Kansen van P.S.V. wederom gestegen Nereus wint de „oude vier AJAX UITGESCHAKELD GEMAKKELIJKE ZEGE VAN VELOCITAS GESLAAGDE VARSITY VRIJDAG 31 MEI 1935 Alleen Go Ahead kan het op het oogenblik den Zuidelijken kampioenen nog lastig maken D.W.S. thans definitief onderaan P.S.V. klopt Ajax voor de tweede maal Over het geheel genomen maakte het spel van de Eindhovensche club een uitstekenden indruk Vooral in de eerste helft jvaren de Groningers, die met 41 won nen, vrijwel geregeld in den aanval D.W.S. zwaar gehandi capt België en Zwitserland spelen gelijk Roode Duivels loopen een 20- achterstand in 99 Buiten de Amsterdamsche studen ten was ook het Leidsche Njord sterk favoriet Groote spanning in bijna alle nummers WIELRENNEN Wals in topvorm Internationale wielerwedstrijden te Gouda Cor Wals Van Egmond op dreef te Hilversum Wedstrijden op de Gooische W ielerbaan De Oude Vier Volendam speelt gelijk tegen S.D.O. De competitie in West I besloten D.D.V. kampioen in de hoofdklasse Leimonias met 64 geklopt D.D.V.Leimonias 64 Anglo-DutchLeimonias II S5 Fick te Boedapest geslagen De Amerikaan voor het eerst in Europa gestart KMOCH EN SPIELMANN HEB BEN GEEN SUCCES Intern, schaakwedstrijden te Soest In de kampioenscompetitie heeft P. S. V. thans voor de tweede maal van Ajax gewon nen en de Eindhovensche club heeft thans een zeer fraaie kans op den titel. Ajax is thans uitgeschakeld. In Groningen verloor D. W. S. met 41 van Velocitas, zoodat de blauw-zwarte Amsterdam mers thans definitief op de laatste plaats staan. De stand is thans: p. S. V. 5 4 I 0 9 19— 9 Go Ahead 5 2 2 1 6 9— 9 Ajax 6 3 0 3 6 7— 8 Velocitas 5 2 1 2 5 96 D. w. S. 7 0 2 5 2 3—15 In een aantrekkelijken wedstrijd heeft P.S.V. Donderdagmiddag de Westelijke kampioenen voor de tweede maal geslagen, waarmede de kansen van de Eindhovenaren in den strijd om den hoogsten titel weer aanmerkelijk gestegen zijn. Ajax is door deze nederlaag practisch in de kampioenscompetitie uitgeschakeld, en alleen Go Ahead kan het o.i. den Zuidelijken kampioe nen nog lastig maken. De overwinning van P. S. V. mag wei ver diend genoemd worden. De Eindhovenaren speelden bijna voortdurend een tikje beter voet bal dan Ajax. Het verschil was zeker niet groot, maar duidelijk te constateeren. Het spel van P.S.V. was frisscher in al zijn onderdeelen; dat Van Ajax gaf den indruk, dat men wat voetbal moe is en dat men reeds geruimen tijd over het hoogtepunt heen is, hetgeen niet behoeft te verwonderen na het zware seizoen van het vorig en van dit jaar. Aan den anderen kant heeft Ajax pech met haar spelers gehad. Mulders kon wegens dienst op Hemelvaartsdag niet uitkomen. Vlak na den aanvang verdwenen Roeg en Van Reenen suc cessievelijk van het veld, zoodat de voorhoede tenslotte den geheelen wedstrijd in de volgende opstelling speelde: Fischer, Ten Have, Blomvliet, Looys en Van Wijngaarden. Men kan niet ont kennen, dat de Ajaxploeg daardoor sterk ge handicapt was. Voegt men daaraan toe, dat het achtertrio lang niet betrouwbaar was zelfs keeper Keizer deelde hier in dan is het voldoende verklaard, dat van hoogstaand kampioensspel van Ajax ditmaal geen sprake is geweest. Een van de grootste verdiensten van het P. S. V.-elftal was, dat het spel uitstekend open Werd gehouden. Dit open spel werd in een snel tempo uitgevoerd, waarbij men dankbaar ge bruik maakte van de snelheid van De Visser en Hunting. Vooral De Visser kan op een voortref- felijken wedstrijd terugzien en het duo Van DeyckVan Diepenbeek was tegen den Eind- hovenschen linksbuiten niet opgewassen. De middenlinie had een goede opvatting van haar taak, terwijl in de achterhoede Van Run uit blonk. Lanegger wisselde goede met heel slechte momenten af, terwijl keeper Boumans alleszins betrouwbaar bleek. Ruim een kwartier te laat werd aangevangen in verband met het feit, dat scheidsrechter dr. Van Moorsel door overgroote drukte in de stad niet tijdig het Ajaxstadion had kunnen berei ken. Bij den eersten aanval van Ajax Werd Roeg geblesseerd en ook Van Reenen hinkte. De eer ste werd vervangen door Looys, terwijl Van Reenen, nadat hij het nog even geprobeerd had, eveneens het veld verliet. Voor hem valt Ten Have in. Er was tien minuten gespeeld, toen P.S.V. kans zag de leiding te nemen. Keizer kwam bij een hoogen voorzet uit zijn doel, sloeg, in Plaats van hoog weg te stompen, den bal naar den grond en de toeloopende Hunting wist langs verschillende beenen in het verlaten doel te trappen (01). Ajax pakte na dit doelpunt wat energieker aan en de aanvallen werden aardig opgezet. Maar aan de afwerking ontbrak heel wat, ter wijl Van Run en Lanegger, maar vooral de eerste, door stevig en snel ingrijpen menigen aanval onderbraken. Na 20 minuten echter wist Ajax den gelijk maker te scoren, of beter, P.S.V. zorgde er zelf voor, dat de partijen weer op gelijken voet kwa men te staan. Een hoekschop werd door Van Wijngaarden keurig voor doel geplaatst. Ande- riessen liep toe, kopte in den rechterbeneden hoek, doch Boumans hield het niet moeilijke schot er uit. Lanegger, die vlak voor hem stond, ■«Side den bal verder wegwerken, doch daarbij trapte hij tegen Dorjee aan. Tejugstuitend ver dween het leder tot verrassing van Boumans over de doellijn <11). Door snel, meerendeels open spel, kreeg de wedstrijd een aantrekkelijk karakter. Het spel golfde van doel tot doel en aan beide kanten werden enkele corners genomen. Ajax was nu iets sterker maar de afwerking der aanvallen van deze „reserve"-voorhoede liet veel te wen- schen over en vooral het schieten was slecht. De rust kwam met gelijken stand. In de tweede helft kreeg Ajax twee magni fieke kansen om de leiding te nemen. Door han dig aangeven van Ten Have kwam Blomvliet voor open doel, doch wederom faalde zijn schot. Daarna kreeg Van Wijngaarden den bal toege speeld en ook hij kwam voor open goal te staan. Maar het schot van den Amsterdamschen links buiten ging juist over de lat. De P.S.V.-middenlinie verplaatste het spel en er was nauwelijks vijf minuten gespeeld, of P.S.V. hernam de leiding. Door zwak voegwerken van het Ajax-achtertrio ontstond een zeer pre caire situatie voor Keizer's doel en Verkerk maakte aan alle onzekerheid een einde door uit een wirwar van spelers onhoudbaar in te knal len (1—2). P.S.V. bleef sterker. Vooral de middenlinie voedde den aanval uitstekend. Maar ook aan dit overwicht kwam een einde en na 13 minuten was de gelijkmaker weer geboren. Na een aan val van links liep Boumans uit om den voorzet te onderscheppen. In duel met den inloopenden Fischer raakte hij het leder kwijt en de bal be landde bij Blomvliet, die hoog inkogelde (22). Maar reeds enkele minuten later had P.S.V. de leiding hernomen. Wederom werkte de Ajax- defensie slecht weg en met doelman Keizer op den grond en uit zijn doel, nam Hunting we derom zijn kans waar en schoot op het verlaten doel, waarbij het schot via den linkerpaal in het net terecht kwam (2—3). In het laatste gedeelte van den wedstrijd heeft Ajax nog wel kansen gehad om de partijen Weer op gelijken voet te brengen, doch het schieten bleef slecht. Bovendien waren de aan vallen van P.S.V. door het open karakter en de snelheid, waarmede zij werden uitgevoerd, veel gevaarlijker. Doch ook hier werd niet al te nauwkeurig ge schoten en de stand bleef verder ongewijzigd. Na het eindsignaal van dr. Van Moorsel was de vreugde bü de P.S.V.-ers begrijpelijkerwijs zeer groot. In een meer sensationeelen dan spannen- den wedstrijd is Velocitas er op het Be Quick- terrein in geslaagd met 41 van D.W.S. te winnen. Veel moeite heeft deze zege den Groningers niet gekost. Vooral in de eerste helft was de meerderheid groot. Er werd bijna voortdurend op de D. W. S.- helft gespeeld en hadden de Amsterdammers in deze periode niet de beschikking gehad over een doelverdediger van klasse als Heekelaar, onge twijfeld zou de voorsprong van Velocitas met rusj, nog grooter zijn geweest, In de tweede helft was Velo's overwicht wel iswaar minder groot, doch ook nu toonden de Groningers zich over de geheele linie overtuigend sterker, hetgeen moge blijken uit de twee in die helft gescoorde doelpunten. Het eenige doelpunt der Amsterdammers ont stond uit een penalty, toen Pots in het straf schopgebied een overtreding beging. D. W. S. begon dén wedstrijd wel heel onfor tuinlijk, want na ongeveer 15 minuten werd Cal- denhoven dermate geblesseerd, dat hij het veld moest verlaten en nog voor de rust werd ook de middenvoor Melchers wegens een schouderbles sure gedwongen het spel te staken, welke dub bele handicap de ploeg moreel vanzelfsprekend niet ten goede kwam. Velocitas, dat voor de rust tegen den harden wind in speelde, zat reeds direct na het begin uiterst gevaarlijk voor het Amsterdamsche doel, waarbij zich in het bijzonder de vleugel Meu- lemaBonsema onderscheidde. Deze vleugel kwam herhaalde malen door de geheele D.W.S.- defensie heen, de aanvallen met goede schoten besluitend, doch even fraai werden deze door Heekelaar gestopt of weggestompt. Achttien minuten na het begin bracht Bonse ma keurig den bal voor het D. W. S.-doel, waar Nuininga tusschen de backs door onhoudbaar in schoot 10. Krampachtig verdedigend wisten de Amster dammers hun doel voorloopig voor een tweede doelpunt te vrijwaren, doch het was te voorzien, dat de groote meerderheid der Groningers tot resultaat moest leiden. Krachtig gesteund dooi de ver opgedrongen middenlinie opereerden de vijf voorwaartsen onophoudelijk voor het Am sterdamsche doel, dat talrijke malen bij schoten van van Meel, de Groot en Meulema door het oog van de naald kroop. Heekelaar was bijzon der in vorm, doch hij kon zich tenslotte niet te gen het groote overwicht staande houden. Tien minuten voor rust kon Meulema op een scher pen pas zelf doorloopen, de D. W. S.-achterhoede bleef staan wegens vermeend buitenspel en de Groningsche rechtsbuiten wist, door ook Heeke laar te passeeren, den voorsprong voor zijn club tot 20 te vergrooten. De enkele aanvallen, die D. W. S. ondernam, waren totaal ongevaarlijk en leverden voor Pots en Brink doorgaans niet de minste moeite op. Na rust verscheen D. W. S. met een gewijzigd team. Aanvankelijk zag het er nog naar uit, dat de Amsterdammers er in zouden slagen den ach terstand in te halen en binnen vijf minuten na men zij vier corners op het Groningsche doel. Doch reeds in de zesde minuut zag Velocitas den voorsprong onverwacht vergroot. Uit een kluwen van spelers werd de bal voor het Groningsche doel weggewekt, naar van Meel geplaatst, die op zijn beurt doorgaf, naar Nuininga. Deze passeer de Caldenhoven's plaatsvervanger Failé, waarna hy met een prachtig schot Heekelaar voor de derde maal passeerde 30. Veertien minuten waren er gespeeld, toen Pots een dei- D. W. S.-voorwaartsen voor het Velo- citasdoel bij een voorzet van Vogel in den rug duwde, waardoor van Stokken den toegekenden strafschop kon benutten om den stand op 31 te brengen. Nauweiyks vijf minuten later schoot de Groot na een gezamenhjken aanval het vierde Gro ningsche doelpunt langs Heekelaar (41). Wel kwam de D. W. S.-aanval in het laatste half uur iets meer in de meerderheid, doch veel hadden deze aanvallen niet om het lijf. Veel ge- vaariyker, doortastender en schotvaardiger ope reerden daarentegen de Groningers, doch ook aan dien kant werd niet meer gescoord. D.W.S. demonstreerde een primitief spel, vooral de voor hoede was uiterst zwak. Een behoorlijk schot hebben wü den geheelen wedstrijd niet gezien. De krachtige Velobacks hadden de blauw-zwarte voorhoede volkomen in bedwang. In dezen kwam wel vast te staan, dat D.W.S. in de kampioenscompetitie positief de zwakste is. Trouwens, door deze nederlaag is D. W. S. definitief op de onderste plaats terecht gekomen. Velocitas speelde een goeden wedstrijd, vooral de voorhoede was op dreef. Behalve Melchers en Caldenhoven miste D. W. S. ook Slot en Huisman, de vier beste spelers van het geheele team, zoodat D W. S. wel zeer gehandicapt was. Voor 20.000 toeschouwers en onder leiding van onzen landgenoot, scheidsrechter Mutters werd op Hemelvaartsdag in het Heyselstadion te Brussel de landenwedstrijd gespeeld tusschen Belgiè en Zwitseland, welke in een gelijk spel 2—2, eindigde, nadat de rust met een 2—0 voor sprong voor de Zwitser-s was ingegaan. België kwam uit zonder Raymond Braine en ditmaal stond Mondelé op de -nidvoorplaats. Als linkshalf was Uhlens opgesteld. De Belgen hadden pech, toen Stijnen, de spil in eigen doel trapte. Kielholz zorgde er uit een corner voor, dat de stand voor de rust tot 20 was opgevoerd. In de tweede helft werd Poretti, een der Zwit- sersche aanvallers geblesseerd en moest 't veld verlaten. Minelli trapte, al even ongelukkig als Stijnen voor de rust, in eigen doel en daarna ge raakte ook hy geblesseerd. Van Beeck scoorde tien minuten voor het einde den gehjkmaker en de Zwitsers hadden toen de grootste moeite om het gelijke spel tot het einde te behouden. De goede tijd voor de beoefenaars van de zeilsport is weer aangebroken Op het Noordzeekanaal zijn op Hemel vaartsdag de jaarlijksche Universiteits- roeiwedstryden gehouden met als hoogte punt de klassieke race over 3 K.M. voor de oude vieren, welke ditmaal, evenals het vorige jaar, door de Amsterdamsche stu denten is gewonnen. Behalve Nereus, dat ook nog overwin ningen boekte in de nummers Stuurman- looze Vier en Overnaadsche Twee, was ook het Leidsche Njord sterk favoriet, dat met niet minder dat vier triomfen uit den strijd is gekomen, n.I. in de nummers Jonge Twee, Overnaadsche Vier, Skiff en Jonge Acht. De finish en het feestterrein moesten dit maal meer naar den kant van IJmuiden wor den verlegd, omdat 't gedeelte v- d. Zuideiyken oever, dat tot dusver als eindpunt werd ge bruikt, tengevolge van de verbreeding van het Noordzeekanaal, is weggegraven. Men is er evenwel in geslaagd een uitstekende gelegen heid te vinden by den hoek van het Noordzee kanaal en zykanaal D., de z.g. Nauernasche Vaart. Van dit nieuwe terrein had men een ruim en onbelemmerd uitzicht op de baan welke thans van Oost naar West werd ver- roeid. Het programma werd geopend met het num mer Jonge Vier, gewonnen door Triton met driekwart lengte voorspong op Njord. Uitslag: 1. Triton, tijd 7 min. 34 sec. 2. Njord (op 3/4 lengte). 3. Nereus (1 lengte). 4. Laga (2 lengten). 5. Aegir (verscheidene lengten). De winnende ploeg bestond uit de heeren H. van Marken Lichtenbelt (boeg), J. Schoute, J. F. C. de Wilt Puy, L. C. Brands (slag) en D. Willebrand (stuurman). Voor het nummer Stuurmanlooze Vier ver schijnen vervolgens aan den start: 1. Njord. 2. Laga. 3. Nereus. 4. Triton. De eindspurt was spannend. Nereus dat zeer goed stuurde en een lengte voorsprong had verkregen, werd ernstig door Njord, dat tot den laatsten aanval overging, bedreigd, doch de Leidenaars kregen geen kans meer tot veel in- loopen, zoodat Nereus als eerste over de finish Op Hemelvaartsdag werden op de wielerbaan te Gouda internationale wielerwedstrijden ge houden, die een overgroote belangstelling had den. Allereerst werd een achtervolgingswedstrijd over 5 K.M. verreden tusschen Cattel en Pelle- naars. Cattel werd winnaar. Hij liep 63 M. in, in den tyd van 6 min. 40 4/5 sec. Vervolgens was er een landenachtervolging over max. 5 K.M. Voor België startten: Loncke, Deneef, De Bruyckere en Verhaegen; voor Ne derland: Pijnenburg, Wals, Jan van Kempen en Verschoor. Hoewel reeds dadelük Pijnen- Durg door een lekken band uitviel, wist Neder land na 10 ronden België in te halen in 2 min. 7 2/5 sec. De Australische jachtrace, waarbij Van de Leur aan de meet startte, Van Dijk op 41.5 M., Wagtmans op 83 M. en Verhoef op 124.5 M., had tot resultaat dat Wagtmans één werd na 20 ronden, tijd 4 min. 38 4/5 sec.; 2. Van Dyk; 3. Van de Leur; 4. Verhoef. Wedstx-yd 4 luidde: Eigenkracht voor ama teurs met 2 klassementen over 40 ronden (baan 166 2/3 M.). 1. Van Vliet 7 pnt.; 2. Hofstede 5 pnt.; 3. Jan Tilburg 4 pnt.; 4. en 5. Kniep en Hers kamp elk 2 pnt. De hoofdschotel werd door een 100 K.M. kop- pelwedstryd met 6 klassementen gevormd. Er namen zeven koppels deel aan den wed strijd, die op overraigende wijze door het kop pel Pijnenburg—Wals werd gewonnen. Reeds voor 't eerste klassement wist dit kop pel twee ronden uit te loopen. Het onderscheid de zich in een prachtige jacht, waai-bij ook Jan van Kempen en Pellenaars uitstekend partij gaven. Uitslag eerste klassement: Jan van Kem pen—Pellenaers 5 pnt.; De Bruyckere—Verhae gen 3 pnt.; Pijnenburg—Wals 2 pnt.; Verschoor Wagtmans 1 pnt. Uitslag tweede klassement: Jan van Kempen —Pellenaars 5 pnt.; Cattel—Verhoef 3 pnt.; LonckeDeneef 2 pnt.; Van de LeurVan Dük 1 pnt. Na 't tweede klassement kreeg pynenburg een lekken band. Jan van Kempen trachtte hiervan te profiteeren, maar Wals wist onder grooten bijval de leiding te behouden. Uitslag derde klassement: Van de LeurVan Dijk 5 pnt.; De Bruyckere—Verhaegen 3 pnt.; Jan van KempenPellenaars 2 pnt.; Pijnen burgWals 1 pnt. Na 't derde klassement ontstonden er twee prachtige jachten, die de koppels Pijnenburg Wals en Van KempenPellenaars elk een ron de winst opleverden. Uitslag vierde klassement: Van de Leur—Van Dyk 5 pnt.; Loncke—Deneef 3 pnt.; Jan van KempenPellenaars 2 pnt.; De BruyckereVerhaegen 1 pnt. Ook na dit klassement ontstond een fraaie jacht. Van Kempen en zijn koppelgenoot wisten aanzieniyk uit te loopen, maar vooral Wals gaf geen krimp en de aanval mislukte. Uitslag vijfde klassement: Van de Leur Van Dijk 5 pnt.; Jan van KempenPellenaars 3 pnt.; Pijnenburg—Wals 2 pnt.; De Bruyckere —Verhaegen 1 pnt. Voor 't laatste klassement kwam geen wijzi ging meer in den stand der eerste koppels. Uitslag zesde klassement: Loncke—Deneef 10 pnt.; PijnenburgWals 6 pnt.; Verschoor Wagtmans 4 pnt.; De BruyckereVerhaegen 2 pnt. Einduitslag: 1. Pijnenburg—Wals met 11 pnt.; 2. Jan van KempenPellenaars met 17 pnt. op twee ronden; 3. VerschoorWagtmans met 5 pnt. op drie ronden; 4. De Bruyckere—Verhae gen met 10 pnt. op vier ronden; 5. Loncke Deneef met 15 pnt. op vyf ronden; 6. Van de LeurVan Dyk met 16 pnt. op negen ronden; 7. Cattel met 3 pnt. op meer dan tien ronden. De laatste was gekoppeld aan Verhoef, die na 't derde klassement den strijd staakte. De tüd was: 2 uur 24 min. 37 4/5 sec. Op de Gooische Wielerbaan te Hilversum werden gisteren wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Omniumsprintwedstryden voor Profs. Ie rit: 1. Jac. van Egmond, tijd laatste ronde 16 3/5 sec.; 2. Hürtgen; 2e rit: 1. Steffes 18 3/5 sec.; 2. F. Slaats; 3e rit: 1. Steffes 19 3/5 sec.; 2. Hürtgen; 4e rit: 1. J. van Egmond 17 4/5 sec.; 2. F. Slaats; 5e rit: 1. J. van Egmond 16 3/5 sec.; 2. Steffes; 6e rit: 1. Hürtgen 171/5 sec.; 2. F. Slaats. Finale met vliegenden start: 1. J. van Egmond, tyd der ronden 314/5 sec.; 2. Steffes. Totaaluitslag: 1. Jac. van Egmond, 10 pnt.; 2. Steffes 8 pnt.; 3. en 4. Hürtgen en Slaats, beiden 5 pnt. Tandemwedstrijd over 4 ronden: le rit: 1. SchlebaumBrilman; 2e rit: 1. van Dijkvan Rossum; 3e rit: 1. MaternaRiethoven; finale: 1. MaternaRiethoven, Den Haag; 2. v. Dyk v. Rossum; 3. SchlebaumBrilman. Nieuwelingenwedstrijd over 5 K.M. in 2 ritten, waarby vier renners in de finale werden ge plaatst. le rit: 1. Groenewegen, 6 min. 58 4/5 sec.; 2. J. van Bi-eda; 3. D. v. d. Jagt; 4. R. de Geer; 2e rit: 1. C. Verburgt, 7 min. 15 3/5 sec.; 2. Frank; 3. van Stek; 4. J. de Jong; fi nale: 1. Frank, 7 min. 22 sec.; 2. van Groene wegen; 3. v. Stek; 4. Verburgt; 5. de Geer. Wedstrijd met levende gangmaking: Pelser tegen Korf. Iedere renner had vier gangmaken- de koppels. Pelser won dezen wedstryd gemak- keiyk door beter aflossen. Korf geraakte ruim twee ronden achter. Afvalwedstrüd voor nieuwelingen: 1. wyde- nes; 2. Kersen; 3. Looyer; 4. de Jong; 5. v. d. Jagt. Achtervolgingswedstrijd over twaalf ronden om den Brassard, uitgeloofd door de N.V. Gooi sche Wielerbaande houder van den Brassard, J. de Ryk, werd verslagen door Westbroek, die 40 M. inreed. Koppelwedstryd over 200 ronden, 50 K.M. met 4 klassementen: 1. F. en J. Slaats 6 pnt.; 2. Matena—Riethoven 5 pnt.; 3. SteffesHürtgen 4 pnt.; 4. op 1 ronde L. CzukallaJ. de Reus 0 pnt.; op 2 ronden: 5. Jac. van EgmondPel ser 10 pnt.; op 3 ronden: 6. EngelmoerLooyer 8 pnt.; 7. van Dijkvan Rossum; 8. Peek— v. d. Wiel. Er werd door 12 koppels deelgenomen. In het eerste uur werd afgelegd 41.710 meter. De 50 K.M, werden gereden in 1 uur 11 min. 57 sec. gaat met 3/4 lengte voorsprong, in den tyd van 7 min. 23 2/5 sec- Uitslag: 1. Nereus, tijd 7 min. 23 2/5 sec. 2. Njord (3/4 lengte). 3. Triton (anderhalve lengte). 4. Laga (3 lengten). Winnende ploeg: M. Schoorl (boeg), B. Hoorweg. 3. J. Flip en J. Koos (slag). Het nummer Jonge Twee ging tusschen 1. Triton. 2. Laga. 3. Njord. Nereus, dat had in geschreven, trok zich terug. De uiterst vinnige boord- aan-boord race had tot resultaat, dat de Njordploeg met een taflengte verschil op Triton den strijd won in den tyd van 9 min. 5 3/5 sec. 2. Triton (taf lengte). 3. Laga (2 lengten). Winnende ploeg: P. M. J. de Koek (boeg), S. Boomstra, J. F. van Walsem (stuur). Hierna was de beurt aan de Overnaadsche Twee waarvoor gereed lagen: 1. Njord. 2. Ne reus. 3. Triton. Nereus liep dadeiyk weg, en geen der andere ploegen kon het tempo der Amsterdammers volgen. De uitslag werd: 1- Nereus in den tijd van 9 min. 7 4/5 sec. 2. Njord (zeer ver). 3. Triton (eenige lengten achter Njoi-d). Winnende ploeg: H. C. Vaandrager (boeg), H. J. W. de Looze, J. C. B. Moens (st.). Daarna werd het hoofdnummer Oude Vier verroeid, de Nederlandsche „boatrace" over 3000 Meter, waarin alle vyf universi- teitsploegen elkaar bekampten. Aan den start lagen: 1. Nereus. 2. Njord. 3. Triton. 4. Aegir. 5. Laga. Alle ploegen stai-ten fel, een zeer hoog tem po slaande. Nereus, onder den Noordexrwal, be schut tegen den wind, had de leiding met on geveer een kwart lengte op Njord, op wie de Triton-ploeg volgde met hetzelfde verschil. Daarachter, midden op het woelige vaarwater, volgden Laga als vierde en Aegir op de vijfde plaats. Opvallend was de groote rust, welke van de Delftsche ploeg uitging, die keurig lichaams- en waterwerk vertoonde. De strijd ging in de eerste plaats tusschen Njord en Nereus, waar bij de twee ploegen weldra boord-aan-boord kwamen te liggen. De beide slagroeiers, De Wit en Du Pon waren aan elkaar gewaagd. Toen er duizend Meter was afgelegd, had de aanval van de Njordploeg succes en zij liep tot één lengte uit. De spanning steeg tot een hoogtepunt toen de Nereusploeg in het zicht van de finish het tempo verhoogde en het verschil met Njord tot een halve lengte verkleinde. De Leidenaars hadden de grootste moeite om hun geduchte concurrenten van het ïyf te houden. Met de uiterste krachtsinspanning trokken zü' aan hun riemen, maar het lukte niet. De Nereusploeg roeide in de laatste se conden de Njordvier voorbij. De zege was aan de Amsterdamers, die met nog geen kwart lengte voorsprong de finish bereik ten. Een onvergetelijke race. De tyd van Nereus was 11 min. 13 1/5 sec. 2. Njord (kwart lengte)- 3. Laga (eenige lengten). 4. Triton (eenige lengten). 5. Aegir (ver). De winnende ploeg bestond uit: de heeren M. Schooi"! (boeg), H. S. D. Bartelma, J. Flip (pseudoniem) S. de Wit (slag) en Hallie (stuurman). Voor het nummer Skiff verschenen aan den start 1. B. Drent (Aegir) die de plaats innam van H. J. van der Leeuw (Laga), die zich teruggetrokken had en W. L. de Walle (Njord). Vooral Drent maakte een uitstekenden in druk met zijn langen soepelen slag. De Njordman van der Walle nam echter een voorsprong en wist dezen te handhaven, hoewel hij zich nog keer op keer verstuurde en vele malen slagen moest laten loopen. Drent was bij de aankomst aan de eindstreep geheel uitge put. Hy viel uit de boot en moest uit het wa ter worden gehaald. De tyd van Van der Walle was 8 min. 39 3/5 sec. Uitslag: 1. de Walle (Njord), tyd 8 min. 39 3/5 sec. 2. Drent (Aegir). Daarna roeiden in de Overnaadsche Vier: 1. Triton. 2. Njord, 3. Aegir. 4. Nereus. De ploegen vertrekken mooi gelijk op in de volgorde Njord, Aegir, Nereus, Triton. De Njordploeg wist zich onbedreigd aan den kop te handhaven en won met 3/4 lengte voor sprong voor Aegir dat op het laatste moment er in slaagde Nereus voorby te roeien. Uitslag: 1. Njoi-d, tijd 8 min. 3 3/5 sec. 2. Aegir (3/4 lengte). 3. Nereus. (1 lengte). 4. Tri ton (1 'A lengte). De winnende ploeg: B. van der Stok (bg), D- J. Koeleman, G. Borgsma, L. C. M. van Eendenburg (sl) B. R. M. Raiso. Het laatste nummer van den middag was dat der Jonge Acht dat een waardig slot vormde van de wedstryden. Aan den start: 1. Nereus. 2. Laga. 3. Njord. 4. Triton. Njord startte het snelst, doch kwam weldra op de tweede plaats, achter Nereus. Laga en Tinton volgden als drie en vier. De ploegen roeiden vlak by elkaar De Delftenaren zetten 'n formidabele spurt in en passeerden de Njord- acht. Triton hield het tempo goed by, doch le verde geen gevaar, op voor de andere booten. By de Nauernasche Vaart lagen de drie ploe gen nog vlak naast elkaar, niets toegevend. De Leidenaren waren tenslotte de gelukkigen. Uitslag: 1. Njord 6 min. 59 sec. 2. Nereus (taf- lengte). 3. Laga '(3/4 lengte). 4. Triton (VA lengte). De winnende ploeg bestond uit: H. Heyting (boeg), J. M. Elink Schuurman, J. van Wermeskerken, A. J. Zonnevylle, A. A. F. Asjes, V/. Tj. Hepkema, K. J. Hardeman, J. Faber (sl.), H. Müller (stuurman). Volendam besloot gisteren de competitie met een zwaar bevochten gelijk spel tegen S. D. O., waardoor de eindstand in West I thans als volgt is: Volendam 18 14 4 0 32 69—35 VVIJ 18 9 4 5 22 40—39 SDO 18 8 4 6 20 54—56 VVZ 18 7 3 8 17 44—36 DEM 18 7 3 8 17 34-34 De Meer 18 6 4 8 16 51—50 HMS 18 6 4 8 16 39—49 Wilskracht 18 6 3 9 15 38—44 EMM 18 6 2 10 14 44—62 VIC 18 3 5 10 11 36—44 Nadat de Volendammers door de gasten met bloemen zun gehuldigd, laat scheidsrechter Laarmans beginnen. De thuisclub telt drie in vallers. S. D. O. zit direct voor het Volendam- doel, doch de aanval levert een corner op, die achter gaat. Volendam tracht het spel te ver plaatsen, maar S. D. O. blijft voorloopig ster ker. Dan volgt een vliegende aanval van den rechtervleugel der thuisclub. Smit zet voor en Pooijer heeft nog slechts voor het inschieten. Volendam komt er iets beter in, maar toch houdt S. D. O. voorloopig het beste van het spel. Een vliegend schot van den middenvoor der gasten redt Sier ten koste van een corner. Het overwicht der Bussummers blijft aanhou den en eindeiyk na een half uur ontstaat de verdiende goal (11). Konings heeft dan pech als hij een voorzet van H. Smit tegen den paal schiet. Direct gaan de Bussumers er weer van door. Bont mist en voor de tweede maal is Sier gepasseerd (12). De tweede helft begint met een gelijk op- gaanden strijd. Volendam heeft het eerst suc ces met een mooi boogschot van Konings, waar naar de keeper misgrijpt (22). Uit een klu wen van spelers rolt dan de bal tenslotte onbe reikbaar voor Sier weer in het Volendam-doel (32). Lang duurt de voorsprong niet, want na vijf minuten reeds kopt Bont Jr. een vooi-zet van Smit zuiver in (33). S. D. O. doet nog al haar best den voorsprong te hernemen, doch de kampioenen spelen nu wat serieuzer dan in de eerste helft en weten den stand tot het einde geiyk te houden. Gehandicapt door het ontbre ken van Jonk slaagt ook de Volendammer voor hoede er niet meer in het net te vinden, temeer waar Koning voortdurend ernstig bewaakt wordt. De Amsterdamsche Lawntennisclub D. D. V. speelde op Hemelvaartsdag tegen Leimonias (Den Haag) en won met 64. waarmee de Am sterdamsche club kampioen van de hoofdklasse van den Nederlandschen Lawntennis Bond is geworden. Heerenenkelspel: Karsten verliest van N. N. 5—7, 9—7, 26; Marinkelle verliest van Swoll 16, 36; Imhoff slaat v. d. Heyden 64, 10; teruggetrokken. Dames enkelspel: Mevr. Boutmy verliest van mej. Lindonk 6—3, 3—6, 2—6; mevr. Marinkelle slaat mevr. Meyer 26, 62, 86. Heeren dubbelspel: Van Imhoff en ©e Quant verliezen van v. Olst en v. Gulik 06, 6 —3. 26; Schreurler verliezen van N.N. en v. Swrijl 36, 36. Dames dubbelspel: Mevr. Boutmy en mevr. Jonquiere verliezen van mevr. StraubJansen en mej. v. Lindonk 64, 6-—8, 36. Heerenenkelspel: J. Boon verliest van G. Schoorel 3—6. 6—4, 2—6; T. Leyenaar slaat mr. v. d. Wel 60, 60; G. Reidt slaat mr. Kilian 63, 64. Dames-enkelspel: mej. Heyink verliest van mej. Belzer 3—6, 3—6; mej. Goossens verliest van mej. Kerckhoff 2—6, 06. Heeren-dubbelspelT. Leyenaar en J. Boon slaan ir. Van Berkel en ir. Schoorel 6—3, 64; G. Reidt en G. van Oort sl. mr. v. d. Wel en mr. Kilian 62, 75. Dames-dubbelspel: mej. Heyink en mej. Goos sens verl. van mej. Belzer en mej. Kerckhoff 46, 57. Gemengd dubbelspel: mej. Goossens en J. Boom sl. mej. Belzer en ir. Van Berkel 63, 6_4; mej. Heyink en Th. Leyenaar verl. van mej. Kerckhoff en ri. Schoorl 06. 64, 36. De Amerikaansche zwemmer Peter Fick kwam Donderdag voor de eerste maal in Europa aan den start en werd daarbij glansrijk geslagen door den Hongaar Csik op de 100 Meter. Aan den start verschenen Fick, Csik en de Duitscher Fischer. Na een prachtigen start leid de Fick op de eerste 50 Meter en by het keer punt lag hij 1 Meter voor. Tot op 70 Meter de baanlengte bedroeg 50 Meter had hij de leiding, doch toen kwam Csik schitterend bij. Tien meter voor de finish lagen beide zwem mers geiyk en de eindspurt van Csik was zoo goed dat hy nog met een lengte verschil won in den tyd van 58.6 sec. De tijd van Fick be droeg 59.8 sec. De tyd van Fischer was 1 min. 0.2 sec. Woensdag en Donderdag werden te Soest in ternationale schaakwedstrijden gehouden ter gelegenheid van het 12 y, jarig bestaan van de Soester Schaakclub. Er waren twee eere-afdee- lingen. In de eerste afdeeling won ir. van Stee nis met 2 y, punt vóór van Doesburg 1% en Prins VA- De internationale meester Kmoch behaalde slechts een halve punt. In de tweede afdeeling won jhr. mr. dr. van den Bosch den eersten prijs met 2'A punt, vóór Schelfhout VA punt, De Jong 1 punt. Ook hier was de beroemde schaakmeester Spielmann laatste met 1 punt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9