De weggeld-rots in Brabant New-Yorksche Beurs DINSDAG 25 JUNI 1935 Heiligschennende in braak bij Brussel Sacramentsprocessies Botsing te Doornik Aardschokken in Indië Na den filmbrand Zes ministers naar Maastricht Auto omgeslagen Hongaarsche team voor den Olympischen dag De daders spoorloos verdwenen In het Rijnland Fascisten tegen socialisten Instortingen nabij Makassar Uitbarsting van den Doekono Een gedenkteeken op het kerkhof te Hilversum Bij de overdracht van het nieuwe G ouvernementsgebouw De negen inzittenden lichtgewond KAMERS VAN KOOPHANDEL Het voorstel wordt teruggenomen MUSSERT MAG WEL EEN TOURNEE MAKEN POSTPAKKET GESTOLEN LANDSTORMDAG IN ZUID HOLLAND MAN VERDRONKEN Bij het zwemmen in den Krommen Rijn Er komt beweging in! Vacantie- kaarten tegen half tarief De „Hertog Hendrik" naar de fjorden Consulaire dienst VOETBAL Van Run speelt bij Neder land mee Stemming vast, daarna ver toonden de koersen eenige schommeling, tegen het slot had aanbod de overhand Jongen vermist WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 24 Jun! MARKTNIEUWS FAILLISSEMENTEN Notarieel examen R.K. Universiteit Examen L.O. Lichamelijke Oefening M.O. Staatsexamen Apothekersassistent Archief ambtenaar Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 24 Juni: Zondagnacht is in de H. Hartbasiliek te Koe- kelberg by Brussel een heiligschennende dief- fcta] gepleegd. Drie weken geleden was de basiliek op plech tige wijze door de Belgische bisschoppen in gewijd. De dieven hebben het tabernakel opengebro ken en de H. Hostiën uit de ciborie, welke een waarde had van 5000 frs., over het altaar ge worpen. De ciborie, de custode en eenige gou den kerksieraden hebben de dieven meege nomen. De groote offerblokken voor den verderen opbouw van de basiliek waren opengebroken, doch de dieven hebben hieruit niets kunnen stelen, daar de blokken Zaterdag geleegd waren en de inhoud naar de pastorie van de basiliek overgebracht. Ket onderzoek heeft nog niets opgeleverd en Van de dieven is nog geen spoor gevonden. Er zal een plechtig eerherstel worden ge bracht voor deze heiligschennis. Zondag werden in het Nederrijngebied de openbare Sacramentsprocessies gehouden, die in de dorpen trekken langs de akkers en door de tuinen, welke versierd zyn met geel-witte en blauw-witte vaantjes en voorjaarsgroen. Meer dan ooit toonde de katholieke landeljjke bevol king groote devotie voor dit vrome gebruik. Duizenden volgden het Allerheiligste door de velden. In de stad Kleef werd heden de traditio- neele Frohleichnams-processie gehouden. De straten waarlangs de Sacraments-omgang trok waren met vlaggen en groen getooid, terwijl op hoofdpunten van de stad aanbiddingsaltaren waren opgericht, vanwaar de zegen met het Allerheiligste aan de duizenden devotiegangers werd gegeven. Namen vroeger het garnizoen en de officieele autoriteiten aan de processie deel, ditmaal hielden zich de officieele personen, op weinige uitzonderingen na, afwezig. De proces sie kon zonder eenige stagnatie plaats hebben. Tallooze katholieken uit Nijmegen en verre om geving begaven zich per fiets of per tram naar de stad Kleef en woonden de plechtigheid by. Aan de grens ondervonden ze niet de geringste moeilijkheden. Te Doornik in België is het Zondag tot ern stige botsingen gekomen naar aanleiding van een demonstratie van jonge leden van het fas cistische Nationale Legioen, die cri inwijding van een vereenigingsgebouw bijwoonden. Bij een botsing met jeugdige socialisten op de Groote Markt werden twee socialisten gewond. Toen de fascisten in de Lakenhal bijeen waren, poogden ongeveer honderd socialisten de zaal binnen te dringen, hetgeen echter door de po litie werd verhinderd. In verband met den emstigen aard der rel letjes liet de burgemeester de gendarmerie in grijpen, die de Groote Markt afzette. Boven dien werden samenscholingen van meer dan vijf personen verboden. In den loop van den avond is het aantal ge wonden gestegen tot acht. Vier personen waren zoo ernstig gekwetst, dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. MAKASSAR, 24 Juni. (Aneta.). Zaterdag nacht te 11 uur 43 Java-tyd werd hier een vrij ernstige aardschok waargenomen, welke twee minuten aanhield. Alles rammelde, ook de bed den in de huizen. In sommige huizen zijn de muren gescheurd; er hadden echter geen onge lukken plaats. De schokken herhaalden zich regelmatig, doch met minder hevigheid, nog zes malen daarna, waarvan de laatste hedenmorgen om vier uur werd geconstateerd. Naar verluidt zijn te Bonthain eenige huizen ingestort o.a. de woning van den assistent-resi dent. BANDOENG, 24 Juni. (Aneta.). Van den gezaghebber van Tobelo in Noord-Halmaheira is bericht ontvangen dat hij voor een onderzoek van den vulkaan Doekono derwaarts is vertrok ken. Van dezen vulkaan werd een onafgebroken eruptieve werking geconstateerd; er hadden aschregens plaats, welke gepaard gingen met zwaar gerommel en dikke rookkolommen. ondiep is. De bedding van den Krommen Rijn heeft hier echter vele verraderlijk diepe kuilen en in een dezer gaten is de man op een gege ven oogenblik weggezakt. Ofschoon onmiddelijk reddingspogingen in het werk werden gesteld, mocht het niet ge lukken hem nog levend op het droge te bren gen. W. was gehuwd en laat een vrouw en een kindje achter. Op zeer eenvoudige wijze is Zaterdag het ge denkteeken op de grafjes der dne meisjes, die bij den filmbrand te Hilversum het leven liéten, aan de familie overgedragen. Het gedenkteeken kenmerkt den eenvoud van den door God opgeroepen kinderzielen. Schoone bloemen omlijsten het. Velen zullen in deze dagen even naar het R. K. Kerkhof aan den Boschdrift te Hilver sum gaan om nog even met de gedachten in het verleden te vertoeven. Volgens de ,.Limb. Koerier" zal ook de minis ter van Waterstaat, ir. van Lidth de Jeude, Maandag 1 Juli te Maastricht aanwezig zijn bij' de overdracht en de officieele ingebruikneming van het nieuwe gouvernementsgebouw voor Limburg. Behalve de heer van Lidth de Jeude komen, naar men weet: de voorzitter van den Raad van Ministers en minister van Koloniën, dr. H. Colijn, de ministers van Financiën, mr. Oud, van Binnenlandsche Zaken, mr. de Wilde, van Defensie, dr. Deckers, en van Economische Za ken, dr. ir. Gelissen, zoodat niet minder dan zes leden van het Kabinet op dien dag in de hoofd stad van Limburg aanwezig zullen zijn. Maandagavond omstreeks half acht reed een luxe wagen met negen personen over den Leyenschenweg te Bilthoven met een snelle vaart in de richting Utrecht. Op den hoek van genoemden weg en Bran- denburgerweg, waar de vaart niet verminderd werd, sprong een achterband. De auto- draaide tweemaal in het rond en sloeg daarna om. Dr. van Schaik, die per auto achter hen aanreed, verleende geneeskundige hulp, daar alle negen inzittenden verwondingen hadden opgeloopen. De auto werd zwaar beschadigd. Naar de „Limb. Koerier" verneemt, zal het voorstel om de jaarlijksche bijdragen, verschul digd door de ingeschrevenen in het Handels register aanzienlijk te verlagen, tengevolge waarvan een groot aantal Kamers van Koop handel zou moeten worden opgeheven, uit het ontwerp van wet tot verlaging der Openbare uit gaven worden gelicht. De Regeering blijkt bij nader inzien van mee ning te zijn, dat de handels- en industrie-ón dernemingen, welke de lasten van het Handels register en van de Kamers van Koophandel hebben te dragen, zich hierover moeten kunnen uitspreken voordat in dezen een definitief voor stel kan worden gedaan. Bovendien dient men, vóór de reorganisatie der Kamers tot stand komt, rekening er mede te houden, dat de K. v. K .wellicht een belang rijke, nieuwe functie kunnen krijgen bij de cor poratieve ordening, die ook in ons land komen de is. BATAVIA, 24 Juni (Aneta). Ir. Mussert. de leider van de N.S.B., vroeg telegrafisch aan de Indische Regeering of er bezwaar zou be staan dat hij een tournee door Ned.-Indië maakt. In antwoord hierop werd hem medegedeeld, dat hiertegen geen bezwaar bestaat. BATAVIA, 24 Juni (Aneta). Bij de lossing van postzakken, aangebracht door de „Ophir", bleek, dat een der zakken was opengesneden. Een postpakket uit Londen afgezonden, wordt vermist. De waarde van het verdwenen pakket en de dader(s) zijn niet bekend. Op het Koninklijk Landgoed „Raaphorst" bij Wassenaar heeft de B. V. L. Zuid-Holland- West Zaterdagmiddag een landdag gehouden. Ruim 60 afdeelingen waren vertegenwoordigd. Tot de autoriteiten, die den landdag met hun tegenwoordigheid opluisterden, behoorden o.m. H. H. Exc. minister Deckers en minister de Wilde, voorts kolonel Spronkers, adjudant in buitengew. dienst van H. M. de Koningin, ba ron Schimmelpenninck v. d. Oye, opper-jacht- e ie es ter van H. M. de Koningin, gen. Duymaer var. Twist, luitenant generaal Weber en een groot aantal burgemeesters uit naburige ge meenten. De heer L. G. Royaards, voorzitter van de Gew. Landstormcommissie sprak een openings woord, dat hij in het bijzonder richtte tot de autoriteiten. Het défilé werd geopend door een tank- en pantserwagen en het Kon. erkende vaandel met vaandelwacht. Daarna volgde een com pagnie res. officieren en dan 5 complete batal- lons landstormers. De Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van den kapelmeester, kapitein Walter Boer zorgde voor défileermuziek. Minister De Wilde sprak in een rede zijn erkentelijkheid uit, en zeide gaarne een B.V.L.- bijeenkomst te bezoeken, omdat daar heerscht een geest van kameraadschap, van hechte trouw aan Vorstin en Vaderland. Dankbaar is de Re- geering voor het bestaan van dit instituut, waarop zij staat kan maken. Majoor Boots, commandant van Zuid-Holland-West reikte vervolgens prijzen uit voor de afdeelingen die met het grootste aantal leden waren opgeko men. Onder de gemeente Bunnik was Maandagmid dag de 21-Jarige W. v. V. uit Utrecht met eenige kameraden aan het zwemmen. W., die niet goed zwemmen kon, dacht aan geen gevaar, daar het water daar ter plaatse Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant heb ben thans bij de Provinciale Staten een voor stel ingediend tot invoering van de drie-maand- sche weggeldkaarten voor de provinciale we gen, welke alleen geldig zijn voor de maanden Juli, Augustus en September, zgn. vacantie- maanden. De prijs van een weggeldkaart bedraagt voor een fiets f2.50 per jaar. Voor deze vacantie- kaarten stellen Gedeputeerden voor, den prijs te bepalen op f 1.25. Bij de bespreking van het prae-advies op het voorstel-Janssens in de Staten-vergadering van 17 Januari welk voorstel inhield de invoe ring van viermaands-kaarten voor de zomer maanden bleken Gedeputeerden er eigenlijk niet zoo heel veel voor te voelen. Een bezwaar was, zooals Gedeputeerden had den betoogd, dat men geen sprong in het duister kon doen ten aanzien van de financieele resultaten van den nieuwen maatregel. Daarvoor zou dan een soort volkstelling moe ten worden gehouden door de Belastingadmi nistratie! In het algemeen waren Gedeputeerden nogal zwaar op de hand en de Staten waren daarover niet bijster te spreken. En de Gedeputeerde van Rijen, die in den voorzitterszetel zat, zegde tenslotte een spoedig onderzoek toe. En ziet: thans wagen ook Gedeputeerden den sprong in het duister! De Rijksbelastingsadministratie bleek het veel te druk te hebben voor een volkstelling in Brabant en Gedeputeerden willen het er dan zoo maar op wagen. Een viermaands-kaart achten zij te lang, omdat, zooals zij betoogen, het te verwachten is, dat een zeer groot deel van bpn, die thans f2.50 betalen over een vol jaar, over zou gaan naar deze viermaandskaarten, die immers on geveer het heele „gunstige seizoen" zouden gel den. Dit gevaar achten zij niet, of althans in veel mindere mate, aanwezig bij de invoering van driemaandskaarten. Er is dan een veel grootere kans, dat het aangeduide verlies van koopers van kaarten a f2.50 betrekkelijk ge ring zal zijn en voor een aanmerkelijk deel zal worden goedgemaakt door de aanwinst van nieuwe koopers a f 1.25. Om dezelfde reden meenen zij, dat de overgang van de duurdere kaarten naar de goedkoopere moet worden be perkt door het verschil in prijs niet te groot te doen zijn en de goedkoopere kaarten niet voor minder dan f 1.25 verkrijgbaar te stePen Zooals dus blijkt, zijn Gedeputeerden nog erg voorzichtig. Een kwart jaar voor den halven jaarprijs! Maar wat van beteekenis is, dat is, dat in de tot heden onbeweeglijke rots van het weggeld een beetje beweging is gekomen. Het duurt lang eer in zware dingen beweging komt, maar a 1 s zij eenmaal bewegen, staan ze ook niet zoo maar stil en wellicht beleeft de socialistische heer Jansen, die een verschrikke lijk tegenstander van het Brabantsche weggeld is, aan deze geschiedenis nog eens vreugde volle dagen. Aan den katholieken heer Janssens komt de eer toe, dat hy de eerste is geweest, die het plekje op de rots heeft gevonden, waar er met stevig duwen wat beweging in te krijgen was. Dit voorstel van Gedeputeerden zal er in ieder geval met vlag en wimpei doorgaan, al zijn er natuurlijk amendementen te verwachten met de bedoeling de vacantiekaarten een beetje langer te laten duren voor wat minder geld. Hoofdzaak is, dat er aan het starre vasthou den door Gedeputeerden aan de bestaande ver ordening een eind is gekomen. In de toelichting op het voorstel zeggen Ge deputeerden nog, dat de vacantiekaarten spe ciaal ten goede zullen komen aan de groote ge zinnen. Wij hebben uit het betoog echter niet kun nen begrijpen, wat nu wel de speciale voordeelen van de voorgestelde regeling voor het groote gezin zijn, daar voor het groote gezin spe ciaal niets bijzonders is gedaan. Het wordt echter duidelijk, wat de bedoeling is, als we verder lezen, dat Gedeputeerden af wijzend staan tegenover afzonderlijke kaarten voor jeugdige personen en wel, omdat afdoende contröle op het richtige gebruik van deze kaar ten niet wel mogelijk zou zijn. Tenslotte deelen Ged. Staten mee, dat het de bedoeling is de regeling bij wijze van proef in te voeren in het dienstjaar 1936—1937, zoo dat dit seizoen de Brabantsche vacantiefietsers voor de provinciale wegen nog het volle pond moeten betalen. In ieder geval is er al iets gewonnen. Hr. Ms. „Hertog Hendrik", onder bevel van den kapitein ter zee J. T. Fiirstner, is Maan dagmiddag van Nieuwediep vertrokken voor een óefenreis naar de Noorsche fjorden. Het getuigschrift van bekwaamheid om te worden aangesteld tot aspirant-vice-consul is uitgereikt aan de heeren mr. J. H. Cramwinc- kel, mr. A. Furnee en mr. H. S. Hallo. Het Hongaarsche professionalteam, dat op Zondag 30 Juni as. in het Stadion te Amster dam ter gelegenheid van den Olympischen Dag tegen het Nederlandsche Bondselftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Vaghy (Kispest). Achter: Vago (Bocskai) en Sternberg (Uj pest). Midden: Bomasyi (Ujpest), Szucs (Ujpest) en Palotas (Bocskai). Voor: Markos (Bocskai), Vincze (Ujpest), Nemes (Kispest), Mester (Szeged) en Steiner (Kispest). Dit elftal bestaat uit negen internationals, terwijl de beide anderen reeds voor het Boeda- pester team uitkwamen. De spelers van Hun- garia en Ferencvaros waren niet beschikbaar in verband met het feit, dat Zondag a.s. de halve finales voor de Mitropacup worden ge speeld. In het Bondselftal zijn twee wijzigingen ge komen. In de eerste plaats is de N.A.C.-er van der Linden niet voldoende van een ziekte her steld om a.s. Zondag te spelen. Voor hem valt van Run in, een aanzienlijke versterking dus. Daar voorts, zooals men weet, van Gelder met Xerxes op tournee in Noorwegen is, moest voor hem naar een plaatsverbanger worden ge zocht. Mulders van Ajax zal nu uitkomen en 't Bondselftal is thans als volgt samengesteld: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: van Run (P.S.V.) en Caldenhoven (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feyenoord), van Houtum (LONGA) en van Heel (Feyenoord). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), van der Boor (O.D.S.), Bakhuys (ZA.C.), Smit (Haarlem) en Mulders (Ajax), NEW-YORK, 24 Juni (Part.) De beurs open de vast, waarna een reactie intrad. Het slot kwam óp plm- de laagste prijzen. Na de scherpe koersstijging, die aan het einde van de vorige week doorzette, was de stemming heden opnieuw aan den vasten kant, hoewel de koersverbetering meerendeels binnen nauwe grenzen bleef. Het maandbericht van de Federal Reserve Board, dat een algemeene ver betering van de situatie in het bedrijfsleven meldde, liet niet na de aandacht te trekken. Overigens werd de stemming gunstig beïnvloed door de groeiende overtuiging, dat het belas tingplan van Roosevelt op de lange baan zal worden geschoven, daar het niet mogelijk zal blijken het in de huidige zitting van het Con gres te behandelen. Tenslotte wordt er in finan cieele kringen op gewezen, dat de geweldige toeneming van de goudvoorraden en van de bankreserves een verdere daling van de geld markt moet veroorzaken, hetgeen niet zal na laten de vraag naar dividend-afwerpende aan- deelen te stimuleeren. Automobielwaarden lagen vast, speciaal General Motors, die 2 punten avanceerden. Staalwaarden zetten prijshou dend in, doch vertoonden in het verloop eenige reactie. Opnieuw is de bedrijvigheid terugge- loopen en wel van 38.3 pCt. tot 37.6 pCt. vol gens het Amer. Iron Steel Institute. Spoor wegwaarden lagen meerendeels vaster, doch de koersverschillen waren beperkt tot fracties. Ook koperfondsen gaven geen verschillen van be teekenis te zien, evenmin als petroleumaan- deelen. Warenhuisfondsen handhaafden zich omstreeks de slotkoersen van Zaterdag. Voor public-utilities bleef de vaste stemming be staan, daar men verwacht, dat het Huis van Afgevaardigden zoodanige wijziging in de public-utilitywet zal aanbrengen, dat het be ruchte „doodvonnis" voor de holdingmaat schappijen zal verdwijnen. Chemische fondsen bleven op peil. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen konden hier en daar een kleinigheid verbeteren. American Can hadden van winstnemingen te lijden en moesten onge veer 3 punten prijsgeven. Hierna volgde echter weer een herstel, waarbij 2 punten werden in gehaald. Tabaksaandeelen bleven op peil; de mededeeling, dat de prijzenoorlog is geëindigd en dat de prijzen spoedig weer tot het oude niveau zullen worden verhoogd, oefende thans geen invloed op de stemming meer uit. Men vreest, dat het verbruik daardoor zal terug loopen. In het verdere beursverloop kreeg het aan bod weer de overhand. American Can vielen weer tot het laagste punt van den dag terug. Ook chemische waarden moesten het ontgel den, evenals mijnen en diverse tabakken. Public- utilities en luchtvaartwaarden waren fractio- neel lager. Automobiel, en warenhuiswaarden lagen verdeeld in de markt. Kunstzijdewaarden waren goed prijshoudend. De overige afdeelin gen gaven geen noemenswaardige voor- of na- deelige verschillen te zien. Ook tegen het slot hield de verkoopdruk aan en verliezen van 1 pCt. a 3 pCt. moesten voor Amer. Tel. Tel., American Can, Air Reduction, Allied Chemical, Du Pont de Nemours, Amer. Tobacco, Eastman Kodak, U.S. Smelting en Mc Intyre worden op- geteekend. Van de spoorwegwaarden noteerden Norfolk Western 1 punt hooger. De omzetten bedroegen 1.120.000 shares. Slotkoersen Juni 24 22 21 23% 23% 23% 501/s 50% 50 39 38% 38% 5% 57/8 5% 43 42% 42 10% 10% 10% 13% 13% 13% 187/8 19% 187/g 101/8 10% 10% 16 16 16 49% 487/g 4öM 10% 10% 10% 106 105% 105% 137/s 14% 14% 41/8 37/8 3% 7% 12% 13 12% 337/g 34% 33% 1% 1% IV* 531/8 527/8 52% 63% 64% 63% Allied Chemical 153 154]^ 1537/, American Can Co! 141 144 J4 j American Car. Foundry 16% 17% 16% American Smelting Ref. 421/4 42% 41% American Tel. Tel. 127% 128% 1277/g American Tobacco B. 921/4 93% 91% American Waterworks 13 13% Anaconda Copper 15 15Vs 14% Ass. Gaa Electr. Co. Atchison Topeka 4 7 47% 4 7 Baltimore Ohio 12 12% 12Vs Bethlehem Steel Co. 261/2 27V4 263/4 Canadian Pacific 10% 10% 10% Case Treshing 56I/g S6i^ 56 Chase National B. 243/4 241/a 24% Chesapeake Ohio 435/s 44 437^ Chicago Milwaukee pref 1% 1% 1% Chicago Rock IsL 3/4 1% ll/g Chrysler Motor 49% 50% 50% Cities Service 17/g 1% Consol Gas of N.Y. 26% 25253/4 Continental Oil 21% 21% 21% 7 Dawesleening 37% 36 36% 5(4 Youngleening 25% 25 25 Delaware Hudson 31% 31% Dupont de Nemours 104 105 104 Eastman Kodak 145 146 1/4 146% El. Bond Sh. Co. 81/g 8% 8% General Electric 26% 26% 26% General Gas El. cl. A General Motors 33% 32% 32% Great Northern 20% 21 21Vg Hudson Motors 8 8 Illinois Central 14% 15 14% International Harvester 45% 45 45 International Nickel 277/g 277/g 2/7/g International Tel. Tel. 1(1% 10% 10% Kennecott Copper 18% I8V4 18 Koninklijke Olie 41% 40% 40% Mc.Keesport Tin PI. A. 112 /2 115 1 (3j/4 Miss. Kansas Texas 3 /g 3% 3% Missouri Pacific 1% 1% 1% Idem pref. 1% 1% Montgomery Ward 28 /g 27% National Cash Reg. Col 17% 17% 16% National City Bank 23 /2 23 23 NationalDairy prod.G.A. 16 A 16% National Steel |9% 49 U 49 New York Central J? A /g 18 Nord American Co. yl] I7t Norfolk Western 1/4 110 Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-JerSey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Córp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric Woolworth Building c exaiv a ex claim I gedaan en laten. Dit zyn gectane slotkoersen, geen bied. (slot) koersen. t ex coupon bieden Door v. d. W., wonende Binnen Dungenstraat te Helmond, is by de gemeentepolitie aangifte gedaan dat zijn zoontje van acht Jaar Zondag middag om half twee van huis is gegaan en tct heden nog niet is teruggekeerd. Pogingen, door de politie in het werk gesteld om hem te vinden, bleven tot nu toe vruchte loos. NEW-YORK, 24 Juni 24 Juni 22 Juni 24 Juni 22 Jun Brussel 16.91 16.94 Oslo 24.90 24.82% Rome 8.291/4 g.26% A'dam 68.31 68.07 Madrid 13.75 13.72 Londen 4.95 4.94 Bern 32.83% 32.74 Parijs 6.64 6.617/s Weenen 18.98 Berlijn 40.42 40.35 NEW-YORK. 24 Juni 24 Juni 22 Juni Suiker Juli 2.34-35 2.33-34 Jan. 2.32 2.32 Sept. 2.39-41 2.40-41' Mrt. Dec. 2.47-48 2.46-48 CtCuba 3.30 3.28 Suiker (nieuw contract) slot Juli 2.35-36 2 31-32 Deo. 2.17-19 2.19-20 Sept. 2.37-38 2.37-38 Jan. 2.19-21 2.22-23 Mei 2.40-41 2.40-42 Mel 2.24-25 2.26-28 Rubber Standaard Juli 12.48 12.52 Dec. 12.86 12.88 Sept. 12.62 12.66: Jan. 12.89 12.97 Oct. 12.72 12.73 Mrt. 13.07 13.08 Mei 13.21 13.24 Koffie (Rio) (Santos) Juli 4.98 5.03 Juli 7.59 7.48 Sept. 5.13 5.12 Sept. 7.68 7.57 Dec. 5.27 5.19 Dec. 7.77 7.63 Mrc. 5.32 5.25 Mrt. 7.82 7.65 Mei 5.36 5.31 Mei 7.86 7.69 Tin Loco 51.00 50.95 Juli 50.80 50.75 Katoen Loco 11.90 11.85 Dec. 11.25-26 11.31 Juli 11.53-54 11.50 Jan. 11.25-27 11.32 Aug. 11.42 11.41 Febr. 11.27 11.35 Sept. 11.32 11.32 Mrt. 11.28 11.38 Oct. 11.22 11.23 April 11.31 11.41 Nov. 11.23 11.24 Mei 11.34 11.44 Suiker, Rubber en Koffie gesloten. Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco 24 Juni 22 Juni Tarwe Juli 79%-% 80%-Vi Sept. 80%-% 80%-% Dec. 82%-% 83-827/g 91% 921/é 100 lOO3/, CHICAGO, 24 Juni 24 Juni 22 Juni Haver Juli 35% 35% Sept. 32% 327/g Dec. 34% 34% Mais Juli 81% Sept. 7 o% Dec. 641/8 Reuzel Loco 13.621/2 Juli 13.40 Sept. 13.30 Oct. 13.071/2 Dec. 12.30 81% 751/8 63 13.45 13.40 13.12% 13.171/2 Rogge JUll 46 Sept. 467/g Dec. 50% 46 47% 50% Dulutb Lijnzaad Juli 1.55 Sept. 1.55 1.55 1.55 24 Juni 22 Juni Tarwe Juli 817/g Aug. 82% Rogge Juli 407/g Oct. 431/g 821/g 827/g 41% 431/2 WINNIPEG, 24 Juni 24 Juni 22 juni Gerst Juli 391/s 39% Oct. 391/4 39% Lijnzaad Juli 1.22 1.22% Aug. 1.19 1.18 Haver Juli 39% 391/2 Oct. o4 34% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 24 Juni. Tarwe. Juli 5.4, Oct. 5.4, Dec. 5.4. Maart 5.3%. BINNENLANDSCH EHAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 22 Juni: Spes Salutis, m.s„ Londen; Geziena, m.s., idem; Jagersfontein, ms, Hamburg; Calypso, s. Middl. Zee; Joiiy Nights, m.s., Mistley; Kortenaer, m.s., R'dam (voor Wormerveer). 23 Juni: Maaskerk, s., W.-Afnka Ariadne, s., Kopenhagen; Boskoop, s., Antwerpen); Thor 11- lea, s., W.-Afrika; Winha, s. Leningrad (voor Velsen); Antie, mts.. Londen; Merel, s. idem; Ca- ribia, m.s., Hamburg (blijft te IJ muiden); Rabe, s Dundee (voor Velsen); Solheim, tank, Cura cao- Saleier, s. Java; Crynssen, s. Hamburg; Ala crity, s.. Newcastle; Venus, s. Hamburg; Theano, s. Fowey; Brunla s. Oslo; Vliestroom, s. Huil; Rhein s., Hamburg. 24 Juni: Lingestroom. s., Bristol; Johan van Oldenbarne^lt, m.s., Wight; Ask, s., Stockholm (voor Velsen); Bowling, s. Leith; Skoger, s„ Kragerö (voor de visschershaven). Vertrokken 22 Juni: Jagersfontein, m.s., Z.- Afrika. 23 Juni: Caribia, m.s., W.-Indië. Aangekomen 24 Juni: Colombia, s., W.-Indie. Aangekomen 24 Juni, Flandria (Zweed), s„ Gothenburg. AMSTERDAM. Aangekomen 22 Juni: Annie, Zaandam, bunkeren. Vugthaven, Salomon's Kust- vaartbedrijf; Spes Salutis, Londen, bananen Han- delkade, idem; Geziena,. Londen, bananen, Han delskade, idem; Calypso, Middl. Zee stukgoed, Su- rinamekade. Verg. Cargadorskantoor; Jolly Nights, Mistley, ledig, Zoutkeetsgracht, Abeca, 23 Juni: Maaskerk, W.-Afrika, stukgoed, Han delskade, Holland-Afrika Lijn; Ariadne, Kopen hagen, stukgoed, Levantkade. Verg. Cargadoors kantoor; Boskoop. Antwerpen, stukgoed, Surina- meka.de, Vrachtmail; Munster, Emden, stukgoed, Handelskade, Wm. H. Muller Co; Helene, Me mel hout, Touthaven, Salomon's Kustvaartbe- drijf; Thornlea, W.-Afrika. stukgoed, Javakade, Wambérsie Zn.; Merel, Londen, stukgoed, Handelskade. General Steam Transport Cy; Sa leier, Java, stukgoed, Sunratrakade, Mij. Neder land; Crynssen. Hamburg, stukgoed, Suriname- kade, Vrachtmail; Solheim, Curacao, stookolie. Steiger Baafsche Petroleum Mij., Ruys Co.; Alacrity, Newcastle, steenkolen, J. P. Coenhaven. Ned. Steenk. Handel Mij.; Venus, Hamburg, stuk goed, Sumatrskade, Verg. Cargadoorskantoor; Brunla, Oslo, stukgoed. Handelskade, idem; Vlie stroom, Hull, stukgoed, Handelckade, Holl. Stoomb. Mij. 24 Juni: Rhein. Hamburg, stukgoed. De Ruy- terkade, Van Es van Ommeren; Lingestroom, Bristol, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.: Johan van Oldenbarnevelt, Wight, toeristen, Javakade, Mij. Nederland; Bowling. Leith, stuk goed en steenkolen, Zeeburgerkade, Verg. Carga doorskantoor; Colombia, W.-Indië, stukgoed, Su- rinamekade, Vrachtmall. Aangekomen 24 Juni: Jupiter, m.s., Keulen, repareererr. Werf Kromhout; Flandria (Zw.ed), Gothenburg, stukgoed, Zeeburgajrkade, Verg. Cargadoorskantoor; Ask, Stockholm laatst Vel sen, sutkgoed, Zeeburgerkade, idem. MIJ. NEDERLAND POELAU TELLO, 24 Juni van Vlaardingen te Hamburg. JAVA-NEW YORK LIJN SALAWATI, 22 Juni van Batavia n. New-York. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN MANOERAN, 22 Juni van Beira naar Neder land. voor reparatie van de motorschade. ROTT. LLOYD KOTA AGOENG, 22 Juni van Batavia n. R'dam KOTA NOPAN, 23 Juni van Batavia te Soera- baja. KOTA BAROE, thuisreis, pass. 23 Juni n.m. 11 uur Perim. KOTA TJANDI, uitreis, pass. 24 Juni Flnisterre. INDRAPOERA, thuisreis, pass. 24 Juni Kaap Guardefui. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKALIJN BOSCHFONTEIN, 23 Juni van Lorenzo Mar ques te Beira; vertrekt 26 Juni naar Mozam bique. HOLLAND-O. AZIE LIJN MEERKERK, uitreis, 23 Juni te Colombo. MIJ. OCEAAN PHRONTIS, 23 Juni van Amst. te Batavia. DIVERSE SCHEPEN TROMPENBERG, Kemi naar Westzaan, pass; 24 Juni Elseneur. HILVERSUM, 23 Juni van Archangel naar IJmuiden v.o. WOLSUM, 22 Juni van Cork naar Ardrossan. TUVA, 23 Juni van B.-Aires naar Rosario. COLYTTO, 22 Juni van Santos te B.-Aires. LETO, 22 Juni van Santiago de Cuba te Cien- fuegos. THEMISTO, 23 Juni van Montreal te Port Al fred. TRITO, 24 Juni van R'dam te Dublin. EMMAPLEIN, 24 Juni n.m. 10 uur van Narvik; te Rotterdam verw. ALPHARD, Rosario naar Southampton, 23 Juni van Las Palmas. ALHENA; Rotterdam naar B.-Aires, pass. 23 Juni Dungeness. SCHIELAND, 23 Juni van Hamburg op de Tyne. ST. ANNALAND, 23 Juni van Anwerpen op de Tyne. MIDSLAND, arr. 23 Juni te Antwerpen. SPAR, Rosario naar Belfast, 23 Juni van Las Palmas. HONTESTROOM, 23 Juni van Amst. te Londen. BATAVIER II. 23 Juni van Rotterdam te Gra- vesend. GRUTTO, 23 Juni van R'dam te Londen. HENNIE, pass. 23 Juni Dungeness. NIEUWLAND, 24 Juni van R'dam te Grange mouth. BATAVIER 1, 24 Juni van R'dam te Hamburg. BATAVIER VH, 24 Juni van Rotterdam te Middlesbro. HENNIE, 24 Juni van Par te Antwerpen. Rotterdam, 24 Juni. Het bij Lizard gestrande Danziger tankmotorschip „D. L. Harper" is heden vlot gesleept, met behulp van de Nederlandsche sleepbooten „Noordzee" en „Witte Zee" de Duit- sche sleepboot „Albatross" en het bergingsvaar tuig „Seefalke". (Medegedeeld door Simoons Co., A. van Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever H.V.A. A'dam Rubber Anaconda Beth. Steel Adj. Milwaukee 18514185 97—96% 172%—172 111 914 16% 2% Van 4.305 uur Kon. Olie Unilever H.V.A. Anaconda 18434 9614 172% 9%—3/16 ROERMOND, 24 Juni. Coöp. Eiermijn. Aan voer 5.400.000 stuks. Kippeneieren (export) 1.65 —3.25 per 100 stuks. Eendeneieren 2.202.80 per 100 stuks. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 21 Juni: Ant. Edelman. Haven, Oudewater. W. D. Hoogvliet, loondorscher, Nieuwenhcom C. F. D. Neven, aannemer, Berg-Ambaeht. J. P. de Bakker, bankwerker bij de N. S-, Tilburg, Daendelstraat 25. M. Cohen1, koopman, KI. Raamstraat 8a, Groningen. Th. Kleingeld, manufacturier. Kaatsheuvel, Gem. Loon op Zand. S. Stoffers, koopman, Groningen, Tuin straat 55. Opgeheven wegens gebrek aan actier de fail lissementen van: J. W. van Delden, Schiebroek, Kleiweg 156; H. Sloots, Groningen; E. W. de Vries, Groningen. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I J. K. I* Dominicus te Schiedam. NIJMEGEN. De heer J. Wils Is Maandag- namiddag bij de verdediging van zijn proef schrift „De nominale classificatie in de Afri- kaansche negertalen" onder zeer groote be langstelling „cum laude tot doctor gepromo veerd. OUDENBOSCH., (Bissch. Kweekschool Insi st Louis.) Geslaagd de heeren P. Segers, a* Oomen, W. v. Straelen, J. Vemooy. TILBURG (Kweekschool „St. Stanislaus") Geslaagd: H. Witbroek, Eindhoven; A. mans. Budel; J. Cuppen, Escharen; A. Donder- Tilburg; G. v. Dooremalen, Tilburg; J. v. He6' tema, Tilburg. NIJMEGEN, 22 Juni (R. K. Kweekschol. Groesbeekscheweg). Geslaagd de heeren: H- F. Berben te Wijchen; J. A. M. van Bokhoven w Winssen; Th. Flierivet, H. C. H. Geertsen, N- van Groenestijn en H. S. J. van Hees, allen Nijmegen. AMSTERDAM. Geslaagd de heeren E- van Gelder de Neufville te Hilversum; A. dens te Amsterdam; H. W. G. Goudriaan Den Haag; P. L. Bannenberg te Amsterdam- Geslaagd de heeren A. Sieling te Achterve P. J. Sleyster te Zutphen; J. J. Sonke te H sendaal; A. F. Stegeman te Doornspijk; Tilmans te Schaesberg; P. M. Tuytjens te gen op Zoom en C. W. Verkouten te Steen gen en de dames A. H. Lieben te HarderwU j, S. van der Zanden te Harderwijk. AfSeW twee. ToDg, DEN HAAG. Geslaagd de dames G. de J A. A. Nieting, H. G. Ruiter, te 's Graveim»»g. R. Sjerp, Loosduinen; A. D. Schmid, Den H efi en de heeren K. H. Meijer, 's Gravenhag®' T. v. d. Meer te Rotterdam. T <5- AMSTERDAM. Geslaagd de dames h ers^11 Kramer, C. A. Sehr en de heeren H- Ann Röed, H. J. Gompen, allen te Amsterdam- v-noeli)" DEN HAAG. Geslaagd voor wetenschap eJt archief ambtenaar le klasse: drs. A. Fra dr. F, Blauwkuip, beiden te Amsterdam,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2