NOPPEN QERZONs J DE SPAARNESTAD MARIA-STICHTING VAN 40.- VOOR 32.50 P. MAAND. m GEEN 2 JAAR IN DE SCHULD! QhoJbc made./ EXPEDITIE ROSSENAAR nn HAARLEM Ej KOPERDIEPDRUK E iiiiBiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimïï DINSDAG 11 JUNI 1935 LAW NT EN NIS HAARL. LAWNTENNISCLUB Jubileum-wedstrijden CRICKET H.D.V.S.—ROOD EN WIT De laatste bal beslissend V.O.C. I—HAARLEM I Haarlem wint na een hooge score met 22 runs De eerste testmatch Engeland-Zuid Afrika Het Engelsche team gekozen HaarlemFlamingo's HONKBAL H.C.C. I—HAARLEM I V.V.G.A. I—H.H.C. I Quick IHaarlem I De Duvianen IV.V.G.A. II De derde klassers Hunik bedankt voor het Bonds- negental Stelregelavond WIELRENNEN H.S.V. de Kampioen De Jonge Kampioen IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK BRIDGEN Slot-drive Indische Vereeniging Haarlem en Omstreken DUIVENSPORT Ver. van Postduivenliefhebbers „De Reisduif" AJAX (L.)—ROOD EN WIT 2 Rolf Kramer scoort een century ^■1 modemagazijnen 77rma ZOMERVILT-, PANAMA-, LINNEN HOEDEN Garage G. W. TWEEHUYSEN Zijlweg 242 GARAGE EN HERSTELPLAATS Te bevragen bij: ROOSEN's Bouwbedrijf, Bosch en Vaartstraat 5 te Haarlem, Telef. 17166; te Benne- broek, Abeelenlaan 1, Telef. 429 en op het werk. „ELECTRO-FORT" N.V. DRUKKERIJ NASSAULAAN 49 S TELEFOON 13866 ONZE SPECIALITEIT IS E HANDELSDRUKWERKEN R -Pe Haarlemsche Lawntennisclub heeft haar oO-jarig bestaan herdacht met een invitatie A- B tournooi en met een feestayond op Zater dag 8 Juni in het Clubgebouw der Kennemer Golfclub te Zandvoort. Voor beide tournooien bleek gjpote belang stelling te bestaan want zoowel het aantal deel nemers als de belangstelling langs de feestelijk Versierde banen was zeer groot. Voor het bestuur der Haarl. Lawntennisclub, dat zich geen moeite had gespaard om alles goed te doen slagen was het dan ook wel een groote teleurstelling, dat de weersomstandigheden zoo ongunstig waren, dat de wedstrijden niet tot een beslissing konden worden gebracht. Zaterdag Voei een orkaan over de banen waardoor de nieuw aangebracht toplaag naar het H. F. C.- terrein werd verplaatst en na een prachtwed- strijddag op Zondag was de Maandag zoo slecht, nat alle pogingen om er door te komen (zelfs Werden de banen der Kennemer Golfclub te Zandvoort ingeschakeld) faalden. Zelfs het A-tournooi waaraan met het °og op de deelnemers uit andere plaatsen alle aandacht werd geschonken kon niet worden af gewerkt, want toen alles O. K. scheen kwam een onweersbui met een wolkbreuk, die de banen Volkomen blank zette. De verschillende beslissingen zullen thans bader worden gespeeld. Met den feestavond was het bestuur der K.l.T.C. gelukkiger, want voor het groot aantal bezoekers werd het een volkomen geslaagd feest. Het officieele gedeelte, het souper, werd geopend door den voorzitter der H.L.T.C., den beer J. M. André de la Porte. De heer Jhr. Quarles van Ufford, eere-lid en oud-voorzitter der H.L.T.C. gaf een overzicht der geschiede nis der H.IL.T.C., waarna de heer J. B. J. Swaan namens den Nederl. Lawntennisbond en de heer A. M. Tijsseling namens het district Haarlem Van den N.L.T.B. gelukwenschen aanboden. Na- niens de Haarlemsche vereenigingen sprak ten slotte de heer Bom voorzitter van T.C.H. Van het groot aantal gespeelde partijen ver hielden wij alleen de belangrijkste, n.l. het A- toumooi. Heeren enkelspel AJhr. H. A. C. van Riems dijk sl. D. Mac Neill 6—0, 6—1; H. Hoving sl. Mr. J. a. C. Bierenbroodspot 75, 63; P. de Graaf sl. A. Schouten 6—2; J. G. van Oordt sl. Mr. w. C. Wijt 6—2, 6—2; W. Kermer sl. Jhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk 1—6, 6—3, 6—4; A, C. Reidt sl. Van Rompu 64, 64; H. van Driessem sl. H. Blom 64, 63; J. H. Knoop sl. J- van der Togt 8—6, 3—6, 6—2. 2e ronde: Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. F. Rhodius 62, 97; Mr. F. Bakker sl. M. Schonthaler 26, 60, 6—1; H. Hoving sl. P. de Graaf 63, 64; J. G. van Oordt sl. J. Dom- hoff 75, 61; Th. Leyenaar sl. W. Kermer 64, 62; A. C. Reidt sl. H. van Driessem 61, 62; j. Roelvink w.o. J. H. Knoop sl. W. Din- gemans 6—4, 2—6, 6—2. Kwart eindstrijd: J. H. Knoop sl. J. Roelvink 6—4, 8—10, 6—2; Mr. F. Bakker sl. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk 64, 26, 44 (ret.); Th. Leye naar sl. A. C. Reidt 6—3, 7—5; J. G. van Oordt 61 H. Hoving 9—7, 06, 60. Halve eindstrijd: Th. Leyenaar sl. J. H. Knoop 2, 75; (Mr. F. Bakker—J. G. van Oordt en eindstrijd nog te spelen). Dames enkelspel A: Kwart eindstrijd: Mevr. A. Reydon sl. Mevr. Alofs 36, 62, 86; Mej. M. de Jong sl. Jkvr. L. van Riemsdijk 4—6, 8—6, 9—7; Mej. I. Adams sl. Mej. Nischmann 97, 6—4; Mej. v. Grinten sl. Mej. Blikslager 86, 6—3, Halve eindstrijd: Mevr. A. Reydon sl. Mej. I. Adams 97, 62; Mej. v. d. Grinten sl. Mej. M. tie jong 2—6, 6—2; 7—5. Eindstrijd Mevr. A. Reydon sl. Mej. v. d. Grinten 62, 64. Heeren dubbelspel A: Ir. J. A. Pennink en Th. Leyenaar sl. H. Blom en J. H. Knoop 62, 63; Mr. Bierenbroodspot en Schouten sl. F. Rhodius en A. de Roos 7—5, 6—3; J. G. van Oordt en A. G. Reidt sl. Peters en Back 61, 7—5; W. Din- gemans en W. Kermer sl. J. Roelvink en R. van Vliet 6—2, 6—3; H. Hoving en Van Rcmpu sl. S. de Veer en J. v. d. Stadt 63, 16, 62; J. van der Togt en J. Oudes sl. D. Mac Neill en A. Schouten 6—4, 5—7, 6—4; Jhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk ®1. P. de Graaf en J. Domhoff 63, 57, 63. Kwart eindstrijd: Ir. J. A. Pennink en Th. Leyenaar sl. Mr. Bierenbroodspot en Schontha ler 6—2, 6—2; Jhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk w.o. J. G. van Gordt en C. A. Reidt sl. W. Dingemans en W. Kermer 6—2, 6—2; H. Hoving en Van Rompu sl. •L van der Togt en J. Oudes 64, 86. Halve eindstrijd: Ir. J. A. Pennink en Th. Leyenaar sl. J. G. van Oordt en C. A. Reidt 75, 75; j. Hoving en Van Rompu sl. Jhr. Mr. B W F van Riemsdijk en Jhr. H. A. C. Van Riemsdijk 6—3, 6—3. (Eindstrijd nog te spe len). Dames dubbelspel A: Kwart eindstrijd: Mej. M. de Jong en Mej. E. Renses sl Mej. E. de Jos- selin de Jong en Mej. E. van Nes van Meerkerk 64, 7_5- jkvr. L. van Riemsdijk en ej. J. van Hasselt sl! Mej. A. van Beeck Vollenhoven en Mej. T. Oudes 6—2, 6—4; Mej. Fonkert en Mej. Slikslager sl. Mevr. Domhoff en ej. T. Leeuwen berg 7—5, 6—3. Halve eindstrijd: Jkvr. L. van Riemsdijk en Mej. j. van Hasselt sl. Mevr. T. de Graaf en Mej. I. Adams 7—5, 2—6, 6—0; Mej. M. de Jong en Mej. E. Renses sl. Mej. Fonkert en Mej. Blik slager 7—5. 6—3. (Eindstrijd nog te spelen). Gemengd dubelspel A: Ir. J. A. Pennink en Mej. Nischmann sl. S. de Veer en Mej. Fonkert 6—2, 63; Heer en Mevr. Peters sl Heer en Mevr. Mac Neill 26, 86, 64; F. Rhodius en Mevr de Graaf sl. W. Bitter en Mej. Leenheer 3—6, 6—3, 6—3; J. v. d. Togt en Mej. T. Oudes W.o Kwart eindstrijd: Ir. J. A. Pennink en Mej. Hitschmann sl. Heer en Mevr. Peters 9—7, 6—3; A. Schouten en Mej. I. Adams sl. H. Blom en Mej e Renses 64, 62; J. v. Togt en Mej. Oudes w.o. en Van Rompu en Mevr. Reydon w.o. Halve eindstrijd: Ir. J. A. Pennink en Mej. Hitschmann sl. J. v. d. Togt en Mej. T. Oudes 6—0, 6—1. (Van Rompu en Mevr. Rey donSchouten en Mej. Adams en eindstrijd bog te spelen). Zondag is tusschen Hermes D. V. S en Rood en wit een wedstrijd gespeeld, die wel eenig is in de toch overigens zoo rijke cricket- bistorie. Er is op dien dag in Schiedam cricket te zien gegeven waarover degenen, die het za- 8en nog jaren zullen spreken. Bijna 700 runs Werden er in 6% uur cricket bijeengeslagen en Wel in een tempo dat de honderden, die op en fondom het veld verzameld waren, tot ver voering bracht. Hermes D. V. S. begon met batten en sloeg biet minder dan 347 runs voor het verlies van 8 wickets in 3% uur bijeen. Het was de innings Van Jan Offerman, die van dit totaal maar «ven 240 zonder zijn wicket te verliezen bijeen voeg. Hij verbeterde het Nederlandsche record, tiat met 231 op naam van W. v. d. Bosch stond. Geheel Schiedam stond op zijn kop want toen biet den theetijd op 347 voor 8 gesloten werd kwam men met kransen en een groote bloemen- biand aandragen en werd de nieuwe recordhou- tier in triomf van het veld gedragen. Wim Kra- bier met 231, W. Yates met 493 en G. tie Vries met 1—53, kwamen nog het best uit den strijd. Gobets had uitstekend werk achter de palen te zien gegeven. Niemand gaf Rood en Wit met nog 2 uur speeltijd voor den boeg een schijn van kans. De Schiedammers voelden zich volkomen veilig. Captain Davidson begon met W. Cramer en J. v. d. Bogaardt met de bedoeling tijd uit te spe len. Laatstgenoemde verdween spoedig, waarna Hagenaar inkwam. Hij keek het bowlen even aan en begon toen in een tempo te scoren, dat eenvoudig verbazingwekkend wae. Vrijwel elke bal dien hij kreeg ging met vervaarlijke snelheid naar de boundary. In geen tijd was de 50 ge passeerd en een kwartier later waren er 100. Op 130 ging het 2de wicket down van Piet Hage naar, die er maar even 117 voor zijn rekening genomen had. Wim Kramer had er op dat mo ment 10! Hagenaar sloeg 4 zessen, speelde een prachtinnings en inspireerde zijn medespelers zoodanig, dat degenen die na hem kwamen op dezelfde wijze van leer trokken. Yates klapte er in geen tijd 43 bij elkaar (1 x 6). Kramer kreeg nu ook den smaak te pakken en met v. d. Togt samen sloeg hü voor het 4de wicket 65 runs bij een. André van Baasbank, die een speciale voorliefde heeft voor het Schiedamsche veld, gunde zich voor inspelen geen tifd. De klok liep gestadig door en de runs moesten er komen. De eene bal na den anderen was gedurende dezen wedstrijd uit het veld geslagen. De Schiedam mers begrepen er niets van toen André van Baasbank met formidabele klappen de 300 op bracht. Nog 20 minuten speeltijd. De spanning steeg ten top. De laatste over wordt gebowld. Nog twee ballen! Het totaall is 346. Van Baas bank klapt den 5den bal weer voor vier naar de boundary 350 voor 5Van Baasbank bleef met 67 not out. Rood en Wit heeft gewonnen! Ge weldig is het enthousiasme van de Haarlem mers. Een eeresaluut voor captain Davidson en zijn team. Het was pracb/ig, de meest schitte rende propaganda voor de cricketsport, die men zich denken kan. Rood en Wit deed een uur korter over de runs dan de Schiedammers en scoorde derhalve met een tempo van zegge en schrijve 140 runs per uur. Er was op het geheele veld nog maar één cricketbal, de laatste, te vinden. De rest lag op de daken en in de tuinen in de omgeving. Healy en Voogd openen op bijzonder safe wijze. Terwiel en East zakken na de eerste vijf overs met bowlen geweldig af, waarvan goed ge profiteerd wordt. Wel bowlt Terwiel gevaarlijk om het lichaam. Ook de change bowlery is niet sterk, terwijl het grondfielden van V. O. C. slecht is. Bovendien wordt Healy twee maal moeilijk in de stip gemist. De runs komen re gelmatig, zoodat er met de lunch 63 runs zijn. Op 80 valt het eerste wicket van Healy voor een keurige 45, meteen gevolgd door Voogd voor 34 en J. J. de la Mar (0) is met een 1. bw. East, zoodat de stand plotseling 380 is. H. de la Mar en F. v. Dalsum, spelen zich echter weer rustig in, waarbij vooral H. de la Mar de losse ballen goed aftrapt. Het V. O. C. fielden verslapt nog meer, zoodat er vele korte runs geloopen wor den. Nadat de 100 op is gebracht, gaat het snel ler. H. de la Mar wordt het bowlen geheel mees ter, te meer daar East vermoeid raakt. Ook de 150 gaat op. Zelfs worden er twee vieren uitge- loopen, wat op het kleine V. O. C.-veld wel bij zonder is. Op 164 wordt van Dalsum te wild op Terwiel en is voor 30 clean bowled. Deze stand leverde 84 runs op. Kleefstra scoort snel 9 runs, doch gaat dan run-out. Maas (ltix. 1x6) en H. de la Mar zetten de zaak op denzelfden voet voort. Op 223 wordt H. de la Mar zeer vreemd 1. b.w. gegeven, waarop Maas meteen sluit. De innings van H. de la Mar was zeer goed. Zijn 79 bevatte 11 loundaries. A. Terwiel bowlde 2—67, P. G. East 266, F. v. Herwaarden 033, M. F. Stenger 0—20, G. Beyers 0—25, R. van Vled- der 1—2. Nadat er op 17 reeds 4 V. O. C.-wickets down waren, scheen Haarlem de match in handen te hebben, daar o.a. ook F. v. Herwaarden (9) en G. Beyers (7) gevangen waren. Van Eek scoorde nog 15 runs (534), doch toen gaven Terwiel en East de match een geheel ander aanzien. In het begin werd er slechts nonche- lant hard geslagen, doch beide batsmen plaatsten gelukkig en kregen daarbij vele slechte ballen, daar de heele Haarlem-aanval een inzinking bood, zoodat East o.a. viermaal Fortgens voor zes sloeg. De 100 was zeer snel op en beide bats- men speelden nu veel beheerschter, zoodat zij den aanval volledig verspeelden. Het Haarlem- fielden bleef echter goed. Op 108 raakte East een bal van Maas half en de vuurpijl werd door Voogd gevangen. Zijn 51 waren geweldig hard (6—108). Van Horick zette samen met Terwiel de zaak op denzelfden voet voort. Terwiel pas seerde zijn 50 en zijn batten werd steeds beter. Pas op 173 viel het op dat moment zeer belang rijke wicket van van Hörick, voor 25 door Fort gens met een prachtbal gebowled. Nóg hing de match geheel van Terwiel af, doch op 195 wist de Ring zijn palen te raken. De score van de lefthander, uitnemend gespeeld, bedroeg 91. Het werd daarna een vechten tegen de klok om de laatste batsmen voor den tijd uit te krijgen. Dubru (4) ging met den mooien bal van Maas, terwijl meteen daarop de Ring het wicket van van Vledder (5) nam. Totaal 291. Haarlem won dus na groote spanning met 22 runs. Een prach tige cricket-dag. A. Maas bowlde 572. P. A. de Ring 468, C. Fortgens 144, F. v. Dalsum 012. De volgende 12 Engelsche cricketers hebben eene uitnoodiging ontvangen Zaterdag te Not tingham aanwezig te zijn: R.E.S. Wyatt (War- niekshire, captain), R.W.V. Robins en I.A.R. Peebles (Middlesex), N. Mitchell-Irmes (Oxford University), Suttcliffe, Leyland, Bowes en Ve rity (Yorkshire) Hammond (Gloucestershire), Ames (Kent), Nichols (Essex), Smith D. M. (Derbyshire). C. F. Walters is niet beschikbaar en het zal Mitchell-Irmes wel zijn die in de komende eerste testmatch de innings met Sutt cliffe opent. De Oxford Blue en Smith zijn de nieuwe gezichten in testcricket. Wyatt, Robins, Sutt cliffe en Hammond hebben in voorafgaande jaren reeds tegen Zuid-Afrika gespeeld. Met de keuze van de genoemde spelers zal een ieder zich kunnen vereenigen. Wyatt heeft de beschikking over een sterken aanval, vol variatie en wel Bowes en Nichols (rechts fast), Robins (gorgly), twee spinners bij uitnemend heid Peebles (rechts) en Verity (links), voorts zijn er Hammond (medium rechts) en Wyatt zelf die goed met den bal overweg kunnen. Wyatt, Suttcliffe, Ames, Mitchell-Irmes, Smith hebben in de afgeloopen maand sterk batten te zien gegeven, Leyland in mindere mate. Hammond stelde tot nu toe teleur, doch beide laatstgenoemden beschikken over zooveel erva ring in testcricket dat hunne keuze zeker ge rechtvaardigd is. De Zuid-Afrikanen blijven de aandacht trek ken door hun krachtig spel. Zaterdag scoorden de toeristen op den eersten dag tegen Glamor gan alweer 3273, waarvan captain Wade en Rowan 'elk een century. Met groote belang stelling wordt het eerste treffen tusschen En geland en Zuid-Afrika dan ook door de inter nationale cricketwereld tegemoet gezien. Het Flamingo-team dat Zaterdag 15 Juni a.s. op het terrein van R. en W. te Haarlem tegen een vertegenwoordigend elftal van den H. C. B. zal uitkomen werd als volgt samen gesteld: Mr. F. A. Davidson, A. v. d. Togt, Jhr. B. Th. Elias, Rood en Wit; Jhr. J. en Jhr. W. v. d. Bosch, mr. J. J. Koeleman, H.C.C.; H. v. Boven, mr. N. W. Glerum, W. Wittebol, H. v. Tienhoven. V.R.A.; Jhr. H. B. v. Tets, Hilver sum. Het Haarlemsche elftal heeft de volgende samenstelling: J. Beijl (aanv.), H. Beijl (Bloe- mendaal), J. v. Steenbergen (Zandvoort), H. v. Zonneveld, G. v. Musscher (R.C.H.), J. Mul der, R. Ton (Haarlem), O. Keyser, G. v. Lan- gelaar, G. Goossens (C.V.H.), J. Reus (R. en W.). Grooter tegenstelling tusschen het weer op de beide Pinksterdagen is wel nauwelijks denkbaar en Kleefstra toonde zich Maandag een bijzon der goed captain door den wedstrijd te begin nen met den toss te winnen. In verband met het zeer dreigende weer werd batten gekozen, hoewel H. de la Mar en A. Maas ontbraken. Daarentegen speelde H. Boeree weer mee. H. C. C. trekt zonder Koeleman het veld in. J. v. d. Bosch geeft den aanval in handen van W. v. d. Bosch en den veteraan Fokker die met den nieuwen bal aanmerkelijk veel swerve bow len. H. Healy en J. Voogd spelen zich zeer rus tig in. W. v. d. Bosch bowlt bepaald slecht en schijnt dit seizoen zijn lengte volkomen kwijt te zijn. Eenige regenbuien maken veld en bal zeer glad, doch H. van Manen, die W. v. d. Bosch reeds spoedig heeft vervangen en Fok ker houden een goede lengte. Max Jansen, die zijn laatsten wedstrijd voor H. C. C. speelde, wegens vertrek naar Frankrijk, heeft onmiddel lijk succes, nadat hij den bal van Fokker heeft overgenomen. Een prachtbal is Healy (2) te machtig. J. J. de la Mar begint eveneens zeer kalm, doch samen met J. Voogd profiteert hij van een aantal slechte ballen om runs te ver garen. Met de lunch zijn er 38. Het veld blijft nat. Toch weet M. Jansen nog een serie prach tige ballen los te laten. Op een leg-break van van Manen is Voogd iets te laat en hij is clean, bowled voor 19. 't Bowlen van C. Bakker valt zeer tegen, evenals van W. v. d. Bosch, doch op de opdrogende mat kunnen de batsmen zich weinig permitteeren, te meer daar het veld goed uit staat. E. J. A. Schill wordt als slowbow- ler aangezet, doch J. de la Mar blijft zijn ver leidelijke boogjes kalm voor slechts 1 run slaan. Op 54 wordt J. de la Mar iets te wild op Jansen, zoodat zijn wicket geraakt wordt. Zijn 24 wa ren van goed gehalte met eenige mooie bounda ries. Kort daarna op 62 gaat Boeree (6)die ver dedigend had staan spelen, clean bowled met den mooisten bal van den wedstrijd, 'n zeer snel len, inkomenden bal van Jansen. Van Dalsum blijft eveneens in de verdediging. Kleefstra maakt het niet lang. Na een zes geslagen te hebben, gaat hij1 voor 7 dubieus 1. bw. van Ma nen. Snel runnen van van Dalsum en Hurkmans doet het totaal weer oploopen; o.a. weten zij een vier uit te runnen. Diverse bowlers weten geen scheiding te krijgen. Om ongeveer 4 uur breekt er een zoodanige bui los, dat het een sauve-qui-peut wordt. Het veld staat in eenige minuten volledig onder water, zoodat van ver der spelen moest worden afgezien. Totaal met 14 extra's 92 voor '5, waarvan van Dalsum 13 x en Hurkmans 7 x. Jhr. W. van de Bosch bowlde 036. Ir. A. Fokker 67, mr. H. van Manen 39, dr. M. Jansen 219. Deze beide laatsten waren inder daad de gevaarlijke menschen in den Haag- schen aanval. Verder C. W. V. Bakker 67 en E. J. A. Schill 0—6. H. H. C. I is Zaterdag op bezoek geweest bij de Amsterdamsche gemeente-ambtenaren. Voor V. V. G. A. wierp Besanger, die slecht begon, maar gaandeweg beter werd. Voor H. H. C. tond Pijnakker op de werpplaat. Die begon goed, zag kans de score van V V. G. A. in vijf innings te beperken tot twee, maar zakte naar het einde geducht af. Vooral dat heeft den doorslag gegeven naar den kant van V. V. G. A. Het verschil was in de tweede helft zeer klein. De spanning daaren tegen zeer groot. Eerst stond H. H. C. voor, toen V. V. G. A., toen weer H. H. C. en ten slotte nog eens weer V. V. G. A En dat was de eindstand, dus een verloren wedstrijd voor H H. C. De uitslag in innings: V. V. G. I: 0—10016302 13. H. H. G. I 7—0—0—0—1—1—0—3—0 12. Haarlem heeft zijn tweede kans om den ren van Quick wat te remmen, ook verloren laten gaan. De oorzaak van het feit dat ook deze wed strijd weer door Haarlem verloren is, zit voor het grootste gedeelte in het zwakke werpen van Veenhof, terwijl Hunik blijkbaar verzuimd heeft op tijd Dijkhuizen aan te zetten als werper, in de tweede beurt gaven al zes spelers van Quick eqn honkslag. In de volgende innings kwamen zij wel wat minder veelvuldiger voor, maar in ao laatste beurt waren het er toch weer vijf ach tereen. 't Spreekt vanzelf dat dit runs kostte. Voor een ander deel zit de oorzaak hierin dat het veldwerk van Haarlem niet altijd feilloos was en waarschijnlijk door zenuwen niet ieder speler meteen wist wat hü met den bal bet beste doen kon. Ondanks dat weet Haarlem na vüf innings toch nog den stand 1212 en na zes innings zelfs den stand 13—12 te bereiken. Dan zijn ech ter alle krachten verbruikt. Vooral doordat de zenuwen nu te veel meespreken weet Quick in zijn laatste beurt den achterstand in een voor sprong te veranderen en daarmee de overwin ning uit het vuur te sleepen. De uitslag in innings: Haarlem I: 222-1512 15. Quick I: 0—5-4—0—3-0—6 18. De reserves der Amsterdamsche gemeente ambtenaren kwamen Maandagmiddag op be zoek bij de Velsensche Honkbalclubs De Duvi anen. Dat was voor de Velsenaren de eerste compe- titie-wedstrüd in de tweede klasse. De uitslag in innings: Duvianen I: 250114110 23. V. V. G. A. II: 3—5—0—02—2—3 15. R. C. H. I wist tegen het gevreesde D. E. V. I een gelük spel te bereiken. Uitslag innings: R. C. H. I: 3—0—3—15—1—0—2 24. Behalve in de eerste inning was de werper van Schoten II de slagmenschen van R. C. H. II de baas. De Schotenaren waren echter met het slaghout uitstekend op dreef. Uitslag in innings: R. C. H. II: 9—3—0—0—2—1 15. Schoten II: 5696228. De ontmoetingen Haarlem IIISchoten I en Duvianen II— H. H. C. III werden wegens den regen gestaakt en later afgelast. De Haarlem vanger C. Hunik, die ook als van ger opgesteld is in het Bondsnegental dat Zon dag 16 Juni in het Heemsteedsche Sportpark tegen België speelt, heeft voor die Dlaats be dankt, omdat hij zich niet heelemaal „fit" voelt. De bedoeling is dat nu Bakker van Quick vangt en daardoor zal Wulfhorst wel op het der de honk komen. De tweede lezing over moeilijke gevallen in de spelregels en het invullen van een scorekaart door de heer E. Bleesing, zal hedenavond in het gebouw De Nijverheid plaats vinden. De resultaten van de gehouden ritten op den weg en de baan waren als volgt: 60 K.M. 3de rit voor de competitie A, B en C klasse. A klasse 15 deelnemers: 1. Rijneveld, 2. Fruite- ma, 3. Koning, 4. Molendijk, 5. Ondolf. Tüd 1.37.35. B klasse 9 deeln.: 1. v. Noorden, 2. Jorden, 3. Peetoom, 4. Meijer, 5. A. Barten. Tüd 1.45.5. C klasse 34 deeln.: 1. D. Drost, 2. Krom, 3. v. Kersen, 4. de Vos, 5. H. Veenhof. Tüd 1.46.43. Jun. A 6 deeln.: 1. Peetoom, 2. v. d. Heüden, 3. Buldman, 4. Rassma. Jn. B 11 deeln.: 1. Laan, 2. Rijneveld, 3. Bakker, 4. v. d. Anker. 3de Baanwedstrijd: 3e sprintrit voor denCoco- cola Beker. Aan. den start kwamen niet min der dan 44 deelnemers. Finale 1. A. v. Kersen, 2. v. Rooüen, 3. R. Groot. Finale der 2den: 1. Schaper, 2. Fabel, 3. ten Boom. 2 series Brassard: lste serie: 1. Burger, 2. Opbroek; 2e serie: 1. v. Noorden, 2, Burggraaf. Koppelwedstrijd 30 K.M.: le v. Baak-v. Dijk 9 punten; 2e ten Boom-v. Egmond 3 ounten; 3e Drost-v. d. Heüden 2 punten; 4e De Vries- Jordan. Eindstand Coco-Cola Beker: A. v. Kersen 6, v. Rooyen 4, Schaper 3, Baak 2, Groot 2 en Schelvis 1 punt. Sprintritten van 10 Juni voor niet-baan- renners: C klasse 21 deeln. Uitslag was als volgt: Groote finale: 1. Dalfsen, 2. Schenk, 3. Veen hof. Kleine finale: 1. Peetoom, 2. Schweitser, 3. L. Drost. Junioren A-B. 14 deelnemers. Hier was de uitslag Groote finale: 1. v. d. Heüden, 2. Bakker, 3. Rijneveld. Kleine finale: 1 .Peetoom, 2. Tennes, 3. Laan. Voor de baanwedstrijd op Woensdagavond van de H. S. V. de Kampioen is een zeer belangrijk programma samengesteld, hetwelk de belangstel ling overwaard is. De wedstrijden Vangen te 7 uur aan. Er worden gereden de volgende wed strijden: Omnium over sprint 4 baanronden, tijdrace 200 meter. Klassementwedstrijd 10 K.M. 4 klas sementen. Deelnemers zijn v. Dijk, Fruitema, Rijneveld. Sprint in 3 manches tusschen A. v. Kersen, T. v. Rooyen en Schelvis. Afvalrace met deelname van Koning, Schaper, Groot, Scheidier, Oudolf, Semarendigt, Peters, de Best, Wem en v. Kersen. Klassementwedstrijd 40 ronden 4 klassementen 10 deelnemers. Ploegachtervolging en 2 series Brassard. A.s. Zondag belangrijke club-ontmoeting tus schen A. S. C. Olympia en H. S. V. De Kam pioen. Nadere bijzonderheden volgen nog. Bovengenoemde vereeniging hield lsten Pink sterdag een peletonwedstrijd voor A en B klasse over 60 K.M. En voor de C klasse peleton-wed- strijd over 40 K.M. De junioren hielden een wed- strijd over 30 K.M. De uitslag voor A en B klasse is als volgt: 1. Schel, Roorda, Steinen; 2. J. Westbroek, Handgraaf, Keur. De uitslag C klasse is als volgt: 1. Koelemij, Netenman, Thoma; 2. Jansen, Kamp, Kuil; 3. Pietersen, Scheffer, Philippo; 4. Matzen, Huisman, Bronkhorst; 5. Schelp Jr., Wegman, Van Haarlem. Uitslag junioren 30 K.M.: 1. Veen; 2. Kleef; 3. Vonk; 4. Breukelen. Van Es gevallen. Zaterdag voor Pinksteren werd deze drive in de bovenzaal van restaurant Hildebrand gehouden. Ongeveer honderd oud-Indisch-gas- ten met introducé's waren aanwezig toen de lieer v. d. Willigen opende. Hij wierp een terugblik op 't seizoen 1934- 1935 en wees tenslotte ook op de dit jaar ver speelde onderlinge competitie. Hü complimen teerde de overwinnaars met hun schitterend succes. De heer en mevrouw Steenbergen uit Zandvoort hebben in deze competitie van 't begin tot aan 't einde onbedreigd den kop gehad, 't Winnende paar mocht een bridge-tafel in ontvangst nemen. Om de tweede plaats werd heftig gestreden tusschen de heeren Pontman-Staring en Sayes- Clarkson. 't Laatstgenoemde paar behaalde in den laatsten wedstrüd echter de tweede plaats. Onverwachts kwam echter in den tienden wed strijd de heer Schalken opzetten, die met den introducé Krouwels speelde, zoodat dit paar zich van de derde plaats verzekerde. De heer Hasselman bracht hierna hulde aan den heer Van Willigen. Na deze spontane huldiging werd begonnen. In vier rijen waren de spelers verdeeld, ieder met 5 tafels. Er werd gespeeld volgens 't Ho- well-systeem. In de roode lijn kwam een spel voor dat wij hieronder laten volgen West: Schoppen: B. x. Harten: A. H. V. x. Ruiten: A. 10. x X X X. Klaveren: x. terwül Oost de volgende hand had: Schoppen: A. H. V. 10. XXX. Harten: x. Ruiten: x. Klaveren: A. V. B. x. Beide partijen waren kwetsbaar. Zuid was gever. De bieding tusschen O-W behoort als volgt te verloopen: West Oost IR 2 Sch 3 Ha 3 Sch 4 Sch 4 Sa 5 Sa 6 Sch 7 Sch Niettegenstaande dit spel zeer makkelijk te bieden is heeft slechts 1 paar slem geboden. De andere paren stopten op 6 schoppen. De uitslag van dezen wedstrüd was als volgt: Geel: 1. Mevrouw Hofland met den heer Lamour 62% m.p. 2 Heer en mevrouw Huizer 59% m.p. Oranje: 1. Heer en mevrouw Germeraad 6S% m.p. 2 Dames Vogelpoel-Wafelaar 67 m.p. Rood: 1 Heeren Clarkson Saeys 65% m.p. 2 Dames Venlet-Guldemond 63 m.p. Blauw: 1. Mevrouw Klok-heer Driessen W% m.p. 2. Heer en mevrouw Gruno Meyer 60% m.p. Bovengenoemde vereeniging organiseerde op Zondag 6 Juni j.l. een wedvlucht van Dourdan (Fr. 368 K.M.). Om 6 uur in vrijheid gesteld, bereikte de eerste prijswinnende duif haar hok om 1.36.49 met een gemiddelde snelheid van 1026 Meters per minuut. De prijzen werden ge wonnen als volgt: J. J. v. Staveren 1, 8, 14, 16; H. J. Dijkgraaf 3, 15; C. v. 't Ende 2—4; H. Everts 5, 6, 18; C. Verdonk 7; P, v. Andel 9, 11, 17; P. Kroon 10, 13; P. A. Blommaert 12; J. J. de' Bie 19; J. Th. Heinsbergen 20. De Rood en Wit-reserves hebben zich op den 2den Pinksterdag te Leiden evenmin onbetuigd gelaten. Op den zwakken Leidschen aanval werd het fraaie totaal van 210 voor 8 wickets bijeen gebracht. Rood en Wit begon met J. W. v. d. Bogaardt en Rolf Kramer te batten. Beide bats- men bespeelden het bowlen met gemak en voor al laatstgenoemde scoorde naar alle zijden van het veld. Zonder wicketsverlies ging de 100 op, waarna op 105 de scheiding komt en v. d. Bogaardt voor een zeer goede 39 vertrekken kan. De runs komen in hoofdzaak van Kramer s bat die goeden steun ontvangt van Chapon (11) en Jhr. C. v. Lennep (15»). Nadat het spel meer malen wegens wegens regen onderbroken gewor den was sluit captain de Vries op 2108. Kra mer scoorde een fraaie 110 not out. Van Kuyk 2 voor 68, Boezeman 3 voor 63. Elmers 0 voor 33, v. d. Schmidt 0 voor 9. Ajax komt niet verder dan 30 voor 1. (Er- mers 15» en Zwanenburg 12*). Vermelding ver dient de buitengewoon fraaie éénhandsche catch van den veteraan Kruseman op five-ley. Regen val maakte verder spelen onmogelijk. G. de Vries nam het eenige wicket voor 7 runs. De wedstrüd eindigde derhalve in een draw. CRÊPE DE CHINE ART. NOPPÉ, licht en donker fond, met witte en gekleurde noppen, ^^|Hac 90 centimeter breed, per Meter 1.35 f CREPE SATIN ARTIF. NOPPÉ, in marine/ wit en zwart/wit, 90 centimeter breed, per Meter 1.75 CRÊPE DE CHINE NOPPÉ Zuiver zijde, in mo derne kleurencom binaties, 100 cM. breed, per Meter TAFFETAS NOPPE - gro te sortering zuiver zijden en k'z ij den noppen, 90-100 cM. breed, "J4D per Meter3.90 laat men het beste 't mooiste stoornen, verven, opknappen of vervormen bü UK(^e/rrun*^s/rxxat f6 TELEFOON 11123 Levering van prima kwaliteit BANDEN tegen concurreerende prijzen BENZINE, OLIE, ENZ. Blyft niet wonen in Uw oude ongezellige woning. Onderstaande moderne huizen, voorzien van alle comfort, waarvan de huur prijs feitelijk moet zijn 40.per maand, kunt U nu huren VOOR SLECHTS 32.50 PER MAAND. Deze huizen bevat ten flinke vestibule, ruime gang, be tegelde W. C. met fontein, zeer mo derne keuken,even eens betegeld, ruime suite met erker en marmeren vensterbanken, drie slaapkamers, bad kamer met geyser, groote zolder, mooie voor- en achter tuin en flin ke schuur m. poort. CANINEFATENSTRAAT, HAARLEM-ND. Alle merken Stofzuigers, w.o. Excelsior, Premier, Vampyr Ritsema, El. Lux, Regina enz. enz. 10.— tot 25.— Electro-Fort, 100% Nederl. Fabrikaat, met 3 jaar garantie 27.50/ 35.—, 42.50, 50.— Komt U even kijken in het bekende STOFZUIGERHUIS GROOTE HOUTSTRAAT 94 TELEFOON 17077 WIJ ZIJN ECHTER EVENCOED INGERICHT TOT T VERVAARDICEN VAN ALLE VOORKOMENDE DAGELIJKSCHE SNEL-VRACHTDIENST Rechtstreeks HAARLEM PURMEREND HOORN Via Buiksl. - Landsm. en Ilp-Purmerland - Kwadijk - Middelie en Oosthuizen - Assendelft - Krommenie - Zaanstreek - Jisp - Wormer VERTREK: HAARLEM—HOORN 1 uur 's middags VERTREK: HAARLEM—via ZAANSTREEK 3 u. 's midd. HAARLEM—PURMEREND 2 X daags BESTELLINGEN: BEGIJNHOF 29 zwart - TEL. 11570 Beleefd aanbev. Th. ROSSENAAR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 11