i Zoekt gij betrouwbaar i Plaats dan een „Omroeper" i Personeel? I rUIUKCFUKI/Ult voor 80.000 gezinnen I KWIEK EN VIEF ZOMERREIZEN 1935 uitgeschreven voor abonné's van de VEREÊNIGDE KATHOLIEKE PERS li iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiimiiiiJiiuiiuiiniimmr WOENSDAG 12 JUNI 1935 C£S CHtm qiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiniiiniinnmiiiiiiiiiiiiiimnniimnmmnimmnniiimiiiminninimniH UITVOER AARDAPPELEN In de maanden Juni en Juli OPENING VAN NIEUWE VEEMARKT TE LEIDEN Rotterdam Lloyd Rapide VERPACHTING VAN FRUIT KUNST VAN HEDEN CONCERTGEBOUW Vier zomerconcerten BEETHOVEN-PROGRAMMA Het eerste Kurhaus-concert W ALES ON KW ARTET Tournee door Engeland en Frankrijk TENTOONSTELLING „VROUW E N V OL K" Druk bezoek aan de Düsseldorf- sche expositie RETRAITEN Retraitenhuis „De Thabor" St. Alfonsushuis te Amersfoort Retraitehuis Cenakel Tilburg Manresa te Venlo St. Ignatius te Spaubeek Naar Luxemburg Naar Praag Naar de Wereldtentoonstelling te Brussel Naar Düsseldorf Naar de Passiespelen te Tegelen Naar de H. Landstichting De deelnemers aan het concours der buitenlandsche stafmuziekcorpsen te Brussel hebben een krans gelegd bij het graf van den Onbekenden Soldaat Voor de maanden Juni en Juli is de Neder- landsche Groenten- en Fruitcentrale aange wezen als monopoliehoudster voor den uitvoer yan aardappelen. De machtigingen tot uitvoer warden afge geven door de veilingen. Om den export naar andere landen dan Duitschland mogelijk te maken, zal de heffing op uitgevoerde aardappelen worden terugbe taald, indien worden overgelegd de origineele veilingsverklaringen, terwijl de door de douane afgestempelde machtiging tot uitvoer in het bezit van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale moet zijn. Voor als proviand aan zeeschepen geleverde aardappelen moeten eveneens de origineele veilingsverklaringen worden overgelegd, terwijl als bewijs van uitvoer een duplicaat model „I* wordt geaccepteerd, dat door de douane moet zijn afgeteekend. Ter gelegenheid van de officieele opening van het hernieuwde en vergroote veemarktterrein te Leiden in de maand September as. wordt er een groote vee- en zuiveltentoonstelling georga niseerd, waarvoor reeds thans groote belang stelling bestaat. De vee-tentoonstelling wordt gehouden Don derdag 19 September, de officieele opening van het nieuwe veemarktterrein is Vrijdag 20 Sep tember. Vanaf Dinsdag 17 of Woensdag 18 Sep tember wordt een tentoonstelling van zuivelpro ducten gehouden, waaraan tevens verbonden is een reclame-campagne voor zuivel, uitgaande van de crisis-zuivelcentrale. Als onderdeel van deze campagne staan bioscoopvoorstellingen op het programma. Voorts wordt overwogen het houden van een concours hippique en een ringrijderij van boeren en boerinnen in oud-Hollandsch costuum. De boottrein, rijdende op het Dinsdag te Marseille aangekomen mailschip „Deinpo", werd heden om 6.16 uur te Roosendaal, 7.13 uur te (H.S.M.) verwacht. Rotterdam (D. P.) en 7.40 uur te Den Haag In verband met de op handen zijnde ver pachtingen van fruit maakt de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale het volgende be kend. Voor alle op openbare wijze plaats gehad hebbende verpachtingen kan door den pachter gebruik worden gemaakt van het bepaalde in art. 10 lid 2a van de Crisis-Tuinbouwbeschik- king 19351. Hierdoor kan de pachter toestemming ver krijgen, om te veilen op twee of meer veilin gen, die bij genoemde Centrale zijn aangeslo ten. Pachters, die hiervan gebruik wenschen te maken, kunnen hiertoe een aanvrage indienen bij deze Centrale, Laan Copes van Cattenburch 62, 's Gravenhage. Op deze wijze kan aan een gedaan verzoek, om niet aan een door den verpachter opgege ven veiling gebonden te zijn, worden tegemoet gekomen. Eveneens kunnen deze pachters een aanvrage indienen om op monster of om administratief te veilen. Deze toestemming zal evenwel alleen dan gegeven worden, als hiervoor gegronde redenen aanwezig zijn. Het op monster veilen of het administratief veilen is verboden, tenzij de betreffende teler of pachter in het bezit is van een door de Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale verleende schriftelijke vergunning. Het Concertgebouw heeft ook voor dit jaar weer een zomer-cyclus gearrangeerd. Op vier achtereenvolgende Zondagavonden zullen con certen gegeven worden, respectievelijk onder leiding van Willem Mengelberg, Eduard van Beinum, Lode wijk de Vocht en Eduard van Beinum. De volgende data zijn vastgesteld: 23 en 30 Juni en 7 en 14 Juli. Vrijdag 14 Juni a.s. vindt het openingscon cert plaats in het Scheveningsche Kurhaus. Dirigent is Carl Schuricht. Het programma is geheel aan Beethoven gewijd en vermeldt de Zesde Symphonie (Pastorale) en de Vijfde Symphonie. Het Nederlandsche kamermuziek-ensemble het „Waleson-Kwartet" zal in 't aanstaande najaar een tournée maken door Engeland en Frankrijk. In beide landen zullen meerdere concerten gegeven worden, waarop het „Wale- son" o.m. ook stukken van onze landgenooten Henk Badings en Willem Pijper denkt uit te voeren. De tentoonstelling „Vrouw en Volk", welke momenteel te Düsseldorf wordt gehouden, mag zich in een buitengewoon druk bezoek verheu gen. De toeloop van belangstellenden is dik wijls zoo groot, dat men van een massa-bezoek mag spreken, en is het verheugende bewijs, dat de expositie een sterke aantrekkingskracht uit oefent. De roep, die ervan uitgaat, doet de be zoekers tot zelfs uil verre oorden naar Düssel dorf komen. En de stemming onder de bezoekers (sters) is steeds puik. Degenen, die nog niet in de gelegenheid wa ren, de tentoonstelling in oogenschouw te ne men, worden aangespoord, niet te verzuimen, een bezoek aan deze unieke expositie te bren gen. !£en zal er meer dan tevreden van te- rugkeeren. is onze „Omroeper". Eiken avond weer opmeuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 et. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. 16—19 24—27 Meisjes (P. Hupperts). Gehuwde dames. 14 Juli Gehuwden. 811 Meisjes. 1518 Ongeh. dames (P. Bruning). 2124 Meisjes. 2831 Meisjes. 313 Aug. Meisjes. 59 Dames (en speciale conferenties). 1013 Meisjes. 1619 Meisjes. 2023 Jonge dames en onderw. 24—27 Jeugd-Tertiarissen vanaf 16 jaar en andere deelneemsters. 2730 Meisjes. 26 $ept. Leden 3de Orde St. Dominicus. 912 Gehuwden. 1518 Jonge dames. 23—27 Meisjes. 303 Oct. Gehuwde dames. 1114 Juni. Vrouwen en meisjes (St. Ludgerus Utrecht e.a.). 1518 Juni. Mannen en jongelingen (St. Lud gerus Utrecht). 18—21 Juni. R.K. Politiebond St. Michaël. 2225 Juni. Heeren middenstand. 2528 Juni. Vrouwen en meisjes (R.K. Vrou wenbond). 28 Juni1 Juli. Heeren Vincentianen (Jubi leum-retraite). 1518 Juni meisjes. 1821 Juni dames. 2225 Juni meisjes. 2428 Juni dames. 29 Juni—2 Juli meisjes. 6—9 Juli meisjes die streven naar een hooger godsdienstig leven. 9—13 Juli dames. 1619 Juli dames uit Indië. 2023 Juli meisjes. 2225 Juli huismoeders. 2730 Juli meisjes. 1518 Juni: Heeren Middenstand. 2124 Juni: Leden werkliedenver. district Roermond. 2528 Juni: Werkliedenver. Helmond. 29 Juni1 Juli: Krayenhoflaan en Water kwartier Nijmegen. 69 Juli: Heeren Ambtenaren. 912 Juli: Heeren Kosters. 1720 Juni: „St. Rafaël". 2225 Juni: H. H. Middenstand. 2528 Juni: Dienstplichtigen, die in de maan den Juni, Juli, Aug. of Sept. moeten opkomen. 29 Juni2 Juli: H. H. Middenstand. 313 Juli: E.E. Broeders S. J. 1620 Juli: Vrfje Priesterretraite (in strict» silentio) 2125 Juli: Vrije Priesterretraite (met de ge bruikelijke spreektijden) 2730 Juli: „Jonge Werkmann" uit Eindho ven. 31Juli3 Aug.: H. H. Onderwijzers. 36 Aug.: St. Ignatiusclub Amsterdam. 811 Aug.: Mannencongreganisten uit A'dam. 1417 Juni: J. W. Brussum. 2124 Juni: Bleyerheide, Haanrade, St. Pie- tersrade, Schinveld. 29 Juni2 Juli: Heerencongregatie Maastricht. 58 Juli: Nog beschikbaar. 1316 Juli: Heeren Ambtenaren. 19—22 Juli: Kerkrade. 26—29 Juli: Nog beschikbaar. De bijzondere successen, welke wij in de afgeloopen jaren met premie-reizen voor onze abonné's hier denken wij o.a. aan onze veel geprezen gezelschapsreizen naar Trier en Oberammergau! mochten be halen, hebben ertoe geleid, dat van vele zijden tot ons het verzoek gericht is, méér nog dan voorheen onze abonné's in staat te stellen van onze reisservice te profitee- ren. Gaarne hebben wij aan dit verzoek vol daan, ofschoon wij ons niet ontveinsden, dat wij daardoor gezien de reputatie, welke wij hoog moeten houden een zwa re verantwoordelijkheid op ons laadden. Wij twijfelen er echter niet aan, of, even als in het verleden, zoo zal ook in de toe komst het spontane enthousiasme van onze reislustige en sympathieke reisdeel- nemers en -deelneemsters ons over alle be zwaren en moeilijkheden heen helpen. Hieronder dan bieden wij „Elck wat wils", en wederom stellen wij voorop, dat het hoogste reisgenot geboden moet worden tegen den geringsten prijs. Natuurlijk is het hieronder volgende rooster van zomerreizen voor onze abon né's nog voor wijziging en uitbreiding vat baar, doch wij zijn ervan overtuigd, dat vele honderden onzer abonné's uit het on derstaande gemakkelijk een voldoening schenkende keuze zullen kunnen doen. REIS A. Naar Luik, Luxemburg, Echternach, Dinant, Brussel, Antwerpen, met bezoek aan de Wereld tentoonstelling te Brussel;' beginpunt 's-Her- togenbosch, eindpunt Roosendaal; reis per trein. Vijfdaagsche reis van Maandag 5 tot Vrijdag 9 Augustus. Alles inbegrepen: nie klas 42.50 He klas 50. (Elk verhoogd met 2.50 voor administratie) Aanmelding uiterlijk 15 Juli a.s. Storting der reisgelden uiterlijk 20 Juli as. REIS B. Naar Praag het hart van Europa by gelegenheid van den grootschen Katholiekendag aldaar; beginpunt Utrecht, eindpunt Oldenzaal; verblijf te Leipzig en te Dresden; geen nacht treinen. Zesdoagsche reis van Vrijdag 28 Juni tot Woensdag 3 Juli. Alles inbegrepen ure klas 70. He klas 90. (Elk verhoogd met 2.50 voor administratie) Aanmelding uiterlijk 16 Juni as. Storting der reisgelden uiterlijk 20 Juni as. REIS G Volledige twee-daagsche reis per autocar; op Zaterdag 6 en Zondag 7 Juli; vertrek naar ver kiezing van Amsterdam, Haarlem of Utrecht. Alles inbegrepen 14.50 (Verhoogd met L voor administratie) Aanmelding en storting der reisgelden uiter lijk op 20 Juni as. REIS D. Populair Week-end-reisje per autocar op Zaterdag 20 en Zondag 21 Juli; vertrek naar verkiezing vanaf Amsterdam, Haarlem of Utrecht. Alles inbegrepen 13.50 (Verhoogd met 1.— voor administratie) Aanmelding en storting der gelden uiterlijk 8 Juli as REIS E. Driedaagscn uitstapje per trein van Maandag 29 tot Woensdag 31 Juli; begin- en eindpunt Roosendaal. Alles inbegrepen me klas 19.— 'He klas 21.50 (Elk verhoogd met 1. voor administratie) Aanmelding en storting der gelden uiterlijk 15 Juli as REIS F. Volledige twee-daagsche reis per autocar; op Maandag 26 en Dinsdag 27 Augustus; vertrek naar verkiezing vanaf Amsterdam, Haarlem of Utrecht. Alles inbegrepen ƒ14.50 (Verhoogd met 1. voor administratie) Aanmelding en storting der reisgelden uiter lijk 12 Augustus as. REIS G. Naar Düsseldorf, het Parijs van West-Duitsch- land. Amusant week-end-uitstapje per autocar met theater-avond; op Zaterdag 13 en Z<mdag 14 Juli; vertrek naar verkiezing van Amsterdam, Haarlem of Utrecht. Alles inbegrepen 12.50 (Verhoogd met 1. voor administratie) REIS H. Naar de Passiespelen te Tegelen, met bezoek nan en verblijf te Düsseldorf en Valkenburg, alsmede groote autotoer door het Eifelgebergte; vierdaagsche reis per autocar van Zaterdag 20 tot Dinsdag 23 Juli; vertrek naar verkiezing van Amsterdam, Haarlem of Utrecht. Alles inbegrepen 35 (Verhoogd met 1.5C voor administratie) Aanmelding en storting der reisgelden uiter lijk 1 Juli ajs. REIS J. Naar de Passiespelen te Tegelen met bezoek aan de H. Landstichting te Nümegen en het interessante Ouwehand's Dierenpark te Rhe- nen; driedaagsch uitstapje per autocar; van Zaterdag 3 tot Maandag 5 Augustus; vertrek van Amsterdam, Haarlem of Utrecht. Alles inbegrepen 26.— (Verhoogd met L50 voor administratie) Aanmelding en storting der reisgelden uiter lijk 15 Juli as. REIS K. Naar de Passiespelen te Tegelen, met bezoek aan en verblijf te Düsseldorf en Valkenburg, alsmede bezoek aan de Brusselsche Wereldten toonstelling en verblijf te Antwerpen; vierdaag sche reis per autocar van Woensdag lAot Za terdag 17 Augustus; vertrek naar verkiezing van Amsterdam, Haarlem of Utrecht. Alles inbegrepen 35. (Verhoogd met 1.50 voor administratie) Aanmelding en storting der reisgelden uiter lijk 29 Juli as. REIS L. Naar de H. Landstichting te Nijmegen; een- daagsch reisje per autocar op Zaterdag 13 Juli; vertrek naar verkiezing van Amsterdam. Haar lem of Utrecht. Alles inbegrepen 7.50 (Verhoogd met 0.50 voor administratie) Aanmelding en storting der reisgelden uiter lijk 1 Juli as. Deze zelfde reis wordt herhaald op Zaterdag 10 Augustus. Aanmelding en storting der reisgelden uiter lijk 29 Juli as. By reis per trein is voor België (en Luxem burg) Bewijs van Nederlandschap noodig; b« reis per autocar naar Duitschland en (of) Bel gië kan men eveneens volstaan met Bewijs van Nederlandschap. Voor tweedaagsche trips kan men by tijdige aanmelding een pasje a. 0.25 bekomen. BU opgave alsdan tevens beroep vermelden. Aanmelding op den sluitingsdag der in schrijvingen biedt géén waarborg, dat er nog plaats is. Men verzekere zich steeds zoo vroeg mo gelijk van zijn deelnemerschap! Uitvoerig prospectus van iedere afzonder lijke reis wordt op aanvraag direct toege zonden. Voor deelname melde men zich ten spoe digste tot het Centraal-Reis-Adres der „Vereenigde Kath. Pers", Kasteel van Aemstel, N.Z. Voorburgwal 65—73, Amster dam, Teleph. 46878, Giro 22884. Het K.L.M.-vliegtuig de „Nachtegaal" is van Schiphol vertrokken als eerste vliegtuig in den tweemaal wekelijkschen dienst naar Ned. Indië Een wolkbreuk zette Dinsdag de straten van Rotterdam onder water. De post bode, die zijn plicht niet verzaakte In Artis te Amsterdam zijn twee Abessinische leeuwen gearriveerd, welke H. M. de Koningin van den Keizer van Abessinië ten geschenke heeft gekregen Ramsay Macdonald, de afgetreden Engelsche premier, brengt thans eenige vacantiedagen te Lossiemouth bij zijn dochter en schoonzoon door. De staatsman in gelukkigen familiekring

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4