Stadsnieuws Sporpö Hoe stemt de Katholiek op 26 Juni? STEMT ALLEEN LIJST 5 Laatste Nieuws Haarlem, 24 Juni STEMT LIJST 5! V00RJAARSPR1JZEN INLICHTINGEN BEZUINIGINGSONTWERP ECHTE WaSes-Anthracist In Uw eigen belang MAANDAG 24 JUNI 1935 1 1 NED. NATUURHIST VER. Naar de Loosdrechtsche plassen HET CAFE- EN RESTAURANT BEDRIJF Jaarcontracten voor water gevraagd Opbrengst collecte Met grooten ijver Treurig Wij Personalia Zegeningen der warmte Eindexamen R.K. Lyceum CRICKET Br. S.C.C.Haarlem I V.V.V. II—Haarlem II H.B.S. I—C.V.H. I H.B.S. wint met 135 runs UIT DEN OMTREK PROPAGANDA R.K. CENTRALE KIESVEREENIGING „VELSEN" „Geen personen, principes!" Concours te Beemster BEVERWIJK DRIEHUIS HAARLEMMERLIEDE C.A. HEILOO Dames en Heeren VELSEN SANTPOORT VELSENNOORD IJMUIDEN ZAANDAM (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Memorie van Antwoord zal concessies bevatten De berooving te Rotterdam PRINSES JULIANA NIET NAAR NEUWIED Geneesheer moet groot evermoeie- nissen ontraden SANEERING BLOEMBOLLEN- BEDRIJF Rood bord in een optocht Velen vragen o.a. a f 1.95 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEC 67A, TELEFOON 16100 Geldig tot 1 JULI AGENDA 25 Juni Denk om de waarde van één stem! De R.K. Staatspartij kan haar niet missen Gaat daarom niet op reis, vóórdat gij Uw Katholieken kiezersplicht hebt gedaan PROCESSIE TE OSSENDRECHT Weer in het openbaar gehouden LECTOR IN DE PHILOSOPHIE N.V. Hanzebank in het bisdom Haarlem (in liquidatie) BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG if Het was JJ. Zondag wel uitgezocht weer voor de excursie naar de Loosdrechtsche plassen, die de afd. Haarlem van de Ned. Natuurhist. Ver- eeniging had uitgeschreven. Om kwart over 8 vertrok men per autocar uit Haarlem en be reikte na een mooien, afwisselenden rit over Amsterdam, Abcoude: Vreeland. Van hier wan delde men langs de Alambertskade naar Oud- Loosdrecht. In Oud-Loosdrecht werd koffie gedronken en konden liefhebbers gaan zwemmen, doch om twee uur vertrok men weer. nu naar het buiten „Gooilust" te 's-Graveland. Dat we door den heer Blaauw in de gelegenheid waren gesteld hier een rondwandeling te maken en de vele exotische planten en boomen te bewonderen, werd wel zeer gewaardeerd. Een paar uur heeft men hier heel gauw zoek gebracht en zoodoende vertrok men eerst om kwart voor vyf weer uit 's-Graveland, om over Hilversum door het Gooi, Haarlem weer te be reiken. Het kon zeker een welbestede dag ge noemd worden. De afdeeling Haarlem van den Nederland- schen Bond van Werkgevers in Hotel-, Restau rant-, Café- en Aanverwante Bedrijven „Ho- recaf" en de afdeeling Haarlem van den Ne- derlandschen Bond van Koffiehuis-, Restau ranthouders en Slijters zonden aan den Raad een adres, waarin zy verzoeken, om den prijs van het water, dat door het hotel-, restau rant- en cafébedrijf van de gemeente wordt betrokken, te verlagen en te willen overgaan tot he-t instellen van speciale jaarcontracten. Gisteren werd door den zeereerw. pater Bor- remaeus de Greeve O.F.M. onder alle H.H. Mis sen in de St. Antcniuskerk -(Nieuwe Groen markt) een liefdaaigheidspredicatie gehouden ten bate van de armen der parochie. De collecte bracht op 845.Een prachtig resultaat! werkt onze propagandaclub, om alle Katholie ken op te wekken op 26 Juni as. hun stemplicht te vervullen. dieptreurig is het voor onze werkers te moeten vernemen, dat zoovelen juist 26 Juni hebben uitgekozen, om voor pleizier uit te gaan. vragen dringend het uitgaan op een anderen dag te bepalen of althans eerst des morgens op onze Roomsche lijst te gaan stemmen. Wij kunnen niet één stem missen, Bestuur R. K. Prop.-club Geslaagd voor het cand. ex. geneeskunde aan de Universiteit te Amsterdam mej. A. H. Mer kuur te Haarlem. Op de Groote Markt werd een 21-jarige met selaar uit Haarlem zoodanig door de warmte bevangen, dat hfj door O. D. moest worden verzorgd en met een taxi naar het St. Elisa- fcethgasthuis moest worden gebracht. Door het wilde slaan met zijn armen had de man zijn linkerduim ontwricht. Een tweetal Amsterdammers kreeg het op den Rijksweg te kwaad. Ook hier verleende O. D. de eerste hulp. Zij konden per tram naar huis terugkeeren. HAARLEM, 24 Juli. Geslaagd: J. W. van Buuren; P. van Buuren; A. Dias Statilhano; H. K. Kahmann; G. J. H. Kriek; J. Kruse- rneyer; J. Lourijsen; G. A Luns; A. W. Prins; F. P. Verkroost; A. M. Versteege. Afgewezen 2 candidaten. Den vrijen Zondag benutte Haarlem om, on der genot van ideaal cricket-weer een friendly- game te spelen tegen Br. S. C. C., de in Am sterdam wonende Engelschen. Drs. Kleefstra wint den toss en verkiest batten. H. Healy en J. Voogd opmen op solide wijze, doch op de snelle off-breacks van Oliver en 't gevarieerd bowlen van Hengier, die ech ter in den loop van de match weinig geluk had, kunnen zy zich dan ook geem risico's permittee- ren. In langzaam tempo komen dertig runs op het bord. Op 31 heeft Hengier succes door Hea- ley's cricket te nemen voor een zeer kalme 15. Ook J. J. de la Mar wordt in de verdediging gedrongen, wat hem echter goed afgaat, daar hy achter 't wicket nog de noodige runs weet te vinden. Wanneer hy er echter 13 heeft, raakt hij een veel te korten bal bij een poging om te pullen slechts half en wordt gevangen. H. de la Mar (0) krijgt na eenige overs een prachtigen bal van Oliver, die hem te machtig is. Daarbij probeert Voogd het te forceeren, wat mislukt, daar ook hij gevangen wordt. Met 450 ziet 't er voor Haarlem slecht uit. C. Fortgens en B. Kleefstra hebben dan met aanvallend spel wel succes, doch goed fielden van Br. S. C. C. voor komt snel oploopen der score. Fortgens weet echter eenige malen de boundary te bereiken. Op 80 verdwijnen beiden echter kort na elkaar; Kleefstra voor 14 en Fortgens voor 24, beiden slachtoffers van Harker. De staart faalt echter hopeloos, zoodat op 94 alles afgeloopen is. Geen bizonder hooge score, waaraan het goed bowlen, dat beter is dan van menige overgangsklasseclub, niet vreemd is. Capt. Kleefstra stond hierna voor een moei lijk probleem, daar de Haarlem-aanval niet sterk samengesteld was. Een ontdekking was de jongste de la Mar, die met zijn lage actie zeer snel van de mat kwam en daarbij de noo dige off-spinn bezat. Br. S. C. C. viel aan het toch wel eenigszins tegen. Vooral van H. Oliver, E. Dunn en v. d. Merwe had meer verwacht mo'gen worden, 't Haarlem fielden en vangen was echter zeer goed. 8 catches werden maar liefst gedaan. Nadat de eerste batsmen spoedig verdwenen zijn, weten Hengier en Harker Jr. een stand van bijna 60 runs op te zetten. Voor al Hengier speelt uitstekend en slaat zeer hard. Harker doet het kalmer aan. doch straft slech- Barteljorisstr. 14 te ballen ook goed af. Op 70 wordt Harker voor 21 gevangen. Met Hengier aan bat is Haarlem echter nog lang niet veilig, doch op 74 weet Forigens den Engelschman te verschalken. Zijn 36 bevatte zes vieren. De staart beteekent ech ter niet veel, zoodat er slechts 11 runs bijgeko men zijn als de laatste man, Harker Jr., run out is gegaan. Totaal 85, waardoor Haarlem op 't kantje met 9 runs won. C. Fortgen bowlde 4-28; H. A. G. de la Mar 123, J. J. de la Mar 4—15, H. Healey 0—10. Dank zij een keurig gespeelde innings van W. F. v. d. Lee en uitstekend bowlen van Hurk- mans wist Haarlem II een inningsoverwinning te behalen. Capt. de Boer verkiest batten. Ir. J. Allart en E. v. Musschen openen. De eerste scoort spoedig eenige bounderies, doch wordt dan voor 17 door Kost gebowled. Hurkmans scoort snel 10 runs, waarna v. Woerkom even eens nul begint, doch zijn slagen gestopt ziet. v. d. Lee doet het kalmer, doch is evenéens productief. De 100 wordt gepasseerd en pas op 136 komt de scheiding, daar van Woerkom voor 32 gebowled wordt. Abendam steunt v. d. Lee, die nu ook snel scoort. B. Smits scoort nog een snelle 18 (4 x 4) en wanneer v. d. Lee voor 'n goede 68 ook gebowled wordt, sluit capt. de Boer de innings op 164 voor 7. De VW-aanval was zwak, uitgezonderd v. Stuijvenberg, die met 542 behoorlijk lengte hield.. Verder A. C. Kost 242, W. Rodenburg 0—28, Fh. Engel 0—25, W. Engel 0—12, Keule- mans 012. De eerste innings van VW is een komen en gaan. Reeds met den eersten bal had hurk mans een wicket, waarna hij verder voor VW niet te bespelen bleee. Geen der batsman be reikte de dubbele cijfers. Totaal 26. H. Hurkmans bowlde 613, O. Abendanon 4—18. De 2e innings ging wat beter, voornamelijk door toedoen van Rodenburg, die met 49 runs zijn bat door de innings drong. Toch kon door zijn goede spel de inningsnederlaag niet ont- loopen worden, daar hij slechts van Andersen met 17 eenigen steun kreeg. De rest was we derom nergens. Totaal 98. Hurkmans bowlde 628, O. Abendanon 214, J. de Boer 112. J. Allert 09, A. v. d. Bergh 112, E. van Musscher 012. HJB.S. gaat batten en opent met Snel en Mulder, Roodt en Zeeuwe bowlen. Het begin is voor de Haarlemmers zeer voorspoedig. Snel wordt op 7 door Zeeuwe gecleand, waarna Roodt, Mulder, van Katwijk en Huurder op ruimt. Mulder werd schitterend door Middelink in de slips gevangen. Wunder en v. d. Vegt houden dan echter stand en de runs komen langzaam maar zeker, ondanks bowlen en fielden der CVH-ers. Roodt krijgt last van een oude blessure en moet den aanval uit handen geven. Davidson bowlt ook zeer goed, maar de geheel ongeoefende Middelink brengt er nog niet veel van terecht. De H.B.S.-innings wordt geheel gedragen door Wunder, die kansloos en in goeden stijl staat te batten. Lunch komt met 885. Na de lunch neemt de CVH-aan- voerder oorspronkelijk zelf den bal weer ter hand, maar het blijkt niet meer te gaan. Er wordt nu zeer hard geslagen en de score vliegt omhoog. Op 141 doet Middelink een keurige eenhandsche slipscatch en Wunder moet door een zeer goede 62 verdwijnen. Everhard en Ta verne geven hierna nog een prima partijtje freehitten ten beste en op 2108 sluit de Haagsche aanvoerder (5 x 4, 1 x 6). F. Wunder 62, G. Bakker 25 (2 x 6, 2 x 8)v. d. Vegt 21, J. Everard 41 n.o. en J. Taverne 33 n. o. (6x4). Bowlingcijfers CVH: A. Roodt 319, G. Zeeuwe 353, O. Keijser 05, R. Davidson 2—4, J. Middelink 0—38. Goossens en Roodt openen voor CVH. Het gaat echter niet zeer fortuinlijk en op 16 zijn al 4 wickets down. v. Zeeuwe en Whitehead brengen dan eenige verbetering, maar op 41 gaan beiden kort na elkaar uit. D. de Nus en Davidson weten nog een stand op te zetten van ongeveer 40 runs, waarbij de laatste hoofd zakelijk de runs scoort waaronder een enorme 6 recht vooruit op Everard. Op 75 valt echter het laatste wicket en worden de Haarlemmers voor innings ingestuurd. De Vos en Goossens openen; de Vos is snel uit maar Keijser en Goossens weten een twintigtal runs te scoren. We noteeren een mooie 6 van Keijser. Zeeuwe, die hierna inkomt, heeft er nu danig het oog in. Vele mooie slagen komen van zijn bat en hij en Goossens, die keurig staat te verdedigen, brengen CVH in veiligheid. Op 702 voor 2 geeft HBS op. G. Zeeuwe 3 en 38 (6 x 4, 1 x 6); White head 12, R. Davidson 29, G. Goossens 12 n.o., O. Keijser 12. Bowlingcijfers: HBS: R. Luiendjjk 01, R. v. d. Vegt 05 en 01; F. Wunder 322 en 010; J. Everard 541 en 228; C. Hunder 1—3 en 00; P. v. Katwijk 129; G. Taverne 04. De propaganda-vergadering voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen voor Santpoort is ge houden in hotel de Weyman. Nadat de heer de Jong de vergadering had geopend, was het woord aan den heer Michiel- sen, directeur van de Tuinbouwschool te Grootebroek. Zonder zich op het terrein der practische politiek te begeven, gaf deze eenige algemeene wenken, welke vooral in Velsen wel eens extra de aandacht blijken te verdienen! Vooral tegen verheerlijking van personen trok spr. te velde. Maar al te veel, aldus spr., wordt hierbij het gemeenschappelijk belang bij het persoonlijke ten achter gesteld. Door deze verkiezingen zullen wij in staat zijn te laten zien wat voor regeering wij wenschen in Rijk, Staten en Gemeenten. Alle gemoedelijkheid is geweken voor de strakke doorvoering van principes. Zonder prin cipe bestaat geen partij. Nu geheel Europa met politieken, maar vooral socialen ondergang bedreigd wordt, gaat men hervormen. Wil deze hervorming evenwel tot succes voeren, dan zal men moeten beginnen bij het gezin. Ook bij gemeenteraadsverkiezingen gaat het dus om groote katholieke belangen. Hebben wij ons nu reeds zat gegeten van den boom, die in 1789 geplant is? Gaan we de moeizaam bereikte resultaten onzer emancipatie thans weer teniet doen? Wanneer het gaat om behoud van dit erf deel, staan wij allen voor één. Eenheid dóór alles, vóór alles en.... ten koste van alles! Daarom: staat pal, laat u niet verwarren en De tweede dag van het muziekconcours te Midden Beemster had, dank zij het buitenge woon mooie weer, een uitstekend succes. Ex- was heel wat belangstelling gekomen. De uitslag van het concours is als volgt: lste pr. Excelsior, Amsterdam, directeur P. Swager, 59 p. Idem Apollo, Hoorn, directeur Leo Koning, 56!4 p. Idem Crescendo, West- zaan, directeur Ant. de Vries, 55 Vi p. Idem Het Jonge Oosten, Amsterdam, directeur F. van Diepenbeek, met 53 V2 p. Idem Excelsior, Heem stede, directeur R. van 't Hoff, met 53 !4 p. Concertwedstrijd: Derde afdeeling Fanfare. 2e pr. Prinses Juliana, te Purmerland, dir. M. Sanders, met 286 p. Tweede afdeeling Harmonie, lste pr. Onder linge Oefening, te Uitgeest, directeur Ant. de Vries, 297 p. 2e pr. Het Jonge Oosten, Amster dam, directeur F. van Diepenbeek, 267 p. Eerste afdeeling Fanfare: 2e pr. Hou en Trou, Heerhugowaard, directeur J. C. Anderson, 264 punten. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: lste pr. Excelsior, Heemstede, directeur R. van 't Hof, 295 p. Eere-afdeeling Fanfare: Onder Ons, Dirks- horn, dire-cteur A. P. Blauw, 300 p. Superiuere afdeeling Fanfare: lste pr. Cres cendo, Westzaan, directeur Ant. de Vries, 348 p. lste pr. Onderling Genoegen, Krommenie, dir. G. Schaar, 339 p. Superieure afdeeling Hramonie: lste pr. Apollo, Hoorn, directeur Leo Koning, 357 p. lste pr. Excelsior, Amsterdam, dir. P. Swager, 354 p. lste pr. Ons Genoegen, Krommenie, dir. Alb. Meins, 348 p. VEREENIGDE VEILINGEN Invoering van de dagelijksche markt Naar wy vernemen heeft de directie van de Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling besloten, om met ingang van Maandag 24 Juni dagelijks groenten- en aardbeien veilingen te houden. Tijdens de aardbeiencampagne waren de da gelijksche aardbeienveilingen reeds lang in ge bruik, doch de groentenmarkt werd in Bever wijk steeds op Maandag, Woensdag en Vrij dag gehouden. Daarbij zulln nu ook de Dinsdag en Donder dag gevoegd worden, op welke dagen de markt om 3 uur begint, in afwijking met de andere dagen, waarop de veilingen om 12 uur be ginnen. Hiermede doen de vereenigde veilingen we derom een stap naar verdere moderniseering. Wanneer de utinders hieraan medewerken kan de afzet op de binnenlandsche markt be vorderd en de gewone veilingdagen ontlast worden. R.K. Klesvereeniging. Het bestuur der R.K. Kiesvereeniging verzoekt personen, die niet op eigen gelegenheid ter stembus kunnen gaan, hiervan mededeeling te doen, met opgave van naam en adres. Hiertoe zal morgen Zondag in het kerk portaal een brie venbus je aanwezig zijn. Jaarvergadering R. K. Staatsparty De af deeling Haarlemmerliede c. a. der R. K. Staats partij houdt de jaarvergadering Dinsdag 25 Juni des avonds half negen (zomertijd) in het St. Josephsgebouw te Halfweg. Aller opkomst is dringend gewenscht. Verbetering De uitslag van de gemeente raadsverkiezing is door een miszetting onvolle dig gepubliceerd. Uitgebracht werden op lyst 1, vrije lijst, 532 geldige stemmen; gekozen de heeren P. v. 't Veer en K. Kant. Op Lijst 2, Chr.-Hist. 150 geldige stemmen; gekozen geen. Op Lijst 3, S.D.A.P., 447 geldige stemmen: Kiezer zijn is niet alleen een recht, doch ook een plicht. Een strenge plicht! Katholieken mogen alleen stemmen op die partijen, wier beginselen of handelingen geen gevaar opleveren voor de katholieke gedachte en de katholieke kracht. De Vrijheidsbond en de Vrijzinnig-Democraten zijn aanhangers van de liberale leer, die bij herhaling nadrukkelijk door het hoogste kerkelijk gezag is veroordeeld. De Sociaal-Democratische Arbe'derspartij hangt de socialistische levensbeschouwingen aan, waarvan Z. H. de Paus in de jongste encycliek getuigde: een goed katholiek kan niet tevens een waar socialist zijn. De beide protestantsch-Christelijke partijen zijn uit den aard der zaak voor den katholiek niet aangewezen. Een stem op de Katholieke Democratische Partij is een hoon van de fiere gedachte der Katholieke Éénheid. A. J. LIPS, Burgem. Sandbergstraat 32 J. B. DIJKMANS, Oranjeboomstraat 107 J. FELIX, Amsterdamstraat 55 H. HABRAKEN, Anthoniestraat 5 MATTAAR, Ramplaan 19 omtrent de verkiezingen zyn te verkrijgen aan onderstaande adressen: R. WARNARS, Rijksstraatweg 402 G. P. HETEM, Ripperdastraat GEBOUW L. T. B., Zaanenstraat H. KNÖTSCHKE, Kleverlaan 156 J. J. BRINKMAN, Anegang 19 d;e zich op den dag der vex-kiezing voor pro pagandawerk beschikbaar willen stelen, kunnen zich tevens aan bovenstaande adressen opgeven. Verkiezingsbureaux van de R. K. Staatspartij op Woensdag 26 Juni a.s. (afd. Haarlem) Hoofdbureau Gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, telefoon 10049 R. K. Bewaarschool aan den Rijksstraatweg (Oud-Schoten) L. X. B. Bureau, Zaanenstraat 18, telefoon 13383 H. Knötschke, Kleverlaan 157, telefoon 12627 Patronaatsgebouw, Begijnhof Zoetestraat 12 rood (achterkant R.K. Pastorie) St. Jaoabs-Godshuis, Hagestraat 10, telefoon 12001 Jeugd gebouw, Teylerplein Clubgebouw, Westergracht Mattaar, Ramplaan 19, Overveen Vanaf 's morgens 9 uur tot 's namiddags 5 uur zyn op deze verkiezingsbureaux alle ge- xvenschte inlichtingen omtrent de verkiezing voor de leden van den Gemeenteraad te bekomen. gekozen de heeren H. Keesman en P. Greeuw. Op Lijst 4, R.K., 1191 geldige stemmen; ge kozen de heeren J. Opdam, J. A. J. Barnhcm, J. Schuyt, J. Sengers en G. Heyne. Op Lijst 5. gecombineerde lijst van Vrijheids bond en Vrijz.-Dem., 388 geldige stemmen; ge kozen de heeren J. Akkerman en C. Kramer. In totaal zyn uitgebracht 2708 geldige stem men. NAAR HEILOO Zooals onze lezers weten is door de leden van de afdeeling Velsen van den R. K. Volksbond een groot beeld van den St. Willibrordus ge schonken aan de aloude bedevaartplaats Runxputte te Heiloo, van O. L. Vr. ter Nood. Dit beeld zal op Zondag 14 Juli door den oud geestelijken adviseur van den Volksbond, den Zeereerw. Pater Gratianus O.C., van wien de stoot tot dit schoone doel is uitgegaan, worden onthuld. De commissie, welke met de voorbereidende maatregelen is belast, stelt zich voor, dat ge heel katholiek Velsen dien dag in Heiloo aan wezig zal zyn. Daarom heeft zy reeds thans een feestprogramma uitgegeven opdat allen dien dag voor dit grootsch gebeuren vrij zouden houden. Het programma vermeldt een algemeene H. Communie in alle parochiekerken van Vel sen. Daama per extra trein, of per fiets naar Heiloo, waar om 10.30 uur een plechtige H. Mis met assistentie zal worden opgedragen. Ver volgens om half een oefening van den H. Kruisweg en na de pauze te ongeveer drie uur in processie naar het nieuwe beeld, dat dan onthuld wordt. De wyding geschiedt door den geestelijken adviseur van den Kring Velsen- Noord, den Zeereerw. Heer Patsoor J. Schoen maker. Terstond daarop volgt de feestrede van den Zeereerw. Pater Gratianus. Dan volgt de overdracht van het beeld aan het bestuur van O. L. Vr. ter Nood en zal de districtsbestuur der het woord voeren. Bij genoegzame deelneming zal een extra trein rijden van Santpoort (Station) en van IJmuiden. Het parool zij: allen Zondag 14 Juli naar Heiloo. Kath. Kinderuitzending. Ten bate van de katholieke kinderuitzending zal in alle paro chies hier ter plaatse worden gecollecteerd;, om te beginnen, morgen 23 Juni in Driehuis, 30 Juni in IJmuiden-Oost en Velsen-Noord, en 14 Juli in Santpoort. Voor de raadsverkiezing. Personen, dieniet in staat zyn op eigen gelegenheid naar de stembus te gaan, op Woensdag a.s., worden verzocht hiervan mededeeling te doen aan het afdeelings-secretariaat der R.K. Staatsparty, Hoofdstraat 100, Santpoort-Dorp, vóór Dinsdag avond 8 uur. Voor de raadsverkiezing Zieken of personen die niet in staat zijn op eigen gelegenheid naar de stembus, te gaan, worden verzocht hiervan mededeeling te doen vóór Woensdag aan het afdeelings-secretariaat der R.K. Staatspartij en bij mej. C. Konijn, Wijkerstraatweg 151. Voor de Missie De speldjesdag ten bate der Missie, gisteren gehouden, heeft te IJmui den opgebracht 40.66 en te IJmuiden-Oost J 26.16. R. K. Staatspartij Wij maken de R. K. kiezers en kiezeressen van de afd. IJmuiden I erop attent, dat hedenavond in De Witte Bios coop om 8 uur, als spreker voor de gemeente- x-aadsverkiezing zal aanwezig zijn de heer Hans Hermans uit Den Haag. Dinsdagavond te 8 uur heeft er in het patro naatsgebouw in Oost eenzelfde vergadering plaats alwaar als spreker zal optreden de heer C. P. J. Maas, R. K. gemeenteraadslid van Vel sen. Visscherijschool Voor de nieuwe cursussen, die 2 September a.s. beginnen, kan men zich reeds op de school aangeven. De cursussen be staan uit een opleidingscursus voor de Zee en Vischvaart, een cursus voor Scheepsmachinist en een cursus als Motordrijver. Ongeval Zaterdag had de schilder v. d. W., in dienst by de gemeente, het ongeluk van het dak te vallen, waardoor hij ernstig ge wond werd. Na door broeder Van Dam van den dienst „Eerste Hulp bij ongelukken" te zyn verbonden, is het slachtoffer op eigen verzoek overge bracht naar het St. Janziekenhuis aan de Bloemgracht. St. Janziekenhuis en Ziekenfonds Nu, dank zij het tactvol doch vastberaden optreden van het College van Regenten, de vrede met het Ziekenfonds Zaandam weer geteekend is, wordt de vraag geopperd of de leden, die op St. Jan waren ingeschreven en automatisch reeds op het gemeenteziekenhuis waren over geschakeld, nu opnieuw zich voor St. Jan moeten melden. Hierop kan worden medegedeeld, dat dit niet gevorderd wordt. Alle ziekenfondsleden die bij St. Jan te boek stonden te zamen ongeveer een 6000 blyven by St. Jan. Zooals bekend, was het voornaamste be zwaar van St. Jan, dat nxen omtrent de op name boven het gegarandeerde minimum af hankelijk werd gesteld van de belegging in het gemeente-ziekenhuis. Deze bepaling is uit het nieuwe contract vervallen en daarvoor in de plaats is een formule gevonden, waarmee ons ziekenhuisbestuur zich van heelerharte heeft kunnen vereenigen. Het nieuwe contract zal over eenige dagen worden geteekend. Zomerdrukte. De eerste mooie zomer-Zon- dag in het seizoen heeft een uittocht op groote schaal te zien gegeven van stedelingen, die verkoeling zochten aan zee en in de bosschen. Nog nimmer is het langs den provincialen weg zoo druk geweest van Amsterdammers, die per auto, per motor of per fiets het Noorden van Noord-Holland introkken. Ondanks de groote drukte is het gelukkig zonder ongelukken afgeloopen. Alleen ter hoog te van het station, waar de weg een belang rijke wijziging ondergaat, werd een Amsterdam - sche juffrouw door een oneffenheid in 't weg dek uit het zadel gewipt, waardoor zij zich zoo danig bezeerde, dat haar overbrenging naar 't ziekenhuis noodzakelijk was. Onvoorzichtig. Zondagavond had een chauffeur van de autobus, welke op het Kalf reed, de onvoorzichtigheid, met de deur van 't portier open te rijden, waardoor een meisje dat passeerde werd geraakt en vrij ernstig werd gewond. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opge maakt. De memorie van antwoord over het bezuini- gingsontwerp zal, naar het „Vaderland" ver neemt, nog wel even uitblijven, al was ze in concept reeds enkele dagen gereed. Er zijn nog moeilijkheden gerezen. Intusschen zal het uit stel niet lang duren. De memorie van antwooi-d zal o.a. ten aanzien van drie punten concessies bevatten: 1. De machtigingen aan de regeering zullen aanzienlijk woi-den beperkt. 2. Ten aanzien van pensioenen zal een minder harde regeling worden getroffen. 3. De regeling van de kweekelingen by het lager onderwijs zal door een minder krasse re geling worden vervangen. Inzake de berooving te Rotterdam, waarbij een Hagenaar van 11.000zou beroofd zijn, valt nog te melden, dat de politie huiszoeking heeft gedaan in verschillende perceelen, die de man bezocht heeft. Het geld is echter niet te ruggevonden. Een vrouw is voorloopig aange houden, die toegegeven heeft met den man ge sproken te hebben; zij verklaarde echter van het geld niets af te weten. Naar wij vernemen, heeft de Prinses tot haar leedwezen moeten afzien van haar voornemen om de doopplechtigheid te Neuwied bij te wo nen, aangezien de behandelende geneesheer naar aanleiding van de keelontsteking, welke de Prinses gehad heeft, haar groote vermoeie nissen heeft moeten ontraden. Na de openingsrede van den voorzitter kwam in „Bloebollencultuur" aan de orde de vraag, of de algemeene vergadering reeds heden haar meening zou uiten over de wenschelykheid of de saneeringsmaatregelen voor het bloembollen vak na afloop van het plan 1935 voortgezet zouden moeten worden. Nadat de afgevaardigden van Texel en Hille- gom krachtig gepleit hadden, deze wenschelijk- heid nu reeds uit te spreken, stelde de voor zitter de stemming aan de orde. Met 154 tegen 56 stemmen besloot de ver gadering de behandeling in September te doen plaats hebben. De Hooge Raad heeft heden verworpen het beroep van A. v. T. te Utrecht, die wegens overtreding van het uniformverbod ,het dragen van een rood bord) in een optocht der S.D.A.P. is veroordeeld door de rechtbank aldaar tot 4 boete. aan onze propagandisten of men niet in een andere plaats of bij volmacht kan stemmen. Wij meenen goed te doen mede te deelen, dat dit thans onmogelijk is. Ieder Katholiek, die kiezer is en op 1 Jan. 1935 één jaar in de gemeente woont, moet per soonlijk op 26 Juni komen stemmen. Alleen zij, die vóór 1 Jan. 1935 een volmacht tot stemmen in orde hebben laten maken, kunnen hiervan gebruik maken. Bestuur R. K. Prop.-club Gebouw „St. Bavo": R. K. Bevolkingsbu reau 8 uur; Groote propaganda vergadering R.K. Kiesvereeniging half negen. Krelagehuis Alg. Vereeniging van Bloem bollencultuur, half 2. Palace „Stimmen der Liebe" Op het tooneel: 4 Kaeths, Concertharmonica-act, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „De Poolsche Jood", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater „Vaders Eerewoord" 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Herwonnen Levenskracht 8 uur; Jeugd Grafische Bond 8 uur; R. K. Politie half 10 en 4 uur; St. Cae- cilia 8 uur; Rechtskundig Bureau 8 uur. Palace: „Stimmen der Liebe" Op het tooneel: 4 Kaeths, Concertharmonica-act., 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „De Poolsche Jood", 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater: „Vaders Eerewoord", 2.30, 7 en 9.15 uur. Op last van een der voornaamste autoriteiten der gemeente Ossendrecht werd ruim een jaar geleden een onderzoek ingesteld of het al dan niet geoorloofd was aldaar openbare Sacra mentsprocessies te houden, daar men meende uit de archieven der St. Gertrudisparochie te kunnen bewijzen, dat zulks wel geoorloofd was. Het resultaat van het onderzoek bevestigde dit. Als gevolg hiervan werd Zondag weer een openbare Sacramentsprocessie gehouden onder de belangstelling en deelname van een enorm groot aantal geloovigen. Ook uit de plaatsen uit de omgeving waren zeer velen opgekomen, om van hun medeleven te getuigen. De verschillende deelnemende R.K. vereenigingen droegen hun vaandels en banie ren mede in de processie. De processie duurde ongeveer veertig minuten. Het Hoogwaardig Generalaat der Paters Augustijnen te Rome verleende den titel van Lector in de Philosophie aan den zeereerw. pater Ph. F. L. Esser O.E.S.A. Prior Conv. en den weleerw. pater Gr. J. ter Haar O.E.SA., Conrector van het R. K. Lyceum te Haarlem. De N.V. Hanzebank (in liquidatie) instelling van „De Hanze" in het bisdom Haarlem, zal een algemeene vergadering houden op Vrij dag 28 Juni, des middags om 2 uur in het ge bouw „Amicitia", Westeinde te 's-Grvaenhage. De vergadering is voorgeschreven in artikel 27 der statuten. De door de directie overgelegde balans en verlies- en winstrekening sluiten met een sal do verlies van f 2258 08, waarbij geen rekening is gehouden met het verlies op debiteuren ad f 1937.19 en geen rente is berekend op credi teuren. De Raad van Commissarissen stelt voor de balans- en verlies- en winstrekening, overeen komstig het uitgebrachte prae-advies goed te keuren. Ingevolge art. 18 der statuten moet de ver kiezing plaats hebben van twee commissaris sen. Aan de beurt van aftreding zijn de hee ren G. Dekker en P. W. van Niekerk. Uit de balans blijkt, dat bij de zes uitkeerin- gen die hebben plaats gehad, nog over een be drag van ruim f 16000 niet is beschikt, n.l. resp. f 1988.37, f 2018.53, f 2057.66, f 2597.10, f 3341.46, en f 4434.46. van de Maandag aan den Rjjksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: Neptunus 85 manden f 1200.—, En Avant IJm. 8, 420 manden r 2500, Ommering 475 manden f 2700.—. Loggers IJm. 204 280.—, Sch. 201 f 420.—, 177 290.—, KW 108 300.—, KW 154 230.—, KW 40 400.—, KW 89 480.— KW 175 320.—, KW 1°- 270.—, KW 75 120.—, KW 51 490.—, KW 1°? 380.—, KW 60 300—, KW 24 300.— 350.—, KW 46 290.—, KW 104 390.- 220.—, KW 135 320.—, KW 42 470.- 280.—, KW 134 230.—, KW 161 700.—, 340.—, KW 69 530.—, KW 86 400.- 350.—, KW 34 480.—. KW H4 KW 95 KW 15® KW l4? KW 19 IJMUIDEN, 24 Juni Ryksvischafslag JT Tarbot per kg. 0.52 tot 0.30, tong per kg. 0 tot 0.34, zetschol per 50 kg. 18.kleine scn per 50 kg. 17— tot 3.80, schar per 50 kg^4^ klein® tot 2.40, pieterman en poon per 50 kg. 4.10 3.30, middel schelvisch per 50 kg. 13.50, middel schelvisch per 50 kg. 14.tot '-70- kleine schelvisch per 50 kg. 8.tot 4.20, ka jauw per 125 kg. 46.tot 23.gullen Peln kg. 16.— tot 5.50, leng per stuk 1.70 tot u- wijting per 50 kg. 4.50 tot 3.koolvisch stuk 0.70, makreel per 50 kg. 9.— tot 3.50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2