P.S.V. verovert het lands kampioenschap Succes der Duitsche ruiters D.W.S. MET 2-1 GEKLOPT VERDIENDE ZEGE VAN GO AHEAD FRAAIE ZEGE IN DEN LANDENWEDSTRIJD MEER STILTE MAANDAG 17 JUNI 1935 K. N. V B. De gehavende Amsterdamsche ploeg wist in de eerste helft de Zuidelijke kampioenen geheel in bedwang te houden Rust met blanken stand Vrijwel den geheelen wedstrijd waren de Deventenaren in de meerderheid Velocitas verliest met 4-0 De beslissing gevallen Alleen AjaxVelocitas moet nog worden gespeeld De Olympische dag Het Nederlandsche Bond self tal tegen Hongarije I.V.C.B. Kampioenscompetitie beëindigd Volendam ook in den laatsten wed strijd ongeslagen gebleven Kolping en Volendam deelen de punten De Helmondsche club had bij de rust met 31 de leiding LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER DuitschlandAustralië T s jecho-Slowakije— 3—0 -Zuid-Afrika PAARDENSPORT De Nederlandsche equipe bezette de derde plaats Lt. van Strijdonck (België) leverde de beste individueele prestatie Het concours hippique in de hoofdstad R.K. Zwaluwen winnen met 8-4 Wedstrijd tegen het Bredasch Bondselftal te Dongen PolenHongarije 11 SPORTWERELD Het was een heel eigenaardige wedstrijd, die Zondag gespeeld werd aan den Spaarn- dammerdijk. DWS had niets meer te ver liezen. De Eindhovenaren zooveel te meer. Wat zou dus logischer geweest zijn dan flat de Brabanters er alles op zouden hebben gezet om te winnen, om zich door deze overwinning zeker te stellen voor het kampioenschap. Het was echter precies andersom. DWS, dat zooals gezegd niets te verliezen had, vocht alsof het om het kampioenschap ging en PSV stelde daar een heel matige partij tegenover. Hierbij moet nog vermeld, dat DWS vier invallers had o.a. voor Caldenhove, die zoodanig geblesseerd bleek, dat hij in dezen overigens voor de blauw zwarten vrij onbelangrijken wedstrijd niet kon uitkomen. In zijn plaats speelde v. Grieken, middenvoor was ditmaal v. Dongen, rechts binnen Ditmeyer en linksbuiten de Bruyn, een jonge speler, die een zeer goede partij te zien gaf. Trouwens, de vervanging, behalve die van Caldenhove, bleek geen verzwakking van de ploeg te zijn. De Amsterdammers hebben het bestpi dat zij bonden geven, gegeven en dit leek ons beter dan wat tot nu toe werd geleverd. Het mag deze gehavende ploeg dan ook tot eer strekken, al is het behaalde resultaat dan ook negatief en al heeft de einduitslag anders geleerd, dat zij hegen een ploeg, die bij Wijze van spreken het kampioenschap al in haar zak had, drie kwartier heeft kunnen spelen zonder dat dezelfde hooggeroemde ploeg een doelpunt maken kon. Het mag den buitenstaander misschien vreemd klinken, maar het zou heusch niet zoo ver- Wonderlijk zijn geweest, als DWS dezen wed strijd had gewonnen. Het groote euvel echter, dat deze ploeg aan kleeft is, dat er geen schutters in zijn. Waren die er geweest, dan had Go Ahead nog een heel goede kans gekregen. Het spel der thilips-mannen was uitermate zenuwachtig; Wel wisten van Run en zijn kameraad aan den anderen kant verschillende aanvallen der Am sterdammers tijdig te onderbreken, maar op den duur werd de druk op het doel van Bou- mans toch wel erg zwaar. Deze doelman kan goed vangen, is moedig ook, maar in het wegwerken van den bal is hij, was hij althans Zondag heel, heel erg onzeker. Toen de DWS'ers dit in de gaten kregen, begonnen ze, hetgeen per saldo hun goed recht is, op hem in te loopen, maar dit gebeurde nogal onbesuisd, waardoor de kleine Eind- hovenaar tot tweemaal toe moest worden op gekalefaterd. Het heeft geen zin alle gemiste kansen te Vermelden, te minder niet waar dit aan beide kanten op gelijke wijze geschiedde. Wij kunnen volstaan met de mededeeling, dat de rust met blanken stand inging. Er was toen, al had PSV het beste van het spel gehad tot dan toe, nog niets van het ver loop te voorspellen. De Eindhovenaren waren ontegenzeglijk heter; hun combinatiespel was fijner verzorgd; kortom ze waren, zij het een tikje, sterker. DWS echter gaf den Philipsmannen, wien de zenuwen zware parten speelden, flink party en wy zullen niet alleen staan, als we beweren, dat de strafschop, die twintig minuten na de hervatting tegen DWS genomen werd wegens oen overduidelijk waarneembare „hands" van "■an Stokken, het keerpunt was in dezen meer sPannenden dan fraaien stryd. Hunting benutte deze extra kans door on. houdbaar langs Heekelaar in te schieten (10) Dit onverwachte doelpunt deprimeerde DWS fó. dat er nadien door de Amsterdammers 'eiteiyk geen partij meer werd gegeven. En het is juist deze periode, waarin PSV bewezen heeft niet volop recht te hebben op den titel, welken ze Zondag hebben veroverd, ^et gemak had een goede ploeg toen twee of drie doelpunten moeten en kunnen maken. PSV echter bleef bijna even machteloos als ^oordien en het moest uit een vrijen trap zyn, dat Verkerk in kon koppen (02). Toen was het voor DWS menscheiykerwü'ze besproken, finaal afgeloopen, maar en dit Pleit voor de blauw-zwarten de depressie Van den strafschop kwam DWS weer te boven had de klok niet juist geloopen, dan had den de blauw-zwarten misschien nog geiyk ge- i% 'v. AV Nu komt er rust i Nu zijn ovui- bodige geluidssignalen verboden (f75.— boeteI). 't Werd tijd: ze toeterden er maar op los I Wie maakt, want. een minuut voor het eind maakte Ditmeyer het eerste en eenige tegenpunt voor DWS. De weinige supporters, die de Eindhoven- sche club naar de hoofdstad hadden vergezeld, waren uitbundig in hun gelukwenschen, maar als ze eerlijk zijn, en Brabanters zijn dat, zul len ze moeten erkennen, dat PSV gekropen is door het oog van een naald. - Even goed van deze plaats een gelukwensch aan de kampioenen 1935. Heil PSV. In een door beide partijen, maar vooral door Velocitas heel matig gespeeden wedstrijd is Go Ahead er Zondagmiddag te Groningen in geslaagd met 40 van de Noordeiyke kampioenen te winnen. Go Ahead won overtuigend en ten volle ver diend door beter en productiever voorhoede- spel dan dat der Groningers. Ook technisch werd er door de Deventenaren beter gespeeld. Vooral hun doeltreffender positiespel viel zeer te waardeeren. Velocitas speelde m dezen laatsten thuiswedstrijd zeer teleurstellend. Werd er ovér den geheelen wedstrijd genomen matig gespeeld, vóór de rust viel er nog wer- keiyk van goed voetbal te genieten, doch ook in deze periode waren de gasten beter, hun aanvallen gevaarlijker en hun verdediging solieder. Niettemin nam Go Ahead op zeer for tuinlijke wijze de leiding. Er waren n.l. onge veer vier minuten gespeeld, toen de Velo- keeper den bal uit een ver en gemakkelijk houd baar, doch hard schot van Henny Koopman door zün handen liet glippen, waarna het leder tusschen zijn beenen door achter de doel- iyn rolde. Op de Groningsche ploeg werkte dit ongelukkige doelpunt uiteraard zeer deprimee- rend. Toch ging de strijd in de eerste helft verder gelijk op. Afwisselend hadden beide ploe gen een licht overwicht, van welke dat van Go Ahead echter steeds het gevaarlijkste was. Voorloopig echter slaagden Pots en Brnk er in den achterstand tot het kleinste verschil te beperken. De Velocitas-voorhoede, uitgezonderd de vleugel BonsemaMeulema, bracht het door gaans niet verder dan de backs, van wie Gol- denbelt een heel goeden wedstrijd speelde. Voor de rust behoefde Leo Halle slechts zelden han delend op te treden. Vermelding verdient nog een fraai doelpunt van den Velocitas-centervoor De Groot, waarbij de Groninger het ongeluk had den bal met een elleboog aan te raken, zoodat dit zeer terecht geannuleerd moest worden. Zoo kwam de rust met een 1—0 voorsprong voor de Deventaren. Van de periode na rust kan niet veel goeds worden verteld. Het eerste kwartier ging het nogal. Eenige malen kreeg Velocitas een mooie kans om gelijk te maken. Doch met in doel een keeper van het formaat van Halle was het voor de Groningers onbegonnen werk. Go Ahead werd langzamerhand steeds ster ker. De Groningers werden op eigen helft terug gedrongen. Na 25 minuten scoorde de Go Ahead-links- buiten De Vries het tweede doelpunt, waarna Herman Koopman vijf minuten later den stand op 30 wist te brengen. Van dat moment af begon Velocitas steeds geringer tegenstand te bieden. Ook het omzetten in de ploeg, nood zakelijk geworden door het uitvallen van Meulema, bracht geen verbetering. Met een keurig schot vergrootte De Vries zeven minuten voor het einde den voorsprong tot 4—0, met welken stand ten slotte ook het einde kwam. In de kampioenscompetitie van den K. N. V. B. is de beslissing thans gevallen. P. S. V„ dat in de hoofdstad bij D. W. S. op bezoek was, maakte geen fout en klopte de blauw zwarte Amsterdammers met 21, zoodat de Eindhovensche club den hoogsten titel veroverd heeft. Go Ahead won in Groningen van Veloaitas en was dus op alles voorbereid, voor het geval P. S. V. gestruikeld zou zijn. De Deventerclub digt nu met een punt minder op de tweede plaats. Thans moet alleen nog de wedstrüd Ajax- Velocitas worden gespeeld, waarin zal worden uitgemaakt, wie de derde plaats zal innemen. P. S. V. neemt de laatste jaren in het Zuiden een vooraanstaande plaats in en heeft al heel wat afdeelingskampioenschappen op haar naam staan. Thans zijn de Eindhovenaren voor de tweede maal landskampioen. De eerste maal veroverden zy den titel in het seizoen 192829. Over het geheel genomen heeft P. S. V. zich in de afgeloopen kampioensronde wel de sterk ste ploeg getoond. Alleen Go Ahead bleef tot het laatst toe een ernstige concurrente en de drie verliespunten, die P. S. V. te boeken kreeg, ontstonden in de wedstrijden tegen Go Ahead. Van de vijf clubs, die om het landskampioen schap streden, hadden de Zuidelüke kampioe nen verreweg de productiefste voorhoede, zoo als ook wel uit den stand blijkt. Het elftal, dat thans op het landskampioen schap beslag legde, bestond uit de volgende spe lers: Boumans, van Run, Lanegger, Hoeppe, Hermens, Dorjee, Hunting, Verkerk, van Kooyk, v. d. Broek en de Visser. De stand van de kampioenscompetitie ziet er op het oogenblik als volgt uit: P.S.V. 8 6 1 1. 13 24—11 Go Ahead 8 5 2 1 12 16—10 Ajax 7 3 0 4 6 8—10 Velocitas 7 2 1 4 5 10—12 D. W. S. 8 0 2 6 2 4—17 Door verschillende kampioenswedstryden op 30 Juni is de Spaansche Voetbal Bond niet in staat om een sterk Spaansch elftal naar Am sterdam te zenden om op den Olympischen Dag tegen het Nederlandsch Bondselftal uit te ko men. In dit verband heeft de Commissie voor de Voorbereiding van den Olympischen Dag be sloten van de komst van een Spaansch elftal af te zien. Men heeft thans een aanbieding van Hongaarsche züde aanvaard en zoo zal op 30 Juni a.s. een zeer sterk Hongaarsch elf tal, meerendeels bestaande uit geroutineer de internationals, in het Stadion den stryd tegen het Mederlandsch Bondselftal aan binden. Het Hongaarsche elftal zal zeker alle krach ten geven om revanche te nemen voor den ne derlaag, twee jaren geleden op den Olympischen Dag geleden. Een aardig mo ment tijdens de marine-zeilwed strijden, die de zer dagen als on derdeel van de Kieler week wer den gehouden- De kampioenscompetitie van den I. V. C. B. is thans geheel afgeloopen. Gisteren werd in Helmond tusschen Kolping en Volendam de laatste wedstrüd gespeeld. Vo- lendam wist ook nu haar ongeslagen record te handhaven, maar kon het overigens toch niet verder brengen dan een 33 geiyk spel. Kol ping had bij de rust zelfs een 31 voorsprong. De eindstand is: Volendam 8 5 3 0 13 3316 Kerkrade 8 5 1 2 11 2519 H. B. C. 8 4 1 3 9 20—20 Kolping 8 2 2 4 6 1725 S. D. O. U. C. 8 0 1 7 1 10—19 Het is Kolping gelukt tegen de kampioenen een geiyk spel te forceeren. Voor de rust was Kolping het meest aan het woord, doch na de rust wist Volendam al spoedig het spel in handen te nemen. Volendam verschijnt volledig, doch na een kwartier spelen, toen de stand 11 was, moest de middenvoor worden vervangen. Maas, de middenvoor van Kolping, speelde dezen middag voor het eerst weer op volle kracht en heeft dan ook zün capaciteiten als middenvoor op schitterende wijze getoond. Hij< maakte twee fraaie doelpunten, terwül de linksbuiten van Eemeren er een voor zijn reke ning nam. Kolping kwam uit met een gewij zigde opstelling. Doelman Vervoort, die nog steeds niet hersteld is, werd vervangen door v. Rooij, die aijn doel naar behooren heeft verdedigd. Door het bedanken van Smits werd de linksbackplaats ingenomen door Jan Atgier, terwül v. d. Linden de linksbinnenplaats be zette. Ook op deze plaats kon hü ons niet be- kooren en heeft maar matig voldaan. In de voorhoede blonk Maar uit en stak stukken bo ven de anderen uit. In de halflinie was Cranen- broek de beste, alhoewel de centerhalf en de linkshalf hun uiterste best hebben gedaan. Van de backs was Atgier de beste. Bij Volendam was in de voorhoede de beste de linksbuiten, die steeds een gevaar voor de Kolping-achterhoede was. Ook de rechts buiten kan op een goeden wedstrüd terug zien. De halflinie was goed, evenals het backstel. Uitblinkers waren er echter dezen middag niet te zien. De keeper hebben wij geen fout zien maken aan de drie doelpunten had hij niet de minste schuld. Het schieten der voorhoede, spelers was dezen middag echter slecht. Hier aan is het dan ook toe te schrüven, dat zy zich met een geiyk spel tevreden moesten stellen. Met de rust was de stand 31 in het voordeel van Kolping. De doelpunten voor Volendam werden gemaakt door Koning, Pooyer en Jonk. Door dit geiyke spel is Volendam ongeslagen kampioen. Twee verrassende uitslagen vielen te noteeren bü de laatste enkelspelen van den Davisbeker- wedstrüd DuitschlandAustralië te Berlijn. Na ongeveer drie uur spelen kon von Cramm eerst in vijf sets den jongen Australiër Mac Grath slaan, terwijl Henkei in vüf sets van Crawford won, zoodat Duitschland deze ontmoeting met 41 won. De resultaten waren: Von Cramm (Duitsch land) sloeg Mac Grath (Australië) 6—3, 4—6, 6_3, 4—6, 6—2. Henkei (Duitschland) sloeg Crawford (Australe) 26, 63, 97, 46, 64. Duitschland en Tsjecho-Slowaküe komen nu tegen elkaar uit voor de finale der Europeesche zone. Het dubbelspel van den te Praag gespeelden Davis-Cup-wedstrüd Tsjecho-SlowakijeZuid- Afrika had het volgende resultaat: R. Menzl en Malecek (Tsjecho-Slowaküe) sloegen Farque- harson en Kirby (Zuid-Afrika) met 911, 64, 6—2, 61. Stand 30 voor de Tsjechen, die daarmede den wedstrijd reeds gewonnen heb ben. Het internationale concours hippique te Amsterdam werd Zondag besloten en hoe wel de weersomstandigheden niet meevielen, was de publieke belangstelling ook op dezen laatsten dag zeker bevredigend. Het weer was ook de oorzaak, dat men eerst drie kwartier na het vastgestelde aanvangsuur kon beginnen met het springconcours voor da mes, waarmede deze middag begon, terwül het ruiterfeest werd besloten met het groote lan- denspringconcours om den wisselprijs: de groote Hollandsche molen. Daar tusschen door werd een zeer aantrekkelijk en gevarieerd pro gramma afgewerkt, zoodat de aandacht van de toeschouwers den geheelen middag werd ge boeid. Later op den middag kwam ook de zon weer door de wolken, wat er niet weinig toe meewerkte, dat er ook spoedig weer de echte sfeer heerschte, die dergelijke ruiterfeesten nu eenmaal kenmerkt. Jammer genoeg moest het laatste gedeelte van het landenspringconcours in den stroomenden regen worden gehouden. Voor het springconcours voor dames ver schenen tien deelneemsters aan den start. Het parcours, dat zestien hindernissen met 'n ma ximum hoogte van 1.30 M. telde, was 745 M. lang en moest binnen 2 min. 8 sec. worden afgelegd. Het parcours bleek niet gemakkelük te zijn en niemand van de deelneemsters slaag de er in geen enkele fout te maken. Door den regen was het terrein natuuriyk zeer glad fee- worden en door het strooien van zand nabü de hindernissen had men getracht de gevolgen van de gladheid zooveel mogeiyk te beperken. De beste prestatie werd geleverd door Frau Regmor Funke Rasmussen uit Hamburg met Hermelin, die met vier fouten in den tijd van 1 min. 29 4/5 sec. den eersten prijs behaalde. De tweede en derde prijs waren voor Mile Leo nard uit Brussel, resp. met Albano en Auster- litz, beiden met vier fouten, terwijl onze land- genoote mej. Pauptit met Gitane, eveneens met vier fouten de vierde plaats innam. Hierna werd de aandacht gevraagd voor het concours schoonste rijpaard, dat in lichte klasse werd gewonnen door Carina van lt. Greter en in de zware klasse door Scottish Dream van den heer R. J. J. Hiemstra, Den Haag, voor gereden door mej. Hiemstra. Deze twee winnaars reden daarna opnieuw om door de jury beoordeeld te worden voor 't kampioenschap schoonste rijpaard, dat door Carina van lt. Greter werd behaald. Een demonstratie van een zevental vierspan nen, die hiema werd gehouden, trok eveneens groote belangstelling en vormde een aardige af wisseling van het programma, waarna de jacht paarden de aandacht vroegen. Ook dit num mer was gesplitst in een lichte en een zware klasse. By het beoordeelen werd rekening ge houden met het exterieur, gang, wüze van springen handelbaarheid in het veld als jacht paard en totaal indruk van de combinatie. De jachtstoet werd voorafgegaan door de meute van de Koninklijke Nederlandsche Jacfitver- eeniging. In de lichte klasse was de eerste prüs voor It. Gretter met Carina en in de zware klasse voor Comm. O'Dwyer (Ierland). Het slot van den middag werd gevormd door het landenspringconcours, het belangrijkste nummer van het vierdaagsche ruitertournool. De deelnemende landen waren België, Duitsch land, Frankrijk, Ierland en Nederland, elk met een equipe van vier ruiters. In een door loting aangewezen volgorde werd om de beurt door een ruiter van elk land gesprongen. Het parcours was 745 M. lang en telde negentien hindernissen, met een maximum hoogte van 1.60 M. De maximum tijd was 1 min. 52 sec., wat neerkomt op snelheid van minstens 400 M. per minuut. Nadat alle ruiters het parcours hadden afgelegd, werd het later nogmaals ver reden. De prestaties van de drie het best ge plaatsten over beide parcoursen kwamen voor het klassement in aanmerking. De eischen waren zeer hoog en dit bhjkt ook wel uit het feit, dat er van de veertig ge reden parcoursen slechts drie zonder fouten werden afgelegd. Dit gelukte in de eerste ronde aan de Duitsche ruiters Oberet, Brandt met Tora en ritm. Momm met Baccarat en in de tweede ronde aan den Belgischen luitenant van Strijdonck met Ramona. Laatstgenoemde rui ter maakte den snelsten tyd, n.l. 1 min. 35 sec. en verwierf hierdoor den eereprijs voor de beste individueele prestatie. De Duitsche ruiters waren in dit concours prachtig op dreef en zü wonnen dan ook den wedstrüd met een grooten voorsprong, n.l. 12 3/4 ft. op de Ieren, die met 36 ft. de tweede plaats innamen. Onze landgenooten kwamen op de derde plaats met 68 ft. en hierna volgde Frankrijk met slechts een halve fout meer, n.l. 68 1/2 ft. Toen de laatste ruiter van het concours, de Belgische kapitein de Meuten de Home met Mustapheke in den ring verscheen, had België nog een kans op de derde plaats, maar door drie weigeringen van zün paard moest deze ruiter worden uitgebeld en hierdoor kreeg de Belgische equipe zooveel fouten, dat zy op de laatste plaats terecht kwam. Van de Nederlandsche ruiters werd de beste prestatie geleverd door ritm. Grovestins met Ernica, die resp. 12 en 8 fouten maakte. Lt. Greter met Santa Bell boekte 8 en 16 en Lt. van Lennep met Diana 16 en 8 fouten. In zyn eerste parcours kreeg de heer Pasman met Dü- nenbank 12 fouten, maar in de tweede ronde werd hy door drie weigeringen uitgebeld. De gedetailleerde uitslagen waren: Springconcours voor dames: 1. Frau Rigmor Funke Rasmussen (D.) met Hermelin, 4 f., 1 min. 29 4/5 sec.; 2. Mile Leonard (B.) met Albano, 4 f. 1 min. 36 1/5 sec.; 3. Mile Leonard (B.) met Austerlitz, 4 f., 1 min. 40 4/5 sec.; 4. mej. Paup tit (N.) mét Gitane, 4 f., 1 min. 50 sec.; 5. Comt de Borchgrave (B.) met Hallali. 8% f-, 2 min. 10 sec.; 6. Grav. v. Limburg Stirum met Mary gold, 23 f., 1 min. 57 sec. Concours schoonste rijpaard, lichte klasse: 1. Carina van Lt. Greter: 2. Adinda van J. W. van Houten, Rotterdam; 3. Charlotte Corday van Amst. Rijtuigmij. E. V.; Morgenwind van Manege Ad. Klebe, Amsterdam. Concours schoonste rijpaard, zware klasse: 1. Scottish Dream van R. J. J. Hiemstra, Den Haag; 2. His Lordship van Amst. Rijtuigmij.; 3. Ismael van H. Hertzberger, Rotterdam; 4. Commander van Colenbranderfonds. E.V.: Marquis van Lt. Pahud de Mortanges. Kampioen schoonste rijpaard: Carina van St. Greter. Jachtpaarden, lichte klasse: 1. Carina, Lt. J. J. Greter; 2. Tambelle, Lt. J. A. de Bruine; 3. Hypo these. F. Béghin, Parijs. Jachtpaarden, zware klasse: 1. Limerick Lace, Cdt. O'Dwyr (Ierl.); 2. Kilmallock, Capt. Le wis (Ierl.)3. Gallow Glass, Capt. Aherne (Ierl.); 4. Tatjana, Lt. J. Hoytema van Konijnenburg; 5. Roml mr. J. Duyvendyk, Scheveningen; 5. Pan doer,'Amst. Rijtuigmij.; 7. Master, Amsterd. Rij tuigmij.; 8. Nelson, Amst. Rijtuigmij.; 9. Irelands Own, Capt. Aherne (Ierl.), Vierspannen: 1. H. F. Büetman. Heemstede; 2. Fa Bpekhout, Arnhem, 3. Gebrs. v. d. Lans, Den Haag. Landenspringconcours: 1. Duitschland. 12% f.: 2. Ierland, 36 f.; 3. Nederland 68 f.; 4. Frankrijk 68>/2 f.; 5. België WH/, ï- Beste individueele prestatie: Lt. van Strijdonck (België) met Ramona. 0 f., 1 min. 35 sec. Duitschland: Ritm. Momm. Baccarat, 0 f., 1 min. 38 sec. en 4 f., 1 min. 42 sec.; Oberlt. Hasse, Olaf, 8 f., 1 min. 42 sec. en 12 f.. 1 min. 44 sec. Oberlt. Schlickum, Fanfare, 4 f.. 1 min. 52 sec. en f., 1 min. 55 sec.; Oberlt. Brandt. Tora, 0 f., 1 min. 50 sec. en 4 f., 1 min. 51 sec. Ierland: Cdt. O'Wwyer. Blarney Castle, 17% f., 2 min 2 sec. en 8 f., 1 min. 52 sec.; Capt. Aherne, Irelands Oron, 8 f., 1 min. 45 sec. en 4 f., 1 min. 43 sec.; Capt. Corrv, Gallow Glass, 8 f., 1 min. 50 sec. en 4 L, 1 min. 43 sec.; Capt. Lewis, Lim- merick Lace, 8 f., 1 min. 38 sec. en 4 f., 1 min. 36 sec. Nederland: D. H. Pasman, Dünenbank, 12 f., 1 min. 45 sec. en 43V. L, (uitgebeld): Lt. van Lennep, Diana. 16 f.. 1 min. 45 sec. en 8 f., 1 min. 41 sec.; Lt. Greter, Santa Bell 8 f., 1 min. 51 sec. en 16 f., 1 min. 46 sec.; Ritm. Sirtema van Grovestinus. Ernica, 12 f., 1 min. 41 sec., 8 f., 1 min. 41 sec. Frankrijk: Capt. Durand. Olivette. 44 f., (uit gebeld) en 4 f., 1 min. 44 sec.; Mr. Béghin, Es- platz. 15i/ f., 2 min. 9 sec. en 4 I„ 1 min. 37 sec.; Lt. de Tillière, Nelson, 13 V. f-, 2 min. 1 sec. en 4% f., 1 min. 55 sec.; Lt. de Busnel, Champagne, 231/ f.. 2 min. 9 sec. en 8 f.. 1 min. 49 sec. België: Lt. de Brolley. Jupiter. 24 f.. 1 min. 47 sec. (Tweede parcours niet gereden); Lt. van Strijdonck, Ramona, 4 f.. 1 min. 38 sec. en 0 f., 1 min. 35 sec.; Lt. Delehenne, White Moon, 20 f.. 1 min. 41 sec. en 231< f., 2 min. 7 sec.; Capt. de Menten de Horne. Musaphiki, 16% f„ 2 min. 7 sec. en 43tf t. (uitgebeld). Toen we naar Dongen reden plaste de regen bü stroomen neer, zoodat het wel te verwach ten viel dat vele bezoekers zich daardoor zou den laten afschrikken om de reis naar de looierstad te ondernemen. Op het terrein wa ren dan ook niet meer dan een kleine duizend bezoekers aanwezig toen scheidsrechter Luyten uit Tilburg de volgende elftallen in het veld floot. BREDA: Doel: v. d. Poel (ODN). Achter De Groot (Mevo), Peetere (Dongen). Midden: Brenders (Dongen), Geers (RAG), Smits (Lachapelle). Voor: Jimkes (Mevo), v. d. Veeken (Don gen), Berenschot (Lachapelle), Martens (RAC) van Dongen (Dongen). Voor: De Hosson (HMS), Ten Bokum (Bilt- hoven), Nienhaus (S.D.O.U.C.), de Roode (H.B.C.) Hol (Valkenburg). Midden: v. d. Linden (Zwaluwen Vooruit), Soomers (RKTW), v. d. Spek (DHL). Achter: Gigengack (Geel Wit), Lint (GDA). Doel: Pot V.V.A.). ZWALUWEN (R.KJF.). Het R.K.F. Zwaluwen-elftal dat in frisch groene shirts met witte broek het terrein be treedt, wordt met luid applaus begroet en maakt even haar opwachting bü de fotografen, 'n Oogenblik later komt het Bredasche elftal binr.cn de krijtlijnen: de Bredanaars zijn ge kleed in blauw jersey met witten kraag en dito broek. Officieele plichtsplegingen worden wüse- lijk achterwege gelaten. Even tassen en de Zwa luwen trappen af. Onmiddellijk wordt een aanval op de Bredasche veste ondernomen, maar de ODIS-doelman vangt het schot van Nienhaus op schitterende wüze. Een nieuwe aanval der Zwaluwen strandt op buitenspel. Dan is Breda aan het woord: de voorhoede gooit het spel mooi open en als we denken dat v. d. Veeken zal schieten schept hij het leer hoog over. Opnieuw trekken de Bredanaars naar voren maar tweemaaal achtereen worden ze door Gigengack in den buitenspelval gelokt. De halflinie der Zwaluwen, vooral v. d. Spek en v. d. Linden, verrichten uitmuntend werk. Zü vormen de groote stuwkracht voor de voor hoede en als in de Bredasche achterhoede de Groot iets te traag is wordt de Mevo-man ge passeerd en de Hosson scoort onberispelijk 01. Het spel is dan zes minuten oud. Maar de Zwa luwen beleven niet lang pleizier van hun voor sprong want twee minuten later weet Martens van RAC uit een voorzet van Jimkes den ge- ïykmaker in het net te dejDoneeren 11. Hierna verslapt het tempo en door beide partyen wordt soms erbarmelijk geprutst en ge knoeid: vooral Jimkes van Mevo die toch een uitstekend seizoen achter den rug heeft brengt er vandaag niets van terecht: de lange Berge- naar was er totaal uit. De eerste corner op het Bredasche doel wordt goed genmen maar Ten Bokum kopt juist naast. Het spel verplaatst zich dan snel, Brenders plaatst goed naar Berenschot, deze kopt naar Jimkes, deze kopt weer terug maar dan schiet Ben juist over. Ook een corner op het Zwa luwen-doel levert geen resultaat. De aanvallen der Zwaluwen worden thans talrijker en ge vaarlijker en 't duurt dan ook niet lang of de Roode weet met een vliegend schot, onhoud baar voor v. d. Poel, zü'n ploeg de leiding te ge ven. Even later wil de Roode dat spelletje nog maals herhalen, maar de Bredasche doelman weet 't verraderiyke schot van den HBC-man op keurige wüze te keeren. Overigens is er in deze periode niet veel büzonders te vermelden en er wordt erbarmelijk geknoeid. Gigengack weet de Bredanaars telkens te verschalken en Jimkes staat herhaaldeiyk off-side. Met Breda in den aanval fluit de scheidsrechter half time. Na de rust krijgen we veel beter spel te zien. Er valt wel een malsch regenbuitje maar dat ontmoedigt de spelers niet: integendeel, er wordt aan beide kanten hard gewerkt en de beide doelverdedigers moeten herhaaldelük in grijpen. Uit een snellen aanval en een mooie combinatie van Martens en van Dongen doel punt Berenschot onhoudbaar. Maar dan komen de Zwaluwen overweldigend opzetten en er is nog geen 6 minuten gespeeld, of de Hosson schiet keurig in en geeft v. d. Poel het naküken 23. Enkele minuten later weet Ten Bokum dezen voorsprong nog te vergrooten 24. Dat vindt Breda toch al te bar en luide aangemoedigd stormen de Blauw Witten onstuimig naar vo ren, waar 'n Zwaluw-speler binnen het straf schopgebied het leer met de hand bewerkt, hetgeen den scheidsrechter niet is ontgaan. Hij wijst naar de fatale plek, Berenschot zet zich achter het leer en plaatst den bal kalm maar zuiver in den linker benedenhoek 34. Dat geeft de Bredasche ploeg weer goeden moed en even later is het weer Berenschot dit uit een mooien pass v. d. Veeken het leer langs Pot in de touwen jaagt 44. Van nu af is er echter van een overwicht der Bredanaars geen sprake meer. Langzamerhand nemen de Zwaluwen het spel in handen. Dat begint al toen Hol eens 'n kans kreeg de Valkenburger werd over 't algemeen veel te veel verwaarloosd hy zet voor naar Nien haus die geen fout maakt en 't is 45. De Bredasche doelman blijkt verre van safe te zün en ook in de achterhoede der Bredanaars rammelde het geducht en de Zwaluwen die technisch verre in de meerderheid zyn; weten de score langzaam maar zeker op te voeren. De Roode maakt eerst het half dozijn vol, waarna Nienhaus en Hol den stand tot 47 en 48 opvoeren. De Bredanaars doen nog wanhopige pogin gen en het combinatiewerk van Berenschot, Martens- van Dongen is keurig maar de ver dediging der Zwaluwen weet van geen wüken. Voeg daar nog bij dat de doelman der Breda naars onvoldoende wegwerkte, den laatsten bal sloeg hij zelf in doel in plaats van corner te stompen dan behoeft ons een 48 uitslag niet te verwonderen. De R.K.F. beschikt in ieder geval over een keurig stel, veelbelovende jonge spelers die een plaats in een vertegenwoordigend elftal volko men waard zün. De landenwedstrijd Polen Hongarije werd Zondag te Warschau gespeeld en eindigde in een geiyk spel (I1),

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9