Noodweer hoven ons land New-Yorksche Beurs Van Zeeland over den toestand Smokkelcentrale ontdekt Militaire luchtvaart Ernstige ontploffing bij Dresden De „Catholic Times" Het Chaco-conflict Polen gaat eigen werven bouwen Scheepvaartbelangen Darré over zijn levens middelenpoli tiek Telefoonverkeer bij de spoorwegen Zware hagelval te Bilthoven Toch een auto-renbaan? Stervlucht naar Gilze Rijen stoomvaartlijnen DONDERDAG 30 MEI 1935 België zal deelnemen aan de onder- handelingen over een luchtpact Groote partij verdoovende midde len in beslag genomen Veel animo onder de Engelsche jongelui Een doode, twee zwaar gewonden Wapenstilstand spoedig te verwachten? Nieuwe bevoegdheid inzake con- tingenteering in Indiè Nieuwe automatische centrales te Amsterdam en Utrecht De „IJsvogel" op Schiphol Boerderijen en een school door het hemelvuur getroffen Bliksem in school geslagen Boerderijen in vlammen Opmetingen op Johannahoeve te Arnhem Bij de opening Zaterdagmiddag van de zesde af deeling der N.L.S. ALGEMEEN MIJNWERKERS- FONDS Reglementswijziging in voorbereiding BEJAARDE WIELRIJDER AANGEREDEN In zorgwekkenden toestand opgenomen VIJF EN DRIE JAAR VOOR DIEFSTALLEN R. K. Handelshoogeschool R.K. Universiteit Academische examens Examen apothekersassistent VOETBAL R.K. NEDERLAND—BELGIË Sluiting voorverkoop Stemming bij opening zwak verder verloop verdeeldslot meerendeels lager WISSELKOERSEN Deensche boternoteering De Deensche boternoteering bedroeg Woens dag 158 kronen (52 cent) per K.G, AMERIK. GOEDERENMARKT 97 H AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 29 Mei FAILLISSEMENTEN Onze BmsseLsche correspondent seint ons d.d. 29 Mei: Tijdens de debatten over de begrooting van Buitenlandsche Zaken, heeft de eerste minister van Zeeland Woensdagmiddag een verklaring afgelegd over den politieken toestand in Europa. „De rede van kanselier Hitier," aldus de eer ste minister, „vergt een uitgebreid onderzoek, zoodat men er zich nu nog niet bepaald over mag uitspreken. In afwachting neemt de eerste minister acte van de verklaring van Hitier, waarbij hij alle aangegane overeenkomsten, ook als zij gesloten werden voor het nationaal-socialistisch bewind, in Duitschland, erkent. De eerste minister ver heugt zich verder over de betere verstandhou ding tusschen Italië, Frankrijk en Engeland, die mede het Locamopact hebben onderteekend. Engeland, Frankrijk en Italië en ook Duitsch land hebben bij herhaling de verbintenissen van het Locarnopact erkend, zooals blijkt uit de rede Van Hitier. De vraag bij het debat gesteld, of het FranschRussisch verdrag niet in strijd is met het Locamopact en met het pact van den Vol kenbond, werd door minister van Zeeland als volgt beantwoord: Minister John Simon heeft 2 Mei in het En- gelsch Lagerhuis de verklaring afgelegd dat Engeland geen verplichtingen heeft t.o.v. het Fransch—Russisch verdrag. Hetzelfde geldt, vol gens minister van Zeeland, voor België. Een andere zaak is de uitbreiding van het Locamopact tot bescherming tegen luchtaan vallen. België zal te gelegener tijd deelnemen aan de onderhandelingen, welke aangekondigd worden met dien verstande, dat de nieuwe overeen komst geheel moet overeenkomen met de be palingen van het Locamopact. SJANGHAI, 29 Mei. (Reuter.) In de inter nationale concessie is een uitgebreide centrale van smokkelhandel in verdoovende middelen ontdekt. Verdoovende middelen ter waarde van 100 Chineesche ponden zijn in beslag genomen. Dertien personen zijn gearresteerd. Overeenkomstig het besluit van de speciale rechtbank voor handelaren en gebruikers van verdoovende middelen is de „Narcotica-koning van Noord-China" Hsoeeh Yi-tze te Peking in het openbaar gefusilleerd. Hsoeeh, die eenige maanden geleden te Pe king was gearresteerd, gaf toe, dat hij met den handel in verdoovende middelen een groot for tuin had vergaard, doch hij verklaarde zich uit dit bedrijf te hebben teruggetrokken, voor dat de strenge wet hierop van kracht werd. Vrienden pleitten nog bij maarschalk Tsjang- Kai-Sjek, doch tevergeefs. LONDEN, 29 Mei. (Reuter) De recruteerings- campagne voor de Engelsche luchtmacht is tot dusver een groot succes geweest. In de eerste vier dagen hebben in het Lon- dtr.sche recruteeringsbureau voor vliegpersoneel 20.000 en in het bureau voor vlieger-recruten 90.000 jongelui gesolliciteerd. In totaal zijn 22.500 man noodig, t.w. 2500 Piloten en 20.000 man vliegpersoneel. WASHINGTON, 29 Mei. (Reuter) Blijkens officieuze statistieken bezitten de Vereenigde Staten 12.000 vliegtuigen en 18.000 piloten, de turgerpiloten hierbij inbegrepen. De militaire luchtvaart telt 2900 vliegtuigen en 4400 piloten. DRESDEN, 29 Mei. Hedenmiddag is in een door acht gezinnen bewoond huis, dat twee ver diepingen heeft, in het naburige Reichenau, een ernstige ontploffing ontstaan. In het huis had. een der bewoners de hand aan zich zelf geslagen door de gaskraan open te draaien. Ge waarschuwd door de sterke gaslucht, begaf zich een der andere bewoners naar het apparte ment, dat door den man bewoond werd en drukte daar op de electrische bel. Naar het schijnt is toen de ontploffing door oversprin gende electrische vonkjes ontstaan. Een 75- jarige vrouw werd op slag gedood, twee andere personen werden zwaar gewond. LONDEN (K.W.P.) Het toonaangevende weekblad „Catholic Times", dat deze week zijn vijf en zeventigsten verjaardag vierde, heeft de gelukwenschen mogen ontvangen van talrijke vooraanstaande katholieken uit de geheele En- gelsch-sprekende wereld. Alle leden van de En gelsche hiërarchie hebben een eigenhandig ge schreven felicitatie gezonden aan het jubilee- rende blad. De minister verklaarde, dat de troostelooze toestand, waarin de regeering bij haar ambtS' aanvaarding in 1933 Hamburg aantrof, verder zal worden verbeterd door wat betreft de levens middelenvoorziening de moeilijkheden op het gebied der douanepolitiek uit den weg te rui men. De nationale doeleinden inzake de levensmid delenvoorziening konden nJ. naar gebleken was ook nagestreefd worden op den grond slag eener marktregeling. BUENOS AIRES, 29 Mei (Reuter). De po gingen tot opheffing van den oorlog in den Gran-Chaco maken goede vorderingen, zoodat de hoop op vrede herleeft. Men heeft een nieu we -oplossing in beraad, waaromtrent men strikte geheimhouding betracht. De ministers van Buitenlandsche Zaken van Paraguay en Bolivia hadden achtereenvolgens een conferentie met den minister van Buiten landsche Zaken van Argentinië. Men gelooft dat een wapenstilstand aanstaande is, die de beslechting van het conflict zou begunstigen. WARSCHAU, 29 Mei. (Reuter) Naar het Poolsche Telegraaf-Agentschap meldt, heeft het Poolsche marinecommando den bouw van eigen werven te Gdynia ter hand genomen. De voorbereidende werkzaamheden, die het vorig jaar zijn begonnen, zijn zoover gevorderd, dat het eerste droogdok voor oorlogsschepen tot 1500 ton het volgend jaar in dienst zal kunnen worden gesteld. Bovendien zullen nog vier a vijf dokken van verschillende afmetingen worden gebouwd, die zoowel voor de oorlogs- als voor de handels vloot zijn bestemd. BATAVIA, 29 Mei (Aneta). Alle verordenin gen, de contingenteerings- en licentieeringsmaat- regelen betreffende, zijn aangevuld met een be paling dat de directeur van het Departement van Economische Zaken indien tengevolge van eenigerlei actie in het bijzonder tegen de scheepvaart onder Nederlandsche vlag gericht, de levensbelangen van de scheepvaart onder Ne derlandsche vlag tusschen Ned.-Indië en eenig ander land worden bedreigd na machtiging van den gouverneur-generaal bevoegd is ten aanzien van de goederen, bedoeld in een dezer verordeningen en van oorsprog uit of afkomstig van het betrokken land, het percentage dier goederen te bepalen dat moet worden aange voerd in schepen, welke onder Nederlandsche vlag varen. HAMBURG, (D.N.B.) Ter gelegenheid van de opening der tentoonstelling van den „rijks- voedingsstand" heeft minister Darré een rede gehouden. Op 3 Juni a.s. zullen twee belangrijke tele fooncentrales der Nederlandsche Spoorwegen, n.l. die in het hoofdgebouw te Utrecht en die in het Centraalstation te Amsterdam in dienst worden genomen volgens het automatische systeem. Hiermede zal een belangrijke verbete ring der telefonische gemeenschap by de Neder landsche Spoorwegen verkregen zijn, daar deze beide centrales de hoofdcentra van het telefoon verkeer vormen. Zooals reeds vroeger werd gemeld, werd tot automatiseering van de telefooncentrale te Utrecht, welke de drie hoofdgebouwen, benevens het station en de werkplaatsen omvat, besloten, omdat niet alleen het toenemende verkeer dit eischte, doch ook omdat de tegenwoordige hand centrale belangrijke herstellingen zou behoeven en bovendien een personeelbesparing mogelijk werd. In Amsterdam (C.-S.) was de automati seering noodzakelijk in verband met de nieuwe uitbreidingsplannen. De nieuwgebouwde centrales bevatten de mo dernste mogelijkheden, welke de techniek heden ten dage biedt. Zoowel het telefoneeren in de plaats zelf als naar de andere stations in het land, geschiedt geheel zonder tusschenkomst van telefonisten. Het blijft slechts noodzakelijk, het binnenkomende stads- en interlocale ver keer door één telefoniste te doen bedienen. Zoo is het na 3 Juni mogelijk, dat de tele fooncentrale te Zwolle zonder hulp van tus- schenpersonen wordt bereikt vanuit verschil lende andere stations, zooals Utrecht, Nijmegen, 's-Hertogenbosch, Rotterdam, Den Haag, Haar lem, Amsterdam, Alkmaar, enz. Een' aangeslotene te Hoorn behoeft slechts een aaittal malen de nummerschijf van zijn tele, foontoestel te draaien om in verbinding te komen met Amsterdam, Utrecht, Amersfoort, Arnhem, Zwolle of Geldermalsen. Dat hierdoor op de verschillende stations veel tijdverlies vermeden wordt, dat weleer optrad, toen op elk station een bedieningspersoon noo dig was om het telefoongesprek verder door te geven, is duidelijk. Door de toepassing van een zeer modern sys teem is bovendien te verwachten, dat het aan tal gesprekken, dat over een bepaalde dienstlijn kan worden gevoerd, belangrijk grooter zal zijn dan thans met het handsysteem het geval is, zoodat tot uitbreiding van de interlocale dienst- lijnen, waarover van station tot station de trei nenloop wordt geregeld, niet behoeft te worden overgegaan. De telefooncentralen worden geleverd door de Nederl. Siemens Mij. te 's-Gravenhage, de tele foontoestellen door de Heemaf te Hengelo, ter wijl een groot gedeelte van den aanleg te Am sterdam, Utrecht en in meer dan twintig andere stations in eigen beheer wordt uitgevoerd. Woensdagavond om 10.50 uur is de ..Ijsvogel" op Schiphol teruggekeerd. De „Koetilang" (uitreis) is van Calcutta in Bangkok aangekomen. Woensdagmiddag ontlastte zich boven Bilt hoven een zware hagelbui, gepaard gaande met bliksem en onweer. De hagelval was zoo hevig, dat het snelverkeer geen door gang meer kon vinden. De hagelsteenen hadden de afmeting van een duivenei. Vele ruiten van kweekers en particuliere huizen werden vernield. De ooftboomen heb ben veel schade geleden. De wegen waren met een dikke ijslaag bedekt, zoodat de gemeente-reinigingsdienst direct de wegen moest vrij maken voor het verkeer. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorge vallen. Tijdens een langdurig en hevig onweer is Woensdagmiddag de bliksem geslagen in de gereformeerde school te Kootwijk. Toen men even later bemerkte, dat hierdoor brand was ontstaan, verlieten de schoolkinderen, die tij dens het inslaan van den bliksem zeer kalm gebleven waren, onder toezicht van het per soneel, ordelijk het gebouw. De Barneveldsche brandweer, die spoedig ter plaatse aanwezig was, kon wegens gebrek aan water weinig uitrichten. Het schoolgebouw, dat verzekerd was, is dan ook geheel afgebrand. Wel slaagde men er in, het kerkgebouw, dat zich in de onmiddellijke nabijheid bevindt, te behouden. Woensdagavond is de bliksem geslagen in de kapitale boerderij van den heer van der Doelen te Nuland. De boerderij, die met riet gedekt was, stond spoedig in lichter laaie, zoodat de bewoners ijlings de vlucht moesten nemen. Aan redden van den inboedel viel niet meer te denken. De geheele inventaris en veel hooi en stroo ging verloren. De brandweer, die slechts over een primitieve handpomp beschikte, was door de afgïlegen ligging van de boerderij zeer laat ter plaatse. Daar een boerderij tegenover de brandende hoeve groot gevaar liep, gingen de omstanders op het dak staan om neervallende vonken met takken en stokken te dooven. Deze boerderij kon worden gered. De boerderij van den heer v. d. Doelen was slechts laag verzekerd bij den N.CH. Tijdens een onweer, dat boven Vlijmen woed de, is Woensdagmiddag brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer A. v. Dol. De heele boerderij brandde af. De inboedel, benevens een groot aantal landbouwgereed schappen werden door het vuur vernield. - De brandweer uit Vlijmen was spoedig ter plaatse, doch zij kon weinig tegen het door den bliksem ontstane vuur uitrichten. De schade beloopt eenige duizenden guldens. Woensdagmorgen zijn op de Johannahoeve te Arnhem opmetingen verricht om na te gaan of de bodemgesteldheid aldaar geschikt is voor den aanleg van een auto-renbaan. De mogelijkheid, dat Arnhem toch een auto renbaan zal krijgen, blijkt na de mislukking te Heerlen dus niet uitgesloten. Zaterdag a.s. wordt, zooals reeds medegedeeld, op het militair vliegterrein „De Molenheide" te Gilze Rijen de zesde afdeeling der Nederland sche Luchtvaartschool officieel geopend. Reeds lang zijn er plannen in de maak om van Gilze Rijen een vlieghaven voor geheel West- Brabant te maken en bereids hebben de ge meenten Breda, Tilburg en Gilze Rijen daarvoor gezamenlijk een terrein van 80 H.A. aangekocht. Tot dusver zijn deze plannen echter nog niet tot uitvoering gekomen er daardoor stokte ook de oprichting van een West-Brabantsche Aero-Club en van een afdeeling der N. L, S. Dat de Aero-Club thans toch is opgericht is wel in de eerste plaats te danken aan het De partement van Defensie, dat in afwachting van de totstandkoming van de vlieghaven het militaire vliegterrein beschikbaar heeft ge steld om met het „lessen" een aanvang te kun nen maken. Toen was ook metsen over de ves tiging van een afdeeling der N. S. L. beslist en werden de verdere plannen met spoed uitge werkt. De officieele opening op Zaterdagmiddag a.s. te twee uur door den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant belooft een luchtfestijn van den allereersten rang te worden. Niet alleen, dat de N. L. S. dien dag met haar geheele vloot en al haar instructeurs naar de Molenheide komt, maar tevens is een ster- vlucht voor sportvliegers naar Gilze Rijen uitge schreven. Hiervoor is de deelneming uit Neder land en het buitenland zeer groot. Alleen uit Gent b.v. komen vier sportvliegers, waaronder de heer Manchoulas met zijn zweefvliegtuig met kleine D. K. W.-hulpmotor, met welk toestel de zweefvlieger de zonderlingste capriolen uithaalt. Alleen de komst van dit toestel beteekent een attractie op zich zelf. Hiermede is echter nog lang niet alles gezegd, want daarenboven zal de heer Schmidt Crans nog demonstreeren met de autogiro, terwijl tevens een demonstratie zal wor den gegeven met een Tigor Moth. De militaire autoriteiten verleenen medewerking door vanuit Soesterberg een militair escadrille te zenden, dat boven het terrein escadrillevluchten zal uitvoe ren. De K. L. M. zal aanwezig zijn met een pas sagiersvliegtuig voor het maken van rondvluch ten, een der nieuwe Douglastoestellen en een Koolhoven-taxi. De op 28 Mei te Heerlen gehouden vergade ring van het bestuur van het Algemeen Mijn werkersfonds van de Steenkolenmijnen in Lim burg werd bijgewoond door oud-minister Mr. T. J. Verschuur. Mededeeling werd gedaan van een schrijven van den Minister van Waterstaat, gericht aan de partijen, die betrokken waren bij het con flict bij de particuliere mijnen en de omschrij ving bevattende van de punten, waarover bij de bespreking te 's Gravenhage overeenstem ming is verkregen. Voorzoover ingevolge dit schrijven het regle ment van het A.M.F. gewijzigd dient te worden om de benoeming van een regeeringscommis- saris in het A.M.F. mogelijk te maken en diens bevoegdheden te regelen, werd door de ver gadering de noodige medewerking toegezegd. Besloten werd op Dinsdag 4 Juni a.s. om 11 uur v.m. een buitengewone bestuursvergadering te houden tot vaststelling van den tekst van bedoelde reglementswijziging. Denzelfden dag zal om 3 uur n.m. de algemeene vergadering van het fonds bijeenkomen om aan het be stuursbesluit de vereischte goedkeuring te ver leenen. Woensdagmiddag is te de Valk, gemeente Ede, een aanrijding gebeurd met vrij ernstige gevolgen. De 73-jarige wielrijder J. D. Schreu- der uit de Valk werd, links van den weg rijden de, door een auto, die uit tegenovergestelde richting kwam, aangereden, toen de heer S. den weg wilde oversteken. De chauffeur trachtte nog een aanrijding te voorkomen door hevig te remmen, doch een botsing was onvermijdelijk. De bejaarde man lag bekneld tusschen rijwiel en auto. Dokter Beumer uit Otterloo constateer de zware heupbreuk en diepe wonden aan het hoofd. Het slachtoffer is in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. De Haagsche rechtbank heeft den stucadoor T. M. D. en den kellner G. L. resp. wegens diefstal (tien inbraken) en diefstal in vereeni- ging veroordeeld, D. tot drie jaar en L. (reci divist) tot vijf jaar gevangenisstraf. Deze vonnissen zijn thans in hooger beroep bevestigd. TILBURG. Geslaagd aan de R. K. Handels hoogeschool, hoogeschool voor economische en sociale wetenschappen, voor het propaedeutisch examen in de handelswetenschappen, de heer A. W. H. J. Quaedvlieg te Breda. NIJMEGEN. Doctoraal examen in de rechts geleerdheid mej. J. C. G. M. Asselbergs uit Ber gen op Zoom. AMSTERDAM. Cand. ex. in de Rom. t. en 1. (Fransch) mej. J. G. Lecker en de heer W. A. de Ruyg en voor het cand. ex. in de Germ. t. en L (Dultsch) mej. M. Herbermann. AMSTERDAM. Doctoraal examen in de Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Wiskunde, de heer M. A. v. Tijn. Doctoraal-examen in de Wis- en Natuur kunde, hoofdvak Sterrenkunde, de heer A. van Zutphen. LEIDEN Doctoraal examen geneeskunde, de heer A. Veldhuyzen. Candidaatsexamen rechten, de heeren J. C. Heijning en A. B. Bakels. Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofd vak scheikunde, mejuffrouw C. Jamin, idem hoofdvak natuurkunde, de heer P. van der Leeden. Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, let ter F., de heer E. W. Gorter, idem, letter D., de heer D. A. de Vries. LEIDEN. Examen apothekersassistent: de da mes H. C. de Ronde en P. A. Versluys. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen wis- en natuurkunde (hoofdvak scheikunde) de heer G. J. O. Zonnenberg. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts: mej. E. Niessen, Haarlem en de heer C. Lampe, Nijmegen en geslaagd voor het eerste ge deelte van het artsexamen 'de heer J. I. Erwte man en mej. M. P. A. Huijgen. AMSTERDAM. Geslaagd mej. H. Pfeifle, Zwolle. Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat de voorverkoop van plaatsbewijzen voor den R.K. Interlandwedstrijd NederlandBelgië de finitief heden, Donderdag, sluit. Vandaag kan men nog terecht aan den centrale voorverkoop Adm. de Ruyterweg 315. Met het oog op de groote aanvraag, is het niet zeker dat men aan het H.B.C.-veld nog plaatsen beschikbaar heeft. In ieder geval zijn in Heemstede geen jongens- kaarten verkrijgbaar, deze worden uitsluitend in voorverkoop verkocht. Om teleurstelling te voorkomen, dient men zich dus even met den Centrale voorverkoop in Amsterdam te .ver staan, NEW YORK, 29 Mei. (Part.) De koersdaling zette heden bij de opening voort. De liquidaties hielden heden aan en bij vrij ruime omzetten gedurende 't eerste beursuur werden 380.000 shares omgezet liepen de noteeringen verder terug. Steels daalden wederom ongeveer 1 dol lar, terwijl de verliezen der overige staalwaar- den to#fracties beperkt bleven. Spoorwegwaar- den bleven vast en kwamen hier en daar hoo ger. Atchison Topeka's trokken ongeveer 1 punt aan. Union Pacific noteerden ex-dividend en dit in aanmerking genomen, was de stemming vast. Mijnaandeelen daarentegen liepen verder terug. U. S. Smelting en American Smelting moesten ongeveer 1 punt prijs geven. Koper- aandeelen waren zwakker. Ook automobielaan- deelen waren overwegend aangeboden en lie pen dientengevolge terug. General Motors daal den beneden 32, Chrysler waren eveneens wat zwakker. Fetroleumaandeelen werden over de geheele linie lager genoteerd, ofschoon men in deskundige kringen betoogt, dat de petroleum industrie geen schade zal ondervinden van de binten werkingstelling van de N.R.A. Public-utilities konden zich niet ten volle handhaven. Warenhuisaandeelen waren ge drukt. Chemische fondsen openden op lager peil, doch onder leiding van Allied Chemical, die 2 punten boven het vorig slot kwamen, trad een herstel in. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen verkeerden in reactie. American Can daalden 1 dollar. Tabakswaarden kwamen een fractie lager. Douglas Aircraft ver loren 1 punt. In het verder verloop vertoonde de markt iets meer weerstand, doch van eenig belangrijk herstel kon niet worden gesproken. De handel verminderde later op den morgen. In de middaguren schommelden de noteerin gen nogal. Hoewel de meeste fondsen slechts geringe fluctuaties vertoonden, neigden de meeste fondsen tot terugloopen, waaraan de flauwe stemming voor de productenmarkten en de onzekere economische toestand in Frank rijk mede schuldig waren. Allied Chemical, die in de ochtenduren een avans van een tweetal punten hadden geboekt, zagen dit weer gèheel verloren gaan, terwijl de overige chemische waarden verder terug liepen. Ook de spoorweg- shares konden zich op het verhoogde niveau niet handhaven. Daarentegen zetten de public- utilities de gisteren ingezette koersrijzing verder voort, waarbij aandeelen Public Service op den voorgrond traden en ruim 2 punten opliepen. Tegen het einde van den beurshandel had het aanbod weer de overhand en General Motors zagen zich laatbeurs 1 punt ontgaan. Opnieuw leden General Motors, United Fruit, Amer. Ce- lanese, Standard Oil, Continental Oil, Eastman Kodak, American Can, Industrial Alcohol, Case Treshing, Int. Harvester, Air Reduction, Du Pont, Douglas Aircraft, Steels, National Steels, Anaconda Copper en Kennecott Copper een ver lies van 1 pet. 4 pet.; van de public-utilities monteerden Amer. Waterworks, Consol Gas, North American en Public Service 1 pet. 21/8 pet. De omzetten bedroegen 1.500.000 shares. Slotkoersen Mei 29 28 27 Allied Chemical American Can Ca American Car. Foundry American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Ca Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 1 Dawesleenlng 6% Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak Eh Bond Sh. Col General Electric General Gas El* cL A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester international Nickel International Tel. Teh Kennecott Copper Koninklijke Olie Me.Keesport Tin PL Al Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Ca National City Bank National Dairy Prod-G-A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Ami Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-.Tersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolworth Building 145V2 146 151 123% 125 128 14% 14 15% 41V* 421/8 45V* 121 1203/g 121H 86% 86Vg 88% 127/8 113/g 10V* 14V* 15V* 173/8 41 10% 25% 10% 53 H 22V* 431/s 1% 1V8 44§ 2 24% 19% 34% 26% 28% 973/8 141 8% 24Vs 41% 11% 2 3% 10% 547/8 22 433/s 1% 1% 453/8 2 23% 20% 34% 27% 29 99% 145 7% 41V* 11% 27% 11% 58% 21V* 43V* 13/8 1V8 46% 2% 22% 22% 35 273/* 29% 101% 148 7 25% 26V* 30% 321/s 15% 153/* 7Vs 73/8 11 11 40 41% 27%§ 277/s 8% 8% 177/g 187/a 40 407/g 107 3% 1% l3/* 1061/3 3% 1% 1% 25% 26% 14 141/8 21 15 21 15% 48V* 16% 16% 151/2 141/3 169§ 170 213/8 48V* 33% 5% 383/8 93/8 13% 161/3 93/* 14 453/g 10% 96§ 12V* 3Va 71/8 123/8 32V* lVs 4bl/8 59/2 21% 483/* 31 5% 39 93/* 143/8 17 10 143/* 46% 10% 98 12% 2% 7% 123/a 3372 1% 467/s 60 31% 153/8 7% 11% 426/a 29 8% 203/8 41% 111 3% 1% 1% 273/8 14s/* 203/* lo% 50 17% 13% 174 21% 49% 301/s 3% 39% 1o7/8 15V* 17% 103/8 15 48% 12 98 12% 2% 7% 13% 347/8 1% 49% ,601/3 i ex coupon bieden J o exdlv. ex claim I s gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied. (slot) koersen. 29 Mei 28 Mei NEW-YORK, 29 Mei 29 Mei 28 Mei Brussel 17.10 Rome 8.22 Madrid 13.66 Bern 32.50 Weenen 18.80 17.03 Oslo 8.21% A'dam 13.65 Londen 32.30 Parijs 18.79 Berlijn 24.77% 24.821/2 67.50 67.59 4.927/g 4.94 6.59% 6.581/2 40.32 40.30 NEW-YORK, 29 Mei 29 Mei 28 Mei 29 Mei 28 Mei Suiker Juli 2.37-39 Sept. 2.45-47 Dec. 2.52-54 2.37 2.41-42 Jan. 2.48-49 Mrt. 2.56-S7 CtCuba 3.35 2.40 3.35 Suiker (nieuw contract) slot Juli 2.34-36 2.39-40 Dec. Sept. 2.40-41 2.45-46 Jan. Mel 2.45-46 2.50-51 Mei Rubber Standaard Juli 12.38 12.48 Sept. 12.50 12.59 Oct. 12.56 12.66 2.26-28 2.28-29 2.32-34 Dec. 12.70 Jan. 12.78 Mrt. 1294 2.29-30 2.31-32 2.35-37 12.80 12.92 13.081 Katoen Loco Juni Juli Aug. Sept. Oct. Nov. Tarwe 11.90 11.56 11.57-58 11.47 11.37 11.27-28 11 41 12.20 11.84 11.85-86 11.75 11.65 11.55-56 11.57 Dec. Jan. Febr. Mrt. April Mel 11.32-33 11.35 11.49 11.39 11.40 11-41 11.60 11.62 11.63 11.65 11 66 11.67 Harde Winter loco 103 7/8 106% Tin Loco 51.40 51.85 Juni 51.20 51.50 Koffie (Rio) (Santos) Juli 5.27 5.34 Juli 7.80 7.78 Sept. 5.37 5.43 Sept. 7.86 7.88-89 Dec. 5.49 5.51 Dec. 7.92 7.94 Mrt. 5.57 5.57 Mrt. 7.97-98 8.00 Mei 5.63 5.62 Mei 8.05 8.07 86 29 Mei 28 Mei Tarwe Mei 83Vs Juli 847/f-s/* Sept. 85s/*-% Deo. 877/g-V* Mais CHICAGO, 29 Mel 29 Mei 28 Mei Mei 83 Juli 78% Sept. 711/2 Dec. 61Va Reuzel Loco 13.45 Mei Juli Sept. Oct. 13.30 13.10 13.30 13.25 Haver Mei 35 367/g 87%-% JuU 33s/* 34% 88%-% Sept. 33 33% 90%-% Dec. 347/g 35% Rogge 83% Mei 48 50% 78% Juli 48% 50% 713/* Sept. 50% 52 61% Dec. £3% 55% Dulutb Lijnzaad 13.55 Mei 1.681/3 l-69 13.47% Juli 1.69 1-70 13.45 13.52% 13.4734 29 Mei Tarwe Mei 81% Juli 827/g Rogge Mei 401/2 Juli 417/8 Oct. 44V* Haver Mei 411/8 Juli 396/8 Oct. 347/8 28 Mei 831/2 847/8 42% 431/2 457/8 41% 40% 36 WINNIPEG, 29 Mei 29 Mei 28 Mei Gerst Mei 407/8 41H Juli 413/8 411/8 Oct. 393/* 41% Lijnzaad Mei I.231/3 1.26s/* Juli 1.24 1.27 Aug. 1.26 1.29 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 29 Mei. Tarwe. Juli 6.2)4, °ct' 5.3ifDec. 5.4. (Medegedeeld door Simoons CO., A. van Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilêver Philips H.V.A. A'dam Rubber Aku Anaconda Shell Tidewater Cities Service 18434—183%; 100—99 y, 2581/2—259 179 109 29 S'A-9 6 6 15/16—% 15/16 Van 4.30—5 uur Kon. Olie Philips H.V.A. Anaconda Shel Cities Service 18334—185 2581, 72 179 9'A 6 15/16 Opgegeven door v. d. Graal Co., (Afd. Handelsinformaties). Failliet verklaard: 29 Mei: S. Fransman, zonder beroep, Ainster* dam, Wihelminastraat 28 I. _r, F. G. Stuurman, koopman, Amsterdam, theliusstraat 285 I. D. Bron, aannemer van stucadoorwerk, ad» sterdam, J. J. Cremerplein 33. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van E. J. Bosman, Amsterdam; Zwanikken, Laren (N.-H.); Th. M. Spanjeberif- Amsterdam; L. C. Aurik, Amsterdam; A. P. Hok= bergen. Amsterdam; Adr. v. Iersel, Tilburg. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUTDEN. Vertrokken 29 Mei: Thriantha, »j'.' Kingslynn; City of Dunkirk, s., Antwerpen- Theano, s„ Belfast via R'dam; Simon Bolivar, Hamburg: Rhein, s., tdem; Irene, s., ldeirr; reus. s„ Kopenhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 29 Mei: Wilhelm*®? m.s., Antwerpen, repareeren, Werf Kromh.ou'" Salomon's Kustvaartbedrijf. MIJ. NEDERLAND POELAU ROEBIAH, 29 Mel V. Amst. te Batavia- ROTT. LLOYD MODJOKERTO, 29 Mei van Batavia n. R'dam- KEDOE, thuisreis, pass. 29 Mei Sagres. VER. NEDERL SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. AZIË LIJN GROOTEKERK, thuisreis, 28 Mei van Yoko hama. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, thuisreis, 28 Mel van Sydney- KON. NED. STOOMB. MU. NEREUS, 29 Mei van Amst. n. Kopenhagen- IRENE, 29 Mei van Amst. naar Hamburg. SIMON BOLIVAR, 29 Mei van Amst. n. Ham burg. DIVERSE SCHEPEN JONGE ANTHONY, naar Londen en Rotterdam- pass. 28 Mei Gibraltar. „„n PARKHAVEN. 29 Mei van Havre te Antwerpe' ST. PHILIPSLAND, 29 Mei van Kopenhage naar Leningrad. BEYERLAND, 29 Mei van Amst. te Seahatn- TELA, naar Rosario, pass. 28 Mei Ferna" Noionha .(later bericht).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2