SPORT EN WEDSTRIJDEN V. K. P. AFSLAG LIMONADE 39 CENT PER FLES RECLAME-AANBIEDING WEETU.... Regeling invoer schroefbouten Coöperatie „De Eendracht" w. Wij schrijven voor U op advertentien! IE EENMAAL REISDE MET DE GAAT WEER MEE! WOENSDAG 26 JUNI 1935 Nieuwe Haarlemsche Courant MEER STILTE Noodweer boven Zuid- Engeland VOETBAL Verloting D.I.O. HONKBAL Haarlem wint van E.D.O. Wedstrijden voor schoolnegen- tallen Om den Haarlem-beker ZWEMMEN Nieuwe vereeniging te Santpoort D.W.R. DE H.A.M. I—D.W.R. 1 KANOSPORT Kanovereeniging „Trekvogels" ZigneaA.D.Z. II 21 DAMMEN Haarlemsche Damclub Clubkampioenschappen 1934-1935 Haarlemsche Damclub WIELRENNEN R.K. Wielrenners ver. Achilles WATERPOLO S.V.H.—Haarlem 2—0 NASSAULAAN 51 - HAARLEM POSTDUIVEN SPAARNEVOGELS Wedvlucht van Toury, 504 K. M. Wedvlucht Montargis 520 K.M. De Snelvlieger Vereeniging van Postduivenlief- hebbers „De Reisduif" Postduivenver. „Columba" P.V. „De Uiver" UIT DEN OMTREK BENNEBROEK BEVERWIJK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE Brug over de Bleekersvaart SANTPOORT VELSEN VIJFHUIZEN VRAGENBUS De toestand dezer industrie uitermate zorgwekkend RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Vanaf heden onze prima Limonade siroop van 43 cent op Limonade-Gazeuse/diversesmaken per literfles: 12 cent Spuitwater per literfles 10 cent Rode Cove Zalm per 1/1 blik 33 cent per Vi blik 24 cent In de Dinsdagavond door de Haarlemsche Voetbalclub D.I.O. gehouden trekking van de door haar georganiseerde verloting viel de hoofdprijs, een dames- of heerenrijwiel, op No. 2977. Voor nadere bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. De derde en laatste wedstrijd om den „Haar- lein"-beker en medaille heeft een zeer sensatio neel verloop gehad. Sensationeel door het vaak Verwisselen van werpers voor E. D. O. wier pen er vier en voor Haarlem drie door de vele keeren vier «wijd, het groote aantal honk- slagen, het misschien nog grooter aantal fou ten en het totaal van zestig runs, waaronder één beurt van 23. Hiermede is meteen gezegd dat het spelpeil alles behalve hoog was. Ook het begin was al sensatie: Haarlem voor één aan den kant en E. D. O. ?es spelers bin nen. De tweede beurt was echter precies anders om en na twee beurten was de stand weer ge lijk. Na een beurt der Haarlemmers van nul Volgde een beurt van drie en twintig, waarin alle spelers op één na drie maal aan slag kwamen. Hierna kwam echter weer een beurt Van nul. E. D. O. deed het wat minder verschillend. Alleen in de laatste beurt ging het wat op de slagbeurt van drie en twintig lijken. Het werd honkslag en vier wild en na vier wijd weer een fout in het veldwerk en zoo werd het voor E.D.O. een beurt van tien. Toen ving Veenhof K. Zandstra uit en daarna eindigde het spel. De uitslag in innings is: E.D.O 6 1 1 5 4 10 27 Haarlem 1 6 0 23 0 3 33 Hierna reikte de voorzitter van Haarlem den Uitgeloofden beker, benevens de medaille aan den aanvoerder van het Haarlem-negental over. Dit negental was er n.l. in geslaagd zijn beide Wedstrijden te winnen. Verder bracht hij dank aan H.H.C. en E.D.O. voor de betoonde medewerking en sprak hij de hoop uit dat deze negentallen zoolang zij in de eerste klasse uitkomen, ieder jaar meer om den beker zullen strijden. Aanvoerder Hunik dankte namens de Haar lemspelers. Voor de wedstrijden der school-negentallen hebben ingeschreven: Uit Haarlem: le H.B.S. B (1); 2e H.B.S. B (3); le H.B.S. A (2); R. K. Lyceum (1); Chr. Lyceum (1). Uit Bloemendaal: Kennemer Lyceum (1). Uit VelsenR. H.B.S. (2). Uit Alkmaar: R. K. Lyceum (3)R. H.B. S. (2). De eerste wedstrijden uit deze serie vinden Woensdagmiddag plaats op het Sportterrein aan de Kleverlaan. Dan ontmoeten elkaar om twee uur: le H. B. S. B en R. H B S.. Velsen, om drie Uur. 2e H. E. S: B en H. B. S. A en om vier uur de Winnaars van deze wedstrijden. Het bestuur van „Haarlem" verzocht ons mee te deelen dat leden en donateurs vrijen toegang hebben tot het terrein van E. D. O. voor het bij- Wonen van den hedenavond te spelen beker- Wedstrijd E. D. O. IHaarlem L Een aantal abonné's van het natuurbad te Velserend had het plan opgevat een zwemver- eeniging op te richten. Maandagavond werd in hotel „Velserend" daartoe een bijeenkomst ge houden, die door een groot aantal belangstel lenden werd bijgewoond. Nadat de heer P. Kok, directeur van Velserend, de vergadering ge opend had, hield de heer L. Brunt namens den ÏConinkl. Nederlkndschen Zwembond een pro- Paganda-rede. Hierin liet hij allereerst het nut Van het zwemmen tot uitdrukking komen, ter- Wyi hij voorts over de zwemsport en het water- Polo sprak. Vervolgens behandelde spreker de organisatie van een zwemvereeniging en het Voeren van propaganda. De vergadering toonde zich zeer enthousiast en toen de waarnemend Voorzitter, de heer D. Klay, namens de initia tiefnemers een kort woord sprak, bleek er geen onkel bezwaar te zijn tot oprichting over te ëaan. Ruim dertig leden gaven zich voor de hieuwe vereeniging op. De nieuwe club zal ver- bioedelijk zwemvereeniging „Velserend" heeten. Er werd een voorloopig bestuur gekozen De heer D. Klay, Brederodeweg 32, Santpoort, zal als voorzitter fungeeren, mej. A. van Oostveen, P. a. Prov. Ziekenhuis te Santpoort treedt als secretaresse op. De K. N. Z. B. zal een adviseur benoemen en er voor zorgen, dat er op de oefen- évonden een trainer aanwezig is. Hedenavond speelt D. W. R. I zijn derden tvedstrijd voor de tweede klasse K. N, Z. B. 8 uur aan de Houtvaart tegen Neptunus I Pit Zaandam. Het zal een spannende strijd Worden daar Neptunus uit 3 wedstrijden 6 Punten heeft verkregen, terwijl D. W. R. I uit 2 wedstrijden 4 punten heeft bemachtigd. W. R. verschijnt volledig. t>onderdag speelt D. W. R. I tegen De Ham te Krommenie. De opstelling is volledig. Zondag organiseerde „Trekvogels" een kano. "°cht naar IJmuiden, waaraan door 35 leden Werd deelgenomen. Deze tocht door schitterend zomerweer be gunstigd, werd om 6 uur weer hervat, waarna Jhen ongeveer 9 uur weer bij het clubhuis aan bét Noorder-Buiten-Spaame aankwam. mers toch niet mogen gelukken daaruit maar een gelijk spel te behalen. S. V. H. is momenteel de sterkste club in deze afdeeling en staat nog ongeslagen bovenaan. A.s. Donderdag speelt Haarlem zijn eersten thuiswedstrijd tegen S. Z. en P. C. (Schoon hoven) 's avonds van 89 uur aan de Kleverlaan. Deze wedstrijd wordt vooraf gegaan door Haarlem 2—De Zijl 2. Dinsdagavond heeft in Stoop's Openluchtbad Zignea voor de 2e klasse afdeeling B een 21 zege behaald op A.D.Z. 2. Het is den Amster- damschen dames niet bepaald meegeloopen. Hoewel zij steeds het beste van het spel had den en veel sneller waren, konden zij 't niet tot doelpunten brengen. Zignea daarentegen wist door middel van mej. Knuyt van zijn kansen te profiteeren. Voor rust had 't reeds de score geopend (10) en na rust vergrootte het den stand tot 20. A.D.Z. wist na herhaalde mislukte aanvallen eindelijk de eer te redden (2—1). Hoewel de ADZ-dames onvermoeid bleven aanvallen, wist mej. Roos den gelijkmaker uit het doel te houden. Door de Haarlemsche Damclub worden elk seizoen z.g. „topscorer-medailles beschikbaar gesteld, welke worden uitgereikt aan de spelers, die in de competitie en andere officieele wed strijden voor hun tiental de meeste punten scoorden. Voor het vijfde tiental werd deze medaille gewonen door E. Stammis te Vijfhuizen. Hieronder volgt de scoringslijst der Haarlem sche Damclub V: 1. E. Stammis 7 4 1 2 9 2. R. Kuipers 6 4 0 .2 8 3. J. J. Aling 9 2 4 3 8 4. J. Helmer 4 3 10 7 5. J. Stammis 4 3 10 7 6. J. J. van Toorn 6 2 2 2 6 7. J. Kuntze 8 0 4 4 4 8. J. H. Klaverstijn 3 1113 9. E. Sonnega 7 115 3 10. J. Merts 110 0 2 11. H. Sonnega 4 0 3 2 2 12. H. W. C. van Rhoon 5 10 4 2 13. J. M. Rutgers 5 0 2 3 2 14. Joh. B. Breurkes 10 10 1 15. M. Zurel 2 0 111 16. Jac. Fr. v. Garderen 10 0 10 17. J, Serné 1 0 0 1 C Totaal 74 22 21 31 65 In de „Korenbeurs" te Haarlem werden Maan dagavond J.l. de wedstrijden om de clubkam pioenschappen 1934/1935 van de Haarlemsche Da'mclub voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: H. van Lunenburg Jr. remise met H. Greeuw. Tweede klasse T. Kerkman wint van C. Kool; I. Risseeuw remise met Chr. Gerritsen; M. van Leeuwen remise met Chr. Gerritsen. Op Dinsdagavond 25 Juni hield de R.K.W.V. „Achilles" een zeer goed geslaagden clubwed strijd op de Heemst. Wielerbaan, welke tevens gold als selectie voor de komende clubontmoe ting tegen Le Champion. In de eerste plaats werd er een sprint gere den tusschen Tom Wester, H. v. Beugen en P. Jongeneelen. Deze sprint werd verreden in drie ritten. Hierin bleek, dat Tom Wester goed op dreef was, want hij won alle ritten, waar van de laatste in den mcoien tijd van 12 4/5 sec. over de laatste 200 ,M., 2de werd H. v. Beu gen, 3. P. Jongeneelen. Van de B-klassers reden v. Duin, B. de Vries en Zuidinga eveneens een sprint in drie ritten. Winnaar hierin werd B. de Vries, 2. G. v. Duin, 3. Zuidinga. Hierna werd een handicap-wedstrijd over 15 ronden gereden, welke werd gewonnen door Herman v. Maris in den tijd van 4 min. 19 1/5 sec.; 2de werd J. H. Koppen; 3. Th. v. Staveren; 4. Cor Rusman; 5. P. v. Kessel. Als training vond daarop plaats een hancli- cap-peletonrace. Hierbij vertrok het peleton v. Wees, v. d. Aart. J. Engel, van Scratsch, terwijl het peleton de Ruiter, J. v. Maris, v. Honscho- ten, v. d. Hoeven met 150 M. voorsprong ver trok. Deze wedstrijd werd gewonnen door het peleton v. Wees, v. d. Aart, J. Engel. In den volgenden wedstrijd moest P. v. Kes sel in de achtervolging in de Ruiter zijn meer dere erkennen, welke laatste in de 15 ronden pl.m. 80 M. op hem in liep. Na de pauze vond nog een af val wedstrijd voor B-klassers plaats, welke werd gewonnen door J. H. Koppen met Cor Rusman op de tweede plaats. Tot slot werd een koppel wedstrijd over 120 ronden gereden. Doordat er van het begin tot het einde gejaagd werd, konden er slechts 2 klassementen verreden worden, welke beide door het koppel v. Wees—v. d. Aart werden gewon nen. Dit koppel was het ook, dat jacht op jacht ontketende en kans zag om 4 ronden voorsprong Hoewel in dezen Maandagavond te Rotter dam gespeelden wedstrijd de partijen vrij goed ^Sen elkaar opwogen, is het den Haarlem- Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteer en alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. OMROEPER-SERVICE Kantooruren van half 9 tot half 6 's Zaterdags van half 9 tot half 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt te nemen op de. zich hardnekkig verdedigende koppels WesterEngel en Jongeneelende Rui ter. De overige koppels lagen hier nog een of meer ronden achter. De uitslag van dezen koppelwedstrijd was ten slotte: i. v. Wees—v. d. Aart 10 pnt. (tijd over de 120 ronden 32 min. 21 sec., dat is dus een gemiddelde van ruim 44 K.M.)op 4 ron den volgden 2. Jongeneelende Ruiter met pnt.; 3. WesterEngel 3 pnt.; op 5 ronden 4. v. Maris—de Vries 5 pnt. en 5. v. Staverenv. Honschoten. G. A. Steijl 1, 5, 9; J. H. Somers 2, 4, 11; J. Staphorst 3, 8; A. Visser 6; H. v. Olaenmark 7, 10. G. A, Steijl 1ste; A. Visser 2, 6; J. Staphorst 3; J. H. Somers 4, 5. Uitslag wedvlucht Morstargis op 23 Juni. Af stand 520 K.M.: J. J. Doeglas 1; C. Kraan 2; W. Petri 3, 5; P. J. van Daalen 4, 6, 7, 9; H. V. Rossdorp 8, 9; P. Dik 10. Bovengenoemde vereeniging organiseerde op Zondag 23 Juli een wedvlucht van Montargis (508 K.M.). Om 6 uur in vrijheid gesteld, be reikte de eerste prijswinnende duif haar hok om 3 uur 2 min. en 44 sec., met een gemid delde snelheid van 937 meter per minuut. De prijzen werden gewonnen als volgt: H. Everts 1—10, J. J.V. v. Staveren 2, 6, 8, 11, 13; Hensbergen 3; C. v. 't Ende, 4—5.. H. J. Handgraaf 7, P. A. Blommaert 9 en C. Al ders 12. Uitslag van de wedvlucht gehouden van Mon targis 520 K.M. L. Gimbière 1, 7, 8, 10; Th. Donckerwolcke 2, 3, 9, 11; M. C. Fehres 4, 5; P. Boeree 6. Wedvlucht van Chalons sur Marne, afstand 383 K.M. Z.-O. wind. 6 uur los. De eerste duif is getoond om 12.38.58, de laatste om 1.13.08 De prijzen werden alsvolgt behaald: 1. A. Terol; 2. C. van Meurs; 3. C. v. d. Lee; 4. J. Pieke; 5. M. Groeneveld. De eerste vogel heeft een snelheid gemaakt van 1076 M. per minuut. X Inbreker gearresteerd De dader van de in braak bij den burgemeester is dan toch einde lijk gesnapt. Na een uitgebreid onderzoek mocht het de politie gelukken hem te Antwerpen aan te houden. Het is een bekende uit de Amster- damsche onderwereld, die nog verschillende an dere misdrijven op zijn kerfstok heeft. De poli tie is thans druk bezig met de opsporing van de gestolen goederen, bestaande uit gouden en zilveren voorwerpen, dames- en heeren onder en bovenkleeding en enkele waardelooze voor werpen. De dader zal dezer dagen wel aan de Nederlandsche Justitie worden overgeleverd. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. H. J. Brasser en J. Teeling. Getrouwd: P. Hulscher en W. M. J. van Hooff. Geboren: B. de Ruiter—Groot, zoon; M. M. van HemertVan Driel, zoon; H. Steevens Van den Berg, zoon; W. ComisKemp, doch- ter Burgerlijke Stand Geboren: A. M. C. van der ZonZomer, z.; A. HilhorstJansen, z. Ondertrouwd: G. H. J. van der Veldt en G. C. Lensen. Getrouwd: T J. B. Wöste en B. J. S. Bischoff; J. D. Wiersma en M. W. Boonacker. Overleden: J. P. van Buggenum, 65 jaar. overleden te Haarlem; E. J. Snellens, 62 jaar, wed. J. Negrijn, overleden te Haarlem; W Mönks, 62 jaar. B. en W. van Heemstede stellen aan hun raad voor een crediet te verleenen groot 3000 voor het toekennen van een bijdrage onder door hen te stellen voorwaarden aan de Naamlooze Vennootschap Grond- en Bouwbedrijf alhier, in de kosten van het maken van een brug over de Bleekersvaart, nabij de Kerklaan. Bovendien een crediet groot ƒ500 voor het maken van een oprit naar de sub 1 bedoelde brug aan de zijde van den Bleekersvaartweg. Burgerlijke Stand 25 Juni. Ondertrouwd: C. A. v. Noort—A. H. Burggraaf; J. W. Florijn— R. A. van Brussel; Th. Mulder—J. Franken. Getrouwd: H. M. Verbeek—D. Draijer; B. Goudeket—T. Cohen; M. van Dijk—H. S. A. Krijsboom. De Harddraverij De inschrijvingen voor de nationale harddraverij op 30 Juni a.s. komen in overweldigende hoeveelheid binnen. Onder het record-aantal van 29 ingeschre ven dravers komen de allerbesten uit den lan de voor, zoodat het sportieve succes reeds ver zekerd is. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: W. Rit- man en G. van der Wal; J. Schmidt en N. Schil ling; C. Rasch en E. J. v. d. Zwan; J. W. van Beek en A. H. E. Stegenijer; A. Kwak en A. Zwemmer. Getrouwd: G. van der Zee en A. M. Tabbers; O. F. Hoogstraate en A. A. A. Baak; A. W. Olsthoorn; H. de Wolf en P. Wubben; P. H. Bais en T." G. Vervoerd. Geboren: M. Groenendijk—de Ronde, d.; T. Duindam—Kuipers, z.; L. de Ligt—Schouten, z.; J. M. F. Postvan der Velde, d.; A. Post—van Balen, z.; M. L. HeeremansArtner, z.; H. C. Jordaan—Rosbach, d.; J. Stolk—van der Vaart, z.; J. M. S. Boomvan 't Hoff, z.; J. van KraanJansen, z.; J. Kostervan d enDoel, d. Overleden: J. E. Renes, 32 j„ ongeh. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: P. Groen en C. Krab; C. de Waard en A. Hordijk; G. W. Kuijk en N. M. A. Raadman; W. E. Palstra en M. E. C. Hesterman; A. E. Broek en E .Dek ker; G. J. Veldkamp en J. C. Olie; F. Veldman en H. C. Mol; H. Alders en W. H. Dienaar: M. Thiele en A. C. Swager; J. Everdijk en M. Blom. Getrouwd: L. Molenkamp en M. J. Hand- graaf; D. Kok en G. H. van Beek; J. Dienaar en R. Jager; G. Bruin en E. M. Offenberg; H. C. G. van Lamoen en M. J. Henkes; J. Weij en E. Bruning; J. A. Roobol en T. Hofer; W. Kemp en H. Gouda. Geboren: Th. W. VellemaBeekman, zoon; W. v. d. Plas—Demmers, zoon; M. A. Faber Proctor, dochter; M. A. KasteleinPaulides, zoon; W. E. v. d. HamBlesgraaf, dochter; J. GroeneveldVelthuysen, zoon; A. Kooien Riem, dochter; J. R. OudejansKok, zoon; J. HoogendijkMenke, zoon. Overleden: J. J. van Drunick, 75 jaar, wed. van B. van Voorst; M. Th. Pirovano, 59 jaar. wed. van J. van der Zon; A. v. d. Leek, 71 jaar, echtgen. van T. Vlottes; J. Kramer, 71 jaar, echtgen. van C. de Wit; F. F. Strijbisch, 67 jaar, echtgen. van E. M. Eising. Diploma's uitgereikt Vanwege de Bedrijfs inspectie van de C. Z. C. zijn aan een achttal veehouders hier in de omgeving diploma's uit gereikt, omdat zij in de winter 19341935 bij zondere zorg hebben besteed aan vee, melkge- reecschap en melk. De namen zijn G. v. d. Bosch, Jb. v. Bruggen, J. Rip, J. H. Witteman. J. Stut, J. H. Zandvliet, J. Bronkhorst en C. Werkhoven. Vraag: In mijn tuin zit ongedierte, zooals: slakken, wormen, mieren enz. Ik heb sla gezaaid doch dit helpt niet. Is er ook een ander middel? Antw.: Laat er zoo mogelijk wat kippen _oo- pen. Dit is een afdoend middel. Vraag: Is No. 40 Serie 50967 van de Holl. Grondcredietbank reeds uitgeloot? Antw.: Neen. Vraag: Kunt u mij een adres opgeven van een R. K. Vroedvrouwenschool in Nederland? Antw.: R. K. Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen. Vraag: 1. Mag een loterijagent de briefjes der loterij onder den gewonen prijs van 3.30 verkoopen? 2. Moet een loterijagent 3.60 of 3.50 te rug betalen bij eigen geld? Antw.: 1. Ja. 2. De Staat betaalt 3.15 en particuliere loterijen betalen 3.60. Vraag: Ik ben in de personeele belasting aan geslagen voor een totaalbedrag van 40,82. Ik ben gehuwd en heb geen kinderen. Wij bewo nen hetzelfde huis. Januari 1934 betaalden wij nag 7,huur. De huur is geleidelijk gezakt tot 6.25. Is deze aanslag juist? Antw.: Die aanslag is niet te hoog. Vraag: 1. Hoe wordt de hoofdsom berekend der inkomstenbelasting? 2. Hoeveel bedraagt dan de kinderaftrek bij één kind? 3. Tevens van de personeele belasting? Antw.: 1. Dat geschiedt volgens een staat. Deze, te lang om hier te worden afgedrukt, kunt u op ons kantoor komên inzien. 2. De kinderaftrek bedraagt van 100 tot 250 per kind al naar gelang het inkomen. 3. Hier wordt de kinderaftrek berekend naar de huur. Vrkag: Tk ben van plan om Zondag met een autocar heen en weer naar Brussel te jaan. Ik kom om half een aan. Is er dan nog gelegen heid om naar de kerk te gaan? of is er ook gelegenheid om in Haarlem reeds de vroegste H. Mis bij te wonen, daar de autocar reeds om half zeven vertrekt? Antw.: Wij wéten niet of u in Brussel om half een nog een mis kunt hooren. Wij zouden daar maar niet op rekenen. In Haarlem is de vroegste Mis om zes uur. Het zou aan beveling verdienen als de autocarondernemers daar rekening mede hielden. Vraag: Zijn de volgende loten van het „Witte Kruis al uitgeloot: Serie 1383 No. 48: Serie 3361 No. 22; Serie 6777 No. 8 en Serie 3361 No 20? En de volgende van de Grondcrediet bank: Serie 54081 No. 11 en Serie 46336 No. 12? Antw.: Niet uitgeloot. Vraag: Waarmede maak ik donker beige süede schoenen schoon? Ik heb het geprobeerd met een staal- en rubberborstel, met wasch- benzine en schuurpapier. Antw.: Neen een stuk oud brood of schuur papier No. 00, geen schuurlinnen, en wrijf daarmede totdat de schoenen goed schoon zijn. Vraag: Een dienstbode wordt op 31 Mei ont slagen. Zij is in dienst getreden op den 26en eener maand en ontvangt op den 26sten haar salaris. Gaat haar ontslag dan ook op den 26sten in? Antw.' Ja. en de opzegging dient ook op den 26sten te geschieden. Vraag: Kunt u mij eenige R.K. Padvindsters- vereenigingen noemen voor meisjes van 14 jaar en ouder? Zoo ja, waar moet ik mij aanmel den? Ik woon in Haarlem. Antw.: Wendt u tot de leiding van De Graal, Spaarne 29. Vraag: 1. Hoe verwijder ik uit een ge verfde waterproof regenjas vlekken en vou wen? Nat opstrijken heeft geen baat. 2. Hoe verwijder ik slakken uit een kelder? Antw.: 1. Met waschbenzine. 2. Strooi zout op de plaatsen, waar zij plegen te verschijnen. Vraag: Is het verplichtend, dat de vrouw van een rijksambtenaar, die een zaak drijft (voor bijverdienste)lid is van de Hanze? Haar ephtgenoot is uit hoofde van zijn functie R.K. georganiseerd. De zaak wordt geheel op eigen naam gedreven en de echtgenoot heeft vergun ning om in zijn vrijen tijd in de zaak pe- hulpzaam te zijn. Wordt iemand, die als bo venstaand geen lid is van de Hanze door de geestelijke overheid van alles uitgeschakeld? Antw.: Dat is een kwestie, die wij niet kun nen beslissen, maar zuiver een aangelegenheid is van de betrokken organisatie. Wendt u tot tot het bestuur der afdeeling in uw gemeente. Vraag: Waar verkoopen ze in Haarlem alleen gist? Antw.: Handelsadressen worden in deze ru briek niet opgegeven. Vraag: Waar staat het standbeeld van Joh. van Oldenbarneveld? Antw.: O. m. staat in Den Haag een stand beeld van Johan van Oldenbarneveld. Vraag: Hoe verwijdert men koude lijm uit een donkerblauwe pantalon? Antw.: Met heet water betten en wrijven. Vraag: Ik woon in de gemeente Velsen. ver woon f 5.50 huur per week en heb geen kin deren. Ik ben in de personeele belasting als volgt aangeslagen: belastbare huurwaarde f 3; hoofdsom van den lsten grondslag na kinder aftrek f 13; hoofdsom 2den grondslag na kin deraftrek (meubilair) f 3; opcenten op do hoofdsom van alle grondslagen f 24; totaal aanslag f 40. Is deze aanslag juist? Antw.: Ja, de aanslag is juist. Vraag: Ik heb in het jaar 1934 verdiend f 1839.12. Hoeveel belasting moet ik hiervan be- betalen? Er gaat aan levensverzekering per jaar 29.27 af; aan ziekenfonds per jaar f 44.20 Ik heb een minderjarig kind en woon in de gemeente Velsen. Antw: In totaal f 76.20. Vraag: Wanneer men geld heeft van een boerenleenbank is men dan verplicht, als men rente en aflossing betaalt, iederen keer een zegel te betalen van 10 cent? Antw.: Ja. Vraag: Is serie 28489 no. 48 en sene 564 no. 16 van de Holl. Grondcredietbank reeds uitge loot? En serie 3778 no. 51 van den Rotterdam- schen Schouwburg? Antw.: Niet uitgeloot. Vraag: Hoe is de naam van den Titulair- Aartsbisschop van Nicodemië?? Antw.: Volgens het Arm. Pont. 1931 Mgr. Carlo Cremonesi te Rome. Vraag: Met welk middel krijg ik bij een paard weer haar op een gebeten wond? Antw.: Vragen van geneeskundigen aard worden in deze rubriek niet beantwoord. Vraag: Zijn de volgende loten al uitgeloot? Stad Antwerpen 1887 serie 69533 no. 08; 1903 serie 26603 no. 09; Rott. Schouwburg serie 0149 no. 100? Antw.: Neen. Vraag: Mijn aanslag in de personeele belas ting bedraagt ƒ68.90 naar een huurwaarde van 420. Ik ben echter 1 April door sterfgeval mijner echtgenoote op ongemeubileerde kamers gaan wonen, waarvan de huur met volledig pension 70 per maand bedraagt. Behoef ik nu alleen maar te betalen over de eerste 3 maan den?- Hoe wordt het berekend en hoeveel moet ik betalen? Antw.: U kunt over de maanden April-De cember ontheffing aanvragen. Wendt u daar toe tot den ontvanger der belastingen. Zie den achterkant van het aanslagbiljet. Vraag: Ik ben in de personeele belasting aan geslagen voor ƒ40.25; belastbare huurwaarde ƒ325; percentage kinderaftrek ƒ28. Ik ver woon per week ƒ6 en mijn meubilair is belast voor ƒ4.32. Ben ik te hoog aangeslagen? Het vorige jaar betaalde ik 10 minder. Antw.: De aanslag is juist. Het verschil met verleden jaar wordt veroorzaakt door het feit. dat dit jaar 160 opcenten worden geheven op de hoofdsom en verleden jaar slechts 100. Vraag: Waar is het kantoor gevestigd van ue N.V. Alg. Bouw en Exploitatie Mij. „De Witte Stad" te Amsterdam, anno 1932? Tel. was in 1932 35645; postrekening 11651. Antw.: Ons niet bekend. Vraag: Waarom legt een koekoek altijd zijn ei in een ander vogelnest? Waarom broedt zij niet zelf? Antw.: Dit is waarschijnlijk het gevolg van de polyandrische levenswijs: een wijfje heeft meer dere mannetjes. Vraag: Is lot No. 45, serie 4535 van Paleis voor Volksvlijt reeds uitgeloot? Antw.: Neen. Vraag: Ik verwoon f 5.50 per week en ben aan geslagen in de personeele belasting: belastbare nuurwaarde f 275 kinderaftrek (1 kind) f 14. Hoofdsom van den lsten grondslag naar kinder aftrek huurwaarde f 9.03; Hoofdsom van den 2den grondslag na kinderaftrek meubilair f 1.29; opcenten f 16.51. Totaal f 26.83. Ik heb aan meubilair datgene dat voor gebruik noodig is. Is deze aanslag juist? Antw.: Ja. Vraag: Mijn bediende is intern. Voor hem wordt wekelijks een rentezegel van f 0.60 ge plakt. Ik betaal voor hem ziektegeld (ziektewet) en aan den raad van arbeid aongevallenwet) Als de bediende ziek wordt ben ik dan verplicht zijn salaris uit te keeren? De eerste 3 dagen? Voor wien zijn de ziekenhuis- en operatiekosten als die bediende moet worden opgenomen? Antw.: Het uitbetalen in geval van ziekte is een burgerlijk recht, zoodat u verplicht bent het geld uit te keeren, als niet de Ziekte- of onge vallenwet in de plaats treedt. Voor nadere in lichtingen wendt u zich tot den Raad van Ar beid. w, Nu komt er rusti Nu zijn ovur> bodige geluidssignalen verboden (f75.— boeteI). 'tWerd tijd: ze toeterden er maaroplosl Wie_? Ingediend is een wetsontwerp regeling van den invoer van schroefbouten. Aan de memorie van toelichting wordt ont leend, dat by Koninklijk besluit van 11 Mei 1935, aangevuld by K.B. van 7 Juni 1935, de invoer van schroefbouten, schroeven, moeren en steunmateriaal voor vrijleidingen aan con- tingenteering werd onderworpen. Het aantal arbeiders in de schroefbouten industrie bedroeg 943 in 1930 en 597 in Decem ber 1933. Gedurende 1934 daalde het aantal arbeiders tot 293. Het aantal arbeidsuren ver toont een overeenkomstige daling van 67 pCt. Aanvankelijk is de invoer van schroefbouten evenredig met het afnemende verbruik gedaaid, maar in den loop van 1934 steeg de invoer aan zienlijk en ondanks een verder terueloopende consumptie. Deze beweging had in 1935 voort gang. De memorie van toelichting bevat des betreffende cijfers. Door de handelsbelemmeringen daalde de uit voer van schroefbouten van 1930 tot 1934 van 6515 ton tot rond 3500 ton. De toestand dezer industrie is dus uitermate zorgwekkend. De Nederlandsche schroefboutenfabrikant-en hebben met de buitenlandsche fabrikanten overeenkomsten gesloten. De contingen'.eering zal tevens als ruggesteun voor de Nederlandsche industrie kunnen dienen bij haar streven tot behoud en uitbreiding der internationale samen werking. De belangen der verwerkende industrieën zul len zooveel mogelijk worden behartigd. De noo- dige maatregelen zijn getroffen ter voorkoming van stagnatie in deze bedrijven. De contingenteering van steunmateriaal voor vrijleidingen is bedoeld als sluitstuk op de con tingenteering van schroefbouten. Daarom werd het percentage op 100 gesteld. Bij de uitvoering dezer laatste contingenteering zal zoo noodig bijzondere soepelheid worden betracht. Zoowel de contingenteering van schroefbou ten als die van steunmateriaal voor vrijleidin gen heeft het karakter eener proefcontingen- teering. De duur van beide is 4 maanden. De minister van Economische Zaken zal scherp toezicht op de prijzen en leveringstijden houden. LONDEN, 25 Juni (VD). Hedenmiddag zijn boven Londen en een groot gedeelte van Zuid- Engeland zware onweersstormen losgebroken, ten gevolge waarvan een persoon gedood werd en verschillende huizen door den bliksem wer den getroffen, terwijl verder schade aangericht werd door zwaren hagelslag en feilen regen. De temperatuur, die reeds een hoogte had bereikt van 85 graden, daalde in enkele minuten met 10 graden. Piloten, die in den loop van den middag te Londen aankwamen, meidden, dat zij door veertien stormbuien heengekomen waren, alle in het directe gebied van Londen. IJMUIDEN, 26 Juni. Rijksvischafslag. Tarbot 25—45 cent per kg. óriet 8.0020.00 per 50 kg. Tong 33—60 cent per kg. Zetschol 17.5021.00, kleine Schol 1.6016.00. Schar 2.505.00 per 50 kg. Vleet 1.17 per stuk. Pieterman en Poon 0.60 1.90, middel Schelvlsch 11.0014.00. kl. midd. Schelvlsch 7.5014.00, kleine Schelvisch 2.00 8.00 per 50 kg. Kabeljauw 17.5044.00 per 125 kg. Gullen 4.00—10.00 per 50 kg. Leng 41—90 cent per stuk. Heilbot 80 cent per kg. Wijting 2.60 per 50 kg. Koolvisch 3690 cent per stuk. Makreel 1,258.50 per 50 kg. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Gloria 610 manden 1850.—, Henriëtte Jacoba 475 manden 2040.Ancor 85 manden 1000. Eveline 400 manden 1620—, Flamingo 80 manden 700.—. KOTTERS F N 163 430.F N 57 540.—. LOGGERS Sch. 53 360.—. K.W.i 62 370.—. 44 320.—, 124 390.27 180. DONKERE SPAARNE 36 - TEL. 13066 BROUWERSPLEIN 1 - TEL. 13754 KRUISTOCHTSTRAAT 1 - TEL. 10897 MIDDENWEG 2 - TEL. 22677 HEEMSTEDE: BINNENWEG 96 A - TEL. 28917 dat er in de CANINEFATENSTRAAT, t/o Sportterrein .Haarlem", nog enkele PRACHT PANDEN TE HUUR ZIJN? Deze perceelen bevatten: flinke vestibule, ruime gang, betegelde W.C. met fontein, zeer moderne keuken, even eens betegeld, ruime suite met erker en marmeren vensterbanken, drie slaapkamers, badkamer met geyser, groote zolder, mooie voor- en achtertuin en flinke schuur met poort. Huurprijs f 32.50 per maand, of f 7.50 per week. Inlichtingen: Caninefatenstraat 23, Vergierdeweg 63 en Marsstraat 8, Telef. 22079.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 7