J Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan 'n „Omroeper" voor 80. OOO gezinnen STADSNIEUWS Wat de tonq streelt Pan Laatste Nieuws li STEMT LIJST 5! STEMT LIJST 5! STEMT LIJST 5! mm Rood is duur (en niet eens zoo goed) STEMT LIJST 5! Mishandeling van rechercheur 1 J STEMT LIJST 5! T ransf erprotocol STEMT LIJST 5! v SixiuiuiHiiininniiininiiiniiiinimiinninRinininiiiiiininnininniaiiiniimniRiniiiiiininnniniiniitmina In Uw eigen belang Gemeenteraad van Bloemendaal Orde en Gezag Rust en Welvaart w m H Zware straffen geëischt PIELAGE Co. - ZIJLSTRAAT 18 - TELEF. 11078 LEVENSMIDDELENHUIS le KLASSE WEDEROM EEN RECLAME VOOR FIJNPROEVERS Uw kind heeft recht op Bijzonder Onderwijs Het nieuwe kabinet in Mexico Het groote gezin heeft recht op extra-verzorging |iiiniiiiiiiiiwiiiiiinmiiiiiii!iHninniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiniiimiiiiiiiiiinii)iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiinE VRIJDAG 21 JUNI 1935 De kampeer-kwestie en het politie-bureau Bornwaterschool De kampeerkwestie Het politie-bureau PROVINCIALE REKENING 1933 Een batig saldo van anderhalf millioen AUTOBUSDIENSTEN IN HAARLEMMERMEER Wijziging routes DE BRUG AAN Z.B.-SPAARNE Proef paal van 13 Meter MUZIEK CHRISTELIJKE ORATORIUM- VEREENIGING Soliste: Ilona Durigo Personalia %Jlll Mi De opgravingen op het Domplein te Utrecht worden gestadig voort gezet. De opgegraven voorwerpen worden zorgvuldig in mandjes verzameld VAN ONZE RECHTBANK Zwijnt jes jager Uitspraken Faillissement R.K. Schaakclub „St. Bavo" Haarlem WIELRENNEN Heemsteedsche Wielerbaan Zeven belhamels uit Weesp, be schuldigd van openlijke ge weldpleging te Hilversum, voor de Amsterdamsche Rechtbank ONZE FIJNE GEURIGE OSSENTONG van 45 cent per ons, vanaf heden tot en met Vrijdag 28 Juni voor 30 ct. KLEVERPARKWEG 11 TELEFOON 10987 y2 ons R00KVLEESCH v, d. MUIS y2 ons BACON y2 ons FIJNE HAM TOTAAL VOOR 26 CENT Laat U inschrijven in onze cliënten-registers Examen L.O, Examen nuttige handwerken Eindexamen BURGERLIJKE STAND ROODE MEERDERHEID TE OOSTZAAN NEW-YORKSCHE BEURS (Nagekomen koersen) t i HAARLEMSCHE COURANT sniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiifs De Raad der gemeente Bloemendaal kwam Donderdagmiddag in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van burgemeester jhr. C. J. A. den Tex. De geloofsbrieven van den heer H. A. E. M. Kraetzer (R. K. vacature mr. Witteman) werden in orde bevonden. Besloten werd 4 perceelen aan de Zomerzorg- laan te koopen van P. Zwart te BloemendaaL De volgende punten werden z. h. s. goedge keurd: Overname van grond voor wegafronding aan de Julianalaan; Voorstel tot intrekking der raadsbesluiten betreffende verlenging van den annuïteits- en erfpachtsduur voor de woningbouwvereenigin- gen; Voorstel i. z. waterlevering aan Haarlem; Aangaan contract met de Ned. Spoorwegen ter zake van het maken van een viaduct te Overveen; Voorstel geven van namen aan wegen. Credietaanvraag voor inrichting van school D; Herziening vergoeding ex art. 101, lid 9 L.O. wet 1920 voor de Chr. U.L.O. school: Toekenning vergoeding ex art. 100 L.O.-wet 1920 aan de bijzond. L. O. scholen; Herziening der 3-jaarlijksche afrekening van de St. Theresiaschool; Voorstel tot overplaatsing onderwijzend per soneel van scholen B en C naar de nieuwe openb. school te Bloemendaal; Vaststelling beheer hondenbelasting 1935; Credietaanvraag voor helmbeplanting; Benoeming leden en plaatsvervangende leden Commissie van Toezicht op de Arbeidsbemid deling (tot voorzitter weth. Bornwater); Verzoeken ontheffing bepalingen der Bebou wingsvoorschriften. De nieuwe school, gelegen aan de Ign. Bis- pincklaan te Bloemendaal werd den naam ge geven van „Bornwaterschool"; die te Overveen den naam van „Julianaschool". Wethouder BORNWATER dankte B. en W. en den Raad voor het groote bewijs van waar deering getoond bij het noemen van een school naar zijn naam. (Applaus). Tot hoofd van de nieuwe openb. school te Bloemendaal werd benoemd de heer J. B. Klein Poelhuis. De VOORZITTER deelde inzake de kampeer- kwestie tusschen Zandvoort en Bloemendaal mede, dat de minister van Sociale Zaken het onderzoek heeft opgedragen aan den inspecteur van de Volksgezondheid, dr. Doyer. Het onder zoek is in vollen gang. Bij de rondvraag merkte de heer LUDEN (C.H.) op, dat de toestand van het politie bureau thans eenvoudig onhoudbaar is. Voor gedetineerden is de verblijfplaats zeer bedenke lijk. Spr. vroeg dan ook of niet vast plannen ter tafel kunnen komen, nu bij de volgende begroo ting een crediet beschikbaar zal komen. De VOORZITTER deelde mede, dat reeds in deze richting gewerkt wordt. De dienst van Pu blieke Werken heeft reeds aan de Ned. Spoor wegen gevraagd om dichter bij de baan te mo gen bouwen. De politie is reeds verzocht een verlanglijstje in te zenden en de verdeeling der ruimte op te geven. Zoo spoedig mogelijk zullen plannen in den raad komen. De openbare vergadering werd daarna ge sloten. Ged. Staten van Noord-Holland bieden aan de rekening van de provinciale inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1933, waarvan de cijfers door de Algemeene Rekenkamer deugde lijk zijn verklaard. De gewone inkomsten bedroegen 32.441.995.47 en de gewone uitgaven 31.005.300.64, zoodat de gewone dienst 1933 dus met een batig saldo van J 1.436.694.83 sluit. Ged. Staten van Noordholland hebben beslo ten de aan de firma Van Kalmthout en van Niel, te Hoofddorp, verleende vergunning o.m. tot het uitoefenen van een autobusdienst van Haarlem naar Hoofddorp en terug te wijzigen in dien zin, dat door de autobussen van onder neemster de volgende wegen worden gevolgd: Voor den dienst Hoofddorp—Haarlem: Van Hoofddorp langs den Hoofdweg ten zui den van de Hoofdvaart, den Kruisweg, den Provincialeweg, het Wipperplein, de Heemsteed- sche Dreef, de Zuiderhoutlaan, de Fontein laan, de Dreef, het Florapark en de Jordens- straat naar hetLorentzplein te Haarlem. In de richting naar Hoofddorp wordt van het Lorentzplein te Haarlem af gereden langs het Plein, de Dreef en vervolgens bovengenoemde wegen. Rijdende in de richting naar Hoofddorp wor den binnen de grenzen van de gemeenten Haar lem en Heemstede geen passagiers uitgelaten en, rijdende in de richting naar Haarlem, wor den binnen de grenzen van die gemeente geen passagiers ingelaten. Voor den dienst Hoofddorp—Amsterdam Van Hoofddorp langs den Hoofdweg ten zui den van de Hoofdvaart, den Kruisweg, den Slo- terweg, den Nieuwemeerdijk, over de Sloterbrug. langs den Sloterstraatweg, de Sloterkade, ae Theophile de Bockstraat, het Jacob Marisplein en de Jacob Marisstraat naar het Surinameplein te Amsterdam. In de richting naar Hoofddorp worden de- jelfde wegen gevolgd. Rijdende in de richting naar Amsterdam wor den op het traject SloterbrugSurinameplein geen passagiers ingelaten en, rijdende in de richting naar Hoofddorp, worden op dat tra ject geen passagiers uitgelaten. Voor den dienst HoofddorpNieuw-Vennep in aansluiting op de reeds genoemde diensten. Van Hoofddorp langs den Hoofdweg ten zui den van de Hoofdvaart en den Venneperweg tot hotel „Nijssen". In de richting naar Hoofddorp worden dezelf de wegen gevolgd. Op het verzoek van voornoemde firma om wij ziging van de aan haar verleende vergunning o. m. tot het uitoefenen van een autobus dienst van Hoofddorp naar Haarlem en terug, in dien zin, dat het daarbij opgelegde vervoer- verbod voor het traject Haarlem—Heemstede vervalt, werd afwijzend beschikt. Donderdag is aan het Zuider Buiten Cpaarne een proefpaal van niet minder dan 13 meter aangevoerd ten behoeve van den bouw van de nieuwe brug over het Zuider Buiten Spaarne. De paal is 's middags ingeleid. Het Kerkconcert der C. O. V., ter afsluiting van het muziekseizoen, droeg ditmaal een bij zonder cachet door de medewerking van de vermaarde altzangeres: Ilona Durigo. Van een zangeres, wier optreden in een kerkgebouw zoo uitermate op zijn plaats Is. Het zacht-gedekt, donker getimbreerd geluid en de altoos inge- togene wijze van zingen scheppen reeds in een concertzaal een sfeer van wijding. En in een kerkgebouw, vooral zooals thans met een Bacil- aria (met de Schubertliederen vanzelfsprekend in iets mindere mate) mag haar zang zeker ïn den vollen zin des woords vergeestelijkt wor den genoemd. Ilona Durigo's voordracht is steeds ingeto gen. Effectbejag is haar totaal vreemd en scherpe uitbeeldingen als van uitbundige vreug de en diepe smart moet men ook van haar niet verwachten. Evenmin 'n sterke begeestering of een meesleepend élan. Bij Ilona Durigo is alles als t ware van een heiligen ernst. En klinkt er blijheid uit haar zang (zooals b.v. bij Himmelsfunken), dan is deze nog gereserveerd) niet uitbundig. Maar zelfs ondanks deze reserve is haar zang immer zoo gevoelvol en klinkt haar stem zoo nobel, dat men onder diepen indruk moet komen. 't Diepst trof deze begenadigde zangeres ons met „Nachtgesang" van Schubert. Sterker, in- nerlijker vertolking van zoo'n lied dan die van Ilona Durigo is niet denkbaar. Georg Robert begeleidde de zangeres met goede klank- en kleurverhouöing. Voorts speel de hij Fuga's van Buxfcehude en Bach op lof waardige wijze, niet het minst inzake de re gistratie. Het koor zong „Tristis est anima mea" van Kuhnau (een mooi, stemmingsvol werk) met fraaien, transparanten klank, in soepel rhyth- me en stijlvol. Tot slot 2 Bachkoralen, indruk wekkend en begeesterend. Het hoofdwerk van het concert: het 10-deelig Motet „Jesu meine Freude" van Bach (geheel a cappella) kon ons grootendeels niet bekoren. Robert liet het werk, ondanks de reeds hooge ligging, een halven toon hooger zingen, waar door de sopraanpartij menigmaal moet for- ceeren. Ook de tenorpartij ontwikkelde somwij len een minder fraaien klank. Dat de voor dracht en samenzang er onder leden behoeft geen betoog. Het best deden het nog de Terzetten, die on danks het hoogere toonpeil het koor blijkbaar toch gunstig lagen. Het concert was goed bezocht en werd zoo als gewoonlijk verstoord door autogetoeter en tramgebel. Is dat nu voor een enkel uur (met politie-toezicht) niet te vermijden? O. K. Voor het candidaatsexamen in de Wis- en Natuurkunde letter J is geslaagd de heer H. C. A. Swolp, Heemstede. Voor het examen lager onderwijs slaagden aan de kweekschool St. Lucia te Rotterdam mej. E. M. S. van Duren uit Haarlem en mej. B. Uiten- daal te Heemstede. Een 23-jarige inwoner van Westzaan zou op 26 Februari te Zaandam een onbeheerd staand rijwiel ontvreemd hebben. Dit kwam uit doordat de lamp van de fiets teruggevonden werd bij iemand die met verdachte goed bevriend was. Verdachte ontkende herhaaldelijk en hard nekkig. Enkele getuigenverklaringen wezen er op, dat hij in communicatie met den kooper van de lamp was geweest. De Officier achtte dan ook den diefstal bewe zen en eischte 6 maanden gevangenisstraf. Verdachte trok hierna enkele verklaringen in twijfel. Uitspraak 4 Juli. A. C. van L., schoenmaker, wonende te Hille- gom. W. H., los werkman, wonende te Abbenes. I. L. E., bloemistknecht te Abbenes. Valsche aangifte en poging tot oplichting. Ieder vier maanden gevangenisstraf o. v. J. van V., dienstbode, wonende te Haarlem mermeer. Vrijgesproken. H. S., zonder beroep, wonende te Haarlem mermeer. L. R„ opperman, wonende te Amsterdam. Appèl overtr. Jachtwet. Sub. 1: f 40 boete subs. 20 dagen hecht. o.v. Sub. 2: f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis o.v. met verbeurd verklaring. M. O., chauffeur, wonende te Heemstede. Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. f 3 boete subs. 3 dagen hecht. o. v. P. de C., steward, wonende te Amsterdam. Appèl overtr. Alg. Pol. Verord. Purmerend. Von nis Kantonrechter Zaandam bevestigd. L. v. d. B., los werkman, wonende te Wor- merveer. Appèl overtr. Visscherijwet. Vonnis Kantonrechter Zaandam bevestigd met verbete ring van gronden, voorzoover gewezen ten aan zien der primaire ten laste legging, en ver nietigd voorzoover betreft ten aanzien der sub sidiaire ten laste legging. J. H. W. S„ directeur eener N.V., wonende te Den Helder. Appèl overtr. Wet Openbare Ver voermiddelen. f 15 boete subs. 6 dagen hecht, o. v. en een week hecht, voorw. met een proef tijd van twee jaar. R. A., winkelier, wonende te Bennebroek. Appèl overtr. Woningwet, f 0.50 boete subs. 1 dag hecht. o.v. Op heden, 20 Juni 1935, werd in staat van faillissement verklaard: Joel Hamme, adver tentie-colporteur, wonende te Zandvoort, Dr Gerkestraat 36L Rechter-Commissaris mr. Th. F. Raedt. Curator: mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem. Uitslagen onderlinge competitie; Gr. I Th. v. DijkN. Bottelier 1—0 Groep II N. KuilboerJ. Jonkman 0-1 B. HommesJ. Havert 1—0 B. StevenhageJ. v. Kesteren 0—1 J. JonkmanJ. H. Heuver 0—1 J. BottelierG. Eising 0—1 Zondag 23 Juni a.s. worden op de Heem steedsche Wielerbaan des namiddags te 2 uur wederom wielerwedstrijden gehouden. Een aantrekkelijk programma is samenge steld. O.m. vermeldt dit: Sprint, achtervolging, koppelwedstrijd, wedstrijden voor amateurs en nieuwelingen enz. Gebr. Slaats, Omer De Bruycker, P. Osmella, Rudi Reilander, Verschoor e.a. zullen ongetwij feld elkaar de eer der overwinning volop be twisten. Aan den koppelwedstrijd nemen de volgende koppels deel: Gebr. Slaats, De Bruycker-J. Ver- baeghe, P. Osmella-J. Spyker, L. v. Reyen-C. v. Isselt, Verschoor-P. Wagtmans, J. Schorn-H. Cuvelier, A. v. Es-Rudi Reilander, W. Kruyd- Moerkerk, J. v. d. Moot-J. Hiddes. Zooals bij de vorige wedstrijden reeds bleek, spannen de koppels, welke uit nog niet al te De Vijfde Kamer der Rechtbank te Amster dam heeft Donderdag een strafzaak behandeld tegen zeven jongelieden uit Weesp, wien ten laste was gelegd, dat zij zich te Hilversum had den schuldig gemaakt aan openlijke geweldple ging, tezamen en in vereeniging gepleegd. Van het zevental, dat bij de politie te Weesp on gunstig bekend staat, waren er vijf verschenen. Zij namen met tamelijk onverschillige gezichten naast elkander in de verdachtenbank plaats. Over hun optreden, dat hen in de rechtszaal had gebracht, deed de Hilversumsche recher cheur van politie A. L. A. Nou, die als eerste der getuigen werd gehoord, het volle licht schij nen. Hij vertelde, dat hij in den nacht van 23 op 24 December op de Groest was aangesproken door een zekeren B., die zijn hulp inriep, omdat de verdachten hem te lijf wilden gaan. Getuige had zich daarop tot de belhamels gewend en hun, zijn penning toonende, medegedeeld, dat hij van de politie was. Och kom, dat is een hondenpenning! werd er geantwoord. Op hetzelfde oogenblik drong de bende op hem in en terwijl getuige dekking zocht tegen den muur van het café van den heer S., werd er geroepen: Sla 'm dood, gooi 'm tegen den grond, maak "m een kopje kleiner! Een der belhamels sloeg hem, onder den uit roep: Niet rooken, mannetje! z'n sigaar uit den mond, ook de anderen, van wie er een paar een portiek binnengingen om hem ook van achter te kunnen aanvallen, sloten als 't Ware een ring om hem heen en zóó kon 't gebeuren, dat hij een klap op het hoofd kreeg, z'n hoed hem over de oogen werd gedrukt en de geweld pleging werd voltooid met een klap op zijn neus en mond, waardoor hij bloedend verwond werd. Gelukkig kwam de caféhouder te hulp, ge wapend met een biljartqueue en oordeelde de bende het beter, haar biezen te pakken Vijf van hen sprongen in een auto, waarmede zij gekomen waren, doch na een paar honderd meter te zijn weggereden, weigerde de motor zijn dienst, zoodat de rechercheur onmiddellijk ingreep en het vijftal met behulp van anderen inrekende. Twee der belhamels, die er op eigen gelegen heid vandoor waren gegaan, hadden een taxi gerequireerd, waarvan de bestuurder een zoon van den caféhouder! hen regelrecht naar het politiebureau reed! Twee der verdachten gaven ter zitting de feiten gedeeltelijk toe; de drie anderen hadden zich, volgens hun bewering „heelemaal afzijdig gehouden." De gewezen caféhouder S. verklaarde, dat de bende des avonds reeds om negen uur in zijn café aan de Groest was geweest. Hij kende hen als een troep ruziemakers en was allesbehalve op het gezelschap gesteld. Tegen twaalf uur kwamen alle zeven terug en bestelden bier. Zij hadden toen al wat op en getuige kreeg den indruk, dat zij er op uit wa ren, ruzie te maken. Toen zij na sluitingstijd het café hadden verlaten, werd getuige door een van zijn zoons politie-agent te Assen, die bij hem logeerde gewaarschuwd, dat de bende bezig was, den rechercheur Nou te mishandelen. Getuige is toen naar buiten gegaan en kreeg van een der belhamels een klap op zijn ge zicht. Net zoo'n klap als ze den rechercheur hadden gegeven aldus getuige en net op dezelfde plaats, 't Lijkt wel of ze dat precies zoo uitrekenen! (Gelach op de publieke tri bune). President mr. Briët: Veldwachter, ontruim de tribune. Na dit incident werden de verdachten afzon derlijk verhoord, waarbij de houding van een van hen den president aanleiding gaf tot de opmer king dat op teh misdrijf, door hen begaan, maximum vier en een half jaar gevangenisstraf staat! Tot den getuige B„ die den rechercheur om assistentie had gevraagd, maakte rechter mr. de Gaay Fortman de opmerking: U is ook geen held! U gaat rustig naar huis en laat den re chercheur de zaak uitvechten! De officier van justitie, mr. Van Arjel, bracht hulde aan den caféhouder voor zijn gedrag, 't Gebeurt niet vaak, zeide hij dat caféhouders de politie helpen. Het ten laste gelegde achtte spr. bewezen en hij kwalificeerde de feiten als zeer ernstig. Tegen twee der verdachten, die z.l. de groote belhamers zijn geweest, eischte hij vijf maanden, tegen elk der anderen vier maanden gevangenisstraf. De verdachten hadden geen ver dediging. Uitspraak 4 Juli. Meer dan duizend gezinnen profiteeren iedere week van onze diverse lunch-aanbiedingen groote beroemdheden bestaan, zich bij den koppelwedstrijd extra in, om een zoo goed mo gelijk figuur te slaan. De spanning wordt er des te grooter door. Er kunnen Zondagmiddag dan ook spannende wedstrijden verwacht worden. HAARLEM, 20 Juni. (Rijkskweekschool) Ge ëxamineerd 6 vrouwe! candidaten. Geslaagd de dames: J. C. L. van Eerden te Haarlem; A van Es te Haarlem; A. Houwen te Haar lem; M. C. L. Jagt te Haarlem; A. C. H. J. van Leuven te Leiden; M. G. Lettemeijer te IJmuiden. HAARLEM, 20 Juni. Nutskweekschool. Ge ëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de dames J. Mulder, A. J. Polderman, J. C. de Ridder, W. A. Terwey, A. Visser en J. Parthesius. HAARLEM, 20 Juni. Da Costa-kweekschool, Nassauplein 3. Geëxamineerd 6 candidaten. Toe gelaten de dames E. J. Alphenaar, G. A. M. Blom, M. C. Boerma te Haarlem, J. M. van Arkel te Nieuw-Vennep. Afgewezen 2 candidaten. Geboren; 17 Juni: d. van B. J. J. van der AvoortSmette; 18 Juni: d. van J. C. Kabel van der Ham; d. van H. C. Rijpmade Langen; 19 Juni; d. van G. C. WijdenesHeijstek; 20 Juni: z. van H. SpruitBothen; z. van E. M. P. de BruinDriessen; z. van H. de MinkKoel; z. van A. V. M. BekkersHekking. Ondertrouwd: 20 Juni: A. C. Scheelings en J. A. Block; A. Meeter en H. A. H. Touwen; G. M. Spoor en C. C. Sala; IJ. Banning en E. Th. J. Huijboom. Getrouwd: 20 Juni: J. C. Hurkmans en J. W. C. C. Bakker; C. M. van Roode en P. Ph. Rei- nerie; G. Poldervaart en A. W. P. H. Toorenent; J. van der Bergh en J. van Leeuwen; M. van den Booren en A. M. Handgraaf; P. Schipper en M. R. van Luijken; A. Martens en G. Vlug; M. van Delden en P. H. M. Martens. Overleden: 18 Juni: J. W., 2 dagen, z. van W. Nuijten, Visschersstraat; 19 Juni: A. Wansbeek van der Reyden, 72 j., Hazepaterslaan. zij op 1 Juli 1935 reeds eigenaren van de be treffende effecten of andere vorderingen, niet onder de transferregeling vallen, tenzij de op brengsten uit die effecten of vorderingen reeds krachtens een vorige transferregeling aan een Nederlandschen schuldeischer getransfereerd werden. 3. De gelegenheid tot aanmaak van certifi caten van couponbladen, die in het vorige pro tocol was gebonden is thans weder zonder ter mijnbeperking opengesteld voor alle Nederland- sche seliuldeischers, die de in het transferpro tocol voorziene uitkeeringen boven het contant te betalen gedeelte wenschen te verkrijgen. Dit laatste geld ook voor dividend, bladen van aan- deelen welke dus eveneens moeten worden Inge leverd om daartegen certificaten te ontvangen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat hou ders van dividendbewijzen, waarop van 1 Juli 1935 af dividend gedeclareerd wordt, deze divi dendbewijzen niet naar Duitschland ter incasse moeten zenden, doch de dividendbladen inclu sief bedoeld bewijs, moeten inleveren ter ver krijging van certificaten. 4e. Nederlandsche schuldeischers wier effec ten in Duitschland liggen kunnen, indien zij cer tificaten willen laten aanmaken, hun mantels en coupon- c.q. dividendbladen naar Nederland laten komen. De Duitsche regeering heeft zich bereid ver klaard de betreffende aanvragen tot verzending der effecten naar Nederland goed te keuren. 5e. De aandacht wordt er nogmaals op ge vestigd dat Holland-marken uitsluitend ge bezigd kunnen worden door den eigenaar van de obligatiën, resp. aandeelen of andere vor deringen. Bij de uitgifte van de chèques op naam zul len bewijzen van dien eigendom worden ver- eischt. 6e. Nederlandsche eigenaren van onroeren de goederen in Duitschland, die voor hun on derhoud, reparaties of verbouwing van hun bezittingen geld buiten Duitschland hebben moeten opnemen en daarvoor zoodanige rente verplichtingen hebben moeten aangaan, dat een vermindering hunner getransfereerde opbreng sten uit Duitsch bezit een voor hen bijzonder drukkende last zou worden, kunnen zich tot de Nederlandsche regeering wenden, die daarom trent met de Duitsche regeering overleg zal plegen, ten einde zoo mogelijk voor deze bijzon dere gevallen een van den algemeenen regel afwijkenden maatregel te treffen. In aansluiting aan de reeds eerdér gedane mededeeling omtrent de Nederlandsch-Duitsche transferregeling en de in verband daarmede ge sloten overeenkomsten inzake het reisverkeer van Nederlanders naar Duitschland en van Duit- schers naar Nederland, wordt van officieele zijde bericht, dat het transferprotocol thans te Berlijn door H. M.'s gezant aldaar en door een vertegenwoordiger van de Duitsche regeering is onderteekend. Ter aanvulling van de op 14 Juni j.l. bekend gemaakte bijzonderheden wordt nog het volgen de omtrent deze transferregeling medegedeeld: 1. Nederlandsche schuldeischers van vorderin gen, v/elke een goudclausule dragen, doen door het aannemen van de hit het fcransferprotocoi voortvloeiende bepalingen, voorzoover de beta lingen door de Duitsche debiteuren op papier basis berekend zijn, geen afstand van hun even- tueele rechten tot betaling in goud of tegen waarde daarvan en van de later opeischbaar wordende renten en van hun kapitaalvordering. 2. Het criterium wie als Nederlandsche schuld eischers in den zin van het protocol te beschou wen zijn is in het algemeen ongewijzigd geble ven. Een beperking is daaraan toegevoegd, dat personen van niet-Nederlandsche nationaliteit, die na 1 Juli 1935 hun zetel of vaste woonplaats in Nederland gevestigd hebben, ook al waren LONDEN, 20 Juni (Reuter) In Katholieke kringen in Mexico is men voldaan over het nieuwe kabinet, schrijft de „Times". De nieuwe ministers van Onderwijs en Land bouw hebben den naam verdraagzaam te zijn, terwijl hun voorgangers de Kerk zeer vijandig waren gezind. De Donderdag gehouden verkiezing voor den Raad der gemeente Oostzaan heeft to" resultaat gehad, dat de nieuwe raad als volgt Is samengesteld. S. D. A. P. 5 (5), C. P. H. 2 (0), A. R. 1 (3), V. B. 3 (3). Dor dezen uitslag is er te Oostzaan thans een roode meerderheid. Ass. Gas 3/8 Chic. Milw. l'A Gen. Gas id. fi.3/8 Greath North. 19% Nat. Cash 15 5/8 Wabash 11/8 Am. Car 16 Cities Service 1% Mac Keesport 112 1/8 Miss. Kansas 3% Nat. Steel 118 'A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4