STADSNIEUWS jé GEMEENTERAAD SPORT EN WEDSTRIJDEN Laatste Nieuws STOOP'S OVERDEKT BEIDE STEEDS OPEN EN OPENLUCHTBAD KWARTJESZWEMMEN Haarlem, 12 Juni ONTPLOFFING EISCHT TWEE DOODEN muk WOENSDAG 12 JUNI 1935 LEEKENAPOSTOLAAT Diploma-uitreiking R.K. MANNELIJKE JEUGD BEWEGING K.J.C. De Baljuws der Kruisvaart Kruisvaart-cursus WETHOUDER GERRITSZ St. Josephgezellenver. Haarlem I Concert in het Bloemen- daalsche bosch Orgelbespeling De dierenvriend R.K. Harmonie „St. Caecilia" Inbraakje Begrafenis F. J. A. van Ghert Schuur in brand Rij kspostspaarbank Geen werkverruiming bij Stork Steen ging aan het rollen DUIVENSPORT Columba I Om een winkelhuis BELANGRIJKE WEGEN VERBETERING Voor Spaarndam Concert in Groenendaal Eerste Hulpver. „Snelverband" VOETBAL R.K. Scheidsrechters Haarlem Amsterdam CRICKET Haarlem IIR.I.O. Haarlem II—U.V.V. WIELRENNEN R.K.W.V. Achilles Venters met bloemen Herdenking BENNEBROEK Sleepboot kapseisde direct De doodslag op Gerrit de Bie Cassatieberoep van den dader verworpen AGENDA 13 Juni Maatschappij der Ned. Letterkunde Vertrek van de „Koetilang" PATER G. STEINS BISSCHOP t DE REIS VAN EMIR IBN SAOED H. M. de Koningin verleent den Prins en zijn gevolg onder scheidingen RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN (voorverwarmd zwemwater, minimum 68 a 70 gr.) ZONDAG TOT 6 UUR 's AVONDS Eig. badgoed mag worden medegenomen incl. badgoed eiken werkdag van 6 tot 7.45 uur 's avonds, zoomede Zaterdags van 8 tot 10 uur 's avonds. In het St. Josephgezellengebouw aan de Jans straat werden Dinsdagavond op officieele wijze de getuigschriften aan de cursisten van het Lee- kenapo6tolaat uitgereikt. Nadat de heer F. IJland namens het comité alle aanwezigen had welkom geheeten, hield de Hoogeerw. heer Deken H. C. J. Sondaal, voor zitter van het Leekenapostolaat een toespraak en prees de cursisten omdat zij zoo goed hebben begrepen dat men in dezen tijd niet met ge wone wapens kan weerstaan aan de aanvallen van de wereld, maar zich moet maken tot een soldaat van Christus. Wij moeten de liefde tot God en den H. Geest meedragen in het leven. Dan zullen wij ontzag gelijk veel goed kunnen doen. Ondanks hun niet- katholieke opvoeding zijn velen, geleerden en on- geletterden, rijken en armen, voornamen en niet-voomamen tot Gods Kerk gekomen omdat zij de liefde tot God bezitten en weten dat zij door God geroepen zijn. Spr. gaf als priester aan alle cursisten dan ook dit afscheidswoord mede: Blijf getrouw aan God, volhardt in de liefde tot Hem, in welke beproeving ge ook komt. Eens komt een oogenblik in uw leven, waarop beslist zal worden of ge nog de Liefde tot God bezit. Als ge die bezit, dan zult ge kunnen weer staan aan de wereld, zooals de Apostelen die weerstaan hebben. Hierna werden door Deken Sondaal en prof. dr. A. M. A. Steger, secretaris van het Leeken apostolaat, de keurige getuigschriften uitgereikt, waarbij prof. Steger eveneens zijn groote tevre denheid over het verloop van den cursus te ken nen gaf. De cursus was buitengewoon goed be zocht en heeft ongeloofelyk succes gehad. Dit is te danken vooral aan de cursisten zelf, die met ijver en liefde voleind hebben wat ze een maal hadden ondernomen. Deken Sondaal sprak vervolgens een hartelijk dankwoord tot de paters-docenten, de Weleerw paters F. Esser O.E.S.A., H. Strijbosch M.S.C. en F. v d. Vrande M.S.C., die ondanks hun groote dagelijksche taak en hun werkzaamheden ander zins, toch geheel belangeloos en vol ijver dezen cursus gedoceerd hebben. Spr. verzocht den cur sisten als schoonste geschenk van dankbaarheid hun H. Communie tot intentie der paters op te dragen, speciaal voor pater Strijbosch, die thans aan het sterfbed van zijn vader staat. Daartoe door Deken Sondaal uitgenoodigd, verklaarden de aanwezige paters (pater Strij bosch was in verband met 't vorenvermelde afwe zig) zich weer bereid ook den volgenden cursus te doceeren. Namens het comité dankte de heer F. IJland de cursisten voor hun trouwe opkomst en hun financieele offers, welke den cursus hebben mo gelijk gemaakt. Ook dankte spr. Deken Sondaal voor zijn onmisbaren steun. prof. Steger, mede voor zijn erhouden lezing en het ontwerp voor de getuigschriften en speciaal de paters Docen ten, aan wie spr. als blijk van waardeering waardevolle geschenken aanbood. Nadat nog beraadslaagd was over de voortzet ting van den cursus, waarbij prof. Steger eenige praetische wenken gaf inzake de eventueele exa mens, werd de bijeenkomst gesloten. De jeugdleiders van de districten Haarlem en Beverwijk gelieven te denken aan de Re collectie, welke gehouden wordt voor district Beverwijk op Donderdag 13 Juni om kwartover 8 uur in het Jeugdgebouw te Castricum. Voor district Haarlem op Vrijdag 14 Juni om kwart over 8 in de kapel van St. Joës de Deo, Maerten van Heemskerkstraat 2. Na ieder der Recollecties is er vergadering voor alle leiders van de K. J .C. Op de Recollectie worden ook de Sportjunio- renleiders verwacht. gelieven er de aandacht op te vestigen, dat de „Baljuwraad'' verzet is van Donderdag 13 op Donderdag 20 Juni des avonds óm half 9. De plaats wordt nog nader bekend ge maakt. Op de data 7 en 14 Juli wordt er een Kruis vaartcursus gegeven in het district Beverwijk in de plaats Heemskerk. Eventueele gegadig den ook van het district Haarlem kunnen zich hiervoor opgeven bij den districts-directeur J. P van Zon, Maerten van Heemskerkstraat 2, Haarlem. De Districts-Directeur. F. Homburg, G. Pool, A. Akkerboom, J. Schijf, G. Gerlofs, H. Brouwers, E. E. J. Rottschafer en J. Schutterop en de heeren: G. van Assema, G. Snoek, J. H. Sleeman, C. A. Steenken, A. C. Hofland, J. Verharen, C. Kooy, G. Logmans, S. Konings, P. ter Haak, J. H. Prinsen, S. M. Re- naud, N. J. Alink, H. Anker, H. M. Kruyt en L. A. Ophuijsen. Naar wij vernemen, is de toestand van wet houder mr. J. Gerritsz, die reeds langen tijd in de Boerhaave-kliniek te Amsterdam ver pleegd wordt en aldaar een operatie heeft on dergaan, nog onveranderd dezelfde. In zijn toestand valt weinig verbetering te bespeuren. Hedenavond verplichte bijeenkomst om half negen, waaronder het verjaardags cadeau voor Praeses v. d. Hoeven zal worden aangeboden. Aller opkomst dringend gewenscht. De R. K. Harmonie Euphonia zal Donderdag 13 Juni des avonds van 814 tot 10 uur een con cert geven in het Bloemendaalsche bosch onder leiding van den heer J. W. Lefeber. Het pro gramma luidt: 1. Marsch, Onder de zegebanier, F. v. Blon 2. Ouverture, De gouden beker, E. Deneufbourg 3. Schotsche dans, j. Bamoens 4. Fransche spoordans, F. Andriën 5. Voor jou, Wals, E. Waldteufel 6. Sarasenen, marsch, j. Chaillet 7. Melodiën uit de Opera „Stradella", M. J. H. Hessels 8. De schatkamer, Wals, Joh. Strauss 9. Oude populaire Operette melodieën, G. Renaud 10. Afscheid der Zwaardvechters, marsch, Blankenburg. Bij de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo-kerk op Donderdag 14 Juni des nam. van 3 tot 4 uur te geven door den heer George Robert, zal het volgende programma worden uitgevoerd 1. Adagio en Andante uit het 1ste concert, G F. Handel. 2. a. Duo, b. Flütes, c. Caprice sur les grands jaux uit Suite du deuxième ton, L. N. Clérambault. 3. Petite suite scholastique, D. de Sévérac. 4. Prière, César Franck. 5. a. Feuillet d'Album, b. Toccata,C. F. Hen driks. Op aanwijzing van een dame heeft een agent van politie gisterenmiddag naar het politie bureau een 42-jarigen koopman uit Haarlem overgebracht. De man had op de Botermarkt 6 jonge haantjes den nek omgedraaiden dit zoo onachtzaam gedaan, dat na de operatie twee an de dieren nog in leven bleken te zijn. Een poelier heeft de beide slachtoffers uit hun Hj den verlost. Tegen den koopman werd procesverbaal opgemaakt. De R.K. Harm. „St. Caecilia" uit Haarlem-N. ging 2 Juni j.l. met haar supporters naar het jaarlijksch bondsconcours, dat dit jaar te Heemskerk werd gehouden. Dat ze zich kranig door de moeilijkheden heeft heen geslagen en zegevierend uit het strijdperk is getreden, moge hieruit blijken, dat zij beslag wist te leggen op 'n eersten prijs in den marschwedstrijd en tevens op het hoogste aantal punten. Ook in den con certwedstrijd heeft zij zich dapper geweerd en behaalde zij met 341 punten een eersten prijs in de afdeeling „Uitmuntendheid Harmonie". De eere-wedstrijd was al niet minder onver dienstelijk. Zij kreeg het hoogste aantal punten, n.l. 168 punten. Jammer, dat de eerewedstrijd niet geheel is afgewerkt kunnen worden. Door het slechte weer op 2en Pinsterdag is de Eerewedstrijd voor dien avond afgelast geworden en zijn de pun ten van 2 Juni geannuleerd. „St. Caecilia" mag met trots op haar presta ties terugzien. Het was de eerste maal, dat de vereeniging en haar supporters op reis gingen uit de opgerichte reiskas. Hieraan kan iedereen deelnemen. De kosten zijn zoo laag, dat het voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Men kan zich bij het bestuur opgeven. Maandag werd tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in een perceel aan den Heerenweg te Heemstede. De dader heeft zich den toegang verschaft door het verbreken van een ruit aan de ach terzijde van het perceel. Kasten en laden werden doorzocht en bij thuiskomst van de bewoners bleek dat eenig Woensdagmorgen had op het RJC. Kerkhof „St. Barbara" aan den Schoterweg de begra fenis plaats van den heer F. J. A. van Ghert, in leven hoofd van school 18 en leeraar aan de Gemeentelijke Handelsavondschool. Nadat de H.H. Uitvaartdiensten in de paro chiekerk van den H. Antonius van Padua wa ren opgedragen, had om kwart voor twaalf de begrafenis plaats. De heer C. B. M. Segaar, hoofdcommies aan de gemeentelijke secretarie, vertegenwoordigde den wethouder van Onderwijs. Verder merkten wij op den heer L. v. d. Weijer, inspecteur L. O., vele hoofden van Scholen en onderwijzend personeel. Ook enkele leden van het personeel der Handelsavond school waren aanwezig. De leerlingen uit de klas van den overledene waren eveneens ver tegenwoordigd. Pater F. Esser, O.E.S.A., prior van het R.K. Lyceum, verrichtte de plechtigheden op het kerkhof. Na de teraardebestelling dankte een broer van den overledene voor de belangstelling. Hedenmorgen omstreeks kwart over 11 uur werd brand gemeld in de opslagplaats van bouwmaterialen van de firma A. Keur, Har- menjansweg 19. Een terreinknecht had op dracht om een steen op de kachel in een schuurtje te warmen en dezen steen in de teer te leggen, om zoo de teer te doen smelten. De knecht vond het echter gemakkelijker om de teer maar meteen op de kachel te verwarmen. Het resultaat was echter dat de teer in brand geraakte en vervolgens het houten schuurtje, dat uitbrandde. De brandweer werd gewaarschuwd, die on middellijk ter plaatse was en den brand met een straal op de waterleiding bluschte. Daar in de nabijheid groote voorraden papier en ander brandbaar materiaal waren opgeslagen, was groot gevaar voor uitbreiding aanwezig. Verzekering dekt de schade. Aan het kantoor der Posterijen te Haarlem werd in den loop der maand Mei aan boven genoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f 405.247.68 en terugbetaald f 414.074.41. Der halve minder ingelegd dan terugbetaald f 8.826.73. Het aantal uitgegeven boekjes bedroeg 169. Elders in dit nummer melden wij, dat de Machinefabriek Gebrs. Stork en Co. een dezer dagen de opdracht heeft gekregen voor de leve ring eener complete palmoliefabriek op Ma- lakka voor rekening der Société Financière des Caoutchoucs te Parijs. Bij informatie bleek ons, dat dit voor de Haarlemsche Stork-fabrieken geen werkverrui ming beteekent. Hedenmorgen was een groote steen van den achtergevel van de Vleeschhal aan de Spek- straat losgeraakt. Daar er groot gevaar bestond dat de steen naar beneden zou vallen werd de brandweer gewaarschuwd. Eenige brandwachts hebben, staande op de Magyrusladder van den brandweer, de steen vastgezet. Uitslag wedvlucht Dourdan 466 K.M.. P. Boeiee 1, 4, L. Gimbrère 2, 3, 5, 6, 10, 11, M. C. Fehres 7, 8, Th. Donckerwolcke 9. Dinsdagavond had in het St. Josephsgezellengebouw in de Janssraat de uitrei king plaats van de diploma's aan de cursisten van het leekenapostolaat. Hier boven een foto van de verzamelde cursisten met in het midden den Hoogeerw. heer Deken H. C. J. Sondaal, voorzitter, en profDr. A. M. A. Steger, secretaris van het Leekenapostolaat Woensdagmiddag kwam de gemeenteraad van Haarlem in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den loco-burgemeester wethouder W. Roodenburg. B. en W. stelden voor den heer J. B. W. Haas tot 1 Juli 1936 vergunning te verieenen om een sigarenwinkel te hebben in perceel Karl van Manderstraat 52. De heer VAN KESSEL (R.K.) meende, dat deze methodem niet deugt. Een werklooze, die een sigarenwinkel begint, dupeert weer de ja ren gevestigde winkeliers. Spr. raadde den raad dan ook aan het voorstel niet te aanvaarden, De heer BIJVOET (R.K.) zette de bevoegd heid van den raad in deze kwestie uiteen. Er zijn niet voldoende termen aanwezig om het verzoek af te w'ijzen. Er zou dan eerst een ver ordening voor deze straat gemaakt moeten wor den, waarbij ombouwen van woonhuizen in winkels verboden wordt, zooals elders reeds wordt toegepast. De heer VAN TETERIN G(R.K.) was het niet met den heer Van Kessel eens. Het ver dient waardeering, dat de heer Haas zijn eigen kostje wil verdienen. De heer REINALDA (S.D.A.P.): „Nu er on- eenigheid schijnt te bestaan in de R. K. frac tie(groote hilariteit en vroolijkheid). De heer REINALDA gaf daarna als zijn mee ning te kennen, dat de heer Van Kessel gelijk heeft. Hij zou echter gaarne willen weten, waarom B. en W. een tijdelijke vergunning wil len geven. De heer KLEIN (R.K.) zeide, dat de aan vrager zoo spoedig mogelijk zal verdwijnen, als hij zijn huis kan verkoopen. Naast den aan vrager is ook een winkeltje verrezen, Waarom dan nu weigeren? De heer VAN DAM - (V.D.) zette uiteen, dat de ordeningsgedachte in het middenstandsbe- drijf thans nog niet in den raad thuis behoort De VOORZITTER verklaarde, dat B. en W. den man wilden helpen, het gaat maar om één jaar. Het zal inderdaad goed zijn een verorde ning te ontwerpen als door den heer Bijvoet bedoeld. Binnenkort zal de raad dan ook een voorstel dienaangaande bereiken. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. De kwestie rondom de politie-inspectrice zal wegens afwezigheid van den burgemeester in de volgende vergadering aan de orde komen. Op verzoek werd eervol ontslag verleend aan den heer H. F. Lijnbach, als onderwijzer aan school 14. Het cohier zakelijke belasting op het bedrijf 1935 werd vastgesteld tot een bedrag van 88.332.32. Eenige wijziging werd gebracht in het uitbrei dingsplan Zuid-Oost. De Raad bekrachtigde den aankoop van per ceel Kleine Houtweg 107 voor 6664, een en an der ter wegverbreeding. Eveneens werd aangekocht perceel Oranje boomstraat 6 voor 1350. Aan J. van Eist, alhier, werd verkocht 2278 Eenige weken geleden is men begonnen met het verbeteren van den IJdijk en het Visschers- einde door Spaarndam. Herhaaldelijk waren over den toestand klach ten gerezen, en niet ten onrechte. Bij droog weer werd het stof meters hoog opgejaagd door prasseerende auto's, en bij regenweer vlogen de modderspatten den voorbijgangers om de ooren. Nu is door het Hoogheemraadschap van Rijn land in samenwerking met de gemeente Haar lem een afdoend middel toegepast en een teer- dek over den weg gestort. Deze week zal bij goed weer de laatste hand aan de verbetering worden gelegd. Mocht de gemeente nu ook de Kerklaan en de Pol van zulk een teerdek voorzien, dan zou alles mooi voor het verkeer verbeterd zijn. Zondagmiddag van drie tot vijf uur zal het fanfarecorps „Excelsior", directeur de heer R. van t Hof, een concert geven in Groenendaal. Bij het door den Ongevallendienst gehoiuden examen slaagden de volgende leden van boven genoemde vereeniging voor het verieenen van Eerste Hulp bij Ongelukken, de dames: L. Pusch, Tweeden Pinksterdag speelden 'e R.K. Haarl. Scheidsrechters tegen hun collega"s uit Am sterdam. 't Was jammer dat de Haarl. arbiters te sterk bleken voor de Amsterdammers. Want een 152 uitslag doet ons denken aan korf ballen. Over het algemeen speelde het Haarl. elftal een goeden wedstrijd, waar nog verschillende goede krachten in zitten. Een verslag van deze wedstrijd zullen wij maar niet geven, het zou te taai worden, om alle doelpunten te memoreeren. Het i voor de Haarlemmers een goede oefen partij geweest, voor a.s. Zondag 16 Juni. Volgens geruchten zijn de Hilversummers lang niet voor de poes en het zal dan ook geen 152 worden. Dus heeren tot as. Zondag 9 uur, Valkenburgerplein, Heemstede. In verband met verhindering van eenige spe lers zal het elftal voor a.s. Zondag eerst Zon dagmiddag bekend gemaakt worden. de bal voor 4 het veld uit. Zijn 24 heeft hij dan ook gauw bij elkaar. C. Dekker blijft dan een tijd zeer rustig batten en verleent zelfs aan den Hen man Horbach flinken steun, zoodat deze met vrij spel nog 17 maakt. Dekker verdwijnt op het laatst voor 12. Totaal 112. D. van Gemen bowlde 449. N. Nagtzaam 1—26. W. Dolman 4—26. W. Braam 1—7. R. I. O. begint niet fortuinlijk, zoodat al spoe dig de eerste batsmen verdwenen zijn. D. van Gemen (14) en B. Puttelaar (10) houden ech ter stand. Beiden moeten kort na elkaar ver trekken. Met den stand 428 maakt de regen het veld volledig onbespeelbaar, zoodat Haar lem II het punt dat zij lsten Pinksterdag kwijt raakte, nu weer inhaalde. J. de Boer bowlde 1—11. O. Abendanon 6—10. C. Dekker 3—6. met den lOen man op de mat ging E. Pino run out voor een goede 57, zij het dat hij diverse malen gemist was. Totaal 138. J. de Boer bowlde 0—14. W. F. v. d. Lee 3—17. O. Abendanon 4—35. A. v. d. Bergh 1—32. R. Ton 0—21. E. v. Musscher 1—15. De Gollow-on werd niet ontloopen, en daar er slechts 65 runs gescoord werden, nam U.V.V. 3 punten mee naar Utrecht. Slechts P. v. d. Bergh 10, O. Abendanon 10 en J. de Boer 11 presteerden nog niets. Gravendaal bowlde nu 6—32. Slingerland 319. E. Pino 1—7. Tweeden Pinksterdag verscheen Haarlem II met 5 andere spelers. Ditmaal werd er beter gebat en was de regen niet tusschen beide ge komen, dan waren de punten in Haarlem ge bleven. Resultaat werd nu een draw. Haarlem begint te batten. J. Mulder speelt zich rustig in, doch wordt voor 10 gevangen. Captain de Boer speelt dan een luchtige in nings, doch plaatst fortuinlijk. Zijn 22 brengt de score echter naar boven. B. Smits speelt daarna aanvallend cricket. Eenige malen gaat Met het tweede team van Haarlem lukt het dit seizoen niet bijzonder, daar nu weer van U. V. V. met innings verloren werd. Vooral het batten is zeer slecht verzorgd. De Boer verkiest batten met het oog op het prachtige weer. Na anderhalf uur zat Haarlem echter voor 56 weer aan den kant. Vooral het bowlen van den oud-Haarlemmer E. Pino was velen te machtig. Slechts van Woerkom met 13 wist van de eerste batsmen iets te maken. Een vang van Gravendaal na een harden slag maakte aan zfjn innings een einde. P. v. d. Bergh bracht als 9e man wat leven in het spel door ten slotte 16 te produceeren, doch op 56 was het afgeloopen. Extra's 10. Gravendaal bowlde 5—26. E. Pino 4—18. P. Wilbrink 12. Dank zij slecht fielden en gemiste catches passeerden de eerste batsmen bijna het Haar lem-totaal. Op 54 ging Gravendaal voor een snelle 40 run-out. E. Pino, die goed stond te spelen, kreeg nog slechts steun van Th. van Zutphen (11), doch Op Maandag, 2en Pinksterdag, hield boven genoemde vereeniging een wedstrijd over 100 K.M. voor A- en B-klassers, terwijl de B-klas- sers en Junioren resp. een traject van 50 en 40 K.M. aflegden. Ei- verschenen 43 renners aan de start, waar van het eerste de A- en B-klassers en daarna de C-klassers en Junioren vertrokken. Bij Halfweg hadden J. Rusman en' H. C. v. Staveren ruim 1 K.M. voorsprong. Door lekke banden zagen beiden hun mooien voorsprong te niet gaan, terwijl v. Staveren door nog een lekken band den strijd geheel moest staken. Nog versclieidenen moesten door pech of val- partijtjes uitvallen. Toen nog pl.m. 30 K.M. te rijden was, ont snapte B. v. d. Aart. Dat het peleton het niet erg zwaar aanpakte, blijkt wel, want v. d. Aart zag op dit korte stuk kans om maar liefst 20 minuten uit te loopen. De uitslag was ten slotte als volgt: A-klasse: 1. B. v. d. Aart 2 uur 59 min.; 2. G. v. Wees 3 uur 19 min.; 3. J. Klinkenberg (op een lengte)4. J. Rusman 3 uur 20 min. 57 sec.; 5. J. de Vries. B-klasse: 1. H. de Lange 3 uur 20 min. 57 sec.; 2. H. v. Maris; (overigen moesten den strijd staken). C-klasse: 1. Oosterbaan 2 uur 4 min.; 2. A. Groenendijk; 3. Groeneveld; 4. Rutte; 5. Buts. Junioren; 1. D. Groenendijk; 2. Schrama; 3. v. d. Aart; 4. Jongejans; 5. Mins. M2. grond aan de Oostzijde van dén Rijksstraat weg tegen 15.50 per M2. Ingekomen was een verzoekschrift van de af deeling Haarlem van de Nederlandsche Bloe menwinkeliers Vereeniging om binnen een af stand van minstens 50 M. van een bloemenwin kel geen standplaats voor den verkoop van bloe men uit te geven. B. en W. stellen voor dit adres ter afdoening in hun handen te stellen. Aldus besloten. Besloten werd om aan de Nationale Bakkerij Tentoonstelling, die hier van 28 Juni tot 6 Juli gehouden wordt een verguld zilveren medaille af te staan. De VOORZITTER herdacht dan in eenige gevoelvolle woorden het overlijden van den heer F. J. A. Ghert, wien juist in deze vergadering eervol ontslag als hoofd van school 18 en als leeraar der handelsavondschool verleend zou zijn. (De zitting duurt voort). (Ongecorrigeerd) Prijzen behaald Op het muziekconcours te Maarssei) behaalde het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", alhier, een eersten prijs in den marsch wedstrijd met 126 punten en in den concertwed strijd een tweeden prijs. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Hedenmorgen tegen elf uur is aan de Gouwe onder Alphen aan den Rijn een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij twee men- schen om het leven zijn gekomen. De sleepboot „Risico" waarvan de onderne mer te Rotterdam is gedomicilieerd kwam met een sleep van twee schepen uit Amsterdam. Tusschen de Gouwsluizerbrug en de spoor brug in de Gouwe is door tot nu toe onbeken de oorzaak de ketel van de sleepboot met een geweldigen knal uit elkaar gesprongen. De explosie was zoo hevig, dat de ketels over een boerderij lang de Gouwe werden heengeslingerd en ongeveer 300 M. verder in een weide terecht kwamen. Een der tegenwichten van den ketel ging door het dak van een hooi berg en groef zich diep in den grond. De stuk ken ijzer en andere onderdeelen werden over al heengeslingerd en het mag werkelijk een wonder heeten dat daardoor niemand werd ge troffen. De beide opvarenden van de sleeptboot, de kapitein, de 37-jarige Jan Hooren, een zoon van den ondernemer uit Rotterdam en de machinist, de 33-jarige Boivin, eveneens uit Rotterdam, werden overboord geslingerd en gedood. Laatstgenoemde kwam op een der sleepsche- pen terecht. Het lichaam van den kapitein was aanvankelijk nergens te vinden. Men vreesde dat de man in de Gouwe was terecht gekomen, zoodat de politie onmiddellijk begon te dreggen. Eerst geruimen tijd later ontdekte men het totaal verminkte lijk van den man in een sloot langs den weg. Beide slachtoffers, voor wie geneeskundige hulp niet meer mocht baten, zijn raar de Algemeene Begraafplaats te Alphen aan den Rijn overgebracht. De sleepboot was een ruïne gelijk en kap seisde onmiddellijk. De explosie die tot in den verren omtrek hoorbaar was trok zoowel uit A.phen als uit Boskoop honderden belangstel lenden. De Hooge Raad heeft overeenkomstig de con clusie van den advocaat-generaal verworpen het cassatieberoep van P. de B„ die door het gerechtshof te 's-Hertogenbosch is veroordeeld tot vijftien jaren gevangenisstraf Wegens dood slag op zijn neef Gerrit de Bie, in Augustus 1933 bfj Oss. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, 34 uur Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102 Ten- toonsteling werk L. H. H. Schutte, 10 tot 7 urn'. Kunsthandel J. H. de Bois, Kruisweg 68 Tentoonstelling werk van mevr. Lucie v. Dam van Isselt, 9 tot 5 uur. Rembranidt-Theater „Haar grootste sut- ecs". Op het tooneel: „Lay-fun" troupe, Chi- neesche act, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „De 4 Müllers". Op het tooneel Rolf Hansen, goochelaar, 7 en 9.15 uur. uur. Frans Hals-Theater ,Alleen voor u", 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Langs het leven", 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Bestuursraad R. K. Volks bond, 8 uur Bevolkingsbureau, 8 uur. Bureau Armenraad Jansweg 39 Alge meene Jaarvergadering Ver. „Het Brokken- huis", 8 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann. K.J.M.V. „St. Augustinus", half 9. Naar aanleiding van het besluit van 't Hoofd bestuur der „Maatschappij der Nederl. Letter kunde" om den C. W. van der Hoogh-prijs voor 1935 niet toe te kennen, is tijdens de jaarver gadering te Leiden hedenmorgen een motie in gediend, waarin de houding van het H. B. be treurd werd. Deze motie was ingediend door de heeren: Com. Veth, Dr. M. v. Blankenstein, J. A. Do- minicus en Prof. Ir. Is. P. de Vooys. Met 4539 stemmen werd de motie door de vergadering verworpen. BANDOENG, 12 Juni (Aneta) Bij het vertrek van de „Koetilang", uit Bandoeng, be stond zeer groote belangsteling van de zijde van het publiek. Voorts waren vele autoriteiten van het leger, den P. T. T.-dienst en van het Departement van Verkeer en Waterstaat aan wezig; ook de Directeur van laatstgenoemd Departement was bij het vertrek tegenwoordig. BATAVIA, 12 Juni (Aneta) De versnelde dubbelweeksche K. L. M.-dienst IndiëHol land is hedenmorgen met het vertrek van hen Douglas-vliegtuig de „Koetilang" ingezet. Het vliegtuig vertok te kwart over 10 van Tjililitan; eenige honderden personen woonden dit ver trek bij. De heer Hans Martin, leider van den HollandIndië-dienst der K. L. M„ vliegt met de „Koetilang" naar Holland terug. De machine nam 23 K.G. post, 3 K.G. pak- ketpost en 45 K.G. lading mee; er waren twee passagiers voor Amsterdam en zes voor tusschen- trajecten, terwijl twee passagiers wegens plaatsgebrek moesten worden geweigerd. Op 59-jarigen leeftijd is op Huize „Mariën daal" te Grave plotseling overleden de zeer- eerw. Pater G. T. M. Steins Bisschop S. J., leeraar aan „Mariëndaal". De thans overledene was in 1906 priester gewijd en sinds 1927 aan „Mariëndaal" verbonden. De Prins van den Hedjas, Emir ibn Saoed is hedenochtend met zijn gevolg om acht uur per auto naar Deventer vertrokken, waar hij aan de grens van de gemeente werd begroet door den garnizoenscommandant, majoor K. G. v. d. Mandele, Commandant van het vierde Half- regiment Huzaren. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar het Wegchelerveld onder de gemeente Diepenveen, waar cavalerie-evoluties werden uitgevoerd. Na afloop hiervan werd gereden naar Loenen op de Veluwe, waar in hotel „Zilven" het noen maal werd gebruikt. In den namiddag werd naar het paleis Het Loo gereden, waar de Prins om kwart over vier uur aankwam. Te half vijf werden de Prins, de directeur van Buitenlandsche Zaken en de lijfarts van den Prins door H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana ontvangen. Na afloop van de ontvangst werd de terug reis naar Den Haag ondernomen. H. M. de Ko ningin heeft den Prins het Grootkruis in do Orde van Oranje Nassau verleend. De hjfarts van den Prins werd benoemd tot officier in die orde, terwijl tot ridder in deze orde Werd benoemd de secretaris van den direc teur van Buitenlandsche Zaken. De eere-medaille in zilver van de Oranje Nas- sau-orde werd toegekend aan twee gardisten van den Prins. IJMUIDEN, 12 Juni. Rijksvlschafslag. Tarbot 3460 cent per kg. Griet 15.0025.00 per 50 kg. Tong 38—56 cent per kg. Groote Schol 19.00. middel Schol 26.00, Zetschol 19.00—27.00, kleine Schol 5.0025.00, Schar 3.505.00. Tongschar 17.5021.00 Pieterman en Poon 1.15—2.60, groote Schelvisch 15.0018.00, middel Schelvlsch 9.00— 17.50. kl. midd. Schelvlsch 7.0016.50. kleine Schelvlsch 1.80—11.00 per 50 kg. Kabeljauw 36.00 66.00 per 125 kg. Gullen 4.6017.00 per 50 ^eg- Leng 0.43—1.10 per stuk. Heilbot 1.00—1.20 per kg. Wijting 3.006.00 per 50 kg. Koolvisch 1.00 1.11 per stuk. Makreel 2.2011.00 per 50 kg. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aan- gekomen STOOMTRAWLERS Henriëtte Jacoba 400 manden 2120.Christine 430 manden 1650.R. O. 46 Claesje 495 manden 2530.Elie Chenevière 135 manden 1450.Nep- tunus 75 manden 1500.Oostzee 105 manden 1760.Silvaing 105 manden 1580.Julie Strijf' 90 manden 1450.Azimuth 270 manden 2180.— PEKELHARING Cornells de Boer IJm. 268 2340. LOGGERS Sch.: 196 840.—, 247 560.—. K.W.; 75 640.—, 7» 1160.—, 173 470.—, 42 620.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2