BLACK-BOy 1 FINANCIEN PRUIM-TABAK Sport en spel RADIO-PROGRAMMA Dagfilm WOENSDAG 12 JUNI 1935 Coupons op goudbasis Kwestie over uitbetaling op voorwaarde Door den bliksem getroffen Arbeider te Denekamp gedood Man verlamd OPDRACHT VOOR STORK Volledige palmoliefabriek op Malakka EERSTE KAMER In de laatste week van Juni bijeen DE ROME-BEDEVAART Van Duitschsprekende katholieken NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING (Ingezonden Mededeeling) Piet Pruim Peins v èém ruir°° 1 D«c ^een'— GESAUSDE ZWARE RIJWIELDIEF GEARRESTEERD Zenuwpatiënt was uit Heiloo ontvlucht ECON.-TECHNOLOGISCH INSTITUUT Kamers van Koophandel in Noord- Holland zijn tegen oprichting MERKWAARDIG VERHOOR Nederlander waagde zich liever niet in Duitschland ZOO ZIJN ONZE MANIEREN Bredanaar in Duitschland neergeslagen BOTSING OP HAARLEM MERWEG Opheffing keuringsdiensten Man ernstig mishandeld Ribben gebrokenwaarbij er een door de longen is gedrongen BELLINI'S „NORMA" Een opvoering onder Gui VEREENIGING KOLONISATIE NIEUW-GUINEA Rotterdams „Toonkunst" ANDERHALVE STUIVER WAS VOLKOMEN ZUIVER 9„o «n le voedM' sp i.rkeerfe "e0' Do«.on> chad^l* qa\-extrac*®" a\\een stoffen - 9 v,e\ke n>e ch\or°pW^ar bovend£ „rdriiven, wlïivendverDe iw versTopr'V^qeheeiey- Nlaak "»'"°s£w ,s,0,ï|,°Akkerti«"- la- b'°" k l-ke tt4# die VJ* en, etl >r°° j Vke werking *f$e^ersteUe" Ove™l,eS9b60 (SLj Per V DE KATH. ILLUSTRATIE 69e jaargang no. 37 Rozen-, Bloemen- en Planten- expositie te Venlo VOETBAL BELANGRIJKE WEDSTRIJD TE DONGEN Donderdag 13 Juni 1935 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Zwaluwen-elftal der R.K.F. Bred ets Bondselftal EEN MISSIEWEDSTRIJD TE ROTTERDAM Tijdens de Missieweek op 29 Sept. VAIN K.N.V.B. NAAR R.K.F. H.K.I. te Breda is overgegaan N.A.C.Reading 14 BOKSEN DonnarsKid Tunero Volgens het jaarverslag van de Kolo niale Bank gaven de ruime kasmiddelen aanleiding om de nog uitstaande 200.000 van de 4 pCt. leening 1905 per 2 Januari j.l. af te lossen. Voor oogst 1935 werd 1936 H.A. in den grond gebracht, waarvan de vooruitzichten in het algemeen gunstig zijn. De voorraden suiker bedroeaen ultimo De cember 1934 1.760.306 quint (v.j. 2.251.606 quint). Vit het reservefonds werd 884.736 teruggeboekt tegen 1.856.591 het vorig jaar. De Nederl. Indische Spoorweg Mij. boekte in 1934 een verlies van 435.198 tegen 368.522 het vorig jaar. Dit bedrag werd van de reserve afgeboekt. De Wai Sumatra Rubber boekte in 1934 een netto-winst van f 91.198 tegen 19.064 het vorig jaar en stelt een dividend voor van 8 pCt. (v.j. nihil). Tengevolge van het afloopen van de over eenkomst tusschen de Japansche stoom- vaartmijen en de Java-China-Japan-Lijn zijn de vrachttarieven tusschen Osaka en Batavia met 30 pCt. verlaagd. Men vreest, dat de concurrentie tusschen de Japansche Scheepvaartmij en en de Nederiandsche nog scherper zal worden, vooral, omdat sommige instanties voorspellen, dat de Japansche vrachttarieven met 50 pCt. zullen worden verlaagd. De Lampong Sumatra Rubber Mij. boekte in 1934 een netto-winst van f 107-605 tegen 4.592 het vorig jaar en is voornemens een dividend van 4 pCt. uit te keer en. (v.j. nihil). De cultuur Mij. Goalpara boekte in 1934 een saldo-winst van 115.710 tegen f90.409 het vorig jaar en keert een dividend uit van, 13 pCt. (v.j. 10 pCt.). De „Sarakreek Goudvelden" ontving het bericht, dat de werkzaamheden goed vor deren, dat de proefgoudwasschingen zijn begonnen en men Juli a.s. er op rekent te produceeren. Gebrs. Stork Co. ontvingen de op dracht voor de levering eener complete palmoliefabriek op Malakka voor rekening der Société Financière des Caoutchoucs te Parijs en bestemd voor de palmolieonder neming Johore Labis. De fabriek moet de grootste in haar soort zijn in Malakka. De Engelsche rubbervoorraden zijn in de afgeloopen week met 1162 ton gestegen tot 169.068 ton, zijnde een nieuw hoogterecord. Het ingrijpen van de Bank van Engeland tegen valuta-speculaties en termijn-specu laties in goud, wordt in de Londensche Ci ty toegeschreven aan protesten der goud landen bij de Engelsche regeering. In een onderhoud tusschen den Franschen minister van financiën, Regnier, en den president van de Bank van Frankrijk, Tan nery, werd besloten, dat de Bank in het vervolg geen voorschotten op goud meer zal verstrekken, teneinde de speculatie nog meer te onderdrukken. De gezamenlijke groote Fransche spoor- wegmijen zullen een 5 pCt. leening uitge ven tegen den koers van 83.75 pCt. en met een looptijd van 47 jaar. Jaarlijksche aflos singen zullen geschieden en in 1936 aan vangen. De U. S. Steel Corporation boekte in Mei aan afgewerkte staalproducten ten opzichte van April een stijging van 7000 ton tot 599.000 ton. In Mei van het vorig jaar be droegen de afleveringen 745.000 ton. 7000 farmers te Springfield in Illinois hebben in een meeting Roosevelt's land- bouwprogram scherp aangevallen en eisch- ten, dat aan het dictatorschap van den president een einde wordt gemaakt. De Amerïkaansche afdeeling van de In ternationale Kamer van Koophandel zal op het a.s. congres te Parijs van 24 tot 29 Juni a.s. zich uitspreken ten gunste van stabili satie van de munt op basis van den gou den standaard. Het communiqué door haar uitgegeven veroordeelt de valuta-Specula ties, die slechts de verdedigingsmaatregelen van andere landen uitlokken en een in krimping van den internationalen handel ten gevolge hebben. De Belgische regeering besloot tot de op richting van een her-disconto- en garantie instituut, dat in samenwerking met de Na tionale Bank van België credieten op kor ten termijn, middelmatigen en langen termijn aan de banken, industrieele-, handels- en landbouwbanken zal verstrek ken. Het instituut is opgericht voor den tijd van vijf jaren, terwijl de koning het daarna wederom met vijf jaren kan verlengen. Het kapitaal bedraagt fr. 200 millioen. Professor Parker Wills noemde op het jaarlijksche bankierscongres van den staat New-York de voorgestelde bankwet der re geering een slechten en zeer gevaarlijken maatregel en betoogde, dat een der doel einden dezer wet is, om de bankiers te dwingen toe te treden tot het Federale Re serve stelsel en tevens om den president een despotische en ongecontroleerde macht te geven over het bankwezen van het land. Men neemt aan. dat de wet in strijd is met de grondwet en als zoodanig door het Hoog ste Gerechtshof zal worden beschouwd. Volgens het American Iron and Steel In stitute bedroeg de staalproductie in het be gin dezer week 39 pCt. der capaciteit tegen 39'A pCt. de vorige week, 43.4 pCt. een maand geleden en 56-9 pCt. in dezelfde week van 1934. De Amerïkaansche Senaat heeft het wets ontwerp aangenomen, dat voorziet in de afschaffing van alle houdster-mijen van openbare nutsbedrijven, die niet absoluut van belang zijn. De opheffing moet binnen de zeven jaar geschieden. Het ontwerp is doorgezonden naar het Huis van Afgevaar digden. In Wallstreet wordt vermoed, dat de American Can een extra-dividend zal uit- keeren. De conferentie van de Republikeinsche partij te Springfield sprak zich uit over den terugkeer van den gouden standaard en verlangde dat de regeering zal zorg dragen voor het bijeenroepen eener internationale economische conferentie. De dollar noteerde gisteren te New-York 1.4793 tegen 1.4734 eergisteren. De Fransche frank bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 9.759.76 (v- slot 9.76>/4), het Pond Sterling op 7.307.32'A (7.26%) en de Dolalr op 1-47 7/81.48 1/8 (1.47 9/16). Op de rol van het Kantongerecht voor bur gerlijke zaken, te Amsterdam, stond heden de vordering, aanhangig gemaakt door een obli gatiehouder van de Koninklijke Petroleum Maatschappij tegen de Nederiandsche Handel Maatschappij, als betaalkantoor van de Ko ninklijke. Eischer had eenige coupons ter ver zilvering aangeboden, onder reserveering van zijn recht op het hoogere bedrag, dat hem toe komt, indien de uitspraak van den Hoogen Raad in de procedure omtrent de goudclausule tegen de Koninklijke, de betaling van de coupons op goudbasis oplegt. De Nederiandsche Handel Maatschappij had betaling op deze voorwaarde geweigerd! waarop de obligatiehouder zijn daartoe strekkende vor dering voor den kantonrechter gebracht heeft, die de zaak veertien dagen heeft aangehouden. Tijdens een niet hevig onweder schuilde Dins dagmiddag een vijftal arbeiders, werkzaam aan het Dinkelkanaal te Brekelenkamp, in een keet. De bliksem sloeg in het gebouw en trof den arbeider G. Mulder doodelijk; de overigen wer- cen bewusteloos geslagen. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De man was gehuwd en vader van een kind. Tijdens een hevig onweer sloeg Dinsdagmid dag omstreeks drie uur de bliksem in een boe renhuis van N., waar een tiental werklieden van de werkverschaffing, werkzaam aan de ncrmaliseering van de Twikkelerbeek tusschen Borr.erbroek en Enter een schuilplaats had ge zocht. Een der arbeiders, v .d. H. uit Friezenveen, werd getroffen en sloeg bewusteloos tegen den grond. Een ontboden geneesheer bracht hem weer bij en constateerde een verlamming van het rechterbeen. Van der H. is per auto naar huis vervoerd. Het Agentschap Amsterdam der Machine fabriek Gebr. Stork en Co. N. V. heeft op dracht gekregen voor de levering van een vol ledige palmoliefabriek op Malakka, voor reke ning der Société Financière des Caoutchoucs te Parijs. Deze fabriek, die bestemd is voor de olie- palmenondememing Johore Labis en verreweg de grootste in haar soort in Malakka zal wor den, krijgt een voorloopige capaciteit van 15.000 ton palmolie per jaar, d.w.z. voldoende om de productie van een oliepalmen-aanplant van on geveer 5000 H.A. te verwerken, terwijl de be doeling is, dat later aanplant en fabriekscapa- citeit verdubbeld zullen worden. De opdracht voor buitenlandsche rekening voor deze levering naar een Britsche Kolonie, omvat niet alleen de geheele olie-instaatie, doch ook krachtstation, gebouwen, Iorriemate- rieel etc. Het ligt in het voornemen van den voorzit ter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag avond 25 dezer en volgende dagen. Van de zijde der Duitsche zielzorgers verne men wij dat uit Rome bericht is ontvangen, dat men in de Eeuwige Stad met buitengewoon veel belangstelling heeft kennis genomen van de voorgenomen „Glaubenskundgebungsfahrt" van de Duitschsprekende katholieken in Hol land. Zoowel Kardinaal Pacelli als Mgr. Piz- zardo beschouwden deze bedevaart als een eer biedig gebaar ten opzichte van den H. Vader. In Vaticaansche kringen is men ten zeerste met het plan ingenomen en wordt er aan deze bede vaart groote waarde en beteekenis gehech);. De Ned. Natuurhistorische Vereeniging heeft gedurende de Pinksterdagen te Groningen een congres gehouden. De overledenen Prof. Hugo de Vries en J. Joman werden herdacht, de eerste als wereldberoemd botanicus, welke zeer welwillend stond tegenover populaire natuur studie, de tweede als degelijk popularisator en schrijver van het Gallenboekje, uitgave van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging. De agenda werd snel afgehandeld, het eenige wat eenig debat uitokte was de keuze van spel ling, bij het aanvragen van verlenging van koninkijke goedkeuring van de statuten. Na afloop der vergadering werden verschil lende excursies gemaakt. Dinsdagmiddag circa twee uur deed de machinist aan de zuivelfabriek de Prinses te Ursem bij den burgemeester aangifte, dat een damesrijwiel gestolen was. De eigenaar was tijdens een hevige regenbui gaan schuilen in een boet en had het damesrijwiel achter het schuurtje geplaatst. Toen de bui over was, was het rijwiel verdwenen. Men had iemand met een grijze jas en bloots hoofds op een damesrijwiel in de richting van Ursem zien rijden en in die richting werd de speurtocht begonnen. De rijksveldwachter van Schermerhorn en de gemeenteveldwachter van Oterleek slaagden er spoedig in den dief te grijpen. De dader bleek een ontvluchte zenuwpatiënt uit Heiloo te zijn. Even na de arrestatie kwam de burgemeester van Ursem per auto met den eigenaar van het vermiste rijwiel aan. De patiënt uit Heiloo werd door de politie mannen naar Heiloo teruggebracht. In verband met de publicatie van het prae- advies, door Ged. Staten van Noord-Holland uitgebracht aan de Provinciale Staten in die Provincie met betrekking tot de oprichting van een Economisch-Technologisch Instituut heb ben de in Noord-Holland gevestigde Kamers van Koophandel en Fabrieken aan Ged. Staten over dit onderwerp advies gegeven. De Kamers komen tot de conclusie, dat het oprichten van een Economisch-Technologisch Instituut in Noord-Holland geenszins zal zijn het voorzien in een gevoelde behoefte en dat aan een dergelijk instituut geen overwegende beteekenis uit een oogpunt van industrieele ontwikkeling kan worden toegekend. In ieder geval achten zij het principieel onjuist om deze zaak provinciaal ter hand te nemen, zoodat in dien het College zich voor de oprichting blijft interesseeren, beproefd moet worden om in dezen tot centralisatie te komen, hetzij doordat de Regeering een centraal instituut in het leven roept, hetzij de provincies gezamen lijk znlks doen. Het oprichten van een Industriebank, dat door het College min of meer als een logisch of noodzakelijk gevolg wordt gezien van de op richting van een Economisch-Technologisch In stituut, vond in de Kamers voorshands geen bijval. Een merkwaardige rechtzitting is gehouden aan de Nederlandsch-Duitsche grens tusschen Lobith en Elten. De rechtbank te Essen wensch- te een Nederlander te hooren in verband met een deviezenproces. De Nederlander, wiens naam en woonplaats niet vermeld worden, verklaarde zich bereid een verklaring af te leggen, doch wenschte zich niet op Duitsch gebied te be geven. Derhalve werd besloten het verhoor aan de grens te doen geschieden. Nadat de grenslijn nauwkeurig was vastge steld, werd een tafel dwars er overheen ge plaatst. Aan de eene zijde namen een Duitsch justitie-ambtenaar, een griffier en een deskun dige plaats, terwijl op Nederlandsch gebied de Nederlander zich aan de tafel zette. Ten ge volge van een regenbui moest het verhoor ge durende eenigen tijd. onderbroken worden, doch toen het weer droog werd, werden de stoelen droag geveegd, de documenten werden weer op tafel gespreid en het verhoor kon ten einde ge bracht worden. PRODUCT VAN DOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEK De Bredanaar F. J., die in Keulen studeert en daar lid is van een Katholieke Jeugdorgani satie en als zoodanig ook gecollecteerd heeft bij de bekende Caritas-collecte, werd dezer da gen door enkele leden van de Hitier Jeugd her kend en uitgescholden voor „leelijke katholieke hond", omdat hij de vlag van de H. J. niet ge groet had. Tegelijkertijd sprongen vijf Hitier- jongens toe, trokken hem met geweld van z'n fiets en sloegen hem tegen den grond. Of schoon J. al beweerde dat hij Hollander was niets mocht hem baten. Eindelijk werd J. ont zet en deed onmiddellijk zijn beklag bij de po litie. Op den Rijksstraatweg tusschen Halfweg en Haarlem, nabij het Liewegje, kwamen uit de richting Halfweg drie luxe-auto's. De achterste, een twoseater, welke werd bestuurd door mej. V. uit Amsterdam, wilde de voorste twee pas- seeren. Zij week hierbij te veel naar links uit, waardoor zij in botsing kwam met den eersten van een lange rij auto's, welke uit de richting Haarlem kwam. Deze auto, bestuurd door den beer P. uit Amsterdam en waarin drie personen waren ge zeten, kwam in den berm van den weg terecht en bleef daar steken. Mej. V. reed eveneens den kant van den weg in en kwam daarbij tegen een boom terecht, waarna de auto eveneens staan bleef. Dit mag een groot geluk worden genoemd, want anders zou de auto zeker op het rijwielpad terecht zijn gekomen, waar op dat oogenblik juist een groot aantal wielrijders passeerden. Geen der inzittenden had eenig letsel be komen. De beide auto's werden echter beschadigd en moesten worden weggesleept. De jaarvergadering der Federatie van R. K. Vrouwenbonden heeft den Minister van Sociale Zaken verzocht, de keuringsdiensten op de waren niet in haar geheel op te heffen. Dinsdagavond omstreeks half elf werd de hulp van de Enschedesche politie ingeroepen door vrouw F., wonende in de Lombokstraat te Enschede, aangezien haar man, van wien zij reeds eenigen tijd gescheiden leefde, haar be dreigde. Het bleek, dat F. bloedend aan zijn hoofd was gewond, terwijl hij over pijn in zijn rug klaagde. Per taxi naar het politiebureau over gebracht constateerde een geneesheer, dat de man behalve eenige min of meer ernstige hoofd wonden eenige ribben had gebroken, waarvan er een door de longen was gedrongen. Een en ander was het gevolg van een huise lijk entwist en gaf de politie aanleiding vrouw F. en haar broer, zekeren S., in verzekerde be waring te stellen. F. werd naar het R.K. ziekenhuis overge bracht, waar hij nog den zelfden avond werd bediend. Zijn toestand was hedenmorgen, Woensdag morgen, ernstig. Zaterdag 15 Juni a.s. wordt in „La Monnaie" te Brussel ter gelegenheid van de wereldten toonstelling een opvoering gegeven van Bellini's „Norma". De leiding berust bij Vittorio Gui, terwijl medewerking verleend wordt door het orkest en de koren der Maggio Musicale te Florence. BANDOENG, 11 Juni. (Aneta) De heer J. Veersema is wegens drukke werkzaamheden afgetreden als voorzitter van de Vereeniging Kolonisatie Nieuw-Guinea. Hij is benoemd cot eerelid, tevens adviseur der Vereeniging. Een nieuw hoofdbestuur zal worden gevormd, terwijl het in het voornemen ligt een nieuwe nederzetting in Nieuw-Guinea te openen, waar in de kolonisten, die thans in het werkkamp te Lawang worden opgeleid, zullen worden opge nomen. Reeds thans kunnen wij mededeelen, dat de afdeeling Rotterdam en omstreken van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst in het komende muziekseizoen onder directie van Otto Glastra van Loon twee interessante uitvoeringen zal geven. Zoo zijn o.m. in studie genomen Honeg- ger's ,,Roi David" en het „Te Deum" van dr. Alphons Diepenbrock. De gouden wagen van Bergen, in Henegouwen, komt ieder jaar op Drievuldigheids-Zondag in de processie uit voor de K. I. een reden, om het merkwaardige voertuig en de in middel- eeuwsche dracht gekleede processiegange.-s eens in fraaie foto's te vertoonen. „De zomer is begonnen", zegt de tuinbouwkundige L. S., en een fraaie serie afbeeldingen van Flora kinderen levert ons het bewijs. De film „Gol gotha" van Julien Duvivier wordt op deskun dige wijze besproken, en van Kampen wordt een bijzonderheid verteld, die weinig buitenstaanders zullen weten. De veelzijdigheid blijkt weer uit een artikel van John Rozendaal over banden- pech en bandenprestatie, dat de automobilisten kan interesseeren, terwijl niet alleen de Lim burgers belang zullen stellen in de rijk ge- illustreerde beschrijving van „Onze Lieve Vrouw in 't Zand". Onder de verschillende opstellëu, die speciaal voor de huisvrouw van belang zijn, zien we ook nu ruime variatie; nuchtere za ken als bezuiniging, kousen verstellen, vinden tegenhangers in prettige modebeschouwingen. Ko de Haan dicht gevoelig tot het H. Hart; H. M. Walbrook vertelt „Hoe een gehangene vrijkwam", Leontine von Winterfeld Platen zet den roman „De boeien los!" spannend voort; Edo Levius heeft het over den strijd tegen het vet; A. von Sazenhofen weeft de geheimzin nige draden dichter in „De groene papegaai"; H. de Greeve preekt over mammonnisme; Henri F. Urban komt met een aardig verhaal van „Ondank"; en voor de rest is er nog zoo veel uiteenloopende lectuur, dat iedereen er iets van zijn gading vindt. Onnoodig te zeggen, dat het blad weer uitmunt door de hoeveelheid en de hoedanigheid van de prenten. Op 14, 15, 16 en 17 September a.s. zal te Venlo een rozen-, bloemen- en plantententoon- stellingen worden gehouden, uitgaande van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer aldaar. Aan deze tentoonstelling zal de Vereeniging „Nos Jungunt Rosae" haar medewerking ver- leenen. Op deze expositie zal de jaarlijksche keuring van nieuwe rozen plaats vinden. HUIZEN, 1875 M. KRO: 8.00— 9.15 Gramofoon 8.309.30 Kindermis uit de parochiekerk van den H. Willi- brordus te Boerhaar 11.0011.30 Gra mofoon 11.3012.00 Godsdienstig half uurtje door pastoor L. H. Perquin 12.01 12.15 Politieberichten 12.15—2.00 Lunch concert door het KRO-Orkest NCRV 10.00 Gramofoon (Joh. de Heer zingt) 10.15 Morgendienst 10.45 Leger des Heils-kwartiertje 2.00 Cursus fraaie handwerken 3.00 Populaire bespeling van het NCRV-orgel: Ronald Parker 4.00 Bijbellezing 5.00 Cursus handenar beid 5.30 Chr. Liederenuurtje 6.30 Grifformeard Prysk Selskip 7.00 Poli tie- en Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 7.15 „Een kwartiertje 'ra dio-reportage", event, gramofoon 7.30 Weekoverzicht -8.00 Vaz Dias 8.05 Het Utrechtsch Christ. Mannenkoor 9.00 „Twee eeuwen met het Evangelie onder de heidenen" 9.30 Gramofoon 9.55 Vaz Dias 10.00 Concert 11.0011.30 Gramofoon. HILVERSUM, 301.5 M. AVRO: 8.00 Gramofoon 10.00 Morgenwijding 10.15 Muziek ter nabetrachting (gr. pl.) 10.30 Het Ensemble Lismonde 11.00 Knipcur sus kinderkleeding 11.30 Voortzetting concert 12.30 Het Cantabilé-orkest 2.00 Voordracht: Adrienne Canivez 2.20 Het Omroeporkest 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen 4.3o Gramo foon 4.45 Voor grootere kinderen 5.30 Kovacs Lajos 6.30 SportpraatjeH. Hol lander 7.00 Kovacs Lajos 7.30 J. van Steeden: „Van wind en water8.00 Vaz Dias 8.05 „De zomer" uit „Die Jahreszeiten," oratorium van Joseph Haydn 8.45 De vrede van het land, radio-zomer spel 9.30 Kampeer- en trekkerliedjes 9.45 Gramofoon 10.20 De AVRO-Deci- bels 11.00 Vaz Dias 11.10—12.00 Het ensemble Lydia Petrowna. LUXEMBURG, 1304 M. 7.25 Gramo foon 11.4o Amusementsconcert door 't radio-orkest 13.15 Gramofoon 17.55 Amusements- en dansmuziek (gramofoon) 18.55 Sport- en beursberichten, weerbe richt en gramofoon 19.10 kinderuurtje 19.25 Persberichten 19.60 Amuse mentsconcert door het radio-orkest 20.40 Comedian Harmonists (gramofoon) 20.50 Duitsch concert door het radio-orkest m- m. v. Robert Vantomme (piano) 21.35 Kamermuziek door het trio „Ad Artem" 22.10 Dansmuziek (gramofoon). BERLIJN, 356.7 M. 4.50 Concert 7.20 Zangconcours 7.40 W. Berger-con cert: Radiokoor 8.30 „Komm, tanz mit mir" 10.5012.20 Dansmuziek. BEROMttNSTER, 539.6 M. 6.20 Gra mofoon 7.35 Het Omroeporkest 8.20 Gewijd concert 8.40 Het Omroeporkest. BRUSSEL I, 483.9 M. 12.15—2.20 Het orkest Constantie 5.15 Orgelconcert 6.05 Gramofoon 6.50 Gramofoon 7.20 Gramofoon 8.20 Het Omroeporkest, koor en solisten 10.2011.20 Cicco's Zigeu ners. BRUSSEL II, 321.9 M. 12.17 Gramo foon 12.50 Het Salonorkest 1.502.20 Gramofoon 6.35 Interview over de in huldiging v. h. Kardinaal-Mercier-gedenk- teeken te Eigenbrakel 6.50 Het Salon orkest 7.35 Vervolg concert 8.20 Het Radiosymphonie-orkest 10.43—11.20 Gramofoon. BOEDAPEST, 549.5 M. 6.20 Volksmu ziek 8.10 Gramofoon 9.50 Bela De- brecenl Kiss' Zigeuner-orkest 10.35 Het Boedapester Orkest 11.50 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 10.35 tot 11.15 Volksliederenconcert 12.20 Het Omroepklelnorkest 2.05 Gevar. concert DROITWICH. 1500 M. 11.25 Orgelspel: H. Croudson 11.50 Gramofoon 12.10 Het Rutland Square en New Victoria-or- kest 1.20 Gramofoon. (Nieuwe opna men) 2.20 Het Imperial Hydro Hotel orkest 4.10 Gramofoon 5.05 Orgel concert: Laurence Crosthwaite 5.35 Het Casani Club orkest 6.50 Bachconcert 7.40 Gramofoon 9.50 Reportage v. d. Al- dershot Taptoe 11.15 Het Leslie Brid- gewater kwintet 11.1512.20 Finale v. d. Taptoe te Aldershot. HAMBURG, 331.9 M. 12.30 Het Münch. Omroeporkest 2.20 Populair concert 4.20 Gevarieerd programma 8.30 Het Ra- dio-dansorkest 11.20 De Bremer Stads muzikanten 12.201.20 De Stafmuziek v. d. Gouw-Inspectie West en het Koor v. d. SS.28. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2.20 Concert 3.20 Concert 8.20 Muzikale klucht 9.35 Fluit-recital 10.05 Zweedsch-Finsche duetten 10.4011.20 Populaire balletmuziek: Het Omroepor kest. LANGENBERG. 455.9 M. 12.20 Het Weragkamerorkest 4.20 Concert 7.40 Volksliederenconcert. MILAAN, 368.6 M. 5.25 Mej. Montello (sopraan) 7.20 Concert 9.10 Politie- orkest 10.35 Dansmuziek Mandoline orkest 11.05 Gramofoon (dansplaten) 11.30 Berichten. PARIJS, 1648 M. 12.35 Orkestconcert 9.05 „Le martyr de Saint-Sébastien," muziek van Debussy. PARIJS, 312.8 M. 12.25 Gramofoon 12.56—2.20 Gramofoon 7.15 Con cert 7.48 Het orkest „La Palladienne de Monaco." ROME, 420.8 M. 5.25 Concert 9.10 „Adriana Lecouvreur", opera van Cilea. TOULOUSE, 328.6 M. 8.2o Orkestcon cert 8.36 Zang 8.50 Orkestconcert 9.20 „Paljas", Leoncavallo 10.40 Weensch orkestconcert 11.05 Dansmuziek 11.20 Operette-aria's 11.35 Solistencon cert 11.55 Dansmuziek 12.05 Militair concert 12.4012.50 Operetteconcert. WEENEN. 506.8 M. 10.30 „Vom Som- mer", een symphonische suite 12.15 I.20 Dansmuziek. Op Zondag 16 Juni zal op het „Dongen"- terrein een ontmoeting plaats vinden van een Zwaluwen-elftal der R. K. F. en de vertegen woordigende ploeg van het Bisdom Breda, die op 23 Juni a.s. te Gent tegen Oost Vlaanderen zal spelen. Het elftal van de R. K. F. is samengesteld als volgt: Doel: Pot (V.V.A.). Achter: Lint (G.D.A.) en Gigengack (Geel wit). Midden: v. d. Spek (D.H.L.), Soomers (R.K. T.V.V.) en v. d. Linden (Zwaluwen Vooruit). Voor: Hol (Valkenburg), van Roode (H.B.C.), Nienhaus (S.D.O.U.C.), ten Bokum (Bilthoven), de Hosson (H.M.S.). Het Bredasche elftal ziet er als volgt uit: Doel: v. d. Poel (O.D.I.O.). Achter: de Groot (Mevo) en Peeters (Don gen). Midden: Brenders (Dongen), Geers (R.A.C.), en Smits (Lachapelle) Voor: Jimkes (Mevo), v. d. Veeken (Dongen), Beerenschot (Lachapelle), Martens (R.A.C.) en V. Dongen (Dongen). Tijdens de groote Missieweek die van 28 September tot 6 October te Rotterdam gehou den wordt zal het Nederlandsch elftal van de R.K.F. een wedstrijd spelen tegen een sterk Rotterdamsch team ten bate van de Missie. De bekende voetbalvereeniging H.K.I. te Breda, die tot nog toe in de derde klasse K.N.V.B. speelde heeft haar lidmaatschap bij den K.N.V.B. en Brab. Voetbalbond opgezegd en heeft zich aangesloten bij den I.V.C.B. en oen R.K.V.B. Bisdom Breda. Op het N.A.C.-terrein te Princenhage werd Dinsdagavond door een versterkt N.A.C.-elftal een wedstrijd gespeeld tegen de Engelsche club Reading. De Engelschen waren sterker dan hun gastheeren en nadat de rust met gelijken stand (11) was ingegaan, kwam het einde met een 41 overwinning voor Reading. Naar gemeld wordt zal onze landgenoot Beb Donnars op 28 Juni a.s. te Parijs boksen tegen den Cubaan Kid Tunero, welk gevecht in het middengewicht zal plaats vinden in het Stadion Roland Garros. Deze match vindt plaats in het kader van de ontmoeting Marcel Thil-Carmelo Candel om het wereldkampioenschap middengewicht, wel ke laatste wedstrijd tevens voor den Europee- schen en den Franschen titel gaat. sj. Jj-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6