POKON FINANCIEN Schoonheidsontwaken Kerkelijk Leven Mgr. A. J. Holierhoek f De weerstoestand RADIO-PROGRAMMA Dagfilm Restaurant DORRIUS ZATERDAG 11 MEI 1935 De Duitsche betalings moeilijkheden ,Hier gaat het op den hoop, ginds heeft men honger De raadsverkiezingen te Wijk aan Zee Het bestuur der R.K. Kies- vereeniging geschorst HANDELSBETREKKINGEN MET ITALIË Binnenkort besprekingen ARBEIDER GEDOOD Tusschen buffer van trein bekneld geraakt HANDELDRIJVEN DOOR AMBTENAREN Een verbod voor universiteits- personeel Oefenreis adelborsten Pontificale uitvaart en begrafenis Lijkrede Mgr. van Noort FRIESCHE VLAG PATER P. GULICKX GOUDEN KLOOSTERFEEST TE MOERDIJK Moeder Josepha geridderd WORDT HET WEER KOUDER? Het Unilever-concern Een totaal-dividend van 4 pet. MAATSCHAPPELIJK HULP BETOON Vereeniging van Directeuren vergadert te Haarlem DE SITUATIE VAN DE KON. HOLL. LLOYD Commissie uit vereenigingen wendt zich tot den minister Zondag 12 Mei 1935 Maandag 13 Mei 1935 ZB7olm?Sa§rla^ bedfl 41 GEEN BLUSCHWATER Korfbal-programma Er dreigt voor den Nederlandschen tuinbouw eer. nieuw gevaar, dat de bestaande moeilijk heden in ernstige mate zal vergrooten. De eer ste resultaten ervan heeft de tuinbouw reeds ondervonden. Het zijn nJ. de betalings-moeilijkheden met Duitschland, welke in den tuinbouw thans groote onrust teweeg brengen. ,Den noodtoestand voor den export zie je zoo aankomen," zoo zeide ons de voorzitter van den Bond Westland, de heer J. Barendse. De Duitsche Regeering zegt: „Voor zooveel mag je hier invoeren, en daarmee houdt het op' Maar die hoeveelheid is zoo gering, dat de toegestane gelden snel verbruikt zijn. En het zonderlinge is, dat het Duitsche volk SDakt naar de Nederlandsche groenten, in het bijzonder de sla, terwijl er slechts 20 pCt. van hetgeen ter veiling wordt aangevoerd, naar Duitschland verzonden mag worden, om via de clearing verrekend te worden. Zoo heeft men den toestand, dat binnenkort hier de groenten op een hoop gaan, en men in Duitschland er naar snakt. De heer Barendse was dan ook van meening, dat onze Regeering het uiterste zal moeten doen om van Duitschland gedaan te krijgen, dat meer geld voor onzen tuinbouwexport beschik baar wordt gesteld, wil hij niet ten onder gaan. Immers is Engeland al vrijwel onbereikbaar ge worden door zijn hooge invoerrechten, benevens door steeds opgevoerde zelf-voorziening. En nu rest als beteekenende afnemer voor onzen tuinbouw alleen nog Duitschland, dat wel onze producten kan gebruiken, maar geen geld geeft. Het is dan ook moeilijk te overzien wat het moet worden, wanneer de volle oogst gaat komen. Als typisch feit wees de heer Barendse er op, dat voor de 20 pCt. sla, die thans nog naar Duitschland gaat, door het Clearing-instituut etn bepaald bedrag per krat wordt gesteld, om dat men in Duitschland wel meer wil betalen, doch dan zouden de beschikbare gelden te snel verbruikt zijn en minder sla geëxporteerd, waar door sommige tuinders gedupeerd zouden wor den. De Regeering zal in de regeling der clearing een belangrijke wijziging moeten brengen, zal de tuinbouw-export naar Duitschland nog eeni- germate mogelijk zijn. Het bestuur van den kring Haarlem van de R. K. Staatspartij heeft van 11 Mei 1235 af het bestuur der R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" te Wijk aan Zeer ingevolge artikel 175 Bijzonder Reglement V C tot na de ge meenteraadsverkiezingen geschorst. De heer J. Bisschop te Beverwijk is tijdelijk aangewezen, de belangen der Kiesvereeniging te Wijk aan Zee te behartigen. Eventueele door het bestuur te Wijk aan Zee te houden vergaderingen of te nemen besluiten zullen door de R. K. Staatsparty niet worden erkend. Naar ons ter oore komt, zullen binnenkort de onderhandelingen over de handelsbetrekkin gen. met Italië een aanvang nemen. Zeer waar- schyniyk zal de Nederlandsche delegatie, wel ke onder leiding zal staan van den heer A. Th. Lamping, directeur van de Handelsaccoorden aar het ministerie van Economische Zaken, zich 21 dezer naar Rome begeven. direct en indirect betrokkenen zou hebben. In 1934 had de Lloyd zelf nog ruim 1000 man in vasten dienst; voor laden en lossen waren daar enboven nog 400 werkzaam, waarby dan nog de verdere indirect betrokkenen komen. Voor de 150 gepensionneerden zou liquidatie niets min der dan een ramp beteekenen. Gezien deze si tuatie besloot de conferentie zich telegrafisch tot den minister van Economische Zaken te wenden met verzoek om een onderhoud. Op het stationsemplacement te Vlissingen is de spoorwegarbeider Van Nobelen tusschen de buffers van den trein zoodanig bekneld geraakt, dat overbrenging naar een ziekenhuis noodza kelijk bleek. Een uur later overleed de man aan de gevolgen. Het slachtoffer, dat te Souburg woonachtig is, laat een vrouw met drie kinderen achter. (Ingezonden Mededeeling) Zooals de milde stralen der voorjaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelijksch gebruik van „Zij "-Crème een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 203045 en 75 cent. De middenstandsbonden hebben zich meer malen beklaagd over het verrichten van neven- arbeid en het handel dryven door ambtenaren. Thans heeft de Minister van Onderwijs een schryven gericht aan Curatoren der Ryksuni- versiteit te Leiden, Utrecht en Groningen en van de Technische Hoogeschool te Delft, waar in de Minister zyn voornemen te kennen geeft, om in het reglement op den werkkring en de verplichtingen van de beambten der Ryksuni- versiteiten, waarvan de herziening reeds eenigen tijd aan de orde is op te nemen het verbod om: In diensttijd of met gebruikmaking van werk tuigen of materiaal aan het Rijk toebehoorend te werken aan te verkoopen goederen, en om eenigen handel te dryven, die met de universi teit in verband staat. Slechts zal worden toe gelaten de bemiddeling van tweede-handsche leermiddelen, onder opgave van wie ze afkom stig zyn. Deze regelen zullen reeds met ingang van 1 September a.s. gelden, zoowel voor het perso neel van de Technische Hoogeschool als voor dat van de Rijksuniversiteiten. Hrè Ms. mynenlegger „van Maerlant" zal als oefeningsschip, voor adelborsten, onder bevel van den luit. ter Zee eerste klasse O. R. F. Immink, een Teis maken naar het Engelsch Kanaal. Het reisplan is ais volgt samengesteld: 10 Juli vertrek van Vlissingen, 12 Juli aankomst te Southampton, 15 Juli vertrek Southampton, 19 Juli aankomst Ostende, 22 Juli vertrek Ostende en aankomst Vlissingen. N. Z. Voorburgwal b. h. Spui, Amsterdam. PLATS OU JOUR EN a LA CARTE. SPECIALE LUNCH-SCHOTELS. Vanmorgen zyn in de kerk van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt ontvangen, de Posthoorn, te Amsterdam de plechtige uitvaartdiensten ge houden voor de zielerust van Mgr. A. J. Holier hoek, laatsteiyk directeur van de kerkelyke brandverzekeringmaatschappy St. Donatus. By de Lauden fungeerden als agens Rector de Jong, als diaken kapelaan Jac. Schmidt, als subdiaken kapelaan Jongejan, als cantores dr. L. Kat en kapelaan W. van Gastelen. De pontificale H. Requiemmis werd te tien uur gecelebreerd door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, geassisteerd door Mgr. H. J. M. Taskin, president van het Groot-Seminarie als presbyter-assistens, pastoor J. Th. Lagerwey, den herder der Posthoorn, als diaken en pas toor L. Ph. Paulussen, van Heemskerk, als sub diaken. De troondiaken Mgr. Dr. G. C. kannunik van Noort, deken van Amsterdam en eere-kanunnik, emeritus-pastoor L. P. Stolk. Cantores waren denzelfden als by de Lauden. Daarna betrad de deken der hoofdstad, Mgr Dr. G. C. kanunnik van Noort den kansel tot het houden van de volgende ïykrede: De eerbiedwaardige grysaard, by wiens lyk- baar wy nederzitten heeft na een ganschen langen dag en stervensmoede den laatsten adem uitgeblazen op den vooravond van St. Jozefs beschermfeest. De Kerk prijst St. Jozef in hoofd zaak met de Evangelische lof spreuk: „Ecce fide- lis servus et prudens" Als Gods trouwen en wyzen dienaar. Die twee woorden kenmerken natuurlijk geenszins in geiyke mate, maar toch eenigermate het leven van Mgr. Adrianus Jo hannes Holierhoek. Ruim 56 jaar heeft hij ge staan in den dienst van God en van de Kerk en al die jaren is hij geweest de trouwe dienst knecht en de wijze dienstknecht. God had hem groote gaven geschonken naar lichaam en naar geest. Een gezondheid, die onafgebroken stand hield tot boven zyn tachtigste jaar, een fyne en scherpe geest, die tot voor 14 dagen zyn helder heid en veerkracht ten volle behouden mocht. Welnu, die groote gaven heeft hy gebruikt ten einde toe, om met stiptheid en wysheid de taak te vervullen, die God hem had opgelegd. Dit deed hy in zyn eerste priesterjaren als leeraar aan het seminarie, dat deed hy als rijpe man in de groote en destyds zorglijke parochie van St. Bonifatius, dat deed hy tot in zyn hoogen ouderdom in de eigenaardige, maar zeer belang- ryke en zeer verantwoordelijke functies, die hy in de laatste 25 jaar heeft ingenomen als di recteur van St. Donatus, als directeur van St. Augustinus, als penningmeester van de vereeni ging voor Katholiek onderwijs in ons Bisdom. Het werk dezer laatste periode had matereel weinig priesteriyks in zich. Maar mgr. Holiër- hoek heeft dat werk verricht in opdracht der Kerkelyke Overheid, en ten bate van Kerkelyke belangen, met priesterlyke bedoeling, en in priesterlyken geest. Niemand die hem gekend heeft, zal zeggen, dat het priesterschap in hem ooit „onherkenbaar" is geworden, integendeel het domineerde zyn leven en was de ziel van Drink Uw koffie met erf met smaak. zyn arbeid. In de vyftien jaar, dat hy pastoor van St. Bonifatius was, stond hy in het volle practische leven, was hy zielenleider in den besten zin des woords. Hij was echter afkeerig van alles, waar een schijn van uiterlijk vertoon aan zat. In lateren tijd is hij hoe langer hoe meer vereenzaamd. Hy was niet altyd gemakke lijk te benaderen, maar voor hen, die zijn ver trouwen gewonnen hadden, was hy de trouwe vriend by uitnemendheid, de gezochte raads man, de gulle gastheer of aangename gast. Mgr. van Noort besloot zijn Ïykrede met de aanspo ring, aan de ziel van den overledene den kerke- lyken aalmoes van het gebed te schenken. By informatie vernamen wij hedenochtend, dat de toestand van den zeereerw. pater P. Gulickx, overste van het Missiehuis van de Pa ters Missionarissen van het H. Hart te Velssn- Driehui, die verpleegd wordt in „Maris Stella" te Scheveningen, nog is verergerd, zoodat het einde ieder oogenblik te verwachten is. De zieke bracht een zeer onrustigen nacht door. Vandaag 10 Mei, herdacht de Overste van het Moederhuis der Congregatie van het Al lerheiligste Hart van Jezus te Moerdyk, de Eerw. Moeder Josepha, den dag waarop zy voor 50 jaar haar intrede deed in de pas ge stichte Congregatie. Wegens omstandigheden werd dit feest gisteren, 9 Mei, gevierd. By de intrede van Moeder Josepha moest de officieele goedkeuring der Congregatie nog plaats heb ben. Deze volgde op 2 Juli van hetzelfde jaar 1885. Moeder Josepha was de tweede Alge- meene Overste der jonge Congregatie gedu rende 24 jaren. Onder haar zegenrijk bestuur heeft de Congregatie haar ryke ontplooiing en uitbreiding gekregen. Het spreekt van zelf dat dit gouden jubilé te Moerdyk herdacht werd op een wyze, deze groote vrouw waardig. Een elegante versiering gaf aan de ruime interieurs een fynen feestelijken toets en bood familie en genoodlgden een joyeuze entree en een opgewekt samenzyn. In den ochtend werd een plechtige H. Mis gecelebreerd door Mgr. A. Hermus, Directeur van het Doof- stommeninstituut te Sint Michiels Gestel, als jpretonotarius; apositolacus. Hy werd daarbij geassisteerd door den oud-rector Deken M. B. Maassen als diaken, den huldigen rector H. J. E. van Mackelenbergh als subdiaken, door den Eerw. neef der jubilaresse B. Paulo ad mitram en door den van Moerdyk geboortige Weleerw. heeren Pater Maximilianus O.M. Cap. als presbyter-assistens, A. J. P. Damen ad librum, J. J. C. Kavelaars als ceremonia- rius en H. C. B. Hermus als thuriferarius. De feestpredikatie werd gehouden door Deken M. B. Maassen. De Mis werd door een sterk koor zangeres sen met religieus élan gezongen. Na afloop 'daarvan, werd de jubilaresse gecomplimen teerd door familie en gasten en werden eenige familie-cadeaux aangeboden. Aan tafel werd een eigenhandig van hooge waardeering' getuigend schryven van Mgr. A. P. Diepen en tallooze telegrammen van ge- lukwensch voorgelezen, en werden door velen der aangezetenen verschillende onderdeden van het ryke leven van Moeder Josepha be licht. Daarna werd een plechtig Bof gecele breerd en daarna begonnen de feestelykheden van den avond. Door de leerlingen der kweek school werd opgevoerd Jessonda, van Felix Rutten in een kleurige aankleeding, gaaf ge zegden tekst en goed doorvoelde en nobele voordracht. Tot slot volgde een revue. Een onvergeteiyke dag voor al de bewo ners en gasten van het Moederhuis. De groote verdiensten van Moeder Josepha zijn door de hoogste instanties in den lande miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiimiiiiiimiiiimiiiiiiiiiimimiiiiii Het gebied van hoogen luchtdruk trekt zich geheel naar het Noordwesten terug en neemt al daar weer in beteekenis toe. De hoogste barometerstand wordt thans op IJsland gevonden. De depressie in de Golf van Biscaje loopt op, een krachtige Oostenwind waait over het Kanaal en in Engeland. In Duitschland en in Frankrijk zyn de win den zeer zwak geworden. De depressie in het Noordoosten blijft stationnair. Vochtige lucht- massa's worden over Scandinavië naar het Zuidoosten gevoerd. Ook over onze omgeving kwam een koude- inval, echter nog van weinig beteekenis. Vol gens de vliegtuigwaarneming van Soesterberg bedraagt de dikte der koude luchtmassa niet meer dan 500 Meter. Het is echter te verwachten, dat de koude langs de Oostzeekusten geleidelyk in het bin nenland zal indringen en de warmte zal terug drijven. erkend en hedenochtend zond de Minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen tele grafisch bericht, dat de jubilaresse benoemd en geridderd is in de Orde van Oranje Nassau. In de jaariyksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Unilever N. V. heeft de voorzitter een rede gehouden, waarin hy uit eenzette, dat een complex van moeiiykheden oorzaak van aanzienlyke verliezen is geweest. Gedurende het geheele jaar 1934 bleef de bo- terpositie, van ons standpunt uit gezien, aldus de voorzitter, buitengewoon onbevredigend. De wereldboterproductie voor dat jaar wordt ge schat op even over 3.360.000 ton. Het stemt tot bevrediging, dat de margarine- omzet niet in dezelfde mate is achteruitgeloo- pen, als waarin de boteromzet is toegenomen. Vergeleken met 1933 is de totale omzet in margarine en eetbare vetten met slechts 12 pet. achteruitgegaan. Alles in aanmerking ge nomen, is dit resultaat beter dan men had kunnen verwachten. De olie-industrie heeft een bevredigend jaar achter den rug. De handel in veekoeken ondervond wederom den invloed van de protectionistische politiek, welke in een groot aantal landen op het Con tinent van Europa worü. toegepast. De totale omzet in veevoeder van het con cern beliep ongeveer 1.750.000 ton, hetgeen een vermeerdering van bijna 5 pet. boven 1933 be- teekent. De totale zeepomzet van de geheele Unilever- organisatie over 1934 heeft dien over 1933 nog overtroffen. De algemeene onkosten zyn aanzienlijk ver laagd, terwyl de verkoopsonkosten voor mar garine met meer dan ƒ2.000.000 zyn vermin derd. Niettegenstaande de bezuinigingen blyft spr. van meening, dat de verkoopsorganisatie heden ten dage beter dan ooit in staat is haar sterke positie te handhaven en den omzet ver der uit te breiden, zoodra zich een gelegenheid daartoe voordoet. De winst van Unilever N. V. bedraagt 14.684.000 en van Ünilever Limited 805.000 pond sterling. Voorgesteld wordt een slotdividend te decla- reeren, waardoor het totale dividend met het interim-dividend tezamen 4 pet. zal bedragen. Preferente Unilever N. V. en Anton Jurgens' Vereenigde Fabrieken zullen worden Ingetrok ken. Kapitaalsuitbreiding zal plaats hebben. De Vereeniging van Directeuren van Maat- schappeiyk Hulpbetoon houdt op 15 Mei a.s. haar derde algemeene vergadering. In den voor middag wordt een huishoudelyke vergadering gehouden, waarna een bezoek zal worden ge bracht aan de tentoonstelling „Flora" te Heem stede. Het gemeentebestuur van Heemstede zal de deelnemers officieel ontvangen. Des namiddags 2.30 uur wordt de openbare vergadering gehouden in de Raadzaal der ge meente Haarlem, die voor dit doei door het ge meentebestuur van Haarlem welwillend be schikbaar is gesteld. De heer P. A. van Aggelen, directeur van de Gemeentelyke Hulpbank te Leiden, zal een in leiding houden over de ten dienste staande mid delen tot het verschaffen van credieten en voor schotten aan personen, die thans op de open bare instellingen van armenzorg zyn aange wezen. Na afloop van de openbare vergadering volgt de offieieele ontvangst door het gemeentebe stuur van Haarlem in de hal van het Stadhuis. Vrijdagmiddag 10 Mei j.l. kwamen vertegen woordigers van de Ver. v. Ned. Gezagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaardy, de Ver. v. Scheepswerktuigkundigen, den Centralen Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius",, den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders, den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, de Ned. Ver. van Chr. Kan toor- en Handelsbedienden, den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden „St. Franciscus van Assisië" en den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" te Amsterdam in gebouw Neptunus by een ter bespreking van de by de K.H.L. ont stane situatie. Gebleken is, dat de mogeiykheid niet is uit gesleten, dat deze My. zal ophouden te bestaan, omdat de regeering meent het reorganisatie plan, dat reeds geruimen tyd geleden is inge diend, niet te kunnen steunen. De vergadering overwoog de ontzetende gevolgen, die een mo- gelijke liquidatie van dit bedrijf voor de daarbij HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.30—9.30 Morgenwijding KRO 9.3011.30 Pontifi cale Hoogmis in de kapel van het Moeder huis van de Congr. der Zusters Francisca nessen te Heythuisen. De H. Mis wordt op gedragen door Z. H. E. Mgr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond. De feestpredicatie zal gehouden worden door Pater Honoratlus Caminada, Provinciaal der Minderbroeders 11.3012.15 Russisch concert (gramof.) 12.151.00 Het Kro-orkest 1.001.20 Romans van de Zee" door Johan van der Woude 1.201.50 Mozart-program door het Kro-orkest 1.502.00 Gramofoon 2.002.20 „Het 500-jarlg Jubileum van de devotie tot O L. Vrouw in 't Zand" door rector J. H. Mulders 2.202.30 Neder landsche Meimaandliedjes 2.302.50 .Een marsch, een wals, een lied" (gramo foon) 2.503.10 De Kro-Boys 3.10— 3.30 Con Sentimento (quasi appaslonato) (gramofoon) 3.30—4.00 De Kro-Boys (vervolg) 4.004.15 Gramofoon 4.15 5.00 Ziekenlof uit de Kapel van 't Moeder huis der „Dochters van Maria en Jozef", Choorstraat 7, Den Bosch NCRV 5.00 Gewijde muziek (gramofoon) 5.50 Kerk dienst. Na afloop tot 7.45 Gewijde muziek (gramofoon) KRO 7.45»7.50 Voetbaluit slagen van de RKF 7.508.10 Het nieuw besef van Katholieke saamhoorigheld door P. Heskes, leeraar aan het Seminarie War mond 8.108.15 Vaz Dlas 8.158.45 De Kro-Boys 8.45—9.00 „Vijf maal drie is(gram.) 9.009.20 Kro-orkest 9.30—10.15 Meidans (in drie tafer.) door Karl Schönherr 10.15—10.30 Marschen- programma door het Kro-orkest 10.30 10.35 Vaz Dlas 10.3510.40 Gramofoon 10.4011.00 Epiloog. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8.55 Gramofoon 9.00 Voetbalmededeelingen en Postdulvenberichten 9.05 Tulnbouwhalf- uurtje 9.30 Orgelspel: Joh. Jong AVRO 12.00 Filmpraatje: L. J. Jordaan 12.30 Het Omroeporkest 1.00 Gramofoon 1.20 Het Omroeporkest 2.00 Boekenhalfuur 2.305.00 Aanslui ting met het Heyssel-Stadlon te Brussel. Ooggetuigeverslag v. d. intern, voetbalwed strijd België versus Nederland, door Han Hollander VARA 5.15 Potp. uit de Vara- Maandrevues 6.10 Carel Rijken draagt voor 6.30 „Tien meisjes en geen man!" Vroolljk zangspel van Franz von Suppé 7.45 Vaz Dlas 7.508.00 Gramofoon AVRO 8.00 Vaz Dias 8.15 Gramofoon 9.15 Radiojournaal 9.30 Concert: Zoltan Szekely, viool, met het Omroeporkest 9.55 Serenades op concertorgel: Pierre Palla 10.15 De Avro-Decibels 11.00 Vaz Dias 11.10—12.00 Kovacs Lajos. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo- foonmuziek 11.20 Populaire moderne en ouderwetsche liederen 11.50 Orgelspel door Edouard Commette Vanaf 12.208.20 Concert en dansmuziek, aange boden door diverse Engelsche Maatschap pijen, etc. 9.35 Gevarieerd concert 9.50 Dansmuziek 10.05 Concert 10.20 Dansmuziek 10.35 Gevarieerd concert 10.50 Dansmuziek 11.20 Concert en dansmuziek 11.50 Concert. BERLIJN, 356.7 M. 7.20 De stafmuziek v. h. Cav. Reg. Potsdam 11.2012.20 Po pulair concert. BEROMUNSTER, 539.6 M. 3.20 Het Omroeporkest 4.50 Koorconcert 6.50 De Sted. Muziek v. Bern 7.20 „Johan nes Stark" spel v. Ida Lieberherr, muziek v. Casimir Meister 8.30 Het Onderwij zerskoor v. Bern. BOEDAPEST, 549.5 M. 7.35 Het Boe- dapester Concertorkest 9.35 Pianorecital 10.20 Zigeunerkapel. BRUSSEL I, 483.9 M. 9.20 Het Om roeporkest 10.20 Gramofoon 11.15 Het Salonorkest 12.201.20 Gramofoon 4.20 Concert 5.20 Kamermuziek 6.20 Z. E. H. Vieujean: Het geloof en de bekeer den 6.35 Gramofoon 7.20 Het Salon orkest 8.20 Het Symphonle-orkest 9.2011.20 Concert. BRUSSEL IX, 321.9 M. 9.20 Gramofoon 10.20 Het Omroeporkest 11.17 Gramo foon 12.201 20 Het Salonorkest 3.20 Reportage v. d. Intocht v. d. Koning en de Koningin in Antwerpen. Hierna: Concert 5.20 Het Omroeporkest 6.20 E. H. Phil. Raes: O. L. Vrouwken. Moeder Christl, den Verlosser 6.35 Gramofoon 7.20 Het Radlosymphonie-orkest 8.20 Het Salon orkest 9.20—11.20 Concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 2.00 Zang 5.20 Oude dansen: Otto Kermbach's orkest 10.2012.15 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.50 Het Bel- faster Omroeporkest 12.50 Het Radio- Militair-orkest. 1.50 Gramofoon 2.20 Het Leslie Bridgewater Kwintet 3.20 „Ju bilee Thanksgiving". Openluchtdlenst in Hyde Park 4 50 Het Quintette Instru mental de Paris 6.35 Concert 8.20 Leslie Jeffries-orkest. HAMBURG, 331.9 M. 8.20—9.20 Het Nedersaksische Symphonie-orkest 10.50 Bach-cantate no. 169 door het Sted. en Ge- wanthaus-ork. en 't Thomanerkoor 12.30 Uit Berljn: Omroepkl.orkeBt 1.35 Vrou wenkoor 4.00 Orgelconcert 4.30 Blaas- orkest 6.00 „Der Rattenfanger van Ha- meln", kindercantate 8.10 Het Omroep orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Het Om roeporkest 1.20 Gramofoon 2.20 Mo- gens Hansen's Instrumentaal Ensemble 7.20 Operettemuziek: Het Omroeporkest 8.25 Gramofoon (Mercedes Capsir) 8.35 Fransche muziek: Het Omroeporkest 9.55 Beethoven-concert 10.2011.50 Dansmu ziek. LANGENBERG, 455.9 M. 9.20 Pianore cital 10.10 Volksliederenconcert 12.20 Het Omroepkleinorkest 4.00 Het Omroep- klelnorkest 5.50 Handelconcert: Het Col legium musicum uit Crefeld 7.20 „Die Lorelei", opera v. Max Bruch. MILAAN, 368.6 M. 4.20 Tokkel-orkest 5.35, 6.35 7.10 en 7.50 Gramofoon 9.50 Dansmuziek. PARIJS, 1648 M. 10.20 Gramofoon 10.35 Orgelconcert 11.05 Pater Marcel Blth: Ma^e et Jeanne d'Arc 11.25 Gra mofoon 11.35 Orkestconcert 1.35 Con cert 4.20 Het Pascal-orkest 6.55 Ge varieerd programma 8.05 „Mal joli, mal fleuri", spel v. Clérouc. met zang 9.05 Concert 9.50 Het Locatelli-orkest. PARIJS. 312.8 M. 8.50 Gramofoon 9.55 Het Omroeoorkest 10.55 Gramofoon 12.05 Concert 12.50—2.20 Concert 4.20 Gramofoon 8.20 Mireille's ensemble 9.20 Populair concert 9.5011.20 Gra mofoon. ROME, 420.8 M. 4.20 Symphoniecon- cert 8.05 „Les saltlmbanques", operette v. Ganne. TOULOUSE, 328.6 M. 7.35 Opera-aria's 7.50 Operetteconcert 9.00 Operettecon cert 9.40 Symphonieconcert 10.05 Film fragmenten 10.20 Weensch orkestconcert 10.35 Operette-aria's 10.55 Melodieën 11.05 Dansmuziek 11.40—11.50 Mili tair concert. WEENEN, 506.8 M. 8.15 Gramofoon 9.05 H, Mis uit de Franciscanenkerk 11.05 Het Weensche Kamerorkest 12.15 Het Omroeporkest 3.20 Het Prix-kwartet 3.55 Gramofoon 9.45 Het Omroeporkest 11.2012.20 Zlgeunermuziek. HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.00 Schrift lezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoon. 12.00 Politie berichten. 12.15 Gramofoon. 12.30 Orgel concert: Jan Zwart. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.35 Beantwoording van vragen over kamerplanten. 3.15 Gramofoon. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Orgelmuziek (gramo foon). 6.15 Christelijk Liederenuurtje. 6.15 Gramofoon. 6.30 Vragenuurtje (le deel). 7.00 Polltieber. en Persber. van het Ned. Chr. Persbure'au. 7.15 Een kwartiertje Ra dio-Reportage. event, gramofoon. 7.30 Vragenuurtje (2e deel). 8.00 Vaz Dias. 8.05 10-jarig bestaan van den Centralen Bond voor Inwendige Zending en Chr. Phllan- thropische Inrichtingen. 9.30 Charles Marie Widor, orgel 9.45 Vaz Dlas. 9.50 Het Kleln- orkest der H.O.V.. 11.1011.30 Gramofoon. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8.00 Viool-recital: Harry Wiggelaar. 8.30 Gra mofoon. 9.0010.00 De Notenkrakers. 10.15 Eddy Walls en zijn orkest. 11.20 Giel Smit, altviool en Joh. Jong, piano. 12.00 Orgel spel: Cor Steyn. 12.30 Gramofoon. 1.00 De Flierefluiters. 2.15 De Zonnekloppers. 3.30 Orvitropia. 5.00 „De Vrijschutter". Verkorte opera v. Carl. Maria von Weber (gramof. 6.00 Viool-rec.: Nap de Klljn. 1.30 Muzi kaal Babbeltje: Plet Tiggers. 7.10 De plaats van de aarde in ons zonnestelsel". 7.30 Engel Lund zingt: IJslandsshe, Noorsche, Zweedsche en Deensche liederen. 8.00 Herh. v. SO.S.-ber. 8.03 Vaz Dlas. 810 Gramo foon. 8.4o Nederlandsche volkshumor. 9.40 The Bohemians. 10.10 Vaz Dlas. 10.15 „Er- nanl". Verkorte opera van Verdi (gramo foon). 11.3012.00 Orgelspel: Joh. Jong. ..LUXEMBURG, 1304 M. 8.06 Gramo- foonmuziek. 12.20 Lunchconcert door het Radio-orkest onder leiding van Henri Pen- sis. La fllle du Régiment, Donizetti. Künst- lerleben, wals, Strauss. Des Yeux char mants, Kockert. Cavalleria rusticana, Mas- cagni. Frau Luna, Llncke. Nell Gwyn, suite German. Attaque des Spahls,, Aletter. 1.20 Koersen. Daarna volgt gram. muziek. 6.35 Concert- en Dansmuziek. 7.45 Gramofoon- muziek. 8.30 Gevarieerd concert door het Radio-orkest onder leiding van Henri Pén- sis. The Lord Mayor marsch, Byford. Idylle passionelie, Razigade. Le Chemin du Coeur Lincke. Pavana dogale, Mariottl. Premières Fleurs de Printemps, Kockert. Le Rêve passé, Helmer-Krier. 9.00 Zang door Othon Schockmel. O cessate di plagarml, Scar latti. Caro mlo ben, Girodano. Non t'amo piü, Paoli Tosti. Muslca proibita, Gastal don. Turandot: Nessuno dorme, G. Puc cini. 9.25 Gala-concert door het Radio orkest o.l.v. Henri Pensis. Magda Tagjafero piano Ouv. „Ciriolan", Beethoven. Con cert voor Piano en Orkest, Reynaldo Hahn. Juplter-Symphonie, Mozart. Rhapsodie espagnole, Liszt. Le Chasseur madit. César Franck. In de pauze: Gram. muziek. 10.55 Dansmuziek van gram. Platen. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS BERLIJN. 356.7 M. 7.30 Omroeporkest 9.50 Concert. 10.3011.20 „Held unbe- kannt", spel v. Prugel. Muziek v. K. Knau- er. BEROMUNSTER. 539.6 M. 6.20 Gra mofoon. 7.10 Het Omroeporkest. 8.30 Schu- mann-programma, m.m.v. het Omroep orkest. BOEDAPEST, 549.5 M. 8.00 De staf muziek. 9.40 Zigeunerkapel. 10.35 Jazz orkest. BRUSSEL I, 483,9 M. 11.15 Gramofoon 11.50 Het Omroeporkest. 12.50 Gramofoon. 5.35 Gramofoon. 7.20 Het Omroeporkest. 8.35 Het Omroeporkest. 9.2010.20 Gram. BRUSSEL II, 310.9.M. 11.17 Gramofoon. 12.20 Gramofoon. 6.20 Sonateconcert. 7.20 Het Radlosymphonie orkest 8.05 Gramo foon. 8.20 Het Radiosymphonie-orkest. 9.20 10.20 Concert. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 11.20 Het Nedersaksische Symphonle-ork. 1.05 Gevar. concert. 3.20 Populair concert: De kapel Max Günther. 5.20 Fritz von Bose speelt eigen pianowerken. 7.35 Adalbert Lutter's Orkest. 10.2011.20 Dansmuziek. DROIT WICH, 1500 M. 10.20 Gramo foon. 11.05 Orgelconcert: Marshall M. Gil christ. 11.35 Gramofoon. 12.20 Het BBC- Variété-orkest 2.10 Gramofoon. 3.20 Con cert. 3.50 Het orkest van het Volunteer and Cadet Corps te Melingriffith. 4.35 Manto- vani's Tipica orkest. 7.20 Het Radio-Mili- tair-orkest. 7.50 Tweede acte van Richard Wagner's opera „Götterdammerung." 9.40 Gershom Parkington kwintet. 10.35—11.20 Dansmuziek. HAMBURG, 331.9 M. 11.40 Het Neder saksische Symphonieorkest. 6.20 Noorsche muziek. 7.30 Omroepsymphonie-orkest. KALUNDBORG. 1261 M. 1.20 Concert 2.20 Concert. 4.30 Zangvoordracht. 7.30 Deensche muziek: Het Omroeporkest. 8.55 Zweedsche muziek: Het Omroeporkest. 9.20 Vocaal concert. 9.4510.20 Het Omroep orkest. ..LANGENBERG, 459.9 M. 10.05 Cem balorecital. 11.20 Het Omroepkleinorkest. 1.351.50 E. E. Engels, tenor: Liederen v. L. Kowalski 3.20 Grieg-concertTrude Fi scher, alt. 4.20 Het Rijksorkest van de Duitsche Vliegsport. 6.20 Het Radio- Schramensemble, 7.30 Meisjeskoor. 8.00 Planorecital: Th. Demetriescu. 9.4011.20 Populair concert. MILAAN, 368.6 M. 6.35 Gevar. concert 8.10 Concert. 9.20 Kamermuziek. 9.50 Pianorecital. PARIJS, 1648 M. 11.35 Orkestconcert 7.20 Operaconcert. 9.50 Dansmuziek. PARIJS, 312.8 M. 11.25 L. Bellanger's orkest. 8.27 Trioconcert. 9.10 Gramofoon. 9.20 Kwartet. 9.5010.20 Gramofoon. ROME, 420.8 M. 4.25 Concert: M. G. Berni (piano) Dina Fiumana (sopraan) en E. Faticanti (bariton). 9.20 Mandoline orkest of Jazz-orkest. TOULOUSE, 328 M. 7.15 Melodieën. 73.5 Schrammel ensemble. 7.50 Operette aria's. 8.20 „La Dame Blanche", Boieldleu. 9.00 Operaconcert. 9.40 Weensch orkestconcert. 10.05 Jazz-concert. 10.35 Filmfragmenten. 10.55 Operetteconcert. 11.05 Militair con cert. 11.4011.50 Salonorkest WEENEN, 506.8 M. 7.35 Het Omroep orkest. 8.208.30 Gevar. progr. 9.30 Orgel concert: K. Walter. 10.20 Gramofoon. 11.05 12.20 Dansmuziek. de oplosbare K»n 8,1' voor kamerplanten.1 r. p. flesch m. gratis De Droogdok Mij. Tandjong Priok bM° in 1934 een verlies-saldo van 77-696 tej. f 240.000 het vorig jaar. Er werden bel resultaten bereikt, maar de afschrijfiw zijn niet ten volle verdiend. De uitvoer van Java en Madoera in April f 17.9 millioen tegen f 18.3 April 1934. In JanuariApril f 69.8 ff.,, tegen f 72-4 mil. in het overeenkomstig vak van het vorig jaar. Over de vooruitzichten van de w-* Congo-kolonie werd aan „Agence ^c0'L„ Financ." medegedeeld, dat op het 9e°.„. van goudwinning een levendige bedfv',% heid valt waar te nemen. Verwacht W°Jjj dat de goudproductie dit jaar tot N- a K-G. zal sijgen. De tinproductie ontwiW zich ook gunstig, alsmede de industry het algemeen en in den landbouw. Op grond van de tendenz die flwri prijzen van ruwe olie in de Vereen. j valt waar te nemen komt een correspond van de Manchester Guardian" tot de c% clusie, dat een nieuwe verhooging va\(t Engelsche benzineprijzen met 1 d. v00Vm- einde van dezen zomer niet onwaarschV lijk moet worden geacht. In verband met het feit, dat in de eC°jfefi mische verhoudingen in België nog 9%. nieuw evenwicht is ontstaan en de V"*» structuur nog steeds bezig i>s, zich door de devaluatie gewijzigde omiand'9', den aan te passen, voorts dat de ?e. slechts voorloopig is gestabilieerd en de geering zich het recht voorbehoudt, verband met het toekomtig verloop vanLf Pond Sterling de Belga met een ander Vj centage te devalueeren, wordt het mod1 voor het Belgische conversieplan mow* teel niet gunstig geacht. 4 «ïf Symington en Wilson ramen een f,. meerdering der rubbervoorraden te I in de afgeloopen week met 300 ton en vermindering te Liverpool met 200 ton- ó1 De -voorstanders in den Senaat nan bonus-wet voor de oudstrijders hebben n wet nog niet aan Roosevelt ter onderteen. ning gezonden. Zij hopen vier nieuwe JL. haesiebetuigingen er aan te kunnen '°eleii gen, welke hun een tweederde meerdern i zouden verschaffen, in welk geval het v van Roosevelt waardeloos zou worden- de Kamer is reeds een meerderheid twee derde vóór de bonus-wet verzekero< Montgomery Ward heeft haar ban&L, prijzen met 6 a 7 pCt. verhoogd, nu de V zenoorlog in de banden-industrie is 9 digd. De Amerikaansche wagonverladingoff^i in de week op 4 Mei geëindigd met tot 596.065 gestegen vergeleken met de rige week. óSi De North American Rayon boekte in^Ji een wihst van 533.410 tegen 1.288.57° vorig jaar. Amerikaansche koperkringen schriify de stijging van den koper prijs niet toe speciale factoren, maar aan de verbeter van de koperpositie. /W De afleveringen van de U. S. Steel poration in April bedroegen 592.000 tO1 gen 668.000 ton in Maart; zij vertoonen een daling van 76-000 ton. In April 193* droegen de afleveringen 643.000 ton. tssif Voor de bank- en monetaire cornW.f van den Amerïkaanschen Senaat verkug^ de de gouverneur van de Federal Board met betrekking tot de bankwetgw gp dat controle van de zijde der overhete de nationale crediet- en geldpolitiek essentieel belang is voor een econom belang is voor een economisch herstel- Het textielblad „Textiles Organan'St' op de vernietigende gevolgen van de jaJ3Cli> sche concurrentie op de Amerikaan jp markt. De geringe productiekosten Japansche productie en de lage vrachWfo zen stellen de Japansche textielfabrikW in staat de tariefmuren gemakken) overbruggen. De Buickfabrieken dreigen met een pathiestaking indien de General Motor hun houding ten opzichte van de eenigingen blijven volhardenIn Walls*', .jfiti kringen wordt niet geloofd, dat de ie zal toegeven aan de eischen der Arne' Federation of Labor. Vof* De Dollar noteerde gisteren te NeW" 1.4775 tegen 1.4789 eergisteren. ft' Het Pond Sterling bewoog zich vO-n^t tend te Amsterdam op 7.171/?7.18 7.17 5/8)de Dollar op 1.4711/16—1.47 (1.4715/16); de Frank op 9.739.731/, 0^' Te Hoevelaken aan de Hoogbrinkersteeg ^ji stond brand in de landbouwerswoning vaJ3v,Ws heer v. d. Berg, doordat de wasch te droge*1 by een petroleumstel. Bulten de woning va" j^i1 den Berg gingen de twee naastbyzijnde .e0p in vlammen op. Er kon niet gebluscht s' door algeheel gebrek aan water. Het vee en raad van de bewoners worden gered, bet slechts laag verzekerd. ZUID-HOLLAf*^ 2e klasse Regenb.Sellicb» Kampioenschap van Nederland DeetosW.kw.tier DistrlctswedstrUd NoordOost WEST. le KLASSE Het Zuiden—DKC Promotie-degradatie DIDKattenburg Hercules—DTV HBS—Fluks OOST. le KLASSE Promotie-degradatie St. Hoog.Onder Ons AKC—Odio NOORD-HOLLAND 2e klasse Osca—Bl.-Wit 2 A. Weerb.Samos Promotie-degradatie HaarlemVogel Baerne—DTV 2 Promotie-degradJ^ ALOTrekvogel» OOST. 2e KL f DOS 2Goorsche^ idrf Prom.-degr. S5« 2e klasse Emo—PSV 2 Dm den Zilveren SwiftHKV Om den Zllv. N. v' Dagbal A. Weerb.— Sam°f Gr.-GeelVolh. 2 Kattenb. 2De - Treffet®,)» „Korfbal 8*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10