LONDEN m FILM Kodak financien AKKERTJE RADIO-PROGRAMMA Kerkelijk Leven Sport en spel GOEDKOOPE MARKTEN Dagfilm RETOURS HAAR DINSDAG 28 MEI 1935 Kust- en IJsselmeer- visscherij Hoeveelheid en opbrengst der gevangen visch in de maand April Vangst op de Waddenzee DE HUISARBEIDSWET VAN RECHTSVERVOLGING ONTSLAGEN Uitspraak van Amstdrdamsche rechtbank tegen directeur N.C.B. BENOEMINGEN En de onvolwaardige arbeids krachten ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE Woensdag 29 Mei 1935 VOETBAL R.K. Nederland-België Samenstelling der elftallen 468e STAATSLOTERIJ ANTOON VAN WELIE Nieuw Mengelberg-portret Academische examens Lingerie- en costuumnaaien Dc weersgesteldheid in de maand April was voor de uitoefening der visscherij niet gunstig. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuider zee werd de visscherij drukker, in de Lauwerzee en den Dollart en de Zuid- Hollandsche stroomen en zeegaten daaren tegen minder druk uitgeoefend dan ver leden jaar April. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Waddenzee en het niet-afgeslcten gedeelte van de Zuiderzee waren beter, in het IJsselmeer daarentegen slechter dan in April van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoerde visch bedroeg nX volgens voorloopige opgave resp. in de Waddenzee en het niet-afgesloten gèdeelte van de Zuiderzee 9.697.500 (vorig jaar 10.639.546) K.G. en f 145.949.— (108.993.—), in het Usselmeer 161.076 (319.862) K.G. en 60.281.— 135.066). In het IJsselmeer leverde de botvisscherij met staande netten onvoldoende resultaten op. In het laatst der maand werd door de rrotor- dwarskuilers nog wat bot medegevangen in de omgeving van de Kreil. De aalvisschcrii met dwars- en kwakkuil werd door ongeveer 560 vaartuigen uitgeoefend, die met aalfuiken en aallijnen beide door ongeveer 150 vaartuigen. De vangsten waren over het algemeen nog klein. Slechts in het zuidoostelijk gedeelte van het IJsselmeer werden met de dwars- en kwakkuil reeds goede vangsten gemaakt. De spieringvisscherij met sleepnetten werd nog slechts in de eerste helft der maand uitge oefend. De vangsten waren tamelijk goed, doch de prijs van de spiering was laag. Voorts werd nog door enkele visschers in de omgeving van de Ketel met staande spieringnetten gevischt; de vangsten waren goed. De met kuilnetten medegevangen spiering werd voor tenden- voeder gelost. In de aalfuiken werd veel spie ring gevangen. In de Waddenzee was het resultaat der haringvisscherij met kommen zeer ongelijk; voor enkelen zeer gunstig, voor anderen daaren tegen niet loonend. Het koude weder was gun stig voor de verzending van haring. De prijs was over het algemeen niet hoog. Zakte de prijs beneden 70 cent per kist, dan werd de haring voor de vischdrogerijen bestemd. De zegen- visscherij nabij Den Helder leverde een weinig loonend resultaat op. Met de haringfuiken langs de Friesche kust werden bevredigende vangsten gemaakt, doch menigmaal moesten de vangsten voor de vischdrogerijen worden ge lost. De kuilvisscherij op haring werd nog door slechts enkele spannen uitgeoefend. Bij ruw weder, als er weinig aanvoer was van kommen en fuiken, maakten de kuilvisschers sommige dagen mooie besommingen. De uit komsten der botvisscherij met schutwant waren bevredigend. De hoekwantvisscherij op bot leverde tamelijke vangsten op. De visscheiij op garnalen, welke gekookt- werden afgeleverd, was, evenals de visscherij op garnalen voor de Amsterdamsche markt, weinig loonend. Op vier mosselperceelen in de Pijp werden 5000 balen halfwasmosselen uitgezet, terwijl ruim 1300 balen groote mosselen werden, afgevlscht. De visscherij. op sonsupmptiemósselen van de natuurbanken was van weinig beteekenis meer. De visscherij 'op mosselen voor eendenvoeder werd dcor 12 Wieringer motorvaartuigen voortgezet. De visscherij op wulken weid in de eerste helft der maand nog uitgeoefend door vaartuigen van Texel. De vangst bedroeg ongeveer 1 H.L. per vischdag. De alikruiken- visscherij was van zeer weinig beteekenis. Over dit onderwerp hebben dr. J. v. Assen, geneesheer aan de Adriaan-Stichting te Rotter dam, en ir. Z. Th. Fetter, hoofd der afdeeling Arbeid bij de Philipsfabrieken, prae-advies uit gebracht. Aan de hand van een uitgebreid er varingsmateriaal concludeert dr. v. Assen, dat dc lichamelijk gebrekkigen een betere kans op arbeid hebben, als zij een beroep uitoefenen, waarvoor een opleiding noodig is. Ir. Fetter heeft het probleem vanuit een ander gezichtspunt bekeken. Voor onvolwaar dig gewordenen, d.w.z. voor hen, die reeds vóór hun gebrek in het bedrijfsleven gewerkt heb ben en die dus de harde werkelijkheid van het bedrijfsleven kennen, moet men zooveel moge lijk probeeren werk te vinden, dat ligt in de lijn van een zooveel mogelijk op het peil van het vroegere beroep. Men moet vrij groote ze kerheid hebben, dat het nieuwe werk, zoowel manueel als verstandelijk, niet ligt boven 's mans kunnen, zoodat na een niet te langen en niet te moeilijken overgangstijd en bij goeden wil het gestelde doel inderdaad bereikt kan wor den Geheel anders ligt het vraagstuk bij de jeugd, die in instituten en werkinrichtingen wordt op geleid voor arbeid in het vrije bedrijf. In deze instituten (algemeen genomen) bestaaan oplei dingen voor verschillende vakken, bij voorkeur typograaf, boekbinder, kleermaker, schoenma ker, rietvlechter, mattenmaker, borstelmaker, vakken, die op een enkele uitzondering na maatschappelijk niet al te hoog staan aange schreven. De onvolwaardigen leeren het vak, zim daarna vakman en voelen zich vakman. De instituten moeten minder voor den arbeid opleiden, meer voor den arbeid opvoeden z. i., de sfeer in de werkplaatsen der instituten moet meer overeenkomst met de fabriekssfeer gaan vertoonen, er moet naar gestreefd worden het verblijf in de instituten te verkorten, wat mo gelijk is als een vak niet volledig geleerd be hoeft te worden en zoo spoedig mogelijk over gang naar den patroon te doen plaats hebben. Bestudeerd moet worden welke speciale be veiligingsmiddelen noodig zijn, welke arbeids- prothesen den onvolwaardige wellicht verschaft moeten worden: propaganda op ruime schaal zal moeten worden gemaakt; de A. V. O. is daarvoor het aangewezen lichaam. Dinsdag werd door de Amhemsche rechtbank uitspraak gedaan in het hooger beroep in twee strafzaken tegen J. F. D., directeur van de Cocp. Handelsvereeniging van den N. C. B. te Veghel. De Arnhemsche rechtbank, thans uitspraak doend, achtte het primair ten laste gelegde (overtreding Crisistarwebesluit) niet bewezen en vernietigde de vonnissen. In zooverre het ten laste gelegde bewezen werd verklaard, werd geen strafbaarhed aangenomen, zoodat verdachte van rechtsvervolging werd ontslagen. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoernd. tot kapelaan te Leeuwarden (H. Bo- r.ifatius en Gez.) den weleerw. heer H. H. Kruse; tot kapelaan te Renkum den weleerw. heer F. H. P. van der Kroon; tot kapelaan te Wegd8m den weleerw. heer H. J. Oosterman en tot kapelaan te Utrecht (H. Willibrord) den weleerw. heer Th. W. van Luenen. Onder dezen titel hebben de heeren M. Krijgsman, wethouder van Sociale Zaken te 's Hertogenbosch en C. W. J. van Sierenberg de Boer. hoofdinspecteur van den Arbeid te 's Gra- venhage. vcor de op 1 Juni as. te Arnhem te houden jaarvergadering der vereeniging „Arbeid voor Onvolwaardigen" (A. V. O.) inleidingen geschreven. De heer Krijgsman concludeert voor de nabije toekomst a. Oprichting van een of meer, zoo doelmatig en goedkoop mogelijk ingerichte huisarbeidscen- trales; b. medewerking van allen om de thans be staande bepalingen van de wet op de regeling van den huisarbeid zoo goed mogelijk op de on volwaardige huisarbeiders toe te passen; c. steun van het particulier initiatief, maar ook van de overheid (Staat, provincies en ge meenten). waaronder ook financieels, omdat èn overheid èn volk in Nederland nog veel heb ben goed te maken ten aanzien van de onvol waardigen. Vcor een meer verwijderde toekomst: a. Bevordering van corporaties uit de bedrij ven. waar dezelfde artikelen worden vervaardigd en verhandeld, welke de onvolwaardige huis arbeiders vervaardigen en welke door de arbei- derseentrale(s) voor onvolwaardigen worden verhandeld. Inpassing yan de vertegenwoordigers van deze groen onvolwaardigen, óp speciale voorwaarden, in die corporaties; b. regeling door deze corporaties in verorde ningen. onder sanctie en goedkeuring van de burgerlijke overheid, van de wijze, waaron de arbeid, voor deze takken van nijverheid zal worden verricht en de handel in deze artikelen zal worden geregeld. De heer Van Siezenberg de Boer schrijft het vclgende Voor de onvolwaardigen staat de kwestie der Huisarbeidswet anders dan voor de volwaardi- gen. In A. V. O.-kringen is het maar te goed bekend, hoe moeilijk het is om onvolwaardigen aan werk te helpen. Op enkele uitzonderingen na zijn onvolwaardigen aangewezen op spe ciale werkplaatsen en op huisarbeid. Het inkrimpen van dit laatste deel werkge legenheid is dus niet in het belang der onvol waardigen. De A. V. O. stichte een huisarbeidscentrale, welke tot taak heeft onvolwaardigen, die iriet in het gewone bedrijfsleven zijn onder te bren gen, te helpen met huisarbeid. Niet alleen dat daardoor de belemmeringen, welke de Huis arbeidswet ongewild aan het A. V. O.-werk in den weg heeft gelegd, wegvallen; ik geloof dat daardoor het A.V.O.-vraagstuk iets dichter bij zijn oplossing komt. Er zullen vele onvolwaardigen om allerlei re denen inet A. V. O.-werkplaatsen niet te helpen zijn en voor hen blijft huisarbeid als de eenige manier van arbeid verrichten over. De huis arbeidscentrale kome hun daarin tegemoet door hun grondstoffen te verschaffen, met een werk plaatsje en gereedschap te helpen en hun pro ducten af te nemen. Behalve organisator van den huisarbeid wordt die huisarbeidscentrale vanzelf centrale voor den inkoop van grondstof fes es verkoop van afgewerkte Droducten. De internationale roeiwedstrijden van de Ko ninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeni- ging worden dit jaar gehouden op Donderdag 20 Juni (indien voorwedstrijden noodig zijn) Vrijdag 21 Juni, Zaterdag 22 Juni en Zondag 23 Juni, op de Ringvaart bij Sloten en op den Amstel te Amsterdam. De volgorde van het programma luidt als volgt; Vrijdag 21 Juni (wedstrijdterrein Ringvaart bij Sloten): Twee zonder stuurman. Jonge Skiff B. Oude Skiff. Overnaadsche Skiff. Jonge Skiff A. DoubleScull. Double-scull (juniores). Vier zonder stuurman. Zaterdag 22 Juni (wedstrijdterrein: de Am- stel te Amsterdam): Jonge Vier A, Oude Vier, Overnaadsche vier (beginnelingen), Jonge Twee A, Oude Vier, Jonge Acht B. Zondag 23 Juni (wedstrijdterrein: de Amstel te Amsterdam)Oude Twee, Jonge Vier B, Overnaadsche Twee, Oude Acht, Jonge Twee B. Jonge Acht A. Lichte Vier. Vrijdag 21, Zaterdag 22, Zondag 23 Juni: (wedstrijdterrein de Amstel bij Amsterdam) Stijlroeien voor dames, seniores, in gladde vierriems-outrigged gieken, stijlroeien voor da mes, juniores, in vierriems outrigged overnaad sche gieken, stijl-snelroeien voor dames in tweeriemsscullingsbooten (overnaadsch), stijl roeien voor dames in tweeriemsscullingbooten (glad), Achtriemssloepen van het „Matrozen- instituut der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereenl- ging," stijlroeien voor jongens van 14 t.m. 16 jaar, snelroeien voor jongens van 14 t.m. 16 jaar, stijlroeien voor jongens van 17 en 18 jaar, snelroeien voor jongens van 17 en 18 jaar, overnaadsche vierriemsgieken voor jongens van 17 en 18 jaar, achtriemsgieken voor jongens van 17 en 18 jaar. EN DE VOORNAAMSTE STATIONS IN ENGELAND EN SCHOTLAND REIST 'sNACHTS vu HOEK OF OVERDAG vu VLISSINCEH PQOSf SM INUCMTlNOeN BM DE 5K ZtEi AND, VLtSSirVGEN, HARE HOOFDAGENTEN WE? M MÜLLER «-Co, v DE Fa HUDlG PIETERS ROTTERDAM EN HOE A VAN MOLLAN^ EN BIJ DE RElSBUREAUX.. HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgen concert (gramofoon) 10.30 Morgendienst 11.00 Het ensemble v. d. Horst 12.0C Politieberichten 12.15 Beniamino Gigli. tenor, zingt (gramofoon) 12.30 Vervolg concert 1.30 Middagconcert: Annie Her mes, "alt; Eduard Biele. cello; Suze Win- tershoven, piano 3.00 Lezen van Chr. Lectuur 3.30 Gramofoon (zangplaten) 4.00 Populaire bespeling v. h. NCRV-orgel: Ronald Parker 5.00 Kinderuurtje -6.00 Technische lezing 7.00 Politieberichten en persberichten v. h. Ned. Chr. Persbureau Pl.m. 7.15 „Een kwartiertje radio-repor tage"; event, gramofoon 7.30 Uitvoering v. d. Hohe Messe v. Joh. Seb. Bach in de Groote Kerk te Naarden Pl.m. 9.45 Vaz Dias 9.5511.30 Gramofoon. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8.00 Orgelspel: Cor Steyn 8.30 Gramofoon 9.3010.00 Onze keuken 10.15 Uitzen ding voor de arheiders in de continubedrij ven 12.00 Gramofoon 12.30 Dubbel X- ensemble 1.00 Schalmei 1.15 Strijk orkest 2.15 „Madame Butterfly". Verkorte opera van Puccini (gramofoon) 5.30 De Notenkrakers 6.00 Tijdsein. Eddy Walis en zijn orkest 7.00 Sportuitzending 7.15 Cor Steyn speelt accordeon 7.50 To van der Sluys. sopraan 8.00 Herhaling v. SOS-berichten 8.03 Vaz Dias 8.10 Peer Gynt. Drama v. Henrik Ibsen 10.00 Men vraagt en wij draaien10.15 Lajos Szikva, vlooi en Isja Rosucan, piano10.45 Fransche Chansons (gramofoon) 11.00 Orgelspel: Joh. Jong 11.30—12.00 Gramo foon. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo- foonmuziek. 12.20 Middagconcert door het Radio-Orkest onder leiding van Henri Pensis. Ordine, Lortzing. Aubade, Delisle. Three Dream Dances, Coloridge-Taylor. Coppélia, Delibes. Yes, we have no bana nas, Silver. Nina, Pergolesi-Kreisler. Syn copation, Kreisler. 1.05 Gevarieerd concert door het Radio-orkest onder leiding van Henri Pensis. Le Poilu du 106 me, Sala- bert. La Fille aux Cheveux Lin, Debussy. Mélodie, Ketelbey. Le Chant du Désert. Romberg—Salabert. 1.20 Koersen. Daarna Gramofoonmuziek. 6.35 Gevarieerd con cert en dansmuziek. 7.45 Luxemburgsche avond. Gramofoonmuziek. 8.25 Gevarieerd concert door het Radio-orkest onder lei ding van Henri Pensis. Marche d'Etienne Marcel, St. Saëns. Valse triste. Sibelius. Die lustige Weiber von Windsor. Nicolai. Peg, d'Agrëves. Autunn Shadows, Clarke. Al'Ombre des Platanes, Simon. 9.05 Ge varieerd concert van gram, platen. 9.20 Luxemburgsch concert door het Radio orkest onder leiding van Henri Pensis J. Knepper, zang. Letzeburg de Letzeburger, marsch, Albrecht. Mel Glèck, Kowalsky. Petite Suisse Luxembourgeoise, Albrecht. Eleng. Goldschmitt. Préludes, Krüger. Lanscht d'Uelzecht, Seidel. Serenade voor cello en Piano, Foos. Wann e Land eso' sche'n ass, Spogen. Tango, Pensis. D'Ver- langeren. Petit. Keep smiling, Koster. 10.20 Vanuit de Cathedraal te Luxembourg. Or gelrecital door Albert Leblanc. Sonate, Ti nei. Cantilene. Jos. Jongen. Allegro con Fuoco. A. de Boeck. 10.50 Dansmuziek van gram, platen. BERLIJN. 356.7 M. 6.20 Vocaal en In strumentaal concert 7.40 De „Vier Rich ters" (zang en guitaar) 9.05 Het Om roeporkest. BEROMUNSTER, 539.6 M. 8.10 Het Omroeporkest 9.20 Mannenkoor. Het Omroeporkest en solisten 10.35 Causerie in het Nederlandsch. BOEDAPEST. 549.5 M. 8.00 Het Opera orkest 9.50 Zigeunerkapel 11.20 Jazz- kapel. BRUSSEL I, 483.9 M. 12.15 Gramo foon 12.50 Het Salonorkest 1.502.20 Gramofoon 5.15 Handel-concert: Alfons Desmet, orgel 5.50 Gramofoon 6.40 „Het Katholieke Leven in de Tentoonstel ling" 6.50 Het Salonorkest 8.20 Het Radiosymphonieorkest 10.2011.20 Gra mofoon. BRUSSEL n, 321.9 M. 12.17 Max Alexys-orkest 5.15 Concert 6.35 Wer ken v. Edward v. Hemel: De componist, viool en E. Durlet, piano 7.20 Gramo foon 8.20 Het Omroeporkest 10.20 11.20 Concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 12.20 Het Omroepkleinorkest 2.05 Gevarieerd concert 4.20 De 10 „Instrumental-Me- lodisten" 6.10 Liederen v. Schumann en Rasch: Het Radio-Kamerkoor 7.20 Adal bert Lutter's Dansorkest 11.2012.20 Adalbert Lutter's Dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramo foon 12 05 Orgelspel: Quentin MacLean - 12.50 Charles Manning's orkest 1.50 Orgelconcert: B. Mason 3.10 Pianorecital: J. McGown 3.35 Het Sted. orkest v. Fol kestone 5.05 Het John MacArthur-kwin- tet 5.35 Mantovani's Tipica-orkest 8.10 Pianorecital: K. Chamberlain - 8.35 Eerste acte v. Rossini's Opera „De Barbier v. Sevilla" 9.20 Het Radio-Militair-orkest 10.20 Het BBC-orkest 11.20—12.20 Dansmuziek. Roy Fox Band. HAMBURG, 331-9 M. 12.30 Het Om roeporkest 2.20 Gevar. concert 4.20 Nieuwe Platduitsche balladen 7.20 Het Mannenkoor „Rosenstock" en het Neder- saksische Kamerorkest 9.50 Drie noctur nes v. Debussy. Het Radio-symphonie- orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2.20 Concert 3.50 Het Omroeporkest 8.20 Seeland-programma 9.20 Zweedsch-Fln- sche duetten 10.55 Deensch symphonie- concert: Het Radio-symphonie-orkest 11.3012.35 Dansmuziek. LANGENRERG, 455.9 M. 12.20 Het Keulsche Symphonie-orkest 2.202.50 Pianorecital 4.20 Het Heuken-duett 7.35 Uit Londen: Henry Hall en zijn BBC- dansorkest 11.0512.20 Het Omroep kleinorkest. MILAAN, 368.6 M. 5.25 Het Ferruzzi- orkest 7.35 Gevar. concert 9.15 Sym- phonie-concert. PARIJS, 1648 M. 12.35 Orkestconcert 8.20 Reportage v. h. vertrek v. d. „Nor mandie" 10.50 Dansmuziek. PARIJS, 312.8 M. 12.25 Gramofoon 1D52.20 Dansmuziek 10.20 Cubaansch orkest 10.5011.20 Gramofoon. ROME, 420.8 M. 5.25 Esperia-kwintet 0.15 Zang. TOULOUSE, 328.6 M. 8.35 Dansmuziek 8.50 Orkestconcert 9.20 Dansmuziek en volksliederen 10.05 Concert. „Brum- mel", Hahn 10.40 Walsmuziek 11.05 Duetten 11.20 Dansmuziek 11.35 Weensch orkestconcert 11.55 Opera-aria's 12.05 Hawaiian gitaarmuziek 12.40 12.50 Militaire muziek. WEENEN, 506.8 M. 7.55 Feestconeert 9.20 Het Radio-Symphonie-orkest 9.20 Concert 11.25 Populair concert: Het Ra- dio-Symphonie-orkest 12.151.20 Gra mofoon. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ Naar wij vernemen, zijn de elftallen voor den R.K. landenwedstrijd NederlandBelgië, die Zondag a.s. op het H. B. C.-tererin te Heem stede wordt gespeeld, als volgt samengesteld: NEDERLAND: Doel: Pot (V. V. A.). Achter: Lint (G. D. A.) en Gigengack (Geel wit). Midden: Soomers (R.K. T. V. V.), Vincken (H. B. C.) en J. Keyzer (Wilskracht). Voor: Hol (Valkenburg), A. v. d. Sande (Leo- nidas), Beerenschot (Lachapelle), Geybels (Weert) en Koning (Volendam). BELGIë: Doel: De Bruin (Antwerpen). Achter: De Smedt (Antwerpen) en Jacobs (Oost-Vlaanderen) Midden: Van Overbeke (Antwerpen), Gaignage (Antwerpen) en Peersman (Oost- Vlaanderen) Voor: De Backer (Oost-Vlaanderen), Wuyts (Antwerpen), Tengrootenhuize (Antwerpen), De Jonck (Antwerpen), De Ceulaer (Antwer pen). De wedstrijd zal worden geleid door den heer C- K. Burger, uit Düsseldorf. Omtrent de voorbereidende maatregelen voor dezen wedstrijd, deelt men ons nog het vol gende mede: Daar het misschien minder bekend is, dat het H. B. C.-terrein ook voldoende ruimte biedt voor het parkeeren van auto's en het stallen van rijwielen, worden belanghebbenden er op attent gemaakt, dat één der terreinen voor dit doel is ingericht, Zoo zijn er rekken genplaatst voor niet minder dan 2000 fietsen. De ingang hiervoor is de meest noordelijke toe gang, naast Huize „De la Salie". Scheidsrechters worden er opmerkzaam op gemaakt, dat hun diploma's geen recht geven op vrijen toegang tot den wedstrijd. De Belgische gasten zullen reeds Zaterdag aankomen en tot Maandagavond hier vertoe ven. Zij zullen worden ondergebracht in een hotel te Zandvoort. Den spelers zal voor den wedstrijd een koffietafel worden geserveerd in het Heemsteedsche Vereenigingsgebouw, alwaar ook na den kamp gezamenlijk zal worden ge dineerd. De voorverkoop der kaarten voor dezen wedstrijd is boven verwachting succesvol. Zoo zijn de duurdere rangen vrijwel uitverkocht en men heeft nog eenige staantribunes moeten bij plaatsen. Om de duizenden bezoekers snel te kunnen aan- en afvoeren, worden de ingangen belangrijk veranderd. Men zal b.v. aan den Zuidkant een nieuwen ingang maken, waarvoor een brug van zes meter breedte moet worden gebouwd. Verbazend groot is de aanvraag voor Jon- genskaarten. Hiervan zijn reeds 1000 stuks vrij wel verkocht. Om aan veler wenschen tege moet te komen, zal nog een gedeelte voor jon gens worden bijgebouwd, doch er wordt uit drukkelijk opgewezen, dat deze slechts gelden voor personen tot en met 16 jaar. Staanplaatsen zijn nog voldoende voorradig, doch daar ook hiervoor veel vraag is, ver dient het aanbeveling, dat men zich zoo spoe dig mogelijk van een toegangsbewijs voorziet. Dit ter vermijding van teleurstelling voor de genen, die Zondag a.s. eventueel voor een uit verkocht huis mochten komen. Ten slotte wordt aan de vereenigingsbestu- ren van Haarlem en omstr. verzocht hun club- vaandels of vlaggen ter versiering van het H. B. C.-terrein tijdig ter beschikking van het bestuur van H- B. C. te stellen. De origineel* CQ betrouwbare film ia het.gele carton Teneinde amateurforo grafie meer populariteit te geven, heeft Kodak N.V. besloten, met In gang van 8 Mei haar 8 opnamen „Regular" film in prijs ce^verlagen ttan 57 ccnftot 45 cent in hetiormaat 6 *9 cm. Verkcijgbaai bij eiken *Kodak" handclaaa BROEK OP LANGENDIJK, 38 Mei 1935 4400 kilo Tomaten A f 13.10—19.80, B f 15.00— 15.10, C f 12.20, CC f 9.00. BODEGRAVEN, 28 Mei. Kaasmarkt. Aanvoer 441 wagens, 18634 suiks: le soort met R.M. 15.00 17.50, 2e soort met R.M. 12.00-^14.00 per 50 kg. Handel matig. GRONINGEN, 28 Mei. Veemarkt. Kalf- en melk koeien: I 150.00—160. II 130.00—140. III 80.00— 100. Kalfvaarzen: I 120.00140, II 90.00100: stieren: I 3638 cent, XI 2830 cent; slachtvee: I 4647 cent. II 3640 cent; vette kalveren: I 4044 cent. II 3436 cent. Vette lammeren 4.50 6.00, weidelammeren 2.504.50. vette schapen 15.0018 eii 12.0014. Biggen per stuk 8.0013, Idem per week 1.301.60. Vette varkens: X 3132 cent, II 27—28 cent. Zouters 3132 cent. Aanvoer: 898 runderen. 945 kalveren, 404 scha pen. 1363 lammeren, 513 varkens en 561 biggen. Kalf- en melkvee handel zeer slecht. Slachtvee bij overgrooter. aanvoer niet prijshoudend. Stieren en vette kalveren onveranderd. Nuchtere kalveren Iets lager: de prijs schommelde van 2.00—4.00. Wolveehandel slecht. Vette varkens bij greoten aanvoer lager: zouters en biggen prijshoudend. LEIDEN, 28 Mei. Veemarkt. Aanvoer 272 var kens: 267 zware 3233 5 lichte 30. Een enkel prima varken een cent boven, no teering. PURMEREND, 28 Mei. 18 stapels kl. boeren kaas 40 plus 14.00, idem Volvet 15.00 per 50 kg. 2379 kg. boter: Melkboter 1.30—1.45, Weiboter 1.25—1.40 per kg. 557 runderen: 315 vette koeien 50—57 cent per kg., stug. 207 melk- en gelde- koeien 80.00—175.00, stug. 35 stieren 32—42 cent per kg., stug. 21 paarden 60.00130.00, stug. 109 vette kalveren 30—50 cent per kg„ stug. 516 nuchtere slachtkalveren 3.0010.00, fokkal- veren 9.0014.00 per stuk. stug. 196 vette var kens 3234 cent per kg., stug. 26 magere var kens 13.0026.00, vlug. 210 biggen 7.00—15.00, matig. 691 schapen 7.00—17.00, stug. 1373 lam meren 3.00—7.00, stug. 162 bokken 3.00—10.00, stug. Piepkuikens 40—45 cent per kg. Kipeieren 2.10—2.60, Eendeieren 1.60 per 100. Oude kippen en hanen 25—40 cent per kg. Eenden 20—50 cent per stuk. Konijnen 0.301.60 per stuk. Duiven 40 cent per paar. ROTTERDAM, 28 Mei Veemarkt To taal aanvoer 3693 stuks; 309 paarden, 3 veulens, 658 magere runderen, 983 vette runderen, 234 vette kalveren, 206 graskalveren, 1034 nuchtere kalveren, 231 schapen en lammeren, 5 varkens, 30 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien le kw. tot 0.5, 2ekw. tot 0.46, 3e kw. 0.30 0.35; vette ossen le kw. tot 0.46, 2e kw. tot 0.42, 3e kw. 0.33 tot 0.37; stieren le kw. tot 0.44, 2e kw. tot 0.38, 3e kw. 0.28 tot 0.34; vette kalve- bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheumatische oiinen Neem een ren le kw. tot 0.68, 2e kw. tot 0.58, 3e kw. 0.35 tot 0.40; schapen le kw. tot 0.37, 2e kw. tot 0.33, 3e kw. tot 0.30; lammeren le kw. tot 0.39, 2e kw. tot 0.34, 3e kw. tot 0.30; graskalveren le kw. tot 0.34, 2e kw. tot 0.26; nuchtere kalveren le kw. tot 0.22, 2e kw. tot 0.20; slachtpaarden le kw. tot 0.41, 2e kw. tot 0.36, 3e kw. 0.31. Prijzen per stuk: schapen le kw. 16.2e kw. 12.3e kw. 8.lammeren le kw. 13.2e kw. 10.3e kw. 7.nuchtere slachtkalveren le kw. 6.2e kw. 5.3e kw. 4.nuchtere fokkalveren le kw. 14.2e kw. 10.3e kw. 7.—; slachtpaarden le kw. 165.—, 2e kw. 125.—, 3e kw. 85.—; werkpaarden le kw. 225.2e kw. 145.3e kw. 85.hitten le kw. 80.2e kw. 70.3e kw. 60.stieren le kw. 215.2e kw. 165.3e kw. 120.kalfkoeien le kw. 190. 2e kw. 140.3e kw. 90.melkkoeien le kw. 185.2e kw. 135.3e kw. 85.vaarzen le kw. 100.—, 2e kw. 80.—, 3e kw. 60.—; pinken le kw. 70.2e kw. 60.3e kw. 50.gras kalveren le kw. 50.2e kw. 40.3e kw. 30.—. Omschrijving Dinsdagsche marktnoteering: vette koeien en ossen aanvoer grooter, handel stug en prijzen lager. Stieren aanvoer zeer ruim, handel lui en prijzen moeilijk te plaatsen. Vette kalveren aanvoer ruimer, handel traag. Scha pen en lammeren aanvoer korter, handel flink, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fok kalveren aanvoer korter, handel kalm en prij zen lager; paarden aanvoer zeer ruim, handel sepend, prijzen lager; kalf- en mlkkoeien aan voer iets minder, handel stroef, prijzen prijs houdend; vaarzen en pinken aanvoer iets kor ter, handel kalm, prijzen onveranderd. Gras kalveren aanvoer ruimer, handel zeer kalm, prijzen slachtkalveren iets lager, geschetste kalveren 60.tot 80. Aan de algemeene vergadering van de Dordtsche Petroleum Mij: zal worden yoo aesteld. over het boeknaar 1934 een dwwe gesteld, over het boekjaar 1934 een - uit te keeren van 7y. pCt. (v.j. 7 pCt.) op preferente aandeelen en 714 pCt. to4- pCt.) op de gewone aandeelen. (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 28 Mei 1935 Hooge Prijzen 15000.— 7989 15008739 1000.— 149 418 2970 5644 7823 10647 13697 16047 400.— 8502 17666 200.— 2590 4102 1002992 4696 8470 10833 14249 17558 17804 18052 18842 20630 20672 Prijzen van 70. 36 145 230 255 338 385 453 1022 1154 1339 1514 1636 1663 1671 2048 2055 2322 2524 2549 2687 2689 2989 3044 3063 3072 3132 3220 3229 3533 3834 3836 3862 3883 3906 3972 4076 4180 4211 4288 4380 4447 4737 4756 4785 5004 5006 5171 5182 5227 5271 5353 5457 5477 5662 5699 5812 6002 6131 6152 6316 6326 6449 6453 6676 6773 6805 6945 6958 7114 7162 7341 7384 7419 7461 7476 7512 7590 7991 8008 8077 8080 8084 8092 8187 8274 8279 8286 8619 8775 8779 8851 9154 9220 9429 9509 9525 9603 9625 9675 9696 9791 9872 9972 10049 10178 10197 10254 10257 10469 10524 10526 10720 10883 10990 11033 11191 11194 11204 11247 11287 11301 11315 11327 11584 11698 11721 11798 12159 12214 12355 12361 12376 12396 12947 13002 13260 13397 13402 13457 13513 13917 13978 13999 14116 14133 14336 14918 15088 15158 15207 15274 15398 15470 15493 15884 16128 16147 16337 16536 16539 16569 16888 16935 17008 17068 17122 17125 17187 17370 17402 17426 17504 17516 17608 17649 17784 17944 17989 18477 18550 18779 18796 18922 19293 19446 19487 19494 19571 19623 20026 20070 20156 20202 20210 20339 20411 20464 20496. .20699 20735 20739 2755 20832 •yl* 11103 15543 569 1715 2783 3381 3979 4748 5263 5926 6557 7280 7705 8204 9089 9627 10185 10860 11248 11789 12553 13810 14969 15859 16614 17237 17715 18857 19717 20454 16 240 434 659 972 1235 1349 1503 1733 2022 2152 2468 2620 2846 3071 3488 3649 3926 4090 4317 4577 4825 4999 5248 5429 5687 5931 6057 6271 6514 6686 7052 7296 7426 7663 7901 8086 8372 8615 8896 9055 9264 9463 9688 9847 10137 10441 10634 10921 11096 11487 11807 12024 12340 12501 12779 12896 13074 13266 13654 13851 14108 14624 14773 14981 15183 15528 15712 15898 15986 16075 16330 16520 16756 17059 17208 17594 17910 18155 13367 18488 18740 19037 19202 19304 19519 19926 20101 20408 20606 62 257 473 702 1024 1255 1384 1519 1828 2037 2240 2491 2716 2887 3158 3522 3754 3977 4103 4400 4593 4848 5034 5261 5519 5698 5953 6071 6287 6533 6733 7059 7303 7434 7713 7907 8133 8403 8656 8900 9082 9281 9471 9690 9893 74 260 480 743 1034 1257 1389 1545 1865 2042 2260 2520 2722 2892 3202 3528 3767 3978 4120 4423 4684 4890 5035 5279 5548 5716 5965 6079 6357 6571 6748 7063 7334 7440 7725 7929 8144 8420 8690 8915 9104 9287 9538 Nieten 127 133 325 513 745 1125 1308 1408 1594 1890 2044 2317 2528 2732 2922 3225 3529 3803 4032 4132 4478 4725 4908 5055 5318 5581 5746 6041 6104 6375 6586 6794 7067 7354 7459 7732 8020 8155 8444 8733 8968 9115 9315 9548 9720 359 530 773 1139 1313 1417 1622 1895 2099 2401 2542 2782 2969 3243 3549 3810 4059 4156 4540 4729 4909 5084 5334 5585 5769 6044 6148 6415 6609 6839 7086 7355 7467 7787 8031 8328 8469 8764 8979 9169 9369 9549 9773 9906 10179 10239 10532 10543 10680 10694 10923 11012 11153 11182 11506 11513 11810 11850 12028 12065 12349 12385 12568 12584 12788 12799 12914 12920 13102 13139 13370 13392 13704 13738 14003 14005 14115 14147 14663 14712 14774 14799 14984 15002 15188 15205 15562 15583 15722 15724 15907 15912 15988 16000 16080 16101 16395 16415 16556 16617 16770 16780 17065 17083 17229 17291 17654 17690 17943 17960 18170 18176 18373 18376 18508 18526 18757 18780 19064 19075 19213 19225 19314 19373 19736 19824 19938 19969 20190 20192 20424 20471 20610 20689 9917 10020 10246 10272 10548 10576 10712 10785 11016 11019 11352 11385 11546 11607 11868 11886 12069 12121 12392 12444 12588 12628 12852 12872 12958 12978 13173 13177 13411 13541 13748 13794 14019 14040 14222 14329 14721 14726 14847 14851 15092 15100 15225 15227 15604 15656 15747 15765 15918 15924 16026 16030 16193 16211 16477 16431 16818 16650 16786 16831 17087 17104 17351 17381 17731 17806 17981 18050 18267 18298 18390 18421 18531 18544 18894 18927 19084 19097 19228 19265 19384 19396 19831 19860 19983 20002 20260 20321 20516 20542 20711 20724 163 400 548 813 1141 1332 1421 1627 1945 2110 2408 2588 2801 2982 3260 3593 3838 4073 4198 4567 4732 4910 5121 5340 5607 5828 6046 6189 6429 6629 6941 7172 7401 7477 7788 8038 8343 8492 8776 9014 9221 9430 9566 9777 10051 10291 10596 10888 11063 11423 11689 11899 12130 12464 12666 12878 13025 13186 13594 13842 14053 14370 14733 14856 15103 15253 15671 15773 15938 16039 16214 16487 16708 16877 17152 17419 17880 18078 18316 18444 18680 18932 19130 19269 19477 19862 20007 20322 20557 195 401 598 842 1170 1333 1473 1633 1965 2120 2426 2600 2805 2983 3476 3616 3864 4084 4212 4572 4796 4919 5204 5393 5617 5872 6050 6202 6462 6635 6952 7192 7409 7646 7806 8051 8362 8518 8823 9016 9237 9450 9665 9823 10G69 10298 10600 10890 11068 11458 11693 11909 12155 12482 12675 12880 13027 13221 13637 13843 14065 14442 14758 14879 15104 15436 15701 15776 15953 16040 16253 JS496 16731 16942 17169 17498 17887 18104 18347 18456 18690 18959 19156 19271 19495 19869 20042 20328 20561 226 402 649 852 1200 1338 1498 1722 1974 2123 2449 2602 2826 3051 3481 3617 3898 4087 4214 4574 4811 4957 5230 5394 5683 5916 6056 6243 6490 6651 7019 7283 7424 7658 7889 8069 8364 8520 8887 9048 9250 9457 9680 9824 10079 10353 10605 10894 11084 11483 11758 11942 12248 12498 12720 12886 13066 13231 13641 13848 14072 14474 14763 14980 15124 15471 15706 15840 15962 16049 16282 16508 16735 16964 17178 17572 17897 18118 18361 18460 18693 18987 19191 19303 19512 19879 20058 20369 20588 Officieel wordt de oprichting gemeld v de N.V. Nederlandsche Nieuw Guinea "e „a. leum Maatschappijopgericht door de 2 taafsche Petrol. Mij., de Nederl. Koioni". Petrol. Mij. en de Nederlandsche Pa^.j Petrol. Mij. De Vennootschap heeft ten a-o het opsporen en winnen van aardolie1 andere delfstoffen, het drijven van ha?„n hierin en de daaruit verkregen Pro" ,.r, en alle handelingen, welke daarmede v* band houden. Het kapitaal bedraagt f millioen, waarop 10 pCt. is gestort in c° tanten. Het comité van houders van 3\t, pCt. obj1' gaties 1907 der Nederlandsche Tramweg "'K adviseert tegen het voorstel te stemmen opschorting der aflossingen. De voorzitter van de vereeniging fondsenhouders te Parijs heeft den min ter-president bezworen, alles ondergesjon te maken aan de stabiliteit van den De vereeniging acht het strikt noodzakew onverwijld een werkelijk evenwicht tescnov pen in de begrooting door een verlaging a uitgaven van alle departementen Inzake geruchten uit Amerika, als./°Jt Washington voornemens zijn een stdbw*a tie-conferentie bijeen te roepen, wordt Londen betwijfeld of Washington inderdea bereid is, over te gaan tot hetgeen 'tioodsa kelijk vooraf moet gaan aan zulk een con ferentie, n.l. de garantie, dat geen ver~;n- devaluatie van den dollar zal plaats heb fi' voorts een regeling voor de oorlogsschrdae en voor een verlaging der douanetarief Zonder deze voorwaarden acht men te L° den de kans van slagen gering. Sears Roebuck boekte in de maand, digd op 21 Mei aan omzetten 32.17 ml lioen, welke 17.1 pCt. hooger zijn dan in zelfde periode van het vorig jaar. In eerste weken waren de omzetten 23.2 VL hooger dan verleden jaar. De Amerikaansche staal-productie wot^ in het begin der week op 42.3 pCt. der cöP" citeit geraamd tegen 42.8 pCt. de vori9 week. Volgens mededeeling van den Amerikaan' schen minister van financiën is van n? totaal 1933 mllioen aan First Lïbcfli, 1608 millioen geconverteerd, zoodat Si millioen in baargeld zal betaald worden De U. S. Steel Corporation heeft haar eri' ployé's verzekerd in een groepsverzekSTmv tot een bedrag van 400 millioen bij zes ie grootste assurantiemij en. De Pennsylvania Rr. boekte in April exploitatie-ontvangsten 5.61 millioen te gen 5.15 mill, in April 1934. - De Great Northern boekte in April exploitatie-ontvangsten 1.88 mill, 552.935 in April 1934; de Baltimore al\. Ohio 988.363 1.15 mill.); de Southed Pacific 1.04 mill. 1.26 millde Aten1 son Topeka 819.554 1$ 726.741) en de MIS souri Pacific 213.478 501.910). Miller, lid van den Federalen Reserij* Board verklaarde dat de Board geen con tröle diende uit te oefenen op de ope11 marktposities van het federale reseriP^ stelsel tenzij dit gevrijwaard is van vloeden uit politieke en bankkringen. iP' De pepermarkt te Londen trekt opnis de aandacht nu de baisse-verkoopen, Hl L daties van voorraden buiten de pool en a. bekend geworden oogstramingen de me officieele noteering voor peper tot 7 d. P)e lb. hebben doen dalen, vergeleken met officieele noteeringen van de controle-cow missie van 9 d. per lb. De Engelsche rubbervoorraden zijn in jij afgeloopen week met 1219 ton tot 168-3° ton toegenomen. Volgens het rapport van het InternaM naai Staalkartel over de ontwikkeling den afzet van ijzer, s de gang van zak vrijwel onveranderd gebleven. Verdere sprekingen over 'n definitieve toetreding Engeland tot het internationaal verkop kartel hebben plaats gevonden. De besp" kingen zullen 4 Juni a.s. in Luxemburg w° den voortgezet. In verband met hét feit, dat de uiW% ding der kunstzijde fabricatie in Japan vollen gang is en de kunstzijdegoederen L laatst en tijd een geregelde daling te geven, wordt gevreesd, dat overproductie^. Japan binnenkort een feit zal zijn en se zelfde crisis zich zal openbaren, als zes geleden in Europa en Amerika het geval geweest. De Nivas verkocht 6500 tons superit suiker met bestemming voor Britsch-Ilia en China. De Kon. Nederl. Stoomboot Mij. zal v°jg gens bericht van de directie ook dit iaar,M uitlotingen of aflossingen op de uitstaari obligatieleeningen staken. 0 De kunstschilder Antoon van Welie heeft laatste hand gelegd aan een levensgroot tret van Prof. Dr. Willem Mengelberg. Het tret zal figureeren op de tentoonstelling werken van den schilder bij Buffa. 0 LEIDEN Candidaats-examen rechten. heeren F. H. Gerritzen, H. G. van Everdiw Jr., W. J. Borgerhoff Mulder, H. Jonker. Economisch doctoraal examen indologie. heeren H. Warnaar en A. H. Naber. j> Candidaatsexamen indisch recht, de hee W. Alders. HAARLEM. Aan de R. K. Industrie- en houdschool Haarlem zijn geslaagd voor theoretisch gedeelte van het leerares-exa s; N. a. (lingerie- en costuumnaaien) de <tar7gf. M. Kerkhomm, Haarlem; B. Klompé, AWS .j, dam; H. van Pelt, Tilburg; E. van Sus^i1 Den Bosch; M. Thomassen. Roermond. ?er

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6