De R.K.F.-ploeg wint met 6-2 België voor de vijfde maal geklopt Alleszins verdiende zege van het R.K.F.-elftal EEN 3-1 VOORSPRONG BIJ DE RUST ZEER ZWAKKE BELGISCHE VOORHOEDE MAANDAG 3 JUNI 1935 Aardige strijd in de eerste helft V. d. Sande de goalgetter Fraai succes van Arie van Vliet Kolping klopt S.D.O.U.C met 5-2 Kans van P.S.V. weer vergroot Prachtige prestatie van Lt. Greter In het veld was het krachtsverschil niet groot, maar onze voor hoede wist de kansen goed te benutten De wedstrijd De tweëde helft Over de verrichtingen van de de butanten in de Nederlandsche ploeg kan men over het algemeen tevreden zijn Het R.K.F.-elftal, dat gisteren te Heemstede met 62 van België won. V.l.n.r. Gigengack, Lint, v d. Sande, Soomers, Hol, Pik, Beerenschot, Geybels, Koning, Pot en Keyzer. v I.V.C.B WIELRENNEN Een spannend moment voor het Belgische doel dat Geybels met een kopbal in gevaar bre ngt Wedstrijden op de Herne-Hillbaan te Londen De Ulftenoren definitief op de laatste plaats S.D.O.U.C.—Kolping 2—5 KORFBAL DE CONFLICTEN IN DE KORFBALWERELD Westerkwartier kampioen. D.T.V. blijft eersteklasser Op Tweeden Pinksterdag kan de beslissing vallen Eerste in het jachtspringen der zware klasse te Aken PORTWERELD De vijfde katholieke interlandwed strijd tusschen Nederland en België, gisteren voor ruim vijfduizend toe schouwers op het mooie terrein van HBC te Heemstede gespeeld, heeft wederom een gemakkelijke zege voor onze landgenooten opgeleverd. Het RKF-elftal dat verschillende debutanten telde, die over het alge meen goed werk hebben verricht, won thans met 62, nadat de rust reeds met een 31 voorsprong was ingegaan. Verschillende autoriteiten en tal van voor aanstaande personen uit de katholieke sport- beweging, woonden den strijd bij, die een aantrekkelijk verloop had. De goede rege ling, die in handen was van HBC, zorgde dat alles uitstekend verliep en verdient zeker hier nog eens extra vermeld te worden. Reeds vroeg trokken velen haar het terrein, waar voor den grooten strijd de junioren van Haarlem en Amsterdam elkaar bekampten. Het was een aardige strijd, die tenslotte verdiend werd gewonnen door de hoofdstedelingen, die Zondag j.l. op den Katholieken Amsterdam- schen Sportdag met een gelijk spel genoegen moesten nemen. De Amsterdammers behaalden een 41 overwinning, nadat met gelijken stand (1—1) was gedraaid. Tusschen een haag van HBC-adspiranten kwam even voor half drie het Belgische en even later het Nederlandsche elftal het veld op, waar de harmonie „St. Michael", die dezen mid dag voor en na den' wedstrijd en in de rust op verdienstelijke wijze voor muzikale afwisseling zorgde, de volksliederen ten gehoore bracht. De aanvoerders overhandigden elkaar bloe men en toen liet scheidsrechter Bürger uit Düsseldorf tossen, waarbij de Belgische aanvoer, der de gelukkige bleek te zijn. Bij de Belgen was doelman Debruyn vervan gen door Verrycken van Antwerpen, terwijl in de Nederlandsche ploeg Pik van VDZ de plaats innam van den HBC-spil Vincken, die door een blessure niet van de partij kon zijn. De elftallen stellen zich, dan als volgt op: België. Verrycken (Antwerpen) De Smedt Jacobs (Antwerpen) (Oost-Vlaanderen) Van Overbeke Gaignage Peersman (Antwerpen) (Antwerpen) (O.-Vlaanderen) De Backer Wuyts Tengrootenhuize De Jonck (O-Vlaand.) (Antwerp.) (Antwerp.) (Antwerp.) De Ceulaer (Antwerpen) C. K. Bürger, Düsseldorf. Beerenschot A. v. d. Sande (Lachapelle) (Leonidas) Hol (Valkenburg) J. Keyzer Pik Soomers (Wilskracht) (V.D.Z.) (R.K.T.V.V.) Gigengack Lint (Geel-Wit) (G.D.A.) Scheidsrechter: Koning Geybels .(Volend.) (Weert) Pot (V.V.A.) De Nederlandsche middenvoor Beerenschot brengt even over half drie den bal aan het rol len. De eerste Nederlandsche aanvallen stuiten op de Belgische backs, waarna de voorhoede der gasten er van door gaat en Tengrootenhuize naast schiet. Bij een nieuwen Belgischen aanval weet Lint het spel te verplaatsen en Koning forceert aan de overzijde een corner, door een nieuwe gevolgd, die evenwel niets opleveren. Na een door Pik genomen vrijen schop be machtigt Beerenschot den^bal, weet een der Belgische backs te verschalken en schiet hard in. De Belgische keeper stopt het leder, maar kan niet wegwerken, waarna Geybels zich in het bezit van het leder stelt en van dichtbij Ver rycken geen kans geeft (10). Het is den scheidsrechter blijkbaar ontgaan, dat een andere Nederlandsche speler op dit moment op hinderlijke wijze buitenspel staat, zoodat de geel-witten na zes minuten spelen op een goedkoope manier de leiding hebben ge nomen. De Belgen geven den moed echter niet op en goed spel van hun middenvoor stelt linksbuiten De Ceulaer in staat een schot te lossen, dat via den paal uitgaat. De Nederlandsche ploeg is meer in den aanval, maar de Belgische verde. diging werkt hard en maakt 't onzen aanvallers niet gemakkelijk. Het spel blijft voorloopig op en neer golven en ook de Belgen zetten ver schillende aanvallen op, die niet van gevaar ontbloot zijn en in hoofdzaak door den linker vleugel geleid worden. Een zeer hachelijk moment voor ons doel ont staat als Wuyts alleen voor Pot komt, maar Keyzer voorkomt het gevaar, waarna de bal bij De Backer terecht komt, die hoog overschiet, Een kopbal van Hol, door Verrycken corner ge werkt, maakt een einde aan een langdurige scrimmage voor het Belgische doel. Verschillen de malen wordt de bal ingeschoten, totdat Koning naastplaatst. Als beide ploegen wat ingespeeld zijn, blij ken de Nederlanders sterker, maar ook de Belgen blijven goed partij geven en zij krijgen eveneens verschillende kansen, die echter on benut blijven. Zoo schiet De Backer eens al leen voor Pot staande, tegen onzen doelman aan. De Belgische doelman kan zijn talenten toonen als hij een hard schot van Beerenschot fraai stopt. Even later gaat een kopbal van onzen middenvoor juist over. De Nederlandsche aanvallen blijven talrijker en gevaarlijker en Verrycken wordt herhaalde lijk op de proef gesteld. Toch is er van een groot overwicht tot nu toe geen sprake. Lang zamerhand begint het tempo wat af te zakken en eenigen tijd golft het spel op en neer, zon der dat er veel vermeldenswaardigs voorvalt. Pot verricht een fraaie safe als hij 'n scherpen voorzet van De Backer keurig het veld in- stompt. Acht minuten voor de rust heeft v. d. Sande na goed doorzetten succes, als De Smedt Ver rycken in den weg loopt en dezen het uitzicht belemmert, zoodat de Rotterdammer van dichtbij kan inknallen (2—0). De Belgen ant woorden op dit doelpunt met eenige felle aan vallen, waarbij Pot fraai redt als het leder door Wuyts hard ingekopt wordt na een goed door De Ceulaer genomen corner. Even later mist onze verdediging; Tengrootenhuize loopt door alles heen en van dichtbij verkleint hij den achterstand (21). Er moet dan gestopt worden voor den Belgischen middenvoor, die met Pik in botsing is gekomen, maar weldra is de Belg weer op de been. Onder enthousiaste aanmoedigingen van het publiek zetten de geel-witten nog eenige goede aanvallen op, maar de Belgen laten zich niet onbetuigd en het scheelt heel weinig of De Backer heeft een oogenblik later gelijk ge maakt. Toch slagen de Nederlanders er in, nog voor de rust den voorsprong te vergrooten. Als de Belgische keeper vallende een hard schot weer het veld instompt, neemt Hol zijn kans waar en met een formidabelen kogel de bal ver laat het doel weer door het zijnet brengt hij den stand op 31, waarna even later de rust aanbreekt. Na de rust verschijnen de Belgen met een invaller voor middenvoor Tengrootenhuize, die bij een botsing in de eerste helft geblesseerd was. Eenige felle Belgische aanvallen toonen, dat onze gasten zich nog lang niet gewonnen ge ven. Een keurige kopbal van De Backer gaat juist naast en had zeker beter lot verdiend. Het spel gaat vooreerst volkomen gelijk op in een zeer snel tempo. Eenige Nederlandsche aanvallen worden door de Belgische achter hoede afgeslagen en aan de andere zijde wordt Pot verschillende malen aan den tand gevoeld. Na ongeveer een kwartier heeft de Neder landsche /voorhoede weer succes. De Belgische back Jacobs mist op een ver naar voren ge speelden bal, waarna Beerenschot zich in het bezit van den bal stelt en v. d. Sande de ge legenheid geeft den voorsprong tot 41 op te voeren. Ook hierna is de Belgische tegenstand nog lang niet gebroken. Het spel van de aanvals- linie is echter niet doortastend genoeg en ver schillende mooie kansen worden om zeep ge bracht. Het is hopeloos om aan te zien. Bij een scherpen voorzet van Hol kopt Beeren schot tegen de lat en even later schiet onze middenvoor van dichtbij tegen Verrycken aan. Na bijna een half uur spelen wordt de Ne derlandsche voorsprong opnieuw vergroot, als Hol het leder naar Beerenschot plaatst, die naar v. d. Sande doorgeeft. De Leonidas-man bedenkt zich geen oogenblik en doelpunt met een hard schot via den paal (51). De gasten blijven moedig partij geven, maar hun aan vallen, die veel te doorzichtig van opzet zijn en zeer slecht afgewerkt worden, kunnen het Ten aanschouwde van een talrijk publiek heeft de Katholieke voetbalploeg op de Belgische te genstanders een alleszins verdiende overwinning behaald. Er moge dan al in het veld vaak niet zoo'n groot verschil in spelkwaliteit zijn geweest, voor den goal openbaarde zich dit dubbel. Waar de Belgen over een voorhoede beschikten, welke voor het doel een vrijwel absolute onmogelijkheid tot scoren vertoonde, opereerde in het Neder landsche team een aanval, die deze kunst vol doende meester bleek. Nemen wij eerst de overwinnaars onder de loupe dan moet het ons uit de pen dat het team ons weliswaar zeker niet tegengevallen is, doch dat wij zeker betere wedstrijden van de R.K.F.- ers hebben gezien. Het is nu t.1 sinds jaar en dag min of meer vanzelfsprekend dat op de Belgen een vrij gemakkelijke overwinning wordt behaald. Dit komt het spel niet ten goede en zelfs het feit dat het R.K.F.-elftal talrijke spe lers telde, die zich nog niet op internationaal gebied hadden onderscheiden, vermocht hierin geen gunstige wijziging te brengen. Een goed oordeel over de kwaliteit van ons nationale team zou dan pok slechts mogelijk zijn, wanneer wiij de spelers tegen een sterker tegenstander in ac tie hadden gezien. In de verdediging telden wij 2 debutanten, nX den doelverdediger en den rechtsback. Gigengack was hier de man van de oude garde. Over de verrichtingen van den keeper kan men tevreden zijn. Heel erg moeilijk heeft Pot het niet gehad, doch zijn keepen was toch wel in staat om het noodige vertrouwen in te boezemen. Lint, de partner van captain Gigengack, was zeer goed. Zijn wegwerken is zelfs beter geweest dan dat van Gigengack, die het ieder nogal eens buiten de lijnen werkt. Aanvallend was het spel van de Haarlemmer echter zeer goed. De Bel gen hebben dit voldoende kunnen merken. Vrij wel geen schietkans hebben zij zich weten te scheppen. Voor een belangrijk deel was dit Wel een gevolg van de onvoldoende capaciteiten der Belgische aanvallers, doch men dient hiervoor toch ook den backs een pluim toe te kennen. Het was wel jammer dat Vincken tenslotte toch nog verstek moest laten gaan. Niet dat zjjn remplasant Pik op de midhalfplaats on voldoende was, doch wij zijn er van overtuigd dat Vincken als stuw voor den aanval van meer beteekenis was geweest. Zeer goed was de rechtshalf Soomers, die al meerdere malen de kleuren van de R.K.F. ver dedigde. Keijzer (Wilskracht) was in het plaat sen nogal eens zwak. Van de beide vleugelspelers willen wij aller eerst Koning noemen. Wij weten dat er aan het spel van den Volendammer nog enkele fou ten kleven. Zoo is hU vaak een tikje te beschei den, terwijl ook zijn voorzetten meer dan eens teveel langs den grond werden geplaatst. Wij hadden echter Koning vorige Week reeds met Volendam tegen H.B.C. in actie gezien en heb ben toen een zeer gunstigen indruk van zijn spel gekregen. Hij is een tacticus, die met over leg de ballen afgeeft. Indien deze speler de kans krijgt om tegen sterkere elftallen in actie ïe komen, zal men beter kunnen nagaan wat men aan hem heeft. In elk geval zijn wij over zijn debuut tevreden en hopen wij dat men hem in den eerstvolgenden wedstrijd opnieuw zal op stellen. Hol is een speler van een heel ander type. Hij beschikt over een hard schot, welke wetenschap hem nogal eens tot schieten dwingt, als voor zetten misschien nuttiger zou zijn geweest. In het binnentrio was v. d. Sande de goal- Nederlandsche doel niet in gevaar brengen. Ee'n zenuwachtig moment voor Pot's heiligdom ontstaat, als Lint grandioos mist en De Ceu laer doorloopt. Maar vlak voor het doel strui kelt de Belg en het leder kan met moeite wor den weggewerkt, zoodat ook deze kans voor de Belgen verkeken is. Ook De Smedt wordt bij een botsing geblesseerd, waardoor hij eenigen tijd het veld moet verlaten. Het laatste deel van den wedstrijd geeft weinig strijd meer te zien. Het tempo verslapt zienderoogen en het Belgische doel wordt nu bijna doorloopend belegerd. Tien minuten voor het einde scoort v. a. Sande opnieuw en de Belgische keeper, die bij dit doelpunt niet ge heel wij-uit gaat, moet den bal voor de zesde maal uit het net halen (6—1). Na 'n vrijen schop door den Belgischen spil genomen, komt het leder bij Hol, die alleen langs de lijn trekt en hard tegen den paal schiet en een oogen blik later scheert een hard vleugelschot van Koning de lat. Even voor het einde laat Gigengack zich door De Backer verrassen en de Belgische vleu gelspeler verkleint met een hard schot den achterstand (62). Er volgt nog een corner op het Nederlandsche doel, die weggewerkt kan worden en dan breekt het einde aan met de Nederlandsche ploeg in den aanval. De resultaten van de Zondag op de Heme Hill baan te Londen gehouden wielerwedstrij den luidden: Sprint: Winnaars der voorwedstrijden: Van Vliet, Ooms, Chaillot en Dennis Horn. Halve eindstrijden: Eerste halve finale: 1. Van Vliet. 2. Chaülot. Tweede halve finale: 1. Dennis Horn. 2. Ooms. Finale: Eerste rit: 1. Dennis Horn. 2. Van Vliet. Tweede rit: 1. Van Vliet. 2. Dennis Horn. Derde rit: 1. Van Vliet, 2. Dennis Hom. Laatste 220 yards 12 2/5 sec. Van Vliet werd dus winnaar. 5 Mijl eigen kracht: 1. Dennis Hom tijd 8 min. 22 sec. getter. De Rotterdammer schoot zeer gevaarlijk en wist daartoe herhaaldelijk het goede moment te kiezen. Veel steun ondervond hij van den middenvoor Beerenschot, die er wel niet in slaagde doelpunten te maken, doch zich een zeer goed spelverdeeler toonde. Niet alleen zijn buurlui, doch ook de vleugelspelers kregen de ballen uitstekend van hem aangegeven. Rest Geybels, die zich vaak tot in de half- linie terugtrok. Een hard werker, die handig de ballen kan vrij spelen. Een gevaarlijk schutter toonde de Noord- Limburger zich in dezen wedstrijd echter niet. Van de Belgen zeiden wij reeds een en ander. Men bespeurt in hun spel wel eenige vooruit gang, doch het is opvallend hoe slecht zich deze openbaart in de voorname factor, het maken van goals. Hierin hebben de Katholieke Roode Duivels nog heel veel te leeren. Hun spel is enthousiast en snel, doch het gaat alles nog met te wbinig overleg gepaard. De balbehande ling is in het veld vrij behoorlijk, doch het doel zou voor hen ongeveer op de strafschop- lijn moeten liggen. Tot zoover gaat namelijk alles goed, doch verder is het ook finaal mis. Het beste deel van het elftal was naar onze meening de verdediging, met den linksback Jacobs aan het hoofd. Ook keeper Verrijcken heeft goed werk geleverd en had weinig of geen schuld aan de doelpunten. De halflinie had haar verdedigende taak het best onder de knie. Hier liet het afgeven der ballen nogal eens te wenschen over. Het waren vóór hoofdzakelijk de beide snelle vleugelspelers, dien den Belgischen aanvallen oogenschijnlijk een gevaarlijk karakter gaven. Er werd veel door deze vleugelspelers geschoten, helaas niet altijd even zuiver. Goede schoten werden ook zelden door het binnentrio gelost. De leiding van den heer Bürger kon ons lang niet in alle opzichten bekoren. Vooral met den buitenspelregel lag de scheidsrechter nogal eens overhoop. Zoo werd b.v, het eerste Nederland sche doelpunt in duidelijke buitenspelpositie ge scoord. v. d. Sande had op doel geschoten, waarbij de keeper den bal voor de voeten van Gejjbels sloeg. Deze scoorde toen, doch de Rot terdammer was blijven staan en stond hinder lijk buitenspel voor den keeper. Echter kende de heer Bürger het doelpunt toe. Gelukkig kwa men de Belgen spoedig over dezen tegenslag heen en kan men dan ook niet zeggen dat deze onrechtmatig verkregen goal van veel invloed op het resultaat is geweest. De manier waarop de arbiter zich vaak opstelde was ook niet altijd bevorderlijk voor het doen van goede waarne mingen. Overigens werd er zeer fair gespeeld en had de leiding het Vat dit betreft zeker niet moeilijk. Wij zouden gaame het R.K.F.-elftal binnen afzienbaren tijd eens tegen sterkere tegenstan ders in actie zien. Voor de kampioenscompetitie won Kolping gisteren in Ulft met .52 van S. D. O. C., waardoor de Ulftenaren thans definitief op de laatste plaats staan. De stand is: Kerkrade 7 5 5 1 11 25—11 Volendam 6 4 2 0 10 22—13 H. B. C. 7 3 1 3 7* 18—19 Kolping 7 2 1 4 5 14—22 S. D. O. U. C. 7 0 1 6 1 9—17 Nadat van weerszijden bloemen zijn aangebo den, laat de scheidsrechter tossen. De eerste aanval is voor Kolping, doch daar weet de Ulft sche verdediging wel raad mee. Hierna gaan de Ulftenaren op verkenning uit, doch met even veel succes. Na 10 minuten peett Nienhaus goed door aan Boogaardt, die vlak voor 't Kolping doel over 't leder trapt. Een zeker doelpunt voor Ulft gaat hierdoor verloren. Enkele minuten later is de Kolping- keeper reeds gepasseerd, doch de kopbal van Huls gaat juist naast. Ulft is telkens aanval lend. Nu gaat Nienhaus van S. D. O. U. C. er tusschen uit, passeert een drietal spelers in clusief Atgier en van Bree en geeft den keeper geen kans (10). Aan de andere zijde kogelt Maas naast. De Ulftenaren zitten telkens voor het Kolping-doel. Nienhaus, Huls en Boogaardt maken het de Kolping-verdediging danig lastig. Het Kolpingdoel ontkomt aan een zeker doel punt, wanneer een hard schot van Huls via de lat 't veld in vliegt. Acht minuten voor de rust weet Huls den Ulftschen voorsprong te vergrooten. Telkens en telkens zit de Ulftsche voorhoede voor 't doel der Helmondsche club. Een minuut voor rust schiet Wilbrink hard tegen den paal. Het pu bliek juicht reeds, maar 't leder kaatst terug in 't veld. Na de thee gaat 't spel eerst een tijdje op en en neer. Maar dan geeft Nienhaus goed door aan Huls die hard naast schiet. Direct hierop moet Bolder, de reserve-keeper van S. D. O. U. C., handelend optreden om een gevaarlijken bal van Maas, die telkens tusschen de Ulftsche backs staat om een goede schiet kans te benutten, onschadelijk te maken. Even later weet van Bree niet beter te doen dan 't leder corner te trappen. Een keihard schot van Huls weet de Kolping-keeper schitterend te stop pen. In het strafschopgebied, bewerkt een der Ulftsche spjelers 't leder met de handen en de scheidsrechter geeft 'n elfmeterschop dien Maas weet te benutten (21). Tot nu toe hadden de Kolping-menschen in 't veld niet veel in te brengen, maar door dit onverwachte succes ko men zij danig opzetten. Tien minuten na rust weet Maas den stand op 22 te brengen. De Ulftenaren laten zich eohter niet onbetuigd. Boogaardt zet goed voor, Nienhaus neemt 't leder op 't hoofd, doch zijn prachtige kopbal gaat precies over. Er wordt nu lang gevochten om 't winnende doelpunt, dat op zich laat wachten tot vijftien minuten voor 't einde. Maas schiet via de handen van den Ulftschen doel man in 't net 23. Een minuut later is 't weer dezelfde speler die er 24 van weet te maken. Nu is 't met de Ulftenaren gedaan. Hulshorst van S. D. O. U. C. moet wegens een blessuur het veld verlaten. Negen minuten voor 't einde brengt de Kolping-rechtsbuiten den stand op 2—5, welk doelpunt ontstond door een mis verstand in de achterhoede. Boogaardt geeft nu een hard schot zonder succes. De Ulftenaren werken nog om den achterstand in te halen, doch alles is vruchteloos. Het einde komt met een 5—2 zege van Kolping. In verband met het feit dat Deetos Zondag voor den beslissingswedstrijd om het kampioen schap van Nederland tegen Westerkwartier niet is opgekomen naar bekend weigerde Deetos op het Henegouwerterrein te Rotterdam te spe len is Westerkwartier kampioen van Neder land geworden. DED is voor de competitie promotie-degradatie eerste klasse heden -tegen DTV niet opgekomen. Mede in verband met het feit dat DTV deze ont moeting dus reglementair met 50 heeft ge wonnen en Kattenburg gelijk speelde tegen Her cules, blijft DTV eerste klasser. Naar wij vernemen zijn deze beslissingen ge nomen door den competitieleider van den N. K. B., die daarmede de desbetreffende regle menten op normale wijze heeft toegepast. In de kampioenscompetitie is de beslissing nog niet gevallen, daar zoowel P. S. V. als Go Ahead overwinningen boekten, zoodat de op Tweeden Pinksterdag in Deventer te spelen wedstrijd tusschen beide concurrenten wel de beslissing zal brengen. P. S. V. heeft op het oogenblik drie punten voorsprong en ook in geval van een nederlaag in Deventer, blijft de Eindhovensche club haar kans nog in eigen hand houden. Het heeft in de gisteren gespeelde ontmoe tingen, die beide een 21 zege voor de thuis club opleverden, geducht gespannen. Bij P. S. V. Velocitas ging de rust in met blanken stand, terwijl Go Ahead tegen Ajax aan de tweede helft begon met een 10 achterstand. In beide wedstrijden viel de beslissing dus pas in de tweede helft. P. S. V6 5 1 0 11 21—10 Go Ahead 6 3 2 1 8 11—10 Ajax 7 3 0 4 6 8—10 Velocitas 6 2 1 3 5 10—8 D. W. S7 0 2 5 2 3—15 De promotie-degradat;e-competitie in het Zuiden heeft tot resultaat gehad, dat Willem II degradeert en Roermond het volgend jaar de plaats zal innemen van de Tilburgsche club, die het vorig seizoen nog afdeelingskamp'oen was en later zelfs nog een beslissingscompetitie moest spelen om het landskampioenschap, dat Ajax toen met miniem verschil won. Het zware seizoen, dat de tricolores achter den rug hadden, zal trouwens evenals dit bij Ajax in zekeren zin het geval was, aan de slechte prestatie der Til burgsche club in dit seizoen niet vreemd zijn. Inmiddels verdwijnt weer een van de oude clubs met een groote historie uit de eerste klasse. Na Vitesse en Frisia thans W llem II. Het is voor de oude clubs dus wel een bijzonder slecht seizoen geweest. Wel won Willem II gisteren met 3—1 van Pa lemig, maar Roermond klopte Middelburg in e'gen huis met 3—waardoor de zaak beslist werd. Roermond 6 4 1 1 9 219 Willem II 6 3 2 1 3 12—9 Middelburg 6 1 3 2 5 88 Palemig 6 0 2 4 2 1025 Zaterdag is te Aken het Internationaal Con cours Hippique begonnen, waaraan ook dit maal een sterke Nederlandsche equipe deel neemt. Deze equipe bestaat uit de officieren luitenant Greter met de paarden „Emica", „Trixie" en Carina"; Ritmeester Heuff met de paarden „Isolde" en „Fürstenruf"; Ritmeester I. Baron Sirtema van Grovestins met de paarden „Blitz- madel" en „Biniou" en voorts de heer Pasman met de paarden „White Bear" en „Dunen- bank". Chef d'Equipe is kapitein Versteegh. Na het Concours te Brussel zijn de paarden naar Aken gebracht en allen bevinden zich in uitstekende conditie. Dat bleek reeds op den eersten dag, toen de heer Pasman in een springconcours een fraaie tweede plaats wist te bezetten en luitenant Greter met het nieuwe paard „Carina" in het concours schoonste rijpaard den eersten prijs behaalde. Deze eerste dag bood zeer veel belangwek kends. In de eerste plaats was er het spring concours om den Prijs der Burgelijke Ruiters, waaraan als eenige Nederlander de heer Pas man deelnam. Dit was een springconcours klasse M met hindernissen van maximale hoogte van 1.30 Meter en een parcourslengte van 600 Meter. In totaal waren 12 hindernissen opgesteld. Uit een veld van 68 deelnemers er waren vertegenwoordigers van Denemarken, Duitsch- land en Nederland wist de heer Pasman met „White Bear" de tweede plaats te bezetten, een bijzonder goede prestatie. In den wedstrijd „Materialprüfung", concours schoonste rijpaard, wist luitenant Greter met het drie maanden geleden in Duitschland ge kochte paard .Carina" den eersten prijs te be halen voor de bekende Duitsche amazone Frau Franke en den heer Rolss uit Keulen. Ook op den tweeden dag van het Interna tionaal Concours Hippique te Aken heeft Nederland een fraai succes weten te boeken. In een jachtspringen der zware klasse om den Rheingoldprijs werd Luitenant Greter met ,Ernica" eerste, doordat het parcours zonder fouten" werd afgelegd. Geen der 120 deelne mers was verder in staat het parcours zonder% fouten af te leggen. Dit springconcours bood 18 hindernissen tot een maximale hoogte van 1.50. De totale lengte bedroeg ruifh 650 Meter. In verband met het feit, dat het terrein nat en glibberig was, bood het springen voor de meeste paarden on overkomelijke moeilijkheden, zoodat talrijke hin dernissen omver geworpen werden. In totaal namen 120 deelnemers aan dit springen deel, waarvan ruiters uit Duitschland, Denemarken, Frankrijk, Roemenië, Turkije, Hongarije en Nederland. Zooals reeds gezegd, Luitenant Greter was op Emica" de eenige, die het parcours zonder fouten aflegde. Zijn tijd bedroeg 95 sec. Als tweede werd geklasseerd Luitenant Tudo- ras met „Hunter" (Roemenië) met een halve tijdfout, terwijl de Duitsche officier Ritmeester Schungk derde was met „Nelke". Vierde was de Hongaarsche ruiter von Platthy met „Pucur." Ritmeester Sirtema van Grovestins werd ne gende met het paard „Godard", een jong paard, dat hij nog pas een half jaar berijdt, maar dat buitengewone vorderingen maakt. In dezen wedstrijd waren ook vijf extra- prijzen voor burgerruiters uitgeloofd en de heer Pasman uit Den Haag verwierf met „White Bear", 12 fouten, den tweeden prijs hiervoor. Zooals begrijpelijk is op het gladde veld, maakten ook de andere Nederlandsche ruiters met hun paarden veel fouten, „Trixie" maakte er 12, hetgeen nog een der beste prestaties was. De zege van Luitenant Greter met „Emica" dwong ieders bewondering af en onze landge noot werd hartelijk toegejuicht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9