P0K0N De weerstoestand Hoofdpijn, Kiespijn. RADIO-PROGRAMMA BURGERWACHTDAG Sport en spel MARKTEN ZATERDAG 22 JUNI 1935 De heiligschennende roof Onderzoek wordt in de omgeving van Eygelshoven voortgezet HET EILAND MI AN GAS Nederlandsche souvereiniteit bedreigd BRANDKAST GEFORCEERD Groot bedrag aan geld niet gevonden BETALING LEVERANTIES Gezonden naar het Duitsche vrijhavengebied SCHULDBRIEVEN AAN TOONDER Verbeterde F 36 aan K.L.M. aangeboden Geheel nieuw type, verfijnd van bouw, met intrekbaar landingsgestel VERTRAGING IN DEN TREINENLOOP Tankwagen uit de rails nabij Zaandam OP RIJDENDE TRAM GESPRONGEN 13-jarige knaap aan de gevolgen overleden De malversaties te Hillegom Bespreking in de gemeenteraads vergadering LEDEN VAN STEMBUREAU GAAPTEN En de voorzitter ging blanco- oproepingskaarten uitreiken EINDELIJK GOED WEER? RAADSVERKIEZING TE WOERDEN DE MALVERSATIES TE HAARLEM K. L. M.-STEWARDESSEN Twintig jongedames ondergaan een eerste onderzoek Chef-commies ingesloten Stationsbeambte overreden en gedood Academische examens Staatsexamen akte onderwijzer Notarieel examen Zondag 23 Juni 1935 Maandag 24 Juni 1935 10 September te Den Haag Ir. L. Sloth Blaauboer overleden LAWNTENNIS PERRY DIRECTEUR VAN EEN SPORTZAAK Hij blijft voor Daviscup-wed- strijden beschikbaar WIELRENNEN NA HET CONFLICT IN DE WIELERWERELD Royement van den heer W. Ger ritsen door de N.W.U.? ZWEMMEN De zeemijIwedstrijd uitgesteld ZEILEN ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL Wederom een zege van »>Het Borreltje" Het onderzoek naar de daders van den heilig- schennenden roof te Eygelshoven heeft nog altijd geen licht in deze duistere zaak gebracht, hoe wel van alle zijden medewerking wordt verleend. De politie houdt niet op met elk spoor na te gaan en wordt daarin bijgestaan door de Eygelshovensche bevolking, die samen met en onder leiding van de politie de omgeving af zoekt. Vrijdagmiddag heeft men de heuvels aan den Rimburgerweg afgezocht in de hoop, het Allerheiligste te vinden, evenwel zonder resul taat. Heden zoekt de politie in samenwerking met een groote groep padvinders de naburige bosschen af. Ook de Duitsche politie, onder leiding van Kriminalrat Roemer te Aken, spaart geen moei te om het spoor te vinden. Een onderzoek is ingesteld bij de pandhouders, dat geen resul taten opleverde. t Het lid van de Eerste Kamer, de heer D. van Embden heeft tot den minister van Buiten- landsche Zaken de volgende vragen gericht: 1. Heeft het de aandacht van den Minister getrokken, dat de in 1935 vastgestelde en be krachtigde Constitutie van de Philippijnen in art. 1 een gebiedsomschrijving geeft, welke den indruk kan wekken in tegenspraak te zijn met de arbitrale uitspraak, gegeven door dr. Max Huber op 4 April 1928 en beslissend, dat het eiland Miangas (Palmas) in zijn geheel be hoort tot het grondgebied van het Koninkrijk der Nederlanden? 2. Heeft Zijn Excellentie kennis genomen van de artikelen in het „Weekblad van het Recht" no. 12909 en 12915, benevens het bijschrift, blij kens welke het niet uitgesloten is dat uit bedoel de eventueele tegenspraak te eeniger tijd mis verstand zou ontstaan? 3. Acht de minister het niet wenschelijk, op deze aangelegenheid vriendschappelijk de aan dacht te vestigen van de Vereenigde Staten van Amerika en der Philippijnen, opdat niet uit een stilzwijgen eenmaal onjuiste gevolgtrekkingen kunnen gemaakt worden? de oplosbare Kunstmest voor kamerplanten, f 0.40 p. flesch m. gratis ver- zorgingsaanwijzing, bij Bloem- en. Zaadwinkels Vrijdagmorgen 7 uur begaf de echtgenoote van den meesterknecht, den heer J. Zijlstra, van de firma Van Driessen, houthandel op Camstraburen te Leeuwarden, zich naar de kantoren om deze schoon te maken. Direct bij het binnentreden zag ze, volgens het „N. v. h. N.", dat dieven dien nacht een bezoek aan het gebouw hadden gebracht. De brandkast Was van den wand naar het midden van het vertrek gehaald en aan de achterzijde met een ijzeren koevoet geforceerd. Alle papieren lagen in het rond verspreid. Terstond waarschuwde mej. Zijlstra haar echtgenoot, die om 6 uur de fabriek had ge opend en binnen aan het werk was. Hij waar schuwde op zijn beurt de firmanten en deze Weer de politie. Het onderzoek wees uit, dat dieven (want er moeten meer geweest zijn) over het hooge afsluitingshek zijn geklommen. Op het terrein hebben zij een ijzeren koevoet gevonden. Ook schijnen zij goed oekend geweest te zijn met de inrichting van de fabriek. De sluiting van de fabrieksdeur is een zeer bijzondere, die echter zonder sleutel geopend kan worden. Deze sluiting is niet vernield, wat bewijst, dat de dieven op de hoogte geweest moeten zijn van het mechaniek. Door de fabriek zijn ze de kan toren binnengedrongen. In een geheime bergplaats van de brandkast bevond zich een zeer aanzienlijke som geld. Dit geld hebben de dieven niet meegenomen, de bergplaats hebben ze niet ontdekt. Met de Duitsche regeering is een regeling bi voorbereiding omtrent de betaling van le veranties naar het Duitsche vrijhavengebied. Ten einde den omvang dezer leveranties Vast te stellen, wordt door de Nederlandsche 'egeering thans een enquête gehouden. Aan belanghebbenden wordt velrzocht, zoo spoedig mogelijk aan het Bureau Betalingsver- beer, Bezuidenhoutscheweg 107, 's Gravenhage, ®en opgave te doen toekomen van de in de Perioden 1 Juli 1933 tot 30 Juni 1934 en 24 September 1934 tot 31 Maart 1935 naar het Vrijhavengebied geleverde goederen. Opgaven worden uiterlijk tot 1 Juli a.s. in gewacht. Belanghebbenden worden er op ge lezen, dat onvolledige opgave de toekenning Van contingenten ten zeerste zal vertragen, 'erwijl bij vermoeden van onjuistheid boeken onderzoek zal moeten plaats vinden. Ingediend is een wetsontwerp tot verduide lijking en aanvulling van art. 12, lid 2, der V'et op de vergadering van houders van schuld brieven aan toonder. Art. 12 dezer wet heeft zijn tegenwoordige Redactie gekregen tijdens de openbare behan deling van het wetsontwerp in de Tweede Ka- hier. Uit het artikel blijkt wel aldus de Minis- t^s van Justitie en van Economische Zaken h de memorie van toelichting tot het wijzi- bbigsontwerp dat het de bedoeling is het vecht van cassatie niet toe te kennen aan eiken houder van een schuldbrief, doch slechts aan den houder, die reeds vóór dien diligent is ge feest. De wijze, waarop deze beperking in het ^Veede lid is aangebracht, kan echter tot mis verstand aanleiding geven. De aanduiding van "den houder, die in hooger beroep is gekomen" ?bit aan bij het geval, dat de rechtbank de bekrachtiging van het besluit der vergadering v&n houders van schuldbrieven heeft verleend: h cassatie kan dan slechts komen de houder d'e ook in hooger beroep is geweest. Doch wan eer de rechtbank de bekrachtiging heeft ge- y^igerd, komt de houder, die tegen bekrachti- ®^hg bezwaren heeft, tegen die beschikking dheraard niet op. Toch ligt het voor de hand, dat de houder, wanneer de bekrachtiging daar- in hooger beroep is verleend, het recht moet Rebben in cassatie te gaan. De bij het onder havige ontwerp voorgedragen redactie kent dit echt ondubbelzinnig toe, doordien zij de voor gaarde, dat de houder in beroep zij gekomen, ^chts stelt voor het geval, dat de rechtbank bekrachtiging verleende. VCan de gelegenheid wordt gebruik gemaakt .bi tevens uitdrukkelijk te bepalen, dat ook de beschikking van den Hoogen Raad met rede- omkleed moet zijn en in het openbaar bet worden uitgesproken. De plannen voor den bouw van een P 40 door de Fokker-fabrieken, waarvan onlangs sprake was, zijn, naar wij vernemen, voorloopig van de baan. In den eersten tijd is er geen behoefte aan grootere toestellen. Naar de N. R. Crt. verneemt, heeft de Neder landsche Vliegtuigfabriek thans de uitgewerkte plannen voor een verbeterde uitvoering van de vier-inotorige P 36 het vlaggeschip van de K.L.M. onlangs aan de K.L.M. aangeboden. Dit nieuwe type vliegtuig, de P 36-B, is evenals de eerste P 36 voor vier Wright-Cyclone of soortgelijke motoren ontworpen. Het heeft de zelfde afmetingen en kan hetzelfde aantal pas sagiers. n.l. 32, vervoeren, maar overigens is het een geheel nieuw type, d.w.z.. dat het een intrekbaar landingsgestel krijgt en aero-dyna- misch verfijnd wordt, o.a. doordat verschillende deelen van dit vliegtuig nog meer gestroomlijnd zullen zijn. De voordeelen zijn in de eerste plaats, dat niet alleen de prestaties beter wor den dan die van de F 36, maar ook dat de betalende last met enkele honderden kilogram men wordt verhoogd. Vergeleken met de twee- motorige Douglastoestellen kan men zeggen, dat de nuttige last van de P 36-B ruim twee maal zoo groot is, terwijl eenzelfde snelheid kan worden bereikt. De Nederlandsche Vliegtuigenfabriek garan deert, dat dit toestel binnen een jaar gebouwd zal kunnen worden en een maximum-snelheid van 330 km. per uur zal kunnen bereiken. Vrijdagavond om half negen zijn tusschen de stations Zaandam en Koog a-d. Zaan eenige wagons van een goederentrein ontspoord, waar bij een tankwagon dwars over de rails kwam te staan. De treinenloop ondervond vertraging, daar tusschen deze stations slechts één lijn te ge bruiken was. Pas na het passeeren van de wis. seis aan de stations Zaandam of Koog a/d Zaan konden, naar de „Telegraaf" meldt, de treinen weer rechts gaan rijden, zoodat de treinen op de stations moesten wachten tot de tegenliggers gepasseerd waren. Om half tien verscheen de technische dienst uit Amsterdam ter plaatse om den tankwagen weer op de rails te zetten. Zaterdagmorgen te omstreeks acht uur wilde de 13-jarige A. P. Heres te Bolsward op de in beweging zijnde tram springen. Hij sprong mis met het gevolg, dat hij werd overreden. Met een gebroken dijbeen en ernstige hoofdwonden werd de knaap opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd.Kort na aankomst aldaar is hij aan de bekomen verwondingen overleden. In de gehouden gemeenteraadsvergadering te Hillegom zijn de malversaties bij den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon tijdens de rond vraag uitvoerig besproken. De heer Fijma verweet den wethouders, dat zij een en ander hebben geweten en moedwillig verzwegen. De raad had met een en ander in kennis gesteld moeten worden. Nu worden de raadsleden in eer.ige kranten beklad ofschoon zij van niets wisten. De voorzitter, burgemeester Pont, antwoordde, dat het rijksonderzoek in vollen gang is. De steuntrekkenden zijn niet benadeeld. Sommigen zijn wel bevoordeeld. De fraudes zijn zoo, dat het rijk den grootsten strop moet dragen. Ook spr. be treurde het, dat de wethouders hem niet hebben ingelicht. Wethouder Klaver, wien deze kwestie voor al aangaat, zette uiteen, hoe hij langzamer hand ontdekte, dat er fraude gepleegd is. Hij droeg het beheer van het kantoor aan ande ren op. Hij verklaarde, dat de burgemeester het met hem eens was, dat de zaak voorloo pig binnenskamers moest blijven. Later heeft de burgemeester gezegd, dat er onmiddellijk moest worden ingegrepen. Hij heeft de wet houders er echter verder buiten gelaten, wat spr. zeer gegriefd heeft. De voorzitter zeide, dat deze voorgeschiede nis niet geheel juist is. Hij zal de kwestie echter aan den Officier van Justitie overlaten. De heer Loerakker vond het onjuist, dat wet houder Klaver verdacht is gemaakt. Uit de uit latingen van den burgemeester konden buiten staanders dit opmaken. De voorzitter: Wethouder Klaver heeft zich volkomen gecompromitteerd en bewust zijn voorschriften met voeten getreden. Ik had hem willen sparen. (Geroep: Niet sparen!) Wat u uitgezocht heeft, aldus de voorzitter, had een gewoon mensch in twee dagen kunnen doen. Ik verklaar niet, dat de wethouder zich verrijkt zou hebben, maar de inlichtingen, die hij mij eerst gaf, zijn niet juist gebleken. De heer Loerakker: Men zegt: dat er ook frauduleuze handelingen zijn verricht in op dracht van den burgemeester. De voorzitter: Noemt u mij dan namen. Nim mer heb ik met den corruptieven ambtenaar ge confereerd. Wethouder Klaver heeft zich niet verrijkt, maar hij heeft voor Sinterklaas ge speeld. De raad sprak de hoop uit, dat het officieele rapport door de politie ter inzage zal worden gegeven. Wethouder Vermeer verklaarde tenslotte, dat hij een onkreukbaar vertrouwen in zijn collega heeft. De argumenten der burgers zijn door dit debat nu wel ontzenuwd. De bespreking was hiermede ten einde. antwoorden op vragen, takt, algemeene houding en optreden, enz., enz. De jongedames hadden allen middelbare schoolopleiding, hetgeen een van de voorwaar den was voor solliciteeren. Na afloop van het onderzoek in de recreatie zaal werden de meisjes in kleine groepen me disch onderzocht door dr. Slotboom. De wach tenden werden rondgeleid over het vliegveld om eens nader met het moderne vliegbedrijf ken nis te maken. Na afloop van het medische on derzoek werd den jongedames door de com missie een koffietafel aangeboden. Na de vergelijking van de onderlinge rappor ten zouden zes jongedames worden uitgezocht, die dan nog verder worden onderzocht en o.a. moeten verschijnen te Utrecht, om daar in het psycho-technisch instituut van dr. van Lennep, verder aan den tand te worden gevoeld. Drie jongedames worden dan tenslotte uitgezocht en in de rustige, flatteuze uniform van air-hostess gestoken. Bü de verkiezingen in Zevenbergen (N. B.) heeft zich een merkwaardig geval voorgedaan. Op het Stembureau te Zevenbergschen Hoek was het reeds den èeheelen dag een va et vient geweest van hun plicht vervullende staatsbur gers en het was daarom niet te verwonderen, dat de voorzitter van het stembureau zoo nu en dan eenws geeuwde't is ook inderdaad een taaie geschiedenis. Maar op een gegeven oogenblik scheen het toch wel al te saai te worden en de voorzitter geraakte daarvar. zoodanig onder den indruk, dat hij blanco op roepingsbrieven ging uitdeelen inplaats van verkiezingsbiljetten. Op deze brieven staan na- turlijk geen vakjes, om rood te worden ge maakt, maar men is in Zevenbergen niet dom en.... er werden roode „ballekes" vóór de namen geteekend. Zoo meenden reeds vijftien kiezers aan hun plicht te hebben voldaan, toen men ineens ontdekte wat er gebeurd was.... Wat te doen? De leden van het stembureau staken de hoofden bij elkaar en besloten de naar huis teruggekeerden weer „op te haler.", de slachtoffers zouden dan een kwartje ver goeding ontvangen uit den zak van de geeu wende leden van het stembureau. Zoo gezegd zoo gedaan, men kon er inderdaad nog veer tien bereiken, nummer 15 was op reis gegaan, miste dus het kwartje.... De veertien kregen een echt stembiljet, staken het kwartje in den zak en wilden ook weer naar huis worden teruggebracht. Maar een kwartje was al mooi genoeg.... Meer kon er niet af. tiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiitmimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHttiiikJiiititinmiiii Nadat het weer langen tijd guur was ge weest is gisteren over geheel Europa de tem peratuur plotseling belangrijk gestegen, het meest in het Zuiden van ons werelddeel. Er gingen reeds eenige dagen geruchten over de komst van een hittegolf, die voorspeld zou zijn. Voor wij echter aan deze temperatuursstijging dien naam geven, zullen wij het verdere ver loop van den weerstoestand, dat thans nog zeer onzeker is, moeten afwachten en wij moeten stellig in aanmerking nemen, dat in enze omgeving de stijging nog niet zoo was, dat de temperatuur boven de normale voor den tijd van het jaar uitkwam. De plotselinge overgang deed ons de stijging meer dan anders voelen en de vochtige lucht droeg ook daartoe bij. De oorzaak van deze algemeene stijging van de temperatuur is nog niet duidelijk, evenmin als haar beteekenis voor het verdere verloop van den weerstoestand thans reeds aan te geven is. Het weer was reeds eerder in een toestand van kentering getreden, die een sterke ver andering deed vermoeden en het is mogelijk, hoewel nog niet zeker, dat thans een veran< dering in gunstigen zin is begonnen. (Nadruk verboden) om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt'! Poeder. Per stuk 8 ct., doos 45 ct. Bij Uw Drogist AI wat noodig heeft Bij de gemeenteraadsverkiezingen te Woer den werden uitgebracht 3603 geldige stemmen De kiesdeeler bedroeg 277 2/13, bij een zetel aantal van 13, Uitgebracht op A.R. 417 (401), C.H. 683 (734), R.K.S.P. 993 (961), S.D.A.P. 264 (262), Gemeentebelang 554 (525), Vrijheids bond en V.D. 176 (278), Kath. Dem. Partij 90, lijst-J. Zon 220, lijst-J. Fahrenhorst 80, Staatk, Geref. Partij 126. Gekozen: A.R. 2 (2), C.H. 3 (3), Vrijheids bond 0 (1), R.K. Staatspartij 4 (4), S.D.A.P. 1 (1), Gemeentebelang 2 (2), lijst-Zon 1 (1) Op Schiphol zijn Vrijdag 20 jongedames, die gesolliciteerd hadden voor de betrekking van air-hostess van de K. L. M. op de lijn Amster damMilaan, door een kleine commissie in eerste instantie onderzocht. Dit eerste onderzoek was betrekkelijk een voudig. De meisjes die niet uit het hotelbe- drijf voortkomen, werden meer „getest" op algemeene ontwikkeling, intelligentie in het In aansluiting op de berichten inzake de malversaties op het Haarlemsche station, ver namen wij, dat het onderzoek zoover gevorderd is, dat de verdachte, de chef.commies L. aan de Justitie is overgeleverd. Hedenmorgen werd hij naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht. Op het rangeeremplacement te Blerick is he dennacht de 45-jarige stationsbeambte L. E. Vaessen uit Blerick door een trein overreden en ernstig gewond. De man, die vader is van twaalf kinderen, overleed korten tijd later in het zie kenhuis te Venlo. Leiden. Geslaagd: doctoraal examen genees kunde, de heer Liem Soei Diong en mej. H. J. G. Knoppert. Economisch doctoraat examen indologie de heeren H. B. Eldering, A. van Oosten en L. N. van Asperen. Arts-examen eerste gedeelte de heeren G. H. Ruhaak, Ong Kiem Hok en de dames T. Monshouwer en C M. Onderwater. Bevorderd tot arts W. van Meeuwen, J. W. A, van Asbeek, C. Oudenaarden en P. van der Kuy. LEIDEN. Bevorderd tot doctor on de Genees kunde, op proefschrift getiteld: „Oude gegevens betreffende Dysenterie", de heer P. Ingelse, ge boren te Langweer. Geslaagd: Doctoraal examen rechten de heer A. E. M. A. Bakker. AMSTERDAM. Geslaagd de dames H. C. ten Bruggencate te Purmerend, H. M. Harms in H. Hulswit te Amsterdam, C. Ingen Housz te Beverwijk en C. Ockers te Bussum. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I de heer S. Pasma te Bunnik en voor deel II de heeren C. W. J. Hoogendoorn te Zoeterwoude en J. D, Elsma te Middelstum (Gr.). HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.30—9.30 Morgenwijding KRO 9.3010.20 Gramo- foon 10.20 „Alleluja" 10.30—12.15 Pontificale Hoogmis uit de Kathedrale Basiliek van Sint Jan te 's-Hertogenbosch, op te dragen door Z. H. Exc. mgr. A. P. Diepen 12.1512.45 Gramofoon 12.45 3.00 Kro-wereldprogramma. 1. Begroeting door de gezanten en consuls van de onder scheidene landen. II. De Koninklijke Mili taire Kapel. III. De Koninklijke Mannen- zangvereeniging „Apollo". IV. Carillonbe speling op het Koninklijk Paleis te Amster dam. V. Nederlandsche groet aan de geheelc wereld. VI. Tholen en Van Lier. VII. Draai- orgelmuziek. VIII. „Apollo". IX. Koninklijke Militaire Kapel 3.004.00 Relais van het KRO-Phohi-programma 3.15 Precisio- tijdsein 4.004.30 Het Kro-orkest I.304.35 „De Radio-missiewedstrijd van hedenavond" 4.35—5.00 Het Kro-orkest NCRV 5.00 Orgelbespeling: R. Blom 5.30 Kerkdienst. Na afloop tot 7.45 Gewijde muziek (gramofoon) KRO 7.458.15 Het Stedelijk Orkest van Maastricht 8.15 8.20 Vaz Dias 8.208.30 Gramofoon 8.309.00 Onze Radio-Missiewedstrijd 9.009.30 Gramofoon 9.3010.00 „De rots in de branding", hoorspel 10.00 10.10 10 minuten aan den vleugel 10.10 10.30 De Kro-Boys 10.3010.35 Vaz Dias 10.3510.50 Nederlandsche liederen door het Kro-Koor 10.5011.10 Internationale dansen door het Kro-Orkest 11.10-11.30 Gramofoon 11.3011.50 Nationale dan sen door het Kro-Orkest 11.50—12.00 Toespraak door pastoor L. H. Perquin. HILVERSUM, 301.5 M. VARA. 8.55 Gram. 9.00 Postduivenberichten 9.05 Tuin- bouwhalfuurtje 9.30 Orgelspel: Joh. Jong AVRO 12.00 Filmpraatje 12.30 „The Continental Five" 1.15 Het Omroeporkest 2.00 Boekenhalfuur 2.30 De Mannen- zangver. „Kunst na Arbeid" 3.00 Het Residentie-orkest onder leiding van Ignaz Neumark. Solist: Lajos Szikra 4.305.00 Gramofoon VARA 5.00 „Carmen", verk. opera van Bizet (gramofoon) 5.45 Sport van den dag 6.00 Men vraagt en wij draaien6.20 Vaz Dias 6.30 Orvi- tropia 7.00 Max Peltini in zijn repertoire 7.20—8.00 Orvitropia AVRO 8.00 Vaz Dias 8.15 Het Omroeporkest 8.45 Intiem Cabaret 9.15 Radiojournaal 9.35 Het Residentie-orkest o. I. v. Carl Schuricht 9.50 Toespraak door W. Vogt 10.00 Kovacs Lajos 11.00 Vaz Dias II.1012.00 De Avro-Decibels. LUXEMBURG, 1304 M. 7.25 Gramo foon 7.40 Persberichten 8.55 Engel- sche gramofoonmuziek 10.40 Oude en nieuwe volksliederen (gramofoon) 11.10 Religieuze muziek (gramofoon) 11.30 Persberichten Engelsch programma: 11.40 Dansmuziek 13.10 Amusements concert 14.40 idem 14.55 Dansmu ziek 15.40 Amusementsconcert 17.10 Kinderuurtje 17.40 Dansmuziek 17.55 Amusementsconcert 18.55 idem 19.40 Dansmuziek 20.10 Persberichten 20.55 Dansmuziek 21.25 Amusementscon cert 21.55 idem 22.10 Dansmuziek 22.40 Concert door de Irish Hispitals Sweepstake Authorities 23.10 Amuse mentsconcert. BERLIJN, 356.7 M. 5.206.05 Rep. V. d. finale om het Duitsche voetbalkam pioenschap 7.20 „Oswald von Wolken- stein". muziek v. Horst Günther Scholz 8.20 Frederich's solisten 9.05 „Djami- leh", opera v. Bizet 12.201.20 Dansmu ziek Fred Fischer. BEROMÜNSTER, 539.6 M. 5.20 Geva rieerd concert 6.20 Beiersche volksmu ziek 7.20 Het Omroeporkest 8.20 Zang. BOEDAPEST, 549.5 M. 6.50 Het Lan- tos-Jazzorkest 8.20 „Herbstmanöver", operette van E. Kalman 10.50 Toni en Misi Lakatos' Tziganeorkest. BRUSSEL I, 483.9 M. 10.20 Gramofoon 11.20 Max Alexys' orkest 12.15 Gra mofoon 12.50 Het Omroeporkest 1.50 2.20 Gramofoon 5.20 Concert 7.20 Conferentie: Pater Louis Reumont S.J. 7.35 Gramofoon 8.20 Cabaret (gr.pl.) 9.35 Het Omroeporkest 10.3012.20 Concert. BRUSSEL II, 321.9 M. 10.20 Max Alexys' orkest 11.20 Gramofoon 12.17 Gramofoon 5.20 Concert 6.20 Het Omroeporkest 7.20 Pater De Clipelle, S. J.: „De zielecrisi3 woedt, maar- 7.35 Gramofoon 8.20 Het Salonorkest 10.20 12.20 Concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 10.50 Erwin Christoph speelt orgel 12.20 Po pulair gevar. concert 2.50 .De Goslarsche Madrigaal-Vereeniging. Strijkkwintet 6.20 Het Berlijnsch Piano-Trio 8.20 Ge- var. programma 10.50 Max Narath be speelt een Neo-Bechstein-vleugel 11.20 Dansmuziek: IIja Livschakoff's orkest. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Het BBC- Midland-orkest 1.50 Vioolrecital 2.20 WaLford Hyden's Zigeuner-orkest 4.05 Gramofoon („Der Fretgchütz" v. Weber) 5.40 Het BBC-Militair orkest 7.05 Het BBC-Thea ter-orkest. HAMBURG, 331.9 M. 9.20 Walter Hoff mann's orkest 11.50 Concert 12.20 't Maagdenburger Cultuurorkest 2.50 O. Besemfelder zingt, liederencyclus v. H. Scherrer 4.05 Orkest, koren van den Zangerskring no. 5 uit Nordmark 7.05 Mandoline-ensemble 8.20 Vroolijk pro gramma. KALUNDBORG, 1261 M. 4.20 Een har monie-orkest (70 musici) 8.20 Het Om roeporkest 9.05 Midzomerfeest op het Kopenhaagsche Raadhuisplein 10.30 Het Omroeporkest 11.2012.50 Dansmuziek. LANGENBERG, 455.9 M. 8.50—9.20 Morgenwijding o. 1. v. Domvicaris Leiwering 10.50 Het Omroepstrijkorkest 11.45 Het Omroepkoor en -orkest 12.20 Gra mofoon 2.50 Schumann-recital: J Schwan. piano 6.05 Het Weragkamer- orkest. MILAAN, 368.6 M. 4.20 Gramofoon 5.50 Mandoline-orkest 9.05 ,,L' amore me dico", operette van Wolf-Ferrari. PARIJS, 1648 M. 9.40 Gramofoon 11.00 Gramofoon 11.35 Orgelconcert 12.05 Hoogeerw. Kan. Even: Figure de Saints: La Charité: Ste. Louise de Marillac 12.35 Mandoline-orkest 1.40 Gramo foon 5.50 Orkestconcert. PARIJS, 312.8 M. 9.50 Gramofoon 10.55 L. üellanger's ensemble 11.55 Gra mofoon 1103.20 en 5.20 Gramofoon 9.20—10.05 Mireille's ensemble 10.20 Populaire Russische muziek 10.5012.20 Gramofoon. ROME, 420.8 M. 5.50 Gevar. concert 9.05 Symphonie-concert 10.30 Popu lair concert. TOULOUSE, 328-6 M. 8.05 Jachthoom- recital 8.15 Salonorkest 8.35 Dansmu ziek 8.50 Zang 9.'20 Fragm. uit Masse net's „Herodiade" 10.40 Solistenconcert 11.20 Jazzmuziek 11.35 Portugeesche liederen 11.55 Tango's 12.05 Militair concert 12.3512.50 Symphonieconcert. WEENEN, 506.8 M. 9.15 Gramofoon 10.05 H. Mis uit de Franciskanerkerk 12.05 Het Weensch Symphonie-orkest 3.50 Het Maireker-kwartet 6.20 Beetho- venconcert: Leden van het Weensch Sym phonie-orkest en Weensch Mannenzangkoor 7.35 „Kosakenbraut", operette v. Ro- misch 10.45 Gramofoon 12.051.20 Zigeunermuziek. HUIZEN, 1875 M. NCRV. 8.00 Schrift lezing en meditatie 8.15 Morgencon cert (gramofoon) 10.30 Morgendienst 11.00 Lezen van Chr. Lectuur 11.30 Gramofoon 12.30 Orgelconcert: Jan Zwart 2.00 Gramofoon (zangplaten) 2.35 „De palmen in de huiskamer" 3.15 Gramofoon (orkestplaten) 4.00 Bij bellezing 5.00 Gramofoon 5.15 NC RV-orgel: Ronald Parker 6.00 Orkest muziek (gramofoon) - 6.30 Vragenuurtje (lste deel) 7.00 Politieberichten en persberichten van het Ned. Chr. Pers bureau 7.15 „Een kwartiertje radio reportage" event, gramofoon 7.30 Vra genuurtje (2e deel) 8.00 Vaz Dias 3.05 De Arnhemsche Orkestver. 9.00 Vervolg concert 9.25 Vaz Dias 10.05 tot 11.30 Gramofoon. HILVERSUM, 301.5 M. VARA: 8.00 Orgelspel Joh. Jong 8.3010.00 Gra mofoon 10.35 Gramofoon (Schumann- progr.) 11.20 Gramofoon (Herbertprogr.) 11.30 Orgelsnel: Cor Steyn 12.00 Gra mofoon 12.30 De Notenkrakers 1.00 Gramofoon 1.15 Eddy Walls en zijn or kest 2.15 De Zonnekloppers 3.00 „Het mtvlekken van kleedingstukken. tafel- en vloerkleeden 3.30 De Flierefluiters 4.00 Gramofoon (Beethovenprogr.) 5.00 Orvitriopia 6.02 Nap de Klijn. viool en Rutger Schoute, piano 6.10 Gramofoon 6.30 Muzikaal babbeltje 7.30 Harry Wiggelaar, viool en Daaf Wins, piano 8.0o Herhaling v. S.O.S.-berichten 8.03 Vaz Dias 8.10 P.T.T.-kwartiertje 8.25 Fantasia 9.10 De kampioenschap pen van Nederland wielrennen op den weg 9.45 De Bohemians 11.1512.00 Po pulaire gramofoonplaatjes. LUXEMBURG 1304 M. 7.25 Gramo foon 11.40 Amusementsconcert 12.45 Gramofoon 17.55 Amusements- en dans muziek (gramofoon) 18.55 Beurs, weer bericht. sport Italiaansche avond: 19.05 Amusementsmuziek (gramofoon) 19.25 Persberichten 19.50 Amusements concert door het radio-orkest 20.40 Maria Thérese Grosfils-de Cuyper (zang). 21.10 Concert 21.45 Italiaansch concert door het radio-orkest 22.15 dansmuziek (gramofoon). BERLIJN, 356.7 M. 7.20 Mozartcon- cert: Het Omroeporkest 10.5012.20 Het Helmuth Koch-kwartet. BEROMÜNSTER, 539.6 M. 5.50 SchU- bertllederen 7.20 Gramofoon 8.10 Muzikale causerie 9.30 Operaconcert: Het Omroeporkest 10.20 Het Omroeporkest. BOEDAPEST, 549.5 M. 8.50 Lajos Veres' Zigeunerorkest 10.10 Beethovenconcert 11.35 Zang. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS BRUSSEL I, 483.9 M. 12.15 Gramo foon 12.50 Het Omroeporkest 1.50 Gramofoon 5.20 Gramofoon 6.35 Pia norecital -7.05 Gramofoon 7.35 Gra mofoon 8.20 Het Omroeporkest 9.35 Vervolg concert 10.3011.20 Gramo foon. BRUSSEL II, 321.9 M. 12.17 Het Or kest Constantin 6.20 Muzikale causerie 7.20 Cembalo-recital 8.20 Sonatecon cert 9.05 Gramofoon 9.20 Zigeuneror kest 10.2011.20" Gramofoon. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 12.20 Otto Dobrindt's orkest 2.05 Gevar. con cert 4.20 Het Feldjager-Corps en de kapel Walter Böttcher 6.05 Zang 7.20 Wij bezoeken twee variété-theaters 8.30 Operaconcert: Het Berlijnsch Philharmo- nisch orkest 10.50 Prof. R. Schmidt be speelt den Neo-Bechstein-vleugel 11.20 tot 12.20 Dansmuziek door Hja Livscha koff's orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramo foon 12.05 Orgelconcert 12.35 Het BBC-Variété-orkest 1.20 Het BBC-Mid- land-orkest 3.10 Gramofoon 5.05 Gramofoon 5.35 Het Cedric Sharpe Sextet 7.25 Bach-concert 8.20 Revue program 9.20 Gramofoon 10.25 Het Lyra kwartet 11.3512.20 Jack Jack son's Band. HAMBURG, 331.9 M. 12.40 Het Ne- der-Saksische Symphonie-orkest 2.20 Populair concert 7.50 Zang 8.30 Mo- zartconcert 9.30 „Die Gliicksritter", hoorspel. KALUNDBORG. 1261 M. 12.202.20 Concert 2.35 Het Omroeporkest 3.30 Het Omroeporkest 9.20 Marimba-soll Piano-recital - 5.20 Gramofoon 8.20 10.05 Lisa Nilsson: Zweedsche liederen 10.30 Kamermuziek 11.1512.50 Dans muziek 12.20 Uurslag en klokkenspel. LANGENBERG. 455.9 M. 11.00 Con cert 12.20 Het Neder-Saksisch Sym phonie-orkest 4.20 H. Sztomnka speelt 24 preludes van Chopin 5.20 Het We- ragkamerorkest 7.20 Het Omroepkwin- tet 8.30 Meisjeszang 9.00 Mandoline orkest 10.5512.20 solisten, het Om roeporkest. MILAAN, 368.6 M. 5.25 Sextetconcert 7.20 Populair concert 9.10 Victor- Hugo-herdenking. 10.20 Kamerorkest. PARIJS. 1648 M. 12.35 Orkestconcert 8.20 Orgelconcert 9.05 Het Reitlinger- kwartet. PARIJS. 312.8 M. 12.252.20 L. Bel- langer's orkest 8.40 Max Régnier's en semble 10.15 Kamermuziek 10.50 11.20 Gramofoon. ROME, 420.8 M. 5.25 Vocaal en instru mentaal concert 9.10 „Scugnizza", ope rette van Costa. TOULOUSE, 328.6 M. 8.15 Schram- melmuziek 8.30 Operettemuziek 9.55 Operettemuziek 10.05 Fragm. uit „Mam- wil' Nitouche" van Hervé 10.40 Ween- sche muziek 10.50 Berichten. Hierna Dansmuziek 11.35 Operettemuziek 11.55 Dansmuziek 12.05 Zang 12.35 tot 12.50 Militair concert. WEENEN, 506.8 M. 8.20 Josefine Weinschenker (sopraan), Hansi Weiner (alt), K. Ziegler (tenor) en het; Weensch Symphonie-orkest. 10.30 Het Omroep orkest 12.051.20 Dansmuziek: Jazz orkest. Onder voorzitterschap van jhr. mr. B. C. de Savomin Lohman, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, heeft zich een comité gevormd, hetwelk zich ten doel stelt Dinsdag 10 Septem ber te Den Haag een Nationalen Burgerwachts dag te organiseeren ter gelegenheid waarvan een groot aantal leden van alle over het geheele land verspreide Vrijwillige Burgerwachten bijeen zullen komen om te getuigen van hun gevoel van eenheid en saamhoorigheid, van hun trouw aan het wettig gezag en van hun bereidheid en vasten wil, dit gezag te allen tijde, wanneer dit noodig mocht zijn, te steunen tegen elke ge welddadige aanranding van welke zijde ook. Met de organisatie van den Nationalen Bur gerwachtsdag is een Uitvoerend Comité belast. Reeds hebben vele hooge autoriteiten in den lande, onder wie de Voorzitter van den Minis terraad, de Ministers van Binnenlandsche Za ken en Defensie en alle Commissarissen der Ko ningin, zich bereid verklaard in het Eere-Comité zitting te nemen, terwijl een groot aantal voor aanstaande Nederlanders tot het Algemeen Co mité van Aanbeveling is toegetreden. Te Nijmegen is op vijftig-jarigen leeftijd al hier overleden ir. L. Sloth Blaauboer, lid van het ingenieursbureau Van Hasselt en De Ko ning, dat zeer veel gedaan heeft aan de verbe teringen van de Maaswerken. Ir. Sloth Blaau boer werd in Den Haag geboren en promo veerde in 1907 tot civiel-ingenieur. Naar uit Londen wordt gemeld heeft Perry de positie van directeur van het Australische filiaal van een Britsche sportzaak te Sydney aanvaard. Verwacht wordt, dat hij tegen het einde van het jaar naar Australië zal vertrek ken. In zijn contract is als voorwaarde opge nomen, dat Perry beschikbaar zal zijn voor de Davis-Cup. Voor deelneming aan andere tor nooien zal hij aan de firma speciale toestem ming moeten vragen. In een dezer dagen te Den Haag gehouden vergadering van het hoofdbestuur van de Ne derlandsche Wielren Unie is besloten het wer kend lid der N W.U., den heer W. Gerritsen, een der oprichters van den Nederlandschen Wieler bond, voor te dragen voor royement. De heer Gerritsen zal in een op 6 Juli aa. te Amster dam te houden hoofdbestuursvergadering der N.W.U. in de gelegenheid worden gesteld aan wezig te zijn bij de contradictoire Ijehandeling van de royementsvoordracht. Naar de heer Gerritsen ons mededeelt, zal hij niet op deze bijeenkomst verschijnen, omdat hij het hoofdbestuur het recht ontzegt als rechter op te treden tegenover hem. Het bestuur van de A.S.C. „De Germaan" heeft voorts een schrijven ontvangen van het hoofdbestuur der N.W.U., waarin het besluit staat vermeld, dat de „Germaan" den heer W. Gerritsen als lid moet royeeren en hem moet ontzetten uit al zijn functies in deze vereen!- ging en wel vóór 23 Juni a.s. De heer Gerritsen mag gedurende zes jaar niet meer worden toe gelaten als lid van de A.S.C. „De Germaan" noch in of voor deze vereeniging eenigerlei func. tie bekleeden. De vijfde internationale zeemijlwedstrijd, wel ke pp Zaterdag 22 Juni te ZandVoort zou wor den gehouden, is wegens de lage temperatuur van het zeewater uitgesteld tot Zaterdag 29 Juni. Vrijdag is onze landgenoot H. Coops van de Watersportvereeniging Loosdrecht er bij de zeilwedstrijden te Kiel met „Het Borreltje" wederom in geslaagd een zege te behalen en wel in de race om den Busly-Herdenkings- prijs. De tijd van den Nederlander bedroeg X uur 24 min. 58 sec. ALKMAAR, 22 Juni. Veemarkt. 18 paarden 100.00225. 12 melkkoeien 80.00140. 21 nuch tere slachtkalveren 4.CO5. 18 magere schapen 8.00—15, 14 lammeren 4.50—6.50, 13 biggen van 10 weken 8.0012, 2 bokken en gelten 8.0010. ALKMAAR, 22 Juni. Botermarkt. Boter 6572.5 cent. Eieren 2.30-1-2.55 per 100. Eendeieren 1.80 per ioo «tuks. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Juni. 20.000 kg. Tomaten: A 8.508.70, B 9.209.60, C 7.407.50, CC 4.60 63000 kg. aardappelen: Schotsche Mulieen 6/207.90 DrleUngen 4.806.90, kleine 3.70 5.80. 150Ó bos Wortelen 2.303.80. 520 stuks Bloemokol 4.406.90. BEVERWIJK, 21 Juni. Aardbeienveiling (ex port). Op de tweede exportmarkt werd betaald per 100 kg. 25.0027.00, per 100 chips 75.00 100.00 en per 100 doos 11.0019.00. De eerste late verschenen ter markt. BEVERWIJK, 21 Juni. Vereen. Vellingen Ken- nemerland en Vrije Veiling. Breekpeen 50—70 ct., Spinazie 6085 cent. Sla 2055 cent. Postelein 5060 cent per kist. Wortelen 3—8 cent. Rabar ber 13 cent. Raapstelen 1 cent, Radijs 22.5 ct. Peterselie 24 cent. Selderie 34 cent. Uien 1 .5 cent per bos. Bloemkool I 1014 cent, idem IX 57 cent per stuk. Tomaten 816 cent. Doppers 16—20 cent. Capucijners B. 22 cent, Snijboonen 3650 cent. dikke Boonen 4854 cent, Tuinboo- nen 1314 cent per kg. Asperges I wit 2836 cent, idem II wit 1114 cent, Idem 1 blauw 16 25 cent. idem n blauw 1415 cent per bos. Komkommers 27 cent per stuk. Aardbeien 12— 25 cent. Frambozen 4048 cent per doosje. Aard beien Ó.701.10 per slof. Roode bessen 66 cent per kg. NOORD-SCHARWOUDE, 22 Juni. 8800 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 6.00—6.80, Drie lingen 4.50—5.10, kleine 2.503.50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9