STADSNIEUWS Laatste Nieuws De ontvoering van Gutzeit S. KROM N.V. MARIA-STICHTING Haarlem, 21 Mei FAMILIEBERICHTEN VERVERIJ EN CHEMISCHE WASSCHERIJ MENSCHENROOF MARKTEN ALKMAAR - TEL. 4043 (3 lijnen) Ons chemisch reinigen is beter dan de verouderde methodes Toch handhaven wij onze lage prijzen CHEMISCH REINIGEN: DINSDAG 21 MEI 1935 Mgr. Dr. Th. Vlaming f millioen bezoekers op Flora Gefingeerde diefstal van juweelen? Prof. dr. Hugo de Vries overleden De ..Lieutenant Paris" Een jaar geëischt AGENDA Mgr. Dr. Theodorus Maria Vlaming COLBERTCOSTUUM f 2.50 MANTEL f 2.50 JAPON VANAF. f 1.50 JAS f2.50 Winkel te Haarlem ZIJLSTRAAT 57 - TEL. 16387 WERKLOOSHEID Een triest beeld GEMEENTEDIENSTEN Malaise! Autotocht voor Ouden van Dagen Bezoek aan de „Normandië" Generalmotors Show Uitvaartdiensten te Heemstede, waarna begrafenis te Berkel 609.000 betaalden WIELRENNEN Heemsteedsche Wielerbaan Coöperatieve Boerenleenbank Haarlemmermeer UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE LISSE VELSEN IJMUIDEN ZANDVOORT Hagenaar voor de Rotterdamsche Rechtbank Wereldvermaard plantkundige DIEFSTAL VAN f 10.000 Oostenrijksche dienstbode ter beschikking gesteld HET ONGELUK TE MUNTOK IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Geheel te wijten aan den prauw voerder f 12.000 VERDUISTERD Tegen advocaat twee en een half jaar geëischt De man, die den Duitscher heeft meegelokt, staat terecht Verhoor van den verdachte Requisitoir 22 STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG De werkloosheid is in Haarlem, volgens de statistische gegevens omtrent de gemeente Haarlem, toegenomen. Van 18 Febr. tot 17 Maart werd totaal uitgekeerd aan werkloozensteun 222.056.08 tegen 185.032.07 over dezelfde pe riode van verleden jaar. Van 21 Jan. tot 17 Febr. was dit jaar het aantal nog hooger, n.l. 5309 tegen 4560 in dezelfden tijd van verleden jaar. In Maart jl. kwamen bij de gem. arbeidsbeurs 1627 aanbiedingen binnen en 722 aanvragen. 511 plaatsingen kwamen tot stand. In Maart van verleden jaar was het aantal aanbiedingen 1851, het aantal aanvragen 572 en het aantal plaat singen 412. De plotselinge vermeerdering van het aantal aanbiedingen van aanvragen zal wel aan het seizoen te danken zijn. In Februari van dit jaar was het aantal aanvragen nog slechts 459, waartegenover 1631 aanbiedingen stonden. In Maart jl waren 279 arbeiders geheel of gedeeltelijk voor rekening van de gemeente te werkgesteld tegen 469 in Maart 1934. Drukke bouwnijverheid Er werden 96 bouwwerken voltooid tegen 84 Verleden jaar. 7 werden gesloopt (vorig jaar 13). De Bouwnijverheid nam in Maart sterk toe (vandaar waarschijnlijk het grooter aantal aan vragen om werkkrachten bij de Gem. Arbeids beurs). Voor 257.529 aan bouwkosten werd in Maart jl bouwvergunning gevraagd (vorig jaar ƒ214.365). Vergunning werd verleend voor werken ter gezamenlijke bouwkosten van 699.225, d.i. bijna 465.000 guld. meer dan ver leden jaar! Vergunning werd verleend voor den nieuw- of herbouw van 226 perceelen (tegen45 in MSart 1934) en voor den verbouw van 36 per ceelen (46), De aflevering van de gemeentediensten is weer sterk achteruitgegaan. Het duinwaterver»- bruik verminderde ten opzichte van verleden jaar in Maart jl. met ruim 5300 M3. tot 176.024 M3. De aflevering van electrischen stroom ging met ruim 43.000 K.W.U. achteruit en kwam op 3.251.732 K.W.U. in Maart jJ. Het Gem. Gasbedrijf leverde in Maart 2.086.540 M3., d.i. bijna 173.000 M3. minder. Zelfs het Openbaar Slachthuis had minder werk. Er werden nl 87 dieren in Maart minder geslacht. Daarentegen vermeerderde de invoer van versch buitenlandsch vleesch: 11.878 K.G. was de invoer in Maart van dit jaar tegen 6786 K.G. in Maart van verleden jaar. Ook de Gem. Stortings- en Ophaaldienst had met vermindering van werk te kampen. In Maart jl werd totaal gestort en opgehaald een bedrag van 138.84739 tegen ƒ153.193.94 in Maart 1934. Op het einde van Maart waren 7040 personen bij den Dienst aangesloten, d.i. 450 minder dan verleden jaar. De deposito's verminderden eveneens en wel van ƒ1.484.150 tot ƒ1.352.420. Dat men bang is zijn geld voor langen tijd vast te leggen, blijkt wel hieruit, dat ingelegd werd voor 1 maand vast in Maart jl 1.276.420, wat veel meer dan twee maal zooveel is als in Maart 1934. Voor drie maanden vast werd daar entegen geen cent ingelegd, terwijl verleden jaar de deposito's voor drie maanden vast nog ƒ623.350 bedroegen. De Haarlemsche Autotocht voor Ouden van Dagen, die sinds 1929 elk jaar gehouden wordt en telkens volkomen geslaagd is, zal ditmaal worden gehouden op Dinsdag 25 Juni. De pen ningmeester van het Comité, de heer A. M. Duytshof, Hotel Lion d'Or, Kruisweg (giro 20365) zal gaarne weer de bijdragen ontvangen die belangstellenden ook vorige malen hebben gegeven om den ouden menschen een heerlijken onvergetelijken dag te bezorgen. Eerstdaags zal weer het gebruikelijke beroep op de vriendelijke medewerking van autobezitters worden gedaan. i Men meldt ons: Talrijke Hollanders hebben den wensch uitge drukt cm een bezoek te brengen aan de nieuwe transatlantische boot „Normandie", die binnen kort in dienst zal worden gesteld. Ten einde aan dit verlangen gevolg te geven, heeft de Compagnie Générale Transatlantique besloten liefhebbers uit Holland uit te noodigen tot een bezoek op Zaterdag 29 Juni te Havre, hetwelk gepaard zal gaan met een diner aan boord, gevolgd door een bal. De bezoekers brengen den nacht van Zater dag op Zondag door in de rijkingerichte hutten van het schip en kunnen er Zaterdagmorgen het ontbijt gebruiken. Bij voldoende deelname zal er met medewer king der Nederlandsche, Belgische en Fransche Spoorwegen een extratrein worden ingelascht, rechtstreeks vanuit Holland naar Havre, zoodat men Vrijdagavond zal kunnen vertrekken om Maandagmorgen weer terug te zijn. Alle verdere inlichtingen zullen den gegadig den op aanvrage worden verschaft door het Fransche Reisbureau, Lange Houtstraat 5a te den Haag, telef. 110568. In hotel Dreefzicht wordt van 20 tot en met 22 Mei een Generalmotors Show gehouden. De nieuwste modellen van de Opel, Chevrolet. Pon- tiac, Oldsmobilè en Buick kan men daar be zichtigen en probeeren. De officieele vertegenwoordigers noodigden onze lezers per advertentie reeds tot een bezoek uit. Het saldo rekening-courant bedroeg op I Ja nuari 1934 ƒ845.296.52; opgenomen door rek.- couranthouders in 1934 ƒ6.269.176.65, totaal ƒ7.114.473.17, gestort ƒ6.061.440.30; saldo per 31 December 1934 ƒ1.053.032.87. De rekening over 1934 wijst een eindcijfer aan van ƒ7.536.259.79, terwijl in de balans als saldo winst is vermeld een bedrag van 7.730.86. Tot lid van den Raad van Toezicht werd her benoemd de heer D. van Wieringen en tot be stuurslid de heer Ant. Pruissen. Naar wij vernemen zullen Vrijdag 24 Mei, des avonds om 8 uur, de plechtige Metten voor de zielerust van mgr. dr. Th. M. Vlaming, kanun nik en oud-officiaal van het bisdom Haarlem, worden gezongen in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart aan het Valkenburgerplein te Heemstede. Zaterdagmorgen om half tien zullen de Lau den worden gezongen, waarna om tien uur de pontificale uitvaart plaats heeft. De plechtige begrafenis geschiedt des middags om 2 uur in Berkel (Z.H.). Het uitvoerend comité van de Internationale Bloemententqonstelling „Flora" 1935 te Heem stede deelt thans officieel mede, dat het aantal betalende bezoekers, aan de loketten gere gistreerd, heeft bedragen 590.000. Aangezien echter 10.000 huisgenooten van le den der Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur knipkaarten kochten, heeft het totaal aantal betalende bezoekers de 600.000 ruim over schreden. Naar schating hebben 150.000 niet-betalende bezoekers gebruik gemaakt van hun vrijkaarten, zoodat dus de totale belangstelling op 750.000 personen in de annalen geboekt mag worden. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de oefenavonden van „Achilles" en „De Kampioen" op de Heemsteedsche baan, deze week zullen aanvangen. Dinsdagavond oefent Achilles en Woensdag De Kampioen. Aanvang 7 uur. Te Hoofddorp hield de Coöperatieve Boeren leenbank Haarlemmermeer in hotel „de Wa pens van Haarlemmermeer", haar algemeene ledenvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bank zich nog steeds in een toenemenden bloei mag ver heugen. Aan dit verslag kan verder het vol gende worden ontleend: Het ledental bleef vrijwel constant en bedroeg op 31 December 422, Het bedrag der spaargelden bedroeg op 1 Ja nuari 1934 ƒ1.253.584.05; bijgestort in 1934 ƒ1.306.868.85; totaal ƒ2.560.452.90; terugbetaald in 1934 ƒ1.022.381.17; saldo spaargelden op 31 December ƒ1.538.071.73. Op 31 December waren in omloop 1423 spaar bankboekjes. Het bedrag der voorschotten bedroeg 1 Jan. 1934 354.851.70; nieuwe voorschotten in 1934 ƒ62.448.86; totaal ƒ417.300.56; terugbetaald in 1934 ƒ44.989.54; saldo voorschotten per 31 Dec. 1934 372311.02. Rangorde lijsten Maandagmiddag had ten gemeentehuize de loting plaats voor de rang orde der lijsten voor de gemeenteraadsverkie zingen. De uitslag was als volgt: 1. Lijst H. Hogenbirk (Christ.-Hist.). 2. Lijst A. Cassee (Vrijz. Dem.). 3. A. J. Prinsenberg (R.K. Staatspartij). 4 Lijst Mr. J. Bierens de Haan (Ned. Her stel). 5. Lijst Jhr. G. C. Quarles van Ufford (Vrij heidsbond). 6. Lijst C. Schulz (S. D. A. P.). 7. Lijst P. Schipper (Chr. Dem. Unie). 8. Lijst P. E. van Riessen (Anti-Rev.). De R.K. Staatspartij-lijst heeft dus num mer 3. Opbrengst speldjes De speldjesverkoop ten bate van de Reclasseering heeft hier opge bracht f 285. Raadslidmaatschap De heer Abr. van Aalst, benoemd tot lid van den Raad dezer gemeente, heeft deze benoeming aangenomen. De gemeenteraadsverkiezingen. Het Hoofd stembureau voor het onderzoek der ingediende candidatenlijsten voor den gemeenteraad heeft den candidaat A. Krijger geschrapt, omdat de vereischte bereidverklaring niet was overge legd. De burgemeester. Burgemeester Kwint heeft den vischafslag en de vischhallen bezich tigd, waarbij hij rondgeleid en voorgelicht werd door den directeur van het Staatsvisschers- havenbedrijf, den heer C. Oud. Daarna is de burgemeester naar de zuidzijde der visschers- haven gegaan en is gereden langs de schepen aan de Trawlerkade en die in de Haringhaven. Personeel kampeerterrein. In verband met de voor het kampeerterrein te treffen orde- en hygiënsche maatregelen, vraagt het college van B. en W. aan den raad hen te machtigen voor een door hen te bepalen aantal weken op ar beidscontract aan te stellen op een weekloon van 25.een bewaker van het kampeerterrein en op een weekloon van 17.50 vier personen als opzichter bij de toiletten. Directeur Zuiderbad. De tijdelijke aanstel ling van den heer C. L. Bolwidt Jr. als directeur van het Zuiderbad liep af op 1 Mei 1935. Het college stelt voor genoemden directeur een vaste aanstelling te verstrekken voor den duur van zeven maanden van elk kalenderjaar (de maan den April tot en met October) op een jaarwedde van 2000. Nummer zes. Bij de gehouden loting voor de nummering der candidatenlijsten verkreeg de R. K. Staatspartij nummer zes. Loonsverhooging. B. en W. stellen voor de loonen van den stoelenman en den cabine jongen aan het Zuiderbad te verhoogen met ƒ2.50 per week en te brengen op resp. 27.50 en 17.50 (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Op 18 December JJ. maakte de Haagsche mr. E., in gezelschap van mej. S. R., particulier ver pleegster te Den Haag, een reis naar Brussel en Farijs. In den trein tusschen Brussel en Parijs ontdekte hij plotseling dat hij bestolen was. Hij vermiste volgens zijn zeggen een pakje juweelen ter waarde van ƒ23.600. Deze juweelen waren verzekerd by de Liverpool-London Globe Live- Insurance Ltd. By zyn terugkeer werd door mr. E. aangifte gedaan by den vertegenwoordiger dezer verze- keringsmaatschappy, M. Pit. Deze stelde een onderzoek in en kwam tot de ontdekking dat het vermoedeiyk een valsche aangifte was ge weest. Hy deed tenslotte aangifte by de po litie. Inspecteur E. W. Beekman stelde een uit voerig onderzoek in en reisde hiervoor naar Brussel en Parijs. Hy verzamelde hierby zoo veel bezwarend materiaal tegen mr. E., dat deze, op last van den Officier van Justitie, in hech tenis werd genomen. De 45-jarige mr. E. wera hedenmorgen voor de rechtbank te Rotterdam gebracht om zich te verantwoorden wegens valsche aangifte, po ging tot oplichting en verduistering. Er waren elf getuigen charge en zeven ge tuigen a décharge gedagvaard. Verdedigers wa ren mr. E. G. S. Boulier en mr. E. C. Stahle. Verdachte ontkende. Op de vraag van den president, mr. Van Oosten Slingerland, op welke wijze verdachte dacht, dat de juweelen waren zoek geraakt, zeide verd. geen antwoord te kunnen geven. Getuige M. Pit, vertegenwoordiger van de verzekeringsmaatschappij, zeide dat hy naspo ringen heeft laten doen door een collega te Biussel en Parüs, doch dat hij niets nauwkeu rigs heeft gevonden. Wel waren verschillende verklaringen van verdachte geheel in strijd met ziin onderzoekingen. Daarom heeft hy aangifte gedaan by de politie, die verder materiaal ver zamelde. Verd. heeft van zyn moeder ƒ400 meegekregen, daar hy zelf geen geld had. In lichtingen over verdachte, ingewonnen op de Amsterdamsche effectenbeurs, luidden ongun stig. Mr. E. heeft aangifte gedaan van den ver meenden diefstal, nadat hy eerst naar zijn hotel in Parijs was geweest, terwyi hij zeide den dief stal al in den trein te hebben ontdekt. Te Lunteren is na een kortstondige ongesteld heid in den ouderdom van 87 jaar, overleden de wereldvermaarde Nederlandsche plantkun dige Prof. Dr. Hugo de Vries. Hugo de Vries verheugde zich tot voor en kele dagen in een goede gezondheid en werkte nog regelmatig aan zyn onderzoekingen. Begin April j.l. had hy zyn geheelen proeftuin nog volgeplant. De ziekte waarvoor hy enkele dagen geleden het bed moest houden, liet zich aanvankeiyk in het geheel niet ernstig aanzien. Pas Maandag begon men in verband met zijn hoogen leeftyd eenige bezorgdheid te koesteren. Vrywel onverwacht is hy hedenmiddag in tegenwoordigheid van zün familie overleden. PARIJS, 21 Mei. (Reuter.) Zondag is in het grootste Fransche watervliegtuig, de „Lieute nant Paris", dat by Bordeaux voor anker lag, kortsluiting ontstaan. In een oogwenk stond de rechtervleugel in vlammen, die volkomen ver brandde. De andere deelen van het vliegtuig zyn onbeschadigd gebleven. Heden is ter beschikking van de justitie ge steld de Oostenrijksche dienstbode F. S., ter zake van medeplichtigheid aan den inbraak, ge pleegd op Zondagmiddag 12 Mei j.l. in de Ban straat te Den Haag, waar, tydens afwezigheid van de bewoonster, diefstal werd gepleegd van een zilveren tafelservies en van sieraden voer een bedrag van 10.000. BATAVIA, 21 Mei (Aneta). Omtrent het on geval te Muntok, waarby acht Inlanders den dood vonden, meldt de resident van Pangkal- pinang, dat het ongeluk geheel te wyten was aan den prauwvoerder. Ondanks de gege ven waarschuwingen trachtte de prauw toch langszy te komen, terwyi de „Ophir" met volle kracht achteruit stoomde, waardoor het onge luk plaats greep. Gistermiddag waren de ïyken pog niet ge vonden. BATAVIA, 21 Mei (Aneta). De Officier van Justitie eischte tegen Mr. Ph. F. terzake ver duistering van ruim f 12.000 ten nadeele van cliënten, een gevangenisstraf van twee Jaar en zes maanden. Hedenmorgen werd" voor de Almelosche rechtbank de zaak behandeld van den men- schenroof te Hengelo. Op 4 Februari werd de Duitsche beeld houwer Ernst Gutzeit, die te Hengelo ge vestigd was, door den Haarlemschen schoor steenbouwer H. K. S. onder valsche voor wendsels per auto over de Duitsche grens bij Glanerbrug gevoerd, met behulp van een te Enschede gevestigde auto-onderneming. De rechtbank was als volgt samengesteld: president mr. A. C. Leenderts; bijzittende rech ters: mr. Kleine Hammans en mr. J. Duf our. Officier van Justitie mr. H. Wolfson. De rechtzaal was tot in de uiterste hoeken bezet, terwijl tal van rechters en advocaten aanwezig waren. O. m. was ook het Tweede Kamerlid mr. Boon, die de bekende vragen in zake deze ontvoering gesteld heeft, aanwezig. Gedagvaard waren o. m. de ontvoerde Duit scher Gutzeit en de Duitsche politiebeambte Kruschwitz. Beiden waren niet verschenen. Als getuigen werden gehoord de kostbaas van den ontvoerden Duitscher, Jonker, te Hengelo er. de chauffeur de Vries, die de Duitscher over de grens bracht. Voorts werd gehoord de hoofd inspecteur van politie te Enschede, de heer K. Boerrigter. Verdachte, die op krukken de zaal binnen kwam, daar hy een been mist, vertelde, dat hy te Enschede vertrouwensman was van de po litie. Pres.: „Welke zaken betrof dat?" Verdachte betoogt, dat hy hielp by het op sporen van zaken in verdoovende middelen en wapens, Verder vertelt verdachte, dat hy op het politiebureau te Enschede in aanraking ge komen is met een zekeren Kruschwitz, die zich uitgaf als grenscommissaris. Met dezen heeft verdachte nauwe vriendschap gesloten en toen hy later naar Haarlem verhuisd was, kreeg hy begin Januari 1935 een schrijven van dezen Duitscher, met het verzoek, zich in verbinding te stellen met een zekeren Ernst Gutzeit, die woonachtig was in Hengelo. Hij moest dezen Duitscher mededeelen, dat hy voor hem werk in Haarlem had. Verdachte is toen eenige kceren naar Gronau geweest, waar hü met Kruschwitz en eenige Duitsche rechercheurs over Gutzeit gesproken heeft. Men vertelde hem dat Gutzeit een gevaariyk misdadiger was, die in Duitschland nog jaren lange gevangenisstraf te goed had. Verd. ver trouwde zpn vriend Kruschwitz volkomen, en heeft nog tegen deze gezegd: „Stelt u zich met de Enschedesche politie in verbinding." De president vraagt hem, waarom of hy dit niet zelf gedaan heeft, waarop verd. antwoordt dal Kruschwitz met hem naar Enschede gegaan is en daar gezegd heeft: „Ik zal wel naar het bureau gaan, ga jy maar door naar Haarlem." Vervolgens vertelt verd. hoe Gutzeit door een list by vond over de Duitsche grens ge voerd is. Over de grens zyn toen eenige Duitsche beambten in de auto gestapt en hebben met een revolver in de vuist den chauffeur gedwongen naar Gronau te rij- den. Daar heeft verd. Gutzeit voor het laatst gezien. De griffier leest vervolgens de bewuste ver klaring voor van getuige Hans Kruschwitz, die niet verschenen is. Hieruit bbjkt, dat Gutzeit in Duitschland gezocht werd wegens landverraad en dat de Duitsche autoriteiten er zeer veel prys op stelden hem in handen te krijgen. Voorts wordt hierin medegedeeld, dat hy nooit gezegd heeft de Enschedesche politie van deze zaak op de hoogte te zullen stellen. Daarna wordt gehoord de hoofdinspecteur van politie K. Boerrigter, die zegt, dat de verdachte wel eenige zaakjes voor de politie heeft opgeknapt, waarvoor hy een beloo ning ontving. De president vraagt dezen getuige naar de ontmoeting aan de grens met Gutzeit. Zeer beslist zegt inspecteur Boerrigter, dat Gutzeit zonder weifelen en heel kalm ge weigerd heeft over de grens te gaan. De Officier van Justitie vraagt of Gutzeit ook de reden gezegd heeft waarom hy gevangen gehouden wordt, doch daarover is niet gepraat. De chauffeur, die het gezelschap bij avond over de grens gebracht heeft, verklaart dat hy steeds voor de Enschedesche politie ry'dt en ook voor de Duitsche recherche, zoodat hy het geen bijzonderheid vond, dat hy dit gezelschap over de grens moest brengen. Als laatste getuige verklaart de kostbaas van Gutzeit, de heer Jonker, dat zyn kostganger steeds zeer nerveus was en verschrikkehjk bang was om naar Duitschland terug te keeren, waar hij reeds eenige maanden in een concentratie kamp had gezeten. De Officier van Justitie, mr. Wolfson, achtte de ten laste gelegde feiten vaststaande. Het be treft hier wel degeiyk een geval van menschen- roof. Spr. wijst op den stap, dien de regeering gedaan heeft om Gutzeit in vrijheid te krijgen, hetgeen echter niets aan het misdrijf van verd. afdoet. Hy vindt het feit buitengewoon ernstig en eischt tegen verdachte wegens menschenroof een gevangenisstraf van één jaar, met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch van den Officier veroorzaakt in de zaal een gemompel, daar men algemeen een veel zwaardere straf verwacht had. De raadsman van verdachte, mr. Baak uit Enschede, begint dan ook met zyn voldoening uit te spreken over den zeer elementen eisch \ar. den Officier. Hy legt het zwaartepunt van het misdryf by den Duitschen politiecommis saris Kruschwitz en noemt het een satanische afschuweiykheid van dezen om verdachte er zoo in te laten loopen. Hy schildert verdachte als een zeer gemakkeiyk te beïnvloeden persoon met oppervlakkige geaardheid. Tenslotte doet hy een beroep op de recht bank bij de vaststelling van de straf de uiterste clementie te betrachten. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. BODEGRAVEN, 21 Mei. Kaasmarkt. Aanvoer 276 wagens, 11227 stuks: le soort met R.M. 14.00 16.00, 2e soort met R.M. 10.0012.00. Handel ma tig. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Mei. 1100 kg. To maten: A 31.4040.40, B 34.80, C 28.40, CC 22.40. 250 bos Rabarber 2.10. BEVERWIJK, 20 Mei. Vereen. Vellingen Kenne- merland en Vrije Veiling. Spinazie 4095 cent. Sla 4590 cent, Postelein 4063 cent per kist. Wortelen 1021 cent, Rabearber 13.5 cent, Raapstelen 2—3 cent, Radys 23 cent, Peterselie 1—2 cent, Selderie 23 cent per bos. Bloemkool I 1524 cent, Idem II 812 cent per stuk. Witlof 1428 cent, Peulen 6054 cent, Dikke Boonen 80 cent per kg. Asperges, wit 30—36 cent, idem II wit 1417 cent, idem I blauw 2428 cent, idem II blauw 1720 cent per bos. Aardbeien 2436 cent per doosje. GRONINGEN, 21 Mei. Veemarkt. Kalf- en melkkoeien le soort f 150—160, 2e soort f 130 —140, 3e soort f 80100; kalfvaarzen le soort f 120140, 2e soort f 90100; stieren le kwal. 0.360.38, 2e kwal. 0.28—030; slachtvee le kwal. f 0.460.48, 2e kwal. 0.360.40; vette kal veren le kwal. f0.400.44, 2e kwal. 0340.36; weide lammeren f 24; vette schapen f 15—18 en f 12—14; biggen per stuk f 8—13, per week f 1.301.60; vette varkens le kwal. f 0.32>0.33, 2e kwal. f 0.28—0.30; zouters f 0.31—0 32. Aanvoer: 865 runderen, 990 kalveren, 431 schapen, 289 lammeren, 458 varkens en 454 biggen. Overzicht: Het kalf- en melkvee werd slecht en tegen teruggaande pryzen verhandeld. Slachtvee stieren en vette kalveren prijshou dend. Nuchtere kalveren hooger. zy werden verhandeld van 2.50—5.50. terwijl voor zware kalveren nog daarboven werd gemaakt.. In wolvee verliep de handel in alle soorten zeer slecht. Dat was ook het geval met de weidelamme- ren. De vette lammeren waren in het geheel niet te plaatsen- Vette varkens ruim zoo hoog. Zouters en biggen pryshoudend. LEIDEN, 21 Mei. Veemarkt. Aanvoer 195 var kens: 178 zware 34.0035.00, 17 lichte 32.00. Han del tamelijk. Zeer zware varkens moeilijk te plaatsen. PURMEREND, 21 Mei. Aangevoerd; 8 stapels boerenkaas 40+ f 12, volvet f 15 per 50 Kg.; 1 stapel Goudsche kaas f 13 per 50 Kg.; 2383 Kg. boter: melkboter f 1.351.45; weiboter f 1.20 1.35 per Kg. 554 runderen: 210 vette koeien f 0.520.56 per Kg., matig; 305 melk- en geldekoeien f 80130 per stuk, stug; 39 stieren f 0.320.44 per Kg., matig; 14 paarden f 60130 per stuk, stug; 96 vette kalveren f 0-300.50 per Kg., stug; 595 nuchtere kalveren: fokkalveren f 914, slacht- kalveren f 3—10 per stuk, vlug. 195 vette varkens, slacht 0.340.36 per K.G., matig; 43 magere varkens 1521 per stuk, stug; 220 Biggen ƒ7—14 per stuk, stug; 623 schapen 618 per stuk, matig; 685 y.mmeren ƒ37 per stuk, stug; 56 bokken 310 per stuk; piepkuikens ƒ0.40—0.45 per K.G.; kip- Gebouw „St, Bavo» St. Caecilia, B Utff' Federatie Groenten- en Fruithandelaren, Cursus R. K. Volksbond, 8 uur ulir personeel, 8 uur Rechtskundig bureau, c Comité Herwonnen Levenskracht, 8 R. K. Haarlemsche Voetbalbond, 8 uur f Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling den heer George Robert, kwart over 8— Hotel Royal, Stationsplein Vergaf Eerste Ned. Bond van Kleinfabrikanten Sigarenindustrie, half 9. —„pij Hotel Lion d'Or Kon. Ned. Maatscn» voor Tuinbouw en Plantkunde, kwart Kunsthandel 3. H. de Bois Kruisweg Tentoonstelling, 95 uur. bet Rembrandt-theater „Op Stap" ~pulir, tooneel „Beuker en Denijs", 2.30, 7 en 9-lp 7 Luxor-theater ,,Het jolige weeuWUe en 9-15 uur. «ion," Frans Hals-theater „Crime without P356 2.30, 7 en 9.15 uur. ,„nneel Palace „De Asphalt-lelie", Op het Gilss Pack, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Spoorwegpersoneel^ uur; Bestuur Haarlemsche Bond, 8 uur 8 uur; Schaakclub „St. Bavo", 8 uur, Josephs-Gezellenvereeniging half ïegen. Kunsthandel J. H. de Bois, Kruisweg 00 Tentoonstelling, 95 uur. Kunstzaal Reeker Tentoonstelling, uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann lemsche Handelsvereeniging kwart over 8. Sociëteit „Vereeniging" Kennemer kring, 8 uur. het Rcmbrandt-theater „Op Stap" ul,r. tooneel „Beuker en Denys", 2.30, 7 en 9.15 Luxor-theater: Het jolige weeuwtje 7 en 9.15 uur. naS- Frans Hals-theater „Crime without P"" toon#1 sion", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „De Asphalt lelie' Op het Gills Pack, 2.30, 7 en 9.15 uur. eieren 22.50 per 100; eendeieren 1-50 Pf. 100; oude kippen en hanen ƒ0.250.40 p- eenden ƒ0.200.40 per stuk; konynen f 1.50 per stuk; duiven 0.40 per paar. _,et. PURMEREND, 21 Mei. Coöo. Centrale ®'eri00 »mg. Aanvoer 210.000 eendeieren 1.551.75 P «.66 stuks. 10.000 kipeleren: 70-80 kg. 2.80—3^90' kg. 2.40—2.60, 63-64 kg. 2.30—2.40, 60-62 kg. %o0, 2.30. 58-59 ka-. 2 002 20 56-57 ke 1.90"^ ling. Aanvoer 210.000 eendeieren 1.551.75 P -3.90, 2 kg. 2.30, 58-59 kg. 2.00—2.20, 56-57 kg. 1-90' 63-55 kg. i.80—1.90, 50-52 kg. 1.60—1.70. ROTTERDAM, 21 Mei. Totaal-aanvoer 3584: 7gg paarden, 2 veulens. 745 magere runderen. vette runderen. 188 vette kalveren. 186 gr® j veren, 1120 nuchtere kalveren, 284 schap® varken, 25 bokken of gelten. Prijzen Pe „ctt° vette koelen tot 54. tot 48, 3036 cent, ossen tot 48. tot 44, 3540 cent, stieren 4 „t, 3035 cent, vette kalveren 70, 60, 4045 jp schapen 383430 cent, lammeren 40-- ,?eren ct„ graskalveren 3628 cent. nuchtere kaJ y. 2622 cent, slachtpaarden 433833 cent' „ren zen per stuk: schapen 17.00138. -5* 14.00117, nuchtere slachtkalveren 7.00—+.eo. nuchtere fokkalveren 15.00117, slachtp®- „(t* 175—135—90, werkpaarden 230.00—150—99' Jjjf* ten 95.00—75—65. veulens 225.00175130. koeien 190.0014090, melkkoeien 185.00—"go, 85, vaarzen 100.008060, pinken 70.0061 graskalveren 50.004030. aan*' oN Omschrijving. Vette koeien en ossen korter, handel willig, prijzen als gisteren. Pop koelen 68. prima ossen 50. Stieren aanvoer der, handel kalm, pryzen iets hooger. Vette sij veren aanvoer minder, handel traag, prijzen oef v. week, prima 85. Schapen en lammeren a vUch' ruimer, handel vlot, prijzen als gisteren. tere slacht- en fokkalveren aanvoer korter. ^gr. del vlug, prijzen hooger. Paarden aanvoer le LelK' ter, handel willig, prijzen stijver. Kalf- en roer korter, handel sleepend, Pg'^r, koelen aanvoer als v. week. Vaarzen en pinken aanvoer m»' ai, handel zeer kalm, pryzen onveranderd. Gra on veren aanvoer prima, handel flauw, prljzen veranderd. „.„ie* TEXEL, 20 Mei. Lammerenmarkt. 4913 "r+ier- ren 3.50—6.00. 8 schapen 7.00—10.00, 7 K"k<it- 80.00—110.00 2 pinken 60.00—75.00. 11 Sr,o0" veren 12.0030.00, 24 nuchtere kalveren 7.00, 34 biggen 12.00—14.00. van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag gekomen stoomtrawlers: Amsterdam 565 jjjLjta den 3460.Mary 330 manden 2520.—, a*ci Zee 295 manden 2100.Alkmaar 385 2520.Maria Elisabeth 120 manden 149U' Loggers: Sch. 53 750.—, Sch. 285 880.—, Sch- IJMUIDEN, 21 Mei 1935 Ryksvischafsla^, Tarbot per kg. 0.50 tot 0.36, griet per 50 24.— tot 12.—, tong per kg. 0.56 tot 0.45, e( schol Der 50 ke. 20.tot 18.middel schol 50 kg. 18.50 tot 15.—, zetschol per 50 kg- 2 tot 15.kleine schol per 50 kg. 20.tot bot per 50 kg. 9.— tot 4.50, schar per 5° tot 10.tot 2.30, tongschar per 50 kg. 34.-- gtl 15.vleet per stuk 1.55 tot 1.45, pieterman j poon per 50 kg. 5.— tot 3.90, kleine m' jtie schelvisch per 50 kg. 16.tot 11.,'at,W schelvisch per 50 kg. 15.tot 7.50, kabeU per 125 kg. 36— tot 12.—, gullen per 5, ,b0t 13.tot 7.50, leng per stuk 1— tot 0.55, ke tot per kg. 0.75 tot 0.50, wyting per 50 kg. 9--T„eel 7.koolvisch per stuk 0.45 tot 0.28, maKI per 50 kg. 12.tot 3.50. Op 10 Mei 1935, in het 51ste jaar van zijn Priesterschap, na voorzien te zijn van de Genademiddelen der H. Kerk, overleed in de Mariastichting te Haarlem, in den ouder dom van 76 jaar, de Hoogeerwaarde Hooggeleerde Heer Huisprelaat van Z.H. den Paus Kanunnik van het Kathedrale Kapittel van Haarlem Oud-Officiaal van het Bisdom Haarlem Namens de familie Amsterdam: Wed. A. ZWARTJES—VLAMING Wed. A. ARENDS—VLAMING Wed. A. J. DE WAART—VLAMING Wed. E. CHARGOIS—VLAMING CHR. VLAMING A. J. VAN SCHAIK, Ex. Test. Heemstede, 21 Mei 1935 Zomerlaan 1 Bezoekuur aan Zomerlaan 1 van VA5 uur. De plechtige Metten zullen gezongen worden Vrijdag 24 Mei 's avonds te 8 uur in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart, Valkenburgerplein, Heemstede. De plechtige Lauden Zaterdag 25 Mei 's morgens te 8A uur, waarna de Pontificale uitvaart om 10 uur. De plechtige begrafenis Zaterdagmiddag 25 Mei te 2 uur in Berkel (Z.-H.) Eenige en algemeene kennisgeving.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2