Over zee naar Leningrad D De Abessinische kwestie De Britsche lucht- bewapening De weerstoestand LANGS NEGEN KUSTEN Het volmachten- ontwerp Verlenging N.R.A. goedgekeurd Het nieuws van heden DE BAROMETER TENTOONSTELLING VAN DE NIEUWE FORD Showroom Houtplein 24 N.V. Haarl. Auto-Centrale VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCÉCEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZATERDAG 8 JUNI 1935 Avondblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19377 Kleine belevenissen aan boord van een Sovjet-boot Naar de jaarlijksche feestspelen Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiii| MacDonald begeeft zich naar Buckingham Palace om den Koning zijn ontslag aan te bieden BETHLEN EN GOEMBOES Te Clevedon (Engeland) is een auto-renbaan voor de jeugd geopend. In de ren wagens bevinden zich VA P.Kmotoren Fotografeeren goedkooper dan ooit! FOTO TEMPO - BREESTRAAT 6 Waarom de besprekingen der ver zoeningscommissie te Scheve- ningen worden voortgezet Sfeer gunstiger geacht Wordt heden in den Senaat behandeld Betoogingen van oud- f r on ts tri j der s wm Om duikers voor de marine op te leiden heeft de Duitsche marine-leiding een ver ouderd vaartuig als school ingericht. Oefeningen in de haven van Kiel Regeering heeft in het loopende begrootingsjaar 1300 vlieg tuigen besteld Een „wonder geschut Roosevelt gemachtigd codes goed te keuren, die vrijwillig door industrieën zijn aanvaard Rome en Berlijn Toenaderingspogingen schijnen gunstig verloop te hebben De NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT zal op Tweeden Pink sterdag en Dinsdagmorgen NIET verschijnen. DE DIRECTIE DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Kans op vast weer niet groot Alle modellen en alle kleuren NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Bijzondere correspondentie) Op een laten Zaterdagnamiddag lijkt de Hamburgsche haven van Sankt Pauli tot Roxhöft uitgestorven. Een kleine stoo- mer brengt nog enkele menschen naar hun huis op, den anderen oever en zet bij de laatste aan legplaats een eenzamen reiziger aan wal, die nog een langere vaart voor den boeg heeft en deswege op zoek gaat naar de „Jan Rudzutak die hem over de Oostzee naar Leningrad zal voeren. K. L. M. en Deruluft verslinden den afstand AmsterdamLeningrad in twaalf uur, de trein doet er 53 uur over en de „Jan Rudzutak" heeft van Hamburg uit vier dagen noodig. Want deze boot van de Sovtorgflot (Sovjet-handelsvloot) is een groote vrachtstoomer, die slechts een vijftigtal passagiers gastvrijheid bieden kan en die minder voortvarend is dan de veelgeprezen volkscommissaris, aan wien het schip zijn naam ontleende. Een roode vlag met hamer, sikkel en ster wijst opvallend den weg tusschen de loodsen en zoo zet ik na 'n korte wandeling mijn eerste stappen op den trillenden bodem van dit stukje Sovjet republiek, waar de Russische geest onmiddellijk beslag op me legt. Het begint bij den steward, die uitsluitend Russisch spreekt en dus onder de vreemdelingen voor een zwijgzaam man door gaat en bij den kapitein, een zeer jonge man, die dag en nacht in zijn comfortabele kajuit vertoeft. De passagiers vormen eên bonte schare. Een Zuid-Amerikaansche familie met drie brui ne, ondernemende spruiten gaat zich in Rus land vestigen op hoop van zegen. Twee lange Pinnen doen hetzelfde en een Duitsch acroba ten-echtpaar hoopt spoedig Leningrad en Mos kou op stelten te zetten. Een Russische zange res die meer dan tien jaar door West-Europa zwierf, zoekt, door heimwee gedreven, haar va derland weer op, doch wordt door de Russische vrouwen met een zekere achterdocht bejegend als een halve vreemde, als een egoïste, die de jaren van ontbering is ontvlucht om in betere tijden terug te komen. Ook zij zelf voelt dit zoo en constateert, dat deze sovjetvrouwen intens burgerlijk zijn. Onder de Russen zijn een vijftal families met ieder een heel kind, dat door vader en moeder om strijd wordt aanbeden. Deze eer ste en tweede klasse-passagiers, die geen van allen tot de arbeidersklasse behooren, keeren na een afwezigheid van twee tot vijf jaar naar het vaderland terug. Zij zingen nu en dan een sentimenteele wijs, versmaden alles wat geen volkslied is om hierdoor hun zuiverheid in de leer te manifesteeren, doch laten zich aan tafel in optima forma bedienen door de twee witte waiters, die hun onderdanige dienaren zijn. Een van hen verdenk ik er van een lid te zijn van de oude aristocratie. Hij serveert meteensloome voornaamheid en een vermoeide gelatenheid drukt zijn oogen half dicht. In een gesprek geeft hij óntwijkende antwoorden maar hij doet het in het perfecte Fransch van den vroegeren Peters- burgschen adel. Vier dagen lang zal ik dit gezelschap in al zijn asp.ecten aanschouwen, varend langs de kusten van Duitschland, Denemarken, Zweden, Letland, Estland, Polen, Litauen, Fin land en Rusland. Aanvankelijk zijn de towaritschi gesloten en terughoudend, doch een simpele kennismaking is voldoende om de heeren vriendelijk, voorkomend en zelfs hartelijk te maken. De dames zijn iet- Wat hooghartig en zooals de zangeres opmerkte, nogal burgerlijk. Zij beoefenen om zoo te zeg gen het communisme met de benepenheid van een bourgeois en hun hooghartigheid is kenne lijk een vorm van minderwaardigheidsgevoel, dat zich trouwens ook uit in een onbedwingbaren lust om viermaal per dag van toilet te ver wisselen. Een Russisch collega, een scherpzin nig en sarcastisch heerschap, weet voor dit al ias aannemelijke verklaringen te vinden. Al deze menschen, zoo meent hij, leven nog in een overgangsperiode. Zij vreezen nog te zeer ge hecht te zijn aan het verleden, dat zij nog even gekend hebben en haasten zich naar een toe komst, die slechts geleidelijk aan te bereiken is. Zij zijn zwak en fanatiek en zoeken nog een houding. Bij de jeugd is dit anders. Die kent het kapitalisme alleen nog uit de boeken en dat er ooit een Tsaar in het onafzienbare Winterpaleis heeft gewoond, is voor de jeugd van thans een belachelijke legende, die men met moeite als een historisch feit accepteert.... Onder een prachtige zon glijdt de ,,Jan Rud zutak", die den nacht gebruikte om het kanaal van Kiel af te varen de Oostzee binnen. Een half uur lang legt hij aan buiten de sluizen om den passagiers gelegenheid te geven tabak, siga retten en chocolade in te slaan. Een snel en winstgevend bedrijfje werken de Duitsche koop lieden af, die hun handwagentjes in minder dan geen tijd uitverkoopen. Men voert deze goederen rustig de Sovjet-republiek binnen en zoo heb ik biet vergeefs op de doorreis naar Hamburg met hand en tand een kist sigaren verdedigd tegen de barbaarsche aanvallen van douane-ambtena ren, die meer dan eens hun schermende han den naar de goede tabak hebben uitgestoken. Maar thans staat de kist vertrouwelijk en troost rijk in m'n kast in de cabine en vele dagen lang zal dit cultuurgoed mij laven onder den wijden hemel van Leningradais het maar niet tot mij door wil dringen, dat deze glanzende stad wordt bevolkt en beheerscht door een grauwe massa van drie millioen, die op het middaguur als een lawine de straat overstroomt. Maar ik loop ongeduldig vooruit. We zijn nog steeds op de Oostzee en links en rechts zijn langzaamaan de laatste streepjes land verdwenen. Wat wij een binnen zee plegen te noemen, is een onafzienbare wa tervlakte, door een lichten golfslag bewogen. Soms, bij stormweer, raast de Oostzee als onze norsche Noordzee; nu, bij deze rust, lijkt zij de Middellandsche Zee onder een Italiaansche zon doch met een permanente verkwikkende bries en tegen den avond, vóór het Westen gloeit van een koperen lucht, buigt hier en daar een dol fijn met een langzamen sierlijken zwaai uit het gladde water op. Dit zijn de verrassingen die den langen dag bekorten, maar zij zijn niet de eenige. Viermaal per dag vereenigen we ons aan den disch en voor den vreemdeling is iedere maaltijd een verrassing op zich. De Russische keuken gaat zich weliswaar niet te buiten aan geraffineerde culinaire combinaties, maar zij verstaat de kunst voortdurend te varieeren en ik herinner mij niet in die vier dagen tweemaal hetzelfde gerecht genoten te hebben, de maal tijden zijn niet alleen gevarieerd, zij zijn ook overvloedig en als het waar Is, dat deze over vloed ook buiten het tourisme is waar te nemen, dan heeft de Russische arbeider geen klagen. Op de boot zelf is er nauwelijks verschil in huis vesting en voedsel bij hooger of lager perso neel, zoodat hier de communistische gedachte zoo sterk mogelijk is doorgevoerd. Dit kwam o.m. ook tot uiting op een feestavond, die voor het geheele personeel was georganiseerd en waarop ook de passagiers vriendelijk waren uitgenoodigd. In het ruime ontspanningslokaal der matrozen kwamen allen bijeen. Een enorm borstbeeld van Lenin beheerscht de ruimte. Portretten van Sta lin, Molotof, Rudzutak en Kirow (met rouwlin ten getooid) hangen tegen de wanden. Een jonge matroos heeft de leiding. Na de matrozen, die zich tijdens de reis het best onderscheiden had den, te hebben gehuldigd, las hij de namen voor van hen, die hun talenten zouden gaan demon- streeren. Een paar kleine meisjes reciteerden ge dichtjes die den lof zongen van de kinder-ihter- nationale; twee vrouwelijke passagiers gaven een lied ten beste en huppelden een dansje; een keukenmeisje zong natuurlijk en gevoelig eek volkslied, begeleid door guitaren en de conferen cier brulde een feilen dialoog tusschen een rech ter en een armen man, die onder het applaus van het auditorium den wetgeleerde verweet, dat er geen slechte en arme verdachten zouden bestaan, als de overheid alle menschen gelegen heid gaf zich te ontwikkeen. De naïeve en op gewonden declamatie viel buitengewoon in den smaak bij de geestverwante toehoorders, die tot slot van den avond een rustig dansje maakten met de bemanning. Erkend dient te worden, dat alle communisten verrukt waren over het verloop van den avond en hun vreugde met een blijmoedige openhar tigheid demonstreerden. Voor een niet-geestver- want echter was dit alles uitgesproken verve lend en alleen als curiositeit interessant, even als de scheepskrant, voornamelijk bestaande uit ingezonden stukken, die meeningen verkondigen als deze: dat het schip beter schoon gehouden moest worden en dat het onjuist was de passa giers op den feestavond te inviteeren. Wat de eerste klacht betreft: de boot werd dagelijks af- gespoten en opgepoetst, zoodat er geen onge rechtigheid te bekennen viel. Uit klachten als deze evenals trouwens uit alle doen en laten der overtuigde communisten, sp^ak een zekere gefor ceerdheid en flinkheid, een zucht tot uitblinken in broederlijkheid en andere communistische deugden. Misschien leek dit ook maar zoo, om dat een kleine gemeenschap als die van een Oostzeeboot geen nadrukkelijke verbroedering verdraagt, waar die immers reeds uiteraard aan wezig is. In Leningrad, waar deze kleine propor ties geweldiger afmetingen zullen krijgen, zullen zij ook een dieperen indruk achterlaten en door vele andere verschijnselen begeleid worden. Wat VERWACHTING: Krachtige tot ma- tigen, later verder afnemende Westelij- ke tot Zuidelijken wind, afnemende be- j§ wolking, weinig of geen regen in het H Westen, in het Oosten nog kans op re- genbuien, iets warmer overdag. Hoogste stand: 767.8 te La Coruna. ÊE Laagste stand: 740.5 te Lerwick. Zon op van. 4.42, onder n.m. 9.16; Licht op nan. 9.46; Maan op v.m. 12.06, onder 1 u. nan. Eerste kwartier 9 Juni 7.09 v.m. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ zich hier afspeelde, was slechts een inleiding tot de dertien dagen in Leningrad, waarvan er tien gewijd zullen zijn aan de jaarlijksche Feest spelen en belangrijke excursies, terwijl wij een drietal dagen zullen benutten om op eigen ge legenheid indrukken te zoeken in de millioenen- stad. e zorgen van de „Intourist" (het inter nationale reisbureau van de Sovjet-Unie) omgven den bezoeker van de U. S. S. R. als het ware dag en nacht. Deze perfecte orga nisatie, die in de voornaamste steden haar eigen hotels heeft en voorkomende agenten tot uw beschikking stelt, vertroetelt den bezoeker als een kind. Zij zorgt voor uw theaterbiljetten, verschaft u een boekje met bons, waarop ge kunt slapen, eten en autorijden, begeleidt u des- gewenscht om alle moeilijkheden met de Rus sische taal (en die zijn vele) te ondervangen. Ik voor mij ben in handen gevallen van een kordate jongedame, die men tien tegen een voor een Fran?aise zou houden. Zij heeft zoo juist de universiteit verlaten, spreekt vlot Fransch, En- gelsch en Duitsch en vertelt op onzen eersten rit honderd uit over het leven van Rembrandt, van wien Leningrad na Amsterdam de volledigste collectie werken be^it. Natuurlijk kent zij haar vaderstad op een duimpje, want de employé's van de Intourist willen een zoo gunstig moge lijken indruk geven van het leven in de Unie. Dit is ook de bedoeling van de Feestspelen, die om beurten in Moskou en Leningrad worden gegeven (en waarop de muziek, het ballet, de opera, het theater en de film vertegenwoordigd zijn), opdat men weten zal, hoe de kunstenaars in het nieuwe Rusland werken, hoe de kunst door de regeering wordt bevorderd en hoe zij een element in het openbare leven vormt. We zullen gelegenheid hebben dit alles van nabij te beschouwen tijdens de feesten die van 1 tot 10 Juni zullen plaats hebben. De drie dagen die ons resten, zullen de stad en 't leven onze volle aan dacht vragen, zoowel het nieuwe Leningrad als het oude St. Petersburg, de glanzende metropool van een ontzaglijk land dat 189 nationaliteiten en 160 millioen inwoners telt, het land van de zonnige Krim en de booze Liberische taiga's, waar sinds eeuwen legendarische dorpen verlo ren liggen en die van tijd tot tijd de geografie verrijken met plotseling ontdekte gehuchten, waarvan de namen telkens weer herinneren aan Toerbsk en of Novgorod BOEDAPEST, 8 Juni. (Reuter). De zaak Bethlen contra Goemboes, betreffende Eek- hardt, is, nadat verklaringen waren gewisseld, gesloten verklaard. Klapcamera 6x9, Anastigmaat F 4,5 18.75 Prima metalen rolfilmcamera2.50 Metalen statieven 1.65 Rundlederen tasschen voor boxen 0.90 Pluche gevoerde klapcameratasschen 1.50 Goed, goedkoop en vlug afwerken voor ama teurs. Elke order 's morgens vóór tien uur opgegeven, wordt denzelfden dag uitgevoerd 2en Pinksterdag geopend van 91 uur! MILAAN, 8 Juni. Het gisteren door de Italiaansch-Abessinische verzoeningscommissie genomen besluit haar verdere zittingen te Schevêningen te houden, wordt in politieke kringen beschouwd als een concessie aan dat deel van de buitenlandsche pers, welke de vrees heeft geuit, dat de gedelegeerden in een Italiaansche stad onder invloed van een der partijen zouden komen, aldus meldt „United Press" aan de „Tel." Italië heeft toegestemd in verplaatsing der besprekingen naar een neutraal land, om daardoor te bewijzen, dat die vrees ongemo tiveerd is. Een andere reden, waarom de Abessinische vertegenwoordigers Scheveningen hebben voor gesteld is, dat deze badplaats vlak bij het Haagsche arbitragehof is gelegen, hetgeen zij beter achten dan een stad, die dicht bij Genève ligt. Zij meenen, dat de Haagsche sfeer gun stiger voor onderhandelingen is dan de Ge- neefsche sfeer. Voorts zijn zij van oordeel, dat de organi satie van het Haagsche hof betere diensten kan bewijzen dan de organisatie van den Vol kenbond. De Abessinische gedelegeerden hebben hun voldoening uitgesproken over de tegemoet komende houding van Italië. Verder werd over de hedenmiddag gehouden zitting der com missie slechts medegedeeld, dat de werkzaam heden in een goeden geest worden gevoerd. Naar de „Morning Post" meldt, heeft gis teren een langdurige bespreking plaats gevon den tusschen den Italiaanschen zaakgelastigde te Londen, Vitetti, en ambtenaren van het Foreign Office, inzake het Italiaansch-Abes- sinisch conflict. De Engelsche regeering stelt krachtige po gingen in het werk, het geschil tot een oplos sing te brengen. Den Italiaanschen vertegen woordiger heeft men opnieuw de verzekering gegeven, dat de beschuldigingen der Italiaan sche pers tegen Engeland geheel ongegrond zijn. Aan de andere zijde heeft Italië aan de Engelsche regeering medegedeeld, dat de Italiaansche perscampagne in het vervolg bin nen bepaalde grenzen zal worden gehouden. PARIJS, 8 Juni (Reuter). Het wetsontwerp inzake verleening van speciale volmachten zal hedenmorgen in den Senaat worden behandeld. De Kamer heeft besloten vanmiddag wederom bijeen te komen voor het niet zeer waarschijn lijke geval, dat de Senaat wijzigingen in het ontwerp zou willen aanbrengen. „Wanneer Laval de meerderheid eener natio nale unie heeft bereikt", zoo schrijft de „Echo de Paris", dan wil dit niet zeggen, dat men bij rechts en bij het centrum met de samenstelling van het kabinet tevreden is. Men kan Laval vertrouwen schenken, daar hij reeds vroeger bewezen heeft een actief en loyaal minister-president te zijn." De „Matin" is van meening, dat Lavai's tak- tiek goed is geweest. De gevaarlijke klip is om zeild, het regeeringsschip kan thans rustiger vaarwater opzoeken. De „Ere Nouvelle", het blad van Herriot schrijft, dat deze er het parlement op heeft ge wezen, dat het niet het recht heeft, onder welk voorwendsel ook, aan de regeering de middelen te onthouden, die zij voor de handhaving van den franc verlangt. De voorrechten van het par lement zijn daarentegen niet in het gedrang ge komen. De „Populaire", het blad der socialisten, schrijft, dat de regeering thans door noodveror deningen ontzaglijke besparingen zal doorvoeren om het begrootingsevenwicht te herstellen. PARIJS, 8 Juni. Tienduizend leden der natio nale vereeniging van frontstrijders hebben gis teravond op een massameeting tegen iedere inbreuk op de rechten der oorlogsslachtoffers protesteerd. Het te Brest bijeengekomen congres van de rechtsche frontstrijdersbonden heeft daarentegen een motie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat ingeval aan alle 'Franschen offers zouden moeten worden opgelegd, de oud-frontstrijders hun plicht zouden weten te doen, in het belang van de saneering der financiën, doch hiertoe waren zij nog slechts dezen eenen keer bereid. ,99 LONDEN, 8 Juni. (Reuter). De marine medewerker van de „Daily Telegraph" meldt, dat de Engelsche vliegtuigindustrie in ver band met het luehtbewapeningsprogramma op het oogenblik een buitengewoon groote activiteit ontwikkelt. Tijdens het loopende begrootingsjaar is op dracht gegeven voor den bouw van in totaal 1300 nieuwe militaire vliegtuigen, in de eerste plaats gevechtsvliegtuigen, jacht-eendekkers voor veel zijdig gebruik, vliegtuigbommen, bommenwer pers en zware nacht-bombardementsvliegtuigen. Het aantal van 1300 nieuwe militaire vliegtui gen zou in het volgend jaar nog aanzienlijk worden overschreden. De marine-medewerker schrijft voorts over 't nieuwe „wondergeschut", dat het meest effec tieve antwoord op luchtaanvallen van geringe hoogte vormt, dat tot dusver is uitgevonden. Het betreft hier een machinegeweer van zwaar kaliber met verscheidene loopen, dat ongeveer 100 zeer explosieve granaten per minuut afvuurt. De schotwijdte overtreft verre den afstand, waarop een torpedovliegtuig met succes een aan val op een oorlogsschip kan doen. De stroom van granaten vormt een spervuur, waar geen vlieg tuig doorheen kan dringen. WASHINGTON, 8 Juni De door de regee ring ingediende voorstellen tot verlenging van de N.R.A. tot 1 April 1936 zijn gisteren door het Huis van Afgevaardigden aangenomen Zooals bekend houden deze voorstellen in, dat het geraamte van de oude N.R.A. zal blijven be staan om onder meer een onderzoek in te stel len naar den invloed, dien de N.R A.-codes heb ben gehad op de werkloosheid, de loonen en de prijzen. Bovendien zal een onderzoek naar de tegenwoordige toestanden worden ingesteld. Roosevelt wordt verder gemachtigd tot 't goed keuren en bindend verklaren van codes, die vrij willig door afzonderlijke industrieën zijn aan vaard. De voorstellen zijn thans aan den Senaat doorgezonden. Tevoren had het Huis van Afgevaardigden besloten, met 280 tegen 100 stemmen, dat de voorstellen onmiddellijk behandeld zouden wor den en dat het debat beperkt zou worden tot één uur. In een persconferentie heeft president Roo sevelt verklaard, dat alle vrijwilige codes in overeenstemming moeten zijn met de anti- trustwetten. LONDEN, 8 Juni. De Romeinsche correspon dent van de Daily Telegraph" meldt, dat de be sprekingen tusschen Rome en Berlijn een gun stig verloop hebben en dat men er zeer waar schijnlijk in zal slagen een formule te vinden, die zoowel Hitier als Mussolini bevredigt ten aanzien van de toekomst van Oostenrijk. Men neemt aan, dat ook de andere mogendheden met een dergelijke formule accoord zullen kun nen gaan. Uit Belgrado wordt gemeld, dat men in wel ingelichte kringen van meening is, dat het be zoek van generaal Goering aan Zuid-Oost Euro pa ten doel heeft te komen tot een anti-Bolsje wistisch pact tusschen Duitschland, Polen, Oos tenrijk, Hongarije, Bulgarije en Joego-Slavië. Tot nog toe zou Goering echter weinig succes heb ben geboekt en vooral in de Slavische landen weinig instemming voor zijn plannen hebben ge vonden. Groote activiteit in de Britsche vliegtuigen industrie. Verlenging N.R.A. door Huis van Afgevaardig den goedgekeurd. Duitsche toenaderingspogingen in Zuid-Europa. Verdubbeling van den Indië-dienst. Loonbijslag in het landbouwbedrijf. O In de laatste dagen is er in den algemeenen weerstoestand in West-Europa een belangrijke wijziging gekomen, die weliswaar niet heeft geleid tot mooi, vast weer, maar die niettemin in zoo verre de beteekenis heeft van een groote verbe tering dat hiermede hoogstwaarschijnlijk een einde is gekomen aan de gewone voorzomer periode vanveelvuldige Noordenwinden, die door aanvoer van koude lucht uit het hooge Noorden het bekende gure weer veroorzaken. De voort durende aanvoer van koude, polaire lucht heeft nu plaats gemaakt voor dien van vochtig-warme lucht uit Zuidelijker streken. Deze verandering brengt weliswaar mede, dat het weer onstandvastig en regenachtig is ge worden, maar de temperatuur is hooger gewor den en het weer heeft eindelijk een zomersch karakter gekregen, dat het waarschijnlijk verder wel zal behouden. De voorzomer met veelvuldig guur weer is hiermede zeer waarschijnlijk afge sloten en de zomerweer-periode met losser, voch tiger en warmer weer, met sterk afwisselende bewolking, Zuidwestenwind en snelle verande ringen schijnt nu begonnen te zijn. Door deze verandering in den algemeenen weerstoestand is het weer met de Pinksterdagen min of meer in het gedrang gekomen en voor zooveri de naaste veranderingen te overzien zijn, is de kans op vast weer met deze dagen niet groot meer. (Nadruk verboden). Stand op Zaterdag 1 uur n.m.: 761.0 Vorige stand: 760.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 1