I Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan 'n „Omroeper voor 80. OOO gezinnen STADSNIEUWS LAATSTE NIEUWS Auto door tram gegrepen ■sé P. Wat de tonq streelt JP Een vlïegcorps in Oostenrijk T0$ A' FUNKE'S GESNEDEN ROGGEBROOD wielre 6~° 6~3- st/ |iiniiinnnniimnii!inniii!nnniini!nHiniiii!i!iin!iii!ii!iiiiii!iii!iii!ii!iiiiiiiiiiiiiiii!ii!iiiiiiiiiuiiiii!iiiii^ üiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiujiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis WOENSDAG 15 MEI 1935 ^ininiinniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiifininimiinimniTniinnnnnniiniiiiiniiinuniiiiiiiiinnii HUIIIllS KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN Zaandamsche Kamer komt bij Haarlem Jaarbeurs te Parijs Wachthuisjes JUBILEUM MEJ. IJ. PAULEN Koninklijke onderscheiding Hooge belangstelling L. O. TE HAARLEM IN 1934 Aanhoudende daling bij het Openb. L. O. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD De lijst der Anti-Rev. TARIEFWIJZIGING N.Z.H. F aillissementen In tegenwoordigheid van president De Valera zijn op het kerkhof te Dublin de gevallenen voor den lerschen Vrijstaat herdacht Inschrijving leerlingen Vrijwillige Burgerwacht Pharmaceutische inspecteur van de Volksgezondheid Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE ISTAND BLOEMENDAAL Candidaatstelling voor den Gemeenteraad HEEMSTEDE DRIEHUIS VRAAG UW BAKKER HYGIËNISCH verpakt BLIJFT VERSCH De bestuurder ernstig getoond Als onderdeel van de Heimwehr. Starhëmberg neemt de leiding Het Britsche rijk Minister Slotemaker de Bruine Minister van Onderwijs a.i.? PATER P. GULICKX M.S.C. t De plechtige Metten MR. H. P. MARCHANT Prinses Juliana naar Utrecht H. K. H. zal Zaterdag de Roode Kruis-vergadering voorzitten NED. WIELRENNERS NA KOPENHAGEN Ook Peperkamp zal aan Jen „Grooten Prijs van Londe" deelnemen Bondswedstrijd Holland f OM DEN DAVISBEKËf* Vereenigde StatenChina e". NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT alillllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllljlllllllllllliuilllllllill"""1111 De Kamer van Koophandel en Fabrieken ver gaderde gisterenavond in het gebouw der Kamer aan het Nassauplein. De voorzitter, de heer G. J. Droste, memoreer de de voorgestelde vermindering van het aantal Kamers van Koophandel en de vermindering van de verplichte bijdragen voor het Handels register. Spr. deelde mede, dat een nieuwe in deeling van de gebieden der Kamers al provi sorisch gemaakt is. Het is nog onzeker wat de toekomst zal bren gen, maar aan de Kamers is verzocht met een en ander rekening te houden bij de uitgaven en inkomsten. Het gebied van de Kamer van Koophandel te Zaandam zal bü Haarlem gevoegd worden. Haar lem zal dan waarschijnlijk wel de hoofdplaats van het nieuwe Kamer-gebied worden. Nog werd medegedeeld, dat op verzoek van de Kon. Ned. Jaarbeurs, welke de leiding heeft van de Ned. deelneming 4op de Foire de Paris (van 18 Mei tot 3 Juni a.s.), het Bureau van de Haarlemsche Kamer heeft toegestemd een af beelding uit de gemeente Haarlem, groot 1% bij 1 M. te doen vervaardigen, welke foto op triplexhout bevestigd naar Parijs zal worden gezonden. Na afloop der Parijsche Jaarbeurs zal de foto weer eigendom der Kamer worden. Besloten werd op de subsidieaanvragen van de Handelsavondschool „De Hanze" te Bever wijk en van de Ned. Kamer van Koophandel te Buenos Aires afwijzend te beschikken. Aan de nationale Chrysanthemumtentoonstelling te Aalsmeer werd een bedrag van 50 beschikbaar gesteld. Het besluit van de Bevrachtingscommissie tot vaststelling van het salaris van haar nieuwen secretaris werd goedgekeurd. De heer mr. A. A. Deenik heeft in verband met zijn ontslagaanvraag als adj.-secretaris van de Kamer, ook ontslag verzocht als lid van de Bevrachtingscommissie Haarlem. In de ontstane vacature werd voorzien door de benoeming van den heer J. de Vries. In verband met het feit, dat het gemeente bestuur van Haarlem bereid is in het vervolg niet meer precariorechten te heffen van even tueel te plaatsen telefooncellen in de stad, had ir. Burgersdijk, lid der Kamer, voorgesteld om aan het gemeentebestuur ook vrijstelling van precariorechten voor wachthuisjes van open bare middelen van vervoer te vragen. Besloten werd hierover een brief aan B. en W. van Haarlem te richten. Bij de rondvraag betreurde de heer Brink man, dat de Kamer niet uitgenoodigd was op het groote Industrialisatiecongres, dat in Den Haag is gehouden. Spr. verzocht dit aan de leiding van het congres kenbaar te maken. De. heer Philippo bracht aan den voorzitter, den secretaris en de Kamer hartelijk dank voor hunne medewerking bij de ontvangst van de internationale jury van „Flora" te Heemstede (applaus). De V.V.V. te Haarlem heeft schriftelijk haar dank voor deze medewerking betuigd. Gistermiddag werd in het voormalige Stads Armen- en Ziekenhuis feest gevierd, een zeer bijzonder feest; mejuffrouw IJ. Paulen her dacht namelijk den dag, dat zij voor 50 jaar in dienst trad van het tehuis voor ouden van dagen aan den Schotersingel. In een zaal van het gebouw, waar de oudjes rondom 'n mooi versierden stoel zaten, werd de jubilaresse feestelijk ontvangen, met het zin gen van een welkomstlied op de wijze van het Oostenrijksch volkslied. Oude en jonge stem men klonken dooreen en het geeft iets stem migs, de oudjes hun best te zien doen den gang van het lied te volgen. Na een hartelijk hoera, kreeg de directeur van Maatschappelijk Hulp betoon, de heer de Haas van Dorsel, het woord. Spr. achtte zich gelukkig de eerste te zijn, die mej. Paulen officieel mocht feliciteeren met haar bijzonderen, feestdag. „Een bijzondere feestdag", aldus de heer van Dorsel, „bijzon der, omdat men het haast niet kan gelooven, dat het 50 jaar geleden is, dat u hier kwam, maar ik moet het gelooven: de papieren wijzen het uit. U hebt in die jaren vriendelijke ge zichten gezien, maar ook minder aangename en u heeft de plooien er uit weten te strijken, zoowel die van de gezichten., als die van het goed in de naaikamer." Spr. prees de jubila resse om haar eenvoud, ijver, werklust en tact en besloot met haar nog vele jaren in goede gezondheid toe te wenschen. De directeur van het tehuis, de heer Glastra, die minstens dezelfde tact bezit, als mej. Paulen moet hebben (wij mochten met eigen oogen aanschouwen, de manier, waarop de heer Glastra met de oudjes en gebrekkigen weet om te gaan) richtte hierna een hartelijk woord tot ae jubilaresse, die zoowel voor het tehuis als voor zijn gezin een krachtige steun is geweest. „Uit naam van het personeel en mej. Starre- veld, die hier zoo lang gewerkt heeft als ver pleegster", begon de heer Glastra, „heet ik U hartelijk welkom in dezen, u zoo bekenden kring 50 Jaar trouwe dienst in de burgerlijke sa menleving, waarvan wij hier als het ware een klein maatschappijtje op zichzelf vormen, waar geleden en gestreden, wordt, is wel een bijzon dere hulde waard. Vooral uw hulp bij het kleedingvraagstuk wordt door ons allen op grooten prijs gesteld. De vroegere regenten wisten wel aan wie zij de zorg voor het huis overlieten, als zijzelf niet aanwezig konden zijn. De heer Heerkens Thijssen sprak 10 jaar ge leden de hoop uit, dat u nog eens uw gouden jubileum mocht vieren. Nu staan wij voor het feit en betuigen u onze groote waardeering en feliciteeren u van harte." Vervolgens werden de jubilaresse verschil lende cadeaux aangeboden. Van de verpleegden mocht zij een fraaie rustbank ontvangen, terwijl een divankleed, van de ambtenaren, en directie, haar werd aan geboden. Het divankleed ging vergezeld van een bloemenmand. De familie Vermeulen, fa milie van een der vorige directies, had de ju bilaresse niet vergeten en schonk haar een plaid. Van de kinderen Glastra kreeg mej. Paulen een taart, die een der zoons heeft ver vaardigd. De heer Smit, lid van een. vroeger burgerlijk armenbestuur, complimenteerde haar eveneens. Hierna bedankte de jubilaresse in sobere be woordingen voor de belangstelling. In den namiddag kwamen de burgemeester, de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinne- gom en wethouder W. J. B. van Liemt, de ju bilaresse van hun waardeering blijk geven. „Niet alleen de gemeente," aldus de burge meester, „maar ook van hoogere plaatsen heeft men gemeend U dezen zeldzamen jubileumdag tot een. onvergetelijken te moeten maken." Hierna deelde de burgemeester mee, dat het H.M. de Koningin had behaagd, mej. IJ. Paulen de Orde van Oranje Nassau in brons, toe te kennen. Ook wethouder van Liemt, sprak een kort woord van hulde tot de jubilaresse, die tot slot bedankte voor de hooge onderscheiding, die haar te beurt gevallen was. Van de receptie, die van vier tot vijf uur we"rd gehouden, werd druk gebruik gemaakt, wat wel te begrijpen is, daar mej. Paulen in Haarlem geen onbekende is. Deze dag is voor de jubi laresse zeer zeker een onvergetelijke geworden. Wij ontvingen het verslag omtrent den toe stand van het Lager onderwijs te Haarlem over het jaar 1934. Na de onrustige jaren 1932 en '33 oordeelt de samensteller van het rapport, dat 1934 voor het L.O. een zekeren stilstand en rust bracht, die weliswaar geen vooruitgang inhielden, maar de achterwaartsche beweging van de vorige jaren tot stilstand brachten. De commissie be treurt, dat B. en W. zonder haar advies in te winnen de „spelling-Marchant" voor de open bare lagere scholen heeft voorgeschreven. Ondanks het feit, dat de maatregel, waardoor de leeftijdsgrens tot toelating op de lagere scholen tot 6 jaar werd verlaagd, nu algemeen is doorgevoerd, is het leerlingenaantal van de openbare lagere scholen gedaald tot 7431. Voor het bijzonder onderwijs steeg dit cijfer van 9557 (Dec. 1933) tot 9796. Desondanks meent het rapport, dat er ten aanzien van het bijzon der onderwijs geen verheugende mededeelingen zijn te doen. Samensteller betreurt, dat er slechts aan 14 bijzondere scholen zwemonder wijs wordt gegeven, terwijl het openluchtspel slechts aan 15 scholen beoefend wordt. Het maken van schoolreisjes is aan vele scholen jammerlijk in onbruik geraakt. Gistermiddag werd voor de verkiezing van den gemeenteraad nog de volgende candidaten- lijst der Anti-Rev. Partij ingediend: G. Wolzak Hzn., M. de Braai, K. Brants, D. A. J. Spek, W. C. Bakker, W. Hoek, L. Silvis Szn., R. G. Mül- der, Chr. de Jong, D. van Egmond. De N.Z.H.T.M. heeft de volgende tariefwij zigingen ingevoerd: Station (Haarlem)Zantvoorterbrug 10 cent; Schouwtjesbrug naar Heemstede 10 cei^t. Beide enkele reis. Voor een retour (pasje) betaalt men 15 cent. Een retour van Bloemendaal (hoek Zomer- zorg) of Overveen naar Heemstede 25 cent. Ook na de sluiting van de „Flora" blijft de 10 minutendienst Station (Haarlem) naar Heemstede gehandhaafd. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag de volgende faillissementen uit gesproken: P. Beentjes, handelaar in aardappe len en groenten te Haarlem, Besoekistraat 32, curator mr. J. O. Baron te Beverwijk. P. P. Beentjes, tuinder te Heemskerk, Duin Voorweg A 24, curator mr, J. O. Baron te Beverwijk. W. C. Roozen (W. C. Roozen en Zn.) bloem bollenhandelaar te Overveen, Omval Bloem. Straatweg, curator mr. J. H. J. Simons, alhier. F. J. C. van der Eerden, caféhouder te Lisse, Rijksstraatweg 10, curator mr. A. Klein alhier. G. Otto, pianohandelaar alhier, vroeger Jans straat 51 zw. thans Nassaulaan 52, curator mr. K. van Giffen te Haarlem. G. Beentjes, tuinder te Heemskerk, Ooster- weg 5, curator mr. J. O. Baron te Beverwijk. R. Burger, los werkman te Heemskerk, Spoel- laan 6, curator mr. J. O. Baron te Beverwijk. A. Beentjes, weduwe J. Glorie, zonder beroep te Heemskerk, Noorddorp Rijksstraatweg 107, curator mr. J. O. Baron te Beverwijk. P. Duif Jr., ex-chauffeur thans waschbaas te Zaandam, Czaar Peterstraat 13-15, curator mr. H. C. M. Dekhuyzen, Zaandam. N.V. Agentuur Centrale, gevestigd te Haar lem, Tetterodestraat 13, curator mr. K. A. F. J. Pliester alhier. J. W. v. d. Horst, rijwielhandelaar alhier, Hendrik Rozenlaan 17, curator mr. B. E. van Tijn alhier. L. Reinders, caféhouder te IJmuiden, Bloem- straat 17, curator mr. A. W. Hellema te IJmui den. Rechter-comm. mr. E. J. W. Top. Wegens gebrek aan actief werden de vol gende faillissementen opgeheven: J. Tuzee, meubelmaker te Santpoort, Kruid- bergerweg 45, curator mr. F. van der Goot alhier. G. Jacobs, koopman in reclameartikelen te Zandvoort, Brederodestraat 27, curator mr. F. J. Gerritsen alhier. P. W. Michel, aannemer te Haarlem, Ver- gierdeweg 190, curator mr. Julius Hoog alhier. J. Michel, aannemer te Haarlem, Vergierde- weg 190, curator mr. Julius Hoog alhier. H. J. Eikmans, aannemer van hijsch- en constructiewerken te Haarlem, 2e Teding van Berkhoutstraat 49, curator mr. J. H. C. Slote- maker alhier. Door het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst werden de volgende faillissementen geëindigd A. J. Tabbers, kapper te Haarlem, Heeren singel 35, curator mevr. mr. J, H. Schutte- Struick alhier. J. H. J. Stommel, vertegenwoordiger te Haar lem, Kleverlaan 210, curator mr. P. Tideman alhier. Surséance van betaling werd aangevraagd door P. Bertholse, wonende te Bloemendaal N. Stationsweg 24, handelende te Haarlem aan de Zijlstraat 41, onder den naam firma Bertho, grossier in rijwielen en onderdeelen; bewind voerder mr. L. G. van Dam alhier. Vergadering 29 Juni 1935 te 9.30 v.m. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor de Gemeentelijke Avondschool voor Handelsonder wijs, bestemd voor jongens en meisjes, voor den cursus 19351936 kan geschieden op Maandag 20 Mei, Dinsdag 21 Mei, Donderdag 23 Mei en Vrijdag 24 Mei a.s., des avonds van 7.15 tot 9.15 uur in het gebouw van de le Hoogere Burger school B met 5-jarigen cursus aan de Zijlvest no. 27. De aangifte geschiedt zooveel mogelijk per soonlijk door ouders of verzorgers. Het schoolgeld is progressief, met een mini mum van f 4.terwijl onvermogenden het onderwijs kosteloos kunnen volgen. Bij de inschrijving moeten de schoolrapporten worden getoond. Bevorderd met ingang van 13 Mei: bij de in tendance tot tweeden luit. de fourier J. Meijer; bij het transportwezen tot korporaal mej. S. Gorter. Donderdag, 16 Mei, zal een excursie worden gemaakt door de Transportafdeeling van de Haarlemsche Burgerwacht naar de Fordfabrie ken. Dengenen, die daaraan wenschen deel te ne men wordt verzocht met hunne auto's om 9 uur v.m. aan de Infanteriekazerne, Koudenhorn, aanwezig te zijn. De Minister van Sociale Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in verband met het aan den Inspecteur van de Volksge zondheid dr. E. C. M. J. Hollman, te Haarlem, met ingang van 1 Juni 1935 eervol verleende ontslag, de dienst van den pharmaceutischen inspecteur in het ambtsgebied Haarlem (om vattende het keuringsgebied Alkmaar, Haarlem en Leiden) met ingang van 1 Juni 1935 zal wor den waargenomen door den pharmaceutischen inspecteur van de Volksgezondheid dr. C. L. de Fouw te Amsterdam, Heerengracht 344. Ceintuurs en handschoenen: Politiebureau, Smedestraat 9; actetasch met inhoud, Smits, Reitzstraat 42: broche met steen, Toepoel, Fa- briciusstraat 28; zilveren damesarmbandhorl., Cornelissen, Saenredamstraat 51rood; bruine hinderhoed, Brederode, Donkere Spaarne 6; karbouw van hoorn, Tak, Hyacinthenlaan 24; honden: van Duffelaar, Zuid Brouwerstraat 5 en Klein, Houtvaartpad 206; katten: Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt 24; kindermantel tje, Politiebureau, Smedestraat 9: koralen oor bellen, Theel, Kamperstraat 13; portefeuille met foto's, Boeredans, Palasstraat 22; porte- monnaies inh. sleutel en 66'/, ct., Koek, Linden- straat 9; portem. inh. 2 sleuteltjes, Van Eg mond, Rijksstraatweg 55; idem inh 18 cent. Tenbrink, Vrouwehekstraat 72 idem ledig, Van Accooy, Spaamdamscheweg 334; rijwielbelas- tingplaatjes: Blom, Timorstraat 164, Vernout, Zijlstraat 98 en Politiebureau, Smedestraat 9; rozenkrans, Hekeren, Gasthuislaan, 167rd., ro zenkrans, Haan, Scheeperstraat 134: kinder fietsje, Braudius, Marnixstraat 117; autoped, Braudius, Marnixstraat 117; schilderspak, De- rogee, Elzenplein 39; rijwieltasch met envelop pen, Politiebureau, Smedestraat 9. Geboren: 11 Mei P. F. Mienis-van Alphen z; 12 Mei: M. A. J. Klein-van Hoek z; W. A. Hop- penbrouwer-Ebli z; 13 Mei: A. J. Opdam - Nuijens z; M. M. Scheffer-van Dijk d; M. J. A. Kamsma-van Nieënburg d; G. W. Soellaart- Wijtkamp z; 14 Mei: I. Bakker-Schellinger d; M. A. Breukink-van Delden z. Ondertrouwd: 14 Mei V. Boeken en J. Hof er. Getrouwd: 14 Mei A. van Dantzich en J. van Baardwijk. Overleden: 12 Mei J. H. Zwart-van der Horst 65 j. Nachtegaalste.; 13 Mei: J. H. Jordaans-van der Hoeden 71 j. Pleiadenstr.; M. Pannekoek- van Leeuwen 62 j. Kamperlaan. R. K. Staatspartij: 1. A. J. Prinsenberg; 2. R. N. Bolleman; 3. F. P. Th. Rohling; 4. L. J. M. Bouvy; 5. J. Gall; 6. D. van Buuren; 7. L. J. Warmerdam; 8. J. M. B. van Vlymen; 9. J. v. d. Ven. Vrijz. Dem. Bond; I. A, Cassee. S.D.A.P.: 1. C. Schulz. Vrijheidsbond: 1. Jhr. G. C. Quarles van Uf- ford. Anti Rev. Partij: 1. P. E. van Riessen. Chr. Dem. Unie: 1. C. Schipper. Nationaal Herstel: 1. Mr. Jacob Bierens de Haan. Chr. Hist. Unie: 1. H. Hogenbirk. N.B. Alleen de lijst der R. K. Staatspartij is volledig vermeld. Van de overige lijsten slechts de lijstaanvoerders. Grondaankoop. B. en W. stellen voor om ten behoeve van woningbouw een terrein ter grootte van 2975 M2. langs de Graaf Florislaan ad 3 per M2. van G. A. Veldhuyzen van Zanten en cons, te Hillegom, aan te koopen. Verzwaring belastingdruk. B. en W. schrij ven aan den Raad: Bij Koninklijk besluit van 29 Maart 1935 is de gemeente Bloemendaal met ingang van het belastingjaar 1935 voor de heffing der perso- neele belasting naar den eersten en tweeden grondslag (huurwaarde en meubilair) gerang schikt in de vierde klasse (tot nu toe derde klasse) Dit heeft tengevolge dat vrijstelling van per- soneele belasting voortaan plaats heeft, wan neer de belastbare huurwaarde niet meer be draagt dan 175 (vroeger 200); dat de be lastbare huurwaarde van elk perceel voor de berekening der belasting voortaan wordt ver minderd met 170 (vroeger 195). De nadere rangschikking der gemeente voor de personeele belasting van de derde naar de vierde klasse komt dus neer op een verzwaring van den belastingdruk voor de ingezetenen eenerzijds en een meerdere ontvangst voor he; Rijk (hoofdsom) en voor de gemeente (opcen ten) anderzijds. Daar B. en W. voor de ingezetenen de per soneele belasting al zwaar genoeg vinden, stel len zij voor bezwaar te maken tegen de rang schikking der gemeente in de vierde klasse en er op aan te dringen om Bloemendaal voor 1936 en volgende jaren voor de personeele belasting wederom in de derde klasse te rangschikken. Burgerlijke Stand Geboren: z. van P. van der Laan—Hoekendijk; d. van M. Middelkoop— Lodeweges; z. van C. M. v. d. Zwan—de Winter; z. van G. M. Kokkelkoren—Peterkoorn Getrouwd: J C. Blom en J. van Kempen; J. G. de Vries en M. B. Kuné; H. H. Veltkamp en A. F. M. J. Lohman; H. C. van 't Land en M. Rosies. Overleden: M. J. S. Kooy, 73 j„ echtgen. H. J. D. D. Enschedé; K. Ouwejan, 65 j.; E. G. H. Braakhuis, 40 j„ echtgen. C. L. Koelemeyer; overl. te Haarlem; M. Faber, 66 j., echtgen. G. Flameling; S. M. Bomwater, 72 j„ overleden te Noordwijk; A. M. Koning, 84 j., wed. J. W. Verloop. R.K. Staatspartij 1 Dr. E. A. M. Droog, 2 J. W. v. d. Erf, 3 C. A. M. Jonckbloedt, 4 N. J. v. d. Linden, 5 E. J. v. Lent, 6 H. A. Meeuwenoord, 7 B. Th. Santen, 8 J. v. Bakel, 9 P. H. M. Peeperkom, 10 C. Th. I. A. Rikkers, 11 F. G. Zijm, 12 P. J. v. d. Putten. Anti Rev. Partij: 1 mr. C. von Meijenfeldt. Chr. Hist. Unie: 1 jhr. A. van de Poll. S. D. A. P.: 1 W. A. de Tello. Chr. Dem. Unie: 1 P. Kromhout. Vrijheidsbond: 1 H. M. van Unen. Vrijz. kiezers: 1 A. P. Auderetz. Communistische partij: 1 H. van Mastrigt. Lijst Van Pel: 1 J. A. van Pel. Lijst Koper: 1 J. Koper. Gouden Professiefeest. Den geheelen dag heeft in huize „St. Bavo" een prettige feest stemming geheerscht. Talrijke vrienden hebben de jubileerende Zr. Hugoline hunne gelukwen- schen aangeboden. Om half 6 werd in de rijk versierde kapel een plechtig Lof gecelebreerd door pastoor v. Noord, met assistentie van kape laan Doeswijk en kapelaan Oeverhaus, waarbij het zuster- en meisjeskoor verschillende meer stemmige Lofliederen zong. Onder dit Lof hield pastoor v. Noord de feestrede. Spr. begon met de gouden bruid, de eerw. Overste en Zusters van het huis zijn ge- lukwenschen aan te bieden. Een gelukwensch voor de afgeloopen 50 jaren vooral. Een heer lijke gedachte, een terugblik te werpen op het leven achter u, dat ook voor u als religieuze zeer moeilijk was, ook al meenen sommige bui tenstaanders, aldus spr., dat het leven in een klooster zonder strijd is. Vandaag^is er reden tot dankbaarheid. Eer stens om de groote gunsten die gij van God hebt ontvangen, maar ook omdat gij reeds zulk een langen weg achter den rug hebt. Spr. wil aan de gelukwenschen toevoegen den wensch dat de jubilaresse nog vele jaren een voorbeeld moge zijn voor de jongere zusters. Het Lof werd besloten met een plechtig „Te Deum" van Halle voor 3 stemmen en de feest cantate voor 3 stemmig-koor van Dobbelsteen, eveneens uitgevoerd door het zuster- en dames koor. Personalia De heer M. Uitendaal alhier, kassier van de Coöp. Boerenleenbank te Drie huisVelsen, heeft in verband met zijn zeer hoogen leeftijd tegen 1 Juni a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd. Bij de oprichting in October 1905 werd hij als kassier aangesteld. De thans ruim 80-jarige heer heeft bijna 30 jaar deze functie met de meeste accuratesse vervuld. OMTRENT DE VOORWAARDE^ voor deelname aan deze rubriek zal onze administratie U gaarne elke gewenschte inlichting verschaffen- Dinsdagavond omstreeks half acht heeft na bij Oldenzaal, op de plaats waar de stoomtram OldenzaalLosser de Enschedescheseraat kruist, een ernstige botsing plaats gehad tusschen een tram, komende uit Losser, en een personen auto, bestuurd door den heer J. R. Blijdenstein vit De Lutte bij Oldenzaal. De auto werd door de tram gergepen en een vijftigtal meters over de rails meegesleurd. De heer B., die zwaar gewond uit de geheel vernielde auto te vorschijn gehaald werd, is, nadat door eenige doktoren de eerste hulp was verleend, naar het R. K. Ziekenhuis te Olden zaal overgebracht. De tram had ongeveer drie kwartier vertra ging. Hoe het ongeluk geschied is, heeft men nog niet kunnen vaststellen. De hee B. was ter plaats goed bekend met de situatie van den weg. LONDEN, 14 Mei Reuter meldt uit Wee- nen: Op een bijeenkomst van den generalen staf van de Heimwehr werd besloten tot op richting van een speciaal vliegcorps als onder deel van de Heimwehr. Het corps komt onder commando van vice-kanselier Starhemberg en zal detachementen stationneeren in elke Oos- tenrijksche provincie. LONDEN, 14 Mei (Reuter). In Engeland is sneeuwval waargenomen. Uit Calcutta komt bericht, dat aldaar een hittegolf heerscht, de hevigste sinds 1924. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zal ver moedelijk tegen het einde dezer week de benoe ming te verwachten zijn van Prof. Dr. J. R. Slo temaker de Bruine tot minister van Onderwijs ad interim. Dinsdagavond zijn in de kapel van het mis siehuis te Driehuis de plechtige Metten gezon gen voor den overleden Overste, pater P. Gu- lickx M.S.C., wiens stoffelijk overschot in de kapel was opgebaard. Celebrant was Deken J. M. Lucassen, van Beverwijk. Assistentie werd verleend door de eerw. Paters Meerveld, Boon en van Leerdonck, resp. als diaken en subdiaken. De gezangen werden uitgevoerd door het koor der studenten van het missiehuis, onder leiding Pater de Bruin. De plechtigheid werd bijgewoond door Z. H. Exc. Mgr. Panis, Apostolisch Vicaris van Celebes, Deken Sondaal van Haarlem, de over sten van de huizen in Nederland en voorts door vele geestelijken van de omliggende parochies en oude missionarissen. De Dinsdag gehouden wekelijksche bijeen komst van den ministerraad werd niet bijge woond door mr. Marchant. Zaterdag a.s. zal H. K. H. Prinses Juliana een bezoek brengen aan Utrecht, waar zü dien dag de algemeene vergadering van pj#' Roode Kruis, welke in het Jaarbeursres wordt gehouden, zal voorzitten. H. K. H. zal zich na afloop van de ring naar het stadhuis begeven, waar 0 nemers aan de vergadering te kwart °vefeJi door het gemeentebestuur officieel word vangen. Een eerewacht van het Utrechtse!) u# tencorps zal daar zijn opgesteld. De staa[f t" kenist, de heer Wagenaar, zal van t*9 één uur het Carillon bespelen. Behalve de Nederlandsche amateur- ner v. Vliet zal ook de amateur-wielren" g perkamp uit 's Bosch de Nederlandsen ren verdedigen bij de wedstrijden gp Grooten Prijs van Londen, welke daar terdag 1 Juni verreden worden. Tusschen den Deenschen Wielerbond?, Nea. Wielren Unie is een overeenkom' stand gekomen voor een landenwedstrw nemarkenNederland. eJ) De eerste ontmoeting zal plaats heb" t 21 tot en met 24 Mei a.s. op de wiel®11 Kopenhagen. De N. W. U. heeft aangewezen o® tfr derlandsche kleuren te verdedigen tfl'l' wedstrijd de volgende amateurs: A. V», Woerden; C. Peperkamp, 'sBosch, J. J- v;. ver, Breda; P. N. Bovendeaard, Sittar0' Duyn, Wassenaar. ,ej De renners vertrekken Zaterdag „g ochtends 8.42 uit Amsterdam onder leidb^fl' den official B. Swaab de Beer en den p' trainer G. Schilling. Voor het eerst in de geschiedenis van lersport zal een officieele landenonW plaats hebben, waartoe door den voorz;t P de N. W. U„ Jhr. v. d. Berch v. HeemSte initiatief is genomen. Deze eerste bondswedstrijd zal P1 op 2den Pinksterdag op „De Raayberg gen op Zoom en het zal ditmaal gaan_l wl' de vertegenwoordigende renners van I*e en België. Wij zijn thans in de gelegenheid de mede te deelen van de amateurs, pê®, Sportcommissie van de N. W. U. waard ."Lu gekeurd de nationale kleuren te verde die tezamen de Hollandsche equiPe vormen. Dit zijn dan Arie van Vliet uit v $1' H. Ooms uit Haarlem; J. v. d. Vijver u* en J. Peperkamp uit 's-Hertogenboscb Ooms en v. d. Vijver zijn juist enkel terug van Kopenhagen, waar zij buite"° v goed hebben gereden en een uitsteken druk hebben achtergelaten. ff De namen van de Belgische amate«fl nog niet bekend; deze worden aaugewe" het bestuur van de „Ligue Vélocipédid116 ge", den Belgischen Wielerbond. Voor deze eerste interlandontmoeting fSi enorme belangstelling en zij zal met lende feestelijkheden gepaard gaan. Ook de beide laatste enkelspelen y",CZ)' Davisbekerwedstrijd Vereenigde State" zijn door de Amerikanen gewonnen. D® taten waren: Donald Budge (V.S.) sl° tfh Cheng (China) 6—4, 6—2, 6—1; Braya"1 (V.S.) sloeg Sin Kie Koh (China) 6"' Eindstand 50 voor de Vereenigde p In de ontmoeting AustraliëNieuw voor het Davis Cup-tournooi wonnen de Mi liërs Maandagmiddag het dubbelspel, stand thans 30 is voor Australië, da mede den wedstrijd dus heeft gewonne Dinsdag zouden de beide laatste van den Davisbekerwedstrijd Australie"^, Zeeland worden gespeeld, doch de reg J ditmaal spelbreker. j> Toen de stand in de ontmoeting (Australië)Stedman (Nieuw Zeeland) j 17—15 en 4—3 in de derde set sto" voordeele van den Australiër, verhin" regen het verder spelen Woensdag zou deze ontmoeting nog resteerende enkelspel worden doch de Australiërs hebben hiervan fj in verband met het feit, dat zij tijdig M>'jl kampioenschappen. Australië heeft 11 .J willen zijn voor de Fransche internf. twee punten aan de Nieuw Zeelanders gegeven, zoodat de eindstand 32 voor lië wordt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4