Bufferstaat in Noord-China? New-Yorksche Beurs N TROUWE KLANT De Synode van Augsburg ZATERDAG 8 JUNI 1935 Gele generaals aan het confereeren Nieuwe slag voor den tuinbouw Hoeden in Perzië Tibor von Eckhardt Japan wil Noord-China geheel „bevrijden" van den invloed van Nanking Een manifest aan de kerkelijke gemeenten Uitvoer van komkommers naar Duitschland stopgezet VALSCHE MUNTERS GEPAKT Zij hadden pas één rijksdaalder kunnen uitgeven Opium in beslag genomen Aardappel-vervoerregeling Nederlandsche scholieren in Brussel Uitzending Springprocessie te Echternach Douglas-vliegtuigen op Waalhaven Audiëntie Minister van Econo mische Zaken [De reis van de K18 Academische examens Examens L.'O. Nuttige handwerken Lich. Oefening M.O, Apothekers-assistent Heffing op boter Tabaksveiling Uiterst beperkte handel koersen in reactie; later herstel over de geheele linie. WISSELKOERSEN AM ERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 7 Juni FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN TOKIO, 7 Juni. (Reuter). In di plomatieke kringen alhier is men van oordeel, dat het Japansche le ger in Noord-China een uitgebreide bufferzone tusschen Mansjoekwo en China wil vestigen. Het bestuur dezer zóne zou meer los van Nanking moeten staan en eerder samenwerken met de Japansche autoriteiten. Het agentschap Sjimboen Rengo meldt, dat de toegang tot het gebouw van den Generalen Staf en van het ministerie van Oorlog te Tokio vamaf Vrijdag nog slechts is toegestaan met bijzonder verlof en na strenge contróle, aangezien deze beide lichamen druk met werk bezet zijn. Inmiddels worden de laatste toebereidselen getroffen voor de beslissende onderhandelingen in Noord-China. Kolonel Kita, de chef van de afdeeling China in den Generalen Staf, ver trekt nog heden met nieuwe instructies naar Tientsin, waar een conferentie zal plaats heb ben met generaal Oematsoe, den bevelhebber van de Japansche troepen in Noord-China. Aan deze bespreking zullen deelnemen gene raal Isotani uit Sjanghai, en de Japansche kolonels Sakai, Takahasji en Giga, Generaal Isotani heeft gewezen op het vast- beraden besluit van Tokio, om den toestand in Kwantoeng en Noord-China definitief op te helderen. Hij constateerde, dat Noord-China geheel be vrijd moet worden van Nanking's invloed. Tsjang Kai Sjek en Tsjang Hsoe Liang hou den zich, aldus de generaal, nog op den ach tergrond, maar om hen bekommeren wij ons niet. Het blad „Tokio Asahi Imboen" verklaart met nadruk, dat een ultimatum aan Nanking verwacht kan worden. De verwijdering van de Chineesche generaals Ho en Yoe met al hun troepen uit Noord-China zal worden ge- eischt, alsmede de ontbinding van het mili taire Chineesche comité en van alle organi saties der Kwo Min Tang. PEKING, 7 Juni. (Reuter). In de provincie Tsjahar houden Japansche en Mandsjoerljsche troepen sinds eenige dagen manoeuvres, waar aan wordt deelgenomen door het derde regi ment veld-artillerie uit Nagoya. De te Augsburg gehouden Synode van de Belijdeniskerk is gisteren geëindigd, zonder dat het aangekondigde manifest, waarin de Belij deniskerk zich „vervolgde kerk" zou noemen, is verschenen. Wel zal a.s. Zondag in de evan gelische kerken een verklaring worden voor gelezen, maar daarin zal niets staan over ver volgingen der kerk van staatswege. De toon van de besprekingen is gematigd ge weest en Reuter's correspondent, die de bij eenkomst heeft bijgewoond, constateert, dat de eenheid in de Belijdeniskerk aanmerkelijk is toegenomen. Dat is vooral te danken aan on derlinge besprekingen tusschep de voornaam ste leiders; de bisschoppen Meiser (Beleren), Marahrens (Hannover), Wurm (Wurtemberg), Zanber (Breslau), en de geestelijken dr. Koch (Oeynhausen)Niemöller (Berlijn-Dahlem), Schacht, de officieele waarnemer, die van mi nister Frick opdracht had de Synode bij te wonen, heeft uitvoerige a antetekeningen ge maakt, maar geen woord gezegd. Toen Reuter's correspondent hem na afloop naar zijn indruk ken vroeg, antwoordde Schacht: „Het is mi) niet vergund iets te zeggen." De Synode heeft geen besluiten genomen, maar er zal gelijk boven reeds is meegedeeld een verklaring worden opgesteld, die aan het ministerie van binnenlandsche zaken zal worden voorgeleggd, vóór zij den volgenden Zondag in alle evangelische kerken zal wor den voorgelezen. Naar de „Times" verneemt zullen in den brief aan de gemeenten de lidmaten worden aange spoord kalmte en waardigheid te bewaren en zich niet door onderdrukking of vervolging te laten verleiden tot tegenstand tegen het wettig tijdelijk gezag. Maar in denzelfden brief wor den de gemeenten er aan herinnerd, dat geen aardsche macht de kerk van haar rechten kan berooven, of haar ontslaan van de verplichting haar heilige taak onder alle omstandigheden te vervullen. Als de predikant weggevoerd wordt, moeten de lidmaten godsdienstige bijeenkomsten in hun eigen huizen organiseeren. SCHAAM JE! „Schaam je, om op en eersten schooldag zóó te vechten! Twee tanden heb je verloren!" „Nee mams, niet waar!.Die heb ik in m'n broekzak!"... Naar de „Res.bode" verneemt, is met ingang van Vrijdag de export van komkommers naar Duitschland geheel stopgezet. De gevolgen van dezen maatregel zijn niet te overzien. Voorts zou de uitvoer van tomaten in den loop der komende week eveneens aanzienlijk beperkt worden. De Rotterdamsche politie heeft gearresteerd den 28-jariger. A. R. en den 44-jarigen J. H., die ervan verdacht werden, valsche munten te vervaardigen. Een groot aantal werktuigen wer den in beslag genomen en de heeren legden spoedig een volledige bekentenis af. De politie heeft zoo snel weten in te grijpen, dat zij de daders, na de eerste uitgifte van een valschen rijksdaalder waarschijnlijk als proef bedoeld terstond pakte. Daardoor kon zij de eerste massa-productie voorkomen. De centrale recherche te Rotterdam heeft beslag gelegd op een partij opium, van eenige K. G., die in den vorm van potlooden was ver pakt. Bij het onderzoek naar de herkomst van deze gevaarlijke potloodjes heeft de politie den Chinees Ch. Ch. gearesteerd. Ter aanvulling van het reeds gepubliceerde bericht inzake het afloopen van de aardappel- vervoerregeling wordt nog óp het volgende ge wezen: De erkende handelaren, die minder dan 10.000 K.G. aardappelen in voorraad hebben, kunnen de door hen betaalde heffing toen gerestitueerd krijgen, indien zij hunne voorraden bijeen brengen tot een hoeveelheid van 10.000 K.G. of meer en voor deze hoeveelheid door een hunner als vertrouwensman, een restitu tie-aanvrage laten indienen. Uiteraard zal een kleinere hoeveelheid voor 14 Juni cok nog op de op dien datum de huidige regeling en dus ook gewone wijze gedenatureerd worden, daar pas de restitutie der heffing bij denaturatie ver valt. Voorts wordt de aandacht van belanghebben den er op gevestigd, dat tegelijk met de geheele vervoerregeling ook de regeling voor restitutie ten behoeve van liefdadige instelitngen, krach tens de crisis-restitutie-beschikking 1934 XIII (consumptie-aardappelen)komt te vervallen, zoodat de daarvoor in aanmerking komende instellingen van dien aard, die nog voorraden hebben, waarop geen restititie heeft plaats ge had, tijdig voor 14 Juni haar aanvragen daar toe moeten indienen. TEHERAN, 7 Juni. (Reuter) De Sjah van Iran (Perzië) heeft verordend, dat voortaan, in plaats van de oude Perzische hoofdbedek king hoeden gedragen mogen worden. De Sjah zelf verscheen bij de opening van het parlement voor de eerste maal zonder hoofddeksel. BOEDAPEST, 7 Juni. In verband met een Incident, dat zich in de zitting' van het parle ment had voorgedaan, heeft Tibor von Eck hardt hedenochtend den degen gekruist met den afgevaardigde Szalay. Beide tegenstanders zijn fiaarbjj licht gewond. Vrijdag is te Brussel een groep Nederlandsche scholieren aangekómen, omvattende 450 perso nen. Zij hebben een krans gelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat. We vestigen er de aandacht op, dat dit jaar dc beroemde springprocessie van Echternach op 11 Juni a.s. wedeir zal worden uitgezonden. De reportage zal dit jaar ook in het Neder land sch geschieden. Op verzoek van den Luxemburgschen Zender heeft de zeereerw. heer Anton van Welsem, pastoor te Maurik, de verzorging daarvan op zich genomen. Zaterdagavond, ongeveer 6 uur wordt het Fokker-Douglasvliegtuig PH-AKT de „Toekan" op Waalhaven verwacht. Gedurende de Pinksterdagen zal dit vliegtuig met het Douglasvliegtuig de „Rietvink" op Waalhaven voor het publiek te bezichtigen zijn- Tevensdeelt de K. L. M. op Waalhaven mede, dat op de twee Pinksterdagen bijna alle dien sten normaal- als op werkdagen zullen wor den gevlogen en circa dertig vliegtuigen, waar van het meest Dougasmachines, op Waalhaven zullen aankomen en vertrekken. De Minister van Economische Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij, be houdens tegenbericht, eiken Donderdag, te be ginnen met 20 Juni 1935, des namiddags te 2 uur, aan het hoofdgebouw van het Departement Bezuidenhoutscheweg 30 te Den Haag, degenen, die hem over zaken, voormeld departement be treffende, wenschen te spreken, zal ontvangen met dien verstande, dat in het algemeen per soonlijke bezoeken van sollicitanten naar tot zijn departement behoorende Rijksbetrekkingen, slechts kunnen worden afgewacht, voor zoover sollicitanten daartoe zijn opgeroepen en dat der halve ter ondersteuning van sollicitaties geen gebruik behoort te worden gemaakt van vo renbedoelde audiënties. De K XVIII bevond zich op 5 Juni om 12 uur 29 gr. 42 min. Zuid en 64 gr. 24 min. Oost. Op 6 Juni om 12 uur 30 gr. Zuid 68 gr. 6 min. Oost. AMSTERDAM. Cand.ex. in de wis- en natuurk. de heer F. E. Loosjes. Doet. ex. wis- en natuurk. hoofdvak: plant kunde de heer K. de Wit. LEIDEN. Doctoraal-examen rechten, de heer A. A. Land. DEN BOSCH. Geslaagd aan de Kweekschool „Concordia" de dames: P. J. J. M. v. d. Eerem- beemt. Den Bosch; M. J. E. Ennema, Bussum; J. M. J. Haaker, Haarlemmermeer: E. J. M. Korting, Den Bosch: A. V. M. Le Mire, Udenhout; M. J M. Scheffers, Nijmegen. Aan de Kweekschool Mariënburg de dames: G. Kwakman. Volendam; C. Holman, Apeldoarn; C. Kuypers, Den Bosch; R. Eykemans, Den Bosch; L. van Huiten, Waalwijk; M. van Heyst, Vlijmen. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool de heeren: L. Hornman, Tilburg; B. Janssen, Druten; H. Keizer, Tilburg; C. Mutseaers, Oss; L. Pennings, Berlicum. MAASTRICHT (Rijkskweekschool). Geslaagd de dames: E. BoUwman, Geleen; A. A. Jagers- ma, Maastricht; D. M. G. Kruik, Heerlen; F E. Meek, Maastricht; H. van Almelo, Heerlen; L. H. van Bennekom, Maastricht. NIJMEGEN Qï. Rosastichting te Neerbosch). Geslaagd de dames H. Kokkeler te Nijmegen; G. Jansen te Winterswijk; G. Kersten te Naald wijk; E. Koestal te Deventer; W. Nieuwendijk te Utrecht. HILVERSUM, 6 Juni. Aan de St. Ludgerus- kweekschool slaagden heden alle 6 geëxami neerde candidaten, t.w. de heeren A. P. A. Cle mens te Utrecht; J. C. Copini en R. I. Dams- ma te Leeuwarden; A. Feenstra te St. Nico- laasga; H. H. J. Heikens te Winschoten en A. W. v. d. Heyden te Rotterdam. AMSTERDAM. Aan de R. K. Kweekschool „De Voorzienigheid" zijn geëxamineerd 6 candidaten. Gesaagd de dames: H. M. Borghans, P. M Car- pentier, J. H. Heitbrink, A. A. M. Hetem én W. J. van Noort. AMSTERDAM, Voor de examens Lichamelijke Oefening M.O. zijn geëxamineerd 16 candidaten. Geslaagd is de heer P. E. H. van Mourik te Amers foort. AMSTERDAM. Geslaagd de heer J. A. Dijkstra, Zwolle. De heffing op boter en de vervoervergunning van buitenlandsche boter is voor de volgende week vastgesteld op 1.10 per K.G. AMSTERDAM, Vrijdag 7 Juni. De afloop der inschrijving van 16.366 pn. Su- matra-tabak was als volgt: Pn. IMPORTEUREN Doorsnee Afloop taxatie ca. ets 325 Deli MÜ./M/1 213 Deli Mjj./M/l A r118 268 516 Deli MÜ./AB/2 '67* 322 290 Deli Mij./KB/Langkat/3 305 Deli Mij./KB/Langkat/4 62 83 Deli Mij./KB/Langkat/5 ....J 337 Deli Mij./D/Langkat/1 118 Deli Mfj./D/Langkat/l A V4t lo4 564 Deli Mij ./P/2 152 215 247 Senembah Mij./S/Langkat/5 19} 24 648 Deli Mij./Deli Toewa/2A 1061 184 792 IDeli MÜ./M/3 46} 67 424 Senembah MÜ./M/431 41 560 Dell Ba Mij./Tandem/l 174 263 270 Deli Ba Mij/Tandem/la 63 102 296 Deli Mij./M&K/Langkat/l -.1 07, in7 170 Deli Mij./M&K/Langkat/l A f y/* lu' 310 Deli Mij./S&R/B/Deli/2 121} 208 786 Deli Ba Mij./Pad. Brahr./2 135} 234 721 Deli Ba Mfj./A/3 44} 53 573 Deli Mij./H/4 1 92 Deli Mij./H/5 zs5 34 761 Deli Mij./WB/2 132} 242 762 Deli Ba Mij/Pad. Tjermin/2 102} 140 245 Deli Ba Mij/Tandem/II 29} 485 Deli Mij./QM/2/A 89} 149 155 Senembah Mij./BK/1A 47} 53 530 Senembah Mij./SA/5 22 28 12 Deli Mij./L/KR/l 9 Deli Mij ./D/Langkat/KR/} 14 Deli Mij./PG/KR/l 10 Deli Mijè/S&R/Deli/KR/l 108 Deli Mij./A/KR/22 114 Deli MÜ./L/KR/2 23} 26 74 Deli MÜ./AB/KR/2 21 Deli Mij./PG/KR/2 108 Deli MU./WB/KR/2 157 Deli Mij./Deli Toewa/KR/2 215 Senembah Mij./SB/II I RQ 202 Senembah Mij./SB/III f 8y iys 397 Deli Mij./5 21} 28 23 Deli Mij./A/2BS 52 Deli Mij./A/3/BS I 344 393 Senembah Mij./TR/Deli/4 30} 45 315 Hol. Sum. Tab. MU/B3 35 43 608 SM/Sumatra/A/3 40 50 AMSTERDAM, 7 Juni. Tabak. In de heden ge houden vierde Sumatra-inschrijving werden aan geboden 16366 pakken. De Deli Mij had drie Zandbladpartijen aan de markt, waarvan de 325 pakken Deli Mij/M/1 de beste wa6, behoorlijk Zandblad, t karakter zacht, doch met gedekte kleu ren. die overwegend bruin waren. De beide an dere partijen, n.l. 3.37 pakken Deli Mij/D/Lang- kat/1 en 296 pakken dito/M&K/Langkat/I had den weinig Zandbladtype. Kleuren waren varia bel en deels dikbladdlg. De drie Zandblad uit schotpartijen (IA) waren weinig belangrijk en zooals gewoonlijk gering in kleur. Dat deze ta bakken belangstelling trekken, ligt in het feit, dat er steeds meer vraag komt naar goedkoop dekmateriaal. Vandaar dat naar kleur minder ge keken wordt en vele fabrikanten de tabakken we der gaan poederen. De Senembah Mij. brapht een mooie heldere dunbladige partij Zandblad met behoorlijk karakter, n.l. 584 pakken Senembah Mij/BK/1, ook van deze mooie partij viel de uitschotpartij, n.l. 155 pakken Sen. Mij/BK/1A in kleur erg af. De Deli Ba. Mij. had een redelijke Zandbladpartlj voorgelegd. In de 560 pakken Deli Ba Mij/Tandem/1 kwamen mooie heldere en vale sorteeringen voor. doch ook de miskleur en het roodbruine ontbrak niet. De 245 pakken Dell Ba Mij/Tandem/2 (Zandblad-uitschot) waren gering ln kleur, overwegend bruin, roodbruin en variabel. De tweede ladingen (Voetbladpartljen) leverden voor Amerika een kerncollectie. Deze partijen waren in doorsnede lichtsoortig, goed- soortig met bijna doorloopend heldere en Iets miskleurige sorteeringen. Tot de beste ladingen behoorden de 516 pakken Dell Mij/AB/2 en 564 pakken dito/P/2 en 558 pakken Senembah Mij/ P/2. De derde (Plukblad) ladingen waren gemid deld, deels dék- en ombladsoorten, terwijl de 4de en 5de afladingen meerendeels omblad bevatten en hier en daar onrijp en variabel waren. Voor de inschrijving werden ondershand ver kocht de 584 pakken Zandblad Senembah Mij/ BK/1 tot 340 ets.' aan Nederl. handelaars en werd hieruit een flinke post verkocht aan Nederl. fa brikanten. BIJ vervroegde Inschrijving werden af gedaan voor Amerikaansche rekening 558 pakken Senembah Mij/P/2. 532 pakken dito/S/2 en 282 pakken dito/S/3. De niet voor Amerika geschikte merketj (resten geheeten) werden uit de Senem- bah/P/2 gekocht door Duitsche fabrikanten, terwijl de resten uit de S/2 en S/3 gekocht wer den door dea Nederl. handel. NEW YORK, 7 Juni. Wallstreet had heden een ongeanimeerd verloop. Zoowel het publiek als de beroepshandel nemen een afwachtende houding aan, in verband met de verdere stap pen van president Roosevelt voor de voort zetting van de N. R. A. De berichten, dat over eenstemming was bereikt met de leiders van het Huis van Afgevaardigden en den Senaat om trent deze kwestie werden goed ontvangen, zonder evenwel den ondernemingslust te prik kelen. De handel was dan ook van uiterst be perkte afmetingen en gedurende het eerste beursuur werden dan ook niet meer dan 170.000 shares omgezet. Staalwaarden openden een kleinigheid hooger, in verband met de resolutie van 200 vertegenwoordigers der staalindustrie, omvattende 90 pet. der totale productie, om de N. R. A.-bepalingen te doen voortbestaan. Hier door wordt voorloopig een concurrentiestrijd vermeden en men hoopt, dat later deze bepa lingen weer bindende kracht zullen krijgen. Onder invloed van de algemeene lusteloos heid gingen de behaalde fractioneele koers winsten weer verloren. Spoorwegwaarden wa ren vaster onder leiding van Union Pacific, die ruim 1 dollar en Atchison Topeka's, die on geveer 1 dollar aantrokken. Zilverwaarden ga ven kleine koersstijgingen te zien, terwijl ko perwaarden aangeboden waren en algemeen terug liepen. Automobielaandeelen waren eenigszins onregelmatig; de verschillen waren beperkt. Petroleumwaarden bleven op peil, evenals warenhuisaandeelen, Public-utilities waren gevraagd en hooger, waarbij Amer. Tel. Tel. weer tot 127 verbeterden. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen waren vas ter, evenals equipmentshares. Chemische fond sen gaven slechts onbeteekenende koersver schillen te zien. De naderende feestdagen evenals de toestand in binnen- en buitenland, oefenden een rem- menden invloed uit op den ondernemingslust van het publiek, zoodat de omzetten tot 50.000 stuks in het vierde uur terug liepen. Niettegen staande door de meeste maatschappijen en in dustrieën de door de N. R. A.-codes vastgestel de loonen en werktijden ook na de ongrond- wettigverklaring door het Hooggerechtshof handhaven, is uit een onderzoek van de Ame rican Federation Labour gebleken, dat 1.000.000 arbeiders niet meer onder deze gunstige be palingen werken. Aanvankelijk neigden de meeste koersen lichtelijk tot reactie, waarbij de nadeelige verschillen echter tot fracties van een punt beperkt bleven. Een uitzondering vormde de tendenz voor spoorwegwaarden, die hooger noteerden in verband met de verwach ting, dat het niet waarschijnlijk Is, dat de pen sioenwet in de huidige zitting van het Con gres behandeld zal worden. Het feit, dat de wagonverladingen, in vergelijking met de vo rige week, met 34.200 stuks zjjn afgenomen, oefende geen invloed uit. Eenige specialiteiten trokken de attentie, waaronder Amer. Tel. Tel., U. S. Smelting en Allied Chemical, die een winst van 1 a 2 punten boekten. Later in den middag viel nagenoeg over de geheele linie een herstel te bespeuren in verband met dek- kingsaankoopen. Koperwaarden en aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen bleven gedrukt in de markt liggen. Een winst van 1 pet. 2 pet. werd geboekt door Amer. Tel. Tel., American Can, Allied Chemical, Rey- nolgs Tobacco, United Fruit, U. S. Smelting, Delaw. Hudson en Union Pacific. De om zetten bedroegen 590.000 shares. Slotkoersen Juni 7 6 5 Allied Chemical 149 147% 148% American Can Co. 127 126 127* American Car Foundry 14% 141^ 14 3/g American Smelting Ref. 42 41% 41% American Tel. Tel. 128% 126% 127% American Tobacco B. 86% 86 8634 American Waterworks 127/g 12% 13 Vb Anaconda Copper 14% 15Vs 15% Ass. Gas Electr. Co. Atchisoa Topeka 41% 40% 41% Baltimore St Ohio 10% 10% 10% Bethlehem Stee] Co. 25 25% 25% Canadian Pacific 10% 10% 10% Case Treshing 52% S2S/t 5334 Chase National B. 25% 24 23% Chesapeake - Ohio. 43% 43% 44% Chicago Milwaukee pre! 1% 1% 1% Chicago Rock lsL 1% 1% 1% Chrysler Motor 4434 44 45% Cities Service 1% 1% 17/g Consol Gas of N.Y. 24V8 24 24% Continental Oil 20 20 21 7 Dawesleening 353/, 36% 35% 5ya Youngieening 25% 25%2 1% Deleware Hudson 28% 27% 28 Dupont de Nemours 98% 98 98% Eastman Kodak 141V* 141 143% EL Bond Sh. Co. 8% 8 8% General Electric 25Vs 25Vs 25 General Gas EL cL A 3/g General Motors 30 7s 30% 30% Great Northern lb 16% 163/g Hudson Motor 7 7-% 7 Illinois Central 11 ll3/g ll% International Harvester 39 3872 39Va International Nickel 28% 28 28% International Tel. Tel. 8% 8 8% Kennecott Copper 17% 1818% Koninklijke Olie 41% 41%; 4172 Mc.Keéspori I'in Pi. A. Ill 112 11 c Miss. Kansas Texas 3 3 3% Missouri Pacific 1% 1% IV* Idem pref. 1% 1% 1% Montgomery Ward 25V* 25% 25% National Gash Reg. Co. 14% 14% 14% National City Bank 22% 22% 22% National Dairy Prod.G.A. 15% 15% 15% National Steel 46% 46% 47 72 New York Central 16 16% Nord American Co. 16 157/a 16Vs Norfolk St Western 172% 172 172 Novadei Pennsylvania 21% 21 21% Proctor a Gamble 48L/2 48</g 48Vs Pubi. Serv. N. L. 34% 34 34% Radio Corp. oi Am. 5Va 5% 5V* Sears Roebuck 38% 38 38% - Shell Union Oil 10% 10% ll)7/g Socony Vacuum 13% 13% .3% Southern Pacific 16% lo% 16% Southern Railway 9% 99% Standard Brands 14% 14% 14% Standard Oil oi N.-Jersey 49Vs 4o% 49 Tidewater Ass. Oil 16% 10% 11% Union Pacific 99 98 97% united Aircraft j2% 121/* 127* United Corp. A. j3/g 3% 3% United States Leather 7% 8 United States Rubber 11% 1174 12% United States Steel Corp. 32% 317/g 32% wabasb gew. A. 1% 1% 1% Westinchouse Electric. 47% 47% 47% Woolworth Building 59% 59% 59% 5 exdlv. t ex coupon ex claim bieden i gedaan en laten. Dit zfjn gedane slotkoersen, geen bied. (slot) koersen Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens in grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaao tnotivearen. 1 Juni 6 Juni NEW-YORK, 7 Juni 7 Juni 6 Juni Brussel 16.99 16 99% Oslo 24.75 24.87% Rome 8.29 8.27 A'dam 67.90 67.65 Madrid 13.73 13.66 Londen 4.92% 4.943/, Bern 32.77 32.65 Parijs 6.62% 6.59% Weenen 19.00 18.85 Berlijn 40.60 40.54 7 Juni 6 Juni Suiker Juli 2.37-38 2.36-38 Jan. Sept 2.43-45 2.42-43 Mrt. Dec. 2.49-50 2.48-50 CtCuba Suiker (nieuw contract) slot NEW-YORK, 7 Juni 7 Juni 6 Juni 2.31-35 2.33 3.35 3.35 Juli 2.35-36 Sept 2 40-41 Mei 2.43-44 Rubber Standaard Juli 12.62 Sept 12.75 Oct. 12.79 2.35-37 Dec 2.18-19 2.18-20 2.40-U Jan 2.20-21 2.20-21 2.45-44 Mei 2.25-26 2.25-26 12.55Dec. 12.90 12.68 Jan 12.y9 12.74Mrt 13.16: Mei 13.32 12.87 12.94 13 10: 13.26 Katoen Loco 11.80 11 90 Dec. 11.15-16 11.28-29 Juni 11.43 11.53 Jan. 11.17-18 11.31 Juli 11.45-46 11.53-36 Febr 11.20 11.34 Aug 11.34 11.45 Mrt. 11.24-25 11.37-39 Sept 11.23 11.35 April 11 27 11.39 Oct 11.13-14 11.25-26 Mei 11.30 11.42 Nov. 11.14 11.26 Tarwe Roode Winter loco 93% Harde Winter loco 101s/* Tin Loco 50.50 51.00 Juli 50.30 Koffie (Rio) (Santos) 94% 103 50.80 Juli 5.15 5.15 Juli 7.75 7.75 Sept 5.27 5.27 Sept. 7.82-83 7.83 Dec 5.38 5.38 Dec 7.89 7.89 Mri 5.46 S.46 Mrt. 7.94 7.94 Mei 5.53 5.53 Mei 7.98-99 8.00 7 Juni 6 Juni Tarwe Haver Juli Sept Dec. 82%-»/* 83-8 ji/s 85%-Vs 84% -84 84%-»/* 8o% Juli 35 Sept. 327/g Dec. 35% Mais Kogge Juli Sept. Dec. 80% '4% 63Vs 80% 75 63'/* JUli 47 Sept. 48% Dec. 52 Reuzel Loco 13.52% Juli 18-bO Sept 13.47% Oct. 15.32% Dec. lz.65 13.45 13.42% 15.45 13.35 X2.b7% 7 Juni 6 Juni Tarwe Juli 83% 83% CHICAGO, 7 Juni 7 Juni 6 Juni 353/g 48% 5U-497/8 s27/g Duluth Lijnzaad Juli 1.63V] 1.64% Sept. 1.62% 1-63 /s WINNIPEG, 7 Juni 7 Juni 6 Juni Gerst Juli 41V] 42% Oct. 4c Vs 49% Rogge Lijnzaad Juli 444/8 443/g Juli 1.2 c 4/2 1.25 Oct. 46 4ö4/4 Aug. 1.25 V] 1-25 Haver Juii 40% Oct. 3o V] 41% 3b GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 7 Juni. Tarwe: Juli 5/4 5/8, Oct. 5/5 1/8, Dec. 5/5 3/8. (Medegedeeld door Simoons Co., A. van Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie 187%—188% Aku 82 3/8—32% Anaconda 91/169 Beth. Steel 15% U. S. Steel 19% Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie 188%—188% Philips 262 Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: L. van Hennik, Rotterdam, Essenburgsingel 109 Een oniwerp-accoord is gedeponeerd ter Griffie, Rechtbank Rotterdam'. Indiening der schuldvorderingen uiterlijk ll Juni 1935 bij den bewindvoerder mr. A. Scbadee, Rotterdam. Raadpleging en beslissing over het aangebo- den acooord 26 Juni 1935 des middags te 12 uur in het Gerechtsgebouw, Rotterdam. Failliet verklaard: A. Leser, Amsterdam, Jodenbreestraat 17 II. G de Jong. Amsterdam, Czaar Peterst. 41 I. 5 Juni: N.V. Hoilandsche Fabriek van Rook vrije brandstoffen, Rotterdam, Kelleweg 36. J. C'. van der Linden Jr., handelaar in bouwstoffen, Rotterdam, Oostzeedijk 121. W. v. d. Torre, Hillegersberg, Jacob Marls- plein 4. 6 Juni: W. Volkers, klompenhandelaar, Den Helder, Gravenstraat 21. L. Hendriks zonder beroep Arnhem, Roer- mondspleln 10. C. M. P. Klysely, Nijmegen, Dominicanen- straat 57, handel drijvende Augustynenstraat 6. M. Ch. L. Klysely, Nijmegen, Dominicanen- straat 57, handel drijvendende Augustijnen straat 6. J. Willemsen Jr., zonder beroep, Hatert gem. Nijmegen, Heiendaalschelaan 284. C. van der Velden, handel ln huishoude lijke artikelen, Millingen. G. Bongers, Oosterbeek gem. Renkum, Noorderstraat 10. P. Nout, Rijswijk gem. Maurik. A. D. Kllsdonk, bakker. Nijmegen, Priem- Stl'ELELt 16 G. J. van Wessel, metselaar, Dldam, A. 87. Sikke Dijkstra, reiziger, Leeuwarden, Steinstraat 58. A. M. Poort, winkelier in galanterieën, Harlingen. B. Bergsma voorh. veehouder te Veenwoud- sterwal thans arbeider, Mantgumr. Jan G. Jonker, fouragehandelaar-winkelier. Roordahuizum. W. L. A. Manders, kapper, Velden. A. Martens, timmerman en aannemer, Ven- ray-Leunen. G. Balieu, koopman, Heerlen, Schaesberger- weg 52. J .Ph. Westerweel, drukker, Zutphen. Vernietigd na gedaan verzet het failllsement van: G. A. Mattyssen, Angeren gem. Bemmel D2. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van: Jos. Cryns, koopman, Amsten- rade; Joz. Rob. Orbons, monteur, Heerlen; J. Stoeten, Tiel. Hoogelnde 22; H. W. Harmsen, Arnhem; J. A. Cornelissen. Nijmegen; A. H. F. van Soest, Arnhem; W. H. van Hilst, Amsterdam; N.V. Handel Mij. „Toscana", Amsterdam. Vernietigd het fallissement van D. Rooker, Nunspeet. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN. Aangekomen 6 Juni: Douglas, s., Goole; Tamworth, s., Newport; Escaut, m. s., Rotterdam. 7 Juni: Achilles, s„ Hamburg; Clytoneus, s., Java; Sukhona, s.. Leningrad (voor Zaandam); Emsworth Manor s., Llaneily; Gunda, s„ Archan gel (voor Zaandam); Hercules, s.. W.-Afrika; rieworth, s„ Newcastle (voor Velsen); Nina Bor- then, tank, Constanza laatst Antwerpen; Tartary, tank, Yarmouth (voor Zaandam). Vertrokken 6 Juni: Bretland, s., Bayonne; Sheaf Lance, s., Port Talbot; Trompenberg, s.. Kemi; Trude Schunemann, s., Rotterdam; Rans- dorp, m.s., Hoboken; Aruba, s. Blytb. 7 Juni: Kurikka s., Wast; Ek, s„ Oslo; Es caut, m.s., Parijs. AMSTERDAM. Aangekomen 6 Juni: Douglas, Goole, stukgoed en steenkolen, Handelskade, Gebr. Scheuer: Hm worth, Newport, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij; Escaut, Rotterdam, stukgoed, Javakade, Wm. H. Miiller Co. 7 Juni: Achilles, Hamburg, stukgoed, Su- matrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Clytoneus, Java, stukgoed. Borneokade, Meijer ia Co.'s Scheepv. Mij; Batavier, ma., Gouda, edig, Bor neokade, Salomon's Kustvaartbedrljf; Emsworth Manor, Llaneily, steenkolen, Ertskade. Fumess; Hercules, W.-Afrika, stukgoed, Handelskade, Hol- land-Afrika Hjn; Nina Borthen, Constanza laatst Antwerpen, petroleum, Petroleumhaven, Fumess. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. ACHILLES, 7 Juni van Hamourg te Amsterdam BENNEKOM, uitreis, 5 Juni te Cristobal. CALYPSO, 6 Juni van Livorno naar Napels. COLOMBIA, 6 Juni van Curasao naar Puerto Cabello. CRYNSSEN, 6 Juni n.m. 10 uur van Madeira naar Plymouth. FAUNA, 6 Juni van Messina naar Palermo. GANYMEDES, Middl. Zee naar Rotterdam, pass. 6 Juni n.m. 11 uur Ouessant. JUNO, 6 Juni van Vigo naar Lissabon. MEROPE, 6 Juni van Huelva te Lissabon. ORESTES, 7 Juni van Amsterdam te Rotterdam ORPHEUS, 6 Juni van Oporto naar Vigo. RHEA, 6 Juni van Lissabon te Oporto. TELAIyJON, 7 Juni van Amsterdam te R'dam. ULYSSES, 6 Juni van Varna te Constanza. VULCANUS, 7 Juni van Amsterdam te R'dam. BARNEVELD, uitreis, pass. 6 Juni Dungeness. BODEGRAVEN, 5 Juni van Talcahuano naar San Antonio. BAARN, thuisreis, 5 Juni van Callao. FAUNA, 7 Juni van Messina te Palermo. VENUS, Middl. Zee naar Rotterdam, pass. 7 Juni Gibraltar. MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, 7 Juni van Java te Amsterdam. POLYDORUS, 5 Juni van Amsterdam te Hamb. MELAMPUS, 7 Juni van Belawan n. Amsterdam PROMOTHEUS, 7 Juni van Padang naar Batavia MIJ. NEDERLAND. TARAKAN, thuisreis, 6 Juni te Londen; wordt 8 Juni v.m. 8 uur te Amsterdam verwacht. JAN P1ETERZ. COEN, uitreis, 7 Juni van Southampton. SALEiER, thuisreis, 7 Juni te Barcelona. MARNlX VAN ST. ALDEGONDE, Uitreis, 6 Juni Van Colombo. POELAU TELLO, thuisreis, 7 Juni te Suez. ENGGANO, thuisreis, 6 Juni te Belawan. POELAU BRAS, uitreis, 7 Juni te Genua. ROTTERD. LLOYD. KEDOE, 7 Juni v.m. 5 uur van Java te R'dam. MODJOKERTO, thuisreis, pass. 6 Juni n.m. 10 uur Point de Galle. DEMPO, thuisreis, 7 Juni van Port-Said. DEMPO, thuisreis, 11 Juni v.m. 7 uur te Mar seille verwacht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, thuisreis, 5 Juni te Cristobal. BOSCHDÏJK. 6 Juni van Philadelphia te N.- York. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALPHACCA, thuisreis, pass. 6 Juni Palma; wordt 13 Juni v.m. te Rotterdam verwacht. KONINKL. HOLL. LLOYD. EEMLAND, uitreis, pass. 6 Juni Dover. KONINKL. PAKETV. MIJ. ROGGEVEEN, 6 Juni van Reunion n. Mauritius JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJISADANE, 5 Juni van Batavia n. Hongkong. TJISONDARI, 5 Juni van Manilla h. Hongkong. TJISALAK, 5 Juni van Shanghai n. Java. TJIBADAK, 6 Juni van Shanghai n. Amoy. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. GAASTERKERK, uitreis, 6 Juni te Manilla. HOLLAND—AFRIKA LIJN. JAGERSFONTEIN, 7 Juni v.m. lo—ll uur van Hamburg naar Amst. (later bericht). HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. GAROET, uitreis, 7 Juni te Karachi. HALCYON LIJN. FLENSBURG, 7 Juni van viaardingen naar Narvik. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. HERCULES, 7 Juni van W.-Afrika te Amsterdam DIVERSE SCHEPEN. ROSSUM, 6 Juni van Rouaan te Honfeur. BATAVIER, III, 7 Juni van Rotterdam te Gra- vesend. WXERINGEN, 6 Juni van Tromsö n. Archangel. LETO. 6 Juni van New-York te Philadelphia. EMMAPLEIN, 5 Juni van Narvik n. Rotterdam. MIDSLAND, 6 Juni Van Leith n. Terneuzen. MEGARA, naar Hamburg, pass. 5 Juni Dun geness. REGINA. arr. 6 Juni te Dover. JEANNETTE, 5 Juni van Wexford te Liverpool. ZWARTE ZEE, sleepboot, 6 Juni van Glasgow naar Genua, met het s.s. Melita op sleeptouw. VLIESTROOM, 5 Juni van Amsterdam te Huil. AGNITA, naar Southampton, was 6 Juni 11 u. 55 v.m. 450 mijlen Z.W. van Lands End. MANVATARA, naar Curasao, was 6 Juni 8 uur 30 v.m. 80 mijlen Z.W. van Lands End. JONGE JACOBUS, naar Savona, was 6 Juni 10 uur 25 v.m. 35 mijlen Z. van Lands End. MITRA, 3 Juni van Piraeus naar Volo. SELENE. 5 Juni van Port-Said naar Haifa. IRIS, 5 Juni van Shanghai te Soerabaya. GENOTA, 5 Juni van Caragao te Cristobal. SUNETTA, 5 Juni van Rotterdam te Kopenhk NAALDWIJK, 6 Juni Van Londen te Emden. gaat naar Konsör en Fredericia. RIJN, 3 Juni te Sundswall uitgeeklaard naar Rotterdam. EEM, 31 Mei van Duras te Koivisto. VEERHAVEN, 5 Juni van Rosario te B.-Aires. ROTTERDAM, tank, naar Londen, was 6 Juni 10 uur 10 v.m. 430 mijlen Z. van Lands End. WIERINGEN, naar Archangel, pass. 7 Juni Vardö AGATHA, 6 Juni van Singapore naar Soesoe. ALDEGONDA, 4 Juni van Pladjoe te Singapore. ALETTA, 4 Juni van Singapore naar Pladjoe. ANGELINA, 6 Juni van Singapore n. Bangkok. APOLLONIA, 4 Juni van Beyrouth te Constanza. ARTEMIS. 8 Juni van Constanza te Perama verwacht. GADILA, 9 Juni van Rouaan te Caracao ver wacht; gaat daarna nar Gibraltar v.o.; verm. AlexndrlëPort-Sald. Constanza. HERMES, 6 Juni van Malta te Vado; gaat naar J. B. AUG. KESSLER. 5 Juni van Perim te Abadan; gaat naar Bombay. JOSEFINA, 4 Juni van Balik Pappan te Hong kong; gaat naar Tamsut. MAGDALA, Curasao naar Port-Said, Haifa, Pauillac en Rouaan, 9 Juni bil Gibraltar verw. MAMURA, 7 Juni v,an Lissabon te Haifa; gaat naar Kobe, Yokohama, verm. San Pedro v.o. en Japan. MEGARA, 7 Juni van Curasao te Hamburg; gaat naar Harburg en St. Kitts v.o. MERULA, 8 Juni van Rouaan te Houston ver wacht; gaat naar Hamburg en Nederland. MITRA, 6 Juni van Voo te Salonica; gaat naar Constanza en verm. Engeland. MURENA, ca. 12 Juni te Schiedam gereed met dokken. PAULA. 5 Juni van Pladjoe te Soesoe. PETRONELLA, 5 Juni van Singapore naar Pladloe. ROTULA, 4 Juni van Rotterdam te San Pedro; gaat verm. naar Engeland. SELENE, 7 Juni van Port-Said te Beyrouth: gaat naar Constanza. DELFSHAVFN. Antwerpen naar Montevideo, pass. 7 Juni Dover. LEKHAVEN. 5 Juni van Tampa naar Mobile. IJSSELHAVEN, New Orleans naar Rotterdam, STOLWIJK. 6 Juni van Susak naar Bordeaux, pass. 7 Juni Lizard. ZONNEWIJK, 6 Juni van Philadelphia naar Napels. BRITSUM. Amsterdam, 7 Juni. Het Nederland sche s.s. „Brltsum'Y dat 4 dezer van Rosario naar B.-Aires vertrok, Is op de La Pata-rlvler aan dera grond gevaren. MAASKERK. Amsterdam, 7 Juni. Het Ne- derandsche s.s. .Maaskerk", op reis van W.-Afrka naar hier, is te Takoradi aangekomen m'et schade aan de schroef. He tschip zette met verminderde snelheid de reis voort. SCHEPENVERKOOP. Het sa. „Klinfontein", groot 5551 ton bruto, gebouwd in 1922, van de Ver. Nederl. Scheepv, Mij. te 's-Gravenhaee is naar Italië verkocht. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2