Noord-Chineesch mysterie MOUSSANA w m Bezuiniging op het onderwijs Auto te pletter gereden Hl I EEN WELOVERWOGEN PLAN j ONAANVAARDBAAR IN VOLLE VAART TEGEN BOOM GEBOTST 1 PASSEN MAANDAG 17 JUNI 1935 China en de groote mogendheden De „Juno" nog niet vrij Bezwarende getuigen-verklaring tegen den kapitein afgelegd VERNIELING IN SCHOOL TE OS3 SOEPTABLETTEN THANS MAAR PER TABLET VOOR 2-3 PORTiES Toestand van tuinbouw critiek De Raad van Advies tegen ind ustrialisatie Mgr. Paolo Giobbe, de nieuwe Internuntius i MOUSSERENDE APPELWIJN drmxia&t a£i cAampagne fÉ|* -F* W 1 H Het Katholiek Onderwijzersver- bond acht het regeeringsplan verwerpelijk Kweekeling met acte" wordt bestreden De bezuiniging ZATERDAG 6JULI Ongeval bij Haren (Gr.) eischte het leven van twee jongeman nen; één inzittende werd ernstig gewond Misbruik van sterken drank Cultureel verlies Motie 750-JARIG BESTAAN VAN fs-HERTOGENBOSCH MISSA IN DIE FESTO Toeristen uit Duitsch- land Reischèques, credietbrieven en hotelcoupons ter waarde van 500 Mark Auto omgeslagen Een der inzittenden op slag gedood Wielrijder omgekomen Kerkelijk Leven BENOEMING In het bisdom Haarlem Al geruimen tijd heerscht er in Noord- China een groote spanning, welke doet denken aan de periode, welke aan de ver overing van Mandsjoerije voorafging, en de ge rechtvaardigde vraag rijst, of Japan thans met Noord-China zal gaan handelen als het met de vier Noordelijke Chineesche provincies deed. De geforceerde aanleiding voor 'het militaire optre den van Japan in Mandsjoerije werd, zooals men zich zal herinneren, een „aanslag" te Moekden en het opblazen van een brug over de Nonni- rivier. Wie een hond wil slaan, kan gemakkelijk een stok vinden, en Japan wilde China murw slaan, opdat 't eerbiedig en gedwee 't hoofd zou buigen voor den zegen van den „pax Japonica", Welke 'n euphemistische uitdrukking is voor 'n volslagen hegemonie van Japan over O.-Azië. Wij behoeven hier niet de tragi-komische geschie denis opnieuw te verhalen van het losscheuren der vier noordelijke provincies van China, van het onuitroeibare Chineesche „bandieten"wezen, Van de agressieve „bescherming" der Japansche belangen, van brutale militaire en listige diplo matieke politiek, van de „spontane" volksbewe ging, welke Mandsjoerije tot Mandsjoekwo en Mandsjoekwo tot een Keizerrijk maakte, van China's vruchteloos hulp zoeken bij den Volken bond en van den onwil der China's integriteit garandeerende mogendheden, welke haar garan tie-verplichtingen, voortvloeiend uit de gesloten Verdragen, wel principiëel erkenden, maar prac- tisch niet wenschten na te komen. Deze geschie denis leeft nog zoo sterk in de herinnering, dat een ieder thans vergelijkingen maakt tusschen Wat er toen en thans in het Verre Oosten is ge beurd. Het is duidelijk, dat Japan op het oogen- blik aan de militaire geweldpolitici weer de lei ding heeft gegeven om den opmarsch langs den ..Keizerlijken" weg, welke indertijd in Mands joerije werd betreden, voort te zetten en de slu we diplomatie zich tijdelijk heeft teruggetrok ken naar de achterhoede. Al heeft de Japansche minister van oorlog, zoo juist teruggekeerd van een inspectie-reis door den Japanschen vazal staat Mandsjoekwo, verklaard, dat het daar met de rust en de orde nog allerminst bevredigend is gesteld, toch acht Japan den toestand in het Wingewest blijkbaar voldoende geconsolideerd om opnieuw op roof uit te gaan, en wel in Zuide lijke richting. Zooals men weet wist Japan het machtelooze China, dat tot overmaat van ramp innerlijk nog steeds verdeeld is en voortdurend tegen den rooden draak van het communisme beeft te kampen, ertoe te dwingen een gedemi litariseerde zóne te aanvaarden, welke de veilig heid en rust van het nieuwbakken keizerrijk Mandsjoekwo moest verzekeren. De door den Volkenbond en de groote mo gendheden aan haar lot overgelaten Nanking- tegeering zwichtte bij de overeenkomst van Kwantoeng voor alle Japansche eischen. De ahti-Japansche actie werd in China bij de wet terboden, de boycott-beweging ten opzichte van Japansche goederen werd door de Chineesche autoriteiten bestreden, de Chineesche leger eeharen lieten al het gebied ten Noorden van ben Grooten Chineeschen muur vrij en er werd besproken van een nieuwen geest van samen werking en verzoening tusschen China en Ja- ban, waarvan de verheffing der respectievelijke gezantschappen tot ambassades de duidelijke Uitdrukking moest zijn. Japan kreeg dus alles, wat het op dat mo ment beweerde te wenschen. Na een schier eindeloozen koehandel verwierf het van Rusland den veelomstreden Oosterspoorweg, het terzekerde zich de macht in het „onafhanke- bjke" Mandsjoekwo, en schijnbaar ontstond er *en sfeer van ontspanning tusschen Japan en Gbina, dat „force majeure" op alle yunten toe- eaf- En ziet, plotseling is heel Noord-China weer 'n reP en roer door nieuwe exorbitante eischen, Welke door de Japansche legerautoriteiten, welke dc Chinesche bevelhebbers er van beschuldigden e Kwantoen-overeenkomst niet loyaal te zijn Nagekomen, worden gesteld. Er gaan geruchten, at bij de Kwantoeng-overeenkomst geheime be palingen zijn gemaakt, en dat de Chineesche ^auctionarissen zich daaraan niet hebben ge- ouden. Dit zou een verklaring kunnen zijn van e zonder duidelijk zichtbare reden opnieuw be- bonnen actie der Japanners, welke dit keer op ®en volledige onderwerping van Noord-China ijnt te zullen moeten uitdraaien. Of de Chi- ^ezen zich bij de overeenkomst van Kwantoeng ^«zenlijk verplicht hebben tot 't inwilligen van aantal Japansche eischen, welke niet open- te ar 20,111611 zijn gemaakt, doet eingenlijk weinig Scl Zake- °e werkelijkheid is, dat de gedemilitari- ^eide zone ten Zuiden van den Chineeschen ^uir zóó wordt uitgebreid, dat Peipjng en ^entsin er binnen vallen, dat de afdeelingen OhUvf6 na^ona^s'ascile Kwomingtang er werden nonden, dat de Japanners er de volledige acht in banden krijgen, niet enkel doordat j 6 anti-Japansch gezinde autoriteiten er door nla^an"Welgezinde moeten worden vervangen r ook doordat de Japanners er een militair 1 ^toezicht zullen gaan uitoefenen. Een der voorwaarden, welke Japan aan China r hebben gesteld, luidt, dat de Chineesche tenee"ng zich «aar aanleiding van de gebeur- issen in Noord-China niet tot de vreemde ^»m-n"dh€den mag wenden- Niettemin heeft de 'hgregeering de onderteekenaars van het tjetieen boode letter geworden negenmogendhe- ïijr)VerciraS laten polsen, of zij bereid zouden Jh êezien de ontwikkeling van den toestand Zij °°rb"china, in te grijpen. Natuurlijk krijgt het'111' rebuesk De mogendheden hebben te bruk met haar eigen zorgen en Japan da'' zeer good. China heeft zich niet eens Sr de moeite gegeven een beroep op den Vol band te doen. Japan is geen lid meer van den Bond en van Genève is niets anders te verwachten dan een niet gesanctionneerde ver oordeeling van de handelwijze van Japan. China, schijnt zich dan ook alleen maar tot de in het Verre Oosten belanghebbende mogendheden te hebben gewend om straks niet getroffen te kun nen worden door het verwijt, dat het zich zon der meer bij de Japansche eischen heeft neer geelgd. Al houden de mogendheden op het oogenblik angstvallig hun kruit droog, toch vol gen zij met groote aandacht het gebeuren in Noord-China. Hopen zij, dat het onverzadigbare Japan zooveel hooi op zijn imperialistische vork zal nemen, dat het er ten langen laatste onder zal bezwijken om dan met meer succes dan thans de consequenties te trekken uit de een maal door haar onderteekende verdragen? Dat de Japansche actie in Noord-China de welover wogen uitvoering is van een nauwkeurig bere kend en vastgesteld plan lijdt niet den minsten tn'ijfel. Wellicht heeft dit plan zijn béslag ge kregen, toen de Japansche marionet Keizer Kang-Teh van Mandsjoekwo bij zijn heer en meester te Tokio op gala-bezoek was. Nog steeds wordt het Nederlandsche tankschip Juno", dat in April j.l. door de Japansche auto riteiten onder verdenking van het plegen van spionnage in de Japansche wateren is aange houden, in Japan vastgehouden. Het onderzoek is nog steeds niet geëindigd. Thans heeft de bemanning van een Japansche visschersboot nieuwe bezwarende getuigenissen afgelegd tegen den gezagvoerder van de Neder landsche tankboot, door te verklaren, dat zij de bemanning van de „Juno" peilingen had zien verrichten in de wateren nabij Pescadores. De politie te Oss heeft een vijftal jongens van twaalf tot zestien jaar opgespoord, die ingebroken hebben in de R. K. meisjesschool te Oss. Zij hebben daar een privaat vernield en roos ters verwijderd, die op de luchtgaten voor de deur bevestigd waren, klaarblijkelijk om on gelukken te veroorzaken. Waarschijnlijk heeft men hier met wraakneming te doen. De jon gens hebben bekend. De Raad van Advies voor den Nederland- schen tuinbouw, welke raad bestaat uit afge vaardigden van alle provinciale veilingorgani saties, heeft onder voorzitterschap van den heer P. V Valstar vergaderd, ter bespreking van den uiterst moeilijken toestand, waarin de tuinbouw verkeert. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat de toestand hoogst critiek moet worden geacht. Op allerlei wijzen wordt de export van tuinbouwproducten belemmerd, maar wel het ergst wordt hij getroffen door de Duitsche be talingsmoeilijkheden. Elke poging tot verbete ring lijdt schipbreuk op de geringe hoeveelheid deviezen, welke voor de tuinbouwgewassen be schikbaar is. Terwijl de tuinder door de waar deloosheid van zijn product tot wanhoop wordt gedreven, vallen groote winsten aan den buiten- landschen handel ten deel. Deze toestand wordt ondraaglijk. De vergadering ging niet accoord met den roep tot industrialisatie, omdat ter bereiking hiervan een sterk doorgevoerde contingentee- ring van den invoer van industrieproducten zou moeten plaats vinden, wat, met het oog op den export van tuinbouwproducten, funest zou zijn. Besproken werd voorts de kwestie van de groentendistributie, waarbij werd vastgesteld dat het onjuist zou zijn groenten te vernietigen, zonder dat bepaalde groepen in de gelegenheid waren gesteld deze groenten te koopen. Ten slotte heeft de Raad van Advies het bestuur gemachtigd om desgewenscht den Ne- derlandschen tuinbouw in buitengewone verga dering bijeen te hoepen. Fa. H. 3. PHAFF WINSCHOTEN De chef van de Duitsche équipe, dat Zondag den eersten prijs in den landenwedstrijd bij de internationale hippische feesten in de hoofdstad behaalde, ontvangt dezen uit handen van den Duitschen gezant, graaf Julius von Zeek von Burkersroda ff ft 99 Hl den Dierentuin te 's-Gravenhage is Zon dagmiddag onder leiding van den voorzitter, den heer W. Wiltschut, een algemeene vergade ring gehouden van het K. O. V., waarvoor uit alle deelen van het land een groot aantal, naar schatting 3 a 4000 onderwijzers en onderwijze ressen waren opgekomen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. Mgr. J. G. v. Schaik, Proost van het Metropolitaan Kapittel van het Aartsbisdom, en de Eerste Kamerleden A. C. de Bruijn en N. de Jong van de Heuvel. Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen a. i. was bericht van verhinde ring ontvangen. De heer Wiltschut hield na zijn openings woord een inleiding over het wetsontwerp ter verlaging van de openbare uitgaven. Spr. rele veerde, wat reeds door de onderwijzers whs ge offerd aan salariskortingen. De nu aangekondigde bezuiniging stelt hen voor de noodzakelijkheid, openlijk hun afkeuring te moeten uitspreken over de fi- nancieele politiek van de regeering. Tl In den vroegen ochtend van Zondag is onder de gemeente Haren nabij Groningen, een auto-ongeval ge beurd, waarbij twee personen het leven verlote»» en K» pas sagiers ernstig gewond werden. Zaterdagavond waren zes inwoners uit Haren - allen ongehuwde jongemannen er per auto op uitgetrokken. Omstreeks half elf had de expediteur G. H. uit Haren hiervoor bij den garagehouder F. Venema, eveneens te Haren, een vier-persoons auto gehuurd. Het was een dichte Ford, model 1929. Gedurende den nacht hebben de zes vrienden, die er met den wagen op uittrokken te weten genoemde expediteur, die den auto bestuurde, de 24-jarige J. van der P., de 25-jarige J. B., kapper te Haren, doch wonende te Zuidlaren, de 30-jarige A. P. en de twee gebroeders K. in Paterswolde, Peize en Eelde verscheidene caféhouders uit hun bed gehaald en zich sterken drank laten verstrek ken. Om v«f uur in den ochtend nog haalden zij te Eelde een caféhouder uit zijn bed en dronk o.a. de bestuurder van den auto nog twee borrels. De gevolgen van deze naphtelijke drink partij zijn helaas niet uitgebleven. In groote vaart tusschen 80 en 90 K.M. per uur werd van Eelde terug naar Haren gereden. Op den Meerweg nabij het Tol huis, waar de weg een vrij scherpe bocht maakt, reed de auto in de*e vaart tegen een boom. De auto sloeg geheel te pletter. Wonder boven wonder bleven de bestuurder H. en de naast hem zit tende Van der P. ongedeerd. De 25-jarige J. B. en de 30-jarige A. P. echter werden op slag gedood. De beide andere inzittenden, de ge broeders K. werden ernstig gewond. De bestuurder van den auto begaf zich te voet naar den garagehouder Venema, wien hij mededeeling van het gebeurde deed. Onmiddel lijk werden politie en dokter J. Kruizinga ge waarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. Dokter Kruizinga kon bij B. en P. slechts den dood constateeren. Na aan de twee gewonden eerste hulp te hebben verleend, zijn zij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd. Van een der broers is de toestand zeer ernstig. De 33-jarige J. K. kon later, na in het Academisch Ziekenhuis te Groningen geholpen te zijn, naar huis worden vervoerd. Zijn broe der blijft opgenomen. De gemeente-politie van Haren heeft nog In den vroegen ochtend den bestuurder H. uit zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Hij en de anderen verkeerden, toen het ongeval gebeurde, onder den invloed van sterken drank. De Koninklijke Marechaussee te Groningen heeft de leiding van het onderzoek in handen. De totaal vernielde auto werd in beslag geno. men. Bij onderzoek bleek, dat deze geheel in orde moet zijn geweest, zoodat het voertuig daarna werd vrijgegeven. Ook do lijken der slachtoffers werden in beslag genomen. En reeds zijn plannen als noodzakelijk aan gekondigd tot nog grootere bezuiniging in 1936. Volgens spr. moet het spaakloopen. Er moet ver laging van vaste lasten komen. Ook op het bezuinigingsplan zelf is scherpe critiek uit te brengen, waar het de samenstel ling der posten betreft. Van de effectieve be zuiniging komt 28 pCt. alleen voor rekening van de onderwijzers, hetgeen een zeer onevenwich tige verdeeling van deze bezuiniging beteekent. De grens is hiermede bereikt, aldus spr., wil het volksonderwijs niet ontwricht worden. Uitvoerig besprak de heer Wiltschut verder de samenstellende deelen van deze bezuiniging; achtereenvolgens de salariskorting, de opheffing der betrekkingen, de pensioenkorting en de be zuiniging op de onderwijzersopleiding. Practisch worden de kweekscholen door dit laatste gedes organiseerd. Spr. concludeert dat het bezuinigingsont- werp onaanvaardbaar is, zooals het daar ligt, en dat elke herziening ervan, waarin de kweekeling met acte voorkomt, onaanvaard baar blijft. Na deze inleiding hield rector W. R. de Jong, algemeen inspecteur van het R. K. onderwijs in het Aartsbisdom, een rede over de geestelijke en cultureele beteekenis, die de voorgestelde verla gingen voor het katholiek bijzonder onderwijs hebben. Nooit hebben de onderwijzers vijandig ge staan tegen noodzakelijke bezuinigingen, maar zij dienen te waken tegen, wat het on derwijs in wezen aan zou tasten. Het gaat zoowel den tegenwoordigen als den toekomstigen onderwijzer aan, het gaat het on derwijs in zijn geheel aan, wat men thans voor nemens is erop te bezuinigen. Breedvoerig be sprak rector de Jong de punten, waar het sterkst de bestaansmogelijkheden in gevaar komen, de vervroegde pensionneering en de des organisatie van de opleiding en de opheffing van een groot aantal scholen en betrekkingen. Naast de financieele problemen zijn hier groote psychologische vragen mee gemoeid. Speciaal de regeling voor de kweekelingen blijft onaan vaardbaar; Beopheffing van 169 katholieke scholen is daarnaast een punt dat van den grootsten ernst geacht mag worden. Met een aansporing tot volhardend idealisme bij de taak die ieder als zijn levensroeping aan vaard heeft, besloot spr. zijn inleiding. Na deze redevoeringen werd een motie door de vergadering aangenomen, waarin het Katholieke Onderwijzers Verbond als zijn meening uit spreekt, dat het volksonderwijs, waarop de laatste 10 jaren reeds zooveel bezuinigingen zijn toegepast, nu wederom een abnormaal groot deel van de bezuinigingen zal hebben te leveren, in vergelij king met andere takken van dienst. De werkloosheid wordt door de voorstellen, het onderwijs betreffende, niet of ondoelmatig bestreden; integendeel, deze bezuinigingsmaat regelen hebben weer de tendenz de werkloosheid te vergrooten en de bestaansmogelijkheid te verminderen. Het is in dit verband onbegrijpe lijk, dat in het bezuinigingsontwerp wordt ge mist het ontslag van de gehuwde onderwijzeres- niet kostwinster. Het instituut der kweekelingen met akte, waardoor weldra meer dan 1/3 deel der volledig bevoegde onderwijzers het onderwijs zal moeten dienen voor minder dan een hongerloon, is een bespotting van de maatschappelijke positie van den onderwijzer. De verhoogde leerlingenschaal voor de klei nere scholen, alsmede voor het U. L. O. moet ernstig worden ontraden, omdat deze maatregel nieuwe werkloosheid schept en in het nadeel zal zijn van het onderwijs. De voorgestelde beperking der opleiding, eigenlijk totale opheffing ervan, is een maat regel die zijn doel ver voorbijschiet. De vervroegde pensionneerTrig is ook door de organisaties bepleit; het verdient echter ernstige afkeuring, dat de voorgestelde maatregel ook 21 JULI E.K. Tijdens de groote herdenkingsfeesten uitvoering van de van Dr. Alfons Diepenbrock, in de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch. Tenor solist: Louis van Tulder. Orgel: P. Hörmann. Koor: Het Parochiale Zangkoor met mede werking van het KONINKLIJK 's-HER- TOGENBCSCH' MANNENKOOR. Algemeen Leider: PETER KALLENBACH. EntréekaartenUitsluitend aan het Secre tariaat: Ferdinand Klaassen, Kerkstraat 35, 's-Hertogenbosch. Giro 175087. Prijzen der gereserveerde plaatsen: In het Hoogkoor en onder den Koepel FI. 2. In de zij-armen der Basiliek Fl. 1.50. Aanvang 10'4 uur v.m. Omgaande aanvrage zeer gewensteht! onbeperkt zal gelden voor de gehuwden, die op 60-jarigen leeftijd nog vaak zware gezinszorgen hebben. Een salariskorting voor de onderwijzers, die de laatste jaren reeds meer dan 30 pCt. aan hun salaris zagen onttrokken, is niet te verdedigen, als niet tegelijk de vaste lasten, de kosten van levensonderhoud in het algemeen, in gelijke ver houding worden verlaagd; en dit geldt evenzeer voor de korting op de pensioenen, welke verla ging verder nog is de aantasting van een ver kregen recht, welk recht zekér niet bij Kon. besluit kan worden gewijzigd. Om deze redenen wordt dit plan ver werpelijk geacht, waarbij in het bijzon der de aandacht wordt gevestigd op het instituut der „kweekelingen met akte", welke bezuinigingsmaatregel ook in elk ander plan door de onderwijzers tot het uiterste zal worden bestreden. In aansluiting aan de mededeelingen over het treffen van een regeling tusschen de Ne derlandsche en Duitsche regeering ter zake van het toeristenverkeer, verneemt het „Han delsblad" nog het volgende: Het zal ten gevolge van deze regeling voor een ieder, die in Duitschland zijn domicilie heeft, mogelijk zijn boven het bestaande be drag van R.M. 10 per maand reiscredietbrieven, reis-chèques en/of hotelcoupons te koopen, waarvan de tegenwaarde ten hoogste R.M. 509 mag zijn. Het over de grens mede te nemen bedrag mag uitsluitend besteed worden voor verblijf kosten hier te lande. Men kan in Duitschland, desgewenscht, zijn retourreisbiljet koopen, zoo dat de reiskosten niet in mindering komen van het hiervoor genoemde bedrag van R.M. 500. Deze regeling geldt uitsluitend voor het toe- ristenverkeer en is voorloopig tot 15 Septem ber a.s. van kracht. Teneinde te voorkomen, dat het totaal be-1 schikbaar gestelde bedrag niet in Nederland wordt besteed, zijn aan de regeling eenige be perkende bepalingen verbonden, waarvan de bona fide reizigers echter niet den minsten hinder zullen ondervinden. Als schakel voor het verkrijgen van de reis- middelen is met goedvinden van beide regee ringen aangewezen het Mittel-Europaische Reisebüro, dat over geheel Duitschland zijn. vertakkingen heeft. Op den Eikbosscherweg te Hilversum is Zon dagmiddag kwart voor vier een zeer ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan een jongeman uit Utrecht het leven heeft gekost. Een personen-auto, waarin behalve t slacht offer, twee, eveneens in Utrecht wonende hee- ren zaten, kwam op den hoek van de Paulus Potterlaan in botsinè met een uit laatstgenoem de laan komenden auto, waarin een dame, een heer en hun kind gezeten waren. Vast staat, dat de uit Utrecht komende wagen verzuimd heeft den vereischten voorrang te verleenen; volgens getuigenverklaringen zou de chauffeur ook met te groote snelheid hebben gereden. De Utrechtsche wagen vloog na de aanrijding naar den linkerkant van den weg en sloeg om. De inzittenden werden op de straat geslingerd. Een van hen, de ongehuwde Paul van Diessen, liep een zware schedelbreuk op en was vrijwel onmiddellijk dood. De chauffeur kreeg eenige verwondingen aan het gezicht en de andere inzittende verscheidene kneuzingen. Hij werd naar de R. K. Ziekenverpleging overgebracht en aldaar opgenomen. Zijn toe stand is niet gevaarlijk. De inzittenden van den anderen uit Bussum afkomstigen auto, bleven ongedeerd. De Utrechtsclle wagen liep zware schade op en moest worden weggesleept. De andere kreeg aan de voorzijde eveneens veel schade, doch kon op eigen kracht verder gaan. Zondagavond is onder de gemeente Berkel Enschot (N.-Br.) een ernstig ongeluk gebeurd. Doordat de 18-jarige wielrijder W. Dankers uit Oirschot plotseling ter hoogte van café „De Druivetros" den Rijksstraatweg overstak, werd hij door een auto gegrepen en bijna op slag ge dood. Het stoffelijk overschot werd naar het R. K. Ziekenhuis te Tilburg overgebracht. De auto botste na de aanrijding tegen een boom en werd licht beschadigd. De bestuurder be kwam daarbij geen letsel. Voor zoover ls komen vast te staan, treft den chauffeur van den auto geen schuld. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Pastoor te Rotterdam (H. Eli sabeth) den Weleerw. Heer C. J. Kerkvliet, thans Rector van het St. Antoniusgesticht, N. Binnenweg te Rotterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 5