Wit-Gele Kruis-huis geopend LIJST 5 Laatste Nieuws HET DOEL Stemt W.J.B.v. HEMT! Nummer 1 van Lijst 5 STEMT LIJST 5! STEMT LIJST 5! VOORJAARSPRIJZEN KATHOLIEKEN! Haarlem, 17 Juni WIE NIET STEMT, De Reis-Marken worden duurder In het algemeen belang ALLEN STEMMEN IS HET ALGEMEEN BELANG! In Haarlems belang ECHTE Wales-Anthraciet MAANDAG 17 JUNI 1935 STADSNIEUWS AAN DE PARKLAAN De Roomsche ziekenverpleging aan huis is thans voor alle rangen in één hand Rede Deken Sondaal „HET BROKKENHUIS' Jaarvergadering Feestavond H.V. V. „KAATJE" VAN DE MARIA- SCHOOL Haar gouden jubileum DE VERDWENEN AUTO Een logé uit Schiedam dat de R.K. STAATSPARTIJ steeds bij al haar handelingen en in haargeheele optreden voor oogen staat Het algemeen belang - Haarlems belangen - Uw eigen belangen eischen STEMT RECHTS! STEMT ROOMSCH! ELECTRICITEITSTARIEVEN IN NOORD-HOLLAND Aanpassingstarieven aan tijdsom standigheden gewenscht Voorstelling voor werkloozen BLINDE PASSAGIERS OP DEN AUTOBUS Gevaarlijk avontuur N.V. Kon. Fabriek J. J. Beynes Naaste toekomst ongunstig Statutenwijziging o.a. a f 1.95 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEC 67A, TELEFOON 16100 Geldig tot 1 JULI DE GESTOLEN AUTO Politierechter vonnist zwaar Nieuwe scholen te Bloemendaal Veertig-jarig professiefeest Demonstratie bij kunstlicht in de zweminrichting aan de Kleverlaan R. K. Gymnastièkver. „Winfried" UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE C.A. Uw belangen worden alleen gediend door de KATHOLIEKE FRACTIE! VELSEN CRICKET V.V.V.—HAARLEM I Draw TURNEN Graal-turnwedstrij den AGENDA 18 Juni misdoet evenzeer, als hij die verkeerd stemt Prijs van 35 tot 40 cent verhoogd ■U De moord te Schiedam In hoog er beroep 20 jaar tegen hoofdagent geëischt HENGELSPORT Vischconcours „De Morgenstond" „Het Wit-Gele Kruis" gaat nu de groote ac tie in Haarlem beginnen! Na vele voorbereidin gen en geconfereer is uit de organisaties voor ziekenverpleging, kraamverzorging en bakers ontstaan: Het bemiddelingsbureau van het Wit-Gele Kruis, Parklaan 75. Eenheid en con centratie, in het belang van moeder en kind! In ons Zondagochtendblad zetten wij de be- teekenis van een en ander breed uiteen en kondigden wij de opening van het nieuwe huis aan. Alvorens deken Sondaal gisterenmiddag de wijdingsplechtigheden verrichtte, heette de voorzitter, de heer R. Schlatman, de aanwe zigen welkom: bestuur, contactcommissie der bovengenoemde organisaties en de dames die aan het bureau werkzaam zijn. Spr. zette den groei van de vereeniging, zooals die gepubli ceerd is uiteen en concludeerde, dat door de opening van het bemiddelingsbureau een lang gekoesterde wensch vervuld is. Daarvoor wor den echter niet onbelangrijke financieele of fers gevraagd, maar met Gods zegen zal deze stap ongetwijfeld rijke vruchten dragen. De Roomsche ziekenverpleging aan huis voor alle rangen in één hand, dat leek een utopie, maar dat is in Haarlem als eerste stad in den lande klaargespeeld. Dit voorbeeld moge overal na volging vinden. Spr. legde er den nadruk op, dat het bestuur volkomen neutraal staat tegenover alle groepen in het bureau vereenigd. Thans zij het parool: Katholieke hulp in het Katholieke gezin! Zich richtende tot de mede werksters wees spr. op het vertrouwen dat in haar gesteld wordt, hoe ieder door juist en blij werken groote propaganda kan maken en hoe prettig alles zal verloopen door het eigen bu reau onder de voortreffelijke leiding van Zuster Wennekes. Als er critiek is, laat zij dan altijd opbouwend en nooit afbrekend -zijn! Spr. bracht dan dank aan het bestuur van 't Hofje van Berensteijn, aan de oprichters en oprichtsters, aan het bestuur, aan de besturen van den R.K. Bond van Ziekenverpleegsters, R.K. Kraamverzorgsters en R.K. Bakers, spe ciaal ook aan Zuster Digna en last not least aan deken Sondaal, aan wien de vereeniging ook zooveel verschuldigd is. Nadat de deken Huis en Kruis gewijd had, hield hij een korte rede. Z.Hoogeerw. noemde de inwijding van bijzondere beteekenis voor Katholiek Haarlem. De eenheid, die maar al te dikwijls zoo moeilijk te bereiken is, is op het gebied der ziekenverpleging in Haarlem tot stand gekomen. Dat wil zeggen, dat het Wit- Gele Kruis in al zijn geledingen hulp in allen nood zal verstrekken. Het werk moet in het Haarlemsche diocees nog groeien; nog maar al teveel Katholieken hebben zich geschaard onder andere „kruisen", in onze stad nog de helft. Die honderden en honderden die bij ons hoo- ren, aldus de deken, zullen we nu stormender hand gaan winnen. Eenheid en toewijding zij de taak der verpleegsters; opofferingen zullen zij zich getroosten. Maar dan is het ook zeker dat het Wit-Gele Kruis onoverwinnelijk is. Wü dragen de bezieling van Gods genade; Bovengenoemde vereeniging hield haar Jaar- lijksche vergadering in het gebouw van den Ar menraad, onder leiding van haar presidente, mevr. van Marselis HartsinckSchuyt van Castricum. Na een korte inleiding van de presi dente, werden bij ontstentenis van den secre taris-penningmeester, den heer Mulder, het jaarverslag over 1934 uitgebracht door een der bestuursleden en mededeelingen gedaan aan gaande de begrooting van het loopende jaar 1935. Beide verslagen werden, onder dankbe tuiging van de presidente, goedgekeurd. Reke ning en verantwoording over 1934 werden in goede orde bevonden. De secretaris-penning meester werd gedéchargeerd. Bij de bestuurs verkiezing werden de periodiek aftredende be stuursleden, mevr. van Dijkvan Lieshout en de heer Jansen Hendriks bij acclamatie her kozen. In de vacatures, ontstaan door 't wegens drukke werkzaamheden bedanken van zuster Merison en den heer Nel, werden gekozen in het bestuur mevr. BenitMusch en Zuster Wint. Zaterdagavond vond in Café-Restaurant Groenendael" de jaarlijksche fuifavond plaats van de H.H.V. in samenwerking van de School- vereeniging die Raeckse ter viering van den uitslag der gehouden examens van de H.B.S.A. (Handelsschool), waarbij dan weer de geslaag den zouden gecomplimenteerd worden door de gezamenlijke besturen en oud-leerlingen. Door de leden der vereenigingen werd „Groe nendael" rijkelijk in feesttooi gestoken. Behalve het meerendeel der leden waren als gasten aanwezig behalve de 55 geslaagden het hoofd der Handelsschool ir. M. Voorzanger, en het meerendeel van het onderwijzend personeel met him dames. De heer P. C. André de la Porte sprak de openingsrede uit. Het was een prachtige avond. de liefde van God vaart in onze ziel; wordt de barmhartigheid bezield door de genade, dan is de liefde sterker dan ooit. Dat het werk nu, ondanks groote overwonnen moeilijkheden krachtig ontplooid kan worden, is te danken aan Gods genade. Daarnaast pas sen woorden van dank aan de oprichters, aan allen die medewerkten om de Roomsche zieken verpleging aan huis te vervolmaken. God zege- ne de medewerksters in haar arbeid voor de zieken. Hij zegene ook haar in huis en omge ving, in zaken, die zoovele uren geheel belan geloos aan het heerlijke werk geven. Aan U allen zij het, besloot de deken, aan U allen om het Wit-Gele Kruis, dat sterk ge plant is, in eensgezindheid groot te maken. Met deze bezielende toespraak was het offi- cieele gedeelte van deze treffende plechtigheid geëindigd. Woensdag e.k., 19 Juni. is Kaatje 50 jaar de trouwe helpster van de Zusters in de Ko ningstraat. Leerlingen en oud-leerlingen, zoo wel als docenten, weten van die trouw mee te spreken. Ziet men buiten de gesloten gelederen van optrekkende kinderen 'n eenzame dwaalster, dan weet men al onder het te vragen, dat de gang is naar Kaatje, die met haar toovernaald raad weet voor alle scheuren en gaten in jurken en kousen. Kaatje, die over middelen beschikt voor alle kwalen: een pepermuntje, een dropje en bal letje, een scheutje eau-de-cologne en zelfs een stiftje tegen migraine. En als ze maar ver moedt, dat een van de dames onderwijzeressen een beetje ongesteld is, dan komt ze aandrib- belen met een glaasje kwast, een kopje warme thee, of warme melk „zonder vellen", met een beschuitje toe, of wat het oogenblik vraagt. Belangstellend staat ze 's morgens, als de kinderen binnenkomen, op de speelplaats, en dan ontspint zich een gesprek over alle fa milieaangelegenheden met komenden en gaanden, ziekte, familiegebeurtenissen, alles komt aan de orde, want Kaatje heeft heel wat relaties gekregen door haar halve-eeuws verblijf in de Koningstraat, waar ze de facto tum is van groot en klein. Ook voor de zusters is ze onmisbaar gewor den moet er gauw wat bezorgd worden, Kaatje staat altijd klaar en weet precies den toon te vatten, waarin de boodschap moet gebeuren. Vanuit haar kamertje wipt ze bij het hooren van haar naam naar buiten en met een: „wat blieft U!" snelt ze de roepende tegemoet. Kaatje heeft dan ook een vermaardheid ge kregen in Haarlem. We meenen dus ook goed te doen, haar velen kennissen gelegenheid te geven, om haar geluk te wenschen met haar gouden ambtsjubileum. Die gelegenheid wordt geboden op Woensdag e.k. van 35 uur bij De Zusters in de Koningstraat. Zaterdagavond zag de motorbrigade der Haar lemsche politie zich verplicht een man vanuit de Zakstraat naar het politiebureau te brengen, die in staat van dronkenschap een auto poogde te besturen. Over de herkomst van den betrokken auto, waarvan bovendien het nummerbewijs ontbrak, kon de man geen afdoende verklarin gen geven. Hij was in het bezti van een rij bewijs, waarin wijzigingen waren aangebracht en dat zooals later bleek aan zijn broer toebehoorde. Korten tijd nadat de automobilist op het bu reau was gebracht, kwam de oplossing. Een as suradeur deed mededeeling van diefstal van zijn auto uit een garage. Toen de dronken man, een 31-jarige Schie dammer, weer was bijgekomen, bekende hij de auto inderdaad uit de garage te hebben ont vreemd om een eindje te gaan rijden. Hij was gelogeerd in de woning, welke boven de garage is gelegen. Te Alkmaar heeft een gecombineerde verga dering der besturen van de vier districten van den Koninklijken Nederl. Middenstandsbond in Noord-Holland plaats gehad. Als eenig onderwerp van bespreking was aan de orde: de tarieven van het P. E. N., waarom trent uitvoerig werd gediscussieerd. Tal van bezwaren werden daarbij onder het oog gezien. Ten slotte werd het voorbereiden van ver dere stappen bij de bevoegde instanties opge dragen aan een commissie, bestaande uit de heeren M. W. Wiewei te Amsterdam, W. D. Nie- stadt te Schagen, W. P. Schoonman te Wormer- veer en G. H. Vallo te Zandvoort. Deze com missie zal zich met deskundige raadslieden op het gebied der electriciteitsvoorziening in ver binding stellen. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat verlaging van bedrijfslasten in het ook door de regeering voorgestane aanpassingsproces alleen mogelijk is, indien ook de tarieven der over heidsbedrijven aan de veranderde omstandighe den in het bedrijfsleven worden aangepast. Dinsdagmiddag te half drie zal het Circus Henny, dat haar standplaats heeft op het Teylerplein (Haarlem-Oost), een voorstelling geven voor werkloozen en hun huisgenooten. Kaarten tegen den gereduceerden prijs ver krijgbaar aan het gebouw Spaarne 92, gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, H. H. Luijken, Nieuwe Kruisstraat 11 rood en bij G. Flameling, Garen- kokerskade 46. Zaterdagmiddag om half twee reden op den Rij les weg bij Velsen twee jongens, wonende aan den Burgwal te Haarlem, die gratis per Bever- wijkschen bus reisden, ergens op een randje achterop den wagen. Bij de halte „Waterland" bemerkte de chauf feur zijn twee passagiers en stopte. De jongens zagen zich bedreigd door een pak slaag; met dit gevaar voor oogen trotseerden zij elkander gevaar en sprongen van den bus af. Eén van hen sprong pardoes midden op den weg, recht voor een personenauto, die met 70 K.M. snelheid van de tegengestelde richting kwam. De jongen werd gegrepen door den bumper en belandde via koplamp, spatbord en motorkap op het asphalt. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Er bleek wonderlijk niet veel anders te doen dan het verbinden en wegwrjjven van een aan tal schrammen en builen. Vooral bij het dijbeen was de jongen nogal gehavend. Er scheen evenwel niets gebroken. De terugreis maakten de jongens per luxe wagen. Verschenen is het jaarverslag der N.V. Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Bejjnes te Haarlem. Wij ontleenen er het vol gende aan: De depressie in het bedrijfsleven, welke voor ons land haar laagste punt blijkbaar nog steeds niet bereikt heeft, doet zich ook in den gang van ons bedrijf geducht voelen. Onze balans sluit met een voor deze tijden betrekkelijk klem verlies. Naast een voorzichtige balanspolitiek in vorige jaren heeft de groote drukte in het begin van het jaar deze uitkomst nog mogelijk ge maakt, terwijl ook het feit dat voor onze af- deeling ijzerbewerking in de overigens slappe zomermaanden een matige bezetting verkregen werd, ertoe heeft medegewerkt de bedrijfsver liezen klein te houden. In 1934 werden afgeleverd 30 spoorwegijtui- gen en 50 kolenwagens van bijzondere con structie. Onze totale omzet bedroeg 1.316.012,13. Op 31 December waren onderhanden 7 clec- trische motorrijtuigen. De aanneemsom van alle loopende bestellingen bedroeg 286.484,64. Voor de naaste toekomst ziet het er voor ons bedrijf ongunstig uit. De vertraging vanin- dienststelling der Dieseltreinen is mede oorzaak, dat verdere uitbreiding van dit materieel voor- loopig is opgeschort, terwijl ook de toestand in onze koloniën nog steeds van dien aard is, dat uitbreiding of vernieuwing van materieel in de naaste toekomst wel niet aan de orde zal zijn. Het reservefonds bedroeg na bijschrijving van 2% pet. rente over 1934 4513,38. Overeenkom stig art. 31 van de statuten is dit bedrag aan gewend tot gedeeltelijke dekking van het ver liescijfer per ultimo 1934. De balans en verlies- en winstrekening tover het afgeloopen jaar wijzen na de normale af schrijvingen op gebouwen en machines en na afboekin gvan het reservefonds een verlies van 9847,04 aan, dat op de nieuwe rekening over gaat. Indien de Algemeene Vergadering van Aan deelhouders zich hiermede kan vereenigen, zal dit jaar geen uitkeering van dividend plaats hebben. - y. De verkorte belans per 31 December 1934 vermeld: Gebouwen en Gitonden: Gronden 486.000; Gebouwen 752.452.34, Afschrijvingen 635.852 34 116.000; Machines, electr. installatie en ge reedschappen 530.973.25, Afschrijvingen 423.702.74 107.270.51; Teekeningen en meu bilair 1; Kas, bankiers en uitgezette gelden 549.640.70; Effecten: Officieel genoteera 284.710, niet-officieel genoteerd 17.700 302.410; Debiteuren 120.851.16; Onderhanden werken 51.647.12; Voorraad grondstoffen 75.761.56; Inkomsten vervallende in 1935 5200.60; Vooruitbetaalde kosten 28.644.79; Verlies 1934 9847.04; totaal 1.853.883.48. Geplaatst kapitaal: Preferent 11.250, 8 pet. Cumulatief 750.000, Gewoon 750.000, totaal 1.511.250; Reserve voor koersverschil op ef fecten 637.05; Bouwfonds 125.000; Credi teuren 63.527.99; Personeelfondsen 18.036.76; Reserve voor Pensioenfonds 134.941.18; Divi dendsaldo vorige jaren 490.47. Totaal 1.853.883.48. De verkorte winst- en verliesrekening over 1934: Afschrijvingen 61.277.83. Fabricagerekening 46.917.41; Reservefonds 4513.38; Verliessaldo 1934 9847.04. Na afloop van deze algemeene jaarvergade ring, welke op 2 Juli word gehouden, wordi een buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders gehouden, waarop aan de orde komt: statutenwijziging. Commissarissen en directie hebben gemeend tot statutenwijziging te moeten adviseeren, zoo wel om daarmede de statutaire bepalingen te wijzigen of aan te vullen overeenkomstig de eischen van de thans vigeerende Wet op de Naaml'ooze Vennootschap, alsook om tijdig de kapitaliseering van de vennootschap meer in overeenstemming te brengen met de huidige vooruitzichten. Deze laatste wijzigingen houden verband met de door de tijdsomstandigheden gewijzigde positie van de onderneming. Nadat door de statutaire eischen het reser vefonds reeds geheel is aangesproken om het dividend tot en met 1933 aan de houders van 8 cumulatief preferente aar.deelen te voldoen, blijkt op 31 Der. 1934 een nadeelig saldo op de balans te paraisseeren van 9847.04. Het laat zich aanzien, dat, door het uitblijven van voldoende orders, 1935 dit felicit niet onbelangrijk zal vergrooten. Uit dien hoofde wordt het achterstallig cumulatief preferent dividend tot het einde 1935 geschat op 16 Nu vooralsnog geen teekenen aanwijsbaar zijn voor een spoedig verbeterde winstcapaciteit en dus de kansen groot zijn, dat die achterstand zelfs nog verhoogd zoude worden, achten com missarissen en directie zich gedwongen met voorstellen tot de aandeelhouders te komen, welke zich bij de gewijzigde positie in het bedrijfsleven in het algemeen en voor ae onderneming in het bijzonder aanpassen. De wijzigingen in de artikelen beoogen: 1 het toekomstig recht van de houders van 8 cumulatief preferente aandeelen op de cumulatie van liet dividend te doen vervallen en de preferentie terug te brengen tot een voor deze tijden meer geldend eerste percentage van 6. In art. 28 zijn de verdere verdeelingen zóó gesteld, dat toch bij verbeterden gang van zaken de vroegere houders van c.p.a. niet alleen het eerste het oude percentrage kunnen behalen, doch bovendien, als compensatie voor den ge- vraagden afstand, in de hoogere winsten ge lijkelijk mededeelen; 2e. op de gewone aandeelen tot een bedrag van ƒ250.000 nominaal af te schrijven en dus ieder gewoon aandeel van ƒ750 op ƒ500 te brengen. Dit bedrag zal worden overgeboekt naar de algemeene reserve, waardoor de eerste verliezen kunnen worden opgevangen en zoo doende bij eene verbetering in het bedrijf te spoediger me het inhalen van den begrensden dividend-achterstand aan houders van de c.p.a. kan worden begonnen en daarna te spoediger tot de normale winstverdeeling kan worden overgegaan; 3e. naast de bespoedigde winstverdeelingskans voor cum. preferente aandeelhouders ook die voor houders van gewone aandeelen mogelijk te maken, hetwelk automatisch ontstaat door ae terugbrenging van het eerstdeelende percentagé van 8 tot 6; 4e. in overeenstemming met de principieele gedachte, die aan de voorstellen ten grondslag ligt, het eerstdeelende percentage voor de hou ders van preferente aandeelen van 7 tot 5 terug te brengen; 5e. in de winstrechten van houders van Op- richtersbewijzen en tantième-gerechtigden gee nerlei wijziging ten voordeele te brengen; 6e. in de liquidatie-deeling mede als com pensatie voor de houders van c.p.a. eene ver hoogde deelings-kans vast te leggen en zulks evenzeer te doen voor houders van gewone aan deelen boven het gereduceerde kapitaal. Daar door ontstaat in de liquidatierechten van de overige deelgerechtigden geene wijziging. De vergadering van referente aandeelhou ders, gehouden op 12 Juni 1935, heeft zich met de voorstellen vereenigd. lieden nacht van 25 op 26 Mei had een be zoeker van café-restaurant Brinkmann zijn auto geparkeerd op de parkeerplaats van de Groote Markt. Wie beschrijft zijn verbazing, toen hij omstreeks middernacht door de politie werd opgebeld, die hem mededeelde, dat zijn auto van de Groote Markt was verdwenen en zwaar beschadigd terug-gevnden was langs den berm van den Zeeweg. Later bleek, dat een drnken koopman, die nimmer een auto had be stuurd, de wagen van de parkeerplaats had ge nomen en via den Wagenweg en den Zandvoor- terweg over de boulevard naar den Zeeweg was gereden en daar in den berm was terecht ge komen. De roekelooze rijder had zich Maandagmorgen voor den Politierechter te verantwoorden. Deze vond het feit van den diefstal niet het ergste, doch noemde het gevaar dat de andere weg gebruikers hadden opgeloopen veel en veel ern stiger. De eigenaar van den wagen had een schade van f350 geleden, die echter door de verzekering was vergoed. Het O.M., vertegenwoordigd door mr. Roeters van Lennep, eischte 6 maanden gevangenis straf. Mr. R. C. Bakenhuizen v. d. Brink merkte in zijn pleidooi op, dat verdachte's reclasseerings- rapport buitengewoon goed was en pleitte cle mentie. Het vonnis luidde 3 maanden onvoorwaarde lijk m. a. v. p., 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd, van 3 jaar en onder toezichtstel- ling van de reclasseering. B. en W. van Bloemendaal stellen voor de nieuwe school, welke gebouwd wordt aan de Ign. Bispincklaan te Bloemendaal, den naam H geven van „Bornwaterschool"; de nieuwe "School te Overveen den naam te geven van -;,Julianaschqol". Vandaag viert de eerw. Zuster M. Lucia. Augustines (in de wereld mej. Clasina Hand- graaf) haar 40-jarig prof essief eest Ruim twin tig jaar is Zuster Lucia jn het St. Elisabeths- ziekenhuis te Alkmaar werkzaam geweest, ais ook enkele jaren in andere plaatsen. Zij is nu al weder twaalf jaar in de Mariastichting aan de Toussaintkade te Den Haag werkzaam en gaat nog steeds geheel op in haar werk. Zii gaat nog steeds uit verplegen, zoowel bij dag' als bij nacht. Daar zij voor Haarlem en omgeving geen on bekende is, zullen velen met belangstelling ken nis nemen van dit heuglijk feit. In aansluiting op ons vorig bericht, kunnen we nog mededeelen, dat de polowedstrijd, welke hedenavond gespeeld zal worden, gaat tusschen „De Waterratto^ I"„Kampioen jeugd zevental Kring Amsterdam". Bereids is door de T.C. van den K.N.2.B. toe stemming gegeven, dat mej. Rie Mastenbroek komt demonstreeren. Aanvang 9.15 uur. Zaterdag j.l. hield de bovengenoemde vereeni ging een bestuurs- en T.C.-vergadering. Hier werd de a.s. demonstratie- en turnkringwedstrijd vastgesteld. De datum werd bepaald op 28 Juli. Verder werd vastgesteld de propaganda-avond der K.J.C., 30 Juni a.s. H. Poelgeest t Alhier is overleden de heer H. Poelgeest, chef van het filiaal van de fa. Wisbrun en Liffmann. De uitvaartdiensten wor den Woensdag in de R.K. kerk gehouden. R.K. KIEZERS EN KIEZERESSEN Dinsdag a.s. 18 Juni zult gij weer beslissen over het bestuur van onze uitgestrekte en be langrijke gemeente. Belangrijk, niet door het aantal inwoners, doch door de zeer uitzonder lijke positie, die zij inneemt, door haar liggipg langs den druksten verkeersweg van ons land. Aan haar bestuur worden zeer bijzondere eischen gesteld. En aan deze eischen zullen op de eerste plaats uw afgevaardigden moeten voldoen. In het volle besef van den waarheid hebben de leden der R.K. Kiesvereeniging onder lei ding van het bestuur een candidatenlijsi samen gesteld van mannen, aan wie gij met het volste vertrouwen uw stem kunt schenken. Hoe het bij vorige verkiezingen ook moge geweest zijn, nu het bestur er R.K. Kiesvereeniging con stateert het met fierheid heerscht er onder u volle tevredenheid over deze lijs.. Kiezers en Kiezeressen, uw candidaten dien- nen zich aan onder eigen vaan: candidaten der afdeeling Haarlemmerliede en Spaamwoude der R.K. Staatspartij. Onder deze vaan zullen wij in deze benarde tijden waken en strijden voor uw en ons aller belang. Katholieke kiezers, op ter stembus op 18 Juni; op voor uw canidaten; in het belang der gemeente en stemt uw lijst; volbrengt uw plicht; waakt voor de belangen van uw ge meente en stemt als één man op lijst 4, de lijst der R.K. Staatspartij. Van het Plaatselijk Crisiscomité De pen ningmeester maakt bekend, dat hij voor beta ling van B-steunbons (en andere crisisbons) zitting zal houden ten Raadhuize op de Maan dagen 17 Juni, 24 Juni en 1 Juli a.s., telkens des avonds van half 8 tot half 9. Aan leveranciers wordt dringend verzocht op genoemde data te komen afrekenen. Het is V.V.V., dat buitengewoon fel bleek te zijn om uit deze match één punt te steepen, in derdaad gelukt een draw te behalen, doch de wijze waarop was niet een, in cricket gebruike lijke wijze. Het stortregent om 11 uur, zoodat pas tegen half twee wordt begonnen. Maas verkiest fielden en een volledig Haarlem-elftal trekt het veld in. Als beschikbare speeltijd is in onderling overleg 4% uur gekozen. De zeer taai verdediger W. Grootmeijh en A. v. Stuijvenberg openen voor V.V.V. Op 9 zijn zij beiden reeds verdwenen, Grootmeijer (7) goed door Fortgens gevangen en Stuijvenberg listig door Maas gebowld. Op 15 bowlt de Ring de ligstump van den jeugdigen, veelbelovenden Chr. Engel (5). De wind wordt hoe lnger hoe sterker, zoodat het bowlen er hinder van gaat ondervinden. H. Jeuken en J. J. Alders weten hiervan te profiteeren, doch al hun harde slagen worden gestopt, daar het grondfielen zeer goed is. Vooral H. de la Mar op cover-point valt op. Helaas is het vangen slecht, wat slechts zelden bij Haarlem gebeurt. Ook Voogd deelt, wat dit betreft, in de alge meene malaise. Zoowel Jeuken als Alders wor den gemist en ook op een change-bowlerij geven zij niet geaccepteerde vangkansen. Beide zijn echter in de verdediging gedrongen, zoodat het volgende uur uiterst saai is. Maas probeert het met de leg-theorie, doch de bal wordt eenige malen juist tusschen de spelers in geplaatst, zoodat ook het geluk niet met Haarlem is. Aan den heeien stijl van spelen is te zien dat V.V.V. op een draw speelt. Eindelijk wordt Jeuken (26) op 68 d.b.w. Maas gegeven, nadat tevoren een zuiver spel is afgewezen. De veteraan Kost pro beert eenig leven in de brouwerij t brengen door harde off-drives t geven; kranig fielden voor komt erger, hoewel hij toch eenige malen de boundary bereikt. Alders weet, hoewel safe spe lend, absoluut geen aanvalsslagen te geven. Toch weet hij zoo nu en dan runs te vinden. Inmid dels is Kost ook gekalmeerd en waagt tenslotte een substitute-runner. De eerste bal, hierna ge bowld, plaatst Kost maar bij en begint in het vuur van 't spel samen met zijn substitute naar 't andere wicket te rennen, wat een amusant moment oplevert. Toch blijkt de oude rot Kost 't nog lang niet verleerd, want door zijn verdedi ging komen de biwlers ook niet heen. De 100 gaat na 2 3/4 uur spelens op, zoodat een draw al on vermijdelijk is. Onbegrijpelijk is het, dat capt. Alandt op ongeveer 80 net nog 6 wickets in han den geen hitting-orders gaf, om te trachten nog iets van dén wedstrijd te maken. Op 129 'wordt Kost van een mislukten slag door de Ring ge vangen voor een goede 37 (3x4). Alandt speelt nog door, doch sluit op 134 voor 5. J. J. Alders blijft met een niet ongelukkige en in onstone 51 niet uit. A. Maas bowlde sa het laatste uur non chalant gespeeld te hebben 2—55, de Ring 240, Fortgens 1—13, v. Dalsum 09, Boeree 011. Deze weinig sportieve declaratie van V.V.V. laat Haarlem nog geen uur van 134 runs te maken, wat op dit veld onmogelijk is. Het battes wordt dan ook louter als battingoefening beschiuwd. H. Healy en C. Fortgens openen, doch op 16 wordt Fortgens (11) voor een dubieuse vang echter 't wicket uitgegeven. Healy gelooft het verder wel en laat zich zeer simpel uitvangen. J. J. de la Mar speelt na 5 runs gemaakt te hebben, een bal van Jeuken, die snel doch niet moeilijk bowlde, in zijn palen. Ir. J. Allart probeert te freehitten, doch dit misdukt hopeloos en hij wordt voor 0 door van Stuijvenberg met een tweemaal pit- chende bal gebowled. H. de la Mar en H. Boeree houden den bal eenigen tijd uit de paden, waar na de „cricket"-dag gelukkig om is. Totaal van weinig belang, 4 voor 30. H. Jeuken bowlde 213, J. J. Grootmeijer 07, A. van Stuijvenberg 29. Op Zondag j.l. vonden in de turnzaal van de Broederschool aan de Nagtzaamstraat te Haar lem de turnwedstrijden plaats, welke waren georganiseerd voor de turnvereenigingen, aan gesloten bij het Sportcentrum Haarlem. Nadat de turnsters allen des morgens de H. Mis hadden bijgewoond in de kerk aan de Amsterdamstraat, vingen des middags om half twee precies de wedstrijden aan. Allereerst maakten de pasbeginnende clubs met de jongste leden hun debuut. Daarna volgden successievelijk de overige groepen. De talrijke bezoeksters brachten een prettige stem ming in de zaal, terwijl de wedstrijden een vlot verloop hadden. In wedstrijd A was de spanning groot; ten slotte ging S.S.S. uit Beverwijl met den Wis- seltak en eersten prijs strijken terwijl Hercules (Overveen) en Blauw-Wit (Haarlem) met ge lijk aantal punten (212%) om den tweeden en derden prijs moesten loten. Na afloop reikte het hoofd van den Spor- raad, Mej., Rault, uit Amsterdam de prijzen uit. Luid gejubel brak los telkens wanneer een vereeniging 'n medaille in ontvangst had te nemen. Alle clubs gingen naar huis met het vaste plan om 't het volgend jaar een flinken stap verder te brengen. Excelsior vooruit! De uitslagen waren als volgt: Wedstrijd A: S.S.S. Beverwijk, wisseltal en eersten prijs, 215% punt. Hercules, Overveen, tweede prijs, 212% punt. Blauw-Wit, Haarlem derde prijs, 212% p. Leonidas, Haarlem, 205% punt. Wedstrijd C: Leonidas, Haarlem, eerste prijs 198% punt, Blauw Wit (Haarlem) 189 p. Her cules, Overveen, 182% p« Wedstrijd C I: Exco (Haarlem) eerste prijs, 192% p. S.S.S., Beverwijk, 190 p. Graalwacht IJnjuiden-Oost 179 p. Wedstrijd D: S.S.S. I eerste prijs, 217% p. Leo nidas I Tweede pr. 206% punt, Hercules, derde prijs, 203 punten. S.S.S. II, 205 p. BI. Wit I 199 p. Bi. Wit II, 184 p. S.S.S. IH, 180% p. Leoni das II, 173% p. Wedstrijd D I: Exvo, Haarlem, Eerste prijs, 181 p., Graalwacht IJmuiden-Oost, 172 p., Dl TO (Driehuis) 160 p. Wedstrijd E: Leonidas I 214% p., Hercules I, 210%, BI. Wit I 205 p. S.S.S. 204% p. BI. Wit II, 202% p. Bi. Wit III 190 p. Hercules II, 180% p. Leonidas II, 168 p. Wedstrijd E I: S.S.S. IX, 200% p. S.S.S. T, 188 p., Graalwacht IJmuiden 187% p. D.I.T.O. ,179 p. Graalwacht IJmuiden XI, 177% p. Gebouw St. Bavo R.K Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-theater „Wintemachtstraum". Op het tconeel Mary Erik Comp.. elegante rolschaatsenact, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace ,,Twee dagen in de Nor". Op het tooneel Carmen, komische jongleur, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Het Geheim van Edwin Drood", 7 en 9.15 uur. Parochiehuis ,>Domi", Zandvoorterpad. Ver kiezingsvergadering afd. Overveen la van de R.K. Kiesvereeniging, 8 uur. R.K. Vereenigingsgebouw Heemstede Propagandavergadering R.K. Staatsparty, 8 u. Gebouw St. Bavo: St. Caecilia 8 uur Rechtskundig bureau 8 uur Cursus R. K. Volksbond 8 uur Trampersoneel 8 uur Ge combineerde besturen Bouwvakbond 8 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling kwart over 8 tot kwart over 9. Rembrandt-Theater: „Wintemachtstraum". Op het tooneel Mary Erik Comp., elegante rol schaatsenact, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Twee dagen in de Nor". Op het tooneel Carmen, komische jongleur, 7 en 915 uur. Luxor-Theater: „Het Geheim van Edwin Drood", 7 en 9.15 uur. Hotel Lion d'Or: Kon. Ned, Mij voor Tuin bouw en Plantkunde, kwart over 8. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Naar wij uit zer goede bron vernemen, zal in de Staatscourant van hedenavond een mede- dèeling van den Directeur-Generaal van Ham dèl en Nijverheid verschijnen, behelzende, dat met ingang van morgen (18 Juni) van kracht zal zijn een Koninklijk Besluit met betrekking tot den verkoop van clièques,- het afgeven van credietbrieven en het openen van accreditieven ter bestrijding van reis- en verblijfkosten in Duitschland. De strekking van dit Koninklijk Besluit is dat een deel van de betaling welke in Ne derland woonachtige personen verrichten, aan de Nederlandsch-Duitsche deviezen- clearing ten goede zal komen. Bepaald is, dat dit gedeelte 20 pCt. zal be dragen. Van iedere verkochte 100 Mark zal dus voort aan 80 pCt. in Register-Marken of Dawes-lee- ning-Marken of Young-leening-Marken ver strekt worden en 20 pCt. z.g. clearing-Marken. Dit beteekent praktisch, dat, wanneer men heden nog 35 cent per Mark betaalt, d prijs daarvan met ingang van morgen 40 cent zal bedragen. Voor het Haagsche gerechtshof is heden in hooger beroep behandeld de zaak van den ge wezen hoofdagent van politie te Schiedam C. C. van der K., die door de rechtbank te Rotter dam wegens doodslag op zijn chef, den commis saris van politie Ellenberger, is veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. Na een uitvoerig requisitoir vorderde de ad vocaat-generaal mr. de Visser vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroordeeling van verd. terzake van moord tot twintig jaar ge vangenisstraf. Nadat in den zaak van den gewezen hoofd agent van politie te Schiedam C. C. v. d. K., door diens raadsman Mr. Zieleman clementie was bepleit, werd de uitspraak bepaald op Woensdag 26 Juni, te tien uur. Het vischcollege „De Morgenstond" H-N. hield Zondag 16 Juni een vischconcours ter herinnering van haar 25-jarig bestaan in de Ringvaart tusschen Heemstede en BennebroeK. Hieraan werd door 12 vischcolleges deelgeno men. De prijzen werden gewonnen als volgt: lste prijs De Morgenstond, Heemstede; 2de pr- H. B. B.; 3de prijs Onder Ons; 4de prijs Mor genrood; 5de prijs Sport na strijd; 6de prijs Da geraad, Heemstede; 7de prijs Forel; 8ste prijs Rietvoorn; 9de prijs D. O. V.; 10de prijs Visch- lust"; 11de prijs Vrije Hengel; 12de prijs Lustige Hengelaar. De heer Smits Jongbloed held van den dag met 29 st. De prijsuitreiking vond des avonds plaats 'n café „Het Visschertje", H.-N., waarna jnen nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2