New-Yorksche Beurs WOENSDAG 8 MEI 1935 Uit concentratiekamp ontvlucht Smokkeldrama te Schiedam De mazelen-epidemie te Uden De kapitein van de „Juno" Amerikaansche vrouwen in Europa Kamers van Koophandel Rotterdam luidt de noodklok faillissement]] stoomvaartlijn]] yier Duitschers wisten in ons land te komen Rechercheurs moesten op auto schieten, voor deze tot stilstand kwam Verbetering ingetreden Stap bij de Japansche regeering inzake vrijlating Congres te 'sGravenhage Plan van samenvoeging EERSTE KAMER BIJEEN Drietal wetsontwerpen aangenomen COMMISSARIS VAN POLITIE TE SCHIEDAM Inspecteur Clasie benoemd ORGANISATOR MELBOURNE- RACE NAAR NEDERLAND BARMAT BELEEDIGD „Telegraaf' tot geldboete veroor deeld DE BELGA-DEVALUATIE EN ROTTERDAM Commissie ter onderzoek naar de gevolgen ingesteld WERKLOOZENKASSEN VAN BOUWVAKARBEIDERS Geen uitkeeringen gedurende vacantie-tijden VERVALLEN VERKLAREN VAN BANKGARANTIES Adrescommissie geïnstalleerd Proeftocht geslaagd Stemmen ten bate van vrye haven- politiek en koophandel RECLASSEERINGSWERK De actie voor 18 Mei ONTVLUCHTE KRANK ZINNIGE AANGEHOUDEN Nederlandsch-Chineesche Ver eeniging President Ned.-Amerikaansche K. v. K. in ons land Prijs consumptiemelk ADVOCAAT ZAL TERECHT STAAN Wegens verduistering van gelden GIFT VAN DE KONINGIN Japansche Consul-Generaal terug naar Tokio VOETBAL R.K.F. ZUIDR.K-F. NOORD Samenstelling der elftallen VERKORTE BALANS Van de Nederlandsehe Bank RENTESTAND Verdeelde stemming. SPECIAAL VOOR U DAMES is de rübri®'1 WAT DE TONG STREELT (pag 4) WISSELKOERSEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 7 Mei AM ERIK. GOEDERENMARK1 Maandag werd men te Vlagtwedde, aldus de Telegraaf, opgeschrikt door geweervuur, af komstig uitde omgeving van het op Duitsch grondgebied gelegen concentratiekamp. Zeven gevangenen hadden kans gezien te ontsnap pen. Vier hunner hebben veilig den Holland, schen bodem bereikt; zij werden door de ma réchaussee aangehouden en naar Ter Apel overgebracht, waar zij voorloopig in bewaring zijn gesteld. De andere drie zijn in tegenovergestelde richting gevlucht en zijn dieper Duitschland ingetrokken. Later zijn zy echter weer ge grepen. Een hunner werd bij de achtervolging, waarbij door de achtervolgers van de geweren werd gebruik gemaakt, zoodanig gewond, dat hy later aan de gevolgen is overleden. Op den Buitenhavenweg te Schiedam, heeft zich, aldus de Telegraaf, Dinsdagnacht een smokkeldrama afgespeeld. Eerst na het lossen van een elftal revolverschoten mocht het een rechercheur van politie, in samenwerking met twee ambtenaren der accijnzen, gelukken een personenauto aan te houden, waarin gestolen gedistilleerd werd vervoerd. De bestuurder, de zes en twintigjarige H. K„ een goede bekende van de politie, werd gear resteerd; twee mede-inzittenden wisten te ontsnappen. De gearresteerde H. K. werd reeds lang verdacht en de politie had in samenwerking met ambtenaren van de accijnzen reeds een specialen surveillancedienst ingesteld. In den auto bevond zich een vaatje en een bemande flesch te zamen inhoudende ongeveer 60 liter jenever. Het gestolene bleek afkom, stig te zijn van de Schiedamsche distillateurs firma H. Jansen. De chauffeur verklaarde aan de politie dat hij var, den diefstal niets wist en alleen op dracht heeft gekregen van de twee mede-inzit tenden het gedistilleerd te vervoeren. Het on derzoek duurt voort. De hevige mazelenepidemie, welke eenige dagen geleden in Uden uitgebroken is, heeft haar gevaarlijkste periode gehad. Naar wij van den inspecteur der Volksge zondheid dr. Bantjes te Nijmegen vernemen, neemt de kinderziekte, welke reeds negen slachtoffers eischte, langzamerhand in hevig heid af. Thans verkeeren nog twee kinderen in levensgevaar. Dr. Brantjes, die eerst kon ingrijpen toen de epidemie in vollen omvang woedde, heeft nu in samenwerking met dr. Koning en de ge meentelijke overheid alle mogelijke maatrege len getroffen om uitbreiding der epidemie te voorkomen. Vanaf Maandag zijn alle scholen gesloten. In overleg met den burgemeester is thans besloten alle ernstige patiëntjes ter verpleging op te nemen in het St. Jorisgesticht. De Nedèrlandsche gezant te Tokio heeft een bezoek gebracht aan het Japansche departe ment van buitenlandsche zaken, waar hij een onderhoud had met den vice-minister van bui tenlandsche zaken, Sjigemitsoe, wiens goede zorgen hl) inriep ten behoeve van het in vrij heid stellen van den kapitein van den Neder- landschen olietanker „Juno", die in beslag was genomen wegens het zich bevinden in verboden wateren. Men gelooft, dat het verzoek zal worden in gewilligd. Dinsdag is in Hotel des Indes te 'sGraven hage de vierde conferentie aangevangen van de Federatie van Amerikaansche Vrouwenclubs in Europa. Een groot aantal Amerikaansche dames, die in Europa woonachtig zijn, zijn ter bijwoning van dit congres naar Den Haag gekomen. Er zijn afgevaardigden tegenwodrdig van de clubs in Parijs, Londen, Hamburg, Weenen, Ziirich, Berlijn, Belgrado, Antwerpen en Den Haag. In verschillende secties zal een groot aantal onderwerpen behandeld worden van algemeen belang. O.m. zullen ter sprake komen onder- wljsaangelegenheden, de ontwapening en sa menwerking met andere organisaties op het gebied van den vrede. Voorts zijn enkele excursies, o.a. naar Rotter dam en naar Amsterdam, aan het congres ver bonden. In het bezuinigingsontwerp van de regeering Js medegedeeld, dat er maatregelen in voorbe reiding zijn tot aanzienlijke vermindering van het aantal Kamers van Koophandel in den lande. Dc „N. Rott. C. verneemt nu, dat het vol gende plan van samenvoeging bestaat: Groningen en de Veenkoloniën. Drente en Noordelijk Overljsel- Salland en Arnhem en omstreken. Land van Maas en Waal en Neder-Betuwe. Noordelijk Limburg en Midden-Limburg. Maastricht en omstreken en Zuid-Limburg- sche Mijnstreek. 's-Hertogenbosch e. o. en de Langstraat. Tilburg e. o. en Westelijk Noord-Brabant. Zeeuwsche Eilanden en Zeeuwsch Vlaande ren. Rotterdam en de Beneden Maas. *s-Gravenhage, Delft e. o., Rijnland, Gouda en omstreken. Utrecht en de Geldersche Vallei. Amsterdam en Gooiland. Haarlem en omstreken en Zaanland. Holland's Noorderkwartier en West-Fries land. In de Dinsdagavond gehouden vergadering der Eerste Kamer zijn zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen: Wijziging van de rijwielbelastingwet. Nieuwe bepalingen ter voorkoming en be strijding van ziekten van aardappelen. Wijziging der Arbeidswet 1919. Bij Kon. besluit is benoemd tot commissaris van politie te Schiedam, de heer H. P. Clasie, inspecteur van politie, eerste klasse, te Amster dam. Vandaag komen Sir Macpherson Robertson en Lady Robertson per K.L.M.-vliegtuig van Londen naar Amsterdam. Zij vertrekken om 14 uur van Croydon en worden om 15.10 uur op Schiphol verwacht. De eerste Kamer der Amsterdamsche recht bank heeft uitspraak gedaan in de derde civiele procedure van den heer Barmat contra het dag blad „De Telegraaf". Barmat achtte de publi catie van het vonnis in de voorafgaande proce dure beleedigend en onrechtmatig en hij eischte een schadevergoeding van ƒ20.000 en ƒ30.000 tot betering van het nadeel toegebracht aan zijn eer en goeden naam. De rechtbank veroordeelde de Telegraaf in totaal tot 100 boete. De Telegraaf werd voorts tot ƒ150 veroor deeld in de kosten van het geding. In de Dinsdag gehouddn vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam heeft de voorzitter, de heer W. A. Engelbrecht, medegedeeld, dat in verband met het in de vorige vergadering genomen be sluit, dat de Kamer zfch mét het oog op de gevolgen, welke van de devaluatie van de Belga moeten worden verwacht, zou beraden op de maatregelen, die dienen te worden ge nomen tot behoud van het transito-vervoer over Rotterdam, door het bureau een commis sie ad hoc is ingesteld. De Minister van Sociale Zaken heeft, naar de „Volkskr." meedeelt, beslist, dat geen uit- keering mag worden verstrekt aan bouwvak arbeiders over de dagen gedurende welke het in het bouwbedrijf vacantie is. Dit geldt ook voor de leden van die organisaties, welke geen partij zijn bij de collectieve arbeidsovereen komst. De minister heeft den besturen van de betrokken kassen in overweging gegeven tijdens de vacantie in het bouwbedrijf geen uitkeering te verstrekken, ook niet aan degenen, die vóór het intreden der vacantie werkloos waren. Mochten zij dat toch doen, dan neemt de minister aan, dat de gemeentebesturen daar tegen bezwaar zullen maken. Op het departement van Economische Zaken werd Dinsdagochtend namens den minister door dr. Groeneveld Meyer de commissie van advies inzake het vervallen verklaren van bankgaran ties en andere zekerheden, ingesteld in verband met de crisisuitvoerwet, geïnstalleerd. Deze commissie bestaat uit de heeren nir. A. A. T. W. van Romont, raadsheer in het ge rechtshof te den Haag, voorzitter; Th. Ligthart, dr. H. Molhuysen en A. Rom Colthoff, leden en mr. L. F. H. J. Schöler, secretaris. In geval een exporteur blijkt zich te hebben schuldig gemaakt aan overtreding der voor waarden, waarop de uitvoer van gecontingen- teerde goederen hem was toegestaan, werd tot dusver door den minister rechtstreeks beschikt op voorrfe11en tot verbeurdverklaring van deze garanties uitgaande van de met de regeling be trokken ,--4- hties. Thans is hierin verandering gekomen en zal een dusdanig voorstel eerst bij de commissie in behandeling komen, in welk stadium de be- trc'-vene in de gelegenheid zal worden gesteld, zijn belangen voor te dragen en zoo noodig ver weer te voeren. Het door L. Smit Zoon's Scheeps- en Werk tuigbouw te Kinderdijk, voor rekening van de Mij. t. v. d. z. J. Vroege te Alblasserdam, nieuw gebouwde motortankboot „Leonidas VI", heeft een goed geslaagden proeftocht gehouden. Dinsdagavond is op initiatief van de Stich ting van havenbelangen in de groote Doelen zaal te Rotterdam een spoedvergadering ge houden ter bespreking van den noodtoestand in de Rotterdamsche haven. De vergadering stond onder voorzitterschap van prof. Z. W. Sneller, die allereerst de ver tegenwoordigers van de ministeries van Water staat, Economische Zaken, Sociale Zaken en Financiën, benevens de Kamerleden Krijger, Drop en Louwens en het college van B. en W. en de raadsleden welkom heette. Spr. begon zijn rede met een vergelijking te trekken tusschen Rotterdam van heden en Rot terdam van vroeger en besprak daarna de ver schillende oorzaken, welke tot den achteruit gang van de Rotterdamsche haven hebben ge leid. Hij noemde de concurrentie, die België en Frankrijk Rotterdam hebben aangedaan, „moordend". Reeds kort na den wereldoorlog begon Antwerpen met de vrijstelling voor Frankrijk van de surtaxe d'entrepót. De deva luatie van de Belga ten slotte was de klap op de vuurpijl. „Deze vergadering," aldus prof. Sneller, „is geen demonstratie tegen de regeering, doch zij is slechts bedoeld uiting te geven aan de stem der menigte en die van het stadsbestuur ten bate van een vrije haven- politiek en van een vrijen koophandel." Middelen om verbetering in den huldigen toe stand te brengen zijn: tijdelijke restitutie van rijks- en havengelden, tijdelijke invoering van Rijnvaartpremies en ter beschikkingstelling van middelen ter compensatie van de devaluatie. Vervolgens voerde nog het woord de heer W. Bekkers, voorzitter van de Vereeniging van Rot terdamsche cargadoors, die er op wees, dat Ant werpen na den val van de Belga 29 pet. goed- kooper is geworden; alle loonen en andere ta rieven zullen dus met 29 pet. moeten dalen, om Rotterdam ten opzichte van Antwerpen in de zelfde verhouding van voorheen te doen staan I Zonder regeeringssteun kan Rotterdam niets uitrichten! Uitvoerig ging spreker de verliezen na, welke Rotterdam ten opzichte van Antwerpen heeft geleden en besloot zijn rede met den wensch, dat Rotterdam en Antwerpen elkaar binnenkort de verzoenende hand mogen reiken. Namens het Centraal Bureau voor de Rijn en binnenscheepvaart sprak de heer C. Nuij en namens de Rotterdamsche expediteurs de heer Noppen. Ten slotte voerden nog eenige andere spre kers het woord. Onder leiding van Mr. F. Kranenburg is Za terdag 4 Mei de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging van Reclasseeringsinstellingen in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de quaestie van armenzorg en ondersteuning ten opzichte van hen, die onder onze leiding staan. Z.i. was er geen reden deze menschen anders te behandelen. Uit het jaarverslag, door den secretaris, den heer J. G. Kruis, uitgebracht, bleek dat niet tegenstaande de moeilijke tijdsomstandigheden de vereeniging met kracht haar werk voortzet. Onder leiding van de heeren J. Henri Ledeboer en P. J. Knoop heeft het Centraal Bureau weer vele diensten aan de instellingen bewezen. Het gelukte zelfs voor 72 personen plaatsing te vin den. Wat de gevallen van voorwaardelijke veroor deeling betreft, werden 235 gevallen beëindigd, waarvan 205 met gunstig resultaat. In de middagvergadering, weike door tal van afgevaardigden werd bijgewoond, wees de voor zitter erop, dat de criminaliteit toeneemt, mede door het feit, dat door het tekort aan de uoo- dige fondsen de reclasseering niet op die wijze werkzaam kon zijn als noodig was. Spr. gaf daarna het woord aan den heer J. Henri Ledeboer, directeur van het Centraal Bureau, die met den heer Joh. Helmerhorst de centrale leiding vormt van den Nationaltn Re- classeeringsdag. In de eerste plaats wees spr. op de prachtige samenwerking, verleend door alle gezindten. Zoowel voor het landelijk comité van aanbeve ling als voor de verschillende plaatselijke comi- té's van aanbeveling verklaarden honderden personen van de meest uiteenloopende gods dienstige en politieke richting zich bereid zit ting te nemen. Aan de geestelijkheid is verzocht van den kansel af een woord tot opwekking over het werk te spreken en zoo mogelijk een collecte hieraan te willen verbinden. De geestelijke rente is reeds bij voorbaat groot. Spr. eindigde zijn rede met de hoop uit te spreken, dat de tastbare opbrengst ook niet zal tegenvallen, opdat mede hierdoor bekroond wor de het vele werk, dat allerwegen voor de actie van den Nationalen Reclasseeringsdag is ver richt. Pater Patricius sprak vervolgens over „De eerbiediging der persoonlijkheid van den reclas- sabele". Wij gaven van deze belangrijke rede dezer dagen reeds een uitvoerig verslag, toen de eerw. redenaar over hetzelfde onderwerp voor de R.K. Reclasseeringsvereeniging sprak. De Haagsche politie heeft aangehouden een 24-jarigen schippersknecht, die in het algemeen politieblad stond gesignaleerd. In dit politieblad werd namelijk door de Koninklijke Marechaus see, namens den Officier van Justitie te Den Bosch, de opsporing en terugbrenging van hem verzocht naar het Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel, aangezien hij op 31 Juli 1933 van een vrije wandeling was weggebleven. In de onder leiding van den vice-voorzitter den heer E. D. van Walree gehouden algemeene vergadering der Nederlandsch-Chineesche Ver eeniging, werd het bestuur als volgt samenge steld: G. A. Dunlop, voorzitter; J. A. Deknatel, prof. Thos. T. H. Ferguson, W. Kien, P. J. Roo- se gaarde Bisschop, E. D. van Walree en J. G. Drabbe Jr., secretaris. Tot eereleden werden benoemd de heeren jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, minister van Waterstaat, en Wunnsz King, gezant van China te 'sGravenhage. De president der Nederlandsehe Kamer van Koophandel te New York en Mevrouw J. 1 Louis van Zelm, zijn heden voor een kort be zoek aan Holland in Hotel „De Witte Brug" te 's-Gravenhage afgestapt. Het Bestuur der Nederlandsch Amerikaan sche Kamer biedt den Voorzitter harer zus terorganisatie op Donderdag 9 Mei te Am sterdam een lunch aan, waarbij ook de Ame rikaansche gezant en de Consul-Generaal, als mede enkele Nederlandsehe autoriteiten, zul len aanzitten. De prijs voor het taxegedeelte van consumptie- melk, gekocht op Regeeringscontract, is voor de volgende week bepaald op 414 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. BATAVIA, 7 Mei. (Aneta.) Op 21 Mei zal mr. F., vroeger advocaat te Batavia, voor den Raad van Justitie terecht staan, wegens ver duistering van totaal ƒ12.000, welke gelden hij van cliënten als advocaat onder zich had. BATAVIA, 6 Mei (Aneta) De Centrale Ver eeniging voor Tuberculose-bestrijding in Ned. Indië ontving een gift van H. M. de Koningin. BATAVIA, 7 Mei (Aneta) De Japansche Consul-Generaal te Batavia, de heer Koshida, zal zich binnenkort met kort verlof naar Tokio begeven. De heer Koshida keert niet naar Ned.-Indië terug, doch zal vermoedelijk in een hoogerer rang elders worden geplaatst. De vertrekkende Consul-Generaal speelde een voorname rol bij de NederlandschJapansche handelsbesprekingen, waarbij hij veel moeite in het werk stelde om deze onderhandelingen tot een bevredigend resultaat te brengen. Voor den a.s. Zondag te Den Bosch te spelen wedstrijd R.K.F. Zuid—R.K.F. Noord zijn de volgende elftallen samengesteld: R.K.F. Zuid: Ph. v. d. Voort (Kolping), doel; L. van Bree (Kolping) en L. Smits (Kolping), achter; Somers (RKTVV)Geerts (Rac) en Vaessen (RKONS), midden; Hol (Valkenburg), Goossens (Zwaluw), Beerenschct (Lachapelle), Geybels (Wilhelmina) en Claessens (Sittard- sche Boys), voor. R.K .F. Noord: G. Philippus (Graaf Willem), doel; Schoonderwoerd (BEG) en Gigengack (Geel Wit), achter; F. Tuyp (Volendam), Vinc- ken (HBC) en L. v. d. Linden (Zwal. Vooruit), midden; A. v. d. Sande (Leonidas), van Roode (HBC), v. d. Hoogen (WIJ), te Riele (Altior) en Koning (Volendam). Reserves zijn: Lint (GDA), A. Colen (Mulo), P. Haanappel (Leonidas), de Kod (RKTVV). Het Zuidelijke elftal zal spelen in rood shirt, terwijl het Noordelijk elftal in een groen shirt gestoken zal zijn. De wedstrijd, die geleid wordt door den heer F. J. van Veen uit Amsterdam, begint om twee uur en wordt gespeeld op het terrein van SVD aan den Graafschen weg te 's HertogenboscK. Activa: Binnenl. Wissels, Prom., enz. to disc.: 6 Mei '35 37.145.738 2.239.211 4.450.686 29 April '35 35.043.613 2.691.851 4.563.574 Agentschappen Totaal Pap. oJi. bult. L disc. Idem Eig. Portef. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors. in Reken.-Cour. op Onderpand) 43.835.636 805.725 42.299.039 805.725 805.725 121.627.327* 12.713.964 65.356.836 805.725 145.362.547* 9.638.108 48.521.833 Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en 199.698.128 195.672.577* 4.025.550 203.522.488 199.445.743* 4.076.745 Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet '19 K.B. v. 28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz. Muntmat., Zilver Ir.'aal Belegg. v. 115 Kap. Res. en Pensioenl.. Gebouwen en Meub. 199.698.128* 109.593.850 535.803.010 203.522.488* 109.093.710 535.691.606 645.396.860 20.370.843 644.785.316 20.710.125 665.767.704r 37.951.184 4.970.000 6.988.792 16.996.491 665.495.442t 37.989561 4.970.000 6.368.889 16.996.491 Qlv. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva: 977.013.662 20.000.000 3.807.914 5.000.000 9.235.898 868.135.500 99.429 21.412.811 42.673.777 6.648.331 978.447.636 20.000.000 3.807.914 5.000.000 9.196.184 870.822.450 130.374 15.433.170 47.521.356 6.536.186 Reservefonds Byzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-lndië t> W.v. i.h. buitenl. Besch. Metaalsaido. (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3 Schatklstp., rechtst b. d. Bank ond.gebr. 977.013.662 73.789.100 201.532 293.557.847 978.447.636 73.789.100 201.532 292.651.251 Wissel-disconto Promessen Beleen, van Effect. Beleen, van Goed. Voorschotten in Rekening-Cour, 4% pet. sedert 10 April 1935 5 pet. sedert 10 April 1935 5 pet. sedert 10 April 1935 5 pet. sedert 10 April 1935 5 pet. sedert 10 April 1935 NEW-YORK, 7 Mei. Spoorwegwaarden ston den hedenmorgen wederom onder druk en de koersen stelden zich opnieuw op lager niveau, waarbij Union Pacific aan het hoofd gingen met een daling van ongeveer 2 dollar. Als ge volg hiervan was de stemming algemeen ge drukt. Aleen zilveraandeelen en tabakswaarden waren goed gedisponeerd. U.S. Smelting liepen ongeveer 1 dollar op, terwijl American Smel ting een fractie hooger kwamen. American Tobacco B golden 1 punt hooger. Staalwaarden waren aangeboden; zoowel U.S. Steels als Bethle hem Steels moesten 1 dollar prijs geven. Koper waarden lagen echter eenigszins verdeeld, doch de koersverschillen bleven meerendeels tot frac ties beperkt. Automobielaandeelen waren nau welijks prijshoudend; naar gemeld wordt, is de bedrijvigheid in de automobielindustrie eenigszins terug geloopen en voorloopig schijnt het hoogte punt in dezen tak van bedrijf over schreden. Petroleumwaarden boden weerstand en hier en daar konden de koersen een klei nigheid monteeren. Warenhuis aandeelen ver toonden een neiging tot reactie, doch van veel beteekenis was de teruggang toch niet. Public- utilities konden zich evenmin ten volle hand haven, waarbij Amer. Tel. Tel. een verlies van 1 punt te incasseeren hadden, terwijl de overige waarden kleine verliezen registreerden. Canning-shares openden iets hooger; American Can zetten op 119% in, doch liepen daarna 1 punt terug. Chemische waarden werden na on- veranderden inzet, overwegend aangeboden, het geen leidde tot een reactie, Equipmentshares waren prijshoudend. Vliegtuigwaarden vertoon den gedurende de ochtenduren een zwakkere tendenz. Intusschen bleef de handel vrij ruim; gedurende het eerste beursuur werden 190.000 shares omgezet. In het verder verloop kromp de handel in, waarbij de stemming een verdeeld karakter droeg. Meerendeels neigden de noteeringen ech ter tot terug loopen. Staalwaarden, industrials, mijnen, chemische fondsen en aandeelen in blikfabrieken hadden het meest van aanbod te lijden. Mijnen werden in ongunstigen zin be- invloed door de daling van den zilverprijs met 150 a 300 punten. Niettegenstaande de wagon- verladingen bij diverse spoorwegmaatschappijen toenemen, verkeerden deze papieren verder in reactie, daar er nóg ettelijke maatregelen by het Congres in voorbereiding zijn, die hun scha duw vooruit werpen. Ook natte-, kunstzijde-, rubberfondsen en aandeelen in telegraaf maat schappij en liepen iets in koers terug. Koper en tabakswaarden waren verdeeld. Daarentegen konden automobielwaarden, aandeelen in le- vensmiddelenbedrijven en olieshares in koers verbeteren; laatstgenoemde soort in verband met de prijsverbetering van het product. De koers winsten bleven hier echter beperkt. Bij het slot kwam er niet veel wijziging meer in de ten denz en uiteindelijk werd door American Can, Air Reduction, Allied Chemical, Amer. Sugar. Industrial Alcohol, Eastman Kodak, National Steel, U. S. Smelting en Union Pacific een ver lies van 1 a 3j( pCt. geleden, terwijl Norfolk Western 1 y, punt in herstel waren. De omzetten bedroegen 810.000 shares. Slotkoersen Mei 7 6 4 Allied Chemical American Can Co. AmericanCar. Foundry American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co, Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.V. Continental Oil 7 Dawesleening 5!/2 Youngleening Deleware 6? Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas El. ci. A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National DairyProd.G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolworth Building I exdlv. T ex cou; ex claim bieden I gedaan en laten. Dit zjjn gedane slotkoersen, geen bied. (slot) koersen. 143V4 1443/* 144% 117% 119V2 1187/8 13% 133* 14 39% 44 427/8 114% 115% 1153/8 85V4 85% 843/, 10% 11% 10% 13% 3 L 14 5/ 133/4 3/ Is 397/» Aa 41V* óls 40% 10% 113/8 11 24% 2574 251/4 101/s 10% 10% 55% 563/4 553/4 21% 213/4 21?* 41% 4214 42% 1% 13/8 13/8 1% 11/8 1% 41% 41% 403/4 IV* IV* IV* 23% 243/8 233/4 194i 19% 19% 3534 35% 35% 26 26 26 27% 29% 28% 96% 977/g 96% 135 138% 138% 6% 6% 6% 23% 3/q 2434 3 241/4 3/ /8 30% /8 31 ö/s 30% 12% 12?* 127/8 7% 8V* 73/4 10% 11% 11% 39% 40% 401/4 27% 28 27?i 6% 7 67/g 18% 17% 173/4 35%: 36% 36% 106% 107% 107 27/g 3% 3 IV* 1% IVx 17/8 17/g 2% 261/* 263/a 26% 14% 14% 14% 20 20% 20% 14% 14% 14% 46V* 47% 471/4 15% 16% 16% 14 14 13% 167% 167 166 20 V* 21 207/8 49% 49% 4934 28 291/4 283/4 5% 5% 37% 38% 37% 7% 7% 73/8 14 Hl/* 141/8 15% 157/s 15% 101/8 11% 107a 141/3 141/4 141/4 44% 43% 433/4 10% 97/8 10 881/* 90% 90 123/g 13 123/* 2% 2% 2% 11 12 11% 31% 32% 31% 1% 1% 1% 43 43% 4378 59 58% 583/4 ex coupon 7 Brussel Rome Madrid Bern NEW-YORK, 1 M6' 7 Mei 6 lle' Oslo 24.32V? 24.37V) A'dam 67.65 Londen 4.83% Parijs 6.59 >4 Beriyn 40.23 Mei 6 Mei 16.93 16.93 8.23% 8.23% 13.67 13.66 32.35 32.35 18 84 67.57 4.85 6.5^! 40.22 Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 162%—161% Philips 244K—243M A'dam Rubber 105 Anaconda 83/161/8 Beth. Steel 15 3/8—% U. S. Steel 19% Van 430—5.00 uur Kon. Olie 161%—% Unillever 9695% Philips 243 A'dam Rubber 105—104%! Weenen 18.84 NEW-YORK, '7 -Ale' 7 Mei 6 7 Mei 6 Mei Suiker Mei 2.35-39 2.31-35 Juli 2.40-41 2.37-38 Sept. 2.47-48 2.44-45 Dec. Jan. Mrt. CtCuba 2.55-56 2.43 3.25 2.52-53 2.40 3.25 Suiker (nieuw contract) slot Mei 2.38-39 2.31 Deo 2.51-52 2.48-49 Juli 2 40-41 2.35-36 Jan. 2.35-36 2.33-34 Sept. 2.45-46 2.41-42 Mrt. 2.33 2.31-32 Rubber Standaard Mei 11.52 11.54 Dec. 11.97 11-99 Juli 11.6): 11.64: Jan. 12.08 12.09 Sept. 11.77: 11.74 Mrt. 12.23 12.24 Oct. 11.84 11.82 Katoen Loco 12.15 12.15 Oct. 11.47-48 Mei 11.75-76 11.74-75 Nov. 11.51 •Juni 11.7b 11.75 Dec. 11.55 Juli 11.77-78 11.75-76 Jan. 11.57 Aug. 11.67 11.66 Febr. 11.60 Sept. 11.57 11.60 Mrt. 11.63 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco 1051/3 114 11.49-3° 1152 11.55 11.60 11.64 11.69 1067/8 lis3/a Tin Loco 50.50 50.55 Juli 50.00 50.10 Koffie (Rio) (Santos) Mei 5.05 S.00 Mei 7.8/ 7.79 Juli 5.19 5.13 Juli 7.77 7.69 Sept. 5.33 5.27 Sept. 7.82 7.70 Dec. 5.43 5.37 Dec. 7.81-82 7.71 Mrt. 5.50 5.45- Mrt. 7.87 7.75 Mei 5.55 Mei 7.92 7 Mei 6 Mei Tarwe Mei Juli Sept. 953/s-Vé Mais Mei 89% Juli 813/3 Sept. 76V3 951/6-95 96% 947/8-% 96%-% 967/3-% 90% 83% 78% Reuzel Loco 12.70 Mei 12.60 Juli 12.75 Sept. lz.90 12.75 12.70 12.85 12.97 7 Mei 6 Mei Tarwe Mei 863/4 87% Juli S8I/4 89% Rogge Mei. 48% 50% Juli 501/g 521% Oct. 521/4 53% Haver Mei 39% 393/4 Juli 40 40% Oct. 387/g 40 CHICAGO, 7 W 7 Mei 6 Haver Mei 45 46% Juli 371/3 391/3 Sept. 35% 37% Rogge Mei 567/8 58% Juli 5b7/g 59% Sept. 58% 60% Duluth Lijnzaad Mei 1.78 1.78 Juli 1.77 1.77 WINNIPEG, 7 7 Mei 6 Gerst Mei 42% Juli 43% Oct. 45% Lijnzaad Mei 1.37% Juli 1.39 431/3 45 46% 1.38 1.40% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 7 Mei. Tarwe: Mei S/4 w.; Juli 5/6 3/4; Oct. 5/9; Dec. 5/101/8. Opgegeven door v. d. Graj&f Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: vhaf 6 Mei: N.V. Algemeene Abonnements-Boef del. Amsterdam, Uitlioornstraat 49. ji- Rijk Brandjes, Landsmeer, van Beeks"- J. Ph. Geerlinghs, Amsterdam, 2e Huygensstraat 47 belétage. «fll' J. H. Th. Huyerman, Amsterdam, L. sotstraat 8 III. Th. P. de Lange, veehouder, Hilver" Loosdrechtseheweg 5. „.ne"' J. Lever, koopman, Amsterdam, TromF" burgerstraat 113. et Joh. P. de Jong, handelaar in lede% schoenfoumituren, Amsterdam, Veeteeltstraa^j, N. A. Meijer, timmerman. Amstero Fagelstraat 45 hs. i? 3 Mei: J. H. C. van Goozen, commissionn»» C~ effecten, handelende onder de firma Reijers, Middelburg. Door deze falllietverki» heeft de aan hem verleende voorlooplge séance van betaling een einde genomen. Vernietigd op grond van verzet het fall"Lef' ment van W. J. Slotboom, winkelier in uuu ken, Eist (O.B.) Dorpsstraat. .a||- Opgeheven wegens gebrek aan actief het lissement van N.V. Mij. tot Expl. van p6 ua" rants en Feestgebouwen „Huize Cats' in Amsterdam. BINNENLANDSCHE HAVENS s„ IJMUTDEN. Aangekomen 6 Mei: Oberoh. j; Middl. Zee laatst R'dam; Ousel, s., Liverp Perseus, 5., Stettin. 7 Mei: Euterpe, s.. Bordeaux: Virginia.^ Huelva: Vyskera, s., Leningrad; Scopas, Curagao. Vertrokken 6 Mei: Asperity, s., Fal»°" Mary, m.s., Rouaan; Embla, s., Karlsham. 7 Mei: Vtorya Pyatlletka, s., Leningrad; s2gp' land, s.. Immlngh'am; Bowling, s., Lelth; net, s., Londen. AMSTERDAM. Aangekomen 6 Mei: "F Umuiden, ledig, Rietlandon, Baltica. tl<%' 7 Mei: Oberon, Middl. Zee, laatst R'dam, goed, Surlnamekade, Verg. Cargadoorskan,^!' Ousel, Liverpool, stukgoed. Handelskade, *gu' Stoomb. Mij.; Perseus. Stettin, stukgoed, .„b matrakade. Verg. Cargadoorskantoor: EEU^.; Bordeaux, stukgoed, Surinamekade, N. R1jnv. »r' Virginia, Huelva, parrlet, Fosfaatfabrlek, <%t" naud Co.: Vjfekera, Leningrad, hout, haven, Spliethoff; M. 1 en M. 2, mijnenvsiw Marinewerf; Ccopas, Curasao, gasolie. Steiger taafsche Petroleum Mij., Ruys Co. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ- HOLLAND—AFRIKA LIJN GIEKERK, 7 Mei van O. Afrika te R'dam; trekt 7 Mei n.m. naar Bremen. gfi BOSCHFONTEIN, 7 Mel van Bremen 1 Hamburg. JAGERSFONTEIN, 7 Mei van Dar es naar Zanzibar. RANDFONTEIN, thuisreis, 7 Mei te DmB vertrekt 9 Mei naar East London. ji' MELISKERK, vertrekt 8 Mel van Hamburg Amsterdam. jC1i» BOSCHFONTEIN, vertrekt volgens later b®' 8 Mei van Bremen naar Hamburg. HOLLAND—O. AZIE LIJN ZUIDERKERK, uitreis, 6 Mei te Kobe. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, uitreis, 6 Mei te Sydney- ALMKERK, thuisreis. 7 Mei te Antwerpen- ROTT. LLOYD „jl INDRAPOERA, uitreis, 6 Mei n.m. 1 u. Lissabon. 00jPf KOTA TJANDI, thuisreis, pass. 6 Mei F" de Galle. DJAMBI, thuisreis, 6 Mel p.m. IX u. teLoöde"'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2