Volendam legt beslag op het landskampioenschap P.S.V. in Deventer geklopt KERKRADE MET GROOTE CIJFERS GEKLOPT GO AHEAD NOG NIET UITGESCHAKELD H.B.C. KLOPT S.D.O.U.C. MET 2-1 BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN D.H.G.B. DINSDAG 11 JUNI 1935 De doelman der Limburgers werd achtmaal door de voorhoede der Volendammers gepasseerd Reeds 3-0 voorsprong bij de rust De wedstrijd Kampioenscompetitïe bijna beëindigd Alleen KolpingVolendam moet nog worden gespeeld Go Ahead zorgt voor nieuwe spanning Laatste wedstrijden moeten de beslissing brengen Kort voor het einde van de eerste helft scoorde Koopman het eenige en beslissende doelpunt Rood-gele verdediging op dreef Matige wedstrijd te Heemstede, waarvan het resultaat van geen belang meer was Winnend doelpunt in de tweede helft zijnde Olympische Dorp nabij Berlijn Zwaluwen en Reading deelen de punten Interessante ontmoeting op Hout- rust te Den Haag ATHLETIEK DE BRUYN STOOT DEN KOGEL 15.35 M. Schitterende prestatie te Stockholm Op het Esto-terrein te Bodegraven werd een afwisselend program' ma afgewerkt, dat flink belangstelling trok Geslaagd turnfeest Bondswedstrijd en Nationale wedstrijden Ajax wint het tournooi te Brussel UIT DE SPORTWERELD De strijd om het landskampioen schap is Tweeden Pinksterdag beslist ten gunste van Volendam, dat voor een record aantal belangstellenden Kerk- rade op overtuigende wijze klopte. De Zuid-Limburgers, die met een honderd tal supporters naar het visschersdorp aan het IJselmeer waren getrokken, verloren met niet minder dan80 en hierdoor legde Volendam voor het eerst beslag op den hoogstens titel in den L V, C. B. Het was een drukte van belang in Volendam, Waar de duizenden belangstellenden voor den voetbalwedstrijd zich hadden gemengd tusschen de talrijke vreemdelingen, die per boot of per tram waren gekomen om een bezoek aan het dorp te brengen. Rond het veld, waar Volen dam reeds zooveel successen heeft behaald en dat men eerlang zal verlaten, heerschte reeds Vroeg een gezellige drukte en toen de strijd een aanvang nam, zal het aantal toeschouwers niet ver van de vijfduizend af geweest zijn. In beide kampen was men voor den wedstrijd op timistisch gestemd, maar geen Volendammer zal toch hebben kunnen droomen, dat zijn fa vorieten zoo'n groote zege zouden behalen. Voor de Limburgers was het een hard gelag, maar geen wanklank werd gehoord en de strijd ver liep in de beste verstandhouding. Na het eind signaal van den scheidsrechter Waren de Kerk- rade-spelers de eersten, die hun tegenstanders geluk wenschten gn namens het bestuur van de Limburgsche club werden bloemen aangeboden. Zooals te begrijpen, was de vreugde bij den Volendam-aanhang groot. De Volendam-voorzitter, de heer Konings en zijn medebestuurderen, kwamen handen te kort om de vele, die hun toegestoken werden, te drukken. Burgemeester Kolfschoten kwam de spelers gelukwenschen en vertegenwoordigers Van den I.V.C.B. en den D.HV.B. gaven acte de présence. Hoogst voldaan zochten de Volen- dam-spelers tenslotte de kleedkamers op. Het „Wij zijn niet bang" van de Kerkrade supporters bij den aanvang van den strijd had Plaats moeten maken voor het „Es hat nicht sollen sein". Volendam heeft zich in dezen wedstrijd wer kelijke van zijn beste zijde laten kennen en men kan gerust zeggen, dat de wijdbroeken hun bes ten wedstrijd van het seizoen speelden. In de verdediging waren de spelers stuk voor stuk Uitstekend op dreef en de voorhoede overtrof alle records door een geweldige productiviteit, die de Limburgers radeloos maakte. Het ver band in de ploeg was uitstekend; er werd goed geplaatst en op handige Wijze werd van de fou ten van den tegenstander geprofiteerd. Na een zenuwachtig begin hadden de wijdbroeken wel dra hun vorm te pakken en toen werd een der gelijk tempo ontwikkeld, dat de tegenstanders soms geen voet meer aan den grond kregen. Van de voorhoede-spelers dienen allereerst Koning, die zich na een zwak begin prachtig herstelde, en Bont te wórden genoemd, die de meeste doelpunten scoorden. Ook de snelle rechtsbuiten Smit liet goed werk zien, terwijl de binnenspelers Jonk en Pooyer, die beiden ook een doelpunt voor hun rekening namen, mede door hun doorzetten, dat dikwijls den grondslag voor het succes legde, opvielen. De middenlinie, met aanvoerder Runderkamp aan het hoofd, stuwde steeds de voorhoede naar voren en was ook als het noodig bleek een goede steun voor de achterhoede, waar de backs als altijd een betrouwbaren indruk maakten. Kee per Jan Sier tenslotte deed niet voor de rest van de ploeg onder. Herhaaldelijk toonde hij zijn talenten en hij kreeg betrekkelijk nog heel wat gevaarlijk werk te verrichten, Wat hem uit stekend afging. Aan hem is het zeker in hoofd zaak te danken, dat de Kerkraders niet hebben kunnen scoren, want verschillende malen bracht Sier in een gevaarlijke situatie door zijn reso luut ingrijpen redding. Bij Kerkrade vormde de verdediging het zwakke punt van de ploeg. Individueel deden de verschillende spelers technisch niet veel voor hun tegenstanders onder. De backs gingen bij eenige doelpunten niet vrijuit en ook de mid denlinie maakte geen sterken indruk. De voor hoede werd te weinig gesteund en bovendien moest het hier in hoofdzaak komen van de vleugelspelers, die hun moeilijke taak nog het best volbrachten. Het binnentrio was niet door tastend genoeg en bovendien was het schieten zeer zwak. Tot het bittere einde toe hebben de Limburgers moedig volgehouden en eenige te- genpunten hadden zij zeker verdiend. Volendam verdiende de overwinning volkomen, maar dat de cijfers geflatteerd zijn, zal iedere objectieve toeschouwer moeten toegeven. Onder leiding van scheidsrechter Bokstart stelden zich om half drie de volgende ploegen op: Kerkrade: Ries, Sellings, Lataster, Heiltjes, Wetseaer, Hermans, Scheelen, Vondenhof, Rouckens, Bremer, Lambie. K. Koning, C. Jonk, T. Bont, Pooyer, Smit, Runderkamp, J. Tuyb, F. Tuyb, J. Bont, J. Koning, J. Sier. Volendam. Onmiddellijk na den aftrap zetten de gasten een geweldig offensief in en in de eerste minu ten van den strijd ontstonden verschillende gevaar! ke momenten voor het Volendam-doel, waar Sier o.a. een'scherp schot van Lambie op fraaie wijze corner werkte. Bij beide partijen lieten de zenuwten zich gelden, maar vooral de wijdbroeken liepen in het begin naar hun vorm te zoeken. Langzamerhand kregen de Volen dammers echter hun zelfvertrouwen terug en toen ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd. Voorloopig waren de Kerkrade-aanvallen, die zeer- goed opgezet werden, gevaarlijker en Sier moest nog verschillende malen handelend optreden. Maar de Volendammers lieten zich niet onbetuigd en Ries kon even later slechts op het nippertje redden, toen Koning een laag schot inzond. Pooyer kreeg even later een fraaie kans, die hij echter niet benutte. Toen er ech ter een kwartier gespeeld was, bemachtigde de spil Tuyb den bal na een door Koning genomen corner. Jonk kreeg den bal goed aangegeven, bedacht zich geen oogenblik en gaf met een laag schot, waarnaar Ries tevergeefs uitviel, zijn club de leiding (10). Kerkrade bracht herhaaldelijk het Volendam- doel in gevaar, maar hier werd met man en macht verdedigd. Zwakke momenten van de verdediging der gasten hadden talrijke gevaar lijke situaties ten gevolge, die echter, mede doordat de wijdbroeken dikwijls nog last van hun zenuwen bleken te hebben, geen verdere gevolgen hadden. Zoo schoot Pooyer o.a. een maal over het door Ries verlaten doel. Ook Ko ning bracht een goede kans om zeep door slecht schieten, terwijl Smit tegen de lat kogelde. Even moest gestopt worden, doordat bij de gasten Scheelen geblesseerd raakte, wat even later eveneens met Wetselaer het geval Was. Het spel bleef tot nu toe geliik opgaan maar de Vólen- dam-aanvallen werden steeds gevaarlijker. Na 35 minuten vergrootte Pooyer den voor sprong, toen hij na een corner zijn kans schoon zag en hard inschoot (20). De gasten gaven den moed niet op en het verloop van het spel was tot nu toe nog van dien aard, dat het een open vraag bleef, wie zou winnen. Toen Bont er echter nog voor de rust 3—0 van maakte, ging het er voor Kerkrade bedenkelijk uitzien. Runderkamp plaatste den bal naar voren, waar Bont hem bemachtigde en daar Schings miste, kon de middenvoor van Volendam ongehinderd inschieten (30). De tweede helft begon met een aanval der gasten, waarbij Sier moest ingrijpen. Voorloopig bleef het spel in een hoog tempo gelijk opgaan, maar toen na 12 minuten zeer fraai spel van Koning Bont in staat stelde den voorsprong op nieuw te vergrooten (40) werd de zaak eigen lijk al beslist. Kerkrade bleef evenwel met de zen practisch niet meer in te halen achterstand flink partij geven, maar alle Limburgsche aan vallen werden onschadelijk gemaakt. Een doel punt van Koning werd wegens buitenspel niet toegekend, maar geen minuut later stond de lange linksbuiten weer voor Ries, die door uit- loopen mogelijk het gevaar nog had kunnen voorkomen, en de Limburgsche doelman kon voor de vijfde maal den bal uit het net halen (5—0). Er waren toen 25 minuten van de tweede helft verstreken. Volendam bleef het spel beheerschen en de aanvallen van Kerkrade, die steeds minder tal rijk wterden, strandden alle op de hechte ach terhoede van Volendam. Een kwartier voor het einde had de Volendam-aanval weer succes, toen Koning een schot inzond, dat Ries weg- stompte voor de voeten van Bont, die den bal van dichtbij in het net joeg (60) en korten tijd later bracht Koning, na goed aangeven van Runderkamp, den stand op 70. Enkele minu ten voor het einde liep Koning door alles heen en met een hard schot was Ries voor de acht ste maal gepasseerd (80). Even later floot scheidsrechter Bokstart voor de laatste maal. Tien minuten voor het einde werd bij Volen dam de rechtshalf F. Tuyb nog vervangen door K. Bont. De beslissing in de kampioenscompetitie is gisteren dus gevallen. Kerkrade kreeg tegen Volendam een 8O-nederlaag te slikken, zoodat de wijdbroeken den titel veroverden en de Zuid- Limburgers in het gezicht van de haven strandden. H. B. C. en S. D. O. U. C. speelden te Heem stede hun laatsten wedstrijd, die met 21 door de gastheeren werd gewonnen. De stand is thans: Het elftal van Volendam, dat op 3 Maart j.l. door een 40 zege op V.I.C. kampioen werd van West I en gisteren de kroon op het werk zette door het kampioenschap van den I.V.C.B. te veroveren Volendam Kerkrade H. B. C. Kolping S. D. O. U. C. 7 5 2 0 12 30—13 8 5 1 2 11 25—19 8 4 1 3 9 20—20 7 2 1 4 5 14—22 8 0 17 1 10—19 Als P. S. V. het gisteren in Deventer maar tot een gelijk spel had weten te brengen, was de zaak beslist geweest, maar Go Ahead had zelf nog een kleine kans, die de Deventer rood-gelen niet prijs gaven. Met het eenige doelpunt van den wedstrijd werd P. S. V. geklopt en de span ning blijft nu onverminderd voortduren. De Zuidelijke kampioenen zullen nu in Amsterdam van D. W. S. moeten winnen, daar Go Ahead in de gegeven omstandigheden ook wel alles in het werk zal stellen om zijn laatsten wed strijd in Groningen tegen Velocitas tot een goed einde te brengen. P. S. V. Go Ahead Ajax Velocitas D.W.S. 7 5 1 1 11 22—10 7 4 2 1 10 12—10 7 3 0 4 6 8—10 6 2 1 3 5 10—8 7 0 2 5 2 3—15 In verhand met de nieuwe voorschriften der Intern. Athletiek Federatie, zal bij de Olympische Spelen te Berlijn een nieuw model horde worden gebruikt In een wedstrijd, waarin voornamelijk in de eerste helft goed spel is geleverd en waarbij het allerminst aan spanning ont brak, is Go Ahead erin geslaagd de Zuide lijke kampioenen en meest gegadigden voor den titel te kloppen. Of de Deventenaren de zege echter vol komen verdiend hebben, mag eenigszins be twijfeld worden, hoewel er onmiddellijk aan moet worden toegevoegd, dat de aanval van P.S.V. na de rust niet productief was. In die tweede helft namelijk waren de gas ten geregeld sterker en desondanks kreeg Leo Halle weinig moeilijk werk. De Go Ahead-de- fensie was uiterst lastig te passeeren en bo vendien schoten de Zuidelijken heel slecht. De Deventenaren bepaalden zich toen voor namelijk tot snelle uitvallen. Echter ook al zonder succes, aangezien de voorwaartsen veel al onmachtig waren langs Van Run en La- negger te komen. En toen zich eenmaal een schitterende kans voordeed, was het weer mis. Geheel onverwacht werd Wagenvoort het leder toegespeeld en hij plaatste den bal voor den doelmond, waar niet minder dan drie Deven tenaren gereed stonden om in te schieten. Koopman Sr. kopte tenslotte echter naast het doel. Voor de rust was de wedstrijd het aankijken ten volle waard. Want eerst begon Go Ahead met een serie vlotte aanvallen, waarna P.S.V. eveneens een uitstekende manifestatie van zijn kunnen gaf. Reeds no enkele minuten viel Hermens bij de gasten uit, zoodat de elf tallen daarna als volgt waren opgesteld: Go Ahead: doel: Leo Halle. Achter: Eysink en Goldenbeld. Midden: Roelofs, J. Halle en Th. de Krook. Voor: De Vries, Koopman Sr., J. de Krook, Koopman Jr. en Wagenvoort. P.S.V.: Doel: Boumans. Achter: Lanegger en van Run. Midden: Hoeppe, Dor jee en Licht. Voor: Visser, v. d. Broek, van Kooyk, Verkerk en Hunting. Go Ahead trad aanvankelijk zoo sterk aan vallend op, dat P.S.V. in een teruggetrokken positie moest spelen en de grootste moeite had de Deventenaren van het lijf te houden. Niet zoodra echter hadden de Zuidelijken den eer sten druk weerstaan, of zij ondernamen langs de beide vleugels eenige snelle aanvallen, waar bij Leo Halle op fraaie wijze een schot van Van den Broek onschadelijk maakte. Toen van Kooyk op verrassende wijze door brak, liep Halle op het juiste moment uit en hinderde zijn tegenstander zoodanig, dat Eysink kon terugkomen om op het kritieke Het was goed te zien, dat er aan het resultaat van deze ontmoeting weinig meer gelegen was. Had allereerst een flinke onweersbui talrijke kijklustigen thuis ge houden, toen te ruim half drie het weer was opgeklaard en kon worden begonnen, toonde ook het spel duidelijk, dat de buit in deze match maar gering kon zijn. Vooral van H B. C.-zijde was het begin maar matig. Wel telden de gastheeren eenige invallers, doch ook de Ulftsche ploeg was lang niet compleet. Nadat H. B. C. tevergeefs had getracht tot keeper Boolder door te dringen, leverde de eerste aanval der gasten reeds succes op. Driessen kon bij een hoogen voorzet van S. D. O. U. C.'s rechtsbuiten den bal niet ver In de aanvalsmachine der gastheeren ha perde er zoo nogal het een en ander.. Door het gemis van Van Rooden scheen de gang er wel uit. Toch kregen de zwartwitten nog eenige kansen. Invaller Van Bakel miste er één, door alleen voor den keeper juist naast te schieten, terwijl Ruigrok eenmaal juist over de lat kopte. Verder werden er meerdere corners op de Ulftsche veste genomen, doch het meeste gevaar dreigde toch eigenlijk aan de overzijde. Nienhaus, de Ulftsche midvoor was hier een doorloopend gevaar voor de H. B. C.-verdedi- ging en daar de backs hier lang niet hun beste spel vertoonden, mochten de gastheeren van geluk spreken, dat de gasten hun voorsprong niet vergrootten. Nienhaus miste eens al leen voor Driessen door naast te schieten. Overigens stierven vele aanvallen der rood gelen door buitenspel een vroegtijdigen dood. Nadat aan beide zijden verschillende corners waren genomen en men nog enkele kansen had gemist, scoorde H. B. C. voor halftime toch nog den gelijkmaker. Dit geschiedde ongeveer vijf minuten voor het rustsignaal en wel door Ruigrok, die met een fraai onverwacht schot in den hoek, de partijen op gelijken voet bracht. 1—1. Na de hervatting scheen het, dat de thuis club groote plannen had. Het Ulftsche doel werd althans danig onder schot genomen, doch thans toonde keeper Boolder zich een uitste kend doelman, zoodat het Heemsteedsche of fensief aanvankelijk zonder resultaat bleef. Enkele snelle aanvallen van S. D. O. U. O.- brachten het H. B. C.-doel in gevaar. Tweemaal achtereen moest Driessen handelend optreden bij lage schoten der vleugelspelers. Een kwartier na de hervatting kwam het winnende doelpunt van H. B. C. Goe dwerk van H. B. C.'s rechtervleugel was oorzaak, dat er een heftige doelworsteling bij S. D. O. U. C. plaats vond. Boolder wierp zich hier in den strijd, doch Martin kreeg het leder toege speeld en kon dit met een hard schot in het verlaten doel plaatsen, 2—1. H. B. C. bleef sterker, doch eenzijdig was de strijd in deze periode toch allerminst. S. D. O. U. C. zorgde steeds voor snelle aanvallen. De vleugelspelers toonden echter binnen het strafschopgebied van H. B. C. weinig zelfbeheersching en schoten steeds, als voorzetten geboden was. Hierdoor konden de backs thans alle aandacht aan Nienhaus besteden, die dan ook nog slechts eenmaal een goede schietkans kreeg, doch thans faalde. Aan den anderen kant haalde de keeper der be zoekers meerdere open doekjes, door zijn kra nig werk. Doelpunten bleven echter uit. Het einde kwam dus met een 2—1-overwinning voor H. B. C. Hiermede komt een streep onder hét seizoen 1934-'35, dat intusschen lang ge noeg geduurd heeft. Wij konden althans niet ontkomen aan den indruk dat verschillende spelers min of meer teveel van het goede hebben gehad. Na afloop van den wedstrijd vond in in- tiemen H. B. C.-kring nog een huldiging plaats. Ruigrok speelde n.l. voor het laatst voor de zwartwitten. Dit beteekent een verlies voor de Heemstedenaren. Ruigrok was een eigenaar dig spelere die zoowel clubenooten als pu bliek, doch ook de tegenpartij tot wanhoop Kon brengen. Maar voor alles een speler, die zijn hersens gebruikte en door zijn be- heerscht spel veel goeds in den aanval deed. Vermelden we tenslotte nog de beide elf tallen. Deze waren als volgt: H. B. C.: Driessen, Draijer, Vos, Van Leu ven, Bieman, Toledo, Martin, Van Bakel, Ruig rok, v. d. Horst. S D O. U. C-: Boolder, Schoenmaker, Roe mer, Wilbrink, Salis, Disbergen, Beijer, Dal huis, Nienhaus, Huls, v, d. Boogaard. oogenblik den bal voor de voeten van Van Kooyk weg te pikken. Even later verrichtte Halle opnieuw een safe op een schot van Van Kooyk. De laatste tien minuten van de eerste helft waren weer geheel voor de thuisclub. Eerst schoot Koopman Jr. tegen den paal, maar toen Jan de Krook in het volgende oogenblik het leder voor het doel plaatste, ving Koopman het op zijn borst op en schoot onhoudbaar langs Boumans (10). Nog kreeg Go Ahead een drietal fraaie kan sen, maar steeds vlogen de ballen rakelings over of naast het doel. De tweede helft gaf eerst eenige aanvallen van Go Ahead te zien. Maar langzamerhand werden de Deventenaren teruggedrongen en hun defensie kreeg het zwaar te verantwoor den. Weliswaar moesten Van Run en Lanegger voortdurend op hun hoede zijn, maar 't groot ste gevaar dreigde toch aan de andere zijde. Nu bleek echter weer, hoe moeilijk het is de Deventer-verdediging te passeeren. Hierbij zij opgemerkt, dat het den gasten niet meeliep en wanneer zij den bal al eens in de goede rich ting dirigeerden, dan stond Halle steeds op de juiste plaats. Onder de grootste spanning ver liep het laatste kwartier. P.S.V. probeerde nog een andere opstelling van de voorhoede met Verkerk op de midvoorplaats en van der Broek als rechtsbinnen. Maar dit bracht niet de ge- wenschte verandering. Go Ahead bleef opval lend rustig doorspelen en tegen het einde on dernam Rood Geel nog enkele zeer gevaarlijke aanvallen. Eerst schoot de Vries den bal in handen van Boumans en vervolgens juist langs den paal. Nog eenmaal kwam P.S.V. gevaarlijk opzet ten, maar weer werd de aanval afgeslagen en toen de heer Boekman het éinde aankondigde, had de Deventer club haar kans behouden. Op Houtrust te Den Haag werd Zondag een wedstrijd gespeeld tusschen een Zwaluwen elftal en de Engelsche prof-club Reading. Het Zwaluwen-elftal was als volgt samenge steld: Mul, doel;' Mey en Chouffour, achter; Breitner, Bool en Graafland, midden; Van Vliet, Lagendaal, Bakhuys, Drok en Wessels, voor. De belangstelling was zeer groot. Direct na den aftrap waren de bezoekers, gesteund door Oen stevigen wind in de meerderheid en reeds na enkele minuten scoorde Fielding, nadat Mul een moeilijk te verwerken bal onvoldoende had weggewerkt, het eerste doelpunt 01. Wel bleven de Engelschen het meest in den aanval, doch Lagendaal zag kort hierna kans met een ouderwetschen kegel een voorzet van Drok te benutten 11. De gasten waren ook hierna weer het meest in den aanval, doch het schieten was vrij on gelukkig. De meeste schoten gingen over of naast den goal, terwijl de goed gerichte schoten door Mul op solide wijze werden behandeld. Even voor de rust aanbrak gaf Wessels een afgemeten voorzet naar Bakhuys, die een prach tig doelpunt scoorde 21. Na de hervatting bleek Chouffour vervangen door den S.H.C.-er Fleury. Na twee minuten profiteerde Fait van een misverstand in de Zwaluwenverdediging en bracht den stand op 2—2. De Hollanders waren vervolgens iets meer in den aanval doch de Engelsche verdediging greep steeds krachtig in, waarbij meermalen unfaire praktijken werden toegepast. Scheidsrechter van Welzenes strafte onherroepelijk elke over treding zoodat er nog al enkele vrije trappen werden genomen. Bij een daarvan schoot Bakhuys den bal keu rig in en slechts ten koste van een hoekschop kon de Engelsche keeper redden. Aan de andere zijde bleek Mul niet te passeeren. Toen op een moment Wessels den bal zuiver naar Lagen daal plaatste zette deze er een van zijn lange boenen onder en de stand was 32. Vijf mi nuten voor het einde kwam bij een fout in de Zwaluwen-verdediging de gelijkmaker 33. Al- cus kwam het einde. De Nederlandsche athleet De Bruyn heeft, naar „De Courant" meldt, Maandag te Stock holm deelgenomen aan athletiekwedstrijden, waarbij hij opnieuw het Nederlandsch record kogelstooten verbeterde, door het thans niet minder dan tot 15.35 M. te brengen. Het offi- cieele Ned. recórd staat op 14.53 1/2 M„ dat De Bruyn echter op 21 Mei j.l. al op 15.02 M. bracht. Op tweeden Pinksterdag werden te Bodegra ven, georganiseerd door de vereeniging „Esto" de jaarlijksche bondswedstrijden van den D. H. G. B. gehouden, waaraan ook nationale wedstrijden verbonden waren. Des morgens om half twaalf werd voor de turners een H. Mis opgedragen door kapelaan J. H. van Kessel uit Den Haag, vroeger ka pelaan te Bodegraven en oprichter van Esto. Onder de H. Mis sprak de kapelaan de turners toe. Om half twee ving de marschwedstrijd aan, waarbij S. S. S. uit Breda den eersten prijs behaalde. Daarna vond een défilé plaats, waarna een demonstratie, bestaande uit vrije oefeningen, door alle turners gezamenlijk werd uitgevoerd. De uitslagen van de verschillende wedstrijden luidden: A.: 1. Winfried, Haarlem 196% p., Ie pr. A. 2. Jong Leven, Amsterdam 192 p., Ie pr. B. 3. St. Christophorus 190 p., 2e pr. A. 4. St. Lo- dewijk, Rotterdam 179 p., 2e pr. B., 5. DOK., Delft 158 p., 3e pr. A. B: 1. Spartaan, Rotterdam 177 p. 2. S.M-L., Den Haag, 171 p. 3. Jong Leven, Amsterdam, 169 p. 0. Christophorus, Rotterdam 166 p. 5. Pelops, Lijnden 157(2 p. 6. G.D.A., Loosdui nen 157% p. 7. D.O.S., Gouda, 1/54 p. C: 1. Winfried, Haarlem 172 p. 2. Jong Leven, Amsterdam 172 p. 3. Hercules, Overveen 170 p. 4. St. Lodewijk, Rotterdam 154 p. 5. Wils kracht, Alphen a. d. Rijn 150% p. 6. Christo phorus, Rotterdam 149% P- D: 1. Christophorus, Rotterdam 162 p. 2. D.OK., Delft 158 p. 3. Jong Leven, Amster dam 149 p. 4. Christophorus II, Rotterdam 18% p. 5. St. Lodewijk, Rotterdam 137 p. 6. Winfried, Haarlem 136% p. E: 1. Christophorus, Rotterdam 159% p. 2. D.O.K., Delft 146% p. 3. Jong Leven, Amster dam 143 p. 4. Spartaan II, Rotterdam 142% p. 5. Spartaan I, Rotterdam 140 p. 6. St. Lo dewijk, Rotterdam 137% p. G.D.A., Loosdui nen 127 p. F: 1. Jong Leven, Amsterdam 47 p. 2. St. Christophorus, Rotterdam 46% p. 3. Winfried, Haarlem 45 p. 4. D.O.K., Delft 40 p. H: 1. Spartaan, Rotterdam 16 p. 2. St. Christophorus, Rotterdam 16 p. 3. St. Christo phorus, Rotterdam 13% p. 4. D.O.K., Delft 12% p. 5. Jong Leven, Amsterdam 12% p. A: I. Winfried, Haarlem 149>? p., Ie pr. A. 2. S. S. S., Breda, 148 p., Ie pr. B. 3. St. Christo phorus, Rotterdam 145% p., Ie pr. C. 4. Jóng Leven, Amsterdam 144% p., Ie pr. D. 5. OH.C„ Eindhoven 141% p., 2e pr. A. 6. St. Lodewijk, Rotterdam 138 p., 2e pr. B. B: 1. S. S. S., Breda, 141 p., 2e pr. A. 2. Olympia, Culemborg, 137 p., 2e pr. B. 3. O.B.C., Eindhoven, 132% p., 3e pr. A. 4. Jong Leven, Amsterdam 130% p., 3e pr. B. 5. S.MJJ., Den Haag 129 p., 3e pr. C. C: 1. S. S. S., Breda, 130 p., 3e pr. A. 2. Olympia, Culemborg 127 p., 3e pr. B. 3. Jong Leven, Amsterdam 126% p-, 3e pr. C. D: 1. D.O.K., Delft, 134% p., 3e pr. A. 2. Jong Leven, Amsterdam 126% p., 3e pr. B. F: 1. Jong Leven, Amsterdam 47 p. 2. St. Christophorus, Rotterdam 46% p., 3. Win fried, Haarlem 45 p. 4. S. S. S., Breda 43% p. 5. D.OK-, Delft 40 p. 6. O.B.C., Eindhoven 39 p. G: 1. Olympia, Culemborg 38 p. H: 1. D.O.K., Delft 12% p. (1). 2. Jong Leven, Amsterdam 12% p. Cl). 3. S. S. S., Breda 12 p. J: Marschwedstrijd. 1. S. S. S., Breda 25 p. 2. K.T.D., Dordrecht 23% p. 3. O.B.C., Eind hoven 23 p. 4. Olympia, Culemborg 22% p. (1). 5. St. Christophorus 22% p. (1). 6. Wilskracht, Alphen 21% p. L: Personeele vijfkamp. 1. J. Esseling 42 p. (1). 2. M. Vos 42 p. (1). 3. A. Kerremans 41% p. 4. A. Daamen 37 p. K: 1. S. S. S., Breda 53 p. 2. Olympia, Cu lemborg 52% p. 3. O.B.C., Eindhoven 43% p- Zondag werd in het Heyselstadion te Brussel de finale gespeeld van het vierdaagsche voet- baltournooi te Brussel, waarbij het Amsterdam- sche Ajax er in slaagde met 21 van F. C. Sochaux de Fransche kampioensclub te win nen, een even opmerkelijke als fraaie prestatie indien men bedenkt, dat in de Fransche club verscheidene professionals meespelen als Abeg- glen, Duhart en anderen. Nadat de ontmoeting voor de derde plaats was gespeeld, waarbij de Liersche Sportkring met 3—2 van Wisla Krakau won rust 2—1 voor Wisla kwamen Ajax en Sochaux tegen elkaar voor den eindstrijd. Ajax kwam met het volgende team in het veld: Doel: Keizer. Achter: Van Diepenbeek en Strijbosch. Midden: Gischler, Anderiessen en Puttelaar. Voor: Fischer, Ten Have, Blomvliet, Schu bert en Mulders. In het begin is het spel verdeeld. Doch ge leidelijk komt Sochaux iets meer in den aanval en doelman Keizer moet herhaaldelijk optre den om goals te voorkomen. Anderiessen c.s. weten echter spoedig het spel te verplaatsen en het is Blomvliet, die 5 minuten voor de rust de score opent. In de tweede helft zet Sochaux dadelijk een offensief in en van Diepenbeek, Strijbosch eh Keizer moeten alle krachten inspannen om tegenpunten te voorkomen. De druk wordt ten slotte echter zoo groot, dat Abegglen na een half uur spelen kans ziet den gelijkmaker te scoren, 11. In het laatste kwartier wordt fel om de overwinning gestreden. Maar de vermoeidheid, vooral door de hitte, doet zich gelden. Het is Blomvliet, die 3 minuten voor het einde een voorzet van Mulders benut en daar mede Ajax de overwinning in dit tournooi be zorgt. De Ajacieden hebben de overwinning voornamelijk te danken aan hun volhoudend, geestdriftig en vooral snel spel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9