Onbesliste strijd tusschen P.S.V. en Go Ahead UITSLAGEN VAN ZONDAG BLAUW-WIT WEDEROM EERSTE KLASSER SPANNENDE STRIJD TE EINDHOVEN D. W.S. EN VELOCITAS KUNNEN NIET SCOREN MAANDAG 29 APRIL 1935 K.N.V.B. D.W.S. en Velocitas spelen gelijk Willem II moet een punt af staan aan Palemig Vitesse en Overmaas degradeeren 1 De sterke achterhoede der blauw zwarten heeft de Amsterdam mers voor een nederlaag behoed In het laatste deel van den strijd liep Go Ahead op P.S.V. een 42 achterstand in I Acht doelpunten samen gedeeld Slechte wedstrijd in het stadion Willy den Ouden te Oslo Z.V.V.—BLAUWWIT 1—3 Fraai spel der Zebra's Keurige prestatie op de 200 M. vrije slag H.B.S.—H.V.V. 3—2 H.B.S. speelde haar besten wed strijd in dit seizoen Successen van onze zwemmers te Parijs ZWEMMEN JENNIE KASTEIN ZWEMT TE VEJLE Tweede van het nummer 200 M. schoolslag Fraai werk van Tine Wagner TOTTENHAM HOTSPUR DEGRADEERT Samenwerking ANWB- KNAC beëindigd A.N.W.B. zal het werk onder eigen naam voortzetten ATHLETIEK Nieuwe wereldrecords Polsstokhoogspringen en discuswerpen PAARDENSPORT DE CALUWE WINT PARIJS- BRUSSEL SLAZENGERS iniernaxtonalk tennisbal m officieel goedgekeurd; in I.V.C.B. K.N.V.B. TENNIS Van der Ruit niet gestart PIJNENBURG-WALS WINNEN TE DEN BOSCH Korfbal-uitslagen Hockey-uitslagen De beide ontmoetingen, die gisteren voor de kampioenscompetitie werden gespeeld, leverden een gelijk spel op. P S.V. stond in Eindhoven be trekkelijk kort voor het einde nog met 42 voor, nadat de rust met gelijken stand was ingegaan, maar Go Ahead wist den achterstand nog in te loopen. De kansen van deze twee tegenstanders zijn dus precies gelijk gebleven, terwijl de span ning door dit resultaat toeneemt, daar Ajax nu nog slechts één punt achter is. D.W.S. en Velocitas zagen geen kans om te doelpunten, zoodat hier het einde een 00 ge lijk spel bracht. De stand is thans: P. S. V. 3 2 1 0 5 12—6 Go Ahead 3 2 1 0 5 6—4 Ajax 3 2 0 1 4 2—1 Velocitas 3 0 1 2 1 2—4 D- W. S. 4 0 1 3 1 0—7 In de promotie-degradatiecompetities vielen er drie beslissingen. Blauw Wit won in Zaandam met 31 van Z.V.V., waardoor de Zebra's weer in de eerste klasse terugkeeren en Overmaas degra deert. Dit is eveneens het lot van Vitesse, dat gisteren in Arnhem met 21 door S.C.H. werd geklopt. In de residentie nam H.B.S. haar kans waar en klopte H.V.V. met 32, waardoor de Haagsche clubs thans precies gelijk staan. Vdor H.B.S. is de redding dus nog niet uitgesloten. In het Zuiden moest Willem II in Tilburg een punt afstaan aan Palemig, dat een 22 ge lijk spel wist te behalen. Roermond en Willem II staan hier thans gelijk. In het Noorden kon Frisia het ook thans niet tot overwinning brengen. De L.A.C. deelde in Leeuwarden de punten met de Kooi. Vooral voor Hoogezand is dit resultaat zeer gunstig en ook hier ziet het er naar uit, dat de eerste klasser zal moeten degradeeren. De standen zijn: Blauw Wit 3 3 0 0 6 7—1 Overmaas 3 1 0 2 2 5—5 Z. V. V. 4 1 0 3 2 5—11 H. B. S. 3 1 1 1 3 6—6 H. V. V. 3 1 1 3 4—4 O. D. S. 2 0 2 0 2 2—2 S. C. H. 3 1 2 0 4 6—5 Hengelo 2 1 1 0 3 3—2 Vitesse 3 0 1 2 1 3—5 feoermond 2 1 1 0 3 5—1 Willem II 2 1 1 0 3 3—2 Palemig 2 0 1 1 1 3—7 Middelburg 2 0 1 1 1 0—1 Hoogezand 2 2 0 0 4 4—1 De Kooi 3 0 2 1 2 4—5 Frisia 3 0 2 1 2 3—5 op toen de spil Halle onvoldoende terugspeelde krijgt de midvoor van P.S.V, den bal opnieuw te pakken en aarzelt niet. Het gejuich in de P.S.V.-gelederen is groot. Maar Go Ahead is niet gebroken, integendeel, de Deventenaren toonen eerst nu dat ze beschikken over een ge weldig uithoudingsvermogen: hun aanvallen worden talrijker en gevaarlijker, terwijl het lijkt of de voorhoede van P.S.V. haar vorm van de eerste aanvalsperioden niet kan terug vinden; ook de verdediging verslapt en ver schillende hachelijke situaties doen voor een derde doelpunt der Go Ahead-spelers vreezen. In deze periode toont Eysink zich een verdedi ger van het beste soort; hij onderschept tal van aanvallen. Er is nog een kwartier te spe len en in dit kwartier ontgaat P.S.V. de over winning op de volgende wijze. Bij een snellen aanval van Go Ahead via den rechtervleugel is de stand 43 door een onhoudbaar doel- pmt. Nu zetten dé gasten alles op alles, de druk op het doel van P.S.V. wordt geweldig zwaar en vlak voor het einde raakt in een kluwen van spelers een P.S.V.-er den bal met de hand aan binnen het beruchte gebied; heel rustig plaats zich een Go Ahead-speler achter den balhet vonnis is voltrokken; de pun ten zijn gedeeld. De tijd was voor beide partijen te kort om een winnenden goal te maken. Voor veel P.S.V.-supporters was het einde een te leurstelling, maar objectief bezien is de verdee ling der punten wel de juiste verhouding. Beide clubs verschenen volledig in het veld; de gasten hadden hun voorhoede een weinig gewijzigd door Koopman op de rechtsbuiten plaats te laten spelen en er zijn misschien daardoor meer doelpunten gemaakt, omdat Brilleman de kansen benut heeft en Koopman op zijn nieuwe plaats een zeer goed figuur heeft geslagen. Er stond een stevige wind. Scheidsrechter Eoekman heeft een zwaren wedstrijd te leiden gehad; de strijd was uitermate vlug, maar eerlijk. De beslissingen die hij nam waren juist; fcii volgde het spel op den voet; geen enkel buitenspel-geval ontging hem; en bij de laat ste overtreding die aan de Deventenaren een gelijk spel gaf, stond Boekman vlak bij den speler die hands maakte binnen het strafschop gebied. De wedstrijd was spannend, maar er is geen prachtspel vertoond. Onze internationaals waren niet al te best; we hebben doelman Halle beter gezien en Van Run had bepaald zijn dag niet; Lanegger was zekerder in het wegwerken. Het beste spel werd gegeven door de vleugel spelers Hunting en Visser, alsmede door de buitenspelers van Go Ahead, waarbij vooral de linksbuiten de Vriee een aantrekkelijk partijtje voetbal te zien gaf. Over het verloop van den wedstrijd het vol gende: Het eerste doelpunt kwam uit een pracht pass van Jan van den Broek, die op den vleugel naar Visser speelde. Visser gaf mooi door aan Hunting en deze deed de rest. Ongetwijfeld het mooiste samenspel-doelpunt van den wedstrijd. Er was toen 7 minuten gespeeld. De aanvallen aaD weerszijden volgen elkaar snel op en er wordt menige corner genomen op het doel van PB.V. en op het doel van Go Ahead, maar zonder resultaat; de corners werden zeer goed genomen ondanks den wind; de gelijkmaker komt onverwachts door een verraderlijken schui ver van den spil Halle; waarschijnlijk was het uitzicht voor Boumans belemmerd; de aanval len van weerskanten maken den strijd aantrek kelijk en het zijn de gasten die de leiding gaan nemen met een prachtgoal. Het lijkt even of P.S.V. zich laat overdonderen, doch maar even, want kort daarop trekken Hunting en Verkerk aan den eenen kant en Van den Broek en Visser aan den rechterkant weer op Halle af; eer. corner wordt door den forschen doelman overgestompteen tweede corner voldoende weggewerkt, maar opeens een goede voorzet van Visser en Verkerk is er bij om den gelijk maker te scoren 22. Vlak daarop rust. De hervatting geeft sensatie na enkele mi nuten. Het is van Kooyk die het sterke staaltje uithaalt den stand op 42 te brengen; hij pas seert de achterspelers en scoort en vlak daar- Voor enkele tienduizenden bezoekers het was een groot verschil met de bijna „interna tionale" bezetting bij den wedstrijd D.W.S Ajax hebben de Amsterdammers en de Gro ningers Zondagmiddag laten zien, dat beide eigenlijk iets te zwak zijn voor deze kampioens- competitie. Zoo geestdriftig de blauw-zwarte Amster dammers zich onlangs tegen Ajax teweerstel- den, zoo slap was hun spel nu. En waar ook de Groningers niet veel bijzonders te zien gaven, stond deze ontmoeting op een vrij laag peil. Een gewone competitie-wedstrijd tusschen middelmatige ploegen is vaak spannender ge weest, dan deze „strijd" om de eereplaats van het Nederlandsche voetbal. Het heeft ons in D.W.S. teleurgesteld, dat zij deze gelegenheid niet heeft aangegrepen om te bewijzen dat zij hun plaats waard zijn. Kon dit ooit, dan was het wel nu! Zondag had. D. W. S. zeer zeker een overwinning moe ten behalen. 'tls niet gebeurd. Dit zal voor de hardwer kende Spaarndammerdijkers geen reden tot ont moediging wezen, want gelukkig is hun club geest perfect, maar een puntloos resultaat in een competitie als deze is toch wel een heel magere buit. Hier hebben we meteen D. W. S. in haar zwak getast; haar voorhoede ontbreekt het aan schotvaardigheid en doortastend op treden. Ieder voor zich werkt hard genoeg, maar voor het doel ontbreekt de bezinning, de tactiek ook, terwijl de techniek nu en dan ook nog het een en ander te wenschen overlaat. Deze kampioenscompetitie is een te zware opgave voor de populaire en sympathieke D. W. S. -ploeg, die met een tweede plaats op de ranglijst in de afdeelingscompetitie een goe de belooning zou hebben gekregen voor haar eerste optreden in de eerste klas. Intusschen verdienen Caldenhoven en zijn mannen toih den lof, dat zij nooit ente nimmer versagen maar volhouden, ook tegen de sterk ste club. Dat zij het echter van een zwakke zuster als Velocitas ongetwijfeld is, niet heeft kunnen winnen, heeft toch wel eenigszins aangetoond, dat de innerlijke sterkte van de blauw-zwarte ploeg niet honderd procent is. Haar stevige achterhoede behoedt haar voor groote nederlagen (Eindhoven zijn we onder hand weer vergeten), maar dan is verder het verband vaak zoek. Natuurlijk moeten wij hierbij rekening hou den met 't feit, dat de blauw-zwarten niet altijd over al haar spelers beschikken kunnen, dat Huisman nog steeds op de tribune moet zitten, dat van Es, zooals gisteren weer, niet van de partij is, maar toch ook al waren dezen erbij geweest, D. W. S. zou niet hebben gewonnen. Want men mag van de Groningers zeggen wat men wil, zij speelden "toch een spel, dat technisch iets beter was. In hun ploeg zat bo vendien meer verband. Dat ook zij aan een recht-schietende voor hoede lijden, doet aan de praestaties van het hecle elftal* niet veel af. Over den wedstrijd zelf is heel weinig te ver tellen. Het zou een opsomming worden van ge miste kansen. Beide doelverdedigers hebben hun best ge daan; de achterspelers zoowel van D.W.S. als van Velocitas eveneens. De middenlinie der Groningers was iets beter dan die van de blauw-zwarten, maar beide voorhoeden hebben gefaald. Ook voor het falen is een maatstaf aan te leggen en dan valt die ten nadeele van D. W. S. uit, want het is ontegenzeglijk waar, dat de aanvallen van Velocitas veel sneller, veel be- rekender, veel gevaarlijker waren dan die der Amsterdammers. Bij beide partijen was het schieten heel slecnt; veie „opgeiegde" kansen werden door over- en naastscnieten gemist. Wat de achterhoeden oetrelt, leek ons die van D. W. S. sterker. Caldenhoven, die in het begin van den wedstrijd in den grond trapte, on dervond daarvan gedurende aen verderen duur eenigen hinder, doch zijn kameraad van Stok ken paste zich aan de daardoor geschapen si tuatie bewonderenswaardig goed aan en speelde bijwijlen zelfs beter dan zijn „internationale" buur. Bij de Groningers vielen de gebroeders Hui- zeling, die snel en doortastend speelden, op. Bij D.W.S. viel op het slechte plaatsen. Het was maar een enkele bal, die nu en dan goed werd aangegeven; de meeste belandden bij de tegenpartij. De twee doelverdedigers, van wie Heekelaar wel het meeste werk kreeg, hebben naar best vermogen gewerkt. Er zijn in de tweemaal drie kwartier slechts enkele minuten geweest, waarin de wedstrijd iets spannends had. Voor het overige was het een zeer matige vertooning, met opmerkelijk veel „uit"-ballen en eer. regen van hoekschoppen. Had Heekelaar zijn doel niet zoo goed ver dedigd, dan zou het nog twijfelachtig zijn of D. W. S., dat dézen wedstrijd toch eigenlijk had behooren te winnen, niet zou hebben verloren. Het verloop was als volgt. De eerste aanvallen zijn voor D. W. S., maar Velo laat zich niet lang onbetuigd en komt Heekelaar bestoken, die slechts ten koste van een hoekschop kan redden. D. W. S. blijft in den aanval, maar haar voorhoede is voor doel te traag. Als de Groningers doorbreken zijn hun aan vallen veel gevaarlijker en Heekelaar moet ver scheidene malen ingrijpen, hetgeen hem tot ge ruststelling der Amsterdammers goed afgaat. Een keer heeft de Groninger middenvoor maar voor het inschieten; zijn schot echter gaat hoog over. D. W. S. mist ook een kans, als Scot een vrijen schop niet goed benut, maar ook aan den anderen kant worden fouten van de zen aard gemaakt. Velocitas heeft en houdt het beste van het spel, maar het geluk is niet aan haar kant, H.E.S. ondernam hierna een ware bekogeling van het geel-zwarte doel totdat na 12 minuten Duyzens den bal handig naar v. d. Vegt plaat ste. Deze gaf een vliegend hoog schot dat net onder de lat verdween. Rekkers berekende dat de bal zou overgaan en greep te laat naar het leder 10. H.V.V. liet zich niet ontmoedigen en wist het spel naar de H.B.S. helft te ver plaatsen en drie minuten later was de gelijk maker geboren toen v. Dijk het leder van d>n linkervleugel heelemaal over naar Adam plaat ste, deze passeerde snel naar den vrijstaanden v. d. Bosch en de stand was 11. De rest van de eerste helft was geheel voor H.B.S. en Ophorst wist op zeer fraaie wijze uit een voorzet van Boelhouwer de thuisclub an dermaal van de leiding te verzekeren 21. Na dat Van Vliet op enkele meters voor open doel tegen den paal had geschoten, wist hij met een schuinen schuiver bij een fout van Colthoff den stand op mooie wijze op 31 te brengen. Met dezen stand brak de rust aan. Na de hervatting had H.V.V. de wind mede. Er viel een fijne motregen, welke vooral d°r bal nog al glad maakte. Even was H.B.S. ster ker doch langzamerhand werd de thuisclub op haar eigen helft teruggedrongen en onderging Mul een geweldig offensief. H.V.V. hield het spei iets te kort, zoodat Diehl en Vermetten telkens konden ingrijpen. Een hoekschop werd HE.S. noodlottig, want doelman Mul werkte den scherp door v. d. Bosch voor de goal ge plaatsten bal in eigen doel 32. Het spel werd hierna vrij hard en scheids rechter v. Welzenes deelde enkele vrije schop pen uit. De spanning werd steeds grooter, aan gezien H.V.V. voortdurend in den aanval was. Het zat de geel-zwarten niet erg mee, want vrijwel geregeld was op het laatste moment een vijandelijk been present om het leder weg te werken. Ook Mul hield er op zeer betrouwbare wijze enkele harde schoten van Pasteur en v. d. Luns uit. Onder enorme spanningkwam het emoe zonder dat in den stand verandering was gekomen. H.B.S. speelde als geheel den besten wedstrijd van dit seizoen en verdiende de overwinning wel, meer echter door het spel in de eerste helft dan na rust. Eeh verdiende Amsterdamsche overwinning was het einde van dezen fraaien wedstrijd en niemand zal ontkennen, dat Blauw Wit door zijn uitstekend spel in dezen kamp, waarvan de eerste helft het beste was, in de eerste klasse thuis hoort. Met fraai, enthousiast en technisch goed verzorgd spel startte de stadionclub die een invaller voor Oosterwijk had, waardoor de thuisclub zich gedwongen zag al haar aan dacht aan de verdediging te wijden. Dat de ZW-defensie 18 minuten de meest gevaarlijke aanvallen onschadelijk wist te maken, lag hoofdzakelijk aan de buitengewone talenten van doelman Melief, die tenslotte niet kon ver hinderen, dat Westphal de score opende (0—1) bij welk doelpunt de Zaandammers heftig ap pelleerden voor buitenspel, al bleek dit tever- geefsch te zijn. Ook na dezen achterstand zagen de gast- o. a. niet als een bal, wanneer Heekelaar al uit heeren geen kans het spel te verplaatsen en 't Willy den Ouden heeft Zondag deelgenomen aan internationale zwemwedstrijden, welke in het Torvgatens Bad te Oslo georganiseerd wa ren door de zwemvereeniging .Speed". Ongeveer 2000 toeschouwers waren bij deze wedstrijden aanwezig. Willy den Ouden zwom eerst de 100 Meter vrije slag waarin zij geen tegenstandster van klasse had. Zonder dat zij dus noemenswaar- digen tegenstand had legde zij den afstand in 1 min. 5.8 sec. af, dus 1 sec. boven haar eigen wereldrecord. De beste Noorsche prestatie werd geleverd door Anne Lise Engelstad van de K. K. S. in den tijd van 1 min. 20.2 sec. Op de 200 Meter vrije slag had zij de Deen. sche zwemster Inger Kragh als sterkste tegen standster. Ook nu won Willy den Ouden alle banen in prachtig tempo en haar tijd van 2 min. 30 sec. toont duidelijk aan, dat zij een prachtige snelheid heeft ontwikkeld. Het wereldrecord van 2 min. 28.2 sec. staat op haar naam. Wanneer zij serieuzen tegenstand zou hebben ondervonden, zou een verbetering van het we reldrecord zeker niet tot de onmogelijkheden hebben behoord. Inger Kragh bleef niet minder dan een baan. lengte op Willy den Ouden achter. De tijd van d'e Deensche zwemster bedroeg 2 min. 56.4 sec. De Noorsche zwemsters lagen ver achter. Tenslotte nam onze landgenoote nog deel aan een demonstratie schoonspringen, waarmede zij veel applaus mocht ontvangen. Dat Willy den Ouden behalve in het snelzwemmen ook in het schoonspringen zulke fraaie prestaties ver richtte maakte te Oslo veel indruk. Overigens is Willy den Ouden momenteel het middelpunt van sportief Oslo. De dagbladen wijden kolommen aan haar komst. By de wedstrijden deed de Nederlandsche consul van zijn belangstelling blijken. Dinsdagavond start Willy den Ouden voor de tweede maal te Oslo. het doel is, tegen de bovenlat komt en in het veld terugspringt. De rechtsbuiten van D. W. S., Boogert, krijgt tal van kansen, maar hij is te langzaam en dit niet alleen dezen eenen keer, ook andere kee- ren, afgezien van het feit of het schotlooze bin- nentrio deze had kunnen benutten, was hij „er naast". Bijna had D. W. S. nog gedoelpunt, toen Sand- bergen een scherp schot loste, maar doelman van Drost wist toen den bal te bemachtigen. Er bestond voor deze plaatselijke ontmoeting weer een zeer groote belangstelling. De Haag sche politie had maximum 15000 toeschouwers toegelaten, zoodat velen teleurgesteld huis toe m cesten. Van het begin tot het einde is het een zeer spannende wedstrijd geweest, met momen ten van uitstekend spel. Vooral H. B. S. speel de keurig en reeds direct na het begin had het niemand behoeven te verwonderen wan neer de thuisclub met twee of drie nul zich van de leiding had verzekerd. Lat en Palen hielpen echter doelman Rekkers het gevaar te keeren. Gedurende vrijwel de geheele eerste helft domi neerde H.B.S., wat niet weg nam dat de uit vallen van H.V.V. steeds gevaarlijk bleven. In de tweede helft toen H.V.V. het voordeel van den straffen wind had werd in hoofdzaak op de H.B.S.-helft gespeeld en de strijd bleef spannend tot de laatste seconde. H.B.S. verscheen zonder Hordijk, terwijl H V. v. haar doelverdediger Dankelman miste. Dezen werden vervangen door v. d. Vegt en Rekkers. Direct na het begin had H.B.S. reeds kans te scoren, doch Rekkers werkte tweemaal ach tereen op gelukkige wijze het leder weg. Aan de andere zijde wist Mul een aanval der geel zwarten door snel uitloopen te onderbreken. eenige goede uit de zwakke Z.V.V.-voorhoede was toen Murris een formidabel schot loste, dat via den onderkant van de deklat het veld weer insprong. De Zebra's bleven den toon aangeven en nadat enkele kansen onbenut bleven, slaag de v. Nol- kort voor de pauze er in op fraaie wijze den voorsprong te vergrooten (02). Na de hervatting was het tempo der bezoe kers aanmerkelijk gedaald, waardoor de strijd meer gelijk op ging, zonder dat van Zaandam- sche zijde veel gevaar ontstond. Bergman van Blauw Wit kreeg kort achter elkaar een drietal uitstekende kansen, welke door zeer slecht schieten geen succes opleverden, terwijl bij de overige goed opgezette aanvallen keeper Melief in fraaien stijl de situatie meester bleef, totdat na een half uur v. Nol een verrassend scherp schot in den uitersten hoek inzond (03). Vijf minuten voor het einde maakte G. van Dijk het verdiende tegenpunt (13), waarna de stand geen wijziging meer onderging. De blauw witters gingen op de schouders der supporters naar de kleedkamer, alwaar ZW gereed stond een bloemenhulde te brengen. Zondagmiddag nam de Amsterdamsche zwem ster Jennie Kastein deel aan internationale wedstrijden te Vej|V in Denemarken, Zy kwam uit in het nummer 200 meter schoolslag, waar in zy als tweede aankwam in 2 min. 20 sec. achter mej. Christensen (Denemarken) in den tyd van 3 min. 16 sec. Dit was de laatste start van mej. Kastein in Denemarken, zy keert weer naar Nederland terug. Zaterdagavond werden te Parys internatio nale zwemwedstryden gehouden, waaraan ook door enkele Nederlandsche zwemmers werd deel genomen. Tine Wagner van het Y won de 100 meter vrije slag in 1 min. 11.4 sec., een tyd, die zy nog nooit heeft gemaakt. Ook de 100 meter rugslag werd door haar gewonnen. Haar tyd bedroeg 1 min. 24.4 sec. Kreffer van D. J. K won de 100 meter vrije slag in 1 min. 2.6 sec., doch kwam op de 200 meter vrye slag tweede aan achter Diener. Van der Hoek won tenslotte het rugslagnum- mer over 100 meter. De resultaten waren: 100 meter rugslag heeren; 1. Van der Hoek Z.I.A. N., Den Haag, tyd 1 min. 13.2 sec.; 2. Philippo (Frankrijk), tyd 1 min. 17.6 sec. 100 meter vrye slag dames: 1. Tine Wagner (Nederland), tyd 1 min. 11.4 sec.; 2. Renee Blondeau (Les Mouettes, Parys), tyd 1 min. 12.8 sec. 100 meter vrye slag heeren: 1. Kreffer (Ne derland), tyd 1 min. 2.6 sec.; 2. Nakache (Frankryk), tyd 1 min. 3.2 sec. 200 meter vrye slag heeren: 1. Diener (Frank rijk), tyd 2 min. 26 sec.; 2. Kreffer (Neder land), tijd 2 min. 26.2 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Tine Wagner (Nederland), tijd 1 min. 24.4 sec.; 2. Therese Blondeau (Les Mouettes, Parijs), tyd 1 min. 25 sec. Hoewel de Spurs Zaterdag met 51 van Li verpool wonnen, werd hun lot toch beslist, daar Middlesbrough een 30 overwinning behaalde op Aston Villa. Tottenham Hotspur zal dus het volgende seizoen in de tweede divisie uit komen. Naar de A. N. W. B. ons meldt, eindigt op 1 Mei a.s. de samenwerking, welke sinds 1 Ja nuari 1924 bestaan heeft tusschen den A. N. W. B. en de K. N. A. C. Deze samenwerking be trof aanvankelijk alleen het werk der Wegen- Commissie, welke reeds sinds 1898 by den A. N. W. B. bestond, en de plaatsing van waarschu wingsborden, waarmede de A. N. W. B. zich reeds sinds 1892 bezig hield. De K. N. A. C. werd in 1924 in deze Wegen-Commissie opgenomen en de waarschuwingsborden (later ook de plaatsnaam- en richtingsborden) werden sinds dien door den A. N. W. B. geplaatst voor ge- meenschappelyke rekening. De bekende A. N. W. B.-wegwijzers bleven buiten' deze overeen komst en werden steeds alleen door den A. N. W. B. geplaatst en betaald. Thans is deze samenwerking beëindigd, aan gezien door de K. N. A. C. wijzigingen der over eenkomst werden verlangd, waarin de A. N. W. B. wel grootendeels, maar niet volledig meende te mogen toestemmen. Dientengevolge zal de A. N. W. B., evenals vóór 1924, dit werk voortaan weder onder eigen naam en voor eigen rekening verrichten. De plaatsing van de ver schillende borden en het werk opwegengebied zal de A.N.W.B. op de oude wyze voortzetten; de weggebruiker zal van het ophouden der sa menwerking geen nadeelige gevolgen onder vinden. Tydens athletiekwedstryden te Santa Barbara in Californië verbeterde Bill Gra- ber het wereldrecord polstokhoogspringen met een afstand van 4.40 Meter. Graber was ook houder van het oude wereld record polstokhoogspringen n.l. 4.37 Meter, dat hij op 16 Juli 1932 te Palo Alto vestigde. Te Maagdenburg verbeterde Schroeder tijdens selectiewedstrijden het wereldrecord discuswerpen met 68 centimeter en bracht het op 53.10 Meter. Het oude wereldrecord stond op naam van den Zweed Haraold Andersson met 52.42 Meter hetwelk op 26 Augustus 1934 te Oslo werd gevestigd. Schroeder deed verschillende pogingen om het record te breken. De eerste drie worpen lagen om en naby de 47 Meter, de vierde ging over de 50 Metergrens, de 5e was weer by de 47 Meter en de zesde en laatste worp bracht het nieuwe wereldrecord tot stand. DE 15 F S TJt EN JjTERKSTE 96 LANDEN GEKOZEN VOOR WIMBLEDON 19-35 Kampioenscompetitie Volendam8DOUC 4—0 KerkredeKolp. a—r Promotie- en degrada tiecompetitie ZUID II 2e klasse BW Here.—Dev. 4—1 GennepMevo 8—2 OOST I 2e klasse Lob. Boys 's-Heerenberg 0—2 WEST II 2e klasse DHLTeyllngen 2—3 ZUID II 3e klasse RWVTSV 41 Nw. Borgvl.Desk 0—2 Bekercompetitie DioTreffers 1—4 Competitie ZUID I le klasse CaesarKlmbrla 5—0 WEST I le klasse HMS—WIJ 2-2 WEST II te klasse Spart.—Gr. Willem 1-0 ZUID Ib 2e klasse KaalheideHopel Sportcl.—Sp. Ster 2—2 8-3 ZUID Ic 2e klasse HomiaHW MeljelLlnne SwalmenSteyl ZUID lib 2e klasse syDZwaluw 'GW—Schijndel ZUID IIC 2e klasse -Brakkenst. Serv.- 3-0 3-4 5—2 1—3 0—4 2—0 WEST Ia 2e klasse WIJ 2—MSV g_i FortltudoOlymp. 8— (Gestaakt) WEST Hb 2e klasse L. en S.Gr. Floris 05 ZUID Ha 3e klasse SNPVirtue ZUID lie 3e klasse VlosConcordia Mobil laConst, gevenumSSS 0-2 1-1 0—6 2-2 Kampioenschap van Nederland DWSVelocitas 0—0 PSVGo Ahead 4—4 AFDEELING I Promotiecompetitie 2e klasse ZVVBlauw-Wit 1—3 Promotiecompetitie 3e klasse De Volew.Hercul. 0—0 TOG—HVC 1—2 Promotiecompetitie 4e klasse BeverwijkAPGS 1 Neerland.Sch.hav. 8-1 AmsvordeAPvVC -4 4e klasse IWJ. Hanzenkw. 2—3 ZSGO—LOC 8-4 AFDEELING II Promotiecompetitie 2e klasse HBS—HVV 3—2 Promotiecompetitie 3e klasse UVSFortuna 1—0 De Holland.—VOC 3-2 AFDEELING III Promotlocompetitie 2e klasse Vitesse—SCH 1 2 2e klasse Zw. BoysRob. et Velocitas 4—2 UDKHC 12 Zutph.Be Quick 5—8 Promotiecompetitie 3e klasse GoltoSallandia 2—3 Sll voldeSML- Spatram 1—0 Promotiecompetitie 4e klasse De Gaz.Vaass. B. 3—5 Eilerm.Glanerbr. 0_o LochemW'wijk 1—4 CltoDier. Boys 4-3 4e klasse Velpsche B—AVW 1—3 AFDEELING IV Promotiecompetitie 2e klasse Willem IIPalem. 2—2 2e klasse HeroTegelen 3—2 Promotiecompetitie 3e klasse AllianceGoes 4—1 WSC—ESV 2-4 TOPLeerdam -7 Kolonia—Hoensbr. -0 3e klasse AxelHulst 1—0 W.-GroenStand. 2—4 AFDEELING V Promotlecompetltio 2e klasse Frisia—De Kool 1—1 Promotiecompetitie 3e klasse Nw. BuinenFW 8—2 LSCSteenwljk 2-8 Bekerwedstrijden Zesde ronde FeijenoordFluks 4—1 Tusschenronde Quick (N.)—EDO 0-8 Vrlendschappeiyk NACHaarlem 21 SpartaNoad 32 Excels.'t Noord. 71 LSV—Xerxes 1—2 GVOVHeracles 05 BFCStormv. 2—6 AGOVV—RCH 2—1 Vr.schaarWagen. 05 Elndh.Helmond 40 JulianaKerkr. 2O Hoofdklasse Leimon. 1Leim. 2 6—4 Thor 1—Anglo Dutch 1 8—1 Spleghel 1DDV I 2—8 Eerste klasse H'sum 1—ATV 1 1-9 DDV 2Gr.-Wit 1 8—7 Festlna 1H'lem 1 6—4 Ace 1—p. Marlot 1 4—6 Venlo 1—Elndh. 1 6~5 Woburnp. 1 Phllharmonle 1 2—8 Overgangsklasse Leiden 1—Thor 2 4_4 Schied. 1—Dordt 1 7_j Kat 1—DDV 3 4—4 TCH 1Game 1 5—3 ATV 2—Eindh. 2 4—4 Rhijn. 1—Shot 1 7-1 Enschede 1 Daisy I 5—3 Arnh. LTB 1Nijm. 6—2 Tweede klasse A, N.W. Shot 2—Bilth. 1 2—6 HiJverh. 1— Spleghel 2 2—6 Sharp 1R.-Zw. X 5—8 Baarn 1Alta 1 I—7 1—2 0—8 Gr.-Wlt 2—Gooil. 1 5-3 Topp. 1—Gr.-W. 3 7-1 Tweede klasse B, N.W. Alkm. Heiloo 1 Top 1 5—3 TCG 2H'stede 1 1—7 Kg. Zaand. 1 LTV Zaandam 1 6—2 Stadivo 1Deuce 1 6—2 Heemstede 2 Velserbeek 1 2—6 Nwe Meer 1Kek 1 6—2 DDV 4—Swift 1 6—2 SwastikaH'sum 2 Score 1Pr. Jul. 1 Spleghel 1 Heemstede 3 8—0 Alta 2Ready '28 1 4-4 U'TV—Sharp 2 3—5 Game and Set 1 TCH 3 2—6 WGA 1—Joy 1 17 Bakkum 1 Advendo 1 0—8 Ted 2Westrust 1 3—5 Pr. Jul. 2Animo 1 4—4 Tweede klasse Zuid ATV 3Quick 1 44 HTCC 1— Woburnp. 2 7—1 Breda 1—Bast. Bazelaar 1 6—2 Phllharmonle 2 Breda 2 0—2 Enschede 3 Arnh. LTB 2 3—5 Derde klasse A. N. W. SpiritWestr. 2 7-, R.-Zw. 2Segiod 1 3—5 Gooiland 2Soest 2—6 Bilth. 2—Rhijn. 2 5-3 Ready 1928 2 Shell 1 2-6 Kek 2Rhijn, 3 5—3 Deuce 2Hilverh. 2 6—2 H'stede 4Topp. 2 2—6 Westr. 3Stadivo 2 3—5 Animo 2Deuce 3 2—6 AMVJ 1—SMN 1 7—1 Tw. Bank 1 Heemstede 5 8—0 Enkhulz.Schag. 6—2 Derde klasse B. N. W. Quick 1—Bilth. 3 2—6 Nwe Meer 2 Gooiland 3 2—6 Duinlust 1TCG 3 1—7 Aemstelspelers 1 Tw, Bank 2 1—7 ShotAlkm. Heiloo 2 1-7 Algem. 1—WGA 2 5-8 SMN 2— Aemstelsp. 2 5—3 Kat 3Gold Star 1 4-4 Bonzo 2Wimbled. 3—5 Swift 2—Ted 3 4-4 OwnawGame and Set 2 6—2 Segiod 2Shot 3 2—6 Hilverh. 3Baarn 2 0—8 De Bary 1—Score 2 0—5 Rhijn. 4Quick 2 7—1 Nwe Meer 5 AMVJ 2 -8 THC '25— Ready 1928 3 7-1 5-3 H'stede 6Ted 4 Nwe Meer 4 Lucky Strike 4—4 LTV Zaandam 2 Verbllfa 6—2 Joy 2DGS 5—3 WGA 3De Bary 2 6—2 TCH 4Duinlust 2 6—2 H'stede 7—Tw. B. 3 0—8 Westr. 4Nwe Meer 6 7—1 Deuce 4Algem, 2 6—3 Love Game Hilverh. 4 5—3 Shell 2—WGA 4 7— Gold Star 2Nwe Meer 7 3—5 Advendo 2Be Quick 2 2—6 TCG 4—Bakkum 2 5-3 Derde klasse Zuid Bast. Bazelaar 2 Geldermalsen 4—4 Black and White Bast. Bazelaar 2 7—1 ThorGulbo 1 8—0 HTCC 3—NN 8-0 Derde klasse A Oost Tub.Juliana 1 Toa 1Tempo JSV 1—Ready 35 6-2 6—2 Derde klasse B Oost Be QuickToa 2 3—5 Rapid (E.)Hurry Up 6-2 NAF—JSV 2 8-0 Gulbo 2—ATV 4 0—8 („De Courant") De wegwedstrijd ParijsBrussel over 380 K.M. is Zondag gewonnen door den Belg De Caluwe in 11 uur 47 min. in de sprint met halve lengte voorsprong op zyn landgenoot Hardiquest. Beiden hadden niet minder dan vijf minuten voorsprong op een groote groep welke werd aangevoerd door Bonduel. Onze landgenoot Van der Ruit, die als eenige Nederlander in dezen wegwedstryd zou uitko men, is te Parijs niet vertrokken daar hy heden start in de Ronde van Spanje. Voor 3500 toeschouwers werden Zaterdag op de Bossche wielerbaan wedstrijden gehouden, waarvan de voornaamste uitslagen luidden: Sprint amateurs finale: 1. v. d. Vyver. 2. Pe perkamp. 3. Kropman. Tydrace over 1 K.M.: 1. Pynenburg tyd 1-min. 11.4 sec. 2. Wals tyd 1 min. 15.1 sec. 3. Van Hout tyd 1 min. 15.2 sec. Achtervolging over max. 5 K.M.: Slaats loopt v. Schyndel na 4500 Meter in, in den tyd van 6 min. 11.8 sec. Koppelwedstryd over 50 K.M.: 1. Pijnenburg-Wals 10 punten. Tijd 1 uur 6 minuten 0.8 sec. 2. SlaatsBraspenninx 0 pun ten. Met 1 ronde achterstand: 3. van Houtvan Schyndel 3 punten. Met 2 ronden achterstand: 4. Vluggenvan Uden 3 punten. 5. Gebroe ders Vroomen 2 punten. Alle andere koppels hadden opgegeven. Kampioenschap van Nederland DOS—W.kw.tier 1—3 W. Kwiek—Deetos 2—4 West. le klasse DKC—HKV 3—3 Promotie en degradatie AchillesFluks 04 Oostelijke le klasse HKCAKC 1—1 Promotie en degradatie Merced.St. Hoog. 41 NOORD-HOLLAND Prom. degr. 2e klasse Kattenb. 2 A'dam Z. 37 BEP—Vogel 0—1 3e klasse BEP 2Koog Zaandijk 3 51 Samos 2Bilth. 2 13 ZUID-HOLLAND 2e klasse Deetos 2Die Haghe 23 Promotie en degradatie HSV 2—TOV 9—3 ALOOdo 4O Om den Z. N. v. d. Dagbal SKVSamos 12 K. Zaand. 2 Groen Geel 24 Gymnas.Het Zuiden 2 41 HKV 2—Ready 20 Om den Maasstad-beker R'damA'dam Promotie 2e klasse Leiden: Lelden BHV 3—0 Promotie-degradatie 3e2e klasse A'dam 3—H'sum 3 12 A'dam 5Hudlto 21 AMVJBl'daal 2 Vlet. 4—DStHC 2 0—1 1—1 03 3e4e klasse Kraaien—Bl'daal 4 42 Dames Promotie HDMH'sum 1—0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10