11.S9 11.47 Aug. 11.75 11.60 Febr. 11.63 11 50 Sept. 11.62 11.47 Mrt. 11.67-68 11.53 Tarwe Roode Winter loco 110% 108% Harde Winter loco 118% 116% Tin Loco 50.50 50.75 Mei 50.20 50.50 Koffie (Rio) (Santos) Mei 4.76 4.82 Mei 7.53 7.65 Juli 4.90 4.97 Juli 7.46 7.61 Sept. 500 5.(9 Sept. 7.48 7.59 Dec. 5.10 5.13-15 Dee. 7.49 7.56-57 Mrt. 5.20 5.20 Mrt. 7.53 7.60 CHICAGO, 26 Aprö 26 Apr. 25 Apr. Tarwe Mei 100%-% Juli 99% -% Sept. 1003/8-1/2 Mals Mel 89 Juli 843/s Sept. 79% Reuzel Loco 12.82% Mel 12.75 Juli 12.87% Sept. 12.90 26 Apr. Tarwe Mei 89% Juli 90% Rogge Mei 527/g Juli 54% Oct. 561/2 Haver Mei 41% Juli 42V* Oct. 411/8 26 Apr. 25 Apr. Haver 98%-98 Mei 50% 49% 97%-% Juli 43»4 421/g 98-97% Sept. 40% 391/* Rogge 877/e Mei 527/g 587/g 83% Juli 543/g 60% 78% Sept. 561/s 61s/* Dulutb Ljjnzaad Mei 1.78% 1.77% Juli 1.77 1.76 12.77 12.70 12.80 12.85 WINNIPEG. 26 April 25 Apr. 26 Apr. 25 Apr. Gerst 87% 88% Mel Juli Oct. 52 53% 55% 40!*' 41% 41% 457/g 467/8 48% Lünzaad Mei 1.41 Juli 1.42s/* 451/g 461/a 481/a 1.41 1.42% Opgegeven door v. d. Graaf Sc Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 24 April: K. Nieuwland, sigarenwinkelier. Brielle, Markt 39. N.V. Mij. tot Exploitatie van onroerende goederen „Agio", Rotterdam, Leuvehaven 22. W. Weinberg, Schiebroek, Adrianalaan 46. N.V. Mij. tot Exploitatie van onroerende goederen „Bartha", Rotterdam, Leuvehaven 22. -W. Muetgeert-, Rotterdam. Riederlaan 21 d. C. Bakker, schilder, Rotterdam, Beyerland- schestraat 14 b. G. J. G. de Jong, winkelier Ir- dameshoeden, zaakdoende Noordmolenstraat 42. Rotterdam, wonende Bergschelaan 388 d, Rotterdam. -Wed. A. VielooyeFreye, Kerkdijk 105. IJselmonde. D. Rocker, handelende onder den naam of firma Bloemisterij „Flora", Nur.speet gem- Ermelo. 25 April S. Moerkamp, Egmond Binnen (aan dén Hoef). H. C. Bakker, den Helder. Julianapark 12- P. J. Klaassen, koopman in manufacturen. Helmond. Mierloscheweg. J. Wouda, bloemist, Apeldoorn. C. A. van Mil, Apeldoorn. N. J. H. van Eek, manufacturier. Leeuwar den. J. Brenger, manufacturier, Oudebildtzijl. J. P. Sikkes, veehouder, Hindeloopen. F. Geerts, Nijmegen, Bronsgeeststraat 59. G. Bolder, schoenmaker, Didam. G. van Mil. bakker, Niftrik gem. Wychen. G. Vierboom, molenaar en koopman in granen, Ooi) aan den Torennschen molen. L. A. M. Hoebink, houthandelaar. Eist (O.B.). J. te Hennepe. koopman en winkelier. Varsseveld gem. Wisch, Lichtenvoortscheweg. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: W. Bikker, landbouwer. Raait0 (thans Brummen); H. Bruinsma, petroleum- venter. Tzum. Surséance van betaling: 18 April 1935 definitief verleend aan de N.V. Spaarbank Montes Pietatis, den Haag, kantoor- houdende te Amsterdam, voor den tijd van eed- jaar. Bewindvoerder: mr. F. Donker Curtius, den Haag en mr. G. H. A. Grosheide, Amsterdam. 17 April 1935 voorloopig verleend aan: H* Blankers. Gorir.chem, gehandeld hebbende ondr? den naam of firma A. Blankers Sc Zn. Procu reur: mr. E. J. E. G. Vonkenberg, Gorincheru- Bewindvoerder: mr. S. Huurman, Gorinchem- Oproeping schuldeisehers benevens schuldenaar Woensdag 8 Mei 1935 des n.m. te 3 uur ln het Gerechtsgebouw te Dordrecht. Een ontwerp van accoord is gedeponeerd. Verzocht door: Wytze Landstra, handeldrijven de onder den handelsnaam: Fa. B. Brugsma Azn-. boek- en kunsthandel, te Utrecht. Procureurs mr. J. H- Fischer, Utrecht. Bewindvoerder: mr- C. L. Eldering, Utrecht. Oproeping schuldeisehers: Woensdag 22 Mei 1935 des middags 12 uur in het Gerechtsgebouw te Utrecht. 18 Apprll 1935. Voorloopig verleend aan d<> N.V. Ned. fabriek en Handel Mij. vh. van Gulpen Sc Swerts, gevestigd en kantoorhoudende te 's Heerenberg, gem. Bergh. Bewindvvoerdertol. J. P. Coops, Laag-Keppel. Oproeping schuld eisehers: Maandag 13 Mei 1935 des n.m. 2 uur in het Paleis van Justitie te Arnhem. Aangevraagd door: Harm Fokkens, Groningen, Emmastraat 16 A. Bewindvoerder: mr. J. Siert- sema, Groningen. Door requestrant is aan con currente schuldeisehers een accoord, groot 35 pet- aangeboden. Uitgesproken door Arrondissements RechtbanK Amsterdam 25 April: Nathan Peekei, eonsumptie-ijsberel- der, Amsterdam. Jodenbreestraat 331. R.c. mr- A. C. N. P. Ruys. Cur. mr. A. J. W. van Royen. Museumplein lö, Amsterdam. Joh. Nagelgast, sigarenhandelaar, Hilver sum., Stationsstraat 4. R.c. mr. A. C. N. P. Ruys- Cur. mr. A. J. W. var, Royen, Museumplein 1°' Amsterdam. Uitgesproken door andere Rechtbanken: 24 April: C. J. Hesp, veehouder, Westbroek °P de Hofstede „De Goede Herder'.'. R.c. mr. T. Dorhout Mees. Cur. mr. P. J. Emmelot, Utrecht* A. Seinstra, pottenbakker, Utrecht, Leid* scheweg 27 bis. zaak drijvende te Maarssen od der den naam „Potterij de Merwede". R.c. m£* T. J. Dorhout Mees. Cur. jhr. mr. L. A. M. va» Sasse van IJsselt, utrecht. 24 April: J. van Beek, Utrecht, Bilderdijk' straat 50. R.c. mr. T. J. Doi-hout Mees. Cur. meJ- mr. T. M. Feikema, Utrecht. H. van Wyk, Woerden, Singel 103. R.c. m' T. J. Dorhout Mees. Cur. mr. J. A. Star BUS- mann. Utrecht. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 24 April: W. O. Hendriks, handelende onder den naam Electr. Meubelindustrie „De Utrecht Maartensdijk. 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2