Mussolini's doel New-Yorksche Beurs Explosie-ramp in Texas MILITAIRE PENSIOEN WETGEVING DONDERDAG 27 JUNI 1935 Tien tot zestien dooden De Katholiekendag in Praag Een jeugdbureau in Amerika Wat Tokio verlangt Springstof-bezitters in Oostenrijk Matuschka's vonnis bekrachtigd Ciano minister voor Propaganda Kinderen verdronken Overstroomingen in Zuid-China 15.000 Meter hoogte bereikt Vleeschvergiftiging Nederland-Japan Hij wil „een goeden invloed uit oefenen, om Abessinië te beschaven De Kardinaal-legaat met groote onderscheiding verwelkomd Voor opleiding in vak of studie-richting Een opmarsch in Tsjahar? Vier doodvonnissen in hooger beroep Notarieel examen Academische examens R.K. Universiteit Examens Lich. Oefening L. O. Eindexamen gymnasia Apothekersassistent Belangrijke wijzigingen en aan vullingen voorgesteld HOOGEWERFF-PRIJS Gouden eerepenning toegekend aan ir. D. Ross van Lennep MISHANDELING TE BUSSUM Dader krijgt drie maanden A. INGENOOL OVERLEDEN Worden de besprekingen hervat? CONTINGENTEERINGEN Wetsontwerpen tot verlenging ingediend MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND Motor met zijspan door twee ruiten gevlogen K.R.O.-UITZENDING VAN DEN OLYMPISCHEN DAG Zondag a.s. van 2.50 tot 4.10 uur AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 26 Juni MARKTNIEUWS FAILLISSEMENTEN Stémming nog uiterst on zeker; slot op het laagste punt van den dag 7 V* iH WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN M achinisten-examen ROME, 26 Juni (Reuter). Nu Eden weer uit Rome vertrokken is, wordt bevestigd dat zijn besprekingen met Mussolini inzake Abessinië vastgeloopen zijn. Het onderhoud dat Eden hedenmorgen nog met Survich zou voeren, is niet doorgegaan. Engeland zou den wensch koesteren om door concessies op economisch gebied te voorkomen, dat het gewicht van het Italiaansch conflict met Abessinië op den Volkenbond komt te drukken. Italië ziet in de kwestie echter een eerezaak en wenscht slechts een directe rege ling met Abessinië. Mussolini zou, naar verder wordt gemeld. Eden hebben uiteengezet, dat Italië het recht wenscht te bezitten, om in Abessinië wegen en spoorwegen aan te leggen, bruggen te bouwen en scholen te openen en een goeden invloed uit te oefenen om het land te beschaven. In het Lagerhuis werd heden medegedeeld, dat met Abeissinië nog onderhandeld wordt over den bouw van een stuwdam in het Tana. meer, ten behoeve van den Egyptischen Njjl. EL PASO (Texas), 26 Juni. (Reuter.) In de kalksteenbrekery van een cementfabriek te Rio Grande zijn 20.000 pond dynamiet, die voor 'n opblazing moesten worden gebruikt, ontijdig geëxplodeerd. Voor zoover men thans kan zien, hebben hier bij tien a zestien arbeiders den dood gevonden. PRAAG, 26 Juni (Reuter). Z. Em. Kardinaal Verdier, pauselijk legaat op den eersten Tsjecho- Slowaakschen Katholiekendag werd heden bij zijn aankomst in Praag verwelkomd door mi nisterpresident Malypetr, die den Kardinaal na mens den president der republiek, Masaryk, be groette. Verder waren bij de aankomst aan wezig minister Benesj, de Fransche gezant en het geheele Tsjecho-Slowaaksche episcopaat. In antwoord op een welkomstwoord van een der bisschoppen uitte de Kardinaal-legaat woorden van hulde aan dë Tsjecho-Slowaak sche natie. De kardinaal, wien de militaire eer werd be wezen, zal verblijf houden ten paleize van den aartsbisschop van Praag. WASHINGTON, 26 Juni (Reuter). Roosevelt heeft een nationaal bureau ten behoeve van de Amerikaansche jeugd in het leven geroepen. Een crediet ten beloope van 50 millioen dollar zal dienen, om jongelieden en meisjes in staat te stellen, een vak te leeren of een studie te ondernemen. TOKIO, 26 Juni (Reuter) In den staats raad had heden een bespreking plaats met minister Hirota en den minister van Oorlog, Hajasji, waarin o.a. de volgende verklaringen werden goedgekeurd: Voor de beveiliging van Mandsjoekwo en de bevordering van de vreedzame betrekkingen met China moet een breede, van storende elemen ten bevrijde grenszóne worden gevormd. Japan is niet voornemens een tweede Mand sjoekwo te scheppen of een nieuw separatis tisch regime te bevoordeelen. Rengo verneemt, dat de situatie tusschen Tsjahar en Mandsjoekwo critiek is. Een brigade uit Mandsjoekwo heeft order ontvangen voor een opmarsch, om een eind te maken aan zekere grensincidenten. WEENEN, 26 Juni. Het Opperste Gerechtshof te Weenen heeft een opzienbarend vonnis ge veld. Voor een jury-rechtbank hadden zich eenige maanden geleden vier personen te ver antwoorden wegens het in het bezit hebben van springstoffen. Destijds werd een der beklaagden ter dood veroordeeld en werden de drie anderen vrijgesproken. Van het doodvonnis was de ver dediger en van het Vrijsprekend vonnis was de officier van justitie in hooger beroep gegaan. Het Opperste Gerechtshof heeft thans het doodvonnis bevestigd en bovendien de drie vrij- gesprokenen eveneens ter dood veroordeeld. Bij het uitspreken van het vonnis kreeg de vrouw van een der vroeger vrijgesprokenen, een moeder van vijf kinderen, een zenuwtoeval en moest uit de zaal gedragen worden. DAT IS DE VRAAG! „Wees toch niet zoo bang, Willy je weet immers, dat honden, die blaffen, niet bij ten!" Jawel, mams, maarzou de hond 't óók weten?" BOEDAPEST, 26 Juni. dteuter) De konink lijke Hongaarsche Tafel heeft vandaag bij de behandeling in hooger beroep het op 20 Novem ber 1934 door het gerechtshof over den bedrij ver van spoorwegaanslagen, Silvester Matusch- ka, uitgesproken doodvonnis bevestigd. ROME, 26 Juni. De verheffing van het on dersecretariaat voor pers en propaganda tot een ministerie en de benoeming van graaf Ciano,, den schoonzoon van Mussolini, voor deze portefeuille wordt in de geheele pers met groote voldoening ontvangen. MADRID, 26 Juni. (Reuter.) Een in de Tera, nabij Zamorra, badende groep van 7 kinderen werd door den stroom medegesleud, waarbij vier hunner verdronken. SJANGHAI, 26 Juni. Zuid-China wordt-door hettgen regenval geteisterd, uitgestrekte gebie den langs de Hai Kiang zijn getroffen door overstroomingen. De bewoners vluchtten naar het gebergte, doch velen zijn verdronken. Tal rijke spoorwegen zijn door het hooge water ver nield en het verkeer is gestremd. MOSKOU. 26 Juni (Reuter). De stratosfeer- ballon, welke vandaag in de lucht is geweest, heeft een hoogte bereikt van 15.000 meter. De ballon werd daarop door den wind afgedreven. BIELEFELD, 26 Juni. (V.D.) Korten tijd ge leden waren te Bielefeld en Brackwede 20 per sonen ziek geworden na het gebruik van rauw gehakt. Inmiddels zijn 3 der patiënten over leden, terwijl bij eenige anderen de toestand zorgwekkend is geworden. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I: P. Dreij- mans, Bilthoven; P. D. Sanderse, Grijpskerke <Z.); deel II: W. F. Karstens, Leiden. AMSTERDAM. Bevorderd tot Apotheker de heeren J. Meyer en M. v. d. Vlerk. Cand.-ex. Wis- en Natuurk. mej. M. H. M. v. d. Vaart en de- heer W. E. Bouman. Doet. ex. Wis- en Natuurk. hoofdvak Plant kunde de heeren E. A. Hanson en Th. van Eek. LEIDEN. Candidaats-examen rechten, de heer F. R. Duijff. Doctoraal examen rechten, de heer F. N. van Panthaleon van Eek. LEIDEN. Candidaatsexamen geneeskunde: mej. H. E. Daamen en de heeren H. A. Schreu- der, L. R. Vellenga, D. Metselaar, E. G. van Breukelen, W. A. M. Driessen, C. F. Winkel, A. Bijdendijk, M. Flohil, H. E. V. Coster van Voorhout en F. S. Ypma. NIJMEGEN. Doctoraal examen in de klassie ke taal en letterkunde de Zeereerw. pater J. M. Vis S.J., geboren te Abcoude. AMSTERDAM. Geëxamineerd en geslaagd de dames E. A. Beek te Amsterdam en J. H. M. Möller te 's Hertogenbosch. NIJMEGEN (St. Canisius-college)Van de eerste groep slaagden heden voor diploma B de candidaten: J. Dahlhaus, Gendringen; Chr. van Gilse, Roosendaal; B. Koster, Aalst; J. Nater, Nijmegen; J. Ellis, Curasao. Drie candidaten werden afgewezen. AMSTERDAM. Geslaagd de heeren L. J. H. Brinkman, H. M. J. Dazert. Haarlem. Ingediend zijn de volgende wetsontwerpen: I. wijziging en aanvulling van de Pensioen wetten voor de zee- en de landmacht; n. wijziging en aanvulling van de Pensioen wetten voor het reserve-personeel van zee- en landmacht; III. wijziging en aanvulling van de militaire Weduwenwet 1922; IV. wijziging van de Pensioenwetten voor de vrijwilligers bij den landstorm. Ter toelichting merkt de regeering op: ad. I: Nu de Pensioenwetten voor de zee- en de landmacht gedurende een tijdvak van der tien jaar, waarvan de laatste tien na de jongste wijziging van beteekenis, in dagelijksche toepas sing zijn, is uit de practijk gebleken, dat deze wetten in sommige details nog enkele wijzigin gen en aanvullingen behoeven, mede met het oog op uitspraken van den Centralen Raad van Beroep en de invoering der Ambtenarenwetten, die de redelijkheid heeft doen- gevoelen van uit breiding van het beroepsrecht in sommige pen sioenzaken. Een drietal punten maakt, naar het oordeel der regeering, de indiening van dit wetsvoorstel urgent, n.l.: opheffing van den Militairen Pensioen raad, beperking van de gelegenheid tot het on verkort genieten, naast elkaar, van pensioen en andere inkomsten uit de publieke kas sen, en wijziging van de bepalingen omtrent het verlies van pensioen-aanspraken in geval van ontslag uit den dienst op niet-eervolle wijze. Bü de regeering is de overtuiging gewekt, dat het Landsbelang een verder voortbestaan van den militairen Pensioenraad niet dringend ver- eischt. Dat wordt voorgesteld om de reeds bestaan de bepalingen tot beperking van het onverkort genieten van pensioen en andere inkomsten uit de publieke kassen uit te breiden, vindt hierin zijn grond, dat de regeering van oordeel is, dat de Overheid zich in mindere mate verplicht kan achten om door de uitkeering van pensioen den gewezen ambtenaar een levensonderhoud te verzekeren indien deze er na zijn ontslag in mocht zijn geslaagd, om, naast zijn inkomen uit pensioen, zich nieuwe inkomsten tot een bedrag van eenige beteekenis te verwerven. In dien gedachtengang mag geen enkel pensioen van de cumulatiebeperking zijn uitgesloten. Aangezien in verreweg de meeste gevallen op 65-jarigen leeftijd ontslag uit den publieken dienst wordt verleend, zal de cumulatiebeper king op dien leeftijd worden opgeheven. Wat het derde punt betreft, de bepalingen, welke in de militaire pensioenwetten thans het verlies van recht op pensioen regelen, hebben juist in den laatsten tijd bewezen, niet geheel aan redelijke eischen te voldoen. Met name strijdt het met het billijkheidsgevoel, dat de militair, die, om welke reden ook, door de administratie niet-eervol wordt ontslagen, alle recht op pensioen verliest, terwijl hij, tegen wien bij rechterlijk vonnis als bijkomende straf ontslag uit den dienst, zonder meer, wordt uit gesproken, in zijn pensioenaanspraken volledig gehandhaafd blijft. De egalisatie zal hier moeten worden gevon den in het verbinden van het verlies van recht op pensioen aan alle gevallen van niet eervol ontslag of wat daarmee is gelijk te stellen. Paragraaf 10, eerste lid, bevat betreffende de cumulatie den algemeenen regel: wanneer een gewezen militair naast zijn pensioen in den overheidsdienst nieuwe inkomsten heeft verwor ven, dan zal, zoodra de som van zijn pensioen en die nieuwe inkomsten overschrijdt het be drag, dat gedurende het laatste jaar van zjjn actieven militairen dienst zijn inkomen heeft uitgemaakt, het pensioen met het bedrag der overschrijding worden verminderd. Ook op het ministerspensioen zal in dezen gedachtengang kunnen worden gekort. De kwestie der pensioenen zal dienen in te gaan op 1 October 1935, de opheffing van den Mil. Pensioenraad eveneens. De ontwerpen n, III en IV zijn een gevolg van bovengenoemd wetsontwerp. In 1917 werd ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van prof. dr. G. Hoogerwerff, oud- hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, een fonds gesticht met het doel wetenschappe lijk chemisch-technisch onderzoek te steunen. Bovendien Werd in de statuten opgenomen, dat eens in de vijf jaar een Hoogewerff-prijs in den vorm van een gouden medaille kon worden toegekend voor uitstekende verrichtingen op chemisch-technisch gebied. Tot nu toe werd deze prijs tweemaal toegekend, n.l. in 1925 aan ir. Jan Rutten te Hage en in 1930 aan prof. dr. ir. H ter Meulen te Delft. Thans heeft de Raad van Beheer van het Fonds besloten de gouden eerepenning ten der den male toe te kennen en wel aan ir. D. P. Ross van Lennep, hoofdingenieur der Staats mijnen, voor zijn uitnemend werk. verricht bij de oprichting en uitbreiding der Staatsmijnbe- drijven, speciaal de cokesfabrieken met haar omvangrijke bijproducten en afdeelingen en het stikstofbindingsbedrijf. De Vierde Kamer der Amsterdamsche recht bank heeft een los werkman, die in de Stations straat te Bussum bij een ruzie zijn tegenstander, eveneens een los werkman, met een mes in den rug had gestoken, wegens mishandeling drie maanden gevangenisstraf opgelegd. Op 64-jarigen leeftijd is Woensdagnamiddag te 'sGravenhage overleden de heer A. Ingenool Jr., oud-directeur van het Bureau van den Kon. Ned, Middenstandsbond aldaar. De heer Ingenool was Rotterdammer van ge boorte. Hij trad in 1902 in de middenstandsbe weging. Van 1912 tot 1919 was hij voorzitter der Rotterdamsche Middenstandsvereeniging. In laatstgenoemd jaar werd hij directeur van het bureau van den Middenstandsbond te 'sGra venhage. Hij voerde ook de hoofdredactie van het weekblad van den Bond. Nog tal van andere functies bekleedde de heer Ingenool. Zoo was hij lid van den Hoogen Raad van Arbeid, van den Middenstandsraad en van de Commissie voor de Economische Politiek. Ook was hij nog secretaris van de Alg. Midaen- standsbedrijfsvereeniging. In den loop der jaren hebben verscheidene publicaties van zijn hand het licht gezien. In Januari j.l. moest de heer Ingenool wegens ziekte aftreden als directeur. Naar wij vernemen, zijn er in den laat sten tijd eenige voorbesprekingen gehouden over een mogelijke hervatting der Japansch- Nederlandsch-Indische handelsbesprekingen. Zoowel de Nederlandsche als de Japansche re geering is overtuigd van de noodzakelijkheid om op dit terrein tot een oplossing der moeilijk heden te komen. In verband daarmede hebben er in de afge- loopen weken onofficieele besprekingen plaats gehad tusschen mr. Hart, den directeur van het departement van Economische Zaken, en den Japanschen consul te Batavia, den heer Koshida. Deze besprekingen hebben ten doel den weg te effenen voor een hervatting der conferentie. Het schijnt echter wel vast te staan, dat deze voorbereidende gedachtenwisseling nog gerui- men tijd zal duren, zoodat voorloopig van her vatting nog geen sprake kan zijn. Ingediend zijn wetsontwerpen, houdende ver lenging van de contingenteering van versche zeevisch, met uitzondering van haring, kunst zijden garens, aal en "paling, lint, band en ve ters, zinkwit en lithophone. Ten aanzien van laatstbedoeld wetsontwerp merkt de regeering op, dat het de bedoeling was, deze contingenteering niet te verlengen. De ontwikkeling van de marktsituatie in de laatste weken heeft den minister echter de overtuiging gegeven, dat aan opheffing der con tingenteering in het huidige stadium zou kun nen bijdragen tot het verstoren van de bestaan de verhoudingen ten nadeele van de Nederland sche industrie, weshalve hij heêft gemeend, dat de oorspronkelijk beoogde opheffing nog eeni- gen tijd moet worden uitgesteld. Te Valkenburg is Woensdag in de vloegte een jongeman, die op een motor met zijspan den Nieuwen weg afkwam, door twee vitrines van hotel „Belle Vue" gevlogen. De motorrijder werd ernstig gewond en is naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. Zijn motor werd zwaar beschadigd. Het slachtoffer, dat niet direct in levens gevaar verkeert, is ongehuwd en woonachtig in Heerlen. Naar wij vernemen zal de K.R.O. enkele ge deelten van den Olympischen Dag uitzenden. Deze uitzending zal geschieden op Zondagmid dag as. van 2.50 tot 4.10 uur. Uitgezonden zal worden: de 100 meter hard- loopen voor dames en heeren, de sprintwedstrijd voor amateur-wielrenners, de tweede helft van der. voetbalwedstrijd, terwijl voor deze tweede helft een overzicht zal worden gegeven van het vertoonde spel voor de rust. De reportage wordt als gewoonlijk verzorgd door den K.R.O.-sportverslaggever Passepar tout. (Medegedeeld door Simoons Co., A. van Vliet Sa Zn. en L. Slijper) Van 3204.30 uur Kon. Olie Unilever A'dam Rubber Sara Kreek Shell Radio Corp 18714 10034 1091/2 137,H 6% 4-K 4.30—5 uur Kon. Olie Unilever 187 1001/2—1003/ 's HERTOGENBOSCH, 26 Juini. Vee. Op de markt van beden waren aangevoerd 1799 stuks, w.o.: 984 stuks hoornvee, 617 biggen, 20 zeugen, 102 scrapen-lammeren, 76 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalfkoieen 110170, kalfvaarzen 90—135, magere ossen en koeien 60140 per st. Vette ossen en koeien le kwaliteit 23—26, idem 2e kwalitei 19—22 per pond. Pinken 6080, dikke zeugen 6090 pe rsuk. Biggen 1.40—1.60 p. week; goede schapen, niet aangevoerd, 7.10 per stuk. Lammeren 47 per stuk. Verdere mededeelingen. Handel in gebruikt vee in het algemeen goede kwaliteiten, redelijk en prijshoudend, ook mogen weidevee in de goede soorten wel prijshoudend, doch overigens in alles iets minder handel dan vorige week, maar toch niet direct lager. Slachtvee bij ruimere aanvoer stroef en wat mindere. Biggen en varkens luid duur. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Failliet verklaard: 26 Juni: J. Touwker, aannemer, wonende te Nieuwer-Amstel. G. van der Kwast, aannemer, Amsterdam, Bennebroekstraat 42 II. M. Jacobs, fotograaf, wonende te Amsterdam, Holendrechtstraat 1. Fr. Hahn, koopman in knoopen en gespen, handeende onder de firma F. Hahn, voorheen Hahn en Visser, wonende te Amsterdam, N. Z. Voorburgwal 148 boven. H. Slotboom, kapper, wonende te Amster dam, 2e van Swindenstr. 50. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faill. van: A. Peters Sr., Tilburg; A. M. Laurens, Am sterdam; S. Fransman. Amsterdam; R. Bleekrode, eehtgenoote A. Vogel, Amsterdam. NEW-YORK, 26 Juni (Part.). Hoewel heden de koersdaling in Wallstreet tot stilstand was gekomen, bleef de stemming toch uiterst on zeker. De berichten uit het bedrijfsleven zijn allesbehalve opgewekt en men vreest, dat dit reeds een gevolg is van de nieuwe belasting wetgeving, die vele maatschappijen er van weerhoudt op het oogenblik nieuwe zaken te entameeren. Staalwaarden hadden een eenigszins verdeeld verloop. Steels waren een fractie luier, doch Bethlehem Steels werden iets hooger afgedaan. Ook spoorwegaandeelen waren onregelmatig; verschillende dezer papieren boekten een klein avans, doch verschillende andere waren een fractie luier; de verschillen hadden over het algemeen weinig te beteekenen. Zilverwaarden wisten zich te handhaven, terwijl koperwaarden een kleinigheid konden aantrekken in verband met de vaste stemming voor buitenlandsch ko per en de geruchten, dat de koperproducenten de internationale koperovereenkomst in ieder geval zullen nakomen. Automobielaandeelen hadden van winstnemingen te lijden en ver keerden over de geheele linie in reactie. Fetro- leumwaarden lagen echter vaster, in verband met de verdere vermindering de benzinevoor raden. Warenhuisaandeelen waren mede goed van toon en konden over de geheele linie kleine koerswinsten registreeren. Public-utilities waren verdeeld. Amer. Tel. Tel. waren slechts weinig veranderd, terwijl de overige noteeringen hier wat hooger en daar wat lager waren. Chemi sche fondsen waren nauwelijks prijshoudend. Tabakken bleven op peil. De handel was uiterst kalm; gedurende het eerste beursuur werden 290.000 shares omgezet. De markt maakte gedurende de middaguren, bij beperkten handel, eenige koersschommelin gen mede, hoewel de algemeene tendenz aan den zwakken kant was, Public-utilities hadden het meest van aanbod te lijden, daar er hoe langer hoe meer stemmen opgaan om de liqui datie, vervat in de public-utility-holdingbill, plaats te laten hebben. Chemische waarden no teerden ruim 1 punt lager. Spoorwegshares had den in meerdere of mindere mate te lijden van verkoopen op de verwachting, dat het aantal verladen wagons in deze een week teruggang te zien zal geven. Van de tabakken waren het Amer. Tobacco, die ruim 1 punt in koers terug vielen. De grootste omzetten gaven nog auto mobielwaarden te zien; ook deze waarden sloten zich bij de algemeene reactie aan. Niettegenstaande de vaste tendenz op de graanmarkten liepen aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen terug. Petroleumwaar- den waren verdeeld; de noteeringen van Royal Dutch en de met haar gebeerde maatschappijen trokken wat aan, doch Standard Oil noteerde 1 punt lager. De prijs van Pennsylvania ruwe olie onderging een reductie van 15 punten Mijn- waarden en warenhuisaandeelen gaven een on regelmatig verloop te zien. Van de overige aandeelen waren aandeelen in luchtvaartmaatschappijen en levensmiddelen- bedrijven goed gedisponeerd, evenals de aan deelen Radio Corp. Kunstzijde-aandeelen ver toonden niets bijzonders. Een herstel, dat later in den middag op het verlaagde niveau over de geheele linie viel te constateeren, werd laatbeurs weer teniet ge daan en het slot kwam op ongeveer het laagste punt van dén dag tot stand, met verliezen van lpCt. a 2 pCt. voor Standard Oil of N. J., Amer. Tel. Tel., General Electric, Westing- house', United Fruit, Allied Chemical, Du Pont, Amer. Tobacco, Case Treshing, Amer. Can, Eastman Kodak, Atchison Topeka en Reading Railroad. De omzetten bedroegen 960.000 shares. De markt was, met eenige korte onderbrekin gen, opnieuw zwak gestemd- Het slot kwam op het laagste punt. Slotkoersen «Juni Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topêka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chicago Milwaukee pref Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleening Delaware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Go. General Electric General Gas EL d. A General Motors Great Northern Hudson Motors Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod. G. A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil SOcony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric Woolworth Building 5 exdlv. 1 ex claim I gedaan en laten. Dit zijn gedane slotkoersen, geen bied, (slot) koersen, 26 25 24 152 153 152 136}/ 1381/2 141 16 16% 41% 42 421/4 124 1261/4 1271/4 90% 92 921/4 12% 127/g 13% 14% 3 L 141/s 3 L 15 3/o ó/s 47 8 48% /8 473/4 111/4 11% 12 263/8 267/g 26% 101/4 10% 10% 54% 553/8 561/s 241/s 24 243/4 423/8 43 43% 1% 1% 1% 1 7/8 481/g 483/8 493/8 1% 1% 1% 251/4 253/g 263/g 21% 21 211/4 373/g 373/g 37% 25}/ 251/4 253/g 30 30% 313/g 100% 1013/4 104 143 145 145 77/8 8% 251/g 3/ 261/8 3 26% 3/0 /8 323/8 /8 331/4 /8 33% 20 20% 20% 73/4 8 14 14 143/4 44!/ 44Va 45% 27% 28 277/g 9Vs lOVs 10% 17% 177/8 18% 42 41% 41% 111% 112% 112% 3 3 33/s lVs 1% 1% 17/8 2 13/4 27V« 273/4 171/3 17% '17% 23 231/4 23Va 16% 163/g 16% 48 483/4 49% 17 173/8 173/4 167/g 171/4 17% 1743/4 175 174 23 23% 23% 491/3 49% 50% 37 37% 39 6% 61/8 53/4 423/g 423/4 43 101/4 10 10V4 13 133/g 133/g 181/8 18% 187/g 97/8 10 10% 15% 15% 16 47 48% 49% 101/4 10 10% 104 1043/4 106 133/g 133/4 137/g 3% 3% 4% - 73/8 121/3 12% 12% 33 337/8 337/8 lVs 1% 1% 50% 52% 531/s 62 62 b33/4 ex coupon bieden NEW-YORK, 26 Juni 26 Juni 25 Juni Brussel 16.92% 16.90 Oslo 8.28 8.30 A'dam 13.75 13.75 Londen 32.80 32.79 Parijs 19.00 19.04 Berlijn Rome Madrid Bern Weenen 26 Juni 25 Juni 24.85 24.87Vs 68.26 68.25 4.941/ 4.945/a 6.631/4 6.631/s 40.45 40.44 26 Juni 25 Juni Suiker Juli 2.36-37 2.32-34 Sept. 2.40-42 2.36-37 Dec. 2.46-47 2.42-44 NEW-YORK, 26 Juni 26 Juni 25 Juni Jan. Mrt. CtCuba 2.32 2.27 3.29 3.29 Suiker (nieuw contract) Juli 2.33-34 Sept. 2.36-37 Mel 2.39-40 Rubber Standaard Juli 12.22 Sept. 12.36 Oct. 12,43 Koffie (Rio) Juli 4.93 2 31-32 2.34-35 2.36-37 slot Dec. 2.15-16 Jan. Mei 2.18-19 2.23-24 2.13-14 2.15-16 2.21-22 Sept. Dec. Mrt. Mei 5.06 5.16 5.26 5.30 Tin Loco SI.50 Katoen Loco Juli Aug. Sept. Oct. Nov. 11.95 11.61 11.50 11.39 11.29-30 11.29 12.34 Dec. 12.59 12.72 12.49: Jan. 12.67 12.78 12.57 Mrt. 12.82 12.95 Mei 12.97 13.07 (Santos) 4.88-89 Juli 7.43 7.45 5.02 Sept. 7.53 7.53 5.15 Deo. 7.60 7.61 5.23 Mrt. 7.65 7.69 5.26 Mei 7.69 7.72 51.20 Juli 51.37% 51.00 11.90 Deo. 11.30 11.24 11.52-53 Jan. 11.30 11.26 11.42 Febr. 11.31 11.27 11.32 Mrt. 11.33 11.29 11.22-23 April 11.35 11.32 11.23 Mei 11.38 11.35 Tarwe Roode Winter loco921/ Harde Winter loco 101 CHICAGO, 26 Juni 25 Juni 91 991/5 226 Juni 26 Juni 25 Juni Tarwe Haver Juli 80%-% 787/g-79 Juli 36% 353/g Sept. 811/8-81 793/8-% Sept. 33 32% Deo. 833/8-1/4 817/8-82 Dec. 34S/4 34 Mals Rogge Juli 82 81% Juli 46% 45% Sept. 76 753/4 Sept. 471/g 461/4-1/8 Dec. 65% 641/8 Dec. SO1/4 49% Reuze] Duluth Lijnzaad Loco 13.60 13.60 Juli 1.551/2 1.57 Juli 13.32% 13.35 Sept. 1.551/3 1.57 Sept. 13.25 13.25 Oct. 12.95 12.97% Dec. 12.25 12-27% WINNIPEG, 26 Juni 26 Juni 25 Juni 26 Juni 25 Juni Tarwe Gerst Juli 81% 81 Juli 377/g 383/g Aug. 82% 81% Oct. 39 39% Rogge Lijnzaad Juli 403/g 407/g Juli 1.217/g 1.21% Oct. 427/g 431/8 Aug. 1.19% 1.18% Haver Juli 387/g Oct. 341/3 38% 341/4 GRA ANNOTEERING LIVERPOOL, 26 Junt. Tarwe. Juli 26, 5.3%, Dec. 5.31/, Maart 5.3. Oct. BINNENLANDSCH E HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen. 26 Juni; Saturnus, m.s., Faversham. Vertrokken 26 Juni: Sukhona, s., Leningrad, s., Hamburg; Theseus s.. Hamburg; Rhea, m.s., Johan van Odenbarnevelt, m.s., Batavia; Saleier, Kopenhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 26 Juni: Skoldheinl. Zaandam, bunkeren, J. P. Coenhaven; Saturnus, m.s., Faversham, ledig, Zoutkeetsgracht, Abeca. MIJ. NEDERLAND SALEIER, 26 Juni van Amst. naar Hamburg. CHR. HUYGENS, 25 Juni van Genua n. Ba tavia. x ROTT. LLOYD KOTA RADJA, 25 Juni van R'dam te Hamburg. SLAMAT, thuisreis, 26 Juni van Colombo. KON. NED. STOOMB. MIJ. BARNEVELD, uitreis, 25 Juni te Cristobal. IRENE, 26 Juni van Alicante te Barcelona. THESEUS, 26 Juni van Amst. naar Hamburg. RHEA, 26 Juni van Amst. naar Kopenhagen. AGAMEMNON, Middl. Zèe aar Amst., pass. 2ö Juni Gibraltar. BARALT, 22 Juni van Curacao naar de Wind- war-eilanden. ATLAS, 22 Juni van Curacao naar Porto Rlc°- CERES, Middl. Zee n. Amst., pass. 26 Juni Gi braltar. MIDAS, 21 Juni van Curacao naar N. Colombia- PLUTO, 25 Juni van Odense te Stettin. STUYVESANT. 23 Juni van Curacao naar Puerto Cabello. SATURNUS, 26 Juni. van Constanza te Istan- boul. VENEZUELA, 25 Juni van Barbados n. Am»5, VESTA, 26 Juni van Bari te Catania. HALCYO NLIJN STAD VLAARDINGEN, 26 Juni van Vlaardinge» naar Kirkenaes. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, 28 Juni v.m. 1 uur van B.-Aires ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALDABI, 27 Juni v.m. 1 uur van B.-Aires Rotterdam verwacht. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLL.AND-AFRIKA LIJN BLOEMFONTEIN, 26 Juni van Lissabon Southampton. DIVERSE SCHEPEN KERKPLEIN, San Pedro naar Sharpness, P*8®" 25 Juni Finisterre. <-*. ALDEMARIN, naar B.-Aires, pass. 24 Juni D Vincent. „aI- DORDRECHT, 25 Juni van Bromborough na~ Dakar. TRITO, 25 Juni van Belfast naar Fowey Amst. v o- ALGORAB, Rotterdam naar B.-Aires Roads pass. 25 Juni Finisterre. TARA, 25 Juni van B.-Alres te Montevideo- BEVERWIJK, 24 Juni van R'dam te Archans^ JONGE JACOBUS, 25 Juni van TorrevleJ» Valencia LEKHAVEN, New Orleans naar Hamburg, 26 Juni Cape Race. <Anta> ST. ANNALAND, 26 Juni van de Tyne n. o» STOLWIJK, 25 Juni van Bilbao naar R'daPVncW ZONNEWIJK. 25 Juni van Jucaro naar L&" End v.o. DEN HAAG. Geslaagd voor voorl. dlpM Geus, Brièlle; K. Siera, Koudekerke; G- loo, Rotterdam; L. A. den Ouden, Nieuw voet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2