Velsens nieuwe burgervader UW VERSTOPPING iZAL VERDWIJNEN LAXEER-AKKERTJES semanj t HOEDEN 51ECHTH00REHD? 'CEEim/ET H.VPAULC. KAISER KARPETTEN PLECHTIGE INSTALLATIE K. GR0USTRA TABAK m KATHOLIEKEN Familieberichten TARVO-brood, I .--i tn A GEBRS. BRAAKMAN DONDERDAG 2 MEI 1935 Het noodlijdende visscherijbedrijf heeft de bijzondere aandacht van den nieuwen burge meester „Welkom in zee, schipper Rede loco-burgemeester De burgemeester spreekt Rede van den heer Vermeulen Hoogheemraadschap van Rijnland BENNEBROEK DRIEHUIS HAARLEMMERLIEDE SPAARNWOUDE HEEMSTEDE VELSEN ZAANDAM ZANDVOORT RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STOOMEN VORMEN Dr. S. P0STHUMA, PRAKTIJK HERVAT. UITBREIDINGSPLAN „ZUID-OOST" S0N0T0NE COMPAGNON de superieure broodvoe ding voor klein en groot, alleen echt in den perka menten zak met portret van den boer. Uw eigen bakker bakt het! lAXEER-AKKÉR'TJ TE HUUR ONDER- EN BOVENWONINGEN BROOD ASSORTIMENT CENT Het g roote Au pin g-S ucces BETER DAN ANDERE Openbaar Slachthuis VERSCH RUNDVLEESCH STUDIEBEURZEN TAFEL - DIVANKLEEDEN KLEINE HOUTSTRAAT 49 A 0.50 per week Grijs haar maakt oud Mevr. J. v. d„ Werff Oe nieuwh burgemeester van Velsen, mr, M. M. Kwint, is hedenmorgen, in een bui tengewone vergadering in den raad dier ge meente, plechtig geïnstalleerd. De plechtigheid werd bijgewoond door de hoofden van de verschillende bedrijfstakken van dienst, directeuren van gemeentelijke in stellingen, den Commissaris van Politie en an dere functionarissen. Namens de gemeente Zuilen waren aanwe zig de heeren A. J. v. d. Weerd, gemeente secretaris; loco-burgemeester J. J. J. Buys, wethouder van Volksgezondheid; J. Vlaming, wethouder van onderwijs; N. A. Zachte, wethouder van Sociale Zaken; J. C. Plomp, gemeente-ontvanger; dr. Frederikse, gemeente arts; J. C. Edelcourt, administrateur van Maat schappelijk Hulpbetoon; K. Kievit, gemeente raadslid; P. J. Lamie, chef afd. Onderwijs; M. Kranen, chef afd. Financiën; A. Slotboom, ad ministrateur van het Bedrijf der Werkloosheids voorziening; J, Post, J. Hemmink en A. Ver steeg, allen hoofdagenten van het Zuilensch Politiecorps. Onder de aanwezigen merkten wij voorts op den burgemeester van Bloemendaal, jhr. C. J. A. den Tex, den burgemeester van Beverwijk, mr. H. J. J. Scholtens, en den burgemeester van Wijk aan Zee en Duin, den heer H. Rothe. Vervolgens de burgemeesters van Abcoude en Maam en den heer R. G. Rijkens, oud-burge meester van Velsen en eveneens den inspecteur van het L. O. te Alkmaar, den heer G. C. Dun. De vergadering werd geopend door den loco burgemeester, die een bijzonder woord tan wel kom richtte tot den heer Rijkens, de familie van den nieuwen burgemeester en de talrijke autoriteiten en belangstellenden. Vervolgens deed de voorzitter mededeelir.g van het bericht van de benoeming van mr. Kwint tot burgemeester van Velsen, waarna hij de raadsleden de heeren Handgraaf en Visser uit- noodigde, den burgemeester binnen te leiden. Nadat mr. Kwint de raadzaal was binnengeleid en de voorzitterszetel had ingenomen, nam de loco-burgemeester, wethouder J. C. Dunnebier, het woord voor het uitspreken van de instal latie-rede. Het is nog maar 3 jaar en enkele dagen geleden, aldus de heer Dunnebier, dat ik op deze plaats, op hetzelfde uur, Uw voorganger als Burgemeester dezer Gemeente mocht in- stalleeren. Met veel energie en toewijding heeft deze zich, gedurende de korte periode van zijri biir-; ■"iremeesterschap, aan onze Gemeente gegeven, _sen gaarne hadden wij hem nog een reeks van Jaren zijn arbeid voor onze nijvere bevolking zi«n voortzetten. God heeft het anders beslist en hiervoor hebben wij ons te buigen. Op Zaterdag 13 April werd aan alle onze kerheid omtrent den opvolger een einde ge maakt door het K. B., dat bekend maakte, dat Burgemeester Kwint, van Zuilen, met ingang van 1 Mei tot Burgemeester van Velsen was benoemd. En zoo mag ik U dan thans officieel als zoo danig welkom heeten namens onze Gemeente, den Raad en het College van Burgemeester en Wethouders. Ongetwijfeld zal er groot verschil bestaan tusschen uwe oude en uwe nieuwe Gemeente. Velsen, met zijn bijna 45.000 inwoners, zijn oppervlakte van ongeveer 5000 H.A., zal, als 4e gemeente onzer Provincie, wel veel van U vragen. Doch gij zijt jong en de berichten uit Uwe vorige gemeente 'getuigen van werklust en doorzettingskracht. Onze moeilijkheden zijn U niet geheel onbe kend. Ik spreek dan ook de hoop uit dat, wan neer U zich na eenigen tijd op de hoogte zult hebben gesteld van allerlei zaken, U zich vol ledig wilt geven om zoo mogelijk te komen tot herstel en nieuwen opbloei. Vooral naar opleving onzer visscherij, welke in het westelijk deel onzer Gemeente zulk een belangrijke plaats inneemt, wordt verlangend uitgezien. Moge mede door noodzakelijken steun onzer Regeering spoedig verbetering in treden. Al mogen wij door den economischen ach teruitgang en de werkloosheid in groote zor gen verkeeren, toch behooren wij, dank zij de door den Raad tot stand gebrachte bezuinigin gen en mede door de wet op het werkloosheids- subsidiefonds, niet tot de noodlijdende gemeen ten. Om hiertoe te geraken hebben wij veel moe ten prijsgeven. Moge het U gegeven worden aan deze toe komst krachtig mede te werken. Ik durf te verzekeren, dat U hierbij, voor den tijd, die ons als Raad nog rest, steeds op den steun van den geheelen Raad zult kunnen re kenen. Er mogen hier in den Raad, evenals over al, vogels van diverse pluimage zitten, allen zoeken toch het goede voor onze gemeenten. Moge ook onder Uw leiding deze geest zich in onze vergaderingen handhaven. Als College van B. en W. kunt U op ons aller medewerking rekenen en wij hopen onder Uwe leiding op een even aangename wijze de zaken af te doen of voor den Raad voor te bereiden. Rest mij nog U te verzekeren, dat U hier over een goeden staf van ambtenaren kunt beschikken, op wier hulp U nimmer tevergeefs een beroep zult doen. Hiermede draag ik het voorzitterschap over Na deze woorden overhandigde de heer Dun nebier den nieuwen voorzitter den ambts keten. Vervolgens nam mr. Kwint het woord om zijn college en raad voor de eerste maal toe te spreken. Vreemd zal het U te moede zijn, zoo zei hij na da gebruikelijke dankwoorden voor zijn be noeming, thans den voorzitterszetel te zien in genomen door hem wien de eer is te beurt ge vallen de opvolger te zijn van wijlen mr. F. L. J. Rambonnet, den voortreffelijken magistraat, den trouwen houder uwer belangen, die in zijn helaas te kortstondige ambtsperiode reeds zoo zeer uw aller vertrouwen en sympathie hesft weten te verwerven. Hem zij door mij, zijn ambtsopvolger, nog eenmaal in deza zaal groote en eerbiedige dank gebracht voor wat de ge meente Velsen hem verschuldigd is. Dooi mijn installatie is er thans een einde gekomen aan een interregnum van een drietal maanden en ik prijs mij gelukkig, mijnheer de loco-burge- De heer mr. M. M. Kwint, die heden morgen als burgemeester van Velsen geïnstalleerd is meester dat het mijn eerste officieele hande ling mag zijn om sprekende namens Raad en Gemeente U dank te zeggen voor de uitnemen de wijze, waarop Gij, naast Uw omvangrijke wethouderlijke taak, het Burgemeestersambt hebt waargenomen. Eenmaal te meer hebt Gij hierdoor de gemeente Velsen aan U verplicht. Door haar fraaie ligging en rijk natuurschoon van ongewone bekoring, belangrijk door het ge vestigd zijn van groot-industrieën van inter nationale vermaardheid, in het bezit van de grootste continentale visschershaven met veel soortige nevenbedrijven, kunnende bogen op waterbouwkundige werken van den eersten rang, door wegen te water en te land recht streeks verbonden met de hoofdstad des Rijks, heeft deze gemeente op mij een diepen en groo- ten indruk gemaakt, toen ik voor het eerst in nader contact met Velsen werd gebracht. Ik ben er ten volle van overtuigd, dat een uiterst moeilijke en zware taak ons wacht; nieuwe en mij geheel vreemde belangen worden aan mijn zorgen toevertrouwd. De sombere tijden van economische depressie waarin onze sa menwerking aanvangt, verzwaren onze verant woordelijkheid. Met deernis denk ik daarbij aan die groote schare onzer nijvere inwoners voor wie geen arbeid te vinden is en die niet meer in staat zijn zelve in hun onderhoud te voorzien. Uiterst gecompliceerd is onder deze on gunstige conjunctuur de taak van hen, die lei ding moeten geven aan industrie, handel en visscherij; tastende hun weg zoekende te mid den van invoerverboden en contingenteerings- bepalingen, veelal gehandicapt door valuta moeilijkheden, kampende met vaak ontmoedi gende bedrijfsresultaten, is er inderdaad veel taaie energie en groote vastberadenheid noodig om niet bij de pakken te gaan neerzitten. Mocht ik hen bij hun onvermoeid strev^i om bestaan de bronnen van inkomst te behouden en nieuwe aan te boren van dienst kunnen-zijn, zon kun nen zij zich reeds van te voren van mijn meest gul geboden medewerking verzekerd houden. Van U, mijne Heeren Leden van den Raad, ver wacht ik in de allereerste plaats: voorlichting. Daarnaast roep ik de medewerking en steun in van een lange rij onzer verdienstelijke mede burgers, waarmede ik spoedig in aanraking hoop te komen. Ik heb hier het oog op de ver zorgers der geestelijke belangen onzer gemeen tenaren, bestuurderen der onderscheidene kerk genootschappen en van corporatiën en vereeni- gingen, werkzaam op hygiënisch, sociaal, spor tief en cultureel gebied. Ik stel er prijs op te verklaren, dat de nood in het visscherij-bedrijf van stonde aan mijn bijzondere aandacht zal hebben, en er door mij naar zal worden gestreefd om met den onmisbaren steun der Regeering dit voor onze gemeente zoo waardevolle bedrijf voor ondergang te vrijwaren. Uit de rede van den loco-burgemeester ver nam ik, dat door uw Raad belangrijke be zuinigingen zijn tot stand gebracht; hier door ontstaat er reeds contact tusschen U en mij, want ook ik ben van meening, dat aanpassing ook voor onze gemeentelijke huishouding aan een verlaagd welvaartsni veau een onafwijsbare postulaat is. Hoe ver men op dien voor velen moeilijk begaanbaren weg moet voortgaan acht ik een vraag van bestuursbeleid. Met een zekeren trots en zeer terecht kondigde Uw loco-burgemeester mij aan, dat Velsen niet noodlijdend is. Ik vernam dit met vreugde, al moet ik er aan toevoegen dat dit op zichzelf verheugende feit ons allerminst ont heft van de verplichting de alleruiterste sober heid in acht te blijven nemen. Aan mijn bestuursperiode in mijn vorige ge meente zal ik steeds een onuitwischbare en dankbare herinnering bewaren. Velsen, Noord- Hollands vierde gemeente; Zuilen, Utrechts vierde gemeente. Inderdaad een toevallige co ïncidentie, maar toch brengt dit punt van over eenkomst en er zijn er veel meer tus schen mijn voormalig en toekomstig arbeids veld mij al nader tot u. Moge ik mij spoedig geheel in uw kring thuis gevoelen en moge on derling en wederzijdsch vertrouwen ons samen binden. Zich tot de wethouders wendende, zei de bur gemeester, dat de aanvankelijke kennismaking hem voor de toekomst het beste doet verwachten. Moge onze gezamenlijke arbeid geschieden in een sfeer van onderlinge waardeering en goe de kameraadschap. Afzonderlijk richtte spr. zich vervolgens tot den gemeente-secretaris, den Commissaris van Politie, de directeuren der gemeentelijke instel lingen, de hoofden van de verschillende takken van dienst en verder alle gemeentelijke func tionarissen, en hij wenschte hun toe, tezamen met hem te mogen gevoelen het voorrecht om werkzaam te zijn ten bate van het algemeen be lang. Den loco-burgemeestér was hij voor zijn vriendelijke en hartelijke welkomst-woorden er kentelijk. Ik waande mij daarbij een oogenblik aan onze IJmuider havens. Er is mij n.l. ver haald, dat op het moment, waarop de boot de buitenhaven verlaat en zee kiest, de stuurlie den, matrozen en het verdere deel der beman ning hun kapitein een: „Welkom in zee, schip per" toeroepen; zoo klonk mij Uw welkomst woord toe; maar laat m(j dan daarop ook mo gen antwoorden met het weliswaar traditionee- le, maar mij uit het hart wellende: „Welkom in Zee, mannen." Tenslotte verklaarde spr., diep doordrongen van de groote verantwoordelijkheid op hem ge legd en in diep besef, dat hij in het hem ge stelde vertrouwen alleen door een ernstige en voortdurende inspanning van al zijn krachten zich zal kunnen waardig toonen, zijn gehee- le persoon bereid ten dienste van de raadsle den en hij eipdigde met de volgende woor den: Ik aanvaard hiermede het burgemees tersambt dezer gemeente en het voorzitter schap van uwen raad en roep onder erkenning van onze menschelijke onvolkomenheid des Allerhoogsten bijstand in. De heer Vermeulen als oudste raadslid richt te dan namens den geheelen raad een hartelijk welkomstwoord tot den burgemeester. Onze gevoelens, aldus sp;.'., zijn gemengd met weemoed omdat het nog nas drie jaar ge leden is, dat wijlen de heer Rambonnet als bur gemeester werd geïnstalleerd. Diens opvolger te zijn is geen gemakkelijke taak, doch dit behoeft geen aanleiding te zijn tot zwaarmoedigheid. Wij verwacht engeen kopie, want dat zou na maak zijn. Het feit dat uw voorganger zich een groote plaats verworven heeft in de harten der Velse- naren, is voor u een aanmoediging. Dat bewijst, dat Velsen een hart bezit, dat waard is gewonnen te worden, ook door u. Spr. wilde het nu niet hebben over economi sche moeilijkheden, maar er heerscht thans een geestelijke crisis, die gevaarlijk is. Spr. hoopte dat het den nieuwen burgemeester gegeven zal zijn, in deze gemeente de orde te handhaven en de rust te bewaren. In een opzicht, aldus spr., bent u hier gekomen in een gelukkigen tijd. Over de lage landen tusschen Den Haag en Velsen hebben donkere wolken gehangen, doch die zijn thans weer opgetrokken. Moge onder uw leiding en onder uw bestuur een gelukkige samenwerking met Den Haag voortduren. Spr. hoopte dat de burgemeester een nauwe samenwerking met den geheelen raad zal mogen in stand houden en bevorderen. Ten slotte herinnerde spr. er aan dat Mr. Kwint in dit zittingsuur reeds de derde voor zitter van den raad was. Bij de installatie van burgemeester Rambon net had spr. ook het woord gevoerd en daarbij gezegd dat hij verwachtte, den laatsten keer een burgemeester geïnstalleerd te hebben. Dat heeft niet zoo mogen zijn. Wat toen verwachting was, wilde spj-. thans uiten als wensch n.l. dat dit de laatste keer zou zijn dat hij een komenden of gaanden bur gemeester toesprak. Spr. wenschte den heer Kwint een langdu- rigen ambtstijd toe. De voorzitter dankte daarop met eenige har telijke woorden waarmee de plechtigheid ge sloten was. Na de installatie werd een gemeenschappelijke lunch gebruikt, waarna onder leiding van een der ingenieurs van het Hoogovenbedrijf te Vel sen een rondgang door dit bedrijf werd ge maakt om de vervaardiging der producten van dit bedrijf in oogenschouw te nemen. Als slot van den middag had daarna een rondgang door Velsen plaats. In de te Leiden gehouden Vereenigde Ver gadering van het hoogheemraadschap van Rijn land werden toegelaten als hoofdingeland voor het tweede district J. P. Rijnierse te Sloten, voor het derde district O. de Kok te Haarlem mermeer, voor het zesde district L. Onderwater te Lisse, voor het zevende district L. Kranen burg te Haarlemmermeer en voor het tiende district W. Los te Alphen a. d. Rijn, terwijl werden toegelaten als hoofdingeland-plaats- vervanger voor het zevende district A. J. de Wildt te Haarlemmermeer en voor het tiende district Jhr. G. J. Stoop te Alphen aan den Rijn. Aan den nieuw-benoëmden Rentmeester van Rijnland, Jhr. dr. L. W. E. van Heurn werd toegestaan zijn woonplaats in Oegstgeest te hebben. Op zijn verzoek werd aan ir. P. Hoogenboom wegens gezondheidsredenen met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend als ingenieur van Rijnland. De staat van af- en overschrijving op de be- grooting voor 1934 werd vastgesteld met een totaal van ƒ8180.54 voor den gewonen dienst en van 2190 voor den buitengewonen dienst. R. K. Kiesvereeniging. Het politiek advies voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is door den verkiezingsraad als volgt samengesteld. 1 P. J. van Berkel; 2. J. F. van Lierop; 3. M. Otte; 4. B. P. Heemskerk; 5. J. Hoogervorst; 6. R. Lommerse; 7. A. Teeuwen; 8. J. Brink. Zondag 5 Mei is in het R. K. Vereenigingsge- bouw gelegenheid om te stemmen over dit ad vies en wel van 912 en van 24 uur. Diege nen, die accoord gaan met dit advies, maken het hokje voor het advies geplaatst, rood, en zij die afwijkend wenschen te stemmen, num meren de candidaten, die aan de achterzijde van het biljet alphabetisch geplaatst zijn in de volgorde, zooals zij die wenschen, men moet ze echter alle 8 nummeren, anders is de stem van onwaarde. R. K. Volksuniversiteit. De cursussen van de R. K. Volksuniversiteit, die wegens het ver trek van Pater Arts gestaakt waren, zullen van af heden Donderdag avond op de gewone wijze worden voortgezet. De lessen zullen thans gegeven worden door de paters Strijbosch, v. d. Vrande en Vermin. Eventueele wijzigingen in de indeeling van het programma zullen nog nader worden be kend gemaakt. AFSCHEID ZUSTER ANNACLETA Dinsdagavond heeft in het verenigingsge bouw het afscheid plaatsgehad van Zuster Anna- cleta, die bijna 15 jaar aan de R.K. School te Haarlemmerliede is werkzaam geweest. De zaal was voor deze gelegenheid feestelijk versierd. Bij de intrede van de scheidende zuster werd door de, tot in de hoeken gevulde, zaal een laat ste welkomstlied aangeheven. De Zeereerw. Pastoor opende met een passend woord tot de aanwezigen en de vertrekkende zuster, waarna door alle schoolkinderen een lied werd gezongen. Nu werd door een jongen en een meisje van de school een mooie samenspraak opgezegd tot zuster Annacleta. Door twee kleine meisjes werden bloemen aan geboden. De mondaccordeonclub gaf eenige nummegtje^ ter afwisseling. De Zeereerw. Pastoor overhandigde 'n cadeau van de parochianen, vergezeld van een kort woord van dank voor de moeite die zij gedaan heeft voor de schooljeugd in de jaren, die zij hier heeft gewerkt, en de waardeering daarvoor bleek wel uit het geschenk, een mooi H. Hart beeld met een prachtig tafeltje, te zamen on geveer 2 M. hoog. Zuster Annacleta dankte hierna voor het prachtig geschenk. Het woord werd nog gevoerd door verschillen de aanwezigen, o.a. namens de ouders der schoolkinderen, de oud-leerlingen, het gemeente bestuur, enz. Kapelaan Berger schonk de schei dende zuster nog een bjjbelsche geschiedenis. In een hartelijk dankwoord beschreef Zr. Annacleta haar werkzaamheden aan de school. Zij dankte allen nogmaals hartelijk voor de ver leende medewerking. Bij het verlaten van de zaal werd door allen een onophoudelijk „lang zal zij leven" aange heven. Ieder kon nu nog persoonlijk van haar afscheid nemen wat dan ook door allen is ge schied en waarmee deze prachtige avond tot het verleden behoorde. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: B. W. Uitendaal en A. J. v. d. Buut; A. de Groot en P. v. d. Lubbe; G. A. van Rhee en C. M. J. Roozen; J. Lodder en C. J. Juffermans; H. Neeskens en F. N. Grundmann. Getrouwd: H. P. v. d. Berg en M. v. d. Maden; H. M. Schuurman en E. R. Ruch; G. P. v. d. Geest en A. A. Bos; N. C. Schmidt en C. R. Flurscheinn; A. Vroolijk en G. J. Ch. Visscher. Overleden; A. Vrijburg, 71 jaren Roodvonk. Alhier zijn van 21 tot 27 April twee gevallen van roodvonk geconstateerd. De Emmabloem-collecte De op Dinsdag gehouden Emmablcem-collecte heeft opgebracht in IJmuiden 211.37, in IJmuiden-Oost 152.35, in Velsen 63.59, in Velsen-Noord 165 en in Santpoort 170.37. In totaal dus 762.68, het geen ruim 169 minder is dan verleden jaar. Het Noordzeekanaal Het verruimen van het Noordzeekanaal tusschen de kilometers- raaien 9700 en 15950 is door den rijkswaterstaat opgedragen aan de N.V. Bagger Mij. Bos en Kalis te Sliedrecht, voor 388.000. Uitbreiding algemeene begraafplaats B. en W. stellen den raad voor teineinde dit werk in werkverschaffing te kunnen doen uitvoeren, een crediet van 3250 toe te staan voor het vurgrooten van de begraafruimte op de alge meene begraafplaats. Oranjevereeniging Druiehuis Deze vereeni- ging hield haar jaarvergadering in 't Huis te Velsen. Daar de voorzitter, tandarts B. L. Paerl, wegens vertrek naar Amsterdam had be dankt, werd in zijn plaats tot voorzitter geko zen notaris J. H. A. M. Anten. De jaarverslagen werden uitgebracht en vast gesteld. De heer D. Schuitman bedankte als se cretaris, terwijl ook mevr. KreutzerMees als bestuurslid bedankte en pater W. M. Arts we gens vertrek eveneens bedanken moest. De heer Schuitman werd als bestuurslid her kozen, terwijl nieuw gekozen werden de heeren Selle, onderwijzer aan de R. K. Uloschool, van 't Kaar en P. Dam. Tot secretaris werd gekozen de heer J. J. v. d. Weele. De avond werd verder gezellig doorgebracht in verband met den verjaardag van Prinses Ju liana. Het kinderkoor onder leiding van mevr. Dora Arisz-Sehrama en ook de directrice zelf, zongen liederen. Tot de gezelligheid droeg voor al bij de muziek van het orkestje onder leiding van den heer van 't Kaar. Raadsverkiezing Het bestuur van de R.K. Staatspartij heeft naar aanleiding van de uit spraak der ledenvergadering besloten de gehou den stemming over de groslijst te vernietigen en een nieuwe stemming uit te schrijven op Zondag 12 Mei. R. K. KIESVEREENIGING Dinsdag werd in het R. K. Vereenigingsge- bouw een drukbezochte ledenvergadering ge houden van de af deeling Zaandam der R. K. Staatspartij, waar, zooals wij reeds in het kort meldden, besproken werd de beslissing van het bestuur om de op 14 April gehouden groslijst stemming voor de candidaatstelling voor den gemeenteraad, waarbij ongeoorloofde propa ganda voor bepaalde voorloopig aangewezen candidaten was gemaakt, niet ongeldig te ver klaren. In verband met een in het bestuur ge rezen conflict werd de vergadering namens het Kringbestuur Den Helder der R. K. Staatspar tij gepresideerd door zijn secretaris, den heer H. Nólet uit Warmenhuizen. Uit de door de bestuursleden gedane mede- deelingen bleek, dat het bestuur unaniem van oordeel was, dat de door een zich noemende 'n groote groep leden der afdeeling gevoerde un faire nachtelijke propaganda in strijd was met het bepaalde in artikel 56 van het reglement der afdeeling. De meerderheid van het bestuur wenschte echter de stemming niet ongeldig te verklaren, omdat h.i. de leden niet bekend waren met de desbetreffende bepaling van het reglement en het Kiescomité-reglement 1932, en omdat niet is te voorkomen, dat hetgeen zich heeft voor gedaan zich bij een nieuwe stemming zal her halen. Een nietigverklaring der stemming acht te zij verder ook een te strengen strafmaat regel. De minderheid voerde aan, dat men zich n.'ft kon beroepen op een niet bekend zijn met de bepalingen van het reglement, omdat een ieder in de gelegenheid is geweest zich van een reglement te voorzien. De aangehaalde mo tieven der meerderheid deelde zij niet en zij echtte daarom een nieuwe stemming noodza kelijk. Voor de wijze waarop thans de gros- lijsfstemming was gehouden wenschte zij geen verantwoordelijkheid te dragen. De vergadering werd hierna in de gelegen heid gesteld haar oordeel over de houding van het bestuur uit te spreken. Van deze gelegen heid werd ruimschoots gebruik gemaakt, met liet gevolg, dat de volgende motie werd inge diend, die met overgroote meerderheid van stemmen werd aangenomen. De leden van de afdeeling Zaandam der R. K. Staatspartij op Dinsdag 30 April 1935 in het R. K. Vereenigingsgebouw te Zaandam in ver gadering bijeen, gehoord de onregelmatige wijze waarop de candidaatstelling voor de aanstaan de gemeenteraadsverkiezing is tot stand ge komen, vreezende dat hierdoor onder de kie zers een groote verwarring zal ontstaan en de bclsngen en het aanzien van de R. K. Staats partij schade zullen lijden, dringt er met klem bij het bestuur op aan, bedoelde stemming on geldig te verklaren en een nieuwe stemming uit te schrijven voor de a.s. candidaatstelling doch uiterlijk Zondag 5 Mei 1935, en gaat over tot de orde van den dag. Overtreding uniformverbod Alhier zijn gis teren twee R. S. A. P.'ers bekeurd wegens over treding uniformverbod, wijl zij zich bij de 1 Mei betooging met de roode tulp hadden gesierd. Verdronken Te Zaandam is Woensdag een 35-jarige schippersvrouw bij haar pogingen om het schip naar den walkant te trekken overboord gevallen en verdronken. Niemand aan een 5-jarig dochtertje had het ongeval be merkt. Dit deelde het, toen de vader thuis kwam, hem mede, die daarna heel spoedig zijn vrouw hit het water haalde. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Nationaal Zangconcours. Door de R. K. Middenstandsvereeniging De Hanze, afdeeling Zandvoort, is voor het groot nationaal zang concours een medaille beschikbaar gesteld. Uitslag stemming groslijst. In totaal zijn uitgebracht bij de stemming voor de groslijst der R. K. Kiesvereeniging „Credo Pugno" 72 stemmen. Van onwaarde 9. Op het politiek ad vies werden uitgebracht 46 stemmen, tegen het Politiek Advies 17. De officieele iijst luidt dus: 1. C. Siegers; 2. D. Vader; 3. C. J. Vork; 4. G. Bakkenhoven; 5. L. J. Koomen en 6. F. H. J. van Deursen. Opening Toonzaal. De nieuwe toonzaal van het- gemeentelijk gasbedrijf zal op Vrijdag 3 Mei officieel worden geopend, des middags te drie uur. De zaal is gevestigd in de Oranjestraat.. IJMUIDEN, 2 Mei. Rijksvischafslag. Tarbot 46 64 cent per kg. Griet 7.0022.00 per 50 kg. Tong 48—68 cent per kg. Groote Schol 21.00, middel Schol 18'.0023.50. Zetscliol 18.0019.00, kleine Schol 3.4016.00, Schar 2.80—5JX), Tongsdhar 19.0021.00 per 50 kg. Vleet 1.071.25 per stuk. Pieterman en Poon 3.409.00. groote Schelviscli 22.00, middel Schelvisch 19.09—21.50. kl. midd. Schelvisch 11.50—19.00, kleine Schelvisch 4.30— 12.00 per 50 kg. Kabeljauw 5.0022.50 per 125 kg. Gullen 5.0012.00 per "50 kg. Leng 0.251.40 per stuk. Heilbot 0.56—1.00 per kg. Wijting 1.70—4.90 per 50 kg. Koolvisch 627 cent per stuk. Makreel 7.1012.50 per 50 kg. van de Donderdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Eveline 575 manden 2740.Ewald 495 manden 2160.Derica 7 235 manden 1380. KOTTER E. 548 540.—. LOGGERS Sch.: 250 549.—133 270.—. K.W.: 68 298.—, 102 307.—, 144 395.—, 48 335.—, 78 1096.—, 40 350.—, 29 360.—, 43 292.— 70 250.—172 221.—, 18 170.—. 64 310.—, Voor de hartelijke deelneming, betoond bij het overlijden van onze beminde Echtgenoote. Dochter en Zuster, betuigen wij hiermede onzen welgemeenden dank. Fam. v. STAVEREN Haarlem, Mei 1935 Fam. BULTERS Haarlem JMei 1935 Overveen PAX Heden, den lsten Mei 1935, ontsliep In den vrede van Christus in het klooster te Tangshan in China Zijn dienaar, onze medebroeder, de Eerw. Broeder ISIDORUS in de wereld Joannes Komijn geboren 27 Febr. 1888 te Lisse. Gesterkt door het H. Viaticum gaf hij zijn ziel den Heer terug. De Broedercongregatie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten De plechtige Uitvaart zal plaats hebben Zaterdag 4 Mei a.s. te 9 uur ln de Kapel van het Moederhuls te Voorhout. internist, voortaan uitsluitend volgens afspraak te consulteeren. Zuidlaan 26, Aerdenhout, tel. 26626. Tandarts Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van HAARLEM heeft ter gemeente-secretarie (7de Afdeeling) voor een ieder ter inzage nedergelegd het bij raadsbesluit d.d. 25 April 1934 no. 30 Vastgesteld en door Gedeputeerde Staten van Noord-Hol. land bij besluit van 10 April 1935 No. 213 goedgekeurd uitbreidingsplan „Zuid-Oost" voor het gedeelte der gemeente gelegen ten oosten van het Zuider Bulten Spaarne, ten zuiden en ten oosten van de bestaande be bouwingen in de z.g. Slachthuis- en Amsterdamschebüurt, ten zuiden van de Amsterdamschevaart, ten westen van de gemeente-grens langs de Haarlemmermeerspoorlijn en ten noorden van de grens met de ge meente Haarlemmerliede en Spaam- woude, met de daarbij behoorende toelichtende beschrijving en Bebou wingsvoorschriften. UITLOTING MARIASTICHTING van de 2 pCt. geldleening, groot t 100.060, ten laste van de Maria- Stichting, Kamperlaan te Haarïem is uitgeloot uit: Serie A Nr. 6 Serie B Nr. 2 welke aandeelen, alsmede de jaar- lijksche coupons dier leening vanaf 1 Aug. zullen worden uitbetaald ten kantore van de SPAARNEBANK, Groote Houtstraat te Haarlem. DE MOEDER OVERSTE VAN DE MARIA-STICHTING. Beter hooren, nieuw levensge luk schenkt U de nieuwste vinding: voor beengelei ding. Vraagt gratis brochure of demon stratie aan firma; 1 AMSTERDAM, Oude Spiegelstraat 3 Gezocht een Compagnon voor uit breiding van filialen voor gespecia liseerd bedrijf op het gebied van sleutels en sloten, met levering aan Rijks- en Gemeente-Instellingen. Alleen zij. die hard mee willen werken, gelleven te reflecteeren Deelname 1000.Brieven onder No. 17242, Bureau van dit Blad. lUMflta 01 ie 8 llfflTWIW; door de nieuwe vinding van Apotheker Dumont: Apotheker Dumont heeft een nieuwe samen stelling gevonden, niet maar een gewoon laxeer middel, doch een middel bestaande uit plant aardige stoffen, waaraan men niet went en die zacht werken. Maar bovendien bevatten „Laxeer- Akkertjes" melkzuur-fermenten tegen de gisting, gal-extracten voor de lever en chlorophylls voor den bloeddruk en daardoor verbeteren de nieuwe „Laxeer-Akkertjes" Uw heele gesteL Wanneer Ge lijdt aan slechte stoelgang, hardlijvigheid, slechte spijsvertering, dan sullen Laxeer-Akkertjes U helpen, wantt Per 12 stuks 60 oi, Vlaken. SctworvSchip -. NEoeóiANóscH óuooifaYr :',v;y*" Voorzien van alle modern comfort. Gelegen aan de Jan Gijzen- kade No. 212228. Te bevr. bij J. LIPS, Obistraat 37, Haarlem. VRAAGT UW WINKELIER WAFELS EN BISKWIE - 12 SOORTEN per Blik ROTTERDAM Aupïng's „Stroomlijn" Type 1935 (zonder klink nagels) is nu zóó goed koop, dat iedereen thans op'norigineele Auping- matras met „ingeweven" naam kan slapen. Prijzen Paarsmerk: 1 pers.vlakf 10.50 op beugelf 15.» 2 „14.25 „15.75 VERKOOPING VRIJDAG n.m. 2 UUR 20, 30 en 40 cent per pond Ter verkrijging van een beurs voor studie aan een Universiteit, Gymnasium, H. B. School met 5-jarigen cursus of een Lyceum, worden verzoeken (op zegel van 30 ct.) ingewacht bij B. en W. van Haarlem vóór of op 13 Mei 1935 Aanvragen na dien datum ko men niet meer in aanmerking. Voor hen, die reeds in het genot zijn van zoodanige beurs (of toelage), is nieuwe aanmelding niet noodig. Nadere inl. verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, 5e Afd. VOOR UW TUIN Stam- en Klimrozen 10 ct. Handpalm en Ligustrum voor heggen 1.50 per honderd. Dahlia's, Chrysanten, Pioenrozen 10 ct., 10 stuks 75 ct. Geraniums 17 ct. Alle soorten groen blijvende planten en bloemheesters, Palmen, Clivia's, Hortensia's, enz. enz. U vindt er van alles. Franco huis P. MAKKELIE BURGWAL 36 Strikte geheimhouding. Br. onder No. 16646, bur. v. d. bL laat U daarom vakkundig en voordeelig behandelen bU TEL. 14084 - KENAUPARK 25 koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthu- siaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR. WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6