STADSNIEUWS Laatste Nieuws Zoekt gij betrouwbaar I Personeel? I Plaats dan 'n Omroeper voor 80. OOO gezinnen Baer's nederlaag tegen Braddock Transferovereenkomst gesloten De staking in de Venen MET DUITSCHLAND Na de ramp te Reinsdorf giniiiiiiiiiimiHinmiiinnimnimniiiniimmniiiininiiniiiiiiiiiiiininiiiiniiiiiHiiiniiniiiiiiHiimininTg ZATERDAG 15 JUNI 1935 PROCEDURE TEGEN POLDER BESTUREN Door het Hoogheemraadschap van Rijnland Graalnieuws Eindexamen R. K. Middelbare School voor Meisjes Het Raskonijn BIOSCOOP-NIEUWS LUXOR-THEATER PALACE-BIOSCOOP Haarlems Symphonie-Orkest „Euterpe" Zangwedstrijd Zandvoort REMBRANDT-THEATER Een droom van den Winternacht Twee dagen in de Nor BURGERLIJKE STAND De plannen van den heer Rothen- burg. BraddockSchmeling of BaerSchmeling te Amsterdam? Schmeling sterker dan Braddock? Officieele mededeelingen over het verdrag, dat dezer dagen geparafeerd werd Examen coupeuse en costumière Personalia Gevonden voorwerpen en dieren Holland-marken Betaling in contanten Holland-marken Omvang der regeling MINIMUMPRIJZEN BLOEM BOLLEN De inlevering en reserveering In enkele districten wordt het werk heden hervat In Reinsdorf en Braunsdorf is nau welijks één dak intact gebleven. Een geredde vertelt Danzig in moeilijkheden Bezoek van dr. Schacht De Chaco-oorlog is gestaakt Senaat verlengt de N.R.A.-grondslagen EMIER SAOED VERTROKKEN NAAR BRUSSEL Uitgeleide gedaan door minister De Graeff Terechtgesteld ONGEVAL IN DE HAVEN VAN ROTTERDAM Stoker verdronken ZEILEN MARINE-ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL In de derde race eindigt Neder land op de vijfde plaats NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT nlllllllllllllllllllllllillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljH In de te Leiden gehouden vereenigde ver gadering van het hoogheemraadschap van Rijn land werd het dagelijksch bestuur gemachtigd tot het voeren van een procedure tegen de bui ten Rijnland gelegen polders de Houtrakpolder en Groote IJpolder, beide ten N. van den Spaarndamschen dijk. Deze polders zijn krach tens contracten, in 1875 en 1876 gesloten tus- schen Rijnland en de Amsterdamsche Kanaal maatschappij, welke de concessie had voor het graven van het Noordzeekanaal en deze beide polders tot stand bracht, verplicht tot het jaar lijks betalen van een aandeel in de kosten van onderhoud van derf weg op den Spaarndamschen dijk. welk onderhoud ten laste van Rijnland is. Tevens moeten zij krachtens de contracten recognities betalen voor het hebben van eenige opritten tegen den dijk. De beide polderbesturen hebben thans bericht, dat zij de rechtsgeldig heid van deze contracten ontkennen, zoodat een procedure tegen beide polders onvermijdelijk zal zijn. Het bestuur werd gemachtigd tot een verzoek aan Gedeputeerde Staten van Zuid- en Noord- Holland om er in te berusten, dat de heer A. J. de Wildt te Nieuw-Vennep, Haarlemmermeer, die, naar is gebleken, ten onrechte is toegelaten ais hoofdingeland-plaatsvervanger, daar hij niet voldoende grondbezit heeft, als zoodanig aan blijft, mits hij zijn grondbezit in 1935 aanvult. Mochten Gedeputeerde Staten hierin niet willen treden, dan wordt verzocht, een nieuwe verkie zing te mogen houden na 1 Januari 1936, als wanneer de betrokkene de gelegenheid kan hebben, voldoende grondbezit te zijnen name op het gaarderboek 1936 te hebben. Daarna werd de rekening van Rijnland over 1934 vastgesteld; deze sluit voor den gewonen dienst met een batig saldo van ƒ86.197.59; voor den buitengewonen dienst met een nadeelig saldo van 141.417.15. Graathuis Emmastraat Zondag 15 Juni. Om kwart voor 12 precies: Dadenclub „de Klimop". Om kwart over 12 precies Dadenclub „De Zaaisters". 's Middags vertrekken we om kwart over drie van het clubhuis voor de groote repetitie. Deze week begint er 'n nieuwe Inkleedings- cursus. Zorg er voor Zondagavond om half acht op het clubhuis te zijn. Ook adspiranten die zich nog niet opgegeven hebben en toch graag dezen cursus volgen, worden verwacht. Graalhuis Rijksstraatweg Zondag. UV2 uur: Groepleidstersvergadering. 12 uur Dadenclub „de Elfen". 12V4 uur Daden club „de Populieren". 's Middags vertrek van het clubhuis voor de repetitie eveneens 354 uur. Graalhuis Spaame A.s. Zondag is er generale repetitie voor den Diocesanen Katholiekendag in Den Haag. Ver trek eveneens van het clubhuis 314 uur. Sportnieuws Zondag. Turnwedstrijden in de scholen aan de Amsterdamstraat. Aanvang 2 uur. Eveneens wedstrijden van de tennisclubs. Aanvang V/2 uur. Excelsior. Streng kralen: Politiebureau Smedestr.; Dames mantel: Politiebureau Smedestr.; Parkiet: Perry, Indischestr. 13; PortemonnaieGen. Cronjéstr. 36; Portemonnaie: Politiebureau Smedestraat; Rijwielplaatje: v. Oord, Nassauplein 8; Regen jas: Mignon Co., Gr. Houtstr. 128; Sleucel: Politiebureau Smedestr.; Signaalfluit, de Vos, Pijnboomstr. 3; Schoentjes: Enneking, Hoogstr. 3; Vulpotlood: Kinjet, Tuinstr. 3 zwart. Voor het eindexamen der R. K. Middelbare Meisjesschool slaagden de dames Tiny Berg man, Agnes van Kan, Mayke van der Linden, Ella Schrijnemakers, Odilia Roozen, Jeanne Stommel, Willy de Voogt. Men verzoekt ons nog opname van het vol gende Dit slagen is een waardig slot voor de eind examens in de Koningstraat, daar nu de hoogste klassen overgebracht worden naar het 'gymnasium op de Dreef. De heeren gecommitteerden, die steeds op loffelijke wijze hebben samengewerkt met de docenten der school, namen met weemoed af scheid van een werk, dat hun dierbaar was ge worden. De oud-Inspecteur Weustink, Professor Bon- gers en Mr. Gerritsen hebben als gecommit teerden het werken en streven der docenten vele jaren kunnen volgen en gaven steëds een waardig cachet aan de werkzaamheden in de Mariaschool, wat door het bestuur en alle do centen buitengewoon op prijs werd gesteld. Moge de Middelbare Meisjesschool groeien en bloeien onder Gods bij zonderen zegen. Bovengenoemde vereeniging houdt op 15 en 16 Juni haar jaarlijkschen jongdierdag in gebouw Sint Bavo. Dit jaar is de inzending al heel groot, daar er pl.m. 1000 dieren aanwezig zullen zijn. Een bezoek aan deze tentoonstelling zal daarom zeer interessant zijn. „Het geheim van Edwin Draad", waarvan wij gisterenavond reeds een enthousiaste beschrij ving konden geven, heeft een goede omlijsting gekregen. Het nieuws, verzorgd door het jour naal van Fox-Movietone en de Actualiteiten revue is als altijd up to date, dus nieuw en in teressant. De Amerikaansche burlesque „de vroolijke gevangenis" geeft een aardige persi flage op het ten onzent sterk geflatteerde ge vangeniswezen. Een vermakelijk geval, dat het meerendeel van het publiek ongetwijfeld amu seeren zal. ter, dien we zouden vertellen, aan de gezellig heid van de film te kort doet. Voor een film liefhebber moet het namelijk ellendig zijn te weien, wat er zal volgen en daarom deen we daar maar het liefst het zwijgen toe. Of het moet zijn, dat we er niets anders van kunnen zeggen. Het eenige, dat we thans willen mede- deelen, is, dab twee vrijgezellen besloten heb ben, een jong meisje aan den man te helpen, er een voor haar uitzoeken, en dan tot de con clusie komen, dat niemand zooiets beter kan doen dan het betreffende wezentje zelf. Voor het zoover is, zijn er echter nog andere dingen gebeurd, waarin Theo Lingen, Hans Moser en Richard Romanowsky de hand heb ben en ieder, die deze spelers kent, weet ook, dat hij zich met hen niet verveelt. Heusch, men doet zichzelf een weldaad aan, indien men dezen Winternachtsdroom gaat be zien. Afgezien daarvan echter is er nog iets anders, wat de moeite van het bekijken waard is en wel het tooneelnummer van Mary-Reti Comp., een rolschaatsnummer van de bovenste plank. Every inch sierlijk en gratieus temidden van sprookjesachtige décors. Drie kostbare en zeldzame Shetlandponnies veervolmaken het geheel, dat bij iedereen met fijnen of anderen smaak hooglijk zal worden gewaardeerd. Journaals en een teekenfilm completeeren als steeds en niet ten onrechte hebben deze beide „genres" veel aanhangers. Van harte kunnen we dit programma aan ook iedereen aanbeve len. O ja er is nog een gekleurde natuurfilm van een stadje ergens in Duitschland, beroemd door zijn oudheid. De toelichting erbij is niet erg duidelijk, doch dat hindert niet, want in dit opzicht vormt zij met het filmpje' een geheel. Desondanks verandert zij toch niets aan onze hiervoor reeds gegeven conclusie. Op Maandag 17 Juni a.s. zal het Haarlems Svmphonie Orkest Euterpe, onder leiding van den heer A. J. Meng. een concert geven aan verpleegden van het gesticht Meer en Bosch te Heemstede. Zondag a.s. is de laatste dag van den Natio- ralen Zangwedstrijd in het Kurhaus te Zand voort. Des middags te 1 uur treden na een vijftal kinderkoren op: 4 dameskoren in de eerste af- deeling, o. a. het „Santpoorts Dames Ensemble", directeur H. J. Arisz, en „Arcis", te Haarlem, directeur J. Hensen. Verder 4 gemengde koren in de afdeeling Uitmuntendheid, o. a. bekende koren onder leiding van Leo Pielage en Piet 't Hart. Des avonds te half acht uur treden op: drie vereenigingen in de afd. Uitmuntendheid da meskoren, o. a. het „Haarlems Damesensemble", directrice Corry Bijster, twee vereenigingen in de afd. Uitmuntendheid Mannenkoren, o. a. het koor van den R. K. Volksbond te Amster dam, dir. Joh. Kroese, en twee vereenigingen in de Hoogste Eere-afdeeling, o. a. „Proza en Poëzie", Haarlem, dir. Joh. Breda. Van de koorwerken, die des middags worden gezongen, vermelden we in het bijzonder: Den Uil van Diepenbrock, De Gypten van Roeske, Ruim Baan van Cath. v. Rennes, en Van een Zeeuwschen jongen van Bernard Zweers. Des avonds: Laudi Alle Vergina Maria van Verdi; Onweer en Groot is de Heer van Roeske en Boerenfeest van Dresden. Het is een buitengewoon gezellige film, die, om maar met het eind te beginnen, met een klinkenden zoen eindigt, welke, we zijn ervan overtuigd, door het publiek van harte gaarne aan het tweetal geliefden gegund wordt. De geheele film lang hebben ze er hun best voor gedaan, om het officieel zoo vér te bren gen en daarom zou het jammer zijn, indien een diep tragisch slot het einde vormde. Magda Schneider en Wolf Albach Retty zjjn dezen keer de gelukkigen, die allebei voor dien kus betaald krijgen. Opzettelijk gaan we niet verder op het onderwerp in, omdat iedere me- Dit is weer eens een ouderwetsche sensatie film, met boeven en menschen die er op lijken, met revolverschoten en moord, met een liefdes geschiedenis en met knokpartijen vooral veel knokpartijen. En dan komt er ook eventjes een gevangenis in, een echte gevangenis, daar niet van, maar dan toch een heel gezellige, waar je 's avonds uit kan gaan, als je maar zorgt om 12 uur terug te zijn en waar je, als de omstandigheden meewerken, zooals de hoofdpersoon van de film zegt, wel twintig jaar in zou willen blijven. Natuurlijk is het weer een allerdolste ge schiedenis die deze film te zien geeft, maar toch ook wel een geschiedenis waar je op-z'n tijd om lachen moet en op een anderen tijd weer zoo'n lekkere griezel-rilling van over je rug kan krij gen kortom James Cagney en Patricia Ellis, goed bijgestaan door Allen Jenkins, doen hun best ons weer eens echt sensatie te laten be leven en wat meer zegt, ze slagen daarin uit muntend. Het voorprogramma geeft naast de journaals nog een werk van de British Industrial Film: de ontwikkeling van een erwt, een film, waarin we in tien minuten een erwt zien ontkiemen, wortel schieten, ranken, bladeren, bloemen en vruchten vormen, kortom, waarin we de ge heele ontwikkeling van erwt tot volwassen plant voor oogen zien. Het is een prachtfilm, belang wekkend niet alleen, maar ook mooi en leer zaam leerzaam in hooge mate. Op het tooneel een komische jongleur, die aardige dingen liet zien en, dank zij vooral een heele klas H.B.S.-ers* buitengewoon succes oogstte. Ondertrouwd: 14 Juni, G. Grevers en M. E. v. d. Heijden. Geboren: 14 juni, A. M. Buist—v. Rijswijk, d., 14 Juni, G. J. BroekmanOver, z., 13 Juni, H. H. v. ReijnHartsuijker, z., 13 Juni, M. A. Moerkerkv. Dam. d. Overleden: 12 Juni, M. E. v. Heulen—v. Son, 84 j., Jansweg, 13 Juni, A. E. Pisoni, 49 j., Gast- huisvest. De overwinning van Braddock op Max Baer, Donderdagavond te New York in een gevecht om den titel van wereldkampioen behaald, heeft natuurlijk een totaal andere situatie geschapen in de internationale bokswereld. t Dit in aanmerking nemende en mede in ver band met het feit, dat de plannen om op 17 Augustus a.s. in het Stadion te Amsterdam een wedstrijd te organiseeren tusschen Max Baer en Max Schmeling om den titel, reeds een vrij vasten vorm hadden aangenomen, hebben wij een onderhoud gehad met den heer Rothenburg, den reeds geruimen tijd te Am sterdam vertoevenden manager van Schme ling, teneinde te vernemen of er en welke wij zigingen in den Amsterdamscheii opzet zouden komen. De heer Rothenburg was, zooals hij ons da delijk mededeelde, zeer verrast, toen hij het bericht van de overwinning van Braddock ver nam. De geheele bokswereld zal dit feit als een uitermate groote verrassing beschouwen. Waar schijnlijk heeft, aldus de heer Rothenburg, Baer een slechten dag gehad en dit verklaar ik hierdoor, dat Max Baer geen constanten vorm heeft, zooals dat b.v. met Schmeling het geval is. Baêr heeft het denkelijk 'te licht op genomen, een fout die Schmeling ook eenmaal heeft gemaakt en wel in zijn gevecht tegen Baer. Schmeling heeft er toen de consequenties uitgetrokken, Baer zal dit nu ook wel doen. Ik ben er haast zeker van, dat Max Baer in zijn volgende gevecht in den allerbesten vorm zal boksen. En uw plannen? vroegen wij verder. Ik heb, aldus de heer Rothenburg, vandaag een telegram aan Braddock gezonden, waarin ik hem een bedrag van 100.000 dollar garan deerde voor een titelgevecht tegen Schmeling. welke wedstrijd dan in Europa zal plaats vin den. De mogelijkheid bestaat, dat Braddock door een contract met Madison Square Garden ge bonden is, in verband waarmede een ontmoe ting Braddock-Schmeling nog niet zou kun nen worden afgesloten. In dat geval stel ik mij voor om een voorwedstrijd te organiseeren tus schen Schmeling en Baer met de bepaling, dat de winnaar het recht zou krijgen Braddock voor een titelgevecht uit te dagen. Het contract om te Amsterdam een titelge vecht tusschen Baer en Schmeling te doen plaats vinden, op 17 Augustus in het Stadion, is, aldus deelde de heer Rothenburg ons verder mede, thans vervallen omdat daarin de clausule was opgenomen, dat dit alleen een wedstrijd om den titel van wereldkampioen zou betreffen. Door óe nederlaag van Baer is dat niet meer mo gelijk Maar de interesse voor een wedstrijd Max Baer-Max Schmeling, ook als voorwedstrijd voor den wereldkampioenstitel, blijft bestaan. Alle pogingen zullen door mij worden aange wend om een strijd Braddock-Schmeling om oen titel in Amsterdam te krijgen. Mocht dit om bovengenoemde redenen niet gelukken, dan zal getracht worden Baer-Schmehng te Am- Geslaagd voor coupeuse aan de Maria-school, Koningstraat, Haarlem, de dames A. Kurvers, A. Schouten, J. van Schie en voor costumière de dames T. Plus en S. Schreurs. Te Leiden is bevorderd tot arts de heer R. Sterringa, alhier. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestr.; Armband: Felderlof, v. Hogendorpstr. 5; Bril: Teunenbroek, Mentawistraat 38; Beurs met inhoud: van Alphen, Duvenvoordestr. 5? rd.; Hondenhalsband: Aldershof, van 't Hofstr. 112; Stucadoorsjas: Eichhora, Spaarnhovenstr. 105; In aansluiting op het communiqué be treffende het tot stand komen van een nieuwe transferovereenkomst met Duitsch land voor het jaar loopende van 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936, worden van offi cieele zijde de volgende mededeelingen ge daan omtrent den inhoud van de getroffen regeling. Hoewel niet kan worden ontkend, dat de financieele crediteuren van Duitschland reeds eerder in sterke mate door de steeds slechter wordende situatie zijn getroffen en bovendien aan grooter risico's zijn blootgesteld dan de andere groepen, moeten wederom ook door deze groep offers worden gebracht. Belanghebben den dienen daarbij voor oogen te houden, dat deze offers thans in de eerste plaats ter. goede komen aan het algemeen Nederlandsen belang, inmers daardoor wordt op den duur de clearing-situatie verbeterd, hetgeen in hooge mate noodzakelijk is, omdat, naar gehoopt wordt, de situatie van den Nederlandschen export naar Duitschland daardoor gunstiger zal worden of althans een verdere beperking van dezen export zal kunnen worden voorko men. In verband daarmede zij vermeld, dat tijdens de onderhandelingen ook nog een regeling op ander gebied tot stand is gekomen, welke een verdergaande verbetering van de clearing be oogt. Bijzonderheden hieromtrent zullen bin nenkort worden medegedeeld. (Vorderingen van Nederlandsche schuld- eischers uit hoofde van renten, dividenden en dergelijke opbrengsten zullen, voorzoover de Duitsche debiteuren bij de Konversionskasse für Deutsche Auslandsschulden betaald hebben, tot een bedrag van 3 <4 pCt. per jaar getransfereerd worden. Huren en pachten zullen voor 4/5 ge deelte worden getransfereerd. Dividenden van kapitalen die geen nominale waarde hebben wor den in het algemeen voor de helft getransfe reerd). 1 Voor opbrengsten boven het hierboven ge noemde in contanten te betalen gedeelte geldt het volgende: Ten aanzien van obligatiën, welke meer dan 314 pCt. rente dragen, zullen Nederlandsche schuldeischers voor het meerdere, doch tot geen hooger rentebedrag dan 5J4 pCt. in totaal, te hunner keuze kunnen verkrijgen: a. een op naam van den schuldeischer staande, niet verhandelbare cheque op de Konversions kasse, luidende in Reichsmarken welke voor de na te noemen doeleinden in Duitschland ge bruikt kunnen worden. Deze marken zullen Hol land-marken genoemd worden, en/of b. „fundingsbonds", uitgegeven door de Kon versionskasse met garantie van de Duitsche Re geering, welke in guldens luiden, 4 pCt. rente dragen, en een looptijd van 10 jaar hebben. De rente en aflossing dezer fundingbonds worden door de Duitsche wet voor alle transferbelemme ringen gevrijwaard. De fundingbonds zullen verhandelbaar zijn, zoodat verwacht mag wor den, dat hier te lande voor deze bonds een markt zal ontstaan evenals in Engeland reeds voor de daar te lande uitgegeven bonds het geval is. Ten aanzien van dividenden van aandeelen met nominale waarde zullen Nederlandsche schuldeischers voor de Helft van het verschil tusschen de getransfereerde 3j4 pCt. en het netto dividend „Holland-marken" en/of Fun dingbonds kunnen ontvangen, met dien ver stande dat de totale betaling in contanten en in Holland-marken en/of Fundingbonds niet minder dan 5 }4 pCt. zal bedragen, tenzij het totale gedeclareerde netto-dividend minder dan 5J4 pCt. mocht zijn. Ingeval derhalve 5% pCt. of "minder netto-dividend wordt gedeclareerd zal de Nederlandsche houder voor het volle bedrag boven 3J4 pCt. Holland-marken en/of Funding bonds kunnen ontvangen. Bij dividenden van aandeelen, die geen no minale waarde hebben, kunnen Nederlandsche schuldeischers voor de helft van het bedrag boven de getransfereerde helft (dus voor van de totale opbrengst) Holland-marken en/of fundingbonds ontvangen. Nederlandsche schuldeischers, die vastren- tende vorderingen hebben, welke niet in effec ten belichaamd zijn, zullen voor het meerdere boven de getransfereerde 3 }4 pet., doch tot geen hooger rentebedrag dan 5j4 pet. in totaal, Holland-marken en/of fundingbonds kunnen ontvangen. Nederlandsche gerechtigden tot huren en pachten zullen voor het meerdere boven het 4/5 getransfereerde gedeelte, Holland-marken en/of fundingbonds kunnen ontvangen. Zij, die Holland-marken en/of fundingbonds aanvragen, zullen geacht worden afstand te hebben gedaan van het hun eventueel boven het maximum van de genoemde gezamenlijke uitkeeringen toekomende. De z.g. Holland-marken kunnen door den Ne derlandschen schuldeischer, op wiens naam de betreffende cheque luidt, in Duitschland wor den gebruikt voor: betaling van reizen in Duitschland; voor betaling van alle Duitsche belastingen; voor betaling van reparaties, onderhoud enz. van onroerende goederen; voor betaling van dien sten, welke verband houden met het beheer van zijn in Duitschland aanwezige vermogens- bestanddeelen of het handhaven zijner rech ten, welke daarop betrekking hebben (b.v. be heers- en proceskosten)voor ondersteuning aan familieleden of voor giften aan sociale, re ligieuze of dergelijke instellingen. Bovendien kunnen Hollandmarken in Kre- ditsperrmarken worden omgezet. Nederlandsche houders van Dawes- en Young- obligatièn zullen per jaar 3% pet. getransfereerd krijgen. Het verschil tusschen deze 3 K> pet. en de oorspronkelijke rente zullen zij in een speciaal soort „Sperr-marken" kunnen ontvangen. Onder deze Transferovereenkomst vallen de vorderingen uit rente en dergelijke opbrengsten, die tusschen 1 Juli 1935 en 30 Juni 1936 opeisch- baar worden en door de debiteuren aan de Kon versionskasse betaald zijn. Ook vallen onder deze regeling de vorderingen, die na 1 Juli 1933 en op of vóór 30 Juni 1935 opeischbaar gewor den zijn, maar door nalatigheid van den schul denaar of door eenigerlei andere oorzaak niet vóór 1 Juli 193-5 aan de Konversionskasse be taald zijn. Voor bedragen boven i'A pet., die in de vorige transferregeling onbetaald zijn gebleven, kunnen Nederlandsche schuldeischers voor de nog steeds openstaande bedragen boven 4A, „Holland-mar ken" en/of „Kreditsperrmarken" (die verhandel baar zijn), ontvangen, doch tot geen hooger ren tebedrag dan 6 pet. in totaal. Nederlandsche houders van dollar-coupons, vervallen in het eerste halfjaar 1934, die 30 pet. in contanten en 70 pet. aan genationaliseerde scrips hebben ontvangen, kunnen deze scrips inwisselen tegen „Holland-marken", en/of „Kre ditsperrmarken", sterdam als voorwedstrijd te organiseeren. Van zelfsprekend zullen de voorwaarden van een match Baer-Schmeling heel andere zijn. Van een bedrag van 300.000 dollar voor Baer, zooals gegarandeerd was, is dan geen sprake meer. Het bedrag, dat Baer in dat geval zal ont vangen, is natuurlijk lager. Overigens kan ik u nog mededeelen, dat een bedrag van 800.000 reeds ter beschikking werd' gesteld door de be trokken financiers. Deze financieele groep stelt zich thans ook achter een eventueel titelge vecht Braddock-Schmeling of een eventueelen voorwedstrijd tusschen Baer en Schmeling. De toestemming der autoriteiten was nog niet af gekomen, omdat, zooals bekend is, een onder zoek gaande was naar de antecedenten der or ganisatoren en financiers. Overigens was de heer Rothenburg nog van meening, dat mocht een titelgevecht tusschen Braddock en Schmeling tot stand komen, de Duitscher zeker van den Amerikaan zou win nen. Want Schmeling in zijn huióigen vorm echtte hij niet alleen sterker dan Baer, maar ock beter dan den overwinnaar van Donder dagavond, Braddock. De minimumprijzen in het binnenland zullen, zooals uit de regeling voor het Bloembollensa- neeringsplan 1935 blijkt, gehandhaafd blijven, echter alleen voor die bloembollen, welke aan exportkwaliteit voldoen. Zij zullen nader als volgt worden bepaald: Hyacinthen per 100: 19 c.M. en op f 6.18- 19 c.M. f 5.—, 17-18 c.M. f 4.25, 16-17 c.M. f 3.50, 15-16 c.M. f 3.—, 14-15 c.M. f 2.50, 13-14 c.M. f 2. Vroege tulpen per 100: zift 12 en op f 1.50, zift 11-12 f 1.30, zift 10-11 f 1.—. Darwin en alle andere late tulpen: zift 12 en op f 1.20, zift 11-12 f 1.—, zift 10-11 f 0.75. Narcissen: voor grove soorten f 0.11 per kg., voor fijne soorten f 0.13 per kg. Ten aanzien van de inlevering en reservee ring zal het navolgende worden bepaald: Hyacinthen oogst 1935: verplichte reservee ring van 6 halve H.L. leverbaar in de maten van 15 c.M. en hooger per 100 R.R. Plantgoed 1935: verplichte reserveering voor eventueele inlevering van drie halve H.L. van de maten 13 en 14 c.M. per 100 R.R. Tulpen: Hier zal een samenvoeging plaats hebben van de ondergroepen vroege en late tulpen. Narcissen: Er zal 2j4 kg. per R.R. in Augus tus gereserveerd worden tot steun van den marktprijs. In September en volgende maan den zal regelmatig worden nagegaan of deze reserve geheel dan wel gedeeltelijk een defi nitieve inlevering zal worden. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) De staking in het Drentsche veenbedrijf is voor het district Emmererfscheiderveen en Em mer Compascuum met ingang van heden be ëindigd. De bemiddelingspogingen, die in den loop van deze week door den burgemeester van Emmen, mr. J. L. Bouma, werden ondernomen, hebben tot resultaat gehad, dat de beide partijen thans tot overeenstemming zijn gekomen. Het loontarief van 1934 blijft gehandhaafd, met dien verstande, dat niet meer zullen wor den uitbetaald de vergoeding voor vrij brand stofverbruik en woninghuur. Het conflict, dat op 1 Mei uitbrak, vond zijn oorzaak in den eisch der verveners, dat de loonen met ongeveer 20 pet. zouden worden verlaagd. Van deze verlaging is dus alleen overgebleven het vervallen der emolumenten, die ongeveer 7 pet. van het loon omvatten. De arbeid wordt hedenochtend hervat. Er wordt thans nog gestaakt in het district Bargercompascuum en in de Krimsche Venen. WITTENBERG, 14 Juni. Omtrent het pers bezoek in de dorpen, gelegen in den omtrek van de plaats der ontzettende explosie te Reinsdorf, wordt door den Reutercorrespondent nog het volgende gemeld. In de dorpen Braunsdorf en Reinsdorf, welke het meest te lijden hebben gehad, is nauwelijks één dak intact gebleven. Het interieur van sommige woningen is volko men vernield. Een vrouw, .die op het veld bezig was, is door een vliegend stuk ijzer gedood. Een arbeider vertelde hoe hij met zijn mede arbeiders in de afdeeling voor schietkatoen be zig was, toen zich een kleine ontploffing voor deed. De arbeiders waren niet bijzonder ge schrokken, totdat enkele oogenblikken later de eerste groote explosie plaats greep. Nu wisten we dat er iets ernstigs gebeurde. We staakten onmiddellijk den arbeid en na zooveel mogelijk veiligheidsmaatregelen te hebben genomen, repten we ons om het veege lijf te redden. De explosie geschiedde in het werktuigen appartement. De brokken, waaronder groote stukken ijzer, vlogen mijlen ver in het ornd. De juiste doodenlijst is totdusver nog niet te verkrijgen. BERLIJN, 14 Juni. De Koning van Italië heeft een schrijven doen toekomen aan rijks kanselier Hitier, waarin hij uiting geeft aan zijn diep medegevoel bij de ramp te Reinsdorf. De rijkskanselier heeft Koning Victor Emanuel in een telegram zijn dank betuigd. Ook de Berlijnsche diplomaten hebben den Duitschen regeering hun deelneming betuigd. DANZIG, 14 Juni Hedenmiddag om 12 uur is per vliegtuig alhier gearriveerd de president van de Rijksbank, dr. Schacht. Hij werd begroet door den leider der Danzigsche nat. socialisten, Forster en den president van den Senaat, Greiser. Des namiddags nam Schacht deel aan een uitstapje naar Gdynia, waarbij ook de Poolscne diplomatieke vertegenwoordiger aanwezig was. 's Avonds hield Schacht een rede voor de koopmanschap van Danzig, welke verband hieid met de moeilijke financieele positie van de vrijstad. Poolsche handelskringen in Danzig hebben den president van den Senaat, Greiser, een memorandum doen toekomen, waarin zij pro testeeren tegen de monetaire restricties, dia kort geleden zijn ingevoerd, aangezien deze een nadeeligen invloed uitoefenen op de Poolscte economische belangen en in strijd worden ge acht met de Poolsch-Danzigsche verdragen. Het memorandum constateert, dat de overzeesche handel van Polen via Danzig een overwegend deel uitmaakt van het verkeer in de haven van Danzig. WASHINGTON, 14 Juni. Te ruim zes uur in den ochtend heeft de Senaat met 41 tegen 13 stemmen het voorstel aangenomen tot verlen ging van de voornaamste grondslagen der N. R. A., die niet zijn aangetast door de bekende uit spraak van het Opperste Gerechtshof der Ver eenigde Staten, tot April a.s. Het was een zeer vermoeiende zitting die een sensationeel karakter kreeg door de obstructie rede van senator Huey Long die kans zag 16 uur achtereen het woord te voeren. Het ergste was dat volgens het reglement van orde van den Senaat de geheele zestien uur lange redevoering met alle uitweidingen over oesters, Guineesche biggetjes, tuinaanleg enz., door de Senaat-stenografen woordelijk moest worden ge noteerd. Men schat de kosten alleen van het ste nografisch verslag van Long's obstructierede, op 4650 dollar. Emier Saoed en de hem vergezellende perso nen zijn Vrijdagnamiddag te 5.26 van het Holl Spoorwegstation uit Den Haag vertrokken naar Brussel. De minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. mr. A. C. D. de Graeff, deed den Arabischen kroonprins tot aan den trein uitgeleide, nadat in de gereserveerde wachtkamer op het eerste peron wederzijds vriendelijke woorden waren gesproken. ASUNCION, 14 Juni (Reuter) De neutrale militaire delegatie is hier aangekomen en ter stond per vliegtuig naar den Chaco vertrokken. De commandanten der legers van Paraguay en Bolivia hebben hedenmiddag om twaalf uur de staking der vijandelijkheden gelast met behulp van radio, telegraaf en telefoon. SJANGHAI, 14 Juni. (V.D.) De achttien bendeleden, die onlangs in Noord-Kiangsoe zijn gevangen genomen, zijn thans door onthoofding terechtgesteld. Toen Vrijdagavond de sleepboot „Wingi" lig" plaats ging nemen bij de voormalige werf van Piet Smit, aan den Kreekweg te Rotterdam, wilde de 42-jarige stoker I. Eikenhout over springen op een andere sleepboot, nog vóór het eerste vaartuig vast lag. Hij sprong mis, ge raakte te water en zonk, vermoedelijk doordat de schroef van de sleepboot een sterke beroe ring in het water veroorzaakte. De politie heeft geruimen tijd in de omgeving gedregd en het gelukte haar ten slotte het U)B van den stoker op te halen. De man, die 3e" huwd was, woonde in de Zwijnenstraat. In de derde race van de Marine-zeilwedstrij" den te Kiel, welke Vrijdag zijn voortgezet, de Nederlandsche deelnemer als laatste op d vijfde plaats geëindigd. De gedétailleerde uitslag luidt: 1. Duitschland („Atair") 2 uur 8 min. 50 sec-. 2 Zweden („Beatrix") 2 uur 9 min. 5 sec.; Polen („Polaris") 2 uur 15 min. 49 sec.; 4 De' nemarken; 5 Nederland. Duitschland heeft hiermede twee van de dri^ wedstrijden gewonnen en is, zo9als reeds ëe meld, hierdoor voor de eerste maal in het bez gekomen van den Hindenburg-Gedenkbeker.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4