HOOGFEEST VAN PINKSTEREN Begrooting Verkeersfonds De Geest, die Liefde is glies Is een kruis, Als maar mant9' ANTW00RDMEM0RIE AAN EERSTE KAMER De weerstoestand DE WERKLOOSHEID IN NED.-INDIË ZONDAG 9 JUNI 1935 Verkiezing Eerste Kamer Vrouw verbrand Daling bij Spoorwegen' blijft dreigen Schepelingenkwestie opgelost De zetel van den heer A. C. de Bruyn Pogingen om zich te redden konden niet haten VERKOOP ZOMERZEGELS Radio-rede van den Minister van Sociale Zaken GARANTIEREGELING 'Voor uitvoer van zuivel- en melk producten naar Duitschland NACHTPOSTDIENST NAAR KEULEN Ook opengesteld voor goederen vervoer Maatregelen worden overwogen, het personenverkeer hij de Spoorwegen aantrekke lijker te maken Spoorwegen Waterwegen Landwegen Auto-snelwegen Wegen in Noord- en Zuid- Holland BETER WEER OP KOMST In Utrecht In Gelderland STEUN AAN DEN KLEINEN MIDDENSTAND Stichting Rijnlandsch Borg stellingsfonds Werkplan tot bestrijding bij den Volksraad ingediend Opvarenden van de „Sfantu Nicolae" krijgen hun gage WEGGEBRUIKERS, PAST OP! De K.N.A.C. dringt op voor zichtigheid aan ZIJN KIND OVERREDEN Tragisch ongeval te Overschie MOTOR TEGEN EEN BOOM REIS K XVIII Ondernemersovereenkomsten De „Toekan" op Waalhaven Op dezen dag, zegt de Heilige Bemar- dus, heeft de Heilige Geest iets van Zichzelven geopenbaard, zooals wij te Voren eenige openbaring ontvingen van pod den Vader en God den Zoon. Slechts iets openbaarde de Heilige Geest, want de Volledige kennis der Heilige Drievuldigheid is de eeuwige gelukzaligheid. Hier op aarde kennen wij slechts gedeeltelijk. Het overige Eelooven wij. Maar deze gedeeltelijke openbaring van öe Eeuwige Liefde, die de Vader Zijnen Zoon toedraagt en die van alle eeuwigheid de geheimzinnige Geest der Godheid is, is Voor individu en maatschappij van ontzag lijke be teekenis. Ee aarde lag woest en ledig. Toen zweef de de Geest Gods over de wateren en uit den baaierd werd de orde geboren. Zoo lag het maatschappelijk leven woest en ledig onder de eeuwen van het heiden dom. Zeker, dit leven heeft zich uitgedrukt 111 grootsche vormen, het gaf gestalte aan de geweldigste droomen en aan de diepste herinneringen der menschheid. Maar het 'biste den Geest, den Trooster, Spiritus ^araclitus, den Geest die de Liefde is. Ik zal u mijnen Geest zenden, den Troos ter. Met deze belofte nam de Zaligma ker afscheid van Zijn leerlingen, van de jeugdige Katholieke Kerk, de kleine schare der getuigen van Zijn aardschen omgang, de weinigen, die zagen en geloofden. En op Pinksteren geschiedde deze ge heimzinnige mededeeling van den heiligen Geest, het wonder van de genade, dat de bezieling beteekende van het mystieke Li chaam van Christus. Zooals de adem Gods werd ingeblazen in het stoffelijk lichaam van den „man uit aarde" Adam, zoo werd de Liefde Gods in geblazen in het mystieke Lichaam van den Gekruisigden Christus, de Heilige Katholieke Kerk. En deze inblazing is het leven-ge iende element, het vormende beginsel van he gemeenschap der geloovigen. Zooals het hehaam niet bestaan kon zonder de ziel, of het verkeert in den staat van ontbin ding, zoo kon de levende Katholieke Kerk biet voortbestaan zonder den Heiligen Geest. Deze instorting van den Heiligen Geest was de voltooiing van het Verlos singswerk. Door de zonde van Adam i'aren mensch en maatschappij van God iervreemd, door den dood van Christus berden mensch en maatschappij met God ierzoend, door de inwoning van den Hei ligen Geest werden mensch en maatschap bij deelachtig aan het leven Gods „consor ts divinae naturae", zooals de Apostel Pe- trus het overduidelijk zegt: „deelgenoten her goddelijke natuur". Over dit wonder, dat aan alle zinnelijke Waarneming te boven gaat, hebben de eeuwen zich verbaasd, zooals de tallooze luisteraars naar de prediking der Aposte- len, die, uit verschillende landstreken ge komen, nochtans allen hun eigen taal koorden weerklinken, zich over dit wonder ierbaasden. Want deze onzichtbare inwo ning van den Heiligen Geest was het, die kracht gaf aan de martelaren, stem aan he belijders, reinheid aan de maagden. Deze Geheimzinnige, boven werkelijke, maar on miskenbare kracht verlicht de opperste lei- rt- U' quig der Katholieke Kerk en maakt deze Gemeenschap, die door geen natie, door Geen stand, door geen leeftijd beperkt Wordt, tot de eenige waarlijk levendragende menschen-vereeniging op aarde. De stroom her genade, die bloedstroom van het leven her Katholieke Kerk, wordt gestuwd door naar levensbeginsel, de Persoonlijke Liefde Vah God. En Hij zal met u zijn tot het einde der tijden. Bij alle wisselvalligheid des lots, bij alle maatschappelijke en staatkundige onzekerheid, in triomf en kerkvervolging, in heerlijkheid en in boete blijft dit woord van den Zaligmaker de Vaste verzekering van het leven der Kerk, Waaraan alle persoonlijke leven zich kan laven. De Trooster is altijd nabij. Hij bezielt biet alleen het algemeene leven der kerk, Kij is ook tegenwoordig in elke ziel, die 111 staat van genade is. Wij zijn door de Gehade tempels geworden des Heiligen Geestes. Dit legt ons niet alleen hooge büchten op tegenover onszelven en tegen- 0ver onze naasten, die immers hetzeifde v°orrecht genieten of hiertoe zijn geroepen, hit stemt ons niet alleen tot allernederigste laakbaarheid jegens God, die den Trooster a°hd, maar dit geeft ons ook het hooge mcht mede te leven in het geheimzinnige eU ondoorgrondelijke Goddelijke leven, Waaruit ons bestaan gevormd en gevoed W°rdt. Medebezitters, deelgenooten van h'en Goddelijken levensstroom, de Liefde, mogen en moeten wij trachten te begrij- ben, Wat het voor ons beteekent, intiem Afbonden te zijn met het Beginsel .zelf het leven, als individu en als lid van he gemeenschap der heiligen. iedaar de beteekenis van het Pinkster- feest. Mensch en maatschappij zijn niet meer uitsluitend aangewezen op 2ichzelven, ze kunnen ontstijgen aan de v°orwaarden der natuur, ze kunnen op- ahornen worden in den altijd stroomenden stroom der eeuwige Goddelijke Liefde. In hezen stroom vinden mensch en maat- ^happij de kracht tot het goede. JUist in een tijd, die zoozeer als de onze m®t zichzelven verward is, geeft de zeker heid, dat men het volstrekt goede steeds vinden kan bov enalle betrekkelijkheden des levens hoog uit, een grooten troost. Door de bezieling der Liefde, door de gehoor zaamheid aan de inspraken der genade, overwint de mensch al het neerdrukkende en al het omlaaghalende, dat hem gedurig bedreigt. Altijd is er de Liefde, altijd is er de Trooster, de Heilige Geest, God uit God, maar verborgen wonend in de ziel der vro men, die alle krachten schenkt, alle vermo gens ten goede prikkelt tot werkdadigheid en den alleenstaanden mensch in het on begrensde Rijk der Genade verbindt met de duizenden broeders, die samenwerken, zoodat geen enkel werk, geen enkel leed, geen enkel offer nutteloos is. Heilige Geest, verlicht de harten uwer geloovigen en ont steek in hen het vuur uwer Liefde. In de Zaterdagmiddag gehouden vergade ring van de R. K. Statenfractie van Utrecht is o.m. aan de orde geweest de candidaatstelling voor de a.s. verkiezing van de Eerste Kamer. Besloten werd met de R. K. Statenfractie van Zeeland voor de aanwijzing van de can- aidaten voor de Eerste Kamer overleg te ple gen, doch daarbij als voorwaarde te stellen de veiligstelling van den zetel van het aftre dend lid, den heer A. C. de Bruyn. voorzitter van het R. K. Werklieden Verbond te Utrecht. Te Ter Hole (gem. Hontenisse) is de 63-jarige weduwe Peers, die met haar kleinkind van één jaar alleen thuis was, op droevig wijze om het leven gekomen. Toen z;i zich warmde aan een stoofvuur, vat ten haar kleeren plotseling vlam. De vrouw vluchtte in haar angst naar buiten, doch in de deuropening struikelde zij en viel voorover. De buren vonden het slachtoffer in de deur opening liggen. Hulp kon echter niet meer ba ten; de vrouw was inmiddels aan haar brand wonden bezweken. Het kind vond men gelukkig ongedeerd in de woning. De minister van Sociale Zaken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, zal Woensdag 12 Juni as., 's avonds van 7.157.30 uur, voor de radio spreken ter inleiding van de z.g. zomerzegels, welke deze maand verkrijgbaar zullen worden gesteld. De uitgifte van deze zegels heeft ten doel het verzamelen van gelden tot het verzorgen van sociale en cultureele belangen. De inleiding van den Minister zal door de omroepzenders Hilversum en Huizen worden uitgezonden. Daartoe gemachtigd door den Minister van Economische Zaken zal het Crisis-Zuivelbureau vorderingen, waarvan de storting op het „Ver- rechnungskonto" of bij een Bank tot storting op genoemde rekening heeft plaats gehad en ontstaan door den uitvoer van zuivel- öf melk producten naar Duitschland, kunnen overne men en de tegenwaarde daarvan, onder aftrek van de kosten volgens het gebruikelijke tarief en van de eventueel daarin begrepen heffing, aan den betrokken exporteur kunnen uitbe talen. Deze regeling zal van toepassing zijn op den uitvoer, welke zal plaats hebben met behulp van uitvoervergunningen, afgegeven voor bo ter, met ingang van 11, en voor kaas- en melk- pioducten met ingang van 13 dezer, en eerst dan van kracht worden, indien door maatrege len uit hoofde van internationaal betalingsver keer de vereffening der vorderingen niet of slechts ten deele in Nederlandsch geld zou kunnen plaats vinden. De K.L.M.-nachtpostdienst Amsterdam- Rotterdam—Keulen v.v. der K. L. M„ welke zooals wij reeds mededeelden óp vijf werk dagen (Maandag tot en met Vrijdag) wordt uitgevoerd, is voortaan ook opengesteld voor het vervoer van goederen. Wü brengen in herinnering, dat de tijden van vertrek zijn: uit Amsterdam 22.40, uit Rotterdam 23.20, aankomst Keulen 0.25; het retourvliegtuig verlaat Keulen om 3.15 en komt om 5.45 op Schiphol aan. Uitgaand kunnen de goederen zoowel van Amsterdam als Rotterdam verzonden worden, inkomend alleen via Amsterdam, waarna ze om 7.45 verder vervoerd worden naar Waal haven. Door deze verbinding wordt een aantal aan sluitingen verkregen o.a. naar Berlijn (aan komst 4.10), vanwaar onmiddellijk aansluitin gen bestaan naar Halle/Leipzig, Dantzig, de Oostzeelanden, Moskou, Leningrad, Weenen, Boedapest, Belgrado, Sofia enz. Voorts zijn er aansluitingen naar de voornaamste Zwitser- sche steden, zoodat goederen, 's nachts uit Ne derland verzonden, reeds den volgenden mor gen om 6 uur te Brussel en 8.45 te Zürich zijn. Deze verbindingen bestaan ook in de tegenge stelde richting. De vrachtprijzen zijn op enkele uitzonderin gen na de normale. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van het Verkeersfonds voor het dienstjaar 1935 wordt het volgende ont leend: De minister meent, nu de Regeering in de ge legenheid is geweest haar denkbeelden aan gaande coördinatie in algemeenen zin kenbaar te maken, in afwachting van den onlangs aan gevangen arbeid van de Centr. Commissie voor- loopig zich van nadere beschouwingen te mo gen onthouden. Hij deelt de meening van de le den, dat de grootst mogelijke spoed dient te worden betracht en is van oordeel, dat zoo noo- dig tot gedeeltelijke regelingen moet worden overgegaan. Dat de ook hier tot uiting komende be zorgdheid omtrent de tekorten van het spoorwegbedrijf ten volle door de Regee ring wordt gedeeld, behoeft nauwelijks op nieuw te worden verzekerd. Het verontrus tende is, dat de oorzaken van de daling der ontvangsten der Spoorwegen grootendeels ontsnappen aan den invloed van Wetgever, Regeering en directie van de N. S. Zoolang de crisis blijft voortwoekeren^ zal verdere daling blijven dreigen. De wensch, dat het aanpassingsproces in nog sneller tempo moet gaan, is dan ook uiterst moeilijk te vervul len, na de reeds zoo forsche bezuiniging op de uitgaven (vermindering van de jaar- ljjksche exploitatiekosten sedert 1921 tot on geveer de helft, d. w. z. met meer dan 90 millioen.) De minister overweegt maatrege len, waardoor eenerzij ds het perso nenverkeer aantrekkelijker wordt gemaakt, anderzijds de bezuiniging der exploitatiekosten nog verder kan worden doorgevoerd. Erkênd wordt, dat het totaal-vervoer van de binnenscheepvaart onvoldoende is in verhouding tot de beschikbare vervoercapaciteit. De minis ter zal zeer ernstige aandacht schenken aan dit vraagstuk, dat slechts volledig kan worden be oordeeld, indien het vervoersvraagstuk in zijn geheel is bezien, waarbij de ervaring en de ge gevens opgedaan bij de uitvoering van de Wet op de Evenredige Vrachtverdeeling nuttige dien sten zullen bewijzen. Wanneer de uitkomsten van het tweede vijf jarige werkplan en de voor verdere toekomst be schikbare middelen voor wegenverbetering beter kunnen worden overzien, ligt het in de bedoeling een nieuw werkplan op te maken, waarbij ech ter geen post ook geen memoriepost we gens uitkeering uit de algemeene middelen kan worden opgenomen, zoolang de in de wet tot instelling van het Verkeersfonds vervatte rege ling ongewijzigd blijft. Het denkbeeld om op de begrooting een aan tal memorieposten op te nemen voor uitvoering van werken in de plaats van op de begrooting voorkomende werken, welker uitvoering door verschillende omstandigheden later blijkt achter wege te moeten blijven, zal in overweging wor den genomen. Van de hulp van het Werkfonds is tot nu toe in ruime mate voor wegenverbetering gebruik gemaakt. Een algemeene regeling betreffende de verbe tering van de tertiaire wegen is in eerste ont werp gereed. De behandeling van dit ontwerp, waarover nog verschillende lichamen moeten worden gehoord, zal nog eenigen tijd vorderen, waarna een definitief ontwerp kan worden op gemaakt. De minister is van oordeel, dat een wegpro- flel met gescheiden verkeersbanen niet zooda nige voordeelen, uit een oogpunt van veiligheid biedt boven een wegprofiel zonder gescheiden banen voor beide verkeersrichtingen, dat reeds thans in alle omstandigheden aan eerstbedoeld wegprofiel de voorkeur moet worden gegeven. Aan beide oplossingen zijn voor- en nadeelen verbonden, die in zekeren zin naar persoonlijk Inzicht tegenover elkander worden afgewogen Het kostenvraagstuk zal daarbij in aanmerking zijn te nemen, waarbij de kosten van verlichting niet buiten beschouwing mogen blijven. Hoewel de trambaan met vluchtheuvels op den Rijksweg Haarlem-Oegstgeest voor het snelverkeer hinderlijk is, mag niet onweerspro ken blijven de opvatting, dat daardoor deze verbinding voor het snelverkeer ten eenenmale ongeschikt zou zijn. Hoewel deze weg over een zeer groote lengte door bebouwing loopt, deels door nauwe dorpsstraten, voldoet hi) nog aan redelijke eischen. Op een dergelijken weg, met veel plaatselijk verkeer, zou in elk geval het rijden met groote snelheid onverantwoordelijk zijn, ook indien er geen trambaan met vluchtheuvels was. De ver legging te Oegstgeest, waarvan het vak ter vervanging van het nauwe, bochtige gedeelte bij het bekende Groene Kerkje reeds in Juni 1934 in gebruik werd genomen, zal, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, nog in dit jaar voltooid zijn, en het gedeelte Sassenheim- Amsterdam zal, mits de noodige middelen kun nen worden beschikbaar gesteld, in 1937 of be gin 1938 gereed kunnen komen. De uitvoering van den aanleg van Rijksweg No. 12 (Den Haag-Utrecht-Driebergen), waar van de voltooiing volgens het werkplan 1932 aanvankelijk was voorzien in 1936, zal eenigs- zins meer tijd vorderen. Naar het zich laat fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimitiiiNtiiv De depressie, die Vrijdagavond nog onweer hier te lande bracht, trekt snel Noordoost- waarts en wordt door belangrijke stijging in het Westen en Zuiden gevolgd, zoodat de voor uitzichten voor de Pinksterdagen veel ver beterd zijn. In Zuid-Frankrijk en Zuid-Duitschland, Zwitserland en Oostenrijk is het weer reeds windstil en zonnig, met vrij hooge temperatuur in Oost-Duitschland; in Schotland viel een koele Noordelijke luchtstroom in, die ook in onze omgeving nog eenigen neerslag zal ver oorzaken. Langs het Kanaal en op de Noord- en Oost zee waait het nog krachtig uit Zuidwest, in Scandinavië is de lucht betrokken en valt nog regen. Bij IJsland wijst de toestand op een nieuwe depressie verder in het Westen. Blijft de barometer, zooals te verwachten is, in onze geheele omgeving sijgen, dan behoeft deze nieuwe depressie ook voor den Tweeden Finksterdog geen vermindering van het weer te brengen en kan zelfs stijging van temperatuur volgen. aanzien kan de voltooiing van de verbinding Den Haag-Bodegraven in 1937, die van het ge deelte Bodegraven-Utrecht ih 1938 worden te gemoet gezien. Omtrent de verbetering van de verbinding tusscnen Amsterdam en Utrecht is nog een onderzoek gaande in verband met de overwe ging, in hoeverre daarbij aan een wijziging van het tracé voor de directe verbinding tus- schen Amsterdam en Rotterdam moet worden gedacht. Het is den minister bekend, dat de Polder wegen in de Betuwe niet aan de eischen van het snelverkeer voldoen en ongeschikt zijn om daarlangs de reeds in gebruik gestelde en spoe dig te openen bruggen te bereiken. Evenwel kan niet toegegeven worden, dat zij in het bijzonder door de aanwezigheid dier bruggen grondig vernield zouden worden, daar zij in hoofdzaak dienen voor plaatselijk verkeer. De minister is overtuigd van het nut dat de aanleg van den nieuwen Rijksweg Rotterdam- Eist voor het verkeer heeft. Deze aanleg zal zooveel mogelijk bespoedigd worden. In een te Leiden gehouden vergadering van de Bemiddelingscommissie voor Crisis-Otediet in Rijnland, welke o.m. werd bijgewoond door de Burgemeesters* van Leiden en omgeving, is besloten tot oprichting van een Rijnlandsch Borgstellingsfonds voor den kleinen Midden stand. Dit fonds zal den Middenstand in Rijnland groote diensten kunnen bewijzen, mede door het saneeren en volwaardig maken van mid- denstandsbedrijven. BATAVIA, 8 Juni. (Aneta) Bij den Volks raad is de vierde aanvullende begrooting van het Departement van Justitie ingediend, waar bij voor het Tweede Hoofdstuk de uitgaven voor het Kantoor van Arbeid verhoogd zijn met een bedrag van 600.000. Deze verhooging wordt omschreven als „Bij dragen in de kosten van voorzieningen ten be hoeve van werkloozen". Tegelijk is met deze aanvullende begrooting aan den Volksraad een uitvoerige nota aange boden, waarin een overzicht wordt gegeven van het werkloosheids-vraagstuk in Nederlandsch- Indië, benevens een volledig werkplan wordt gegeven tot bestrijding van die werkloosheid. In dit rapport wordt geconstateerd.dat, voor de mannelijke Europeesche bevolking, van den leeftijd liggende tusschen 20 en 55 jaar, thans 10.000 plaatsen te kort zijn. Het werkplan beoogt de volgende doeleinden: Voorkoming van verdere uitbreiding der werkloosheid; geleidelijke plaatsing of her plaatsing en voorkoming het ondergaan van ben, die niet meer voor een plaatsing in aan merking kunnen komen. Voor de uitbreiding van bedrijfjes, opgezet door de Indische Mij. voor Industrieele Werk verschaffing, is een bedrag van 50.000 aan gevraagd. Een zelfde bedrag is aangevraagd voor de technische opleiding van werkloozen. Deze laatste maatregel geldt in het bijzonder voor Inheemsche en Chineesche werkloozen. Het plan omvat de stichting van werkkam pen, centrales voor de drie voornaamste be volkingsgroepen, waarvoor 150.000 zal worden besteed, kolonisatiekampen met een uitgave van 15.000, en tewerkstelling in den kleinland- bouw waarvoor ƒ50.000 zal worden toegestaan. Tot de conclusies in deze nota vastgelegd, behooren om.: dat de import van buitenland- sche arbeidskrachten ontwrichtend op de Ned.- Indische arbeidsmarkt werkt. De vraag naar arbeidskrachten van particuliere zijde is nor maal, doch overwegend «op importkrachten ge richt. De vraag naar arbeidskrachten van de zijde aer Overheid is abnormaal laag en te schatten op een tekort van 8 a 900 werkkrachten per jaar. Hierin ligt naast den import van vreem de arbeidskrachten de rechtstreeksche oor zaak van de jeugdwerkloosheid. De kwestie der schepelingen van de „Sfantu Nicolae", die te Rotterdam hun schip onder de voeten zagen verkoopen, zoodat zij plotse ling zonder gage in een vreemd land op straat stonden, is, na de uitspraak van de Rotter- damsche Rechtbank, in der minne geschikt. De mannen kregen Zaterdag het grootste gedeelte van hun gages uitbetaald, met een reisbiljet naar hun woonplaats. De K. N. A. C. verzoekt ons een waarschu wend woord te willen richten tot alle wegge bruikers, die tijdens de Pinksterdagen hetzij te voet, per fiets of auto naar buiten gaan. De vele berichten, welke iederen Maandag in de dagbladen voorkomen omtrent verkeers ongevallen op Zondagen leveren het bewijs, dat het drukkere verkeer op onze wegen de uiterste voorzichtigheid gebiedt. Wanneer iedere weggebruiker het zijne doet om ver keersgevaren te voorkomen, behoeven de feest dagen niet voor menig huisgezin dagen van verdriet te worden. Zaterdagmorgen is te Overschie op den Bo- vendijk een tragisch ongeluk gebeurd, waarbij een 2J4-jarig kind den dood heeft gevonden. De landbouwer C. Treurniet was, aldus de „Telegraaf", bezig op zijn vrachtauto groenten te laden voor zijn woonstede aan den Boven- dijk en juist toen hij met laden gereed was gekomen en weg wilde rijden werd er geroe pen, dat er een kind onder het linker achter wiel van zijn auto lag. De man ging naar buiten en zag tot zijn ontzetting, dat zijn 2%- jarig zoontje Jan onder den auto was gekomen. Naar getuigen wisten te verklaren is het kind uit den tuin onder een heining door ge kropen en zoo op den weg gekomen zonder dat de vader hiervan iets bemerkte. Het kind was op slag dood. Zaterdagmorgen is op den Vuurschen Grint weg te Lage Vuursche een ernstig motorongeval gebeurd. De heer C. L. O., caféhouder, wonende in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam, reed daar per motor met op de duo zijn vrouw en in een zijspan twee kinderen. Door onbekende oorzaak reed de bestuurder tegen een boom langs den weg. De heer O. werd zwaar aan het hoofd gewond. Op advies van dr. Hey- broek, die spoedig ter plaatse was, werd hij in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. Mevrouw O. bekwam een bloedende hoofdwonde, terwijl de kinderen on gedeerd bleven. De motor werd totaal vernield. In het Staatsblad is afgekondigd de wet van 24 Mei 1935 tot het algemeen verbindend en on verbindend verklaren van ondernemersovereen komsten. De commandant van de K XVIII seinde: Wa re plaats 7 Juni 12 uur 29 graden 54 minuten Zuid en 71 graden 56 minuten Oost. Windkracht 5 O.Z.O. Alles wel. Geen bijzonders. Zaterdagavond is te kwart over vijf het Fok- ker-Douglasvliegtuig, de PH-AKT de „Toekan" op Waalhaven aangekomen. De machine werd van Cherbourg naar Rot terdam door den piloot Duimelaar in den tijd van een uur 45 minuten overgevloegen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 5