Overwinningen van V olendam en Kerkrade Een groote Belgische nederlaag Fraai slot van het hockey-seizoen DE SPANNING BLIJFT VOORTDUREN UITSTEKEND SPEL VAN KERKRADE DUITSCHLAND WINT TE BRUSSEL MET 6-1 GROOT OVERWICHT VAN VOLENDAM DUITSCHLAND MET 2-1 GEKLOPT IBISES MAANDAG 29 APRIL 1935 I. V. C.B. S.D.O.U.C. verliest met 40 en Kolping gaat met 3I ten onderTeylingen klopt D.H.L. met 32 Gennep klopt Mevo De gasten wisten door hun stug verdedigen den stand tot een kwartier voor het einde gelijk te houden Kolping verliest met 3-1 D.H.L.—TEIJLINGEN 2—3 Beslissing enkele minuten vóór het einde In het veld waren de Belgen niet zooveel zwakker dan de cijfers zouden doen vermoeden Sensationeel begin Daar de wijdbroeken over alle linies sterker waren, werd het een eenzijdige vertooning S.D.O.U.C. met 4-0 geklopt De grootere geestdrift en het door zettingsvermogen der Oranje- ploeg gaven ten slotte den doorslag Verdiende Neder- landsche zege In drie minuten! AUTOMOBILISME DE RALLYE NAAR MAROKKO Twaalf deelnemers nog zonder strafpunten SPARTAAN—GRAAF WILLEM 1—0 H.M.S.—V.V.IJ. 2—2 UIT DE SPORTWERELD OHMf In de kampioenscompetitie van den IVCB wisten Volendam en Kerkkrade fraaie overwin ningen te behalen, zoodat de spanning hier on verminderd blijft voortduren. De wijdbroeken klopten SDOUC met 40, terwijl Kolping tegen Kerkrade met 31 ten onder ging. Volendam Kerkrade HBC SDOUC Kolping 5 3 5 3 4 3 4 0 4 0 2 0 1 1 0 1 1 3 0 4 8 15— 6 7 17— 9 6 11— 8 1 2—11 0 3—14 Voor de promotie-degradatiecompetities hield Gennep in Zuid II haar kans in eigen hand door Mevo met 3—2 te kloppen. BW Hercules won met 4—1 van OEV. In 't Oosten werd de wedstrijd Lobitsche Boys 's-Heerenberg gespeeld, die wederom een puntig resultaat voor de eerste klassers op leverde. 's-Heerenberg won met 20 en het is nu zoo goed als zeker, dat deze club uit den Achterhoek voor de eerste klasse behouden blijft. De beslissingswedstrijd tusschen Olympia en Fortitudo om het kampioenschap van West Ia, die té Utrecht werd gespeeld, had een zeer on aangenaam verloop en moest in de tweede helft door den scheidsrechter worden gestaakt. De stand was toen 32 voor Fortitudo, maar Olympia stelde hier twee protesten tegenover, één tegen het toekennen van het derde Culem- borgsche doelpunt en een wegens het niet toe kennen van een elfmeterschop. Het is jammer, dat door deze geschiedenis de beslissing weer uitgebleven is en de promotie-competitie in West I nog steeds geen voortgang kan vinden. In West II verloor DHL in Delft met 3—2 van Teijlingen, zoodat de drie concurrenten hier, nu de helft van het programma afgewerkt is, weer precies gelijk staan. De standen zijn: Mevo Gennep B.V.V. Hercules DEV Vogido 's-Heerenberg Lob. Boys BVC Excelsior DHL Teijlingen 6 12—10 4 10— 7 2 9—9 0 3—7 6 15— 7 6 11— 5 1 5—12 1 2—7 2 10 12 6—5 2 10 12 5—5 2 10 12 5—6 Voor de competitie werden nog een drietal wedstrijden gespeeld. Caesar won in Beek met 5—0 van Kimbria, terwijl HMS en WIJ in Utrecht met 2—2 gelijk speelden. Met de ont moeting Spartaan—Graaf Willem, die de Rot terdammers met 10 wonnen, werd de compe titie in West II besloten. De standen zien er thans als volgt uit: Kerkrade Chevremont Sitt. Boys RKONS KNV Valkenburg Caesar RKWL Kimbria Volharding HBC 18 15 2 1 32 74—32 Graaf Willem 18 11 1 6 23 42—34 Spartaan 18 10 1 7 21 49—33 Santpoort 18 7 5 6 19 42—26 Onze Gezellen 18 6 4 8 16 3543 SJC 18 6 4 8 16 40—59 Leonidas 18 5 5 8 15 31—39 GDA 18 6 2 10 14 26—39 TYBB 19 6 2 11 14 44—63 DHL 19 4 4 11 12 45—59 18 11 5 2 27 49—24 17 8 4 5 20 35—27 16 8 2 6 18 45—42 18 8 2 8 18 44—43 17 6 5 6 17 34—35 16 9 1 6 15 39—30 17 7 1 9 15 54—43 15 6 2 7 14 3946 18 6 0 12 12 33—57 12 1 2 9 4 16—36 Kerkrade heeft gisteren in een uitstekend ge speelden wedstrijd opnieuw van Kolping gewon nen Het was een boeiende kamp, d'e het aan zien' ten volle waard was. Kerkrade was over wegend sterker, maar de gasten wisten met hun sterk verdedigend spel den stand tot een kwar tier voor einde gelijk te houden. Nadat Bremen met 'n hoog schot Kerkrade de leiding had ver schaft en den stand op 2—1 had gebracht, kopte Lambie 10 minuten later een voorzet van Schee- len langs Van Rooy, zoodat de Kerkrade-over- w'nning, welke dreigde uit te blijven, een feit werd. Kerkrade verschijnt compleet, terwijl Kolping een invaller voor haar doelman had, die niet onverdienstelijk werd vervangen door Van Rooy. Na de gebruikelijke huldigingen wordt afge trapt, waarna Kerkrade direct voor het Kol ping-doel zit, maar Smits en Atg'er, die voor dezen wedstrijd linksback speelde, weten door resoluut ingrijpen het Kerkrade-binnentrio el ke kans tot solveten te ontnemen. Kerkrade speelt een groot open spel, waardoor de Kol- ping-achterhoede voor tal van moeilijkheden wordt gesteld, welke echter worden overwonnen. De linkervleugel van Kerkrade Lambie Bremen is zeer gevaarlijk. Lambie geeft eenige zeer goede voorzetten, maar het binnentrio weet hiervan niet voldoende te profiteeren, deels ook doordat de beide Kolping-backs zonder een: ge aarzeling ingrijpen. De uitvallen van Kolping worden meestentijds door Verlinden en Maas geleid en door hun zeer tactische opstelling niet zonder gevaar, maax Schins en Lataster laten z'ch niet passearen. Op vrij gelukkige wijze komt Kolping aan de leiding, als Heiltjens door Maas in het nauw ge dreven wordt en deze den bal op Ries terugspeelt. Ries laat den bal uit zijn handen vallen en tot ieders verbazing rolt de bal over de doelijn. Kerkrade, h'erdoo:r niet van haar stuk ge bracht, blijft het meest in den aanval. Rouckens houdt het spel goed open, maar de eenige fout d'e hij en ook Bremen maakt, is den rechter vleugel geheel niet in het sPel te betrekken. Of schoon de linkervleugel van Kerkrade den bal steeds goed opbrengt, doen zich geen voldoende scoringskansen voor, daar Smits en Atgier vol komen de situatie beheerschen. De druk wordt steeds grooter op het Kolping-doel en wanneer de bal onvoldoende wordt weggewerkt, komt hij Vier winstpunten in mindering. Geschorst. Volendam VVY SDO De Meer HMS DEM WZ Wilskracht EMM VIC 16 13 3 0 29 63—30 18 9 4 5 22- 40—39 16 7 3 6 17 4750 17 6 4 7 16 49—47 17 6 4 7 16 3847 16 6 3 7 15 30—30 17 6 3 8 15 42—34 17 6 3 8 15 35—40 17 6 2 9 14 40—54 17 2 5 10 9 28—40 Gesteund door den wind was D. H. L. voor rust belangrijk sterker, maar de voorhoede hield het spel te peuterig, zoodat de goed spelende Teijlingen-defensie geregeld met succes kon in grijpen. Toch was het begin van den wedstrijd voor de bezoekers erg teleurstellend, daar v. Zinnen reeds na enkele minuten scoorde, na eerst den bal met de hand gespeeld te hebben, hetgeen den overigens goed leidenden scheids rechter ontging (10). Wat de thuisclub ook beproefde, het hielp niets en toen er gedraaid werd, was het nog steeds 10. In de tweede helft was het spel meer ver deeld, doordat D. H. L. nu ook vaak naast den wind den regen tegen had en de Delftsche half- linie uitgespeeld bleek. Uit een corner maakte Teijlingen door v. Kesteren gelijk (I1), terwijl Ca een vrijen trap wegens „hands" v. d. Kloeg ■«'n club de leiding gaf (12). Toch slaagde D. H. L. er nog in gelijk te maken, uit een penalty, welke'door C. Alsem - geest goed werd genomen (22), maar verder brachten de Leeuwen het niet, vooral door zeer zwak spel van hun linksbuiten, die eenige fraaie kansen jammerlijk miste. Tot aan het einde van den wedstrijd bleef de thuisclub domineeren, maar Teijlingen versaagde niet, verdedigde uit stekend en slaagde er zelfs in, enkele minuten voor het einde, uit een corner door van Keste ren genomen, ineens te doelpunten (23). Een gelijk spel had D. H. L. wel verdiend. Set spel van beide partijen was vaak zeer slecht. De Ulftsche doelman in actie bij den gisteren te Volendam gespeelden kam pioenswedstrijd, die S.D.O.U.C. met 40 verloor in het bezit van Vondenhoff, die een laag schot lost. Atgier, die zich naast den keeper van Kol ping, Van Rooy, heeft opgesteld, trapt over den bal heen en het is 1—1. Met dezen stand komt de rust. Na de pauze krijgt Kerkrade direct weer het beste van het spel. Bremen verricht voortreffe lijk werk. Hij haalt de ballen steeds op nee middenveld op en met handige passes zet hij voortdurend zijn buurman Lambie aan het werk, van wiens voet slag op slag goede voorzetten volgen Hierdoor ontstaan vele gevaarlijke mo menten voor het Kolping-doel, maar Rouckens en Vondenhoff toonen zich niet doortastend genoeg, zoodat de Ko-|ping-achterhoede, goed bijgestaan door v. d. Bree, steeds kan weg werken. In de Kolping-voorhoede blijven Maas en Verlinden de gevaarlijke mannen, maar Schijns is hun een tikje te snel af. De Kerkrade-druk wordt grooter. Een tweetal corners brengt niet het gewenschte resultaat. Van Rooy krijgt voorloopig nog niet veel te doen. Elke kans om te schieten wordt de Kerkrade voorhoede ontnomen, maar wanneer Bremen plotseling een voorzet van Scheelen over zijn hoofd op doel lost, is het raak. Hoog vliegt de bal in de touwen, 2—1. De spanning, die er uit dreigde te gaan, keert met een slag terug. Kerkrade heeft den juisten weg naar doel gevonden. De rechtervleugel Von denhoff—Scheelen wordt nu volop in het spel betrokken. Scheelen, die voor rast niet zoo op dreef was, verricht nu keurig werk en passeert v. d Heuvel zooals hij wil. Afwisselend naar l'nks en rechts transporteert Rouckens nu den bal, met het gevolg, dat de Kolping-achter- hoede uit elkaar wordt gerukt. Er staan nu kansen te over om te schieten en daarvan wordt door Bremen en Vondenhoff ruimschoots ge profiteerd. Van Rooy wordt dan ook verschillende malen aan het werk gezet, een paar harde schoten vinden bij hem geen genade. Kolping verdédigt stug tegen de stormloopen van Kerkrade en brengt het zelfs tot eenige zeer gevaarlijke uit vallen, bij een waarvan Ries door uitloopen en door zich voor de voeten van Verhoeven te werpen, ternauwernood redding kan brengen. Tien minuten voor het einde geeft Scheelen een afgepasten voorzet, de bal komt bij Lambie, die met een eleganten kopbal Van Rooy voor de derde maal passeert, 31. Kerkrade blijft dan nog het beste van het spel behouden, maar tot doelpunten komt het niet meer. Wanneer scheidsrechter Van Veen tenslotte het einde fluit, heeft Kerkrade een verdiende overwinning geboekt. Opnieuw hebben de Belgen Zondag in hun Eeuwfeest Stadion te Brussel gespeeld. Ditmaal was Duitschland de tegenpartij en hebben de gastheeren het heel wat slechter gemaakt dan veertien dagen geleden tegen de Fransche ploeg. De Duitschers hadden voor deze ontmoe ting lang hun sterkste team niet opgesteld. Zoo telden wij slechts enkele spelers, die in Amsterdam tegen Holland van de par. tij waren. De nederlaag der Roode Duivels zou dan ook al zeer weinig eervol zijn ge weest, ware het niet dat de cijfers absoluut geflatteerd voor de gasten kunnen worden genoemd. In het veld waren de Belgen niet zooveel minder als deze cijfers zouden doen veronderstellen. In de tweede helft is er zelfs een periode van Belgisch overwicht geweest. Waren echter de Duitschers bij het maken der doelpunten niet ongelukkig, het tegendeel kon wel van de Belgen wor den gezegd. Er waren naar schatting 30.000 toeschou wers toen scheidsrechter van Moorsel, bijge staan door de linesmen Langenus en T,I>u- wens, liet beginnen. De Duitschers hadden het eerst het nadeel van den wind. Met een verdiende overwinning hebben de Volendammers gisteren bewezen dat het gelijke spel voor eenige weken in Uulft een vergissing is geweest. Thans hadden de Ulftenaren maar heel weinig in te brengen en waren de wijd broeken met dezelfde geestdrift bezield geweest als vorige week tegen H. B. C., dan was de score ongetwijfeld nog grooter geworden. Een handicap was het voor Volendam, dat Koning wegens een blessure slechts op halve kracht kon spelen. Toch demonstreerde het Volendam- mer aanvalsqumtet dezen middag een keurige partij voetbal. Vooral Bond blonk uit. De Ulfter verdediging was in goeden vorm, vooral de rechtsback en keeper. Van de overige spelers van S.D.O.U.C. viel alleen de linksbuiten op. Voor de rust kwam van zijn voet tweemaal een goed schot, doch in de tweede helft was de meerderheid der thuisclub zoo uitgesproken, dat- hem geen bal meer toegespeeld kon worden. De halflinie der thuisclub was zoowel verdedi gend als aanvallend weer uitstekend. De beide backs maakten slechts weinig fouten en Sier deed het weinige wat hij te doen kreeg naar behooren. Even half drie wordt afgetrapt. Reeds na 2 minuten krijgt Sier uit een pass van Bond een kans, doch zijn schot wordt gestopt. Het zelfde lot ondergaat een schot van Koning. Een voorzet van H. Smit wordt door Bond naast gekogeld. Ulft tracht het spel te verplaatsen, maar Sier vangt klemvast de boogschoten van den linksbuiten. Pooyer krijgt een mooie kans, doch zijn schot gaat naast. Het Ulft-binnentrio loopt teveel op een kluwen, waardoor Koning en Bond steeds tijdig kunnen ingrijpen. Een hard schot van Tuyp wordt door een der backs van richting veranderd, doch de keeper kan den moeilijken bal stoppen. Na 35 minuten komt de eerste goal, door Het begin was wel buitengewoon sensatio neel. Nog geen minuut was de strijd oud toen de eerste Belgische aanval een schitterend doelpunt van Isenborghs opleverde. Een prach tig hoog schot van flinken afstand vloog on houdbaar in het Duitsche doel. 10. Nog was de vreugde niet bedaard of Badjou maakte een groven blunder, door een bal, waarnaar hij uit liep, te missen, zoodat Fath geen moeite had om de partijen op gelijken voet te brengen. 1—1. Twee doelpunten in iy, minuut! Hiermede was de doelpuntenhonger voorloo pig gestild. In het veld waren de partijen vol komen aan elkaar gewaagd. Duitschland speel de met drie backs, terwijl de rechtsbinnen Siff- ling de halflinie versterkte. Lenz, de midvoor, was de gevaarlijke man. De Belgen waren in die periode gevaarlijker dan hun tegenstanders, doch op het beslissende moment ontbrak het in de roode aanvalslinie aan een goed schot, Bovendien hield keeper Jacob heel wat ballen uit zijn doel. Twaalf minuten voor rust ging Lenz de Belgische backs voorbij en leidden de gasten, eenigszins tegen de verhoudin in, met 1—2. Kort hierop moest Capelle zich wegens een blessure laten vervangen door Mondelé, terwijl nog voor de rust keeper Badjou eveneens ver dween en vervangen werd door Christaens van Liersche S. K. In den stand kwam geen veran dering voor het rustsignaal. De Belgen begonnen na de hervatting zeer enthousiast en het duurde niet lang of het Bel gisch gezinde publiek leefde volkomen in den strijd mee. Een en ander leidde tot een vrij sprekend Belgisch overwicht, doch ook thans weer bleef het aantal goede schoten schaars en kon de Duitsche verdeiging de situatie mees ter blijven Uit een voorzet van links scoorde Lenz na ruim twintig minuten een derde doelpunt voor Duitschland. 13. Nog gaven de Belgen zich niet gewonnen, doch toen kort hierop Dammin- ger wederom voor de gasten scoorde, waren de Roode Duivels geslagen. 14. Scheidsrechter van Moorsel haalde zich hier op den toorn der Belgische supporters op den hals, toen hij een door Van Caelenbereh ge scoord doelpunt afkeurde, waarbij echter bleek dat de arbiter tevoren reeds voor een overtre ding tegen Duitschland gefloten had. Het ge volg was dat de Belgen op den rand van het strafschopgebied een vrijen trap kregen te ne men, welke niets opleverde. Fath scoorde vervolgens nog eens met een diagonaal schot, terwijl Damminger het halve dozijn tien minuten voor het einde vol maakte. 1—6. Hierbij bleef het. Een gevoelige nederlaag voor de gebroken Belgische ploeg, waarin ook De Vries ontbrak. Persoonlijk hadden wij op zijn plaats Versyp boven den Brusselaar Van Cae- lenbergh verkozen. Over 't algemeen stond het spel niet op hoog peil. De Duitsche ploeg, welke te Amsterdam van Holland won, was absoluut sterker. Rest ons nog te vermelden dat scheidsrechter van Moorsel den wedstrijd uitstekend heeft ge leid. Door enkele berichten zou men mogelijk het tegendeel kunnen concludeeren, doch het feit dat de Belgische supporters het met zijn beslissingen tegen 't einde niet eens waren doet niets terzake. Op dit punt zijn de Belgische voetbalenthousiasten niet slechter, doch zeker ook niet beter dan de onze. Het was ongeluk kig dat van Moorsel een Belgisch doelpunt moest afkeuren, terwijl door een Duitseher een overtreding was begaan. De arbiter had echter tevoren gefloten en kon de goal dus niet toe kennen. Overigens had de Hagenaar den grootst mogelijken steun aan de beide grensrechters, die, in tegenstelling met hetgeen wij zoo vaak bij internationale wedstrijden zien, hun taak op de meest correcte wijze vervulden. De elftallen waren als volgt: Duitschland: Jakob (Jahn Regensburg) Munkert Busch (F. C. Nümzerg) (Duisburg 99) Gramlich Goldbrunner Schulz (Eintr. Frankf.) (Bayern München) (Arm. Hann. Capt. Lehner Siffling Lenz (Sew. Augsb.) (W. Mannh.) (Borussia Dortm.) Damminger Fath (Karlsruher F.V.) (Wormatia Worms) Van Beeck Isenborgs Capelle (Antw. F.C.) (Beersch. A.C.) Standard C. L.) Voorhoof Van Caelenbergh (Liersche) (Union) Claessens Strynen Dalem (Un. St. Gilloise) (Berch. Sport) (Stand. C.L.) Smellinckx Paverick (Un. Ct. Gilloise) (Antw. F. C.) Capt. Badjou (Daring C. B.) België Zondagmiddag werd in het Olympisch Stadion te Amsterdam de twaalfde hockey- landenwedstrijd NederlandDuitschland door de Oranjehemden met 21 gewonnen, een zege, die zeker verdiend mag worden genoemd. Duitschland werd over het alge meen sterker geacht dan Engeland, hetgeen onjuist is gebleken. Maar de 21-overwin- ning op onze zoo zeer gevreesde Ooster buren accentueert nog eens duidelijk het meer dan fraaie resultaat, dat Nederland enkele weken geleden tegen Engeland be haalde. De leoiding was in handen van de heeren Van 't Lam (Nederland) en Heimann (Duitsch land). De opstelling was als volgt: NEDERLAND: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (H. O. C.). Midden: H. de Looper (Hilversum), Houtzager (Gooi) en Van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal)Schnitger (P.W), Van den Berg (Amsterdam), Caviët (Gooi) en Van der Haar (H. H. Y. C.). DUITSCHLAND: Doel: Warnholtz (Harvestehude Hamburg). Achter: Kenmer (Berliner H. C.) en Zander (Berliner S. V.). Midden: Gerdes (Münchener S. C.), Klein- geist (Berliner S. V.) en Schmalix (Ber liner J. C.). Voor: Bieberbach (Berliner H. C.), Hamel (Berliner H. C.), Weiss (Berliner Sportclub), Scherbarth (Berliner S.V.) en Katzenstein (Harvestehude Hamburg). Het Oranjeteam was aanvankelijk iets ster ker, hetgeen enkele corners zoowel lange als strafcomers op het Duitsche doel tot gevolg had. De Duitsche keeper kreeg enkele schoten te verwerken, waarbij hij zich zeer betrouwbaar toonde. De tegenaanvallen, in shortpassing opgezet, waren zeer gevaarlijk en ook Duitsch land kreeg twee strafcomers te nemen. Het meeste gevaar in onzen aanval kwam van rechts, waar Gunning goed in vorm bleek te zijn. Bij de Duitschers werd het spel zeer kort gehouden, waardoor onze verdediging steeds gelegenheid kreeg om in te grijpen. Een schot van den linksbuiten Katzenstein werd keurig door De Looper gestopt. Na zeer snel combineeren was Scherbarth even later door onze verdediging heen. Zijn schot ging langs keeper De Looper, die uit zijn doel gekomen was, maar Tonny van Lierop was teruggesneld en in doel liggend sloeg hij den bal er uit. Inderdaad gebeurde dit achter de doellijn, zoodat de heer Hei mann terecht doelpunt voor Duitschland gaf. Er waren toen 20 minuten gespeeld 6—1. Van eenige meerderheid was geen sprake, de beide verdedigingen kregen volop werk en de strijd was uiterst spannend, niet het minst door het razend snelle tempo, waarin gespeeld werd.. Bieberbach, de Duitsche rechtsbuiten ge raakte geblesseerd en werd vervangen door Uhl (Berlijn) In den stand kwam verder geen verandering meer, zoodat de rust met een 10-voorsprong voor Duitschland inging. Zonder bepaald gevaarlijk te zijn, was Duitschlandna de hervatting in het veld eenigen tijd iets sterker, maar aangemoedigd door het geestdriftige publiek, gingen de Oranjehemden al spoedig weer tot den aanval over. Kort hierop kwamen de momenten, waarin de overwinning werd bevochten. Een der Holland- sche aanvallen had een strafcorner tot resul taat. Ditmaal kwam Tresling, de strafcorner specialist naar voren en uit den goed aangege ven bal van Van der Haar, scoorde Tresling met een hard laag schot, dat langs vele beenen ging, den gelijkmaker. Er waren toen 12 mi nuten gespeeld. Twee minuten later herhaalde zich precies hetzelfde. Wederom nam Van der Haar een strafcorner, keurig werd de bal neergelegd en Tresling sloeg met een hard laag schot het tweede Nederlandsche doelpunt langs de Duit sche verdedigers, 21. In drie minuten tijds was de naderende ne derlaag in een overwinning omgezet. Duitschland was na deze beide Nederlandsche doelpunten iets in de meerderheid, maar moei lijke schoten kreeg De Looper niet te verwer ken, terwijl onze middenlinie de defensie krachtig steunde. De Nederlandsche aanvallen, hoewel nu iets minder in aantal, bleven gevaarlijk, waarbij de rechtervleugel verreweg het gevaarlijkste was. Onder groote spanning kwam het einde met een Nederlandsche zege. De kracht tusschen beide teams was in dezen wedstrijd vrijwel gelijk. Nederland hield het spel op de bekende wijze open, waardoor het verrassende element* sterk tot uiting kwam. Dit was juist niet het geval bij de Duitschers, die vooral in de eerste helft het spel veel te kort hielden. Een kolfje naar de hand van Waal en Tresling. In technisch opzicht was er vrijwel geen verschil te bekennen. Wij meenèn, dat grootere geestdrift en het doorzettingsvermogen der Hollanders ten slotte den doorslag hebben gegeven. Waarbij boven dien de snelheid en het uithoudingsvermogen zeer te loven vielen, twee machtige wapens in de Nederlandsche handen, die niet in het minst te danken zijn aan de speciale training, welke men in de afgeloopen maanden heeft onder gaan. Doelman De Looper heeft ook ditmaal zijn doel goed verdedigd. De Waal en Tresling, die Zondag reeds voor de 38ste maal het Oranje- hemd droegen een record op hockeygebied! waren uitstekend op dreef. Wat Tresling in snelheid misschien iets te kort mocht komen, vergoedde hij ruimschoots door zijn keurig op stellen. En zijn twee doelpunten brachten Ne derland de overwinning. In de middenlinie waren alle drie spelers op dreef. Van Lierop speelde zijn 29sten internationalen wedstrijd en nog steeds is hij een der steunpilaren van het Oranjeteam. De Looper deed niets voor heiu onder, vooral het aangeven van den laatste is heel goed verzorgd, daar hebben Gunning en Schnitger van kunnen profiteeren. In de voor hoede was de vleugel Gunning-Schnitger verre weg het beste gedeelte. Uit Berlijn wordt gemeld, dat men in Duit sche hockeykringen een gelijk spel tegen Ne derland beter de verhouding achtte dan de 1—2 nederlaag. Duitschland's techniek en samen spel vond men beter, doch de Nederlanders waren sneler en speelden energieker. De beste Nederlandsche spelers vond men de keme backs De Waal en Tresling, alsmede de half- spelers De Looper en Van Lierop, terwijl ook Van den Berg geroemd wordt. Over de beide scheidsrechters van 't Lam en Heimann is men minder goed te spreken. Men vond dat beiden te veel voor kleinigheden floten. Slechts twaalf deelnemers liggen nog zonder strafpunten in de Rallye naar Morocco. Dit zijn Pieter Bon en M. de Wit, gestart te Brus sel met Ford, Oousin (Buick), Campel (Re nault), Fischer (Alfa Romeo), Hasse (Adler), Real (Renault), Legre (Panhard), De Bremond (Ford), Frotegnac (Ford)Amboud (Ford), Cayla (Ford) en von Guillaume (Adler). Voorts hebben 11 deelnemers strafpunten op- geloopen zoodat nog 23 wagens doorrijden. Pooyer uit een corner gescoord. De laatste mi nuten voor de rust blijft Volendam domineeren. Na de rust met den wind tegen is het voor goed gedaan met Ulft. Steeds is de Volendam- aanval aan het woord. Succes blijft dan ook niet lang uit. Pooyer zet goed voor en Jonk kopt hoog in het net (2—0). Schoten van Bond en Jonk worden keurig gestopt. Bond heeft meer succes als hij den bal van Pooyer krijgt toegespeeld en onberispelijk doelpunt (30). Even komt er wat meer geestdrift in het Vo- lendammer spel, doch de U-verdediging weet herhaaldelijk redding te brengen. Toch moet zij nog eenmaal zwichten als Koning goed doorzet en Jonk maar voor bet inschieten heeft (40). Runderkamp en Tuyp Jr. wisselen van plaats en eerstgenoemde toont zich in de laatste mi nuten uitstekend op deze plaats. Onder een voortdurend Volendam-overwicht verstrijken de laatste 10 minuten, zonder dat de score ver hoogd wordt. De Ulftenaren houden nog hard nekkig vol om de twijfelachtige eer te redden, doch hun spel is van dien aard, dat Sier slechts eenmaal handelend behoeft op te treden. Als de beroemde nachtkaars gaat de wedstrijd uit. De heer Aniens leidde op bekwame wijze. De beide verdedigingen waren in goede con ditie en ofschoon de zwartjes betere scorings kansen kregen dan de Grafelijken, werd er met dubbel blanken stand gedraaid. Na de hervatting was de thuisclub gesteund door den sterken wind sterk in de meerderheid, A. Mentinck, Schoonen en v. Gorp misten op gelegde kansen, 'n Goeden voorzet van Schoonen kopte F. Dries rakelings over. Na goed samenspel tusschen van Gorp en Schoonen redde Philippus vallende. Maar even voor het einde scoorde F. Dries met een prach tig schot het verdiende winnende punt (1—0). Zoowel V.V.IJ. als HM.S. tellen twee inval lers. Van den aftrap af onderneemt V.V.IJ. een aanval, welke door v. Hilten wordt afge slagen. Als H.M.S. ingespeeld is wordt keeper Moes meerdere malen op de proef gesteld; schoten van Budel en de Bruijn worden af doende weggewerkt. Als Geelen naar Jac. de Hosson plaatst, zwenkt deze naar binnen en schiet hard in. Het harde, lage schot blijkt keeper Moes te mach tig (1—0). De IJselsteiners kunnen het voorloopig niet verder brengen dan tot de backs van de tegen partij. Een enkel schot wordt door de Keijzer onderschept. Wanneer de Bruijn en Versteeg naar een Imogen bal koppen, loopen beiden verwondingen op en vallen uit. De gasten krijgen een goede kans als Har- tings doorgebroken is, maar het schot van v. d. Voorn wordt door de Keijzer keurig gestopt. De laatste minuten voor de rust wordt V.V.IJ. geheel ingesloten. Met een omhaal verhoogt R. Dubel den voorsprong 20. Na de thee nemen de gastheeren het kalm op, terwijl V.V.IJ. zwoegt om den achterstand in'te halen. Elbertse lost een kogel welke juist overgaat, terwijl Hartings alle pogingen in het werk stelt v. Hilten voorbij te komen; het lukt evenwel niet. V.V.IJ. verkleint den achterstand door een hard schot van J. Hartings, dat de Keijzer onvoldoende stopte 21. Als H.M.S. zich nog eens inspant volgt een belegering op het doel der IJselsteiners. Met veel geluk ontkomt V.V. IJ aan een doorboring: keeper Moes krijgt veel werk. H.M.S. verslapt dan weer, waarvan V.V.IJ. dankbaar gebruik maakt en uit een scrimmage Iweet C. Hartings den gelijkmaker te scoren 22. Als een tweetal hoekschoppen door A. Ter- steeg zijn weggewerkt, wordt het einde aange kondigd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9